Skocz do zawartości

Archiwalne posty


grzegorz223

Rekomendowane odpowiedzi

Koszykówka NBA

22.03.2012 00:05

Toronto Raptors - Chicago Bulls

Typ: 1 kwarta Chicago Bulls -2

Kurs: 1,952

Buk: Pinnacle

 

 

analiza

 

Goście z reguła maja bardzo mocne otwarcia potem dają pograć rezerwa zresztą nie widać specjalnej różnicy zespól kompletny graja bardzo dobry basket w każdym aspekcie, nawet bez D.Rose.Króciutko dla mnie po-prostu becik wieczoru.Główny kandydat na mistrza jakim jest drużyna popularnych byków za gra dzisiaj wyjazdowe spotkanie z ekipa Toronto.Grali ze sobą raz, bardzo pewna wygrana byków 64-77.Gospodarze zespól przeciętny z bilansem ujemnym 15-31 W ostatnich 10 spotkaniach forma 4-6 Byki natomiast 8-2 deklasując parę niezłych ekip na swej drodze choćby Orlando 85-59 Indianę 92-72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Spotkanie: Toronto Raptors - Chicago Bulls

Typ: Chicago -7,5

Kurs: 1,98

Buk: Pinnacle

Godz: 0-05

 

Analiza:

Tuż po północy rozpocznie sie mecz najlepszej aktualnie druzyny ligi, chicagowskich Byków z jedna z najsłabszych ekip, Toronto Raptors. Zdecydowanym faworytem tego meczu są oczywiście Byki, ktore w lidze wygrały juz 38 meczy a ponieśli ledwie 10 porażek. Przy bilansie ekipy z Toronto - 15 zwyciestw i 31 porazek - jasno wynika, jak różnym potencjałem dysponuja oba zespoły. Chicago dysponuje najbardziej zbilansowanym składem w całej lidze. Najgroźniejsi rywale to to przewaznie 2-3 swietnych graczy, na ktorych opiera sie gra. Oklahoma to Westbrook i Durant, Miami to Wade, James i Bosh, Lakers to Bryant, Bynum i Gasol. W chicago natomiast Derrick Rose gromadzi wokół siebie bardzo wielu wartościowych graczy, na ktorych wsparcie moze liczyc w kazdym meczu. Deng, Brewer, Boozer to najrowniejsze zestawienie zespołu. Do tego solidny center Noah, świetny rezerwowy Korver, Watson to niezła alternatywa dla Rose'a. A Toronto to tylko DeRozan, młody i zdolny, jednak by jego talent rozbłysł musi koniecznie zmienic zespół na lepszy. Sam DeMar nic nie zdziała. A na pewno nie przeciw Bykom, ktore graja kapitalna koszykowke. Ostatni ich mecz to popis swietnej defensywy. Dwa dni temu rozbili w Orlando Magic 85 - 59 i był to ich jeden z najlepszych meczy w całym sezonie. A najwazniejsze jest to, ze w tym meczu nie grał ich lider Rose. A dzis wystapi, wiec Byki maja wiecej atutów w defensywie, jak i ofensywie. Toronto natomiast wczoraj przegrało w Madison Square Garden z Knicks aż 87-106 nie pokazujac nic ciekawego. Nie wierze w ich cudowne przełamanie w starciu z Chicago. Zelazna defensywa Bykow to zdecydowanie za wysokie progi dla Raptors. W styczniowym meczu Byki pewnie wygrały trzynastoma punktami pozwalajac na rzucenie zaledwie 64 pkt Raptorom. Dzis powinno byc podobnie. Chicago to zbyt silna ekipa by nie wygrywac wysoko takich meczy. Dzis nie moze byc niespodzianki i inny wynik jak pewne zwyciestwo Chicago bedzie sporą niespodzianką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka NBA

22.03.2012 02:00

Denver Nuggets - Detroit Pistons

Typ: 2

Kurs: 4.20 :minus:

Buk: William Hill

 

Obie ekipy prezentuja ostatnio zblizony bilans zwyciestw/porazek. Nuggets sa 6-4 a Pistons 5-5. Samorodki beda rozgrywac juz kolejny mecz pod rzad we wlasnej hali. Hali, ktora w tym sezonie o dziwo wcale wielkim atutem ekipy z Mile High nie jest. To bardzo specyficzna hala, ktora jest polozona najwyzej ze wszystkich obiektow w NBA i wlasnie dlatego, wiekszosci druzyn przyjezdnych tak ciezko sie tu gra. Jednak nie w tym sezonie. Denver ma u siebie bilans 11-9. Czyli jak na zespol play-offs rewelacji nie ma.

Dla Pistons bedzie to juz ostatni mecz w ich trasie wyjazdowej, ktora liczy 5 spotkan. Zaczeli od przegranej w Utah w ostatnich kilku minutach mecz, potem wygrali z Kings, przegrali na wlasne zyczenie z Suns i po dogrywce z Clippers. W kazdym meczu wynik wazyl sie do ostatnich minut/sekund.

