Skocz do zawartości

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - Pjongczang


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

BIEG MASOWY 15KM - MĘŻCZYŹNI  Samuelsson, Sebastian - Doll, Benedikt Typ: :minus:1 1,72 bah  obaj bardzo mocni tutaj już swoje wygrali zdobyli medale w biegu pościgowym-  stoczyli tu kilka pasjonujących pojedynków  na na sprincie lepszy Niemiec o niecałe 17 sekund w biegu pościgowym górom szwed o niecałe 3 sekundy na 20 znowu góra Samuelsson. Szwed bardzo dobrze biega pewnie strzela młody chłopak duzy talent. Niemiec bardziej ograny doświadczony dobry junior ma dobry sezon co pokazuje na olimpiadzie biegowo jest ok na strzelnicy tez w porządku. Zdecyduje dyspozycja dnia konkretnie strzelanie bo w biegu myślę ze Szwed jest o te kilka sekund szybszy strzela także lepiej  minimalnie więcej szans daje mu w tej parze. 

 

masakra na strzelnicy 5-2 w pudlach życie....

Edytowane przez ŻYLETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Biathlon bieg masowy na 15 km

 

Lesser nie będzie w top 7 kurs 1,75 Bwin :n: leser 4 bardzo dobry bieg odziwo

Lesser z 1 pudłem w indywidualnym dopiero 9 , to pokazuje ile traci w biegu do reszty. Można oprócz Fourcada i Boe wymienić jeszcze z 10 zawodników którzy mogą być lepsi od Niemca. Przykładowo T.Boe, Pfeiffer, Samuelsson, Doll, Svendssen, Fak, Landertinger, Eberhart no masa. Bo nie wierze, że będzie strzelać na czysto chodź raz mu się to udało w Annesy w masówce gdzie był 3 , a tak zawsze poza 7

 

T.Boe będzie w 7 kurs 1,7 Bwin :n:8 zabrakło 2,5 sekundy

Norweg wydaje się że chycił forme. Po słabym sprincie z 1 pudłem dopiero 13 w pościgowym wyszedł na 4 miejsce z 3 pudłami. W indywidualnym pierwsze 3 strzelania miał na czysto, gdyby się nie spalił w 4 strzelaniu to by się pokusił o medale. Wiadomo jest duży ścisk w tej konkurencji, więc troche ryzykowne bo Fourcade i J.T. Boe poza zasięgiem.

Edytowane przez Kipa666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę na szybko też coś z biegu masowego Panów , bo za chwilę dekoracja medalowa Króla Kamila !  

Ponownie idę w stronę Simona Edera, pisałem wcześniej o jego dobrym strzelaniu i świetnych statach (90% , 88%) , czas najwyższy , aby to przyniosło skutki w osiągnięciu dobrego wyniku. Do tej pory w każdym z występów na tych igrzyskach po 2 pudła, bez tragedii , ale na pewno Austriaka stać na lepsze strzelanie i takiego dzisiaj też się spodziewam. Do tego dokładam go znowu w parze z Landertingerem jeśli chodzi o błędy na strzelnicy, Dominik świetny występ w Indywidualnym , zero pudeł , myślę , że nie powtórzy tak dobrego wyniku na strzelnicy i przy większej presji oraz większym tempie biegowym pudła muszą się pojawić.

Na koniec typ, który wydaję się raczej bardzo pewny, o T.Boe kolega wyżej napisał wszystko , biegowo na pewno lepszy od Landertingera na ten moment ,  przy takiej samej ilości pudeł , a może o jedno nawet więcej spokojnie powinien znaleźć się wyżej od Austriaka.

 

Simon Eder TOP10  @2.00  Fortuna :n: Te dwa pudła na ostatnim strzelaniu kur... :fp:

Landertinger - Eder - [ Więcej błędów na strzelnicy ]  1  @2.05  Fortuna :n:

Boe T. - Landertinger D.  1  @1.53  Fortuna :t:

Edytowane przez poozon
By pershing,

70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19.02.2018 13:30

 

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE: Duża skocznia - drużynowo - Mężczyźni (Świat)

 

H2H Słowenia - Austria 2 2,19 Fortuna:t::t::t:

 

Bedzie to chyba jedna z najbardziej wyrównanych reprezentacji zestawionych ze sobą. Z jednej strony Słoweńcy z dwoma motorami napędowymi w postaci Jernej Damjana i Petera Prevca, z drugiej natomiast Austriacy również z dwoma motorami napędowymi w postaci Stefana Krafta oraz Michaela Hayboecka. Obie reprezentacje mają problemy w tym sezonie zarówno z wynikami indywidualnymi jak i drużynowo, gdzie brakuje czterech na równi skaczących partnerów. Trochę dziwi mnie tak duży kurs na podopiecznych Heinza Kuttina, rozumiem, że ich wyniki są mocno poniżej oczekiwań wielu ekspertów jak i kibiców, jednakże Austriacy drużynowo potrafią się zmobilizować i zawsze są w stanie skakać lepiej niżeli indywidualnie. Pomiędzy obiema reprezentacjami różnica będzie na pewno bardzo niewielka, ja jednak stawiam na Austriaków, którzy powinni być ciut lepsi.

 

H2H USA-Włochy 2 2,29  Fortuna:n:

 

Kolejne bardzo wyrównane starcie. Z jednej strony mamy Kevina Bicknera i długo, długo nic, z drugiej natomiast Alexa Insama i podobnie praktycznie nic poza tym. Tutaj także zapewne różnica punktowa będzie bardzo, bardzo niewielka. Ja stawiam jednak na niedocenianych podopiecznych Łukasza Kruczka, którzy powinni się tu zaprezentować na przyzwoitym poziomie. Wiadomo w drużynie skacze się troszkę inaczej, oprócz wcześniej wymienionego Alexa Insama, to  dwaj doświadczeni Davide Bresadola i Sebastian Colloredo powinni zrobić swoje, najbardziej niepewnym punktem wydaje się młodziutki Federico Cecon syn słynnego Roberto Cecona, czyli ikony włoskich skoków. Jeżeli Federico odda dwa przyzwoite skoki to Italia powinna być górą w starciu z Jankesami.

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki drużynówka:

 

Rosja - Finlandia 1 1.6 Fortuna :t:

Drużynówka rządzi się swoimi prawami, ale zaryzykuje. Obie ekipy będą okopywały dół tabeli, ale któraś musi być wyżej i dlatego idę w stronę Rosji; jeśli spojrzymy na klasyfikacje to Rosja jest wyżej od Finlandii. Finlandia na IO radzi sobie słabo, ich najlepszym skoczkiem jest Ahonen, który chyba chce być jak Kasai, ale nie skacze tak dobrze jak on. Jak spojrzymy na treningi to skoczkowie jeden i drugiej ekipy rzadko łapią się do top 20. Najlepszy z ekipy Rosji jest Klimov, zdarzyło mu się nawet być w kwalifikacjach na 16 miejscu, później Kornilov, ale jemu niestety bliżej top30, to jest dwóch graczy, którzy będą ciągnąć swój kraj - o reszcie nie ma co wspominać. Finowie mają trudniejsze zadanie, ponieważ Ahonen też okopuje 20-30 miejsca, Alto skacze słabo, także Finlandia nie zaskoczy w dzisiejszym konkursie. Jeden zawodnik, który skacze to za mało.

