Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się z plażówką pod ten temat

 

Fijałek/Prudel @1.6

 

Naszych oceniam jako lepszy zespół. Kursy byłyby niższe gdyby nie fakt, że nasza para miał straconą 1 część sezonu z powodu kontuzji. Jednak ostatnio złapali 3 miejsce w WT w Berlinie, co zwiastuję walkę o strefę medalową na IO. Mecz z Łotyszami będzie o awans z grupy, więc trzeba rozpocząć od razu z wysokiego C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rosja - Niemcy

Dwa podobne style gry opierające się na siłowej siatkówce z tym, że to Rosjanie są zespołem bardziej doświadczonym na wielkich imprezach. Ostatnio jednak idzie dość przeciętnie z ich obozu doszła dość ciekawa wiadomość na temat kontuzji ich jedynego atakującego Michajłowa. Podczas spotkania z Bułgarami doszło do jakiegoś kontaktu pod siatką i zawodnik bułgarski nastąpił na stopę Maxima, po tym zdarzeniu musiał boisko opuścić. W jutrzejszym spotkaniu może nie być po tym śladu, aczkolwiek problemy z kostką mogą dać o sobie znać podczas meczu, zwłaszcza, że jest to jedyna opcja w ataku. Takie uroki chcieli mieć dwóch libero to mają. Reszta zawodników w trakcie sezonu też zmagała się z mniejszymi lub większymi urazami, w lidze światowej niby odpuścili, ale jak zobaczymy składy to im późniejszy turniej tym skład przypominał już ten olimpijski a mimo to wyglądało to przeciętnie. Oczywiście nie ma co przez pryzmat tamtych spotkań oceniać szans, to dalej świetny zespół główny kandydat do złota, jednak zwycięstwa mogą nie przychodzić tak łatwo szczególnie z tymi lepszymi drużynami. A po drugiej stronie stanie solidna niemiecka ekipa, której naprawdę nie można niczego większego zarzucić. Owszem na FF w Sofii trochę zawiedli, ale przyjmując, że był to ich debiut i zostali wyeliminowani przez gospodarza a wiadomo jak się gra takie spotkania to można wybaczyć. Trener Heynen potrafi wykorzystać pełen potencjał z tego zespołu w dodatku na turniej olimpijski są szykowane przymiarki na przeniesienie Schopa na pozycję przyjmującego a wtedy siła w ataku nie mniejsza niż takich Rosjan. Jak wspomniałem obydwa zespoły mocna siłowa siatkówka, zagrywka jest silną stroną zarówno jednych jak i drugich, środek mimo urazów z jakimi zmagali się Rosjanie to oni mają lepszy, na skrzydłach też bym wskazał Rosjan chociaż Grozer dużo gorszym graczem od Michajłowa nie jest, ale łatwiej go zagotować. Nie spodziewam się łatwej przeprawy Sbornej set spokojnie w zasięgu Niemców.

 

Niemcy +2.5s - 1,54 Betsafe :n:

 

Włochy - Polska

Pisałem przy okazji zakładu długoterminowego, że bukmacherzy wystawili dość wysokie kursy na Italię, według mnie za wysokie. W takiej sytuacji mimo kibicowania Polakom zdecydowałem się zagrać na naszych rywali, którzy są zespołem wybitnie nam nie leżącym. Poza ostatnim pucharem świata i wcale nie łatwym zwycięstwem bo po tb, ciężko mi sobie przypomnieć zwycięstwo w meczu o stawek z nimi. Przegrywaliśmy w Pekinie będąc faworytem, przegrywaliśmy w Gdańsku w lidze światowej czy nawet na ostatnich Mistrzostwach Europy. Dużo problemów sprawia nam ich piekielnie mocna zagrywka, tam niemal każdy z zawodników serwuję mocno, w ten sposób Kurek może być dość szybko wyłączony z gry, siłę w ataku również mają większą Łasko > Bartman/Jarosz. Jednak nasz zespół jest lepszy w defensywie - Winiarski potrafi bardzo dobrze trzymać przyjęcie, Ignaczak też jest lepszym libero od Bariego - oraz na rozegraniu - Zagumny/Żygadło bardzo dobrze się uzupełniają pod wodzą Anastasiego. Dla mnie jest to mecz 50/50 zadecyduje dyspozycja dnia i jeśli żadna z drużyn nie zagra totalnego piachu to nie ma możliwości żeby to się skończyło w trzech setach. Z racji dużo wyższego kursu gram w stronę Italii.

 

Włochy - 2,50 Betsafe :n:

Włochy +1,5s - 1,75 Betsafe :n:

 

Uważałbym na Argentynę, zespół wydaje się być kompletnie bez formy, niby na Australię powinno to wystarczyć, ale kurs taki niejaki a szukanie czegoś na przeciwnika też by było na siłę. Lepiej odpuścić.

 

Pierwsze koty za płoty %-) Brawo Polacy! Miałem Włochów, ale widzieć ich tak zdemolowanych bezcenne :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA - Serbia :arrow: 1.50 :arrow: Unibet

 

Kluczem do tego typu jest brak Ivo w reprezentacji Serbii, to byl ich lider na zagrywace i w ataku, 50% ataku to byl on. Terraz go nie maja i bedzie bardzo ciezko trzymac taka jakosc jak z nim w skladzie. Serbia ma przewage tylko na srodku, na kazdej innej pozycji USA wydaja byc sie lepszymi. Atakujacy to Stanley, doswiadczony gracz, powinien byc liderem Amerykanow. Liczę tez na ich pozytywne podejscie, mentalnie zawsze sa na wysokim poziomie.

 

 

Rosja - Niemcy :arrow: 1.22 :arrow: Unibet

 

Sory ale Niemcy to nie ta polka co my i Rosja. Rosjanie powinni ogaranac ten mecz, moze beda sie meczyc ale wygraja. Michajlov pewnie bedzie gral bo nawet Igla pisal, ze ta kontuzja nie jest grozna :)

 

 

Polska - Wlochy :arrow: 1.50 :arrow: Unibet

 

Jak Nasi beda grac tak jak dotychczas to nawet nie lezacy nam Wlosi sa nie straszni. Ta druzyna nie ma praktycznie slabych stron i ma mega trenera, osobowosc, Anastazjego. O presji nie moze byc mowy, ci ludzie grali juz xx takich waznych meczow. Mamy mieszanke mlodziezy i starszych graczy, to swietnie ze soba wspolgra. Musielibysmy zagrac jakos bardzo slabo zeby przegrac ten mecz. Bedzie twarda walka i wierze ze nasi to wygraja, to mecz o 1 msc w gr. Bardzo wazny, w Peknie przegralismy 3:2 ale wtedy mielismy inna druzyne, nie grali tak jak teraz. Optymistycznie podchodze do tego spotkania.

