Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi


-53- Dinamo Riga - Din. Minsk 2 ML 1.95 :t: (1:4)

 

No cóż, pozytywnie zaskoczyli mnie goście. Wiedziałem, że okażą się lepsi, ale czegoś takiego się nie spodziewałem. 3:0 po pierwszej tercji i w zasadzie, widząc grę rywali, było po meczu. Ustawili się potem w obronie i grali resztę meczu z kontr. Ryga zdołała odpowiedzieć jednym golem, na tyle było stać ekipę bez czołowego zawodnika :bz:

 

-54- Torpedo Nizhny Novgorod - Slovan Bratislava (0-1,5) 1 2.07 :n: (1:4)

 

No dobra, patrząc na staty to widzę dwa wnioski: 1) albo Slovan wyciągnął wnioski z porażek innych ekip w Nowogrodzie i idealnie dopasował taktykę, albo Torpedo zwyczajnie nie doceniło rywali; 2) jeśli zespół ma 7 gier w przewadze (w tym raz zdaje trzech na pięciu nawet było) i nie śmie wykorzystać choćby jednej, to nie może nawet marzyć o wygraniu meczu. Slovan zagrał ostrzej, ale kary nałożone przeszły bez konsekwencji. Oczywiście wynik nie odzwierciedla przebiegu tego spotkania, przy stanie 1:2 pod koniec trzeciej tercji Torpedo zaatakowało całym zespołem i nadziało się na kontrę, potem empty net i poooo meczu. Słabszy mecz Torpeda nam się trafił, ale tak to jest w KHL. Całkiem niedawno w podobnych okolicznościach przegrała SKA z bodajże Yekaterinburgiem, nic na świecie na to nie wskazuje, nikt nawet nie rzuca nieśmiałego "a może jednak", a tak finalnie jest. Zbytnio zaufałem i się sparzyłem :bz:

 

Coś z NHL jeszcze pokombinuje i wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-55- Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes S.Weber zdobędzie punkt 1.62

 

Po ostatnim meczu gospodarzy u siebie, przegranym z Senatorami 3:4 obiecałem sobie zagrać punkty Webera zamiast jakiegokolwiek innego typu w tym meczu. Strasznie lubię ofensywnie przysposobionych defensorów, a do takiego grona zdecydowanie należy w/w zawodnik Canadiens (podobnie zresztą jak Eric Karlsson z Ottawy czy Brent Burns z San Jose i kilku innych). Są niepozorni, wszyscy patrzą na tych z pierwszej linii, a tymczasem to z obrony zaczyna się często atak, a dobre podanie spod bramki otwiera drogę do bramki rywali. Czasem jednak obrońcy idą dalej, nie tylko podają, ale potrafią strzelać gole. I właśnie do takich należy Weber. W meczu z Senators strzelił swoją 7 bramkę w powerplay'u, w czym jest najlepszy w lidze w tym sezonie. Dołożył również asystę przy bramce Galchenyuka. Ma 17 pkt i wespół z Markovem ustępują tylko dwóm zawodnikom z ataku. W pierwszym meczu z Caroliną w tym sezonie na ich lodzie, przegranym 2:3, zawiodła cała pierwsza "5", nikt nie zdobył nawet punktu. Dziś grają u siebie i wiem, że będą chceli się odegrać. Carolina aktualnie 5 zwycięstw z rzędu, zdaje się, że ta seria dobiega końca ;)

 

-56- Ottawa Senators - Boston Bruins over 4,5 1.70

 

Szykuje się ciekawe spotkanie w hali Senatorów. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli, gospodarze nad kreską, goście pod kreską, i dzieli ich 1 pkt :D Oczywiście do końca sezonu jeszcze daleko, ale to są te symboliczne zwycięstwa, które dają wiarę we własne możliwości i wzrost morale. Ale do rzeczy. Dlaczego over? Senatorzy wbili Canadiens na ich lodzie 4 gole, to jest taka mała wskazówka, że coś tam potrafią, choć do tej pory to ukrywali %-) Price puszczający 4 bramki to rzadki widok w tym sezonie ;) Skoro Price, to może i Rask? Jeszcze nie jest on potwierdzony, ale zakładam lepszego bramkarza, z McIntyre'em to siądzie jak nóż w masło. Jest jeden istotny fakt, który może tu być kluczowy: brak dziś w drużynie Bruins kapitana Zdeno Chary, podstawowego obrońcy zespołu z Bostonu. A do składu Senatorów wraca długo oczekiwany Bobby Ryan :)) Dodać jeden do drugiego i wyłania nam się mały over. Warto dodać, że w meczu wystąpi Pastrnak, który do niedawna był pod znakiem zapytania. Senatorzy chcą w końcu efektownie pokazać się własnej publiczności i okazja jest do tego niebywała. Tylko Rask i jego magiczne rękawice mogą stanąć na drodze powodzenia tego typu. Zaryzykuję i choć będzie ciężko to wierzę w zwycięstwo Senatorów 3:2 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-55- Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes S.Weber zdobędzie punkt 1.62 :n: 

 

Tak to jest z typami na punkty zawodników, raz siadają raz nie. Weber był bardzo aktywny, oddał 3 strzały (większość centrów tyle nie oddaje), miał kilka fajnych passów, ale nic w efekcie nie zakończyło się bramką :/ Znowu pierwsza "5" Montrealu bez punktu, trzeba zanotować, że z Caroliną coś im nie idzie i unikać typów na tych punktujących. Ponadto tylko 2 kary Huraganów, a Weber najlepiej czuje się właśnie podczas przewag...

 

-56- Ottawa Senators - Boston Bruins over 4,5 1.70 :n: (3:1)

 

Wiedziałem, że brak Chary będzie kluczowy, tylko obrałem zła drogę. Trzeba było jednak grac Senatorów. Bruins bezbarwni, tylko 20 strzałów (choć to troszkę w ich stylu), jedna bramka Pastrnaka, a potem już tylko Ottawa grała. Liczyłem na 3:2, więc zabrakło jednej bramki. 

 

Zauważyłem, że codziennie próbuję coś grać, czasem na siłę, nawet jak marna oferta i niewiele spotkań, co ogranicza wybór. Dlatego od dziś typy na NHL będą się pojawiać tylko wtedy, kiedy wybór będzie odpowiednio szeroki, a ja przekonany o powodzeniu. Dziś kilka spotkań KHL, jedną pewunię mam już na oku, zapraszam później do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-57- Barys Astana - HC Vladivostok 1 2.10

-58- Barys Astana - HC Vladivostok Goście under 2,5 1.64

 

Kazachowie znowu zagrali mecz na poziomie, z Kunlunem wygrali 4:1 i był to 4 mecz wygrany z rzędu u siebie, a więc jest progres i jest forma. Świetna dyspozycja Dawesa, który dzięki punktom zdobytym w tym spotkaniu wskoczył na 8 pozycję wśród najlepiej punktujących zawodników KHL, jest tez nr 3 w zdobytych golach. Bez niego ten zespół by się posypał. Dziś znów swoja tafla i są faworytami, choć goście mają 3 pkt więcej i są o pozycję wyżej w tabeli, ale też 2 spotkania rozegrane więcej. Do tego Vladivostok walczy z plagą kontuzji. Pisałem o nich kilka postów wyżej, jak grali z Yugrą, gdzie jedna jedyna bramka w całym meczu zdecydowała o wygranej. Kilku ważnych zawodników nie zagra, więc dziś wystąpią w charakterze chłopców do bicia. Vladivostok 3 ostatnie wyjazdy to strzelonych goli 1,2,1. A ogólnie under 2,5 mamy od 6 meczów i dziś z uwagi na ubytki kadrowe nie powinno być inaczej. Barys, poza bolesnym laniem od SKA, gra bardzo dobrze, 15 bramek w 4 ostatnich meczach i tylko 2 stracone! Znakomita seria :)) Boję się jednak zagrać ich zespołowy over, bo goście grają twardą obroną, co zauważyłem w ostatnim spotkaniu z Yugrą. H2H to zawsze grad goli w meczach obu drużyn, ale nie radzę dziś próbować.

