Skocz do zawartości

[Zamknięty] NHL 2013/2014


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: NHL

Godzina: 0:30

Spotkanie: Florida - Devils

Typ: 2ML+U6,5

Kurs: 3.05

Bukmacher: Gamebookers

Analiza:

 

Na dzisiejszą noc spośród wielu spotkań NHL wybrałem mecz Florida Panthers z New Jersey Devils. Czemu ten mecz i czemu stawiam na gości w tym meczu? Przede wszystkim trudno w tym momencie nie stawiać przeciwko "kotkom". Dwie wygrane na ostatnie 10 spotkań to jest pewien wyznacznik ich formy. Kilka dni temu analizowałem tą drużynę i jak to bywa w NHL, można nadal stawiać przeciwko nim. Nawet pomimo tego, że w ostatnim meczu z Tampa Bay strzelili 4 bramki, to przegrali ten mecz 4-5 (dziś grają bez dnia przerwy, czyli można zakładać dodatkowe zmęczenie). Na dodatek wypadł im defensor Gudbranson oraz skrzydłowy Bergenheim (24 punkty). Jak widać Panthers osłabione, kolejny raz powtórze - bez motywacji, ponieważ do play-off sie nie dostaną, z bardzo słabą formą - mało strzelają, dużo tracą (u siebie 3 bramki na mecz). Devils za walczą o jak najwyższą pozycje, by zdobyć dobre rozstawienie i dziś mają, kolejną znakomitą okazję po tym jak pokonali ostatnio 2-1 Flyers na ich terenie i mieli 3 dni odpoczynku. Dziś miał nie grać Ruutu (20 pkt) ponieważ urodziło mu się dziecko, ale jednak jest wpisany do składu i na pewno będzie dobrze zmotywowany. Drużyna z New Jersey wypiera także Floridę w każdym elemencie gry, a przede wszystkim Panthers są najgorsi w grach w przewadze, więc na tym prawdopodobnie goście też skorzystają (pod tym względem 8 miejsce w wykorzystywaniu szans, oraz drugie w blokowaniu). Także goście sa najlepszą drużyną, jeśli chodzi o blokowanie strzałów przeciwnika. Cierpi na tym ofensywa (2.5 gola na mecz), ale w tym meczu niekoniecznie będa mieli problemy. Devils wygrali też 47 z 69 spotkań bezpośrednich, ale aż 4 z 10 kończyły się dogrywkami (3x 2:2 i raz 1:1). Jak widać też jest duża szansa na under i tego się będziemy trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: NHL

Godzina: 1:00

Spotkanie: Nashville - St Louis

Typ: 2ML+U6.5

Kurs: 3.00

Bukmacher: Gamebookers

Analiza:

 

Ostatnio moi faworyci mnie zawodzą, a public bety wchodzą więc dziś postawie na kolejny public. Nashville Predators podejmują St Louis Blues. Niegdyś super defensywne drużyny o podobnym potencjale - dziś Blues razem z Bostonem wydają się być faworytami do wygrania play-off (w power rankings to Blues prowadzą), a Predators 26 miejsce. Co ciekawe u siebie mają przedostatni atak w lidze i nie sądze, by dziś mieli poprawić swój wynik. Blues jak pisałem wciąż są jedna z najlepszych drużyn pod kątem obron - ale równocześnie umiejętnie prowadząc grę w ataku - mając kombinację młodości z doświadczeniem. Drużyna jest bardzo poukładana i bardzo równa przede wszystkim, więc w tym sezonie na nich sie nie traci często pieniędzy. Na 7 ostatnich meczów wygrali 6, choć ten jeden mecz przegrany w rzutach karnych z Dallas Stars, a to już duży przypadek. Karne w hokeju dużo trudniej strzelić niż w np piłce nożnej, ręcznej i tak dalej. Blues także prowadzą w Pucharze Prezydenta - na razie mają najwięcej punktów bo 97, a Preds 66. Różnica całkiem spora, prawda? Nashville za to troszkę poprawiło grę kiedy wrócił ich podstawowy bramkarz Rinne i tak np wygrali 3 mecze z rzędu, ale też rywale nie byli zbyt mocni Buffalo (najgorsza drużyna), Ottawa (defensywnie słaba) i Chicago (totalny brak formy kiedy też wypadł im Toews). Dziś z back to back (wczoraj grali) wracają do siebie i w takich sytuacjach też nie jest łatwo w hokeju. Blues za to grali 13stego z Edmonton wygrywając 6-2. Tutaj nie powinno być takiej strzelaliny. W spotkaniach bezpośrednich totalna dominacja gości. 9 z 10 spotkań to oni wygrywali, 5 z rzędu i na dodatek 26 z 34 padł under. Public bet czy nie, ale warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers

Typ: Czy Pittsburgh Penguins strzeli bramkę we wszystkich tercjach? TAK

Kurs: 3,65

Godz: 16.03.2014 17:30

Bukmacher: Marathonbet

Analiza: Pittsburgh Penguins to drużyna z ogromnym potencjałem, przede wszystkim w ataku. Drużyna ta jest naszpikowana największymi gwiazdami w lidze jak Sidney Crosby czy Evgeni Małkin. Crosby w 66 meczach zgromadził aż 88 punktów- 31 bramek i 57 asyst. Pittsburgh Penguins powinni przystąpić do tego meczu bardzo zmotywowani. Nie dosyć, że walczą oni o pierwsze miejsce konferencji z Boston Bruins, to wczoraj przegrali 0:4 z Philadelphią, więc na własnym lodzie koniecznie będą chcieli się zrewanżować. Philadelphia co prawda jest w dobrej dyspozycji, ale ja jednak zaufam tutaj wielkim gwiazdom "Pingwinów". Gdy Penguins grają u siebie, to mecze w których strzelają bramki we wszystkich tercjach nie są rzadkością. Tak było niedawno w meczach z Montrealem Canadiens i New York Rangers no i mam nadzieję, że i tym razem też im się to uda. Na pewno inicjatywa będzie należała tutaj do gospodarzy, to oni będą częściej atakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Godzina: 00:30

Spotkanie: Chicago - Detroit

Typ: 1+U6.5

Kurs: 3.05

Bukmacher: Gamebookers

Analiza:

 

Lecimy kolejny dzień z public betem, choć też niekoniecznie, bo powody zagrania tego meczu przeze mnie są aż cztery:

- szpital w Red Wings (10 kontuzji, kiedy gra zaczyna się piątką)

- powrót Hossy do składu Blackhawks - powinien rozkręcić słabą ostatnią ofensywę gospodarzy (gorzej, że nie wiadomo w jakiej formie jest)

- Detroit grało wczoraj i ledwo wygrało 2-1 u siebie ze słabym Edmonton (bardzo słaby mecz)

- mimo wszystko nadal dwaj nieźli bramkarze i lepszy po stronie gości (w 8 ostatnich meczach puszczał max 4 bramki)

Nie widzę dziś kto by miał strzelać dla gości. Jeśli jakimś cudem wepchną te 2 bramki to będzie to tylko ujma dla gospodarzy. Teraz pytanie jak zagrają Blackhawks? Ostatnio nie grzeszą formą krótko mówiąc, ale to jest drużyna która u siebie potrafi strzelić 5-7 bramek... (średnia 3.54 u siebie). W Red Wings kto potrafiłby dziś strzelić? Franzen, może Legwand? Koniec. Ale jestem pewien, że zagrają dziś defensywnie, tak jak i wczoraj. W trzech ostatnich meczach strzelili tylko 3 bramki (jedna po dogrywce), więc jak dla mnie dziś są skazani na porazkę i nie zdziwie sie, jeśli będzie to wysoka porażka. Wynik 4-1 czy 5-1 nie będzie niespodzianką, jak dla mnie. Za underem mam też jeden fakt, który nazywa się power play. Od olimpiady Blackhawks wykorzystali tylko 2 z 22 gier w przewadze, więc tak jak pisałem ofensywa jakoś nie trybi. Myśle, że dziś nie dojdzie do dogrywki i Hawks u siebie od początku narzucą ofensywny hokej i będa po prostu dominować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Godzina: 1:00