 

 

PS Sory, moze argumentacja jest jakas zawila ale jestem na lekkim kacyku %-)

IMO typy sa warte gry :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartym secie Polacy pokazali niesamowity pokaz siły. Wychodziło im niemal wszystko i oby tak do końca :) W zasadzie nie mamy słabych punktów, a i atmosfera w zespole widać że jest bardzo dobra. Jeśli utrzymamy to do końca to wierzę że będzie złoto bo potencjał do tego mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - Bulgaria

Bułgaria we wczorajszym meczu mimo zwycięstwa 3-0 nie zachwyciła a za przeciwnika mieli najsłabszy zespół na turnieju. W tym momencie widać, że brakuję drużynie Kazjińskiego jak również Żekova, który wirtuozem rozegrania nie był, ale wachlarz zagrań posiadał o wiele ciekawszy niż Bartoev. Jak Polacy zagrali wczoraj z Włochami pewnie większość widziała, skoro Łasko, Savani i Zaytsev nie byli w stanie zrobić nam większej krzywdy to co dopiero Nikolov i Sokolov. Tutaj tylko rozluźnienie Polaków może sprawić, że przegrają jakiegokolwiek seta, ale w ta raczej wątpię Anastasi nie jest typem trenera który sobie na takie rzeczy pozwoli, poza tym nie ma się co męczyć lepiej zachować siły na to najważniejsze szóste spotkanie. -2,5 w sam raz na singla, -1,5 akurat do dubla.

 

Polska -2,5s - 2,01 Pinnacle :n:

Polska -1,5s - 1,32 Betsson :n:

 

:zdziwiony:

 

Argentyna - Włochy

Italia zagrała we wczorajszym spotkaniu na tyle na ile pozwolili jej Polacy, co nie zmienia faktu, że rozczarowali. Bronią Włochów miała być zagrywka, owszem dobrze zagrywali jednak taktyka serwowania na Winiarskiego nie mogła przynieść rezultatu, za dużo też kierowania serwisu na Ignaczaka a za mało na Kurka. Teraz będzie łatwiej, pisałem o Argentynie przy okazji spotkania w Memoriale Huberta Wagnera, że oni nie radzą sobie z zespołami zagrywającymi bardzo mocno wtedy się to potwierdziło, teraz pewnie też. Ich atakujący nie atakują na jakimś niewiarygodnym zasięgu, i jeśli De Cecco nie poruszy bloku to jest kłopot. Pytanie tylko czy Włosi muszą się spinać i grać na 100%? I tak i nie, zajęcie miejsca 2 lub 3 powoduję, że i tak rywal będzie losowany, więc za dużej różnicy dla nich nie ma które zajmą. Z drugiej strony odpuszczenie ligi światowej i brak starć o stawkę chyba nie był najlepszym pomysłem, drużynie brakuję ogrania i złapania właściwego rytmu a Argentyna jest idealnym dla nich zespołem w tym momencie, żeby w końcu wrócić na właściwe tory.

 

Włochy -1,5s - 1,53 Pinnacle :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram podobnie :)

 

Polska - Bulgaria

 

Polacy wiadomo, megaforma, mega mental game. Nie mamy slabych punktow. A Bulgarzy pod forma i oslabieni, nie ma trenera, Kazinskiego i Żekova. To juz wystarczy zeby z nimi wygrac, w LS bylo 3:0, dzis tez tak powinno byc. DW mozna grac na singlu a -1.5 seta gdzies na kuponie.

 

Wlochy - Argentyna

 

Wlosi z nami nawiązali walke i to jest sukcesem, bede nieskromny %-) Z arg powinni sobie poradzic, przewyzszaja ich doswiadczeniem i cwaniactwem. Maja lepszych jakosciowo graczy i to dzis wyjdzie w meczu. -1.5 seta mozna pobierac.

 

USA - Niemcy

 

Amerykanie zagrali dobry mecz z Serbami i licze na kolejny dobry w ich wykoanniu. Tak samo jak wyzej, doswiadczenie i lepsza jakosc siatkarska powinna ograc Szwabkow. Tam jak Grozer nie bedzie mial dnia to pada cala repra, Niemcy to nie jest czolowka swiata, zreszta dzis USA wygra i caly czas bedzie sie liczyc w walce o I msc.

 

Brazil - Rosja

 

Na Ruskow 1.90, fajny kurs, powinni ograc juz niewielka Brazylie. Widac regres u kanarkow, Rezende imo powinien sie pozegnac z nimi po IO, trzeba to repre odswiezyc, przewietrzyc a takiego Dante np wyslac na emeryture. W Rosji mocna ekipa z Michajlovem na czele, ostatnio z nimi wygrywali, dzis powinno byc podobnie choc to nie jest jakis megapewniak ;) W sam raz na singla lub za drobne mozna dolozyc do tego Polske dw 3:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serbia - Niemcy

Krótko bo do meczu niewiele zostało. Serbia gra bardzo słabo, oprócz mocnego środka nie mają za bardzo czym straszyć, na skrzydle przeciętny Atanasjević, rozegranie z Petkovicem też do najlepszych nie należy. Strata seta z Tunezją daje trochę do myślenia. Według mnie nie ma kto pociągnąć tego zespołu tak jak to robił Ivan na ostatnich ME. Niemcy na razie 0-3 wszystkie spotkania, poza pierwszym setem w obydwu meczach słabo, jednak USA i Rosja to inna półka nawet mimo tego, że najlepiej nie grają. Niemcy dysponują lepszą zagrywką, rozegraniem i skrzydłami, Serbia lepszym środkiem, przyjęcie z lekkim wskazaniem na Niemców. Nie wykluczone, że to mecz o awans kto wygra przejdzie dalej, ja widzę w tej roli Niemców.

