Skocz do zawartości

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - Pjongczang


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu w dniach 9 - 25 lutego 2018 roku. Gospodarz igrzysk został wybrany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski 6 lipca 2011 roku w Durbanie. Pjongczang wygrał już w pierwszej rundzie głosowania uzyskując 63 głosy, pokonując drugie Monachium o 38 głosów, a francuskie Annecy o 45 głosów. Południowokoreańskie miasto już dwukrotnie ubiegało się o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2010 i 2014 roku, lecz bezskutecznie.

 

220px-PyeongChang_2018_Winter_Olympics.s

 

Uczestnicy zimowych igrzysk w Pjongczang w 2018 roku rywalizować będą w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Po raz pierwszy w historii na igrzyskach zostaną rozegrane następujące konkurencje Big Air, curling par mieszanych, bieg masowy w łyżwiarstwie szybkim i zawody drużynowe w narciarstwie alpejskim.
 

 

 

Kalendarz

 

W poniższym kalendarzu zaprezentowano dni, w których rozdane zostaną medale w danej dyscyplinie (żółty kolor), rozegrane zostaną eliminacje (niebieski kolor), rozegrana będzie gala łyżwiarzy figurowych (jasnoróżowy), ceremonia otwarcia (zielony) i zamknięcia igrzysk (czerwony)

 

kaligrz.jpg

 

 

Zapraszam do dyskusji oraz pisania analiz. :))

 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 2 weeks later...

    Słowacja +1,5 medali - 1.8 Fortuna

     

    Dziś rozpoczynam przeglądanie kursów na IO , jako pierwszy ciekawy kurs wrzucił mi się kurs na ponad 1,5 medali na IO przez reprezentacje Słowacji. Reprezentacja Słowacji w zimie kojarzy się trzema sportami : Hokej na Lodzie, Narciarstwo Alpejskie i Biathlon. O ile w Hokeju szanse na medal Kadra Słowacji ma małe, niestety Hokej za nasza granicą przeżywa duży kryzys. O tyle w Narciarstwie Alpejskim i w Biathlonie zdobędą medale na pewno.

    W Narciarstwie Alpejskim Słowacja na pewnoe liczy na Petrę Vlhovą, młoda Słowaczka to rewelacja dwóch ostatnich sezonów, w Slalomie na pewno będzię się liczyła a i w Gigancie Slalomie jest nie bez szans. Ostatnio nawet wygrała zawody PŚ w Slalomie. Po młodej Amerykańce jest to moja główna faworytka slalomu. Nie wolno tez zapominac ze do startów powróciła Zuzulova. Jeśli zdązy złapać formę to nie wykluczam ze juz w samym slalomie spełnią mój typ.

    Po za Alpejkami wielką gwiazdą Słowackej kadry są Biathlonistki na czele z Kuzminą. Kuzmina ma w tej chwili najlepszy sezon w karierze, a na IO zawsze potrafiła się przygotować. Jest to zdecydowana faworytka do medali a szans bedzie miała aż 4 + sztafeta. Która w moim odczuciu jest czarnym koniem. 

     

    Myślę ze Słowacja spokojnie zdobędzie więciej niz 1 medal. Liczę ze Kuzmina i Vlhova będa miały swoje dni na IO

    By pershing,

    50

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 2 weeks later...

    SUPER PROMOCJE W Unibet NA IO !!

     

     

    Jak zdobywać dodatkowe forumowe punkty podczas ZIO 2018

    https://obstawianie.com/topic/36766-zadania-specjalne/?do=findComment&comment=1029408

     

    Nie wiesz o co chodzi jeszcze z punktami forumowymi?

    https://obstawianie.com/topic/36763-informacje/

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    z zimy to biatlon skoki i oczywiście hokej szkoda ze bez gwiazd NHL ale moze komuś  sie przyda wrzucę składy na turniej hokejowy poszczególnych ekip 

     

     Czech i Szwecji 

     

    http://hokej.net/pl/news,artykul,13,45795,zimowe-igrzyska-olimpijskie-kadry-szwecji-i-czech-ogloszone.html

     

    Niemiec  http://hokej.net/pl/news,artykul,13,45807,zimowe-igrzyska-olimpijskie-niemcy-podali-szeroka-kadre-pieciu-z-powolanych-zostanie-w-domu.html

     

     SŁOWACJA  http://hokej.net/pl/news,artykul,13,45822,zimowe-igrzyska-olimpijskie-slowacy-oglosili-olimpijskie-nominacje.html

     

    Słowenia  http://hokej.net/pl/news,artykul,13,45836,zimowe-igrzyska-olimpijskie-kadra-rywali-polakow.html

     

     Finlandii i USA http://hokej.net/pl/news,artykul,13,45890,zimowe-igrzyska-olimpijskie-poznalismy-sklad-finskich-wojownikow-.html   http://hokej.net/pl/news,artykul,13,45888,zimowe-igrzyska-olimpijskie-leggio-i-maxwell-uzupelnili-sklad-usa.html

     

    SBORNA http://hokej.net/pl/news,artykul,13,45943,zimowe-igrzyska-olimpijskie-olimpijscy-sportowcy-z-rosji-wybrani.html - mega zgrani będą tylko 3 czołowe kluby KHL 

     

    KANADY  z naszym Wolski.....i taka wisienka http://www.sport.pl/igrzyska-olimpijskie/56,154863,22941548,io-w-pjongczang-jak-wojtek-zostal-olimpijczykiem-wolski-zagra.html#BoxSportImg

     

    sporo meczy na TVP I EUROSPORCIE zjadliwych godzinach 

     

    http://hokej.net/pl/news,artykul,5,45923,igrzyska-w-pjongczang-coraz-blizej-gdzie-polski-kibic-obejrzy-transmisje-z-turnieju-hokeja.html

     

     

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Za nami pierwsza sesja mixtów w curlingu, niektóre wyniki ciekawe, chciałem przyjrzeć się pierwszym spotkaniom zanim coś skrobnę, a teraz czas na sesję numer dwa:

     

    Rosja – Norwegia 

    Nie do końca byłem przekonany co do Rosjan , a żeby być precyzyjnym do Zawodników Olimpijskich z Rosji i po meczu z parą amerykańską tylko podtrzymują mnie w tym braku przekonania. Rosjanie popełniali straszne błędy co dobitnie pokazują statystyki z tego meczu rzędu 40-60% w każdym rodzaju zagrań. Może jeszcze nie powinno się skreślać Rosjan , bądź co bądź mistrzów świata z 2016 roku w mixtach w tym składzie, ale rywalizują dzisiaj z Norwegią , która rozegrała bardzo dobre spotkanie z Kanadą. Kristin Skaslien i Magnus Nedregotten , para sportowa, jak i w życiu prywatnym , naprawdę miło patrzyło się na ich grę z faworyzowaną Kanadą. Dobrze taktycznie rozegrane spotkanie na pewno doda im sporo pewności i na ten moment kieruje się w ich stronę jeśli chodzi o typowanie tego spotkania.

