Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Gość delpiero88

Dyscyplina: Siatkówka- Liga Mistrzów

Spotkanie: Resovia- Macerata

Typ: Resovia

Kurs: 3,40

Godz: 20:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 20:30 dojdzie do bardzo ciekawego spotkania pomiędzy Resovią Rzeszów a Maceratą. Faworytem pojedynku są przyjezdni, jednak ja tutaj zaryzykuję typ na naszą ekipę. Dlaczego? Po pierwsze mistrzowie Polski muszą wygrać ten pojedynek myśląc realnie o awansie do kolejnej rudny LM. Zwycięstwo tutaj nawet 3-2 i porażka w jakim kolwiek stosunku w rewanżu we Włoszech spowoduje przymus rozegrania złotego seta, decydującego o awansie. A więc w Rzeszowie po prostu wygrać trzeba. Macerata to marka z takimi zawodnikami jak Zaitsev czy Travica. Jednak w Rzeszowie gra się wszystkim przeciwnikom źle, gdyż wspaniały doping kibiców Resovii powoduje, lekkim dyskomfort dla każdej z ekip przyjezdnych. Dzisiaj na pewno nie zagra Bartman, natomiast jeśli chodzi o Akhrema to jest on w składzie i być może sie pojawi na boisku tak jak to miało miejsce w ostatnim spotkaniu Plus Ligi z Częstochową. Jednak atak powinien pociągnąć Schops, dlatego wydaje mi się, że brak Bartka nie będzie aż tak widoczny. Jak dla mnie typ wart ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Siatkówka (Liga Mistrzów)

Mecz: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Noliko Maaseik

Typ: Liczba punktów w meczu – under 184,5

Kurs: 1,47

Bukmacher: Bwin

Data: 16.01.2013 r. godz: 20:30

Analiza:

 

W pierwszej rundzie fazy pucharowej siatkarskiej Ligi Mistrzów dojdzie dziś w Kędzierzynie do starcia liderów ligi polskiej i belgijskiej. Zdecydowanymi faworytami są Polacy, którzy wreszcie nie mają poważniejszych problemów z kontuzjami i osiągnęli w ostatnim czasie wysoką formę. Wygrana 3:0 w Jastrzębiu z również mającym dobrą passę zespołem Jastrzębskiego Węgla mogła zrobić duże wrażenie.

Belgowie w swojej lidze też spisują się bardzo dobrze, ale trzeba sobie powiedzieć że nie mają tam zbyt wielu poważnych rywali. Zaskakująco dobrze poradzili sobie też w fazie grupowej Ligi Mistrzów, wygrywając swoją grupę, ale tam również nie spotkali żadnego zespołu z europejskiego topu. Najgroźniejszym rywalem był turecki Arkasspor, którego siłę zweryfikowała wczoraj mocno osłabiona Skra Bełchatów.

Od lat belgijskie zespoły w europejskich pucharach najgroźniejsze są na swoim terenie, gdzie w halach panuje dość specyficzna atmosfera, a sędziom zdarzają się chwile dziwnej słabości. Dlatego losy tego dwumeczu też rozstrzygną się dopiero w rewanżu w Belgii. Podejrzewam że Noliko nastawi się na wygranie rewanżu i ewentualnego złotego seta na własnym terenie, a dzisiaj w Kędzierzynie nie będą za mocno się szarpać. Spróbują powalczyć w pierwszym secie, a jeśli się nie uda to odpuszczą i będą się szykować na rzucenie wszystkich sił na rewanż.

ZAKSA z kolei nie ma wyboru, musi dziś wygrać i uważam że jest to w stanie zrobić w trzech setach. Nawet jeśli jedną partię gdzieś zgubi, to myślę że przytrafi się też jakiś set wygrany bardzo wysoko i nadal jeszcze typ na under punktowy wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skra Bełchatów - AZS Częstochowa

typ: under 160.5 pkt

kurs: 2.45

buk: STS

 

Cały czas nie rozumiem jak to jest możliwe, ze na dokladny wynik 3:0 dla Skry jest kurs 1.12, a na under 160.5 pkt 2.45. Sam ten fakt najlepiej świadczy o "promocji" ze strony buka. Słabiej spisująca się w ostatnim czasie Skra podejmuje u siebie najsłabszy zespół, który z racji że liga jest zamknięta gra już praktycznie o nic. Co więcej bodajże 3 zawodników z AZS-u jest wypożyczona ze Skry, a dla Skry ostatnie 3 kolejki są bardzo ważne, aby być jak najwyżej w tabeli przed play-offami. Myślę, że Skra wygra dość szybko to spotkanie, maksymalna liczba punktów jaka padnie w tym meczu to 140 i szybkie 3:0 dla Skry. Chociaż młodzi akademicy z Częstochowy już zabrali punkty ZAKSIE i Resovii nie sądze by i tym razem sprawili jakąkolwiek niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 18.01 17.00

Typ: under 160.5 pkt

Kurs: 1.90

BUK: STS

 

Analiza:

 

AZS Olsztyn w zeszłym tygodniu po beznadziejnej grze w Warszawie przegrał ze stołecznym klubem 3:0. Wcześniej co prawda wygrał z ZAKSĄ, jednak wtedy ZAKSA zagrała na max. 20% swoich mozliwosci. Wiele w tym meczu będzie zależeć od atakującego akademików Bartosza Krzyśka, jeśli uda się go wyłączyć z gry AZS Olsztyn nie będzie posiadać żadnych atutów. JW w tym sezonie prezentuje bardzo dobrą formę, w zeszłym tygodniu co prawda ulegli 3:0 ZAKSIE, jednak mecz stał na bardzo wysokim poziomie i z tak grającą ZAKSĄ nikt w Polsce a i myślę w Europie nie jest w stanie wygrać. Po słabszym meczu w zeszłym tygodniu JW będzie chciał na pewno pokazać, że to tylko wypadek przy pracy i że dalej liczą się w walce o mistrza. Typuje wynik 3:0 dla JW, na pewno nie będą mogli sobie pozwolić na stratę punktów w tym meczu, boję się tylko o 1 seta, bo wiadomo, że zawsze na obcej hali gra się troche inaczej i wszystko będzie zależeć od zagrywki. Oby wystąpił Gruszka, który w tym sezonie jest w fatalnej formie i na pewno przyni się do zwycięstwa JW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka (Liga Mistrzów)

Mecz: Zenit Kazań – Berlin Recycling Volleys

Typ: Zenit Kazań (-2,5 seta handicap)

Kurs: 1,75

Bukmacher: Sportingbet

Data: 22.01.2013 r. godz: 16:00

Analiza:

 

W rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów Zenit Kazań podejmie dziś zespół Berlin Recycling Volleys. Pierwsze spotkanie, rozgrywane w Niemczech, było nieoczekiwanie bardzo wyrównane i faworyzowani Rosjanie wygrali je dopiero po zaciętym tie-breaku. To sprawia że kursy na dzisiejsze gładkie zwycięstwo Zenita są dość wysokie i uważam że warto się skusić.