 

Niemcy - 2,10 Pinnacle :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka Olimpiada, 15-45, 3.08.2012

Korea Pld - Turcja

typ: -1,5 seta Korea Pld

3,25

Betsson

Analiza

Dzis w spotkaniu czwartej rundy fazy grupowej na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, siatkarki Turcji spotkaja sie z reprezentantkami Koreii Poludniowej. Faworytkami bukmacherow sa dzis Turczynki, zupelnie nie rozumiem dlaczego. Dlaczego to nie Koreanki sa dzis faworytkami? Po trzech rozegranych spotkaniach maja na swoim koncie 2. zwyciestwa. Pokonaly Serbki 3:1 i przedwczoraj po znakomitym spotkaniu w swoim wykonaniu zdemolowaly reprezentacje Brazylii 3:0. Przegraly tylko z Amerykankami 1:3. Koreanki na tegorocznych Igrzyskach graja bardzo dobrze, szczegolnie zaimponowaly w meczu z Brazylia. Mimo, ze Kanarinhos nie graly w tym spotkaniu na miare swoich mozliwosci to chyba nikt nie ma watpliwosci, ze ta reprezentacja nawet w slabej formie to scisla swiatowa czolowka. Ta "slaba reprezentacja" wygrala na tym turnieju z Turcją. Turczynki ulegly rowniez Chinkom 1-3, a wygraly podobnie z Serbią. Turczynki rowniez widzialem na tym turnieju i robia na mnie o wiele gorsze wrazenie od Koreanek. W reprezentacji Koreii pierwsze skrzypce gra atakujaca Kim, ktora zdobywa 2/3 punktow dla swojej reprezentacji. Jak dla mnie to Korea dzis powinna siegnac po zwyciestwo, jesli Azjatki zagraja dzis na miare swoich ostatnich spotkan to o wynik jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja - USA

Ciekawie się zapowiada i oby na zapowiedziach się tylko nie skończyło. Lekko faworyzowany jest zespół z Rosji, ale po ostatnim spotkaniu w wykonaniu USA jestem w stanie w tym spotkaniu zagrać zakład w ich kierunku. Tak grające reprezentacji USA nie widziałem od... Pekinu! Potwierdza się chyba to, że zespół gra cyklem olimpijskim i przez te cztery lata szykuję formę na te dla nich najważniejszą imprezę. Kapitalne zawody pomimo swojego wieku rozgrywa Stanley, regularność na zagrywce w jego wykonaniu porównałbym do Juantoreny, piekielnie mocne a mało błędów, potrafi seriami zdobywać punkty, Priddy również spisuję się powyżej oczekiwań cały sezon słabiutko, LŚ w jego wykonaniu też a tutaj gra prawie tak jak cztery lata temu. Nie ma Balla na rozegraniu ale Suxho godnie go zastępuję - całe szczęście bo z Thorntonem było by ciężej, swoje też dokładają Anderson, Holmes i Lee. Zespół jest niesamowicie zmotywowany, do każdej piłki w obronie podchodzą tak jak by to była ta decydująca, naprawdę świetnie się to ogląda. Po drugiej stronie będą mieli zespół który nie może odnaleźć formy z Pucharu Świata w tej reprezentacji gra praktycznie tylko Mikhaylov, kłopoty na rozegraniu - Butko gra bardzo niedokładnie, zagrywa będąca ich atutem krzywdy aż takiej rywalom nie robi. Wpływ na taką a nie inną postawę ma pewnie fakt, że część graczy zmagała się z kontuzjami w czasie sezonu i nie widać aby zbudowali dobrą formę na te IO, przynajmniej jeszcze nie bo wiadomo, że u każdej drużyny ma być ten szczytowy moment dopiero w drugim tygodniu, ale jakoś nie wierze, żeby aż tak mocno odmienili swoją grę. Mam nadzieję, że to nie będzie pojedynek Stanley-Mikhaylov bo chętnie zobaczyłbym takie spotkanie jak ostatnio USA-Brazylia. Na te chwilę, lepiej prezentują się Amerykanie, przede wszystkim grają zespołowo, widać ducha w zespole i według mnie pewnie zmierzają po pierwsze miejsce w grupie.

 

USA - 2,00 Bwin :krzeslo::c::wsciekly::f:Żegnam ozięble :wa:

 

Argentyna - Bułgaria

Po tej niespodziance sprawionej przez Bułgarów z naszym zespołem bukmacherzy troszkę zaniżają na nich kursy a prawda jest taka, że wyszedł im jeden mecz a właściwie nie im a Sokolov miał dzień konia. O tym, że ciężko takie wyczyn powtórzyć można się było przekonać podczas spotkania z Australią, grali bardzo przeciętnie ale na niezbyt dobrze wyszkolonych technicznie zawodników to wystarczyło. Teraz zespół o wiele lepszy od Kangurów, zwłaszcza technicznie, już do znudzenia wymieniany De Cecco, który na siatce potrafi działać cuda, szczególnie fajnie funkcjonuję duet De Cecco-Conte, niektóre akcje to majstersztyk. Ale aby można było tak grać potrzebne jest przyjęcie a z tym już jest gorzej, bardzo słabo w przyjęciu spisuję się Quiroga, ostrzeliwany był przez naszych zagrywką i odniosło to skutek, Perreyra też mnie nie przekonuję, podczas tych IO gra słabo. Bułgarzy nie posiadają na tyle mocnej zagrywki, żeby cały czas odrzucać rywala od siatki, a na niej zdecydowanie przegrywają, przy dobrym dograniu z Bułgarów zostaną wiatraki i na pojedynczym bloku to nawet Perreyra będzie większość kończył. O ile Sokolov nie będzie w takiej dyspozycji jak z nami to Argentyna ma tutaj realne szanse na zwycięstwo.

 

Argentyna - 2,30 Bwin :t::mlotek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów kilka odnośnie jutrzejszego dnia.

 

Australia - Polska

Dla Polski mimo, że ostatni to bardzo ważny mecz, który trzeba wygrać bez straty seta. Rywal nie najgroźniejszy, ale dość niespodziewanie sprawił w ostatnim meczu sporo kłopotów reprezentacji Italii. Ile w tym było dobrej gry Australii a ile słabej Włochów nie wiem, ale bardzo duża liczba bloków na makaronach i ich słabe przyjęcie skłaniają mnie bardziej ku tej drugiej opcji. Zaskoczył mnie również rozgrywający Peacock, który w poprzednich spotkaniach grał tylko skrzydłami, wystawiając bardzo czytelne piłki, a we wspomnianym spotkaniu doszedł środek, który sprawiał rywalom problemy. Ogólnie to był najlepszy mecz jaki kangury zagrały, jeśli to powtórzą to sprawią naszym trochę problemów. Gdyby stawka meczu dla naszych nie była taka jaka jest to bym coś poszukał w stronę Australii, ale tak raczej nie warto.

