Skocz do zawartości

[Zamknięty] NHL 2013/2014


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi


Oczywiście ruszy, z początkiem października ;) Na razie grają sobie preseason, co jest niezłą okazją do zarobienia na overach, jeśli któryś bukmacher ma te spotkania w ofercie (żaden u których aktualnie gram %-) )

Wygląda na to, że faworyci bez zmian, ciekaw jestem drużyn z końca tabeli i tych, którym niewiele zabrakło do awansu do playoffów, kilka ładnych transferów mają za sobą :))

 

Ruszamy 1 października kanadyjskim meczem Toronto vs. Montreal.

Powodzenia!

 

PS. Mam nadzieję, że hokejowy również ruszy zgodnie z planem... :D

 

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ruszy, z początkiem października

 

to miałem na myśli, bo skoro preseasony grają to i sezon się odbędzie o czasie :p

 

PS. Mam nadzieję, że hokejowy również ruszy zgodnie z planem... :D

 

nie dali sponsora :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL, mecz przedsezonowy

Spotkanie: Boston Bruins - Washington Capitals

Typ: powyżej 5,5 bramek w meczu

Kurs: 2,05

Godz: 24.09.2013 1:00

Bukmacher: Bet365

Analiza: Zaciekawił mnie tak wysoki kurs na over w tym spotkaniu. W tym sezonie bramek będzie znacznie więcej niż w zeszłym biorąc pod uwagę zmiany. Widać już to po wynikach meczów przedsezonowych, gdyż bardzo dużo bramek w nich pada. Washington Capitals na cztery rozegrane mecze przedsezonowe mają aż trzy overy 5,5 bramek., przy czym w meczach wyjazdowych 2/2. Boston Bruins na cztery rozegrane dotychczas mecze mają na swoim koncie dwa overy, jednak na własnym lodzie grali jak do tej pory raz i tam był bardzo wysoki over, gdyż 8:2 dla Detroit Red Wings. Jako że jest to mecz przedsezonowy, to wątpię, by drużyny grały jakoś wyjątkowo twardo w defensywie. Podejrzewam, że zobaczymy tutaj bardzo otwarty mecz, z dużą ilością bramek, stąd bardzo mi się podoba kurs na over 5,5 w tym spotkaniu. Liczę tutaj na podobny mecz jak to było w spotkaniu Boston-Detroit, gdzie był grad bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Winnipeg Jets @ Edmonton Oilers

Typ: Edmonton Oilers strzelą powyżej 4 bramek (zwrot jeśli strzelą dokładnie cztery bramki)

Kurs: 3,75

Godz: 02.10.2013 4:05

Bukmacher: William Hill

Analiza: Edmonton Oilers to drużyna, która ma wielu młodych, bardzo utalentowanych hokeistów. Na papierze ten zespół wygląda mocno, jednak w ostatnich sezonach zawodził na całej linii. Całkiem możliwe, że ten sezon będzie dla nich znacznie bardziej udany. Edmonton świetnie grał w meczach przedsezonowych. Szczególnie imponująco wyglądała ich gra na własnym lodowisku. Grali u siebie pięć spotkań: porażka 5:6 z Calgary Flames, wygrana 5:2 z Vancouver Canucks, wygrana 2:1 z Winnipeg Jets, zwycięstwo z New York Rangers 5:3 oraz przegrana 0:4 z Dallas Stars. Jak widać w trzech na pięć spotkań granych u siebie Edmonton strzelał rywalom po pięć bramek. Winnipeg słabiutko grali w meczach przedsezonowych. Jedno zwycięstwo na osiem rozegranych spotkań to fatalny wynik tej drużyny. Ostatni swój mecz Jets przegrali 0:5 z Boston Bruins. Myślę, że kurs jest warty ryzyka no i mamy zwrot jeśli Oilers strzelą cztery bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie/ NHL

04.10.2013 01:05

Washington-Calgary

typ: Nicklas Backstroem strzeli bramkę Tak

kurs: 3,50

buk: Betsson

 

Dzisiejszej nocy stołeczny klub z Waszyngtonu podejmować będzie ekipę Calgary flames. Po wyjazdowej porażce z Chicago, występ na własnej tafli będzie okazją do pokazu siły. Spodziewam się szturmu ze strony Capitals i popisowych akcji głownie ze strony pierwszej formacji w której znajdują się Oviechkin, Backstrom i Johansson. Spośród tej trójki a nawet dwójki Ovca/Szwed zdecydowałem się postawić, że bramkę strzeli środkowy napastnik Backstrom. Szwed rozegrał bardzo dobre spotkanie przeciwko Chicago zdobywając 2 punkty za asysty oddając tylko 2 strzały w całym meczu. Dziś okazji strzeleckich powinno być więcej i Szwed odda pewnie około 4 strzałów w tym miejmy nadzieje co najmniej 1 celny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie/ NHL

04.10.2013 04:00

San Jose Sharks - Vancouver Canucks

typ: X

kurs: 3,60

buk: Bet-at-home

 

W dzisiejszym meczu który będzie pierwszym dla tych drużyn w konferencji zachodniej spotkają się San Jose Sharks z Vancouver. Wydaje się, że drużyna dzisiejszych gospodarzy jest tutaj zdecydowanym faworytem biorąc pod uwagę bilans ostatnich meczu head-to-head, a także obecnej formy jaką prezentują. San Jose rozegrało we wrześniu sześć spotkań z czego cztery wygrali (były dwa remisy, w jednym meczu porażka w drugim wygrana po dogrywce) natomiast goście zaliczyli dwa zwycięstwa i cztery porażki (w tym dwie porażki właśnie z gospodarzami). Vancouver nie wygrał z dzisiejszymi przeciwnikami ostatnich dziewięciu meczu, ale zanotował trzy remisy po których to przegrał w dogrywkach lub karnych. Ciekawie wygląda statystyka meczy bezpośrednich, ponieważ już trzykrotnie z rzędu zdarzyło się tak że po dwóch meczach bez remisu kolejnym wynikiem pomiędzy tymi drużynami był właśnie remis. Akurat ostatnie dwa mecze wygrało San Jose 5:0 i 3:2, więc analogicznie teraz stawiam w tym meczu na remis 2:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej na lodzie/ NHL

06.10.2013 02:00

Chicago-Tampa Bay

typ: over 5,5

kurs: 1,87

bukmacher: Sportingbet

 

Zdobywca Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks podejmować będzie na własnym lodzie ekipę Tampa Bay. Goście znani są ze swojej ofensywnej gry szczególnie w meczach wyjazdowych. Szczególnie mocnym elementem gry jest gra w przewadze gdzie mają takiego egzekutora jak Steven Stamkos. Bolączką ekip z Tampy jest obsada bramkarska gdyż nie mają golkipera z topowej czołówki. Chicago z Kolei na własnym lodzie potrafi ogrywać każdego a mają spore armaty w ofensywie. W openerze wygrali 6-4 przeciwko Capitals. Jak widać bramkarz Chicago Holtby również niezbyt udanie zainaugórował sezon. Obie drużyny preferują ofensywny styl dlatego spodziewam się bezproblemowego przekroczenia linii 5,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: Vancouver Canucks - New Jersey Devils

Typ: 1

Kurs: 1,90

Data i godzina: 09.10.13 04:00

Bukmacher: bet-at-home

Analiza:

Moim zdaniem Vancouver, zaraz obok Chicago to główny zespół konferencji zachodniej, który powalczy o końcowy tryumf.

Oba zespoły mają w tym sezonie po 3 spotkania. Dzisiejsi gospodarze dwie wygrane i porażka, natomiast NJ Devils trzy razy zjeżdżali z tafli pokonani, z uwzględnieniem dogrywek i karnych. Co ciekawe w ostatnich trzech latach górą byli Vancouver, co może oznaczać że Diabły po prostu im leżą jako rywal, a jeszcze będą grać na własnej tafli.

Vancouver Canucks u siebie zdaje się być drużyną solidną, która na własnym lodzie potrafi ograć każdego, więc ze średnim New Jersey nie powinni mieć problemów.

Nie lubie porównywać spotkań, ale Vancouver potrafiło pokonać Edmonton 6-2, z którym dwa dni później Devils ulegli.