 

Czechy - USA  1 1.6 Fortuna :n: jednak Bickner wystarczył

Tutaj podobna sytuacja co wyżej; jedna i druga ekipa bez większych indywidualnych talentów, Czesi słabo się prezentują, ale jeśli zlepimy całą czwórkę to powinni być lepsi od jednego człowieka z Ameryki. Bickner, bo o nim mowa, sam tego nie wygra dla swojej drużyny, bo reszta to mega słabiaki, Rhods 50, Larson 53. Czesi trzymali zawsze poziom, słaby, ale trzymali, w tym sezonie jednak coś im nie idzie. Koudelka nie może się coś wystrzelić, Kozisek próbuje dotrzymywać Romanowi kroku i zawsze tam dwa, trzy miejsca za nim. Trener na pewno ma ciężki wybór, ale kogoś wybrać musi. Jednak jestem spokojny, że w h2h reprezentacja Czech będzie wyżej od Amerykanów, jakby nie patrzeć to zawsze Czesi, to nie jest egzotyka.

 

Polska - Niemcy 2 1.5 Fortuna :t:

Serce mnie boli, ale niestety uważam, że jutro maksymalnie ugrywamy brąz, a Niemcy z Norwegią będą walczyć o złoto. Gdybyśmy mieli jeszcze jednego Stocha, to można by myśleć o złocie, ale chłopaków zjada presja, nie idzie im skakanie na takiej wielkiej imprezie. Dawid to dobry zawodnik, ale nie potrafi oddać dwóch równych skoków, któryś zawsze zawali. Kot znowu oddaje dwa skoki równe, ale niestety są to słabe odległości. Hula bez większych fajerwerków, równe skoki, ale tak samo jak u Kota - słabe odległości. Jeśli popatrzymy na naszego rywala to Wellingera można postawić na tych IO obok Stocha, stawia opór, na minus Freitag, coś nie może się wąsaty wstrzelić, ale i tak lepiej niż u nas Kubacki,Kot, czy Hula. Geiger dobre zawody, 7 miejsce w ostatnim konkursie, pierwsza seria trochę popsuta, ale w drugiej nadrobił no i Leyhe też powinien skoczyć lepiej niż Maciek, czy Stefan.

 

 

Edytowane przez Tonny
By pershing,

120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko przed drużynówką:

 

Rosja - Finlandia 

Zgadzam się z @Tonny, Rosjanie z każdym treningiem czuli się coraz lepiej na tej skoczni , szczególnie Klimov i Kornilov , którzy wyrośli na liderów tej ekipy , ale i pozostali w wielu skokach prezentowali się lepiej aniżeli Finowie. U Finów wszyscy skaczą nierówno, myślę, że dwójka o której wspomniałem wyżej w swoich skokach licząc , że wszyscy inni skoczą porównywalnie zapewni wyższą pozycji od Finlandii. 

Rosja  @1.53  Fortuna :t:

 

Polska - Niemcy 

Tutaj stawiam na Naszych. Jak koledzy wyżej wspomnieli, drużynówka rządzi się swoimi prawami , nie ma sensu porównywać poszczególnych zawodników jeden do jednego , bo zbyt dużo składowych wpływa na wynik końcowy danej reprezentacji. Myślę, że Nasi wzniosą się na wyżyny i oddadzą przede wszystkim równe skoki. Presja jest na każdej ekipie o której się mówi w kwestii medalowej, na Naszych , jak i na Norwegach i Niemcach. Norwedzy jednak poza zasięgiem, ale u Niemców do kadry wskakuje Leyhe, przypomnę Zakopane tylko jak ładnie Stephan nie wytrzymał ciśnienia i zepsuł skok, Freitag też skacze w kratkę, podobnie jak Geiger. Ok , oddają niektóre bardzo dobre skoki na których np. Kota nie stać na tych Igrzyskach , ale Polacy już nie raz pokazywali, że gdy przychodzi do zawodów drużynowych to potrafią wykręcać lepsze wyniki i na takie występy też dzisiaj liczę przy dużej szansie na nierówne skoki reprezentantów Niemiec o których wspomniałem wyżej. 

POLSKA  @2.4  Fortuna  :n: 

Edytowane przez poozon
By pershing,

70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia - Korea Południowa E.Tolvanen zdobędzie gola 1.75 Betsafe :n::n::n: 

 

Zaczynają się playoffy na olimpijskich zawodach hokeja na lodzie, więc zaczyna się poważna gra. Tutaj nie będzie już zmiłuj. Przegrany odpada. Finowie to murowani faworyci, znakomity roster, szczególnie dwie pierwsze linie :)) W pierwszej Hartikainen i Kemppainen z Salavatu, Junttila z Karpatu i Lepisto z Jokeritu, znakomity Koskinen na budzie. Druga linia to mój dzisiejszy faworyt do zdobycia bramki, Tolvanen z Jokeritu, Kontiola z Lokomotivu czy Hietanen z Dynama Moskwa, czyli króluje tu KHL. A w obwodzie jeszcze Savinainen, Koskiranta czy Enlund. Finowie mają skład na medal, tylko w drodze po niego trzeba pokonać minimum 3 ekipy. Na początek Korea, która na Igrzyskach jest chłopcem do bicia. Nie widzę tu masakry, ale parę goli zapewne strzelą Finowie, a Tolvanen to ich główny snajper. Póki co przy napakowanej naszpikowanej gwiazdami KHL reprezentacji Rosji to właśnie Eeli jest pierwszy w klasyfikacji kanadyjskiej z 3 bramkami i 3 asystami na koncie. Jest młody i bardzo utalentowany, to przyszłość fińskiego hokeja i będziemy jeszcze o nim słyszeć, jak trafi do jakiegoś Anaheim czy Tampy w NHL :D W tak łatwych meczach strzelają najczęściej faworyci drużyn, stąd typ na Tolvanena. Z drugiej strony 1xbet oferuje linię na 2,5 punkta Tolvanena, co wg mnie jest grubym przegięciem, przy tak mocnej ekipie fińskiej gdzie każdy może strzelać gole i punktować nie spodziewam się grania wszystkiego przez młodego Eeliego. Ja myślę, że tutaj każdy coś skubnie i seryjne punkty pojedyńczych zawodników nie mają value, szczególnie 3 i więcej. Niemniej jego gola będę tu wypatrywał ;) W jedynym pojedynku jaki stoczyły ze sobą obie ekipy Tolvanen nie wystąpił, więc tutaj jutro będzie chciał się pokazać, a raczej dalej pokazywać klasę ;) Polecam!

 

Edit. I zobaczcie jaki jest efekt pisania analiz na zawodników - oni to czytają i grają na złość. Nie dość, że Tolvanen był jednym z najlepszych na lodzie, to zamiast strzelić gola on 3-krotnie asystował %-)  Można było złapać tu też piękny kurs jakim był min. 1 gol Korei, ~1.95-2.00. 

