Skocz do zawartości

NHL 2012/2013


chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się uratować część sezonu 2012/2013, także warto ruszyć z tematem, gdyż jednak będzie o czym tu pisać ;) Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy :cwaniak:

 

Od niedawna dostępny jest grafik na najbliższe spotkania, które odbędą się 19 stycznia w USA (późnym wieczorem i nocą w Polsce). Pary poniżej:


  • VISITING TEAM @ HOME TEAM
     
    PITTSBURGH @ PHILADELPHIA
    OTTAWA @ WINNIPEG
    CHICAGO @ LOS ANGELES
    NY RANGERS @ BOSTON
    TORONTO @ MONTRÉAL
    NEW JERSEY @ NY ISLANDERS
    WASHINGTON @ TAMPA BAY
    CAROLINA @ FLORIDA
    DETROIT @ ST. LOUIS
    COLUMBUS @ NASHVILLE
    PHOENIX @ DALLAS
    COLORADO @ MINNESOTA
    ANAHEIM @ VANCOUVER

 

Pierwsze trzy spotkania to tzw. early games, rozegraną zostaną około 21:00 czasu polskiego i od razu szlagier Flyers-Pens, ale najciekawiej chyba zapowiada się potyczka Bruins z Rangersami :)) Radzę na początku ostrożnie podchodzić do grania spotkań NHL z uwagi na braki kadrowe, choć większość zawodników wypożyczonych do innych klubów na czas lockout'u powinna wrócić do macierzystych drużyn. Pozostaje kwestia aklimatyzacji...

 

Trochę roszad za nami, warto przed wytypowaniem meczu zajrzeć w rostery obu drużyn i przejrzeć listę Injuries, gdyż będzie to miało kolosalny wpływ na wynik meczu. Ten sezon z uwagi na niedawny lockout, będzie sporo krótszy, druzyny rozegrają 48-50 meczów (nie wiem, czy już to ustalili, ale jak ostatnio sprawdzałem, to najbardziej prawdopodobnym scenariuszem było planowe 48 spotkań). Każde potknięcie może kosztować awans do fazy PO, więc nie będzie odpuszczania.

 

Dla mnie osobiście rok bez NHL byłby rokiem straconym, najlepsza liga hokeja na lodzie wraca do gry :)) Zapraszam do pisania analiz i dzielenia się spostrzeżeniami, a w temacie umieszczanie typów wyłącznie popartych solidną argumentacją.

 

:piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


philadelphiafly.jpgvsmini.jpgpittsburghpengu.jpg

.:: Wells Fargo Center 19.01.2013 - 21:00 ::.

 

Zaczynamy od jednego z meczów otwarcia, który zapowiada się bardzo ciekawie. Po dwóch stronach barykady staną drużyny, które w zeszłym sezonie miały okazję rywalizować w pierwszej rundzie playoff. Skazywani wtedy na pożarcie Lotnicy ograli Pingwiny w 6 spotkaniach, sprawiając niemałą niespodziankę w hokejowym światku ;) Pominę już szczegóły, tj. kontuzje i osłabienia, które okazały się kluczowe a na takim szczeblu rozgrywek nie powinny być aż tak zauważalne, jak w przypadku chociażby Vancouver Canucks, gdzie bez jednego Sedina drużyna grała piach... Zespół powinien mieć wartościowych zmienników na każdej pozycji, aby w razie nagłej potrzeby móc zaistnieć na lodzie, stąd coroczne roszady, signup'y i niezwykle ważne drafty.

 

Philadelphia to jeden z największych przegranych na tej płaszczyźnie. Nieudane próby sprowadzenia czołowych zawodników ligi w charakterze wzmocnień jak Parise, Suter no i po niezwykle ciekawej batalii z Nashville - Webera, wpłynęły negatywnie na ocenę klubu. Do tego odejście Jagra i Carle (free agents) przechyliło czarę goryczy. Sprowadzony Luke Schenn za Riemsdyka (trade z Toronto), który ma zastąpić Carle w obronie, jest niewielkim pocieszeniem... Mimo wszystko Phila to wciąż dobra ekipa, z Hartnell'em, Giroux i Briere'em na czele. Solidny Bryzgalov (choć z tym bywało różnie) na bramce z Boucherem w charakterze pierwszego zmiennika wygląda dość nieźle, choć wszystko zweryfikuje tafla już za nieco ponad 24h :)) Nie zmienia to faktu, że wzmocnień w zasadzie nie ma, a historia pokazała, iż ten kto się nie wzmacnia - nie zaistnieje w lidze. Sad, but true...

 

Z drugiej strony Pingwiny z Pittsburgha to bardzo mocna ekipa, która poczyniła pewne kroki w tym względzie. Począwszy od tego, co wielu uważa za przyczynę porażki w zeszłorocznych playoffach właśnie z Flyers, czyli... bramkarza. Fleury wyraźnie bez formy, co skłoniło włodarzy klubu do ściagnięcia kogoś porządnego jako zmiennika, choć widząc to nazwisko to nie wiem kto tu kogo będzie backupował %-) Mowa oczywiście o Vokoun'ie, sprowadzonym ze stołecznego klubu Capitals. To znakomity krok i myślę, że bardzo dobry signup, który troszkę podwyższy rywalizację między bramkarzami co wpłynie na ich poziom gry. Dwóch goalies na poziomie to solidny argument :) Ponadto za Staala przyszedł z Caroliny do klubu Sutter, który ma predyspozycje, a wśród Huraganów się zwyczajnie marnował. Nie zapominajmy o dwóch czołowych zawodnikach ligi: Crosby'm i Malkinie, którzy ten sezon rozpoczną razem w pierwszym składzie, wspierani przez resztę: Neal, Cooke, Dupuis, Kunitz - potencjał ofensywny jest przeogromny, co można było momentami zauważyć w zeszłym sezonie :))

 

Jeśli chodzi o rostery, wg mnie zdecydowanie na dzień dzisiejszy lepiej wygląda drużyna Pens, zarówno w ofensywie jak i destrukcji i to oni powinni przeważać w jutrzejszym spotkaniu. Jak zwykle pod sporym znakiem zapytania stoi predyspozycja poszczególnych zawodników, m.in. bramkarzy, od którym będzie bardzo wiele zależało. W drużynie gospodarzy zabraknie Briere'a, co jest sporym osłabieniem ich ataku.

 

Argumentem przemawiającym za Flyers jest oczywiście ich własna tafla, gdzie prezentują się nad wyraz dobrze (wygrali 2/3 mecze z Pens w sezonie zasadniczym 2011/2012 oraz 2/3 w playoffach), wspierani dopingiem 20 tys. kibiców, ale czy to wystarczy?? Pens są zdeterminowani, zawiedli w playoffach i będą na pewno chcieli się odegrać za tamtą porażkę swoim pogromcom, jestem przekonany, że motywować ich mocno do tego nie trzeba :) Dzięki temu możemy spodziewać się też dużej ilości bramek, zdecydowanie bardziej po stronie gości. Warto przemyśleć granie overka w tym meczu, gdyż historia pokazała, iż ma on miejsce niezwykle często, bo w 9/12 ostatnich spotkaniach obu drużyn od sezonu zasadniczego 2011/2012. To dobra statystyka, ale zależy mocno od formy bramkarzy, więc z przymrużeniem oka polecam :))

 

Według mnie szykuje się zwycięstwo Pingwinów na rozpoczęcie sezonu, których hokeiści prezentowali się dobrze w zagranicznych klubach. Jednak z uwagi na początek sezonu stanowczo odradzam grę większą gotówką - nie takie pewniaki już kiedyś zawodziły :zdegustowany: Nie wszystkie buki wystawiły jeszcze kursy poza 1x2 na mecze NHL, warto poczekać do jutra by skubnąć jakiś może lepszy kurs ;)

 

 

 

:arrow: Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 2 2.50 :spoko:1:3

 

:arrow: Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins over 5,5 1.70 :n:

 

 

Edit. Główny typ siedzi, choć jeśli mam być szczery spodziewałem się bardziej okazałego wyniku. Obie drużyny oddały po 27 strzałów na bramkę przeciwnika, lecz goalies sprawiali się nadwyraz dobrze. Szczególnie Fleury, który skapitulował tylko raz ;) Z takim potencjałem Pens powinni zmiażdżyć Lotników, tak jak dzień później masakrują Rangersów :)) (6:3). Tak jak pisałem, spokojnie z overem - na razie obserwujemy postawę hokeistów, badamy formę w polu i na bramce, co w tym przypadku okazało się kluczowe. Jestem zadowolony mimo wszystko z inauguracji sezonu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meczu Flyers z Pensami warto zwrócić uwagę na grę zawodników, którzy w ramach lockoutu postanowili pograć w europejskich ligach. Z Philadelphii kierunek niemiecki obrał duet Giroux i Briere, którzy zasilili szeregi Eisbaren Berlin. Zawodnicy Ci robili totalna rozpierduche w tej lidze podnosząc grę berlińskich niedźwiadków na wyższy level. Briere w 21 spotkaniach zanotował 10 goli i 24 asysty. Giroux rozegrał niestety mniej spotkań, ze względu na kontuzję szyji której nabawił się podczas jednego ze spotkań. W tym czasie zdążył rozegrać 9 spotkań w których strzelił 4 bramki i przy 15 asystował. Na dzień dzisiejszy powinien wystąpić w meczu przeciwko Pens jednak może pozostać pewien dyskomfort. Z Pittsburgha Evgeni Malkin skorzystał z możliwości gry w KHL, gdzie zasilił szeregi Metalurga Magnitogorsk. Malkin szybko stał się gwiazdą ligi, gdyż w 37 spotkaniach 24 krotnie pokonywał bramkarzy rywali notując przy tym 42 asysty. Dało mu to 2 miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej, 2 miejsce w klasyfikacji strzelców oraz 1 miejsce w klasyfikacji asyst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tampabaylightni.jpgversusmini.jpgottawasenators4.jpg

.:: Tampa Bay Times Forum 26.01.2013 - 01:30 ::.

