Skocz do zawartości

Archiwalne posty


grzegorz223

Rekomendowane odpowiedzi

Denver @ LA Clippers Total Points Over +207 2.00

 

Male uzasadnienie moje przemyślenia,ano wczoraj oglodalem spotkanie jezzmenow z LAC. Bardzo fajny mecz, szybki ofensywny,obie drużyny nastawione na zdobywanie pkt.Dzisiaj nad ranem ekipa z LA będzie podejmować Denver które tag ze słynie z ofensywnej koszykówki.Jak dla mnie padnie gruby overek w tym meczu obie ekipy po winy spokojnie przekroczyć barierę 100pkt. LA Clippers bardzo slaba ławka. Wczoraj dali sie zdominować Utah notując w 2 kwarcie bodajże run 9-0 w ciągu 2minut gry.Baryłki natomiast słyną z gry-można powiedzieć ze rozkręcają sie z minuty na minute, bardzo dużo dają bench pleyers. Gra jest bardzo zbilansowana praktycznie wszyscy w ekipa Karla punktują.W pierwszym meczu tych druzyn LAC 109 @ DEN 105.Warto oglądać to spotkanie bo na pewno zobaczymy mnóstwo fajnych ataków- spektakularnych dankow. Bleka z Chrisem rozumieją sie coraz lepiej, to co Gryfin zrobil w meczu z okla =jestem pod wrazeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dyscyplina: Koszykówka – NBA

data: 03.02.2012 04:30

Los Angeles Clippers – Denver Nuggets

typ: 1(-1.5 pkt)

kurs: 2.04

bukmacher: Pinnacle

 

Analiza:

Oba zespoły są po spotkaniach, które kosztowały ich sporo sił. Denver 2 dni temu uległo Memphis u siebie po dogrywce, natomiast Clippersi wczoraj po zaciętym boju pokonali Utah w Salt Lake City po raz pierwszy od 9 lat. Mecz zapowiada się widowiskowo z nastawieniem przede wszystkim na atak, co będzie skutkowało sporą ilością zdobywanych punktów. Mimo tego, że LAC gra mecz dzień po dniu to powinni sobie poradzić z ekipą Nuggets, którzy personalnie jeżeli chodzi o pierwszą piątkę ustępują im o klasę. Dodatkowo LAC jest teraz w gazie najpierw wygrana z bardzo mocną ekipą z Oklahomy i wczorajsze zwycięstwo Jazz. Oba mecze efektowne, ale i efektywne jeżeli chodzi o grę Clippersów, co pokazuje, że na magiczną czwórkę ekipy z miasta aniołów ciężko teraz znaleźć mocnych w całej lidze. Myślę, że minimalny handicap w zamian za naprawdę dobry kurs to dobra okazja na dzisiejszą noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka WNBL

03.02.2012 10:30

Townsville K - Bulleen K

typ: 1

kurs: 2.14

buk: Pinnacle

 

Dzisiaj o godzinie 10:30 czasu polskiego rozpocznie się mecz kobiecej ligi NBL pomiędzy Townsville, a Bulleen. Mecz można nazwać spotkaniem na szczycie gdyż zmierzą się ze sobą trzecia i druga drużyna w tabeli.

Townsville jest aktualnie na 3 miejscu z bilansem 12 zwycięstw i 8 porażek. Jest to jeden z najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa. Liderką ekipy jest Shanavia Dowdell, którą wspierają Australijki. W ostatnim meczu przegrali z Adelaide 61:64, lecz wcześniej wygrali z AIS 82:60 oraz z Sydney 70:57. Co warte odnotowania pod względem zdobyczy punktowych są na drugim miejscu w lidze, ustępując jedynie o 12 punktów Dandenong, co doskonale świadczy o ich sile ofensywnej.

Co do gości to są one vice liderkami z bilansem 12 zwycięstw i 5 porażek. Grają bardzo dobrze, lecz w ostatnim meczu bardzo wysoko przegrali u siebie z Bendigo 74:56. Z pewnością wszystko przez kontuzję liderki zespołu J.Leedham(26.4min, 9.9ppg, 5.1rpg, 2.2apg, 2.8stl), która nie zagra również dzisiaj. Dodatkowo zabraknie co gorsza dla Bulleen bardzo solidnej Harrington(18.3min, 6ppg, 1.5rpg, 1.5apg).

Myślę, że w tym meczu nie będą miały argumentów do wygrania spotkania i doznają drugiej z rzędu porażki, a szóstej w tym sezonie. Polecam, bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denver @ LA Clippers Total Points Over +207 2.00 :minus:

 

Male uzasadnienie moje przemyślenia,ano wczoraj oglodalem spotkanie jezzmenow z LAC. Bardzo fajny mecz, szybki ofensywny,obie drużyny nastawione na zdobywanie pkt.Dzisiaj nad ranem ekipa z LA będzie podejmować Denver które tag ze słynie z ofensywnej koszykówki.Jak dla mnie padnie gruby overek w tym meczu obie ekipy po winy spokojnie przekroczyć barierę 100pkt. LA Clippers bardzo slaba ławka. Wczoraj dali sie zdominować Utah notując w 2 kwarcie bodajże run 9-0 w ciągu 2minut gry.Baryłki natomiast słyną z gry-można powiedzieć ze rozkręcają sie z minuty na minute, bardzo dużo dają bench pleyers. Gra jest bardzo zbilansowana praktycznie wszyscy w ekipa Karla punktują.W pierwszym meczu tych druzyn LAC 109 @ DEN 105.Warto oglądać to spotkanie bo na pewno zobaczymy mnóstwo fajnych ataków- spektakularnych dankow. Bleka z Chrisem rozumieją sie coraz lepiej, to co Gryfin zrobil w meczu z okla =jestem pod wrazeniem.

szkoda 4 oczka zabrakło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka Francja A1 19:30