    @1.92 1xbet :n:

     

    Korea Południowa – Chiny 

    Para chińska Wang Rui i Ba Dexin , czołówka światowa jeśli chodzi o mixty, brązowi medaliści MŚ 2017 i vice mistrzowie z 2016 roku. Przegrali dzisiaj co prawda 5-7 także z topem światowym, parą szwajcarską po wyrównanym pojedynku. Lekko odstawała Wang Rui , miała parę słabszych zagrań. Gospodarze wygrali 9-4 ze sporą słabszą Finlandią. Para koreańska z każdym rokiem coraz lepsza i mogą tutaj napsuć krwi niektórym ekipom , ale różnica poziomu myślę oraz lepsza mam nadzieję postawa partnerki w ekipie chińskiej powodują , że warto pograć w ich stronę.

    @1.76 1xbet :t:

     

    W pozostałych meczach nie ma co szukać niespodzianek , świetna para szwajcarska nie powinna mieć żadnych problemów z Finami @1.22 :t:

     

    Podobnie w meczu USA z Kanadą. Para Kanadyjska , świetni curlerzy, Kaitlyn Lawes (złota medalistka z Sochi) oraz John Morris (złoty medalista  Vancouver), aczkolwiek w mixtach jest ich to debiut w tym składzie na arenie światowej. Przegrali co pisałem w pierwszej analizie po dobrym meczu z Norwegami. Morris świetnie jak zawsze przygotowany fizycznie , trochę zawiódł przy kilku wybiciach co jest jego mocną stroną, ale myślę , że powinni spokojnie pokonać rodzeństwo Hamilton , którzy już tak łatwo i tylu prezentów co w meczu z Rosją mieć nie będą. Kanada @1.38 :t:

    Edytowane przez poozon
    By pershing,

    70 pkt + 20 dodatkowo za te dwa niskie "pewniaczki"

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Marit Bjoergen zdobędzie minimum 1 złoty medal (indywidualnie ) ? NIE @ 2,50 :t: 
    Marit Bjorgen zdobędzie minimum trzy medale( indywidualnie) ? NIE @ 1,70 :t: 

    STS

     

    Jak dla mnie znakomity typ na te IO , mimo ze nie jestem maniakiem biegów narciarskich, to czasem lubie popatrzeć i w tym sezonie Bjoergen to junie ta stara Marit , która była jak maszyna,do głosu dochodzą nowe nazwiska, a Norweżka podobnie jak i Justyna Kowalczyk zanika.Bjoergen w tym sezonie zaledwie dwukrotnie zajmowała miejsce na podium na , aż 17 indywidualnych zawodów. Tutaj 3 konkursy indywidualne i jestem pewien ,że Marit nie załapie się w któryś zawodach na podium, jak dla mnie to absolutny pewniak, a to czy zdobędzie złoto? jak dla mnie także bardzo wątpliwe, to nie będą igrzyska Bjoergen i jeśli zdobedzie 2 medale to bedze jej ogromny sukces.Polecam

     

    @pershing :D

    Edytowane przez Monf
    Dodanie buka
    By pershing,

    130 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Trzecia sesja mixtów:

     

    Chiny – Kanada

    Para chińska wygrała z Koreą , ale jednak ze sporymi problemami. Błąd Wang przy ostatnim kamieniu w ostatnim endzie spowodował remis i możliwość wyboru przez ekipę koreańską , że to oni będą kończyć w dodatkowym endzie. Na szczęście reprezentantka Chin odrobiła swój błąd precyzyjnymi zagraniami w dogrywce , co dało im zwycięstwo. Z kolei para kanadyjska ograła USA , ale też nie tak łatwo jak się spodziewałem. Gdyby nie ogromny błąd Amerykanina Hamiltona , który podwójnym wybiciem skasował dwa swoje kamienie dając w „swoim” endzie 3-0 , a ostatecznie wygraną rywalom to mogło być różnie. Ogólnie obydwie ekipy spisują się podobnie na niezłych procentach i z całą sympatią do duetu kanadyjskiego, ale nie przekonywają mnie na tyle , aby stawiać ich w tym meczu w roli, aż takiego faworyta. Widzę tu spore value , więc warto spróbować coś w stronę Chin. Do tego wydaję mi się , że nie będzie tutaj wysokiego wyniku, obydwie pary potrafią grać dobrze taktycznie i na dobrych % ustawiać kamienie w domu lub na strażniku i takiego meczu się właśnie spodziewam.

    Chiny @2.98 :n:

    Under 11.5 @2.05 :n:

     

    USA – Szwajcaria

    Tutaj za to patrząc na kursy nie zastanawiałem się długo. Jak na moje to powinny one być na odwrót ze spotkaniem opisanym powyżej. Rodzeństwo Hamilton prezentuje się całkiem, całkiem,  ale jednak za mało regularnie jak na  parę szwajcarską , która swoją grą potrafi sprowokować do błędów  i powinna spokojniej wygrać niż w dzisiejszym meczu z Finlandią.

    Szwajcaria @1.71 :t:

     

    Korea Południowa – Norwegia

    Koreańczykowi Lee póki co świetnie wychodzą wybicia , a w szczególności podwójne wybicia. Do tego wykorzystują Power Play idealnie ( w obydwóch meczach, z Finami jak i z Chinami po 4 punkty zdobyte ) i jest to póki co, bo nie może być inaczej najskuteczniejsza ekipa pod tym względem. Myślę, że będzie to otwarty mecz , do którego Norwegowie swoje dołożą i nie podejmując się wytypowania zwycięzcy , stawiam na wysoki wynik!