 

 

Na dziś proponuję niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie, Błyskawice podejmą u siebie niepokonanych jak dotąd Senatorów. Miło jest oglądać zespół, któremu się kibicuje, na szczycie konferencji ;) Warto dodać, że w tej samej klasyfikacji drużyna Tampy plasuje się tylko dwa oczka niżej... Ciężko tu mówić o dominacji Sens, przecież są dopiero po 3 kolejkach i jestem święcie przekonany, że czoło tabeli w tym sezonie będzie się zmieniało jak chorągiewka na wietrze. Widać jednak dwa istotne elementy, wyróżniające się w tym zespole: pierwszym jest oczywiście Craig Anderson, który broni na razie znakomicie bramki, mając na koncie zaledwie 2 wpuszczone gole, co jest imponującym wynikiem :)) Widać, że forma na początek sezonu dopisała. Równie dobrze spisuje się cała defensywa gości, z młodym zdobywcą Norris Trophy z zeszłego roku, Erikiem Karlssonem na czele, który po 3 meczach jest najskuteczniejszym graczem Senatorów z 4 punktami (2g.,2a.). Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie pozycja, na której gra ;) Nie jest jednak zaskoczeniem jego dobra gra ofensywna, w zeszłym sezonie szalał w klasyfikacji najlepiej asystujących hokeistów NHL! Zaczął z wysokiego "c" i nic nie wskazuje na to, by miał przyhamować. Gracze ofensywni również wykonują swoją robotę należycie, zarówno Spezza, Michalek jak i tajna broń Ottawy - młody Turris punktują rywali.

Drużyna gości strzeliła 11 goli w trzech meczach, co daje solidną średnią, a dzięki bardzo dobrej postawie Andersona, wszystkie trzy wyraźnie wygrali. Dziś może być jednak ciężej, z dwóch zasadniczych powodów, z których jeden jest jeszcze do sprawdzenia ;)

 

Przede wszystkim Tampa w moim mniemaniu to znacznie lepszy zespół, niż Panthers i Jets, niedawni rywale Senatorów. Ekipa naszpikowana klasowymi hokeistami: Stamkos (najlepszy strzelec zeszłego sezonu zasadniczego, aktualnie 1g.,4a.), St Louis (świetny początek sezonu w jego wykonaniu: 3g.,2a.), Lecavalier (1g.,3a.) oraz świeżak Conacher (pierwszy sezon w NHL - 2g.,3a.). Ponadto znakomity ofensywnie obrońca Purcell (4a.) i sprowadzony z Philadelphii Carle (2a.). Wszystko to przekłada się na bramkostrzelność drużyny: w trzech meczach 13 strzelonych goli :)) Gorzej na tyłach - 8 wpuszczonych goli, z czego 7 z nich przeleciało obok Lindbacka, nowego nr 1 w drużynie gospodarzy, którego występ w dzisiejszym spotkaniu już został potwierdzony. Jest to na tyle dziwne, iż jego etatowy zmiennik, Garon, zagrał świetne spotkanie przeciwko Huraganom, wpuszczając tylko 1 gola. Sztab trenerski delegował jednak z jakichś powodów dziś Lindbacka od początku meczu.

Podsumowując, potencjał ofensywny potężny, którego Ottawa jeszcze w tym sezonie nie miała okazji bronić.

 

Tym drugim powodem, dla którego zrezygnowałem z gry 1x2, a poszedłem w kierunku linii goli jest mocne przypuszczenie (przesłanki od ludzi z zespołu), iż w bramce gości prawdopodobnie zobaczymy dziś zmiennika Andersona, Bishopa, który chyba nie będzie w stanie zapewnić takiej jakości jak etatowa "1"... To jest bardzo istotna kwestia, na której tak naprawdę opieram analizę, choć wszystko wcześniej przemawia za trafnością analizy.

 

W związku ze skutecznością obu drużyn oraz prawdopodobnie dwoma niezbyt "szczelnymi" goalies, przychylałbym się ku overowi w tym meczu. W przeszłości może nie było tak różowo, w zeszłym sezonie dwukrotnie linię 5,5 gola przekroczono, dwukrotnie się to nie udało, choć było blisko (4:0, 4:1). Goście 3 wygrane z rzędu i jeśli rzeczywiście Anderson dziś odpocznie, może się ta seria skończyć przy dobrze dysponowanych hokeistach Błyskawic. Ja proponuję nawet nieco zaryzykować (jak już się potwierdzi występ Bishopa) i pograć over 6,5 który przy takim scenariuszu powinien siąść jak nóż w maśle %-)

Polecam!

 

 

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators over 5,5 1.77 :spoko:6:4

 

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators over 6,5 2.65 :ok:

 

 

Edit. Nie wiem czy jakiś komentarz jest konieczny. Wyszedł Bishop, zgodnie z przewidywaniami, wpuścił 6 goli :D Z drugiej strony Lindback przepuścił 4 i solidny over siadł na miękko :)) Co ciekawe w drugiej tercji było jeszcze 4:2 dla gości, którzy grali całkiem przyzwoity mecz, ale trzecia tercja to była dominacja Błyskawic i końcowy empty net ustalił wynik spotkania na 6:4. Kolejna analiza siedzi, niedługo kolejne typy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej,NHL

Spotkanie: Washington Capitals - Buffalo Sabres

Typ: 1 :plus:

Kurs: 2.30

Bukmacher: Unibet

27.01.2013 21:00

 

Analiza:

Bardzo ciekawie się zapowiadające spotkanie w najlepszej lidze hokejowej świata.Dziś gospodarze podejmą drużynę która ma bilans dwie wygrane i dwie porażki.Caps jak na razie są bez zwycięstwa.Ostatnie spotkanie zremisowali ale po dogrywce niestety przegrali.Udało im się dojść gospodarzy doi remisu ale w czwartym spotkaniu i tak nie wygrali.dziś mam nadzieję że nie będzie żadnego remisu i gospodarze ze stolicy pewnie wygrają te spotkanie minimum dwiema bramkami.Są już tak zmotywowani ze teraz mogą wygrać z każdym.Mają teraz atut własnej hali jak i wsparcie tysiąca kibiców.Myślę że to im pomoże w odniesieniu zwycięstwa.Goście ostatnie dwa spotkania przegrali i z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą ale dziś myślę że jest to wieczór Capsów. Muszą w końcu wygrać jakieś spotkanie i pokazać że będą się liczyć w walce o najwyższe cele.Gwiazd w ich zespole nie brakuje więc dzis powinne się pokazać z jak najlepszej strony i wygrać te spotkanie.Dziś nie widzę innej opcji jak wygrana Capsów. Chociaż NHL jest strasznie nieprzewidywalny i tam dzieją się cuda to dziś myslę że utrafię ten typ gdyż Washington jest zbyt mocno sflustrowany tym że nie mogą wygrać spotkania i dziś będą dążyć do wygranej za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej –USA NHL

Spotkanie: Tampa Bay Lightning – Philadelphia Flyers

Typ: over 5.5 (FT including OT)

Kurs: 1.84

Bukmacher: Pinnacle

Godz. 00.00

Analiza:

Jest to dopiero początek skróconego sezonu NHL. Na początek kilka statystyk obu ekip z ubiegłego sezonu. Tampa w poprzednim sezonie nie zakwalifikowała się do PO. Na własnej tafli prezentowali bardzo ofensywny hokej po względem strzelonych bramek byli trzecią siłą w domu 133, grali ofensywnie to dużo było bo stronie strat 127 drugi najgorszy wynik. Cały sezon skończyli z najwyższą średnią bramkową w Konferencji Wschodniej 6.3. Philadelphia natomiast zakwalifikowali się do PO. Na wyjazdach byli drugą siłą Konferencji i było to też ofensywny hokej w ich wykonaniu bramki 124:110 – średnia 5.7. Cały sezon zasadniczy skończyli z trzecią średnią w lidze 6.0.