Orleans - Le Mans

typ; -6 pkt Orleans

2.21

Pinnacle

Analiza

Dziś w spotkaniu siedemnastej kolejki francuskiej ekstraklasy koszykarskiej Orleans na wlasnym parkiecie podejmie druzyne Le Mans. Jak do tej pory w rozgrywkach ligowych obydwa zespoly radza sobie podobnie. Obydwie ekipy legitymuja sie w tej chwili bilansem 11-5, Le mans plasuje sie na 4. miejscu, Orleans na 5-atym. Faworytem bukmacherow wydaje sie byc zespol gospodarzy, nie moze byc inaczej. Orleans w tym sezonie u siebie przegral tylko jedno spotkanie sposrod osmiu rozegranych. Druzyne Le Mans na wyjazdach spisuje sie przecientnie, bilans 4-4. Rowniez dyspozycja w ostatnich spotkaniach wydaje sie stawiac w roli faworytow gospodarzy, ktorzy kontynuują serię pieciu wygranych spotkan z rzedu. Le Mans w ostatnim czasie przegralo dwa z rzedu spotkania na wyjazdach, z Cholet i Nancy, z ktorymi to Orleansi poradzili sobie nie tak dawno na wlasnym parkiecie. Nie widze tutaj innego wyniku niz zwyciestwa gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszkówka,Nba

Spotkanie: Toronto-Washington

Typ: 2

Kurs: 2,6

Bukmacher:Bet365

Analiza:

 

Do Toronto dzis przyjezdza ekipa Wizards.Po zmianie trenera Washingron znacznie lepiej gra i to widac zwłaszcza McGee zaczął zepsze zawody grac.Wizards ostatnio gra na bardzo dobrej skutecznosci ale przegrywa bylo to ostatnio z Orlando,uzasadniona porazka z Chicago ,wygrana w Charlotte.Toronto zas gra padake przegrali bardzo wysoko w Bostonie ,ulegli Atlancie i wygrali z mizernym NJ.W dalszym ciagu nie zobaczymy na boisku Barginianiego a to spore oslabienie.Kluczem do zwyciestwa wg mnie bedzie rozkład punktow na posczegolnych graczy czyli;McGee,Wall czy Young.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

04.02.2012, godz: 02:05

Spotkanie: Houston Rockets - Phoenix Suns

Typ: 2

Kurs: 3,56

Bukmacher: Betsafe

Analiza:

 

Ładny kurs do grania, pierwsze co mi przyszło na myśl gdy spojrzałem na ten mecz ... Teoretycznie gdyby tak spojrzeć bez żadnych statystyk to 100% faworytem może wydawać się zespół Houston, ale ja głównie zwracam uwagę na historię meczów między danymi zespołami ... W konferencji zachodniej gospodarze zajmują 9 miejsce w tabeli z 12 zwycięstwami i 10 porażkami, dzisiejsi goście są na 12 miejscu z bilansem 8 zwycięstw i 13 porażek ... Co dla mnie najważniejsze, Pheonix wydaje się mieć patent na Houston Rockets, w tamtym sezonie na cztery spotkania wszystkie wygrali dzisiejsi goście ... W tym sezonie również oba zespoły się spotkały już trzykrotnie i każdy mecz był zacięty, ale dwa razy wychodziło zwycięsko z tego boju Phoenix Suns, pierw na wyjeździe 123:116, następnie u siebie 113:110, by w kolejnym meczu przegrać 93:95 ... Czyli jedno co się rzuca w oczy to na pewno to że żadna drużyna w tych meczach nie miała dużej przewagi i wszystko było możliwe do końca ... Ja stawiam tutaj na zwycięstwo Phoenix co najmniej 5-cioma punktami ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data: 04.02.2012 1:05

Spotkanie: Philadelphia 76ers - Miami Heat

Typ: podwójny wynik (połowa/koniec meczu): Miami Heat/Miami Heat

Kurs: 2,35

Bukmacher: Bet365

 

Typ głównie ze względu na okoliczności w meczu Milwaukee-Miami. Miami w tym meczu zagrało genialną pierwszą kwartę, gdzie rozniosła w pył gospodarzy, wygrywając ją 17 punktami (dokładnie 40:23). Skuteczność Heat w tej kwarcie byhła niesamowita. Co się później stało? Ano to, że Miami po pierwszej połowie uznało, że mecz był wygrany, bo prowadzili 13 pkt. Druga połowa była jednak dla Miami koszmarem i przegrali ją 21 pkt. Miami przegrało ten mecz, bo zlekceważyło rywali. Uważam, że w tym meczu ich motywacja będzie ogromna i od samego początku zdobędą przewagę, ale tym razem nie stracą koncentracji i wysoko wygrają. Nie bez powodu Miami jest głównym faworytem do wygrania całych rozgrywek NBA. Ich skład jest piekielnie mocny, jedynie koncentracji czasem brakuje. Najwyższy czas też poprawić grę na wyjazdach, bo u siebie Heat koszą aż miło, a na wyjazdach dość słabo. Philadelphia to mocny rywal, ale Miami lubi spotkania z najlepszymi, wtedy się mobilizują na 100%. Wszystkie ważniejsze mecze w tym sezonie Miami wygrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka 1. liga polska 18-00 4.02.2012

