Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

-140- Buffalo Sabres - Los Angeles Kings D.Doughty zdobędzie punkt 1.95 :n:

 

Bez strzału i bez punktu. Ogólnie Kings dostali baty od Sabres i obu najskuteczniejszych obrońców bez punktów.

 

-141- New York Islanders - Washington Capitals A.Ovechkin zdobędzie punkt 1.65 :n:

 

No i bez punktu, Ovechkin! Caps strzelają 4 bramki i Owca nie miał udziału przy żadnej, kiedyś nie do pomyślenia. Obrońca Niskanen strzela dwa gola, a on nawet asysty nie zapisał przy nazwisku. Ehhh :fp:

 

-142- New York Rangers - Chicago Blackhawks D.Stepan zdobędzie punkt 1.85 :n:

 

Tylko 1 gol Rangersów, 33 wyjęte strzały Darlinga, specjalnie dla mnie chyba to zrobił %-) Stepan słabo i blado.

 

-143- Carolina Hurricanes - Vancouver Canucks J.Skinner zdobędzie punkt 1.60 :t:

 

Skinner nie zawiódł, a mecz bez kitu niecodzienny. 8:6 wynik końcowy. Jeff dwa gole i asysta. I jak pisałem Jordal Staal gol i asysta, szkoda że nie było takiej opcji w ofercie,  bo kurs zdecydowanie byłby lepszy.

 

-144- Detroit Red Wings - Arizona Coyotes H.Zetteberg zdobędzie punkt 1.60 :n:

 

Arizona wygrała 4:1, kurs na Detroit był 1.75 %-) Dlatego właśnie nie gra się 1x2 z niskim kursem bo takie wpadki to normalka. Smith gwiazdą meczu, wyjał 37 strzałów, a Heniek 4 strzały na bramkę i bez punktu :/

 

-145- Toronto Maple Leafs - San Jose Sharks L.Couture zdobędzie punkt 1.65 :n:

 

Logan 22 minuty na lodzie, najdłużej poza bramkarzem i bez punktów :p Oni się zmówili dziś chyba... Punktowali Ci z najniższymi kursami, jak Pavelski i Burns.

 

-146- Minnesota Wild - Florida Panthers N.Niederreiter zdobędzie punkt 2.05 :t:

 

Przynajmnniej ten ciekawy kursik siadł. Nino dobry materiał, 3 strzały i 1 asysta w tym meczu. Wild pokazali klasę i wygrali 5:1, czarny dzień dla Luongo...

 

-147- Nashville Predators - St.Louis Blues J.Neal zdobędzie punkt 1.75 :t:

 

James Neal przyczynił się do tego efektownego zwycięstwa nad Nutkami 6:3 :)) Strzelił ładną bramkę i potrzebował do tego 2 prób ;)

 

-148- Dallas Stars - Anaheim Ducks R.Kesler zdobędzie punkt 1.80 :n:

 

Taka seria i Kesler ją zepsuł, w ogóle Anaheim dostało srogie baty od Dallas 6:2, a co ciekawe po drugiej tercji było 1:1 %-) Co oni tam w szatni palili w przerwie to nie wiem, ale Stars zmietli Kaczory z lodu. Kesler najgorszy chyba mecz w karierze :bz:

 

-149- Edmonton Oilers - Columbus Blue Jackets C.Atkinson zdobędzie punkt 1.85 :t:

 

Overów tu nie było, ale spokojne zwycięstwo zdecydowanie lepszych Kurtek, Atkinson bramka na 2:1 w przewadze i 4 strzały :)) 

 

Bieda, z taką skutecznością to dupa nie typer %-) Zawiodły wszystkie niskie kursy. Kończymy zabawę w punkty i wracamy do normalnej typerki. KHL dziś nie gra, więc pod wieczór NHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


-150- Calgary Flames - Tampa Bay Lightning 1 2.25

 

Tampa w żałosnej formie, przegrywają niemal wszystko, a dodatkowo dziś pod znakiem zapytania stoi występ Kucherova. Bez niego już w nie będzie co zbierać. Flames z kolei miażdżą, grają jak z nut. 8 na 10 ostatnich wygrali, w tym 4 z rzędu ostatnie u siebie. Ofensywa spisuje się znakomicie, Johnny Gaudreau prowadzi ekipę prosto do playoffów. Troszkę zaskakuje tu kurs na gospodarzy, ale spróbujemy. Dla pewności można zagrać moneyline, choć nic nie wskazuje by Calgary mogłoby tu stracić punkty. 

 

-151- Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers over 5,5 2.03

 

Colorado to najgorszy zespół NHL, choć nie lubie stawiać przeciwko nim jak grają u siebie bo już się nieraz przejechałem. Jednak 5 porażek u siebie robi bardzo złe wrażenie, nie wiem czy nie czas na przełamanie. Będzie ciężko, bo Lotnicy w formie, wygrali 5 ostatnich spotkań z rzędu i 4z5 wyjazdów. Mają znakomicie dysponowaną ofensywę z Simmonds'em na szpicy, ale też bywa że bardzo słabo spisują się w obronie. Dlatego myślę, że Colorado strzeli im parę goli, sami również nie pozostaną dłużni, bo na bramce gospodarzy stoi dziś Pickard, który ostatniego swojego występu może się tylko wstydzić ;) Ogólnie mecz trochę śmierdzi biorąc pod uwagę serie obu ekip, ale mimo wszystko spróbujemy. Over był w 3z5 ostatnich meczów h2h na lodzie Colorado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-150- Calgary Flames - Tampa Bay Lightning 1 2.25 :n: (3:6)

 

Chad Johnson zagrał słabe zawody, ale Tampa mega powrót. Kto by się spodziewał czegoś takiego po ostatnich wynikach. Widać jak nie trzeba skupiać się na dwóch kluczowych zawodnikach to sie chłopakom zdecydowanie lepiej gra ;) 

 

-151- Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers over 5,5 2.03 :t: (3:4)

 

Tutaj bez niespodzianki, Phila wygrała to obfitujące w bramki spotkanie, choć po pierwszej tercji było 0:0. W drugiej obie ekipy włączyły drugi bieg i gdyby Colorado miało dwóch takich Duchene w składzie to by klepnęli Flyers :)) Punkty pojechały jednak do Philadelphii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-152- New York Islanders - Chicago Blackhawks 2 ML 1.90

 

Crawford przechodzi operację, więc bramki Chicago bronić przez jakiś czas będzie Darling, a ten ostatnio zagrał genialny mecz przeciwko Rangersom, puszczając tylko jednego gola. Ten mecz będzie niezwykle wyrównany, dowodzą temu zarówno ostatnie wyniki obu ekip, jak i h2h gdzie 3 z ostatnich 5 meczów kończyły się remisami 2:2. Gram tu gości z uwagi na morale (2 zwycięstwa z rzędu przy 2 porażkach Wyspiarzy) jak i lepiej dysponowanego bramkarza (obaj są rezerwowymi i Greiss ma nieco gorsze staty od Darlinga). Chicago po powrocie Toewsa i Seabrooka prezentuje się lepiej i w ataku i w obronie. Wg mnie wyłuskają tu zwycięstwo, a po takim kursie grzech nie spróbować ;)

 

-153- Boston Bruins - Anaheim Ducks 2 ML 2.03

 

Boston gra b2b po wczorajszej bitwie z Pens, przegranej po dogrywce. Gospodarze wygrali tylko 1 z 7 ostatnich pojedynków b2b, dlatego value zdecydowanie po stronie gości, którzy mieli dzień odpoczynku. Anaheim wygrało 4z5 meczów h2h z Bostonem. Mają serię 3 porażek z rzędu na wyjazdach więc szukają już niecierpliwie przełamania (Boston seria 2 porażek z rzędu u siebie). Chodzi też info, że możliwy jest start dziś rezerwowego Khudobina w bramce Bruins, a wtedy już czysta "2" :D Nawet jak wystąpi Rask, szanse są duże, iż Anaheim wygra to spotkanie.