Edytowane przez chmielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21.02.2018 03:00

 

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE: Zjazd - Kobiety (Świat)


211397.jpg

Lindsey Vonn wygra 1,80 Fortuna

 

Ech ta nieszczęsna Lindsey, srogo mnie zawiodła podczas super giganta no ale cóż tak to czasem bywa. Jednak idę tu konsekwentnie w jej stronę jak wiadomo zjazd jest jej koronną konkurencją i tu właśnie Vonn czuje się, i not bene jest najmocniejsza. Gdyby nie fatalna kontuzja w 2013 roku Amerykanka już w Soczi zapewne drugi raz z rzędu na Igrzyskach byłaby mistrzynią downhillu, bowiem jest mistrzynią z Igrzysk w Vancouver, jednak los nie był dla niej wtedy łaskawy. W tym sezonie tuż przed igrzyskami złapała genialną formę, tak jak wspominałem przy wcześniejszych analizach wygrała zjazd dwa razy w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Na pewno jest główną faworytką i nie ma co się temu dziwić. Jeszcze kilka dni temu kurs na jej wygraną oscylował w granicach 2,30-2,60 a już spadł i zapewne jeszcze poleci. Podejrzewam, że jest to też po części pokłosiem bardzo dobrych rezultatów osiągniętych na dwóch treningach, gdzie jeden wygrała a na drugim była trzecia, wprawdzie jesteśmy jeszcze przed jednym treningiem ale raczej to nic nie zmieni. Stawiam tu ewidentnie na wygraną Lindsey, która będzie też mocno zdeterminowana do zdobycia kolejnego złota olimpijskiego, dodatkowo sportowa złość po słabszym występie w super gigancie powinna być in plus dla niej.


304375.jpg
Stephanie Venier TOP3 5,50 Unibet

Stephanie Venier TOP6 1,75 Fortuna

 

No i przyszedł czas na czarnego konia tych zawodów. Domniemam, że może nim się stać młodziutka dwudziestoletnia Austriaczka Stephanie Venier. Skąd taki typ? Czyżby Alibaba zgłupiał? Otóż nie %-)  Jeszcze przed tygodniem osobiście nie brałbym Stefki w ogóle pod uwagę w walce o czołowe lokaty, gdyż w Pucharze Świata i konkretnie zawodach zjazdu nie szło jej zbyt dobrze, a nawet mało powiedziane bo notowała mocno przeciętne wyniki odpowiednio piętnaste i dwudzieste piąte miejsce w Lake Louis, dziewiąte miejsce w Bad Kleinkirchheim, dwa razy ósme miejsce w Cortina d’Ampezzo oraz dwudzieste trzecie i czwarte miejsce w Garmisch-Partenkirchen. Właśnie ten drugi dzień zjazdu w niemieckim Garmisch, mógł być dla niej przełomowy jeżeli chodzi o formę i pewność siebie. Widać to także tutaj po treningach gdzie w niedziele była czwarta aby dziś czyli w poniedziałek wygrać. Co jak, co ale, jeżeli nie spali się w środę to podium jest jak najbardziej w jej zasięgu. Dla mnie odważnych polecałbym granie na to, że będzie w pierwszej szóstce gdzie kurs też całkiem, całkiem. Póki co dla samej Stephanie możliwość zdobycia doświadczenia w tak wielkiej imprezie jest pewnie ważniejsza, jednak stanięcie na podium w tak młodym wieku podczas Igrzysk to byłaby dla niej bajka i wcale nie wykluczam takiego scenariusza. Presja raczej nie powinna jej ciążyć bo nie ma nic do stracenia.

 

 

Jeszcze na koniec kilka luźnych H2H

 

Anna Veith vs Breezy Johnson 2 1,95 Unibet

 

Tutaj Unibet zrobił ładne promo, Austriaczka Anna Veith zupełnie bez formy i kto mądry dał na nią 1,65? to ja nie wiem. Natomiast warto skorzystać z tego co dali na jej rywalkę dwudziestodwuletnią Amerykankę Breezy Johnson, która tu pokazuje mocne aspiracje przy dobrych układach nawet do pierwszej dziesiątki. A i uj z tego podczas pisania kurs z 2,25 spadł na 1,95 %-) zczaili się :bz: A na Austriaczkę wzrósł do 1,75 ech :/ ale i tak warto pograć w stronę Johnson.

 

Stephanie Venier vs Cornelia Huetter 1 1,75 Unibet

 

Tutaj zdecydowanie stawiam na Stephanie, która znacznie lepiej radziła sobie na treningach od swojej rodaczki Corneli Huetter. No bo gdzie tu porównywać czwarte miejsce i wygraną do dwa razy piętnastego miejsca? Chyba logiczne, że nie ma sensu a kurs też całkiem spoko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.02.2018 02:15

 

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE: Slalom - Mężczyźni (Świat)


212211.jpg

Marcel Hirscher wygra 1,60 Fortuna :n:nie ukończył, czasem się zdarza :bz:

 

No, no Fortuna po raz kolejny robi mi promo, kto przy zdrowych zmysłach daje taki duży kurs na Marcela to ja nie wiem %-) Austriak ewidentny dominator w slalomie od lat i tak kurs trzeb brać w ciemno. Marcel pokazał tu już podczas slalomu giganta, że będzie bardzo mocny w swojej koronnej konkurencji czyli slalomie. Hirscher będzie mocno zdeterminowany do wygrania bowiem cztery lata temu w Soczi przegrał minimalnie ze swoim nie startującym już rodakiem Mario Mattem. Co przemawia za Marcelem przede wszystkim jego obecna dyspozycja w tym sezonie na dziewięć startów aż sześć razy wygrał, raz był drugi, dwa razy piaty i raz siedemnasty co należy traktować jako wypadek przy pracy. Każdy inny zwycięzca będzie dla mnie wielką niespodzianką.

 

211791.jpg

Andre Myhrer TOP3 4,00 Fortuna:t::t::t: kurs na jego wygraną był około 26,00 %-) kto wiedział %-)

Andre Myhrer TOP6 1,80 Fortuna:t::t::t:

 

Kolejny ciekawy bet na czwartkowy slalom. Tym razem na pierwszą szóstkę dla Szweda Andre Myhrera. Andre notuje w tym sezonie całkiem dobre rezultaty, dziewiąte miejsce, czwarte, trzecie, czwarte, drugie, trzecie i jedenaste. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej slalomu plasuje się na trzeciej pozycji. Jak widać Szwed mocno ociera się o podium i przy dobrej dyspozycji dnia nawet nie zdziwiłbym się gdyby wskoczył na podium czwartkowego slalomu, a to, że znajdzie się w pierwszej szóstce patrząc przez pryzmat jego tegorocznych startów jest niemalże pewne, tylko jakaś katastrofa mogłaby zniweczyć ten bet. Dodatkowo na plus dla Myhrera jest jego doświadczenie bowiem ma już trzydzieści pięć wiosen i wiele startów w pucharze świata. Są to jego ostatnie Igrzyska w karierze, więc na pewno będzie chciał wskoczyć na podium tak jak zrobił to w Vancouver, forma jest więc dlaczego nie. Jego główny rywal do walki o podium czyli Austriak Michael Matt lubi sobie często omijać pachołki w rezultacie czego nie jest klasyfikowany, stąd też stawiam na bardziej doświadczonego Myhrera.

