Skocz do zawartości

[Zamknięty] NHL 2013/2014


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

NHL - MTS Centre



19.10.2013 g. 2:00

293DZVQc-rP8nPipp.pngWinnipeg Jets vs. St. Louis Blues ARp4odRc-lnBJMCbB.png

 

Typ: over 5.5 / 2,10 / Bet365

 

Od razu mówię otwarcie, bez ściemniania i zbędnej paplaniny, typ na przełamanie :lol: Na przełamanie dla obu drużyn, bo ostatnio wybitnie "underują" i jakoś nie rozpieszczają kibiców :bz: No i spódniczka mini, yyyy, tzn. statystyki też tak w 85% wskazują na under, ale ch... w tym :k: Jest czutka na over 5.5 i z tym jedziemy :wuwu: Kilka argumentów za moim typem jednak przedstawię, nie będzie to kompletna desperacja :D

Po pierwsze w bramce Blues dzisiaj Elliott, bo słowacki wymiatacz dostał wolne ;) Elliott to taki trochę ogóreczek jak dla mnie, do Halaka się nie umywa i z nim w bramce to over mogę spróbować. W tym sezonie wyskoczył na lód na 20 minut z Rekinami, dostał 2 gongi w 13 strzałach i zasiadł z powrotem na swoim miejscu :)) Ogólnie przeciwko Jetsom w 8 spotkaniach wykręcił, o zgrozo, 3.31 GAA i .886 SV% :leze: Ma patent na tę ekipę bez dwóch zdań :D Po drugiej stronie chyba Pavelec, no bo jak Montoya to już w ogóle nie spróbowanie overa po takim kursie będzie strasznym występkiem :lol: Ale jak Pavelec to też w zasadzie nic nie zmienia, no trochę tak, ale niewiele. Odsyłam do analizy Winnipeg vs. Montreal (tam jest moje zdanie nt. Pavelca :bz: ) Poprę je kolejnymi statsami, u siebie w tym sezonie 3.05 GAA i .904 SV%, przeciwko Blues 2.61 GAA i .929 SV%. Obaj, nie ma co ukrywać drugi garnitur bramkarzy w NHL i to w najlepszym wypadku :bz:

Kolejny argument jest taki, że obie ekipy dają radę w PP i nie błyszczą w PK, a jak gramy overa to takie coś lubimy najbardziej :wuwu: Są groźni na niebieskiej i mają kim straszyć właśnie w PP. U Nutek Pietrangelo i Bouwmeester to już poważna siła ognia w przewagach, razem pyknęli już 10 asyst :)) Do tego młody Shattenkirk, który też z choinki się nie urwał i Leopold, na razie nie błyszczy, ale grać potrafi. Po drugiej stronie przede wszystkim Byfuglien, czyli gracz zdecydowanie marnujący się w tej ekipie i Enstrom, czyli prawdziwy defensor ze Szwecji, razem juz 12 asyst. Ta dwójka w PP chyba jest jeszcze lepsza niż ich vis-a-vis :respekt: W Winnipeg fajne jest to, że chociaż nie ma wielkich gwiazd to jest wielu solidnych graczy i ekipa nie jest uzależniona od jednego czy dwóch graczy. Oczywiście to powoduje, że ch... co ugrają :k: , ale jednak ekipa się zgrywa i może coś z tego będzie. Na lewej Wheeler, który nieźle poczynał sobie w Bostonie razem z Frolikiem i Setoguchim. W środku Little i Jokinen, a na prawej Ladd i Kane (powinien dzisiaj zagrać). Każdy z nich co najmniej z 3 punktami na koncie w sezonie.

Po drugiej stronie także zgrana ekipa fajnie uzupełniona w osobie Roy czy Paajarviego :)) Na lewej jest Oshie i Stewart, który jeszcze nie odpalił, ale już w Avalanche pokazał, że snajper z niego bardzo dobry. W środku Backes, czyli czołowy gracz Nutek od lat i Berglund, bardzo solidnie w tej formacji. Na prawej Steen, który notuje najlepsze otwarcie w karierze i Schwartz oraz Paajarvi, czyli kolejny diament wyciągnięty z Edmonton. Jest tutaj spory potencjał ofensywny, który myślę, że spokojnie złamie dzisiaj Pavelca.

Jeśli chodzi o h2h to w ostatnim czasie wszystko było na granicy, czyli 5 lub 6 bramek w meczu :/ Wszystko podobnie jak wczoraj i mama nadzieję, że dzisiaj jednak szczęście dopisze :)) Wczoraj zabrakło empty-netera, więc dzisiaj niech ogarną temat zdecydowanie wcześniej :)) W historii spotkań tych ekip w Winnipeg zdarzały się już takie wyniki jak 8-4, 3-6 czy 2-5, ostatnio co prawda nieco słabiej, czyli 2-3, 2-4 i 3-2, ale widać wyraźnie, że niewiele brakuje i oni aż chcą złamać tę linię 5.5 bramki :k: Dzisiaj powinno wreszcie przyjść to przełamanie, bo Jets mają u siebie 5 underów z rzędu, a St. Louis wczoraj na wyjeździe także wygrało z Blackhawks underem :bz: Dzisiaj widzę to inaczej, widzę tutaj over i bardzo dobry mecz w wykonaniu zawodników ofensywny :wuwu: Nie może być inaczej, jak trafienie overa 5.5 po bardzo dobrym kursie :ok:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 4-3 SO :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Spotkanie: Tampa Bay Lightning - Boston Bruins

Typ: Tampa Bay Lightning (ML)

Kurs: 2,04

Buk: Pinnacle

 