Dzis powinno byc podobnie. Tłoki, co jest rzadkoscia w takich tripach, w zadnym meczu nie byli b2b a przed dzisiejszym pojedynkiem mieli az 2 dni odpoczynku. Ponadto Nuggets dopadly kontuzje.

Wykluczony jest dzis udzial w meczu Gallinariego i Andre Millera. Niepewni sa natomiast Rudy Fernandez i Al harrington. Pistons w najsilniejszym skladzie, bo Stuckey powinien dzis zagrac mimo narzekan uraz na palca u stopy.

Ciekawy kurs i ryzyko dosyć spore. Ale okoliczności dosyć zachęcające.

 

kolejna frajerska porażka na własne życzenie w samej końcówce meczu (116-115) :c:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka NBA

22.03.2012 00:05

Toronto Raptors - Chicago Bulls

Typ: 1 kwarta Chicago Bulls -2 :plus:

Kurs: 1,952

Buk: Pinnacle

 

 

analiza

 

Goście z reguła maja bardzo mocne otwarcia potem dają pograć rezerwa zresztą nie widać specjalnej różnicy zespól kompletny graja bardzo dobry basket w każdym aspekcie, nawet bez D.Rose.Króciutko dla mnie po-prostu becik wieczoru.Główny kandydat na mistrza jakim jest drużyna popularnych byków za gra dzisiaj wyjazdowe spotkanie z ekipa Toronto.Grali ze sobą raz, bardzo pewna wygrana byków 64-77.Gospodarze zespól przeciętny z bilansem ujemnym 15-31 W ostatnich 10 spotkaniach forma 4-6 Byki natomiast 8-2 deklasując parę niezłych ekip na swej drodze choćby Orlando 85-59 Indianę 92-72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Houston Rockets - Golden State Warriors

Typ: Over 197

Kurs: 1,95

Bukmacher: Bet365

Analiza: Jest dzisiaj kilka ciekawych spotkań NBA, ale ja przede wszystkim skupię się na jednym meczu. Dokładniej chodzi o pojedynek Houston z Golden State, a w grę wchodzi zakład overa, który wydaje się bardzo prawdopodobny. Niemal od 2006 roku zawsze padał wynik przekraczający liczbę 200 punktów pomiędzy wyżej wymienionymi drużynami. Nie trudno się dziwić, bo Rockets jak i Warriors to drużyny, które skupiają się głównie na ofensywnie i dlatego pada tak wiele trafień. W ostatnim spotkaniu tych drużyn padł wynik 106:97 dla Golden State, a potem kolejno 131:112 czy 112:121. Widać więc, że obie ekipy rzucają wiele punktów w bezpośrednich starciach i mimo odejścia Ellisa, kontuzji Curry'ego w drużynie Warriors, jestem pełen optymizmu jeżeli chodzi o ten typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: New Orleans Hornets - Los Angeles Clippers

Typ: Los Angeles Clippers -4

Kurs: 1,95

Buk: Pinnacle

Godz: 1-00

 

Analiza:

Clippers udaja sie na trzecie kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem do Nowego Orleanu na mecz ze słabiutkimi Szerszeniami. Po dwoch kolejnych porazkach z silnymi rywalami - Indiana i Oklahomą, czas na mecz z jedna z najsłabszych ekip ligi.Dla rozgrywajacego Chrisa Paula bedzie to natomiast powrot na stare śmieci, bo w poprzednim sezonie wraz z Arizą tworzyli bardzo zgrany duet, a Szerszenie w lidze radziły sobie nieźle. Teraz Paul i jego Clippers radza sobie bardzo dobrze, natomiast Hornets to najsłabsza ekipa na zachodzie. Do tego zespół z Los Angeles gra bardzo ciekawą i miłą dla oka koszykówkę. Nie dziwi to wcale, bo skład mają bardzo ciekawy. Gwiazdą drużyny jest niewątpliwei Blake Griffin, ktory w swoim drugim sezonie na parkietach NBA gra świetnie, a to głównie za sprawą właśnie Paula, tworzac bardzo zgraną parę. Do tego Jordan, Foye i Butler i mamy niezłą paczke zawodników. Nie jest to jeszcze zespół na miarę nawet finału konferencji, jednak przejscie 1 rundy play-off to cel zdecydowanie do zrealizowania. Szerszenie nie maja co marzyc o wyprzedzenie Sacramento i opuszczenie czerwonej latarni na zachodzie. Zbyt słaby to zespół by cokolwiek wskurać w kolejnych meczach. A tym bardziej w meczu z silnymi Clippers, ktorzy walcza o pozycje nr 4 na zachodzie, a czują oddech Dallas i Memphis, nie wsponajac jeszcze o Denver czy Houston. Na zachodzie jest bowiem spory ścisk i kazde zwyciestwo w ostatecznym rozrachunku moze okazać sie na wagę złota. Sezon zasadniczy juz powoli dobiega końca wiec jest o co grać. Clippers to jedna z ciekawszych propozycji na dzisiejsza noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka NBA