 

 

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ali a kto układa trasę slalomu ? To jest jednak loteria zawsze moze wylecieć z trasy jak będzie trudna mocno techniczna zmrożona itp Jedna z najtrudniejszy konkurencji najbardziej technicznych i kursy poniżej 2 z podatkiem śliski temat moze Fortuna cos wie o chorągiewkach :p Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon

Typ główny: Niemcy win 3.1 1xbet :n:

Typ poboczny: Niemcy top3 1.5 1xbet :n: Nawet nie wiem jak skomentować Peiffera :fp: miał 27 sekund przewagi i przegrał wygraną, przegrał medal :fp:

Kolega namówił mnie, żeby jutro znowu typować na Niemców... Dzisiaj w skokach, to na jutro jedziemy z biathlonem. Sztafeta kobiet i mężczyzn i dwie propozycje na medal, ale i na wygraną. Panie to będzie prawdopodobnie tak: Dahlmeier i Herrmann; panowie: Peiffera i Schemppa(tutaj jeszcze nie jest pewne, ale ja uważam, że to on dostanie szanse). Dahlmeier to mega zawodnika złota kobieta w sprincie i pościgu. Bieg i strzelanie nie widzę tutaj konkurencji z żadnej ekip. Herrmann się skupi i nie powinna osłabić drużyny. U panów to samo Peiffer złoty człowiek w sprincie. Niemcy mają najmocniejsze ogniwa po jednej i drugiej stronie, u innych reprezentacji kobiety odstają od panów. Będzie walczone o złoto na pewno.

 

Hokej

USA - Słowacja 1 1.6 1xbet :t:

Spotkały się te dwie ekipy ze sobą cztery dni temu, USA wtedy wygrało 2-1, tego dnia kurs był na nich wyższy niż dzisiaj, ale mimo wszystko uważam, że wygrają to spotkanie w trzech tercjach. USA słabo weszło w turniej, przegrali ze Słowenią w meczu otwarcia, później wygrali ze Słowacją no i niestety na Rosjan nie było podjazdu, ale nie ma co się dziwić, według mnie KHL > AHL. W pierwszym spotkaniu pierwsza tercja była wyrównana, w drugiej USA siedziało na Słowacji przez 20 minut, ale nic nie wpadło, bramkarz miał wtedy dobry dzień, w trzeciej na power playu udało się wcisnąć bramkę i do końca kontrolować wynik. Na plus na pewno Donato, ma on swój udział przy bramkach, czy to jako strzelec, czy asystent. młody napastnik, ale tacy najlepiej się czują na takich imprezach. Słowacy porozrzucani po różnych krajach, ale bez większych nazwisk, ael jakimś cudem wygrali z Rosją, ale to chyba nawet Rosjanie nie wiedzą jakim cudem to przegrali, pierwszy mecz, prowadzili 2-0 i jakoś wyluzowali. Ze Słowenią spore błędy, a w karnych pokaz umiejętności niestrzeleckich. Według mnie dzisiaj nie będzie miejsca na błędy i Amerykanie biorą na spokojnie ten mecz.

 

Słowenia - Norwegia under 4.5 1.75 1xbet :t:

Jak dla mnie będzie to underowe spotkanie. Słowenia na pewno jest zdziwiona swoimi dobrymi wynikami, bo wygrali z USA i Słowacją; Rosja co prawda sprowadziła ich na ziemie, bo przegrali, aż 2-8, ale na pewno te IO mogą uznać za udane i trzeba walczyć dalej. Norwegia bez wygranej na IO, Szwecja i Finlandia dla nich bez podjazdu, z Niemcami przegrali po rzutach karnych. To będzie spotkanie dwóch ekip, które będą bały się otworzyć, mogę nawet zaryzykować, że to będzie bardzo nudny mecz. W składach nie ma wcale jakiś super gwiazd, Rosja napchana jest KHLem i oglądając ich widzimy zawsze show, a tutaj jutro będzie nuda. Mecz będzie wyrównany, może nawet Słowenia znowu zaskoczy. Według mnie warto iść w under

Edytowane przez Tonny
By pershing,

120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tonny skład Niemców na dzisiejszą mieszaną sztafetę : Hinz , Dahlmeier , Lesser , Peiffer. Oj , nie widzę dziś ekipy niemieckiej , z Dennis i Schemppem ok, ale ten skład zmienia trochę postać rzeczy. 

 

Biathlon - Sztafeta mieszana 

Skład Niemców napisałem wyżej, warunki dość średnie 2 - 2.5 m/s , trochę będzie wiaterek kręcił na strzelnicy , ale w sztafetach dobieramy 3 naboje , a dopiero po nich ewentualnie witamy się w ogródku , więc myślę , że Ci którzy trochę zawodzą na tej strzelnicy mogą dzisiaj nadrobić. Niemcom w tym składzie nie daję złota , a wydaję mi się , że wygra Norwegia. Skład bardzo silny, złożony z medalistów w biegach indywidualnych. Olsbu, Eckhoff, Johannes Boe, Svendsen, wszyscy biegowo wyglądają świetnie, lubią sztafety , doświadczona dwójka Eckhoff i Svendsen to przecież złoci medaliści z Sochi właśnie z tej konkurencji , gdzie debiutowała na Igrzyskach. Patrząc na skład ich głównych rywali , chociaż sztafety to sztafety i są jeszcze inne dobre ekipy zaufam dzisiaj Norwegom i myślę , że na tych krótkich dystansach nie będzie na nich mocnych.

Norwegia złoty medal  @2.90  Fortuna :n: Jednak Francja , Eckhoff swoim strzelaniem powiększyła straty z 0:20 do aż 1:20 , nie do odrobienia przy Martę 

 

Ekipa szwedzka zachwyca na tych Igrzyskach, poza składem znalazł się Lindstroem , co powoduje , że średnia wieku w tej reprezentacji na dzisiejsze zawody to 23,5 lat ! Brorsson , Oeberg , Nelin , Samuelsson , mogą być czarnym koniem w mieszanej sztafecie, ale czy można ich tak nazywać po tym co pokazują na Alpensia Biathlon Centre w PyeongChang ? Chyba raczej nie , biegowo czują się świetnie , cała czwórka bardzo równa i z bardzo dobrymi czasami, strzelają szczególnie Panie bardzo dobrze bo u Panów to trochę słabiej wygląda , ale jak pisałem wcześniej w sztafetach pojedyncze pudła nie wypływają tak mocno na wynik. Młodzi gniewni myślę , że osiągną dzisiaj dobry rezultat ! 

Szwecja 1-4  @1.60  Fortuna :n: prawie :k:

Szwecja 1-3  @2.60  Fortuna :n:

 

Chciałem początkowo pograć , że Niemcy nie znajdą się na podium, ale trochę to jednak zbyt ryzykowne , więc po troszkę słabszym kursie idę przeciwko Nim w parze z Francuzami. Norwegów typuję na złoty medal , a więc porównując oba składy Francji i Niemiec: Dorin-Habert i Bescond , doświadczone zawodniczki , biegowo na prawdę wyglądają nieźle i o ile Dahlmeier może uciec to już z Hinz powinny sobie poradzić. U Panów na trzeciej zmianie Desthieux jest biegowo zdecydowanie lepszy od Lessera , trochę martwi jego 80% i rozrzuty na strzelnicy , ale i Lesser potrafi szczególnie w stójce pudłować. Nawet jeśli przy paru dobieraniach Desthieux biegowo i tak nie wyprzedził by Niemca to na ostatniej zmianie jest król Martę , o którego można być pewnym i od którego po prostu wymagać trzeba, aby utrzymał przewagę lub nadrobił ewentualne straty, które myślę , że jeżeli będą to nie duże i na mecie to Francja będzie przed Niemcami.