 

-59- HC Yugra - Amur Khabarovsk under 4 1.62

 

Gospodarze paskudne problemy kadrowe, czołowi ofensywni hokeiści kontuzjowani, co mocno wpływa na ich pozycję na tabeli i jej spadek w ostatnich dniach. W ostatnich 5 meczach u siebie 3-krotnie nie strzelili nawet bramki i tylko raz ilość goli wyniosła 4. Amur to ogólnie underowy zespół i wyjazdy im zwyczajnie nie leżą, w ciągu 10 ostatnich podróży wygrali zaledwie 2 (oba po dogrywkach lub karnych i po remisach 1:1), tylko 2-krotnie strzelili 2 bramki (w pozostałych 1 lub 0). Under 4 był w ich 7 spotkaniach wyjazdowych i raz byłby zwrot, więc szanse są naprawdę spore. W październiku zeszłego roku w podobnej sytuacji mecz zakończył się wygraną Amura 1:0. Dziś myślę o remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry. Nie wyobrażam sobie, by jakiś zespół mógł tu strzelić 3 bramki a tylko wtedy typ raczej nie wejdzie. Dla odważnych under 3,5 za który płacą już ponad 2.00 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-57- Barys Astana - HC Vladivostok 1 2.10 :n: (1:4)

-58- Barys Astana - HC Vladivostok Goście under 2,5 1.64 :n: (4)

 

Umówmy się po prostu, że nie było tych dwóch typów %-) Barys zaczął dobrze, strzelił pierwszy bramkę, i nawet jak rywale zremisowali to wszystko było jeszcze ok. Nie wiem co się stało w szatni w przerwie, czy wszystkim po kolei robiono kolonoskopię, ale ekipa ze stolicy Kazachstanu wyszła na lód jakaś inna. Oddali zupełnie inicjatywę, a Vladivostok strzelił w ciągu pierwszych 8 minut drugiej tercji 3 gole i było w zasadzie po meczu. Powiem tak: taki wynik byłby możliwy, gdyby goście grali w pełnym, najmocniejszym składzie. Obejrzyjcie sobie mecz z Yugrą, gdzie oni nie wiedzieli gdzie podawać krążek i ten, gdzie magicznie zmienili się w tuzy hokeja. Dziwna sprawa. Niemniej jednak okrutna wtopa, nie tak miał wyglądać w mojej głowie ten mecz :fp:

 

-59- HC Yugra - Amur Khabarovsk under 4 1.62 :t: (1:2)

 

Tutaj wszystko zgodnie z planem. Yugra normalnie wygrałaby ten mecz, ale braki kadrowe uszczuplily mozliwosci druzyny. Amur skrzętnie to wykorzystał, dla którego każdy punkt jest na wagę złota, szczególnie te na wyjeździe. Końcówka meczu była troszkę nerwowa, ale wynik już się nie zmienił. To trochę na osłodzenie po tej porażce Barysa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-60- Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 2 ML 2.50

 

Zdania są podzielone, buki sugerują tu dość łatwe zwycięstwo gospodarzy, ale ja jednak skłaniałbym się bardziej ku gościom. Florida jest bardzo nierówna, ogrywają Rangersów na ich lodzie, by potem u siebie dostać lanie od Flyers. Tymczasem Kurtki sprawiają wrażenie mocniejszych zarówno w ataku jak i destrukcji, są stabilniej grającym zespołem, plus kilka bardzo dobrych rezultatów ostatnio. Wygrana z Capitals na ich terenie robi wrażenie, ale i wyjazdowe zwycięstwo nad mocnymi Błyskawicami jest niczego sobie. Znacznie lepiej radzą sobie u siebie niż na wyjazdach, ale te dwa mecze naprawdę robią na mnie wrażenie i stąd taki typ. Wiele tu będzie zależało od bramkarzy. Bobrovsky kontra Luongo. H2H ostatnie 4 mecze w hali Panter to 2:2.

 

-61- Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 1 ML 1.84

-62- Ottawa Senators - Carolina Hurricanes under 5,5 1.58

 

Gram tu gospodarzy bo wydają się łapać wiatr w żagle. Po bardzo dobrym meczu z Montrealem na ich lodzie (wygrana 4:3) i zwycięstwie u siebie nad dość niewyraźnym Bostonem, apetyty są rozbudzone. Będzie jednak cieżko, bo Hurricanes też pokazali dobry hokej ostatnio, tyle że bardziej u siebie. Wyjazdy nie są ich mocną stroną, wygrane 3 na 10 spotkań to raczej kiepski wynik, choć dający jeszcze cień nadziei na dobry dla nich wynik. Jednak to Sens będą tu faworytami, ze względu na tendencję zwyżkowa formy oraz własną publiczność dookoła ;) Ponadto obie ekipy grały już w tym sezonie na tym stadionie, 2 listopada wygrała Ottawa po dogrywce i bramce Turrisa. Po ostatnich wynikach widać, że są to ekipy dość underowe i wielu bramek się dziś nie spodziewam. Ciekawostka: Eric Karlsson zagra dziś jubileuszowy mecz nr 500 w NHL, także będzie dwukrotnie zmotywowany, a to tylko lepiej dla typu.

 

-63- Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils over 4,5 1.65

 

Z Pens to jest cholera jedna wielka niewiadoma: masakrują Rangersów 6:1 na ich lodzie, by potem (co prawda b2b) wdupić z Minnesotą 2:6. Dlatego mimo tego, że rozum podpowiada "Graj Pingwinów grubo z handi" nie mogę się przemóc i zostawiam typowanie zwycięstwa i idę w bramki. Oni najczęściej są gwarancją meczu obfitego w gole. Z 10 ostatnich spotkań tylko 2-krotnie nie widzieliśmy minimum 5 bramek. Z New Jersey bywa różnie, ale ostatnie 2 mecze zakończone w regulaminowym czasie 4:4 robią wrażenie :)) Wg mnie wbiją tu oni co najmniej 2 gole, ale Pens jak zagrają po swojemu i skutecznie wbiją 4. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy dziś rezerwowych bramkarzy w obu bramkach i choć Panowie nie są ostatnimi kelnerami i znają się na fachu, to jednak Kinkaid między słupkami Pens będzie miał więcej do roboty i nie sądzę by wyszedł z tego meczu na tarczy ;)

 

-64- Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 2 ML 1.87

-65- Toronto Maple Leafs - Washington Capitals A.Ovechkin zdobędzie gola 2.23

 

Capitals po wpadce z Kurtkami kontynuują lanie wszystkich jak leci. Na wyjazdach może nieco gorzej niż u siebie, ale gdzie nie pojadą są w charakterze faworytów. Nie inaczej jest w tym meczu. Chociaż buki wystawiają kursy niemal równe, tylko oni mogą tu wygrać. Mają armaty w ataku i zdecydowanie lepiej dysponowanego bramkarza. Owca gole w 3 z 5 ostatnich występów, w meczu z Nutkami ustrzelił hattricka i chyba wrócił do tego do czego nas przyzwyczaił. Na razie 20 spotkań i 12 bramek i razem z 3 innymi zawodnikami okupuje drugie miejsce wśród najlepszych snajperów, tuż po Crosby'm. Ostatnie dwa mecze H2H w hali Toronto wygrywali Caps, czas na nr 3 :D

 

-66- San Jose Sharks - Anaheim Ducks under 5 1.81

 

Sharks ultra-underowy zespół, tylko raz w ostatnich 10 meczach zanotowali wynik z 6 bramkami, wyjazd z Floridą. U siebie w tym sezonie jeszcze nie było takiego meczu. Kilkakrotnie trafiło się dokładnie 5 bramek, ale nigdy 6 i więcej. Anaheim w 10 meczach 2-krotnie over 5 wystąpił. H2H ostatnie 5 meczów nie było więcej niż 3 bramki. Patrząc wyłącznie na statsy - można stawiać dom %-) Wiemy, że każda seria kiedyś się kończy, ale chyba jeszcze nie dziś ;) Jestem w szoku, że buki oferują taki kurs na to promo. Może wiedza o czymś, o czym ja nie wiem? %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-60- Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 2 ML 2.50 :n: (2:1 SO)