W meczu NHL Tampa Bay Lightning podejmie Boston Bruins. Tampa świetnie spisuje się na własnej tafli, gdyż zanotowali 4 zwycięstwa oraz porażkę z Pittsburgh Penguins 4:5 przy okazałym bilansie 19:9. Gospodarze świetnie spisują się w ofensywie, zwłaszcza grając power play. Potrafią w przewadze bezlitośnie wypunktować przeciwnika. Bardzo dobrym krokiem było sprowadzenie nowego bramkarza - Bishopa, który jak na razie jest pewnym punktem zespołu. Wcześniej ta pozycja była dla zespołu z Tampy sporą bolączką. Goście jak na razie wygrali dwa zwycięstwa na wyjeździe z Columbus Blue Jackets oraz Florida Panthers. Warto dodać, iż oba zespoły na początku sezonu nie prezentują zbyt dobrej formy. W przeciwieństwie do Tampy Bay Lightning, Boston ostatnio nie gra zbyt dobrze w przewadze. Gospodarze w zeszłym sezonie wygrali aż cztery z pięciu meczy z Bruins, co jest dobrym prognostykiem. Sądzę, iż Tampa Bay Lightning wygra to spotkanie wykorzystując atut własnej tafli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - CONSOL Energy Center



22.10.2013 g. 1:30

hSacLcRt-82SqvCtT.pngPittsburgh Penguins vs. Colorado Avalanche 8f6YpP6n-pzQVV5Y2.png

 

Typ: 2 ML / 2,40 / Bet365

 

Tutaj się szykuje mecz :respekt: Prawdziwa gratka dla kibiców, bo obie ekipy prezentują się wyśmienicie :)) Ja stawiam na gości, bo jakoś zdecydowanie bardziej z nimi sympatyzuję od czasów Forsberga i Sakicia, ale też uważam ich obecnie za ekipę bardziej wyrównaną ;) Skrzętnie zbierana w Colorado młodzież w końcu dojrzała i w połączeniu z lekką nutką doświadczenia zaczyna pokazywać spore umiejętności :respekt: Pittsburgh jakoś bardzo przypomina mi obecnie Barcelonę, czyli ogromne uzależnienie od jednego genialnego zawodnika. Crosby to geniusz, obecnie największa gwiazda ligi, w pojedynkę może rozp... każdą drużynę, bilans 7 goli i 10 asyst w 8 meczach pokazuje jego potencjał :bz: Przeciwko Colorado też ma świetny bilans, bo 5 goli i 3 asysty w 4 meczach, więc trudno oczekiwać, że nagle zapomni jak się punktuje, ale mimo wszystko stawiam na Lawiny :)) Świetnie spisują się Hejda i Johnson, nie punktują jakoś szczególnie, ale tworzą niezłą zaporę i bramkarze mają o wiele łatwiej. Także Barrie i Wilson wymiennie z Sarichem to nieźli obrońcy i w tym sezonie spisują się bardzo dobrze. Jednak to na graczy ofensywnych spływa na razie największy splendor :bz: Prawoskrzydłowy w osobach Parenteau i Tanguaya świetnie dogadują się z młodzieżą i naprawdę punktują. Do tego jest jeszcze Downie, który szybko odnalazł się po przyjściu z Tampy ;) Na środku w zasadzie pełen komfort, czyli 22-letni Duchene (6G+3A), genialny Stastny (1G+4A) i rewelacyjny młodzian MacKinnon (1G+6A). Na prawej równie cudowna sytuacja, bo jest O'Reilly (3G+3A), do tego Landeskog, czyli jeden z największych talentów w całym NHL i McGinn (3G+2A). Sytuacja kadrowa jest naprawdę do pozazdroszczenia :)) Na bramce dzisiaj Giguere, który przeżywa kolejną młodość. W tym sezonie na wyjazdach 2 występy i ... 1.00 GAA i .971 SV% :k: Przeciwko Penguins gorzej, bo 2.62 GAA i .903 SV%, ale przy takiej dyspozycji łatwiej można to zmienić :bz: Zresztą cenię go bardziej niż jego dzisiejszego vis-a-vis, czyli Fleury'ego. Chociaż w tym sezonie ma świetny bilans u siebie 5-0-0, 1.58 GAA i .944 SV% oraz po 1 dniu odpoczynku 3-0-0-0, 1.62 GAA i .941 SV% to jakoś nie mogę się do jego gry przekonać i mam przeczucie, że dzisiaj mu się ten bilans popsuje :D U Pingwinów trochę problemów kadrowych, bo wyłączeni sa tacy gracze jak D'Agostini, Neal czy Letang, a to ważne ogniwa tej ekipy :)) Genialnie gra pierwsza linia, czyli Dupuis (2G+7A), Crosby i Kunitz (4G+6A), wspierana przez Malkina i Jokinena, ale jednak uzależnienie od Crosby'ego jest nad wyraz widoczne :bz:

Bilans w PP obu ekip podobny, ale Colorado na razie lepiej radzi sobie w PK, a to może mieć dzisiaj znaczenie ;) Colorado przegrało 3 ostatnie starcia w Pittsburghu, ale wcześniej wygrało 4 z rzędu i dzisiaj liczę na ponowne odwrócenie serii :D Penguins ostatnio jakoś u siebie wymęczali strasznie te wygrane, 4-3 SO z Vancouver i 3-2 z Edmonton, dzisiaj coś czuję, że już tego farta braknie :lol: Kurs na Avalanche jeszcze naprawdę wysoki, chociaż w ostatnich godzinach i tak sporo spadł :/ Trzeba brać póki gorący, bo czuję, że Colorado po raz kolejny w tym sezonie zaskoczy wszystkich interesujących się NHL :wuwu:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 0-1 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: Detroit Red Wings - San Jose Sharks

Typ: 1

Kurs: 2,65

Data i godzina: 22.10.2013 01:35

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Mecz gigantów, jak ja to nazywam dzisiaj będziemy mogli obejrzeć, w Detroit po 1 w nocy Polskiego czasu. Nie od dziś wiemy jaki mają potencjał obie ekipy i jakich zawodników posiadają by walczyć o największe cele, w regular season jak i w playoff. Oba bardzo silne teamy, mający ogromny potencjał i wielką siłą do zdobywania bramek. Wings, po ostatnim meczu wydawać się mogło że mogą wrócić na swoje śmieci z kompletem punktów, ale tak się jednak nie stało. Poczuli się zbyt pewnie i zlekceważyli Kojotów, w delegacji choć mecz wydawał się że powoli czują go jak ryba w wodzie. Ale tak się jednak nie stało. Dzisiaj będą gościć Rekiny, zespół bardzo silnie umotywowany i bardzo skuteczny w fazach powerplay. Nie od dziś wiadome jest to, że kiedy właśnie mają Rekiny przewagę zawodnika, to zamieniają szybko tą opcję na bramkę. Dzisiaj Wings, będą mieli również ciężkie wyzwanie, ograć tak silny zespół gości. Ale ja tu mimo wszystko stawiam na Detroit, mimo że nie spodziewam się tutaj łatwej przeprawy kolegów Zetterbega, który znakomicie się rozumie z Daytsukiem. Kapitalny duet. Ale Rekiny maja również swoje perły w teamie i tak tanio skóry nie sprzedadzą. Wiedząc, że sam mecz będzie naszpikowany szybkimi akcjami. Spodziewam się genialnego widowiska, z nawiązką gradu goli i pięknego meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - Joe Louis Arena



