Skocz do zawartości

Archiwalne posty


grzegorz223

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga, godzina 17:00

Spotkanie: CSKA Moskwa - Panathinaikos Ateny

Typ: I kwarta CSKA Moskwa (-2 pkt)

Kurs: 1.95

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Dziś o godzinie 17:00 w Eurolidze odbędzie się spotkanie: CSKA Moskwa - Panathinaikos Ateny. Faworytem oczywiście są Rosjanie kurs na ich zwycięstwo to 1.22. Obie ekipy znalazły się w grupie E z takimi ekipami jak: Real Madryt, Anadolu Efes, Zalgris Kaunas, Unicaja, Alba Berlin, oraz Brose Baskets. Zarówno Rosjanie jak i Grecy mają na swoim koncie po 4 zwycięstwa, oraz 2 porażki. Jednak CSKA na wyjeździe zagrało już 3 spotkania, a Panathinaikos tylko 2. Prawda jest taka, że Grecy oprócz pokonania u siebie Litwinów, wygrali ze słabymi przeciwnikami. Brose, Unicaja, czy Alba Berlin to raczej outsiderzy tej grupy i nie powinni robić większych problemów rywalom. Ogólnie 10 ostatnich spotkań wyjazdowych Koniczynek to 7 zwycięstw, oraz 3 porażki, a trzeba powiedzieć że oprócz Olimpiakosu Pireus liga grecka nie należy do najmocniejszych, jest według mnie słabsza od Rosyjskiej. CSKA Moskwa to gospodarz dzisiejszej konfrontacji, ostatnie 2 mecze ekipa ze stolicy Rosji przegrała bardzo zaskakująco 81:94 z Unicają, myślę że trochę zlekceważyli rywala, oraz 78:86 po dogrywce w Madrycie z Realem. Czas na przełamanie. U siebie CSKA Moskwa 3 mecze, porażka z Unicaja, oraz pewne zwycięstwa z Brose, jak i z wiceliderem grupy Anadolu Efes. Na wyjeździe porażka z Realem, oraz pewne zwycięstwa z Albą Berlin, oraz z Litwinami. Ostatnie 10 meczy CSKA u siebie to 8 zwycięstw, oraz 2 porażki. Ostatnie 3 konfrontacje między Grekami, a zespołem Rosyjskim to wygrane CSKA Moskwa. Według mnie CSKA będzie chciało się przełamać, a mecz na własnym parkiecie to najlepsze co mogło im się zdarzyć. Grecy nie są już tacy mocni jak kiedyś, myślę że CSKA pewnie wygra te spotkanie, ukazując swoją przewagę już w I kwarcie spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Transfery !!!

 

Charlotte Bobcats

 

Zostali: Bismack Biyombo, Matt Carroll, DeSagana Diop, Gerald Henderson

 

PrzyszliJeff Adrien, Ben Gordon (Pistons), Brendan Haywood (Mavericks), Michael Kidd-Gilchrist (debiutant), Ramon Sessions (Lakers)

 

Odeszli: D.J. Augustin (Pacers), Derrick Brown (Spurs), Cory Higgins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfery !!!

 

Charlotte Bobcats

 

Zostali: Bismack Biyombo, Matt Carroll, DeSagana Diop, Gerald Henderson

 

PrzyszliJeff Adrien, Ben Gordon (Pistons), Brendan Haywood (Mavericks), Michael Kidd-Gilchrist (debiutant), Ramon Sessions (Lakers)

 

Odeszli: D.J. Augustin (Pacers), Derrick Brown (Spurs), Cory Higgins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka:Euroleague

 

Maccabi Tel Aviv-Barcelona

 

Typ:Barcelona

 

Kurs:1.55

 

Buk:bet365

 

Dzisiaj o godzinie 20:05 odbędzie się spotkanie Maccabi Tel Aviv-Barcelona gdzie faworytem bukmacherów jest Barcelona też i taki jest typ tego spotkania.Barcelona od ostatnich czterech meczy Euroleague jest nie do pokonania,bardzo przyzwoite wyniki 85:66,90:79,73:59,76:68.Barcelona jest drużyną znajdującą się na pierwszym miejscu w tabeli ligowej natomiast Maccabi Tel Aviv szóste.W sezonie 11/12 Barcelona dostała się do półfinałów,gospodarze do ćwierćfinału.Faworyci są niepokonani przez drużynę Maccabi Tel Aviv od ostatnich sześciu rozegranych meczy.Barcelona ostatni ligowy mecz wygrała z drużyną Siena która zajmowała pierwsze miejsce w tabeli,lecz Barcelona weszła na jej miejsce,faworyci będą chcieli dzisiaj wygrać by nie martwić się,że znowu Siena będzie pierwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklahoma City Thunder - Miami Heat godz. 02:05

typ: Miami - 1 :t:

kurs: 3,10

Buk: Bet365

 

Dziś w nocy odbędą się tylko dwa pojedynki,za to bardzo ciekawe derby Los Angeles oraz wcześniej spotkanie dwóch pretendentów do mistrzostwa. Oklahoma podejmuję mistrza Miami Heat. Bukmacherzy faworyzują gospodarzy co dla mnie jest trochę nie zrozumiałe. Miami ma znakomitą serię 6 zwycięstw ,co prawda 5 na własnym parkiecie jednak były to dość pewne wygrane.

Oczywiście trzeba napisać o gwieździe zespołu z Florydy. LeBron James po raz szósty z rzędu rzucił ponad 30 punktów,coraz bliżej mu do nagrody MVP sezonu zasadniczego . James właściwie jest pierwszym graczem w historii NBA, który zdobył +30 punktów w sześciu kolejnych meczach i rzucał przy okazji co najmniej 60% z gry. Przeciwko Blazers miał 3 punktów, 6 zbiórek, 9 asyst i 3 przechwyty, trafiając 11/15 z 1/3 z dystansu.

