Skocz do zawartości

Archiwalne posty


grzegorz223

Rekomendowane odpowiedzi

Gość delpiero88

Dyscyplina: Koszykówka- Euroliga mężczyzn

Spotkanie: Barcelona- Caja Laboral

Typ: Caja Laboral

Kurs: 3,30

Godz: 20:45

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 20:45 w ramach 12 kolejki Final 16 Euroligi męzczzyn w koszykówce dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy ekipami Barcelony i Caja Laboral. Faworytem tego spotkania gospodarze jednak czy tak jest na pewno? Dla gospodarzy jest to spotkanie praktycznie o pietruszkę. Dlaczego? Bo już mają praktycznie zapewnioną 1 lokatę przed kolejnąrundą, natomiast dla Caji jest to sotkanie o być albo nie być. Muszą to spotkanie wygrać, żeby ciągle walczyć o pierwszą czwórkę w grupie. Obecnie zajmują 6 lokatę jednak zarówno 4 i 5 drużyna w tabeli ma tyle samo zwycięstw i porażek co Caja Laboral. Barcelona słynie często z lekceważenia przeciwnika, albo z tego, że jak nie muszą to wcale się nie wysilają żeby wygrać. Świadczą o tym choćby pojedynki Xacobeo który przegrali na własnym parkiecie 54-62 czy też porażka na wyjeździe z Estudiantes 88-66. Jest to zespół który na pewno trudno rozgryźć. Mogą się spiąć i wygrać pewnie a mogą zagrać padake...co ciekawsze oba zespoły spotkały się w lidze parę dni temu dokładnie 3 marca tego roku, i w spotkaniu rozgrywanym w Barcelonie to Caja wygrała różnicą 2 pkt. Dlatego dzisiaj po takim kursie stawiam na ekipę, której na pewno bardziej zależ na zwycięstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Koszykówka, NBA, godz 03:00

Ner Orleans Hornets – Memphis Grizzlies

TYP: 1

KURS: 3,22

BUK: Pinnacle Sports

 

Analiza:

 

Na jutro postanowiłem napisać analizę do meczu NBA pomiędzy zespołem Orleans z zespołem Memphis. Co mnie zadziwiło że na zespół gospodarzy jest strasznie wysoki kurs. W NBA jak każdy wie różne rzeczy się dzieją i zwycięstwo gospodarzy w tym spotkaniu jest realne.

 

Gospodarze tego meczu w konferencji zachodniej znajdują się na 14 pozycji z dorobkiem 23 zwycięstw i 46 porażek. Na własnym boisku rozegrali oni 34 mecze w których to 13 meczy wygrali i 21 meczy przegrali. A więc jak widać aż tak tragicznie u siebie nie grają choć początek sezonu mieli straszny w swoim wykonaniu ale teraz u siebie potrafią wygrać nawet z mocnym zespołem. Na wyjeździe grają bardzo słabo. Rozegrali oni 35 meczy w których to 10 meczy wygrali i 25 meczy przegrali. W ostatnich 5 meczach wygrali oni 1 mecz a 4 mecze przegrali. Lecz warto powiedzieć że u siebie wygrali z Bostonem w ostatniej kolejce na własnym boisku.

 

Natomiast goście tego meczu w konferencji zachodniej znajdują się na 3 pozycji z dorobkiem 46 zwycięstw i 21 porażek. Na własnym stadionie rozegrali oni 35 meczy w których to 27 meczy wygrali i 8 meczy przegrali. Natomiast na wyjeździe rozegrali oni 32 mecze w których to 19 meczy wygrali i 13 meczy przegrali. A więc na wyjeździe mogą wygrać w tym meczu. W ostatnich 5 meczach 3 mecze wygrali i 2 mecze przegrali.

 

Moim zdaniem gospodarze mogą ten mecz wygrać bo w tej lidze wszystko jest możliwe i ja stawiam na zespół gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NBA – koszykówka

Data i godzina: 25.03.2013r. 00.05

Spotkanie: Minnesota Timbervolves vs Chicago Bulls

Typ: Chicago +3.5pkt

Kurs: 1.83

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Niezwykle ciekawie zapowiada się ten pojedynek. Minnesota ostatnio zagrała trzy dobre mecze na własnym parkiecie. Ograli Washington, San Antonio i New Orleans. Słabo spisali się jednak przeciwko Dallas, które ich rozgromiło. Ostatnio na wyjazdach zaliczyli dwie porażki i wygrali wysoko z Phoenix. Generalnie rzecz biorąc Timbervolves to średni zespół, który potrafi powalczyć na swoim parkiecie i który stać na niespodziewane zwycięstwo z wyżej notowanym teamem. Jednocześnie potrafią równie mocno rozczarować. Bulls to zespół o wiele bardziej kompletny i na papierze wyglądają dużo lepiej. Ostatnio ich gra jest trochę w kratkę, ale nadal ich akcje stoją wysoko. Wczoraj przełamali się po dwóch niepotrzebnych porażkach i ograli bardzo mocną Indianę, z którą również dzielnie walczyli kiedyś w meczu wyjazdowym. Mam nadzieje, że dzisiaj również zawodnicy Chicago zagrają na miarę swoich możliwości. W tym roku już dwa razy ograli Minnesotę i raz nieznacznie przegrali. Tak naprawdę byli w stanie wygrać wszystkie konfrontacje z nimi w tym sezonie. Sądzę, że w najgorszym wypadku dzisiejszy mecz będzie na styku. Stąd też zabezpieczenie tymi skromnymi punktami i mam nadzieje, że Minnesota nie rzuci więcej jak trzy punkty od Chicago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.03.2013 (19:30)

Koszykówka - Turcja

Besiktas - Galatasaray

handi -5.5 Galatasaray

Kurs: 1.85

Bet365

 

Poniedziałek 25 marca nie jest zbyt dobrym dniem dla typerów....bo mało zakładów...jednak ratuje nas koszykówka, bowiem dzisiaj grają pojedyńcze spotkania w Francji, Włoszech,Grecji czy właśnie Turcji gdzie zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie.

Derby Stambułu...a jak derby a zwłaszcza w Turcji to emocję będą wielkie nie tylko na parkiecie ale zarówno na trybunach.

6 w tabeli Besiktas podejmuje 4 Galatasaray.

Faworytem wydaje się Galatasaray.

Besiktas który występuje w Eurolidze w grupie F zajmuje ostatnie miejsce z bilansem 1-11.

Słabe wyniki nie tylko są w Eurolidze ale i również ostatnio na rodzimych parkietach nie idzie im za dobrze.

Co prawda, wygrali ostatnie spotkanie i to znacznie z Hacettepe....ale oni zajmują ostatnie miejsce.

3 kolejne spotkania to przegrane z Banvitsporem, Fenerbahce i z Gazientep.