Dzisiaj bowiem Rosjanie powinni sobie poradzić dużo łatwiej, mając do dyspozycji własną halę i doping publiczności. Niemcy są raczej zespołem własnego boiska, na wyjazdach tracą sporo na wartości, zresztą brakuje im doświadczenia gry na tym poziomie. Z kolei Zenit w pierwszym meczu prawdopodobnie zlekceważył nieco rywali, ale drugi raz już tego błędu nie popełni. Tylko pełna koncentracja na zagrywce i na siatce pozwolą uniknąć problemów i niepotrzebnego przedłużania meczu.

A przewaga sportowa Rosjan nie podlega dyskusji, wystarczy spojrzeć na składy. W ekipie gospodarzy aż roi się od gwiazd europejskiej i światowej siatkówki: Michajłow, Berezko, Anderson, Vermiglio, można by wymieniać nie tylko szóstkę ale całą dwunastkę świetnych graczy. Przez całą fazę grupową Zenit w sześciu rozegranych meczach nie stracił nawet seta. Myślę że po drobnych kłopotach przed tygodniem, dziś znów wygra 3:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka, Liga Mistrzów, godz. 20:30

Spotkanie: Noliko Masseik - ZAKSA Kędzierzyn Koźle

Typ: ZAKSA (-2,5 seta)

Kurs: 3,25

Buk: Betsafe

 

 

Analiza:

 

Przed nami mecz w Lidze Mistrzów pomiędzy Belgijskim Noliko Masseik, a jedną z naszych drużyn: ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.W pierwszym spotkaniu Polacy rozbili rywali 3:0 na własnym parkiecie, choć w dwóch ostatnich setach wygrane rozstrzygały się po przewagach.Jednak zaczęli znakomicie rozbijając rywala w pierwszym secie aż 25:16!No właśnie, po tym secie Kędzierzynianie jakby odpuścili trochę mecz, lekceważąc rywali, popełniając do tego bardzo dużo własnych błędów.I to się zemściło, gdyż łatwo nie było w kolejnych setach.Dzisiaj Polacy przystąpią do meczu po gładkiej porażce z Delectą na szczycie Plus Ligi, jednak trener Castellani rotował składem w tym meczu, dając odpocząć m.in Ruciakowi przed bardzo ważnym dzisiejszym meczem.ZAKSA wystąpi w Belgii w najmocniejszym składzie.Jak zapowiadali siatkarze oraz trener nie chcą tutaj grać "złotego seta" gdyż jest to loteria.Także spotkanie będą zakończyć jak najszybciej, do tego mają na uwadze finałowe spotkanie Pucharu Polski jeszcze w tym tygodniu.W dzisiejszym spotkaniu Polacy wystąpią w najmocniejszym składzie.Jak zapowiadali sami siatkarze i sam trener bardziej się skupią na tym meczu i nie popełnią takiego błędu jak przed własną publicznością kiedy to zlekceważyli rywala po pierwszym secie.I miało to wpływ w kolejnych partiach.Do tego jeśli nie będą popełniać tylu błędów własnym co na pewno takiej drużynie nie powinno się przytrafiać, to o pewne zwycięstwo jestem spokojny.Z kolei Belgowie to młoda drużyna, grająca nieobliczalną siatkówkę.Czasami wręcz grając idąc na całość co może ich zgubić.Do tego w składzie nie ma zawodników znanych w światowej siatkówce.Dzisiaj grają na własnej hali co powinno ich zmotywować, jednak uważam że młodzi gracze będą mieli w głowach tą pierwszą porażkę w głowach, a do tego spotkanie u siebie będzie ich bardziej stresowało co będzie doprowadzać do dużej ilości własnych błędów.Stawiam zatem dzisiaj na zespół bardziej doświadczony, mającym w swoim składzie siatkarzy światowego formatu jakim jest ZAKSA.Do tego na pewno będą chcieli rozstrzygnąć spotkanie w trzech setach mając na uwadze bardzo ważne spotkanie PP.Nie widzę tutaj innego wyniku jak zwycięstwo przyjezdnych 3:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkowka, Liga Mistrzyn

Spotkanie: Vakifbank - ATOM

TYP: Atom + 2.5 seta

KURS: 3.4

BUK: Bet365

Data i godzina : 24.01.13 18:30

 

rewanzowe spotkanie Ligi Mistrzyn w siatkowce kobiet pomiedzy Vakifbankiem a Atomem Trefl zapowiadaja sie interesujaco. Nie rozumiem skad u bukmacherow taka pewnosc, ze wygraja gospodynie dosyc gladko. Oczywiscie sa ione faworytkami tego spotkania,gdyz wygraly w Sopocie 3-1. Mimo wyniku , kto ogladal to spotkanie ten wie ze byl to bardzo dobry pojedynek w wykonaniu obu ekip. Szcegolnie pierwsze dwa sety potwierdzily ze Atom ma szanse na walke jak rowny z rownym, Ostatnie 2 sety to masa pomylek i niedokladnosci po polskiej stronie. Inna sprawa ze Vakifbank w tym sezonie w lidze jeszcze nie przegral i ma komplet zwyciestw - 12. W tegorocznej edycji Ligi Mistzrow w meczach grupowych Vakifbank nie przegral jeszcze spotkania. Jest niewatpliwie w tym momencie najlepsza druzyna kobieca w Europie. Aczkolwiek, kiedys musi nastapic slabszy mecz slabsza dyspozycja wiekszosci zawodniczek. Nie mowie , ze moze to nastapic akurat dzisiaj i Trefl pokona ekipe z Turcji, ale bez watpienia sa w stanie wygrac conajmniej jednego seta.

Kobieca siatkowka jest bardzo zmienna gra - pojawiaja sie czesto przestoje w grze nawet na najwyzszym swiatowym poziomie. W pierwszym spotkaniu w Gdansku Atom przegrywal w pierwszym secie 23-20 i potrafil wygrac 25-23. Poza tym siatkarki ATOMu wyjechaly juz kilka dni wczesniej do Turcji, od wtorku juz regularnie trenuja. Nastroje w druzynie sa optymistyczne, druzyna i trener wierza ze sa w stanie wyeliminowac turecka ekipe. Jezeli tak mialoby sie stac to najpierw trzeba wygrac mecz czyli 3 sety. Ja az takim hura optymista nie jestem aczkolwiek jestem przekonany ze z takim nastawieniem stac nasze siatkarki na zwyciestwo chocby w jednym secie. Uwazam ze jest to jak najbardziej realne. Najwieksze szanse na wygranie seta upatruja na poczatku spotkanie ( gospodynie zle moglyby wejsc w spotkanie) lub w trzecim secie przy stanie 2-0 dla Vakifbanku ( nastepuje wtedy rozluznienie - wysoka przewaga). Licze, ze ATOm pokaze kawal dobrej siatkowki szczegolnie w obronie i wygra conajmniej jednego seta. Polecam typ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka (Puchar Polski)

Mecz: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Resovia

Typ: ZAKSA Kędzierzyn Koźle

Kurs: 1,48

Bukmacher: Sportingbet

Data: 27.01.2013 r. godz: 14:30

Analiza:

 