W ostatnim meczu bardzo dobrze zagrali również Bosh,który zdobył 32 punkty,miał 11 zbiórek i 2 przechwyty, na skuteczności 13/16 oraz Dwyane Wade ,który dołożył 24 punkty. Ogólnie Miami w tym meczu miało 58% skuteczności z gry.

Martwi tylko słaba forma Heat na wyjazdach ich bilans to 12-11 ,gdy Oklahomy na własnym parkiecie 23-3. Ponadto OCT wygrała siedem ostatnich meczy u siebie. W ostatnim meczu przegrali na wyjeździe z Utah 109-94.

Dziś dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy zawodnikami walczącymi o MVP ,czyli Durantem a Jamesem . Mam nadzieję,że wygra zespół tego drugiego a sam zainteresowany rzuci kolejną trzydziestkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklahoma City Thunder - Miami Heat godz. 02:05

typ: Miami - 1

kurs: 3,10

Buk: Bet365

 

Dziś w nocy odbędą się tylko dwa pojedynki,za to bardzo ciekawe derby Los Angeles oraz wcześniej spotkanie dwóch pretendentów do mistrzostwa. Oklahoma podejmuję mistrza Miami Heat. Bukmacherzy faworyzują gospodarzy co dla mnie jest trochę nie zrozumiałe. Miami ma znakomitą serię 6 zwycięstw ,co prawda 5 na własnym parkiecie jednak były to dość pewne wygrane.

Oczywiście trzeba napisać o gwieździe zespołu z Florydy. LeBron James po raz szósty z rzędu rzucił ponad 30 punktów,coraz bliżej mu do nagrody MVP sezonu zasadniczego . James właściwie jest pierwszym graczem w historii NBA, który zdobył +30 punktów w sześciu kolejnych meczach i rzucał przy okazji co najmniej 60% z gry. Przeciwko Blazers miał 3 punktów, 6 zbiórek, 9 asyst i 3 przechwyty, trafiając 11/15 z 1/3 z dystansu.

W ostatnim meczu bardzo dobrze zagrali również Bosh,który zdobył 32 punkty,miał 11 zbiórek i 2 przechwyty, na skuteczności 13/16 oraz Dwyane Wade ,który dołożył 24 punkty. Ogólnie Miami w tym meczu miało 58% skuteczności z gry.

Martwi tylko słaba forma Heat na wyjazdach ich bilans to 12-11 ,gdy Oklahomy na własnym parkiecie 23-3. Ponadto OCT wygrała siedem ostatnich meczy u siebie. W ostatnim meczu przegrali na wyjeździe z Utah 109-94.

Dziś dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy zawodnikami walczącymi o MVP ,czyli Durantem a Jamesem . Mam nadzieję,że wygra zespół tego drugiego a sam zainteresowany rzuci kolejną trzydziestkę.

 

 

Durant 40 - James 39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga mężczyzn

Data rozpoczęcia: 15.02.2013 16:30

Spotkanie: Khimky Moskwa - Olympiakos Pireus

Typ : 2/2 [Połowa/Koniec czasu]

Kurs: 4.00

Bukmacher: Bet365

Analiza: Dzisiaj nieco wcześnie, bo o godzinie 16:30 rozegrane zostanie spotkanie Euroligi mężczyzn pomiędzy rosyjskim zespołem Khimki Moskwa, a greckim Olympiakosem Pireus. Bukmacherzy w roli faworyta widzą tutaj gospodarzy, jednak każdy wie, że zdecydowanie bardziej utytuowaną drużyną są Grecy i to właśnie dzisiaj na nich stawiam po bardzo dobrym kursie. W tabeli grupy F Euroligi Olympiakos Pireus zajmuje dopiero 5 miejsce, a premiowanych awansem jest tylko 4, więc nie ma mowy o odpuszczeniu meczu czy coś w tym stylu. Do tej pory zdołali wygrać 3 mecze i 3 przegrali. Najpierw przegrali na wyjeździe 82:74 z Caja Laboral. Na wyjazdach przegrali także z Barceloną 76:68 oraz wygrali w Izarelu z Maccabi 78:77. Na własnym parkiecie Grecy pokonali Besiktas 77:64 i ostatnio Fenerbache 82:71, a także doznali nieznacznej porażki z Sieną 72:74. Jest to jak widać silny zespół, a nawet wyniki tego tak do końca nie odzwierciedlają. W składzie mają takich zawodników jak: Spanoulis, Printezis, Mavroeidis, Sloukas, Antić, Law czy Kyle Hines. Myślę, że dzisiaj nie dadzą szans Khimkom, które reprezentują m.in. Frizdon, Koponen, Loncar, Rivers, Monya, Planinic czy Paul Davis. Khimki zajmują w tabeli w Eurolidze 3 miejsce z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. Khimki co muszę powiedzieć gra fenomenalnie we własnej hali, ponieważ do tej pory w tej edycji Euroligi nie przegrali jeszcze meczu u siebie! Pokonali takie ekipy jak Real Madryt, Barcelonę czy Panathinaikos Ateny, jednak co ważne należy mieć na uwadzę, że w tych meczach dopisywało im szczęście. Dzisiaj stawiam, że karta się od nich odwróci, gdyż grają z silnym Olympiakosem, który nie może sobie pozwolić na potknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka,FINLANDIA: Korisliiga

Kouvot-Forssan Koripojat

Typ:Forssan Koripojat

Kurs:6.50

Buk:bet365

 

 