 

Polska -2,5s - 1,526 Pinnacle :n:

 

Rosja - Serbia

Come back Rosjan w spotkaniu z Amerykanami rzekłbym dość niecodzienny na takim poziomie. Drużynę odmienił po wejściu Grankin, pisałem, że Butko gra bardzo niedokładnie, a po jego wejściu było widać, że o wiele lepiej rozumie się z pozostałymi graczami. Problemem Rosjan jest to, że nie grają stabilnie, popełniają sporo błędów na zagrywce i słabo grają w przyjęciu. Dla Serbów jest to mecz o być albo nie być w ogólne w IO, w meczu z reprezentacją Brazylii z dobrej strony pokazał się Anatasjević, który ciągnął grę Serbii w ataku. Szkoda tego tb bo mecz był do wygrania, ale błędy na początku seta Starovica ustawiły dalsze losy meczu. Na papierze i nawet wizualnie podczas gry mimo wszystko mocniejsza wydaję się reprezentacja Rosji, ale oni nie grają w tym momencie o nic, a Serbia musi chociaż urwać ten jeden punkcik, bo inaczej pożegna się z turniejem. Pokazali waleczność z Brazylijczykami pokażą ją też z Rosjanami.

 

over 3,5s - 1,633 Pinnacle :n:

 

Bułgaria - Włochy

Zależy co Włochom siedzi w głowie, że zawsze kalkulują to wiadome ale teraz nie mam pojęcia co. Grają po nas, więc będą wiedzieć, czy mają ćwierćfinał czy nie, i mają niestety ten komfort, że mogą sobie wybrać rywala. Czy ma to być USA czy ktoś losowany. Teoretycznie powinni spotkanie ogarnąć, ale ja bym się wstrzymał i dopiero na live coś pograł wcześniej nie warto.

 

No bet

 

Argentyna - Wielka Brytania

Tutaj nawet nie widzę możliwości, żeby GB było w stanie ugrać seta. Po prostu nie ten poziom i gdyby nie byli gospodarzem to by ich tu nawet nie było. Szybkie 3-0.

 

Argentyna -2,5s - 1,439 Pinnacle :t:

 

USA - Tunezja

Tak samo jak wyżej z tą różnicą, że Tunezja wywalczyła awans w uczciwej walce. Amerykanie muszą wygrać, żeby mieć pierwsze miejsce, wydaję się to być formalnością.

USA -2,5s - 1,400 Pinnacle :t:

 

Brazylia - Niemcy

Tutaj jestem zdania, że sam Grozer jest w stanie coś urywać słabiutko grającej reprezentacji Brazylii. Więcej będzie wiadomo po zakończonym meczu Serbia - Rosja. Co prawda Niemcy jeszcze nie są gotową reprezentacją na wielkie turnieje i to widać po wynikach, ale samą zagrywką mogą sprawić mającymi kłopoty w przyjęciu kanarkom, jeśli tylko będą omijać Sergio bo ten to potrafi przyjmować i wyjmować niemożliwe do obrony piłki. Myślę, że w trzech setach się to nie skończy.

 

over 3,5s - 1,694 Pinnacle :n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka naszych szans medalowych na Olimpiadzie przepadło i raczej nie powtórzymy wyniku medalowego z poprzedniego roku, który i tak był marny. Niespodziewanie jednak o strefę medalową zagrają dzisiaj nasi siatkarze Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W poprzedniej rundzie w miarę gładko pokonali Szwajcarów. Trzymajmy za nich dzisiaj wieczorem kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka Igrzyska Olimpijskie, 16:00, 9.08.2012

Korea Poludniowa - USA

typ: over 135,5 pts

1,51

Betsafe

Analiza

Dzis w spotkaniu polfinalowym turnieju Olimpijskiego siatkarek, Koreanki z Poludnia spotkaja sie z Amerykankami. Zdecydowanym faworytem spotkania sa Amerykanki i ja tej tezy nie podwazam, jednak... Uwazam, ze Koreanki sa w stanie powalczyc dzis z Amerykankami. Obie reprezentacje spotkaly sie w fazie grupowej turnieju, wtedy gora byly Amerykanki wygrywajac 3:1. Dzis proponuje typ na powyzej 135,5 pkt. Typ moze wejsc, nawet w przypadku trzysetowego zwyciestwa ktorejs z reprezentacji, a przy conajmniej czterech setach typ wejdzie bez wiekszych problemow. Koreanki na pewno sa dzis w stanie ugrac conajmniej seta. Pokazaly to w spotkaniu grupowym. Koreanki zaskakuja pozytywnie w tym turnieju. W cwiercfinale ograly Wloszki, w fazie grupowej Brazylijki. Dlaczego, wiec niemoglyby nawiazac walki z Amerykankami? Nie maja juz nic do stracenia, wiele zyskaly. Na pewno nikt nie spodziewal sie po nich uczestnictwa w walce o medale. To Amerykanki "musza" dzis wygrac, Koreanki tylko moga. Licze na zaciete spotkanie, ktore nie zakonczy sie w trzech partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi odpadli, ale turniej się jeszcze nie skończył i wkracza w decydującą fazę. Parę słów o półfinałach.

 

Rosja - Bułgaria

Rosjanie pomimo wyniku nie zagrali z nami nic wielkiego. Naprawdę. Pierwszą rzeczą którą funkcjonowała jak należy to było rozegranie - Grankin w obecnej dyspozycji jest sypaczem o wiele lepszym i potrafi wykorzystywać potencjał swojego zespołu a mianowicie niesamowity środek - Volkov,Muserskin czy rezerwowy Apalikov. Tyle plusów tej drużyny na nas w zupełności wystarczyło przez co porażka boli jeszcze bardziej. Minusy to przede wszystkim słabe przyjęcie - Chtiej, Tietiuchin - o dziwno było to widać także wczoraj, ale z niewiadomych dla mnie przyczyn większość piłek kierowana na libero a później wiadomo jak się to kończyło. Kuleje zagrywka i to mocno we wczorajszym spotkaniu oddane 24 serwisy! a mimo to seta nie przegrali. Fenomen. Zespół bułgarski nie doceniany przeze mnie ale chyba czas walnąć się w pierś i spojrzeć obiektywnie. Oni naprawdę przygotowali najlepszą formę jaką mogli na te IO pomimo przeciwności losu, za zdobywanie punktów odpowiada Sokolov i wychodzi mu to bardzo dobrze jak do tej pory. Bratoiev wypełnił lukę po Zekovie. Jednak ten piękny sen się skończy na półfinale, doszli tam gdzie nikt się nie spodziewał, ale na Sborną zabraknie, nawet tak grająca. Chociaż seta może ugrają, ale to maksimum co mogą wyciągnąć z tego pojedynku.

