Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Siatkówka, Plusliga Mężczyzn

Spotkanie: Asseco Resovia Rzeszów vs Skra Bełchatów

Typ: Asseco Resovia Rzeszów

Kurs: 1.85

Bukmacher: Unibet

Godzina: 18:00

Analiza:

 

5 mecz fazy play-off pomiędzy Mistrzem a Wicemistrzem kraju sprzed roku.Teraz już jedna z tych drużyn będzie musiała pożegnać się z walką o medale i ja sądzę a także liczę (jako kibic Resovii) że będzie to Skra Bełchatów.Po 2 wygranych u siebie Resovia poczuła się chyba zbyt pewnie.To rozluźnienie jeszcze bardziej narastało gdy w 3 meczu Resovia prowadziła 2:0.Wtedy Skrze udało się uciec spod noża i doprowadzili do piątego meczu dlatego wydaje się że psychicznie to oni powinni być silniejsi.Ja jednak myślę że wszystko zweryfikuje hala.Na Podpromiu można dziś spodziewać się prawdziwego piekła.Kibice jak zawsze bardzo pomagają siatkarzom o czym świadczą chociażby statystyki.W Rzeszowie Resovia nie zwykła przegrywać i teraz też nie powinno tak się zdarzyć.Po ubiegłorocznym zdobyciu Mistrzostwa Polski odpadnięcie już w 1 fazie play-off było by wręcz wstydem dla drużyny z takim składem.W Bełchatowie było widać mała niedyspozycję Jochena Schopsa który w Rzeszowie grał jak z nut a jego gorsza forma na wyjeździe od razu przełożyła się na wynik.W Bełchatowie siatkarze Resovii ewidentnie odczuwali zmęczenie i natężenie meczy ale teraz po dość długiej przerwie powinni być zregenerowani i myślę że wygrają dziś z nieobliczalną Skrą.Prawda jest taka że ze strony Rzeszowian wystarczy kilka razy zablokować Alexa Atanasijevica i to powinno wystarczyć.Młody Serb to teraz najlepszy zawodnik w Skrze jednak gdy coś mu nie idzie (jak przez 2 pierwsze sety 3-go meczu) cała drużyna mocno na tym cierpi.W słabszej formie jest Wlazły i Winiarski bez których ciężko jest grać dobrą siatkówkę.Mobilizacja jest chyba po stronie Rzeszowa który nie będzie chciał zawieźć swoich kibiców którzy bardzo liczą na swoich siatkarzy.Tak jak już napisałem zatrzymanie kilkakrotnie Atansijevica powinno wystarczyć by kompletnie zagotować Skrę i wygrać ten mecz który da awans do półfinału MP gdzie czeka już Delecta.Resovia u siebie przegrywa bardzo rzadko i dziś myślę że to się potwierdzi a kurs na Resovię bardzo fajny dlatego polecam granie na Mistrzów Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość delpiero88

Dyscyplina: Siatkówka- Plus Liga mężczyzn

Spotkanie: Resovia Rzeszów-Skra Bełchatów

Typ: Skra Bełchatów

Kurs: 2,00

Godz: 18:00

Bukmacher: Betclic

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 18 decydujące spotkanie o awansie do półfinałów Plus Ligi pomiędzy zespołami Resovii Rzeszów i Skrze Bełchatów. No i właśnie kto tutaj ma większe szanse? W dotychczasowych 4 spotkaniach w play-offach pomiędzy oboma ekipami lepsi byli zawsze gospodarze swoich pojedynków. Czy podobnie będzie i dzisiaj? Ja bym nie był tego taki pewien. Jakoś czytając analizy na innych forach czy stronach poświęconych siatkówce, wszyscy trochę podpalają się grając na Resovię. Fakt, przemawia przez nich atut własnej hali, jednak to nie jest wcale decydujący czynnik. W moim odczuciu zdecydowanie ważniejszym czynnikiem jest aspekt psychologiczny. Kto wytrzyma presję, będzie w półfinale. I tutaj właśnie, wydaje mi się, że Resovia po prostu pękła w 3 spotkaniu. Mieli 2-0 w meczach i 2-0 w setach po czym przegrywają spotkanie. Trzeba dodać, że w tamtym spotkaniu mieli również w 5 secie prowadzenie 5-1. W 4 spotkaniu Skra wygrywa dość pewnie 3-1. Widać, że ten zespół na nowo zaczął wierzyć, że wcale ta rywalizacja nie została zakończona. Widać w tym zespole większą zespołowość, natomiast gracze z Rzeszowa, wyglądają na takich, którzy mieli szansę, a a szansa przeszła obok nich. Świetna forma Atansijevica, który w dwóch spotkaniach w Bełchatowie został MVP meczy, zaś w pierwszym pojedynku podczas wręczania nagrody zawołał wszystkich graczy aby razem odebrali tą nagrodę, bo wywalczyli tą wygraną po fajnej walce. Fajne zmiany w przyjęciu daje również Bąkiewicz, taki jak dla mnie drugi bohater tych meczy w Bełchatowie. Ja dzisiaj typuje zwycięstwo wicemistrzów Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Siatkówka- Plus Liga

Spotkanie: Wkret-Met AZS Czestochowa - Indykpol AZS Olsztyn

Typ: Wkret-Met AZS Czestochowa

Kurs: 2,00

Godz: 18:30

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 18:30 drugie spotkanie o utrzymanie w polskiej Plus Lidze. Ekipa Wkręt Metu podejmie graczy z Olsztyna. Zdcydowanym faworytem tego pojedynku przed rozpoczęciem rywalizacji była ekipa Indykpolu. Jednak w pierwszym spotkaniu w Olsztynie wygrała dość niespodziewanie ekipa z Częstochowy, stawiając przez to w trudnej sytuacji ekipę z Olsztyna. Przed tym spotkaniem chciałem zagrać na graczy przyjezdnych tego spotkania, jednak poczytałem trochę i to po prostu się nie opłaca. Wcześniej myślałem, że zwycięzca tego pojedynku ma utrzymanie bądź w najgorszym przypadku baraż, natomiast ekipa z ostatniego miejsca spada z ligi. Jednak zasady się zmieniły i teraz nikt nie spada z ligi :lol: oczywiście jeżeli nie ma żadnych kłopotów finansowych...jest tylko jedno ale...drużyna musi w całym sezonie odnieść przynajmniej 5 zwycięstw w lidze. W rundzie zasadniczej gracze z Częstochowy odnieśli jedynie 2, teraz doszło zwycięstwo w Olsztynie. Ogólnie rywalizację muszą wygrać, i dlatego sądzę, że to spotkanie wygrają, potem przegrają w Olsztynie i ponownie wygrają w Częstochowie. Olsztyn 5 wygranych spotkań osiągnął już w rundzie zasadniczej a więc dla nich jest to spotkanie o pietruszkę. Stawiam na graczy gospodarzy tego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Plusliga

