Skocz do zawartości

Archiwalne posty


grzegorz223

Rekomendowane odpowiedzi

Żalgiris Kowno - KK Cedevita Zagrzeb

 

Spotkanie pierwszej kolejki Euroligi pomiędzy Litewskim Żalgirisem Kowno a Chorwacką Cedevitą Zagrzeb. Dziś w spotkaniach Euroligi w większości gospodarze nie powinni mieć problemów z wygrywaniem, a to Chalon ma słabiutki Prokom, Caja przyjeżdża do Pireusu mocno osłabiona, Cantu zdecydowanie za mocne dla Ljubljany a Fenerbahce to level wyżej od Khimki. Za to niespodzianki upatruję na parkiecie w Kownie, Żalgiris pokonując w finale Lietuvos zdobył w zeszłym sezonie mistrzostwo Litwy, jednak w tym sezonie wydaje się że będą osiągali słabsze wyniki, są drużyną jakościowo słabszą niż w zeszłym sezonie. Natomiast Cedevita dziś zadebiutuje w Eurolidze, zeszły sezon był ich najlepszym w historii, najpierw drugie miejsce w fazie grupowej Ligi Adriatyckiej, potwierdzone w final four w Tel Avivie, pokonali w półfinale Partizan, ulegając w finale Maccabi, potem zajęli także drugie miejsce u siebie w lidze pokonując w półfinale Split a ulegając w finale Cibonie. Zdobyli także pierwszy tytuł dla klubu za wygranie krajowego pucharu. Goście mają bardzo ciekawy skład, bardzo doświadczonych, nie powinni wystraszyć się publiki w Kownie a jeśli chodzi o umiejętności jak najbardziej są w stanie grać z Żalgirisem jak równy z równym.

AH(0:9) 2 -> 1.83 Bet365

AH(0:2) 2 -> 3.45 Bet365

2 -> 4.60 tobet (zakład 12 wraz z dogrywką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga, godz. 20.00

Spotkanie: CHALON/SAONE vs ASSECO PROKOM

Typ: J. Blassingame Total Points over 12, 5pkt. w meczu

Kurs: 1,833

Bukmacher: Sportingbet

 

W tym meczu i bukmacherzy i wszyscy typerzy nie pozostawiają złudzeń kto będzie lepszy. Prokom źle zaczął ligę, a już strata 96 pkt. w ostatnim meczu ligowym wskazuje kto jest faworytem pierwszego meczu Euroligi w tym sezonie. Co więcej cała gra Asseco to Blassingame i Koszarek. Poza nimi nie widzę nikogo któ mógłby seryjnie rzucać punkty. W ogóle trudno myśleć o kimkolwiek, kto mógłby z kadry gości zagrać na ok. 10 pkt. w tym spotkaniu. Asseco nie ma czym straszyć i jeśli Amerykanin nie zdobędzie bardzo wielu punktów to będzie blamaż. Według mnie powinien spokojnie przekroczyć 15 pkt., bo to jest zawodnik, który ma cały czas piłkę w rękach, wymusza faule, ma niezły rzut za 3pkt. Reszta zespołu Assceo Prokom jest..... cóż na pewno nie na euroligowe parkiety.

Francuzi na pewno wiedzą jak w tym sezonie wygląda gra Asseco, ale zatrzymać Blassingame nie jest łatwo. Z pewnością to on weźmie ciężar gry na siebie i będzie oddawał mnóstwo rzutów. Mam nadzieję, że sporo celnych, bo też może nie mieć swojego dnia i będzie pudłował. Tylko jak nie on to kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elan Chalon(-8,5pkt) - Assecco 1 1.85 Bwin

 

Francuzka ekipa u siebie powinna dziś wysoko pokonać mistrza Polski. Co prawda gospodarze w sezon weszli od porażki u siebie punktem z Asvelem, ale Assecco jest tak słabe obecnie że naprawdę ciężko myśleć o porażce mniejszej niż 15 punktów. Gra gości to będzie tylko i wyłącznie Blassingame no i trochę punktów uzbiera Koszarek, ale reszta jest daleko w tyle. Assecco pod koszem dziś zostanie bardzo zdominowane, nie widać szans na wyrównaną walkę. W meczu ze Startem, słabym Startem długo ci drudzy potrafili trzymać wynik a porażka z Koszalinem to już konkretne potwierdzenie słabości i porażka 82:96. Cała gra Assecco to będzie Blassingame, może dziś zdobyć naprawdę sporo punktów ponieważ będzie musiał całą grę oprzeć na sobie, nawet na nie najwyższym % skuteczności spokojnie linię 12,5 punktu powinien pokryć jednak jako drużyna nie mają żadnych szans z gospodarzami, którzy mają mocniejszy, równiejszy skład, zagrają u siebie, linia 8,5 powinna być również bez problemu pokryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Francja