24.03.2012 00:00

Toronto Raptors - New York Knicks

Typ: 1

Kurs: 3.00

Buk: Bwin

 

Toronto powinno zagrać dziś w pełnym składzie, bo Bayless odbył z drużyną normalny trening i jest w zasadzie gotowy do gry. Knicks po zmianie trenera odżyli. Obecnie razem z Utah Jazz mają najwięcej zwyciestw z rzedu i do Kanady przyjadą na pewno po kolejne. Jednak o wygraną nie będzie tu wcale łatwo, co pokazał chociażby mecz sprzed kilku tygodni, kiedy to Lin w ostatniej akcji przechylił szalę wygranej na korzyść Knicks. Raptors na pewno są rządni rewanżu za tamtą porażkę i dziś wydaję się, obejrzymy kolejny zacięty bój miedzy oboma ekipami.

Drużyna z Ontario nie liczy się w walce o play offs, w przeciwieństwie do New York Knicks, którzy mając dwie gwiazdy opłacane grubymi milionami dolarów, muszą walczyć o (na razie) 8 miejsce w Konferencji. Raptors u siebie już sprawiali kłopoty teoretycznym faworytom. Mają w składzie kilku ciekawych, młodych graczy i kiedy wyjdzie im mecz, mogą rywalizować z każdym. Ciekawy będzie pojedynek Lina i Calderona na pozycji nr 1. Johnson (niezły obrońca) będzie starał sie uprzykrzyc zycie Melo a ten może znów oddawać nieprzemyślane rzuty, starając sie cos udowodnić swojemu obrońcy. Kiedy Anthony tak gra (np 4/15 z gry) dla Knicks nie kończy się to zbyt dobrze. Bargnani bedzie wyciagał na obwód Stata. Z kolei w ataku Amare bedzie sie musiał przepychać z takimi klocami jak Gray i Magloire, a swoje 5 fauli ma do dyspozycji jeszcze młody Ed Davis.

Faworytami są dzisiaj Knicks ale mimo swojej passy wygranych, nie są jeszcze zespołem przez duże Z. Nie są jeszcze na tym poziomie żeby wygrywać z kim chcą i kiedy chcą. Po serii wygranych mogą uwierzyć już w swoją wielkość a rozluźnienie przyjść z teoretycznie słabszym rywalem.

Toronto na pewno nie zapomnieli ostatniej bolesnej porażki i na pewno gosciom z Nowego Yorku nie odpuści. Kurs bardzo zachęcający, jednak dosyć ryzykowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Euroliga mężczyzn, Europa, godz. 20.45

Zdarzenie: Montepaschi Siena v Olympiacos CFP

Typ: Montepaschi Siena over 20,5 pkt. [1 kwarta]

Kurs: 1.833

Bukmacher: Sportingbet

 

Spotkanie o być albo nie być dla zespoły Sieny. Dwa dni temu grali znakomicie do 4 kwarty, którą przegrali 9:24 i cały mecz 7 pkt. Dzisiaj porażka zespołu gospodarzy nie wchodzi w grę, bo wyjazd do Grecji przy wyniku 0:2 jest właściwie równoznaczny z pożegnaniem się z FinalFour. W pierwszym meczu Siena w pierwszej kwarcie rzuciła 26 pkt. i wygrała ją 5 pkt. Znakomicie grał Andersen, zdobywca 28 pkt. Niestety po raz kolejny Siena zagra bez centra Melichori oraz weterana Kaukenasa. W pierwszym meczu okazało się, że ławka Sieny to słaba strona tego zespołu. Zawodnicy z ławki Olympiacosu rzucili 36 pkt. przy tylko 10 Sieny. Znakomicie zagrał Printezis. W sezonie zasadniczym gospodarze zaliczyli bilans 12-4, goście 9-7, ponadto w pierwszym meczu aż 17 strat zespołu gości, przy tylko 2 przechwytach. Siena miała 8 przechwytów i 12 strat. Według mnie Siena od początku nacisnie zespół gości. Powinni przekroczyć w 1 kwarcie 21 pkt. Siena tego meczu po prostu przegrać nie może, ja liczę na atak gospdoarzy od początku meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka NBA

24.03.2012 00:00

Toronto Raptors - New York Knicks

Typ: 1

Kurs: 3.00 :plus:

Buk: Bwin

 

Toronto powinno zagrać dziś w pełnym składzie, bo Bayless odbył z drużyną normalny trening i jest w zasadzie gotowy do gry. Knicks po zmianie trenera odżyli. Obecnie razem z Utah Jazz mają najwięcej zwyciestw z rzedu i do Kanady przyjadą na pewno po kolejne. Jednak o wygraną nie będzie tu wcale łatwo, co pokazał chociażby mecz sprzed kilku tygodni, kiedy to Lin w ostatniej akcji przechylił szalę wygranej na korzyść Knicks. Raptors na pewno są rządni rewanżu za tamtą porażkę i dziś wydaję się, obejrzymy kolejny zacięty bój miedzy oboma ekipami.