Rosa Radom - MKS Dabrowa Gornicza

typ; -2.5 pkt Rosa

1.85

ToBet

Analiza

Dziś w spotkaniu dwudziestej kolejki rozgrywek 1. ligi koszykowki w Polsce, Rosa Radom na wlasnym parkiecie podejmie zespol MKSu Dabrowy Gorniczej. Jak do tej pory w rozgrywkach ligowych nieco lepiej radza sobie przyjezdni z Dabrowy,ktorzy aktualnie plasuja sie na 3. miejscu w ligowej stawce. Radomianie natomiast posiadajac dwa zwyciestwa mniej od mksu, zajmuja aktualnie 5. miejsce w ligowej stawce. Celem podopiecznych Mariusza Karola jest jednak miejsce w czolowej czworce przed rozgrywkami playoff. Szanse na wskoczenie do czolowej czworki maja juz dzis, w obliczu pauzy w tej kolejce Spojni Stargard. W pierwszym spotkaniu w Dabrowie wygrali Radomianie i dzis chca ponownie pokonac MKS. Szanse gospodarzy tym bardziej rosną, gdyz wrocili oni ostatnio na wlasciwe tory pokonujac pewnie w Lublinie Start grajac zaledwie osmioosobowym skladem. Po kontuzjach na dzisiejsze spotkanie wracaja jednak juz Emil Podkowinski i Tomasz Pisarczyk, sila pod koszem rosy bedzie wiec zdecydowanie wieksza. MKS nie radzi sobie zbyt dobrze w spotkaniach wyjazdowych, przy bilansie 9-1 u siebie, legitymuje sie bilansem 4-5 na wyjazdach. Sadze, ze faworytem dzisiejszego meczu sa gospodarze i to oni siegna dzis po dwa punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka, Tauron Basket Liga

5/2/12 g. 18:00

Spotkanie: Anwil Włocławek - Siarka Tarnobrzeg

Typ: over 162,5 pkt

Kurs: 1,87

Buk: Pinnacle

 

Tym razem mój typek będzie dotyczył spotkania prosto z Polskich parkietów koszykarskich bo z Tauron Basket Ligi a dokładniej z Włocławka. Bo właśnie tam miejscowy Anwil podejmie Siarkę Tarnobrzeg o godzinie 18:00. Anwil w tym sezonie mimo możliwość nie jest tak wysoko jak mógłby być, jak bywał kilka lat wstecz, zajmuje 4 miejsce w lidze, do lidera z Sopotu traci 4 oczka. U siebie Anwil radzi sobie dość dobrze bo wygrał 9 spotkań z 11, w tym raz po dogrywce przegrali. W ostatnich 5 meczach rozegranych u siebie Anwilu 3 razy padło więcej niz 162,5 punktów. Ogólnie Anwil u siebie potrafi rzucać co widać po wynikach, a Siarka lubi tracić. Drużyna z Tarnobrzega jest dopiero 9 w lidze, na koncie ma 32 punkty zdobyte mniej więcej po równo(u siebie 17, na wyjeździe 15). Siarka jednak co widać po wynikach lubi tracić, bo często gęsto rywale wrzucają im po 90 punktów na mecz co jest jest dla mnie dobrym wynikiem szczególnie gdy jutro będzie Anwil i z jego strony spodziewam się tych oczek koło 100. Overy 162,5 padały w aż 15 spotkaniach Siarki, w tym aż 7 razy w 11 spotkaniach wyjazdowych tej drużyny. W pierwszym spotkaniu tych drużyn dość niespodziewanie bo 109:104 po dogrywce wygrała Siarka. A jak będzie jutro? Myślę że dość podobnie jeśli chodzi o liczbę punktów dlatego taki też typ podaję jako pewniak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data i godzina: 5.2.2012, 3:00

Spotkanie: Charlotte Bobcats vs Phoenix Suns

Typ: Total Points for Marcin Gortat? over 16

Kurs: 1.943

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Gortat jest najelpszym koszykarzem Suns pod względem średniej ilości zdobywanych punktów, zbiórek na mecz i średniej bloków. Średnio zdobywa 15,3pkt./mecz, ale tylko w 10 z 24 rozegranych miał 17 pkt. lub więcej. Jednak dzisiaj spotkanie z Bobcats, najgorszym zespołem ligi NBA. Bilans 3-20 mówi wszystko. Dodatkowo to zespół, który ma drugą najgorszą defensywę w lidze, bo traci 101,3 pkt./mecz oraz pozwala na 47,3% celności z pola (3 najgorszy wynik ligi). Dodatkowo zespół gości gra od pewnego czasu w bardzo rezerwowym składzie, dzisiaj nie będzie podstawowych Hendersona i Augustina. Przeciw Gortatowi zagra DeSagana Diop, który ma średnią 1,1pkt./mecz w tym sezonie i 26% skuteczności. Z rezerwy więcej gra Mullens i rzadko Biyombo. W ostatnich meczach z Portland wszyscy trzej ugrali 15 pkt. i 6 zb., a z Lakers 5 pkt. i 11 zb. Według mnie Gortat powinien sobie dzisiaj trochę poprawić statystyki, 20 pkt. i 15 zb. spokojnie w jego zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data: 07.02.2012 1:00

Spotkanie: Washington Wizzards-Toronto Raptors

Typ: Washington Wizards under 95,5

Kurs: 1,85

Bukmacher: Toto-Mix

 

Zajmujące 29 miejsce w tabeli NBA Washington Wizards podejmie 25 zespół tych rozgrywek Toronto Raptors. Mecz zapowiada się na interesujący.Kursy bukmacherów sugerują,że walka powinna toczyć się do samego końca.Wybrałem typ poniżej 95,5 pkt dla gospodarzy gdyż wydaje mi się on być bardzo realny.

Ekipa Wizzards na 13 spotkań u siebie dziewięciokrotnie osiągała under 95,5 pkt.Overy notowała z czołowymi drużynami(wyjątkiem jest ekipa New York Knicks).Goście z Toronto do czołowych ekip nie należą.Spodziewam się meczu walki w którym decydować będzie obrona i niewymuszone błędy.

Goście w ostatnim spotkaniu z Miami pokazali,że stać ich na dobrą grę.Co prawda przegrali lecz nie mają się czego wstydzić.Właśnie ekipa z Miami rzuciła Raptors 95 pkt.Myślę,że ekipa z Washington będzie jeszcze mniej skuteczna .Toronto na wyjazdach nie powala - tracili często powyżej 95 pkt jednak z dobrymi zespołami typu Boston,Denver,Orlando.