 

Edit: wynik 2:2 (3:2 po dog) :minus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:hoekj,NHL

Spotkanie: Philadelphia Flyers(-1.5) - Florida Panthers

Typ: 1 :minus:

Kurs:2.88 :nie:

Bukmacher:Pinnacle

09.10.2013 01:00

 

Analiza:

A na dziś sobie stawiam na lotników.Jeszcze nie wygrali spotkania od początku sezonu więc chyba przyszedł czas najwyższy.Za przeciwników nie mają zbyt wygórowanego bo gości z Florydy.Tamtejsi Panthers. Gospodarze na trzy emcze przegrali trzy strzelając zaledwie trzy gole a tracąc dziewięć.Czas poprawić sobie staty i postrzelać na bramkę przeciwnika tych goli.Pantery nadspodziewanie w pierwszym spotkaniu wygrały wyjazdowe spotkanie z Dallas.Póżniej już było tylko gorzej bo duże baty od Blues i to do zera.dziś nie wróżę im za bardzo zwycięstwa.Chociaż że to jest NHL najlepsza liga świata .Grają najlepsi i wyniki końcowe tez są różne.Nie ma pewniaków aczkolwiek dziś stawiam na lotników którzy w końcu powinni wygrać i pokazać że będzie się nimi należało liczyć w sezonie.Powinni wygrać gdyż trzy porażki na poczatku to już dużo.teraz wracają na własną halę więc wierzę że będzie o niebo lepiej.powodzenia Philadelphia Flyers!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej,NHL

Spotkanie: Buffalo Sabres - Tampa Bay Lighning

Typ: Steven Stamkos strzeli gola

Kurs: 2.30

Bukmacher: Unibet

09.10.2013 01:00

 

Jeden z najlepszych snajperów ligi dzisiaj powinien w końcu ruszyc ze strzelaniem goli. Jak narazie Tampa grała 2 mecze wyjazdowe. Oba na bardzo ciężkich terenach w Bostonie i Chicago. Z Bostonem przegrali 3-1, ale zagrali dobry mecz, nieźle grali w ofensywie, byli aktywni, ale tylko jeden strzał znalazł drogę do bramki. Potem grali w Chicago, zostali stłamszeni w 1. tercji, w której nie oddali strzału na bramkę, potem przegrywali już 2-0, ale pokazali charakter i odrobili straty. Niestety przegrali w karnych. Dzisiaj dużo słabszy team więc Tampa powinna sobie na więcej pozwolic. Drużyna ta ma ogień w przodzie, a na czele Stamkos właśnie. Jak narazie oddał 4 strzały w dwóch meczach, ale tam był lepiej pilnowany i miał dużo iężej niż bedzie dzisiaj. Bramki jak wspomniałem jeszcze nie zdobył, ale asystował przy dwóch golach w Chicago. Buffalo to jeden ze słabszych teamów w lidze. Narzie bez punktów, jedyny plus dla nich to to, że mało bramek traca jak narazie. Dzisiaj moga trochę stracic. Pamiętam jak rok temu Tampa na poczatku waliła kilka bramek w każdym meczu, potem było trochę lepiej. W tym sezonie źle na początku nie wyglądają, skoro strzelili 2 bramki w Chicago to w Buffalo te 3 myślę, że spokojnie strzelą. A jak Tampa kilka bramek strzeli to i Steven swoje dołoży do drużynowego dorobku. 3 mecze bez gola Stamkosa? Mało prawodobne. Ładny kurs i ja w to wchodze bez mrugnięcia okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

Typ: 2

Kurs: 2,60

Data i godzina: 10.10.13 02:00

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza:

Jutrzejszy mecz pomiędzy St.Louis Blues i Chicago Blackhawks zapowiada się bardzo interesująco, z jednej strony St.Louis czyli pretendent do zwycięstwa w dywizji centralnej a z drugiej Czarne Jastrzębie czyli jakby nie było ostatni zwycięzca Pucharu Stanleya. St.Louis bardzo dobrze rozpoczęło ten sezon wygrywając trzy kolejne mecze, na dodatek dość wysoko choćby ostatnio z Florida Panthers 7:0, natomiast Chicago zanotowało dwa zwycięstwa w tym jedno po dogrywce i ostatnio minimalną porażkę z Tampa Bay, także po dogrywce. Patrząc na 10 ostatnich spotkań między tymi drużynami Chicago wygrało 7 (uwzględniając dogrywki) a St.Louis 3, więc jutro liczę na zwycięstwo Czarnych Jastrzębi, może nie będzie zbyt wysokie ale jednak myślę, że dadzą radę.

 

Edit: wynik 3:2 :minus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej,NHL

Spotkanie: Boston Bruins - Colorado Avalanche

Typ: X :nie:

Kurs: 4.20 :minus:

Bukmacher: WilliamHill

11.10.2013 01:00

 

Analiza:

Nie ukrywam.Bardzo ciekawe spotkanie się zapowiada. Żadna z drużyn nie przegrała spotkania.Gospodarze dwa mecze z rzędu na plus a goście aż trzy spotkania z rzędu na plus.Zespoły nie zanotowały jeszcze ani jednego remisu a to musi w końcu to także się stać.Na ostatnie pięć spotkań między nimi aż pięć razy wygrywali goście.Ale taka passa także nie może trwac wiecznie i dziś możę zdarzyć się że to będzie zacięte spotkanie które rozstrzygnie się dopiero w doliczonym czasie gry.Na to stawiam.Myślę że jest to możliwe.oba zespoły pokazują że są bardzo mocne i mają extra start na początku sezonu.atut Bruins to własna tafla ale w ostatnim spotkaniu Kawalerzyści pokazali ze na wyjeździe także potrafią grać.Ciężko wskazać zwycięscę dlatego też stawiam że mecz po 3 tercjach zakończy się remisem i nie uraczymy tutaj wielu bramek.Powodzenia chlopaki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej,NHL

Spotkanie: Tampa Bay Lighning - Florida Panthers

Typ: Steven Stamkos strzeli gola

Kurs: 2.30

Bukmacher: Unibet

09.10.2013 01:30

 

Jeden z najlepszych snajperów ligi dzisiaj powinien w końcu ruszyc ze strzelaniem goli. Jak narazie Tampa grała 2 mecze wyjazdowe. Oba na bardzo ciężkich terenach w Bostonie i Chicago. Z Bostonem przegrali 3-1, ale zagrali dobry mecz, nieźle grali w ofensywie, byli aktywni, ale tylko jeden strzał znalazł drogę do bramki. Potem grali w Chicago, zostali stłamszeni w 1. tercji, w której nie oddali strzału na bramkę, potem przegrywali już 2-0, ale pokazali charakter i odrobili straty. Niestety przegrali w karnych. Dzisiaj dużo słabszy team więc Tampa powinna sobie na więcej pozwolic. Drużyna ta ma ogień w przodzie, a na czele Stamkos właśnie. Jak narazie oddał 4 strzały w dwóch meczach, ale tam był lepiej pilnowany i miał dużo iężej niż bedzie dzisiaj. Bramki jak wspomniałem jeszcze nie zdobył, ale asystował przy dwóch golach w Chicago.

 

Tak własnie pisałem przed meczem z Buffalo o Tampie i o Stamkosie. Stamkos wtedy nie strzelił, Tampa wygrała. Teraz Tampa wraca do domu i ma spore szanse, aby rozpącząć w domu od ostrego strzelania. Rywalem najsłabszy zespół zeszłęgo sezonu, który w tym sezonie znów nie błyszczy, a niedawno dostali 7 sztuk od Nutek. Nie będę powtarzał tego co pisałem przed Buuffalo o Stamkosie. Posiada chłop wielkie umiejętności, ma tez zmysł snajpera i dlatego nie boję się postawić na niego drugi raz. Kurs 2.30 na jego bramkę z najsłabszą defensywą ligi jest wyśmienity. Warto w to zainwestować moim zdaniem. Ogólnie mecz szykuje się overowy, bo w zeszłych latach mecze między tymi drużynami obfitowały w bramki. Dzisiaj mam nadzieje, że będzie podobnie i że w końcu zacznie swoje strzelanie w tym sezonie Stamkos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: Carolina Hurricanes - Los Angeles Kings

Typ: 2

Kurs: 2,25

Data i godzina: 12.10.13 01:00

Bukmacher: bet-at-home

Analiza:

 

Forma Quicka w bramce Kings nie napawa ostatnio optymizmem, ale cały zespół wydaje się powoli wybudzać i myślę ,że z dnia na dzień będziemy oglądać coraz skuteczniejszych Kings. W ostatnim meczu bardzo dobrze wyglądała dyspozycja w ofensywie, świetnie funkcjonował powerplay i po raz kolejny błysnął Jeff Carter, który jest aktualnie najbardziej wartościowym zawodnikiem w ekipie. Swoich szans szukają także Kopitar oraz Richards, ale póki co zadowolić się trzeba jedynie asystami i ogólnym wspomaganiem kolegów na froncie.

