Skocz do zawartości

Archiwalne posty


grzegorz223

Rekomendowane odpowiedzi

AN0k3Xoh-vkyr9sMc.pngBarcelona - Real Madridpn8TQOkQ-YVpgcHdc.png

HISZPANIA: ACB - Play Offy

16.06.2013 19:00

Typ: over 145,5

Kurs: 1,55

Buk:

Bet365

 

To już czwartek spotkanie tych ekip w PLAYOFFACH prowadzi Real 2-1. Tak jak pisałem przy ostatnim typie ekipy te nie schodzą poniżej 140punktów w meczu bezpośrednim od kilku ładnych spotkań, dlatego uważam, że i dziś to się nie stanie ponieważ są to po i drużyny grają do ostatniej sekundy faulując robiąc dużo rzutów wolnych. Dziś daję niższą linię ze względu na zaniżone kursy, wolę mniejsze ryzyko przy mniejszym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Real Madrid - FC Barcelona Regal (Game 5) 6/19/2013, 22:00 Liga ACB, Spain

1st Half Handicap Real -3,5

kurs 1.95

Bwin

 

Mecz zapowiada sie niesamowicie- zwycięzca zostaje mistrzem.Ja jestem obiektywny, nie kibicuje żadnej z ekip, ale od początku tej rywalizacji dla mnie ekipa królewskich była faworytem to tytułu z kilu powodów.Po 1 świetny sezon nie tylko w liga endesa- bardzo szeroka kadra, co daje więcej alternatyw i argumentów.Trudno sie nie zgodzić ze wszystkie spotkania były bardzo ciekawe, zacięte. Z poziomem i sędziowaniem rożnie ale na pewno błędy sa w obie strony.Bardzo słabo obie ekipy rzucają za 3- obrona wygląda bardzo solidnie.Dzisiaj mobilizacji i walki na pewno nie zabraknie- obie drużyny maja swoje problemy- bardzo słabo wyglądają liderzy Barcy Huertas,Navarro.Real pod tym względem wygląda lepiej trojka ; Mirotic, Reyes i Lull -daje bardzo dużo, gra stabilniej ,osobiście jestem zaskoczony in minus ze Real się tak bardzo męczy i doprowadził do 5 starcia, no ale mógł także przegrać wcześniej. Mistrzowie Hiszpanii mieli atut własnej hali w pewnym momencie.Dzisiaj cala hala będzie za Realem jest to na pewno duże wsparcie ale i ogromna presja, myślę ze dzisiaj będzie decydowała ławka obrona(większa determinacja) i potencjał. Nie spodziewam się jakiejś rewelacyjnej skuteczności, choćby za 3 pkt ,która mogła by przesadzić o losach meczu dla którejś drużyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zLa4IwUE-GKDjaCK7.pngLottomatica Roma - SienaSKnCGoBK-OQOZUPm9.png

19.06.2013 20:30

flag_italy.gifWŁOCHY: Lega A - Play Offy

Typ: Siena + 6,5

Kurs: 1.44

Buk:Bet365

 

Jest to już 5ty mecz w finale rozgrywek włoskiej Lega A. Po pierwszych 4 meczach Siena prowadzi zasłużenie 3-1 i dziś ma szanse na mistrzostwo. Każdy z tych 4 meczy Siena była ekipą lepszą praktycznie w każdym elemencie niestety w meczu nr 2 Sienie zabrakło skuteczności i przegrała 62-67 pozostałe mecze wygrała 8,9,10 punktami przewagi. Uważam, że dziś Siena kolejny raz zagra dobre spotkanie i tak naprawdę ten handicap nie jest potrzebny, ale to ma być pewniak dnia i wg mnie jest bardzo wątpię w przegraną Sieny tym bardziej przegraną 7 punktami z dużo słabszą drużyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real Madrid - FC Barcelona Regal (Game 5) 6/19/2013, 22:00 Liga ACB, Spain

1st Half Handicap Real -3,5 :plus:

kurs 1.95

Bwin

 

Mecz zapowiada sie niesamowicie- zwycięzca zostaje mistrzem.Ja jestem obiektywny, nie kibicuje żadnej z ekip, ale od początku tej rywalizacji dla mnie ekipa królewskich była faworytem to tytułu z kilu powodów.Po 1 świetny sezon nie tylko w liga endesa- bardzo szeroka kadra, co daje więcej alternatyw i argumentów.Trudno sie nie zgodzić ze wszystkie spotkania były bardzo ciekawe, zacięte. Z poziomem i sędziowaniem rożnie ale na pewno błędy sa w obie strony.Bardzo słabo obie ekipy rzucają za 3- obrona wygląda bardzo solidnie.Dzisiaj mobilizacji i walki na pewno nie zabraknie- obie drużyny maja swoje problemy- bardzo słabo wyglądają liderzy Barcy Huertas,Navarro.Real pod tym względem wygląda lepiej trojka ; Mirotic, Reyes i Lull -daje bardzo dużo, gra stabilniej ,osobiście jestem zaskoczony in minus ze Real się tak bardzo męczy i doprowadził do 5 starcia, no ale mógł także przegrać wcześniej. Mistrzowie Hiszpanii mieli atut własnej hali w pewnym momencie.Dzisiaj cala hala będzie za Realem jest to na pewno duże wsparcie ale i ogromna presja, myślę ze dzisiaj będzie decydowała ławka obrona(większa determinacja) i potencjał. Nie spodziewam się jakiejś rewelacyjnej skuteczności, choćby za 3 pkt ,która mogła by przesadzić o losach meczu dla którejś drużyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix Mercury K - Minnesota Lynx K



USA: WNBA

20.06.2013 04:00

Typ: 2 (-5,5)

Kurs: 2.20

Buk: Bet365

 