I na początku sezony wszystko wskazuje na to że wiele się nie zmieniło Tampa rozegrała na własnej tafli jak na razie dwa mecze oba wygrała strzelając w obu po 6 bramek, stracili też sporo bo 7 a grali z Ottawą 6:4 i Washington 6:3.

Philadelphia miała falstart sezonu trzy porażki na sam początek z Pittsburgh 1:3, Buffalo 5:2 i Devils 3:0. W ostatnich dwóch meczach już zagrali dużo lepiej wygrana z Rangersami 2:1 a w wczorajszy wieczór wypunktowali „Pantery” 1:7. W sumie trzy mecze na wyjeździe jedno zwycięstwo dwie porażki bramki 9:9 – średnio trzy strzelone i trzy stracone. Bardzo dobrą informacją dla over jest powrót Briere'a co na pewno urozmaici poczynania w ofensywie gdzie potencjał mają duży. Za to wiele do życzenia pozostawia gra defensywna tej ekipy a do tego dochodzą kontuzje trójki defensorów Meszarosa, Prongera i Walkera.

Zapowiada nam się pojedynek na wymianę ciosów od początku spotkania i raczej powinno przynieś nam to kilka bramek. W poprzednim sezonie cztery pojedynki i trzy z nich zakończyły się overami: 3:5, 5:1, 5:2. Raz padł underowy remis regulaminowym czasie gry 1:1. Jest to dopiero początek sezonu a więc tak naprawdę o dyspozycji bramkarzy trudno już coś konkretnego powiedzieć ale mama nadzieję że dzisiaj swoje dnia nie będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej,NHL

Spotkanie: Winnipeg Jets - New York Islanders

TYP: under 5,5 :minus:

KURS: 1.95

BUK: Expekt

28.01.2013 02:00

 

Analiza:

Jedne z wielu spotkań rozgrywanych dziś w nocy w NHLu.Ja na dziś noc przygotowałem i typuję spotkanie w którym myślę że nie padnie wiele bramek.Oba zespoły mają podobne bilanse bo po dwa zwycięstwa i dwie porażki.ciężko więc tutaj typować kto moze wygrać te spotkanie.Wydaje się że większe szanse mają gospodarze ale w hokeju to za dużo nie ma znaczenia bo w NHL wiele jest kibiców sympatyzujących obom drużynom.Ostatnie dwa spotkania gospodarzy to wyniki ponad 5,5 bramki.Goście jeszcze bardziej owocnie w ostatnich trzech spotkaniach.Tam to dopiero było strzelanie nawet i jedenaście goli wpadło.Dziś jednak myślę że to w końcu się skończy dla obu zespołów.Nie przekroczą granicy nawet czterech bramek.No moze jak bedzie wynik remisowy dwa do dwóch to osiągną te cztery bramki.W ostatnich czterech spotkaniach na tafli Jets padały wyniki poniżej 5,5 bramki.Na to licze i w dzisiejszym spotkaniu.ile można grać mecze overowe. Na tym spotkaniu myślę że oba zespoły zakończą z tymi wysokimi wynikami.Myślę że typ jest wielce prawdopodobny dlatego też stawiam na taki typ. Powninien być plusik po meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinahurrica.jpgversusmini.jpgbostonbruins5mi.jpg

.:: PNC Arena 29.01.2013 - 01:00 ::.

 

 

Na dziś troszkę statystycznie, ale też korzystając z pewnych przesłanek :) Hurricanes podejmują we własnej hali Bruins.

 

Bruins, choć aktualnie z zaledwie jedną porażką na koncie (po karnych 3:4 z Rangersami) po 4 meczach, prezentują się nieco ospale. Roster przecież bardzo konkretny, a tymczasem nie przekłada się to na strzelanie. 11 goli to niezbyt imponujący dorobek jak na niedawnych mistrzów NHL, być może z powodu sporych roszad w składzie. Nie ma tam w tej chwili zdecydowanego lidera, aż 5 graczy ma 3pkt na koncie. To początek sezonu i nie można jeszcze wysuwać żadnych znaczących wniosków, osobiście uważam, że zespół Bostonu będzie się rozkręcał z meczu na mecz, na czoło wyjdą najskuteczniejsi hokeiści zeszłego sezonu, jak Lucic, Krejci, Marchand czy Bergeron. Nie można zapominać o Hortonie, który również ma ogromny potencjał ofensywny oraz Seguinie, który na razie mocno rozczarowuje (zaledwie asysta z Jets).

 

Gospodarze z kolei fatalnie rozpoczęli sezon od dwóch bolesnych porażek z bilansem bramek 2-9. Baty od Tampy i Floridy od razu zasugerowały bukmacherom, że zespół Caroliny jest słaby, kursy poszybowały w górę, a oni tymczasem spokojnie rozprawili się w dwumeczu z Buffalo, w pierwszym z nich odbijając sobie słabą formę strzelecką (6:3), a następnie punktując spokojnie rywali na wyjeździe w drugim (3:1). Forma Huraganów stoi pod znakiem zapytania w tej chwili, choć zyskała na wartości po potyczkach z Sabres. Z dobrej strony zaprezentowali się E. Staal, J. Staal oraz J. Skinner, zdobywając po 4pkt w znakomitej większości z Buffalo ;) Nieźle sprawuje się na razie nowy nabytek drużyny, A.Semin (gol i asysta na koncie). Bez punktów na razie Tlusty i LaRose, na których liczy trener gospodarzy, lada moment powinien rozkręcić się też J.McBain, defensor z ofensywnymi zapędami. Zespół choć może nie należy do czołówki punktujących team'ów, ma hokeistów zdolnych strzelać gole seriami. Dziś nadarza się okazja, by ukłuć parę bramek faworyzowanym gościom...

 

W bramce Bruins od początku spotkania zobaczymy zmiennika Raska - A.Khudobin'a. To taka trochę zagadka ten człowiek, gdyż ciężko wysuwać wnioski po jego 7 meczach w ciągu 3 sezonów w NHL. Bardziej pokrycie tu mają jego statsy z AHL, gdzie pod banderą Providence Bruins rozegrał 44 spotkania i: SV% .919, GAA 2.61. Jak widać, bez szału, a biorąc pod uwagę to, iż naprzeciw niego stanie dziś zespół o niebo lepszy od grajków z AHL, może być ciężko. Ostatnie spotkanie w najwyższej lidze Khudobin rozegrał przeciwko Ottawie Senators 5 kwietnia zeszłego roku, gdzie puścił zaledwie jednego gola, ale pamiętając słabą postawę Sens w zeszłym sezonie nie dziwi to tak mocno. Z coraz lepiej dysponowanymi graczami Hurricanes możemy spodziewać się przynajmniej 3 puszczonych bramek.

 

Co ciekawe Bruins przegrali wszystkie 4 spotkania z Hurricanes w zeszłym sezonie. W każdym z nich drużyna Caroliny strzeliła przynajmniej 3 gole, to już jest pokaźna statystyka, szczególnie gdy ich roster nie zmienił się drastycznie i praktycznie ten sam skład stanie dziś naprzeciw nich z tym samym trenerem i skillsami ;)

 

W bramce gospodarzy najprawdopodobniej (gdyż jest to w momencie pisania analizy niepotwierdzone info) zobaczymy Warda, który w związku ze słabym początkiem sezonu i 9 puszczonymi golami w dwóch meczach dorobił się kiepskich statystyk, które teraz będzie próbował jakoś poprawić. Ma jednak przed sobą kawalerię, dobrych technicznie i powoli rozkręcających się hokeistów Bostonu, więc w dzisiejszym meczu może być ciężko.