Galatasaray skończył już swego czasu zmagania w europejskich pucharach ale za to ich gra w lidze może cieszyć.

Mają passe 9 zwycięstw z rzędu ( w tym pokonali m.in. Anadolu Efes) i wydaje się, że dzisiaj będzie kolejne zwycięstwo.

Drużyna Galaty wydaje się mocniejsza, chociaż w wyjściowej "5" co prawda jest tylko jeden Turek - Eldemir Furkan.

Poprzednie spotkanie obu ekip wygrała Galata 64:60, myślę że dzisiaj też wygrają chociaż życzyłbym sobie żeby więcej punktów rzucili dzisiaj bo taki wynik jak ostatnio to niestety kibice nie lubią oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA, godz 00:00

Washington Wizards (-2) – Memphis Grizzlies

TYP: 1

KURS: 2,62

BUK: Bet365

 

Analiza:

 

Na jutro postanowiłem napisać analizę do meczu NBA pomiędzy zespołem Washingtonu z zespołem Memphis. Co mnie zadziwiło że na zespół gospodarzy jest strasznie wysoki kurs. W NBA jak każdy wie różne rzeczy się dzieją i zwycięstwo gospodarzy w tym spotkaniu jest realne.

 

Gospodarze tego meczu w konferencji wschodniej znajduje się na 11 pozycji z dorobkiem 25 zwycięstw i 44 porażek. A warto dodać że niedawno zajmowali ostatnie miejsce. Na własnym boisku w tym sezonie rozegrali 35 meczy w których to 18 meczy wygrali i 17 meczy przegrali. A więc jak widać na własnym boisku potrafią wygrać i to nawet dobrze grają. Na wyjeździe już im tak aż dobrze nie idzie ponieważ rozegrali oni 34 meczy w których to 7 meczy wygrali i 27 meczy przegrali. A więc jak widać na wyjeździe za dobrze nie grają ale za to u siebie dobrze się ostatnio spisują.

 

Natomiast goście tego meczu w konferencji zachodniej znajdują się na 5 pozycji z dorobkiem 47 zwycięstw i 22 porażek. Na własnym boisku rozegrali oni 36 meczy w których to 28 meczy wygrali i 8 meczy przegrali. A więc jak widać na własnym boisku dobrze się spisują. Na wyjeździe rozegrali 33 mecze w których to 19 meczy wygrali i aż 14 meczy przegrali. A więc średnio się spisują na wyjeździe.

 

Gospodarze tego meczu w ostatnich 5 meczach wygrali 3 mecze w tym 2 mecze na wyjeździe i 1 mecz u siebie. Wygrali oni z Lakersami i Phoenix. Natomiast goście tego meczu wygrali 3 mecze i 2 mecze przegrali.

 

Moim zdaniem gospodarze tego meczu mają szansę i po takim kursie warto zagrać na gospodarzy a jak ktoś chce niech da jeszcze mały handicap np. -2 na zespól gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA, godz 01:00

New Orleans Hornets – Los Angeles Clippers

TYP: 1

KURS: 3,10

BUK: William Hill

 

Analiza:

 

Na jutro postanowiłem napisać analizę do meczu NBA pomiędzy zespołem Orleans z zespołem Memphis. Co mnie zadziwiło że na zespół gospodarzy jest strasznie wysoki kurs. W NBA jak każdy wie różne rzeczy się dzieją i zwycięstwo gospodarzy w tym spotkaniu jest realne.

 

Gospodarze tego meczu w konferencji zachodniej znajdują się na 13 pozycji z dorobkiem 25 zwycięstw i 46 porażek. Na własnym boisku rozegrali oni 36 mecze w których to 15 meczy wygrali i 21 meczy przegrali. A więc jak widać aż tak tragicznie u siebie nie grają choć początek sezonu mieli straszny w swoim wykonaniu ale teraz u siebie potrafią wygrać nawet z mocnym zespołem. Na wyjeździe grają bardzo słabo. Rozegrali oni 35 meczy w których to 10 meczy wygrali i 25 meczy przegrali. W ostatnich 5 meczach wygrali oni 3 mecz a 2 mecze przegrali. Lecz warto powiedzieć że że ostatnie trzy mecze u siebie wygrali z Bostonem, Memphis u zespołem Denver a więc dlaczego by nie mogli by pokonać Clippers.

 

Natomiast goście tego meczu w konferencji zachodniej znajdują się na 4 pozycji z dorobkiem 48 zwycięstw i 23 porażek. Na własnym stadionie rozegrali oni w tym sezonie 36 meczy w których to 28 meczy wygrali i 8 meczy przegrali. Na wyjeździe rozegrali oni 35 meczy i wygrali 20 spotkań a 15 meczy przegrali. A więc jak widać na wyjeździe już tak rewelacyjnie się nie spisują. W ostatnich 5 meczach wygrali oni w 3 meczach na własnym boisku lecz dwa mecze na wyjeździe przegrali. Odpowiednio z Sacramento i zespołem Dallas.

 

Moim zdaniem na zespół gospodarzy jest wysoki kurs i warto zaryzykować i zagrać bo teraz w NBA rolę się odwróciły najsłabsze zespoły potrafią na własnym boisku pokonać zespół który znajduje się wysoko w tabeli dlatego też stawiam na zespół gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.03.2013 (19:00)

Koszykówka - Polska

Kotwica Kołobrzeg - Jezioro Tarnobrzeg

J.Dłoniak over 18,5 pkt

Kurs: 1.85

Bukmacher: milenium

 

W tym spotkaniu postanowiłem postawić, że Dłoniak zdobędzie więcej niż 18 punktów. Dlaczego? Ponieważ po ostatniej porażce z Radomiem koszykarze z Tarnobrzegu będą chcieli wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Do zwycięstwa ma ich poprowadzić właśnie Dłoniak, który jest liderem zespołu i w tym sezonie ma średnią 20,4 pkt na mecz . W ostatnich 5 meczach zdobywał 26,21,21,20,24 więc zawsze linia była pokryta dlatego myślę, że i tym razem linia spokojnie zostanie pokryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka- Euroliga mężczyzn

Spotkanie: CSKA Moskwa - Real Madryt

Typ: powyżej 148,5

Kurs: 1,80

Godz: 17:45

Bukmacher: Bet365

 

Ten typ opieram na tym, że obie ekipy dysponują bardzo dobrymi zawodnikami, którzy w każdej chwili mogą odpalić i narzucać duża ilość punktów. CSKA ostatnio bardzo dobrze w ataku więc jeśli Real chce tu powalczyć musi również zagrać bardzo dobrze w ataku. Obie ekipy mają już awans więc myślę, że nie będzie tutaj aż tak zażartej obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Spotkanie: Start Gdynia vs Polpharma Starogard Gdański

Typ: Gospodarze wygrają przewagą minimum 6 pkt-ów

Kurs: 5,75

Buk: Unibet

Data/godzina rozpoczęcia: 29-03-2013/18-00

Analiza:

Jedyne dzisiejsze spotkanie w Tauron Basket Lidze. Do Gdyni przyjechali zawodnicy z Starogardu Gdańskiego, którzy wydają się być faworytami tej rywalizacji zdaniem bukmacherów, a czy rzeczywiście tak jest? Start Gdynia to zespół nieobliczalny. Plasuje się na piątym miejsce w ,,dolnej szóstce''. O nieobliczalności tego zespołu świadczy chociażby fakt, iż potrafili wygrać z Asseco Prokomem, jak również i ponieść porażkę w ośmiu spotkaniach z rzędu. Ta bardzo fatalna passa została ostatnio przełamana, dzięki dwóm zwycięstwom, odpowiednio z Koszalinem, i Kołobrzegem. Były to zwycięstwa odniesione na własnym parkiecie. Trener gospodarzy powoli układa drużynę. Dedek jest doświadczonym trenerem, jak na swój wiek. Był drugi trenerem jednych z lepszych klubów koszykarskich w Polsce. O sile gospodarzy świadczy izraelski zawodnik Robert Rothbart. Jest to center posiadający 216cm wzrostu. Michał Jankowski, Jarosław Mokros, Patryk Pełka to jedni z podstawowych zawodników. Polpharma świetnie sobie jak na razie dotychczas radzi. Wygrali 4 ostatnie spotkania. Wśród podopiecznych Mindaugasa Budzinauskasa znajdują się: Martynas Andruskevicius, Jawan Carter, Michael Hicks, Aleksander Lichodzijewski, Łukasz Majewski, Ben McCauley, Uros Mirkovic, Marcin Nowakowski, Szymon Radomski, Kacper Radwański, Filip Rajkowski, Bartosz Sarzało, Daniel Szymkiewicz. Zapowiada się ciekawe, emocjonujące spotkanie. Uważam, że gospodarzy nie należy skazywać na porażkę, sądzę, że mogą sprawić miłą niespodziankę swoim kibicom-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszykówka -HISZPANIA: ACB

Spotkanie:Estudiantes -Manresa

Typ:2

Kurs:5.50

Godz:18:30

Buk:Betclic

 

Oglądałem kilka tygodni temu mecz Estudiantes z Valladolid u siebie ,goście wygrali a gospodarze wyglądali mizernie.Teraz podejmują ostatnią w tabeli Manrese (5zwycięstw-21porażek) kurs na zwycięstwo gości jest bardzo duży .Powodem tego jest pewnie to,że Estudiantes przystępuje do tego meczu po serii 5 porażek z rzędu kurs około 1.15 jest według mnie za niski na zespół ,który potrafi doznawać kompromitujących porażek.Manresa jest jednąz najbardziej pechowych drużyn w lidze mieli dużo pecha porażki po dogrywkach ,w ostatnich sekundach i dużo kontuzji w tym sezonie.Według mnie nie sa najgorszą drużyną w lidze w ostatniej kolejce potrafili pokonać u siebie Bilbao finalistę Eurocapu ,więc dzisiaj powinni być pewni siebie i mieć wiarę w zwycięstwo.Zakład dla ryzykantów więc nie będe się wstydzić jak nie wejdzie,Manresa może wysoko przegrać ,a z drugiej strony można dużo zarobić jak wygrają według mnie warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Minnesota Timberwolves - Boston Celtics

Typ: Boston Celtics (ML)

Kurs: 2,600

Godz: 02.04.2013 2:05

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Kurs na Boston jest bardzo atrakcyjny, bo Garnett nie zagra i Pierce prawdopodobnie też nie zagra. Boston jednak w tym sezonie ma wielu solidnych zawodników. Jest para dwóch młodych, świetnych obrońców: Bradley oraz Lee, jest kapitalnie grający w ostatnim czasie Jeff Green, który wyrasta na nową gwiazdę Bostonu. Boston bez swoich weteranów w dalszym ciągu jest solidną drużyną, więc kurs na Celtics wydaje się odrobinę przesadzony. Minnesota w tym sezonie podobnie jak Boston też ma spore problemy z kontuzjami. W Minnesocie nie zagra m.in. Kevin Love, niepewny jest występ Pekovica, więc jak widać obie drużyny nie przystąpią do tego meczu w optymalnych składach. Ja uważam, że Celtics mają jednak więcej wartościowych zawodników, dużo mocniejszą ławkę rezerwowych i właśnie dlatego dziwi mnie aż taki wysoki kurs. Boston wygrał 11 ostatnich meczów z Minnesotą więc widać, że ta drużyna im pasuje. Uważam, że Celtics kolejny raz wygrają z Minnesotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Włochy

Mecz: Cimberio Varese - Acea Roma

Data: 01.04.2013 18:15

Typ: 2/2 [Połowa/Koniec czasu]

Kurs: 4.20

Bukmacher: Bet365

Analiza: Dzisiaj rozgrywana jest kolejna kolejka włoskiego kosza mężczyzn. Z pośród wszystkich dzisiejszych spotkań w oko wpadło mi spotkanie Acea Romy z Varese na wyjeździe patrząc z perspektywy Rzymian, bo to właśnie na nich dzisiaj stawiam. Ostatnio w lidze wygrywają z każdym, czyli nawet ze Sieną, którą rozgromili w ich własnej hali aż 94:70. Wcześniej wygrywali jeszcze z casertą na wyjeździe 66:64, Cremoną 79:71 i Venezią 74:69 oraz Bologną 90:70 u siebie. Dzisiaj po seri 5 zwycięstw pod rząd zagrają na wyjeździe z wymagającym jednak przeciwnikiem Varese, który nie należy do jakiś potentatów ligi, ale też nie jest słaby. Zespół z bardziej znanych koszykarzy reprezentują Sakota, Banks, Ere, Polonara czy Dunston. Nie są to jakieś wielkie nazwiska, a cała gra opiera się właśnie na tych graczach. Na przeciwko nim staną między innymi Goss, Datome, Taylor, Jones czy Polak Olek Czyż. W ostatnim czasie Varese gra trochę w kratkę. Wygrali 77:74 z Reggianą na wyjeździe, 92:82 z Biellą i 74:62 z Casertą we własnej hali oraz zaliczyli porażki 76:75 z Dinamo Sassari u nich i 67:60 z Cantu też na wyjeździe. Dla porównania w ostatnim czasie też grali ze Sieną u siebie i przegrali 74:77. Ogólnie, to dojdzie dzisiaj do starcia dwóch równorzednych zespołów, które wyróżniają się w lidze i napewno każdego stać na zwycięstwo. Forma na pewno po stronie Romy, lecz grają na wyjeździe, stąd ten kurs. Ja mimo tego jednak stawiam na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs

Typ:(Punkty drużyny) San Antonio Spurs powyżej 90.5

Kurs: 1,83

Godz: 02.04.2013 2:00

Bukmacher:Bet365

Analiza:

 

Statystycznie średnio na mecz zespół z San Antonio zdobywa aż 104 punkty ,a linia wystawiona przez bukmachera jest sporo niższa.Po przeciwnej stronie Memphis statystycznie traci 90 punktów ,czyli prawie tyle ile wynosi dzisiejsza linia rzutów SAS.Spurs są obecnie najlepszą drużyną na zachodzie i w większąści swoich meczów zdobywają przynajmniej te 90 punktów.W ostatnich 10 wyjazdowych spotkaniach tylko raz nie zdobyli 91 punktów w nieudanym meczu z Minnesotą Timberwolves.Grizzlies ogólnie są dosyć dobrym zespołem w defensywie lecz w ostatnich 2 spotkaniach domowych tracili ponad 91 punktów.W obecnym sezonie oba zespoły spotkały się 3 razy i 3 razy SAS rzuciło ponad 91 punktów najpierw 98 potem 99 i ostatnio 103.W obu zespołach nie ma większych kontuzji.W SAS kontuzje mają Manu Ginobili,Tim Duncan i Kawhi Leonard -dwaj ostatni powinni być gotowi do gry.Wystawiona linia na punkty Spurs jest dla mnie sporym zaskoczeniem.Warto ,więc wykorzystać tak niską linie.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks

Typ: Dallas Mavericks /Dallas Mavericks (połowa/koniec meczu)

Kurs: 3,60

Godz: 03.04.2013 4:35

Bukmacher: Bet365

Analiza: Dla obu drużyn jest to niezwykle ważny mecz, gdyż obie walczą o udział w fazie play off. Obie drużyny miały bardzo słaby start sezonu, przez co od dawna muszą mocno gonić. Dallas Mavericks są teraz w dobrej formie. Od marca Mavericks zdecydowaną większość swoich meczów wygrywają, dzięki czemu jeszcze mają szanse na awans. Lakersi końcówkę marca mają słabą, bo przegrali 4 z ostatnich 6 spotkań. Co gorsza te cztery przegrane mecze były ze słabymi rywalami: Phoenix Suns, Washington Wizards no i ze średnimi Golden State Warriors i Milwaukee Bucks. U Lakers nie zagra Metta World Peace i Steve Nash, czyli osłabienia są poważne. Dallas Mavericks zagra swoim optymalnym składem, są w lepszej formie i właśnie dlatego uważam, że mają ogromne szanse. Boję się tylko sędziowania, bo oglądając mecze Los Angeles Lakers łatwo odnieść wrażenie, że sędziowie są im bardzo przychylni, bo w końcu Lakers to wielka firma i w play off muszą się znaleźć... Wierzę jednak, że Dallas będzie na tyle lepsze, że żadne sędziowanie Lakersom nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS : Skopiowane ze strony "pewniak dnia " post dodany tam był przed rozpoczęciem meczu of course :)

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie:Miami Heat vs New York Knicks

Typ: New York

Godzina : 02.00

Kurs : 2,35

Bukmacher : Betclic

Miami przystąpi do dzisiejszego meczu bez Jamesa, Wade i Chalmersa. Dziwią mnie kursy na to spotkanie,gdyż ekipa gości dysponująca całym składem nie ma innego wyjścia jak wywieść z Miami 2 pkt. Każdy kto choć trochę siedzi w NBA wie o tym ile dla ekipy z Miami znaczy sam James czy Wade a co dopiero brak tego duetu. Trener Knicksów ostatnio dał do zrozumienia swoim podopiecznym, że nie chce w PO trafić na drużynę z Chicago. Aby tego uniknąć muszą oni wyprzedzić w tabeli Indianę, a wtedy będzie szansa na grę z Bostonem bądź Milwakuee. Na wielu bukmacherach kurs spadł jednak Betclic nadal pozostawił taki kurs. Jeszcze ponad godzinę temu kurs na Miami wynosił 1,25 teraz kurs oscyluję w granicach 1,70 . W przypadku takich braków kadrowych gospodarzy każde inne rozwiązanie jak wygrana gości będzie olbrzymią niespodzianką. Ponadto Knicks prezentują ostatnio dobrą formę ( wygrali 8 spotkań pod rząd ) Heat po świetnej passie zwycięstw ma już zapewnioną pierwszą lokatę w konferencji zachodniej, jednak nie można liczyć, że ławka Heat odpuści to spotkania. Niestety albo stety nie prezentują oni poziomu Wade'a czy Jamesa, więc ekipa Carmelo nie powinna mieć problemó z odniesiem zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka, Tauron Basket Liga, 18:15, 3.04

Anwil - Stelmet

typ: -6,5 pkt Stelmet

2,75

WilliamHill

Analiza

Dzis w kolejnym spotkaniu ligi szóstek Anwil Wloclawek podejmie na wlasnym parkiecie Stelmet Zielona Gore. Zupelnie nie rozumiem tak wyrownanych kursow wystawionych przez bukmacherow na to spotkanie, dla mnie faworyt meczu jest oczywisty. Stelmet w tym roku celuje w mistrza Polski, gra w kratke, jednak widac juz powoli coraz wieksze zgranie z nowym rozgrywajacym Lukaszem Koszarkiem, który również dorzuca swoje punkty. Reprezentant Polski bardzo przyczynil sie do wygranej zielonogorzan w ostatnim spotkaniu przeciwko Turowowi Zgorzelec. Dzieki temu zwyciestwu Zastal zrownal sie punktami z obecnym liderem. W tabeli panuje znaczny scisk, choc niektore zespoly sa wyraznie lepsze pod wzgledem personalnym. Tak jest w przypadku Zastalu i Anwilu. Druzyna z Wloclawka nawet niezle wyglada na papierze, gra jednak duzo ponizej oczekiwan, mimo wysokiej pozycji. Anwilowi przydarzaja sie wahania formy, na potwierdzenie chocby ostatnia porazka u siebie z zdziesiatkowanym Asseco. Wszystko przemawia dzis za gośćmi i mysle, ze wygraja oni zgodnie z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Tauron Basket Liga

Data i godzina spotkania: 03.04.2013 rok – 18:15

Spotkanie: Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra – Under/Over 155,5 pkt