WNBA nie jest to łatwy orzech do zgryzienia szczególnie dla graczy z innego kontynentu niż Ameryka Północna przez słaby zasób informacji w internecie. Jedynie co się doczytałem to, iż Penny Taylor największa gwiazda Phoenix pauzuje od jakiegoś okresu i nie zagra dzisiaj w ostatnim meczu z Lynx też nie grała i niestety Phoenix przegrał z kretesem 79-99. Dziś uważam, że wynik może być podobny Minnesota ma dużą łatwość wygrywania z Lynx o czym świadczy passa 8 wygranych z rzędu i każda wygrana z handicapem minimalnym 5,5 a ogólnie rzecz biorąc najniższa wygrana była 6 punktami reszta dużo większą ilością. Goście w tym sezonie mają dobry start 4 wygrane i jedna porażka, gospodyni to typowy średniak WNBA i ma bilans 4 wygrane i 3 porażki, wygrane ze słabszymi ekipami. Stawiam na Minnesote bo jest na pewno lepszym zespołem a dodatkowo w Phoenix nie gra liderka wynik z przed 10 dni bardzo możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio Spurs @ Miami Heat 21 Cze -03:10 Koszykówka NBA

over 183,5

wh

1,53

 

Co gram na Miami to albo dostają baty albo nie pokrywają hendi- a wiec na ostatnia noc z nba wydaje mi sie najlepszym rozwiązaniem pobranie zaniżonej Lini pkt.W poprzednich 6 spotkaniach tylko raz ta linia nie została przekroczona.Obrońcy trofeum ,ekipa Miami chyba jest lekkim faworytem w tym ostatnim meczu, ale patrząc na przebieg poprzednich spotkań, każdy wynik jest możliwy.Na pewno atut własnego parkietu -wsparcie fanów plus niesamowita pogoń w ostatnim meczu dają Lebronowi i spółce chyba większy hendicap. Ta porażka gdzieś chyba może siedzieć w głowach graczy spurs.Te finały maja dziwny przebieg, każdy mecz jest inny- ma swoja dramaturgie- obie ekipy sa bardzo doświadczone, maja duże wahania formy. Raz zagrają świetnie w obronie, raz ktoś odpali za trzy i tak w kolo, dzisiaj poznamy mistrza. Jak dla mnie lepsze wrażenie sprawiają ostrogi -graja chyba najbliżej swojego optymalnego basketu; szybka, ofensywa koszykówka -oparta na zespołowej grze to duży atut. W poprzednim meczu zabrakło troszkę szczęścia no i mistrzostwo ze strony Reya ...czego możemy sie spodziewać dzisiejszej nocy na pewno walki niesamowitej determinacji z obu stron.Niech to będzie najlepszy mecz tej serii i wygra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami Heat - San Antonio Spurs godz. 03:00

typ:2

kurs: 3,18

Buk: Pinnacle

 

Dziś w nocy poznamy mistrza NBA sezonu 2012/2013 wielki faworyt i obrońca tytułu rzutem na taśmę uratował szansę na końcowe zwycięstwo. Na parę sekund przed końcem Ray Allen rzutem za trzy punkty doprowadził do dogrywki,którą ostatecznie wygrało Miami. Wszystko przemawia za gospodarzami ale jest parę argumentów które przemawiają na korzyść SAS:

-Spurs nie przegrali jeszcze finałów NBA w swojej historii.

-Tim Duncan ma szansę zostać drugim zawodnikiem w historii NBA, który sięgnie po mistrzostwo w trzech różnych dekadach.

-W tegorocznej finałowej serii żadna z drużyn nie wygrała jeszcze dwóch meczów z rzędu.

-Jeśli Spurs tryumfują w decydującym starciu, będą pierwszą ekipą w historii, która pokonała obrońców tytułu w siódmym i zarazem wyjazdowym meczu wagi mistrzowskiej.

Więc wychodzi ,że teraz powinno wygrać San Antonio,jednak na to nie ma reguły. Lecz na gospodarzach ciąży ogromna presja,już w ostatnim meczu szykowano fetę mistrzowską dla gości i to bardzo wkurzyło koszykarzy Heat ,którzy pozbierali się w dogrywce i wygrali.

W ekipie gospodarzy może zabraknąć Dwyane'a Wade'a,który ma problemy z kolanem a w ostatnim meczu musiał go chwilowo zastąpić Allen.

Myślę,że dziś San Antonio namiesza trochę w historii NBA i to oni będą się cieszyć z końcowego zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j58WBrWE-Sp6N7EUd.png Francja K - Czechy KlEwk9sVE-dIkLNWjl.png

21.06.2013 20:00

Typ: over 123,5

Kurs: 2.10

Buk:bet365

 

 

gospodynie dziś zagrają z Czechami. Francja juz pewna awansu po 3 wyrganych meczach w grupie natomiast Czechy 2 wygrane i 1 porażka i też juz blisko awansu. Obie ekipy grają dosyc ofensywnie Francuzki rzucały 70 punktów i wzwyż w tych 3 meczach Czeszki natomiast 66, 70, 74. Jak widać obie ekipy jak na kobiecą koszykówkę grają skutecznie w ataku. W historii obie ekipy spotykały sie kilka razy i najmniejsza ilość punktów jaką odnotowano ostatnich latach to 119, inne mecze to juz znacznie wieksza ilość punktów nawet do 148. Uważam, że nic sie nie zmienia i obie ekipy rzucą ponad 60 punktów lekką reka i śmiało mozna grać over w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio Silver Stars K - Seattle Storm K



22.06.2013 02:00

Typ: over 145,5

Kurs: 2,10

Buk: Bet365

 

 