 

Podsumowując, wiem że to rzadkość w rywalizacji obu drużyn, ale ja tu widzę over :] Szansę Caroliny upatruję w atucie własnej hali oraz w braku Raska a Khudobinie na jego miejscu. Komu strzelać jak nie zmiennikom? :) Ward nigdy nie należał do czołówki goalies, choć miewa mecze świetne, ale dziś Boston i mało który bramkarz jest w stanie ich zatrzymać %-) Warto spróbować zagrać punkty Skinnera, który kreowany jest na gwiazdę drużyny i na razie emanuje formą. Buki wystawiły solidny kurs na jego choćby jeden punkt, co bacząc na ostatnie mecze ma spore szanse powodzenia :))

 

 

 

Carolina Hurricanes - Boston Bruins over 5,5 2.05 :spoko: 3:5

 

J.Skinner (Hurricanes) over 0,5 pkt 1.60 :t:

a za drobne: J.Skinner over 0,5 gola 2.70 :t:

 

 

Edit. Kolejny over ustrzelony, znów potrzebne były zaledwie 2 tercje, by księgować wygraną :D Przeczuwałem, że seria 4 wygranych z Bostonem rzędu może zostać przerwana, lecz zbyt wielką niewiadoma był ten Khudobin i prawdę mówiąc spisał się lepiej niż się po nim spodziewałem %-) Puścił 3 gole, czyli takie "minimum zmiennika", ale spisał się dobrze podczas PP rywali, którzy dzięki jego postawie nie wykorzystali żadnego z nich :)) I właśnie dlatego przegrali ten mecz :bz: Skuteczność podczas PP jest niezwykle ważna. Bruins wykorzystali 50% swoich szans, strzelając tak 2 gole (w tym ostatni, ustalając wynik) i mamy 5:3 na tablicy dla gości... Dobra postawa Skinnera, który walczył jak lew i udało mi się po raz kolejny ukłuć gola, dzięki czemu oba dodatkowe typy siadły :)) 2 asysty Semina równiez nie umknęły mej uwadze, Rosjanin gra coraz lepiej, warto mieć go na oku grając punkty poszczególnych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej – USA NHL

Spotkanie: Pittsburgh Penguins – New York Islanders

Typ: over 5.5 (z dogrywką)

Kurs: 1.81

Bukmacher: Pinnacle

Godz. 01:30

Analiza:

Początek sezonu a więc troszeczkę o ekipach z zeszłego sezonu. Pingwiny w poprzednim sezonie dysponowali w Konferencji najlepszym atakiem 282 bramki strzelone. U siebie byli najlepszą ekipą w Konferencji, gdzie radowali swoich kibiców częstymi zwycięstwami grając przy tym ofensywny hokej. I w tym sezonie w tej kwestii raczej nic się nie zmieni. Islanders w poprzednim sezonie byli jedną z najgorszych ekip przedostatnie miejsce w rundzie zasadniczej, mieli trzeci najgorszy wynik w straconych bramkach. Na wyjazdach radzili sobie średnio ale tracili sporo bramek.

Gospodarze w tym sezonie tylko raz gościli na własnej tafli i niespodziewanie przegrali wysoko 2:5 z Toronto. Za to aż czterokrotnie grali już na wyjazdach gdzie wygrali trzy razy a raz ponieśli porażkę: zwycięstwa z Philadelphią 1:3, New York Rangers 3:6 i ostatnią z Ottawą po karnych 1:2, przegrali natomiast z Jetsami 4:2. Siła ofensywna z Malkinem, Nealem i Crosby rozkręca się z meczu na mecze. Co do gości to kontynuują oni serię meczy wyjazdowych, trzy poprzednie zakończyli z bilansem 1-2: wygrana z Toronto 4:7, przegrana Bruins 4:2 i Jets 5:4 po dogrywce. Potrafią sporo strzelić ale i sporo stracić bramki po pięciu spotkaniach bramki po równo 18:18. Siłę ataku stanowią Tavares, Moulson i Aucoin.

Przejdźmy do historii spotkań obu ekip. Są to spotkania z cyklu nie ma nudy. W ostatnich sezonach obie ekipy przyzwyczaiły kibiców do ostrej, bezpardonowej gry z mnóstwem wykluczeń, kar co w sumie daje też dużą ilość bramek. Czyli wszystko co kibic może zobaczyć najlepszego w hokeju. Ostatnie trzy pojedynki kończyły się wynikami 5:3, 3:5 i 3:6. W tym pojedynku znowu ich nie powinno zbraknąć tym bardziej że gramy na tafli Pingwinów a oni przyzwyczajeni są tutaj do grania ofensywnego hokej. Dziś drugi raz zaprezentują się swoim kibicom i będą chcieli to uczynić w najlepszym stylu by wynagrodzić sobie i im tą pierwszą porażkę. Umiejętności jakie posiadają w ataku powinny tutaj robić dużą krzywdę gościom grającym dość często bardzo słabo w defensywie gości. Co do osłabieni to u Islanders na pewno nie zagra zawieszony obrońca Visnovsky a niepewny występu jest inny defensor Hamonic, u gospodarzy zabraknie natomiast obrońcy Niskanena – czyli kolejne dobre informacje dla overa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej,NHL

Spotkanie: Tampa Bay Lightning - Florida Panthers(-1.5)

Typ: 2 :minus:

Kurs: 4.95

Bukmacher: Betsson

30.01.2013 01:30

 

analiza:

Dziś w nocy wierzę że w końcu Pantery także w siebie uwierzą i odniosą zwycięstwo.Już drugie w tym sezonie.Bardzo dobrze zaczęli gdyż wygrali na wlasnej tafli z Caroliną rozbijając ją w pył.A później cztery porażki z rzędu.Dziś w nocy mam nadzieję jednak że się obudzą i wygrają te spotkanie minimum dwiema bramkami i pokaża że nalezy się z nimi liczyć.Nie można składać broni na poczatku sezonu.Tampa jest na fali gdyz wygrała pod rząd teraz trzy spotkania.Ale jak wiemy w NHL tutaj wszystko jest możliwe.Każdy łapie zadyszkę bo ile mozna trzymać formę na wysokim poziomie.Przychodzą mecze w których nawet słabeusz może pokonać.dziś właśnie na to liczę że pantery z Florydy się obudzą i poskromią błyskawice.Nie wazne że grają na wyjeździe.To nic nie szkodzi , jak dziś się obudzą to nawet im obca tafla będzie sprzyjać.Jak będzie skuteczność to myślę że dziś rozbiją Tampę dwoma bramakmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phoenixcoyotes3.jpgversusmini.jpgedmontonoilers2.jpg

.:: Jobing.com Arena 2013-01-31 - 03:30 ::.

 

 

Kolejna moja propozycja, którą zdecydowałem sie poprzeć analizą i solidnymi argumentami to konfrontacja Kojotów z Nafciarzami. Nie ukrywam, że końcowy wynik tego spotkania stoi pod sporym znakiem zapytania, postaram się przytoczyć dlaczego tak jest...

 

Gospodarze sezon zaczęli dość słabo, po 6 meczach mają na koncie tylko 2 zwycięstwa, oba u siebie z Columbusem i Nashville, efektownie bo różnicą 4 goli (kolejno 5:1, 4:0). Pozostali przeciwnicy byli bardziej wymagający, co niestety przeniosło się na wyniki, choć porażki były zawsze po wyrównanej walce. Z reguły w zespole zawodzi goalie, zarówno LaBarbera jak i Smith nie gwarantują aktualnie pewnej jakości w destrukcji. W ostatnim meczu szukając poprawy sztab trenerski postanowił wystawić trzeciego bramkarza, Chada Johnsona, co jak się okazało było strzałem w "10", bo chłopak zachował czyste konto wyjmując wszystkie 21 strzałów Predatorów. Ja bym się tu jednak nie wdawał w pochwały zbyt prędko, bo po pierwsze jest to tylko jedno spotkanie (po 3 takich można mówić już o dobrej formie), po drugie Nashville wyraźnie cieniuje w lidze w tym sezonie... O Johnsonie mówi się, że to świetny materiał, ale na AHL i że na dłuższą metę nie sprawdzi się w najwyższej lidze, więc chłopak ma coś do udowodnienia nie tylko sobie, ale również hokejowym krytykom ;) Jego start przeciwko Nafciarzom został już potwierdzony, będzie to jego 8 start w NHL na przestrzeni 3 lat, więc coś jak Khudobin w Bostonie, a tamten jak wiemy wpuścił 3 gole przeciwko Carolinie, należy podejść do niego z dystansem póki co :)

Phoenix ma w składzie kilku znakomitych zawodników, zarówno w ofensywie jak Doan (2g.,2a.), Vrbata (2g.,4a.) czy weteran Sullivan (4g.,1a.), jak i w destrukcji, jak Yandle (1g.,4a.) czy doświadczony Morris (4a.). To wszystko przekłada się na spora ilość strzelanych bramek (21 w 6 meczach), ale też niestety i traconych (20). Jeden z najbardziej overowych w tej chwili drużyn w NHL, potyczka z Nashville to ich jedyny jak dotąd under choć tylko dlatego, że Predatorzy nie strzelili wtedy nic. To sprawia, że nie można wobec takiej przesłanki przejść obojętnie...