 

-154- Nashville Predators - Minnesota Wild E.Staal zdobędzie punkt 1.70

 

W poszukiwaniu ciekawych kursów na punkty zawodników znalazłem Staala, który punktował w 4z5 ostatnich meczów Minnesoty i w dużej mierze przyczynił się do znakomitych rezultatów drużyny. Gra w pierwszej linii zespołu i świetnie współpracuje z kolegami. Ma z reguły najlepiej dysponowanych zawodników obok siebie i ta linia zdobywa większość punktów gości. Jest najlepiej punktującym zawodnikiem Wild. W ich barwach jeszcze nie grał przeciwko Predatorom, ale jestem przekonany, że dziś również będzie miał wkład w którąś z bramek. Szczególnie, że bramkarz rywali - Rinne lubi sobie puścić kilka bramek w tym sezonie i nie jest taką ostoją drużyny jaką był jeszcze w zeszłym sezonie. Warte próby.

 

-155- St.Louis Blues - New Jersey Devils 1 1.90

 

Nutki zdecydowanie lepiej sobie aktualnie radzą u siebie, niż NJ w ogóle %-) W 10 ostatnich meczach tylko 2 razy schodzili pokonani, tymczasem Devils tylko 2 zwycięstwa w 10 wyjazdowych meczach. Ponadto Blues wygrali 5 ostatnich spotkań h2h. Mają lepiej dysponowanego bramkarza, który jednak wolałby zapomnieć o ostatnim spotkaniu z Predators na ich lodzie %-) Jestem przekonany, że był to przypadek przy pracy i dzis u siebie pokaze się z lepszej strony. Warto pomyśleć również o jakimś overze w tym meczu, gdyż zdecydowana większość spotkań obu ekip to 5 bramek i więcej. Obie ekipy mają sobie coś do udowodnienia i szukają przełamania, ale argumenty są w rękach gospodarzy, którzy wygrają ten mecz 3:2 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-152- New York Islanders - Chicago Blackhawks 2 ML 1.90 :t: (4:5)

 

Piękny mecz, mnóstwo bramek i o tę jedną lepsi goście z Chicago. Gwiazdą meczu Panarin, który strzelił 2 bramki i przy jednej asystował. Bramkarze się tu nie popisali, ale jak pisałem nieco lepiej wygląda Darling i przy takiej samej ilości strzałów na bramkę obu drużyn to on puszcza jedną bramkę mniej ;)

 

-153- Boston Bruins - Anaheim Ducks 2 ML 2.03 :t: (3:4)

 

Znów blisko remisu, ale jednak Anaheim ogarnęło :D Nie ukrywam, że jak zobaczyłem Khudobina w wyjściowym składzie Bostonu to trochę odetchnąłem %-) To Bruins byli aktywniejsi, oddali więcej strzałów, ale Bernier był na posterunku. Brawo Kaczory! :)

 

-154- Nashville Predators - Minnesota Wild E.Staal zdobędzie punkt 1.70 :t:

 

Ja tu szukałem głównie asyst Staala, a tej dziś z kolei 2 bramki, jedną z nich do pustej bramki. Kolejny znakomity występ Minnesoty, która z taką gra (m.in. w obronie) już wyprzedziła Nutki na Zachodzie i objęła drugą lokatę, kto wie czy nie dogonią liderów - Chicago. Pokonanie Predators na ich lodzie to nie lada wyczyn, mocno przyczynił się do tego cały zespół, ale przede wszystkim Granlund i Niederreiter, obaj po dwie asysty. Warto w przyszłości brać ich pod uwagę przy doborze punktów zawodników :ok:

 

-155- St.Louis Blues - New Jersey Devils 1 1.90 :t: (5:2)

 

Nutki wypadły lepiej niż się spodziewałem. Spokojne zwycięstwo 5:2, choć po pierwszej tercji przegrywali 1:2. Widzę, że do składu wrócił P.Stastny, który wsparł swoją obecnością zespół i weteran od razu wpływa pozytywnie na morale drużyny. Gwiazdą meczu - tu bez niespodzianki - Tarasenko, strzelec jednej z bramek i zdobywca 2 asyst. New Jersey w sporym kryzysie, tracą już 9 pkt co Capitals w dywizji i maleją szanse na awans do fazy playoff...

 

No dzieciaczki, dziś będziecie zadowoleni. W końcu postawa godna typera ;) Dziś siadało praktycznie wszystko, rzadko takie dni się zdarzają, a w nocy kolejna porcja meczów i spróbujemy zarobić znów parę groszy na waciki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-156- Buffalo Sabres - New York Islanders Gospodarze over 2,5 1.69

 

Gdybyście widzieli kto dziś broni bramki Wyspiarzy to też byście w to wchodzili. Spokojnie, już późno, ale można grać live bramki Sabres. Trzeci bramkarz Islanders, który doświadczenia w NHL ma tak mało jak ja szacunku do pedofilów %-) Berube, 3.29 GAA odkąd Eichel wrócił do gry po kontuzji, czyli ledwie kilka meczów, to tylko świadczy o jego możliwościach. Najpierw pomyślałem, że gramy gości, ale jak zobaczyłem goalies to albo bramki Sabres, którzy z Eichelem w składzie w końcu pokazują pełnię możliwości ofensywnych, albo po prostu over, bo w tym meczu nie ma kozackich bramkarzy ;) Zdecydowałem się w końcu na to pierwsze bo lepszy kurs :D

 

-157- Pittsburgh Penguins - Los Angeles Kings 1 1.86

 

Chyba nie ma osoby, która wierzyłaby w zwycięstwo Kings grających b2b z Pingwinami, którzy mają kulminację formy i ogrywają każdego jak chcą. Remis w regulaminowym będzie sensacją ;) Przytaczanie statystyk jest tu już niepotrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-158- Vancouver Canucks - Tampa Bay Lightning D.Sedin zdobędzie punkt 1.80

 

Żal nie spróbować, Daniel punktował w 6z8 ostatnich meczów Nucks, jest ich najlepiej punktującym zawodnikiem i punktował w 3z5 ostatnich meczów h2h z Tampą. Ponadto Tampy bramki broni Vasilevskyi, który w meczu z Pens puścił 4 gole póki nie został zmieniony ;) Naprawdę warto spróbować, większego value dziś chyba nie znajdę :D Tampa bez Kucherova i Stamkosa, z Calgary wygrali ale reszta już wie czego się spodziewać i atut własnej może tu być decydujący,

 

-159- Colorado Avalanche - Florida Panthers over 1,5 2t. 1.88

 

Jeśli się nie mylę to mecz ten rozstrzygnie w drugiej tercji. Taka sytuacja miała miejsce we wszystkich z 5 ostatnich meczów h2h między tymi zespołami. Do tego biorąc pod uwagę goalies tylko się upewniam w tym przekonaniu, bo ani Reimer ani Pickard (szczególnie ten drugi) nie gwarantują poziomu i solidnej postawy w bramce. Jeden i drugi to rezerwowi, a takie mecze najczęsciej kończą sie overami. Jako że Florida ma ostatnio problem ze strzelaniem to skłaniałbym się ku gospodarzom, którzy mają gwarancję punktową w postaci Duchene'a, którego btw polecam również zagrać ;) Florida gra b2b, więc punkty po stronie Colorado, ale dopiero w drugiej tercyji %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-156- Buffalo Sabres - New York Islanders Gospodarze over 2,5 1.69 :t: (3:2 OT)

 

Kursy brane z oferty Betsafe, a tam liczą również dogrywkę, zresztą po tym kursie nie mogło być inaczej. Weszło, ale z oporem, bo Wyspiarze postawili oczywiście trudne warunki. Dopiero w dogrywce Sabres zdobyli swoją bramkę nr 3 za sprawą znakomicie grającego ostatnio obrońcy Ristolainena :D

 

-157- Pittsburgh Penguins - Los Angeles Kings 1 1.86 :n: (0:1 OT)

 

I jest niemała sensacja, bo nie dość że bezbramkowo w regulaminowym, to jeszcze ostatecznie w dogrywce lepsi Kings za sprawą bramki Toffoli'ego. Ależ musieli mur postawić :)) Niesamowity wynik, bo Pens strzelają średnio ostatnio z 5 bramek w meczu :p

 

-158- Vancouver Canucks - Tampa Bay Lightning D.Sedin zdobędzie punkt 1.80 :n:

 

Nucks wygrali 4:2 i Daniel nie miał wkładu przy żadnej z bramek. Prawdę mówiąc nie sądziłem, że to jest możliwe, skoro atak gospodarzy opiera się na braciach Sedin, ale jednak stało się %-)