Gospodarze obecnie 5 miejsce konferencji zachodniej, goście miejsce 3. Gospodarze 2 wygrane 4 porażki w tym wygrana z Los Angeles Sparks ekipą jedną z mocniejszych, aczkolwiek w rewanżu dostały lanie 48-84. Goście z Seattle 3 wygrane 3 porażki. Dziś spotykają się dwie ekipy o podobnym poziomie i tylko rzut monetą mógłby przybliżyć mnie do informacji kto wygra, wg buków wygrają gospodynie. Dziś pogram linie na over, historia pokazuję, że panie w konfrontacji tych zespołów z meczu na mecz zdobywają coraz więcej punktów: 130, 147, 158, 156, 159. SAS w ostatnich dwóch meczach zdobyło u siebie ponad 80 punktów, natomiast goście na wyjazdach rzucają średnio 70 pkt. Uważam, że przy szybkiej grze jaką prezentują obie drużyny nawet przy średniej skuteczności są wstanie pokryc mi linię na ten over.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziLRm9iQ-CzTu6R5I.pngHiszpania K - Turcja K6kCTK0BK-IseNEAW7.png

EUROPA: Mistrzostwa Europy - Kobiety

24.06.2013 20:00

Typ: over 113,5

Kurs: 1.40

Buk: Bet365

 

Obie ekipy już zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów wygrywając po 4 mecze w grupie. Mecz ten jest o 1 miejsce w grupie. Ostatnio obie drużyny zagrały przed mistrzostwami gdzie wygrały Hiszpanki 63-53. Dotychczas w grupie obie drużyny rzuciły najmniej po 66punktów w meczu z najbardziej defensywną drużyną Czarnogórą. Faworytem jest Hiszpania aczkolwiek uważam, że obie ekipy zrobią kilka roszad w składzie co spowoduję błędy w obronie, ogólnie rzecz biorąc stawiałbym na bardziej ofensywny mecz niż ten towarzyski przed mistrzostwami po prostu obie ekipy mają komfort psychiczny i mecz będzie bardziej otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wellington Saints - Super City Rangers



25.06.2013 09:00

NOWA ZELANDIA: NBL

Typ:Wellington Saints -25,5

Kurs: 1,85

Buk: Bet365

 

Wice lider podejmuje przedostatnią drużynę ligi. Obie druzyny zagrały ze sobą ostatnio niecały miesiac temu i dla gosci to był koszmarny mecz który przegrali 61-106czyli 45 punktami. Dziś moze byc podobnie jak wiadomo liga jest nie równa i ekipa gosci dostaje baty praktycznie w kazdym meczu a gospodarze wygrywaja w kazdym meczu, gospodarze 10-2 goscie 2-10 takie bilanse maja obie ekipy. Uwazam, że i dzis bedzie podobnie widac ze beniaminek w ogóle sobie nie radzi w najwyższej klasie rozrywkowej i puki co zbiera cenne doświadczenie. Gospodarze mają na obecną chwile 2 miejsce w tabeli aczkolwiek maja jeden mniej mecz w lidze niz lider i uwazam, ze tak naprawdę oni są najmocniejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6aqE7xUc-W8ifCGsj.pngSan Antonio Silver Stars K - Phoenix Mercury KAZIg8gSc-UJ1DEDfP.png

26.06.2013 02:00

Typ: under 158,5

Kurs: 3,40

Buk:William Hill

 

 

W 9 serii meczy San Antonio podejmie u siebie Phoenix. Gospodarze legitymują się bilansem 4 wygrane 5 porażek, goście na odwrót 5 wygranych 4 porażki. W tym sezonie obie ekipy spisują się średnio zajmując 3 i 5 miejsce w konferencji zachodniej. W ostatnich 5 meczach między tymi ekipami 2 razy padł over na tą linię jeden to był dosyć dziki mecz bo padło w nim 184 w drugim 163 punkty, pozostałe 3 to: 136, 151, 154 punkty. Uważam, że linia jest zawyżona ponieważ obie ekipy nie rzucają w tym sezonie dużo punktów i z tego co widziałem mecz Phoenix wolno rozgrywają swoje akcje. Warto zaryzykować po takim kursie niższą linię bo jest spore prawdopodobieństwo iż obie ekipy nie pokryją jej, tylko wysoka skuteczność może być przeszkodą. 6/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6kCTK0BK-IseNEAW7.pngTurcja K - Francja Kj58WBrWE-Sp6N7EUd.png

EUROPA: Mistrzostwa Europy - Kobiety

28.06.2013 20:00

Typ: Turcja +2.5

Kurs: 3.45

Buk: Bet365

 

W półfinale gospodyni podejmować będą u siebie Turczynki. Zdecydowanym faworytem wg bukmacherów jest reprezentacja Francji. Ja uważam trochę inaczej oglądałem większość meczy reprezentacji Francji i widać już zdecydowane zmęczenie. Francuzki wygrały wszystkie mecze do tej pory, ale w ostatnich dwóch nie wyglądały dobrze głównie w obronie. W meczu ze Szwecją pozwoliły rywalkom rzucić 83 punkty, natomiast z Białorusinkami same rzuciły tylko 58. Jestem zdania, że Turczynki mogą powalczyć ponieważ ich atutem jest gra obronna a Francuzki wyglądają już na zmęczone. Ostatni mecz między tymi ekipami wygrały właśnie Turczynki na mistrzostwach europy 2 lata temu, a większość składu się nie zmieniła i pewnie do dziś pamiętają jak grać z gospodyniami. Jeśli Francja ma już wygrać to myślę, że nieznaczną liczbą punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

rBa4FEk9-4ULXssop.pngWęgry - SłowacjarVsDYaRc-d21Zjfls.png

04.08.2013 18:00

EUROPA: EuroBasket - Pierwsza runda

Typ: Węgry -26,5

Kurs:4,40

Buk: WH

 

Bardzo przeciętna w kosza drużyna Słowacji zagra dzisiaj z dosyć ambitną i dużymi możliwościami drużyną Węgier. Oprócz tych dwóch ekip w grupie gra jeszcze Białoruś.