24.10.2013 g. 1:30

fTPF5393-SnwHMxsA.pngDetroit Red Wings vs. Ottawa Senators jPQU2ZiQ-8n6WWzeT.png

 

Typ: Detroit -1.5 / 3,00 / Bet365

 

Dzisiaj krótka i treściwa analiza, bo jestem wykończony :/ Detroit jest po 2 porażkach, czas przełamać tę niemoc :)) 2-5 na wyjeździe z Kojotami i 0-1 po karnych u siebie z Rekinami wydaje się być tylko krótką zadyszką, a nie trwałym spadkiem formy :ok: Ottawa po przegranej z Edmonton, ale wcześniej 2 wygrane z Devils i Coyotes :)) Detroit nie pozwoli sobie na 3 porażkę z rzędu, no way :(( Tzn. zawsze jest taka możliwość, ale wg mnie no nie z Ottawą, ten team im leży ;)

Poza tym kadrowo nie ma czego porównywać :bz: W Ottawie jest Spezza, Michalek, Ryan i Neil, a reszta to drugi garnitur :bz: W Detroit co gracz to gwiazda i niezła historia do opowiadania ;) Jedyne co mnie martwi to brak wyjściowych defensorów, Kronwalla i Ericsona, ale już z Sharks pokazali, że można :D Kronwall tak w ogóle ma game-time-decision, więc jest szansa, że zagra :ok: Szczególny mecz dla Alfredssona, wieloletniego kapitana Senatorów, teraz w obozie Red Wings :bz:

Bramkarze :lol: Howard ma dobry bilans z Ottawą i w tym sezonie u siebie łapie na .949 SV% :k: Gustavsson go naciska, więc musi się uwijać, aby zostać starterem :ok: Ogólnie liczę na niego dzisiaj, mocny punkt :)) Anderson to też niezły fachowiec i w tym sezonie trzyma mocne statsy, ale przegrał 5 z 7 spotkań z Detroit jako starter i liczę, że dzisiaj tego bilansu nie poprawi :bz:

Kluczowe statystyki są takie, że Ottawa przegrała 4 ostatnie h2h i 5 z 6 ostatnich h2h w Detroit ;) 2 ostatnie wygrane Detroit to handi dla nich ;) Dzisiaj także tak to właśnie widzę :))

Wiadomo, że wygrana 2 golami w NHL to spory wyczyn i typowanie tego to spore ryzyko, ale wierzę dzisiaj w Detroit :ok: Po 2 nieudanych startach, teraz przed własną publicznością będą chcieli się odbudować i moim zdaniem zrobią to tak jak na nich przystało, czyli w wielkim stylu :respekt:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 1-6 :n::k: Totalna kompromitacja :fp:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej,NHL

Spotkanie: Philadelphia Flyers(-1.5) - New York Rangers

Typ: 1 :minus:

Kurs: 3.00 :nie:

Bukmacher: Betsson

25.10.2013 01:00

 

Analiza:

Czyzby w końcu lotnicy mieli wygrać drugie spotkanie?Być może tak się stanie i dlatego też stawiam na to.kurs jest obiecujący więc dlaczego by nie spróbować swych sił właśnie na nich.Oba zespoły są w dolnej częsci tabeli.Z tą różnicą że strażnicy wygrali o jedno spotkanie więcej.dziś jednak gra będzie się toczyć w Philadelphii i w tym upatruje ich szansy.własna tafla i wsparcie kibiców myślę że pomogą im w odniesieniu zwycięstwa.Ich mecze to gra w kratkę.ostatnio wygrali na terenie lotników strażnicy.Teraz czas przyszedł na gospodarzy.Na to więc liczę.Nie wygrali od czterech spotkań.ostatnio z panterami zaledwie 2 do 1. Czas przyszedł na strzelenie więcej bramek i pokazanie że należy się z nimi liczyć jeszcze w tym sezonie.Powodzenia chłopaki!!!

 

 

Sprostowanie!!!

Zapomniałem dopisać na Lotników handi -1,5 .Przepraszam za błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, to się kolega hunter zapędził, Flyers grają u siebie i kurs na nich jest w granicach 2.00-2.15, zaś na gości buki dają ~3.00 %-)

 

Warto dodać, że w drużynie Rangersów zabraknie dziś Heńka Lundqvista, w jego miejsce ściągnęli Camerona Talbota z AHL, a biorąc pod uwagę płytką defensywę Strażników - typ wart przemyślenia :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - Bell Centre



25.10.2013 g. 1:30

2o5V8r83-nRYy5vHp.pngMontreal Canadiens vs Anaheim Ducks 0vxIvhj9-OdqKZFqT.png

 

Typ: 2 ML / 2,05 / WilliamHill

 

Jeszcze się nie ogarnąłem po wczorajszej kompromitacji, ale nie ma co się załamywać :bz: NHL pokazuje, że bywa kompletnie nieprzewidywalne i to także piękno tego sportu :)) Dzisiaj typuję minimalnego underdoga jakim według bukmacherów jest Anaheim, chociaż kursy się zmieniają i w ostatnich godzinach bardzo się wyrównują ;) Ja łapię jeszcze gości póki kurs w miarę kuszący :D