 

-159- Colorado Avalanche - Florida Panthers over 1,5 2t. 1.88 :t: (1:1)

 

Dwa gole w drugiej tercji, także zgodnie z wywnioskowaną metodą ;) Ostatecznie mecz dla Floridy, która wygrała 3:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-161- Vancouver Canucks - Columbus Blue Jackets over 5 1.70

 

Normalnie poszedłbym w kierunku Kurtek, są mega mocni i forma dopisuje, ale boję się tej ich serii 8 zwycięstw z rzędu (lub 9 wygranych na 10 meczów). Niesamowita, tym bardziej znajdzie się jakiś cwaniak, który im to przerwie. Nie sądzę co prawda, by Nucks byli do tego zdolni, ale grają na własnej tafli, gdzie lubią strzelać bramki wszystkim, choć wygrywają 50% i lubią tracić. W ostatnich 10 meczach Vancouver u siebie tylko 2 razy nie siadał over 5. A Columbus kozaki w ataku z bardzo solidnie grającą defensywą, ale 1-2 bramki mogą tu stracić. Wg mnie 4:2 dla gości, ale w takim wypadku biorę over.

 

-162- New York Islanders - Ottawa Senators 1 ML 1.66

 

Senatorzy grają b2b, wygrali wczoraj z Diabłami 3:1. Są teoretycznie zespołem lepszym, ale czy są w stanie wygrać na poziomie dwa mecze w 2 dni, i to z Wyspiarzami na ich lodzie? Nie sądzę, dlatego idę w kierunku Islanders. Z 5 ostatnich meczów h2h wygrali u siebie cztery mecze. A Ottawa wciąż bez Hoffmana, co jest sporym osłabieniem ataku. Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-161- Vancouver Canucks - Columbus Blue Jackets over 5 1.70 :t: (3:4 OT)

 

Dopiero trzecia tercja była bogata w bramki, po dwóch wynik 2:0 dla gości, którzy tak jak przeczuwałem nie wygrali w regulaminowym. Nucks u siebie potrafią grac i nie ma znaczenia jaki kozak przyjeżdża. Ostatecznie Atkinson dał punkty przyjezdnym po bramce w 48 sekundzie dogrywki.

 

-162- New York Islanders - Ottawa Senators 1 ML 1.66 :n: (2:6)

 

Tu niemałe zaskoczenie, nie doceniłem Senatorów. Wynik nie oddaje wydarzeń do końca i tu kilka słów sprostowania: Wyspiarze od 55 minuty grali bez bramkarza w polu i stracili w taki sposób 2 gole do pustej budy. Po dwóch tercjach było 3:2 dla gości. Ottawa mecz zaczęła z Hammondem na bramce i wg mnie gdyby został on do końca meczu między słupkami, widzielibyśmy nieco inny wynik do FT, przynajmniej remis. Jednak po kilku minutach wszedł Condon, który jak się okazało znakomicie bronil, co juz po raz któryś w tym sezonie pokazuje. Bardzo wartościowy zmiennik Andersona, który z przyczyn osobistych nie gra aktualnie do odwołania. Podsumowując był to wyrównany mecz ze znacznie lepszą skutecznością gości i to oni zainkasowali komplet punktów i gdyby tu nie grał gospodarzy to skakałbym pod sufit %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-163- Kunlun - HC Yugra C.Rau zdobędzie punkt 1.80

 

Gospodarze zdecydowanymi faworytami spotkania, myślę, że wygrają ten mecz, ale kursy na takie zdarzenie są niższe niż punkty lidera drużyny C.Rau, dlatego proponuję grać właśnie jego. Ostatni mecz z Yekaterinburgiem to jego popis. Najpierw bramka dająca prowadzenie w meczu, a potem w dogrywce ta najważniejsza - dająca zwycięstwo. Rau to najlepszy zawodnik gospodarzy: nr 31 w klasyfikacji punktujących i nr 11 wśród najskuteczniejszych w KHL pod względem ilości bramek. Ponadto strzelił bramkę w ostatnim meczu z Yugrą na ich lodzie. Warto również przemyśleć granie jego bramki, kurs 3.10 kusi :D

 

-164- Sibir Novosibirsk - Dinamo Riga S.Shumakov zdobędzie punkt 1.60

 

Podobnie jak wyżej z Kunlun, idę tu w kierunku punktów lidera jeśli kurs na zwycięstwo drużyny jest zbyt niski lub zbliżony. Shumakov z Shalunovem to jeden z lepszych duetów w KHL, choć przyznaję ostatnio miewa zacinki. W obu grudniowych spotkaniach żaden z nich nie zdobył punktu, w jednym zabrakło Shumakova, więc na zasadzie brakującego koła w rowerze można to wyjaśnić, ale w drugim obaj zagrali słabo. Typ troszkę na przełamanie dla tego duetu, a w szczególności tego co bardziej strzela, niż podaje. Sibir gra z ostatnią drużyną w konferencji, którzy o playoffach mogą już tylko marzyć. Ekipa ze stolicy Łotwy może się tu postawić, dlatego kurs rzędu 1.60-1.65 uważam za zupełnie nieopłacalny i liczę na gola Shumakova.

 

 

 

Na razie tyle, w robocie nie dają posiedzieć nad typami %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-163- Kunlun - HC Yugra C.Rau zdobędzie punkt 1.80 :n:

 

Niestety dość słaby mecz Rau, nie zdobył bramki, nie miał asysty, nie strzelił również w karnych, gdy dogrywka nie przyniosła goli. Z jego linii tylko Videll dziś punktował. 

 

-164- Sibir Novosibirsk - Dinamo Riga S.Shumakov zdobędzie punkt 1.60 :t:

 

I się nie przeliczyłem, Shumakov zdobył gola otwierającego wynik spotkania, które Sibir wygrał 2:1. Kluczem do sukcesu była dobra gra w osłabieniu.

 

Zaraz coś z NHL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-165- Philadelphia Flyers - Nashville Predators 1 ML 1.90

 

Gramy Lotników, głównie ze względu na to, że grają u siebie. A u siebie wygrali 6 ostatnich spotkań z rzędu i 7z10. Podobnie jak Predators we własnej hali spisują się zdecydowanie lepiej. H2H w tym obiekcie tylko 1 na 5 spotkań gospodarze przegrali. Statsy są po ich stronie. Ponadto w ekipie Nashville prawdopodobnie nie zobaczymy dziś P.K.Subbana, co będzie sporym osłabieniem. Bramkarze: Mason kontra Rinne, na dzień dzisiejszy to kolejny argument by grać gospodarzy ;)

 

-166- St.Louis Blues - Edmonton Oilers over 5,5 2.05 (dogr. i karne)

 

Buki dziwnie wysokie kursy proponują na gospodarzy. Gdyby tu przyjechała Arizona byłoby 1.65, a jak Nafciarze to 2.25 :p A przecież goście to nie jakieś superkozaki jak na początku sezonu, tylko 3 wygrane wyjazdy na 10, warto jednak dodać, że 7 na 10 to były overy z minimum 6 bramkami :)) Ekipa Edmonton nawet jak przegrywa, to strzela i ich mecze są często pasjonującymi widowiskami. A Nutki u siebie są bardzo mocni. 7 zwycięstw w 10 meczach i 5/10 overy (w 4 meczach było 5 goli). H2H 3z5 to overy. Może nie jakieś porywające statsy, ale dość solidne by szukać tutaj jakiegoś gradobicia i wielu bramek. Ważne info: w bramce Nutek dziś Hutton, więc Oilers mogą tu strzelić więcej niż 1, 2 a nawet 3 gole :D Nutki swoje 3 dorzucą dzięki Tarasenko i wygrają po dogrywce - taka czutka.