Mecz: Lyon-Villeurbanne - Boulazac

Data: 12.10.2012 20:00

Typ: Asvel wygra różnicą 21 punktów lub więcej

Kurs: 5.25

Bukmacher: Bet365

Analiza: Spotkanie najwyższej ligi rozgrywkowej kosza mężczyzn we Francji. Będzie to druga kolejka, a opisywany przeze mnie mecz to spotkanie Lyon-Villeurbanne, które jest zdecydowanym faworytem z beniaminkiem z Boulazac. Obydwie drużyny dzieli zapewne przepaść, zapewne bo nigdy tak do końca nie wiadomo czego można się spodziewać po beniaminkach, jednak Boulazac w poprzedniej kolejce inaugurującej sezon 2012/2013 przegrało we własnej hali z Le Havre aż 56:76. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z jeszcze lepszą drużyną i to na ich terenie w ich własnej hali. Nie wiem dlaczego aż taki mały handicap (-8.5), lecz ja dzisiaj nieco zaryzykuję i postawię na zdecydowane zwycięstwo Lyon-Villeurbanne różnicą minimum 21 punktów. Niby dużo, ale możliwe. Lyon-Villeurbanne na inaugurację pokonał an wyjeździe Chalon 72:71. Z tą samą drużyną Lyon-Villeurbanne przegrał jeszcze we wrześniu 77:89 oraz 76:86 z Orelans podczas rozgrywania meczy kontrolnych przed sezonem. Wystartowali jednak bardzo dobrze, nieco szczęśliwie, lecz dobrze. Dzisiaj ich rywalem będzie beniaminek, który nie prezentuje się "najlepiej, więc nie widzę przeciwskazań, by to dzisiaj zagrać. Drużyna posiada wyrównany skład, którego trzon tworzą Thompson Michael, Nsonwu-Amadi Uche, Sy Amara, Joseph Georgi, Abromaitis Tim oraz Jackson Edwin. To właśnie ci zawodnicy powinni dzisiaj spokojnie przesądzić o losach meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, EUROPA: ABA League

Spotkanie: Igokea - Split

Typ: 2

Kurs: 4.00

Godz: 20:00

Bukmacher: Expekt

Analiza: W dzisiejszym dniu wybrałem mecz koszykówki i liczę na przełamanie po fatalnej passie i kilku dniowej przerwie. W ostatnich meczach goscie raz wygrywaja raz przegrywaja i moze to glupie ale wedlug mnie dzis sie to zmieni i Split zaliczy komplet punktow w tym meczu. Gospodarze w ostatnich trzech meczach nie zawodzili jednak ich skutecznosc nie jest rewelacyjna dlatego postanowilem dzis zaryzykowac i postawic na gosci po kursie 4.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, mecz przedsezonowy NBA

Spotkanie: New York Knicks - Boston Celtics

Typ: New York Knicks (+4,5 pkt.) , AH

Kurs: 1,980

Godz: 14.10.2012 1:35

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Mecz ten ma zostać rozegrany na neutralnym terenie w Hartford, więc żadna z drużyn nie ma tutaj atutu własnego parkietu. Dziwią mnie trochę kursy wystawione na ten mecz. Według bukmacherów dość wyraźnym faworytem jest tutaj Boston Celtics. Gdyby grali we własnej hali to bym się zgodził, ale na neutralnym terenie to jak dla mnie szanse są wyrównane. Knicks rozegrali już jeden mecz z inną drużyną NBA- Waszyngtonem, który wygrali 108:101. Optymizmem może napawać kibiców gra Knicksów pod koniec zeszłego sezonu. Zmiana trenera wyszła im na dobre i od połowy marca to już była zupełnie inna drużyna, zaczęli wygrywać zdecydowaną większość spotkań. Boston jak do tej pory rozegrał dwa mecze w Europie z czego w jednym z nich doznał wstydliwej porażki z Fenerbahce. Faktem jest, że trener dał pograć w tym meczu rezerwowym, ale to i tak wstydliwa porażka. W zeszłym sezonie mecze pomiędzy tymi drużynami były bardzo wyrównane. Wszystkie mecze wygrywała drużyna, która była gospodarzem- Knicks wygrali dwa mecze u siebie, podobnie jak Celtics. Zwycięstwa Celtics były jednak bardzo niewielkie: 91:89 i 115:111(po dogrywce). Biorąc to wszystko pod uwagę oraz to, że jest to mecz przedsezonowy i będzie tutaj zapewne eksperymentowanie składem u obu drużyn to uważam, że kursy powinny być o wiele bardziej wyrównane. Właśnie dlatego handicap +4,5 pkt. na Knicks wydaje mi się całkiem fajnym value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka Tauron Basket Liga 15:00, 14.10.2012

Rosa Radom - Czarni Slupsk

typ: 2/2

1.90

Bet365

Analiza

Dzis w spotkaniu 3. kolejki Tauron Basket Ligi zmierza sie zespoly jak do tej pory bez zwyciestwa, beniaminek rozgrywek - Rosa Radom podejmie na wlasnym parkiecie Czarnych Slupsk. Dla gospodarzy bedzie to debiut przed wlasna publicznoscia. Po dwoch spotkaniach trener Mariusz Karol narzeka ze zespol musi oduczyc sie pierwszoligowej gry i zaczac gra jak w ekstraklasie przystalo. Radomska Rosa to zespol zlozony z 3 Serbow, Amerykanina - Montgomerego oraz graczy ktorzy reprezentowali radomska ekipa w ubieglym sezonie w pierwszej lidze. Zespol jak do tej pory ulegl wyraznie Turowowi oraz przegral z Polpharma. Czarni natomiast rowniez przegrali z Turowem (13 punktami, gdy Rosa ulegla Zgorzelcowi roznica prawie 40 punktow) oraz Zastalem. Czarni zapowiadaja jednak ze jada do Radomia nie tylko po zwyciestwo, ale okazala wygrana. tak mozna przeczytac chocby na ich oficjalnej stronie. Sadze, ze wiedza co mowia, bo sa zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka - Grecja ESAKE