 

Naprawdę niewiele zabrakło, 1:1 i na karne niestety lepsza drużyna Panter. 37-23 w strzałach na bramkę dla Kurtek, jak zwykle wszędzie ich pełno, ale nie zawsze jest ta skuteczność. Byli duże lepsi w tym meczu i zasłużyli na zwycięstwo, ale punkty zostają na Florydzie :bz:

 

-61- Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 1 ML 1.84 :t: (2:1)

-62- Ottawa Senators - Carolina Hurricanes under 5,5 1.58 :t: (2:1)

 

Under jak z bicza strzelił :D I tylko 2 kary w meczu, rzadkością jest tak mała ilość fauli. Carolina tu raczej przeważała, oddała więcej strzałów, ale nie od parady Ottawa ma Andersona w bramce. E.Karlsson w swoim meczu nr 500 miał asystę, więc jest to udany występ tego zawodnika i całej druzyny. To były ważne punkty dla Senatorów.

 

-63- Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils over 4,5 1.65 :t: (4:3 SO)

 

Tak jest, Pens po karnych. I właśnie dlatego nigdy nie stawiajcie ich zwycięstwa przy kursach rzędu 1.60-1.80 bo można się srogo przejechać. Po pierwszej tercji już sobie myślę, że będzie ciężko nawet z overem 4,5 ale druga tercja dała 4 bramki i over siadł. W trzeciej Pens doprowadzili do remisu 3:3, a potem lepsi byli w karnych po bezbramkowej dogrywce. 49-30 w strzałach %-) Szacun Cammalleri, 2 gole dla New Jersey :brawo: 34 lata i tacy Pens mu niestraszni ;)

 

-64- Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 2 ML 1.87 :n: (4:2)

-65- Toronto Maple Leafs - Washington Capitals A.Ovechkin zdobędzie gola 2.23 :n:

 

Tu niestety nie tak ten mecz widziałem. Owca bramki nie strzelił, a Capitals ulegli Klonowym Liściom. Mecz obfitujący w wiele sytuacji bramkowych, mnóstwo strzałów z jednej i drugiej strony i 6 bramek. Capitals dopiero w ciągu ostatnich 10 minut się odblokowali i zdobywali gole, przez reszte meczu szukali sposobu na bardzo dobrze o dziwo grającą defensywę Toronto z Andersenem na bramce. Muszę przyznać, że bardzo dobrze poradzili sobie gospodarze, kontrolować mecz ze stołecznymi to powód do dumy. Niestety nie dla mnie i moich typów, tutaj porażka na całego.

 

-66- San Jose Sharks - Anaheim Ducks under 5 1.81 >> zwrot <<

 

Sharks przegrali ten mecz, czego się nie spodziewałem. Po dwóch tercjach wpadło już 5 bramek i już myślałem, że po typie, ale trzecia bezbramkowa i udało się uratować stawkę. Każda seria się kiedyś kończy, jak pisałem, co prawda jeszcze nie w tym meczu, bo tu też 6 goli nie było, ale obie ekipy pokazały, że nie muszą grać na 0 z tyłu i że ofensywa jak trzeba to sobie poradzi. Warto przyglądać się meczom Sharks u siebie i szukać powoli overu, bo kurs będzie zacny, a szanse na wejscie spore. Tylko musi to być ekipa mocna ofensywnie, jak chociażby Tampa. To takie przemyślenia na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-67- Cherepovets - SKA St. Petersburg (1,5-0) 2 1.60

-68- Cherepovets - SKA St. Petersburg Goście over 1 1t. 1.88

-69- Cherepovets - SKA St. Petersburg I.Kovalchuk zdobędzie gola 2.25

 

Po kolei: SKA ma w zwyczaju od pierwszej minuty strzelić jak najwięcej bramek rywalom, żeby potem grac na lajcie i eksperymentować. To drużyna o dwie klasy lepsza, nie pozostawią złudzeń gościom, którzy przegrali 6 ostatnich spotkań. Wiem, idealna sytuacja by się przełamać, ale nie widzę takiej opcji, bo nie zagra jeden z najlepszych zawodników Czerepowca, Chernov. Nie to, że z nim mogliby wygrać %-) ale on wraz z Kagarlitsky'm mogliby zmniejszyć rozmiary porażki, a tak będzie po prostu wynik w stylu 4:0 lub 4:1. Goście w większości swoim meczów strzelają 1 bramkę w pierwszej tercji, nierzadko są dwie i więcej, dltego warto po takim kursie spróbować zagrać taki pick. No i kto miałby zdobywać gole jak nie największa gwiazda KHL prosto z NHL, Iliucha Kovalchuk. 22 bramki w 34 spotkaniach, nr 2 w lidze pod względem ilości punktów i ilości zdobytych goli. Najskuteczniejszy zawodnik SKA. Strzelał w 4 z 5 ostatnich meczów, tylko w przegranym z Yekaterinburgiem ta sztuka się nie udała.

H2H ostatnie 5 meczów to dominacja SKA, najmniejszy wymiar kary 3:0. Zdecydowanie polecam!

 

 

Edit. Zedytowałem 38 spotkań na 34, co robi większe wrażenie i wpływa na pozytywny odbiór mojej propozycji :D

Edytowane przez chmielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-67- Cherepovets - SKA St. Petersburg (1,5-0) 2 1.60 :n: (3:4)

-68- Cherepovets - SKA St. Petersburg Goście over 1 1t. 1.88 :t: (1:3)

-69- Cherepovets - SKA St. Petersburg I.Kovalchuk zdobędzie gola 2.25 :n:

 

Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze %-) Jedynie ta pierwsza tercja się sprawdziła, reszta dno. Czerepovets postawił dość trudne warunki liderom KHL. Strzelił im 3 bramy bez Czernova - dobry mecz w ich wykonaniu. SKA poszła najmniejszym nakładem sił. Tego się zawsze boję, że liderzy zagrają "oby wygrać", bo gdyby rzucili tu wszystkie działa do bitwy to by się skończyło 8:1, a tak tylko 4:3 :bz: Kovalchuk dziś bez bramki, za to z asystą. Widzę bardzo dobrze poczynia sobie jego kolego z NHL, od niedawna w KHL, Datsyuk. Miał dziś 2 asysty i widać świetnie się rozumieją z resztą. Na przyszłość warto pomyśleć o jego punktach. Nawet jak przegrywamy to zawsze staramy się wyciągać jakieś wnioski, by w przyszłości pewnych błędów nie popełniać ;)

 

-70- Winnipeg Jets - Nashville Predators 2 ML 1.80

 

Krótko bo zaraz mecz. Winnipeg wraca z tournee 5 wyjazdów, gdzie zaliczył 5 wtop. Predators z kolei 3 z rzędu wygrane u siebie i jadą do Winnipeg. Ostatni mecz ze sobą obie ekipy zagrały wczoraj i skończyło się 5:1 dla Nashviile, które gra hokej na wyższym poziomie od rywali. Dziś rewanż w hali Jets, ale naprawde nie sądzę, by tu cokolwiek mogło zmienić w tak krótkim czasie obraz gry obu drużyn. Co najwyżej rozmiary porażki mogą być mniejsze, ale to Predatorzy są tu faworytami. Martwi mnie tylko ten Saros na ich bramce. Niby statsy dobre, ale zagrał tylko jeden mecz. Z Pingwinami co prawda, ale jednak nie wiemy czy to nie była życiówka. Jedyny niepewny punkt gości. Nie zagra dziś też Neal, więc wynik będzie raczej underowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-70- Winnipeg Jets - Nashville Predators 2 ML 1.80 :n: (3:0)

 