 

-167- Arizona Coyotes - Calgary Flames S.Monahan zdobędzie punkt 1.50

 

Na koniec coś na "dobicie AKO", dość pewne. Monahan punktuje w Calgary już od 9 meczów, dziś będzie nr 10. Ładna seria, największe kozaki by się nie powstydziły %-) Nawet kolega z drużyny Johnny Gaudreau ma serię 7 z rzędu. Jak Flames coś strzelają w meczu, to ostatnio tylko z udziałem Monahana przynajmniej przy jednym golu. Razem z Johnny'm tworzą bardzo dobry duet, choć zdecydowanie za mało grają razem w jednej linii. Sean punktował w dwóch ostatnich meczach z Arizoną, w tym jednym sprzed paru dni 9.12.2016. Mecz wydaje się underowy, kurs nie wart wielkiego ryzyka, ale myślę, że na spokojnie siądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-165- Philadelphia Flyers - Nashville Predators 1 ML 1.90 :n: (1:2 SO)

 

Gospodarze prowadzili od 10 minuty przez 40 następnych, by w 3 tercji dać rywalom zremisować, a potem na karne przegrać mecz :fp: Jestem mocno zażenowany ich postawą, momentami widać, że nie grali na maksa, że chcieli kontrolować mecz i wygrać najmniejszym nakładem sił. I to się zemściło :bz:

 

-166- St.Louis Blues - Edmonton Oilers over 5,5 2.05 (dogr. i karne) :n: (2:3 OT)

 

Czułem dogrywkę, ale miała być przy stanie 3:3 a nie 2:2 %-) Przecież już w pierwszej tercji padły 3 gole, a przez następne dwie tercje tylko jedna :/ Ponadto zwycięstwo Oilers niejako dziwi, mało kto wygrywa z Nutkami na ich lodzie. Jakiś taki dziwny ten mecz, mało kar (tylko po razie obie ekipy grały w przewadze), a mnóstwo strzałów i tylko 5 goli...

 

-167- Arizona Coyotes - Calgary Flames S.Monahan zdobędzie punkt 1.50 :t:

 

Jedynie pewunia nie zawiodła, Monahan asystował przy bramce nr 3 gości, strzelonej przez Versteega. Miał też sporo okazji, ale albo nie był skuteczny, albo koledzy marnowali. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały tu under, a jednak 6 bramek wpadło, co cieszy. Mecz bardzo wyrównany, 27-28 w strzałach i 4:2 dla gości po ostatnim gwizdku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-168- Lada - CSKA Moscow over 4,5 2.00 (reg.)

 

Lada już nic w tym sezonie ugra. Kontuzje uniemożliwiły solidną postawę w mniej więcej połowie meczów do tej pory rozegranych. Kłopoty kadrowe mają jednak za sobą niemal w całości, rywal dziś trudny. CSKA to nr 2 w Konferencji Zachodniej i nr 1 w Dywizji Tarasov. Zdecydowanie nie musi się już o nic martwić, bo playoffy mają już w kieszeni. Zdecydowanie lepszy zespół gości, ale Lada potrafila ograć ich nawet na ich terenie. W poprzednich latach rzadko bywał taki over w meczach obu druzyn, ale jestem zainspirowany tym meczem z września tego roku, gdzie CSKA wygrało 6:1 :)) Śmiechem żartem Lada lepiej się prezentuje u siebie, niż rywale na wyjazdach, jeśli chodzi o bramki, dlatego m.in. liczę tu na gole Lady, przynajmniej dwa. Jeśli im ten mecz nie wyjdzie, to będzie wynik w okolicy 0:2. Jeśli zaś pójdą na wymianę ciosów to będzie wysoki wynik.

 

-169- Cherepovets - Podolsk A.Kopejkin zdobędzie punkt 1.85

 

Gram tu najlepiej punktującego zawodnika gości. W ogóle liczę na gości, którzy w ostatnich meczach pokazują pazur, choć przegrywają to walczą do końca. Ostatni mecz z Czerepowcem na wyjeździe wygrali po dogrywce 4:3 i w tym meczu Kopejkin nie punktował. Ale punkty miał w 4 wcześniejszych meczach z rzędu. Gra w znakomitej linii z Kempe i Aaltonenem, tworząc niebezpieczną linię ofensywną. Nr 14 w klasyfikacji generalnej KHL. Warto po takim kursie.

 

-170- Slovan Bratislava - Salavat Ufa Goście over 2,5 1.67 (reg.)

 

Nadal zachodzę w głowę jak Slovan z listą minimum 10 kontuzjowanych zawodników mógł na wyjeździe ograć Jokerit 3:1 :p Jak widać po wynikach był to tzw. "cud", przypadek czy coś. Po tym meczu z Jokeritem pojechali do Rygi i przyjęli 3 gole przegrywając 2:3. Na tym samym lodowisku Ufa dwa tygodnie wcześniej wygrała 3:0. To mniej więcej oddaje możliwości dzisiejsze obu drużyn. Salavat ma ogromną siłę rażenia, strzelać potrafią po 4-5 bramek już wielokrotnie to pokazali. Zdecydowanie lepiej radzą sobie na wyjazdach niż Slovan u siebie. W ostatnich 5 meczach wyjazdowych 3-krotnie strzelali 3 bramki. Dziś, ze zdziesiątkowaną formacją słowackiego zespołu szykuje się kolejna strzelnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-168- Lada - CSKA Moscow over 4,5 2.00 (reg.) :t: (4:5)

 

No i poszaleli. 9 bramek w tym meczu to więcej niż się spodziewałem, ale najważniejsze - typ siedzi. Decydująca była trzecia tercja, w której padło aż 5 bramek. Lada zagrała znakomity mecz, u siebie po raz kolejny dowodzą, że potrafią grać. Gwiazdą gospodarzy był Filatov, który asystował przy 3z4 bramek drużyny. Trzy z tych bramek padały podczas gry w przewadze. CSKA aż 46 strzałów, więc 5 goli to mały wymiar kary ;)

 

-169- Cherepovets - Podolsk A.Kopejkin zdobędzie punkt 1.85 :n: 

 

Niestety Kopejkin zapisał się w statystykach wyłacznie w rubryce z karami personalnymi %-) Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2.

 

-170- Slovan Bratislava - Salavat Ufa Goście over 2,5 1.67 (reg.) :n: (4:1)

 

Slovan strzelił 4 bramki tracąc wyłącznie 1, co jest wręcz szokujące. Salavat zagrał bardzo słaby mecz, zero skuteczności podczas gry w przewadze oraz mniej razy zagroził bramce rywali. Slovan zdziesiątkowany kontuzjami i tak okazałe zwycięstwo - brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-171- Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings over 5 1.63

 

Normalnie poszedłbym w kierunku Kurtek, bo grają miazgę teraz, niesamowita forma i morale w zespole. Jednak na bramce gospodarzy stanie dzis Curtis McElhinney, którego nigdy nie ceniłem jako dobrego bramkarza. Statsy w tym sezonie ma nienajgorsze, ale Królowie dziś przycisną mocniej, jako że będą mieli okazję pokonać drużynę z serią 9 zwycięstw z rzędu. Raz w tym sezonie się im to udało, u siebie w październiku wygrali 3:2 po dogrywce. W ogóle 5 ostatnich spotkań h2h to 5 bramek minimum. Goście będą musieli pokazać dziś swój najlepszy hokej, aby wyjść zwycięsko z dzisiejszej potyczki. Nie wystarczy strzelenie jednej bramki jak w meczu przeciwko Pingwinom. Aby ograć Kurtki na ich lodzie trzeba minimum 3 bramek, no i jestem przekonany, że Columbus grając najlepszy sezon od wielu lat również tutaj coś ukąsi. Ta seria musi jednak kiedyś się skończyć, a dziś dzięki rezerwowemu bramkarzowi gospodarzy jest szansa ;) 

 

-172- Vancouver Canucks - Winnipeg Jets Gospodarze over 2,5 1.80

 

Canucks u siebie prezentują się zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach. W ostatnich 5 spotkaniach tylko raz nie strzelili 3 i więcej goli, a takiej Minnesocie wkleili 5 zaś Columbusowi 3. Jest siła, choć sezon zaczęli bardzo słabo. Winnipeg na wyjazdach cieniuje. 9 bramek straconych w ostatnich 2 meczach i 17 bramek w 5 wyjazdach to średnia, w której podtrzymanie dziś celuję. H2H na lodzie Nucks to w 3z5 taki over siadał. 