Spotkanie: Jastrzębski Węgiel vs Zaksa Kędzierzyn Koźle

Typ: Zaksa Kędzierzyn Koźle (1,5 seta)

Kurs: 2.40

Bukmacher: Bet365

Godzina: 20:00

Analiza:

 

Pierwszy mecz półfinałowy między tymi drużynami.W moich odczuciach zdecydowanym faworytem tego spotkania jest ZAKSA i chyba jest to poparte wieloma względami.We wcześniejszej fazie play-off Zaksa bez żadnych problemów wyeliminowała w stosunku 3:0 objawienie początku sezonu Politechnikę Warszawską która mogła zrobić trochę problemów Kędzierzynianom ale Zaksa pokazała bardzo dobrą siatkówkę.Co innego zespół z Jastrzębia.Mimo iż miał teoretycznie słabszego rywala niż Zaksa to jednak dopiero po 5 meczu pokonał Effecto Kielce i widać było że nie jest to najlepsza siatkówka podopiecznych Lorenzo Bernardiego.W 5-tym meczu praktycznie sam Michał Łasko wygrał to spotkanie a wcześniej nie grał za dobrze więc nie wiadomo jak zagra dziś włoski atakujący.Michał Kubiak nie jest w najlepszej formie nie mówiąc już o Matteo Martino który został wygryziony ze składu przez Krzysztofa Gierczyńskiego.W ekipie Zaksy w wybornej formie jest Felipe Fonteles który w obecnie jest chyba najlepszym zawodnikiem całej ligi.Brazylijczyk jest po prostu niesamowity w swojej grze a wspomagany przez Antoina Rouziera oraz Michała Ruciaka tworzą na prawdę bardzo mocną drużynę która nie powinna mieć problemów z pokonaniem będącego w słabszej formie JW.Ja gram z handicapem bo widzę w tym zakładzie duże szanse patrząc na obecną formę obu drużyn.Zaksa jest w znakomitej formie i taki mecz to dla niej idealny sprawdzian przed Final Four w Nowosybirsku.Moim zdaniem może to być jedyna szansa JW czyli trochę rozkojarzenie ze strony Zaksy spowodowane przyszłą grą w FF Ligi Mistrzów.Myślę jednak że do turnieju w Rosji zostało jeszcze trochę czasu więc Zaksa powinna dziś zagrać na 100% i moim zdaniem wygra 3:1 a nie wykluczone że wyjedzie z Jastrzębia bez straty seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Siatkówka- Serie A

Spotkanie: Verona-Piacenza

Typ: Verona +1,5 seta

Kurs: 4,00

Godz: 18:00

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

 

W niedzielę na godzinę 18 zaplanowane jest spotkanie pomiędzy Veroną a Piacenzą. Jest to ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Sytuacja w tabeli jest taka, że Piacenza ma pewne 3 miejsce przed kolejną fazą, natomiast Verona zamyka tabelę jednak w przypadku zwycięstwa i porażki Ravenny przesunie się na przedostatnie miejsce. Jednak i tak im to nic nie daje. Nie wiem dokładnie czy we włoskiej Serie A jakaś z drużyn spada, czy wszystkie się utrzymują tak jak w Polskiej lidze. Jednak na pewno jest to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej, które na pewno będą chcieli wygrać, tym bardziej, że grają przed własną publicznością. Piacenza na pewno podejdzie do tego spotkania z przymrużeniem oka, gdyż nie ma szans aby spadła z 3 lokaty ani awansowała choćby na 2. Podobna sytacja w tamtym sezonie miała miejsce w ostatniej kolejce w spotkaniu Ravenna kontra Belluno. Wtedy Belluno pewne już 4 lokaty sensacyjnie przegrało z Ravenną na wyjeździe 3-0. Fajny wtedy kurs ustrzeliłem i teraz próbuję zrobić to samo. Jak dla mnie gospodarze wygrają co najmniej 2 sety w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka

Spotkanie: Vakifbank Stambuł vs Rabita Baku

Typ: 2

Kurs: 2,60

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 10.03.2013/16-00

Analiza:

Finałowe spotkanie turnieju kobiet Final Four. Wskazywanie zdecydowanego faworyta jest bardzo trudnym zadaniem, gdyż kobiety nieobliczalne są. Świadczy o tym chociażby wczorajsze spotkanie azerskiego zespołu z Busto Arsizio. Rabita Baku wczoraj była bliska wygranej 3-0, jednak okazało się inaczej i ostatecznie wygrały 3-2. Carli Lloyd odmieniła grę włoskiego zespołu. Włoszki zdobyły punkty serwisem, gra całej drużyny odmieniła się. 5 set okazał się dla Rabity bardzo ważne. Pierwsze skrzypce grała Montano, który zdobyła 43 punkty w meczu. Skorupa, Castilio, Cruz, Akinradewo grał świetnie w ostatnim secie, zakończonym wygraną 15-6. Vakifbank Stambuł pokonał grające u siebie siatkarki Galatasaray. Zwycięstwo było okazałe, gdyż bez straty seta, ale w każdy z setów był wyrównany może za wyjątkiem drugiego. Siatkarki Galatasaray miał wczoraj spore przestoje w grze, gdyż w 3 secie o ile się nie mylę pod koniec spotkania prowadziły 20-18, a ostatecznie przegrały 21-25. Vakifbank wystąpił w składzie: Brakocević, Furst, Glinka, Sonsirma Kirdar, Toksoy, Naz Aydemir, Gizem Guresen (libero) oraz Ayse Melis, Kimura, Guldeniz Onal. Ostatnim bezpośrednim spotkaniem pomiędzy tymi dwoma zespołami było spotkanie sprzed półtora roku i sprzed dwóch lat. Te spotkanie okazywały się łatwymi wygranymi odpowiednio dwóch drużyn po 3-0, co jest zaskoczeniem na tym poziomie. Dzisiejszy finał może być wyrównanym spotkaniem, a o zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia, w której uważam lepszej będą dziś siatkarki Rabity-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Plusliga

Spotkanie: Delecta Bydgoszcz vs Resovia Rzeszów

Typ: Resovia Rzeszów (-1,5 seta)

Kurs: 2.20

Bukmacher: Unibet

Godzina: 18:00

Analiza:

 

2 spotkanie półfinałowe między tymi drużynami w bydgoskiej hali "Łuczniczka".Wczoraj po pasjonującym meczu lepsza okazała się Delecta ale mnie ich gra nie przekonała.Może gram na Resovię z powodu że jestem kibicem Resovii ale... We wczorajszym spotkaniu Resovia można powiedzieć że przegrała na własne życzenie.Spore prowadzenie przez praktycznie cały set i bardzo solidna gra nagle przemieniła się w duży chaos po stronie Rzeszowian co grający średni ale solidny volleyball Delecta szybko wykorzystała.Dziś Rzeszowianie muszą zagrać na 100% bo 2:0 w rywalizacji H2H nie byłoby dobrym wynikiem przed powrotem do Rzeszowa.Na Podpromiu spodziewam się szybkich wygranych w stronę Resovii więc dzisiejsza wygraną Rzeszowian moim zdaniem daje awans do finału.Dziś mobilizacja powinna być po stronie Resovii.Wczoraj nie najlepiej spisywał się Stephane Antiga który gra z kontuzją i jego gra w tym meczu stoi pod znakiem zapytania co na pewno byłoby wielkim osłabieniem zespołu.Po wczorajszej lekkiej niespodziance spodziewam się wygranej Mistrzów Polski i powrotu do Rzeszowa w miarę dobrych humorach.Wynik 3:0 lub 3:1 biorę w ciemno i bardzo liczę na ten typ tak więc polecam ten zakład bo myślę że warto bo Delecta nie powinna być już dziś tak groźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka (Plus Liga)

Mecz: Delecta Bydgoszcz – Resovia Rzeszów

Typ: Resovia Rzeszów

Kurs: 1,70

Bukmacher: Expekt

Data: 11.03.2013 r. godz: 18:00

 

Analiza:

 

Już dzisiaj drugi mecz w parze półfinałowej Delecta-Resovia. Wczoraj, po dramatycznym meczu górą byli gospodarze wygrywając 3:2. Myślę że dzisiaj dojdzie do rewanżu i zwycięży zespół z Rzeszowa, co zaraz postaram się uzasadnić.

Otóż poziom sportowy obu drużyn, co potwierdził wczorajszy mecz, jest bardzo wyrównany. Pod względem techniki, gry kombinacyjnej nieco wyżej oceniam Delectę, natomiast Resovia to siła i dynamika. Myślę że po ciężkim i długim wczorajszym meczu dziś górę weźmie lepsze przygotowanie fizyczne Rzeszowian i ich szerszy skład. Trener Kowal ma na każdą pozycję po dwóch wyrównanych zawodników, jeżeli zatnie się Schops to wchodzi Bartman, jeżeli słabsze chwile ma Lotman to może wejść Kovacevic itd. Delecta gra praktycznie jednym składem, a kluczowi zawodnicy jak Masny i Antiga mają już swoje lata i nie regenerują się tak szybko. Dziś to zmęczenie może zaważyć na wyniku, jeśli gospodarzom zabraknie precyzji i dokładności to mogą mieć poważne kłopoty.

Dodatkowo ważnym elementem gry Rzeszowian jest mocna zagrywka. Wczoraj nie funkcjonowało to najlepiej i nie udało się odrzucić gospodarzy od siatki. Dziś powinno być już łatwiej, oswoili się z obiektem i zagrywka powinna już działać jak należy. Myślę że Resovia wyjdzie bardzo zdeterminowana, druga porażka stawiałyby ich już pod ścianą w rywalizacji play-off więc od początku muszą zagrać agresywnie i dać z siebie wszystko by wygrać. Mecze ze Skrą pokazały że są w stanie to zrobić. Z kolei w Delekcie na pewno lekkie odprężenie po wczorajszym zwycięstwie i nie chce mi się wierzyć by gospodarze byli w stanie w ciągu dwóch dni zagrać dwa mecze na takiej koncentracji i odnieść dwa zwycięstwa nad takim rywalem jak Resovia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka

Spotkanie: Tauron Dąbrowa Górnicza vs Impel Wrocław

Typ: 1 set 2

Kurs: 3,55

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 16.03.2013/16-30

Analiza:

Już dziś rozpoczynają się pierwsze spotkania fazy play-off w Orlen Lidze Kobiet. Uważam, że do analizowania wybrałem najciekawsze spotkanie. Wrocławianki w ostatnich dwóch spotkaniach odpowiednio z Treflem Sopot i Bielsko-Biała zanotowały porażki po tie-breakach w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Co warto zauważyć w żadnym ze spotkań nie były faworytkami, a zawsze wygrywały pierwszego seta, później zawsze brakowało trochę do końcowego sukcesu. Tore Aleksendersen odmienił poczynania wrocławskich zawodniczek. Świadczyła o tym chociażby wygrana jeszcze przed rozgrywkami pucharowymi w lidze z Bielsko-Białą Play-offy rządzą się swoimi prawami. Zwraca na to uwagę Dorota Medyńska libero Impelu mówiąc, chociażby, że nie mają nic do stracenia. Zamierzają walczyć w każdym spotkaniu. Dąbrowianki podczas Pucharu Polski udowodniły, że są mocną drużyną. Zwyciężyły po emocjonującym boju z Treflem Sopot w tie-breaku. Jak czytamy na oficjalnej stronie gospodyń dzisiejszego meczu podchodzą one z respektem do rywali, o czym świadczy ten cytat: ,, Makare Wilson, Vesna Djurisić czy Katarzyna Konieczna potrafią napsuć krwi rywalkom po drugiej stronie siatki''. W dniu dzisiejszym zapowiada się niesamowita walka o każdą piłkę. Niezaprzeczalnymi faworytkami zdaniem bukmacherów są gospodynie, jednak typując zwycięzcę pierwszego seta może być różnie. Uważam, że zakończy się on wygrana Wrocławianek-powodzenia

 

P.S. Proponuję dla tych mniej odważnych zagrać handicap +2,5 seta w stronę Impelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23.03.2013 17:00

Impel Wrocław - Dąbrowa Górnicza MKS

Typ: 2

Kurs 1.60 (unibet)

 

Bardzo ważny pojedynek dla losów ćwierćfinału w Orlen Lidze kobiet. Po dwóch pojedynek stan rywalizacji brzmi 1:1. Pierwszy mecz dość niespodziewanie wygrały Wrocławianki 3:0 by w następnym dniu dostać lanie od zdobywcy Pucharu Polski siatkarek MKS.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, dlatego tak potrzebna jest wygrania drużynie z Dąbrowy. Sytuacja przypominą tą z przed dwóch lat gdzie również obie drużyny spotkały sie P-O i po dwóch pojedynkach mieliśmy stan 1:1 by dwa kolejne pojedynki wygrała drużyna z Dąbrowy. W sezonie zasadniczym również zwycięsko ze starcia na wyjeżdzie wyszły przyjezdne choć o wyniku meczu musiał rozstrzygnąć tb.