    Over 11.5 @1.74 :n:  8-3 i poddany ostatni end przez Koreańców , trochę pechowo , ale ogromne błędy co wykorzystywała ekipa Norweska i punktowała pięknie

     

    1xbet

    Edytowane przez poozon
    By pershing,

    90 pkt dodane

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Freitag-Wellinger 1 @ 3,15 STS

     

    Ciekawa para na sobotni konkurs na skoczni HS 109, para dwóch Niemców i w roli zdecydowanego faworyta stawiany jest Wellinger i moim zdaniem buk popełnia ogromny błąd, dajac over 3,0 na Ryśka. Co prawda Andreas Wellinger dobrze czuje się na tej skoczni,osiąga świetne wyniki w treningach, wygrał kwalifikacje, ALE treningi to jedno, konkurs to drugie, trzeba oddać 2 równe dalekie skoki w krótkim odstępie czasu, do tego udźwignąć psychicznie atmosfere Igrzysk Olimpijskich. W kwalifikacjach Freitag zajął 4 miejsce, skacząc tylko metr bliżej od swojego rodaka , a przegrał o 4,4 pkt.  Uważam , że Wellinger sobie nie poradzi w tym konkursie , a na pewno nie odda 2 równych tak dalekich skoków. Dodatkowo dochodzi fakt, że Freitag bardzo będzie chciał sobie wynagrodzić nieudany występ na turnieju czterech skoczni, poza tym w ostatnim konkursie dwukrotnie został puszczony w fatalnych warunkach, więc nie zdziwie się jak Borek Sedlak będzie czekał na korzystne warunki by zapalić zielone światło gdy na belce zasiądzie Freitag. Bardzo mocny typ,polecam!

    By pershing,

    20 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    10.02.2018 13:35


    Pjongczang
     

    OLYMPIC GAMES: Skocznia normalna - Mężczyźni (Świat)

     

    pol_Stoch.jpg?1323094144

    Kamil Stoch wygra 2,75 Fortuna:n:

    H2H

    pol_Stoch.jpg?1323094144vsger_wellinger.jpg?1509186190
    Stoch - Wellinger 1 1,85 STS:n:

    No i jesteśmy już po kwalifikacjach do sobotniego konkursu na normalnej skoczni. Kwale przebiegły pod dyktando dwóch reprezentacji Polski oraz Niemiec, gdzie w pierwszej dziesiątce znalazło się trzech polaków i czterech Niemców, warto zaznaczyć tu, iż jedenasty był kolejny reprezentant biało-czerwonych. Jak wiadomo wygrał Andreas Wellinger i przy jego nazwisku muszę uderzyć się w pierś, bowiem skreśliłem go jakiś czas temu, że nie ma formy i na igrzyskach będzie cieniem, a tu proszę dyspozycja fenomenalna, póki co najdalsze skoki i szczęście do warunków też mu sprzyja. W zeszłym roku tu w Pjongczangu w próbie przedolimpijskiej w obu konkursach na normalnej jak i dużej skoczni, znalazł się na podium, czyli ewidentnie obie skocznie mu pasują. Patrząc po tych wynikach szedłbym w stronę młodego Niemca jest tylko jedno ale - psychika. Śmiem wątpić czy Andreas wytrzyma psychicznie nawet przy założeniu, że prowadziłby po pierwszej serii. Jest to stosunkowo młody wiekiem zawodnik, mimo całkiem dobrych wyników osiąganych od poprzedniego sezonu wciąż brakuje mu niezbędnego doświadczenie, szczególnie w tak wielkich imprezach jakimi są Igrzyska. Dlatego też na zwycięzcę na normalnej skoczni podobniej jak sugerują buki typuje obecnego mistrza olimpijskiego czyli Kamila Stocha. Nasz rodak ma ogromne doświadczenie bowiem będą to jego już czwarte Igrzyska Olimpijskie i zapewne ostatnie aby sięgnąć po kolejne medale, bo mimo wszystko wątpię by Kamil za cztery lata był w takiej dyspozycji jak teraz, o ile jeszcze będzie skakał. Jest jeszcze jeden aspekt, a nawet dwa w których Stoch jest znacznie lepszy od Wellingera, potrafi on z dość niskiej belki startowej osiągać bardzo dalekie odległości poza tym Kamilowi obojętny jest kierunek wiatru i skacze zarówno dobrze przy wietrze pod narty jak, i w plecy. Gdzie Wellinger radzi sobie lepiej z wiatrem pod narty. Tak więc w pojedynku h2h stawiam na naszego rodaka, podobnie jak i na zwycięzcę sobotniego konkursu, chociaż sam Wellinger powinien znaleźć się na podium.



    pol_kubacki.jpg?1518080167

    Dawid Kubacki będzie w TOP6 1,50 Fortuna:n:

     

    Dawid Kubacki od pierwszych skoków tutaj pokazał, że będzie się liczył w walce o czołowe lokaty i jeżeli nie schrzani któregoś ze skoków jest jak najbardziej w stanie zameldować się nawet na podium. Bet na to, że będzie w TOP6 biorę w ciemno. Polak zrobił ogromny progres w tym sezonie i ewidentnie ciągnie całą kadrę na spółkę z Kamilem do przodu. O ile mnie pamięć nie myli Kubacki nie zszedł tutaj w Pjongczangu poniżej 100m czyli skacze powtarzalnie i dość daleko. Nie ma co się tu rozpisywać Dawid jest w wystarczającej formie na pierwszą szóstkę i tylko jakiś głupi błąd może zniweczyć te plany. Jak jeszcze trafie na jakieś ciekawe kursiwo na pewno coś tu skrobnę.

    Edytowane przez Alibaba
    By pershing,

    60 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    SKOKI NARCIARSKIE KONKURS SOBOTNI

     

    Forfang - Johansson 1 1.72 1xbet :t:

    Dwóch rodaków, jak dla mnie lepszy w tej parze będzie Forfang. Jest w dobrej formie, wygrany konkurs w Willingen przed IO dobrze mu wróży. Dzisiejsze kwalifikacje był wyżej od Johanssona, jest również wyżej od swojego rodaka w generalnej tabeli. Kurs jest wart uwagi, według mnie Johansson lepiej czuje się na dużych skoczniach. W skokach jak to w skokach dużo zależy od pogody, jeden w lepszych drugi w gorszych zostanie puszczony. Pogoda na sobotę może być nieciekawa, ale mimo to według mnie warto zaryzykować, Forfang powinien poradzić sobie bez problemu. Poleci dalej, lepsze noty za styl, mała skocznia po jego stronie.