Po drugiej stronie Huragany, którzy zdobyli dziś stolicę po na prawdę udanym dla nich meczu. Mimo wszystko ewentualne skutki tego spotkania, przede wszystkim pod względem fizycznym na pewno zostaną odczute, tym bardziej że Kings grają ze sporym zaangażowaniem siłowym. Myślę , że w takim układzie warto grać gości, są nieznacznym faworytem, ale jeśli jeszcze Quick podreperuje swoją formę i zdołają utrzymać korzystny dla nich w ostatnim tygodniu powerplay i twardy penaltykill, to nie widzę przeszkód do zdobycia RBC Center.

 

Edit: wynik 1:1 (1:2 po karnych) :minus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: Washington Capitals - Colorado Avalanche

Typ: 2

Kurs: 2,85

Data i godzina: 13.10.13 01:00

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza:

Zapraszam na spotkanie pomiędzy Washington Capitals i Colorado Avalanche.

Capitals w tym sezonie póki co grają dosyć słabo o czym świadczą ostatnie porażki z Carolina Hurricanes 2:3 a wcześniej z Dallas Stars 1:2. Wydaje się, że Aleksandr Owieczkin jest w formie ale w pojedynkę sam nie da rady wygrywać meczy, szczególnie gdy słaba postawa bramkarza przyczyniła się do odniesionych porażek. Washington musi przede wszystkim poprawić grę w obronie, co nie sądze żeby stało się akurat w tym meczu. Natomiast patrząc na grę Colorado ręce aż same składają się do oklasków, pod wodzą Patricka Roy'a, Avs grają wręcz rewelacyjnie cztery mecze i cztery zwycięstwa, kolejno 6:1 z Anaheim Ducks, 3:1 z Nashville Predators, 2:1 z Toronto Maple Leafs, 2:0 z Boston Bruins, zawodnicy Roy'a są skuteczni zarówno w atatku jak i obronie, myślę, że w tym spotkaniu podtrzymają passę zwycięstw a nawet śmiem twierdzić, że w takiej formie tak grający Avalanche, są w stanie wygrać nie tylko dywizję centralną ale także konferencję zachodnią.

 

Edit: wynik Washington Capitals - Colorado Avalanche 1:5 :plus::plus::plus::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL, godz. 1.05

Spotkanie: Edmonton Oilers @ Toronto Maple Leafs

Typ: 2 [hc 1,5:0]

Kurs: 2.83

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Toronto znakomicie rozpoczęło sezon i nie widzę innej możliwości jak wysoka wygrana Liści w tym spotkaniu. W październiku 5 gier i 4 z nich to wygrane. Porażka przytrafiła się z niesamowicie mocnym na początku sezonu Colorado Avalanche. Przegrana 1:2, choć Toronto prowadziło 1:0. Dobrze prezentuje się w bramce Jonathan Bernier, który ostatnio mimo 36 strzałów Predators zanotował shootout. Jego staty to 0.84 GAA oraz 97,4% obronionych strzałów. U Nafciarzy nastroje na pewno gorsze. Slaby poczatek sezonu (tylko jedna wygrana w karnych z NJ i co ważne przegrywali 0:3 po 2 tercjach, potem Brodeur pokazał trochę człowieczeństwa i zrobiło się 4:3, a w 60 minucie i tak Oilers stracili gola na 4:4), poza tym 3 porażki, 1-4 z Canadiens, 2-6 z Canucks oraz 4-5 z Jets). W bramce gości na razie bronią na zmianę Dubnyk i La Barbera. Wyniki fatalne, bo 4 mecze i 19 straconych goli. Nie wróży to nic dobrego w meczu przeciw bardzo dobrze dysponowanym Liściom. van Riemsdyk i Lupul z pewnością rozmontują defensywę gości i to nie raz. Bez wiekszych problemow Leafs powinni wygrać to spotkanie. To zespół lepszy i w lepszej formie, co więcej wygrali 13 z ostatnich 17 gier w Toronto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej,NHL

Spotkanie: Minnesota Wild - Dallas Stars

Typ: 1 :ok:

Kurs: 2.00 :plus:

Bukmacher: Bet-at-home

13.10.2013 02:00

 

Analiza:

bardzo ciekawie zapowiadające spotkanie.jedne z wielu dziś rozgrywanych na taflach NHla.Ja wybrałem akurat te gdyż uważam że Wild w końcu wygrają więcej niż jedną bramką spotkanie. Zaczeli niemrawo od trzech porażek z rzędu.ostatnio wymęczyli zwycięstwo z jts zaledwie 2 do 1 przy tym strzelająć o wiele więcej niż przeciwnicy.dziś mam nadzieję żę razem ze strzalami będzie także o wiele skuteczniej.mają silny zespół więc w końcu powinni złapać wiatr w żagle.Goście sezon zaczeli niespodziewanie od porażki z Panters na własnej tafli.Póżniej dwa mecze z rzędu na plus.moim zdaniem mają dobrą tylko pierwszą piątkę i dziś myślę że ciężko będzie im wygrać na tafli Minnesoty tylko tą mocną piątką.nie wróżę im w tym sezonie play-offów ale kto wie jak to będzie.sport jest nieprzewidywalny aczkolwiek dziś moje myśli są przy Minnesota Wild i mam nadzieję ze mnie nie zawiodą i żadnego też doliczonego czasu nie będzie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej ,NHL

Spotkanie: St.Louis Blues - New York Rangers

Typ: New York Rangers

Kurs: 4

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

W nocy odbędzie się mecz pomiędzy St.Louis Blues i NY Rangers. Faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy w pierwszych 3 spotkaniach u siebie w tym sezonie nie stracili jeszcze żadnego punktu, a w ostatniej kolejce wygrali z obrońcami Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks. Jednak jak wiadomo każda seria się kiedyś kończy, a kurs wystawiony przez bukmacherów kusi do tego, żeby już dzisiaj spróbować zagrać przeciwko Nutkom. Zwłaszcza,że wyniki obu drużyn w tym sezonie są następujące. Gospodarze 4:2, 7:0 i 3:2, a gości (wszystkie mecze na wyjeździe) 3:1, 2:9 i 0:6. Liczę na przełamanie się gości i gorszy mecz gospodarzy, a także na skuteczną grę Brada Richardsa. Ostatni mecz między sobą drużyny te zagrały 2 sezony temu, więc nie ma za bardzo patrzeć na poprzednie ich mecze. Liczę na przebudzenie gości i słabszą formę gospodarzy, a kurs @4 jak najbardziej zachęca do tego. Ze stawką nie ma co szaleć, bo różnie to może być, ale wg mnie warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej ,NHL

Spotkanie: Florida Panthers - Los Angeles Kings

Typ: Jeff Carter strzeli gola

Kurs: 2.50

Bukmacher: Unibet

13.10, 21.00

Analiza:

 

Dzisiaj stawiam na gola Cartera, który jest najepszym strzelcem króli. Do tej pory strzelił 4 gole w tym sezonie, dzisiaj na przeciw siebie ma jedną z najsłąbszych defensyw ligi więc jego gol jest bardzo prawdopodony. W ostatnich dniach Florida traciła po 7 bramek z Tampą czy z St Louis. Dzisiaj pewnie tyle nie stgracą, ale upilnować takiego snajpera jak Jeff Carter będą mieli straszne problemy. Króle powinny dzisiaj wygrać, w tym sezonie jak narazie grają solidnie, ale bez szału. Trochę psuje w bramce Quick, w ofensywiie brakuje kropki nad i, ale dzisiaj ze słabą Floridą nie wierzę, aby sobie nie spotrzelali. Jak Królowie mają strzelić te 3 bramki, to Carter powinien spokojnie coś ukłuć. Kurs zachęca zdecydowanie do zagrania na bramkę Cartera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej,NHL

Spotkanie: Winnipeg Jets - New Jersey Devils

Typ: 2 :nie:

Kurs: 2,70 :minus:

Bukmacher: WH

14.10.2013 02:00 :krzeslo::krzeslo::krzeslo:

 

Analiza:

No w końcu mecz w którym Diabełki powinni w końcu już wygrać.gospodarze od trzech spotkań nie mogą wygrać i widac u nich spadek formy i jakby niemoc.Goście od pięciu spotkań nie mogą wygrać meczu.trzy razy mieli spotkania w których mogli wygrać po doliczonym czasie aczkolwiek zawsze brakowało tej kropki nad "i".Dziś sądzę że w końcu się przełamią i wygrają spotkanie bez żadnych doliczonych czasów gry.zaczynają bardzo dobrze ale później w trakcie końca spotkania jakby brakuje im sił.Z takim składem jak ma New Jersey aż trudno mi uwierzyć że nie mogli jeszcze wygrać spotkania. Jets zaczęli bardzo dobrze sezon bo wygrali dwa pierwsze mecze.teraz zadyszka i myślę że w spotkaniu z mocno już zmotywowanymi Devilsami nie będą mieli już nic do powiedzenia i dziś przegrają kolejne spotkanie z kretesem.Tego życzę Diabełkom i na nich stawiam w szóstym ich spotkaniu.Aby w końcu się udąło i złapali wiatr w żagle!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winnipegjetsmin.jpgversusminihyh.jpgnewjerseydeuwu.jpg

.:: 14-10-2013 02:00 MTS Centre ::.

 

 

Pojedynek dwóch słabiej spisujących się ekip w NHL. Gospodarze 3 porażki z rzędu po dwóch wygranych. Ewidentnym powodem jest blokada w ofensywie, bo tracą sporo jak to zwykle bywało. To nieco zaskakujące, że potrafią wbić 5 bramek Królom z Los Angeles, a potem w 3 meczach w sumie ledwie 4 gole... W klasyfikacji kanadyjskiej na czele wśród Jets dwóch defensorów, świetnie asystujących, kuleje momentami ofensywa: Kane ledwie 1 gol w 5 meczach, Ladd i Setoguchi po 2 bramki, tylko Little trzyma poziom - 3 gole. Rozumiem, że to dopiero początek sezonu i forma pójdzie do góry, ale póki co są strasznie niepewni. Jak to w zeszłych latach bywało na bramce też nieciekawie, ser szwajcarski, bo jak inaczej nazwać bramkarza, który wpuszcza średnio 3.25 gola na mecz?? Mowa o Pavelcu, którego notabene dziś nie zobaczymy. Między słupkami zastąpi go Montoya, wygląda na akt desperacji ze strony sztabu trenerskiego %-) Zagra on pierwszy mecz w tym sezonie, na marginesie zeszły skończył ze statsami: 2.90 GAA i poniżej 0.900 SV%, co prawda bardzo mało grał, ale muru w bramce gospodarzy bym się nie spodziewał...

 

Goście z kolei już 5 porażek z rzędu, dziś grają 4 wyjazdowy mecz z rzędu. Co ciekawe wśród tych 5 przegranych czterokrotnie prowadzili w meczu, nawet 3:0 z Edmonton, i za każdym razem rywale ich dojeżdzali i ogrywali, czasem aż po karnych. Drużyna Diabłów nie potrafi dowieźć prowadzenia do końca meczu, co na pewno powoduje niemałe frustracje. Nie grają źle, ale z biegiem meczu zaczynają popełniać błędy, tracąc na skuteczności jednocześnie i tak to się kończy. A grajków mają też nie z pierwszej łapanki: Brunner na czele klasyfikacji strzelców z 3 golami, Jagr, Elias i Ryder po dwie bramki, dobrze podający defensor Zidlicky z 4 asystami. Tutaj również, jak w przypadku Jets, słabą stroną (o dziwo!) jest bramkarz. Zarówno stary dobry wyjadacz Brodeur, jak i nowy nabytek świetnie zapowiadający się Schneider, którego dziś zobaczymy w wyjściowym składzie, puszczają koło 3 bramek na mecz. Tak się meczu przeciwko silnym ekipom nie da wygrać.

 

Także mamy tu połączenie zarówno sporych możliwości ofensywnych obu ekip, jak i kiepskich skillsów goalies, a przynajmniej braku ich formy. Aż ciśnie się na usta over, z samych statystyk wygląda to na pewkę ;) Mecz na pewno będzie otwarty, bo obu ekipom mocno zależy na przełamaniu passy porażek.

 

Historia pokazała, że z tymi overami w rywalizacji Jets z Devils różnie bywało. W 6 ostatnich spotkaniach między nimi trzykrotnie było 6 bramek, trzykrotnie też mniej niż 6, więc jest to typ poniekąd z pogranicza.

 

Biorąc pod uwagę debiut bramkarza gospodarzy i równą formę w ofensywie gości, proponuję tu grać również min. 3 bramki Devils. To dla nich nielada męka, bo 4 wyjazd z rzędu na pewno się czuje, ale motywacja by przerwać serię 5 porażek będzie równie silna. Jets grają w swojej hali, więc zawsze trzeba brać poprawkę na to, że pojadą z dopingiem, ale ostatnie 2 spotkania u siebie z Dallas i Anaheim nie chcą poprzeć tej tezy. Jeśli Schneider zagra w końcu na solidnym poziomie, który pokazywał w Canucks, gdzie praktycznie wygryzł Luongo, Devils ten mecz powinni wygrać, ale osobiście odpuszczam tu 1x2, w takich meczach może być wszystko, jednak wg mnie spotkanie to będzie szybkie obfitujące w dużo goli. Polecam!

 

 

Winnipeg Jets - New Jersey Devils over 5,5 2.05 Bwin :n:

Winnipeg Jets - New Jersey Devils Devils over 2,5 2.00 Betsafe :n:

 

 

Edit. Falstart zaliczyłem solidny, bo wyniku 3:0 dla Winnipeg to się nie spodziewałem. Montoya czyste konto. Widocznie Devils są w większym dołku niż sądziłem. Bardzo słaby mecz w ich wykonaniu. Z kolei odblokowali się rywale, jak Kane i Ladd, boohaterowie tego spotkania wespół z Montoyą. Płynie z tego lekcja: gdy dwie ekipy są w dołku, po serii porażek - no bet :D Trzeba się szybko odkuć :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: Washington Capitals - Edmonton Oilers

Typ: 1

Kurs: 2,00

Data i godzina: 15.10.13 01:00

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza:

Na dziś pod lupę biorę jedyne spotkanie, które mnie ciekawi bo niestety za szerokiej oferty my tu nie mamy. Stołeczni sezon zaczęli bardzo ''humorzasto'' z racji tego, że najpierw trudzili się z Flames na swoich śmieciach i widać u nich było jednak ten fakt, brakiem paliwa.. i szybkości w meczu. Holtby, wtedy zagrał chyba swój najgorszy mecz w sezonie, po czym został zmieniony - później, kilka innych meczy, w których większość właśnie Stołeczni polegli. Ale dzisiaj w Stolicy przyjeżdża młoda dość silniejsza drużyna niż rok temu. W Toronto ostatnio potrafiła wbić 5 bramek! chyba nikt się nie spodziewał takiego scenariuszu. Widać, że nie przyjeżdżają po to by się bronić ale by urywać punkty przeciwnikom. Czy dziś to samo zrobią Stołecznym? Holtby na posterunku dzisiaj i mam wielką nadzieję, że już powoli będzie wchodził w swoje najlepsze obroty. Pamiętamy dobrze, jak bronił w PO, ze Strażnikami. Dziś rywal nieco słabszy od Rangersów, ale powoli muszą zacząć wygrywać, nawet jeśli jest to przeciwnik z dolnej półki. Owieczkin w formie, co powerplay zamienia gumę na bramke, dziś również zobaczymy go w podstawowym składzie. Stołeczni mają to do siebie, że dosyć ''długo'' wchodzą w mecz.. ale rywal jest w całkiem ich zasięgu i liczę na pewne ich zwycięstwo! Mecz o 1 polskiego czasu, nie obejrzę niestety ale rano mam nadzieje że wynik będzie po myśli.