Spotkanie zostanie rozegrane wyjątkowo w Twardogórze co również nie będzie atutem dla gospodyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka / PlusLIGA Panów / play-off

25.03.2013 18:00

Resovia - Delecta Bydgoszcz ( set handicap 0:1,5)

Typ: 1

Kurs: 1.55 (bet365)

 

Czwarte starcie półfinału siatkarzy. W serii do 3 zwycięstw prowadzi drużyna z Rzeszowa 2:1. Fani Pasów liczą, że gospodarze na swoim gorącym parkiecie zakończą rywalizację już dzisiaj. W sezonie zasadniczym Resoviacy w szybkim meczu w półtorej godzyny wykręcili wynik 3:0. Wczorajszy pojedynek poza pierwszym setem również kontrolowali spotkanie pokonując Delectę 3:1. Dzisiejsze starcie moim zdaniem nie powinno się zbytnio różnić od poprzednich. Resovia nie pozwoli sobie na nerwówkę tiebrekową.

We wczorajszym spotkaniu bardzo dobrze funkcjonował szczelny blok dając mnóstwo okazji do kontr ( w większości zakończonych sukcesem) stąd wysoka różnica punktowa w 2 i 3 secie juz na drugiej przerwie technicznej. Atak nie był najwyższej jakości ( choćby tej z domowych meczów ze skrą). Dzisiaj może być już tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaksa - JW (2) 4.75

JW +2,5 seta @1,5

 

Ktoś tu chyba oszalał z kursami. Owszem Zaksa ma bardzo dobry sezon (FF LM i PP), ale generalnie poziom i potencjał obu ekip jest zbliżony. Atut własnej hali to jest zawsze handicap, ale 1,15 na Zakse to jakiś żart w tej fazie rywalizacji. Tym bardziej, że pierwsze dwa mecze oraz występ w FF Ligi Mistrzów pokazał lekki spadek formy podopiecznych Castellaniego. W rywalizacji mamy 1-1 i moim zdaniem są spore szanse, że rywalizacja wróci do Jastrzębia. Ważna będzie dyspozycja liderów obu ekip czyli Łasko i Kubiaka u gości oraz Fontelesa i Rouziera u gospodarzy. Spodziewam się bardzo wyrównanego spotkania i biorę zdecydowanie zawyżony kurs !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka / PlusLIGA

28.03.2013 18:00

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Jastrzębski

Typ:ZAKSA -1,5

Kurs: 1,42 (Unibet)

 

Po niepowodzeniach w FinalFour Zaksa w pierwszym meczu po powrocie pokonala Jastrzebski3-1 na ich boisku. Widac bylo sportowa zlosc u zawodnikow i dobra dyspozycje Fontelessa ktory jak jest w dobrej dyspozycji gwarantuje duza ilosc ptk dlatego uwazam ze Jastrzebski ugra co najwyzej jednego seta. Aczkolwiek mozna sie pokusic o DW 3-0 kurs 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka (PlusLiga), playoff, godz. 18.00

Mecz: Kedzierzyn-Kozle - Jastrzębski Wegiel

Typ: 2

Kurs: 3.55

Bukmacher: Expekt

Analiza: Dzisiaj typ na ZAKSĘ to tzw. masówka, a ja akurat zagram na gości. Jak wiadomo ZAKSA w półfinale PlusLigi prowadzi 2:1 i dzisiaj wygrana gospodarzy da im awans do finału i walkę o mistrzostwo z Resovią. Wczoraj mecz wygrali siatkarze ZAKSY 3:2, ale po 2 pierwszych setach było 2:0 dla przyjezdnych i właściwie sami sobie goście przegrali mecz. Dzisiaj liczę na to, że są w stanie podnieść się po takim meczu, meczu który powinien dla Jastrzębskiego Węgla być wygrany. Wynik 2:1 w jedną czy drugą stronę robi wielką różnicę. Według mnie goście na pewno nie są gorszym zespołem na dzień dzisiejszy. Muszą dzisiaj powalczyć o pełną pulę i mecz nr 5. Wczoraj w 5 secie siatkarze Jastrzębskiego wyglądali fatalnie, szczególnie pod względem psychiki, ale tym bardziej dzisiaj powinni wyjść zmotywowani chęcią rewanżu i pokazania, że są w stanie podnieść się i walczyć. Porażka gości to walka o 3 miejsce, a na pewno Jastrzębski Węgiel celował w coś więcej niż tylko grę o brązowy medal. ZAKSA bardzo wolno wchodzi w mecz, potwierdzili to w 3 meczach tej serii zawsze przegrywając 1 seta. Mimo, że dzisiaj nikt nie liczy na Jastrzębskiego ja na ten zespół gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Siatkówka, Plusliga

Spotkanie: Zaksa Kędzierzyn Koźle Resovia Rzeszów

Typ: Resovia Rzeszów

Kurs: 2.89

Bukmacher: Pinnaclesports

Godzina: 16:30

Analiza:

 