 

Rosja -1,5s - 1,45 Expekt :t:

 

Włochy - Brazylia

Rewanż za Pekin? Nie ma nic przeciwko :) To o czym mówiłem, najgroźniejszą bronią Italii jest zagrywka i jak zacznie funkcjonować to rywal jest momentalnie rozstrzeliwany. W spotkaniu z USA w końcu mieliśmy próbkę możliwości, piszę próbkę bo cały zespół jest w stanie zdobywać w tym elemencie punkty, ale po dość niemrawym początku ważne, że Zaytsev i Savani się ostatecznie obudzili. Jakby jeszcze Łasko zagrał na swoim normalnym poziomie to siła rażenia była by już spora. A Brazylia kłopoty w przyjęciu posiada, tam pewny przy odbiorze zagrywki jest tylko Sergio i nie sądzę, że Włosi popełnią ten błąd i będą w niego kierowali serwis. Sądziłem, że medalu nie będzie jednak patrząc jak się to wszystko ułożyło to kanarki jednak ten medal zdobyć powinni, ale nie złoty. Italia według mnie się będzie rozkręcać w tych spotkaniach a pojedynek z USA był tym meczem w którym się przełamali. Kursy zawyżone i to sporo, prezentując taką postawę jak w ostatnim meczu nawiążą równorzędną walkę. Żeby była jasność, Brazylia meczu za nic nie odda liczę na bardzo zacięte spotkanie i przede wszystkim pokaz siatkarskich umiejętności bo zarówno jedni jak i drudzy zawodnicy posiadają nie przeciętne.

 

Włochy - 3,18 Pinnacle :n:

Włochy +2s - 1,58 Pinnacle :n:

over 3,5s - 1,51 Pinnacle :n:

 

I pewnie znowu Brazylia złoto :fp:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igrzyska Olimpijskie, Finał, Kobiety, 19:30, 11.08.2012r Siatkówka

Brazylia - USA

typ: -1,5 seta Brazylia

6,00

WilliamHill

Analiza

Dziś w finale turnieju siatkarek na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, obronczynie tytulu sprzed czterech lat, Brazylijki spotkaja sie z Amerykankami. Zdecydowanymi faworytkami bukmacherow wydaja sie byc Amerykanki, ja jednak nie bylbym tego taki pewny. Brazylijki to obronczynie tytulu z Pekinu. O maly wlos Canarinhos nie znalazlyby sie tutaj jednak nawet w cwiercfinale, byly bliskie odpadniecia w fazie grupowej, po porazkach z Korea i wlasnie Amerykankami. Udalo sie jednak awansowac, przejsc kolejne dwie rundy i znalezc sie przed szansa obronienia tytulu. Brazylia w fazie grupowej i w fazie pucharowej to zupelnie inny zespol. W fazie grupowej Brazylijki graly zenujaco slabo, w fazie grupowej z forma Brazylijek cos sie diametralnie zmienilo i Canarinhos graja naprawde bardzo dobrze. W cwiercfinale ograly po fantastycznym spotkaniu Rosjanki, a w polfinale rozbily reprezentację Japonii. Amerykanki nie przegraly jeszcze na tym turnieju nawet jednego meczu, ba stracily zaledwie dwa sety. Uwazam jednak, ze Brazylijki sa dzis je w stanie pokonac. Amerykanki wygraly w fazie grupowej z Brazylia 3:1, jednak w tym meczu Brazylijki nie byly jeszcze w takiej dyspozycji, w jakiej sa teraz. Amerykanki mialy latwa droge do finalu, w cwiercfinale ograly Dominikane, w polfinale Koreę 3:0, ogladalem tamto spotkanie i mimo, ze wynik na to nie wskazuje, to Koreanki w kazdym z setow mogly zwyciezyc, zabraklo im jedynie zimnej krwi. Brazylijki to klasowy zespol, ktory dzis chce obronic zlote medale, to Amerykanki sa dzis upatrywane w roli faworytek, na nich ciazyc bedzie presja, bylo to widac chocby w spotkaniu z Korea, gdzie przydarzaly im sie bledy i serie traconych punktow. Dzis sadze, ze utytulowane Brazylijki to wykorzystaja i zwycieza w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie.

 

Włochy - Bułgaria

- Włosi grają bez atakującego - Łasko jest cieniem zawodnika z zeszłorocznego PŚ czy też choćby z +L, ciężko ocenić jaki wpływ ma na to sam zawodnik a jaki na rozegraniu Travica który daję niedokładne piłki, a mało tego nie jest w stanie gubić bloku, nie zmienia to faktu, że atakującego po prostu nie ma. Berutto zachciało się dwóch libero to teraz ma rebusa co zrobić jak Łasko dostanie ze dwie czapy, w takich momentach robi się zmianę, ostatecznością jest Fei. Taka zmiana została wprowadzona w końcówce ostatniego spotkania i ciężko ocenić jej przydatność, ale gorzej niż Michał grać się chyba nie da.

- Przyjęcie zawodników Italii pozostawia sporo do życzenia, nie jest tajemnicą, że ich przyjmujący są bardziej ofensywni niż defensywni, przynajmniej z wyjściowej szóstki - Zaytsev i Savani.

- Rozegranie stoi na bardzo słabym poziomie tu już nawet nie chodzi o jakiegoś wirtuoza, ale o dokładnego sypacza, Travica dojrzę jest łatwo rozczytywany przez rywali to jeszcze gra nie dokładne piłki.

- Zagrywka jest bardzo mocną stroną zespołu włoskiego, niestety w spotkaniu z Brazylią zostawała przyjmowana w punkt i później nie było co zbierać, ale w tym elemencie potrafią zdobywać sporo punktów, jeśli nie bezpośrednio to poprzez utrudnienie rozegrania rywalom.

- Bułgarzy grają bez presji i taka gra im widocznie służy, w spotkaniu z Rosją wyszli bez kompleksów i mało brakowało a doprowadzili by do tb. Bez presji będą także grali w spotkaniu o brąz i tak osiągnęli więcej niż każdy by się spodziewał, są waleczni i grają do końca.

- W bardzo dobrej dyspozycji jest Sokolov, ataki kończy na wysokim procencie, jeśli zdarzy się malutki przestój w obwodzie jest doświadczony Nikolov, który jest w stanie zastąpić mniej doświadczonego kolegę na fragment seta.