Warto też dodać,że ostatni mecz obu drużyn w Washington zakończył się wynikiem 93:78.

Od 3 meczy u siebie drużyna Washington nie osiągnęła więcej niż 95 pkt. Tym razem również nie powinna.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, USA - NBA

Data: 07.02.2012 04:00

Spotkanie: Portland Trailblazers - Oklahoma City Thunder

Typ: Portland (-5,5)

Kurs: 3.00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Portland miażdży u siebie. Ich bilans na własnym parkiecie wynosi 11-1. Co więcej te zwycięstwa nie są minimalne, bo ich bilans punktowy przed własną publicznością to 1269-1071 czyli prawie 200 pkt na plus. Wystarczy spojrzeć na ostatnie spotkania Blazers u siebie:

 

Portland Trailblazers - Denver Nuggets 117-97

Portland Trailblazers - Charlotte Bobcats 112-68

Portland Trailblazers - Phoenix Suns 109-71

Portland Trailblazers - Memphis Grizzlies 97-84

 

Jak widać są to zdecydowane zwycięstwa, a czasami nawet deklasacje (choć wiadomo, że Suns czy Bobki to nie OKC). Portland w Rose Garden w tym sezonie trafia średnio 105,8 pkt na mecz, a 5 ostatnich rywalizacji wygrali różnicą średnio 25,4 pkt. Aldridge jest on fire, dobre mecze z Nuggets i Kings gdzie trafiał prawie 30 oczek z wysoką skutecznością. Mocne spotkanie Batuma z Denver (33 pts). Wiadomo, że Thunder to rywal z wyższej półki, bardzo dobrze radzący sobie na wyjazdach. Jednak z obecną formą Blazers u siebie trudno mi uwierzyć, że gospodarze dadzą sobie wyrwać zwycięstwo. Przede wszystkim trzeba zatrzymać Duranta i nie odpuścić Westbrooka. Jeśli chodzi o dyspozycje to jedynie Felton jest questionable. Typ dość ryzykowny ze względu na handi, bo OKC jak już przegrywa to niewysoko jednak często ok. 10 punktami. Dla mniej odważnych polecam typ Portland ML lub jakiś over Blazers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka, NBA

7/2/12 g. 1:30

Spotkanie: New York Knicks - Utah Jazz

Typ: 2

Kurs: 2,33

Buk: Betfair

 

Szkoda że kurs spadł już tak bardzo bo wcześniej można było dostać nawet 2,80 jednak dalej ten typ uważam za value. New York Knicks jest obecnie w słabszej formie niż Utah, dodatkowo dzisiaj zagrają bez ważnej postaci jaką jest Amare Stoudemire. NYK z 24 spotkań wygrało ledwie 9, z tego w ostatnich 7 meczach tylko 2. U siebie Knicks wygrali tylko 5 razy w 12 meczach, co na pewno nie zachwyca. Taka gra daje im dopiero 10 miejsce w Konferencji Wschodniej. Inaczej jest z Utah bo zajmują oni 5 miejsce w Konferencji Wschodniej, wygrali 13 z 22 spotkań, na wyjazdach co prawda tylko 2 wygrane, ale odniesione w ostatnich 4 meczach. Wygrali oni 3 z 5 ostatnich spotkań, ogólnie radzą sobie dobrze historia też jest za nimi bo wygrali 6 z ostatnich 10 spotkań bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami. Sądzę że to spotkanie może zakończyć się zwycięstwem gości stąd tak typuję i uważam że taki typ na dzisiejszą nockę jest dość pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers

Typ:LA Lakers

Kurs: 2,60

Buk: William Hill

Godz. 1-05

 

Analiza:

Gdy widzę taki kurs na Lakers to się cieszę. Grzechem jest wręcz na nich nie postawic. Jeziorowcy to klasa sama dla siebie. Bryant, Bynum, Gasol, Fisher plus ciekawa ławka rezerwowych. Ale najważniejszy jest Kobe, lider z prwadziwego zdarzenia. Po jego kiepskim początku sytuacja LA wyglądała słabo. Jednak ostatnimi czasy Bryant bryluje na parkietach i swoimi swietnymi wystepami wyciągnął z dołka Jeziorowców. W styczniu grał fenomenalnie, regularnie zdobywał ponad 30 pkt prowadząc swoj zespół do zwyciestw. Dzisiejszy rywal Lakers radzi sobie nadspodziewanie dobrze. To ze 76ers to solidny zespoł wiedziałem,ale ze bedą siłą nr 3 na wschodzie to juz spore zaskoczenie. Wyzej ceniłem Orlando, Boston czy Atlante, a tu narazie niespodzianka. Pytanie jak długo utrzymaja tę swietna forme. Nie uważma zeby przez cały regulany sezon udawało im sie tak dobrze grac. Nie wierze też ze utrzymaja miejsce w pierwszej czworce na wschodzie. To ciekawy zespół, jednak nie z takimi możliwościami jak Celtics czy Magic. Ostatnio szostki maja serię cieżkich meczy i co ciekawe graja dobrze. Od 31 stycznia pokonali Orlando, Chicago i Atlante, czyli całą czołówkę ze wschodu, poza Miami, ktorzy akurat ich bardzo wyraźnie rozbili, bo az 99-79. Lakers co prawda na wyjeździe nie zachwycaja, ale ostatnio coś w ich grze drgnęło i pokonali groźnych u siebie Timbervolves i Nuggets. Liczę na starą gwiardię z Miasta Aniołów. To wciąż silny zespół, majacych dobrych graczy podkoszowych - Gasola i Bynuma, oraz dobrze rzucających skrzydłowych czy rozgrywajacego. Z LA zawsze trzeba sie liczyc, bo to wkońcu najlepszy zespół ostatnich lat. Dzis stawiam na Jeziorowców, bo bardzo atrakcyjnym kursie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Eurocup