W dniu dziesiejszym o godz.17:30 zostanie rozegrany mecz Kouvot-Forssan Koripojat.Faworytem dziesiejszego meczu jest Kouvot jednak zwracając uwagę na tabelę drużyna Forssan Koripojat będzie chciała dzisiaj odbić się od dna z 12 ostatniego miejsca.Kouvot zakończył sezon 11/12 z 28 punktami,to tyle ile ma teraz w tym sezonie.Będzie na chwilę zastuj punktowy.Gospodarze ulegną gościom dając im darmowe punkty,które mogliby wygrać ale tak jednak nie będzie.Zwracająć uwagę na statystyki drużyn która jest drużyna lepsza to faworytem jest Kouvot ostatnie sześć meczy z Forrsan wygrane.Kouvot zajmuje środkowe szóste miejsce w tabeli natomiast goście dwónaste.Jedyny argument jaki świadczy o tym,że dzisiejsze spotkanie wygra drużyna Forssan Koripojat jest taki,że znajduje się na końcu tabeli nad nią znajduje się drużyna Namika Lahti z taką samą ilością punktową ale lepszą różnicą punktową,więc będzie chciała wyprzedzić tą drużynę.Natomiast Kouvot ma nad sobą drużynę Kauhajoen Karhu do której brakuje 10 punktów.Kouvot jednak nie będzie chciała ścigać tej drużyny by doganiać ją punktowo,gdyż w sezonie 11/12 Kouvot zajęło dziewiąte miejsce a Kauhajoen Karhu czwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Polska Liga Kobiet

Data rozpoczęcia: 16.02.2013 17:45

Spotkanie: Widzew Łódź - Gorzów (-4.5)

Typ : 2

Kurs: 1.85

Bukmacher: Betsafe

Analiza: Dzisiaj o 17:45 zostanie rozegrana kolejna kolejka kobieciej ligi koszykówki. W spotkaniu na szczycie w Krakowie zmierzą się ze sobą Wisła Can-Pack i CCC Polkowice, jednak zdecydowanie łatwiej (przynajmniej mi) przewidzieć wynik spotkania opisywanego przeze mnie. W tym starciu stawiam zdecydowanie na Gorzowianki, które w lidze nie są już co prawda tak mocne jak kiedyś, ale na Widzewiaczki wystarczy. KSSSE AZS PWSZ Gorzów zajmuje 6 pozycję w tabeli z dorobkiem 24 punktów i jest swoistą liderką w dolnej części tabeli. Gorzowianki do tej pory wygrały 7 meczy oraz doznały 10 porażek. Bilans małych punktów: minus 51. Dla porównania Widzew jest 8 z dorobkiem 20 punktów (3 wygrane, 14 porażek). Bilans małych punktów: minus 226. Barwy KSSSE AZS PWSZ Gorzów reprezentują m.in. Katarzyna Dźwigalska, Agnieszka Makowska, Agnieszka Skobel, Chineze Nwagbo i Sybil Dosty (pierwsza piątka) oraz chociażby Claudia Trębicka czy Klaudia Czarnodolska. Ostatnio Gorzowianki poniosły dwie dosyć sromotne porażki, lecz w starciach z Artego w Bydgoszczy 66:88 oraz w Polkowicach 34:67. Dzisiaj napewno będą chciały odbudować morale zespołu, który jest zdecydowanie silniejszy od Widzewa, którego barwy reprezentują: Małgorzata Chomicka, Leona Jankowska, Aleksandra Pawlak, Agnieszka Modelska i Lidia Kopczyk (pierwsza "5"), a także Magdalena Rzeźnik czy Aleksandra Dziwińska. Nie są to jakieś znane wszystkim nazwiska i to będzie widoczne na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Polska, godzina 17:30

Spotkanie: Trefl Sopot - Anwil Włocławek

Typ: Anwil Włocławek / Anwil Włocławek

Kurs: 5.50

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dziś o godzinie 17:30 w męskiej polskiej koszykówce dojdzie do starcia: Trefl Sopot - Anwil Włocławek. Szczerze powiem, że szukam tutaj niespodzianki, bowiem faworytem tego starcia według bukmacherów są gospodarze. Patrząc na tabelę wielkiej różnicy nie ma, Trefl Sopot to obecnie 4 zespół naszej ligi, ma na swoim koncie 12 zwycięstw, oraz 7 porażek. Ekipa ta ostatnio nie jest w dobrej formie, 5 ostatnich meczy w lidze to 3 porażki. Porażkę z Turowem, czy Zastalem można wybaczyć, ale porażka u siebie z Energią Czarni 63:83 aż 20 punktami nie w sposób wytłumaczyć. Trefl jest na pewno mocny u siebie 9 meczy: 7 zwycięstw, 2 remisy, ale są na pewno do pokonania. Goście to z kolei Anwil Włocławek, mają podobnie jak Trefl Sopot na swoim koncie 12 zwycięstw, i 7 porażek, jednak ekipa ta plasuje się pozycję niżej niż Trefl Sopot w ligowej tabeli. Ostatnie 5 meczy Anwilu Włocławek to 4 zwycięstwa, oraz 1 porażka, przegrali tylko z obecnym mistrzem Polski Asseco Prokom Gdynia na własnej hali. Dla porównania Anwil pokonał pewnie, i wysoko Energię Czarni we Włocławku 78:87. Ostatnie 5 wyjazdów Anwilu to 4 zwycięstwa, w tym w Gdyni z Asseco. We Włocławku Anwil pewnie pokonał w lidze Trefl Sopot 82:69, dlaczego tutaj nie miałoby być inaczej? Myślę, że jest to spotkanie, w którym trzeba szukać niespodzianki, jest to przecież koszykówka która bywa bardzo przewrotna szanse na wejście typu oceniam na 50 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : koszykowka,nba

Spotkanie : Wschod - Zachod

Typ : MVP-Chris Paul

Kurs : 10

Bukmacher :Bwin

Godz 02:00

 

Dzis w nocy kolejne spotkanie w meczu Gwiazd pomiedzy Zachodem ,a Wschodem.Bedzie to jak co roku niezwykle show z duzą liczbą punktów.W poprzednich 2 latach dominował Zachód i dzis powinno byc podobnie .Ławka wg mojej oceny o wiele silniejsza niz w zespole Lebrona i spóki.Pierwsze All Star odbylo sie w 51 roku w Bostonie,gdzie wygrała druzyna Wschodu.Ciekawostką jest to ,że zaden zawodnik All Star nie zdobyl tytułu Mvp 2 razy z rzedu!!!.Tak jak juz pisałem Zachód powinien ten mecz wygrac,a co za tym idzie czy Durant drugi raz z rzedu siegnie po Mvp ? watpie.Dwa lata temu dwoił sie i troił Kobe Bryant ,nawet pamietam jak nie podawał piłek kolegom.Dzis mysle ze najlepszy rozgrywający nba Chris Paul moze zdobyc tą nagrode.Po ostatniej kontuzjii juz nie ma sladu i mysle ze gracz Clippers bedzie sie dwoił i troił zeby byc najlepszym graczem tego meczu.Dla mnie value na ten pojedynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18-02-13 20:00 - Włochy A1