Mecze między tymi ekipami przyzwyczaił w ostatnim czasie do sporej ilości goli, tym bardziej jestem ciekawy dzisiejszego starcia, bo na lód wyjadą nominalni starterzy ;) Ich statystyki w zasadzie nie mówią niczego, dlatego odpuściłem granie na ilość goli, a postanowiłem typować zwycięzcę spotkania :bz: Hiller dobrze radził sobie do tej pory z Montrealem, 2.22 GAA i .932 SV%, ale też 3 spotkania to nie jest jakiś mega wyznacznik :/ Poza tym na wyjazdach radził sobie bardzo przeciętnie jak na niego, bo 3.44 GAA i .875 SV% to dramat, bez dwóch zdań :fp: Cenię jednak Hillera, uważam go za bardzo solidnego goalie :)) Stawiając na Anaheim nie liczę na to, że mecz wygra im Hiller, chociaż byłoby miło, ale na to, że wygra go ofensywa Ducks :wuwu: Po drugiej stronie Price, który z kolei słabo wypadał do tej pory w starciach z Anaheim, 3.70 GAA i .874 SV%, ale ma niezłe statsy u siebie, bo 2.83 GAA i .914 SV%.

To co na pewno Anaheim musi poprawić, jeśli myśli o jakiejś zdobyczy punktowej to powerplay. W poprzednich sezonach Perry, Getzlaf i cała reszta słynęli ze świetnych przewag, a teraz otwarcie sezonu i 8.3% PP, czyli dno i 3 metry mułu :fp: Gospodarze wypadają przy nich jak profesura z rezultatem 24.3% PP. To duża zasługa Subbana i Markova, którzy pewnie i dzisiaj będą groźni :bz: Anaheim oddaje w meczu średnio ponad 36 strzałów, naprawdę dużo ;) Liczę, że przy takim wyniku dadzą radę wbić Price'owi 4 gole, a to powinno wystarczyć do wygranej.

W Montrealu jest sporo problemów z kontuzjami. Urazy takich graczy jak Briere, Pacioretty czy Prust zmusiły trenera do rotacji liniami :bz: Galchenyuk z Eller powędrowali do pierwszej linii, Plekanec szaleje w drugiej, ale nie da się ukryć, że kontuzjowani gracze wnosili sporo do zespołu :)) W Anaheim siła ognia jest odpowiednia. Perry, Getzlaf, Selanne, Perreault czy Silfverberg, jest komu strzelać i asystować :)) Trudno oczekiwać więcej po obrońcach, bo Beauchemin, Fowler czy Lindholm nie powalają formą w przewagach :/

Dla Montrealu będzie to 4 mecz z rzędu u siebie, 2 ostatnie przegrali minimalnie 3-4 z Edmonton i 1-2 z Nashville. Anaheim ostatnio wyjazdowa porażka z Toronto 2-4. Według mnie goście mają w tym momencie więcej atutów po swojej stronie ;) Obstawiam ich wygraną po bardzo interesującym i zaciętym meczu z dużą liczbą goli :wuwu:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 4-1 :n: Dno, dno i 3 metry mułu :fp:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tampamini.jpgversusminizxz.jpgchicagomini.jpg

.:: 25-10-2013 01:35 St. Pete Times Forum ::.

 

 

Dziś spotkanie aktualnych mistrzów NHL Chicago Blackhawks z ekipą Tampa Bay Lightning. Bez ogródek już na wstępie powiem, że gramy tu na przełamanie. Oto historia ostatnich 5 spotkań między tymi drużynami:

 

06.10.13 NHL Chicago Blackhawks Tampa Bay Lightning 2 : 3 (2 : 2)

05.11.11 NHL Tampa Bay Lightning Chicago Blackhawks 5 : 4 (4 : 4)

04.04.11 NHL Chicago Blackhawks Tampa Bay Lightning 0 : 2

10.03.11 NHL Tampa Bay Lightning Chicago Blackhawks 4 : 3 (3 : 3)

23.09.10 NHL Tampa Bay Lightning Chicago Blackhawks 4 : 2

 

Tak, zgadza się. Wszystkie (!) wygrały Błyskawice, włącznie z tym granym w Chicago na początku sezonu. Ciężko powiedzieć, czy to jakiś sposób, czy więcej szczęścia po stronie dzisiejszych gospodarzy, fakt faktem jest kryzys. Ale dziś ten kryzys będzie łatwiej pokonać z kilku powodów.

 

Pierwszym najistotniejszym, dla którego piszę tą analizę, jest bramkarz Tampy - Ben "Dziurawa Rękawica" Bishop %-) Ten oto goalie, spośród 17 strzałów jakie posłali w ostatnim meczu hokeiści Bruins, obronił 13, póki nie został zmieniony, bo pewnie by ten dorobek wpuszczonych bramek podwoił :p Miazga jaką urządzilły Niedźwiadki Błyskawicom była bezbłędna, obezwładniająca. 5:0, jak z uczniakami, skarconymi za przechwalanie się. Dziś, 4 dni później, przyjeżdża do Tampy ekipa utytułowana, aczkolwiek nieco ospała. Bardzo polubili liczbę 3, bo z reguły tyle bramek mają na koncie po zakończonym spotkaniu %-) Niemniej wciąż niezwykle groźna, mam wrażenie, że zmobilizują się dwukrotnie wiedząc, że trzeba przełamać niecną passę z Błyskawicami. Nie ma sensu wypisywanie strzelców, bo tam KAŻDY może strzelić bramkę. Nie znam bardziej drużynowo grającego zespołu, no może poza właśnie Bruins. Licze na przełamanie Sharpa, bo 1 gol póki co to niewiele na tak doskonałego hokeistę.

 

Na bramce gości dziś również zmiana, dobrze grającego Crawforda podsiądzie Khabibulin, który raz już miał okazję zagrać w tym sezonie przeciwko Wyspiarzom, wpuszczając 2 gole, ale mimo to mecz wygrali Blackhawks. To solidna firma, choć miewa okrutnie słabe mecze, jednak bramkarz będący numerem 2, jak dostaje szansę występu, to się mocno spręża by wygryźć nr 1, myślę że Khabi się zmobilizuje i utrzyma formę.