Data rozpoczęcia: 07.02.2012 20:30

Spotkanie: Valencia - Nymburk

Handicap Valencia-5 1,85 Sportingbet

 

krótkie uzasadnienie w pierwszym meczu top 16 eurocupu podopieczni VELIMIRa PERASOVICa wygrali z mistrzem czech 80-71, nie do zatrzymania byl najlepszy strzelec zespołu prawdziwa gwiazda Nando De Colo, ktory rzucił az 32 pkt. Hiszpanie zdominowali rywala całkowicie w połowie meczu prowadzać 45-30. Graja bardzo twardo zdecydowanie w obronie i wypuszczając szybkie skuteczne kontry. Hiszpanie jak na razie ida jak burza w europejskich pucharach w 16 jeszcze nie zaznali porażki pokonując BCM Gravelines 63 - 69 deklasujac VEF Riga 80 - 49 w rodzimej lidze Pamesa nie gra tak dobrze bo poziom jest znacznie wyższy jak na razie miejsce w środku tabeli, jak dla mnie zespól bardzo dobrze grający na własnym parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

spotkanie: Minnesota Timbervolwes - Sacramento Kings

typ: Minnesota over 105,5

kurs: 2,62

buk: William Hill

godz. 2-05

 

analiza:

W najlepsze rozkręciła sie najlepsza liga koszykarska na świecie. Dzisiejszej nocy kilka spotkan, ale brak ciekawych spotkan czołowych drużyn. Moją uwagę przykuło spotkanie ekip, które na zachodzie mają niewielkie szanse na awans do play-off. Szans na pewno nie mają Królowie, którzy na zachodzie maja bilans lepszy tylko od Hornets. Leśne Wilki maja bilans 12-12, co daje im aktualnie 10 lokate, jednak szczerze wątpie, by udało sie przegonić takie zespoły jak Houston, Utah czy Portland, a do tego nie dać się przescignąć Memphis. Raczej lokata nr 10-11 to optymalne miejsce dla tego zespołu. A szkoda, bo bardzo podoba mi sie gra tego zespołu. Gdy mówa jest o Minnesocie na mysl przychodzą mi dwie osoby - gwiazda Kevin Love i wielka nadzieja Ricky Rubio. Bardzo ciekawy i perspektywiczny duet. Rubio to debiutant, ale juz eksperci sie nim zachwycaja. To w tej chwili trzeci podajacy ligi za Nashem i Rondo, a przeciez w lidze sporo swietnych playmakerów. Do tego również plasuje sie w czołówce najlepiej przechwytujących. Moze nie zawsze można liczyć na jego skutecznośc, ale myślę ze jeszcze ma czas na poprawienie tego elementu gry. Kevin Love to z kolei uznany juz gracz w lidze. W ostatnich Mistrzostwach Świata był wyróżniajacym sie graczem amerykanskiego Dream Teamu, w kolejnych zapewne tez bedzie wiodącą postacia. W tym sezonie narazie Kevin spisuje się rewelacyjnie. Ze srednią 25 pkt na mecz jest czwarty w klasyfikacji strzelców, z zebranymi blisko 14 piłkami ustepuje tylko Supermanowi Howardowi. Poza tymi graczami mozna liczyc na solidnych centra Pekovica i obronce Ridnoura. Ciekawą alternatywa dla Rubio jest Barea, ktory przyszedł z mistrzowskiego Dallas. Kings to od kilku lat jedna z najsłabszych ekip w konferencji. w tym roku potwierdzaja swoje niskie umiejetnosci. u siebie jakos sobie radzą (dodatni bilans 6-4), na wyjezdzie graja tragicznie (3-11). Wczoraj wygrali na wyjezdzie, ale przeciwnikiem byli najsłabsi Hornets, wiec przegrac nie wypadało. Dzisiejszej nocy zadanie zdecydowanie trudniejsze. Leśne Wilki to ciekawy zespoł, dobrze usposobiony ofensywnie. Obrona Kings jest najgorsza w całej lidze. Czy wykorzystaja to gospodarze?? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Wilki ostatni mecz grali w niedziele, więc są z pewnościa wypoczęci. Królowie wczoraj, wiec na pewno beda czuc małe zmęczenie, ktore gospodarze powinni wykorzystać. Liczę na ich dobrą skuteczność i nawrzucanie grubo ponad 100 pkt ekipie z Sacramento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale Love dziś nie gra... i jakoś słabo widzę ten over, ogólnie chyba warto próbować ponownie Sacramento :))

 

no ale jak to NBA, możliwe, że i bez Kevina narzucają grubo ponad 100 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka, NBA

08.02.2012 godz. 2:05

Spotkanie: Milwaukee - Phoenix Suns

Typ: 2

Kurs: 3,85

Buk: Pinnacle

 

Ładny kurs i duże ryzyko ale tylko tak można coś wygrać ... Małe kursy rzadko są opłacalne więc postawienie wysokiego kursu w meczu w którym, przynajmniej według mnie, nie ma tak zdecydowanego faworyta jakby wskazywały na to kurs, jest jak wisienka na torcie ... Phoenix Suns gra w kratkę raz dobrze raz źle, nigdy nie wiadomo jak do końca to będzie, chociaż ich zwycięstwo z Atalantą Hawks pokazuje że potrafią wygrywać z faworytami, przynajmniej z takimi kursowymi faworytami ...Milwaukee gra podobnie statystycznie jeśli chodzi o tabele i również potrafią ogrywać teoretycznie lepszych rywali, przykładowo ich dwa ostatnie mecze z Miami... W tym sezonie oba zespoły już się spotkały na hali Phoenix i wygrała drużyna dzisiejszych gości dość zdecydowanie 109:93 ... Również w poprzednich sezonach zespół Phoenix Suns dużo częściej wygrywał, chociażby w tamtym sezonie oba mecze które rozegrali z Milwaukee ... Dla mnie dobry kurs aby zaryzykować i spodziewam się zaciekłego meczu oraz nie wielkiej wygranej gości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Milwaukee Bucks - Phoenix Suns (połowa/koniec meczu)