Spotkanie: St Louis - Winnipeg

Typ: 1+U6.5

Kurs: 2.80

Bukmacher: Gamebookers

Analiza:

 

Dziś trzeci z rzędu public bet. Bardzo niskie kursy niestety na to spotkanie i spadają. Blues - najlepiej punktująca ekipa tego sezonu, zmierzą się z Winnipeg Jets czyli drużyną, która wczoraj rozgromiła Dallas Stars 7-2, ale jednocześnie jest też jedną z najsłabszych druzyn w NHL (występuje pod tą nazwą od bodaj 3-4 lat). Blues czyli defensywna ekipa znana z hokeja na stojąco dziś prezentuje się doskonale. 99 punktów w tym momencie i najlepsza ofensywa u siebie... co tu duzo mowic - 3.79 gola na mecz domowy! W tym sezonie sa niepodrabialni po prostu i cały sezon nie zawodzili mysle nikogo. Nie tylko jesli chodzi o samych fanów, ale też własnie tych ktorzy obstawiają. Teraz grzechem jest nie stawiac na nich. Co prawda wiekszosc ich meczow u siebie konczy sie overami, ale dzis Jets mysle ze maja jedna mysl - skonczyc mecz jak najszybciej. Wczoraj sie niezle natrudzili, wystrzelali, a dzis beda zmeczeni i troszke jednak mniej efektowni. Widzę tutaj spokojnie wynik 4-2, moja szklana kula jak to powiadam tak widzi i np wczoraj widzialem Chicago 4-1 czy 5-1 i tak wlasnie bylo (obie strzelą w hokeju kurs 1.07!). Troszke slow o Jets oprocz tej wczorajszej wygranej? 69 punktów na tym etapie - 99 maja Blues juz wspominalem. Roznica jednak dosc powazna, ktora obrazuje kto i jak sie spisuje. Jets przegrali 6 meczow z rzędu by wczoraj sobie to odbic i czy dzis moga wygrac? Mogą? Czemu? Bo wszyscy mysla, ze przegrają. Nie zdziwiłbym sie, ze gdyby kursy na NHL były wystawiane wczesniej to na gospodarzy byłoby 1.4 a w NHL nigdy niskich kursów nie ma. Co do spotkan bezposrednich to under 5 z 8 u gospodarzy i Jets przegrali 6 z 7 ostatnich spotkan. Mysle, ze nie bedzie to taki latwy mecz jak buki przewidują, ale jednak Blues pokażą tutaj jakość i dadzą popalić Odrzutowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Ottawa Senators - New York Rangers

Typ: NEW YORK RANGERS

Kurs: 2.30

Godz: 00:30

Bukmacher: Unibet

Analiza:

Dzisiejszej nocy zapraszam do prowincji Ontario gdzie leży czwarte pod względem wielkości Kanadyjskie miasto będące stolica Kanady Ottawy gdzie w miejscu sponsorowanym przez ScotiaBank tamtejsi senatorowie gościć będą wojowników z Nowego Jorku.

Inaczej zapowiadając ten mecz mógłbym powiedzieć: "granie na poważnie o play-off czas zacząć!" - przynajmniej dla Rangersów, gdyż jeśli chodzi o dzisiejszych gospodarzy możemy stwierdzić że jest już o ciut za późno. Zresztą nawet gdybym się mylił to nic nie wskazuje na to, aby hokeiści prowadzeni przez Paula McLeana zaczęli seryjnie wygrywać. Weźmy ostatnie sześc spotkań w których to musieli oni uznac wyższośc drużyn Colorado, Monrealu, Nashville czy Calgary, a więc wcale nie potentatów NHL. Czy to może byc 100% wyznacznik? Oczywiście, że nie może jednak nas nakierowywac na obraz jaki przebieg będzie miał ten mecz w którym to dominowac będą z pewnością wojownicy którzy to rozdrażnieni wczorajszą porażką 0:1 z San Jose Sharks dziś według mnie przłamią niemoc i wykarzą się minimalnie większą skutecznością aniżeli w ostatnim meczu i to wystarczy. Do tego limit pecha został już przez nich wyczerpany w ostatnim meczu.

Obie drużyny w tabeli dzieli w chwili obecnej 7 punktów.

O kim mówią przed tym meczem Komentatorzy ESPN

Bramkarz Lundqvist którzy od jakiegoś czasu złapał już stabilną bardzo dobra formę oraz Martin Louis którego trafienia wszyscy dziś włącznie ze mną oczekują i które powinno okrasic zwycięstwo gości bo o potencjale tego gracze nie trzeba się rozpisywac.

o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Calgary - Buffalo

Typ: 1ML+U7.5

Kurs: 2.90

Godz: 2:00

Bukmacher: Gamebookers

Analiza:

 

Pojedynek w dołach - jedne z najgorszych drużyn, zmierzą się dziś ze sobą, uwaga, by odbębnić mecz. Obie drużyny bez szans na play-off więc teoretycznie tutaj każdy może wygrać i każdy wynik może paść, ale jak wiadomo mam inne zdanie na ten temat. Calgary bardzo fajnie się ostatnio prezentuje. Niekoniecznie zawsze chodzi o sam wynik, ale po prostu grają dobrze i to bez Iginli. To jest dość ciekawa sprawa, bo gdyby grali jak dziś to spokojnie do play-off by się dostali, ale jednak czegoś zabrakło i dziś podejmują u siebie najgorszą drużynę NHL po kursie 1.90 - to jest niesamowite jak mozna zarabiac w takich czasach. Oczywiscie Sabres dzis mogą wygrać, ale z 10% szans jak im dam na to,to będzie dobrze. Sabres jeszcze niedawno naprawde ciekawie grali, po olimpiadzie zaskoczyli wielu, ale od odejscia Vanka mysle ze popsuło się po prstu w tej druzynie ofensywnie. Dzis tez zagra pierwszy raz w bramce młodzik, a nie Enroth (naprawde wyczyniał cuda w tym roku!) i spokojnie mysle Calgary nawet z handicapem wygra po wyzszym kursie niz sam teraz gram. Buffalo strzela teraz 1-2 bramki na mecz i to jest zdecydowanie bardzo łatwy przeciwnik do ogrania. 5 porażek z rzędu mowi nam o czyms. a Flames? Defensywnie oni naprawde potrafia ograc i najlepszych (np Blackhawks) i problem jesli istnieje u nich to o ofensywe, bo 2.62 gola na mecz u siebie to jest niestety słaby wynik i czy dzis poprawią? Nie chce mowic, ze ten mecz skonczy sie wieloma bramkami mimo slabosci obu druzyn. Wlasnie jestem przeciwny temu, bo wg mnie bedzie to granie byle pograć, ale jednak Calgary mnie zaskakiwało w tym miesiącu i chce na nich raz postawic. Pojedynki bezposrednie to 5 porażek na 6 spotkan Sabres w samym Calgary i większość jednak undery, ale po kursie 4.50 nie będe ryzykował, dlatego mysle ze Calgary dzis spokojnie da radę w nisko bramkowym pojedynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Ottawa Senators - New York Rangers

Typ: NEW YORK RANGERS :plus: 4:8

Kurs: 2.30

Godz: 00:30

Bukmacher: Unibet

Analiza:

Dzisiejszej nocy zapraszam do prowincji Ontario gdzie leży czwarte pod względem wielkości Kanadyjskie miasto będące stolica Kanady Ottawy gdzie w miejscu sponsorowanym przez ScotiaBank tamtejsi senatorowie gościć będą wojowników z Nowego Jorku.