     

    Stoch wygra 2.50 STS :n:

    Kamil dzisiaj miał 104 metry, ale niestety notami przegrał z Wellingerem, w sobotę już powinno być zupełnie inaczej. Kamil to według mnie zawodnik kompletny, on wie, że może, a nie ze musi. Mega pozytywny człowiek, na małych skoczniach jestem w stanie bardziej mu zaufać. Ostatnie konkursy powinny odejść w zapomnienie i w sobotę pokaże charakter. Kamil wie co dzisiaj zrobił źle, lekko spóźnił, technicznie było super, jest pewny, że stać go na lepszy skok, czyli w sobotę nam udowodni. Jest też w dobrym humorze, bo pojechała z nim jego żona, jest ona dla niego takim talizmanem :))

     

    CURLING

    Szwajcaria - USA 1 1.6 1xbet :t:

    Znawca curlingu ze mnie mały, ale patrząc na ostatnie wyniki warto iść w stronę Szwajcarii. Wygrali oni już z Finlandią i Chinami. Nie widziałem tych spotkań, ale wnioskuje, że były one przez nich kontrolowane od początku do końca. USA wygrała z "Rosją" ale to spotkanie było bardziej przegrane przez Rosję niż wygrane przez USA. Z Kanadą już przegrali, spotkanie było wyrównane, ale Kanada była dużo lepsza i kontrolowała spotkanie bez większego problemu. Szwajcarzy potrafią prowokować rywali do błędów i  według mnie warto iść w ten kurs. :))

     

     

    Edytowane przez Tonny
    By pershing,

    120 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    10.02.2018 13:35


    Pjongczang
     

    OLYMPIC GAMES: Skocznia normalna - Mężczyźni (Świat)

     

    pol_kot.jpg?1469600090

    Maciej Kot będzie w TOP10 2,15 Fortuna:n:

     

    No i natrafiłem na kolejny bardzo kuszący kurs. Maciek bardzo dobrze zna tą skocznię bowiem wygrał tu zeszłego roku na próbie przedolimpijskiej. Wprawdzie w tym sezonie do niedawna nie szło mu najlepiej jednakże w ostatnich konkursach ze skoku na skok notował coraz to lepsze wyniki a co za tym idzie dość równe skoki. Na treningach i w kwalifikacjach spisywał się tutaj przyzwoicie notując ósme, siódme, jedenaste i jedenaste z kwali miejsce. Jak widać pierwsza dziesiątka jest jak najbardziej w jego zasięgu. Nie od dziś wiadomo też, że Maciej Kot spisuje się lepiej już podczas konkursu niżeli na treningach czy w kwalifikacjach. O ile warunki będą wyrównane i Kocur skoczy na luzie powinien wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Przy takim kursie bet jak najbardziej warty spróbowania.

    Edytowane przez Alibaba
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Polska zdobędzie minimum 2 złote medale? TAK @ 1,88

    Polska zdobędzie minimum 3 złote medale? TAK @ 10.00

     

    Biore,biore i jeszcze rączke całuje, oczywiście z myślą tylko o skokach narciarskich, a może gdzies jeszcze coś sie przypadkiem trafi :D jakiś panczenista etc. 

    2 złotek jestem pewien, bowiem Kamil bierze złoto w sobote i bierzemy złoto w drużynie,nie chce już popadać w hurraoptymizm, ale nie jest wcale niemożliwe to żeby Kamil wygrał 2 konkursy indywidualne a Polska drużynówke i wtedy jesteśmy w siódmym niebie. Stoch to już klasa sama w sobie, myśle że presja na pewno go nie zje i jeżeli będą złe warunki na skoczni, to tym lepiej dla Stocha, bo potrafi sobie z nimi poradzić, a reszta stawki odpada. Jako jedyny z tych którzy mają realne szanse na wygraną olimpijskiego złota wie jak to smakuje i jestem pewien że jeśli tylko nie trafi na fatalne warunki zupełnie odmienne od reszty stawki , to będziemy mogli 3 krotnie słuchać Mazurka Dąbrowskiego na Koreańskiej ziemi. Kolejny prezent od STS!

    By pershing,

    30

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    To może ja też coś dodam...

     

    Zawsze od małego interesowałem się biathlonem ,ale w tym sezonie nie zobaczyłem ani jednego wyścigu! Co jest dla mnie nie do pomyślenia , specjalizowałem się w tej dziedzinie ,a teraz jedynie na podstawie statystyk mógłbym coś dodać...

     

    Krótko i na temat:

    Mój bet:

     

    wszystkie Polki awansują do biegu pościgowego

    @1.70 STS

     

    Startują 4 Polki w sprincie

     

    Nowakowska , Gwizdon , Hojnisz i Guzik 

     

    Patrząc na ostatni występ sprintów chociażby w Oberhof, najgorsza była Hojnisz,a zajęła 34 miejsce , pozostałe 3 Polki były w top 20!

     

    Aby zakwalifikować się do biegu pościgowego wystarczy miejsce w top 60 , jak dla mnie spoko becik, Kobiety jako tako widzę trzymają poziom.

    By pershing,

    50 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    10.02.2018 13:35


    Pjongczang
     

    OLYMPIC GAMES: Skocznia normalna - Mężczyźni (Świat)

     

    fin_ahonen.jpg?1518080095

    Najlepsza pozycja w klasyfikacji końcowej (Finlandia) - Jane Ahonen 2,00 Unibet:n:

     

    Znalazłem kolejny bardzo ciekawy bet. A dokładniej na tak jak wyżej najlepszego zawodnika danej reprezentacji - tu Finlandii w konkursie. Ja w tym wypadku stawiam na bardzo doświadczonego Jane Ahonena a dlaczego? A no dlatego, że póki co tu spisywał się najlepiej ze swoich rodaków skacząc najdalej, jedyny słabszy skok zaliczył w kwalifikacjach gdzie nieznacznie wyprzedził go jego kolega z reprezentacji Andreas Alamommo. Jak dla mnie ten kurs na doświadczonego Fina to jest niezłe promo i warto skorzystać. Ogólnie pewnie jak każdy wie, że fińskie skoki od dobrych kilku grubych lat przeżywają spory kryzys i póki co nie zanosi się, żeby było lepiej. Brakuje utalentowanych zawodników do trenowania. Nawet mój typ na to że 41letni Jane Ahonen będzie najlepszy dobitnie pokazuje problem w fińskich skokach.


    Prevc24112017fm098.jpg?1512029960

    Najlepsza pozycja w klasyfikacji końcowej (Słowenia) - Peter Prevc 2,00 Unibet:t:
    H2H Peter Prevc - Jernej Damjan 1 1,65 Fortuna:t:

     

    Kolejny typ na najlepszego zawodnika w reprezentacji tym razem słoweńskiej. Tu stawiałbym na Petera Prevca ale w odróżnieniu od typu na Ahonena jest to takie fifti-fifti, bo całkiem dobrze spisywał się tu również Jernej Damjan. Peter na pewno tego sezonu nie może zaliczyć do udanych bo spisuje się poniżej swoich możliwości i dobry występ na Igrzyskach na pewno podbudowałby go na resztę sezonu. Obaj zawodnicy znają tę skocznię bowiem startowali tu przed rokiem na próbie przedolimpijskiej i na pewno lepiej pamięta ją Peter, który wówczas zajął czwarte miejsce w porównaniu do dwudziestej trzeciej pozycji Jerneja. Stąd też ten zakład z szansami pół na pół z minimalnym wskazaniem na Prevca. A jak będzie okaże się już w sobotę.