Data: 8.02. 2:00

Typ: 2/2

Kurs: 5.50

Bukmacher: Sportingbet

Analiza: Ciekawi mnie kurs na "Słońca" w konfrontacji w Bucksami w ich hali. Obydwie drużyny nie należą do czołówki i są w swoim zasięgu, dlatego możemy spodziewać się wyrównanej gry i walki o każdą piłkę. Ja zaryzykuję i postwię tutaj na Phoenix, z tego powodu, że wczoraj wygrali w Atlancie z Hawksami, a jak wiemy nie należy to do zbył łatwych zadań. Phoenix całe i zdrowe jedzie do Milwaukee, więc jest dobrze, chociaż należy dodać, że zespół gra na wyjazdach już długo w małym odstępie czasu, jednak ja wierzę, że po zwycięstwie morale zespołu pójdą do góry i zmęczenie przeminie. Wiele zależeć będzie od Marcina Gortata, który jest jednym z najskuteczniejszych graczy w całej lidze NBA i o ile będzie dostawać dobre podania od Nasha to powinno być dobrze. Sam Steve ostatnio gra wyśmienicie i to on powinnien poprowadzić zespół do zwycięstwa. Już drugi raz Phoenix wygrywa z rzędu, a ja mam nadzieję, że przedłużą tę passę, ponieważ potrzebują zwycięstw. Ich bilans puki co to 10-14, a do ósmego zespołu w Konferencji Zachodniej troche tracą (Portland 14-11). Liczę przede wszystkim na Nasha, Gortata, Dudleya, Morrisa oraz trójki Redda i Fryea, a i Grant Hill pewnie sie nieco poprawi. W drużynie gospodarzy nie zobaczymy Boguta, jednak zagrają Gooden, Jennings, Delfino, Harris czy Ilyasova. Milwaukee legitymuje się bilansem 10-13, a mimo jako ostatni zespół łapią się do fazy play-off, więc dla nich to też mecz tylko do wygrania. Gospodarze przegrali swoje ostatnie 2 spotkania, więc są na przeciwnim biegunie co Phoenix. Ja jestem jednak pewny swego i stawiam, że Suns wygrają ten mecz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Eurocup

Data rozpoczęcia: 07.02.2012 20:30

Spotkanie: Valencia - Nymburk

Handicap Valencia-5 1,85 Sportingbet :plus:

 

krótkie uzasadnienie w pierwszym meczu top 16 eurocupu podopieczni VELIMIRa PERASOVICa wygrali z mistrzem czech 80-71, nie do zatrzymania byl najlepszy strzelec zespołu prawdziwa gwiazda Nando De Colo, ktory rzucił az 32 pkt. Hiszpanie zdominowali rywala całkowicie w połowie meczu prowadzać 45-30. Graja bardzo twardo zdecydowanie w obronie i wypuszczając szybkie skuteczne kontry. Hiszpanie jak na razie ida jak burza w europejskich pucharach w 16 jeszcze nie zaznali porażki pokonując BCM Gravelines 63 - 69 deklasujac VEF Riga 80 - 49 w rodzimej lidze Pamesa nie gra tak dobrze bo poziom jest znacznie wyższy jak na razie miejsce w środku tabeli, jak dla mnie zespól bardzo dobrze grający na własnym parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data: 09.02.2012 1:05

Spotkanie: Washington Wizards - New York Knicks

Typ: New York Knicks (ML)

Kurs: 2,10

Bukmacher: Unibet

 

New York Knicks w tym meczu ma być osłabiony brakiem Carmelo Anthony i chyba Amare Stoudemire(nie mam tutaj 100% pewności). Teoretycznie jest to wielkie osłabienie, stąd takie kursy, ale w meczu z Utah Knicks wygrali bez najmniejszcyh problemów 99:88, a zmiennicy spisali się na medal. Gra NY ostatnio uległa sporej poprawie. Na 5 ostatnich spotkań wygrali 3 razy, a te dwa przegrane mecze też były całkiem niezłe w ich wykonaniu, bo przegrane po zaciętych bojach 102:105 z Chicago Bulls czy 89:91 z Bostonem to nie jest powód do wstydu. Widać, że zespół jest coraz bardziej zgrany i w tym sezonie jeszcze mogą namieszać.

Waszyngton w dalszym ciągu jest jedną z najgorszych drużyn ligi, wygrywają naprawdę rzadko, zresztą bilans 5 zwycięstw i 20 porażek mówi sam za siebie. Defensywa Waszyngtonu jest kiepska, a nawet można powiedzieć, że jej nie ma.

W tym sezonie zespoły grały już ze sobą na parkiecie Waszyngtonu i wówczas NY Knicks wygrali 99:96. W siedmiu ostatnich meczach między tymi ekipami 7 razy górą był Nowy Jork. Sądzę, że w tym meczu NY również będzie górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka, NBA

9/2/12 g. 2:00

Spotkanie: Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves

Typ: 2

Kurs: 4,01

Buk: Pinnacle

 

Kurs jest wyśmienity na to spotkanie bo ja upatruję tutaj spore szanse na zwycięstwo Minnesoty. Jeśli chodzi o tabele to wyżej jest Minnesota która wygrała 13 meczów i przegrała 12 a niżej Memphis który ma odwrotny bilans. Minnesota jest w zdecydowanie lepszej formie bo wygrała ona 6 z ostatnich 8 spotkań, przegrali w tym czasie z Lakersami i Indianą i to u siebie bo na wyjeździe udało im się pokonać Netsów, Maverikcs i Houston. Memphis w tym czasie w 9 spotkaniach przegrali aż 7 meczów w tym 2 u siebie dwukrotnie ze Spurs, a wygrali raz z Denver po dogrywce, bo poza tym było 6 wyjazdów. U siebie Memphis wygrali 7 razy i 4 razy przegrali a Minnesota wygrała 6 wyjazdowych spotkań i przegrali 4. Sądzę że jeśli weźmiemy pod uwagę formę to zdecydowanie faworytem jest Minnesota a kurs jest wyśmienity w związku z czym nie mogę przejść obojętnie obok tego meczu i typu na gosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz 09/02/12 18:45

Koszykówka Euroliga M.