 

Edit: wynik 4:2 :plus::plus::plus: :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: Buffalo Sabres - Minnesota Wild

Typ: 1

Kurs: 3.1

Data i godzina: 15.10.13 01:30

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

Dzisiaj tylko dwa mecze NHL w nocy, moją uwagę przyciągnął mecz Buffalo z Minnesotą. Gospodarze są obecnie czerwoną latarnią w lidze, z zaledwie 1pkt na koncie w 6 spotkaniach, Minnesota natomiast 6pkt w 5 meczach. Liczę jednak na przełamanie drużyny Sabres na własnym lodowisku, bo jak wiadomo każda seria się kiedyś kończy. A kurs jak najbardziej zachęcający do gry. W bramce Buffalo mają świetnego bramkarza Ryana Millera i liczę,że dzisiaj w końcu pokaże na co go stać i pomoże swojej drużynie w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Obie drużyny grały ze sobą w marcu tego roku i drużyna Sabres wygrało u siebie 3-1. Goście grały w tym sezonie dwa mecze na wyjazdach i oba przegrali, z St.Louis 4-1 i z Nashville 3-2. Więc dzisiaj dojdzie do przełamania, którejś z serii. Jak dla mnie wyniki Buffalo są sporym zaskoczeniem, ale jak wiadomo sezon jest długi i ciężki i mam nadzieję,że od dzisiejszej wygranej zaczną marsz w górę tabeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: St. Louis Blues - San Jose Sharks

Typ: 1

Kurs: 2,15

Data i godzina: 16.10.13 02:00

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza:

Zapowiada się świetny match'up dwóch ekip, które ciągną nieprzerwaną serię zwycięstw i nie chodzi tutaj tylko o cyfry, ponieważ jeden jak i drugi team jest w wybornej formie pod wieloma względami i do końca sezonu tak to własnie powinno wyglądać w ich wykonaniu. W przypadku Sharks pomimo wysokiej średniej wieku, wciąż widać ogromny głód sukcesu, powiedziałbym że z każdym sezonem coraz większy i teraz mogą mieć jeszcze większe powody do dumy posiadając w szeregach takich graczy jak Cuture czy rewelacyjny w tamtym tygodniu 'rookie' Hertl. Obaj wnoszą świeżość, spory zasięg w ofensywie wspomagając pozostałych dziadków. Całość dopełnia skuteczny Niemi w bramce i.... rewelacyjna postawa we własnej hali, która w poprzednim sezonie sporo pomogła i póki co wydaje się być konsekwentnie podtrzymywana. Wszystkie te atuty są również po stronie Blues. Niebieskim nie brakuje w składzie twardych, punktujących i wartościowych graczy, a całość niewątpliwie wypełnia wspominany już wcześniej przezemnie super-duet Elliotta i Halaka. Ten drugi póki co spisuje się przednio. Ponadto dochodzi skuteczny powerplay i oczywiście zapory na tyłach w postaci Shattenkirka czy Bouwmeestera z I linii. Mecz na pozór wydaje się być wyrównany, ale jakkolwiek by na to nie patrzeć - Blues w przeszłości zawsze mieli jakiś patent na Rekiny z bilansem 9-2 w ostatnich 3 latach, tak więc coś jest na rzeczy.

 

Esit: wynik 2:6 :fp:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - MTS Centre



16.10.2013 g. 2:00

293DZVQc-rP8nPipp.pngWinnipeg Jets vs. Montreal Canadiens 2o5V8r83-nRYy5vHp.png

 

Typ: Montreal ML / 1,80 / Bet365

 

Wracam do gry :D Po kompletnym odpuszczeniu poprzedniego sezonu NHL znowu zaczynam zabawę z najlepszą hokejową ligą na świecie ;) Na początku proszę ostrożnie z moimi "pewniakami" :D , bo wiadomo jak to jest po takiej przerwie, trzeba się trochę rozruszać i złapać formę :D Na dzisiaj wybrałem mecz pomiędzy Winnipeg i Montrealem, a konkretnie wygraną gości w opcji Moneyline :))

Po pierwsze bramkarze, czyli niezwykle istotna kwestia przy typowaniu NHL :ok: Po stronie gospodarzy Ondrej Pavelec, który nigdy mnie nie przekonywał. W tym sezonie u siebie 3 mecze i bilans 1-2-0-0, 3.03 GAA i .901 SV. Przeciwko Montrealowi ma bilans 4-7-0-0, 3.03 GAA i .898 SV, czyli przeciętnie. Po 3 dniach odpoczynku ma bilans 1-1-0-0, 3.03 GAA i .912 SV. Dla mnie nie jest to bramkarz, który sam wygrywa mecze. Oczywiście w NHL nie grają ogórki, Pavelec też zalicza świetne występy, shootouty i takie tam, ale generalnie mocny średniak i nic więcej :bz: Po stronie gości dzisiaj starterem będzie Carey Price. 26-letni Kanadyjczyk typowany był na mega gwiazdę, ale lata lecą, a on wciąż nie przeskoczył pewnego pułapu. Broni nieźle, pomaga zespołowi, ma fajne statsy, ale to nadal nie jest top-level :(( Mimo wszystko cenię go zdecydowanie wyżej niż Pavelca :ok: Price w tym sezonie na wyjazdach ma bilans 1-1-0-0, 2.02 GAA i .938 SV :respekt: Przeciwko Jetsom ma bilans 10-3-0-3, 2.39 GAA i .915 SV, czyli całkiem fajnie. Po 2 dniach odpoczynku ma bilans 1-0-0-0, 1.00 GAA i .975 SV :ok: Obsada bramki powinna być dzisiaj atutem gości.

Statystyki nie mówią jednoznacznie kto jest faworytem meczu. Montreal wygrał ostatnie 5 h2h :k: i generalnie radzi sobie z ekipą Winnipeg. W h2h gospodarze byli górą w 5 z 6 ostatnich gier. Montreal wygrał 4 z 5 ostatnich gier przeciwko ekipom z Zachodu, ale też przegrał 4 z 5 ostatnich meczów po wygranej czy przegrał 4 z 5 spotkań po 2 dniach odpoczynku. Dla porównania Jets przegrali 4 z 5 ostatnich meczów przeciwko ekipom z Atlantic Division i przegrali 6 z 7 ostatnich spotkań przeciwko ekipom z dodatnim rekordem :)) Statystyki nie wskazują co prawda faworyta jednoznacznie, ale moim zdaniem minimalnie faworyzują gości :bz:

Kadrowo też lepiej prezentuje się Montreal, który moim zdaniem ma o wiele lepszych zawodników. Dwójka podstawowych obrońców, czyli Subban i Markov zwłaszcza w ofensywie to klasa sama w sobie. Markov miał zadatki na absolutnie jednego z najlepszych zawodników na tej pozycji, ale osiągnięcie tego statusu na pewno uniemożliwiły mu liczne kontuzje. Na prawym skrzydle niesamowite doświadczenie w osobach Gionty i Briere. Świetni gracze, kapitalna technika użytkowa i pomysł na granie. W środku przede wszystkim Plekanec, czyli najlepszy zawodnik tej ekipy. Czech to absolutny hokejowy top. Przy jego asystach nawet słabi gracze nabijają licznik bramek. Wreszcie na miarę oczekiwań zaczyna grać Lars Eller. 24-letni Duńczyk w 3 sezonie w Canadiens wreszcie chyba zaskoczył na dobre (5 bramek na początku sezonu). Na lewym skrzydle niezwykle silny i twardo grający Rene Bourque, a do tego finezja w osobie Pacioretty'ego i szalony młodzian 19-letni Galchenyuk. Ten reprezentant USA białoruskiego pochodzenia zaliczył już 6 asyst i przebojem wchodzi do NHL :respekt:

Moim skromnym zdaniem to Montreal ogarnie to spotkanie. Więcej atutów ma po swojej stronie ekipa gości i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to nie zawiodą :ok: Wiadomo jednak dlaczego opcja Moneyline, w NHL to podstawa :D Zobaczymy jak rozpocznie się nowy etap typowania NHL :ok:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 0:3 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - Verizon Center



17.10.2013 g. 2:00

dvVSO0Qt-IgR549mo.pngWashington Capitals vs. NY Rangers 4j7mrek9-0hZxzDVc.png

 

Typ: under 5.5 / 1,80 / Betsson

 