 

Z drugiej strony goście z kanadyjskiego Edmonton, obecnie chyba drużyna z najmniejszą średnią wieku zawodników regularnie grających :)) Choć grają tak już drugi czy trzeci sezon, więc nie można w żadnym wypadku mówić o żółtodziobach, wręcz przeciwnie: raz po raz pokazują pazur i potrafią grać efektownie i co ważne efektywnie ;) Póki co w 5 meczach trzykrotnie zwyciężali: po karnych w Vancouver, po dogrywce z Kings oraz ostatnio, wyraźnie 4:1 z Colorado. Zasługa w tym m.in. tych zawodników: Hall (1g.,6a.), Gagner (2g.,4a.) oraz znakomity młody, bo dopiero 22 lata, Eberle (3g.,3a). Nie można zapominać o doświadczonych Hemsky'm oraz Whitney'u, ale uwagę przykuwa młodzieniec o nazwisku Yakupov. Rosjanin, który ma za sobą 2 genialne sezony w OHL, świetnie się zgrał z drużyną, mimo iż to jego dopiero 4 mecz w NHL ;) Wyrasta na asa powerplay'ów, spośród 3 goli, które ma na swoim koncie - 2 zdobył właśnie w przewadze. Dobry prospekt na przyszłość. Statystyki bramek drużyny to 15 strzelonych i 14 straconych goli w 5 meczach.

W przypadku tak młodej drużyny dość istotne jest obsadzenie bramki, tu niestety nie zawsze jest tak różowo... Etatowa "1", Dubnyk ze statsami SV% .907 oraz 3.18 GAA (a przeciwko Phoenix nawet nieco gorzej) nie jest pewnym punktem zespołu. Na pewno boli go te 6 bramek przeciwko Sharks w 20min %-) Miewa znakomite spotkania, lecz niezwykle rzadko :bz: Jego udział w dzisiejszym spotkaniu podobnie jak Johnsona w ekipie Kojotów, został również już potwierdzony. Z trybun mecze ogląda kontuzjowany Khabibulin, którego ewidentnie brakuje chociażby w charakterze mocnego zmiennika, stąd być może niepewność Dubnyka...

 

Mamy zatem dwie ekipy, które pokazały, że potrafia strzelać bramki, ale również je tracić z uwagi na dość słabych bramkarzy. Do tego dochodzi (chyba można już tak to nazwać) klątwa nad Edmonton, którzy w 7 spotkaniach na lodzie Phoenix wygrali tylko raz, co więcej spośród 12 ostatnich spotkań w rundzie zasadniczej zwycięsko wyszli zaledwie w 2...

W poprzednim sezonie ekipa Kojotów wygrała wszystkie 4 spotkania, w każdym z nich strzelając min. 3 gole (jeśli liczyć wygrane karne w jednym z nich). Sezon wcześniej 3/4 wygrane i też min. 3 bramki w każdym meczu. W większości z nich bramki Nafciarzy bronił Dubnyk, więc myślę, iż można spokojnie spróbować zagrać na przedłużenie tej serii o dzisiejsze spotkanie :)) Troszkę dziwią mnie wysokie kursy na Phoenix, które wystąpi dziś w roli faworytów, atut własnej hali przechyla teoretycznie szalę zwycięstwa na ich stronę, choć wiele zależy od postawy Johnsona. Myślę jednak, że po raz kolejny skutecznie zagrają w ofensywie. Szczególnie liczę na Czecha Vrbatę, którego osobiście polecam grać dziś z uwagi na bardzo solidną postawę i punkty w 3 ostatnich meczach z rzędu. Za drobne można też spróbować zagrać na gola Yakupova, którego dryg do gry w przewadze może tu być bardzo istotną bronią gości.

 

 

Phoenix Coyotes - Edmonton Oilers Phoenix over 2,5 1.75 :nie:1:2 OT

R.Vrbata(Coyotes) over 0,5 pkt 1.55 :t:

 

za drobne: N.Yakupov(Oilers) over 0,5 gola 3.40 :t:

 

 

Edit. Słabe spotkanie Kojotów, którzy mimo oddania 28 strzałów, zdołali strzelić tylko jednego gola :/ Udział przy nim miał wspomniany Vrbata. W dogrywce gola oczywiście podczas gry w przewadze strzelił Yakupov :)) Typy na zawodników siadły ładnie, szkoda głównego typu analizy. Johnson na 21 strzałów puścił 2 gole i gospodarze przegrali z Nafciarzami po dogrywce 1:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej – USA NHL

Spotkanie: Minnesota Wild – Chicago Blackhawks

Typ: over 6.5

Kurs: 3.20

Bukmacher: Bwin

Godz. 02:00

Analiza:

Troszeczkę o ekipach i ich poczynaniach w sezonie zasadniczym z zeszłego roku. Obie Drużyny to przedstawiciel konferencji Zachodniej. Minnesota poprzedni sezon zakończyła na 12 miejscu co oznaczało brak PO. Po względem strzelonych bramek byli najgorszą ekipą w konferencji natomiast po stronie strat byli piątą najgorsza ekipą. Sezon zakończyli ze średnią 4.9. Chicago ubiegły sezon zakończyli na miejscu dającym grę w PO. Po względem bramek mieli drugą siłę ofensywną i trzecią najgorszą defensywę. Średnia na koniec sezonu 5.9 co było najwyższą średnią w konferencji.

Minnesota w obecnym sezonie jak na razie wygrała trzy spotkania i tyle samo przegrała. Na własnej tafli grali czterokrotnie przegrywając tylko jedno spotkanie zdobywając dziewięć bramek a tracąc siedem. Bardzo dobrze funkcjonuje ofensywa na czele z Parise do tego dość skutecznie grają w powerplay. Dziś w bramce ekipy nominalnie drugi bramkarz Harding. We wczorajszym spotkaniu z Columbus dobrze w ofensywie funkcjonowały wszystkie linie co jest niezwykle istotne.

Chicago fantastycznie rozpoczęło sezon. Wygrali wszystkie sześć meczów zdobywając aż 22 bramki a tracą 13. Na wyjazdach grali czterokrotnie i tak jak wspomniałem zwyciężając we wszystkich pojedynkach ale co istotne to strzelili 17 bramek (średnio cztery na mecz!) a stracili 10. Prym w ataku wiedzie czwórka graczy Toews, Hossa, Kane i Sharp. Dziś w zespole dojdzie do małej roszady w obronnie nie może wystąpić ważny obrońca Rozsival.

Spodziewam się tutaj ofensywnego hokeja z obu stron bo obie na początku sezonu mają mocne ataki , bezpośrednie pojedynki obfitowały w bramki min. dwa spotkania z zeszłego sezonu bardzo overowe 4:5 i 5:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej – USA NHL

Spotkanie: Minnesota Wild - Chicago Blackhawks

Typ: 1 :krzeslo::minus:

Kurs: 2.89

Bukmacher: Bet365

31.01.2013 02:00

 

Analiza:

Stawiam na przekór bukom .Kursy spadają na gości.Nie przegrali od sześciu spotkań.W NHLu to nie lada wyczyn jak na zespół hokejowy.Dziś myślę że w końcu będa musieli uznac wyższość graczy gospodarzy.W końcu ile można wychodzić zwycięsko.Po meczu który oglądałem z "kurtkami" nie grali niczego ciekawego.gdyby nie zaliczona bramka dla gospodarzy wtedy to nie wiadomo jakby się dalej potoczyło.dziś myślę że Chicago w końcu będzie musiało uznać wyższość "dzikich".Ile można wygrywać meczy i trzymać tak wysoki poziom.Sport jest nieprzewidywalny tak jak i hokej.NHL rządzi się swoimi prawami i dlatego też liczę że w siódmym swoim spotkaniu Chicago nie wygra.forma formą ale w końcu przychodzi takie spotkanie że nic nie wychodzi.Liczę właśnie na coś takiego w tym spotkaniu.Moim zdaniem ten mecz bedzie dla Minnesoty.Nie są złą drużyną, mają także gwiazdy w swym składzie i dziś zabłysną w spotkaniu z Chicago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej,NHL

Spotkanie:Toronto Maple Leafs - Washington Capitals

Typ:2 :krzeslo::minus:

Kurs:2.04

Bukmacher:Pinnacle

01.02.2013 01:00

 

Analiza:

Czekam w końcu na to obudzenie się Capsów. Jak na razie nędznie idzie te granie.Wygrali tylko jedno spotkanie na własnej tafli.W sumie wymęczyli te zwycięstwo.Oglądając ten mecz czekalem tylko kiedy strzelą bramkę im goście.dzisiejsi gospodarze lepiej zaczęli.Wygrali dwa spotkania oraz jeden po dogrywce.też zdarzają im się przestoje z wygrywaniem spotkań.ostatnio męczyli się z Buffalo na własnej tafli.Dziś Washington będzie zmotywowany gdyż ile można grać tak słabo.Musi przyjść spotkanie w ktorym pokażą że należy się z nimi liczyć.Myślę że dziś w spotkaniu z Toronto goście złapią wiatr w żagle.Zacznie im wychodzić gra.Zarówno będą skuteczni jak i w obronie będą sobie lepiej radzić.Ostatnie trzy spotkania przemawiają na korzyść przyjezdnych.liczę także na taki wynik i w dzisiejszym spotkaniu.W końcu zaczną coś grać i będzie można na nich typować.Mam nadzieję że od dziś już będą pewną ekipą do brania pod uwagę przy typowaniu NHLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