W finale Pucharu Polski spotkają się zespoły ZAKSY Kędzierzyn Koźle i Resovii. Faworytem spotkania są Kędzierzynianie, którzy jak dotąd grają w tym sezonie najrówniej ze wszystkich polskich drużyn. Zajmują drugie miejsce w Plus Lidze, wywalczyli awans do najlepszej szóstki Ligi Mistrzów, no i teraz staną przed szansą zdobycia Pucharu Polski. Mistrzowie Polski z Rzeszowa mocno w tym sezonie zawodzą, widać że zespół nie ma już tej siły ognia po odejściu Grozera. W lidze zajmują odległe miejsce i zdarzyło im się kilka przykrych wpadek, odpadli już z Ligi Mistrzów i na pewno w finale Pucharu Polski będą pod dużą negatywną presją by chociaż w tych rozgrywkach coś zwojować. Będzie jednak o to bardzo trudno bowiem forma prezentowana w ostatnich tygodniach nie jest najwyższa. Rzeszowianie przyzwoicie spisują się jeszcze we własnej hali, ale poza nią jest już dużo gorzej, a finał Pucharu Polski będzie rozgrywany w Częstochowie. Do tego dochodzą kontuzje, kilku ważnych graczy Resovii ostatnio nie grało ani nawet nie trenowało i dopiero na turniej finałowy Pucharu Polski wróciło do gry. Może im jednak nie starczyć sił na dwa trudne mecze w ciągu dwóch dni, zwłaszcza że terminarz turnieju faworyzuje mocno ZAKSĘ. Kędzierzynianie w pierwszym meczu dnia pokonali w sobotę bez większych problemów Jastrzębski Węgiel, natomiast Resovia dopiero o 18:00 rozpoczęła pięciosetowy bój z Delectą, który zakończył się dopiero około godziny 21:00. Tymczasem mecz finałowy zaplanowany jest już na 14:30. Bardzo trudno będzie o właściwą regenerację sił po bardzo trudnym i wyczerpującym półfinale, pod koniec którego widać już było ogromne zmęczenie u niektórych graczy. Tym bardziej, że jak wspomniałem, niektórym zawodnikom brakuje normalnego treningu i mają zaległości.

W tej sytuacji uważam, że ZAKSA będzie zdecydowanym faworytem i wykorzysta swoją szansę. Zespół nie ma problemów z kontuzjami, w dodatku ma ciekawych zmienników, którzy choćby w niedawnym meczu Ligi Mistrzów w Maaseik pokazali że mogą odwrócić losy seta w razie jakichś problemów. Dodając do tego opisane problemy Resovii uważam że to ZAKSA zostanie zdobywcą Pucharu Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Siatkówka mężczyzn - Liga Mistrzów

Spotkanie: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Arkas Izmir

Typ: Zaksa (-1,5)

Kurs: 1,55

Godzina: 18:00

Bukmacher: Tobet

Analiza:

 

Muszę przyznać, że dość długo czekałem, aż buki wystawią kursy na to spotkanie i liczyłem na coś więcej, ale skoro jest tak, jak jest, to i to trzeba brać z otwartymi rękami.

 

Na początku przyszło mi na myśl, aby zaryzykować tu wynik 3:0, ale są to rozgrywki Ligi Mistrzów i przegranego seta trzeba jak najbardziej wziąć pod uwagę-zwłaszcza patrząc na dynamikę siatkówki i ciągłą zmienność sytuacji (Arkas mniej więcej poziomem porównać możemy do Noliko, poprzedniego rywala Kędzierzynian, i tam też w dwóch partiach decydowały końcówki).

 

Dlaczego jestem tak pewny ZAKSY? To obecnie najlepiej i najrówniej grająca ekipa - zarówno w naszej rodzimej Plus Lidze, jak też i w Lidze Mistrzów. Nie możemy zapomnieć, że w fazie grupowej podopieczni Daniela Castellaniego nie tylko nie przegrali spotkania, ale też nie stracili punktu (pierwszy mecz, wygrany po tie breaku, miał dopiero miejsce w play off z Noliko w Belgii). Jest też kilka innych czynników, które decydują, że Kędzierzyn będzie tu maksymalnie zmobilizowany i zechce zaprezentować się z jak najkorzystniejszej strony:

 

- znakomita atmosfera w zespole, poparta wynikami sportowymi, i znacznie podniesione morale całej drużyny po sukcesie w Pucharze Polski (wszyscy zawodnicy i trener wypowiadają się pozytywnie w wywiadach i bije od nich optymizm)

 

- chęć pomszczenia kolegów z Bełchatowa, którzy polegli z Arkasem w niebywałych okolicznościach, jak również i zachowanie honoru Polski na arenie międzynarodowej i wprowadzenie jednej z naszych eksportowych drużyn do finału

 

- żądza zemsty za porażkę w ubiegłym roku w I rundzie play off (co prawda w znacznie osłabionym składzie, ale jednak pamiętamy niefortunne 1:3 i 0:3)

 

Jeśli Kędzierzynianie zdołają zatrzymać gwiazdę Arkasu, Libermana Agameza, to zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu stoi otworem.

 

Dlaczego 3:0 albo 3:1? Nie sądzę, aby zespół turecki stać było na więcej i nie sądzę też, żeby ZAKSA, pomna doświadczeń bełchatowian, chciała tu dopuścić do tie breaka, w którym wszystko się może zdarzyć. Większość atutów jest po stronie gospodarzy, więc jeśli tylko zagrają oni na swoim poziomie (nie zdarzy im się kryzys), to gra w tym meczu proponowanej przeze mnie opcji wydaje się trafnym posunięciem i dobrą inwestycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka mężczyzn - Liga Mistrzów

Spotkanie: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Arkas Izmir

Typ: under 182,5 :minus:

Kurs: 1,85

Godzina: 18:00

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Jakimś znawca ekspertem siatkówki nie jestem, ale lubię czasem pooglądać i po typować. Kursy na Zakse mizerne szkoda ze 1 spotkanie graja u siebie, bo w Turcji gra sie bardzo ciężko dla mnie stare warunki awansów były lepsze niż zloty set a teraz można bardzo gładko przegrać i tak awansować- bo trafi sie dzień konia i wszystko wychodzi mniejsza z tym o niuanse. Zaksa jest w bardzo dobrej, wysokiej formie- bardzo równej dla polskiego zespołu jest to duża szansa na awans do fainal four.Myślę ze nie popełnią błędów Skry sa doświadczonym zespołem, maja wszystkie atuty po swojej stronie jeśli wytrzymają presje- ciśnienie będzie dobrze.Linia wydaje mi sie dość wysoka typuje w miarę pewne zwycięstwo podopiecznych Castellaniego 3-1 taki maks, myślę ze kluczem do zwycięstwa będzie utrzymanie koncentracji, nie pozwolenie uwierzyć Turkom ze mogą cos zwojować. Zdecydowanie zagrywka i przyjecie pilnować i uważać na Agameza.Ważny będzie początek meczu 1 set trzeba pokazać swoja wyższość wtedy ekipa akrasu sama zacznie popełniać proste błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka - Liga Mistrzów

Spotkanie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (-2,5 seta) - Arkas Izmir

Typ: 2

Kurs: 1.59

Godzina:18:00

Bukmacher: Pinnacle

 

Analiza:

 