     

    Edytowane przez Alibaba
    By pershing,

    120 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Cały czas nakręcam się jutrzejszymi skokami i szukam perełek. Znalazłem dzisiaj w Fortunie według mnie pewniaka dnia.

     

    Najlepszy zawodnik z danego kraju: Japonia - J. Kobayashi @ 1.80 Fortuna :n:

    Junshiro powinien sobie jutro poradzić bez problemu, potrafi on skakać na małych skoczniach. Może go zaskoczyć Kasai, który mimo wieku fajnie lata, no i Ito, który podczas jednego z treningów był wyżej od Kobayashiego. Na pierwszych treningach wyglądało to całkiem spoko, na wieczornych było już znacznie gorzej, bo poza dwudziestką na jednym, a na innym dopiero 31 miejsce. Jednak jak przyszło już do kwalifikacji to spiął się i był najlepszym Japończykiem. W jutrzejszym turnieju powinno być tak samo. W konkursie będzie miał dwa skoki, także nie można oceniać za bardzo po jednym skoku w kwalifikacjach, czy treningach, chociaż mimo słabych warunków latał dobrze.

     

    Edytowane przez Tonny
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    12.02.2018 13:50


    Pjongczang
     

    OLYMPIC GAMES: Skocznia normalna - Kobiety (Świat)

     

    Takanashi20171130mr170.jpg?1512112221

    Sara Takanashi wygra 6,50 Fortuna:n:

    Sara Takanashi TOP3 1,50 Fortuna:t::t::t:

     

    W poniedziałek odbędą się drugie w historii Igrzysk zawody kobiet w skokach narciarskich. Cztery lata temu w Soczi najlepsza był Niemka Carina Vogt przed Austriaczką Danielą Iraschko-Stolz oraz Francuską Coline Mattel  a, czwarta była natomiast... Japonka Sara Takanashi. Faworytką do wygranej tu w Pjongczangu typuje się Norweżkę Maren Lundby, która poniekąd zdominowała tegoroczny Puchar Świata Pań i póki co najlepiej spisywała się także na tutejszych treningach. Ja jednak miałby nieco odmienne zdanie i stawiałbym na niedocenianą Japonkę Sarę Taknashi. Sara wprawdzie ma nieco słabszy sezon niżeli rok temu jednak wcale bym jej nie lekceważył bowiem wygrywała tu próbę przedolimpijską a zatem skocznia jej leży. Zresztą widać to też po skokach treningowych gdzie była tuż za Lundby, wcale nie odstając aż tak bardzo odległością (nie licząc pierwszego treningu). Top3 dla niej biorę w ciemno, co do wygranej warto spróbować. Zawody kobiet rządzą się swoimi prawami, któraś ma słabszy nastrój, dostanie okresu i popij wodą. O ile watr nie będzie przeszkadzał to Sara powinna powalczyć, jednak chodzą słuchy, że może być z tym problem to zacznie się loteria...

    Edytowane przez Alibaba
    By pershing,

    50 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Niestety napływają bardzo kiepskie informacje odnośnie jutrzejszego konkursu skoków narciarskich:
     

    Cytat

    O 21:30 czasu miejscowego, gdy zaplanowano pierwszą serię konkursu indywidualnego na normalnym obiekcie, uśrednione pomiary wiatru mają wskazywać 5 m/s. Podmuchy mają sięgać nawet 10 m/s. Przy tak silnym wietrze trudno zakładać, by były one z jednego kierunku. Tym samym kibice muszą przygotować się na scenariusz loteryjnego konkursu, w którym siła i kierunek wiatru będzie miał duży wpływ na wyniki osiągane przez zawodników. Samo rozegranie zawodów najprawdopodobniej nie jest jednak zagrożone.

     

    W sezonie 2016/2017, podczas próby przedolimpijskiej skoczków, wiatr w Pjongczangu były jeszcze mocniejszy niż ten prognozowany na sobotę. Tymczasem zarówno konkurs na dużej skoczni jak i normalnej przeprowadzono bez większych problemów. Co prawda warunki sprawiedliwe nie były, ale wysokie siatki przeciwwietrzne, których na kompleksie Alpensia Jumping Park nie brakuje, spełniły swoje zadanie i uchroniły skoczków przed mocnymi podmuchami. 


    Wygląda na to, że szykuje się loteria... :nie:

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Na szybko krótkie spostrzeżenia przed 5 sesją mixtów w curlingu:

     

    Chiny - USA 

    Ekipa chińska daleko poza oczekiwaniami , bilans 1-3 , ale ich gra mimo wyników nie wygląda tak źle. Myślę , a nawet jestem pewien , że będą grali na poważnie do końca i na parę amerykańską, która gra bardzo słabo , niskie % skuteczności i masa błędów wystarczy spokojnie.

    Chiny @1.65  betsson :t: 6-4

     

    Kanada - Szwajcaria 

    Już drugi raz błędu nie popełnię i nie będę szukał niespodzianki przeciwko parze kanadyjskiej. Obawiałem się podczas pierwszych spotkań jak sobie poradzą w tym składzie w debiucie w mixtach, ale jednak co klasa, to klasa. Morris w fantastycznej formie, gra rewelacyjnie , wybicia 86% , a czyszczenie 100% w całym turnieju. To będzie za dużo dla ekipy szwajcarskiej , która ma spore przestoje i popełnia za dużo błędów jak na nich. 

    Kanada @1.60  betsson :t: 7-2 

     

    Korea Południowa - OAR 

    Tutaj trochę na czutkę spróbuję coś w stronę gospodarzy. Rosjanie po fatalnym początku, 3 wygrane spotkania pod rząd, ale wciąż nie mam do nich przekonania, na prawdę nie grają pewnie. Krushelnitcki ma średnie staty 56% jeśli chodzi o zagrania kamieni do domu. Jak tylko Lee będzie grał na swoim poziomie i wyjdzie im dobrze PowerPlay to myślę , że mogą nawiązać równą walkę. 

    Korea @2.95  betsson :n: I tak szacunek za końcówkę i doprowadzenie do dodatkowego endu , gdzie kończyli Rosjanie i to już było nie do przeskoczenia.