 

Scavolini Banca Marche Pesaro - Montepaschi Siena

typ: Siena - 7,5

kurs: 2,08

Buk: Pinnacle

 

Trzecia w tabeli Siena wybiera się do broniącego przed spadkiem Pesaro. Oczywiście zdecydowanym faworytem są goście,którzy wygrywali ostatnie sześć meczy ze Scavolini na ich parkiecie. Ponadto ostatniej porażki Siena doznała w wyjazdowym spotkaniu Euroligi z Regal Barcelona pod koniec stycznia. Od tamtej pory były juz same zwycięstwa, w tym ostatnie w Eurolidze z Caja Laboral 85-74.

Gospodarze wygrali tylko 4 spotkania i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli ,natomiast goście wygrali już trzynaście z osiemnastu rozegranych spotkań.

Myślę,że zwycięstwo gości to formalność dlatego postanowiłem zagrać handicap,sądzę że Siena spokojnie wygra ośmioma punktami. Goście są w zdecydowanie lepszej formie ,ponadto walczą o najlepszą drużynę w Europie. Ogranie w Eurolidze na pewno daję duże doświadczenie gościom,więc nie widzę obaw w tym spotkaniu nawet podwyższając poprzeczkę Sienie do ośmiu oczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Washington Wizards - Toronto Raptors

Typ: over 189,5 :krzeslo::krzeslo::krzeslo::minus:

Kurs: 1.88

Bukmacher: Pinnacle

20.02.2013 01:00

 

Analiza:

Myślę że troszkę oddechu od kosza obu ekipom dobrze dało.teraz spragnieni gry i rzutów powinni pokazać w tym spotkaniu jak to się robi.Oba zespoły są z dolnej części tabeli ale rzucać także potrafią.Dziś myślę że są w stanie osiągnąć wynik na ponad 190 punktów.Toronto wygrało cztery spotkania z rzędu.Brava dla nich .Gospodarze w ostatnim spotkaniu zaliczyli porażkę na wyjeździe.Rzucono tam bardzo mało punktów.dziś jednak sądzę że w grze z Toronto dadzą radę rzucić tą granicę.Oba zespoły z pewnością bedą chcieli się pokazać kibicom więc z rzutami powinno być nieźle.Między tymi zespołami padały różne wyniki ale na ostatnie pięć spotkań na hali czarodziejów tylko raz padł wynik poniżej tej granicy.Myślę że dziś obie ekipy dadza radę aby któraś rzuciła setkę a druga koło dziewięćdziesięciu punktów.Mam nadzieję że zespoły mnie nie zawiodą a Toronto które ładnie sobie poczyna z punktami na wyjeździe da mi ten typ na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Eurocup, godz. 18.00

Spotkanie:Zastal - Lokomotiv Kuban

Typ: over 160,5pkt.

Kurs: 1.85

Bukmacher: Expekt

Analiza: Stelmet Zielona Góra zmierzy się z Lokomotivem Kubań w ostatnim meczu rundy grupowej w 1/8 finału w tegorocznym Eurocup. Lokomotiv ma juz zapewniony awans z pierwszego miejsca, a Stelmet nie ma juz szans na awans. Bilans 2-3 i wygrana dzisiaj na pewno nic nie da. Tak czy inaczej spodziewam się całkiem fajnego meczu, otwartego i co prawdopodobne obfitującego w punkty. Oba zespoły nie mają czego bronić, mecz o tzw. pietruszkę, więc tym bardziej bez defensywy. Trener Lokomotivu będzie dzisiaj mieszał składem i da pograć więcej zawodnikom którzy siedzą normalnie na ławce, ale i tak nie będą to juniorzy, ale np. Kalnietis, Jasaitis czy Zubkov. W ostatniej kolejce Stelmet pokonał na wyjeździe Cajasol 85-81 i sprawił kolejną niespodziankę w EuroCup. W pierwszym meczu było 96:87 dla Kubania. Ostatnio goście wygrali 10 razy pod rząd. W Eurocup 5-0. Gospodarze już z Zbigniewem Białkiem z Polpharmy. Według mnie i gospodarze i Lokomotiv pokażą dobrą grę na niezłej skuteczności, co da over punktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Nba

Spotkanie: Houston-Okc

Typ: Harden over 27,5pkt

Kurs: 1,85

Bukmacher:Tobet

Godz 02:05

 

 

Dzis w nocy w Houston miejscowa ekipa podejmie jednego z kandydatow do zdobycia zlotego pierscienia czyli Okc.Rakiety ostanio grają w kratke przegrali w Clippers ,a przedtem wygrali w Goldenach 9-scioma punktami 116-107.Durant i społka ostatnio przegrali w szlagierze z Miami i z Utah.Dzisiaj w Houston powinna krolowac ofensywa czyli szybki mecz obu ekip i duza liczba punktow.Stawiam ze liderzy ekip powinni pocisnac po 30pkt czyli Harden i Durant.James pewnie szczegolnie w 4kwarcie zapunktuje z linii rzutów wolnych.Czesto go faulują wiec pewnie kilkanascie rzuci.Stawiam ten bet na 6,5/10 wg mojej oceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga mężczyzn

Data rozpoczęcia: 22.02.2013 17:00

Spotkanie: Anadolu Efes - CSKA Moscow

Typ : 2(-3.5)

