Skocz do zawartości

Czat Koszykówka


old_Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wchodzimy powyżej w link 'ZAGŁOSUJ' i wybieramy najlepsze piątki Wschodu i Zachodu.Aby zagłosować wymagane jest konto na nba.com



 

I tak poza tym to trochę wcześnie, sezon NBA trwa tylko tydzień, no ale teraz wszystko jest w przyspieszonym tempie, więc cóż.Ja osobiście mam zamiar zagłosować pod koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sacramento Kings zwolnili trenera

 

Paul Westphal nie jest już szkoleniowcem Sacramento Kings. Taką informację podała dzisiaj oficjalna strona drużyny ze stolicy Kalifornii.

W przeciągu ponad dwóch lat pracy z zespołem „Królów” Westphal osiągnął bilans 51-120. Na decyzję właścicieli klubów miały na pewno wpływ ostatnie wysokie porażki oraz otwarty konflikt ze środkowym DeMarcusem Cousinsem, który po kłótni z trenerem zażądał transferu.

”W imieniu całej organizacji dziękuję Paulowi za włożony przez niego wysiłek. Niestety poziom prezentowany przez drużynę nie był taki, jakiego moglibyśmy oczekiwać. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłej pracy.” - powiedział Geoff Petrie, prezydent Kings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

PIĄTKI NA MECZ GWIAZD

 

EAST

Derrick Rose

Dwyane Wade

LeBron James

Carmelo Anthony

Dwight Howard

 

 

WEST

Chris Paul

Kobe Bryant

Kevin Durant

Blake Griffin

Andrew Bynum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do składu Wschodu to nie mam zbytnich zastrzeżeń, na upartego można się czepić wyboru C'Melo.Gość grywa ostatnio kiepsko, słaba defensywa...w ataku na 30-40 rzutów wielu potrafi zdobyć ponad 20pkt.Ale gra w NYK i nazwisko jednak robi swoje.Chociaż patrząc na innych na jego pozycji to jednak lepszych nie ma.Bosh, Pierce?Jednak nie.Więc może jednak wybór Anthony'ego nie jest taki zły :bz:

 

Co do West Team to absolutnie nie zgadzam się z wyborem Griffin'a!Zamiast niego powinien być Kevin Love, ale tutaj popularność wygrała.I Rubio :fp: wybrany jako trzeci wśród obrońców..brak słów.Mam nadzieję, że tego małolata, który mógłby się ogolić nie wezmą do Meczu Gwiazd %-)

 

I co do Gortata, 136k głosów to naprawdę niezły rezultat.Jak dalej będzie w takiej formie to może za rok trenerzy zauważą go i wybiorą do rezerw.Osobiście to wątpię aby zrobili to w tym roku, choć oczywiście wszystko zależy od tego kto zostanie coach'em West Team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenyon Martin zagra w Clippers

 

34-letni Kenyon Martin zdecydował się na grę w Los Angeles Clippers. Dołączy pod koszami do Blake'a Griffina, DeAndre Jordana i Reggie'go Evansa.

Po 11 latach gry w NBA Martin rozpoczął obecny sezon w Chinach. W poprzednim sezonie zaliczał średnio 8.6 punktów i 6.2 zbiórek dla Denver Nuggets. W Clippers spotka się ze swoim przyjacielem z Denver, Chauncey'em Billupsem.

 

Rywal Oklahomy staje się coraz silniejszy...lecz czy to wciąż wystarczy na Finał NBA?Nieeee %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin Love zawieszony przez ligę

 

Dwa mecze, tyle ostatecznie wyniosła kara ze strony władz ligi za incydent z meczu Rockets przeciwko Wolves, w który zamieszany była dwójka Kevin Love – Luis Scola. Ciężki orzech do zgryzienia dla Ricka Adelmana.

 

 

Czyli chyba warto próbować na Sacramento po 3,45 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważna kontuzja obrońcy Clippers!

 

Pomimo ważnej wygranej w Orlando, kibicom Los Angeles Clippers z pewnością trudno jest się cieszyć.

 

Ich kluczowy zawodnik, lider w szatni jak i na parkiecie, 35-letni Chauncey Billups doznał kontuzji lewego ścięgna Achillesa. Billups upadł na parkiet na 6 minut przed końcem czwartej kwarty. Obrońca Clippers probował wstać, jednak uraz był na tyle poważny, że zawodnik musiał zostać odprowadzony z pomocą kolegów do szatni. Billups nie wrócił do gry po całym incydencie.