Typ: Over

Kurs: 1,93

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Przed nami mecz drugiego etapu Polskiej Ligi Koszykówki mężczyzn, w którym to we Włocławku miejscowy Anwil podejmie koszykarzy Stelmetu z Zielonej Góry. Po 27 kolejkach Anwil zajmuje 4 miejsce w tabeli z 44 punktami, natomiast Stelmet jest na 2 miejscu i ma 1 punkt więcej od Anwilu. Patrząc na potencjał obu zespołów na papierze faworytem w tym spotkaniu są goście, zresztą Stelmet jest też głównym faworytem do mistrzostwa. Ale zespół Anwilu jest nieprzewidywalny potrafi wygrać właśnie z silnym rywalem jak też przegrać z każdym nawet słabszym rywalem, tak więc miałem stawiać tu na Stelmet ale patrząc na wyniki Anwilu i w ogóle wyniki całej PLK to wole postawić w tym meczu na over 155,5 punkta, ponieważ Stelmet jest jednym z najbardziej operowych zespołów w lidze grają szybko i nie za dobrze bronią, chodź w ostatnim czasie poprawili nieco obronę ale wciąż nie jest to na tyle dobra defensywa by Anwil na własnym parkiecie nie rzucił powyżej 75 punktów a mimo wszystko mecz powinni wygrać goście tak więc widzi mi się tu wynik w okolicach 78-85 i ponad 160 punktów w meczu szacuje, że będzie. Stelmet po pozyskaniu Koszarka i Białka ma teraz sporą rotacje wśród polskich graczy, przyjście przede wszystkim Koszarka spowodowało, że Walter Hodge został odciążony trochę z rozgrywania i może skupić się bardziej na zdobywaniu punktów a w tym jest znakomity zarówno z obwodu jak i po penetracjach na szybkości w naszej lidze jest wręcz nie do zatrzymania. Dodając do tego, że Stelmet dziś będzie miał wielką przewagę pod koszem gdzie Stevic z Borovnjakiem wspierani przez atletycznie grającego Hosleya powinni zdominować tablice pod oboma koszami w Anwilu praktycznie mamy samego Hajrica z Boykinem z klasowych silnych graczy potrafiących grac pod koszem ale przewaga wzrostu i rotacji na tych pozycjach jest ogromna po stronie Stelmetu. Do tego Stelmet będzie podwójnie zmotywowany na Anwil, ponieważ nie tak dawno przegrał we własnej hali 59-90 z Anwilem! Ale wówczas Stelmet grał bez Stevica kontuzjowanego i nie było jeszcze Koszarka. Tak więc dziś stawiam w tym meczu over 155,5 punkta i licze na szybki efektowny mecz ponieważ Stelmet do takiej gry w tym sezonie przyzwyczaił sympatyków kosza w Polsce a Anwil gra u siebie napędzany szybkim atakiem przez Szubargę powinien dostosować się do gry Stelmetu co powinno zaowocować w spora ilość punktów w tym meczu, do tego realna końcówka na faule bo jakoś nie wierze by Anwil u siebie na tyle wysoko przegrywał by w końcówce nie powalczyć a taka końcówka to dodatkowe punkty czasem zbawienne do overa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Dzisiaj 11:42 Odp: Typy na dzień 04.04.2013

Dyscyplina: Koszykówka Euroleague

Spotkanie: Caja Laboral vs Montepaschi Siena

Typ: Montepaschi ( +7 )

Kurs: 2,05

Godz: 20.45

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Ostatnia kolejka TOP 16 w Eurolidze mężczyzn. O ile w grupie E sytuacja jest już rozstrzygnięta to w grupie F przed ostatnim meczem szanse na awans z 4 miejsca mają jeszcze 3 drużyny. Dwie z nich to własnie Caja i Siena oraz Khimki. Siena po świetnym początku w Eurolidze notuje teraz spadek formy. Warto przypomnieć, że przegrali ostatnie 4 spotkania. Były to jednak wszystko minimalne porażki o których zdecydowało rozluźnienie i brak koncentracji w kluczowych momentach ostatniej kwarty. W dniu dzisiejszym nie mogą sobie na to pozwolić.. Stawką tego meczu jest TOP 8 Montepaschi to drużyna zasługująca na awans w perspektywie wszystkich meczów. Gospodarze zaś po niespodziewanym zwycięstwie w Moskwie z tamtejszymi Khimkami dalej mają szanse na awans. Sam trener gospodarzy twierdzi, że "awans do następnej fazy będzie dla nas nagrodą " Brzmi to tak jakby sam nie był pewny o tym, że na ten awans zasłużyli i powinni znaleźć się w gronie 8 najlepszych drużyn Europy. Spotkanie to z pewnością będzie cały czas na "styku", więc dlatego typ z handicapem. Zaskakiwać mogą kursy na gospodarzy, które są dość niskie, jednak w perspektywie całego TOP 16 Siena była drużyną lepszą, a na dodatek wszystkie przegrane mecze to granica kilku punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Koszykówka- Euroliga mężczyzn

Spotkanie: Barcelona- Maccabi Tel Aviv

Typ: Maccabi Tel Aviv

Kurs: 2,80

Godz: 20:45

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 20:45 dojdzie do ciekawego pojedynku w ramach 14 kolejki Euroligi mężczyzn w koszykówce. Jest to ostatnia kolejka tej fazy i dla niektórych zespołów z grupy F być może najważniejsza. Wsród tych zespołów jest właśnie ekipa z Izraela. Nie są oni jeszcze pewni awansu. Obecnie zajmują 2 lokatę, natomiast 4 zespoły awansują do finałowej 8. Jednak nawet 6 w tabeli ekipa Caji Laboral ma jeszcze szansę na wans. Wygrywając z Barceloną, Zespół Maccabi awansuje do kolejnej rundy z 2 lokaty co daje pewną przewagę w rozstawieniu. Jeśli chodzi o gospodarzy tego spotkania, to pewni są już pierwszej lokaty i nie muszę się spinać w tym spotkaniu. Na pewno dzisiaj nie wystąpi u gospodarzy Pete Mickeal i Xavi Rabaseda, którzy są kontuzjowani. Pierwszy z tych zawodników jest bardzo ważnym ogniwem w tym zespole o czym świadczy 143 pkt w 12 spotkaniach Final 16. Również pewnie niektórzy podstawowi zawodnicy jak Navarro dostaną dzisiaj mniej minut, bo po co ryzykować kontuzję? Tym bardziej, że za 3 dni kolejne spotkanie w lidze. Dlatego dzisiaj stawiam na małą sensację, bo wydaje mi się, że Barca w końcu przegra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga

Mecz: Caja Laboral - Siena

Data: 04.04.2013 20:45

Typ: 2

Kurs: 4.05

Bukmacher: Unibet

Analiza: Dzisiaj gra kolejna kolejka Euroligi i wybrałem mecz, który można różnie oceniać co do ostatecznego wyniku. Spotykają się ze sobą drużyny Caja Laboral z Hiszpanii, która ma szanse wielkim przebojem wejść do kolejnej fazy rozgrywek. Podejmują włoską Sieną, czyli zespół, który od wielu sezonów znaczy wiele w Europie. Ostatnimi czasy jednak Siena nie gra najlepiej, żeby nie powiedzieć, że grają kichę. W marcu wygrali zaledwie jedno spotkanie i zanotowali 7 porażek. Dlaczego więc zdecydowałem się zagrać ten typ? Taki kurs na Sienę to jednak jest sporo, bo należy pamiętać, że mają w swoim składzie wiele indywidualności, którzy w końcu może stworzą zgrany zespół. Poza tym jest to Euroliga, a nie liga włoska i wiele zespołów w takiej sytuacji zdecydowanie lepiej spisuje się w innym rodzaju rozgrywek. Oglądałem ostatni mecz Caji Laboral na wyjeździe w Moskwie i powiem szczerze, że Hiszpanie zagrali wyśmienicie, wchodziło im wszystko, a trójki rzucali jak chcieli. Siena w Eurolidze zanotowała porażki w 4 ostatnich meczach. 69:77 u siebie z Barcą, 72:70 na wyjeździe z Besiktasem, 67:68 u siebie z Olympiakosem i 78:71 z Khimkami w Moskwie. Chciałbym jednak przestrzeć tych, którzy w tym meczu widzą zdecydowaną "jedynkę", ponieważ Caja Laboral gra "w kratkę" i wszystko zależy od formy dnia. Na papierze składy naprawdę wyrównane i w takiej sytuacji warto jednak zaryzykować i postawię na Włochów, którzy gdy powalczą to powinni wygrać przy odrobinie szczęścia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga godzina 18:45

Spotkanie: Zalgiris Kaunas - Brose Baskets

Typ: I połowa: Zalgiris Kaunas (- 4 pkt)

Kurs: 1.90

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Dziś godzina 18:45 w Eurolidze mecz: Zalgiris Kaunas - Brose Baskets. Zdecydowany faworyt tej konfrontacji do Litwini, jest to niezła drużyna, w przeciwieństwie do Niemców którzy przegrali jak do tej pory wszystkie mecze w Eurolidze, a było ich aż 13. Gospodarze Zalgiris Kaunas obecnie zajmują 6 miejsce w tabeli, i na nim zakończą po 13 meczach mają na swoim koncie 5 zwycięstw, oraz 8 porażek. Lepiej oczywiście spisują się u siebie na Litwie gdzie na 6 meczy w 3 odnieśli zwycięstwo, oraz w 3 odnieśli porażkę. Pokonali m.in. u siebie Turków czyli Anadolu Efes 7 punktami, czy bardzo wysoko 92:56 Albę Berlin. Mimo porażek z Królewskimi, czy też z Panathinakosem Ateny to konfrontacje te były bardzo wyrównane, i końcówka spotkania rozstrzygnęła o końcowym rezultacie, jedynie CSKA Moskwa to zespół który wygrał zdecydowanie na Wilnie i zdominował Zalgiris, reszta przeciwników by odnieść zwycięstwo musieli naprawdę wspiąć się na swoje możliwości.

Co do gości Brose Baskets, najsłabsza ekipa grupy E 13 spotkań, 13 porażek nie ważne czy u siebie czy na wyjeździe. Przegrali nawet dwukrotnie z Albą Berlin, gdzie wydawało się że są w stanie chociaż wygrać na własnej hali, na wyjeździe fatalnie, chociaż powalczyli np. na Turcji czy też w konfrontacji z Realem Madryt to i tak przegrali właśnie te spotkania. Mimo że przegrali z Realem, Koniczynkami, oraz Efesem tylko 3 punktami to dzisiaj spodziewam się wielkiej dominacji Litwinów. Wystarczy spojrzeć na ostatnie 10 spotkań Zalgirisu oraz ostatnie 10 spotkań Brose Baskets: Litwini 5 zwycięstw, oraz 5 porażek, Niemcy 2 zwycięstwa oraz 8 porażek. Oprócz niedawnego pewnego zwycięstwa z Giessen w lidze czyli ekipą która praktycznie odpuszcza mecze bowiem ma problemy finansowe oraz ujemne punkty, to Brose przegrało 3 kolejne mecze również w lidze niemieckiej jak widzimy są w fatalnej formie. Zalgiris to z kolei lider VFB Promo, gdzie są lepsi od takich ekip jak CSKA Moskwa czy Lokomotv Kuban. Zalgiris Kaunas z Brose Baskets mierzył się dotychczas 5 razy za każdym razem wygrywali Litwini, tym razem liczę na podobny scenariusz i to że będą już zdecydowanie prowadzić do połowy spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka/NBA

06.04.2013 02:00

Charlotte Bobcats-Miami Heat

typ: Gerald Henderson over 17,5

kurs: 1,85

buk: Betsson

 

Bobki bedą podejmować na własnym parkiecie mistrza NBA Miami Heat. W normalnych warunkach zapowiadałby się kolejny blowout, ale ze względu na prawdopodobnie kolejną absencję czołowych zawodników Miami tj. Lebrona, Wade'a oraz Chalmersa i Allena trzeba spojrzec na to spotkanie z innej perspektywy. Przede wszystkim gra ekipy z Charlotte odbywa się na zasadzie dwóch motorów napędowych czyli Kemby Walkera i Geralda Hendersona. Zawodnicy Ci rzucają często i gęsto przekraczając w ostatnim okresie dosyć często linie overowe wystawiane przez buków. Ostatnie 5 meczów Hendersona to odpowiednio: 24, 17, 19, 35, 34 pkt co daje 4 overy i 1 under o pkt niżej niz dzisiejsza linia. W ostatnich 10 spotkaniach notuje serię 22,6pkt przy średnio 38 minutach gry. W spotkaniach przeciwko Miami w pełnym składzie ma średnią 14,6 pkt co przy dzisiejszych absencjach powinno mu pozwolić podreperować ten wynik. Pokonać Miami na własnym parkiecie to będzie cel nr dla graczy Bobcats a dziś mają ku temu najlepsza okazję. W ostatnim spotkaniu które odbyło się w Miami wygranym przez żary 109-77 Henderson przekroczył linię zdobywając 18pkt, tym bardziej nie widzę przeszkód żeby nie uczynił tego dziś gdzie będzie miał większe pole do manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota Timberwolves - Detroit Pistons

07.04.2013 02:00

 

Dobra... Nie tyle co jakaś wyszukana analiza, co pytanie do wytrawnych znawców tematu.

 

Wilki są słusznie rozpatrywani jako faworyt, dodatkowo dochodzi fakt, że wygrana w tym meczu będzie 1000. meczem trenera, ktory wygrał aż tyle spotkań w NBA w swojej karierze. Temu zaś choruje żona i daleko mu raczej do celebrowania jubileuszów...

 

Inna bajka, że Tłoki są w stanie pokonać Minnesotę, a nie udało im się to od 3 lat!