Kurs: 2.08

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Witam serdecznie. Dziś o godzinie 19:00 rozpocznie ciekawie zapowiadające się spotkanie w koszykarskiej lidze mistrzów. Na parkiet wybiegną trzecia i druga drużyny grupy E. Jak na razie Anadolu Efes zajmuje drugie miejsce z bilansem 6-1. Jednak myślę że po tym meczu obie drużyny będą miały taki sam bilans a mianowicie 6-2. Typ tak jak wczoraj, na czuja podparty dobrą, mocną statystyką. Przypomnę że w pierwszym meczu tych drużyn CSKA rozprawiła się z gości ówczesnego spotkania w stosunku 90:71. Ten wynik mówi sam za siebie, mówi kto ma lepszą drużynę oraz kto ma większe szanse na ugranie czegoś w tegorocznej Lidze Mistrzów. Więc na razie gospodarze mają tylko jedną porażkę z właśnie CSKA i to dość dotkliwą. CSKA przegrało dwa mecze z tego jeden po dogrywce z wielkim Realem Madryt a drugi u siebie z Unicaja. Tak więc czy będziemy świadkami drugiej porażki Anadolu Efes ? Czy będziemy świadkami szóstego zwycięstwa Rosjan ? Myślę że tak! Dla mniej odważnych proponuję czystą dwójkę po również dość okazałem kursie jaki proponuje bet 365 a mianowicie 1.70! Życzę miłego dnia i wysokich wygranych. Na jutro proponował bym under w Atlancie oraz czystą dwójkę Legionistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : ksozykowka,nba

Spotkanie : Noh-Dallas

Typallas Dallas -1pkt

Kurs: 1k9

buk:Bet365

Godz 02:00

 

Dziesiejszej nocy zmierzą sie druzyny ktore mają odmienne cele w tym sezonie ,Orleans chce sie jak najlepiej zaprezentowac w sezonie zasadniczym ,bo mają nikłe szanse na wejscie do Po ,a Dallas w tym sezonie bardzo licho sie spisywało bez Dirka na początku rozgrywek.Wczorajszej nocy druzyna gospodarzy przegrala z Cavs ,a przedtem uległa Chicago .Dallas ostatnio dwa mecze z rzedu grali z slabszymi rywalami Orlando czy Kings.Dzis nie bedzie to latwe spotkanie dla zespołu z Maverkiks ,ale Dirk i Mayo powinni przyczynic sie do wygranej z Dallas,licze tez na na Cartera czy Mariona,ławka u gości tez jest bardzo silna.Jesli Dirk i społka jesli marzą o Po powinnie takie mecze wygrywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : koszykowka, nba

Spotkanie : Portland - Boston

Typ : Boston +6,5pkt

Kurs : 1,43

Buk : Bet365

godz 03:05

 

Dziesiejszej nocy spotkają sie druzyny ktore mają podobne cele czyli wejscie do Po ,obie ekipy troszke rozczarowują a zwłaszcza Celtowie ,Portland mimo mizernej lawki radzi sobie przywoicie.Ostatnio gracze Riversa wygrali dosc wysoko w Suns przedtem ulegli w Lakers i Nuggets.Portland przegralo u Kobiego i niespodziewanie ulegli Suns u siebie.Tak jak juz pisalem na początku mysle ze wiecej wsparcia ze strony lawki mają Celtowie dodatkowo przyszedl niedawno Jordan Crawford, Jeff ostatnio nie zawodzi ,dwoi sie i troi ,dobrze zbiera i punktuje.Linard i Lamarkus pewnie znow bedą musieli liczyc tylko na siebie i mecz bedzie w miare wyrownany ,zadecydują pewnie ostatnie minuty o zwyciestwie jednej z druzyn dlatego mysle ze handi +6.5pkt jest bezpieczną opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga mężczyzn, godz. 20.45

Spotkanie: Regal FC Barcelona - BC Khimki

Typ : Regal FC Barcelona over 83,5

Kurs: 2.37

Bukmacher: WilliamHill

Analiza: Co prawda w ostatnich meczach euroligowych Barcelony padało sporo punktów, bo kilka razy pod rząd ponad 150, ale ostatnio Barcelona grała na wyjazdach. Gospodarze są pewnym awansu do rundy playoff. Ale zespół też walczy o jak najlepsze rozstawienie i nieliczyłbym na taryfęulgową dla gości.

Khimki to drużyna głównie własnej hali, w tym sezonie w Eurolidze pokonywali już Real Madryt czy ich dzisiejszego przeciwnika - Barcę Regal u siebie 78:65. Koszykarze moskiewskiej drużyny są w dość trudnej sytuacji, czekają na nich trudne wyjazdy - do Izraelu oraz do Grecji. A ostatni mecz euroligowy przegrali u siebie z Olympiacosem 82:87.

Barcelona zapewne będzie się chciała zrewanżować za porażkę w Rosji. To ekipa, która znakomicie prezentuje się w defensywie, w tym sezonie ten zespół średnio tracił zaledwie 66pkt./mecz. Średnio rzucają ponad 80pkt./mecz. Khimky na wyjazdach gra fatalnie, to zupełnie inna drużyna niż na własnym parkiecie. Tak czy inaczej gospodarze na dzisiaj to główny faworyt do wygrania Euroligi. Trzeba też wspomnieć o przyjściu znakomitego Olesona z Caja Laboral. Barcelona to spotkanie wygra, pytanie jak wysoko, ja stawiam, że będzie tutaj sporo punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga mężczyzn