Dla Słowacji to pierwszy mecz, dla Węgier drugi. Po porażce w pierwszym meczu z Białorusią w nieznacznym stopniu dziś przyjdzie się zrelaksować i rozgromić Słowenię. Z grupy wychodzi tylko jedna ekipa i Węgrzy są zdeterminowani by jeszcze postarać się o ten awans. Ostatni mecz Węgier to 75-79 dla Białorusi. Słowenia grała tydzień temu z Białorusią towarzysko i przegrała 57-91 (34pkt.) a ostatni mecz z Węgrami zakończył się 78-51 dla Węgrów. Dziś uważam, że wynik może być podobny i dlatego skuszę się po dosyć wysokim kursie zagranie tego meczu. Jeszcze nie tak dawno mogłem pograć po tym samym kursie hc -24,5 ale jak widać chyba cieszył się dużą popularnością i została linia podniesiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka - EuroBasket

07.08.2013 18:00

Słowacja - Białoruś

Typ: @ Białoruś (-19)

Kurs: 1.85

Buk: William Hill

 

 

Z trzy zespołowej grupy, awansuje tylko jedna drużyna. Białorusini wygrali kilka dni temu w pierwszym meczu z głównym rywalem do awansu- Węgrami 79-75.

Z kolei Madziarzy rozgromili Słowaków aż 75-43!!! Na Słowacji o wiele wyższy poziom ma koszykówka w wydaniu żeńskim. Panowie wydają się tutaj grać rekreacyjnie.

Główną przyczyną tak słabych wyników Słowaków jest to, że na ten turniej przyjechali praktycznie bez swoich najlepszych zawodników.

Nie ma: Antona Gavela, braci Rancik , Pandula , Sedmaka i Losona.

Ponadto 27 lipca tego roku, w meczu towarzyskim, Białorusini rozgromili Słowację aż 91-57!, to aż 34 punkty różnicy!!!

Handi -19 wydaje się być więc dosyć bezpiecznym zakładem. Są dostępne i wyższe np. -24.5 ale nie wiadomo czy praktycznie pewni już awansu Białorusini będą aż tak bardzo żyłować wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: koszykówka, mistrzostwa Azji

Data: 09.08.2013, 16:30

Mecz: Korea Południowa - Katar

Typ: Powyżej 139 punktów w meczu

Kurs: 1,91

Bukmacher: Pinnacle

 

W fazie play-off mistrzostw Azji w koszykówce w meczu ćwierćfinałowym zagrają dzisiaj Korea Południowa z Katarem. Oba zespoły w głównej fazie w pięciu meczach zanotowały tylko po jednej porażce, Koreańczykom taki bilans pozwolił zająć drugie miejsce w grupie F a Katarczykom dał on 3 lokatę w grupie E. To co dla mnie ważne w perspektywie typu, który podaję to styl gry tych zespołów. W analizie na dziś mam powyżej 139 punktów w meczu i w spotkaniach Koreańczyków taki wynik padł jak na razie z dużym zapasem w dwóch meczach. Lepiej na tym tle wypada Katar, ponieważ trzech meczach z jego udziałem padały wyniki wyższe niż 139 punktów po końcowej syrenie a w jednym padło dokładnie tyle. Warto zauważyć, że niektóre mecze zespołów toczyły się dzień po dniu co mogło mieć wpływ na tempo spotkań z uwagi na zmęczenie, itd. Faza playoff czyli przegrywający odpada toczona jest po dniu odpoczynku, czyli drużyny w miarę wypoczęte a system ten sam w sobie jest także gwarancją dużych emocji w końcówce, sporej ilości fauli i co za tym idzie rzutów osobistych jeśli mecz będzie w miarę na styku. A jeśli nie to i tak liczę na dużą ilość punktów. Azjaci wysocy nie są, ale bardzo nadrabiają szybkością i dynamiką wykonywanych akcji dlatego mecz powinien toczyć się w szybkim tempie. Katarczycy od początku tego turnieju grają ofensywnie, to jest ich styl, więc nie powinni niczego zmieniać. Oczekuję tu dużo wyższego wyniku niż linia podana w analizie. Średnia z dotychczasowych meczów Katarczyków to 140-145 punktów na mecz. Koreańczycy podobnie. Dlatego podobnego wyniku spodziewam się w bezpośrednim meczu tych zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rVsDYaRc-d21Zjfls.pngSłowacja - WęgryrBa4FEk9-4ULXssop.png

EUROPA: EuroBasket

13.08.2013 18:00

Typ: Węgry -12,5

Kurs:2,75

Buk:William Hill

Rewanżowy mecz grupy D pomiędzy Słowacją a Węgrami. Węgrzy nie wątpliwie najmocniejsza ekipa w grupie dwa razy zaliczyła wpadkę z Bułgarią 4 i 2 punktami. Warunkiem awansu Węgier jest wygrana tego meczu i wygrana Słowacji z Bułgarią co wydaje się możliwe bo już z nimi wygrali u siebie co jest największą niespodzianką tej grupy. Jednak i tak uważam, że Bułgaria odpuściła ten mecz bo najważniejszy mecz był ten właśnie z Węgrami. Nie jestem pewien jak się liczy awans jeśli 3 zespoły mają tyle samo punktów, ale mi się wydaje ze bilans punktowy no nie ważne. Węgrzy w pierwszym meczu pokazali jak są mocni w Słowację rozbili 75-43 czyli aż 32 punktami! Rok temu Węgrzy grali też na wyjeździe z Słowacją i wygrali 78-51 różnica 27pkt. Uważam, że jeśli goście nie zlekceważą tego meczu to spokojnie pokryją handi na wygraną 13 punktami, jak widać drużyna Słowacji im bardzo leży. 6/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, towarzyski, godz. 22.00

Spotkanie: Hiszpania - Polska

Typ: over 151,5

Kurs: 1.943

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Koszykarska reprezentacja Polski zagra z Mistrzami Europy, Hiszpanami. Drużyna trenera Dirka Bauermanna zagrała ostatnio we włoskim Trydencie i odniosła tylko jedną wygraną. Hiszpania jest jednym z faworytów tegorocznego EuroBasketu na Słowenii. Co prawda nie będzie Pau Gasol,a Serge Ibaki i Juana Carlosa Navarro to i tak ma w składzie aż czterech graczy, którzy grają w NBA: Marc Gasol. Ricky Rubio, Jose Manuel Calderon, Victor Claver. Bardzo ważnymi postaciami tej reprezentacji będą też Sergio Rodriguez oraz Rudy Fernandez, którzy grają obecnie w Realu Madryt, a w przeszłości występowali w najlepszej lidze świata.