Inaczej zapowiadając ten mecz mógłbym powiedzieć: "granie na poważnie o play-off czas zacząć!" - przynajmniej dla Rangersów, gdyż jeśli chodzi o dzisiejszych gospodarzy możemy stwierdzić że jest już o ciut za późno. Zresztą nawet gdybym się mylił to nic nie wskazuje na to, aby hokeiści prowadzeni przez Paula McLeana zaczęli seryjnie wygrywać. Weźmy ostatnie sześc spotkań w których to musieli oni uznac wyższośc drużyn Colorado, Monrealu, Nashville czy Calgary, a więc wcale nie potentatów NHL. Czy to może byc 100% wyznacznik? Oczywiście, że nie może jednak nas nakierowywac na obraz jaki przebieg będzie miał ten mecz w którym to dominowac będą z pewnością wojownicy którzy to rozdrażnieni wczorajszą porażką 0:1 z San Jose Sharks dziś według mnie przłamią niemoc i wykarzą się minimalnie większą skutecznością aniżeli w ostatnim meczu i to wystarczy. Do tego limit pecha został już przez nich wyczerpany w ostatnim meczu.

Obie drużyny w tabeli dzieli w chwili obecnej 7 punktów.

O kim mówią przed tym meczem Komentatorzy ESPN

Bramkarz Lundqvist którzy od jakiegoś czasu złapał już stabilną bardzo dobra formę oraz Martin Louis którego trafienia wszyscy dziś włącznie ze mną oczekują i które powinno okrasic zwycięstwo gości bo o potencjale tego gracze nie trzeba się rozpisywac.

o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Chicago - Blues

Typ: 2ML+U6.5

Kurs: 3.0

Godz: 1:00

Bukmacher: Gamebookers

Analiza:

 

Dziś mamy przedsmak play-offów bo mecz już z gatunku drużyn, które powinny spotkać się w finale lub niedaleko finału. Blackhawks czyli obronca tytułu sprzed roku zmierzy się z Blues, czyli wielokrotnym zwycięzcą swojej dywyzji (ostatni raz w 2012r i teraz są też na dobrej drodze). Nie chciałbym za dużo tutaj się rozpisywać. Chicago jak dla mnie gra bardzo słabo i choć nadal mają najlepszy atak u siebie, to ostatnio troche przykręcili spust. W czterech ostatnich meczach strzelali po 2 bramki na mecz i tylko z bardzo osłabionym Detroit Red Wings strzelili 4 (a to juz druzyna spokojnie AHL bez tylu gwiazd). Wczoraj tez Blackhawks grali, przegrali z Flyers 2:3, back to back. Teoretycznie mogli odpuscic mecz (taktyka), by dzis pokazac "kto tu rządzi", ale Blues moga byc bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Po pierwsze idą po Puchar Prezydenta, ktory ostatni i jedyny wygrali w 2000 roku - dzis maja 101 punktów i pewnie prowadza w tabeli ogólnej, ale takze w swojej dywizji. Ogólnie miedzy tymi druzynami zawsze pojedynki sa bardzo wyrównane, ale to goście wychodzą z nich zwycięstwo ostatnimi czasy. Cztery zwycięstwa pod rząd i naprawde dobra gra, a dziś jeszcze przyszedł do nich bramkarz Miller, ktory jest uznawany za top tej ligi (choc grywał ostatnio w Buffalo Sabres). Chicago ma gorszego bramkarza, gorsza forma formacji ofensywnych, miewaja bolesne porazki a Blues ida do przodu i na pewno meczu nie odpuszczą bo to swojaki test przed play-off. Nie są dziś faworytem, ale mysle warto sprobowac postawic tak na czuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Philadelphia Flyers - Dallas Stars

Typ: Philadelphia Flyers ML :plus: 4:2

Kurs: 1.72

Godz: 00:00

Bukmacher: Pinnacle sports

Analiza:

Czwartkowa noc jak zwykle przepełniona ofertą hokejowych spotkań zza oceanu. Zapowiada się naprawdę ciekawie - dużo zabawy przed nami. Mój dzisiejszy typ nie będzie zbyt oryginalny i wyszukany i choć staram się unikać grania tego typu spotkań nazywanych public bet-ami to dziś wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem. Jako, że jest to zabawa w PEWNIAKI DNIA podeprę się dziś ewentualną dogrywką i rzutami karnymi, ale po kolei.

Przytoczę ciekawą statystykę opartą na formie jaką prezentują obie drużyny biorąc pod uwagę ostatnie pięć meczy Philadelphia - 3 miejsce na wschodzie(7pkt) Dallas 14 miejsce na zachodzie (3pkt). Można pomyśleć biorąc pod uwagę, iż obie drużyny walczą o grę w play- off, że to chwilowa zadyszka bądź też niekorzystny kalendarz. Mogę się zgodzić, idźmy więc dalej LAST 10 games Flyers (2 miejsce na wschodzie - ustępują jedynie będącym w niesamowitym gazie miśką) 15pkt, Stars 11 miejsce na zachodzie (9pkt).

Jeszcze jedna garść statystyk

ostatnie 5 meczy wyjazdowych Dallas 1-4

Ostatnie 5 meczy u siebie Flyers 4-1

Ale jak wiadomo to tylko statystyki - na czymś jednak musimy się opierac, a jak widac one przemawiają dziś zdecydowanie za gospodarzami.

Co również bardzo ważne liderzy zespołu Giroux oraz Simmonds w ostatnich meczach regularnie punktują i ciężko mi sobie wyobrazic, aby dziś moglo byc inaczej.

Własna hala(gospodarz czuje się tu bardzo dobrze) forma (która przytoczyłem powyżej) oraz stawka meczu (paly-off) walka o jak najlepszą pozycję. Wszystko to przemawia dziś za gospodarzami.

Rekomenduję grę z "podpórką" ze względu na przeczucie które swoje źródło ma w meczu z 12 .03.2014 st Louis - dallas 2:3 OT - jako, że ma to byc pewniak dnia wole się asekurowac;]

aczkolwiek polecam równieź grę na zwycięstwo regular time oraz handi.

Miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Phoenix - Florida

Typ: 1ML+U6.5

Kurs: 2.95

Godz: 3:00

Bukmacher: Gamebookers

Analiza:

 

Spotkanie mojej ulubionej druzynyz druzyna jedna z najslabszej z wschodniej dywizji. O Coyotes moglbym pisac poematy, tylko po co? Poemat czyli Smith, ich podstawowy bramkarz. 82 rocznik i tyle razy przymierzany do reprezentacji USA i Kanady... po prostu nieobliczalny bramkarz, ale jakosciowy. Nie chcialbym przytaczac jego wszystkich statystyk, ale w 2 ostatnich sezonach sredni procent traconych bramek ponizej 2.2 to jest jednak wyczyn, prawda? Ostatnio chwalony Ryran Miller ma 2.80 i co mozemy na ten temat powiedziec? Ano wlasnie. Smith w tej druzynie spisuje sie doskonale, ale mysle ze moglby isc wyzej. Druzyna Coyotes nie jest tak mocna niestety i jesli ma sie bic to o dolne miejsca w rozgrywkach play-off. 77 punktów do 60 Floridy Panthers to nie jest znaczna róznica jednak,bo to inne dywizje, ale Pheonix daje rade u siebie. 11 miejsce na tyle druzyn NHL to jak na taka SREDNIA ekipe jest okej. Ostatnia wygrana z Kings dała im motywacji, dzis wygrają na pewno. NIe umiem znalezc ani jednego sprzeciwu przeciwko nim. Florida za to z Loungo na bramce. Stary dziad, wymiatacz NHL - ale trzeba przyznac, spokojnie te 3 bramki umie wpuscic. Florida za to ostatnio wpuszcza mase bramek (minimum te 3), ale strzela tez malo bo 2.54. Pojedynek wydaje sie wyrownany, ale licze na gospodarzy ktorzy CHCĄ do play off isc z dobrej pozycji a Panthers juz nic nie zrobią. Mysle, ze bedziemy widzieli tu underowy pojedynek i zakonczony zwyciestwem gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Blackhawks - Predators

Typ: Blackhawks :minus: 0:2

Kurs: 1.75

Godz: 00:00

Bukmacher: Bwin

Analiza:

To będzie czwarte z pięciu zaplanowanych na ten sezon spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W dwóch pierwszych rozgrywanych jeszcze w tamtym roku na terenie dzisiejszych gości drużyny podzieliły się punktami (pierwszy mecz wygrało Nashville 7:2, drugi Chicago 3:1). Niespodziewanie natomiast zakończyło się ostatnie starcie w hali United Center 14 marca, a więc niecałe dziesięć dni temu. Gospodarze ulegli 2:3 a kursy wystawione na ten mecz nie różniły się od tych dzisiejszych (+/- 0.1 dziesiąta). Za postawienie wówczas na graczy Nashville można było podobnie jak dziś otrzymać kurs w okoliach 4.00.

Czy historia może się powtórzyć i czy warto zainwestować w ten typ licząc na niespodziankę (nie lubię tego określenia) czy jak kto woli porażkę zespołu uznawanego za faworyta? Według mnie nie, mało tego decyduję się gracz na zawodników z wietrznego miasta, a wystawiony na nich kurs uważam za satysfakcjonujący.

Przejdźmy do konkretów czy tego co wydarzyło się od ostatniej potyczki między zespołami;

Chicago - pokonało u siebie Detroit (4:1) St. Louis (4:0) Caroline (3:2) ulegając też na wyjeździe będącej na fali Philadelphie.

Nashville - po porażce(day-to-day) z St.Louis (1:4) u siebie, przegrywali w wyjazdowych meczach z Edmonton (5:1) oraz Vancouver (2:0) ratując bilans ostatnich meczu w ostatnim szalonym meczu z Calgary (5:6)

Spoglądając więc na te wyniki możemy dostrzec, iż po niespodziance której byliśmy świadkami "wszystko wraca do normy" i prognozuje, że dziś będzie podobnie.

Małym plusikiem (być może dla niektórych nieznaczącym) ale wszystko przecież opiera się na domniemywaniu jest fakt, iż graczom Chicago dobrze powodzi się gdy mecz rozgrywane są w niedziele.

Statystycznie należy także dodać, iż gracze Chicago zdobywają blisko 1 bramkę na mecz więcej (CHI 3.31 NSV 2.39) tracąc przy tym (CHI 2.48 NSV 2.9).

Jak natomiast rzecz ma się co do motywacji, a raczej czy nie zabraknie jej graczom gospodarzy aby odnieść dziś zwycięstwo?

Biorąc pod uwagę to jak zacięta jest zachodnia konferencja i to że gracze Blackhawks mogą skończyć sezon zasadniczy zarówno na pierwszym jak i na piątym miejscu (7pkt różnicy między prowadzącym St.Louis i piątym Colorado) uważam, że nie.

Liczę szczególnie w tym meczu na podtrzymanie formy przez Jonathan Toews który w ostatnich 11 meczach zdobył 11 punktów (9G, 2A).

Mentalnie również wydaje mi się, iż gospodarze mają do udowodnienia graczom gości, iż wywiezienie przez nich punktów z ich własnego podwórka było przypadkowe i nie zdarzy się powtórnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Vancouver - Buffalo

Typ: 1ML+U6.5

Kurs: 2.90

Godz: 1:00

Bukmacher: Gamebookers

 

Ostatnio słaba passa z typami, ale w końcu musi przyjść lepszy dzień (a raczej noc), dlatego po 2 typach z piłki dziś znowu NHL. Miałem do wyboru Chicago, Anaheim (juz niższego kursu przez cały sezon nie wiedziałem) i dopiero Vancouver Canucks. Gospodarze tego meczu mają jeszcze iluzoryczne szanse do wejścia do play-off, a ostatnio gra zaczęła im się ciut lepiej układać, więc sądze, że z NAJGORSZĄ drużyną NHL powinni sobie poradzić. Do składu wraca młodszy z braci Sedin. oczywiście nie wiadomo w jakiej jest formie, ale załóżmy, że przynajmniej w takiej, by mógł drużynie pomóc w walce psychologicznej nad przeciwnikiem, który to z kolei zwyciężył ostatnio dopiero pierwszy raz od 8 spotkań, ale nad słabym Edmonton (młodziki ostatnio tak szaleją, że potrafią co minute tracić gola). Tak czy siak Sabres to nadal najgorsza ofensywa ligi, najgorzej punktująca drużyna ligi, najgorszy power play, choć jednak nie najgorsza defensywa. Canucks za to przeplatają wygrane z przegranymi, ale jednak coś się ruszyło w ich grze od ostatnich dwóch tygodni. Wcześniej mieli bodaj 13 porażek i nie strzelali więcej niż 2 goli na mecz (aczkolwiek obrona na dobrym poziomie). Teraz jak pisałem wraca Sedin czyli do formacji ofensywnej, więc cos tu moze pomoc. Sabres tez dzis wystawiają bramkarza z młodszej druzyny (jeden występ w NHL, 3 bramki wpuszczone) więc moze byc troszke spięty, a Canucks strzelają sporo na bramke przeciwnika. Sabres mysle będą grali defensywnie, więc nie powinno pasc tu wiele bramek (niestety nie jest potwierdzony bramkarz gospodarzy, bo może wyjść rezerwowy Markstrom i jesli tak, to moze byc bardzo ciężko o ten typ). Mimo wszystko Sabres strzelaja srednio 1.77 gola na mecz, więc trudno tutaj przewidywać by mieli jakos nagle odpalić. W pojedynkach bezpośrednich gospodarz tych meczów wygrywał w 10 na 15 spotkań i 4 z 5 Vancouver ogólnie. Mimo słabej formy mały + dla Canucks i to oni powinni wyjsc zwycięsko z tego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Tampa - Ottawa

Typ: Strzelec: Flippula

Kurs: 3.20

Godz: 1:00

Bukmacher: Doxxbet

 