Zalgiris Kaunas - Barcelona

typ-Barcelona(-8,5)

kurs 1,90

Expekt

 

Barcelona w tej edycji Euroligi poniosla tylko jedna porazke w Sienie roznica 3pkt kiedy to miala juz zapewniony awans do top 16.Po za tym 12 zwyciestw z czego 5 wyjazdowych.Barca na wyjezdzie pokonywala miedzy innymi Maccabi 57-71,czy tez UNICS 65-93,a to tylko zespoly ktore wystepuja dalej w top 16.W lidze,gdzie Barca takze lideruje ostatnio wygrana na wyjezdzie z Estudiantes roznica 15pkt. Tym razem zespolowi z Katalonii przyjdzie sie zmierzyc z mistrzami Litvy,ktorzy po szczesliwym awansie do najlepszej szesnastki zbieraja od kazdego baty,nie odnaszac jak dotad zadnej wygranej w 3 spotkaniach,ulegajac tydzien temu wlasnie Barcelonie stosunkiem 94-80. W rundzie zasadniczej tegorocznej Euroligi Zalgiris mial okazje sie zmierzyć na wlasnym parkiecie z takimi zespolami jak CSKA czy Panathinaikos.Oba te spotkania oczywiscie przegral (CSKA 113pkt roznicy,Panathinaikos 35).Jako ze Barca to zespol podobnej klasy,sadze ze spokojnie stac ich na odniesienie na Litwie solidnego zwyciestwa ktore zapewni juz wyjscie z grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

spotkanie: Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder

typ: Oklahoma under 98,5

kurs: 3,25

buk: William Hill

godz. 4-35

 

analiza:

spotkanie druzyn z zachodu ma jednego faworyta. Sa nim gromy, ktorzy w lidze legitymuja sie najlepszym bilansem. a ich rywal, kings wyraźnie graja odstaja poziomem od ekip z zachodu. ja jednak nie podzielam tego zdania. z jednego powodu. krolowie u siebie potrafia grac, co juz w tym sezonei pokazywali. do domu bez zwyciestwa jechaly stad takie ekipy jak lakers, pacers czy blazers. ich słaby bilans wywodzi sie głownie z wyjazdow, gdzie wygrali tylko 3 z 15 meczy. u siebie wyglada to juz conajmniej przyzwoicie, bo 6-4. trzeba miec na uwadze, ze Thunder graja narazie kapitalnie i odprawiaja kolejnych rywali. pytanie tylko jak długo Durant do społki z Westbrookiem pociągną ten wózek... swietny duet, tyle ze za bardzo brak wsparcia. ibaka mnie nie przekonuje, Perkins to dla mnie raczej statysta pod koszem a nie center na ktorym opiera sie gre obronna. jedyna pomoca dla duetu D-W jest chyba najlepszy rezerwowy Hardem. bedacym w trasie wyjazdowej koszykarzom thunder z kazdym meczem powinno grac sie coraz cięzej. juz w ostatnim spotkaniu z golden state mieli ogromne kłopoty. jeszcze na 22 sekundy to wojownicy byli blizej zwyciestwa, ale skuteczny rzut duranta i dwa osobiste westbrooka załatwiło sprawe. w sacramento bedzie trudniej. kings bardziej regularnie bronia. rzadko im sie zdarzaja wyniki grubo ponad 100 pkt. z pewnościa łatwiej im bedzie sie bronic znajac taktyke gosci. wystarczy dobrze sie skupic na dwoch pierwszych strzelcach i liczyc na swoja gre zespołową. nie zdziwie sie jak zwyciestwo oklahomie przyjdzie z wielkim trudem, bnawet jesli nie dojdzie do niespodzianki i wygraja kings. uwazam, ze gospodarze postawia trudne warunki thunder i nie pozwola sobie na nawrzucanie zbyt duzej ilości punktow. stawiam na unde punktowy oklahomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - USA, NBA

Spotkanie: Boston Celtics - Los Angeles Lakers (-3.5)

Typ: 2

Kurs: 3,25

Bukmacher: Bet365

godz: 02:00

Analiza:

Jutro o drugiej w nocy naszego czasu, dojdzie do hitowego pojedynku pomiędzy Bostonem, a Lakersami. Nieznacznym faworytem tego meczu jest Boston, ale ja jednak uważam że ten mecz wygrają Lakersi. Przede wszystkim Lakersi są na pewno ekipą mocniejszą, Bryant jest w gazie i potrafi sam wygrać mecz, jak na razie ma najwyższą średnią punktową w całej lidze. Przede wszystkim ma z kim grać, bo tak samo Bynum czy Gasol też są w świetnej formie, tylko ta ławka... Boston na pewno ma lepszą ławkę, ale w tym meczu myślę że nie będzie to miało większego wpływu bo mecz z Bostonem zostanie rozegrany 3 dni po ostatnim meczu Lakersów, czyli zmęczeni na pewno nie będą i pierwsza piątka z Kobym na czele będzie na pewno mogła zagrać na pełnych obrotach, przez dużą cześć meczu. No właśnie, a Boston to drużyna o której sile decydują gracze którzy mają już powyżej 30 lat (oprócz Rondo), więc myślę że jest to ważny aspekt. Boston ma obecnie serie 4 zwycięstw u siebie, ale co z tego jeśli potrafili przegrać na własnym parkiecie z Cavs czy z Phoenix (wtedy kiedy grali największy piach). Podsumowując, Lakersi są drużyną lepszą, i ten mecz powinni wygrać, Koby w mega formie, i myślę że nawet dobra defensywa Celtics go nie powstrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data: 10.02.2012 3:08