 

-173- Dallas Stars - St.Louis Blues 1 ML 1.76

 

Nutki grają b2b, a Dallas u siebie ostatnio bardzo dobrze się spisują. Ograli Anaheim wysoko i Philadelphię, oraz dwukrotnie na swoim lodzie pokonali rywali w h2h. Atut własnej hali plus więcej odpoczynku może tu odegrać niebagatelną rolę. Warte próby.

 

-174- Minnesota Wild - Colorado Avalanche (0-1,5) 1 2.20

 

Colorado beznadziejnie prezentuje się nie tylko na wyjazdach, ale w ogóle w tym sezonie. Z kolei Minnesota wręcz przeciwnie, wygrała 6 meczów z rzędu u siebie i tylko w jednym, z Edmonton, takie handi nie siadło. Plus Varlamov miedzy słupkami Lawin, który puszcza na wyjazdach średnio 3.59 GAA. Co ciekawe, mecz sprzed ponad miesiąca w tej hali wygrali goście, Colorado, 3:2. Dziś czas na wielki rewanż, gdyż ekipa Wild jest w gazie. Jak Dubnyk zagra na swoim poziomie będzie z 4:1 :))

 

-175- Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings T.Tatar zdobędzie punkt 2.10

 

Tatar strzelił 3 gole w ostatnim meczu Skrzydeł przeciwko Anaheim, po takim kursie koniecznie należy spróbować go raz jeszcze. Szczególnie, że Ben Bishop, który będzie bronił bramki Błyskawic nie należy do ścisłej czołówki golkiperów w NHL :D Tatar gra w wyjsciowym składzie w linii z Zettebergiem i Manthą, klasowymi zawodnikami, co zwiększa jego szanse. Nie jest on może czołowym punktującym, ba! raczej rzadko wpisuje się na listę strzelców lub łapie asysty, ale po pierwszym bodajże w życiu hattricku będzie dziś parcie, będzie chciał się pokazać, to jego szansa. Dlatego po takim kursie zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-171- Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings over 5 1.63 >> zwrot << (3:2 SO)

 

Kings nie dali się objechać, walczyli jak równy z równym, mimo obcej tafli i znakomitej dyspozycji gospodarzy. Remis w regulaminowym czasie gry 2:2, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięć i w karnych lepsi jednak hokeiści Kurtek. Ten mecz był pojedynkiem dwóch najlepiej dysponowanych zawodników obu drużyn: Atkinsona i Cartera. Obaj strzelili po dwie bramki. Tylko zwrot.

 

-172- Vancouver Canucks - Winnipeg Jets Gospodarze over 2,5 1.80 :t: (4:1)

 

To właśnie miałem na myśli mówiąc, że Canucks potrafią grać u siebie. Rozbili Jets w pył. Znakomity mecz Hansena, dwa gole które mocno pomogły gospodarzom zainkasowac komplet punktów. Decydująca trzecia tercja, którą Nucks wygrali 3:0. Zauważyłem, że często w trzeciej tercji robią oni mały przewrót, dlatego warto pomyśleć nad jakimś typem w tym kierunku.

 

-173- Dallas Stars - St.Louis Blues 1 ML 1.76 :n: (2:3 OT)

 

Dallas zdecydowanie przeważało w tym meczu, od początku meczu. W pierwszej tercji 14-7 w strzałach na bramkę. Regulaminowy czas to remis 2:2 no i zabrakło trochę zimnej krwi w dogrywce, albo to Nutki pokazały kawał hokejowego cwaniactwa i wykorzystali szansę, bo już pierwszy ich strzał okazał się celny i dał zwycięstwo. Było blisko, Stars zasłużyli na wygraną swoją postawą, ale to czasem za mało by ograć rywali :bz:

 

-174- Minnesota Wild - Colorado Avalanche (0-1,5) 1 2.20 :t: (2:0)

 

Muszę przyznać, że spodziewałem się więcej goli gospodarzy, bo wynik gości spodziewany, ale najważniejsze że typ siadł. Masakryczna przewaga Wild, nie zagrożona nawet na moment. Warto wspomnieć, że mogło być tu 3:0, ale Eric Staal nie wykorzystał karnego w drugiej tercji. 33-18 w strzałach na bramkę też mówi wystarczająco dużo ;) 

 

-175- Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings T.Tatar zdobędzie punkt 2.10 :n:

 

Tak jak mówiłem, nie jest to pewa i taką się nie okazała. Detroit zawaliło ten mecz przegrywając 4:1 (a Tampa przeciez bez Stamkosa, Kucherova i Callahana) i udowodnili tym samym, że są słabiutcy w takich meczach. Jedyną bramkę zdobył Mantha, kolega z linii Tatara. Co ciekawe Tatar był na lodzie jak padła bramka dla gości, ale akurat w tej akcji został pominięty, a Zetteberg rozegrał to z Jensenem, i tak oto pozbawili Tomasa punktów i mnie hajsu, bo zamykało mi to dość fajny kupon :c: Tatar spędził na lodzie tylko 14 minut, więc niewiele miał okazji do zdobycia choćby asysty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-176- Vladivostok - Barys Astana over 5 1.72 (reg.)

 

W 14 spotkaniach h2h obu drużyn tylko 3-krotnie wygrywali goście. W sezonie zasadniczym (czyli pomijając towarzyskie) nigdy nie padło mniej niż 4 bramki, więc over 3,5 to pewa miesiąca %-) Szkoda tylko że buki tez to wiedzą i wystawiają kurs na takie zdarzenie w okolicach 1.21 :p Policzyłem sobie bramki i w bezpośrednich spotkaniach Vladivostok strzelił Barysowi 35 bramek, zaś Barys zdobył 36 bramek. Obie ekipy mają tu średnią powyżej 3 goli na mecz. Ponadto jest to ważny mecz dla obu drużyn, gdyż sąsiadują w tabeli dywizji. Aktualnie Barys jest ostatnim zespołem, który łapie się na rozgrywki posezonowe, ale Sibir mocno naciska im na pięty (2 pkt różnicy). Mają oni 2pkt straty do rywali i 2 spotkaniach rozegrane mniej. By oddalić perspektywę wypadnięcia z miejsc premiowanych będą chcieli tu za wszelka cenę wygrać. Wszystko zależy od dyspozycji czołowych zawodników obu drużyn: Sabolic'a i Dawes'a. Patrząc na formę ostatnich 5 meczów lepiej wygląda Barys, h2h i atut własnej tafli za Vladivostokiem. Mecz zapewne będzie wyrównany i mam nadzieję obfitujący w gole.

 

-177- Metallurg Novokuznieck - Jokerit (1,5-0) 1 1.84

 

Gospodarze po serii 4 zwycięstw z rzędu, gdzie pokazali, że umieją grać i strzelac bramki, teraz seria 2 porażek z rzędu. Jak z Omskiem można jeszcze zrozumieć (walczyli, przegrali po karnych) tak z Minskiem to jestem mocno rozczarowany. Niemniej grają u siebie, a w KHL atut własnej tafli już nieraz gościom-faworytom zabierał punkty. Tylko raz obie ekipy spotkały się w tej hali i wygrał wtedy Jokerit jedną bramką. A goście w zasadzie słabo, choć swoje wygrywają ale po dogrywkach i karnych. Ostatni mecz różnicą min. 2 goli wygrali 17 listopada z Medvescakiem. Dlatego właśnie taki typ. Jokerit ma 10pkt przewagi nad Spartakiem w dywizji, 7pkt straty do Minska, wiec mecz ten rozegra wg mnie na spokojnie. Oni rzadko kiedy próbują pobić rekord strzelonych bramek, raczej strzelają i kontrolują mecz, albo po stracie ruszają do odrobienia strat i znów na spokojnie. Goście to zdecydowanie lepsza druzyna, Metallurg z kolei najgorsza w lidze, ale nie mająca nic do stracenia i grająca z mniejsza presją, dlatego oblizuję paluszki na widok takiego kursu i jak to się mówi "biere" :D
 

-178- Sibir Novosibirsk - Dinamo Minsk Goście over 2 1.73 (reg.)

-179- Sibir Novosibirsk - Dinamo Minsk R.Klinkhammer zdobędzie punkt 1.83 (z dogr.)