    Korea+1.5 @1.95  betsson :t: 5-6

     

     

    Do tego patrząc ogólnie jak to wszystko się rozkłada typowałbym finał Kanada - Norwegia. Świetnie się ogląda parę norweską , po każdym meczu uśmiechnięci podczas wywiadów, pewni siebie , co widać w zagraniach, statystyki Nedregottena ponad 80% we wszystkich zagraniach (chyba tylko oprócz podwójnych wybić) , a w 1xbet całkiem wysoki kurs na to: 

    Norwegia dotrze do finału  @2.75  1xbet

    Edytowane przez poozon
    By pershing,

    150 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    no to lecim chłopaki tu juz co nie co podali poozon odnośnie zimowego sprzątania jest pod :klask: wrażeniem  postaram sie krotko  bo nawijać za bardzo nie ma co...

     

    Stoch, Kamil - Wellinger, Andreas:minus: 1 1,8 Fortuna  Troszkę martwi mnie info od Aliego odnośnie pogody ale im trudniej tym większa klasa i mistrzostwo Kamila  mimo wszytko Stoch jest w bardzo równej wysokiej formie od jakiegoś czasu wpadki jeśli sa to rzadkie w pojedynczych skokach- on juz swoje wygrał jest dużym faworytem i tak  myślę spokojnie bije Andreas równością powtarzalnością technika . Niemiec myślę ze jest słabszy psychicznie i w trudnych warunkach potrafi zepsuć skok szczególnie przy  wietrze z tylu .Tutaj wiadomo ktos moze odlecieć wykorzystać wiatr warunki ale wole grac pary niz miejsca duza szansa na to ze będą skakac w podobnych warunkach.

     

    i teraz to co tygryski- hazardziści lubią najbardziej biatlon czyli ruletka mega emocje i do tego jeszcze kobiety które wiadomo jakie sa...W Korei zimno bardzo i wietrznie boczny wiatr  wiec moze byc bardzo ciekawie na strzelnicy po zdaniu jakiś statach 

     

    7.5 km Sprint Women (Biathlon PyeongChang 2018)
    Łączna liczba trafień
    9 or less (Wierer, Dorothea ) 1.50 :plus: Unibet Reprezentantce Włoch jeszcze w tym sezonie nie udało sie zachować czystego strzelania w sprintach ok.88% skuteczności- stojąc jest jeszcze gorzej przy tej pogodzie rywalizacji emocjach jedno pudło jak najbardziej realne 

     

    7.5 km Sprint Women (Biathlon PyeongChang 2018)
    Łączna liczba trafień
    9 or less (Domracheva, Darya) 1.45 :plus:Darya to jest biegaczka ona sporo odrabia na trasie ze strzelaniem jest słabiutko.....84% w pozycji stojącej a wiec...myślę ze będzie chciała bardzo szybko oddać swoje strzały  zeby biec a wtedy...Jak ktoś pogra to dubelek w sam raz wiadomo kasy dużej bym nie kładł bo 1 ze kobiety- 2 ze stawka emocje itp .3 warunki z fartem .

     

    i hokej kobiet  SZWAJCARIA - KOREA 1 tercja 1 1,64 :plus:Fortuna Obie reprezentacje tutaj nic wielkiego nie zwojują. Gospodynie to jest zespól sklecony na udział w tej imprezie  mamy tutaj przedstawicielki obu Korei obie drużyny przegrały w meczach sparingowych z ekipa Szwecji która także jakoś wybitnie nie gra ale różnica poziomów jest Szwajcarki jakoś sie prezentują sa medalistkami z poprzedniej olimpiady i tutaj nawet spokojnie powinny hendi pokryć w granicach -1,5 -2 wynik 3-0 4-1  spokojnie do wyjęcia.

     

    Edytowane przez ŻYLETA
    By pershing,

    170 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Curling - 6 sesja mixtów:

     

    Kanada - Olympic Athletes from Russia 

    Już w poprzedniej sesji próbowałem coś przeciwko parze rosyjskiej i nie dużo brakło , więc nie ma co się  rozpisywać bo o ich grze pisałem wcześniej i nic się nie zmieniło pod tym względem, dzisiaj nie będą mieć dużo do powiedzenia. Lawes i Morris świetnie wykorzystują nawet najmniejsze błędy rywali przejmując partie po 2, 3-0 , myślę , że podobnie może być i w tym spotkaniu , nie ma powodu, aby nie nie zaufać im w tej sesji, a więc:

    Kanada  @1.50  betsson :t:

    Kanada-1.5  @1.85  betsson :t:  8-2 

     

    Myślałem coś pograć znów na niespodziankę w stronę gospodarzy, ale chyba para szwajcarska nie zagra trzeciego tak słabego spotkania z rzędu (w poprzednim Jenny Perret miała po pierwszych kamieniach chyba 13% na draw...), do tego dochodzi fakt , że to już końcówka fazy zasadniczej ,  więc odpuszczam.

     

    Biathlon

     

    No i tak, to co ty tygryski lubią najbardziej :green: 

    Trudna , zmrożona , techniczna trasa z ciężkim zjazdami , więc myślę , że będzie faworyzowała dobrych biegaczy i tego będę się trzymał przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze zawody.  Do tego silny , boczny wiatr o którym wspomniał kolega @ŻYLETA i z nim związany jest pierwszy typ na dzisiaj:

     

    Herrmann D. - Vitkova V.  Więcej błędów na strzelnicy

    Jak zobaczyłem jakie warunki panują i przeczytałem o tym silnym , bocznym wietrze od razu zacząłem szukać zakładów pod tym kątem i par w których pojawi się Denise Herrmann. Świetna niemiecka biegaczka , która przerzuciła się na biathlon w poprzednim sezonie, ale strzela dość nie równo, choć i tak nieźle patrząc na to od kiedy zaczęła. Natomiast doświadczona czeska biathlonistka Veronika Vitkova , w każdym sezonie solidna na strzelnicy i tak mi się kojarzy, że kiedy są trudne warunki to Czeszka sobie radziła i myślę , że dzisiaj popełni również mniej błędów na strzelnicy aniżeli Herrmann. 

    Hermann więcej błędów na strzelnicy  @2.40  Fortuna  :t:   2 - 1 

     

    Takie dwie pary jeszcze

    Dorotha Wierer - Justine Braisaz

    Stawiam tutaj na urodziwą Włoszkę , wydaję się , że z każdym startem przed IO jej forma rosła , jest w dobrej formie.  Strzelecko też spisuję się lepiej od Justine. 