Dzisiaj dojdzie do pierwszego pojedynku w walce o udział w finale tegorocznej ligi mistrzów w siatkówce mężczyzn. W Kędzierzynie-Koźlu zmierzy się miejscowa ZAKSA z tureckim Arkas-em Izmir. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest będący obecnie na fali wznoszącej zespół ZAKSY, ale przeciwnika z Turcji na pewno nie można lekceważyć. Tym bardziej, że historia spotkań pomiędzy tymi zespołami pokazała, że umieją oni grać z kędzierzynianami. W tamtym roku wyeliminowali oni z ligi Mistrzów Zaksę wygrywając obydwa pojedynki 3-0 u siebie i 3-1 na wyjeździe. Ale za to wcześniej bo 2010 roku w pucharze CEV to ZAKSA była gorą eliminując Turków po zwycięstwie 3-1 u siebie i porażce na wyjeździe 2-3. Turkowie już w poprzedniej rundzie pokazali charakter, potrafili z beznadziejnej sytuacji podnieść się i wyeliminować Bełchatowską Skrę. Po pierwszym meczu u siebie gdzie Skra wygrała z nimi 3-1, wydawało się że u siebie wygrana zespołu z Polski to tylko formalność, ale tak się nie stało. Turcy wygrali na wyjeździe 3-2 i złoty set awansując do kolejnej rundy. Przewagą Kędzierzynian może być fakt oprócz oczywiście własnej hali, że Arkas przegrał w rozgrywkach grupowych z poprzednim zespołem z jakim rywalizowała ZAKSA belgijskim Noliko Maseik, ale na tym etapie rozgrywek liczy się raczej dyspozycja dnia więc pojedynek powinien być ciekawy. Reasumując, moim zdaniem ZAKSA jako zdecydowany faworyt tego spotkania wygra ale po ciężkim boju, mecz na pewno nie skończy się na trzech setach dlatego stawiam na Arkas z wysokim handicapem setowym. Zapraszam do swojego typu i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Siatkówka- Liga Mistrzyń

Spotkanie: Busto Arsizo- Azerrail Baku

Typ: Busto Arsizo handicap +1,5 seta

Kurs: 1,61

Godz: 20:30

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 20:30 dojdzie do pierwszego spotkania w Final 6 Ligi Mistrzyń w siatkówce. Włoski zespół Busto Arsizo podejmie na własnym parkiecie ekipę z Azerbejdżanu Azerrail Baku. Lekkim faworytem bukmacherów jest ekipa przyjezdna, jednak ja tutaj widzę szanse 50-50, a nawet z lekkim wskazaniem na zespół miejscowych. Po pierwsze bardzo ciężko się gra każdemu zespołowi we Włoszech, z tak silnie dopingującymi kibicami. W tym sezonie zespół Arsizo rozegrał w sumie 14 spotkań, z czego 13 zakończyły się zwycięstwami. Jedyna porażka 1-3 przydarzyła się z Galatasaray w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jeśli chodzi o zespół Azerski, to w tym sezonie na 9 spotkań rozegranych na wyjeździe przegrał 5. Prawdą jest, że zespół przyjezdnych to zespół bardzo wielu zawodników światowego formatu, z Hodge na czele. Jednak, jeśli Włoszki ruszą ją w przyjęciu, które u tej zawodniczki jest naprawdę mizerne, to pojawia się wielka szansa na walkę w tym spotkaniu. Dlatego zagram asekuracyjnie na wygranie przynajmniej dwóch setów przez zawodniczki Busto Arsizo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

05.02.2013 20:30

Busto Arsizio K-Azerrail Baku K

Typ:2

Kurs:1.64 Betsson

 

Wielki mecz między Busto Arsizio, liderkami w lidze włoskiej i Azerrial Baku. Busto walczył długo w poprzedniej rundzie gdzie grali przeciwko SC Schweriner awansowały po złotym secie 15:10 . W pierwszym meczu przegrały w Niemczech 2:3 natomiast wygrały w domu z 3-1.W tym meczu zabraknie Carli Lloyd z powodu kontuzji. Prawdopodobnie taka będzie wyjściowy skład włoszek Valeria Caracuta Margareta Kożuch, Christina Bauer, Valetina Arrighetti, Juliann Faucette i Francesca Marcon z libero Giulia Leonardi. Azerrial opiera się na byłych zawodzniczkach z włoskiej ligi:Sara Anzanello i Megan Hodge grał dla Villa Cortese, Manon Flier grał Jesi, Novara i Pescaro, Indre Sorokaite grała w Torino i libero Luna Veronica Carocci który grała w Busto Arsizio. Te dziewczyny na pewno wiecą, czego oczekiwać po gospodyniach, ponieważ ich styl gry jest dobrze im znany i dlatego są faworytkami w moich oczach. Uważam, że są zespołem z lepszej jakości i w lepszej formie. Maren Brinker Z Azzerailu ma niewielki urazu, ale ona przyłączy się do gry, jeśli będzie to konieczne.Moim zdaniem Azzerail powinien spokojnie wygrać ten mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka

Spotkanie: Zaksa Kędzierzyn Koźle vs Effector Kielce

Typ: 1 set 2

Kurs: 3,40

Buk: Expekt

Data/godzina rozpoczęcia: 08-02-2013/17-00

Analiza:

Ostatnie spotkanie rudny zasadniczej dla tych zespołów. Prawie wszystko jest już rozstrzygnięte. Bardzo często obserwowanym zjawiskiem jest to, że w ostatnich kolejkach w grę wchodzą różnego typu kalkulacje. Teraz jest podobnie. Zaksa ma jeszcze szanse teoretycznie na pierwsze miejsce, natomiast kielczanom nikt już nie może zagrozić, i to oni właśnie zagrają w fazie play-off. Na pierwszym miejscu jest Delecta, która ma 2 punkty przewagi nad Zaksą. W ostatniej kolejce zmierzą się z Olsztynem, który pomimo tego, że zajmuje przedostatnie miejsce ma szansę na fazę play-off. Jednak nie o tym mowa będzie w tej analizie. Podopieczni Castelaniego są ostatnim polskim teamem reprezentującym polską siatkówkę na arenie międzynarodowej. We wtorek ku uciesze wielu zwyciężyli z tureckim Arkasem. To zwycięstwo z pewnością wszystko ucieszyło. Zdarzały się momenty słabszej gry, jednak odnosząc wygraną w Turcji na co zwracał uwagę Michał Ruciak mają dwie szansę na dalszy awans. Pomimo ewentualnej porażki mogą poszukać swoich szans w złotym secie. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie drużyny sztab trenerski ma dać odpocząć kilku zawodnikom, gdyż w obecnej chwili ważniejszy jest wtorkowy rewanż. Dariusz Daszkiewicz trener kielczan podkreśla, że możliwość gry dla jego drużyny w play-offach jest ogromny sukcesem, gdyż drużynie podobno ,,tworzyli'' w ostatniej chwili. Kielczanie grają w kratkę, przegrają ze Skrą, natomiast potrafią ograć Resovię. Dziś wiele będzie zależało od dyspozycji dnia, od dobrego wejścia w mecz. Daję około 45% szans na to, iż Kielczanie wygrają pierwszego seta-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Siatkówka- Plus Liga mężczyzn