- Patrząc przez pryzmat tego kto rozgrywa po drugiej stornie Bratojew nie jest zawodnikiem gorszym, również zdarza mu się popełniać głupie błędy i wystawiać niedokładne piłki, lecz w meczu na tej pozycji mamy remis.

- Pierwsze spotkanie zakończone w trzech setach, i to nie było tak, że Włosi o nic nie grali. Wierzyłem w ten zespół do końca, że się w końcu przebudzą i zagrają na miarę swoich możliwości. Jednak tak się nie stało i naprawdę ciężko jest mi wierzyć, że na ostatnie spotkanie coś się zmieni. Martwi przede wszystkim fakt, że jak dostaną lanie to spuszczają głowy i nie walczą w przeciwieństwie do Bułgarów. Ten kryzys przed IO widać, że scementował drużynę i jak najbardziej to oni na ten medal zasłużyli przez pryzmat całego turnieju. Pewnie nie będzie to tak jednostronne spotkanie jak pierwsze, ale po raz drugi widziałbym w roli zwycięzców Bułgarię.

 

Bułgaria - 2,23 Pinnacle

 

Rosja - Brazylia

- Przychodzi do ważnych spotkań i Brazylia się obudziła. Spotkanie półfinałowe zagrali jak za swoich najlepszych lat, każdy element funkcjonował bardzo dobrze, od przyjęcia po zagrywkę.

- Po kontuzji Vissotto obawiałem się, że może być problem na pozycji atakującego, ale Wallace rozwiał moje wątpliwości. Kończył zdecydowaną większość piłek, zresztą nie tylko on, ale i reszta jego kolegów. Jednak mimo wszystko lepiej było by, żeby Vissotto był zdolny do gry. Nie jest w formie, ale doświadczenie w takim spotkaniu może być przydatne a i słabszy moment może się Wallaceowi przytrafić. Czy będzie zdolny do gry nie wiadomo.

- Sergio gra kapitalnie, odwala czarną robotę na przyjęciu i w obronie, wyciąga niemożliwe piłki a do tego potrafi rozegrać piłkę lepiej niż taki Travica ;)

- Rosjanie grają bez zagrywki, i tak jest przez cały turniej masa błędów, bez tego elementu i odrzucenia rywali od siatki będzie bardzo trudno. Blok mają zdecydowanie lepszy niż Włosi, ale liczenie na najbardziej chimeryczny element siatkówki nie jest zbyt rozsądne.

- Świetny środek Rosjan z Muserskim i Volkovem, jednak po drugiej stronie Lucas i Sidao wcale im nie ustępują. Chyba, że warunkami fizycznymi ;)

- Nie pewne przyjęcie może być sporym mankamentem w jutrzejszym spotkaniu, Obmaczajew złym libero nie jest, ale za pewny punkt by go nie uznał. Para przyjmujących Tietiuchin i Chtiej jest bardzo łatwa do pocelowania zagrywką.

- Bardzo bym chciał liczyć na finał jak z LŚ 2011, jednak to nie jest taka gra Rosji jak wtedy. Mimo tego, że dotarli do finału cały czas mnie nie przekonują, na dotychczasowych rywali to wystarcza*, jednak mieli kłopoty właśnie z Brazylią w grupie, i USA. Ostatecznie z hamburgerami wygrali bo ci podali im trochę rękę w trzecim secie i później ich gra się posypała. Tak samo jak w meczu o trzecie miejsce, spotkanie powinno się zakończyć zwycięstwem tej drużyny, która już raz na tym turnieju wyszła z tego pojedynku zwycięsko.

 

Brazylia - 1,75 Bet365

 

* Bardzooooo słabe igrzyska, zespołu grają poniżej oczekiwań i to bez wyjątku, poza krótkimi przebłyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka Mezczyzni, Igrzyska Olimpijskie, 14:00, 12.08.2012

Rosja - Brazylia

typ: -2,5 pkt Brazylia

1,87

Betsafe

Analiza

Dzis w spotkaniu finalowym turnieju olimpijskiego siatkarzy, Rosjanie zagraja z Brazylijczykami. Faworytami spotkania sa bedacy w dobrej dyspozycji Canarinhos. Trudno sie niezgodzic z ta teza, gdyz Brazylia z meczu na mecz rozkreca sie na tym turnieju. Obie reprezentacje spotkaly sie juz na tym turnieju, w fazie grupowej Brazylijczycy byli gora wygrywajac bez straty seta. Dzis uwazam, ze mimo ze to rozgrywka finalowa spotkanie moze miec podobny przebieg. Brazylia dzis to inna Brazylia niz ta sprzed kilku dni ze spotkania grupowego. Teraz druzyna Canarinhos osiagnela chyba apogeum swojej dyspozycji. O ile w fazie grupowej bylo ciezko, przegrali z Amerykanami, meczyli sie z Serbami, to w fazie pucharowej to juz zupelnie inny zespol, ktory zlal zarowno Argentynczykow jak i Wlochow, nie dajac najmniejszych szans w zadnym z szesciu setow. Rosjanie rowniez na tym turnieju radza sobie bardzo dobrze, ale nie jest to chyba poziom aktualnej formy Brazylijczykow. Panowie, podobnie jak Brazylijki, osiagneli szczyt formy w najwazniejszym momencie i podobnie jak panie powinni siegnac dzis po zlote medale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Lube Banca Marche Macerata - Itas Diatec Trentino