 

Sibir jest tu małym faworytem, głównie z powodu własnej hali, ale to Minsk wygląda lepiej na papierze. Goście mają 5 wygranych na wyjazdach z rzędu, a taka seria nie zdarza się zbyt często. W 10 ostatnich meczach tylko 2-krotnie nie strzelili minimum 2 bramek rywalom. W ostatnich 5 meczach już za każdym razem tak było. Sibir przeplata dobre mecze ze słabymi, wszystko zależy od dyspozycji pierwszej linii, a w szczególności duetu Shumakov-Shalunov. Jak oni grają poniżej poziomu, drużyna przegrywa. Jak oni rozwijają skrzydła, drużyna gra dobrze i najczęściej wygrywa. Dziś z Minskiem trudny mecz, ale też ważny dla Sibira, bo oni musza wygrywać by wskoczyć na miejsce premiowane awansem do playoff. Minsk z kolei po 3 wygranych z rzędu będzie pewny siebie (w ostatnim meczu z Metallurgiem Novokuznieck oddali 50 strzałów :D), pierwsza linia gra bardzo dobrze i skutecznie. Myślę, że sa w stanie strzelić gospodarzom minimum 2 bramki, jedną Klinkhammer, drugą Materukhin. Warto też pomyśleć nad graniem punktów tego drugiego, który jest w formie. Punktował w 5 ostatnich meczach, jest głównym motorem napędowym drużyny ze stolicy Białorusi.

 

-180- Medvescak Zagreb - Metallurg Magnitogorsk Bramki strzelone w przewadze over 1,5 1.80 (z dogr.)

 

Odwieczne pytanie w meczach bardzo ofensywnych drużyn: czy będzie im się chciało? %-) Dlatego zamiast pójść w bramki gości, co przyciąga mnie jak magnes, proponuję zagrać tu bramki w przewadze. Przejrzałem statsy i wychodzi na to, że ma spore szanse powodzenia. Gospodarze w swoich 4z5 ostatnich meczów zdobywali przynajmniej 1 bramkę grając w przewadze, nawet jak była to jedyna ich bramka w meczu, co pokazuje, że czują się dobrze w tym elemencie. Metallurg zaś w każdym z ostatnich 5 meczów strzelał bramkę w przewadze, to jest ich konik można powiedzieć a mistrzem takich goli jest najlepszy strzelec NHL - Mozyakin. Goście grają na tyle dobrze w przewagach, że sami ten over pokryją przy odrobinie szczęścia. Ciekawie wygląda też h2h: oba spotkania rozegrane w hali Medvescaka wygrali gospodarze i to dość wysoko. W 3z5 spotkań było minimum 3 gole strzelone podczas gry w przewadze. W ostatnim meczu w Magnitogorsku 3-krotnie gospodarze strzelali w przewadze. Wisienka na torcie co nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-176- Vladivostok - Barys Astana over 5 1.72 (reg.) >> zwrot << (1:4)

 

Ehh Vladivostok, a wystarczyło dorzucić jedną brameczkę przy tym co zrobił Barys (czytaj pozamiatał gospodarzy bez miotły) i typ by siedział, a tak tylko zwrot. Wynik mnie troszkę dziwi, szczególnie, że pierwszych skrzypiec nie zagrał tu Dawes, ani Bochenski, tylko pozostali zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Sabolic asysta, ale to trochę mało. Poza tym 14 kar indywidualnych i jedna bramka w przewadze :c: Dobrze, że w ogóle 5 bramek padło, bo po 2 tercjach było 0:2 dla gości %-) 

 

-177- Metallurg Novokuznieck - Jokerit (1,5-0) 1 1.84 :t: (3:4)

 

Powiem tak: dawno tyle nerwów nie przysporzył mi typ w hokeju co ten akurat powyższy. Novokuznieck dzięki znakomitej grze z kontry i murowaniu bramki wygrywał już 3:0, grał bardzo pewnie, kontrolował przebieg wydarzeń, choć w zasadzie można powiedzieć, że to Jokerit grał i naciskał. I tak do końca drugiej tercji. Potem przyszła trzecia... i połowa głowy wyłysiała %-) Szybkie 3:1 i 3:2 już na początku trochę mnie zaskoczyło, ale myślę sobie, że jeszcze 2 bramki luzu mają, na spokojnie. 3:3 ... no, lepiej niech się chłopaki zepną, bo jak Jokerit pociśnie to może być mokro w majtach %-) Minuta przed końcem 3:4 i trafia mnie: przecież oni teraz walcząc o przynajmniej remis wyślą bramkarza na ławę i zagrają 6 w polu, a wtedy strata i empty net na 3:5 i wielka dupa z typu. Siedziałem wpatrzony w monitor całą długą jak cholera minutę, dziecko płacze, żonka stoi i krzyczy, myśląc że mam jakąs fazę, a ja siedzę i wymyślam już mięso, którym porzucam w gospodarzy jak z 3:0 zrobią 3:5 i wtopią tym samym ten pick i spory grosz w niego wsadzony. I kiedy tak doszedłem do literki "K" słyszę jak livescore obwieścił koniec meczu. Duży wdech i ufffff wydech. Dajcie spokój grać to KHL, co drugi dzień stan przedzawałowy %-) Niemniej jednak stało się dokładnie to, czego oczekiwałem, tylko inna była droga do tego :p Ojj na długo zapamiętam ten mecz ;)

 

-178- Sibir Novosibirsk - Dinamo Minsk Goście over 2 1.73 (reg.) :t: (1:3)

-179- Sibir Novosibirsk - Dinamo Minsk R.Klinkhammer zdobędzie punkt 1.83 (z dogr.) :n:

 

Klinkhammer wdał się w bójkę, co myślę mogło nieco wpłynąć na jego późniejszą grę i choć Minsk wygrał 3:1 on nie zainstniał przy żadnej z nich, nawet nie patrzył w tym kierunku jak strzelali koledzy z drużyny %-) Niemniej Minsk pokaz siły, choć jak stracili na 0:1 już myślałem, że będzie ciężko, ale niedługo potem dwie szybkie bramki do prowadzenia i trzecia na ustalenie wyniku. W trzeciej tercji już pilnowali wyniku i się nie wychylali, czego z kolei próbowali z marnym skutkiem gospodarze. 

 

-180- Medvescak Zagreb - Metallurg Magnitogorsk Bramki strzelone w przewadze over 1,5 1.80 (z dogr.) :t: (3)

 

Cały Magnitogorsk, mieć taką pakę i wdupić sromotnie z drużyną z dołu tabeli %-) Całe szczęście, że my dziś graliśmy bramki w przewadze, których było 3 :D Dwie gospodarzy, jedna gości (Mozyakin rzecz jasna). Mówiłem, że wisienka na torcie? ;) Zabawne były te roszady z bramkarzem w ekipie gości. Brawa dla gospodarzy, którzy nie dali się sprowokować, wiedząć że w osłabieniu Metallurg ich zwyczajnie zniszczy. Sami wykorzystywali okazje. Dobry mecz. Może nie taka rzeźnia jak w meczu Omska, ale było co oglądać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-181- New Jersey Devils - Philadelphia Flyers C.Giroux over 3 SOG 1.90

 

Ostatnie mecze Giroux tak się prezentują w kwestii strzałów na bramkę rywali: 8, 4, 4, 1, 6. Jest on zdecydowanym liderem zespołu, choć już nie najlepiej punktującym (w kwestii bramek wyprzedza go Simmonds, a punktów w klasyfikacji kanadyjskiej Voracek). Oddaje dużo strzałów. Devils cieniutko, powinni być dziś zjechani przez Lotników bez mydła, ale Phila gra b2b, a ja staram się takich typów unikać. Dlatego taki typ. Diabły grają często twardo w defensywie, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele, ale ostatnie wyniki dowodzą, że nic w drużynie nie działa jak powinno. Phila może b2b, ale jestem przekonany, że będzie tu dominować, myślę że odda co najmniej 30 strzałów, a Giroux minimum 4 ;)

 

-182- Montreal Canadiens - Minnesota Wild 2 ML 2.11

 

Szukam tutaj doga, Wild jest w gazie, 8 wygranych meczów z rzędu. Ta seria na pewno ma gdzieś koniec, ale chyba jeszcze nie dziś. Montreal bez Galchenyuka, Markova i wciąż bez Shaw'a, więc brakuje filarów drużyny. Price nie jest już taki niepokonany, jak na początku sezonu, a Minnesota ma znakomicie dysponowanego Dubnyka. Naprawdę ładnie mi to wszystko wygląda,warto przemyśleć.