Spotkanie: Phoneix Suns - Houston Rockets

Typ: Houston Rockets (+1,5 pkt.) , handicap azjatycki

Kurs: 2,20

Bukmacher: Bet365

 

Houston to mocna drużyna, a jej 4 miejsce w konferencji zachodniej to nie jest przypadek. Wydaje się, że "Rakiety" złapały naprawdę doskonałą formę, co pokazują ich dwa ostatnie wyjazdowe zwycięstwa z mocnymi ekipami: 103:96 z Portland, 99:90 z Denver. Tym razem czeka ich kolejny mecz wyjazdowy- z Phoneix. Phoneix to dość nierówna drużyna, która ma momenty super gry, a potem potrafią stanąć i szybko stracić przewagę. Tak było w ich ostatnim meczu z Milwaukee, gdzie mieli już ogromną przewagę, a Bucks ich dogoniło, jednak bardzo szczęśliwie Phoneix wygrali ten mecz. Jak dla mnie Houston jest równiejszą drużyną. To, że "Rakiety" grały mecz dziś w nocy nie powinno mieć dużego znaczenia, bo to młoda drużyna, więc wytrzymałość na pewno jest. Denver i Portland to z pewnością trudniejsi rywale od Phoneix, więc skoro Houston z nimi wygrali, to nie widzę przeszkód, by pokonali też Suns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Mecz: Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks (-7.5)

Data: 11.02.2012 2:00

Typ: 2

Kurs: 3.00

Bukmacher: William Hill

Analiza: O 2:00 w nocy zostanie rozegrane spotkanie najlepszej ligi koszykarskiej na świecie, a mowa oczywiście o lidze NBA. Stawiam dzisiaj na Dallas, którzy na wyjeździe w Minesocie zagrają przeciwko tamtejszym "Wilkom". Dlaczego stawiam na Dallas? To proste, posiadają w swoim składzie zawodników, którzy mogą wygrać całą ligę, a co dopiero mecz w Minesocie. Puki co zajmują 6 miejsce w rywalizacji do play off w konferencji zachodniej z bilansem 15 wygranych meczy i 11 przegranych. Ostatnia drużyna łapiąca siędo PO ma 2 mecze wygrane mniej, więc Dallas taki mecz wygrać musi. W soim składzie mają takich dobrych graczy jak: Marion, Nowitzki, Haywood, Carter, West czy Terry oraz Odom, Mahinmi. Minesota nie ma takiego "pola rażenia". W tym sezonie co prawda pokonali już ekipę z Dallas na własnym parkiecię, jednak dzisiaj musi nastąpić rewanż i jestem tego zdecydownie pewien, dlatego stwiam na gości z handicapem ujemnym. Minesota w tym sezonie nie gra najgorzej, jednak nie "łapią" się do fazy play off. Na swoim koncie mają po 13 wygranych jak i przegranych meczy. Nie wykorzystują atutu własnego boiska, więc tym razem z całą pewnością stawiam na Dallas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data: 11.02.2012 2:08

Spotkanie: New York Knicks - Los Angeles Lakers

Typ: New York Knicks (+9,5 pkt.) , handicap azjatycki

Kurs: 1,40

Bukmacher: Bet365

 

Trochę mnie dziwi dość mocne faworyzowanie Lakersów w tym meczu. Knicks ostatnio złapali naprawdę dobrą formę i bez swoich największych gwiazd grają lepiej... 3 ostatnie mecze Knicks to wysokie zwycięstwa(z Wizards, Utah Jazz i Jets), a ich gra w lutym jest bardzo solidna. Lakersi doskonale radzą sobie w meczach na własnym parkiecie, ale na wyjazdach naprawdę kiepsko, bo bilans 4-9 w meczach wyjazdowych to słaby wynik. Wczoraj Lakersi niby wygrali z Bostonem na wyjeździe, ale mecz w mojej ocenie stał na niskim poziomie, a skuteczność obu ekip była żenująca. Jedyny pozytyw jaki mogę napisać o tym spotkaniu to kilka momentów przebłysku geniuszu Bryanta.

(Nie)Ciekawie wygląda bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy Knicks a Lakers, bo Lakersi wygrali 9 ostatnich spotkań. W tym sezonie jednak New York ma moim zdaniem dużo większe szanse, bo gra wyjazdowa Lakersów pozostawia wiele do życzenia. Sądzę, że zmotywowani poprawieniem niekorzystnego bilansu Knicks stawią mocny opór Lakersom, a może nawet pokuszą się o wygraną, bo jeśli nie dziś u siebie, z dobrą formą, to kiedy? Handicap +9,5 powinien wejść bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

11.02.2012 01:00

Toronto Raptors - Boston Celtics 86-74 :plus:

Typ Toronto Raptors +4,5

kurs 1,90 :plus:

Pinnacle

 

Ciekawy mecz się szykuje i chociaż rzadko oglądam NBA i moja wiedza na temat ligi jest bardzo ograniczona gram z handicapem na ekipe z Kanady. Raptors zagrają po raz kolejny bez Andrea Bargnaniego. Celtowie natomiast bez większych braków. Ostatnio te zespoły spotkały się 2 stycznia w Bostonie tam Celtowie wygrali 100-64. Dlaczego teraz będzie inaczej ? Kalendarz mają straszny wczoraj po dogrywce przegrali z Lakersami dziś już mecz w Toronto a zaraz o wiele ważniejsze spotkanie z Chicago Bulls. W NBA często zdarzają się spotkania, które decydują się w samej końcówce i sądzę, że dzisiaj właśnie taki mecz zobacze. Raptors będą chcieli się odegrać za wysoką porażke a Celtowie są zmęczeni po ostatnim boju z Lakersami i na pewno będą chcieli wygrać ale jak najmniejszym nakładem sił. Po fajnym kursie można spróbować bo straszna masówka poszła na gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...