Sezon zaczynamy z wysokiego C, czyli od pojedynku Maceraty z Trentino. Jak to bywa w przerwie między sezonowej zespoły przeszły większe lub mniejsze przemeblowanie. Zaczynając od Trentino, wyjściowy skład pozostał bez zmian - Raphael, Stokr, Birarelli, Djuric, Kaziyski, Juantorena, Bari - najistotniejsze jest to, że udało się zatrzymać Juantorene. Na ławce mamy już większe zmiany, odeszli Żygadło, Della Lunga i Sokolov, zwłaszcza ten ostatni potrafił w pełni zastępować Stokra, teraz w tej roli będzie musiał się odnaleźć młody Lanza. Jeśli chodzi o Macerate to w tym sezonie będzie musiała radzić sobie bez Omrcena - spore osłabienie na ataku - lukę po nim będzie starał się zapełnić Zaytsev, według mnie zawodnik gorszy, o ile? Ciężko powiedzieć, też potrafi siać spustoszenie ale ze stabilnością jest kłopot. Zobaczymy jak poradzi sobie na tej pozycji, wcześniej grał na przyjęciu, chociaż i tak bardziej był przydatny zespołowi w ofensywie niż defensywie. Kolejna zmiana to pozycja libero, odszedł wspomniany Exiga, ale tutaj straty nie powinno być w jego miejsce przyszedł Henno, więc pod względem jakości nie ma żadnego ubytku. Teoretycznie zgranie przemawia za Trentino, nie zmieniona pierwsza szóstka, ale Zaytsev przecież zna się bardzo dobrze z kolegami grają razem w reprezentacji, więc nie powinien mieć większych problemów z wpasowaniem się do zespołu. Pierwszy mecz, ciężko cokolwiek powiedzieć o formie zawodników, obydwie to światowy top, zadecyduję dyspozycja dnia a nie wykluczone, że pojedyncze piłki. Bukmacherzy faworyzują Trentino, ale tak jest w niemal w każdym spotkaniu, według mnie będzie zacięte spotkanie i powinniśmy zobaczyć kawał dobrej siatkówki.

 

over 184,5 - 1,85 Bet365 :t:

 

ładny mecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka Rosja Superliga

Spotkanie: Gazprom Yugra - Kuzbass

 

Data: 2012-10-03 15:00

Typ: - Gazprom Yugra - -1.5 seta handicap(e)

Kurs: 2,40

Bukmacher: Bet365

 

Gazprom Yugra w pierwszej kolejce dość niespodziewanie pokonał na wyjeżdzie drużynę Lokomotiviu Belgorod. Jest to drużyna grająca mądra siatkówkę, opartą na zespołowości i Bułgarach którzy grają pierwsze skrzypce w drużynie(Aleksiev, Todorov). Zupełnie inaczej sezon w lidze rosyjskiej(grupie niebieskiej) rozpoczeli goście dzisiejszego spotkania, gdzie przegrali po zaciętym meczu u siebie przegrali z ekipa Urala(2:3). Maja naprawdę ciekawych zawodników, szczególnie lidera Moroza, ale tej drużynie brakuje jeszcze zgrania. Pewne zwycięstwo ekipy Gazpromu. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkowka, Orlen Liga Kobiet

08.10.2012 18:00

Spotkanie: Gwardia Wroclaw - PTPS Pila

Typ: PTPS +2.5

Kurs: 1.65

Buk: Bet365

 

Ostatnie spotkanie na inauguracje sezonu 2012/2013 w siatkarskiej Orlen Lidze Kobiet. W hali we Wroclawiu naprzeciwko siebie stana ekipy gospodyn Gwardii Impelu oraz PTPS Pila. Oba te zespoly znaja sie bardzo dobrze, gdyz w tamtym sezonie rozegraly miedzy soba najwiecej spotkan. Oba te zespoly walczyly o 5 miejsce. W tym roku apetyty obu klubow sa wieksze szczegolnie ekipy gospodyn. Dwukrotnie zajmowaly one w ostatnich dwoch sezonach 5 miejsce. W obu zespolach doszlo do sporych zmian. W zespole gospodyń poniedziałkowego pojedynku doszło do zmian. Z drużyną pożegnały się: Zuzanna Efimienko, Aleksandra Krzos, Dominika Sobolska, Monika Czypiruk, Ewa Matyjaszek oraz Anna Witczak. Nowymi nabytkami wrocławskiego klubu są: Kim Staelens, Vesna Djurisic, Amerykanka Makare Wilson, Katarzyna Konieczna, Patrycja Polak i Violetta Szkudlarek. W pilskim klubie również nadszedł czas na zmiany, z zespołem pożegnały się: Martyna Tracz, Lecia Brown, Anna Kaczmar, Agnieszka Kosmatka - pełniąca obecnie rolę managera drużyny oraz Veronika Hudima. Luki po wcześniej wspomnianych nazwiskach wypełniły: Magdalena Wawrzyniak, Lucyna Borek, Małgorzata Lis, Tijana Malesević oraz Marina Katic, która bez wątpienia jest dużym wzmocnieniem pilskiej drużyny. Pierwszy mecz zawsze jest wielka niewiadoma, nie wiemy co nam zaserwuja obie ekipy. Jestem jednak pewien, ze ekipa gosci z Pily stac conajmniej na wygranie jednej partii. W tamtym sezonie byly to ekipy na podobnym poziomie. Poza tym trema na pewno bedzie towarzyszyc gospodyniom, szczegolnie na poczatku spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkowka, Plus Liga

Spotkanie: Resovia - Skra

Typ: 2

Kurs: 1.7

Godz: 09.10.2012 - 18:00

Bukmacher: Bwin

 

Niesamowicie ciekawe spotkanie odbedzie sie o 18 w hali w Rzeszowie. Mistrz Polski Assecco podejmie wicemistrza Polski Skre Belchatow. To wlasnie ekipa z Rzeszowa zdetronizowala hegemona jakim jest Skra po 7 kolejnych latach mistrzowskich. Dzis czas na rewanz. Skra tym meczem powinna udowodnic ze jest lepsza druzyna, mimo ze bez |Kurka w skladzie. Wlazly za to imponije wspaniala forma. Nie tak dawno odbyl sie mecz o Super Puchar Polski, gdzie w 3 setach wygrala Skra. Dzisiaj moze byc podobnie. Jesli sobie przypomnimy okolicznosci zdobycia tytulu mistrza przez Resovie - bledne decyzje sedziow, duzo kontrowersji. Dlatego wlasnie Skra zechce udowodnic ze to ona jest najlepsza ekipa w kraju. Wlasny atut boiska raczej moze okazac sie problemem, wieksza presja. Licze na spokojne zwyciestwo ekipy z Belchatowa, ktora juz w weekend rozpocznie start w Klubowych Mistrzostwach swiata. Na pewno forma wicemistrzow Polski jest aktualnie wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka (Plus Liga)

Mecz: AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel

Typ: Jastrzębski Węgiel (-1,5 seta handicap)

Kurs: 1,55

Bukmacher: Bwin

Data: 14.10.12 r. godz: 17:00

Analiza:

 

Myślę że ten typ nie wymaga jakichś bardzo długich wywodów. Dla każdego kto interesuje się polską ligą siatkówki, zespół z Jastrzębia jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Wystarczy porównać składy obu zespołów, gospodarze straszą głównie weteranami, jak Nowak czy Szymański. W zespole gości mamy takich zawodników jak: Michał Łasko, Michał Kubiak, dobrze wprowadzający się do zespołu Włoch Martino, czy klasowi środkowi w osobach Holmesa i Czarnowskiego.