 

HT/FT 2/1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Denver Nuggets - Houston Rockets

Typ: Houston Rockets (ML)

Kurs: 3,05

Godz: 07.04.2013 3:05

Bukmacher: Bet365

Analiza: Sytuacja Denver jest teraz nieprzyjemna, bo dwóch najlepszych(albo przynajmniej jednych z najlepszych) zawodników złapało kontuzje. Koniec sezonu już ma Gallinari, a na czas nieokreślony poza grą jest Lawson. Brak tych dwóch zawodników to spore osłabienie Denver Nuggets i dzięki temu iż ich nie będzie w tym meczu, to szanse Houston stają się całkiem spore. Houston Rockets to chyba najbardziej ofensywna drużyna w lidze, która uwielbia rzucać za trzy punkty. Jak rzuty za trzy im "siedzą", to mogą ograć każdego. Zapowiada się kolejna wymiana ciosów pomiędzy tymi drużynami, czyli bardzo szybkie tempo i mnóstwo rzutów zza łuku. Brak dwóch tak ważnych zawodników Denver może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Houston Rockets. Widzę w tym meczu niemałe szanse dla Rakiet, a kurs na ich zwycięstwo wobec osłabień Denver jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Hiszpania, godzina 12:00

Spotkanie: Valencia - Real Madryt

Typ: Valencia

Kurs: 3.15

Bukmacher: Expekt

Analiza:

 

Szczerze szukam niespodzianki, dziś o 12:00 w koszykówce w Hiszpanii: Valencia - Real Madryt. Valencia to 5 zespół ligi, a Królewscy to obecnie lider. Dlaczego stawiam na gospodarzy, czyli na Valencię? Otóż wydaje mi się że ważną rolę odegra tutaj motywacja, Real Madryt ma taką przewagę nad pozostałymi zespołami, że praktycznie nie straci już pierwszego miejsca, a Valencia spokojnie może wskoczyć jeszcze na 3 miejsce, wyprzedzając Barcelonę, oraz Bilbao, w dogonienie Dumy Katalonii nie wierzę, ale Bilbao jest w zasięgu. Wiadomo, zajęcie 4 miejsca to gra w Play Off z 5 ekipą, którą obstawiam że będzie Bilbao ale wtedy 4 zespół ma przewagę własnego parkietu. Ostatnie 5 meczy Valencii w lidze to 3 zwycięstwa, oraz 2 porażki, jednak porażka na Barcelonie była, że tak powiem wliczona w plan, z kolei 5 ostatnich meczy Realu Madryt w lidze to 4 zwycięstwa, oraz 1 porażka, przegrali u siebie niespodziewanie z Laguna Canarias. Valencia silna u siebie 10 zwycięstw, oraz 3 porażki, chociaż trzeba powiedzieć że Real Madryt na wyjeździe spisuje się znakomicie 13 zwycięstw, oraz 1 porażka. Atut Valencii to na pewno to że w czwartek Real Madryt miał bardzo ważny mecz w Eurolidze u siebie z Anadolu Efes, wysoko wygrany ale Królewscy musieli wygrać by zająć drugie miejsce w grupie. Na dodatek Valencia wygrała dwa ostatnie mecze u siebie z Realem Madryt, i to oba bardzo wysoko. Patrząc na statystyki to faworytem jest Real Madryt, ale nie ma jakieś przepaści między obiema ekipami, po stronie Valencii jest atut własnego parkietu, oraz motywacja dlatego stawiam na gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Turcja, godzina 17:00

Spotkanie: Besiktas - Aliaga Bld.

Typ: Besiktas (-7 pkt)

Kurs: 1.78

Bukmacher: Pinnacle Sports

Analiza:

 

Dziś o godzinie 17:00 w koszykówce tureckiej odbędzie się spotkanie: Besiktas - Aliaga Bld. Faworytem oczywiście są gospodarze, Besiktas to 6 ekipa ligi, z kolei Aliaga Bld. to 11 zespół ligi. Besiktas musi walczyć by jak najlepiej trafić w Play Offach o wysokie miejsce będzie ciężko, ale trzeba wygrywać by obronić obecnie zajmowaną 6 pozycję. Goście z kolei mają jeszcze jakieś tam szanse na 8 miejsce dające w Play Off, ale chyba nikt w to nie wierzy. Obie ekipy w podobnej formie ostatnie 5 meczy to 2 zwycięstwa, oraz 3 porażki, zarówno gospodarzy jak i gości. Wydaje mi się jednak że Besiktas jest w nieco lepszej dyspozycji: trzy ostatnie mecze to 2 zwycięstwa, oraz 1 porażka. Trzeba jednak powiedzieć że z tych ostatnich 3 porażek, to jedna z Galatasaray Stambuł u siebie 4 punktami, czyli z liderem, oraz z Banvitsporem, czyli 3 ekipą ligi. Z kolei Aliaga Bld. wygrali z 13 i z 14 zespołem ligi. Besikatas u siebie średnio, 7 zwycięstw oraz 5 porażek, fatalna passa 4 kolejnych porażek u siebie, więc myślę że pora ją przerwać, chociaż trzeba przyznać że wszystkie porażki to z zespołami z pierwszej piątki: Pinar Karsiyaka, Banvitspor, Fenerbahce, oraz Galatasaray, teraz na pewno będzie łatwiejszy mecz i chęć przełamania. Tym bardziej że goście czyli Aliaga Bld. to jedna z najsłabszych ekip jeśli chodzi o dokonania wyjazdowe: 3 zwycięstwa, oraz 9 porażek. Głównie ostatnie dobre wyniki Besiktasu u siebie w Eurolidze skłoniły mnie do gry na gospodarzy: wygrana 72:70 ze Sieną, oraz 80:73 z Fenerbahce. Ostatnie 5 meczy między Besiktasem, a Aliaga Bld. to same zwycięstwa Besiktasu, zwycięstwo ich wydaje mi się formalnością, teraz tylko pytanie czy są w stanie pokryć linię punktową handicap? Według mnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turów(-9,5pkt) - Asseco 1 1.847 Pinnacle

 

Spotkanie lidera z obrońcą tytułu. Szykuje się pewne i wysokie zwycięstwo Turowa. Gospodarze są w świetnej dyspozycji, bardzo dobrze realizują zadania wyznaczone przez trenera i pewnie prowadzą w tabeli. Jest to drużyna będąca na fali, w zespole jest świetna atmosfera, wszystko idzie w dobrym kierunku, będący w dołku zespół Asseco będzie miał ogromny problem by podjąć walkę. Goście muszą radzić sobie w tym bardzo już okrojonym składzie (nie dawno odszedł kolejny gracz - Hrycaniuk), ostatni mecz pokazał że będzie oto coraz ciężej (ulegli najsłabszemu zespołowi górnej połówki Czarnym 53:90 rzucając w drugiej połowie 13 punktów). Nie dawno zespoły te spotkały się w Gdyni i Turów wygrał pewnie 82:68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA godz 3:00