Wszystko dobrze, tylko 3:0 nie dla tych co trzeba :p Nashville zawiodło, Neala zabrakło i zniknęła skuteczność w ataku. 42-24 w strzałach dla Predatorów, no i co z tego wyszło? Minutę przed końcem było tylko 0:1, ale zdjęli bramkarza i dostali dwie czapy. W ogóle jak amatorzy zagrali. A Jets genialnie w obronie, życiówka Hellebuycka i do końca mądrze i cierpliwie, po swoje. W nocy mocno się odkuwamy, starczy tych wtop :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-71- Carolina Hurricanes - Florida Panthers 2 ML 1.90

 

Florida gra ostatnio naprawdę dobrze na wyjazdach. Ograli niezłe tuzy, jak Capitals i Rangersów, a mecze na ich terenie nie należą do łatwych. To głównie zasługa znakomitego bramkarza, a Luongo to profesjonalista. Właśnie o goalies opieram ten typ: Florida wystawi dzis prawdopodobnie (jeszcze warto sprawdzić) Luongo, a w zespole Caroliny zobaczymy dziś świeżaka, który od 2013 roku nie grał w NHL - Leightona. W 2013 roku w barwach wtedy Philadelphii zagrał tylko jeden mecz i wpuścił 5 goli. Właśnie taki ktoś może "pomóc" Panterom wygrać ten mecz. Gospodarze grają ostatnio również nienajgorzej, 4 wygrane z rzędu u siebie robią wrażenie, szczególnie ta wygrana z Caps 5:1 :)) Ale choćbym nie wiem jak się nimi zachwycał, to ten Leighton wszystko psuje. H2H Florida wygrała 3 ostatnie mecze z Hurricanes na ich lodzie. Czuję, że mecz będzie bliski remisu, wg mnie pewniakiem (choć mało opłacalnym) będzie gra na Floridę z handi +1,5.

 

-72- New York Rangers - Ottawa Senators 1 1.75

 

Rangersi mocni u siebie, wystawiają dziś na bramce Raanta, który grał może mniej od Heńka, ale ma lepsze staty, jest znakomitym zmiennikiem. Ottawa ma całkiem niezłe wyniki wyjazdowe, przegrała tylko z Nashville, ale pozostałe 4 zwycięstwa, poza Montrealem, to przeciwnicy jak najbardziej do pojechania. Z Rangersami tak łatwo nie bedzie. Gospodarze po serii 6 zwycięstw z rzędu złapali zadyszkę i przegrali 3 ostatnie mecze u siebie, w tym ze słabiutkim Vancouver. Seria ta nie może trwać dłużej i jeśli mają się przełamac i wrócić do wygrywania, to dziś nadarza się znakomita okazja. Idę tu w kierunku faworytów, choć kibicuję Senatorom. Rangersi w zeszłorocznym meczu ograli Senatorów u siebie 4:1 i jeśli wszystko się sprawdzi, to tu zobaczymy podobny wynik dzisiaj.

 

-73- Philadelphia Flyers - Calgary Flames 2 ML 2.18

 

Tutaj czutka, poparta ciekawym faktem. Flyers mają solidny atak, ale tez ogromny problem z defensywą. Rywale oddają dużo celnych i trafnych strzałów. Jeśli Phila chce wygrywać, musi zadbać o żelazną obronę. Najwyraźniej nie zdają sobie z tego sprawy, bo dziś w bramce zobaczymy młodego debiutanta ściągniętego z AHL, Stolarza. Zapewne korzenie polskie ;) Chłopak ambitny, ale gdzieś musi przejść szkołę w najwyższej lidze. Dziś będzie miał okazję pobronić Calgary, do niedawna jeszcze zespół borykający się z skuteczną ofensywą, ale ostatnio grający bardzo dobrze na wyjazdach. Dużo nie strzelają, sa przeciwieństwem Flyers - idą w obronę ze znakomicie spisującym się Johnsonem w bramce. Oni już wiedzą, że Lotnicy postawili Stolarza na bramce %-) nie zdziwię się, jak sobie dzisiaj troszkę postrzelają. Niemniej jednak widzę tu kolejne zwycięstwo Flames, chyba że Stolarz okaże się złotym dzieckiem hokeja w Philadelphii i to będzie jego wielki mecz, choć bacząc na statsy w AHL baaardzo w to wątpię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-71- Carolina Hurricanes - Florida Panthers 2 ML 1.90 :n: (3:2)

Florida wygrywała 2:0, by w 3 tercji w 4 minuty stracić 3 gole i wdupić. Nie mam słów.

 

-72- New York Rangers - Ottawa Senators 1 1.75 :n: (0:2)

 

Super. Kryzys Rangersów jest większy niż myślałem. Nie strzelili nawet bramki... Anderson gracz meczu.

 

-73- Philadelphia Flyers - Calgary Flames 2 ML 2.18 :n: (5:3)

 

Czutka nie siadła. Stolarz może nie błysnał, ale Phila zagrała jeden z najlepszych meczów w sezonie.

 

Po czymś takim robię sobie przerwę od NHL :bz: Paranoja. Może chociaż KHL da zarobić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-74- Yekaterinburg - Vladivostok Gospodarze trafiają w 1t. NIE 1.88

 

Trochę nietypowo, ale idę po statystykach. Yekaterinburg najczęściej remisuje pierwszą część meczu 0:0 bądź traci w niej bramki. Dopiero w drugiej tercji biorą się do odrabiania strat. Nie jestem pewien czy nie wiąże się to z tzw. sprawdzaniem rywali, wiem że niektóre ekipy stosują taką taktykę w trakcie pierwszej tercji, by potem obmyslić dobrą strategię na resztę meczu. Może to brzmieć trochę śmiesznie w zawodowym sporcie, ale statystyki i wyniki ostatnich meczów potwierdzają taką tezę. Typ taki sprawdził się w obu zeszłorocznych pojedynkach drużyn. Warto spróbować.

 

-75- Yugra - Kunlun C.Rau zdobędzie punkt 1.80

 

Już miałem okazję typować punkty jegomościa i skończyło się to wtopą, ale dziś sądzę, że z drużyną, której wielu dobrych zawodników jest na liście rezerwowych i w składzie są często zmiennicy, będzie w stanie nie tylko zdobyć punkt, ale i gola. Najprawdopodobniej podczas gry w przewadze, bo w tym czuje się znakomicie i ma dobre wyniki. Rau ma punkty w 4 z 5 ostatnich meczów Kunlun: w 3 strzelał bramkę a w jednym miał asystę. Kunlun powinno wygrać ten mecz, gdyż są zespołem na chwilę obecną mocniejszym i mogą polegać na swoich najlepszych zawodnikach.

 

-76- CSKA Moscow - Dyn. Moscow 1 1.62

 

Ten mecz powinien być bardzo emocjonujący i ciekawy, jak to na derby przystało ;) Zdecydowanym faworytem sa tu gospodarze, nr 2 na Zachodzie, tuż po SKA. Co ciekawe CSKA strzeliło już ponad 100 goli w lidze, a wśród najskuteczniejszych zawodników tylko jeden, Petrov, ma na koncie 10 goli. To oznacza, że w drużynie jest wielu zawodników punktujących, nawet w przypadku braku lub niedyspozycji jednego czy dwóch z podstawy, zajmujący ich miejsca zmiennicy punktują równie często i drużyna na traci na wartości. Niewiele jest takich zespołów. CSKA wygrało 7 ostatnich meczów u siebie z rzędu, a jak przegrywa, to z drużynami o twardej obronie (wtedy najczęściej mecz kończy się niskim remisem w regulaminowym czasie, jak z Amurem) lub z powodu lepszej dyspozycji dnia rywali (jak SKA czy Jokerit). Nie zmienia to faktu, że na swoim lodzie uchodza za pewniak. Mimo to dwa ostatnie mecze z Dynamem przegrali. Tu już jest kwestia derbów: każdy może wygrać :bz: Goście na wyjazdach nie prezentują sie najlepiej, mają problem ze strzelaniem bramek: tylko 5 goli w 5 meczach, w tym 3 w jednym meczu z Podolskiem. A to już jest solidny argument, by zagrać na przełamanie CSKA w bezpośrednich pojedynkach z Dynamem.