Zatrzymać będzie musiał ekipę Lightning, która w ostatnim meczu nie strzeliła nawet gola. Jednak wcześniej pokazali, że mają siłę ognia niesamowitą, strzelając Kingsom 5 goli, Panterom 7 czy Pingwinom 4 na własnej tafli. Decydującym będzie tu jednak wg mnie fakt, że mają słabego bramkarza, przez co skupią się na defensywie bardziej, niż w meczach z chociażby taką Florydą. Stamkos i St.Louis już po 10 pkt mają, rzeźnicy. Prawdę powiedziawszy z Crawfordem w bramce gości byłbym pewniejszy, ale licze na solidną postawę Khabiego.

 

Co tu dużo mówić, passa 5 porażek z rzędu z Błyskawicami musi zostać przerwana. Szansę upatruję w Bishopie, w ogóle w tym meczu postawa bramkarzy będzie niezwykle istotna, oni prawdopodobnie zadecydują o zwycięstwie, a myśląc w ten sposób stawiam na przełamanie gości. W końcu to obrońcy tytułu ;) Spróbujemy w regulaminowym czasie gry, choć dla pewności polecam MoneyLine :ok:

 

 

Tampa Bay Lightning - Chicago Blackhawks 2 2.39 Bet365 :n:6:5 OT

 

Edit. Niestety Tampa znów wyszła zwycięsko z rywalizacji z Chicago. Ładny over klepnęli, i jak 5 puszczonych Bishopa było pewne, tak Khabi zagrał akurat jeden ze swoich fatalnych występów, 6 goli z tym w dogrywce na 25 strzałów :/ Stamkos zagrał znakomity mecz, St.Louis również, w ekipie Blackhawks wyróżniali się Kane i Toews. Z bilansem +4 skończył mecz Seabrook, co znaczy, że za każdym niemal razem jak był na tafli jego zespół strzelał gola :)) Była szansa, w końcu porażka po dogrywce, tym razem się nie udało. Crawford wracaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - Jobing.Com Arena



26.10.2013 g. 21:00

Aa8jKylh-dpbyvSop.pngPhoniex Coyotes vs. Edmonton Oilers MXYJMLRt-hlkJs0Yq.png

 

Typ: 1 / 1,90 / bet-at-home

 

Ostatnio forma drastycznie spadła, ale próbuję przełamać niemoc i dzisiaj typuję Phoenix :ok: Kojoty przystępują do tego meczu po szalonym meczu z LA Kings i porażka 4-7 :k: Wcześniej dwie wygrane z handi u siebie, kolejno Detroit 5-2 i Calgary 4-2 :)) Dzisiaj podejmują Edmonton, które ma sporo problemów z kontuzjami. Dzisiaj nie zagra aż 5 nominalnych lewoskrzydłowych :k: Z gry wyłączeni są: Smyth, Hall, Joensuu, Hamilton i MacIntyre, a do tego jeszcze Gagner i Potter. Trzeba przyznać, że kilku z tych graczy to wiodący gracze Nafciarzy, bo wszyscy znają klasę Smytha, Halla czy Gagnera :bz: U gospodarzy ten problem raczej nie występuje, bo do gry niezdolny jest tylko Klesla, ale w obronie jest komu grać, bo pary Michalek-Ekman-Larsson i Yandle-Morris to naprawdę wartościowe duety ;) Moim zdaniem Phoenix nie musi się martwić o linię defensywną, bo ci gracze znają się na swojej robocie, a taki Yandle to jest elita, chociaż w tym sezonie na razie spuścił nieco z tonu w porównaniu do tego co wyprawiał wcześniej :/ W formacjach ofensywnych niesamowite doświadczenie, które dzisiaj będzie musiało stawić czoła szalonej młodości :D Szczególnie liczę dzisiaj na trzecią linię i przełamanie Mossa, bo jego partnerzy, czyli Ribeiro i Boedker grają bardzo dobrze, a on jeszcze jakoś nie zaskoczył po przybyciu z Calgary :bz: A Moss to naprawdę dobry strzelec :)) Vrbata z Hanzalem świetnie współpracują i widać to po ich statystykach, ale znają się przecież jak mało kto :D W Edmonton natomiast ze względu na problemy pojawiło się wiele nowych twarzy i nie są to gracze szczególnie wartościowi :bz: Taki Yakupow to oczywiście mega talent i nr 1 draftu, ale na razie to on jest na etapie poznawania NHL, tak jak wcześniej Hall, Hopkins czy Eberle, którzy też nie od razu zaskoczyli i trudno od niego wymagać, aby teraz ciągnął grę Edmonton :(( Hopkins i Eberle robią co mogą, ale wsparcie tylko ze strony Hemsky'ego to za mało :bz: Taki Arcobello niby na razie sporo asyst, ale to chyba jednak nie ten poziom, tzn. typowa średnia półka. Reszta to w zasadzie uzupełnienie składu, która przy optymalnym składzie raczej w ogóle by nie gra :))

Na bramce u gospodarzy dzisiaj Smith, który nie należy do moich ulubieńców, ale w prywatnym rankingu znajduje się zdecydowanie wyżej niż LaBarbera :lol: Statsy tez faworyzują Mike'a :ok: On przeciwko Oilers ma bilans 5-1-0-1, 2.18 GAA i .925 SV%, a siebie 3-0-0-1, 2.22 GAA i .920 SV%. W zasadzie zawodził do tej pory tylko grając po 1 dniu odpoczynku, ale dzisiaj się to zmieni :wuwu: LaBarbera przeciwko Coyotes ma bilans 1-5-0-1, 3.45 GAA i .896 SV%, a na wyjazdach 0-2-0-0, 2.99 GAA i .883 SV% :/ No nie jest to szał i trudno się po nim cudów spodziewać :bz:

Ostatnie h2h to raczej minimalne wygrane ekipy grającej na wyjazdach, ale dzisiaj liczę na przełamanie tej serii i stawiam na gospodarzy w 60' :)) Edmonton przegrało 4 z 5 ostatnich gier, kiedy w poprzedzającym meczu u siebie przegrali 3 lub więcej golami oraz 4 z 5 po 1 dniu odpoczynku :bz: Dla odmiany Kojoty wygrały 4 ostatnie starcia, gdy w poprzedzającym meczu stracili 4 lub więcej goli oraz 7 z 10 ostatnich domowych starć ;) Średnio strzelają więcej goli niż Edmonton, mają lepszy PP i PK, oddają więcej strzałów, no muszą to wygrać :wuwu: Tzn. nie muszą, ale jednak czuję, że będzie tutaj win gospodarzy w regulaminowym czasie gry i z tym właśnie jedziemy dzisiaj :wuwu:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 5-4 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - Nationwide Arena



27.10.2013 g. 23:00

rygh4JVE-6a1sfEwc.pngColumbus Blue Jackets vs. Anaheim Ducks 0vxIvhj9-OdqKZFqT.png

 

Typ: 2 ML / 2,09 / Betsson

 

Dzisiaj po raz kolejny szczerze piszę, że jadę na czutkę :bz: Większość argumentów raczej by chyba przemawiała za gospodarzami, ale jednak według mnie Anaheim da radę sprostać wielu przeciwnościom i ogarnie temat :))

Bobrovsky vs. Andersen i co tutaj napisać :lol: Gość, który w poprzednim sezonie zakończył sezon w Columbus save'm na poziomie .932 SV% w 38 spotkaniach, a teraz jedzie na niewiele niższym, bo .921 SV% :)) Zbierał świetne recenzje w Philadelphii i ma zadatki na topowego goalie, chociaż niektórzy już teraz go do takich zaliczają :bz: Z drugiej strony młokos, nowicjusz, który dopiero wchodzi na salony ;) Będzie to dla niego 3 występ w NHL, a dopiero 2 jako starter :lol: Trzeba jednak przyznać, że on wchodzi do NHL bez jakiejkolwiek tremy i pokazuje spore umiejętności. Bilans 2-0-0-0, 0.60 GAA i .980 SV% to naprawdę wejście smoka :respekt: Sam jestem przeciwny stawianiu na takich żółtodziobów, ale dzisiaj zaufam Frederikowi :D

Columbus wygrał 3 mecze z rzędu u siebie, kolejno z Vancouver 3-1, NJ 4-1 i Toronto 5-2, więc chyba wystarczy :D Anaheim przystępuje do tego meczu po wyjazdowej wygranej z Ottawą 2-1 i ogólnie będzie to dla nich 4 wyjazd z rzędu :/ Można już czuć zmęczenie, ale dadzą radę :wuwu:

Anaheim ma spore problemy z kontuzjami :/ Tylko w ostatnich meczach wypadł Silfverberg i Penner, a trochę wcześniej Perreault, Belenskey, Souray i Sbisa :fp: Zwłaszcza Silfverberga i Perreaulta na pewno będzie brakować, bo świetnie wspomagali liderów Ducks. Na ich miejsce wskoczyli tacy graczy jak Maroon, Bonino czy Etem i robią co mogą, punktują, ale to jednak chyba nie ten format :((

Dużym problemem Ducks jest powerplay :fp: 6.8% skuteczności to moim zdaniem wina obrońców, którzy grają straszną kichę w przewagach :bz: Ani jednego gola z niebieskiej linii w ich wykonaniu to dramat. Dla odmiany obrońcy Columbus dali radę strzelić już 4 gole ;) Anaheim jest lepsze w ofensywie, strzela więcej goli, oddaje więcej strzałów, ale PP to na razie trudny temat :fp: Lindholm i Vatanen jeszcze chyba potrzebują trochę czasu. Nie wiem czemu tak nisko w hierarchii jest Fowler, który potrafił już strzelić w sezonie dla Anaheim 10 goli i z tego 6 PPG :bz: Na pewno Souray mógłby tutaj dużo zmienić, bo on potrafił w jednym sezonie jako obrońca strzelić 23 gole :k:

Anaheim wygrało 5 spotkań kiedy w poprzednim meczu tracili 2 gole lub mniej, wygrali 7 z 8 meczó kiedy rywale w poprzednim meczu tracili 2 gole lub mniej, wygrali 6 z 7 spotkań po wygranej w poprzednim meczu, wygrali 5 z 6 meczów po strzeleniu 2 goli lub mniej w poprzednim meczu i wygrali 5 z 6 meczów rozgrywanych w niedzielę :)) Statystyki dają podstawę do grania na Anaheim :ok:

Columbus wcale nie jest taki mocny, jakby wskazywały na to ostatnie rezultaty :bz: Jest kozak Gaborik, przy którym skrzydła rozwinęli Anisimov i Fogliano. Jest Dubinsky na środku ataku w drugiej formacji dobrze współpracujący z Umbergerem. Ogólnie jednak uważam, że nawet osłabione Anaheim ma cały czas lepszy skład i większy potencjał :wuwu:

Jeśli w końcu odpali powerplay w ekipie gości to powinno być dobrze w tym meczu :ok: Zobaczymy jak spisze się Andersen i czy po raz kolejny zaliczy kapitalny występ. Typ zdecydowanie na tzw. nosa ;) Aktualna sytuacja w obu drużynach, ich forma, nie pozwala jednoznacznie stwierdzić kto jest fawroytem. Bukmacherzy lekko faworyzują gospodarzy, a w ostatnich godzinach kursy na nich zaczęły spadać, ale to dobrze, bo więcej zarobimy :D Ja uważam, że ten mecz wygrają goście :wuwu:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 3-4 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - First Niagara Center



29.10.2013 g. 00:00

lbH97K73-GYGp38UL.pngBuffalo Sabres vs. Dallas Stars Y1rrgLjQ-p6QDd37G.png

 

Typ: over 5.5 / 2,30 / Betsson

 

I co ja mam Wam znowu napisać, że po raz kolejny jest to czutka ??? :k: Musze tak napisać, bo tak jest ;) Więcej znaków wskazuje na under 5.5, bukmacherzy też tak przewidują, ale my po raz kolejny ich ograbimy :wuwu: Kurs w ostatnim czasie poszedł do góry i tym lepiej, znowu będzie więcej do zgarnięcia :bz:

Buffalo przystępuje do tego meczu po dwóch wyjazdowych underach, 2-3 z Tampą i 3-1 z Floridą. Wcześniej w dwóch spotkaniach domowych dwa overy, 2-5 z Bostonem i 2-4 z Colorado. Dallas przystępuje do tego meczu po domowym underze 1-2 z Winnipeg, ale wcześniej dwa wyjazdowe overy, 3-6 z Anaheim i 2-5 z Kings. Ostatnie dwa h2h to undery, 3-2 i 4-0. Po statystykach nie wymyślimy nic konstruktywnego :(( Może tylko, że over padł w 4 z 5 ostatnich h2h w Buffalo.