 

Już pierwsza kolejka pokazała o jakie cele będą walczyć w sezonie obaj dzisiejsi rywale. Akademicy przegrali w Kędzierzynie 3:1, zaskakując faworyta jedynie w pierwszym secie, w kolejnych nie nawiązując już wyrównanej walki. Z kolei zespół z Jastrzębia gładko w trzech setach rozbił Effector Kielce. Dziś też spodziewam się pewnego zwycięstwa podopieecznych Bernardiego, jeden set to maksimum co mogą ugrać Politechnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka (Klubowe Mistrzostwa Świata)

Mecz: Zenit Kazań – Skra Bełchatów

Typ: Zenit Kazań (-1,5 seta handicap)

Kurs: 1,694

Bukmacher: Pinnacle

Data: 15.10.12 r. godz: 18:00

Analiza:

 

Dzisiaj na Klubowych Mistrzostwach Świata dojdzie do rewanżu za finał ostatniej Ligi Mistrzów. Niestety, trudno spodziewać się żeby Skrze udało się tym razem pokonać Rosjan. Od tamtego pamiętnego spotkania skład Bełchatowian został mocno osłabiony. Odszedł Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek oraz rozgrywający Miguel Falasca. Wzmocnienia jak na razie nie wypaliły, być może nowi zawodnicy potrzebują jeszcze czasu, ale w dzisiejszym meczu raczej nie poprowadzą Skry do zwycięstwa. Rozpaczliwy manewr z przesunięciem Wlazłego na przyjęcie może się sprawdzać w meczach ze słabeuszami Plus Ligi, ale wobec potęgi zagrywki Rosjan można mieć obawy czy nie dojdzie do katastrofy na przyjęciu, zwłaszcza że w pierwszym meczu turnieju z przyjęciem miał kłopoty nawet pewny zazwyczaj Michał Winiarski.

 

Niestety spodziewam się podobnego scenariusza jak w meczu Polska-Rosja na Igrzyskach – Rosjanie szybko zademonstrują swoją siłę na zagrywce i w bloku odbierając Polakom wiarę w zwycięstwo i chęć do walki. Obstawiam gładkie zwycięstwo Zenita, ze stratą najwyżej jednego seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka (Klubowe Mistrzostwa Świata)

Mecz: Zenit Kazań – Skra Bełchatów

Typ: DW 3-0

Kurs: 3.0

Bukmacher: Betsafe

Data: 15.10.12 r. godz: 18:00

 

Dzisiaj o godzinie 18.00 w Katarze dojdzie do kluczowego pojedynku w naszej grupie. Skra Belchatow podejmowac bedzie rosyjski Zenit Kazan. Faworytem tego spotkania jest ekipa z Rosji. Skra Belchatow bez Kurka to juz nie jest taki sam zespol co wczesniej zdobywajac Wicemistrzostwo Swiata Klubowe. Woicki jest za slaby i nie potrafi godnie zastapic Falasci. Jeszcze jak Wlazly bedzie prezentowac sie przecietnie a zdarzaja sie mu mecze w kratke, mecz moze nie trwac nawet 75minut. W pierwszych meczach grupowych SKRA pokonala Zamalek 3-0 (27-25,25-19,28-26), jak widac niby wysoko ale pierwszy i trzeci set na przewagi. Zamalek nie jest wymagajacym rywalem - wrecz najslabszym z naszej grupy, co pokazalo dzisiaj Al Arabi ktore je pokonalo rowniez 3-0 tyle ze zdecydowanie pewniej niz Polacy (19,16,20). Zenit natomiast w pierwszym swoim meczu pokonal Al Arabi 3-1 (22,22,-29,18). Mimo ze bedzie to rewanz za ostatni Final Ligi Mistrzow, jednak bedzie on bardzo nieudany w wykonaniu polskiej druzyny. Sklad Zenitu sie nie zmienil wystepuja tu m.in. : Michailow, Abrosimov, Vermillio, Apalikov, Bierezko, Siwozelec czy Anderson. Mimo ze zawsze mecze Skry i Zenitu stoja na wysokim poziomie sportowym to jednak dzisiaj Zenit powinien spokojnie pokonac nasz zespol nie tracac przy tym seta. Stawiam na zwyciestwo Zenitu 3-0. Polacy o awans do polfinalu beda musieli powalczyc z Al Arabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuneo - Tonno Callipo Vibo (over 3,5 seta) 1.42

 

Vibo świetnie rozpoczęło sezon - wygrana w Trentino 3-1 oraz rozbicie Modeny 3-0 u siebie muszą robić wrażenie. Cały zespół gra bardzo dobrze, a zdecydowanym liderem w ataku jest Klapwijk. Cuneo też wygrało dwa spotkania, ale z ligowymi outsiderami czyli Grotte i Ravenna. Faworytem jest Cuneo, ale wobec bardzo dobrej gry Vibo nie wydaję mi się, żeby gospodarze wygrali ten mecz 3-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska

over 135,5

1.26 :plus:

 

Z tego spotkania taka opcja wydaję mi się najpewniejsza. Politechnika ma solidny, doświadczony skład, który w dobrym stylu rozpoczął sezon. (1-3 z Zaksą oraz 3-1 z JW). Delecta z kolei wygrała dwa spotkania pewnie ogrywając Częstochowę oraz Kielce. Faworytem spotkania są gospodarze, ale nie wykluczam w tym spotkaniu niespodzianki. Wg mnie w zasadzie każdy wynik jest możliwy oprócz wygranej któreś z drużyn 3-0 z przewagą ponad 15 małych punktów. Kurs mały, ale wg mnie pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGE Skra Belchatów - Fenerbahce (Fenerbache +2,5 seta) 1.55

 

Skra jest ciągle mocna, ale wg mnie nierówna co pokazał początek sezonu, a w szczególności KMŚ. Przede wszystkim nie ma wykrystalizowanej 6 co nie sprzyja stabilizacji, ale też z drugiej strony pozwala często na improwizację co z kolei przynosi czasem korzyści w postaci odwracania losów spotkania. Fenerbache to zespół mający w składzie bardzo znanych i doświadczonych graczy jak Milijkovic, Marschal, Cernic, Bjelica. Myślę, że ekipa z Turcji może napsuć sporo krwi Bełchatowianom - jestem niemal pewien, że wygrają w Polsce przynajmniej 1 seta, a kurs na to jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...