 

 

 

 

Jak wejdą przynajmniej 2z3 to podejmę się jeszcze typowania meczu Medvescaku z Sibirem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-77- Medvescak Zagreb - Sibir Novosibirsk 1 ML 1.77

-78- Medvescak Zagreb - Sibir Novosibirsk Francis Paré zdobędzie punkt 1.70

 

Sytuacja punktowa obu drużyn jest podobna, Sibir do chwili obecnej zdobył 1pkt więcej, ale ma też 1 mecz więcej rozegrany. Jednak o awansie zadecyduje sytuacja w tabeli dywizji, a tu mamy sytuację nieco odmienną. Sibir powalczy o ostatnią lokatę dającą awans do playoff z Barysem Astana, który jest oczko wyżej, ma 3 mecze rozegrane mniej i jakiś mały kryzys im się wkradł, gubią punkty. Fakt faktem są w zasięgu. Natomiast Medvescak musi zacząć już teraz walczyć ostro o każdy punkt, bowiem ostatnie (3) miejsce dające awans do PO okupuje teraz Jokerit i uciekł rywalom już na 9pkt. Jeśli ekipa z Zagrzebia marzy o grze posezonowej, takie mecze jak z Sibirem musi wygrywać. A forma jest zacna: w ostatnich 6 meczach tylko 2 porażki z silniejszymi ekipami: Jokeritem i Torpedo. W 10 ostatnich meczach u siebie przegrali tylko 2: ze wspomnianym Jokeritem i CSKA. Także są na własnym lodzie potęgą. Sibir na wyjazdach wręcz przeciwnie: W 10 meczach 3 wygrane. Ich siłą są zdecydowanie mecze u siebie, choć ostatnio bywało różnie, a na wyjeździe potrafili ograć takie np. Torpedo 3:1 ;) Dziś jednak polegną wg mnie. H2H zdecydowanie po stronie gospodarzy, 3 wygrane na 3 mecze w swojej hali. Jeśli Medvescak dziś wygra, zapewne duży wkład będzie miał jeden z najskuteczniejszych strzelców drużyny, Francis Paré, który w punktował w 4 z 5 ostatnich meczów. Sibir w tym sezonie ograł już rywali u siebie 3:0 - czas na rewanż :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-74- Yekaterinburg - Vladivostok Gospodarze trafiają w 1t. NIE 1.88 :t: (0:1)

 

Zgodnie z planem. Ostatecznie wygrali ten mecz gospodarze po karnych, więc coś jest z tą strategią pierwszej tercji ;)

 

-75- Yugra - Kunlun C.Rau zdobędzie punkt 1.80 :t: 

 

Już na początku miał znakomitą okazję, ale zmarnował. Jednak w trzeciej tercji strzelił gola, wciąż nie zawodzi :D Kunlun wygrało ten mecz 4:2.

 

-76- CSKA Moscow - Dyn. Moscow 1 1.62 :n:

 

Jednak do derbów trzeba podchodzić z dystansem. Ogólnie bardzo ciekawy mecz, oglądałem trzecią tercję i tam non stop coś się działo. Jak Dynamo strzeliło na 2:1 cofnęli się głęboko do obrony, CSKA cisnęło i 5 sekund przed końcem wyrównali. Ostatecznie polegli po karnych.

 

-77- Medvescak Zagreb - Sibir Novosibirsk 1 ML 1.77 :n: (0:2)

-78- Medvescak Zagreb - Sibir Novosibirsk Francis Paré zdobędzie punkt 1.70 :n: 

 

Z taką skutecznością gry w przewadze to Medvescak nic nie wygra. Musza poprawić grę w tym elemencie bo to było bolesne patrzeć na bezradność z przewaga 1 zawodnika :fp: Pare miał kilka fajnych akcji, ale ostatecznie cały zespół nie zdołał strzelić nawet jednej bramki, więc i on z zerowym kontem :bz: Gospodarze oddali więcej strzałów i walczyli do końca, ale nie zdołali doprowadzić nawet do dogrywki. Jeszcze ten empty net na koniec 10 sekund po wycofaniu bramkarza to był zwyczajnie śmiech na sali. Powiem jedno: Medvescak nie awansuje do fazy playoff, tam nie ma miejsca na takich patałachów %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-79- Bars Kazan - Torpedo Niznhy Novgorod 2 ML 2.40

 

Bars zdecydowanie kozaczy u siebie, 10 ostatnich meczów z rzędu wygrał, taka seria to naprawdę rzadkość. Ogólnie 5 porażek w 19 meczach na własnej tafli - szacun. Ale właśnie ta seria mnie przeraża. Czego się ostatnio nauczyłem typując KHL niemal codziennie? Ekipy z dobrymi seriami wtapiają w końcu z najgorszymi w lidze, od czasu do czasu. A dziś do Kazania przyjeżdża drużyna z Nowogrodu, nie jakis podrzędny klubik z Khabarovska, tylko 3 ekipa na Zachodzie, która ma jakiś mały kryzys, bo dwie porażki ze zdecydowanie niżej notowanymi rywalami po 1:4 każda to powód do wstydu. Jednak grają pełnym składem, co najwyżej Osipova zabraknie (zawieszony), ale to wciąz Torpedo, które ograło już w tym sezonie Magnitogorsk niespełna 2 tygodnie temu. Na wyjazdach sobie radzą nienajgorzej, 6 wygranych na 10 spotkań. Ciekawie wygląda tu H2H, bo Torpedo wygrało 4 z 5 ostatnich rywalizacji z Barsem, ale na ich lodzie próbowali 8-krotnie i tylko raz się udało :/ Będzie ciężko, nie ukrywam, ale widzę cień szansy. Szczególnie, że zawodnicy gości potrzebują swoistego przełamania po dwóch porażkach z rzędu, a im lepszy rywal, tym przełamanie bardziej cieszy. Wg mnie zobaczymy tu dziś albo zwycięstwo gospodarzy w stylu 4:2 dla Bars, albo wygraną Torpedo po dogrywce. Zdecyduje dyspozycja dnia i bramkarze. Niemniej underdoga z takim kursem warto spróbować.

 

-80- Jokerit - Metallurg Magnitogorsk over 4,5 1.74 (reg.)

-81- Jokerit - Metallurg Magnitogorsk Obie druzyny strzelą min. po 2 gole 1.85

 

Spróbujemy w tym meczu zagrać wysoki (jak na KHL) over. Absolutnie wszystko zależy od gości, oni mają kozacki atak, kilku zawodników z czołówki klasyfikacji kanadyjskiej KHL, jak Kovar, Mozyakin czy genialny ostatnio defensor Lee (taki odpowiednik Webera w Rosji). Ale nawet z taka "paką" zdarzają im się wpadki jak w meczu z Jarosławem, gdzie zostali zoutshotowani 39-24, ale zagrali bajkę w defensywie i wygrali 2:1, albo porażka z Torpedo na ich lodzie 1:2. W pozostałych przypadkach ich średnia goli na mecz to 5, w ostatnich 5 meczach 3-krotnie tyle wklejali rywalom. Mozyakin-Kovar niesamowity duet, poza nim lepsi lub może porównywalni są tylko Kovalchuk-Gusev ze SKA. Z kolei Jokerit to też mocna firma. 3 lokata w swojej dywizji, 6 wygranych w ostatnich 10 meczach u siebie, taki lepszy średniak ;) I przede wszystkim potrafi ograć Metallurg, co pokazuje historia spotkań: 3 wygrane w 5 meczach (u siebie zwycięstwo i porażka). Tylko raz (w tym roku we wrześniu) nie padło 5 i więcej bramek, więc ekipy lubią sobie postrzelać. Jokerit zdobył w tym sezonie 80 bramek, ale 89 stracił, a takie ekipy z mocnymi liderami powinny być skazane na porażkę, jednak odradzam grę 1x2 bo coś tu śmierdzi. Nawet buki zaczęły obniżać kursy na Jokerit... 5 bramek w tym meczu przy aktualnej dyspozycji obu drużyn powinno siąść bez problemu. Dodatkowo obie ekipy w 4 z 5 meczów strzelały po 2 gole rywalom, więc również ciekawa propozycja. Osobiście widzę wynik w stylu 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-79- Bars Kazan - Torpedo Niznhy Novgorod 2 ML 2.40 :n:

 

To co się wyprawia w tym meczu to jakaś paranoja. Po pierwszej tercji 1:0 dla Kazania, no spoko, wyszli na drugą, zaczęli przeważać i... w 8 minut stracili 4 gole %-) Jest aktualnie 34min i jest 5:0 dla Bars. To wymyśliłem doga :fp: Skąd mogłem wiedzieć, że obrona się rozjeżdża przy akcjach rywali a bramkarz próbuje złapać krążek między poślady :bz:%-) Ten kryzys Torpedo to jednak grubsza sprawa niż sądziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-80- Jokerit - Metallurg Magnitogorsk over 4,5 1.74 (reg.) :t: (3:2)

-81- Jokerit - Metallurg Magnitogorsk Obie druzyny strzelą min. po 2 gole 1.85 :t: (3:2)

 

Tutaj zgodnie z przewidywaniami, choć już myślałem, że wtopa, bo po 2 tercjach padła tylko 1 bramka ;) 3 gole w 3 tercji strzela Jokerit i wygrywa mecz 3:2. Czułem, żeby nie grac gości, że coś tu się szykuje. Jokerit po raz kolejny zagrał znakomicie w defensywie i zatrzymał armaty Metallurga przed ostrym strzelaniem. Mecz ten był jak szachy: niewiele akcji, niewiele strzałów, ale jak już do nich dochodziło to śmiertelne ciosy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-82- Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning 1 ML 1.80

-83- Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning C.Atkinson zdobędzie punkt 

 

Tampa po serii 4 zwycięstw z rzędu na wyjazdach teraz złapała w końcu zadyszkę i dwukrotnie przegrała z drużynami, które u siebie grają bardzo dobrze. A ekipa Columbusu to właśnie w swojej hali osiągnęła najbardziej imponujące wygrane w tym sezonie NHL. Fakt faktem i oni troszkę spuścili z tonu, bo też mają dwie porażki z rzędu u siebie, ale w sytuacji gdy obie ekipy nie mają dobrej serii to atut własnej hali powinien pokazać nam faworyta i, miejmy nadzieję, zwycięzcę tego pojedynku ;) Cam Atkinson punktował w 7 z 8 ostatnich meczów Kurtek, jest dziś moim faworytem do kolejnych punktów drużyny gospodarzy.

W poprzednim meczu z Tampą, tegorocznym wyjazdowym, wygranym przez Kurtki 5:3 zdobył gola i asystę. Warto.

 

-84- Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs over 1,5 1t. 1.90

-85- Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs Goście strzelą w 1t. 1.72

 

W 4 ostatnich meczach między tymi zespołami tylko raz w pierwszej tercji nie było min. 2 goli. Toronto po okazałym zwycięstwie u siebie z Caps będzie na fali, Nafciarzy czeka trudny pojedynek, sami przegrali 2 pojedynki b2b z Arizoną, będą chceli za wszelką cenę podnieść się szybko i strzelić tu jak najwięcej goli. Toronto często strzela w pierwszej tercji niezależnie czy gra u siebie czy na wyjeździe, dlatego ich bramkę w pierwszej części spotkania zdecydowanie polecam grać.

 

-86- Chicago Blackhawks - Florida Panthers 1 2.30

 

Tu ciekawa sytuacja, bo Florida zwolniła trenera, którego szanowano w zespole. Moga być jakieś kwestie organizacyjne niedograne, mogą być taktyczne problemy z związane z nowym trenerem, dlatego gramy gospodarzy, którzy zresztą u siebie prezentują się wyśmienicie. W h2h Florida nie potrafi wygrać z Hawks od 5 spotkań, a w związku z roszadami w kadrze zarządzającej nie sądze by dzis się przełamali. Dziwnie wysoki kurs na Chicago, warto pomyśleć o podpórce w tym meczu. Hawks wciąż bez Toewsa, to osłabia ich siłę ataku, ale powinno jej wystarczyć dziś.

 

-87- Detroit Red Wings - Dallas Stars over 5 1.54

 

Dallas b2b, a takie mecze to często overy. Poza tym ostatnie 4 spotkania h2h to 5 i więcej goli. Skrzydła w końcu troszkę się odblokowały w ataku, choć nadal kilku istotnych zawodników na liście rezerwowych. Dallas wczoraj przegrało z Nutkami po dogrywce 4:3 gdzie zagrali bardzo dobry mecz, szczególnie J.Benn, który miał udział przy wszystkich jeśli dobrze pamiętam bramkach. Duet Seguin/Benn powinien dziś wywalczyć co najmniej 2 gole, szczególnie gdy bramkarz Wings, Mrazek, puszcza średnio 3 w meczu ;) Jeśli ofensywa gospodarzy się spisze, będzie wysoki wynik.

 

-88- Winnipeg Jets - New Jersey Devils P.Laine zdobędzie punkt 1.85

 

Jako, że widzę tu Jets jako faworytów do zwycięstwa, ale też Schneidera na bramce gości, który ma predyspozycje do wygrywania takich meczów, proponuję tu grac coś może lekko niespodziewanego. Młody Laine, po znakomitym początku sezonu, miał kilka meczów bez punktów. Potem znów seria 4 czy 5 meczów z rzędu z punktami, i kolejne 4 bez punktu. Dziś próbuję grać jego przełamanie, które jeśli nie dziś, to nastąpi w następnym meczu. Chłopak jest znakomitym zawodnikiem, ogromne nadzieje w nim pokładają włodarze. Do chwili obecnej ma 12 goli na koncie i 6 asyst. Winnipeg 17 bramek u siebie, 4 wygrane z rzędu i zanosi się na 5. Taka skuteczność to pole do popisu dla wielu zawodników, jestem przekonany, że dzis wsrod punktujacych zobaczymy również młodego Laine'a. Winnipeg wróciło z serii 5 meczów wyjazdowych, gdzie im ewidentnie nie szło (5 porażek) i na dzień dobry ograli Nashville u siebie 3:0. Dziś myślę, że będzie trudniej, ale jak najbardziej do ogarnięcia :))

 

-89- New York Rangers - Carolina Hurricanes x2 1.88

 

Z pierwszym dogiem mi nie wyszło dziś, ale nie załamujemy się. Tu będzie jeszcze trudniej %-) W Madison Square Garden Rangersi wygrali 12 ostatnich spotkań z Caroliną. Uff, seria niczego sobie, czas na przełamanie. Szczególnie, że dziś gospodarze mają na koncie serię 4 porażek z rzędu u siebie, a Carolina gra równy, dobry hokej i w 10 ostatnich meczach 4 porażki. Jak przegrywają wyjazdy to różnicą 1 bramki. Jeśli Ward nie puści więcej niż 2 gole, jest szansa, że mecz zakończy się remisem bądź nawet wygraną gości. Najlepsze value dziś w ofercie, po takim kursie żal nie spróbować, choć zaznaczam - z dystansem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-82- Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning 1 ML 1.80 :t: (5:1)

-83- Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning C.Atkinson zdobędzie punkt :n: 

 

Pełna kontrola nad meczem, dopiero w 3 tercji dali sobie wbić gola, ale prowadzenie było już raczej niezagrożone. Atkinson odddał 5 strzałów, niestety wszystkie obronione, brał udzial w wielu akcjach, ale ostatecznie nie zdobył punktu mimo tak wysokiego wyniku - nie on dzis grał pierwsze skrzypce :bz: 

 

-84- Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs over 1,5 1t. 1.90 :n: (0:1)

-85- Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs Goście strzelą w 1t. 1.72 :t: (0:1) 

 

Zgodnie z planem Toronto szybko rzuciło się do ataku i zdołali strzelić bramkę w pierwszej tercji. Niestety była to jedyna bramka w tym okresie, mimo 12 strzałów Edmonton, Adnersen pozostał z czystym kontem. Ostatecznie Toronto ograło Nafciarzy 4:2.