Reprezentacja Polski przystąpi do tego spotkania bez Marcina Gortata. W tym meczu zagra już za to Thomas Kelati.

Biało-czerwoni rozegrali do tej pory trzy spotkania towarzyskie - z Izraelem (65:81), Gruzją (87:75) i Włochami (65:76). Według mnie to spotkanie będzie grane szybko i będzie tutaj sporo punktów. Hiszpanie jeszcze bez spotkań kontrolnych. Zgranie na pewno słabe, a i raczej defensywa też nie będzie mocna. Polacy z Lampe i Kelatim, zawodnikami z klubów hiszpańskich na pewno będą chcieli pokazać swoim rywalom, że w kosza grać potrafią. 152 pkt. powinno zostać przekroczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.08.13 / 12:00

Koszykówka, Filipiny

San Mig Coffee - Air 21 Express

Typ: 2

Kurs: 3,49

Buk: Pinnacle

 

Liga Governors Cup na Filipinach dopiero wystartowała także nie wiadomo jeszcze czego się można spodziewać po poszczególnych zespołach i warto w tym okresie szukać dobrze płatnych niespodzianek. Na taką widzę szansę w meczu San Mig Coffee z Air 21 Express. W pierwszej kolejce spotkań San Mig przegrało na wyjeździe z Rain Or Shine 75:79 po słabym meczu obu ekip, które raziły wielką nieporadnością. Momentami wyglądało to jakby na parkiecie grali ze sobą jacyś paralitycy, zupełny brak koordynacji, rzuty z nieprzygotowanych pozycji, airballe, beznadziejna skuteczność z linii osobistych, ogólnie mecz w stylu żeńskiej koszykówki i to w europejskim wydaniu. Air 21 też przegrali pierwszy mecz, na własnym parkiecie z Globalport 94:101 ale tam oba zespoły imponowały dynamicznymi akcjami, wysoką skutecznością zarówno z gry jak z z linii rzutów osobistych, szły na wymianę ciosów i widać było jakość od początku do końca. Jeśli Air 21 zagra dzisiaj na podobnym poziomie to ma spore szanse na zwycięstwo, zwłaszcza jeśli Coffee zagrają równie beznadziejnie co w spotkaniu z Rain Or Shine. Kurs na wygraną gości bardzo atrakcyjny, warty ryzyka gry za parę złotych. Co z tego wyjdzie zobaczymy, w h2h większość spotkań wygrywali Coffee, ale zawsze były to mecze na styku. Początek sezonu, także trudno o lepszy okres na niespodziankę. Express mają dużą szansę ugrać dziś dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Mecze Towarzyskie

Spotkanie: Polska-Izrael

Typ: Polska

Kurs: 2,25

Godzina: 18.00

Bukmacher: WilliamHill

 

Analiza:

Dziś w Antwerpii rozpoczyna się towarzyski Turniej, który będzie jednym z ostatnich elementów przygotowania do ME. W kadrze Polski zobaczymy Thomasa Kelatiego i Macieja Lampe. Czyli zawodników stanowiących oprócz Gortarta główny człon naszej kadry. Sam Marcin przyleci do Belgii w niedzielę, ale raczej mało prawdopodobne aby wyszedł na parkiet w jutrzejszym meczu z Belgami. Izrael wystawił na ten turniej całkiem mocny skład z Omri Casspi, Yotamem Halperin, Liorem Eliyahu czy Guyem Pnini. Cała czwórka jest już ograna na parkietach Euroligowych a Casspi zaliczył epizod w NBA. Mimo wszystko uważam, że podopiecznych Dirka Bauermanna stać na sprawienie niespodzianki i pokonanie faworyzowanych Izraelczyków, którzy od pewnego czasu przestali odnosić większe sukcesy na arenie międzynarodowej. Nie da się ukryć, że mecz będzie bardzo zacięty i wyrównany. Jest to ostatni etap przygotowanie do najważniejszej imprezy sezonu a co za tym idzie obie drużyny powinny pokazać się z jak najlepszej strony. Ostatni wygrany mecz nad ekipą z Izraela Polacy zaliczyli w 2009 na turnieju w Hiszpanii. Czas najwyższy przełamać jakąś niemoc do tej nieobliczalnej drużyny. Być może właśnie dziś jest bardzo dobry moment do odniesienia tego zwycięstwa. Cały turniej jest moim zdaniem bardo silnie obsadzony. Oprócz gospodarzy i Izraela zobaczymy także zawsze silnych Włochów, którzy chcą powrócić do europejskiej i światowej koszykówki. Na razie wyniki polskiej kadry są poniżej oczekiwań i czas najwyższy się przebudzić i pokazać, że na ME nie będziemy tylko "ogórkami", których każdy pokona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.08.13 / 20:30

Koszykówka, towarzyskie

Belgia - Polska

Typ: over 132,5 pkt

Kurs: 1,50

Buk: WilliamHill

 