 

Faktycznie, kontuzja nie wygląda za ciekawie, szczególnie, że Billups jest zawodnikiem starszym. Według źródeł Adriana Wojnarowskiego może okazać się krytyczny. Nie wykluczone, że mówimy tu o zerwanym ścięgnie co na tym etapie kariery Billupsa może oznaczać nawet jej zakończenie.

 

Boimy się, że jest to poważny uraz Achillesa. Nie wygląda to dobrze. MRI będzie zrobione jutro. Wszyscy modlą się o jego zdrowie" - powiedziało "anonimowe źródło" Wojnarowskiego.

 

W obecnym sezonie do tej pory Billups odgrywał ważną rolę w zespole. Był niezawodny w końcówkach spotkań, a także razem z Chrisem Paulem odgrywał rolę lidera w szatni dla tak młodego zespołu jakim są Clippers. Chauncey średnio na mecz notował 15 punktów oraz 4 asysty.

 

Jeżeli Billups będzie musiał zakończyć sezon już teraz, to z pewnością Clippers całą swoją uwagę przeniosą na występującego obecnie w Chinach JR Smitha.

 

 

niezbyt ciekawe informacje... kontuzja sama w sobie poważna, a dochodzi jednak wiek :/ szkoda Chaunceya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie meczu Rookies vs. Sophomores!

 

Nie będzie już meczu pierwszoroczniaków i drugoroczniaków. Liga postanowiła wprowadzić pewne novum, które odświeży nieco formułę i będzie dobre dla widowiska. Czego możemy się spodziewać już pod koniec lutego? Wyzwania wschodzących gwiazd.

 

 

Od tego roku meczu pierwszoroczniaków i drugoroczniaków zostanie zastąpiony rywalizacją, w której obie grupy zawodników zostaną wymieszane. Trenerami w pierwszej edycji nowinki, jaką postanowiła wprowadzić NBA - będą Charles Barkley i Shaquille O’Neal.

 

Panowie spośród dostępnych graczy wybiorą swój skład i zmierzą się przeciwko sobie w BBVA Rising Stars Challenge, bo tak nazywała się będzie omawiana rywalizacja.

 

Specjalnie zorganizowany draft do drużyn obu panów odbędzie się 16 lutego na antenie TNT. Mecz z kolei zostanie rozegrany osiem dni później. All-Star Weekend w tym roku zorganizowany zostanie w Orlando w nowej Amway Center.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że na PO wróci, bez niego LAC bardzo dużo traci na defensywie i przede wszystkim w szatni.

 

Billups opuści calutki sezon razem z PO :/ Prawdopodobnie zerwał lewego achillesa.

 

Smutna wiadomość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po Clippersach ;<

 

Jak dla mnie to Mo Williams jest spokojnie w stanie go zastąpić. I wg mnie finał Konferencji Zachodniej(gdzie i tak odpadną z OKC) jest wciąż realny :))

Muszą teraz załatać dziurę ściągając dobrego rezerwowego dla Williams'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2013r All-Star Game odbędzie się w Houston :)

 

Nie wiem czy było o tym info wcześniej, ale właśnie w tej chwili trwa konferencja prasowa, gdzie ogłoszono, iż Houston będzie gospodarzem gwiazd dokładnie za rok.

 

Ja najbardziej czekam na ogłoszenie rezerw tegorocznego Meczu Gwiazd oraz uczestników Konkursu Wsadów :))

 

EDIT#

Żeby już nie pisać kolejny raz post pod postem to wybrano graczy na Rising Star Challenge.Info od NBA 20H z FB.

 

Znamy już graczy, którzy wystąpią Rising Star Challenge. Rookies: Irving, Rubio, Brooks, Knight, Leonard, Morris, T. Thompson, Walker, D. Williams. Sophomores: Griffin, Cousins, Fields, George, Hayward, Monroe, Splitter, E. Turner, Wall.

Teraz od Shaqa i Barkleya zależy kto zagra w jakiej drużynie. via John Schuhmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New York Knicks w tym meczu ma być osłabiony brakiem Carmelo Anthony i chyba Amare Stoudemire(nie mam tutaj 100% pewności).