28.02.2013 20:45

Spotkanie: Siena - Fenerbahce

Typ : 2

Kurs: 3.50

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

Witam. Na wstępie napiszę że w sporcie zdarzyć może się wszystko. Tego będę się trzymał w tej analizie. Dziś o godzinie 20:45 rozpocznie się ciekawie zapowiadające się spotkanie w koszykarskiej Eurolidze mężczyzn. Na parkiet we włoskiej hali wybiegną drużyny Sieny oraz tureckie Fenerbahce. Faworyt owego spotkania? Wydają się nim być gospodarze, a mianowicie Siena a kursy bukmacherskie w granicach 1.30 to potwierdzają. Ale ja się teraz zapytam... Ile razy kurs 1.30 wam nie wszedł? Ile razy kurs w granicach 1.30 zepsuł kupon? Myślę że prawdziwemu hazardziście nie jeden, nie dwa razy. Tak więc dziś liczę na niespodziankę. Niespodziankę która spowoduje zwycięstwo Fenerbahce. W pierwszym meczu dzisiejsi gospodarze wygrali spotkanie sześcioma punktami. Ale czy dziś im się uda? Myślę że nie. Zapraszam na jak już napisałem ciekawie zapowiadające się spotkanie które rzpocznie się już za kilka minut bowiem 20:45 czasu polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: ARGENTINA - LIGA NACIONAL - MEN KOSZYKÓWKA

Spotkanie: Obras Sanitarias - Penarol

Typ: Penarol (-2,5) AH

Kurs: 2,150

Godz: 04:00

Bukmacher: Pinnacle

 

Kurcze, tak sobie analizuję ten mecz i - wszystko przemawia za Penarol...

 

Ich bilans z ostatnich 5 meczy to 5:0, ba z 10 to 9:1.

 

Bilans Obras to 1:4, z czego ostatnie 4 mecze przegrane pod rząd.. I to jest dla mnie niepokojące trochę. Każda seria musi zostać kiedyś przerwana, a tu są 2 serie do złamania, seria W Penarolu i seria L Obras. Kolejna rzecz, to własne boisko. W Argentynie, jak WUjo już nie braz wspominał ma to duże znaczenie i kursy prawie zawsze były niższe na Obras, gdy grali u siebie z Penarolem. Kolejna rzecz - jeśli Obras dziś nie zawalczy, a gdzie ma walczyć, jak nie na własnym stadionie, to zaraz pożegna się z playoff.. Penarol gra praktycznie o pietruchę.

 

Biorąc wszystko powyższe pod uwagę i tak skłaniał bym się do Penarol (-2,5) @2,150

 

Po prostu, jeśli chodzi o ostatnią formę, to przepaść. Wystarczy, że Penarol podejdzie do tego meczu normalnie, a nie powinien mieć najmniejszych problemów z pokonaniem będących ostatnio w fatalnej formie Obras ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.03.2013 (02:00)

Koszykówka - NBA

Brooklyn Nets - Dallas Mavericks

handi + 4.5 Mavericks

Kurs: 1.71

Bet365

 

Kolejne spotkanie dla Mavericks o utrzymanie szans na udział w paly-offs.

Drużyna z Teksasu zajmuje 11 miejsce w Konferencji Zachodniej i do 6 Rockets brakuje im już 6 spotkań.

Wszystko zaczęło się od porażki w ostatniej niedzieli z Lakersami z którymi grali na prawdę dobrze a na porażkę składała miało duże znaczenie postawia głównego sędziego który wypaczył co najmniej 2 faule na Dirku Nowitzkim.

W kolejnym spotkaniu przegranym z Bucks gdzie grali na równo zawalili ostatnią kwarte.

Ale w ostatnim spotkaniu Mavericks chyba przeszli samych siebie....mając momentami w pierwszej połowie przewagę prawie 20 pkt nad Memphis Grizzlies potrafili przegrać ostatecznie 90:84....i przegrywając 3 kwarte 24:5 !!!!

Już dawno nie widziałem czegoś takiego jak w tej 3 kwarcie, gdzie gracze Mavs gubili piłki, mieli łatwe straty i byli blokowani niemal non stop pod koszem.

Jednak nadal wierzę, że ekipa z Dallas "nie złożyła broni" i będą nadal w stanie walczyć o awans.

Brooklyn natomiast zajmuje bezpieczne 5 miejsce w Konferencji Wschodniej.

Ostatnie spotkanie z Hornets było szczególnie ważne dla Brooka Lopeza, ponieważ zagrał on przeciwko swojemu bratu Robinowi.

W pierwszej połowie tego meczu Nets prowadziło nawet 22 pkt ale druga połowa sprawiła że strata ta niemal została zniwelowana ostatecznie jednak wygrywając 101:97.

Nadal poniżej oczekiwać gra Deron Williams dla którego jest to nie wątpliwie niezbyt udany sezon.

Podsumowując, moim skromnym zdaniem oba zespoły są mniej więcej równe sobie.

Jeśli Dirk Nowitzki będzie grał tak jak w kilku ostatnich spotkaniach i swoją skuteczność polepszy O.J.Mayo to myślę, że Mavericks powinni wygrać to spotkanie albo przegrać, ale to bardzo minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Czechy

Data rozpoczęcia: 02.03.2013 18:00

Spotkanie: Opava - USK Praga (-3)

Typ : 2

Kurs: @ 2.22

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Dzisiaj o godzinie 18:00 rozegrane zostaną kolejne spotkania w koszykarskiej lidze mężczyzn Czech. Jest to dosyć ciekawa liga, którą obserwuje już od dłuższego czasu i nie narzekam. Ostatnio nawet polscy fani koszykówki mogli nieco obcować z tą ligą podczas meczu gwiazd we Wrocławiu. Klasy obydwu zespołów są według mnie całkowicie odmienne, jednak obydwa wylądowały w walce o pozostanie w lidze. W tych barażach USK Praga nie powinna mieć żadnego problemu, dzisiaj grają z jedną z out-siderów ligi, więc stawiam na gości z handi -3. USK po przerwie na początku lutego rozegrała na przełomie tygodnia 3 mecze, zwycięstwo u siebie z Usti nad labem 77:68, zwycięstwo wyjazdowe z Hradec 109:90 oraz porażka wyjazdowa z Levice 74:67. Nie są to złe wyniki, aczkolwiek ten zespół na pewno stać na zdecydowanie więcej. Zespół Opavy zacznę analizować od 5 meczy wstecz, kiedy to mierzyli się u siebie z drużyną Usti nad Labem i przegrali 68:76, aby następnie dostać "lanie" z Levicami na wyjeździe 103:69. Kolejny mecz o dziwo wygrali, we własnej hali pokonali Svitavy 90:72 oraz zanotowali porażkę z Chomutow na wyjeździe 91:84. Należy przede wszystkim nadmienić, że zespół USK Praga na początku sezonu radził sobie całkiem dobrze, następnie nieco zwolnili i w sezonie zasadniczym uplasowali się ostatecznie na 8 miejscu (10-14). Opava to przedostatni (12.) zespół, który zanotował 6 zwycięstw i 18 porażek. Dzisiaj stawiam zdecydowanie na gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