    Wierer  @1.97  betsson :n:

     

    Darya Domracheva - Laura Dahlmeier 

    Dwie świetne zawodniczki  na podobnym poziomie strzeleckim, Darya 92% w leżącej , 84% w stójce , natomiast Laura 88% leżąca , 91 stójka. W tych warunkach każdy błąd może decydować, biegowo lepsza jest Białorusinka co potwierdzają ostatnie występy, więc liczę , że Darya szczególnie w pozycji stojącej spiszę się dobrze i przy identycznym strzelaniu i na lepszą dyspozycję Domrachevej na trasie

    Domracheva  @2.08  betsson :n: 

     

    Wszystko ładnie , tylko te dodane dwie pary trochę na siłę :fp: Wierer osłabła, albo zeszło z Niej po dwóch pudłach na drugim strzelaniu, natomiast Darya biegowo lepsza od Laury , ale Niemka na strzelnicy klasa, 0 0 jako jedna z nielicznych dzisiaj , a jedyna z czołówki 

    Edytowane przez poozon
    By pershing,

    220 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jazda na muldach - Kobiety

     

    Dwie kobitki na które chcę zwrócić uwagę w dzisiejszych finałach i coś pograć w ich stronę.

     

    Pierwsza, Morgan Schild, 20 letnia Amerykanka , nie najszybsza na trasie jeśli porównywać do czołówki , ale nadrabiająca punkty w powietrzu. Zdecydowanie techniczne skoki to jej mocna strona i też najtrudniejszych trików spodziewam się dzisiaj. Bardzo dobry styczeń za nią w pucharze świata, trochę niedoceniana w prognozach do medali, a ja upatruję w niej niespodziankę i do tego wystawiona w ciekawej parze z Galysheva, od której jest ciut szybsza, a triki jestem pewien, że zobaczymy ciekawsze po stronie Schild. 

    Morgan Schild 1-3  @3.30  Fortuna :n:

    Morgan Schild - Yulia Galysheva  1  @1.86  betsson  :n:  Masakra... :wsciekly: miałem taką samą minę jak Morgan kiedy zobaczyłem punktację po pierwszym przejeździe. Sędziowie przyjęli ścieżkę punktacji promującą szybkie zjazdy z klasycznymi ewolucjami i po naprawdę dobrym występie Amerykanki dostała notę, która nawet nie promowała jej do drugiej fazy finału , co dla mnie i nie tylko jest niezrozumiałe , bo nawet komentatorzy byli mocno zaskoczeni i skonsternowani...

     

    Na szczęście Perrine utarła nosa wszystkim :green:

     

    Druga zawodniczka o której chcę wspomnieć to Perrine Laffont. Francuzka to srebrna medalistka MŚ , na drugim miejscu też skończyła poprzedni Puchar Świata, w obecnym sezonie na trzeciej pozycji. Świetny występ w kwalifikacjach ze sporym wydaję mi się jeszcze zapasem, bardzo szybka, świetna technicznie. 

    Laffont P.  złoty medal  @4.5  Fortuna :t:

    Laffont P. 1-3  @1.70  Fortuna :t:

     

    Edytowane przez poozon
    By pershing,

    100 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Narciarstwo Alpejskie

    12.02.2018 02:15 przełożone na 15.02.2018

     

    OLYMPIC GAMES: Slalom Gigant - Kobiety (Świat)


    242541.jpg
    Mikaela Shiffrin wygra 3,60 Fortuna:t::t::t:

    Mikaela Shiffrin TOP3 1,60 Fortuna:t::t::t:
    H3H Rebensburg vs Shiffrin vs Worley - najlepsza w klasyfikacji generalnej będzie Shiffrin 2,40 Unibet:t::t::t:

     

    Ech niestety przegapiłem zawody mężczyzn w downhillu. Dlatego też trzeba się skupić na pierwszej rozgrywanej tu konkurencji kobiet czyli slalomie gigancie. Według buków o wygraną będą walczyć moja faworytka Amerykanka Mikaela Shiffrin, Niemka Victoria Rebensburg oraz Francuzka Tessa Worley. Fortune chyba trochę jednak poniosło z tymi kursami na Mikaele, ja rozumiem, że są to Igrzyska Olimpijskie ale bez przesady. Amerykanka w tym sezonie jest w jeszcze lepszej dyspozycji niżeli rok temu i zmierza po kolejną wygraną w Pucharze Świata. Shiffrin przyjechała tutaj do Pjongczangu chyba najwcześniej ze wszystkich zawodniczek, wiadomo aklimatyzacja itp. Na pewno to może być minimalny plus dla niej, bo raz, że przyzwyczaiła się do tych mroźnych panujących tu warunków, a dwa będzie bardziej świeża, wypoczęta, bo gdy była już tutaj reszta startowała dalej w Pucharze Świata. Trzeba też dodać, że Mikaela Shiffrin specjalizuje się głównie w slalomie i właśnie slalomie gigancie. Próbę przedolimpijską zorganizowano tutaj w zjeździe oraz gigancie więc te wyniki nie były by miarodajne do slalomu giganta, raczej nie ma co ich podawać. Ja liczę na to, że blondo-włosa Amerykanka udźwignie role faworytki i bez problemu wygra, a kursy warte próbowania.

     

    270889.jpg

    Sofia Goggia będzie w TOP6 2,50 Fortuna:n:Sofia zawiodła :bz:

     

    Natrafiłem na jeszcze bardzo interesujący bet. Mianowicie, że Włoszka Sofia Goggia będzie w pierwszej szóstce. Kolejny kurs z którym poniosło fortune dlatego warto skorzystać. Włoszka wprawdzie nie jest jakąś wybitną specjalistką w slalomie gigancie jednakże już kilkanaście razy potrafiła się znaleźć na podium zawodów. Co poniekąd zwiększa szanse na pozytywny rezultat w jutrzejszym starcie. Soffia jest w formie gdyż tuż przed Igrzyskami dwukrotnie była druga w zjeździe. Co ciekawe na próbie przed olimpijskiej w zjeździe i supergigancie w Pjongczangu dwukrotnie wygrywała, czyli tutejsze trasy jak najbardziej jej pasują. Jeżeli nie popełni jakichś błędów to myślę, że w pierwszej szóstce na spokojnie powinna się znaleźć.