Dziś kolejna nocka z NHL i tutaj powinien być pojedynek z wieloma bramkami i mam nadzieje, że to Tampa Bay Lightning będzie strzelać jak najwięcej. Obie drużyny znane z gry ofensywnej, ale juz defensywa nie spisuje się najlepiej - szczególnie u gości. Gospodarze to drużyna lepsza jakościowo, 23 punkty więcej niż Ottawa, u siebie 6 atak w NHL (3.27 gola na mecz), a Ottawa najgorsza obrona (3.28 bramek na mecz). Forma oba zespołów także pokazuje kogo tutaj uznawać za faworyta (grałbym też Tampe z handi po kursie 2.60-2.70), gdyż 5 wygranych pod rząd ze strzelanymi 3-5 bramkami to jest dobry rezultat (ostatnio przegrana 3-4 z Penguins, ale z rezerwowym bramkarzem). Ottawa za to przegrywa mecz za meczem (6 porażek pod rząd, w tym 4-8 z NYR). Ostatnio bardzo dobre dni dla Fina Flippuli, który teraz punktował w 8 meczach pod rząd i jest to jego najlepsza forma w życiu, więc nalezy z tego skorzystać (byc moze nawet gdyby przeciwnik był słabszy). Fin lideruje też w punktach w drużynie, ale także w golach (24) wyprzedzając wielokrotnego króla strzelców NHL Stevena Stamkosa (21 bramek). Być może też Johnson dziś ukłuje - na niego kurs 4.50. Jednak jak mowie, w najlepszej formie wydaje się być Fin i na niego stawiam. Dla mniej pewnych jest też Stamkos po kursie 1.90, a ten strzela prawie w każdym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Nashville Predators - Colorado Avalange

Typ: COLORADO :minus: 4:5 ( regulaminowy czas 4:4)

Kurs: 2.35

Godz: 01:00

Bukmacher: Unibet

Nashville mimo, iż poza burtą jeśli chodzi o awans do rozgrywek play-off potrafili wygrac ostatnie dwa mecze sprawiając tym (zwłaszcza ostatnim) sporą niespodziankę pokonując graczy Chicago na ich terenie 0:2. Dziś wracają na własne śmiecie, gdzie gościc będą drużynę walczącą o to by w pierwszej rundzie play-off prawdopodobnie grając wlaśnie przeciw Chicago miec przewagę własnego lodowiska.

Colorado bo o nich mową maja w chwili obecnej trzy punkty straty do zajmujących jedno miejsce przed nimi(4) Chicago, ale też do rozegrania jeden mecz więcej.

Wracając jednak do Nashville które tak zaskoczyło mnie w ostatnim spotkaniu to fakty pozostają nie ubłagane o stwierdzic należy że z pewnością nie jest to drużyna własnego lodowiska. Ich bilans po przerwie IO to 2 wygrane 6 porażek z czego pięc ostatnich meczy. W całym sezonie u siebie w 36 meczach zdobyli zaledwie 34 punkty co czyni ich w tej kwestii zaraz obok edmonton oilers najgorsza drużyną ligi w tej statystyce. Colorado natomiast w meczach wyjazdowych mimo ostatniego zastoju (przegrana z Winnipeg i Montreal na wyjeździe oraz z Bostonem u siebie) jest hedną z najlepiej radzących sobie na wyjazdach drużyną ligi 34 M- 45pkt

Według mnie obie drużyn dzieli różnica jednej klasy, ale jak wiadomo jest to hokej i wszystko może się wydarzyc uważam jednak kurs wystawiony za dobry, warty zagrania gdyż daje ok 70% szans na powodzenie tego typu Matt Duchene oraz Jami McGeinn przez komentatorów zza oceanu uważani sa za zawodników którzy powinni zrobic w tym meczu różnice i rozstrzygnąac jego losy pod czym ja się podpisuje, a jak bedzie oczywiście przekonamy się rano;]

miłego ogladania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Ottawa Senators - Carolina Hurricanes

Typ: OTTAWA SENATORS

Kurs: 2.50

Godz: 01:30

Bukmacher: Bet365

Analiza :

Cóż jestem wielkim fanem gości dzisiejszego spotkania jednak ich obecna forma nie napawa optymizmem.. dlatego dzisiaj typ na Ottawę która jest na fali wznoszącej , minionej nocy mecz zakończył się wynikiem 6-3 , prawdziwy pokaz hokeja w wykonaniu Michalka, znakomity w bramce Lehner który na 40 strzałów puścił tylko 3 bramki przy których nie miał nic do powiedzenia, cóż myślę że Ottawa tak jak wczoraj powinna sobie poradzić z Caroliną.. odpowiedź już niebawem ! powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL, godz. 20.05

Spotkanie: St. Louis Blues - Colorado Avalanche

Typ: under 5,5

Kurs: 1,71

Bukmacher: Bet365

Analiza:

AVALANCHE (49-21-6) at BLUES (52-17-7)

Last 10: Colorado 6-3-1; St. Louis 7-3-0

Jak widać po przedstawionych w skrócie statach obie ekipy są w gazie i co ważne już z pewną kwalifikacją do playoffów. Blues to na razie liderzy w Western. Grają serię domową, którą zakończy właśnie mecz z Avalanche. Na razie seria udana, bo wygrali 3 mecze, a przegrali tylko z bardzo potrzebującymi punktów Dallas. Znowu Avs znajdują się na 4 miejscu w Western i mają 1 pkt. przewagi nad Chicago, czyli drużyną z tej samej Pacific Div, co goście dzisiejszego meczu. Więc jest tutaj znowu walka o 4 miejsce w konferencji i przewagę własnego lodowiska. Z racji walki o 4 miejsce na pewno zawodów nie odpuszczą. Co więcej gooście są w świetnej dyspozycji. Wygrali 5 kolejnych gier, z m.in. Columbus, San Jose czy wczoraj z Rangers. W ostatnich 15 grach gospodarze zaliczyli 4 overy, goście 6. W obu ekipach nie mamy najlepszych graczy. Avs zagrają bez McLeod, Parenteau i niestety Duchene (23g/47a). Poważne ubytki też u gospodarzy bo Jackman (jeden z liderów defensywy), Steen (33g/27a, najbardziej produktywny gracz w zespole) i Tarasenko (22 gole). W tym sezonie 3 mecze i 3 wygrane Blues (2:1, 4:1, 7:3). Według mnie Avs powinni dzisiaj powalczyć o dobry wynik, a patrząc np. na to, że Blues ostatnio stracili 1, 0, 4, 1 goli i że Avs nie daje rywalom strzelić więcej niż 2 gole to liczę na under bramkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Buffalo Sabres - New York Islanders

Typ: Buffalo Sabres poniżej 1,5 bramki w meczu (regulaminowy czas gry)

Kurs: 3,45

Godz: 13.04.2014 23:00

Bukmacher: Marathonbet

Analiza: Buffalo Sabres to chyba najgorsza drużyna w lidze. Sabres rzadko kiedy wygrywają. Na 10 ostatnich spotkań Buffalo zwyciężyli tylko w jednym spotkaniu pokonując po karnych New Jersey Devils. Buffalo kiepsko wygląda w niemal każdym elemencie gry. Ich ofensywa jest bardzo słaba, strzelają niewiele bramek. W całym sezonie w 81 meczach zdobyli oni zaledwie 154 bramki, co daje średnią niższą niż dwie bramki na mecz, a przecież wliczają się też w to dogrywki i karne. W regulaminowym czasie gry tych bramek jest dużo mniej niż 154. Buffalo Sabres to jest zdecydowanie najgorsza ofensywa w całej lidze i tak niski wynik bramkowy to po prostu wstyd. New York Islanders to dużo lepsza drużyna od Buffalo. W marcu ich gra wygląda dość solidnie. Na cztery ostatnie mecze wyjazdowe New York Islanders w dwóch z nich stracili mniej niż dwie bramki w regulaminowym czasie gry: z Montrealem nie stracili żadnej, a z Ottawą jedną. Całkiem możliwe, że z Buffalo również stracą tylko jedną bramkę, a może nawet żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Hokej na lodzie - NHL