Aris Thesaloniki - Panathinaikos Ateny

Panathinaikos(-16) 1.93

Pinnacle

 

O Panacie nie bede nic pisal poza tym że zrobili na mnie wrażenie w meczu z Realem.Nie grywam takich wysokich handi ale tutaj mam ku temu powody i zachęcam do grania póki handi jeszcze jest na poziomie 15pkt bo do jutra wzrośnie pewnie do 20-25pkt.Aris ma ogromne problemy finansowe ale mimo to udało sie im ściągnąć kilku dobrych graczy z własnego podwórka jak i trójke amerykanów.Jednak FIBA do tej pory nie wyraziła zgody na gre tej trójki ponieważ maja spore wątpliwości co do lepszej sytuacji Arisu.Tak więc jutro Aris zagra tylko z jednym obcokrajowcem,Pasalicem.Reszte składu będa stanowić greccy zawodnicy z których ja moge wyróżnic Pelekanosa.Ale to za mało na Panate,która ma szeroki i mocny skład i z handi nie powinno być żadnych problemów.Aris ma swoje problemy i trzeba to wykorzystać.Żal mi troche tego że takie kluby jak Aris,PAOK czy AEK muszą być ofiarami kryzysu w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, mecz przedsezonowy NBA

Spotkanie: Charlotte Bobcats @ Oklahoma City Thunder

Typ: Oklahoma City Thunder (-1,5 pkt.) , AH

Kurs: 1,40

Godz: 17.10.2012 2:05

Bukmacher: William Hill

Analiza: Gdyby ten mecz odbył się w sezonie zasadniczym, to kurs na Oklahomę grającą u siebie by był grubo poniżej 1,10. W zeszłym sezonie kurs na Oklahomę z Charlotte wynosił ok. 1,02 no i Oklahoma rozniosła rywali 122:95. Sezon wcześniej Oklahoma również rozgromiła u siebie Charlotte 99:82. Aktualnie Charlotte to zdecydowanie najgorsza drużyna NBA. W zeszłym sezonie grali po prostu katasrofalnie i wygrali zaledwie siedem spotkań. W tym sezonie być może się poprawią, ale chyba w dalszym ciągu będą mocno odstawać od reszty. Bobcats rozegrali do tej pory trzy mecze przedsezonowe, z czego na wyjeździe grali jeden raz i przegrali wysoko z Hornets 82:97. Oklahoma póki co grała dwa mecze i oba przegrała: z Houston 105:107 i z Utah 81:97. To były jednak mecze wyjazdowe. W pierwszym meczu u siebie zapewne się zmobilizują. Nawet jeśli Thunder zagra rezerwami, to przy odrobinie mobilizacji(a że grają u siebie i są po dwóch porażkach, to ta mobilizacja powinna być...) powinni bez problemu wysoko pokonać Charlotte. Nie wierzę, by najsłabsza drużyna NBA miała choć cień szansy na zwycięstwo w Oklahomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Ueroliga

Mecz: Maccabi Tel Aviv - Siena

Data: 18.10.2012 21:05

Typ: 2

Kurs: 6.07

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Druga kolejka Euroligi mężczyzn, czyli odpowiednika piłkarskiej Ligi Mistrzów. Drużyny w niej są najlepszymi w Europie, a jedno ze spotkań z tej kolejki, gdzie zmierzą się dwie bardzo silne drużyny opiszę. Jest to spotkanie Maccabi Tel Aviv - Siena, a ja stawiam na Włochów. Jest to bardzo utytuowana drużyna włoska, która w tym sezonie nieco obniżyła loty, jednak wyrobiła sobie taką markę, że jak dla mnie to szkoda nie zagrać na nich po takim kursie. W tym sezonie Włosi mieli okazję już zmierzyć się z naprawdę silnymi zespołami, jakby chociażby Clevland Cavaliers (porażka 85:91), San Antonio Spurs (porażka 77:106), Olympiakos (porażka 67:71) oraz wygrana w sparingu z Union Olimpija 70:51. W inaugurującej kolejce Euroligi Siena nie najlepiej zagrała, we własnej hali uległa Albie Berlin 82:92, dlatego chociażby dzisiaj muszą się skoncentrować i spróbować zamazać plamę. Widać gołym okiem, że jeszcze nie weszli w sezon i rytm meczowy, gdyż potrafią raz zagrać bardzo dobrze, aby później przegrać ze słabszym rywalem. Maccabi to napewno słaba drużyna nie jest, ale może właśnie dzisiaj Siena zaprezentuje się z dobrej strony na co liczę. W tym sezonie zespół z Izraela przegrał tylko 1 mecz, a był to sparing z Brose (70:77). Z godnych uwagi wyników znalazłem tylko jeden - wygrana 92:74 z Olympiakosem Pireus. należy pamiętać, że liga izraelska nie jest silna, w odróżnieniu do włoskiej. Siena jest według mnie lepsza, z tym, że ten sezon jeszcze nie jest dla nich dobrze rozpoczęty, lecz kiedyś napewno trafią na włąściwe tory. Mam nadzieję, że dobrze nam znany David Logan (Maccabi) nie będzie grał jak w transie, a w zespole włoskim dobrze spiszą się Sanikadze, Rasic, Eze, Kasun, Ress, Janning, Hackett, Moss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka,euroliga