1 spotkanie finałowe Plusligi 2012/2013 w którym spotykają się Resovia Rzeszów oraz Zaksa Kędzierzyn Koźle.Na początek chciałbym powiedzieć że mecze Resovia-Delecta stał na o niebo wyższym poziomie niż pojedynki Zaksa-Jastrzębie.Forma Rzeszowian tak jak w tamtym roku odpaliła w najważniejszym momencie czyli na półfinał i finały i jak dla mnie mają dużą szansę na obronienie tytułu.Jest to niejako rewanż za finał Pucharu Polski gdzie lepsza okazała się Zaksa ale gra Resovii wtedy a teraz to dwa różne poziomy.Zmiana gry nastąpiła jednak również u Zaksy.Tutaj ta zmiana jest jednak mnie pozytywna.Po nieudanym Final Four w Omsku ta gra zaczęła być w moim odczuciu coraz słabsza.Główna armata zespołu Felipe Fonteles pokazał że nie zawsze wytrzymuje presję.Paweł Zagumny mnie osobiście zaskakuje ilością błędów jaką popełnia w meczu.na pewno w takiej formie nie jest to podpora zespołu.Rouzier też gra coraz słabiej o czym świadczy fakt że to Dominik Witczak teraz może wywalczyć sobie miejsce w składzie.Chyba tylko środkowi trzymają poziom z początku sezonu kiedy to nikt nie potrafił zatrzymać Zaksy.Podsumowując Kędzierzynianie grają teraz słabiej i chyba tylko na pozór Castellani mówi że ich forma jest wysoka jak nigdy.A na pewno tak nie jest bo na początku sezonu bałbym się grać w finale z Zaksą (jestem kibicem Resovii) a teraz już tak nie jest.Resovia gra coraz lepiej co pokazała konfrontacja z Delectą.Słyszałem już głosy że Resovia miałą w 1/2 finału dużo łatwiejszego rywala niż Zaksa.Szczerze mówiąc takie głosy mnie śmieszą bo Bydgoszczanie w tym roku zagrali wyśmienicie i na prawdę byli blisko awansu.Trafili jednak na bardzo dobrze dysponowanych Rzeszowian.Resovia teraz gra już dużo lepiej niż na początku sezonu.Co najważniejsza złapali większą powtarzalność, szczególnie w ataku gdzie bryluje Schops i Akhrem.Do tego bardzo dobra gra środkowych i zaskakująco dobre rozgrywanie Tichacka który w pierwszej fazie sezonu był jednym ze słabszych zawodników Resovii.Na pewno Rzeszowianie muszą się skupić na dobrym przyjęciu flota ob Łukasz Wiśniewski czy też Możdżonek pokazali że jak wykonywać ten element.W tamtym roku podczas wyjazdu do Bełchatowa na mecze finałowe ze Skrą Resovia również wyjeżdżała z przekonaniem wszystkich że do Rzeszowa wrócą z wynikiem 2-0 w plecy.Tam jednak pokazali jak potrafią się spiąć na najważniejsze mecze sezonu.Tu uważam że będzie tak samo i Resovię na pewno stać na pokonanie dziś Kędzierzynian.Trener Andrzej Kowal może po raz drugi osiągnąć Mistrzostwo Polski na pewno dobrze przygotował swoją drużynę do najważniejszych starć.Atutem Zaksy jest na pewno własna hala ale w tamtym roku Skra też miała taki atut a wszyscy wiedzą jak to się skończyło dlatego ja wierzę w Sovię i liczę na to że dziś zwyciężą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina.Siatkówka - Polska - Plus Liga Mężczyzn

Spotkanie.Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel

Typ.1

Kurs.1,65

Bukmacher.Bet365

Data.09.04.2013 g.18.00

 

Analiza.

 

Dzisiaj drugie spotkanie o brazowy medal pomiedzy Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel .Wczoraj wygrana Bydgoszczan 3-1 (25:27, 26:24, 25:21, 25:16) i stawiam,ze dzisiaj takze wygraja.Za Delecta przemawia przede wszystkim zgrana szostka , wlasna hala,wysoka skuteczność w ataku a takze tacy zawodnicy jak Antiga, Masny czy Konarski i bardzo dobry trener Piotr Makowski.Natomiast za Jastrzębskim Michał Łasko-jak jemu idzie to swietnie gra caly zespol,a jak nie to druzyna siada, a także solidna zagrywka,natomiast minusem slaba gra na wyjazdach i czeste przestoje w grze... .Wczoraj kapitalne spotkanie rozegral rezerwowy Marcin Walinski i jesli dzisiaj zagra podobnie to wygrana numer dwa na koncie Bydgoszczy.Na koniec jeszcze wyniki dwoch ostatnich spotkan w Bydgoszczy...

Bydgoszcz-Jastrzębski 3: 1

Bydgoszcz-Jastrzębski 3 : 2

 

Tak wiec wszystko przemawia za gospodarzami i mam nadzieje,ze dzisiaj takze odniosa wygrana.Typuje wynik 3-1 dla Delecty Bydgoszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość delpiero88

Dyscyplina: Siatkówka- Orlen Liga kobiet

Spotkanie: Dąbrowa Górnicza- Atom Trefl Sopot

Typ: 2

Kurs: 2,65

Godz: 19:00

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

 

 

Już niedługo bo o godzinie 19 dojdzie do pierwszego spotkania finałowego w Orlen Lidze kobiet, gdzie zespół Tauronu podejmie obrończynie tytułu z poprzedniego sezonu zespół Atomu Trefl Sopot. Faworytem pierwszego spotkania są gospodynie jednak ja stawiam na ekipę przyjezdną. Po pierwsze nikt nie spodziewał się, że zespół z Sopotu będzie w finale, jednak ten pokazał charakter i pokonał Muszyniankę. Dąbrowa, chyba trochę łatwiejsza droga do tej fazy rozgrywek. Jednak w ćwierćfinale jak i półfinale przegrywały pierwsze spotkania kolejno z Impelem Wrocław 0-3 i ekipą z Bielska Białej 1-3. Oba te spotkania rozgrywane były właśnie na parkiecie, na którym rozgrywamy dzisiejsze spotkanie. Dziewczyny z Sopotu, na pewno będą chciały również wziąć rewanż na Dąbrowiankach, bo w tym sezonie na 3 spotkania ( 2 w lidze i jedno w finale Pucharze Polski) zakończyły się zwycięstwami Tauronu. Jednak dwa w tych spotkań kończyły się w 5 setach a więc i dzisiaj na pewno emocji nie zabraknie. W spotkaniach z Muszyną pierwsze skrzypce grała oczywiście Rourke, i mam nadzieję, że również i dzisiaj Australijka weźmie na siebie ciężar gry i będzie kończyć praktycznie wszystko, co jej wystawi Iza Bełcik. Ja stawiam dzisiaj na zwycięstwo ekipy przyjezdnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość delpiero88

Dyscyplina: Siatkówka- Serie A

Spotkanie: Trentino-Piacenza

Typ: Piacenza +1,5 seta

Kurs: 2,25

Godz: 17:30

Bukmacher: Sportingbet

Analiza

 

 