Drużyna z Ontario nie liczy się w walce o play offs, w przeciwieństwie do New York Knicks, którzy mając dwie gwiazdy opłacane grubymi milionami dolarów, muszą walczyć o (na razie) 8 miejsce w Konferencji. Raptors u siebie już sprawiali kłopoty teoretycznym faworytom. Mają w składzie kilku ciekawych, młodych graczy i kiedy wyjdzie im mecz, mogą rywalizować z każdym. Ciekawy będzie pojedynek Lina i Calderona na pozycji nr 1. Johnson (niezły obrońca) będzie starał sie uprzykrzyc zycie Melo a ten może znów oddawać nieprzemyślane rzuty, starając sie cos udowodnić swojemu obrońcy. Kiedy Anthony tak gra (np 4/15 z gry) dla Knicks nie kończy się to zbyt dobrze. Bargnani bedzie wyciagał na obwód Stata. Z kolei w ataku Amare bedzie sie musiał przepychać z takimi klocami jak Gray i Magloire, a swoje 5 fauli ma do dyspozycji jeszcze młody Ed Davis.

Faworytami są dzisiaj Knicks ale mimo swojej passy wygranych, nie są jeszcze zespołem przez duże Z. Nie są jeszcze na tym poziomie żeby wygrywać z kim chcą i kiedy chcą. Po serii wygranych mogą uwierzyć już w swoją wielkość a rozluźnienie przyjść z teoretycznie słabszym rywalem.

Toronto na pewno nie zapomnieli ostatniej bolesnej porażki i na pewno gosciom z Nowego Yorku nie odpuści. Kurs bardzo zachęcający, jednak dosyć ryzykowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka NBA

25.03.2012 21:30

Denver Nuggets - Minnesota

Typ: 2 kwarta Denver Nuggets

Kurs: 1.95

Buk: William Hill

 

analiza

 

 

Wpadł mi w oko taki zakład poboczny.Dwa zespoły, mocno ofensywne Baryłki jedna z najbardziej zbilansowanych zespołów NBA w pierwszym spotkaniu, które było zacięta MIN 101 @ DEN 103 Wygrana minimalna po dogrywce z moich obserwacji zespół Denver bardzo często po słabej pierwszej kwarcie wysoko wygrywa druga i odmienia losy meczu. Daje dużo ławka.W pierwszym meczu Minestota 30-18 wygrała pierwsza kwartę 33-16 w drugiej dla denver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zyleta, a myslalem, ze naprawde piszesz te analizy z siebie, a nie tylko dla konkursu :fp: Typ na 2ga kwarte na Denver, przeciez to identyczna sprawa jak napisac analize ilosc punktow parzysta/nieparzysta i powolac sie na statystyki.. eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka NBA

25.03.2012 21:30

Denver Nuggets - Minnesota

Typ: 2 kwarta Denver Nuggets :minus:

Kurs: 1.95

Buk: William Hill

 

analiza

 

 

Wpadł mi w oko taki zakład poboczny.Dwa zespoły, mocno ofensywne Baryłki jedna z najbardziej zbilansowanych zespołów NBA w pierwszym spotkaniu, które było zacięta MIN 101 @ DEN 103 Wygrana minimalna po dogrywce z moich obserwacji zespół Denver bardzo często po słabej pierwszej kwarcie wysoko wygrywa druga i odmienia losy meczu. Daje dużo ławka.W pierwszym meczu Minestota 30-18 wygrała pierwsza kwartę 33-16 w drugiej dla denver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krysztalowyy, nie za bardzo rozumiem nie wydaje mi sie ze porównanie parzystych do 2 kwarty ma sens analiza krotka bo co mam więcej dodać ze miałem wizje? Denver bardzo często miało bardzo dobre 2 kwarty wyszło jak wyszło ja to gram a ze podaje do konkursy no to chyba nic złego co najwyżej możesz powiedzieć czy berto ze słaba argumentacja sugerujesz ze od kogoś innego sa to typy moje przemyślenia i tyle możesz się nie zgadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertów NBA %-)

 