Typ: Brooklyn Nets (+4,5 pkt.) , AH

Kurs: 1,952

Godz: 03.03.2013 2:05

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Nie widzę powodów, by Chicago Bulls było w tym meczu tak faworyzowane. Bulls grają ostantio po prostu słabo i częściej przegrywają niż wygrywają. Chicago słabiutko spisuje się na własnym parkiecie, bo bilans 16 zwycięstw i 14 porażek to dopiero siódmy wynik w konferencji jeśli chodzi o grę u siebie. Na dodatek Bulls mają problemy ze składem: nie gra Rose od początku sezonu, w tym meczu nie zagra Gibson oraz Hamilton. Jeśli chodzi o Brooklyn, to oni ostatnio dobrze grają na wyjazdach. Wygrali oni trzy ostatnie mecze wyjazdowe: z New Orleans Hornets 101:97, z Milwaukee Bucks 97:94 oraz po dogrywce z Indianą Pacers 89:84. Obie drużyny ostatnio lepiej grają na wyjazdach niż na własnym parkiecie, stąd trudno szukać po stronie Chicago jakiejś przewagi w postaci gry u siebie. Mecz zapowiada się na bardzo underowy, gdyż obie drużyny stawiają przede wszystkim na solidną defensywę, więc wbrew pozorom ten handicap +4,5 jest niemały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Indiana Pacers - Chicago Bulls

Typ: Chicago Bulls (ML)

Kurs: 3,60

Godz: 04.03.2013 2:00

Bukmacher: Betsson

Analiza: Właśnie kończę oglądać mecz Chicago Bulls-Brooklyn Nets i Chicago naprawdę mnie zaskoczyło. Bulls kapitalnie rozegrali ten mecz, nie dali Brooklynowi żadnych szans. Już dawno nie widziałem tak dobrej gry Chicago Bulls zarówno w defensywie jak i ofensywie. Z taką grą na pewno nie stoją na straconej pozycji w meczu z Indianą. Chicago Bulls doskonale sobie radzą na wyjazdach, mają pod tym względem najlepszy bilans na wschodzie. Na wyjazdach Bulls mają 17 zwycięstw i 11 porażek co jest lepszym bilansem jaki ma Miami Heat. Indiana u siebie jest dobra, ale ostatnio zdarzają im się wpadki jak przegrany niedawno 91:99 mecz z Clippers oraz nie tak dawne porażki z Brooklynem i Toronto. Mecze pomiędzy Pacers a Bulls zawsze są pełne walki w defensywie, tym razem powinno być podobnie. Jeśli Bulls zaprezentują taki poziom gry jak w meczu z Nets, to mają spore szanse na zwycięstwo. Po takim kursie można postawić na Chicago Bulls. Podejrzewam, że w późniejszych godzinach kursy na Bulls będą niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alvaro

3.03.13 / 15:00

Koszykówka, VTB Promo

Nymburk - Zalgiris

Typ: Nymburk AH +9,5 pkt

Kurs: 1,91

Buk: William Hill

 

Generalnie widzę tu spore szanse na walkę Nymburka o zwycięstwo. Powodów na taki scenariusz jest kilka. Gospodarze w chwili obecnej walczą już tylko na dwóch frontach, z Eurocup się pożegnali, została liga czeska gdzie dzielą i żądzą, oraz VTB gdzie plasują się aktualnie na 7 miejscu, z szansami na czołową szóstkę, która uzyska awans do strefy playoff. Żalgiris z kolei walczy na trzech frontach, panuje niepodzielnie w krajowej lidze, oraz tutaj w VTB zajmując pozycję lidera po 15 meczach i (wspólnie z CSKA Moskwa) górując dość wyraźnie nad pozostałymi rywalami. Priorytetem dla Litwinów jest na ten moment bez wątpienia Euroliga, gdzie walczą w TOP16 zajmując w chwili obecnej 5 miejsce w grupie E i ciągle licząc się w walce o awans, który uzyskają cztery najlepsze ekipy. Bilans 4-5 Litwinów przy 6-3 Panathinaikosu i CSKA Moskwa zajmujących odpowiednio 4 i 3 lokatę pokazuje, że o ten awans będzie diabelnie ciężko, ale jest o co walczyć bo szanse nadal są i stawka jest bardzo wysoka. Najbliższy mecz w Eurolidze, w dodatku u siebie z liderującym zdecydowanie w grupie Realem będzie miał kolosalne znaczenie dla układu tabeli jeśli chodzi o nadzieje Litwinów. Mecz ten już 7 marca, czyli za 4 dni i wątpie by w takich okolicznościach litewski zespół forsował kluczowych zawodników w rozgrywkach VTB, które na ten moment nie mają dla nich żadnego znaczenia. O randze potyczki z Realem nie trzeba wiele pisać, wszystko w obozie Żalgirisu podporządkowanie jest temu meczowi, natomiast wypad do Czech na mecz z Nymburkiem stanowi na ten moment jedynie konieczność bowiem do wyniku końcowego Litwini nie będą przywiązywać raczej większego znaczenia. Pozycja zespołu w VTB jest póki co niezagrożona i tutaj nie ma potrzeby grać na pełną parę. Najważniejsza jest Euroliga i to w tym momencie cel numer jeden drużyny z Kowna. Zupełnie inne priorytety przyświecają Nymburkowi, który dzisiejszy mecz powinien potraktować w pełni poważnie. Jak już wspomniałem Czesi zakończyli zmagania w europejskich pucharach, liga krajowa nie stanowi dla nich większego wyzwania, więc na ten moment Puchar VTB jest frontem, na którym warto powalczyć o pozycję dającą prawo gry w PlayOffach. Przy luzackim (mam nadzieję) podejściu Litwinów o zwycięstwo w dzisiejszym meczu powinno być zdecydowanie łatwiej i warto za parę groszy rozważyć również ryzyko na taki typ. Optymalnym rozwiązaniem do gry za większą stawkę jest według mnie handicap dodatni na gospodarzy i linia +9,5 powinna tu w zupełności wystarczyć. Jeśli moje przewidywania się sprawdzą Nymburk ma szansę nawet na zwycięstwo. Sportowo ekipa ta jest dużo słabsza od Żalgirisu, jednak przy odpowiednim zaangażowaniu gospodarzy i jednocześnie luźnym podejściu (oszczędzających najlepszych zawodników) gości Czesi powinni nawiązać wyrównaną walkę i bezproblemowo pokryć handicap będący przedmiotem tej analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03.03.2013 (21:35)