Sabres to ekipa w kompletnej przebudowie, właśnie oddali Vanka za Moulsona, który dzisiaj zadebiutuje w pierwszej linii zespołu. Skład nie jest szałowy, no nie ma kim straszyć i dlatego Buffalo to ofensywnie najgorsza ekipa NHL :fp: Tylko 1.46 gola na mecz i 25.1 oddanych strzałów to kompromitacja :/ Szansy na over upatruję w słabej postawie obu ekip w obronie. Buffalo traci 2.85 gola na mecz i pozwala na 35.7 strzałów na mecz, Dallas 3.00 gole tracone i 35.4 strzałów na ich bramkę, sporo :)) PK na poziomie ok. 80%.

Na bramce z jednej strony Miller, który być może będzie bohaterem kolejnego głośnego trejdu :bz: W takiej ekipie to chyba mu się nie chce grać, a i jego kontrakt to spore obciążenie dla działaczy. Można go teraz wyjtrejdować i jeszcze kogoś dostać w zamian :)) Miller to kozak, ale w obliczu tego wszystkiego może zaliczyć różny występ, no i przeciwko Stars, mimo 4 wygranych bronił na .897 SV% :)) Z drugiej strony Lehtonen i to mnie trochę martwi, bo jest w gazie :/ Ale jak czutka to czutka, będzie dobrze ;) Statystyk nie będę przytaczał, bo nie warto :lol: Może kuriozalnie słabe Buffalo chociaż 2 razy znajdzie na niego sposób :bz:

Stars mają beznadziejne statsy w Buffalo, dostali tam 5 razy z rzędu i jak nie wygrają teraz z takim rywalem to długo nie wygrają :fp: Liczę na jakieś 2-4 i ogarniamy temat ;)

W Buffalo mimo wszystko zostali jeszcze jacyś zaodnicy, Ehrhoff, Myers do PP, Moulson w debiucie będzie się starał, Hodgson daje radę, Ennis, Stafford, totalnej rozpierduchy jeszcze nie ma ;) W Dallas zdecydowanie lepiej, ale sami overa na pewno nie pokryją :((

Jak ktoś chce grać grubiej to mówię, że typ znowu na nosa, bo rzeczowych argumentów chyba więcej jest za underem ;) Trzeba jednak ogrywać buków i dzisiaj pojedziemy ich po raz kolejny z dobrym kursem ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 3-4 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: Vancouver Canucks - Detroit Red Wings

Typ: X2

Kurs: 1.63

Bukmacher: Betsson

31.10.2013 03:30

 

Analiza:

Dwa zespoły w odmiennych nastrojach.Gospodarze cztery spotkania i cztery zwycięstwa.No trzy po doliczonym czasie ale zawsze to są punkty na plus i wysokie miejsce w tabeli.Goście na odwrót.Cztery porażki z rzędu, w tym dwa po dogrywce.Dziś jednak myślę że czerwone skrzydła powalczą i przynajmniej remis wywalczą na obcym terenie.Mają bardzo dobry skład i w końcu powinien zacząć znowu grać.Mają chwilę zadyszki ale liczę że dziś się przełamią i nawet wygrają bezpośrednio.Limit błedów na kilka spotkań mają wyczerpany i powinni dziś przynajmniej po trzech tercjach doprowadzić do remisu.Orki z braćmi Sedinami bardzo dobrze sobie radzą.ostatnie spotkania w bardzo dobrym stylu i na plus.no ale zawsze takie passe i szczęście się kiedyś kończą.Myślę że to nastąpi dziś i będą musieli uznać wyższość gości.Na dziś typ z podpórką na Czerwone Skrzydła więc powodzenia chłopaki z Detroit!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL - TD Garden



1.11.2013 g. 00:00

xAdRiQkQ-YHsDjLzn.pngBoston Bruins vs. Anaheim Ducks 0vxIvhj9-OdqKZFqT.png

 

Typ: 1 ML / 1,71 / Bet365

 

Miało być handi na gospodarzy, ale będzie tylko ML ;) A to z jednej prostej przyczyny, w bramce miał być Rask, w prawdopodobnie będzie Johnson :bz: Z nim między słupkami jednak nie zaryzykuję handi :(( W tym sezonie zaliczył tylko jeden występ, puścił 2 gole i bronił na poziomie .875 SV%. Ogólnie w NHL się nie przebił, jest zmiennikiem i tylko tyle, średniak i nic więcej :)) Bruins muszą ten mecz ogarnąć dzisiaj ofensywą :ok: Po drugiej strony świetny Hiller, czołówka NHL z dobrym bilansem przeciwko Niedźwiadkom, 3-1-0-0, 2.18 GAA i .935 SV%. Overall też ma bardzo dobry 5-2-0-0, 2.56 GAA i .913 SV%, ale słabo to wygląda po 1 dniu odpoczynku 0-2-0-0, 4.81 GAA i .817 SV% :k: Hiller pokazuje ludzką twarz, a Boston potrafi zdominować każdą ekipę na swoim lodzie ;)

W Anaheim pojawił się ogromny problem na prawym skrzydle. Pierwsza linia dalej wymiata, bo jest Perry i Getzlaf, kogo by im nie dołożyć będzie punktował :D Ale po kontuzji Selanne i Silfverberga w kolejnych formacjach jest spory problem :)) Do tego nie może grać Koivu oraz Belenskey, a Penner cały czas odczuwa skutki wstrząśnienia mózgu, dzisiaj niby do gry, ale nie wiadomo do końca :bz: Brak wsparcia dla liderów może mieć znaczenie, bo Palmieri, Cogliano, Winnik czy Perreault to jednak nie ten rozmiar kapelusza :(( Anaheim przystępuje do tego spotkania po 3 wyjazdowych wygranych z rzędu, ale moim zdaniem na tym koniec tej serii ;) Boston mocno podrażniony po 2 porażkach, wyjazdowej z Pittsburghiem i domowej z New Jersey, będą chcieli się przełamać :))