Dzisiaj o godzinie 17:30 dojdzie do 3 spotkania finałowego w ramach włoskiej Serie A w siatkówce w którym to zespół Trentino podejmie ekipę Piacenzy. Stan rywalizacji jest 1-1 po dwóch spotkaniach. Dzisiaj spotkanie numer 3 i jak dla mnie trudno wskazać w tym spotkaniu zdecydowanego faworyta. Oba zespoły w pierwszych dwóch spotkaniach wygrały na własnych parkietach w stosunku 3-1. Dzisiaj wydaje mi się, że spotkanie będzie dużo bardziej zacięte, i zespół przyjezdny na pewno postawi się ekipie Trentino. Bardziej na pewno jak w spotkaniu numer 1. Tym bardziej, że muszą wygrać jedno spotkanie na parkiecie Trentino, chcąc kończyć rywalizację tego finału na własnym parkiecie. Jeśli chodzi o personalia obu klubów to są one wybitne. U gospodarzy są tacy zawodnicy jak Stokr, Kazijski, Duric, Bari czy też Stanković. Jednak i po drugiej stronie siatki ma kto grać, bo na pewno anonimowi nie są tutaj choćby: Fei, Pappi, Holt, Simon czy też kapitalny rozgrywający De Cecco. Dlatego kadrowo oba zespoły są bardzo blisko jeśli chodzi o poziom. Różnica na pewno będzie w psychice, ale mam nadzieję, że ekipa przyjezdna dzisiaj zdobędzie co najmniej 2 sety a być może nawet pokusi się o wywiezienie zwycięstwa, które byłoby by może punktem kulminacyjnym tej rywalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Siatkówka Orlen Liga

Spotkanie - Tauron Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot

Typ - Atom Trefl Sopot

Kurs - 2.5

Bet-at-home

 

Piąty decydujący mecz o tytule Mistrza Polski. Moim zdaniem Dąbrowianki przegrał tytuł już dwa razy w trzecim meczu 14-11 w tie breaku następnego dnia 8-3 w decydującym secie oba mecze przegrane. Odporność psychiczna nie jest mocną stroną zawodniczek Tauronu. Dodatkowo bardzo nerwowy trener Waldemar Kawka , ktory kłóci sie z sedziami zamiast odpowiednio umotywować zawodniczki. Gdy drużynie nie idzie Kawka szamocze sie ze zmianami nie wie na kogo się zdecydować Kaczor czy Zaroślinska podobnie na rozegraniu. Natomiast Grabowski to trener moim zdaniem najlepszy w Orlen Lidze stara się cały czas być z zespołem umiejętnie rotuje dość przeciętnym składem. Dziś moim zdaniem Dąbrowa może zacząc nerwowo i jeśli wymknie się im pierwszy set może być po tytule z tak slaba psychiką zawodniczek i trenera. Natomiast Atom zagra na luzie bo dziewczyny i tak wiele ugrały i nikt nie liczył w trakcie sezonu na obroę tytułu. Atom ma w swoich szergach najlepiej punktujaca Rourke , ktora nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Natomiast Zaroślinska , Skowronska , Kaczor maja wahania formy. Rozegranie moim zdaniem lepsze w Atomie życiowa forma Bełcik. Bardzo dobra gra blokiem. Treba pamietać, ze coraz lepiej poczyna sobie na zmianach Cabrera. Bardzo dobra zagrywka Łukasik. Moim zdaniem decydujące znaczenie będzie miało wejsćie w mecz jeśli pierwszy set wygra atom zaczną się nerwy i marzenia o tytule Dąbrowa będzie musiała odłożyć na następny rok. Nawet jak Dąbrowa wygra pierwszą partie to Atom będzie grał swoje bo dziś to Dąbrowa musi a atom może . Atom już wygrał decydujacy mecz w półfinałach z Muszyną na wyjeździe dlaczego więc nie może znow wygrać. Moim zdaniem dziś wszystko rozegra sie w głowach zawodniczek i zwycięsko wyjdzie Atom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość lukkaz

Dyscyplina: Siatkówka – Liga Światowa

Spotkanie: Finlandia – Portugalia AHC (0:2,5 seta)

Typ: 1

Kurs: 2,14

Buk: Pinnacle

 

Dziś o godz. 17:30 odbędzie się mecz w grupie C Ligi Światowej między Finlandią a Portugalią. Wczoraj Finowie pokonali Portugalczyków 3:0 (-13,-27,-18).

 

Finowie zaczęli kapitalnie mecz – 6:2 w pierwszych minutach pierwszego seta i systematyczne powiększanie przewagi, co skończyło się nokautem do 13. W drugim secie Portugalczycy utrzymywali wynik w okolicach remisu wychodząc nawet na minimalne prowadzenie. Przy stanie 14:15 trener reprezentacji Finlandii wziął czas i zmobilizował zespół do większej koncentracji. Po secie walki Finowie pokonali rywali 29:27. Trzeci set to walka Portugalii o urwanie seta zakończona załamaniem się formy w połowie rozgrywki. Finowie kontrolując mecz zwyciężyli w tej odsłonie do 18.

 

- Byliśmy zbyt słabi nie tylko taktycznie i technicznie, ale również mentalnie. Wówczas trudno jest grać dobrą siatkówkę. Ale po pierwszym secie pokazaliśmy, że potrafimy rozwiązać niektóre nasze problemy. Jednak na przestrzeni całego spotkania Finlandia prezentowała się lepiej - powiedział szkoleniowiec Portugalczyków, Flavio Gulinelli. (cytat z siatka.org)

 

Wypowiedź trenera Portugalii w pełni oddaje formę rywali Suomi. Brakuje im nie tylko umiejętności i klasowych zawodników, ale także mentalności do wygrywania trudnych momentów jakie występują w spotkaniach Ligi Światowej.

 

Składy (w nawiasach punkty w pierwszym meczu):

Finlandia: Esko (4 pkt.), Oivanen Mikko (12), Oivanen Matti (8), Shumov (6), Siltala (10), Sivula (10), Rajala (libero) oraz Tervaportti, Hietanen i Kerminen

Portugalia: Keller (6 pkt.), Ferreira (4), Araujo (4), Jose (6), Sequeira (15), Reis (4), Coelho (libero) oraz Lima (6) i Violas

 