Spotkanie: Caja Laboral - Zalgiris Kaunas

Typ: over 158

Kurs: 1,85

Bukmacher: Pinnacle

19.10.2012 20:30

 

Analiza:

Kolejna seria spotkań w lidze europejskiej.Po wczorajszym dniu w którym zespoły słabo rzucały dziś przyszedł czas w którym z pewnością przynajmniej jedne spotkanie zagra ponad liczbę punktów które przygotowali nam bukmacherzy.Ja wybrałem mecz między hiszpanami a litwinami.Oba zespoły w eurolidze pokazały że jak grają ze sobą to wyniki są bardzo okazałe.dziś właśnie na to liczę że bez problemów większych osiągną sumę punktów nawet powyżej 160.Hiszpanie w swojej lidze rzucają w granicach osiemdziesięciu punktów , ale też litwini nie są chłopcami do bicia bo potrafią także troszkę nawrzucać.Jak będzie dzisiejszego wieczoru? Nie potrafię wskazać wygranego tego spotkania bo oba zespoły są bardzo dobrze dysponowane i mają wspaniałych graczy.W każdym więc razie będzie to wynik bardzo zbliżony do siebie i z wysoką liczą koszów z jednej i z drugiej strony.Myślę że w granicach dla każdego zespołu powyżej 80 oczek.Kurs nie jest zły na sumę punktów w meczu i myślę że w dzisiejszym dniu chociaż te jedne spotkanie pokaże jak należy rzucać kosze i osiągnie ten pułap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 20.10.12 (02:00)

Dyscyplina: Koszykówka, WNBA

Spotkanie: Indiana Fever - Minnesota Lynx

Typ: over 144 pkt

Kurs: 1,41

Bukmacher: Bet365

 

Nie znam sie zbyt dobrze na koszykowce ale zeby typowac over-under nie potrzeba tak rozleglej wiedzy. Final WNBA i trzeci mecz miedzy tymi druzynami, po dwoch jest na razie remis 1:1. To sa wyrownane poziomem druzyny dlatego ciezko przewidywac wynik meczu ale mozna sie domyslac ze tak jak w poprzednich bedzie duzo walki, zaangazowania i duzo punktow. Indiana i Minnesota maja potencjal w ofensywie wiekszosc ich meczow w WNBA czy to w sezonie zasadniczym czy w playoffach konczy sie overami, czesto duzo wyzszymi niz 150 pkt. W bezposrednich meczach jest podobnie. Tez bardziej liczy sie atak niz obrona bo taki jest styl gry Indiany i taki jest styl gry Minnesoty. W tym roku zagraly ze soba w sumie cztery razy i wszystkie te mecze obyly sie na przelomie troche ponad miesiaca i tylko raz w pierwszym spotkaniu padl niski wynik 64:66 czyli 130 pkt a tak to w pozostalych trzech meczach wyniki 86:79 dla Minnesoty, czyli razem 165 pkt, 76:70 dla indiany czyli 146 pkt i 83:71 dla Minnesoty czyli 154 pkt. Dwa ostatnie mecze to juz w ramach playoff. Teraz jest trzeci mecz na terenie Indiany i tez uwazam ze jest szansa na wysoki wynik. Mecze o taka stawke wiadomo czasem wiaza nogi i wplywaja na skutecznosc rzutow ale koszykowka w stanach to przede wszystkim ofensywa. Asekuranctwo jest bardzo rzadkim zjawiskiem nie to co w Europie. Uwazam, ze Lynx powinny wygrac to spotkanie ale bez wzgledu na to kto wygra wazniejsze by dziewczyny duzo rzucaly i trafialy i mam nadzieje ze beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka PLK, 21.10.2012, 18:00

Asseco Prokom - Zastal Zielona Gora

typ: -5,5 pkt Prokom

2,02

Pinnacle

Analiza

Jutro w spotkaniu czwartej kolejki Tauron Basket Ligi, mistrz Polski, Asseco Prokom na wlasnym parkiecie podejmie druzyne Zastalu Zielona Gora. Jutrzejsi goscie w tym sezonie jeszcze nie przegrali. Zastal bardzo dobrze rozpoczal tegorocznego rozgrywki, trzeba przyznac jednak, ze zielonogorzanie nie mieli zbyt wymagajacych rywali, pokonali Anwil, Czarnych i Jezioro. Jednak Anwil to juz nie ta ekipa nawet chocby sprzed roku (dzis porazka ze slaba Rosa), Czarni rowniez sa slabi niz w ubieglym sezonie, a Zastalowi zwyciestwo nie przyszlo latwo. Zastal niewatpliwie stworzyl w tym roku mocna ekipe, ma ogromne szanse na medal mistrzostw Polski, nie uwazam jednak, zeby mieli oni wygrac w dniu jutrzejszym w hali rozpedzajacego sie mistrza Polski. Asseco fatalnie rozpoczelo tegoroczne rozgrywki, od porazki w Koszalinie. Zespol gra jednak coraz lepiej. Asseco przegralo dwa spotkania w Eurolidze, jednak w obydwu spotkaniach Gdynianie mieli swoje szanse. Z Unicaja bylo bardzo blisko zwyciestwa, a druzyna zagrala bardzo dobre spotkanie. Widac, ze gdynianie sa coraz blizej swojej optymalnej dyspozycji. Sadze, ze w dniu jutrzejszym zespol Asseco moze zagrac jeszcze lepsze zawody, a co za tym idzie Stelmet nie powinien miec wiele do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka, Argentyna Liga A, 2:30, 22.10.2012