    Edytowane przez Alibaba
    By pershing,

    120 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Szwajcaria - "Rosja" 2 2.0 Fortuna

    "Rosja" +1.5 1.6 STS

    Rosjanie trochę dali ciała, bo prowadzili 8-6 i ostatecznie przegrali to spotkanie, dzisiaj czas na rewanż. W bukmacherach bez podatku to oni są faworytami, w Fortunie można spróbować czystego wina albo dodatni handicap w stsie, który według mnie jest 10/10. Szwajcarzy miewają przestoje, ale jakimś cudem udaje im się z tego wychodzić, zaliczyli już dwa takie comebacki na tych igrzyskach, trzeci raz mam nadzieje, że im się nie uda. Rosjanie grają bardzo spokojnie i ostrożnie, czasem to zbyt ostrożnie i dlatego przegrali. To będzie na pewno wyrównane spotkanie, jak przegrają to tylko jednym punktem. Poprawią trochę dzisiaj koncentracje i finał na wyciągnięcie ręki.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jazda na muldach mężczyzn 

     

    Jest jeden ogromny faworyt do wygrania: Mikael Kingsbury. 25 letni Kanadyjczyk, lider PŚ , srebrny medalista z Sochi, pełno rekordów na swoim koncie (48 wygranych zawodów PŚ, 13 zwycięstw pod rząd) jest poziom wyżej od reszty stawki co udowodnił w pierwszych kwalifikacjach. Czy jest ktoś kto go może powstrzymać ? Chyba raczej nie, a to chyba to tylko ze względu na to , że jest to jednak trochę loteryjna dyscyplina. Jeśli Kanadyjczyka stawiamy na najwyższym stopniu pudła to szukamy kandydata do medalu i stawiam tutaj na Japończyka Horishime, zawodnika który przerwał serię wygranych Kingsburego. Ikuma Horishima jako jedyny z czołówki potrafi się zbliżyć do Kanadyjczyka jeśli chodzi o czasy przejazdów. Mistrz świata z Sierra Navada , szybki, bardzo dobry technicznie 20 letni Japończyk myślę , że dzisiaj zdobędzie medal.

    Ikuma Horishima zdobędzie medal  @2.75  betsson :n: DNF...

     

    Do tego idąc ścieżką przyznawania punktów jaką nakreślili sędziowie stawiam na Amerykanina Bradleya Wilsona w ciekawej parze z Matt Grahamem jaką wystawił Betsson. Bradley bądź co bądź przed olimpiadą stawiany jako nadzieja USA w muldach stawia na klasyczne ewolucję, kursy wydaję mi się na niego wyższe bo jeszcze nie zakwalifikował się z pierwszego przejazdu , który mu rzeczywiście trochę nie wyszedł, ale myślę, że to formalność i w finałowych etapach go zobaczymy i nawet jeśli daleko nie zajdzie bo raczej nie będzie się liczył w walce medalowej to znajdzie się wyżej aniżeli Australijczyk.

    Matthew Graham - Bradley Wilson  2  @2.11  betsson :n:

     

    Curling - mixed doubles

     

    Nie pisałem nic odnośnie dodatkowego spotkania Norwegów z Chinami bo nie byłbym obiektywny :), więc wolałem na spokojnie oglądnąć kibicując parze norweskiej i dali radę , świetny występ , ale w półfinale trafiają teraz na Kanadę. Ubolewam , że te pary spotkały się w półfinale ,  ale na własne życzenie ekipy norweskiej , jeden słabszy dzień i szczególnie przegrana z USA powodują taki , a nie inny rozkład play-offów.  

    Ja odniosę się do drugiego półfinału i stawiam tutaj na Szwajcarów. Wczoraj obydwie drużyny spotkały się w meczu o wszystko dla Helwetów , bardzo dobry mecz , Rios przespał pierwsze dwa endy , ale w kolejnych już para szwajcarska przypominała swoją grą tę ekipę na którą wielu liczyło przed IO jeśli chodzi o medal w mixtach. O Rosjanach zdania nie zmieniam, rewelacji nie grają , jak tylko znajdują się w trudniejszej sytuacji popełniają błędy , szczególnie Krushelnitcki , który o ile wybicia ma naprawdę na wysokim poziomie i dobrym %, to draw'y tragiczne.. Jeśli para szwajcarska ominie swoje przestoje i Rios zagra chociaż ciut lepiej niż wczoraj to o wynik jestem spokojny ! Pisałem już kiedyś , że Szwajcarzy potrafią ustawiać układy prowokując rywali do błędów i takiego rozwoju sytuacji się spodziewam. 

    Szwajcaria  @1.97  1xbet :t:

    Edytowane przez poozon
    By pershing,

    90 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Biathlon kobiet - bieg pościgowy 10 km

    D.Wierer top10 2.15 Fortuna :n: 15

     

    Szukałem czegoś na dzisiaj i znalazłem. Kobietom się nie ufa, ale ja Włoszce zaufam, Dorothea Wierer w tym roku już dwa razy stawała na podium na tym dystansie, była bezłębna w strzelaniu podczas biegu pościgowego w Oberhofie, ale niestety na top1 zabrakło, aż minuty. Miesiąc temu we Włoszech też była top2 na tym samym dystansie. Jestem zdziwiony trochę kursem, że na top10, aż tyle płacą.  Bieg pościgowy na 10 km to jej chyba najlepszy dystans, na podium stała, aż 11 razy w Pucharze Świata. Na Mistrzostwach Świata w 2016 w Oslo zdobyła srebro, teraz czas na IO. Dystans idealny, więc żal nie zagrać. Powodzenia

    Edytowane przez Tonny
    By pershing,

    20 pkt

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Tonny tak płaca na Wierer bo w sprincie na 7,5 miała slaby czas biegu(po 1 strzelaniu opadła biegowo- plus 2 pudla na ostatnim )  a to jest jej duzy atut co moze pokazywać ze albo jest źle przygotowana- miała kryzys aklimatyzacyjny nie lezą jej te warunki które tu sa zimno bardzo i zmienny boczny wiatr po za tym źle strzelała ale ze sa to kobiety wszystko moze sie zdarzyć pewnie duzo będzie zależało od 2 pierwszych strzelań i jak będzie wyglądała biegowa ale medal napewno jej nie grozi choć top 10 z fartem :}}:wuwu: śliczna jest to moze zaczaruje warunki w Pyong :p chang 

    By pershing,

    30 pkt - wypowiedz

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Rzeczywiście nie sprawdziłem, ale tak jak napisałem wyżej bieg pościgowy to jest jej atut, najlepsze wyniki osiągnęła właśnie tutaj, najwięcej razy na podium stawała. Koło takiego kursu nie można przejść obojętnie. Dzięki wielkie za sprowadzenie na ziemie @ŻYLETA :5:

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...