Myślę, że Oivanenowie, Esko i spółka po raz kolejny wysoko pokonają Portugalię – nie mam wątpliwości w to, iż są ekipa o klasę lepszą od rywala. Obawiam się jednak o ich koncentrację w drugim meczu. Jeśli poprawią błędy i zachowają pełen profesjonalizm do samego końca Portugalczycy po godzinie gry będą mogli udać się do pod prysznice i do autokaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: siatkówka, Liga Światowa

spotkanie: Kanada - Holandia

typ: Holandia (+1,5 seta)

kurs: 2.08

godz: 2:00

bukmacher: Pinnaclesports

analiza:

przed nami spotkanie 2. kolejki teoretycznie i praktycznie najsłabszej grupy tegorocznej ligi światowej, czyli grupy C. Do rywalizacji stają reprezentacje Kanady i Holandii. Oba zespoły są raczej światowymi średniakami jeśli chodzi o siatkówkę, bowiem w rankingu FIVB Kanada zajmuje 18. miejsce natomiast Holandia sklasyfikowana jest na 41. pozycji. Będzie to już drugie spotkanie obu zespołów w tegorocznej LŚ pierwsze wygrali reprezentacji Kanady 3:1, jednak Holandia przegrała w dużej mierze przez własne błędy, ogólne wrażenie pozostające po grze Holendrów nie było złe bowiem nawet w przegranych setach nie wyglądali bardzo źle. Kadrowo Holandia również wydaje się mieć trochę przewagę bowiem maja w swoim składzie m. in. znanych z polskiej ligi Kooistrę i bontje podczas gdy Kanadyjczycy to raczej anonimowi zawodnicy. Tak wiec postanowiłem postawić na Holandię, myślę że wygrają 3:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: siatkówka, Liga Światowa

spotkanie: Polska - Brazylia

typ: 1

kurs: 2,14

godz: 17:45

bukmacher: Pinnaclesports

analiza:

przed nami spotkanie rozpoczynające zmagania Polaków w grupie A tegorocznej Ligi Światowej, do rywalizacji stają najpoważniejsi obok Rosji kandydaci do wygrania tegorocznej LŚ, czyli Polacy i Brazylijczycy. Polacy przed rozpoczęciem rozgrywek rozegrali dwumecz z Serbią, w pierwszym spotkaniu podstawowy skład odniósł pewne zwycięstwo 3:1, natomiast drugi mecz przegrali zmiennicy 3:1. Nasi chłopcy są głodni gry i wygrywania, a pierwsza szóstka w składzie Żygadło, Bartman, Kurek, Winiarski, Możdżonek, Nowakowski i Ignaczak to mieszanka doświadczenia z młodością, która może wygrać z każdym zespołem na świecie. Brazylijczycy natomiast do tegorocznej LŚ przystąpią bez paru zawodników, którzy zrezygnowali z gry w reprezentacji, czyli Giby, Murilo, Rodrigao, czy Sergio. Brazylia rozegrała ostatnio spotkanie z grającymi w mocno rezerwowym składzie Rosjanami, które wygrała 3:1. Dodatkowym atutem Polaków jest to, że grają na wypełnionym po brzegi kibicami Torwarze, dlatego typuje pewne zwycięstwo Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Liga Światowa

Spotkanie: Polska vs Brazylia

Typ: Polska (+1,5 seta)

Kurs: 1.57

Bukmacher: Sportingbet

Godzina: 17:45

Analiza:

 

Pierwszy mecz Polski w Lidze Światowej 2013 i od razu rywal na światowym poziomie a mianowicie Brazylia.Faworytem są goście ale ja kompletnie nie rozumiem dlaczego a +1,5 seta obstawiam tylko dlatego że czysty win Polaków jest już zajęty na dzisiejszy pewniak dnia.Na hali Torwar w Warszawie Polacy będą mieli wsparcie swoich kibiców co jak pokazało wiele meczów jest bardzo ważnym czynnikiem dla Polaków.W tamtym roku na 5 meczów pomiędzy tymi ekipami aż 4-krotnie lepsi byli Polacy więc już nie można powiedzieć że mamy kompleks Brazylii.Teraz moim zdaniem powinno być podobnie.Do Polski podopieczni Rezende przyjechali bez swoich wielkich gwiazd takich jak Giba, Murilo czy też Sergio.Polacy zagrają bez swojego libero Krzysztofa Ignaczaka ale wydaje mi się że Paweł Zatorski jest w stanie go zastąpić.A tak to mamy 6 sprzed roku oraz nowych zawodników takich jak Włodarczyk, Konarski czy Wrona którzy mogą zawojować reprezentację.Szczególnie na ataku Andrea Anastasi nie musi się martwić bo nawet jeśli Zbyszek Bartman zagra gorzej to DAwid Konarski w każdej chwili może go zastąpić.Tak więc sądzę że tu faworytem są Polacy na co składa się kilka czynników takich jak "swoje ściany", kibice oraz chyba zawodnicy bo jednak Brazylia to nie ta sama drużyna co jeszcze niedawno bo bez takich gwiazd na pewno będzie im trudniej.Tak więc 2 sety Polacy powinni ugrać na spokojnie i to właśnie typuje a ogólnie liczę na 3-1 dla Polaków bo na chwilę obecną mają chyba mocniejszą kadrę niż Brazylijczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Liga Światowa

Spotkanie: Kuba vs Serbia

Typ: Serbia

Kurs: 1.75

Bukmacher: Betclic

Godzina: 2:40

Analiza:

 

Dziś niestety nie poszło z typem w stronę Polaków ale jutro powinno być lepiej.Bardzo ciekawy mecz ujrzymy na Kubie gdzie przyjeżdzają Serbowie i jak dla mnie są faworytem tego spotkania.Reprezentacja Kuby bardzo różni się od tej która zdobywała chociażby wicemistrzostwa świata.Poprzez reżim prowadzony na Kubie od składu odsunęli się tacy zawodnicy jak Simon, Leon czy też Diaz i nie można powiedzieć że nie był to ważne postacie dla reprezentacji.Już w tamtej edycji LŚ gra opierała się praktycznie tylko na Leonie więc teraz powinno być jeszcze trudniej.W kadrze pojawiło się kilka nowych twarzy które nie od razu muszą wypalić z formą na początek czeka ich bardzo trudny mecz z Serbią.Serbowi mają za sobą mecze kontrolne z Polską gdzie młoda ekipa Igora Kolakovica potrafiła nawet raz pokonać Polaków.Teraz do składu dochodzą takie gwiazdy jak Atanasijevic, Kovacevic, Vlado Petkovic co z domieszką tej świeżości która napłynęła do kadry Serbii może być w nocy zabójcza dla niedoświadczonych Kubańczyków.Trzeba przyznać że w meczach między tymi drużynami przeważnie wygrywała Kuba jednak teraz ten skład jest o niebo gorszy i moim zdaniem na Serbów za słaby.Serbia ma na pewno aspiracji do powalczenia o awans do finału LŚ dlatego jutro muszą wygrać by już na samym początku nie stracić kontaktu punktowego do Italii oraz Rosji więc dla nich zwycięstwo w meczu z Kubą to tak zwany "mus".Kurs jest moim zdaniem przyzwoity a szanse bardzo duże patrząc na to jaka jest sytuacja obu reprezentacji.Tak więc nic tylko grać na wygraną Serbów.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Liga Światowa