Niemcy - Francja  2  @2.06  Fortuna  :t:

Edytowane przez poozon
By pershing,

90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon bieg mieszany

Rosja (OAR) - Austria 2 kurs 2,15 Bwin chujnia Rosja 9 , Austria 10  :n:

 

Rosja w składzie Kaisheva, Akimova babki i Babikov, Eliseev chłopy, a Austria w składzie Hauser , Inerhofer babki i Eder, Eberhard faceci. Wiadomo babki rosyjskie odrobine lepsze, ale nie za dużo od austriaczek, za to Eder i Eberhard to jest top 10 biathlonu w porownaniu do Rosjan to jest przepaść. Napisze tylko że Babikov w indywidualnym z 1 pudłem 16 i był o 7 sekund lepszy od Eberharda który miał 3 pudła , to jest prawie 2 min różnicy w biegu, a wiadomo za pudło w sztafecie jest dobierany jeden pocisk czyli gdzieś 15 sekund straty. no Babikov w spriniec 57 z 4 pudłami , a Elisieev 83 w sprincie z 5 pudłami, a w indywidualnym 28 z 3 pudłami. Czyli na moje oko Eder i Eberhard powinni razem odrobić z 1:30 min do Rusków.

 

Jeśli chodzi o to kto wygra to trudno wytypować , wydaje się że najszybszą pake ma Norwegia, ale na strzelnicy za to niepewne bo Eckhoff napewno coś dobierze, więc to co nadrobi na trasie to straci na strzelnicy. No J.T Boe najszybszy teoretycznie chociaż w masówce mu coś nie poszło. Niemcy za to potrafią świetnie strzelać no zobaczymy nie typuje kto wygra.

 

Edytowane przez Kipa666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy - USA Kwalifikacja Czech 1.616 1xbet :t::t::t: po karnych 3:2

 

Wszyscy dobrze wiemy, że USA bez zawodników z NHL to tylko połowa drużyny, albo druga drużyna jak kto woli. Roster nie powala, niektóre nazwiska były mi tak obce, że musiałem poszukać ich w bazie %-) Na uwagę zasługują m.in. zawodnicy z KHL, jak O'Neill, Gilroy, Stoa, po których można się spodziewać pewnej jakości, gry na wysokim poziomie. Jest jeszcze Roe ze szwajcarskiego Zug, Broc Little z Davos i weteran 39-letni Gionta, który sporo grał w NHL. To w zasadzie tyle. Pozostali to AHL, DEL2, ogólnie niszowe ligi (sorry jak kogoś pominąłem, piszę poglądowo). Furorę robi tu ten 21-latek Donato, który na swoim koncie ma już 4 gole i asystę i z meczu na mecz gra coraz śmielej. Tylko jego bym tu się bał, młody ma dużo gorącej krwi i będzie bardzo niebezpieczny dla czeskich obrońców. Na budzie Zapolski z Jokeritu, powiedzmy sobie solidny, a szczególnie ten sezon może uznać za bardzo udany bo statsy poniżej 2 goli na mecz to jest już powód do dumy. Ale jest pewien myk: USA z powodu zajęcia miejsca, które nie premiowało od razu awansem do 1/4 finału (tylko jedna wygrana w grupie i 3 miejsce) musiało grać 1/8 dziś w nocy ze Słowacją i będą mieli tym samym niecałe 24h na odpoczynek i przygotowanie się do starcia z drużyną Czech - to będzie ich bardzo bolało.

Zważywszy, że Czesi nie musieli grać 1/8 i spokojnie odpoczęli i przygotowali się do pojedynku z wygranym z pary USA-Słowacja, czyli w zasadzie wiadomo było, że z USA :D Będzie ponad 2 dni luzu, to w dużych turniejach jest niezwykle cenne. I było bardzo potrzebne, bo grupę kończyli dwoma spotkaniami dzień po dniu (drugie po 28h). Pierwszy mecz na turnieju z Koreą, czyli ogórkami grupowymi to był trening, przebieżka. Potem było zwarcie i znakomity mecz z Kanadą, wygrany po karnych (niezawodny Kovar) i na bezdechu rozgromili Szwajcarów 4:1 na zakończenie, by zająć pierwsze miejsce w grupie. Z meczu na mecz coraz lepiej, są dobrze przygotowani, zresztą zawsze byli groźni i na dzień dzisiejszy z każdym, nawet z Rosją, mogą powalczyć. Roster bardzo dobry, oparty na KHL (Kovar, Repik, Nakladal, Kolar, Mozik, Sekac, Radil, Horak), cenię ich i wiem na co ich stać. Ponadto kilka znakomitych postaci, jak Kubalik, Erat, Birner, Koukal, Ruzicka, Mertl czy Cervenka, z czołowych europejskich lig, głownie czeskiej Extraligi i szwajcarskiej NLA. Wg mnie znacznie lepszy roster od Amerykanów na chwilę obecną :)) Ci zawodnicy znają się i grają ze sobą lub przeciwko sobie od lat, czego nie można powiedzieć o USA, a to jest tak naprawdę pierwszy poważny test tej reprezentacji. Na bramie Czechów Francouz, goalie Tractora, ze statsami w tym sezonie na poziomie 1.83 GAA i 0.943 SV% czyli równie znakomitymi jak bramkarz rywali. Tak dobrze obsadzone bramki sugerują under, ale ja nie jestem do końca przekonany co do linii jakąś proponują buki (4,5).

Mamy dwóch dobrych bramkarzy, ale zdecydowanie lepszą defensywę Czechów i to oni mają przewagę w postaci większego odpoczynku przed tym meczem, także znakomitych zawodników w ofensywie. Co prawda daleko im do wyjadaczy z Rosji, ale jest wysoki poziom. Dlatego wg mnie to Czesi będą się jutro cieszyć z awansu i możliwości gry o medale z reprezentacją Rosji - nikt przecież nie wierzy w ich porażkę z Norwegami %-) Poprzedni mecz obu ekip z 2016 roku z zawodnikami z NHL zakończył się zwycięstwem Czechów 4:3, dziś bez NHL mecz moim zdaniem zakończy się podobnie, może nieco mniejszymi rozmiarami, ale jednak wygraną Czechów.

Edytowane przez chmielu
By pershing,

50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj szykuje sie gwałt a wiec idziemy w młodego  Player to score at least 2 points K. Kaprizov  2,00:minus: Betsafe Rosja-Norwegia godzina 8-40 GWAŁT BYL ALE JENA ASYSTA...

 

20 latek lewoskrzydłowy CSKA gra na olimpiadzie jak mawiają Czesi wybornie- duza nadzieja sbornej i pewnie za nie długo będą go kusić za ocean pytanie gdzie pójdzie i kiedy.Fajnie sie tego chłopaka ogląda ma ciąg na bramkę strzał potrafi dograć krążek.Gol na rozpoczęcie turnieju z Słowacją-  Świetny mecz przeciwko Słowenii 3 bramki aktywny choć bez pkt w meczu z USA.Tak jak pisał Chmielu Norwegowie graja tu słabo pokazali charakter w meczu ze  Słowenia ale na sborna będzie to za mało myślę ze oni juz w 1 tercji ten mecz zamkną strzelając 2-3 bramki potem kontrolując całkowicie ten mecz. Znarok  powinien spokojnie rotować składem ma w czym wybierać mieszać piątki i dać pograć młodym którzy sa głodni gry i dają sbornej dużo jakości świeżości polotu.