 

-86- Chicago Blackhawks - Florida Panthers 1 2.30 :n: (2:1 SO)

 

Cholera wiedziałem, że tu może być remis. Zbyt wysokie kursy były na gospodarzy. 2.30 na Chicago u siebie? W zeszłym sezonie to nikt by nie uwierzył %-) Florida zagrała naprawdę nieźle, pomimo tych roszad kadrowych, miała więcej strzałów, ale ostatecznie przegrała po karnych.

 

-87- Detroit Red Wings - Dallas Stars over 5 1.54 :n: (3:1)

 

No i zabrakło jednej bramki do zwrotu. Beznadziejnie zagrało Dallas, tylko 1 gol z Detroit, których defensywa pozostawia wiele do życzenia :/ Znów b2b trzeba było grać przeciwko nim, znów za bardzo kombinuję zamiast grać to co zawsze od lat grałem w takich meczach :fp:

 

-88- Winnipeg Jets - New Jersey Devils P.Laine zdobędzie punkt 1.85 :t: 

 

Laine brama, Scheifele brama i Wheeler brama - śmietanka dziś każdy z golem. Przełamanie Laine'a było naprawdę kwestią czasu a kurs prześliczny. Mecz zacięty, choć NJ dopiero w trzeciej tercji zaczęło pokazywać ząbki, zabrakło niestety czasu na wyrównanie i mecz zakończył się wygraną Jets 3:2.

 

-89- New York Rangers - Carolina Hurricanes x2 1.88 :n: (3:2)

 

Aajjjjjjj zabrakło naprawde niewiele. Huragany zagrały znakomite spotkanie, prowadzili w tym meczu przez dwie tercje. W trzeciej, jak Nash wyrównał 30 sekund po starcie, pogubili się. Cała taktyka poszła w łeb, bo znów trzeba było walczyć o strzelenie bramki. Wdarły się błędy, duże emocje, nerwy, a co za tym idzie kar dla zawodników i jedną z gier w przewadze Rangersi wykorzystali i prowadzenia do końca nie oddali. 28-21 w strzałach dla Caroliny i wielkie brawa za walkę, choć jakby nie patrzeć wtopa, ale było blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-90- Lokomotiv Jaroslavl - HC Yugra P.Kontiola zdobędzie punkt 1.74

 

Stawiam na gospodarzy, ale kurs rzędu 1.35-1.40 nie powala, szukam więc czegoś lepszego. P.Kontiola wydaje się idealną opcją, jego punkty, zakładając, że gospodarze wygrają ten mecz, to kwestia czasu. Punktował w 3z5 ostatnich meczów, często strzela bramki, co też warto przemyśleć. Ma do pomocy jednego z najlepszych zawodników KHL, Kozuna (17 pozycja w generalce) i we dwóch często wygrywają mecze dla Lokomotivu. W zeszłorocznym, ostatnim rozegranym na lodzie Jarosława meczu Kontiola zdobył bramkę, dziś wiele wskazuje, że powtórzy ten wyczyn.

 

-91- Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk M.Shalunov zdobędzie punkt 1.60

 

Po Shumakovie najskuteczniejszy zawodnik gości, nr 19 w generalce. Zdobywał punkty w 5 ostatnich meczach Sibira, bez znaczenia czy u siebie czy na wyjazdach. W 3 ostatnich spotkaniach Sibira ze Slovanem punktował Shalunov, w każdym strzelał gola co ciekawsze. Jest typowym snajperem drużyny i dziś, z mocno kontuzjowanym zespołem z Bratislavy również powinien coś ukąsić.

 

-92- Dyn. Moscow - Barys Astana under 4,5 1.95

 

H2H mnie przekonało: w 5 ostatnich meczach między obiema drużynami padało max 4 bramki. Dynamo jest drużyną mocno underową, mało strzelają (w pierwszej "100" klasyfikacji punktujących nie ma żadnego ich zawodnika), ale też bardzo mało tracą. Defensywa to ich główna siła, 71 goli w plecy w 35 spotkaniach wychodzi około 2 bramek w meczu i jest zdaje się 4 wynikiem w lidze. Under 4,5 był w 3z5 ich ostatnich spotkań i w 4z5 w ogóle. Barys strzela więcej niż rywale, ale i dużo więcej traci (niecałe 3 gole na mecz). Dużo strzelają im mocne ofensywnie zespołu jak SKA (9 goli) i CSKA (4). Barys będzie parł do przodu w tym meczu, a to woda na młyn dla Dinama, które lubi grać z kontry. Wg mnie wynik 2:1 dla gospodarzy i under jak w masło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-90- Lokomotiv Jaroslavl - HC Yugra P.Kontiola zdobędzie punkt 1.74 :t:

 

Lokomotiv wygrał, ale ledwie 1:0, bramkę wbijając w trzeciej tercji rękoma nie kogo innego tylko Kontioli właśnie :D Chłopak ratuje gospodarzom komplet punktów. Jaroslavl był znacznie lepszy w tym meczu, w zasadzie można powiedzieć, że kontrolowali, ale bramkarz rywali grał niesamowicie. W końcu się udało.

 

-91- Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk M.Shalunov zdobędzie punkt 1.60 :t:

 

To spotkanie jeszcze trwa, jest 4:1 dla Sibira, ale najważniejsze, że przy pierwszej bramce asystował Shalunov i w ten sposób typ już siadł. Nie zdziwię się, jak jeszcze w końcówce strzeli bramkę. Slovan mimo oddania większej ilości strzałów, jest póki co bezradny, tak jak to przewidywaliśmy ;)

 

-92- Dyn. Moscow - Barys Astana under 4,5 1.95 :t: (3:0)

 

Po dwóch tercjach było 0:0 i już byłem raczej spokojny, ale w trzeciej się trochę rozkręcili i już myślałem, że będzie stresówa pod koniec, ale Dynamo poprzestało na 3 bramkach :) Widziałem poprzedni mecz Barysa i nie było mowy, żeby tu strzelili nawet 2 bramek, a Dynamo z kolei świetnie się pokazało w meczu z CSKA, ale jako, że to ekipa underowa to i tak zrobili więcej niż się spodziewałem ;)

 

Komplet w KHL, zobaczymy co przyniesie noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-93- Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 1 ML 1.94

 

Gram Flames, bo Toronto jest b2b i grało wczoraj w Edmonton (4:2). Calgary co prawda nie ma najlepszej passy u siebie, wygrali tylko 7 meczów na 10 ostatnich, ale w bezpośrednich pojedynkach z Liśćmi w swojej hali na 10 ostatnich meczów przegrali tylko 1 (!!). Wygląda na to, że umieją grać z Toronto ;) W ostatnim meczu w końcu odblokował się Monahan, który pod nie obecność Gaudreau musi wziąć na swoje barki ciężar strzelania bramek. Flames muszą bardziej zaatakować, strzelić więcej niż 1 bramkę bo tylko wtedy są w stanie ograć rywali. I czas, żeby w końcu zaczęli wygrywać u siebie. Mam nadzieję, że Chad Johnson, którego dziś zobaczymy i który miał kiepski dzień z Flyers w zeszłą sobotę, dziś pokaże klasę, do której nas przyzwyczaił.