 

na 100% Amare nie gra... btw. odważny typ :))

 

 

 

btw. Munez jestem ciekaw co z tego wyjdzie na ASW, bo jakoś niezbyt mi się widzi taki pomysł %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich zmiennicy też powinni dać radę, choć zobaczymy jak to będzie :) . Powienien być szybki mecz, mało co obrony, a w takim meczu Knicks są dla mnie faworytem. Nawet bez tych dwóch panów moim zdaniem są groźniejsi jeśli chodzi o ofensywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwy na All Star Game

 

Wschód:

Chris Bosh,

Luol Deng,

Roy Hibbert,

Andre Iguodala,

Joe Johnson,

Paul Pierce,

Deron Williams

 

Zachód:

LaMarcus Aldridge,

Marc Gasol,

Kevin Love,

Dirk Nowitzki,

Tony Parker,

Russell Westbrook,

Steve Nash

 

 

jak dla mnie kilka niespodzianek, oczywiście na minus, brakuje kilku fajnych nazwisk i kilka bym stąd wyrzucił... jakie Wasze opinie na ten temat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwy na All Star Game

 

Wschód:

Chris Bosh,

Luol Deng,

Roy Hibbert,

Andre Iguodala,

Joe Johnson,

Paul Pierce,

Deron Williams

 

Zachód:

LaMarcus Aldridge,

Marc Gasol,

Kevin Love,

Dirk Nowitzki,

Tony Parker,

Russell Westbrook,

Steve Nash

 

 

jak dla mnie kilka niespodzianek, oczywiście na minus, brakuje kilku fajnych nazwisk i kilka bym stąd wyrzucił... jakie Wasze opinie na ten temat? :)

 

Gasol? :fp:

Nowitzki? :fp:

Deng? :fp:

 

Jak dla mnie, te 3 wybory to kpina.Może niepotrzebnie czepiam się Gasola.Jednak miałem iskierkę nadziei, że wybiorą Gortata.Teraz dla porównania staty w tym sezonie Marc'a i Marcina:

 

Marc Gasol(15.1pkt , 10.2zb , 2.7as , 2.2bl , średnia ilość spędzonych minut na parkiecie: 37.8min)

 

Marcin Gortat(15.2pkt , 10.1zb , 0.9as , 1.6bl , średnia ilość spędzonych minut na parkiecie: 32.4min)

 

Statystyki wręcz identyczne, Gasol bardziej wyróżnia się w asystach, no ale u centrów to nie jest najważniejsze, choć to na plus dla tego player'a.Jednak warto zauważyć, że Gasol spędza średnio 5,5min dłużej nic Polak.Gortat nie gra widowiskowo, Gasol również.Dlaczego wybrali Hiszpana?Odpowiedź jest prosta.Ponieważ jest z...Hiszpanii.

 

I mam jedno pytanie? GDZIE DO CHOLERY JEST BRIAN SCALABRINE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie,

 

Wschód:

Chris Bosh, :t:

Luol Deng, :n: WTF ok, swietny rzemieslnik, ale gdzie on ma STAR...

Roy Hibbert, :n: Indiana , ze jest top 6 na wschodzie, Danny gRanger juz wyzej notowany dla mnie

Andre Iguodala, :t:

Joe Johnson, :n:

Paul Pierce, :t: kogos musieli z bostony wybrac (Rondo, Allen, Garnet)

Deron Williams :t:

 

 

Co do zachodu, to jedynie kandydatura Dirka, budzi wieksze mniejsze emocje, Dirk bez formy za zaslugi z PO, Marc Gasol czy jest lepszy od Marcina Gortata, ?? Oczywiscie ze tak, bardziej zasluguje na to niz on, choc stary dobry Tim Duncan, imo bardziej zasluzyl, choc z braci Gasol to starszy Pau, powinnien sie tam znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munez @ jeśli patrzysz tylko na suche statystyki to gratuluję. Co z tego że Gortat rzuci ponad 20 punktów zanotuję ponad 10 zbiórek w meczu jak i tak przegrywają? Gasol jest lepszy i na pewno gdyby Gortat nie był Polakiem to nie pisałbyś że to on powinien grać za Gasola w AS.

 

bigbraine777 @ Deng - jeden z liderów jednej z najlepszych drużyn w NBA, ale jaka tam gwiazda z niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munez @ jeśli patrzysz tylko na suche statystyki to gratuluję. Co z tego że Gortat rzuci ponad 20 punktów zanotuję ponad 10 zbiórek w meczu jak i tak przegrywają? Gasol jest lepszy i na pewno gdyby Gortat nie był Polakiem to nie pisałbyś że to on powinien grać za Gasola w AS.