 

no i typek na popołudniowego hita...ktoś będzie płakał... kursy bardzo ciekawe mozna powiedzieć równe Kanada-Finlandia Player to score at least 1 point
Petri Kontiola 1,7:minus: betsafe  win Finów z dogrywka i karnymi po 2,02 tez Betsafe lekko :p:minus:

Lubie Fiński hokej i oni mi sie tutaj bardzo podobają maja bardzo mocny roster wyrównany fajnie graja w przewagach to jest ekipa techniczna potrafiąca walczyć wydają mi sie mocniejsi kadrowo od Kanady napewno sa bardziej zgrani maja wszystko po swojej stronie zeby ograć odwiecznego rywala. Petri jest hot w solidnym treningu jakim byl mecz z gospodarzem igrzysk strzelił 2 bramki w grupie C Finowie ograli spokojnie 5-1 norwegów dobra 3 tercja i 2 asysty Petriego-  bez pkt w meczu z odwiecznym rywalem Szwecja porażka 3-1 ale...szanse były...i kontrolowana pewne 5-2 z solidnymi do bólu Niemcami gdzie Kontiola znowu dwa razy dograł krążek swoim partnerom. Petri ważny punkt zespołu weteran bardzo mocny fizycznie idealny do każdej drużyny potrafi fajnie sie odnaleźć w każdej formacji .Dzisiaj to będzie wojna mysle ze przy jakieś przewadze power pleyu dogra krążek a ma do kogo... wielkiej kariery w NHL nie zrobił ale duet z  Juhamattim Aaltonenem w reprezentacji czy KHL jeden z lepszych swego czasu. Z fartem bo szczęście musi byc po naszej stronie :p 

 

Szkoda oglądałem 3 tercje tylko szanse bylo do końca...

Edytowane przez ŻYLETA
By pershing,

40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curling kobiet

 

Kanada - Wielka Brytania 1 1.5 1xbet :n::fp:

Kanadyjki zawiodły, jest to dla nich mecz o wszystko, dzisiaj muszą wygrać i w następnym spotkaniu pokonać Rosjanki. Reprezentantki Kanady są o wiele lepsze od swoich dzisiejszych rywalek, taki kurs trzeba traktować jako promocje, może ciut zawodzą(reprezentacja Kanady mieszana zdobyła złoto), ale dzisiaj nie ma już miejsca na błędy(takie jak były w meczu z Chinkami), ewentualna przegrana nie pozwoli awansować dalej i na fazie grupowej będą musiały skończyć swoją przygodę. Brytyjki na pewno się postawią, ale wydaje mi się, że mogą przegrać to spotkanie mentalnie, nie wytrzymają presji, jakie Kanadyjki powinny narzucić.

 

 

Edytowane przez Tonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.02.2018 03:30

 

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE: Kombinacja - Kobiety (Świat)

 

232934.jpg

Wendy Holdener wygra 6,50 Unibet:n:zjazd nieco słabszy i w rezultacie tylko trzecia

Wendy Holdener TOP3 1,60 Unibet:t::t::t:

 

U kobitek coś ostatnio sporo niespodzianek. Także tego i w superkombinacji liczę coś na podobnie, wbrew bukom, gdzie mocno faworyzują Mikaele Shiffrin chyba ze względu na świetne wyniki w slalomie. Ja jednak stawiam na Szwajcarkę Wendy Holdener, która wie jak się wygrywa. W tym sezonie w pucharze świata odbyły się tylko jedne zawody w superkombinacji i wygrała je... właśnie Holdener. Tak na dobrą sprawę Wendy od trzech sezonów nie schodzi z TOP3 klasyfikacji najlepszych w superkombinacji, czyli jak widać lubi tę konkurencję. Dodatkowym atutem dla Wendy będzie na pewno jej bardzo dobra dyspozycja w slalomie gdzie tu w Pojongczangu została już wicemistrzynią olimpijską. Przy tym kursie na jej wygraną i ostatnio sporych niespodzianek u pań w narciarstwie alpejskim warto spróbować za drobne. Oczywiście dla mnie odważnych jak nabardziej polecałbym TOP3 które jest niemal pewne.

 

345933.jpg

Marta Bassino TOP10 2,00 Fortuna:t::t::t:

 

No i znalazłem jeszcze jeden ciekawy bet. A dokładniej, że młodziutka Włoszka Marta Bassino zamelduje się w pierwszej dziesiątce. Marta w tych jedynych zawodach superkombinacji w tym sezonie pucharu świata zajęła co ciekawe drugie miejsce czyli jak dla niej bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę jej bardzo młody wiek. Tutaj w Pjongczangu całkiem dobrze zaprezentowała sie w slalomie gigancie zajmując piąta pozycję. Przy takiej dyspozycji nie zdziwię się jeżeli będzie w tej pierwszej dziesiątce co jest całkiem realne.

 

212712.jpg
Federica Brignone TOP3 3,50 Fortuna:n:nie pykło, :bz: tak jak pisałem typ mocno ryzykowny

 

No to może jeszcze jeden bet na inną Włoszkę. Tym razem stawiam, że bardziej doświadczona koleżanka Marty czyli Federica Brignone stanie na podium. Włoszka w zeszłym sezonie była druga w klasyfikacji generalnej superkombinacji a więc ta konkurencja jej jak najbardziej pasi. W tym sezonie w jedynych zawodach superkombinacji nie ukończyła swojego startu. Dziwi też dość wysoki kurs na jej pierwszą trójkę tym bardziej, że na tych Igrzyskach idzie jej całkiem, całkiem spoko. Świadczy o tym trzecie miejsce i brązowy medal w slalomie gigancie a także szósta pozycja w super gigancie. Dlatego też idę w jej stronę typ mocno ryzykowny warty pogrania za niewielką kwotę.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5a8e6ae80cd63_Beznazwy.jpg.5a6db4466fe00ee68df366a55ed100d9.jpg

 

 

Mało gdzie widzę ofertę na zakłady biathlonu sztafet kobiet ,ale zerknąłem do bukmachera Betsafe i zauważyłem taką perełkę .

Gram na Szwajcarki , wiem nie jest to zbyt patriotyczne grać przeciwko naszym ,ale tutaj nie ma miejsca na sentymenty , życzę naszym jak najlepiej ,ale ze Szwajcarkami dziś raczej nie mają szans . Wszystkie Szwajcarki biegają dużo lepiej , ze strzelaniem jest gorzej u Szwajcarek ,ale tutaj w drużynówce można dobierać po 3 naboje do każdego strzelania , a później się biega dopiero karną rundę , biegowo Polki słabo bardzo , więc myślę ,że Polki będą lepiej strzelać ,ale biegowo dużo odstają od Szwajcarek , które dziś pobiegną w składzie:

 

E. Gasparin , Haecki , S. Gasparin , Cadurish

 

tylko Selina Gasparin nie biegła w masówce ,a z naszej sztafety znów na odwrót tylko Hojnisz biegła w masówce ,,a tam mimo czterech bezbłędnych strzelań zajęła dopiero 15ste miejsce na 30 zawodniczek.