Typ: 2 (1 tercja) :plus:

Kurs: 3.05

Bukmacher: Unibet

Godzina: 01:00

Analiza:

 

W nocy czasu polskiego w Stanach zagrają hokeiści New York Rangers, którzy na własnej tafli będą walczyć z Pittsburgh Penguins. Obie ekipy rozegrały w tym sezonie po sześć spotkań i zdobyły taką samą liczbę punktów. Na koncie obu ekip widnieje po 6 punktów i bilans po trzy zwycięstwa i trzy porażki. Pingwiny zaczęły dobrze sezon, zwycięstwem z Philadelphią i w drugim meczu również pokonali swojego przeciwnika, którym jest najbliższy rywal czyli New York Rangers. Ten mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 6:3, najlepszymi zawodnikami byli James Neal, który zdobył dwie bramki, Evgeni Malkin autor trzech asyst i Kris Letang, który dopisał do swojego konta gola i asystę. Następnie Pittsburgh poniósł dwie porażki z Toronto i Winnipeg, wygrał i z Ottawą i przegrał u siebie z NY Islanders. Rangers sezon zaczęli odwrotnie od dwóch porażek z Bostonem i wspomnianym już Pittsburghiem, w drugim meczu z Bostonem w tym sezonie udało się wygrać po dogrywce, następnie porażka z Philadelphią i zwycięstwo z Toronto i zwycięski drugi mecz z Philadelphią na własnej tafli. Sezon jest skrócony więc każdy punkt może się liczyć na koniec sezony zasadniczego i mieć wpływ na play offy, dlatego ekipy muszą podchodzić do każdego spotkania z pełnym zaangażowaniem. Dzisiejszy mój typ dotyczy pierwszej tercji spotkania, Pittsburgh w ostatnich sześciu spotkaniach aż pięciokrotnie wygrywał po pierwszej tercji, nawet jeśli miał w ostateczności przegrać mecz. New York za to trzy razy przegrywał pierwszą tercję, raz remisował i dwa razy wygrywał. W poprzednim spotkaniu obu ekip w drugiej kolejce sezonu Pittsburgh wygrał pierwszą kwartę 3:1. Mając te statystyki typuję, że i w tym spotkaniu Pingwiny wygrają pierwszą tercję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

Typ: powyżej 5,5 bramek w meczu

Kurs: 2,25

Godz: 01.02.2013 1:05

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Jestem mile zaskoczony aż tak wysokim kursem, bo spodziewałem się kursu poniżej 2,00. Obie drużyny są naszpikowane gwiazdami i potencjał ofensywny zarówno u Rangers jak i Penguins jest ogromny. Pittsburgh już od dłuższego czasu słynie z tego, że mają chyba najlepszą ofensywę w lidze. Takie gwiazdy jak Crosby, Małkin zawsze są wielkim zagrożeniem dla bramkarzy drużyny przeciwnej. Rangers dzięki pozyskaniu Nasha bardzo zwiększyli "siłę rażenia". Jak do tej pory Rangersom tylko raz na cztery mecze u siebie nie udało się strzelić co najmniej trzech bramek. Pittsburgh póki co mocno zawodzi, ale to tylko kwestia czasu jak wreszcie zaczną seriami wygrywać i strzelać mnóstwo bramek. Warto jednak zauważyć, że ze strzelaniem bramek Rangersom nie mają żadnych problemów. Już w tym sezonie obie drużyny ze sobą grały na lodzie NY Rangers i Pittsburgh wygrał 6:3. Wcześniejsze dwa mecze to też zwycięstwa Penguins 5:2 i 5:2. To pokazuje, że zespół NY Rangers im po prostu leży. Bardziej jednak podoba mi się typ na over 5,5 po pięknym kursie. Mecze pomiędzy tymi zespołami są pełne walki, tempo jest wysokie, więc szansa na wiele bramek jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Columbus Blue Jackets - St Louis Blues

Typ: St Louis Blues (-1.5 AH)

Kurs: 2.70

Godz: 1:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

NO obok takiego kursu nie moge przejśc obojętnie. Ja rozumiem, że to jest NHL, tutaj każdy może wygrac z każdym, ale nawet jak mi ten kurs nie siądzie to nie będę miał do siebie pretensji. Jedyny plus dla Kurtek to własne boisko i na tym ich agumenty się kończa. Nutki od początku wwysokiej formie, długa ławka, swietni goalie i przegrali dotąd tylko jeden mecz, na wyjeździe, ale z niebyle kim, gdyż z Chicago, które ma równie świent początek sezonu. Nutki dominuja jak narazie każdego rywala, z którym przyjdzie im się zmierzyc. Przedstawie tylko niektóre statystyki:

 

- z Wild 34-16 w strzałach, mecz wygrany 5-4 po dogrywce

- z Dallas w delegacji 32-23 w strzałach, mecz wygrany 4-3

- z Pretadors 24-13(!) strzałach, mecz wygrany 3-0

- z Blackhawks 27-34 w strzałch, mecz przegrany 3-2

 

Wcześniejsze mecze to równiez dominacja Nutek. Ostatnio troche szwankuje defensywa, ponieważ stracili 7 bramek w dwóch meczach, ale onie nie będą tracili wiecznie tylu goli, gdyz mają zbyt dobra defensyw i bramkarzy. O ich atak się nie boję, poniewaz od początku nie maja problemów ze strzelanie, a dzisiaj jedna z najsłabszych obron. Mecz bedzie pod dyktando gości się dzisiaj toczył i moim zdaniem jest nawet szansa na mocy pogrom zespołu gospodarzy. Nutki ostatnio odpoczywało 3 dni więc nic tylko na nich grac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Calgary Flames - Chicago Blackhawks

Typ: Chicago Blackhawks (-1,5) AH

Kurs: 3,50

Godz: 03.02.2013 4:05

Bukmacher: Bet365

Analiza: Bukmacherzy dają obu drużynom mniej więcej równe szanse, ja jednak zdecydowanego faworyta widzę w zespole gości. Chicago kapitalnie rozpoczęli ten sezon, bo wygrali sześć pierwszych spotkań. Po tyh sześciu zwycięstwach pechowo przegrali dwa mecze na wyjeździe z Minnesotą i Vancouver, oba mecze przegrali po rzutach karnych. Zarówno lodowisk Minnesoty jak i Vancouver to jedne z trudniejszych terenów w NHL. Teraz Chicago będzie miało teoretycznie dużo łatwiejszego rywala. Calgary było uznawane za jedną z gorszych drużyn w lidze i wyniki póki co to potwierdzają. Calgary w pięciu meczach uzbierali tylko trzy punkty. Na dodatek cztery spośród tych pięciu spotkań grali u siebie. W ostatnim meczu Flames przegrali u siebie aż 3:6 z Colorado, a Colorado to z pewnością gorsza drużyna od Chicago. Uważam, że będące w doskonałej formie, zmotywowane tymi dwiema porażkami po karnych "czarne jastrzębie" wysoko wygrają ze słabym Calgary Flames.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Phoenix Coyotes - Dallas Stars

Typ: Phoenix Coyotes (-1.5 AH)

Kurs: 3.00

Godz: 2:00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Dzisiaj widze spore szanse na spokojne zwycięstwo KOjotów. W tym sezonie oba zespoły spotykały się ze sobą już 2 razy, oba mecze w Dallas i oba zakończyły się wynikiem 4-3 dla Gwaizd, z tym ze jeden z nich po karnych. W obu tych meczach KOjoty zaprezentowały sie bardzo dobrze oddając w pierwszym meczu aż 40 strzałów na bramke, a w drugim, który był rozegrany zeszłej nocy, oddali 34 strzły o 10 wiecej od swoich rywali. Kojoty to znacznie lepszy team, w zeszłym sezonie dotarli az do dinału konferencji. W tym ich zmorą jest słaba defensywa, ale fakt, ze grali juz z kilkoma mocnymi teamami jak Chicago czy Sharks, poza tym ostatnio przynajmniej na własnym terenie defensywa działa lepiej. W dwóch ostatnich meczach stracili w regulaminowym czasie tylko jedna bramkę. Dzisiaj sa mocnym moim faworytem, mecz powinine byc toczony pod ich dyktando. O ile defensywa zagra na swoim poziomie to o wynik jestem spokojny. dallas to raczej ekipa swojego teranu, na wyjazdach dostali ostatnio lanie od Skrzydeł, a nawet przegrali ze słabymi Kurtkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: USA: NHL, godz. 04.00