Spotkanie: AZS Olsztyn- Delecta Bydgoszcz

Typ: AZS Olsztyn

Kurs: 2,50

Godz: 17:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

W sobotę o godzinie 17 dojdzie do bardzo ciekawego spotkania w ramach 18- ostatniej kolejki sezonu zasadniczego w Plus Lidze mężczyzn. W Olsztynie miejscowy AZS podejmie ekipę Delecty Bydgoszcz. Faworytem pojedynku są przyjezdni, którzy obecnie są liderami w lidze, jednak AZS tanio na pewno skóry nie sprzeda. Dla obu ekip to ważne spotkanie. AZS musi wygrać, aby jeszcze mieć nadzieję na awans do play off a co za tym idzie pewne utrzymanie w lidze, natomiast Delecta również powinna wygrać, aby przed play-offami zagwarantować sobie najwyższe rozstawienie, a co za tym idzie większą liczbę spotkań na własnym parkiecie. Ja tutaj skłonię się na postawienie na zespół gospodarzy. U siebie grają naprawdę fajną siatkówkę, o czym świadczą wygrane spotkania choćby z Zaksą czy Lotosem Gdańsk i bardzo wyrównane pojedynki ze Skrą, Resovią czy Jastrzębskim Węglem. Jeśli chodzi o ekipę Delecty, to w tym sezonie grała z AZSem już dwukrotnie, najpierw w lidze, gdzie wygrała na włąsnym parkiecie 3-1, a następnie w pucharze Polski w Olsztynie ponownie wygrała, ale już jedynie 3-2. Dlatego, być może w końcu graczom z Olsztyna uda się wygrać w starciu z Delectą. Co lepsze 4 ostatnie spotkania pomiędzy oboam ekipami w Olsztynie kończyły się po 5 setach na korzyść właśnie graczy z Bydgoszczy. Delecta również trzeba pamiętać, że na tygodniu rozegra rewanż w pucharze Challenge, który musi wygrać, a potem wygrać również złotego seta. Jest to ekipa grająca jedną szóstką, i na pewno, zawodnicy tego zespołu, powoli zaczną odczuwać trudy spotkań. Stawiam w tym pojedynku na zwycięstwo gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Siatkówka- Liga Włoska mężczyzn

Spotkanie: Macerata- Trentino

Typ: Trentino

Kurs: 1,75

Godz: 17:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

W niedzielę o godzinie 17:30 dojdzie do pojedynku na szczycie ligi włoskiej w siatkówce mężczyzn gdzie Macerata- lider ligi, podejmie wicelidera zespół Trentino. Ciężko na pewno wskazać faworyta tego pojedynku, jednak ja skłaniam się tutaj na postawienie na gości. Głównym powodem tego jest fakt, że Trentino nie gra już w pucharach a dokładnie w Lidze Mistrzów w której to dosyć niespodziewanie odpadła już w pierwszej rundzie play-off z Dynamem Moskwa. Dlatego teraz najbardziej skupiają się na lidze i zajęciu 1 miejsca po rundzie zasadniczej. Jeśli chodzi o Macerate to w top 6 Ligi Mistrzów w ostatnią środę mierzyli się z Cuneo wygrali pewnie 3-0 jednak teraz w tym tygodniu rewanż, którym na pewno bardziej żyją, niż pojedynkiem z Trentino, który na pewno jest prestiżowy. Jeśli chodzi o ten sezon, to obie ekipy grały już ze sobą 3 razy w superpucharze lepsza była MAcerata, w lidze i finale pucharu Włoch Trentino. Każdy z tych pojedynków był bardzo wyrównany. Macerata bilans u siebie 7-1 i porażka jedynie z Modeną, natomiast Trentino bilans na wyjeździe 6-2 i porażki również z Modeną a także Cuneo. Jak dla mnie szybko trzeba brać takie kursy na Trentino, póki jeszcze nie zaczęły spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda - tego, że jutro Delecta przegra, to każdy się spodziewał, ale że Zaksa nawet nie zechce wygrać, to już zakrawa na kpiny, i to jeszcze żeby ładnie wyglądało, że po walce 2:3 :ok:

 

Jutro więc Delecta nie musi się w ogóle wysilać - pojadą drugim składem, jak w pucharach i gładko wtopią do zera. Szkoda, że na tym forum mi się nie udało typu dnia zaliczyć na Indykpol (-1,5) za 3,55, bo już mecz był zajęty. Teraz pewnie kursy pójdą w dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resovia -1.5 seta @1.42

 

Resovia nie ma co kalkulować. Wygrana za 3 punkty daje im pewne 4 miejsce i nadzieję na 3 pozycję w przypadku wpadki JW. Reska u siebie jest bardzo mocna - kibice głośno dopingują, często wywierając presję na rywalach. Trefl po wczorajszych rozstrzygnięciach ma już pewne 8 miejsce i udział w play-off. To spowoduje na pewno rozluźnienie i być może spadek zaangażowania. Ogólnie gra Trefla w tym sezonie była z reguły bardzo słaba, dlatego myślę, że dziś gładko przegrają z Resovia, bo tak naprawdę nie mają żadnych argumentów w tym starciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka - Plus Liga

Spotkanie: Resovia Rzeszów (-2,5seta) - Trefl Gdańsk

typ: 1

Kurs: 2.0

Godzina:14:30

Bukmacher: Betclic

 

Analiza:

 

Na dzisiaj moja propozycja będzie dotyczyć rodzimej Plus Ligi i jednego z dwóch meczów kończących rundę zasadniczą obecnego sezonu. Na przeciwko siebie staną aktualni Mistrzowie Polski z Rzeszowa, którzy gościć będą u siebie Trefl Gdańsk. Wczorajsze wyniki, a dokładniej przegrana akademików z Olsztyna 0-3 z Delectą, spowodowała, że do tego meczu Gdańszczanie przystępują z pewnej 8mej pozycji w tabeli, więc mecz ten dla nich będzie o tzw. pietruszkę. Nie zmotywowana drużyna Trefla, powinna być jeszcze łatwiejszym przeciwnikiem niż to się wydawało przed meczem, możliwe że oprócz braku motywacji ich trener również postanowi oszczędzać siły swoich najlepszych zawodników. Kolejnym argumentem na łatwo zwycięstwo Resovii jest fakt, że to właśnie oni mają o co grać. Zajmują obecnie 5 miejsce w tabeli, a po wczorajszej wygranej Skry tylko 3-2 mają szansę ich przeskoczyć wygrywając choćby to spotkanie za 2 punkty, ale jakby udało się odnieść wygraną za 3 punkty to przy sprzyjającym wyniku Jastrzębia mogą nawet wskoczyć na 3 miejsce w tabeli. Jak widać więc atut własnej hali, brak motywacji przeciwnika no i fakt że jest jeszcze o co walczyć w tej ostatniej kolejce nie pozwala na nic innego tylko na postawienie na Resovię w tym meczy. Do tego też zachęcam i podrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka - Liga Mistrzów

Spotkanie: Arkas Izmir - Zaksa Kędzierzyn Koźle

Typ: 2

Kurs: 1,75

Godzina: 18:00

Bukmacher: Bet at home

Analiza:

 

Moja analiza spotkania rewanżowego nie będzie się wiele różniła od pierwszego pojedynku. Uważam, że Zaksa jest zespołem o klasę lepszym i gra tej drużyny bazuje na kolektywie wielu znakomitych zawodników, a nie na dyspozycji dnia jednego atakującego.