 

-94- Los Angeles Kings - San Jose Sharks under 5 1.88

-95- Los Angeles Kings - San Jose Sharks 1 ML 1.83

 

Obie ekipy underowe, obie dobrze bronią, kolejno nr 3 i nr 2 w swojej Konferencji, po Minnesocie, która traci najmniej bramek. W przypadku Sharks na ostatnie 10 meczów tylko raz nie wszedłby ten under. Kings trochę poszaleli ostatnio, biorąc pod uwagę marny początek sezonu, na 10 ostatnich spotkań w 4 było 6 i więcej bramek. Statsy mocno na korzyść typu. Poza tym H2H: ostatnie 5 pojedynków to tylko jeden over. Goście grają b2b po wygranym dopiero po dogrywce meczu z Arizoną, więc będą czuć trudy tego spotkania. Pójdą mocno w obronę i będą kontrować. Gospodarze mają 3 dni odpoczynku i mają znakomitą serię 5 wygranych z rzędu (po 4 z rzędu porażkach), będa dziś dominować. Plus atut własnej tafli, stąd propozycja gry ich zwycięstwa w tym meczu. Nie wygrali u siebie z Sharks od 5 meczów, czas przerwać tę piekielną passę %-)

 

-96- New York Islanders - Pittsburgh Penguins Goście strzelą w 1t. 1.58

-97- New York Islanders - Pittsburgh Penguins S.Crosby over 3 SOG 1.70

 

Co tu dużo mówić, Pens są lepszym zespołem, już raz w tym sezonie, całkiem niedawno ograli Wyspiarzy na ich lodzie i strzelili bramkę już w 1 tercji. W ogóle w historii spotkań między tymi zespołami Pens od 5 spotkań strzela w pierwszej odsłonie meczu. Boję się grać ich wygraną, bo potrafią zaskoczyć rażącą nieskutecznością, ale mecze rzadko kończą bez gola lub z tylko jednym. Liczę na atak od pierwszej minuty i gol w przewadze po faulu któregoś z zawodników gospodarzy. Dorzucam dziś strzały Crosby'ego, bo chłopak ma dobrą serię i w każdym meczu dużo uderza na bramkę rywali. W 9 meczach tylko 2-krotnie nie oddał minimum 3 strzałów. Do tego do składu ma dziś wrócić P.Hornqvist, który z Sidneyem dobrze współpracuje. W ostatnim meczu z Wyspiarzami strzelał 3-krotnie, dziś powinien to minimum również osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-93- Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 1 ML 1.94 :t: (3:0)

 

Johnson :ok: 39 wyjętych i czyste konto, szacun. Pierwsza tercja to była masakra. Ustawili mecz pod siebie i się potem bronili. Z sukcesem.

 

-94- Los Angeles Kings - San Jose Sharks under 5 1.88 >> zwrot <<

-95- Los Angeles Kings - San Jose Sharks 1 ML 1.83 :n: (1:4)

 

5 bramek, więc zwrot na linii goli, ale co sie stało z Kings? Co oni zrobili w pierwszej tercji? 3 gole pozwolili wbić Rekinom? Statystyka odrzuciłaby to w pierwszym czytaniu %-) Tego się nie spodziewałem. Porażka, gruba porażka LA.

 

-96- New York Islanders - Pittsburgh Penguins Goście strzelą w 1t. 1.58 :n: (1:0)

-97- New York Islanders - Pittsburgh Penguins S.Crosby over 3 SOG 1.70 :n: (1)

 

Ehh, Pens. Chyba przestanę ich grać bo zawodzą mnie na każdym kroku. To że przegrali nie robi na mnie takiego wrażenia, jak tylko 1 strzał Sidneya na bramkę Wyspiarzy. Po tym co ostatnio pokazywał to tyle strzałów oddałby grając ze złamaną nogą %-) Znów za dużo kombinatoryki, trzeba wrócić do prostych rozwiązań na punkty zawodników, bo to zdecydowanie lepiej mi wychodzi. Co ciekawe Pens zaczęli strzelać dopiero w 3 tercji i z 0:3 doprowadzili do remisu 3:3. W tym momencie każdy cholerny typer na świecie mówi sobie w myślach: "teraz ich zniszczą, nikt się nie pozbiera po stracie takiego prowadzenia", i ja też tak sobie powiedziałem. Wynik każdy zna, a ja 10minut zbierałem szczękę z podłogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-98- Bars Kazan - Sochi 1 1.65

-99- Bars Kazan - Sochi M.Glukhov zdobędzie gola 5.60

 

Bars pokazał klasę w meczu z Torpedo (choć to też goście zwyczajnie dali ciała), dziś kolejny mecz u siebie. 11 meczów z rzędu u siebie nie przegrali... Nie wiem jak to skomentować, bo takie serie w KHL to jakieś legendy %-) Powoli można szykować progresję na ich porażkę, ale chyba jednak jeszcze nie dziś. Sochi po serii 3 wygranych u siebie, zaczęli wyjazdy i znów plecy seryjnie. Już 4 mecze z rzędu przegrali jako goście. Ostatnia z Ladą, dość bolesna, bo Lada nie gra w pełnym optymalnym składzie, wyszły naprawdę spore braki w grze obronnej i nieskuteczność w ataku. Żeby dziś ograć Bars, trzeba armat, a Sochi ma kilka muszkietów %-) Zdecydowanie biorę faworyzowanych gospodarzy, którzy jeśli dziś wygrają wskoczą na pierwsze miejsce w dywizji kosztem Magnitogorska ;) Będą mieli 3 mecze rozegrane więcej, ale przez ten moment będą liderami, a to najlepszy motywator. Typem dodatkowym jest tu bramka Glukhova, który razem ze swoją "5" przyczynił się do strzelenia przez zespół Barsu 5 bramek w 2 meczach. Sam strzelał bramkę w obu ostatnich meczach u siebie. Typ czutka, przy odrobinie szczęścia całkiem niezłe value przekujemy w hajsik :D

 

-100- Lada - Sp.Moscow N.Filatov zdobędzie punkt 1.80

-101- Lada - Sp.Moscow M.Gilroy zdobędzie punkt 1.90

 

Gospodarze raczej nie należą do żelaznych faworytów tego spotkania, ale warto zauważyć, że wszędzie gdzie grają, m.in. na swoim lodzie, nie ważne jak mocny jest przeciwnik, są w stanie strzelić kilka bramek. W długo wyczekiwanym zwycięstwie z Sochi (wcześniej 7 porażek z rzędu, głównie z powodu kontuzji w zespole i słabej dyspozycji na wyjazdach) zdobyli 4 gole, 2 z nich strzelił Filatov, przy trzeciej notując asystę. Filatov ma w dorobku 27 punktów w 36 rozegranych meczach, punktował w 4 z 8 ostatnich meczów Lady. Mimo, iż o zwycięstwo bedzie trudno, to o kilka goli w tym meczu się nie boję.

Podobnie najlepszy punktujący Spartaka, Gilroy. 30 pkt w 34 meczach, punktował w 4 z 6 ostatnich meczów. Jest motorem napędowym gości. Obie ekipy należą raczej do średniaków, dlatego nie spodziewam się dominacji któregoś z nich, a raczej wyrównanego spotkania w granicach 2:2 i może dogrywki. Punkty hokeistów do wyboru, ja gram obu ;)

 

-102- Jokerit - Tractor Chelyabinsk under 4,5 1.78

 

Typ głównie ze względu na gości, którzy na wyjazdach grają ultradefensywę. Nie zawsze im to wychodzi, w meczu z Torpedo przegrali 4:1 (tam 2 bramki wpadły na sam koniec spotkania, gdzie się otworzyli i dostali do szatni). Ale najczęściej mamy 2-3 bramki, solidne undery. Powiem tak: w tym spotkaniu szalenie istotne będzie kto strzeli pierwsza bramkę. Jeśli gospodarze, może się skończyć wysoko, jeśli Tractor - under raczej spokojnie. I najważniejsza będzie 3 tercja. I tak nieśmiało liczę na wygraną gości, którzy dzięki znakomitej defensywie i całkiem sprawnej ofensywie są w stanie zatrzymać gospodarzy, którzy w ciągu ostatnich 6 meczów u siebie przegrali tylko 1 - ze SKA %-) Idziemy w under.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...