Tak sobie przejrzałem ofertę i żeby rozbujać temat pytanie o typy indywidualne. Marc Gasol w Tobecie jest 23.5 pkt + zb, kurs 1.75 czyli całkiem względny. Przejrzałem jego staty i w meczach wyjazdowych z LAL i LAC się nie popisał, ale to wyjazdy. Dzisiaj mecz u siebie z rzucającą sporo Minnesotą, także szans do zbiórek sporo. Rywal jeden = Love. U siebie Marc w tym miesiącu bardzo ładnie, na cztery spotkania we wszystkich przekraczał linię 23.5. Jeżeli nie złapie szybko 2 fauli to raczej 35 minut powinien zagrać minimum, bo nie wierzę, żeby Grizzlies odjechali Minnesocie na jakiś duży dystans. Drugim zawodnikiem, który moim zdaniem jest wart jakiegoś zainteresowania jest Smith. Atlanta gra z Milwaukee i od czasów Boguta to ja tam dobrego zbierającego nie widziałem. Smith sporo piłek jak PF zbiera, rzuca też ostatnio solidnie, ale też zależy od meczu, bo rzadko się zdarza, żeby JJ i Smith rzucali w jednym meczu sporo. Sądzę, że po ostatnim nieco gorszym meczu Smith dzisiaj rzuci sporo. Linia 28.5, kurs 1.80 moim zdaniem spoko. Tej nocy rzucił mi się jeszcze kurs na Marcina. Phoenix gra ostatnio bardzo fajnie, Gortat zawsze na początku jak ma formę rzutową to w pierwszej połowie te 10-12 pkt jest w stanie zdobyć. Linia 16.5, kurs 1.90 bardzo sympatyczny. Grają u siebie, więc plus, rywal mocny, więc nie odjadą tak jak z Cleveland i Spurs z tego co obserwuje to drużyna rzucająca sporo i raczej lubiąca szybką koszykówkę, także i okazji Marcin powinien mieć dosyć na przekroczenie linii. Za rywala powinien mieć Duncana? Także na pewno rywal z górnej półki, ale nie z takimi Gortat sobie już radził %-)

 

Jak są jakieś błędy to wiecie, że trzeba mnie naprowadzić, bo tak na całego interesuje się NBA od tego sezonu. Wcześniej to tylko spoglądanie w wyniki, najważniejsze mecze, teraz się większe obycie w temacie ;)

 

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam Pierwsza Milosc i nie mam czasu za bardzo %-) ale, ale Gasol zeby pokryc linie to musi zagrac na dobrej skutecznosci rzutowej. Mecz zapewne overowy, ale niekoniecznie pod koszem bedzie mial latwo, bo Pekovic to tez nie jest jakis kmiotek na tablicach :bz: J-Smoove nie pokryje, a Marcin powinien :)) MG4 w formie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pokryte ze sporym zapasem. Smith pokrył linię samymi punktami, Marcin tak jak pisałem w pierwszej połowie jak zwykle czyli dużo punktów (14 do połowy), w drugiej dołożył tylko 7, ale i tak typek na plus. Także nie ma ze mną źle i powoli coś ogarniam %-)

 

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pokryte ze sporym zapasem. Smith pokrył linię samymi punktami, Marcin tak jak pisałem w pierwszej połowie jak zwykle czyli dużo punktów (14 do połowy), w drugiej dołożył tylko 7, ale i tak typek na plus. Także nie ma ze mną źle i powoli coś ogarniam %-)

 

:piwo:

 

Nie musisz dziękować :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, PLKK

Data: 28.03. 2012. Godzina: 18.00

Spotkanie: Widzew Łódz-Inea Poznań [u/o 145,5 pkt.]

Typ: under

Kurs: 1,85

Bukmacher: Tobet

 

W PLKK mamy dzisiaj 3 kolejkę spotkań grupy spadkowej. W tym meczu granica została ustalona na 145,5 pkt. co wydaje mi się sporo za dużo. Gospodynie w tej chwili mają bilans 1-1, wygrały z Odrą 72:65 i przegrały z Artego 80:82. Znowu AZS Poznań ma bilans 0-2, przegrał derbowy pojedynek z MUKS 64:76 oraz z Artego 54:66. W tym sezonie AZS zanotował 27 meczów na under i 1 over dla tak postawionej granicy. Widzew 21 underów i 7 overów. W tym sezonie Widzew wygrał obydwa spotkania z Ineą 63-43 w Łodzi i 69-57 w Poznaniu. Obie ekipy średnio zdobywają odpowiednio Widzew 64 pkt./mecz, a Inea 51 pkt./mecz. Według mnie nie powinno być wiecej jak 140 pkt. Faworytkami są oczywiście łodzianki, bo AZS właściwie jest już jedną nogą poza ligą. Zespół co ciekawe przegrywa mecz za meczem, ale ostatnio popisał sięwygraną z Lotosem 63:59 u siebie. Dzisiaj jednak lepszą opcją jest under.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Sacramento Kings - San Antonio Spurs

Typ: San Antonio Spurs -3,5

Kurs: 1,98

Buk: Pinnacle sports

Godz: 4-05

 

Analiza:

San Antonio jeszcze nie zlożyło broni w walce o zwyciestwo na zachodzie. Ich rywal to ligowy slabeusz, ktory juz od wielu lat znajduje sie w wielkim kryzysie. to juz ktorys kolejny sezon, w ktorym Królowie dostaja lanie od wiekszosci zespołów. I nie spodziewam sie by udało im sie przeciwstawic Ostrogą, ktorzy ostatnimi czasy notuja serie zwyciestw. Przed tym meczem to juz jest pięć kolejnych wygranych, a rywale dość solidni, bo Phoenix, Philadelphia, Minnesota czy Dallas. Gdy spojrzymy na trzy ostatnie mecze Królów to mnie wcale nie dziwi tak niska ich pozycja w ligowej hierarchii. Porażki z Utah, Golden State i Houston obnażaja wszystkie niedostatki młodej ekipy z Sacramento. A Spurs to dobry zespoł z wieloma doświadczonymi zawodnikami. Najbardziej doświadczony jest Tim Duncan, ktory wie jak smakuje mistrzostwo ligi, a do tego mimo swojego wieku jest bardzo wartosciowym graczem pierwszej piątki. Liderami sa z kolei francuski rozgrywajacy Tony Parker i Argentynski skrzydlowy Manu Ginobili. A ci dwaj zawodnicy sa ostatnio w bardzo dobrej formie, skad dobre wyniki zespołu. I choć w tym sezonie jedyne narazie spotkanie miedzy oboma zespołami wygrali Krolowie i to w San Antonio (88-86 na korzyść sacramento) to uważam ze gwiazdy Ostróg wezmą rewanz za tamtą niespodziewana porazke i do 6 powieksza serie wygranych meczy. Stawiam na San Antonio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynum 18.5 over

 

Dzis mecz dnia LAL-Thunders. Nie ma co sie zastanawiac tylko grac ten over. Bynum gra swietnie. W koncu kontuzje go odpuscily i wykorzystuje swoj potencjal. Dzis bedzie gral przeciwko Perkinsowi ktory potrafi bronic ale przewaznie ma przewage sily na swojej pozycji. Dzis takie przewagi nie bedzie mial. Bynum go zniszczy po prostu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data: 30.03.2012 2:05

Spotkanie: Miami Heat - Dallas Mavericks

Typ: Miami Heat (-3,5 pkt.) , handicap azjatycki

Kurs: 1,40

Bukmacher: Bet365

 

Miami w tym sezonie mocno zawodzi na wyjazdach, ale u siebie grają rewelacyjnie, bo mają 20 zwycięstw i tylko 2 porażki dzięki czemu mają najlepszy bilans spotkań domowych w lidze. Te dwie porażki Heat to przegrane z Milwaukee i Atlantą czyli drużynami, które w walce o mistrzostwo raczej nie będą się liczyć, stąd motywacja Miami w tych spotkaniach zapewne była średnia. Miami przegrało 2 ostatnie mecze(na wyjazdach), więc ich mobilizacja będzie ogromna. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje to, że Dallas ograło ich w finale NBA w zeszłym sezonie i Miami już raz im się zrewanżowało ogrywając Dallas na wyjeździe 105:94, ale zapewne gracze Miami nie uważają, że już wyrównali rachunki. Dallas w tym sezonie na wyjazdach gra słabo, bo wygrali 10 spotkań, ale aż 14 przegrali.

Miami Heat to drużyna, która potrafi się zmobilizować na te najważniejsze mecze szczególnie wtedy, gdy mają grać u siebie. Do meczu z Dallas na pewno podejdą bardzo poważnie i wątpię, by nie najlepiej spisujące się na wyjazdach Dallas miało szanse w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data: 01.04.2012 2:35

Spotkanie: Milwaukee Bucks - Memphis

Typ: Milwaukee Bucks

Kurs: 1,7

Bukmacher: WilliamHill

 

analiza

 

Popularne kozły w bardzo dobrej formie 7-3, goście to jak dla mnie drużyna ktora gra w kratka ostatnio- ujemnym bilansem 4-6. Potencjał w zespole gospodarzy jest duży większy niz po stronie miśków.Duzo dały trejdy do drużyny Monta Ellis Ekpe Udoh.Mocna ławka co przekłada sie na bardzo wyrównany skład , grają bardzo ładny ofensywny basket. Team dla mnie na przyszłość, na pewno muszą sie zgrać popracować z sobą mogą byc bardzo groźni w następnym sezonie . Wczoraj w nocy zdemolowali Cavs -bardzo ciekawe kursy warto grac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Liga ACB

01.04.2012 12.30

Spotkanie: Lucentum Alicante - Caja Laboral

Typ: under 145,5 pkt.

Kurs: 1.61

Bukmacher: Bet365

Analiza: Zespół gospodarzy w tej chwili z bilansem 14-12 jest na 9 pozycji, jednak aż 4 zespoły mają taki bilans, m.in. Gescrap Bizkaia z 6 pozycji. Widać więc, że Alicante walczy o playoffy. Goście jak wiadomo mieli sporo problemów z kontuzjami na początku sezonu. W tej chwili bilans 17-9 daje im miejsce nr 3 za Realem i Barceloną. Zespół gra bardzo dobrze, szczególnie w defensywie, ostatnie 6 meczów to 5 wygranych. A co warto zauważyć, Caja ma drugą najlepszą defensywę w lidze ACB, traci średnio 68,7pkt./mecz. Średnio w meczach z ich udziałem pada 142pkt./mecz. Ciekawe statystyki ma też zespół gospodarzy, średnio w meczach z ich udziałem pada zaledwie 139pkt./mecz, posiadają 4 najlepszą defensywę i 3 najgorszą ofensywę (mniej punktów zdobyły tylko zespoły Asefa Estudiantes i Gran Canaria). W tym spotkaniu faworytem wydają się goście, ale wyniku nie typuję. Alicante to zespół nieobliczalny, a dodatkowo w ostatnich 8 kolejkach ponieśli 7 porażek. Tylko raz przekroczyli 65 zdobytych punktów, więc liczę, że w spotkaniu może być niski wynik. W pierwszej rundzie było 65:55 dla Caja. Najlepszy strzelec pierwszego meczu Singler (15 pkt.) już nie gra w zespole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos Gdynia(-11,5pkt) - Lider Pruszków 1 1.77 Betsafe