St.Louis Blues - Chicago Blackhawks

Typ: X

Kurs: 3.50

Bet365

Data i godzina: 26.04.2014 02:00

 

W piątej rundzie spotkań play-off w hokeju na lodzie spotkają się ze sobą drużyny z Missouri i Illinois. Dotychczasowe spotkania to były bardzo zacięte mecze, w których trzykrotnie w regulaminowym czasie gry padał remis, a tylko raz w Chicago gospodarze wygrali minimalnie 2:0. W zwycięstwach też na razie jest idealny remis 2:2, a gra toczy się do czterech zwycięstw. Bluesmani w trzech z czterech spotkań zawsze wychodzili pierwsi na prowadzenie, tylko w tym przegranym meczy 2:0 ta sztuka im się nie udała. Czarne Jastrzębie natomiast potrafili doprowadzać do remisów i ciekawą zależnością jest to, że każdy z tych remisów kończył się wynikiem 3:3. Dla osób sceptycznie nastawionych na granie w hokeju remisów, ciekawy może być typ over 5,5 z dość sporym kursem powyżej 2,30. Mecze pomiędzy tymi drużynami w historii bardzo często kończyły się remisami, a obecna faza play-off pokazuje tylko, że warto czasem zaryzykować i zagrać taki typ. W sumie warto też zauważyć, że ostatnie osiem dni play-offów w NHL, tylko raz nie zdarzył się remis, a grane są raptem trzy cztery mecze dziennie. Pozostałe siedem dni to za każdym razem co najmniej jeden remis w jakimś spotkaniu padał. Tutaj też stawiam na taki wynik i nie będę oryginalny mówiąc iż stawiam na wynik 3:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie - NHL

St.Louis Blues - Chicago Blackhawks

Typ: X

Kurs: 3.50

Bet365

Data i godzina: 26.04.2014 02:00

 

W piątej rundzie spotkań play-off w hokeju na lodzie spotkają się ze sobą drużyny z Missouri i Illinois. Dotychczasowe spotkania to były bardzo zacięte mecze, w których trzykrotnie w regulaminowym czasie gry padał remis, a tylko raz w Chicago gospodarze wygrali minimalnie 2:0. W zwycięstwach też na razie jest idealny remis 2:2, a gra toczy się do czterech zwycięstw. Bluesmani w trzech z czterech spotkań zawsze wychodzili pierwsi na prowadzenie, tylko w tym przegranym meczy 2:0 ta sztuka im się nie udała. Czarne Jastrzębie natomiast potrafili doprowadzać do remisów i ciekawą zależnością jest to, że każdy z tych remisów kończył się wynikiem 3:3. Dla osób sceptycznie nastawionych na granie w hokeju remisów, ciekawy może być typ over 5,5 z dość sporym kursem powyżej 2,30. Mecze pomiędzy tymi drużynami w historii bardzo często kończyły się remisami, a obecna faza play-off pokazuje tylko, że warto czasem zaryzykować i zagrać taki typ. W sumie warto też zauważyć, że ostatnie osiem dni play-offów w NHL, tylko raz nie zdarzył się remis, a grane są raptem trzy cztery mecze dziennie. Pozostałe siedem dni to za każdym razem co najmniej jeden remis w jakimś spotkaniu padał. Tutaj też stawiam na taki wynik i nie będę oryginalny mówiąc iż stawiam na wynik 3:3.

 

2:2 :plus::plus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: San Jose Sharks - Los Angeles Kings

Typ: powyżej 5,5 bramek w meczu

Kurs: 2,62

Godz: 01.05.2014 4:00

Bukmacher: Marathonbet

Analiza: Stan rywalizacji na chwilę obecną to 3:3, więc jest to roztrzygający o losach awansu do drugiej rundy mecz. Na brak emocji kibice obydwu drużyn z całą z pewnością narzekać nie mogą. Gdy już się wydawało, że San Jose Sharks dzięki zwycięstwu w trzech pierwszych meczach bez problemu awansują, to Los Angeles Kings niespodziewanie zabrali się do roboty i doprowadzili do wyrównania stanu rywalizacji. Siódmy i zarazem ostatni mecz tej emocjonującej serii na pewno będzie pełen walki, emocji, nie powinno zabraknąć różnego rodzaju prowokacji, a co za tym idzie kar. Nieprzyjemne zadanie mają bramkarze, gdyż to właśnie na nich ciąży największa presja, więc w takich meczach łątwiej jest o jakieś głupie błędy. Seria pomiedzy tymi zespołami jest bogata w bramki. Over 5,5 mieliśmy w aż czterech na sześć rozegranych spotkań. Co najmniej sześć bramek oglądaliśmy w meczach numer 1, 2, 3, 4. W meczach numer 1, 2, 4 mieliśmy aż po dziewięć bramek, więc bardzo overowa jest ta seria. Postawa w defensywie jak i postawa bramkarzy obydwu drużyn póki co nie są w optymalnej dyspozycji, a ogromna presja w decydującym spotkaniu na pewno im nie pomoże. Tutaj są spore szanse, by znowu było co najmniej sześć bramek, a kurs na to jest bardzo wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Colorado Avalanche - Minnesota Wild

Typ: X

Kurs: 3,60

Godz: 01.05.2014 03:30

Bukmacher: Bet365

 

Ostatni mecz w fazie play-off pomiędzy tymi drużynami, to jest akurat pewne, przy obecnym stanie i idealnym remisie 3:3 zwycięzca tego meczu awansuje do ćwierćfinału gdzie czeka na ich już zespół Chicago Blackhawks. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte, nawet to ostatnie wygrane przez Minnesotę 5:2 statystycznie było równe, ale większą skutecznością wykazali się wtedy zawodnicy trenera Yeo. Ciekawe jest to, że co drugi mecz w tych play-offach te zespoły remisują. Na początek 18 kwietnia w Colorado 4:4 (zwycięstwo gospodarzy po dogrywce), 20 kwietnia to samo miasto i znowu zwycięstwo gospodarzy tym razem w regulaminowym czasie gry 4:2, 22 kwietnia w Minnesocie remis 0:0 i po dogrywce górą Wild, 25 kwietnia znów na lodowisku

Xcel Energy Center tym razem gospodarze bez dogrywki wygrywają 2:1, kolejny mecz w Denver 27 kwietnia i kolejny remis tym razem 3:3 i po dogrywce Colorado Avalanche górą, a ostatnie spotkanie z 29 kwietnia znowu w Minnesocie i zwycięstwo 5:2 podopiecznych Mike Yeo. Jak tak patrzeć na te statystyki to pewnym typem wydaje się być zwycięstwo gospodarzy stawiane wraz z dogrywką, ale ja bardziej byłbym skłonny żeby zaryzykować w tym spotkaniu remis. Trener Patrick Roy na pewno jest zadowolony, że grają na lodowisku Pepsi Center, bo choć mecz pewnie będzie zacięty jak wszystkie, ale jednak atut gry u siebie może mieć tutaj wpływ. Zapowiada się ciekawe spotkanie w którym stawiałbym na remis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Godzina: 1:00