Ulala, się probiło :szok: Jeszcze niedawno te ekipy to był top Konferencji Wschodniej, a teraz notują beznadziejne otwarcie. O ile jeszcze Capitals coś tam pokazują o tyle Rangersi przechodzą sami siebie :k: I skoro wywołałem ich do tablicy to najpierw o drużynie gości :)) Grają mega padlinę, po prostu dno i 3 metry mułu :bz: Ostatnie porażki na wyjazdach z San Jose 2-9 :k: , Anaheim 0-6 :k: i St. Louis 3-5 mówią same za siebie, jest fatalnie. Przede wszystkim bramkarz. Wielki Henrik na razie zawodzi, ale też trzeba uczciwie przyznać, że koledzy z obrony mu nie pomagają :(( Dopuszczają do prawie 36 strzałów na bramkę Lundqvista na mecz, a to już jest niezłe przegięcie. Jak tu zaraz zacznę przytaczać informacje to się sam chyba zastanowię czy mnie pogięło, że gram under 5.5 :lol: , ale jednak świadomie wybieram taką opcję. Rangersi już gorzej grać nie mogą i sam Henrik też :bz: Dla mnie to jest naprawdę kozak, ma 31 lat, więc na pewno jeszcze sporo wielkich występów przed nim. Dzisiaj musi stanąć na wysokości zdania :ok: Skoro obrońcy lecą w kulki to Henrik musi sam ogarnąć temat, a jest do tego zdolny :)) Kto interesuje się NHL na pewno się ze mną zgodzi :bz: Jego statsy przeciwko Caps napawają optymizmem. Bilans 14-7-0-3, 2.67 GAA i .903 SV% to nie taki dramat jak jego overall z tego sezonu, czyli 4.21 GAA i .887 SV% :k: Grając po 3 dniach odpoczynku wygląda to jeszcze lepiej, a mianowicie 1-1-0-0, 2.50 GAA i .918 SV%. Jego dobra dyspozycja to dzisiaj absolutna podstawa, fundament do osiągnięcia celu :D Jak Lundqvist nadal będzie kontynuował wirtuozerię z tego sezonu :lol: to się skończy 6-2 dla Caps dzisiaj i popłynę równo z tym typem :/ Ale liczę na co innego :ok:

Po drugiej stronie prawdopodobnie Holtby, który wygrał rywalizację z Neuvirthem i na razie jest starterem Capitals, chociaż jego postawa także dupy nie urywa :(( Prawdę mówiąc to jest jeszcze gorszy niż Lundqvist :k: Bilans 1-3-0-0, 3.56 GAA i .886 SV% to jak na startera w NHL śmiech na sali. Jednak i on analogicznie do Lundqvista przeciwko Rangersom daję radę. Bilans 2-2-0-1, 1.93 GAA i .942 SV% to już są statsy na poziomie :))

Jeśli chodzi o statystyki drużynowe to już pierwsza Was zniszczy :D Under 5.5 padł w 9 ostatnich grach między tymi ekipami w Waszyngtonie :k: Trochę przeginam licząc na dobicie do 10 underów z rzędu, wiem o tym, ale cały czas jednak ta szala z argumentami bardziej przechyla się na stronę z napisem "under 5.5" :bz: Rangersi zanotowali undery 3-0-1 w 4 ostatnich meczach granych po minimum 3 dniach odpoczynku. Capitals notowali under 3-0-1 w 4 ostatnich meczach z ekipami we Wschodu, 5-1-1 po stracie 2 lub mnie goli w poprzednim spotkaniu i 5-1 po wygranej w ostatnim meczu. Jakieś tam statystyki, więc za underem przemawiają :)) Chociaż wiadomo jak to jest ze statystykami. Ktoś powiedział, że statystyki są "jak spódniczka mini", czyli dużo pokazują, ale jednak to co najistotniejsze zasłaniają :lol: I chyba trzeba się z tym zgodzić :ok: Mimo wszystko dalej się upieram, under 5.5 i jedziemy z tym dalej.

Kadrowo Rangersi no nie wyglądają szałowo, nie będziemy się czarować. Mimo wszystko jednak zawodnicy grają poniżej swojego poziomu. Zwłaszcza defensywa to jakiś koszmar. Staal, McDonagh, Girardi i Del Zotto (dzisiaj nie zagra) to oni stanowią o obliczu tej formacji. Nie są to topowi defensorzy NHL, ale jednak grają ze sobą już jakiś czas, wazonami też nie są, wspólny feeling powinien być na wyższym poziomie, no k... nie można tak grać jak oni to ostatnio pokazują. Jest jednak tutaj potencjał na dobry defence i wierzę w to, że mnie nie zawiodą ;) W ofensywie pod nieobecność Nasha jest średnio. Na prawym skrzydle w zasadzie Callahan i dalej średniacy, center to oczywiście Richards, niekwestionowana gwiazda zespołu i Stepan czy Brassard, więc jest to w miarę poukładane :)) Najgorzej sytuacja wygląda na lewym skrzydle. Tacy zawodnicy jak Pouliot czy Pyatt lub z konieczności przesunięty tam Boyle raczej prochu nie wymyślą :(( W kontekście undera jak najbardziej optymistycznie :))

Słów kilka o Capitals w kontekście undera, a w zasadzie to mogę to zamknąć w jednym stwierdzeniu. Potrzeba od ch... szczęścia :lol: No nie ma co ukrywać, że typowanie undera akurat w meczu Capsów to spora loteria, bo wiadomo, że jak Ovechkin z Backstromem wejdą na właściwe obroty to mój under popłynie w 30 minucie :D Jednak Rangersi to jedna z tych ekip, z którymi idzie im ciężko. Jesli wygrywają to niskim wynikiem i na to też liczę dzisiaj :ok:Washington też zresztą nie wygląda jakoś super imponująco kadrowo. Oczywiście Ovechkin i Backstrom czy Green w obronie to jest elita bez dwóch zdań. Ale już tacy zawodnicy jak Alzner czy Carlson w obronie muszą się sporo uczyć, daleko im do poziomu w/w kolegów. Na centrze poza Backstromem jest Grabovski, więc tu jest w miarę zabezpieczone. Na prawej jest niby świetny Brouwer, ale na razie jakoś nie może odpalić. Na lewej jest Fehr, do tego Johansson i kompletnie przygaszony Erat, czyli chyba najsłabiej w Capitals. Ovechkin wcale nie ma takich kompanów do strzelania jakby się wydawało. Na razie z Backstromem sami rozwalają system punktowy, ale gra dwóch graczy kończy się właśnie tym, że ekipa notuje 4 porażki w 6 spotkaniach :bz:

Reasumując, próbuję dzisiaj z tym underem :)) Jeśli ktoś będzie chciał próbować to pograć to bardzo ostrożnie, bo poziom pewności, yyyyy, źle się wyraziłem, poziom przekonania (bo przecież o pewności mówić w przypadku NHL nie można :lol: ) na pewno zdecydowanie niższy niż Montreal wczoraj. Nie oznacza to jednak, że ten typ wziąłem sobie mówiąc kolokwialnie "z dupy" :k::D Co to to nie :(( Naprawdę dla mnie więcej w tym meczu przemawia za underem, ale jak już wspomniałem w przypadku linii bramkowej trochę szczęścia potrzeba. Niech ten Ovechkin strzela niecelnie i niech Lundqvist przypomni sobie co to refleks :D Jedziemy z tym underem 5.5 :ok:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 0-2 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - Air Canada Centre



18.10.2013 g. 1:00

GG1f6bUE-pE6lBoV4.pngToronto Maple Leafs vs. Carolina Hurricanes lKOCTMAK-82xXS5hh.png

 

Typ: over 5.5 / 1,87 / Sportingbet

 

Za nimi 7 rozegranych spotkań i 6 wygranych oraz 27 strzelonych goli, czyli najwięcej w Konferencji Wschodniej :k: Kto ma taki bilans ??? Kiedy patrzy się na skład Wschodu to wydaje się pewne, że to musi być Detroit, Pittsburgh lub Boston :)) Jest jednak inaczej :szok: Taki bilans ma Toronto Maple Leafs :k: Na pierwszy rzut oka wydaje się to nieprawdopodobne, przecież oni przez ostatnie lata byli przeciętniakiem, który prawie zawsze nie łapał się nawet do fazy play-off. Kiedy sprawdziłem jednak roster Klonowych Liści nic mnie już nie dziwiło :(( Gdybym napisał, że mają ekipę na finał Pucharu Stanleya to bym chyba jednak trochę przegiął, chociaż jeśli takowy skład utrzymają to w perspektywie 2 lat kto wie czy nie rozj... systemu :lol: W tym sezonie widzę ich w czwórce na Wschodzie, hehe, aż sam nie wierzę, że to piszę :D Piszę to jednak z pełną świadomością, ekipa Toronto ma zajebistą drużynę :respekt:

Na bramkę wzięli sobie Berniera, czyli jednego z najzdolniejszych zawodników w NHL na tej pozycji, chwalą go wszyscy i ... mają rację :)) W LA Kings nie miał szans, bo trafił na wielkiego kozaka w osobie Quicka i wiadomo było, że może liczyć tylko na kilkanaście spotkań jako backup, nic więcej, w decydującym meczach musiał grzecznie patrzyć na popisy kolegi po fachu :bz: Wykręcał jednak świetne statsy, save zawsze powyżej .900 SV%. Teraz rozwija się w Toronto i otwarcie na poziomie .946 SV% w 5 meczach pokazuje, że zasługuje na te wszystkie pochwały. Przy obronie Toronto, która zawsze pozwalała na dużo (w obecnym sezonie pozwalają przeciwnikom na oddanie średnio 35 strzałów :k: ) to wykręcenie save'a na poziomie .946 SV% no to jest kozak spory :)) Dlaczego więc stawiam over w tym meczu ??? Bo dzisiaj Bernier odpoczywa :lol: Będzie bronił Reimer, który jeszcze się łudzi, że wygra tę rywalizację, ale nie widzę opcji dla gościa :(( Reimer w tym sezonie 2 starty i bilans 2-0-0, 3.18 GAA i .916 SV%. Przeciwko Carolinie ma bilans 4-1-0-1, 2.15 GAA i .927 SV%. Na swoim lodzie wychodził jako starter 2 razy i raz został zdjęty w trakcie meczu, 3.30 GAA i .914 SV% szału nie robi :bz: To pokazuje, że Toronto w bramce z Reimerem raczej wygrywa atakiem niż poprzez mur w defensywie ;) Podstawa jakaś na over jest :ok: Jedźmy jednak dalej z Toronto :)) Kapelę zmontowali doprawdy ciekawą :respekt: W obronie przede wszystkim Phaneuf, czyli 28-letni Kanadyjczyk, bez zbędnego gadania jeden z najlepszych na tej pozycji, w moim rankingu poziom zbliżony do Keitha czy Seabrooka z Blackhawks :)) Do tego twardo grający Gunnarsson, przy którym Phaneuf może sobie na więcej pozwolić w ofensywie. Druga para z Gardinerem i Fransonem, którzy cały czas idą w górę także wygląda fajnie. I jest przecież jeszcze wyjadacz Liles, który nie może się przebić w ogóle do składu i to też o czymś świadczy. Na prawym skrzydle Kessel, czyli finezja i skuteczność w jednym. 2 gole i 6 asyst w tym sezonie pokazuje potencjał tego gracza, absolutny top NHL ;) Na razie kontuzjowany jest Kulemin, więc siła ofensywna na prawym skrzydle opiera się właśnie na Kesselu, ale to się niedługo zmieni. W środku Bozak, który z sezonu na sezon gra co raz lepiej i skutecznie przebija się w hierarchii Leafs. Do tego Kadri, którego świetnie sobie wynaleźli i Bolland, czyli jeden z najbardziej niedocenianych graczy mistrzowskiej ekipy Chicago. Na lewym skrzydle Riemsdyk, który we Flyers nie mógł się przebić, a tutaj dostaje wreszcie pierwszoplanową rolę i udowadnia swoją przydatność. Dzisiaj game-time-decision w jego przypadku. Do tego Lupul i Raymond, którego Vancouver oddało i będą tego żałować. W sumie to Toronto świetnie to wykombinowało i naprawdę wzięło graczy niedocenianych w swoich ekipach, dało im ważne role w drużynie i od razu widać efekty. Pod względem potencjału ofensywnego jak najbardziej over wchodzi w grę. 27 goli w 7 meczach. Ostatnie wygrane 4-1 z Minnesotą, 6-5 z Edmonton i 4-0 z Nashville. Średnio 29 strzałów oddawanych w meczu i 35 strzałów przeciwko, PP na poziomie 33.3% to pokazuje, że ofensywa to ich żywioł :D

Po drugiej stronie Carolina prawdopodobnie z Wardem w bramce, czyli od wielu lat nominalnym starterem. Bilans przeciwko Toronto fajny, 13-8-0-2, 2.78 GAA i .910 SV%, ale już overall w sezonie gorszy 0-2-3-0, 2.98 GAA i .913 SV%, po 1 dniu odpoczynku bilans 0-1-0-1, 3.21 GAA i .896 SV% :/ W kontekście overa widzę szanse, bo Ward to nie taki kozak jak Lundqvist, oczywiście solidny goalie, ale zapowiadał się na o wiele większego kozaka :bz: Sama Carolina też coś nie może zaskoczyć. Ogólnie jakoś ta drużyna jest bardzo dziwna. Od kilku lat u siebie są groźni, ale na wyjazdach kompletna padlina. O fazie PO ciężko w ogóle myśleć, trudno powiedzieć czego brakuje. Na pewno na razie widać brak dwóch czołowych defensorów, czyli Gleasona i Pitkanena, bo oni jednak znają się na swojej robocie :)) Są jednak także Faulk czy Harrison, doszedł Hainsey i Sekera, czyli solidni zawodnicy, ale jednak jest średnio. Na prawym skrzydle jest Semin, czyli topowy zawodnik na tej pozycji. W środku Eric Staal i jego brat Jordan, który nota bene, na razie nie nawiązuje do formy z Pittsburgha :(( Na lewej jest Skinner i Tlusty. Gracze, który grają ze sobą już długo i powinni ogarniać temat, ale chyba jednak ten klimat Caroliny jakoś nie działa. Może w końcu Staal powinien odejść i będzie to z pożytkiem dla zespołu ??? Carolina ostatnio 2-3 z Blackhawks, 3-5 z Phoenix, 1-2 z Kings i 3-2 z Capitals. Potencjał zwłaszcza w ofensywie jest, a osłabiona obrona jeszcze bardziej zachęca do grania overa.

W historii spotkań między tymi ekipami w Toronto bywało różnie. Te ostatnie spotkania średnio napawają optymizmem, bo under padł w 5 z 6 ostatnich gier między nimi. 6-3, 1-4, 0-3, 2-1 i 3-0 to wyniki ostatnich gier w Toronto pomiędzy Leafs i Hurricanes :/ Wcześniej jednak było też 3-4, 1-5, 4-5, 5-4 czy 1-7 i na to liczę dzisiaj :D No może trochę przesadziłem, bo bardziej liczę na jakieś 4-2 czy 5-2 dla gospodarzy. Ogólnie wydaje mi się, że będzie tutaj albo 5 albo 6 bramek w całym meczu :)) Nie spodziewam się jakiegoś naprawdę wysokiego wyniku, bardziej liczę właśnie na 4-2 dla gospodarzy i empty-neterem być może nawet, ale byle by było te 6 goli ;)

Same statystyki znowu nie pokazują klarownie sytuacji. Niby under w 5 z 6 ostatnich h2h w Toronto, ale z drugiej strony Toronto miało over w 4 z 5 ostatnich gier kiedy tracili 2 lub mniej goli w ostatnim meczu i 5-2-1 kiedy rywale strzelili 2 lub mniej goli w ostatnim meczu. Carolina z kolei miała over w 6 z 7 ostatnich gier z zespołami z dodatnim rekordem, 24-8-5 przeciwko ekipom z Atlantic Division i 8-3 po 1 dniu odpoczynku :bz:

Podsumowując, liczę na podtrzymanie ofensywnego poziomu u gospodarzy, dobrą grę Caroliny, tak jak to bywało do tej pory w meczach z Toronto i utrzymanie poziomu przez obu bramkarzy, wtedy będzie dobrze :lol: Jedziemy tym razem z overem 5.5 w tym spotkaniu :ok

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 2-3 :n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: Hokej,nhl

Spotkanie: Ottawa Senators - New Jersey Devils

Typ: 2 :krzeslo::nie:

Kurs: 3.20 :minus:

Bukmacher: Betclick

18.10.2013 01:30

 

Analiza:

Sześć spotkań za nami a Diabelki bez zwycięstwa.Czas najwyższy chyba na wygraną bezpośrednią ze strony New Jersey.Mają tyle gwiazd w zespole i rozpoczynają spotkania często strzelając jako pierwsi ale później było o wiele gorzej.Dziś trafiają nie za mocny zespół.Mają o trzy oczka więcej od nich ale to dlatego że wygrali spotkanie raz bezpośrednio i raz ostatnio po dogrywce.Nie mają w swoim zespole mózgu czyli mowa tu o Danielu Alfredsonie który gra i zdobywa punkty w Detroit Red Wings.być może jeszcze nie są zgrani na tyle Devils aby wygrywac spotkanie za spotkaniem ale myślę że to niedługo nastąpi i zaczną piąć się do góry w tabeli a nie grać ogony.Pierwsze koty za płoty i na sześciu porażkach z rzędu trzeba zakończyć.Sądzę że dziś już wzniosą się na wyżyny i pewnie wygrają te spotkanie i pokażą ze należy się z nimi liczyć .na to liczę i kibicuję Devils że w końcu się przełamią i zakończą tą niechlubną passę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coloradoavalanc.jpgversusminiccc.jpgdetroitredwings.jpg

.:: 18-10-2013 03:05 Pepsi Centre ::.