 

Typ: Szwajcaria @1.86 :t:

 

Nasze w składzie :

Hojnisz , Gwizdoń , Guzik i Nowakowska

 

Życzę naszym jak najlepszego miejsca ,ale z taką formą o dobre miejsce będzie ciężko...

Edytowane przez mbmartin
By pershing,

50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nawet ciekawszy bet ,ale 3drogowy

 

Czechy-Szwajcaria-Polska

 

Tutaj typowałbym zdecydowanie Czeszki , mają już 2 medale w biathlonie , a brązowy zdobyła Vitkova , a dziś bez szans na medal nie są i tutaj na to zdarzenie mamy

@2.31 1xbet

 

Jeszcze pokuszę się o Czechy Top 6 po @2.40 także w 1xbet

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj biathlonik sztafety kobiec i ciekawe typy.

 

Vitozzi (Włochy) będzie prowadzić po 1 zmianie kurs 2,75 Bwin :t:

Najlepszą swoją zawodniczkę Włoszki dały na 1wszą zmiane. Vitozzi 4 w masówce 6 w spricie. W biegu mieszanym po 1wszej zmianie prowadziła Vitozzi z bezbłędnym szybkim strzelaniem. No ewentualnie powalczy z nią Skardino z Białorusi która świetnie strzela ale traci w biegu , ewentualnie niemka Preuss która też dobrze strzela. Reszta się nie liczy , to biorę z pocałowaniem ręki.

 

2 perełka to para Norwegia - Białoruś 2 kurs 1,96 Bet-at-home :t: Białorusinki złoto

 

Norweżki mają w swoim składzie aż 3 słabe ogniwa czyli Solemdal, Eckhoff, Tandrevold. Co z tego, że Eckhoff najszybciej biega jak pudłuje. Zawaliła sztafete miesząną bo musiała biec karną rudne i Norwegowie zdobyli tylko srebro. A Domracheva nadrobi to z nawiązką na ostatniej zmianie. Nawet pokusiłbym się o medal Białorusinek po kursie 3,85 Bet-at-home :t:. Kryuko była 17 w sprincie i 17 w pościgowym, Skardino strzela bezbłędnie, a Domrachewa wiadomo świetna, potrójna złota medalistka z Sochi , srebna medalistka biegu masowego w Korei. No jedynie najsłabsze ogniwo to Alimbekava na 3 zmianie. Na ostatniej zmianie Norweżek biegnie Olsbu która miała 3 dobierania w sztafecie mieszanej.

 

Polska - Szwajcaria 1 kurs 1,82 bet-at-home Nowakowska szkoda gadać z 1 pozycji na 7 za Szwajcarkami o 0.1sek :n:

 

Ja wręcz przeciwnie od Martina uważam że Polki będą lepsze od Szwajcarek bo mamy lepszą pake. Przede wszystkim Polki świetnie strzelają a każde dobieranie pocisku to jest 15 sekund. Można łatwo policzyć że jeżeli Hojnisz , Guzik i Nowakowska będą strzelać bezbłędnie ile na tym zyskają. Wiadomo najsłabszym ogniwem może być Gwizdoń , która lubi zawalać sztafety chociaż w biegu sztafet mieszanych dobierała tylko raz i miała ponad 20 sek straty do Vitozzi not bad at all.  Można spojrzeć na bieg sztafet mieszanych gdzie Gasparin dobierała 4 razy a Haecki musiała biec karną runde i 5 razy dobierała i traciły 2:20 do prowadzących a Polki w składzie Gwizdoń Żuk tylko minute po 2 zmianie.

 

 

 

Edytowane przez Kipa666
By pershing,

150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon - Sztafety kobiet

 

4m/s , mocno wieje i kręci znowu , oj będą ponownie jaja na strzelnicy , więc nie pozostaje nic innego jak kierować się w stronę dobrych i równiejszych składów jeśli chodzi o strzelanie. Tak jak kolega @Kipa666 pisze i pisał podczas mieszanych sztafet o Eckhoff tak pewnie będzie z wieloma zawodniczkami , że co nadrobią w biegu stracą na strzelnicy. Tak z ciekawości @Kipa666 15 sek ? Ja zawsze na dobieranie liczyłem 10 przy jakiś porównaniach do analiz :green:

 

Włochy - Ukraina 

Nawet jeśli w połowie zawodów Włoszki będą miały przewagę bo na pierwszej zmianie Vitozzi , która spisuje się świetnie na tych Igrzyskach , jest w bardzo dobrej formie, na drugiej Wierer, która wraz z Lisą spisała się dobrze w mieszanych choć standardowo 3 dobierania musiały być w stójce to stawiam w tej parze na Ukrainki. Głównie ze względu właśnie na kończące sztafetę zawodniczki włoskie. Gontier i Sanfilippo, myślę, że w tych warunkach i w formie jakiej są nie udźwigną utrzymania dobrego (jak się spodziewam) wyniku po drugiej zmianie. Gontier 72% na strzelnicy , w PeongChang kolejno 3,7,4 pudła (sprint , pościg, ind.) , Sanfilippo 77%  , do tego dochodzi fakt , że jest bez formy totalnie , tutaj wystąpiła tylko w sprincie , gdzie z 3 pudłami zajęła dopiero 69 miejsce.  Jeśli chodzi o Ukrainki zaskoczył mnie brak w składzie Valj Semerenko , której doświadczenie i dobra postawa na strzelnicy chyba przydałyby się w dzisiejszych zawodach , ale skład ukraiński solidny jeśli chodzi o strzelanie i na pewno bardziej równy w porównaniu do Włoszek. 

Ukraina  @2.10  Betsson / betsafe :n: Wg moich przewidywań 3 i 4 zmiana Włoszek zawaliła sztafetę , Ukrainki po 2 zmianie ze straty 2:10 do Włoszek zeszły do 0:36 tylko , ale to i tak było za mało :niesmak:

 

Szwecja

Jeszcze przed Igrzyskami powiedziałem sobie patrząc ogólnie na Szwedki , że będę kierował się w ich stronę jeśli chodzi o sztafetę żeńską, a występy w PyeongChang mnie tylko do tego jeszcze bardziej przekonywują. Persson, Brorsson , Magnusson , Oeberg, wszystkie tutaj dobrze spisują się (chociaż Magnusson wystąpiła tylko w indywidualnym , ale to na nią stawia trener, a nie na doświadczoną  Hoegberg), na solidnych % jeśli chodzi o strzelanie ,  co myślę , że będzie patrząc na warunki dzisiejsze ogromnym handicapem.. równe, dobre strzelanie. Już w mieszanych stawiałem na niespodziankę jeśli chodzi o ekipę szwedzką , tam zawaliła Brorsson , myślę , że dzisiaj już obędzie się bez karnych rund i Szwedki skończą z medalem.