 

-183- Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 2 ML 1.92

 

Tutaj również gram gości. Columbus bez Atkinsona w dzisiejszym spotkaniu, a to już spora strata w ataku, jednak o atak bym się nie martwił. Ciekaw jestem postawy Bobrowskiego na bramce Kurtek, który na 17 strzałów puścił 3 gole z Vancouver, nie jestem przekonany by był zdolny zatrzymać tę machinę do strzelania bramek, zwanej Pingwinami ;) Poza świetnie dysponowaną ofensywą, jest dość mocny i stabilny Murray na bramce, który w meczu z Rangersami wczoraj puścił tylko 2 gole na 28 strzałów. Będzie to test dla obu drużyn, obie są bardzo silne w chwili obecnej, ale czuję, że jednak Pens będą ciut lepsi i przerwą serię 10 meczów bez porażki gospodarzy. No bo jak nie oni to kto? %-)

 

-184- Vancouver Canucks - Winnipeg Jets B.Horvat zdobędzie punkt 1.75

 

Stawiam na tego młodego chłopaka, gdyż w ostatnich meczach pokazał się z dobrej strony i bardzo aktywnie przyczyniał się do osiągów i bramek zdobywanych przez jego zespół. Canucks wygrali parę dni temu spotkanie właśnie z Jets, u siebie, 4:1 i Horvat strzelił w nim bramkę, do pustej bramki co prawda, ale zawsze w statystykach się zapisał :D Hutchinson z Winnipeg to nie jest pewny punkt drużyny, choć z drugiej strony Miller na bramce Nucks również ostatnio cieniuje. W tej sytuacji warto pomyśleć również o jakimś overze w tym meczu, ja jednak gram punkty Horvata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-181- New Jersey Devils - Philadelphia Flyers C.Giroux over 3 SOG 1.90 :n: (0)

 

-182- Montreal Canadiens - Minnesota Wild 2 ML 2.11 :t: (2:4)

 

-183- Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 2 ML 1.92 :n: (7:2)

 

-184- Vancouver Canucks - Winnipeg Jets B.Horvat zdobędzie punkt 1.75 :n:

 

Komentarz to "daj Pan spokój" %-) Późno jest, zmęczony jestem trzepaniem... dywanów :p a jeszcze jakieś typy na dziś, więc krótko. Flyers zniszczeni, oddali w sumie 16 strzałów, największa niespodzianka wczorajszej nocy. Minnesota dała radę, widać że gra im się klei. Obecnie jedna z najlepszych i najrówniej grających ekip w NHL. Pens - masakra. Takiego bicia nie widziałem od lat. Canucks ostro w plecy 1:4 z Jets, Horvat nie zaistniał specjalnie, oddał 2 strzały na bramkę rywali, niestety bezowocne :bz:

 

Trzeba w końcu ogarnąć te NHL, bo to źle wygląda :D Zaraz coś pokombinuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-185- Arizona Coyotes - Toronto Maple Leafs 1 ML 2.23

 

Toronto gra b2b, zniszczyli wczoraj Colorado 6:0, ale to akurat najsłabsza ekipa ligi, dziś łatwo nie będzie. Arizona we własnej hali i desperacko szuka zwycięstwa, a Leafs bez odpoczynku to dobra okazja. Plus h2h na korzyść Kojotów - wygrali 5 ostatnich meczów i 5z6 u siebie. Dog jak cholera, ale wart próby. Kapitan Shane Doan zagra dzis mecz nr 1500 w karierze w NHL i jeśli mu się uda zdobyć gola to będzie to bramka nr 400 dla Arizony. 

 

-186- Calgary Flames - Vancouver Canucks over 5,5 2.15

 

Calgary powinno ogarnąć temat i ograć Canucks, którzy wczoraj z Winnipeg pokazali jak nie należy grać %-) Jednak znacznie ciekawszy kurs jest na wysyp goli w typ meczu, minimum 6. Flames po porażce z Tampą, dość niespodziewanej, i spodziewanej z Columbusem, dziś z racji słabszego przeciwnika powinno przełamać lody i wrócić do efektownego strzelania. Jednak przewiduję również, ze kilka stracą, za sprawą Elliota stojącego w bramce gospodarzy ze statsami rzędu 3.20 GAA :)) Jeśli Nucks otrząsną się i bracia Sedin będą skuteczni, to są w stanie strzelić im co najmniej 2 gole. Calgary jednak mając przewagę odpoczynku po ostatnim meczu (Nucks b2b) i z racji zdecydowanie lepszej ofensywy strzelą tu więcej niż 3 gole. Flames można spokojnie grać 1x2, jednak ja szukam po prostu ciekawszego kursu, stąd ta linia. Min. 6 goli było w 5z8 ostatnich meczów h2h.

 

-187- San Jose Sharks - Edmonton Oilers over 5 1.83

 

Obie ekipy bardzo dobrze sobie radzą w ostatnich meczach. Obie tylko jedna porażka w 5 spotkaniach. Jednak nieco lepiej wyglądają Rekiny u siebie, gdzie doznały 3 porażek w 10 ostatnich meczach, taka sama próba u Nafciarzy na wyjeździe to tylko 5 wygranych. A jak podobnie dobra forma, to często over. Oilers na wyjazdach graja z rozmachem, często pada dużo bramek. Goście w 10 meczach za każdym razem pokrywali linię (4 razy było dokładnie 5 goli) zaś gospodarze uchodząc za ekipę underową zdecydowanie mniej tych bramkowych spotkań bo tylko 2-krotnie 6 i więcej goli oraz 4 razy dokładnie 5 goli. Ale tu liczyć się będzie h2h, gdzie szaleją obie drużyny. 20 razy na 28 meczów było minimum 5 bramek. Jeszcze lepiej wygląda to w hali San Jose, gdzie 10 razy w 11 meczach była taka sytuacja. Obie ekipy są w miarę wypoczęte, miały przynajmniej 1 dzień luzu, więc dziś mogą poszaleć. Bramkarze trzymają formę, ale dziś wg mnie to nie bedzie miało znaczenia, gdyż zwycięzca tego spotkania zasiądzie w fotelu lidera Pacific Division z przewagą punktową nad rywalami. Stawiam na 4:3 po dogrywce dla Sharks.

 

-188- Carolina Hurricanes - Boston Bruins V.Rask zdobędzie punkt 1.75

 

Obie ekipy grają b2b po wyjazdowych zwycięstwach nad rywalami w identyczny sposób 3:1. Carolina dziś u siebie i mimo dość wysokiego kursu jest wg mnie małym faworytem tego spotkania. Jednak ja dziś szukam punktów u gospodarzy, którzy u siebie przegrali tylko 2 spotkania na 10 ostatnich. Unibet wystawił kuszący kurs na Victora Raska, który w ostatnich meczach jest w świetnej formie. 5 spotkań i 7 pkt to znakomity rezultat. W meczach obu drużyn na lodzie Hurricanes rzadko padało dużo bramek, dlatego liczę, że te decydujące pchnięcie zada właśnie on, lub któryś jego kolega przy jego asyście ;) Rask jest młody, ma dopiero 23 lata, to jego trzeci sezon w barwach Huraganów i zapowiada się na najlepszy. Na prawie półmetku sezonu ma niemal tyle, co w debiutanckim. Gra w jednej linii ze Skinnerem, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy i obaj powinni tu coś wypracować :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-185- Arizona Coyotes - Toronto Maple Leafs 1 ML 2.23 :n: (1:4)

 

No i wtopa, Arizona przegrywa kolejny mecz dość wysoko, Shane Doan strzelił bramkę nr 400 w karierze, ale to o 4 za mało by pokonać Liście. Bohaterem Andersen, który wyjał 31 strzałów Kojotów.

 

-186- Calgary Flames - Vancouver Canucks over 5,5 2.15 :n: (4:1)

 

Flames wygrali, strzelili tyle ile się chciałem, ale 14 strzałów Canucks i 1 gol to troszkę za mało, choć to oni otworzyli wynik spotkania. Bardzo słaby mecz gości, Sedinowie niewidoczni no i troszkę zabrakło. Trzeba było jednak na spokojnie grać gospodarzy, którzy nie zawiedli.