 

Finał Ligi Mistrzów należy się bez dwóch zdań polskiemu zespołowi i ze swojej strony podopieczni Castellaniego zrobią wszystko, aby tam się jak najszybciej dostać. Krytykowany przez siatkarskie środowisko złoty set wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem i dopuszcza zwycięstwo teoretycznie słabszego zespołu w konfrontacji do dwóch zwycięstw. Przekonała się o tym boleśnie Skra, a skorzystał na tym właśnie Arkas.

 

Cała ta sytuacja na pewno jest w głowach kędzierzynian i będą oni chcieli rozstrzygnąć tę konfrontację już w regulaminowym pojedynku, nie dopuszczając do złotego seta. Kto oglądał pierwsze spotkanie, ten widział, iż polski zespół prezentował się lepiej i pewniej i stać go jest również na zwycięstwo na gorącym terenie tureckim.

 

Mam nadzieję, że kocioł zgotowany przez fanów Arkasu nie będzie miał wpływu na grę naszej eksportowej drużyny i świadomi swojej wartości, mając w zespole znakomitą atmosferę, udadzą się oni do Izmiru po prostu odebrać to, na co zasłużyli i pewnie wygrają ten pojedynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrzębski - Częstochowa Siatkówka Polska - PlusLiga 11 Lut -18:00

TYP Częstochowa (+2.5) Handicap setowy :minus:

2,2

William Hill

 

 

Wszyscy wiedza kto jest faworytem i o co gra Jastrzębie. Ja jednak idę delikatnie w stronę gości, może niespodzianki nie będzie ale stać ich na ugranie jednego seta może tego 1-go, albo przy pewnym prowadzeniu 2-0 -w gre podopiecznych Lorenzo Bernardiego wkradnie sie jakaś nerwowość, rozluźnienie- nie pewność. Liczę ze nie utrzymają koncentracji na najwyższym poziomie.Potencjału obu zespołów nie ma co porównywać miejsce w tabeli tez pokazuje o co będą walczyć oba kluby. Ja liczę ze goście pokażą lwi pazur i charakter tak jak pokazywali to w 2 ostatnich spotkaniach; porażka po taibreku z zaksa i zwycięstwo nad skra. Z dobrej strony pokazuje sie Bociek. Grzegorz podtrawi pociągnąć ten zespól do walki- typ for fun pod konkurs myślę ze warty ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkowka, Puchar Polski

 

Spotkanie: Jedynka Aleksandrów Łódzki vs Impel Wrocław

Typ: Impel Wrocław (-1,5)

Kurs: 1.50

Buk: Unibet

 

Za nami runda zasadnicza Orlen Ligi. Play-offy startują jednak dopiero w trzeci weekend marca. Jest tak dlatego, że panie przez najbliższe trzy i pół tygodnia będą walczyć o Puchar Polski. To właśnie w ramach tych rozgrywek zmierzą się dzisiaj Jedynka Aleksandrów Łódzki i Impel Wrocław. Początek meczu o godzinie 18;00.

 

Ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego to aktualny lider I ligi. Tyle, że wszyscy interesujący się rozgrywkami siatkarskimi w kraju doskonale wiedzą, że między Orlen Ligą, a I ligą jest przepaść. Dokładnie tak samo jest u mężczyzn. Dobrze widać to na przykładzie występów beniaminka z Legionowa, który rządził niepodzielnie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, ale po awansie (i przynajmniej w teorii wzmocnieniach) wiele nie zwojował - będzie walczył o utrzymanie. Choć trzeba oddać siatkarkom Siódemki, że u siebie potrafiły napędzić stracha najlepszym. W ekipie Jedynki jest kilka niezły siatkarek w tym przede wszystkim atakująca Tamara Kaliszuk i przyjmująca Agata Babicz. Tyle, że to ciut mało na zespoły Orlen Ligi, szczególnie na zespoły o takim potencjale jak Impel Wrocław, bo ze wspomnianą Legionovią czy rozbity Białymstokiem, a może także z Bydgoszczą miałyby szanse coś zwojować. Przynajmniej w meczu na własnym parkiecie. Do tego z powodu kontuzji nie zagra środkowa Ewa Kwiatkowska.

 

Gra Impelu z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. W ostatniej kolejce bardzo pewnie pokonały, przywoływane już w tym tekście kilka razy, podopieczne Wojciecha Lalka. Konieczna i spółka nie dały szans rywalkom - nie oddały seta, a w małych punktach wypracowały przewagą aż dwudziestu oczek.

 

Puchar Polski jest dla siatkarek Impelu Wrocław sporą szansą na zmazanie plamy związanej z występami w rundzie zasadniczej Orlen Ligi. Nie należy się więc spodziewać, ze ten mecz zostanie przez nie olany/odpuszczony. Potencjał przyjezdnych jest zdecydowanie większy niż miejscowych i to one powinny cieszyć się dzisiaj ze zwycięstwa,

 

Pewnym utrudnieniem będzie na pewno to, że wrocławianki zagrają w obcej hali i że mają dość słabo rozpisane rywalki. Nie sądzę, że powinno to jednak rzutować na cały mecz. W pierwszym secie mogą być pewne problemy, ale później górę powinny wziąć większe umiejętności i doświadczenie zawodniczek Impelu.

 

Szanse mojego typu oceniam na jakieś 65%-70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, PlusLiga,

Resovia - Skra

Typ: 2

Kurs: 2.26

Bukmacher: Pinnacle

Godzina: 14:30

Analiza:

 

Starcie gigantów już w ćwierćfinale. Zeszłoroczny mistrz i wicemistrz, po dość słabej grze w rundzie zasadniczej spotykają się już w 1/4 finału - porażka w całej rywalizacji będzie oznaczać koniec szans na medale w tym roku. Uważam, że do dalszej fazy rozgrywek awansuje Skra, a żeby tak się stało muszą przynajmniej raz wygrać w Rzeszowie. O spotkania w Bełchatowie jestem raczej spokojny, bo tam Resovia w ostatnich latach wygrała bodajże tylko dwa razy (w zeszłorocznym finale za sprawą niesamowitej gry Grozera). Forma obu ekip to na ten moment spora niewiadoma - końcówka ligi była w ich wykonaniu słaba - trenerzy bardziej skupili się na odpoczynku i wyleczeniu swoich najlepszych zawodników niż walkę za wszelką cenę o wyższe miejsce w tabeli. Uważam, że wyższy potencjał jest po stronie Skry. Skrzydłowi Wlazły, Winiarski, Atasijevic w środkowej części sezonu - jeszcze przed kontuzjami prezentowali bardzo dobrą formę i wysoki poziom gry. Jeśli odnajdą swój rytm na czas play-offów uważam, że dotrą aż do wielkiego finału. Resovia z kolei ma bardzo szeroki, wyrównany skład, ale nierówną formę. Gra zespołu faluje od początku sezonu. Czasami pozytywnie zaskoczy gra Lotmana i Bartmana innym razem musi wchodzić Schoeps z Kovaceviciem i ratować grę. Na pewno sporym atutem Resovii dziś będzie własna hala, bowiem w Rzeszowie w tym roku wywgrywali tylko włoscy giganci Cuneo i Macerata oraz....Częstowchowa. Czy jednak podopiecznych Kowala stać na wygraną dwóch meczy pod rząd u siebie w przeciągu dwóch dni ? Uważam, że tak się nie stanie i oba zespoły odniosą po 1 zwycięstwie. Kurs na Bełchatów jest dziś bardzo dobry, jeśli Skra, by ten mecz przegrała, to jutro kursy na nią będą takie same lub wyższe i będzie można zwiększyć stawkę i ponownie zagrać tak, by ten dwumecz przyniósł oczekiwany zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Plusliga