 

A na co mam patrzeć jak nie na statsy? Może mam porównać ich twarze i wybrać, który ładniejszy? %-)

Memphis (13w - 13l)

 

Phoenix (11w - 15l)

 

I idąc twoim tokiem rozumowania: Co z tego, że Gasol rzuci ponad 20punktów i zanotuje ponad 10 zbiórek jak i tak przegrywają?

 

I tak poza tym...ja porównuję ich tylko na tle obecnego sezonu, a nie całej kariery.Z resztą na Mecz Gwiazd wybiera się graczy, którzy w tym sezonie grają na bardzo wysokim poziomie.Tak więc powiedz mi, na jakiej podstawie twierdzisz, że Marc Gasol jest lepszy?Co takiego ma Gasol a czego nie ma Gortat.Jestem ciekawy argumentów.Jeden mogę wyciągnąć za Ciebie, Gasol nie jest tak bardzo uzależniony od swoich kolegów, ale w tym sezonie Gortat się poprawił.

 

Na koniec...nie twierdzę, że Gortat zasłużył na Mecz Gwiazd...bo jakbym był kibicem z Mongolii to byłbym w szoku gdyby go wybrali.Nie zasłużył...lecz tak samo nie zasługuje Marc Gasol.Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwy na All Star Game

 

Wschód:

Chris Bosh,

Luol Deng,

Roy Hibbert,

Andre Iguodala,

Joe Johnson,

Paul Pierce,

Deron Williams

 

Zachód:

LaMarcus Aldridge,

Marc Gasol,

Kevin Love,

Dirk Nowitzki,

Tony Parker,

Russell Westbrook,

Steve Nash

 

 

Mnie cieszy Deng %-) Co prawda zadna z niego gwiazda, ale w Byczkach robi kapitalna sprawe i cieszy mnie, ze powolali go na laweczke, choc nie zasluguje. Chyba tylko Dirk nie zasluguje :bz: Nic nie gra od poczatku - dali mu chyba za jego finaly poprzedniego roku :bz: Szkoda, ze nie ma Marcinka, bo to na pewno bylby dla nas ciekawy wystep :) Reszta wedlug mnie spoko :D

 

Munez @ jeśli patrzysz tylko na suche statystyki to gratuluję. Co z tego że Gortat rzuci ponad 20 punktów zanotuję ponad 10 zbiórek w meczu jak i tak przegrywają? Gasol jest lepszy i na pewno gdyby Gortat nie był Polakiem to nie pisałbyś że to on powinien grać za Gasola w AS.

 

dawid, nie kompromituj sie %-) Na pewno Gortat robi duzo lepsza prace w Phx, niz Gasol w LALkach. Jakbys ogladal wiecej NBA, doszedl bys do takiego samego wniosku. A to, ze wolimy Polaka Cie dziwi? Skoro juz sie wybil, to mozemy mu tylko kibicowac, a nie zazdroscic i hejtowac :fp:

 

 

Piateczka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bardzo szkoda, że nie ma ani Josha Smitha, ani Ellisa... po raz kolejny ich pominięto... Smoove powinien być za kumpla z drużyny, zaś Monta rokrocznie jest olewany... lider swojej ekipy - przygrywającej ekipy i to pewnie jest głównym powodem :bz:

 

 

wydaje mi się, że tutaj powinno wybierać ludzi którzy zrobią większe show, no ale tak czy siak czekamy na wielki weekend :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobił Jeremy Lin przeciwko LA Lakers jest czymś niesamowitym.Zdobył 38 punktów.Jeżeli jego poziom gry nie spadnie to z Melo mogą stworzyć świetny duet.

A co z Amare? Jak dla mnie to powinni go wymienić za 2-3 dobrych player'ow.Dzięki temu wzmocnią swoją ławkę, która jest bardzo, bardzo słaba :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobił Jeremy Lin przeciwko LA Lakers jest czymś niesamowitym.Zdobył 38 punktów.Jeżeli jego poziom gry nie spadnie to z Melo mogą stworzyć świetny duet.

A co z Amare? Jak dla mnie to powinni go wymienić za 2-3 dobrych player'ow.Dzięki temu wzmocnią swoją ławkę, która jest bardzo, bardzo słaba :))

 

 

zgadza się :)) Jeremy robi miazgę przez ostatnie mecze :) Szybciej spodziewałbym sie że to z Amare stworzy dobry duet :)) Myślę, że właśnie STATowi potrzebny jest do lepszej gry taki typowy rozgrywajek :)) chciałbym aby odbudował się i grał to co w Phoenix :))

 

 

Kevin Love startuje w konkursie trójek na ASW :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...