 

-187- San Jose Sharks - Edmonton Oilers over 5 1.83 >> zwrot << (3:2 OT)

 

Prawie się udało, liczyłem na 4:3 po dogrywce Sharks, a było 3:2 po dogrywce. Tylko 18 strzałów Oilers, choć dwie bramki to i tak niezły wynik w takim układzie. Tylko zwrot.

 

-188- Carolina Hurricanes - Boston Bruins V.Rask zdobędzie punkt 1.75 :n:

 

Carolina wygrywa po dogrywce z Bostonem, Rask po dwóch oddanych strzałach nie zainstniał przy żadnej bramce gospodarzy, bohaterem był Jordal Staal, którego miałem tu typować na punktującego, ale nie znalazłem nigdzie kursu na takie zdarzenie :bz: Wniosek: nie szukać na siłę typów zastępczych. Jeśli pierwszy pick jaki przyszedł do głowy nie da się zagrać, to trzeba odpuścić.

 

Dziś kolejna bardzo słaba nocka, dlatego przerwa w typowaniu. Przez święta trochę odpocznę, nabiorę świeżości w typowaniu i wrócę z lepszą skutecznością i troszkę zmienię sposób typowania. Mam parę pomysłów i zobaczymy jak to się przyjmie. Tymczasem smacznego karpia wszystkim i silnej wątroby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-189- Barys Astana - Avangard Omsk over 4,5 1.70 (reg.)

 

Barys mocny u siebie, ograł Magnitogorsk 5:3 w ostatnim meczu. W 10 spotkaniach strzelił 30 bramek tracąc 22. Omsk z kolei przegrał tylko 2 z 10 ostatnich wyjazdów strzelając 28 bramek tracąc 18. Obie ekipy bardzo mocne ofensywy, z tym że Barys polega na Dawesie i Bochenskim, a Omsk ma plejadę kilku zawodników bez typowego lidera. Wg mnie mecz będzie bardzo wyrównany i obfitujący w bramki, ostatecznie raczej Omsk ze względu na lepszą na papierze defensywę 3:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-190- Sochi - Spartak M. over 4,5 1.80 (reg.)

 

Obie ekipy zagrały swoje 2 ostatnie spotkania niezwykle overowo. W każdym z nich było co najmniej 7 goli. Ponadto h2h bardzo obiecujący: 4z5 spotkań to minimum 5 goli. Czuję tu 3:3 i dogrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-189- Barys Astana - Avangard Omsk over 4,5 1.70 (reg.) :n: (3:1)

 

-190- Sochi - Spartak M. over 4,5 1.80 (reg.) :t: (1:4)

 

Zabrakło gola w Astanie, Omsk zagrał zdecydowanie poniżej swoich możliwości. W Sochi wszystkie bramki w drugiej tercji i liczyłem bardziej na gospodarzy, Spartak delikatnie mnie zaskoczył, ale brawo :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-191- Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 1 1.95

 

Jak Pens nie zawiodą, to powinni spokojnie ograć Carolinę nawet z handi. Są zdecydowanie lepszą drużyną, mają genialną ofensywę w zasadzie w każdej "5" jest center klasy światowej. U siebie są piekielnie mocni i potrzeba armaty albo żelaznej defensywy, by ich zatrzymać (patrz Kings parę meczów temu). A Huragany tego nie mają. I tak grają jeden z lepszych sezonów w historii, ale to nie wystarczy, jak się Crosby i spółka rozkręcą. Ciekawie wyglądają też overy w tym spotkaniu, warto pomyśleć.

 

-192- St.Louis Blues - Philadelphia Flyers 2 ML 2.18

 

Tutaj ostrożnie gram doga, którym są Lotnicy. Myślę, że plecy z Diabłami to wypadek i teraz ze znacznie wymagającym przeciwnikiem wrócą do porządnej i skutecznej gry. Tamten mecz był absolutną porażką, o czym miałem niechlubną przyjemność pisać w poście wyżej. Phila wygrała 2 ostatnie mecze z Nutkami h2h, porażka z Dallas przed świętami przerwała passę 10 zwycięstw z rzędu. Po przerwie poukładali niewątpliwie grę i pokażą dziś kawał dobrego hokeja. Nutki z kolei wygrywają owszem, ale blado. Niegdyś ostoja defensywy, twierdza nie do zdobycia, a dziś zdecydowanie za dużo im wpada za kołnierz. Ostatnie dwa mecze przed przerwą to wtopy. Oni też sobie dziś powinni poradzić lepiej. Tutaj zdecyduje dyspozycja bramkarzy, Mason kontra Hutton i jeśli mam wybierać to chyba jednak Mason, który ma nieco lepsze statsy i formę. 

 

-193- Vancouver Canucks - Los Angeles Kings under 5 2.03

 

W ostatnich 5 meczach h2h między obiema ekipami nie było więcej niż 5 goli. Kings grają żelazną defensywą, to potrafią. Stracili 5 goli w 5 meczach, w tym jeden wygrany 1:0 po dogrywce mecz z Pens :)) Świetnie pogrywa sobie Budaj, ku mojemu zdziwieniu, ale mając filary w ostatniej linii przed sobą trudno o gorsze staty :D Canucks z kolei po porażce z Winnipeg u siebie 1:4 udowodnili, że jest to ich najgorszy sezon w historii. Mają problem z grą zarówno w ofensywie jak i obronie, gdzie wpada im trochę goli. Dziś Kings bez Toffoli'ego, a Nucks bez Hansena, więc obie ofensywy jeszcze do tego uszczuplone. Jeśli tendencje się utrzymają to zobaczymy tu dziś max 3 gole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-194- Podolsk - Nizniekamsk over 4,5 1.74 (reg.)

 

Obie ekipy dość słabe defensywy, szczególnie goście. Podolsk całkiem nieźle w ofensywie, ostatnie 5 meczów to overy (w tym 3 ostatnie u siebie). Neftekhimik 110 zdobytych i 125 straconych goli na 45 meczów, więc średnia pasuje. 3:2 dla gospodarzy i księgujemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-191- Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 1 1.95 :t: (3:2)

 

No cóż, może nie tak okazałe zwycięstwo jakiego się spodziewałem, ale jednak zwycięstwo. To był typ na puck line, ale nauczony, że Pens potrafią wdupić z największym słabiakiem ligi wolałem nie ryzykować. Co ciekawe Carolina oddała 46 strzałów na bramkę Pingwinów!! 19 z nich w trzeciej tercji przy 9 gospodarzy, a to jednak Pens strzeliło 2 gole i zagwarantowało sobie komplet punktów.

 

-192- St.Louis Blues - Philadelphia Flyers 2 ML 2.18 :n: (3:6)

 

Typ na doga nie wypalił, Nutki zagrały znakomicie w każdym elemencie meczu, choć dopiero w trzeciej tercji było to widać, którą wygrali 4:1. Coś się wtedy posypało w ustawieniu i grze Lotników, co skrzętnie wykorzystali. Punktowali niemal wszyscy znaczący zawodnicy Blues, a gwiazdą meczu został Fabbri, który ustrzelił hattricka.

 

-193- Vancouver Canucks - Los Angeles Kings under 5 2.03 :t: (2:1)

 

No i tu akurat idealnie wykombinowałem, max 3 gole i proszę bardzo, na życzenie. 37 strzałów Kings i tylko 1 bramka - Miller znów zagrał jak kilka sezonów temu jako bramkarz Sabres, genialnie. Do składu Nucks wrócił w tym meczu Edler, co zdecydowanie poprawiło jakość gry wyjściowego składu, w którym gra na obronie. 

 

-194- Podolsk - Nizniekamsk over 4,5 1.74 (reg.) :t: (2:5)

 

Ja tu o słabej obronie gości, a tymczasem festiwal kleksów i kalafiorów urządzili sobie gospodarze. Jeśli nie korzysta się z gry w przewadze, a w osłabieniu traci gole jak leci to nie można takiego meczu wygrać. Po pierwszej tercji słabiutko w bramkach (0:0), ale widać było, że będzie się działo w późniejszych. I rzeczywiście, dużo goli, popis czołowych zawodników Nizniekamska i komplet punktów zainkasowali goście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...