Towarzyskie spotkanie w ramach European Basketball Tour. Delikatnym faworytem są Belgowie z racji atutu własnego parkietu, ale nie zwycięzca mnie tutaj interesuje, ważniejsze żeby obie drużyny narzucały jak najwięcej punktów. Turniej towarzyski więc nie ma co murować dostępu do swojej tablicy bo nie ma takiej potrzeby. Mecz służy przećwiczeniu różnych wariantów gry, wczoraj nasi wygrali z Izraelem choć początek nie był najlepszy, ale efekt przyniosła gra na dwóch rozgrywających z Koszarkiem i Szubargą obok siebie gdzie pierwszy dobrze rozdzielał piłki, drugi punktował również rzutami z dystansu. Może dziś zagramy tak od początku, zobaczymy co trener wymyśli. Liczę na otwarte widowisko, linia dosyć niska jak na mecz koszykówki, więc myślę, że tym bardziej przynajmniej 133 punkty powinny paść w tym spotkaniu. Ostatni raz drużyny na parkiecie w Belgii spotkały się niemal dokładnie rok temu w ramach eliminacji do Eurobasketu i wtedy Polacy wygrali po overowym meczu 87:73. Nie mam nic przeciwko temu by dziś stało się podobnie. Widać, że Polacy idą w dobrym kierunku, wariant z niemieckim trenerem może wreszcie przyniesie tej drużynie wyniki na miarę nie tylko jej ambicji, ale również potencjału, bo personalnie ta ekipa jest mocna. Potrzeba tylko scalić to wszystko do kupy i wytworzyć team spirit. Temu służą mecze towarzyskie i oby dziś było zwycięstwo, które dołoży cegiełkę w procesie budowy mocnej europejskiej ekipy, która będzie w stanie walczyć na najważniejszych turniejach o najwyższe cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19.08.13 / 18:00

Koszykówka, towarzyskie

Włochy - Polska

Typ: over 150,5 pkt w meczu

Kurs: 3,75

Buk: WilliamHill

 

Wczoraj wyraźna wygrana z Belgią 66:52, ale mecz na poziomie żeńskiej koszykówki. Skład z Gortatem i Lampe na czele, aż trudno uwierzyć w taką niemoc strzelecką, o Belgach to już nawet nie ma się tym bardziej co wypowiadać bo 52 punkty w ciągu 40 minut gry to jest żenujący wynik jeśli chodzi o męską, seniorską koszykówkę. W ogóle ten wczorajszy mecz dobitnie może podsumować wynik drugiej kwarty, którą Polacy wygrali... 10:7. Taki wynik w męskim koszu naprawdę jest rzadko spotykany, osobiście może ze 2-3 razy w swoim życiu widziałem podobny wynik na tym poziomie rozgrywek (dorosła reprezentacja). Biorąc pod uwagę fakt, że mecz z Belgami dostarczył łącznie 118 punktów zachowaniem co najmniej nierozsądnym wydaje się na pierwszy rzut oka spodziewanie się wyniku ponad 150 punktów w meczu z Włochami. Jednak ja zaryzykuję bo wierzę, że po ultraunderowym meczu zawodnikom obu zespołów zechce się w końcu ruszyć do bardziej otwartej gry, obfitującej w większą ilość punktów. Mecze Polaków z Izraelem (75:72) czy Włochów z Izraelem (74:78) pokazały, że mona na tym turnieju zakręcić się w okolicach 150 punktów, dlatego liczę na to, że podobny wynik, wyższy niż te 150 pkt uda się wykręcić także dzisiaj. Polacy mają już w zasadzie zapewnione zwycięstwo w turnieju European Basketball Tour także starczy już tego defensywnego basketu. Ostatni mecz więc pora zagrać aktywniej, bardziej ofensywnie i tego dziś oczekuję od obu zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

j1S2qT73-p6jkTvFS.pngMeralco Bolts - Text TextersC6H04VAK-4Mckt9L9.png

FILIPINY: Governors Cup

30.08.2013 11:15

Typ: over 197,5

Kurs:3,50

Buk:Wiliam Hill

 

Rozgrywki Gubernatora to trochę mało profesjonalna nazwa przynajmniej mi się tak wydaje jak na Filipińskie zawody koszykówki, która stoi an dosyć dobry poziomie. Jest tak dlatego, że ten kierunek wybiera sporo byłych zawodników NBA oraz niższych klas rozgrywkowych w USA zapewne chodzi o pieniądze lecz to nie jest istotne. Goście w tych rozgrywkach zagrali 2 mecze jeden wygrali 118-113 drugi przegrali 99-118 jak widać goście lubią porzucać i słabo u nich w obronie. Gospodarze niestety na odwrót w wygranym meczu padł wynik 89-83 wygrali z obecnym liderem a przegrali z niżej się znajdującymi drużynami 90-89 i 98-85. Dlaczego skusiłbym się na over bo ekipa gości jest na pewno lepsza od gospodarzy a na razie zajmuje ostatnie miejsce i dzisiejszy mecz będą chcieli wygrać i myślę, że jest to bardzo prawdopodobne a jak pisałem wcześniej grają ofensywnie i dosyć słabo w obronie co pozwoli gościom rzucić trochę punktów. Text Texters doszli w pucharze Commissioners Cup aż do półfinału a gospodarze dopadli po pierwszym meczu (puchar odbył się w na przełomie kwietnia/maja). Co do poprzednich spotkań między tymi ekipami to 3 na 3 spotkania wyjazdowe wygrało Texters i w każdym meczu pękła granica 190 puntów a od tej liczby już tylko 4 rzuty za 2 i mamy mój over. Myślę, że over w tym meczu jest bardzo prawdopodobny i dziwię się tak wysokiego kursu i wg mnie warto pograć. 5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Americas Championship, godzina 2:00

Spotkanie: Argentyna - Wenezuela

Typ: I kwarta: Argentyna

Kurs: 1.59

Bukmacher: MarathonBet

Analiza:

 