 

 

Pojedynek dwóch ekip, które zacny mają dorobek punktowy i prezentują się dobrze, z czego jedna znakomicie. Mowa oczywiście o Colorado Avalanche, które tak jak ekipa Rekinów nie przegrali jeszcze spotkania. Być może dla wielu jest to zaskoczenie, inni twierdzą, że to było nieuniknione ( %-) ), istotnym jest jednak to, że to niezwykle groźna ekipa. Na czym polega sukces Lawin zapytacie... Odpowiedź jest prosta: są obecnie zespołem kompletnym, jak Chicago Blackhawks i Boston Bruins jak zdobywali Puchar Stanleya i nie - nie przesadzam. Ich kompletność polega na znakomicie prezentującym się bramkarzu, który póki co przewodzi w stawce na swojej pozycji w całej lidze pod względem ilości obronionych strzałów: 0.965 SV% w pięciu spotkaniach. Tutaj można się dopiero dziwić, bo przecież jeszcze zeszły "prawie-sezon" Varlamov kończył ze statsami co najmniej słabymi, średnią 3.05 gola na mecz w 35 spotkaniach. Niemniej aktualnie gra bajkę, dzięki czemu ofensywni hokeiści mogą skupić się na strzelaniu goli. Duchenne, Parenteau czy młodziutki MacKinnon, dla którego to pierwszy zawodowy sezon w NHL (już w koledżu łapał po 100pkt w 58 meczach!) po 7 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej to solidny dorobek. Gracze drugiej linii dobrze ich wspierają. Tanguay, który jeszcze powinien się rozkręcić, McGinn po 5pkt. Troszkę póki co zawodzą zarówno Stastny, jak i utalentowany młody Landeskog, ale myślę, że przyjdzie czas, że porządnie postrzelają :))

Roster jest bardzo ciekawy, na chwilę obecną komplet 6 zwycięstw i 6 puszczonych bramek - na mnie robią na razie ogromne wrażenie. Jednak każda seria kiedyś się kończy, a Avs chyba troszkę za bardzo zaczynają polegać na bramkarzu (w sumie trudno im się dziwić). Dobrze wiemy, że każdy z nich ma w końcu słabszy dzień i wpuszcza 4-5 bramek, a statystyki Rosjanina Varlamova mówią, by patrzeć na niego z przymrużeniem oka...

 

Sądzę, że dziś tylu nie wpuści, choć ekipa, która przyjeżdża do Pepsi Center to nie byle pionki. "Dziadki" lubię na nich mówić, bo średnia wieku to pewnie poniżej 30 lat nie spada od lat, że tak pozwolę sobie zażartować ;P Starzy wyjadacze z Detroit to solidna firma, można się po nich spodziewać równej gry. W okienku transferowym sprowadzili z Ottawy Alfredssona, kolejnego Szweda do kolekcji, który na razie spisuje się bardzo dobrze z 1 golem i 5 asystami na koncie. Na gwiazdę ekipy wyraźnie lansuje się Zetteberg, który jest najskuteczniejszym strzelcem Skrzydeł (5g.,4a.), choć mocno wspiera go Datsyuk (2g.,5a.). Jest tam jeszcze Kronwall, który od czasu do czasu dorzuca asystę, Bertuzzi jako mocny zmiennik, no i dwa gole dorzucił też do dorobku Detroit ich nowy nabytek, Weiss, sprowadzony z Florydy. Mocny roster, nie ma wątpliwości. Na bramce do niedawna widzieliśmy Howarda, który gra troszkę poniżej swoich możliwości. Nabawił się on lekkiego urazu i został zastąpiony przez Gustavssona, który w obu meczach z Bostonem i Columbusem puścił w sumie 3 gole (na 67 strzałów) inkasując 2 zwycięstwa. To troszkę zagadkowa postać, choć forma widać dopisuje, ale osobiście nie polegałbym na tych statystykach zbyt mocno.

 

Także naprzeciwko siebie staną dziś dwie drużyny, którym nic nie brakuje w ataku i solidną defensywą, w obu elementach nieco lepiej wyglądają gospodarze. Nigdy nie sądziłem, że będę kiedyś grał Detroit jako underdoga, jak te czasy się zmieniają %-) Tak, proponuję dziś zagrać gości z podpórką. Szczerze? Liczę na przerwanie serii Lawin, szukając niespodzianki i pierwszej porażki wśród dwóch zespołów które jeszcze jej nie zaznały myślę, że większe szanse ma Detroit z Colorado niż Dallas z San Jose, które rozjeżdża słabe defensywy jak walec ;) Przede wszystkim doświadczenie, które na takie rozochocone i pędzące ekipy bardzo się przydaje, Red Wings są jedną z niewielu ekip, które już nieraz pokazały, że potrafią dobrze rozpracować liderów. Niezwykle istotna będzie rola ofensywy Skrzydeł, Varlamov nie może bronić jak zaczarowany w nieskończoność, na każdego jest sposób, jak kiedyś serie Thomasa czy Quicka były kończone z hukiem.

Nie ukrywam, że to zadanie trudne, bo gospodarze są zwyczajnie na fali, wszystko pracuje jak w zegarku, strzelają zawsze przynajmniej jedną bramkę więcej, niż puszcza ich goalie, no i grają u siebie, ale podpierając się troszkę historią, gdzie w 2013 roku wszystkie 3 spotkania między obiema ekipami padały łupem ekipy z Detroit, myślę, że dziś ta seria może się skończyć.

 

Tak jak mówię, jest to underdog pick, ale buki też się boją Red Wings, bo kursy nie spadły poniżej 2.00, jak w przypadku Sharks, którzy na dodatek grają wyjazd. Ten mecz będzie moim zdaniem niezwykle wyrównany, bardzo możliwa dogrywka, której Avs jeszcze nie mieli okazji zagrać. Ponadto biorąc pod uwagę dyspozycję bramkarzy szykuje się statystyczny under. Mój pick jest troszkę na czuja, więc radzę ostrożnie do niego podchodzić, ale ma wg mnie spore szanse powodzenia. Czy "Dziadki" zatrzymają rozpędzoną Lawinę? Zobaczymy około godziny 6 nad ranem ;)

 

 

Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 2 MoneyLine 2.25 Bwin :t:2:4

Colorado Avalanche - Detroit Red Wings under 5,5 1.70 Bwin :n:

 

 

Edit. No i stało się, Lawiny już nie są zespołem bez porażki, ale dzisiejsza noc pokazała, że nie ma już takich zespołów, bo również Sharks przegrali po karnych :)) Takie serie jak 6 zwycięstw z rzędu w NHL to powód do dumy, ale jak pisałem każda seria musi mieć swój koniec. Dziś Varlamov puszcza 4 gole na 28 strzałów i pokazuje to, do czego przyzwyczaił nas w zeszłym sezonie %-) To dobry bramkarz i świetny prospekt, dopiero 25 lat, ale na starych wyjadaczy z Detroit chyba jeszcze za słaby ;) Franzen i Datsyuk dziś po dwa gole, znakomity występ obu panów. 3 asysty dołożył Alfredsson, który się solidnie spłaca Skrzydłom i gra jak natchniony, wypracowując sytuacje kolegom z drużyny. Bardzo dobra postawa Gustavssona, który obronił 38/40 strzałów pokazując, że teraz jego kolej bycia na topie i że solidnie wykorzysta niedyspozycję Howarda. Ogólnie dziś Red Wings zagrali tak, jak do tej pory grały Lawiny, role się zamieniły, a typek siadł :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...