Spotkanie: Asseco Resovia Rzeszów vs Skra Bełchatów

Typ: Resovia (-1,5 seta)

Kurs: 2.00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

2 spotkanie na Podpromiu między Mistrzem a Wicemistrzem.Po wczorajszym spotkaniu lepsze humory na pewno panują po stronie Rzeszowian.Wygrana 3:1 to ważny początek w walce o awans do półfinału MP.Wczorajszy początek miał dość dziwny przebieg.Skra szybko zbudowała sobie przewagę, dobrze zagrywając i świetnie blokując.Pewna wygrana 25:18 dawała powód Bełchatowianom że ten mecz mogą wygrać.W drugim secie sytuacja diametralnie się zmieniła.To Resovia zaczęła dzielić i rządzić na siatce co od razu przełożyło się na zdobycze punktowe.Co prawda przy zagrywce Wlazłego Skra zdołała nawet prowadzić 14:13 jednak potem w oczy rzuciło się coś bardzo ciekawego co jeśli nie zostanie zmienione przez Jacka Nawrockiego może zostać wykorzystane przez Resovię.Otóż do zagrywki flotem do przyjęcia stają praktycznie tylko Michał Winiarski i Paweł Zatorski a chowany do ataku jest Wlazły.Szczególnie środkowi Resovii wykorzystywali to w 100%.Winiarski mimo iż zagrywka była posyłana w jego strefę nie przyjmował najlepiej.Tak więc druga partia padła łupem gospodarzy.Zarówno w 3 i 4 secie na boisku dominowała tylko jedna drużyna i była to Asseco Resovia.Najlepiej świadczy o tym wynik 25:14 w 3 secie i 25:18 w 4 secie.Sądzę że z wyjątkiem 1 seta Resovia pokazała że obecnie jest dużo lepszą drużyną niż Skra Bełchatów i powinna to wykorzystać także dziś.Wśród internautów pojawiło się wiele dyskusji na temat grania Wlazłego na przyjęciu.Czy dziś popoularny "Szampon" wyjdzie na swojej nominalnej pozycji.Myślę że nie gdyż Mariusz swoje zadania wykonuje dobrze a poza tym jego granie na przyjęciu pozwala na to by grała druga armata Skry czyli Alex Atanasijevic.Duży wpływ na wynik mu również publiczność w Rzeszowie.Gorący doping już pod koniec 2 seta spowodował że Skra zaczęła popełniać łatwe błędy do można było łatwo zauważyć.Moim zdaniem Resovia na pewno nie spocznie na laurach gdyż 2 zwycięstwa u siebie to dobry prognostyk co do całej rywalizacji H2H.Absolutnie nie spodziewam się dziś tie-breaka dlatego postanowiłem zagrać na handicap ze strony Resovii i widzę w nim spore szanse.Forma Rzeszowian jest dużo wyższa niż Bełchatowian i to co się rzuca w oczy to bardzo silna ławka Mistrza Polski.Tak jak to było we wczorajszym meczu w pierwszej "6" wyszedł Nikola Kovacevic po czym zmienił go Paul Lotman i był jednym z najlepszych graczy na boisku.To samo jeśli chodzi o atakujących.Tutaj też rywal nigdy nie wie kto zagra gdyż Schops i Bartman prezentują bardzo dobry, wysoki poziom.Ja liczę że zostanie to dziś wykorzystane i Resovia wygra spokojnie 3:0 lub 3:1.

 

Przewidywane składy obu drużyn:

Resovia: Schops, Tichacek, Lotman, Akhrem, Nowakowski, Kosok, Ignaczak

Skra: Woicki, Wlazły, Kłos, Pliński, Winiarski, Atanisjevic, Zatorski

 

Może być też tak że za Atanasijevica zagra Bąkiewicz jednak moim zdaniem nie przeszkodzi to siatkarzom Resovii w odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Plus Liga

Spotkanie: Resovia - Skra

Typ: 2

Kurs: 2.77

Bukmacher: Pinnacle

18:00

 

Drugie spotkanie ćwierćfinałowe. Jak zapowiedziałem wczoraj, tak dzisiaj robię. Uważam, że Resovia nie jest na tyle stabilna w tym sezonie, by dwa dni z rzędu ograć Skrę. Kurs zaproponowany przez Pinnacle jest jeszcze wyższy niż wczoraj i widzę w nim value. Ale teraz trochę o rywalizacji czysto sportowej. Wczorajszy mecz był bardzo ciekawy. Pierwszego seta zdecydowanie wygrali podopieczni Nawrockiego, wydawało się, że mają pełną kontrolę nad pojedynkiem, ale niespodziewanie w drugim secie nastąpiło przełamanie gospodarzy, które ostatecznie doprowadziło do wygranej 3-1 w bardzo dobrym stylu. Kluczowym wydarzeniem było pojawienie się w tej partii Lotmana, który nie dość, że uspokoił przyjęcie to sporo dał drużynie w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła. Prawdziwym bohaterem, był jednak Schoeps, który rozstrzelał Skrę swoją zagrywką i świetnie spisywał się w bloku. Czemu Skra wczoraj przegrała i co musi zrobić dziś, by odnieść jakże cenne zwycięstwo ? Przede wszystkim bełchatowianie muszą lepiej zagrać w przyjęciu, bowiem wczoraj w tym elemencie od połowy 2 seta wypadli bardzo słabo. Nie wykluczone, że w dniu dzisiejszym trener Nawrocki nie zdecyduje się zagrać para Bąkiewicz-Winiarski (gwarantują bardzo dobre przyjęcie), a na ataku zobaczymy Wlazłego, za nierównego wczoraj Atasijevicia. Zresztą wypada napisać parę słów na temat kapitana ekipy Skry. Wczoraj Mariusz zagrał bardzo dobre spotkanie, w zasadzie w pojedynkę walczył z resoviakami. Świetnie spisywał się przede wszystkim na zagrywce, gdzie seriami potrafił zdobywać punkty. Uważam, że jeśli dziś do jego poziomu dostosują się partnerzy z zespołu tu Skra ma spore szanse na wyrównanie rywalizacji w ćwierćfinale. Zresztą uważam, że Schoeps będzie dziś bardziej pilnowany i ciężko będzie mu powtórzyć wczorajszą skuteczność, a i Lotman wczoraj miał takie statysttyki, które zdarzają mu się raz na kilka miesięcy, więc wątpie by je dziś powtórzył. Dziś siatkarze Skry muszą udowodnić, że ciągle są wielcy oraz, że chcą i mogą nadal liczyć się w walce o Mistrzostwo Polski. Porażki dziś moim zdaniem w zasadzie przekreśla na to szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafael86, Kurs może i kusi ale kim ma grac Skra?Cupkovic, Atasijevicia jak dla mnie nie ma ławki, nie ma chemii w tym zespole. Jest slaby trener, który nie ma pomysłu.Resovia ma przewagę w postaci hali -1 meczu i szerokiej ławki.Ma zespól a Skra samym Wlazlym nie wygra- maks set. Dzisiaj będzie podobnie albo 3-0.Skra ma bardzo slaby zespól, transfery chybione. Pozdrawiam.