Dziś o godzinie 2:00 w nocy czasu polskiego odbędzie się spotkanie w ramach Americas Championship pomiędzy Argentyną, a Wenezuelą. Zdecydowanym faworytem tego starcia są koszykarze z Argentyny, kurs na ich zwycięstwo to zaledwie 1.14, według mnie warto zaryzykować nieco bardziej i postawić że właśnie ta ekipa wygra I kwartę w tym spotkaniu. Obie ekipy znalazły się w grupie B wraz z takimi zespołami jak reprezentacja Meksyku, Dominikany oraz Paragwaju. Jak na razie liderem grupy jest Meksyk który ma na swoim koncie 3 zwycięstwa, i ani jednej porażki. Wenezuela to gospodarze turnieju, mają oni na swoim koncie 2 zwycięstwa, oraz 1 porażkę, wygrali 75:70 z Paragwajem, oraz 70:65 z Dominikaną, polegli z kolei Meksykanom przegrywając 56:65. Argentyna z kolei ma na swoim koncie rozegrane dwa spotkania, pokonali wysoko i pewnie, bo 95:60 Paragwaj, jednak niespodziewanie przegrali z Dominikaną aż 72:91. Przejrzałem składy obu ekip, Wenezuela to ekipa złożona z zawodników występujących w krajowej lidze, oprócz jednego zawodnika, jest nim Smith Donta Lamont, który występuje w meksykańskim Fuerza Regia. Kadrowo Argentyna bije na głowę Wenezuelczyków, ich zawodnicy występują w takich zespołach jak: Boca Juniors, Flamengo, Brescia, czy też oczywiście zawodnik NBA występujący w Phoenix Suns Luis Scola. Porażka z Dominikaną Argentyny była tak naprawdę wypadkiem przy pracy tej ekipy, dziś powinni spokojnie ogarnąć i wysoko wygrać z Wenezuelą. Ostatnie 3 spotkania między tymi reprezentacjami to 3 zwycięstwa Argentyńczyków, ostatnie 79:56, Argentyńczycy podrażnieni porażką z Dominikaną dziś zaprezentują za pewne dużo lepszy i skuteczniejszy basket i mimo, że Wenezuela jest gospodarzem, to kadrowo i fizycznie powinna nie wytrzymać, polecam wszelkie handicapy, gry na kwarty oraz połowy oczywiście na Argentynę, gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Spotkanie: Polska-Gruzja

Typ: 1

Kurs: 1.40

Godz:14:30

Bukmacher:WilliamHill

 

Na rozpoczęcie turnieju Polacy zagrają z reprezentacją Gruzji. Wydaję się ze Gruzja jest najsłabsza ekipą w Polskiej grupie. W składzie Gruzinów na próżno szukać wielkich nazwisk. Choć kilku gra w dobrych ligach europejskich. Jednak na Polaków powinno być to za mało. Jeśli Polacy będą grać tak jak w meczach przed Euro basketem to powinno pójść bardzo gładko. Wszystko zależy od tego jak będą grać Gortat i Lampe. Gruzini nalezą do ekip które dość wolną konstruują atak wiec to tez powinno odpowiadać Polakom. Po za Gortatem i Lampe duże będzie także zależało od Koszarka i Szubargi. Jeśli Oni będą wstanie rozruszać obronie Gruzinów to podejrzewam ze Polska wygra i to bardzo duża przewagą.

Przed Euro basketem obie ekipy zagrali ze sobą sparing i Lepsi okazali się oczywiście Polacy wygrywając 87 do 75. A Polacy w tamtym meczu nie zagrali w najmocniejszym składzie.

Dziś grając z Gortatem powinno być jeszcze łatwiej.

 

Myślę ze Gruzja to dobry rywal jak na początek turnieju. Nie są zbyt groźni ale nie wolno ich lekceważyć i przynajmniej w pierwszej części meczu Polska zagra w pierwszym składem. Późnej liczę ze przy korzystnym wyniku dostaną szanse Ponitka i Karnowski. Zebranie doświadczenie z Gruzinami może zaprocentować w późniejszej części turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 4.09.13 14:30

Dyscyplina: Koszykówka. Eurobasket

Spotkanie: Polska - Gruzja

Typ: Polska HT/FT

Kurs: 1.75

Bukmacher: Unibet

 

Polska trafila do trudnej grupy ale aspiracje naszych koszykarzy sa duzo wyzsze niz sam udzial w Eurobaskecie. Duetu Gortat-Lampe moga nam zazdroscic czolowe reprezentacje kontynentu, gdybysmy tylko mieli rozgrywajacego na tym samym poziomie i troche wyzszy poziom lawki rezerwowych to na tych mistrzostwach zamiast zastanawiac sie czy wyjdziemy z grupy bysmy sie zastanawiali jakiego koloru medal zdobedziemy. To na co teraz stac ta reprezentacje to jest na pewno awans z grupy a dalej zobaczymy. Start mamy dobry bo przeciwnik slaby i to jest okazja wejsc dobrze w turniej i zrobic atmosfere w druzynie. Wygrana na poczatek pozytywnie wplynie na zespol i nastawi go bojowo przed nastepnymi meczami. Z Gruzja gralismy 3 razy, wygralismy 2 mecze. Ostatni byl niecaly miesiac temu w okresie przygotowawczym do Eurobasketu i wygralismy 87:75 w dobrym stylu. Dzisiaj musimy od poczatku narzucic swoje warunki gry i pokazac Gruzinom kto tu rzadzi prowadzac w meczu od poczatku do konca. Latwiejszych rywali juz nie bedziemy mieli takze trzeba od poczatku pokazac o co chcemy grac w tym turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Eurobasket, godz. 14:30

Spotkanie: Gruzja - Polska

Typ: I połowa: Polska (-2,5 pkt)