Gimnasia – Argentino

typ: -5,5 pkt Gimnasia

2,04

Pinnacle

Analiza

Dziś w nocy polskiego czasu w ramach rozgrywek argentynskiej, Ligi A dojdzie do spotkania pomiedzy Gimnasia i Argentino. Musze przyznac, ze nie znam obydwu druzyn, kieruje sie statystykami, ktore na temat tego spotkania dobitnie wskazuja na faworyta tego pojedynku. Argentino to obecnie 7. druzyna ligi, legitymujaca sie bilansem 7-4, Gimnasia jest obecnie 10. i ma bilans 5-6. Popatrzmy jednak na pojedynki obydwu druzyn u siebie i na wyjezdzie. Gimnasia na wlasnym parkiecie ulegla tylko liderowi, Penarol, pozostale piec spotkan wygrala. W tym m.in. ostatnimi czasy z Lanus czy Estudiantes, a wiec czolowymi ekipami ligi. Argentino na wyjazdach w kratke, trzy zwyciestwa i trzy porazki. Argentino w roli gosci wygrywa raczej z dolem tabeli. Forma obydwu druzyn rowniez wskazuje na gospodarzy, ktorzy wyraznie sa w fazie, wygrali z Lanus, pewnie pokonali de Julio. Argentino rowniez mierzylo sie w dwoch ostatnich kolejkach wlasnie z tymi zespolami, Lanus ulegli wyraznie, natomiast z de Julio co prawda wygrali, ale mniejsza roznica punktow. W ostatnich trzech latach w hali druzyny Gimnasii zawsze wygrywali gospodarze, licze, ze i tym razem bedzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, mecz przedsezonowy NBA

Spotkanie: Los Angeles Lakers - Sacramento Kings

Typ: Los Angeles Lakers (ML)

Kurs: 1,465

Godz: 22.10.2012 3:35

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Długo się zastanawiałem na tym typem i doszedłem do wniosku, że jednak warto. Lakersi w tym okresie przedsezonowym mają na koncie same porażki, a jest ich aż pięć. Teraz zagrają przed własną publicznością i jest to najlepszy moment, by przerwać niechlubną passę. Bardzo prawdopodobne jest, że Howard zagra w tym meczu(choć pewności jeszcze nie ma). Skład Lakersów jest bardzo dobry: Howard, Bryant, Gasol, Nash te nazwiska robią wrażenie. Prawda jest taka, że to czy Lakersi wygrają ten mecz czy nie będzie zależało od ich motywacji, bo kadrowo są nieporównywalnie lepsi od Sacramento. Ostatnio Lakersi przegrali z Sacramento 98:103, ale z tego co pamiętam grali na neutralnym terenie. U siebie Lakers dadzą z siebie wiele, by wreszcie przerwać tą wstydliwą serię. Sądzę, że zwycięstwo w tym meczu będzie dla nich o tyle istotne, że podstawowi zawodnicy dość dużo sobie pograją, a dopiero jak już wynik będzie bezpieczny, to wtedy będą eksperymentować. Start sezonu już bardzo niedaleko, więc zawodnicy Lakers powinni już być bliscy swojej optymalnej dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po wynikach przed sezonowych to widzę że w tych meczach bardzo często, niezależnie kto z kim gra wygrywa gospodarz, chyba trzeba będzie spróbować grać tylko na gospodarzy, może jest to dobry system? :)

 

Bardzo dużo spotkań jest rozgrywanych na neutralnym terenie, więc zawsze warto sprawdzić, czy drużyna rzeczywiście gra we własnej hali. Zgadzam się z tym, że gospodarze wygrywają zdecydowaną większość takich spotkań. We własnej hali drużynom bardziej zależy na wyniku, a na wyjazdach to chyba troszkę więcej się eksperymentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: koszykówka

Spotkanie: Panathinaikos - Olympiakos

Typ:Panathinaikos

Kurs: 1.74

Bukmacher: Pinnacle

 

 

W klasyku ligi greckiej od 6 meczy wygrywają na zmianę gospodarze spotkań. Rzadko kiedy zdarza się aby wygraną wywiezli goście (ostatni raz 7 meczy temu wygrał Panathinaikos. Gospodarzę są w świetnej formie. W eurolidze zmiotli Centu. Na ostatnie 7 meczy przegrali tylko z Realem Madryt i to przy stykowym wyniku 75-78. Olympiakos w Eurolidze został znokautowany 98-72 przez Anadolu Efes. Dzisiaj stawiam na gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Data: 23.10.12 (04:00)

Spotkanie: Phoenix Suns - Sacramento Kings

Typ: 2

Kurs: 2,35

Bukmacher: Unibet

 