Spotkanie: Anaheim Ducks - San Jose Sharks

Typ: Anaheim

Kurs: 2.55

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

San Jose jak narazie bardzo dobry poczatek sezonu i chyba nikt sie nie spodziewał az tak dobrej postawy ekipy Sharks. Jednak tylko 2 razy grali na wyjeździe ze słabymi Flames i z chimeryczna moim zdaniem ekipa Edmonton. Styl gry prezentowany przez San Jose nie jest tak dobry, aby nie zanotowali przez długi czas wpadki. dzisiaj myślę, że na nią kolej. Zadzyszka to rzecz normalna w NHL, ostatnio coraz gorsze mecze dwie wygrane po rzutach karnych, a potem przegrana z Nashville tez po karnych. Jedna z tych wygranych zanotowali własnie z ekipa Anaheim i trzeba oddac Kaczkom, ze byli lepsi w tym meczu i to oni prowadzili grę oddając 12 celnych strzłów więej od ówczesnych gospodarzy. Osttanie 2 mecze Kaczek to pewne wygrane miedzy innymi z mistrzami poprzedniego sezonu Los Angeles Kings, a trzeba dodac, że strzlili im aż 7 bramek, a wiemy jak dobra obroną dysponuja Królowie. Dzsiaj Rekiny w moim odczuciu zostana sprowadzone na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej,NHL

Spotkanie: Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings 2:4

Typ: 2

Kurs:2.20 :jupi::plus:

Bukmacher: Expekt

Data:06.02.2013 01:00

 

analiza:

A z dzisiejszych nocnych spotkań wybrałem spotkanie z udziałem mistrzów Pucharu Stanleya sprzed roku.Oba zespoły słabo zaczęły sezon.Obecnie są na niskich miejscach w konferencji.Gospodarze sa oczko wyżej.Goście wygrali bezpośrednio zaledwie jedno spotkanie i to na wyjeździe.Remis u siebie i wygrana po dogrywce.Reszta to szkoda pisać.gospodarze lepszy bilans bo dwie wygrane bezpośrednio.ostatnio co mnie zaskoczyli wygrali z Detroit u siebie.Mam nadzieję że żadnego remisu nie będzie bo LA jak widac po poprzednich spotkaniach często tak gra.Dziś jednak myślę że się zbiorą w sobie i rozbiją kurtki na wyjeździe.W końcu pokażą że należało im się mistrzostwo.Dwie porażki pod rząd chyba im wystarczy.teraz czas na podgonienie czołówki i zaczęcie wygrywać.Dziś myślę że zaczną od Columbus.wygrają minimum dwoma bramkami i zainkasują punkty pełne bo bez dogrywki.między nimi w ostatnich spotkaniach spadały różne wyniki.Ostatni mecz w marcu tego roku zakończył się zwycięstwem gospodarzy.Ale wtedy był inny układ w tabeli i inna motywacja.Dziś jednak myślę że w końcu "królowie" zagrają tak jak przyzwyczaili w poprzednim sezonie.wygrają pewnie i nie pozostawią złudzeń kto jest lepszy w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: USA: NHL, godz. 01.30

Spotkanie: Detroit Red Wings [Red Wings u/o] - Calgary Flames

Typ: Red Wings over 2,5

Kurs: 1.6

Bukmacher: Betsson

Analiza: Calgary w tej chwili jest jedną z najgorszych ekip w NHL. Z sześciu spotkań wygrali tylko jedno, a przecież 5 spotkań rozgrywali na własnej tafli. Gospodarze też nie rozpoczęli sezonu w sposób świetny. 4 wygrane w 7 grach, ale 3 wygrane w 4 grach na swoim lodowisku. Detroit na własnej tafli strzelają średnio 3,75 bramek na mecz, natomiast Calgary tracą średnio 4 bramki na mecz. W 4 z 6 gier goście tracili przynajmniej 3 gole, a jeśli liczyć mecze z dogrywką i karnymi to we wszystkich 6 grach Flames tracili przynajmniej 3 gole. Red Wings jest zdecydowanym faworytem tego spotkania i nie spodziewam się tego, aby gospodarze nie poradzili sobie z Flames. Zetterberg, Datsyuk i Brunner są w bardzo dobrej formie strzeleckiej i dziś liczę, że poprowadzą drużynę do zwycięstwa. Gospodarze ostatni mecz przegrali z Columbus więc mają coś do udowodnienia sobie i swoim kibicom. Calgary na razie grało tylko w Vancouver. W końcu zagrają poza Kanadą, tak czy inaczej liczę, że Kiprusoff wpuści chociaż te 3 gole. Typ liczony z dogrywką i karnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: USA: NHL, godz. 02.00

Spotkanie: St Louis Blues - Nashville Predators

Typ: St Louis Blues

Kurs: 1.85

Bukmacher: Betclick

Analiza:

 

Dzisiaj stawiam na bardzo dobrze prezentującą sie ekipe St Louis Blues. Ich rywalami bedzie ekipa Predators, która ostatnio wygrała 2 mecze z losa Angeles Kings oraz San Jose. Ja myślę, że to i yak dużo i dzisiaj nie będę mieli szans z NIutkami. Z LAK wygrac w tym sezonie to nie jest wielka sztuka, gdyż strasznie im szwankuje skutecznosc i to nie jest okres, w którym graja oni swój najlepszy hokej. Z San Jose po prostu trafili na słaby dzień rywali, którzy byli po niezłej passie zwyciestw, a ta musiała sie kiedys skończyc. W tym sezonie Predators gosciła juz u Nutek i dostała 3-0 w meczu, w którym nie miała zadnych szans. Dzisiaj tez mecz powinien sie toczyc pod dyktando gospodarzy. Gospodarze ostatnio zaliczyli wpadke ze Skrzydłami, ale wsumie to cięzki teraz i przegrana tam ni jest tragedią. Warto dodac, ze grali wtedy back to back, gdyż dzien wczesniej toczyli walke z Kurtami. Teraz odpoczywali 4 dni i powinni byc naładowani. Ofensywa swietnie sie spisuje, defensywa równiez powinna dac rade. W większosci meczów meczu do tej pory dominowali swoich rywali i tak tez powinno byc do teraz. Jak Nutki zaprezentua dzisiaj to do czego nas przyzwyczaili w tym sezonie to odniosa spokojne zwyciestwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: USA: NHL, godz. 02.30

Spotkanie: Colorado Avalanche - Anaheim Ducks

Typ: Anaheim

Kurs: 2.50

Bukmacher: Betclic

Analiza:

 

Osttanio grałem na Anaheim i dzisiaj gram równiez. Druzyna prezentuje sie świetnie, wygrane z dobrymi teamami jak San Jose, LAK, którym strzelili 7 bramek i Minesotą. Dzisiaj przeyejżdżają do osłabionych w formacjach ofensywnych Lawin. Lawiny w tym sezonie mocno w kratke, słabo na wyjazdach, lepiej u siebie, ale osttanio zanotowali słaby mecz z Dallas, które potęgą nie jest, a jak cos to powinni łapac pkt u siebie. Anheim dobrze poukładane w każdej formacji, świetny trener Bourdreau i widac tego efekty. Na wyjexdzie w tym sezonie 3 mecze, 2 wygrane z Calgary i Vancuver i przegrana z San Jose, ale wtedy byli lepsi o czym pisałem ostatnio, a fakt, że byli lepsi od San JOse na wyjeździe świadczy o tym, ze mają moc. Colorado u siebie 3 zwyciestwa do tej pory i jedna porazka własnie z Dallas. Anaheim swietnie ostatnio wyglada, czują, że są w gazie po świetnych wystepach u siebie ostatnio i jestem w stanie im dzisiaj zaufac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Edmonton Oilers - Dallas Stars

Typ: Edmonton Oilers (-1,5) AH

Kurs: 3,50

Godz: 4:05

Bukmacher: Bet365

Analiza: Faworytem meczu według mnie jest Edmonton. Edmonton to młodziutki zespół, który ma ogromny potencjał. Nawet bukmacherzy zaczęli powoli doceniać Oilers, bo według kursów powinni oni wejść do fazy playoff. Start sezonu Oilers mają dobry, bo zajmują 7 miejsce w konferencji. Dallas wystartowało gorzej, gdyż zajmują dopiero 11 miejsce w konferencji. Wątpię, by Stars weszli do fazy playoff. Na wyjazdach Dallas nie spisuje się zbyt dobrze. Przegrali oni trzy na pięć spotkań wyjazdowych w tym sezonie. Stars przegrali nawet mecz wyjazdowy z najsłabszą drużyną ligi, czyli z Columbus Blue Jackets. Uważam, że sporym faworytem tego meczu jest młody i bardzo ambitny zespół Edmonton Oilers. Sądze, że wygrają pewnie co najmniej różnicą dwóch bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Hokej, NHL, godz. 03.00