 

dobry meczyk jak Skra to przegrała to...Bartman za późno wszedł za zmęczonego Schepsa no świetny Atasijevic :zaskoczony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Plus Liga

Spotkanie: Gdansk -Delecta Bydgoszcz

Typ: Delecta -1,5 seta

Kurs: 1.50

Bukmacher: Bet365

19:00

 

Witam w dzisiejszym dniu mamy 3 spotkanie Trefla Gdańsk z Delectą Bydgoszcz według mnie to już będzie ostatnie :- ) . Krótko tylko powiem w dwóch pierwszych meczach dwie gładkie wygrane Delecty 3-0 , tylko w 1 secie Trefł postawił jakąś poprzeczke ugrywając 24 pkt. W Treflu dalej dziś prawdopodobnie brak Łomacz, do młodego rozgrywającego nic nie mam ale jednak jest o przynajmniej pół poziomu niżej. Chaotyczni atakujący w Gdańsku, Srodek dość dobry ale nie do konca wykorzystywane. Delecta na każdej pozycji według mnie ma lepszego zawodnika no ,może na libera choć też wątpie bo Rusek stacza się na dno razem z Treflem. Według mnie jak Gdańsk ugra seta to będzie dla nich sukces dlatego pobieram Delecte -1,5 seta po 1.50 pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: 2013-02-20, 13:05 Odp: Plus Liga 2012/2013

Dyscyplina: Siatkówka, Plus Liga

Spotkanie: Bełchatów-Rzeszów

Typ: Bełchatów

Kurs: 1.75

Bukmacher: Bet365

18:00

 

Witam dziś 2 mecz w Bełchatowie i nie widzę tutaj innego wyniku niż wygranej Skry, po wczorajszym horrorze gdzie Skra odrodziła się jak feniks z popiołów po 0-2 w setach a potem 1-5 w tb myślę ,że dzis wyjdzie w pełni zmobilizowana i wierzącą w sukces. Według mnie wystarczy do tego dobry serwis jak wczoraj od 3 seta. Tichacek jak widać bez formy a to ogromna strata dla Resovii , ten zawodnik gdy jest w formie to dobrze rozgrywa oraz na serwisie ładuje dość dużo asów, wczoraj nie było ani jednego ani drugiego gdy Skra zaczęła serwować .W Skrze myśle że dziś Atan zagra na takim poziomie jak wczoraj od początku 3 seta do tego Wlazły na środku również Pliński jak wczoraj i będzie dobrze. Nie wiem co więcej pisać po prostu dla mnie Skra faworyt wyrazny i po takim kursie nic tylko zagrać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: siatkówka, Plus Liga play-off

spotkanie: Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów

typ: powyżej 188.5 punktów w meczu

kurs: 2.05

godz: 18:00

bukmacher: Expekt

analiza:

przed nami ostatnie, piąte starcie w fazie ćwierćfinałowy mistrzostw Polski (rywalizacja do 3 zwycięstw), z powodu wielkich perturbacji kadrowych i formowych obu drużyn, los skrzyżował ze sobą już w 1/4 finału ubiegłorocznego Mistrza Polski Rzeszów i Vice Mistrza Bełchatów. Pierwsze dwa spotkania zostały rozegrane w Rzeszowie, które wygrali gospodarze w miarę pewnie 3:1 i 3:2. Na kolejne dwa drużyny przeniosły się do Bełchatowa gdzie w trzecim meczu wciąż aktualni jeszcze Mistrzowie Polski prowadzili już 2:0 w setach by ostatecznie przegrać to spotkanie 3:2, a następnego dnia 3:1. Tak więc przed ostatnim meczem który odbędzie się w stolicy Podkarpacia oba zespoły zaczynają wszystko od nowa remisują, w wygranych meczach i setach i bardzo trudno wskazać faworyta tego meczu, który pewnie skończy się tie-brakiem. Rzeszów będzie miał za sobą całą halę kibiców, natomiast Bełchatów będzie rozpędzony po 2 zwycięstwach u siebie. Ja odrobinę większe szanse daję Resovii, ale jeśli będą oni prowadzili w setach 2:0 to pewnie Nawrocki przesunie Wlazłego na atak i Skra doprowadzi do 5. seta. Tak wiec raczej na pewno ten mecz skończy się w pięciu setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alvaro

4.03.13 / 18:00

Siatkówka, PlusLiga, PlayOffy

Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów

Typ: Powyżej 3,5 seta

Kurs: 1,41

Buk: Pinnacle

 

O meczu tym można by napisać książkę. Niezwykła dramaturgia, emocje, zwroty akcji, siatkówka na najwyższym poziomie, starcie godne finału a jednak to tylko ćwierćfinał... Jedna z tych drużyn będzie musiała zadowolić się max. 5 miejscem na koniec sezonu i będzie to dla niej na pewno sportowa katastrofa, no ale co zrobić, obie ekipy same sobie na taki los zapracowały w sezonie zasadniczym, więc teraz pozostaje jedynie walczyć. W pewnym momencie tej rywalizacji wydawało się, że Resovia przejedzie się po dawnym hegemonie polskiej ligi 3:0 i pewnie awansuje do półfinału. Skra pokazała jednak charakter godny mistrza, odrobiła straty i przed decydującym meczem to ona według mnie pod względem mentalnym stoi na lepszej pozycji, nawet pomimo faktu, że sprawa awansu rozstrzygnie się na Podkarpaciu i tamtejsi kibice zrobią wszystko by maksymalnie uprzykrzyć Bełchatowianom życie. Skra nie wygrała w Rzeszowie od 4 spotkań, czy w tym decydującym będzie potrafiła przełamać złą passę? Tego nie wiem, ale wiem, że obie ekipy są na tyle wyrównane, że powinniśmy być tu świadkami prawdziwej batalii, dlatego wyniku 3:0 w którąkolwiek ze stron absolutnie bym się nie spodziewał. Żadna z czterech dotychczasowych potyczek nie kończyła się takim rezultatem, w dwóch z czterech o losach meczu decydował tiebreak. Co tu dużo pisać - dziś również liczę na świetne widowisko i nie mniej emocjonujący spektakl godny starcia gigantów. Całkiem możliwe, że także w tym rozstrzygającym kwestie awansu pojedynku do wyłonienia lepszej ekipy będzie potrzebne pięć setów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...