W meczach przedsezonowych na razie Sacramento gra duzo lepiej. Po 5 meczach bilans 4 wygranych i 1 porazka a Suns w 4 meczach 2 wygrane i 2 porazki. Trzeba dodac ze Sacramento gralo na wyjezdze dwa spotkania z Lakersami i oba wygrali. LAL bardzo kiepsko graja, przynajmniej jak popatrzymy na ich statystyki ale i tak wydaje mi sie ze zwyciestwa Sacramento maja swoja wage. Suns natomiast graja w kratke. Te wszystkie mecze nie maja duzego znaczenia, bardziej liczy sie dobre przygotowanie zespolu do sezonu zasadniczego ale mam wrazenie ze Kings wykazuja sie wieksza motywacja w tych sparingach i bardziej zalezy im na wygranych. Raz juz ze Sloncami wygrali, 11 pazdziernika we wlasnej hali 102:96. Teraz beda grac na wyjezdzie i Suns bedzie miec szanse na rewanz. U siebie sa mocni, pokonali Portland wiec Kings sa tym bardziej w ich zasiegu. Za druzyna Gortata przemawiac moze rowniez kondycja bo Phoenix grali ostatnie spotkanie 20 pazdziernika, a Kings ledwie wczoraj i to na wyjezdzie z Lakersami. Ale mi sie wydaje ze Sacramento stac na wygranie w hali Phoenix. Tak jak napisalem wyzej Slonca nie maja jakiegos cisnienia na te mecze, dlatego nawet atut wlasnej hali nie musi duzo znaczyc jesli beda mniej zmotywowani od Kings. Duzo osob pewnie stawiac bedzie na Slonca sugerujac sie wlasnie tym ze zagraja u siebie i tym ze mieli wiecej czasu na odpoczynek a Kings moga byc zmeczeni po meczu poprzedniej nocy. Ale ja uwazam ze Kings moze byc w gazie po wygranych z LAL i idac za ciosem moga tez pokonac Suns. Szanse sa wyrownane moim zdaniem. Kings umieja grac na wyjazdach i moze odniosa trzecie zwyciestwo z rzedu w meczach wyjazdowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, mecz przedsezonowy NBA

Spotkanie: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Typ: Milwaukee Bucks (ML)

Kurs: 2,30

Godz: 23.10.2012 1:05

Bukmacher: William Hill

Analiza: Bardzo ciekawie wygląda statystyka bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi zespołami. Nie wiem jak w meczach przedsezonowych, ale w sezonie Bucks wygrali z Toronto siedem ostatnich spotkań. Można więc powiedzieć, że dość specyficzny, szybki styl gry Milwaukee raczej nie lepszy dzisiejszym gospodarzom. Toronto niby dobrze się spisuje w tegorocznych meczach przedsezonowych, ale poza NY Knicks to nie mieli żadnego dobrego rywala. Milwaukee dobiera sobie o wiele ambitniejszych rywali. Z początku wygrali bardzo wysoko dwa mecze ze słabszymi rywalami: 97:80 z Cleveland i 108:91 z Detroit. Potem jednak byli rywale z wysokiej półki, bo Chicago Bulls i Memhis takimi są. Milwaukee przegrało oba mecze, ale nie były to wysokie porażki: 94:100 i 94:97. Wstydem była za to porażka z Waszyngtonem 94:102, no ale wpadki się zdarzają. Teraz jest idealna okazja do zwycięstwa, bo Toronto wyraźnie im leży co widać po wynikach bezpośrednich spotkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka, Argentyna, Liga A, 26.10.2012 2:00

Libertad - Sionista

typ: -6,5 pkt Libertad

1,87

Pinnacle

Analiza

Dzis w nocy polskiego czasu w ramach ligi argentynskiej, Libertad na wlasnym parkiecie podejmie druzyne Sionista. Ekipa Libertad to aktualnie trzecia druzyna ligi. Ostatnio przydarzyly im sie dwie porazki, jednak byly to przegrane w spotkaniach wyjazdowych. Libertad przegralo z Atenas i Olimpico. Jednak na wlasnym parkiecie to zupelnie inna druzyna. W tym sezonie Libertad pieciokrotnie gralo u siebie i piec razy wychodzilo z pojedynkow zwyciesko, m.in. rozgromilo to samo Olimpico, z ktora przegralo calkiem niedawno. Sionista to aktualnie siodma druzyna ligi, ma o dwie porazki wiecej na swoim koncie od swoich dzisiejszych przeciwnikow. Na wyjazdach Sionista gra w kratke, choc moze ciezko to tak ujac, gdyz wygrywa z dolem tabeli, lecz z gorna czescia nie radzi sobie najlepiej, po prostu przegrywa. Wlasnie dwie ostatnie porazki byly w spotkaniach wyjazdowych, z Regastas i Olimpico, czolowymi ekipami ligi. Do takich rowniez nalezy rowniez Libertad. Dzisiejsi gospodarze sa typowani jako jeden z glownych faworytow ligi. Bilans spotkan pomiedzy obiema druzynami na parkiecie Libertad, rowniez wyraznie przemawia za gospodarzami. Sadze, wiec ze wygraja oni pewnie to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Euroliga, godzina 21:05

Spotkanie: Unicaja - Siena

Typ: Siena (+2,5 pkt)