Spotkanie: Rangers - Flyers

Typ: Rangers

Kurs: 2.04

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Co prawda większe przekonanie mam do zwyciestwa Colorado nad Minnesotą, ale stawiam na Rangers ponieważ grają już o godzinie 1:00 i ten mecz spokojnie obejrze. To jest juz ostatni mecz w play-off. Decydujący. Po 6 meczach jest remis 3-3. O tyle dobrze dla Rangers, że spotkanie odbywa się u nich, ale o tyle źle, że lepiej w sezonie zasadniczym grali na wyjazdach. Zalety/wady obu ekip wypisywałem przy okazji poprzednich spotkań. Jeśli Rangersi zachowają spokój w defensywie, to myśle, że przejdą Flyers. Mają lepszego bramkarza, który wyciąga niesamowite sytuacje, szczególnie w ważnych meczach. Także lepiej ustawiają się defensywnie. Flyers z kolei mają jednak problemy z bramkarzem (w trakcie play-off został zmieniony), a ofensywa nie zawsze trybi - szczególnie w pojedynkach bezpośrednich. Jedno zwycięstwo na 10 ostatnich meczów Flyers w Nowym Jorku. Na wyjazdach Flyers też na ogół nie prezentują się zbyt dobrze. W tym roku chociażby wygrali tylko 5 meczów na wyjazdach nie licząc stycznia (tam mieli chwilową dobrą passę). Liczę po prostu na zacięty mecz, który wygrają gospodarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Godzina: 1:30

Spotkanie: Boston - Montreal

Typ: Boston TT over 2,5

Kurs: 1.87

Bukmacher: Gamebookers

Analiza:

 

2 runda play-off. Boston Bruins, czyli zwycięzcy Pucharu Prezydenta (najwieksza ilosc punktów w sezonie zasadnicznym) podejmują Montreal Canadiens, czyli rywala konferencyjnego, z którym w play-offach mierzył się juz 33 razy. Co do pojedynków bezpośrednich to Montreal nie ustępuje za bardzo Bostonowi i zawsze im się z nimi grało dość łatwo. Canadiens wygrali 6 z 7 ostatnich meczów i 4 w samym Bostonie. Mimo wszystko Montreal nie jest tak klasową drużyną jak Boston i w praktycznie każdym aspekcie spisywali się gorzej. Co do ostatniej rundy play-off to Boston dość łatwo rozprawił się z Detroit Red Wings, a Montreal z Tampą Bay. Bramkarzy obie ekipy mają całkiem niezłych (choc Price po kontuzji dopiero wrocil niedawno). Dlatego kolejny raz liczę na zacięty mecz. Historia jest za goścmi, ale Boston jest mocniejszy i słusznie uznaje się ich za faworyta. Co do samych goli, to Boston bardzo rzadko trafia mniej niż 3 bramek (3 razy na ost 15 meczów), a u siebie mają średnią 3.2 goli na mecz. Play-offy rządzą się swoimi prawami. Nie znamy taktyki na ten mecz, ale Boston jest dobrą ofensywną ekipą, więc myśle, że będą trafiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Godzina: 3:30

Spotkanie: Chicago - Minnesota

Typ: 1

Kurs: 1.85

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Kolejna runda fazy play-off w NHL. Para wydaje się bardzo nierówna. Sądze, że Chicago Blackhawks przejdą Minnesotę bez najmniejszych problemów w 4-5 meczach. Chicago czyli ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Stanleya na przeciw Minnesocie. Totalny przeciętniak słynący z gry defensywnej, a który w ostatnim czasie w obronie krotko mowiąc "nie zachwyca". Męczyli sie strasznie z Colorado Avalanche, a to też drużyna nie należąca do topu. Wild awansowali po duzym farcie. Chicago miało tez spore problemy, ale mieli na przeciw St Louis Blues, czyli jedna z najlepszych druzyn pod kazdym względem w statystykach sezonu zasadnicznego. Blackhawks to duza siła ofensywna, szczególnie u siebie. Bazuja na indywidualnosciach Kane, Toews, Sharp przede wszystkim. Oni w kazdej sekundzie mogą odmienic losy meczu. Minnesota ma naprawde duze problemy z defensywą i choc strzelali sporo Colorado, to na wyjazdach z srednia niewiele ponad 2 goli na mecz nie dadzą rady zawojować czegoś w tej parze. Z reszta jak pisalem ani Bryzgalov ani Kuemper nie spisywali sie za dobrze w bramce. Chicago ma jedna z najlepszych ofensyw, a szczegolnie u siebie i ten mecz powinni na spokojnie wygrac. Minnesota tylko raz na ostatnie 6 spotkan wygrała w samym Chicago, a w tym jednym strzelili aż 5 bramek. Tyle strzelic nie dają rady i jakos trudno mi uwierzyc, ze moze dzis dojsc do dogrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Anaheim Ducks - Los Angeles Kings

Typ: powyżej 6,5 bramek w meczu

Kurs: 3,25

Godz: 04.05.2014 2:05

Bukmacher: Bet365

Analiza: Wydaje mi się, że to będzie dość overowy mecz i na brak bramek kibice nie będą narzekać. W pierwszej rundzie w meczach obydwu tych drużyn dość często mieliśmy over 6,5. Anaheim Ducks grali z Dallas Stars, gdzie co najmniej siedem bramek było w trzech meczach(na siedem rozegranych), przy czym na trzy spotkania grane w Anaheim over 6,5 był aż dwa razy. Los Angeles Kings pod tym względem są jeszcze lepsi, gdyż over 6,5 był u nich w czterech meczach spośród siedmiu rozegranych. W meczach wyjazdowych Los Angeles Kings mieli dwa overy 6,5 i dwa undery. Anaheim Ducks to drużyna, która jest bardzo mocna jeśli chodzi o grę w ataku, strzelają sporo bramek. W meczu z Kings ze trzy lub cztery bramki moim zdaniem strzelić powinni. Gorzej jednak wygląda ich defensywa i tracą przez to niemało bramek. Los Angeles Kings są teraz w bardzo dobrej formie i wreszcie ich ofensywa zaczęła strzelać bramkę za bramką. W ostatnim meczu strzelili oni zespołowi San Jose Sharks aż pięć bramek. Biorąc pod uwagę cztery ostatnie mecze Kings, to tych bramek strzelili bardzo dużo, bo 18. W tym spotkaniu co najmniej siedem bramek jest całkiem realne biorąc pod uwagę formę zespołów oraz to gdzie grają, bo w hali Anaheim zwykle bramek jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Godzina i data: 4.05.2014 21:00

Spotkanie: Chicago - Minnesota

Typ: 1

Kurs: 1.83

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Nie ma sensu tutaj pisać nowej analizy, bo to jest wciąż ta sama para, a w jeden dzień sytuacja w obu ekipach się nie zmieniła. Do tego co wcześniej napisałem, dopiszę tylko wzmianke o meczu numer 1, ale to po tej analizie:

Kolejna runda fazy play-off w NHL. Para wydaje się bardzo nierówna. Sądze, że Chicago Blackhawks przejdą Minnesotę bez najmniejszych problemów w 4-5 meczach. Chicago czyli ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Stanleya na przeciw Minnesocie. Totalny przeciętniak słynący z gry defensywnej, a który w ostatnim czasie w obronie krotko mowiąc "nie zachwyca". Męczyli sie strasznie z Colorado Avalanche, a to też drużyna nie należąca do topu. Wild awansowali po duzym farcie. Chicago miało tez spore problemy, ale mieli na przeciw St Louis Blues, czyli jedna z najlepszych druzyn pod kazdym względem w statystykach sezonu zasadnicznego. Blackhawks to duza siła ofensywna, szczególnie u siebie. Bazuja na indywidualnosciach Kane, Toews, Sharp przede wszystkim. Oni w kazdej sekundzie mogą odmienic losy meczu. Minnesota ma naprawde duze problemy z defensywą i choc strzelali sporo Colorado, to na wyjazdach z srednia niewiele ponad 2 goli na mecz nie dadzą rady zawojować czegoś w tej parze. Z reszta jak pisalem ani Bryzgalov ani Kuemper nie spisywali sie za dobrze w bramce. Chicago ma jedna z najlepszych ofensyw, a szczegolnie u siebie i ten mecz powinni na spokojnie wygrac. Minnesota tylko raz na ostatnie 6 spotkan wygrała w samym Chicago, a w tym jednym strzelili aż 5 bramek. Tyle strzelic nie dają rady i jakos trudno mi uwierzyc, ze moze dzis dojsc do dogrywki.