Szwecja zdobędzie medal  @2.75  Betsson / betsafe  :t:

Edytowane przez poozon
By pershing,

100 +15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Cross Kobiety 

 

Według bukmacherów , różnych recenzji , przewidywań jest tylko jedna kandydatka do złota, Szwedka Sanda Naeslund. Dominatorka tegorocznego Pucharu Świata (6 wygranych zawodów), mistrzyni świata z  Sierra Nevada 2017. W Ski Crossie jednak nie zawsze wszystko jest tak oczywiste i zawody PŚ nie do końca muszą odzwierciedlać to co się stanie w tych kilku wyścigach jednego dnia na IO, szczególnie jak do formy wróciła Marielle Thompson ! Złota medalistka z Sochi przed startem PŚ w październiku podczas treningu w Szwajcarii doznała paskudnej kontuzji , zerwane więzadła krzyżowe przednie i poboczne, nie uczestniczyła więc co oczywiste w żadnych zawodach tego sezonu, celem była jedynie próba zrehabilitowania się do startu igrzysk. I oto jest , a co ważniejsze czuje się dobrze i spisuje się świetnie na torze, najlepsze czasy na treningach , kwalach, wielu obserwatorów opowiada o tym jak Kanadyjka śmiga w Phoenix Park. Brzmi jak scenariusz filmowy , ale czy nie lubimy takich historii ? Wydaje mi się , że jeżeli ze zdrowiem u Marielle jest ok , a wszystko na to wskazuje to jest w stanie powalczyć ze Szwedką jak równa z równą, bez dwóch zdań jeżeli spotkają się obydwie w finale, co zdarzy się jeżeli obędzie się bez wywrotek to jak dla mnie jest 50-50. Kibicuję mocno i stawiam na Thompson ! 

Marielle Thompson  złoty medal  @5.00  Fortuna  ,  ( wszędzie takie kursy , a w Bwin 11.00 ) :n:  DNF.. niestety wywrotka na samym początku jeszcze w 1/8 , straszna szkoda.. ale wielka faworytka na szczęście nie wygrała, tylko rodaczka Thompson , Kanadyjka Kelsey Serwa , Naeslund czwarta. 

Marielle Thompson  1-3  @1.65  Fortuna  :n: 

 

Do tego jedna ciekawa para Baron - Limbacher. Austriaczka Andrea Limbacher powoli po kontuzji budowała w tym sezonie formę na igrzyska ,  złota medalista MŚ z 2015 roku, Francuzka Baron ma całkiem niezłe wyniki w tym sezonie, dwie równe, solidne zawodniczki, ale stawiam na bardziej doświadczoną Limbacher , która wygrała próbę przedolimpijską na tym co jak co , ale dość trudnym torze , co myślę jest lekkim handicapem w jej kierunku. Do tego warto postawić na jej wygraną w biegu w 1/8. Andrea ma dobry start , myślę , że od początku wyjdzie na prowadzenie , a rywalki ma o ile nie słabsze to spokojnie w swoim zasięgu, myślę , że spokojnie będzie kontrolować od startu i awansuje dalej. 

Baron - Limbacher  2  @2.03  Fortuna :n: DNF , wywrotka w 1/4  , nie miałem szczęścia w typach na te zawody.. 

Heat 2 Winner:  Limbacher Andrea  @1.80  Unibet  :t:

Edytowane przez poozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria wygra 3,50 Unibet:t::t::t: Tak jak przewidywałem Wendy oraz Ramon pociągnęli Helwetów do złota %-)

 

Na koniec Igrzysk zaplanowano zawody drużynowe w narciarstwie alpejskim. Według buków głównymi faworytami do wygranej są dwie nacje, Szwecja oraz Szwajcaria. Ja osobiście skłaniam się ku Helwetom którzy powinni być ciut lepsi ale po kolei. Co ciekawe będzie to debiut zawodów drużynowych na Igrzyskach. Rok temu na mistrzostwach świata w St.Moritz w finale triumfowali Francuzi przed Słowakami i wtedy decydowały dosłownie detale czyli łączny czas najlepszego Francuza i najlepszej Francuzki co zapewniło minimalną wygraną. Brązowy medal zdobyli natomiast Szwedzi którzy są tu wymieniani w gronie faworytów. Ja stawiam ewidentnie, że Wendy Holdener oraz Ramon Zenhäusern pociągną swoją reprezentację do wygranej i historycznego złota w drużynówce na Igrzyskach. Nie ujmuję tu niczego Szwedom, wiadomo Myhrer życiowy sukces w slalomie, tak samo Frida Hansdotter jednakże w drużynie lepsi powinni być Helweci. A tak w ogóle całe zawody będą rozgrywane w slalomie równoległym. Stąd takie a nie inne kursy chociażby na Amerykanów. Dokładniej wygląda to tak:
 

Cytat

Każdy zespół może liczyć od 4 do 6 zawodników (minimum 2 kobiety i 2 mężczyzn). Najwyżej sklasyfikowana drużyna rywalizuje w pierwszej rundzie z ostatnią, druga z przedostatnią itd. W każdym „meczu” odbywają się 4 indywidualne pojedynki. Jedna para zawodników rywalizuje ze sobą tylko raz, a za zwycięstwo w pojedynku przyznaje się jeden punkt. W przypadku remisu 2:2 bierze się pod uwagę sumę czasów najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z drużyny. Do kolejnej rundy przechodzi ekipa, która ma ten łączony czas lepszy. Jeśli jednak i w tym wypadku dochodzi do remisu, to bierze się drugi najlepszy łączony czas. Jeżeli nie da się w ten sposób rozstrzygnąć kwestii zwycięstwa to liczy się najlepszy pojedynczy czas (obojętnie kobiety, czy mężczyzny). Gdyby i to nic nie dało to awansuje reprezentacja, która jest wyżej w rankingu. Może się zdarzyć taka sytuacja, że obaj zawodnicy/obie zawodniczki nie dojadą przepisowo do mety. Wtedy punkt przyznawany jest temu, kto przejechał dłuższy dystans. Jeżeli w jednym pojedynku rywale mają taki sam czas to po punkcie otrzymują obie drużyny.

 

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, Olimpiada Finał mężczyzn
Godzina: 05:10
Spotkanie: OAR - Niemcy

Typ: 1 (-3) AH
Kurs: 2,32
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

Finał olimpijskiego turnieju w hokeju na lodzie mężczyzn według mnie nie wzbudzi wielkich emocji i będzie jednostronnym pojedynkiem. Już skład tego meczu jest sensacją. O ile Rosjanie (nazywajmy ich po staremu) byli wymieniani jako faworyci do zwycięstwa to Niemcy awansowali pokonując niespodziewanie najpierw Szwedów a potem faworyzowanych Kanadyjczyków. W finale Olimpijczycy z Rosji w mojej ocenie pokonają Niemców wyraźnie. Ich limit szczęścia powinien się skończyć. Jak Kanadyjczycy przez chwilę w trzeciej tercji się ogarnęli to przewaga była wyraźna i Niemcy stracili 2 gole w strzałach na bramkę było 15:1 dla graczy Klonowego Liścia. W jakiejś części może to być kwestia zmęczenia. Należy wspomnieć, że Niemcy rozegrali 3 dogrywki. Jestem pewien, że Rosja nie zlekceważy tego meczu i pewnie pokona Niemców, a ci z całą sympatią do nich nie będą w stanie dotrzymać kroku rywalom. OAR nie licząc spotkania ze Słowacją przegranego 2:3 pozostałe mecze rozstrzygnęli na swoją korzyść minimum 3 golami. I tak typuję wygrana minimum 3 bramkami (zwrot w przypadku różnicy 3 bramek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...