Kurs: 2.23

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dziś o godzinie 21:05 w Eurolidze odbędzie się ciekawe spotkanie: Unicaja - Siena. Według bukmacherów faworytem są gospodarze, jednak ja jestem innego zdania, miałem przyjemność oglądać mecz Maccabi Tel Aviv - Siena, włosi zagrali bardzo dobrze, przegrali dopiero w końcówce, przez własną głupotę, 68:70. Jeśli Siena dziś tak samo zagra, jak na Izraelu jestem pewny ich zwycięstwa. Jeśli Siena chce zaistnieć w Eurolidze w tym sezonie, musi ten mecz wygrać, bowiem oprócz porażki z Maccabi przegrali również u siebie z Albą Berlin 82:92. To, że Siena nie jest taka słaba, świadczy to że jest to aktualny mistrz Włoch. Siena w tym sezonie w lidze włoskiej: 3 zwycięstwa, 1 porażka. Gospodarze to Unicaja, zespół ten w Eurolidze ma na swoim koncie 1 zwycięstwo, oraz 1 porażkę, przegrali u siebie z Maccabi Tel Aviv 80:85, oraz wygrali na wyjeździe z Asseco Prokom 77:75. Unicaja w tym sezonie w lidze, 3 zwycięstwa oraz 1 porażka. Jeśli chodzi o Unicaja to poprzedni sezon w lidze hiszpańskiej to dopiero 9 miejsce. Jak widzimy zespoły bardzo wyrównane, podobnie spisują się w lidze krajowej, jednak Siena jest troszkę bardziej doświadczonym zespołem. W tym roku zespoły zmierzyły się ze sobą dwa razy, za każdym razem góra była Siena, zwycięstwo w Hiszpanii 91:68, oraz 84:69 we Włoszech. Jeśli Siena, zagra tak jak z Maccabi to jestem pewny ich zwycięstwa. Liczę na dobrą grę gości w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, mecz przedsezonowy NBA

Spotkanie: Phoneix Suns - Denver Nuggets

Typ: ponad 199,5 punktów w meczu (włącznie z dogrywką)

Kurs: 1,909

Godz: 27.10.2012 4:35

Bukmacher: Sportingbet

Analiza: Sądzę, że linia wystawiona na to spotkanie jest za niska. Od wielu sezonów mecze pomiędzy tymi drużynami są niezwykle szybkie i bardzo obfite w punkty. W zeszłym sezonie na pięć spotkań aż cztery zakończyły się wynikiem 200 punktów lub więcej. Sezon wcześniej było tak samo, czyli cztery mecze na pięć to ponad 200 punktów. We wcześniejszych sezonach również było bardzo overowo jeśli brac pod uwagę linię 199,5 pkt. Po prostu obie drużyny preferują bardzo szybką grę, nie przywiązują dużej wagi do defensywy, stąd takie wyniki. To jest mecz przedsezonowy, więc tutaj tym bardziej powinno im zależeć na tym, żeby kibice mieli frajdę. Denver pozyskali Iguodalę, który ma wzmocnić ich defensywę, ale po wynikach widać, że tutaj dalej super defensywy nie będzie. Skoro Denver nawet z Clippersami zrobili 200 pkt., to z Phoneix powinni bez problemu pokryć tego overa. Na sześć przedsezonowych meczów Denver aż w czterech z nich było over 199,5. Tym razem powinno być tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka, TBL, 27.10.2012 18:00

Rosa Radom- Jezioro Tarnobrzeg

typ: 2/2

3,3

Bet365

Analiza

Dzis w spotkaniu 5. kolejki Tauron Basket Ligi, beniaminek rozgrywek, Rosa Radom spotka sie na wlasnym parkiecie z Jeziorem Tarnobrzeg. Faworytem spotkania, przynajmniej wedlug bukmacherow sa koszykarze z mojego miasta, jednak ja bym sie z tym zupelnie niezgodzil. Bukmacherzy chyba kieruja sie sensacyjnym zwyciestwem Rosy nad Anwilem we Wloclawku, jednak to Anwi zagral bardzo slabe spotkanie i tylko dlatego podopieczniu Mariusza Karola triumfowali. W obecnym tygodniu z gry wypadl jeden z podstawowych zawodnikow, Artur Donigiewicz, ktorego wystep w dzisiejszym spotkaniu jest wykluczony. To znacznie zmniejsza pole manewru trenera Karola. Jezioro natomiast na poczatku sezonu radzi sobie bardzo dobrze. Jezioro zanotowalo juz dwa zwyciestwa z AZSem Koszalin oraz Kotwica Kolobrzeg, ulegli natomiast Zastalowi i Turowowi, byly to jednak wkalkulowane porazki. Jezioro przed sezonem gralo w Radomiu w Memoriale Profesora Alfonsa Wicherka i widac bylo ze tarnborzezanie dobrze czuja sie w radomskiej hali, wygrali caly memorial, tuz przed rozpoczeciem rozgrywek, natomiast Rosa byla w nim .... ostatnia. Doswiadczenie, umiejetnosci to wszystko stoi dzis po stronie druzyny z Tarnobrzega. Mysle, ze Jezioro wyjedzie z Radomia z dwoma punktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harden w Rockets! http://probasket.sk/news/nba-james-harden-zmienil-zespol-46019

 

I jestem lekko w szoku, dla OKC wydaje się byc to dobry ruch, dla Houston i samego Hardena chyba nie... Z Oklahomą mógł walczyć o misia, z Rakietami prawdopodobnie będzie walczył o play-offy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka, Włoska, 28.10.2012 12:00

Brindisi - Umana Venezia

typ:Umana Venezia

2,35

Bet365

 