 

Teraz dodatkowe info.

Pierwszy mecz zakonczyl sie wygraną Chicago 5:2, choć 3 ostatnie bramki padły pod koniec 3 tercji. Mimo wszystko Chicago spokojnie kontrolowało grę przez 2 tercje. W trzeciej coś poszło nie tak na początku, ale jak juz mowilem - indywidualnosci przechyliły szale zwyciestwa na korzysc Chicago, a Kane zaliczył 2 trafienia. Bramkarz ekipy gości czyli Bryzgalov spisuje się bardzo słabo, a w 18 ostatnich meczach play-off puszczał co najmniej 3 bramki. Sytuacja kadrowa obu ekip nie zmieniła się od przedwczoraj. Poza tym Crawford dość dobrze bronił w tym pierwszym meczu. Podtrzymuje zdanie, że Chicago łatwo przejdzie Wild i ten mecz u siebie także wygrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Godzina: 1:30

Spotkanie: Pittsburgh - Rangers

Typ: Pittsburgh O2,5 ML

Kurs: 2.20

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Druga runda play-off. W pierwszej Pittsburgh miał słabego rywala w postaci Columbus Blue Jackets i w wiekszosci meczów byli to rownorzędni przeciwnicy dla Penguins. Przede wszystkim gospodarze tego meczu zawodzą w defensywie. Bramkarz (Fleury) niezbyt pasuje do tego stylu gry. W tym upatruje szans gości i życzyłbym sobie, by to oni wygrali tą parę (a czy ten mecz, zobaczymy). Na pewno ofensywnie w tym meczu zdarzyc moze sie wszystko. Mogą paść 3 bramki, a moze i 10, poniewaz obie ekipy mają kim straszyc. Malkin, Neal, Kunitz, Crosby na przeciwko St Louis, Nash, Richards, Stepan. Tylko wlasnie roznica w obronie, bo moze i obie ekipy graja na w pół defensywnie, ale bramkarza goscie maja zdecydowanie lepszego. Z reszta tez Rangersi lepiej graja na wyjazdach, lepiej taktycznie. NYR mieli trudniejszego przeciwnika w 1 rundzie bo Flyers (ktorzy radzili sobie ostatnio bardzo dobrze z PIT). Mecze bezposrednie tych druzyn ostatnio obfitują w bramki, ale nie ma tu wyraznego faworyta.

Ogólnie stawiam na Rangers, ale sądze, że tak ofensywnie nastawiona ekipa jaką są gospodarze będzie potrafiła strzelić te 3 bramki. Szczególnie, że w pierwszym strzelili tylko dwie.

 

Dodatkowe info:

Pierwszy mecz to zwyciestwo 3:2 Rangers po dogrywce.

Słabsza 2 tercja, ale 1,3 i dogrywka dla nich.

Kibice gospodarzy zastanawiaja sie gdzie Crosby podział formę. Gdyby nie powrót Malkina po kontuzji, to byłoby dużo gorzej.

Rangersi po 1 meczu zawsze odpuszczają. To moze byc kluczowe, jeśli patrzeć przez pryzmat logiki play-offów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

Typ: X

Kurs: 3,50

Godz: 06.05.2014 01:30

Bukmacher: Bet365

 

W kolejnym już trzecim meczu ćwierćfinałów fazy play-off spotkają się zespoły z Nowego Jorku i Pittsburgha. Pierwsze dwa mecze rozgrywane były na lodowisku Consol Energy Center i w pierwszym meczu 3 maja padł remis 2:2, a po dogrywce wygrali Rangersi, by w następnym meczu 5 maja już ulec 3:0 gospodarzom. Dlatego na ten moment mamy remis 1:1 i otwartą drogę do półfinału dla obu drużyn, lecz tym razem przenosimy się do Nowego Jorku na lodowisko Madison Square Garden. Wszystkie mecze w tym roku rozgrywane pomiędzy tymi zespołami były zacięte, odbyły się do tej pory cztery spotkania gdzie dwa razy padał remis i dwa razy wygrywały Pingwiny. Warto wspomnieć, że do tej pory wszystkie mecze były rozgrywane w Pittsburghu. Pod koniec ubiegłego roku tzn. 19 grudnia New York Rangers podejmowało zespół z Pensylwanii i po bardzo wyrównanej grze padł remis 2:2. Fakt jest taki jednak że to dzisiejsi goście od pięciu spotkań nie przegrali z rywalami z Nowego Jorku i na pewno będą chcieli utrzymać tą passę. Bardzo dużo remisów pada ostatnio w NHL, zwróciłem uwagę że co drugi-trzeci mecz potrzebne w spotkaniach są dogrywki i dopiero one wyłaniają zwycięzce. Wydaje mi się, że tutaj będzie identycznie i po kolejnym zaciętym spotkaniu padnie tutaj remis 2:2 lub 3:3. W 1/8 finału Rangersi wyrzucili z play-offów zespół Philadelphia Flyers wygrywając 4:3, a Pingwiny wyeliminowały słaby zespół Columbus Blue Jackets notując wynik 4:2 w meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Godzina: 4:00

Spotkanie: Anaheim - Kings

Typ: Anaheim 1 tercja

Kurs: 2.90

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Para wydaje się być kolejny raz wyrównana. Anaheim odprawiło z niemałymi kłopotami w 1 rundzie Dallas, a Kings przeszli Sharks. Przegrywali juz 0-3 prezentujac sie FATALNIE, by pozniej wygrac gładko kolejne 4 mecze. Z formą ofensywną trafili, z defensywną niestety nie. Ciekaw jestem czy nie beda mieli w nogach tych 7 pojedynków, bo Anaheim gralo ich mniej. Tylko ta druzyna takze defensywnie mnie nie przekonuje i graja tutaj bardzo chaotycznie od kilku miesiecy juz. Sezon zasadniczy dla nich w koncowce był tez bardzo fatalny, gdzie pamietam bodaj Calgary wcisnelo im w jednej tercji chyba 6 bramek, czy Edmonton 4, by dopiero zatrybili w ostatniej tercji by doprowadzic do wygranej 5-4. Ofensywnie Anaheim jest mocniejsze, tu nie ma watpliwosci. Tyle ze jesli Kings postaraja sie o dobra gre w obronie to moze byc bardzo ciezko tutaj gospodarzom. Kings to druzyna underowa - jesli dzis zachowa swoj styl gry, to nie powinno rozstrzygnac to wiecej niz 1 bramka roznicy. Spotkania bezposrednie dla Anaheim. Mez numer jeden zakonczyl sie wygrana Kings 3-2 - ale prawda jest taka, ze nie zasluzyli na ta wygraną. Czy dzis zagrają inaczej? Nie sądze. Nadal mają niesamowitą defensywę, ale Anaheim u siebie powinno jednak wygrać, szczegolnie ze w poprzednim meczu raczej dominowali, a tylko bramkarz gosci ratował im skórę. Uwazam, ze szybko strzelą golą i pierwsza tercja zadecyduje o wygranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...