Koszykówka - NBA

Los Angeles Clippers - Oklahoma City Thunder

over 203.5

Kurs: 1.91

Unibet

 

Jak nas europejczyków NBA przyzwyczaiło, w niedzielę możemy oglądać rozgrywki najlepszej koszykarskiej ligi bez zarywania nocy.

Clippers i Thunder to topowe zespoły Konferencji Zachodniej.

Dzisiejsze spotkanie będzie ostatnim pomiędzy nimi spotkaniem w ramach sezonu regularnego.

Jeśli patrząc na statystyki, to w poprzednich spotkaniach padły wyniki większe niż ustawiona na dzisiaj linia.

Co ciekawe, drużyna z Oklahomy przegrała w tym sezonie na razie tylko 16 razy, ale za to aż 13 na wyjeździe.

W formie ostatnio nie wątpliwie jet Russell Westbrook który w ostatni piątek przeciwko Denver Nuggets rzucił 38 pkt a średnia w ostatnich 6 spotkaniach wynosi niewiele ponad 30 pkt!

Clippers tak jak Thunder to nowo powstająca potęga.

Troszkę przynajmniej w moim odczuciu zawodzi Chris Paul, który po wyleczeniu kolana gra troszke poniżej oczekiwań.

Może to tylko moje spostrzeżenie a może i nie, jednak mając w składzie n.in. Blake Griffina, Carona Butlera czy dobrych rezerwowych Jamal Crawforda lub Ronnego Turiafa może sobie pozwolić na gorsze chwile.

Zachęcam do stawiania tego typu jak i oglądnięcia dzisiaj na żywo na Canal+ bo będzie taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S0vOSSUE-nLDHeODR.png Vs Aulphhm9-UXCe7rMg.png

 

04.03.2013 (01:00)

Koszykówka - NBA

San Antonio Spurs - Detroit Pistons

typ: Detroit Pistons

Kurs: 9,65

Buk: Pinnacle Sports

 

Czuję, że wielu z was po zobaczeniu tego typu powiedziało pod nosem 'stuknij się w łeb' bo przecież gram przeciwko jednej z najlepszych drużyn w tym sezonie. Prawda! San Antonio Spurs to świetna drużyna, która potrafi rozgromić obecnie każdą drużynę w NBA. Dlaczego więc stawiam na Detroit? Nie chcę nikogo oszukiwać powód jest tylko jeden. W ostatnim meczu Tony Parker skręcił sobie kostkę i prawdę mówiąc nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się jego powrotu... Oglądałem przedostatni mecz Spurs na własnej hali z drużyną Marcina Gortata i można było zauważyć jak ważnym elementem tego zespoły jest Parker - jestem pewien że gdyby nie on nie doczekalibyśmy nawet dogrywki. To tylko jeden przykład, ale nie wiem czy jest tu jakakolwiek osoba która powie mi że Spurs będą w stanie zastąpić takiego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NBA

Spotkanie: LA Clippers - Oklahoma

Typ: 2

Kurs: 2,25

Godzina: 21:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Po pierwsze, zanim zacznę zapowiedź, muszę powiedzieć, że zapowiada się znakomity mecz i sympatyków koszykówki nie trzeba dwa razy zachęcać do jego obejrzenia. A teraz do rzeczy.

 

Dwa zespoły grające na bardzo wysokim poziomie i posiadające w swoich składach świetnych zawodników, dwa zespoły z czołówki tabeli i z podobnym bilansem spotkań. Dwa zespoły, wśród których jednak jeden ma patent na drugi w obecnym sezonie. W Los Angeles Thunder triumfowali 109:97, a u siebie 117:111 po dogrywce.

 

Olahoma więc wie, jak wygrać z Clippersami i Oklahoma ma lepszych jakościowo wykonawców. Durant i Westbrook wspomagani Ibaką to jednak wyższa klasa niż Griffin, Billups i Paul i atut własnego parkietu w przypadku tej rywalizacji nie będzie miał znaczenia. Zwłaszcza, że Clippersi czasem mają słabsze momenty przeciwko tuzom ligi, o czym świadczy ostatni kompletnie nieudany pojedynek z San Antonio, zakończony 26 - punktową wygraną jednego z kandydatów na mistrza.

 

Sezon zasadniczy wchodzi w decydującą fazę i wszystkie zespoły szlifują już powoli formę - nie ma więc mowy o odpuszczaniu spotkań. Wszyscy chcą zająć jak najwyższe miejsce przed play off, a kolejne zwycięstwo nad sąsiadem w tabeli znacznie by w tym pomogło. Na pewno będą o tym świadomi goście i zechcą pokusić się o pełną pulę. Dla mnie są oni lepszym pod każdym względem zespołem od solidnych Clippersów i mają ogromne szanse na kolejną wygraną, a kurs na nich wystawiony to prezent od buków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...