W piątej kolejce Włoskiej Legabasket zmierzą sie druzyny Brindisi i Umanii Venezii.W ligowej tabeli dzielą ich tylko dwie pozycje bo druzyna gospodarzy zajmuje 10-tą lokate ,a goście 12miejsce.W ostatnich spotkaniach gospodarze radzili sobie w kratke ,prowadzili wyrownany mecz z Cantu ,gdzie przegrali 84-80 by tydzien wczesniej na wlasnej hali pokonac słabą druzyne Cremony 78-69.Venezia ostatnio przegrala u siebie po dogrywce z vice liderem rozgrywek Sassari 92-93,ulegli tez na wyjezdzie Pesaro 88-75.W tym roku obie ekipy spotkały sie raz w hali Umanii gdzie gospodarze wygrali 75-68.Bedzie to wg mojej oceny wyrownany mecz ,a Venezia swoim doświadczeniem wyjdzie zwyciesko z tego meczu.Licze na dobry diffense gości ,a co za tym idzie under w tym meczu,jednak stawiam dwojke po dobrym kursie ,bo mysle ze Venezia wyjdzie zwyciesko z tego meczu.Venezia ma w skladzie takich zawodników jak Marconato, Bulleri i Mordente a po absencjii spowodowanych kontuzją wracają dwoch dobrych graczy :Bowers i Simon.Mysle ze value jest na ten mecz ,dlatego go gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka,Austria,Bundesliga godz 19:00

Spotkanie:St. Pöltner Haie - Dukes Klosterneuburg handicap(13-0)

Typ:2

Kurs: 1,85

Bukmacher: Tobet

Analiza:

 

W ostatnim meczu koszykówki ligii austriackiej zmierzą sie druzyny Pöltner Haie i Dukes Klosterneuburg.Obecnie druzyna gospodarzy plasuje sie na 10-tej pozycjii z trzema zwyciestwami i 3-ma porazkami.W ostatnich spotkaniach przegrali z Graz 79-70 i ulegli na wlasnym parkiecie po zaciętej walce z Güssing 71-70.Druzyna gości to aktualny mistrz Austrii ,narazie spisuje sie ponizej oczekiwań ,bo zajmują 6-stą lokate ale to dopiero początek rozgrywek i wszystko jeszcze przed nimi.Ostatnio wygrali u siebie z Traiskirchen 78-64 ,a takze wygrali w Gmunden 94-85.W tym roku obie ekipy spotkały sie raz i Klosterneuburg wygrał 101-80.Dzis licze na podobny wynik ,a gospodarze powinni jeszcze mniej rzucic punktow poprzez dobrą defensywe gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka, VTB, 16:00, 29.10.2012

Uniks Kazan - Kalev

typ: under 148,5 pts

1,83

Pinnacle

Analiza

Dzis w spotkaniu 4. kolejki rozgrywek zjednoczonej ligi VTB, Uniks Kazan podejmie na wlasnym parkiecie Kalev Cramo. Niewatpliwym faworytem spotkania sa Rosjanie, to nie ulega zadnych watpliwosci. Dlatego tez w dniu dzisiejszym skupiam sie na innym typie, mianowicie na under punktowy. Zaczne od Estonczykow. Druzyna Kalev Cramo w ciagu tygodnia bedzie rozgrywac wlasnie swoje czwarte spotkanie. Na pewno Estonczycy maja to w nogach, dlatego nie uwazam aby forsowali tempo gry w tym spotkaniu. Zapewne beda starali sie grac dlugie akcje. Bedzie to jednak ciezkie, gdyz Rosjanie slyna z dobrej obrony. Na cztery ostatnie spotkania Uniksu zadne nie zakonczylo sie overem punktowym. A dzis przeciwnicy zapewne rzuca jeszcze mniej punktow. Sadze, ze Rosjanie szybko osiagna bezpieczna przewage i rowniez nie beda forsowac tempa spotkania. Nie bedzie im zalezalo na jak najwyzszym zwyciestwie, a co za tym idzie nie rzuca zbyt duzo punktow. Rosjanie rowniez graja dosyc czesto, wiec forsowanie tempa rowniez nie bedzie im na reke. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja w tym spotkaniu na under, wiec nie pozostaje mi nic innego jak Wam go zaproponowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka,WŁOCHY: Lega A

Spotkanie: Biella - Siena(-13) 56:81 :plus::plus::plus:

Typ: 2

Kurs:3,48

Bukmacher:bet365

29.10.2012 20:30

 

Analiza:

Jedne ze spotkań kończących piątą kolejkę we włoskiej najwyższej klasie rozgrywkowej.Zagrają zespoły które walczyć będą o różne cele w lidze.Gospodarze aby się utrzymać a goście aby zagrać w europejskich pucharach i zdobyć mistrzostwo Włoch. Gospodarzom początek sezonu nie układa się najlepiej.Na cztery spotkania wygrali zaledwie raz.Zajmują obecnie miejsce czternaste i nie wróżę im dziś że go poprawią.Inna sprawa wygląda u gości.Są na trzecim miejscu, przegrali zaledwie raz z drużyną oczko wyżej w tabeli na ich hali.Dziś myślę ze żadnej niespodzianki nie będzie i Siena wygra pewnie.dlatego też stawiam z handicapem.Myślę że mogą dać rady z tyloma punktami są w stanie wygrać na obcym terenie.Są bardzo silnym zespołem i ze słabeuszami nie będą głupio tracić punktów które są tak bardzo ważne w walce o mistrzostwo.Ostatnie pięć spotkań między tymi zespołami to beż żadnych niespodzianek.Siena wygrywała u siebie jak i na wyjeździe beż żadnych problemów i ewentualnych dogrywek.Myślę że jest to pewny typ i chłopacy sobie poradzą.statystyki sobie Biella nie poprawi i dziś, za to Siena owszem.Ciekawy kurs warty zaryzykowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...