 

Dzisiaj o godzinie 17:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni rozegrane zostanie trzecie spotkanie decydujące o awansie do półfinału play-off pomiędzy miejscowym Lotosem a Liderem Pruszków. Gospodynie sezon zasadniczy zakończyły na miejscu trzecim i są zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania. W tym sezonie w fazie zasadniczej w Gdyni Lotos wygrał 94:68 a na wyjeździe 77:63, podobnie łatwo wygrały pierwszy mecz fazy play-of u siebie 87:63. Natomiast sporą niespodzianką był wynik meczu w Pruszkowie, w którym to górą były gospodynie 60:55. Jednak uważam, że był to wypadek przy pracy, miejsce z fazy zasadniczej, zdecydowana przewaga w poprzednich meczach, łatwość z jaką sobie radziły wskazuje że to Lotos dziś powinien być zdecydowanie górą, a linia handicapu wystawiona przez buki jest bardzo atrakcyjna, ponieważ 11,5/12,5 punkta to nie jest zbyt wygórowany poziom. W poprzednich meczach u siebie Lotos wygrywał przecież odpowiednio 26 i 24 punktami. Dziś nie będzie już mowy o jakimś zlekceważeniu rywala, u siebie powinny od początku zdominować grę, tak jak w pierwszym meczu przyjezdne będą zmuszone do większej ilości rzutów za trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data: 01.04.2012 2:35

Spotkanie: Milwaukee Bucks - Memphis

Typ: Milwaukee Bucks

Kurs: 1,7 :minus:

Bukmacher: williamhill

 

analiza

 

Popularne kozły w bardzo dobrej formie 7-3, goście to jak dla mnie drużyna ktora gra w kratka ostatnio- ujemnym bilansem 4-6. Potencjał w zespole gospodarzy jest duży większy niz po stronie miśków.Duzo dały trejdy do drużyny Monta Ellis Ekpe Udoh.Mocna ławka co przekłada sie na bardzo wyrównany skład , grają bardzo ładny ofensywny basket. Team dla mnie na przyszłość, na pewno muszą sie zgrać popracować z sobą mogą byc bardzo groźni w następnym sezonie . Wczoraj w nocy zdemolowali Cavs -bardzo ciekawe kursy warto grac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Austria ABL 17:00

Spotkanie: Swans Gmunden - Güssing Knights

Typ: Swans Gmunden -13.5pkt

Kurs: 1.83

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dzisiaj o godzinie 17:00 rozpocznie się mecz Austriackiej Bundesligi Koszykówki pomiędzy Swans Gmunden i Gussing Knights. Gospodarze to liderzy ligi z kolei goście zajmują 6 miejsce, ja stawiam iż Gmunden wygra minimum 14pkt. Analizę zacznę od gości. Jest to ekipa, która weszła jako ostatnia do fazy mistrzów z bilansem 12-17- co ciekawe jest to jedyny bilans w fazie mistrzów z większą ilością porażek niż zwycięstw a więc to pokazuje że Gussing to zdecydowanie najsłabsza drużyna pierwszej 6-stki ligi. W 29 meczach zdobyli 24pkt a przykładowo 5 drużyna ma ich aż o 10 więcej więc raczej wyżej nie zajdą. Jeśli chodzi o mecze na wyjeździe to wygrali 4 mecze z 14. Bilans punktowy także bardzo zły, co oznacza że porażki były wysokie 1007-1173. Przegrali ostatnie 4 mecze na wyjazdach, i to wyraźnie bowiem 20punktami z Wels, aż 24 z Klosterneuburg, 11pkt z Kapfenberg i 18punktami ulegli Oberwart. Nie wskazuje to na ich siłe wyjazdową ale i również obecną forme. Ogółem wygrali tylko 2 z ostatnich 10 meczy. Jeśli chodzi o Gmunden to najbardziej równa drużyna, ponieśli tylko 7 porażek w 29 meczach. Co ważne u Siebie przegrali tylko 3 razy i to w ostatnich 5 meczach aż 2 razy, ale to pewnie dlatego że się za bardzo wyluzowali bo mają przewagę 4pkt nad następną drużyną. Dzisiaj rywal z niższej pułki więc myślę że będą chcieli odbić sobie porażkę. Jeśli chodzi o H2H to Gmunden wygrało ostatnie 8 meczy w tym 3 u Siebie i aż 5 na wyjeździe. I co ważne to był zazwyczaj wyraźne porażki, ostatnia miesiąc temu na parkiecie Gussing aż 23punktami. Myślę że nie ma innej opcji jak wyraźne zwycięstwo Gmunden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklahoma właśnie rozbija na kawałeczki Chicago bez DRose'a, a za kilka chwil kolejne konkretne spotkanie: Miami @ Boston. Jeszcze dwa sezony temu można by było mówić o super świetnym spotkaniu. Obecnie, Boston gra dość słabo, jak na taki potencjał i raczej ciężko mówić o dobrym widowisku w tym meczu. Aczkolwiek, spotykają się dwie grube marki, więc po cichu liczę na super mecz :)