Kurs: 1.90

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Dziś o godzinie 14:30 pierwszy mecz reprezentacji Polski w Eurobaskecie 2013 który rozgrywany jest w Słowenii, pierwszym rywalem naszej reprezentacji będzie reprezentacja Gruzji. Swoją analizę rozpocznę od krótkiej analizy składów, po stronie naszych rywali mamy kilku zawodników występujących w niezłych zespołach, jest Beka Burjanadze występujący w zespole Cajasol, Giorgi Shermadini grający w Zaragozie, Manuchar Markoishvili z Galatasaray Stambuł czy też Ricky Hickman z Maccabi Tel Awiv. Może kluby naszych rywali mogą straszyć, ale my też mamy przecież swoich zawodników grających w świetnych zespołach: jest oczywiście Marcin Gortat grający w NBA, a konkretnie w Phoenix Suns, Maciej Lampe który od tego sezonu będzie reprezentował barwy Regal Barcelony, czy też Thomas Kelati z tureckiego Trabznonsporu. Mimo wszystko kadrowo według mnie jesteśmy lepsi, Gortat to w końcu NBA, a Maciek Lampe jest naprawdę w świetniej formie. Przeglądając sparingi to nasza reprezentacja spisywała się lepiej od Gruzinów, wygraliśmy m.in. bardzo wysoko ze Szwecją 73:57, z Wielką Brytanią, 82:79 z reprezentacją Włoch, Belgią czy też Izraelem, przegraliśmy również tylko 4 pkt z Hiszpanią, więc forma po stronie naszych rodaków na pewno jest wysoka. Co do Gruzinów na pewno nie można ich zlekceważyć, w sparingu z Litwą przegrali dopiero po dogrywce, raz udało się wygrać z Izraelem, czy też pokonać Serbię, bywały też oczywiście gorsze mecze takie jak przegrana 15 pkt z Francją. Gruzja to najsłabsza ekipa z naszej grupy i trzeba z nią bezwzględnie wygrać jeśli chcemy osiągnąć sukces na tym turnieju. Całkiem niedawno rozegraliśmy mecz towarzyski z reprezentacją Gruzji 87:75, ja wierzę w naszą reprezentację, że damy radę osiągnąć sukces bo naprawdę w baskecie mamy niezłą i ciekawą pakę. Polecam wszelakie typy do połowy na koniec, na zwycięstwo oraz różne handicapy w stronę Polaków. Transmisja Polsat Sport News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka, EuroBasket

Hiszpania-Chorwacja

Typ: Hiszpania AH -3,5 (I kwarta)

Kurs: 1,80

godz. 17.45

 

W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem są Hiszpania, którzy ściągnęli na ten Eurobasket swoje największe armaty. Rubio, Gasol czy Calderon po dobrym sezonie w NBA będą mieli okazję pokazać się europejskiej publiczności i bardzo liczę na mocny początek podopiecznych Juana Orengi. Mecz z Chorwatami będzie dla Hiszpanów doskonałym przetarciem przed silniejszymi rywalami a przecież głównych koszykarzy przeciwników znają bardzo dobrze. Draper (Real Madryt), Tomic (Barcelona) czy Rudez (CAI Zaragossa) nie powinni Hiszpanom sprawić najmniejszych problemów. Patrząc na postawę obydwu drużyn w meczach towarzyskich nie ulega wątpliwości, że Hiszpanie są po prostu silniejsi. Bez problemu rozprawili się z Niemcami, Polską czy Francją (u siebie i na wyjeździe) a świadczy to o tym, że drużyna jest dobrze przygotowana do turnieju. Chorwaci natomiast nie pokazują nic rewelacyjnego. Po porażkach z Turkami, Serbią czy Macedonią nie wiadomo czego się spodziewać po koszykarzach z kratownicą na sercu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EuroBasket » Czech Republic - Slovenia 2013-09-04 - 21:00

Wyścig do 12 punktów Słowenia

kurs 1,54

ComeOn

 

 

Można dużo pisak a parkiet, boisko- życie weryfikuje. Początek eurobasketu bardzo ciekawy i zaskakujący... dalej nie potrawie pojąc jak Izrael przegrał ten mecz, ale nie o tym mam pisać.Gospodarze na pewno sa dużym faworytem w tym meczu w każdym elemencie- aspekcie sa zespołem lepszym.Basket jest tutaj bardzo popularny -Tutaj nie powinno zabraknąć mobilizacji determinacji: graja u siebie przy w miarę pełnej hali, posiadają bardzo dobrych technicznie zawodników. Podtrawia bardzo dobrze bronic, Zespól doświadczony na tle Czechow praktycznie bez słabych punktów.Trener Maljkovic ma do dyspozycji takich graczy jak :Mirza Begic ,Goran Dragic ,Bostjan Nachbar czy weteran Jaka Lakovic. Słoweńcy powinni od początku meczu dominować i spokojnie prowadzić grę, nie gram hendi bo jest to ryzyko- wole zaatakować wyścig do 10-12 pkt, który wydaje mi się w miarę pewny do jakiegoś dubelka wieczornego(plus podobny zakład na mecz Francja-Niemcy).Co można napisać o naszych sąsiadach na pewno maja bardzo dobre warunki fizyczne- dość wysoki skład ale sa słabi technicznie- ciekawym zawodnikiem jest młody Tomás Satoransky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy - Belgia godz. 17:45

typ: poniżej 135,5

kurs:1,91

Buk: WH

 

Przed nami drugie spotkania na Eurobaskecie . Dziś m.in Niemcy zagrają z Belgią, faworytem tego spotkania jest zespół pierwszy,kurs na Niemcy ok. 1,40. Ja jednak postanowiłem zagrać na bardzo małą ilość punktów w tym meczu. Liczę tu szczególnie na słabą postawę Belgów w tym meczu,przypomnijmy że we wczorajszym spotkaniu Belgia przegrała z Ukrainą 57-58. Niemcy natomiast pokonali Francję 80-74 . Belgia w meczach przed Eurobasketem nie zachwycała i w ostatnich czterech spotkaniach przegrała trzy mecze ,w których rzucali kolejno 52,55,68 punktów. Niemcy w ostatnich spotkaniach mieli średnią ok 75 punktów i tylu punktów spodziewam się dzisiaj. Nie wróże sukcesu Belgom w tym meczu i nie sądzę,żeby rzucili więcej niż 60 . Myślę,że mecz powinien się zamknąć w ilości 135 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...