Spotkanie: Utah Jazz - Oklahoma City Thunder

Typ: Utah Jazz/Utah Jazz

Kurs: 3.60

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dziś o 3:00 ciekawy mecz w NBA: Utah Jazz - Oklahoma City Thunder. Oba zespoły walczą o coś, Utah Jazz o 8 miejsce za zachodzie a Oklahoma City Thunder o wygranie konferencji. Ja widzę to następująco: Oklahoma nie będzie chciała być na 1 miejscu na zachodzie bowiem wtedy będą się mierzyli albo z Utah Jazz, albo z Los Angeles Lakers którzy w końcu odpalą, 2 miejsce z kolei to prawdopodobna konfrontacja w Play Off z Houston Rockets, którzy obecnie są 7 ekipą na zachodzie, dlatego według mnie motywacja po stronie gości będzie średnia, gospodarze za to muszą te spotkanie wygrać, bowiem tuż za plecami czai się Los Angeles Lakers, które dziś ma dość łatwy mecz z New Orleans Hornets i nie powinni mieć problemów ze zwycięstwem, więc Utah Jazz dziś gra na pełnej zarówno w ataku jak i w defensywie. Oprócz większej motywacji po stronie gospodarzy są oni obecnie w lepszej formie niż Oklahoma City Thunder. Ostatnie 5 meczy Utah Jazz w NBA to 4 zwycięstwa, oraz 1 porażka: pokonali 112:102 u siebie Portland Trailblazers, 116:107 Brooklyn Nets również u siebie, kolejny mecz u siebie i tym razem zwycięstwo 95:83 z New Orleans Hornets, ważna wygrana na wyjeździe z Golden State Warriors 97:90 oraz porażka na własnym parkiecie z Denver Nuggets 96:113. Z kolei Oklahoma City Thunder ostatnie 5 meczy w NBA: 3 zwycięstw oraz 2 porażki, pokonali na wyjeździe Milwaukee Bucks 109:99, u siebie 100:88 San Antonio oraz wygrana na wyjeździe z ekipą Indiana Pacers 97:75, przegrali z kolei z Minnesota Timberwolves 93:101, oraz 120:125 u siebie z New York Knicks. Ostatnio Utah Jazz u siebie w formie, ostatnich 10 meczy przed własną widownią to 8 zwycięstw, oraz 2 porażki, ostatnie 10 wyjazdów Oklahoma City Thunder: 7 zwycięstw, oraz 3 porażki. Jak dla mnie to mecz będzie wyrównany, Utah Jazz na pewno ma większą motywację i atut swojego parkietu, na dodatek ostatnio Utah Jazz dobrze się gra u siebie z Oklahoma City Thunder, wygrali z nimi 3 ostatnie konfrontacje u siebie, na dodatek w każdym z tych meczy gospodarze wygrali również pierwszą połowę spotkania. Mój typ to Utah Jazz do przerwy i na koniec, gdyby Oklahoma grała u siebie to raczej bym dał na nich, a tutaj wszystko może się wydarzyć. Według mnie warto zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA godz 1:30

Spotkanie: Miami Heat - Milwaukee Bucks

Typ: Miami - 13,5

Kurs: 3.40

Bukmacher: Bet365

 

Pojedynek 1 drużyny z 8. Miami na własnym parkiecie przegrał zaledwie 4 razy w tym sezonie. Radzą sobie bardzo dobrze, mecze najczęsciej wygrywają sporą różnicą punktów. Milwaukee natomiast ostatnio nie spisuje się najlepiej. Na ostatnie 10 spotkań, wygrali zaledwie 3, wszystkie na własnym parkiecie.Ostatnie 5 meczy wyjazdowych, to 5 porażek, z czego 3 były co najmniej 10 punktowe. Ogólnie, millwaukee rozegrało 36 spotkań wyjazdowych, z czego wygrali 17. Myślę, że tym razem zespół Miami wygra zdecydowanie, różnicą co najmniej 14 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga

Data i godzina spotkania: 11.04.2013 rok – 20:45

Spotkanie: Barcelona - Panathinaikos – Under/Over 141,5 pkt

Typ: Over

Kurs: 1,93

Bukmacher: PinacleSports

Analiza:

 

Przed nami mecz fazy Play offs w którym to w słynnej PALAU BLAUGRANA miejscowa Barcelona podejmie koszykarzy Panathinaikosu Ateny. Jest to 2 mecz play offs, gra się do 3 wygranych meczy. W pierwszym meczu Barcelona po dogrywce pokonała gości z Aten 72-70. W tamtym meczu mieli my bardzo słaby początek w wykonaniu koszykarzy z Barcelony, którzy po kliku minutach 1 kwarty przegrywali 12 punktami, później doszli Panate i mieli my równy mecz do samego końca, w 39 minucie spotkania wynik na tablicy pokazywał remis 64-64 i w ostatniej minucie meczy nie uległ zmianie i mieli my dogrywkę w której lepsi okazali się gracze z Barcelony wygrywając ją 8-6. W meczu tym była bardzo słaba skuteczność rzutów osobistych oba zespoły wykonywały wolne wręcz tragicznie Barcelona 52,9 % trafiając zaledwie 9na17, natomiast Panata jeszcze gorzej bo 46,7% trafiając tylko 7na15 wolnych. Za 2 punkty także nie było za dobrze Barcelona miała 48,6% skuteczności a Panata zaledwie 45%. Tak więc patrząc na tak słabą skuteczność obydwu ekip w pierwszy meczu, przede wszystkim rzutów wolnych nie chce mi się wierzyć, by po raz 2 z rzędu aż tak pudłowali koszykarze dziś i gram overa 141,5 punkta w meczu. Patrząc na strzelców jakich mamy w obydwu ekipach przy tak niskiej linie na pewno warto spróbować zagrać over, tak jak już wspomniałem liczę na poprawę skuteczność rzutów osobistych a ich powinno być dziś dużo, oraz na sporo rzutów 3 punktowych Navarro miał 4na10 w ostatnim meczu dziś pewnie znów trafi z 5 trójek + Wallace czy Ingles, którzy nie trafili ani 1 trójki w ostatnim meczu powinni dziś dołożyć jakieś 3 punktowe zdobycze, z drugiej strony świetni strzelcy obwodowi jak Diamantidis, Maciulis który mało rzucał za trzy 1na2 w pierwszy meczu a jest to jego bardzo mocna strona, swoje dołoży Bramos i łącznie z obydwu stron powinno wpaść kilkanaście trójek, do tego w ostatniej minucie meczu tą razem pewnie nie będzie remisu i wpadną jakieś punkty a może będzie końcówka na faule i mnóstwo wolnych co wrazie czego może uratować overa. Tak więc gram dziś w tym meczu over 141,5 punkta i liczę na dużo lepszy mecz pod względem skuteczności niż ostatnio oraz na przede wszystkim lepsza grę Barcelony, która dziś powinna wygrać bardziej przekonywująco i stawiam na wynik w okolicach 79-70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...