 

Boston Celtics vs Miami Heat

 

Miami oczywiście pragnie wygrać NBA, a chyba najbardziej marzy o tym Lebron. Nie wiem czy mu się to uda w tym sezonie, bo poza Wade'em i Boshem, to nie ma zbyt wielu pomocników. Ławki standardowo nie ma, centra również nie mają - OKC albo Bulls spokojnie z nimi wygrają. Stawiając, że Heat nie wygra mistrza, a raczej, że wygra OKC albo Chicago - można zgarnąć niezłe pieniądze. No ale zajmijmy się dzisiejszym spotkaniem. Pierwsza piątka to standardowo LBJ, DWade, Bosh, Chalmers i Anthony. BIG3 to z pewnością jedna z najlepszych maszynek do nabijania punktów, o ile nie najlepsza, ale już Chalmers i Joel to nie ta liga. Jakkolwiek PG Heat ma od czasu do czasu przebłyski i potrafi trafić kilka ładnych trójek, to center jest raczej statystą w akcjach ofensywnych. Jego zdobycze punktowe ograniczają się do minimum, a zbiórki ofensywne jakoś bardziej trafiają do Lebrona czy Bosha. No ale jak pokazuje Miami, jakoś dają radę i są 3. ekipą w sezonie zasadniczym. Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to wszystko co potrzebne do zwycięstwa mają po swojej stronie. Po dwóch porażkach z rzędu i to dość bolesnych, bo z OKC i o dziwo, z Indianą, forma się ustabilizowała i wygrali dwa kolejne spotkania - z Dallas (taki mały rewanżyk za poprzednie finały) i z Toronto. W obu spotkaniach zdobyli łącznie 219 punktów, choć dość oczywistym faktem jest, że ani Dallas, ani Raptors to nie są potęgi w obronie. A dziś przecież zmierzą się z jedną z najlepszych w tym aspekcie gry drużyną w ostatnich sezonach. Nie wiem czy zdobędą 120, czy 100 punktów, ale powinni wygrać z Bostonem kilkoma punktami.

 

Po stronie Miami są absencje w Bostonie - nie zagrają Ray Allen oraz Pietrus. To niezbyt dobra wiadomość dla Celtics. Choć w dobrej formie ostatnio jest Garnett, a w bardzo dobrej Paul Pierce. To głównie oni dwaj + oczywiście Rajon Rondo, dają trochę nadziei w Bostonie. Jeszcze kilka spotkań temu, można było się zastanawiać, czy wejdą do PO, ale nieco słabiej grała Philadelphia, NYK ciągle w kratkę, a Boston wykorzystał swoją szansę i wygrali kilka spotkań, co daje im 4. miejsce w konferencji Wschodu. Oczywiście dziś zagrają przeciwko Miami, więc żeby wygrać, wszyscy będą musieli zagrać konkretny mecz, a jednak brak Allena, który zawsze daje dużo spokoju, jak i kilka trójek, może im nieco pokrzyżować plany. Zbyt wiele argumentów za Bostonem nie ma, ale jeśli już, to na pewno w miarę niezła gra w TD Garden. 18-8 w tym sezonie, co nie jest takim beznadziejnym wynikiem. Nie mniej jednak, nie daje im dziś dużych szans na zwycięstwo. Na pewno będzie walka - niezależnie czy zaczną przegrywać 15 punktami, czy mecz będzie na styku. Boston we własnej hali, broni nigdy nie składa, więc może warto obejrzeć ten mecz.

 

Za Miami przemawia na pewno skład. LBJ + Wade + Bosh, to wielcy zawodnicy na swoich pozycjach. Przemawia za nich na pewno złość po ostatniej porażce z OKC (przypominam 103-87). Poza tym, Miami potrafi ogrywać Boston i na pewno brak Allena - to są argumenty za Miami. Przeciwko nim, widzę dobrą formę Bostonu, a szczególnie Pierce'a, no i oczywiście TD Garden. Mecz zapowiada się nieźle, przynajmniej w tych momentach, kiedy na parkiecie zobaczymy starterów. Zarówno Miami jak i Boston nie ma zbyt dobrych zmienników, więc czekajmy na popisowe akcje LBJ'a z Wade'em i elektryzujące asysty Rajona.

 

Typ: Miami Heat -4 @ 1,95 Bet365

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...