Spotkanie : Phoenix Coyotes - Chicago Blackhawks

Typ : Phoenix Coyotes OT (włącznie z dogrywką i karnymi)

Kurs : 1.97

Buk : Pinnacle

 

W mojej ocenia czas na pierwszą porażkę Chicago w 60` w tym sezonie. Jak do tej pory nie doznali jej przez 10 spotkań. Graja bardzo dobrze szczególnie w ataku, jak obrona zawodzi to przód daje rady nadrobić straty. Jednak ja nie widzę tego błysku w ich grze, który by im pozwolił na długie serie bez przegranych. Oddać im trzeba, ze do tej pory aż 8 meczów zagrali na wyjeździe, ja jednak uważam, że wcale ciezkiego kalendarza nie mieli. Odniesli 2 porazki po karnych z Wild i Canucks, zwycięstwa po dodatkowym czasie gry odnieśli z Calgary i Dallas czyli żadnymi mocarzami, a zwyciestwa w reg. time odnieśli ze słabo spisującymi się na początku sezonu Królami, słabymi Kurtkami, dzisiejszymi rywalami - KOjotami i z San JOse ostatnio. KOjoty jednak znajdują się w zupełnie innym miejscu niż byli w czasie ich ostatniej potyczki z Blackhawks,a zwłaszcza inaczej prezentuje się defensywa, która jest ich najmocniejszym punktem. Na początku seonu Kojoty traciły bardzo duzo bramek, teraz jednak poprawiły się w tym aspekcie, a biorąc pod uwage fakt, że grają u siebie, myślę, że goście będa mieli wielkie problemy z pokonaniem Smitha. Co do meczu z San Jose to wpływ na zwycięstwo dzisiejszych gości miał fakt, ze San Jose grało dzień po dniu, gdyż dzień wczesniej grali bardzo ciezkie spotkanie z bardzo silna ekipa Anaheim. Blackhawks tracili pierwsi bramki w 7 dotychczasowych meczach, ale udawało imsię gonić. Dzisiaj myślę, że będzie o to znacznie trudniej, Kojoty mają wszystko co potrzeba, aby w końcu powstrzymać gości, którym w końcu musi sie przydarzyć gorszy mecz. Dlatego tez stawiam na gospodarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Hokej, NHL

Spotkanie :Columbus Blue Jackets - Calgary Flames 3:3

Typ : 2

Kurs : 2.60 :nie::minus:

Buk : Expekt

08.02.2013 01:00

 

Analiza:

Bardzo ciekawie się zapowiada te spotkanie.Mam cichą nadzieję że goście pójdą za cisoem po ostatnim zwycięstwem wyjazdowym na "czerwonymi skrzydłami".dziś zdaje się że mają przeciwnika słabszego ale w NHLu najlepszej lidze hokejowej świata nie ma zespołów słabych.obie ekipy są na dwóch ostatnich miejscach w tabeli konferencji.Goście rozegrali już dziesięć spotkań a goście zaledwie siedem.Mam nadzieję ze świeżość większą mają jak na razie "płomienie" i dziś w nocy to pokażą.Liczę na nich że dadzą rade dziś pokonać gospodarzy.W końcu muszą odrabiac straty gdyż mają świetnych zawodników w swojej drużynie i dziś powinni oni pokazać swoją klasę.z pewnością columbus tanio skóry nie sprzeda i mecz zakończyć się może różnicą jednej bramki.mam jednak nadzieję że na korzyść włąsnie "płomieni" którzy w końcu mam nadzieję ze złapali wiatr w żagle i dziś zakończą spotkanie z kompletem punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: okej,NHL

Spotkanie: Dallas Stars - Anaheim Ducks 3:1

Typ: 1 :t::plus:

Kurs: 2.75

Bukmacher: Bet365

09.02.2013 02:30

 

Analiza:

Kursy spadają na gości.No jak się popatrzy na poprzednie spotkania i na ich miejsce w tabeli to samo się nazwa aby na nich stawiać.jak jednak myślę że każda passa się kiedyś kończy a jak już chodzi o NHL to tutaj nie wierzę że będzie aż tak dobrze aż do piątego spotkania dla "kaczorów".Myślę że dziś ich pomyślny wiatr się zakończy.mieli farta z "kawalerzystami" że nie stracili żadnej bramki a prawie strzelali na bramkę przeciwnika prawie o połowę mniej strzałów.Dziś nie liczę już na taki fart z ich strony.Nie wierzę także w ich zwycięstwo.myślę że dziś gwiazdki pokażą że należy się z nimi liczyć i pokonają Anaheim.spojrzeć na bilanse ostatnie ich spotkań to wszystko przemawia za Dallas.ostatnio męczyli się z Edmonton na wyjeździe ale w końcu po dogrywce pokonali ich.Dziś myślę że już żadnego nie rozstrzygnietego wyniku nie będzie po trzech tercjach.gwiazdy wygrają i to zdecydowanie a goście zanotują mecz w którym nie będa mieli nic do powiedzenia.po prostu taki w którym nie będzie im nic wychodzić.Zdarzają się takie spotkania i na takie liczę gdyż po czterech wygranych z rzędu kaczek w końcu musi przyjść takie spotkanie.stawiam że to bedzie w dzisiejszym spotkaniu.Kurs wysoki i myślę że warty zaryzykowania.takie jest moje zdanie.w kazdym razie NHL rządzi się swoimi prawami i kto wie może będzie inaczej.ja jednak stawiam na STARS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej,NHL

Spotkanie: Washington Capitals - Florida Panthers 5:0

Typ: 1 :t::plus:

Kurs: 2.29

Bukmacher: Bet365

10.02.2013 01:00

 

Analiza:

Kolejna noc i kolejny dzień zmagań.To co wyrabia Capitals to przechodzi ludzkie pojęcie.Nie pamiętam aby tak słabo przygotowali się do sezonu i dostawali takie baty.Nie idzie im to muszę przyznać ten początek.ale każda czarna seria musi się kiedyś skończyć.Jak na razie na jedenaście spotkań wygrali zaledwie dwa razy.raz zremisowali ale i tak przegrali.Goście w sumie też nie są lepsi bo wygrali na swoje dziesięć spotkań trzy razy.Ostatnio mieli dwa spotkania nie rozstrzygnięte po trzech tercjach więc teraz liczę że trzeci raz z rzędu nie zanotują takiego wyniku.Chociaż w hokeju all jest możliwe.dziś jednak licżę na to że w końcu Washington się obudzi i strzeli w swoim spotkaniu minimum cztery bramki.Grają bardzo underowo. Swoje spotkania wygrali rezultatem 3 do 2.mam nadzieję ze dziś pójdzie im o niebo lepiej i zaczną grać także na takim poziomie do jakiego nas przyzwyczaili w poprzednich sezonach.Nie mają za przeciwnika aż tak dobrej ekipy z górnej półki.Chociaż że Pantery ostatnio się obudziły po fali porażek.Ale otrząsneli się.na to liczę także z Washigtonem. Myślę że dziś pokażą że należy się z nimi liczyć i w końcu zagrają tak że nie pozostawią złudzeń kto jest lepszy na ich tafli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Hokej, NHL, godz. 01.00

Spotkanie : Buffalo Sabres - Boston Bruins

Typ : Boston Bruins

Kurs : 2.32

Buk : Pinnacle

 

Buffalo po 2 zwycięstwach z rzędu podejmowac dzisiaj będzie ekipę z Bostonu. Te 2 wygrane to i tak więcej niz zasłuzyli i teraz Boston pokaże im miejsce w szeregu. Najpeirw wygrali z MOntrealem, zwycięstwo szczęśliwe, poniewaz przegrywali 4-2 w 3. kwarcie, nie mieli pomysłu na grę, ale po głupiej karze 5-minutowej zawodnika rywali udało i się złapac kontakt, a gola na 4-4 strzelili 2 sekundy przed końcem. Wczoraj wygrali wygrali z Islanders z powodu fatalnej skuteczności rywali, którzy oddali ponad 40 strzałów na bramke, przy niecałych 20 zawodników z Buffalo. Teraz graą b2b i Boston spokojnie to wykorzysta. Boston dobry sezon gra, nie ma fajerwerków, ale spokojnie punktują niemalze w każdym meczu. Jedyna porażka w 60` w tym sezonie to własnie mecz z Buffalo, który skończył się wynikiem 7-4 dla Szabel. Teraz bedą chciwli się zemścić, a okazja do tego wymarzona. Największym atutem Szabel jest atak, ale defensywa Bostonu jest jedną z najlepszych w lidze i myślę, ze spokojnie poradzą sobie z ofensywa Szabel, sami potrafią strzelac i to uczynią minimu 3 razy w moim mniemaniu. Boston jest zdecydowanie lepszą ekipa, Buffalo b2b i w dodatku bez porażki w 2 ostatnich meczach. Stawiam na spokojną wygraną gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...