Spotkanie: Rosja - Iran

Typ: dokładny wynik 3:0

Kurs: 2,15

Bukmacher: Expekt

Godzina: 17:00

Analiza:

 

Iran z pewnością nie jest drużyną do bicia. swoja gre opieraja w wiekszym stopniu na sile a nie na wyszkoleniu technicznym (jak np. japonia czy korea). rosja rozgrywki grupowe traktuje ulgowo, ale celem jest awans. w finalach pewnie zagraja juz najlepsi. teraz graja mlodzi niedoświadczeni na miedzynarodowej arenie siatkarze. sborna opiera sie na zawodnikach z superligi. nie sa to przypadkowi chlopcy. Pamietajmy, ze superliga nalezy do 3 moze 4 najmocniejszych lig swiata. w rosji tak selekcjonuje sie najlepszych z najlepszych - rzucajac ich od razu na gleboka wode. we wczorajszym meczu rosja wygrala w 3 setach do 21, 22 i 17. jak zwykle mocna strona jest zagrywka. sadze, ze mimo staran mecz skonczy sie i dzis w 3 setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: siatkówka, Liga Światowa

spotkanie: Polska - Brazylia

typ: 1

kurs: 2,35

godz: 20:15

bukmacher: expect

analiza:

przed nami drugie spotkanie Polaków w grupie A tegorocznej Ligi Światowej, do rywalizacji stają najpoważniejsi obok Rosji kandydaci do wygrania tegorocznej LŚ, czyli Polacy i Brazylijczycy. Pierwszy mecz obu reprezentacji zakończył się niespodziewanym w moim odczuciu zwycięstwem Canarinhos 3:1 Mam nadzieję, że nasi siatkarze nie rozegrają drugiego tak słabego spotkania jak piątkowy mecz. Myślę, że jeżeli Zbigniew Bartman zagra na swoim normalnym poziomie, a Łukasz Żygadło rzuci więcej piłek środkowym to Polacy powinni odnieść zwycięstwo. Brazylijczycy grający bez swoich największych gwiazd zaprezentowali się zaskakująco dobrze, a wśród nich prym wiódł młody przyjmujący Lucarelli. Typuje dziś zwycięstwo Polaków ponieważ tak klasowa drużyna nie powinna przegrywać dwa razy z rzędu przed własną publicznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: siatkówka, Liga Światowa

spotkanie: Polska - Brazylia

typ: Brazylia (-1,5 seta)

kurs: 2,25

godz: 20:15

bukmacher: Pinnacle

analiza:

 

W dzisiejszym meczu nie bede szukal niespodzianki. sadze, ze i dzis polska urwie brazyli gora jednego seta. piatkowy mecz pokazal jak daleko naszym do pelni formy. widac, ze brakuje zgrania i dynamiki. zygadlo ze srodkowymi nie funkcjonuja na poziomie do jakiego nas przezwyczaili. przeciwnie brazylia, ktora nas w tym elemencia zniszczyla. atak tez nie funkcjonowal najlepiej. z kolei vissotto gra bardzo rowno i ciagnal swoj zespol. na kontrach tez nam nie szlo. rywale w tym elemencie zawsze byli bardzo grozni i dwa dni temu to udowodnili. ogolnie rzecz biorac mamy sporo brakow. chlopaki pewnie nad tym pracuja, ale w dwa dni tego nie nadrobia. sadze, ze punktow bedziemy musieli szukac z innymi druzynami. brazylia wydaje mi sie w tej grupie poza zasiegiem. straca moze kilka punktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: siatkówka, Liga Światowa

spotkanie: Włochy - Kuba

typ: DW 3:0

kurs: 2,30

godz: 20:00

bukmacher: expect

analiza:

przed nami 3. kolejka spotkań w grupie B tegorocznej Ligi Światowej, do rywalizacji stają zawsze mocni Włosi oraz przetrzebiona kadra Kuby. Włosi do tegorocznej LŚ przystąpili bez Michała Łasko i Osmanego Juantoreny, którzy nie zostali powołani do kadry ze względu, że nie są rodowitymi Włochami trochę to dziwne, ponieważ trener Berutto jakoś nie miał takich przeciwwskazań co do powołań dla Travicy, Zajcewa i Baranowicza. Nieobecność dwóch asów nie przeszkodziła jednak Włochom nad odniesieniem zwycięstw nad Niemcami 3:0 i 3:2. Ogólnie Włosi po pierwszych dwóch kolejkach wyrastają na faworytów całych rozgrywek, a ich ofensywa z Zajcewem i Savanim na czele będzie siała postrach wśród innych zespołów. Kubańczycy natomiast jak co roku na LŚ przyjeżdżają na LŚ bez zawieszonych przez federację siatkarzy w tym roku są to Leon, Diaz i Hernandez, dużym osłabieniem jest również brak przyjmującego Bella, który zakończył karierę. Tak wiec kadra Kuby składa się głównie z dzieci, które nie zamierzają na razie uciekać z kraju. W LŚ dotychczas Kuba rozegrała dwa mecze oba przegrywając 3:1 z również odmłodzona kadrą Serbii. Tak więc Włosi raczej pewnie wygrają oba swoje spotkania ze zdziwionymi ustrojem Włoch Kubańczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Liga Światowa, Grupa B

Spotkanie: Rosja-Serbia

Typ: Rosja (-1.5)

Kurs: 2,1

Bukmacher: WH

Data: 14.06.2013, 17:00

 

Bezsprzecznie najciekawsze spotkanie tej serii weekendu Ligi Światowej.Serbowie nie raz podtrawili sprawić sbornej wiele problemów i tym razem może być podobnie- bardzo zaciętego spotkanie tego chyba wszyscy oczekują , ale kursy bardzo atrakcyjne i kusza mnie bardzo -jak dla mnie 3-1 realne, mimo ze Rosja gra zmienikami to jest to bardzo wysoki poziom. Atakujący Pawłow i przyjmujący Ilinych, talentów nigdy tam nie brakowało.Obie drużyny spokojnie wygrały swoje dwumecze, myślę ze kluczowe w tym spotkaniu będzie przyjecie zagrywki... obie ekipy raczej reki nie wstrzymują, dysponują bardzo trudno mocno zagrywka. Z przyjęciem bywa rożnie,Rosjanie I ich kadra i tak jest piekielnie mocna. Jest Muzerski z dobrej strony w mocnej lidze prezentuje sie młodzież w obwodzie jest Siwożelez,Spiridonov itp mecz bardzo prestiżowy powinien byc zacięty i overowy- co nie znaczy ze skończy sie pokryciem przez z sborna tego minimalnego hendi a kurs bardzo atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...