Ostatnie dwa h2h wygrywała ekipa grająca na wyjeździe, czas na punkty dla gospodarzy :ok: Ogólnie Boston dostał dwa razy z rzędu od Anaheim u siebie (0-3 i 1-6 :k: ), więc ich motywacja powinna być na najwyższym poziomie :bz: W składzie nie ma tylko Savarda, który raczej już nie wróci na lód oraz Erikssona, co niewątpliwie jest sporą stratą, no ale skład wygląda imponująco :)) Zwłaszcza w obronie górują nad Ducks :ok: Chara, Seidenberg, Boychuk, Krug i Hamilton to świetny zestaw ;) Niech jeszcze Chara się rozkręci to będzie się działo w Bostonie :ok: Do pierwsza linia z Iginlą, Krejcim i Luciciem :respekt: Dalej Bergeron, Marchand, Kelly czy Paille, zdecydowanie większa głębia składu niż u gości ;)

Anaheim ma świetne statsy, bo wygrali 6 meczów z rzędu gdy w poprzednim spotkaniu tracili 2 gole lub mniej, wygrali 8 z 9 meczów po wygranej w poprzednim meczu, mają overall 10-2 w 12 ostatnich meczach i wygrali 4 z 5 spotkań kiedy rywale w poprzednim meczu strzelili 2 gole lub mniej :k: Imponujące, naprawdę :respekt: Jednak spore problemy ze składem, kolejni kontuzjowani znaczący gracze moim zdaniem przeszkodzą w kontynuowaniu takich wyników, przynajmniej w tym spotkaniu :))

W lepszej formie wydają się być goście, ale jednak po kompleksowym przeanalizowaniu sytuacji zdecydowanie stawiam na gospodarzy ;) Jak już pisałem, w pierwszej chwili chciałem grać handi na Bruins, ale bez Raska między słupkami byłoby to jednak karkołomne zagranie :bz: Dlatego zdecydowanie polecam ML na Bruins, bo według mnie powinni spokojnie ogarnąć ten mecz i poprawić niekorzystne statsy przeciwko Anaheim ostatnio oraz ogólnie przeciwko ekipom z Zachodu ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 3-2 SO :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Phoenix Coyotes - Nashville Predators

Typ: Phoenix Coyotes

Kurs: 2

Buk: Bet365

 

Analiza:

 

Dzisiejszej nocy zagrają ze sobą Phoenix i Nashville, faworytem tego spotkania są zawodnicy gospodarzy. Ostatnie 4 mecze u siebie zakończyli 4 zwycięstwami i to z takimi drużynami jak LA Kings i Detroit. Natomiast Nashville ostatni mecz na wyjeździe przegrali. W tamtym sezonie grali ze sobą 3 razy, raz w Phoenix i gospodarze wygrali 4-0. W tym sezonie w lepszej formie są gospodarze, a kurs 2 na ich zwycięstwo jest bardzo dobrym kursem. Liczę na podtrzymanie formy gospodarzy i kolejne, 5 już zwycięstwo na własnym lodowisku. Dodatkowym faktem przemawiającym za Kojotami jest to,że w 2 ostatnich meczach strzelili 8 goli i za każdym razem ktoś inny strzelał bramkę. Więc jak widać nie ma super strzelca jak w Tampie w postaci Stamkosa, tylko solidnie zgrana ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

NHL - Scottiabank Saddledome



2.11.2013 g. 2:00

fcXhASoh-tbTVZ8QT.pngCalgary Flames vs. Detroit Red Wings fTPF5393-SnwHMxsA.png

 

Typ: 2 ML / 1,76 / Bet365

 

Już raz Detroit mnie w tym sezonie zawiodło i to na całej linii :fp: Pamiętny mecz z Ottawą, kiedy popłynąłem jak do tej pory najbardziej w tym sezonie (typowane handi na Detroit, a rezultat 1-6 :k: ). Dzisiaj gramy na ich przełamanie :ok: Po pierwsze ostatnio wreszcie wygrali i to w Vancouver 2-1 po serii 4 porażek, 3 rzędu u siebie :/ Calgary ostatnio też przegrało i to u siebie 2-4 z Toronto, wcześniej ograli u siebie Washington 5-2 :)) Ogólnie Calgary wygrało 3 mecze z rzędu z Detroit, w tym dwa ostatnie u siebie 3-2 i 5-2 oraz raz na wyjeździe 4-1 :k: Dlaczego stawiam na Detroit ??? Bo Calgary wygrywające z Detroit miało w bramce Kiprusoffa, czyli jednego z najlepszych specjalistów na tej pozycji w NHL :bz: Teraz świetny fiński bramkarz zakończył karierę, tzn. jeszcze nie jest to oficjalne, ale nie ma go w tym sezonie w składzie Calgary :(( Dzisiaj na bramce wystąpi MacDonald, który jeszcze dwa sezony temu grał w ... Detroit Red Wings :D jako backup swojego dzisiejszego vis-a-vis, czyli Howarda :)) MacDonald ma overall 3-2-0-1, 3.01 GAA i .894 SV%. Przeciwko Detroit zagrał raz i zaliczył shoutout :k: , no ale to tylko jeden mecz, a raz do roku ... to wiadomo ;) Ogólnie u siebie ma bilans 2-0-0-1, 2.97 GAA i .893 SV%, a po 3 dniach odpoczynku 1-2-0-0, 3.04 GAA i .895 SV%. I szczerze mówiąc to w żadnym wypadku nie wygląda mi na gościa, który miałby zatrzymać tak doświadczonych graczy jakimi dysponuje Detroit, z których kilku to przyszli członkowie Hall of Fame :)) Do tego jeszcze ostatnio ze składu wyleciał Mark Giordano, czyli czołowy obrońca Calgary w tym sezonie (2G+7A) i jest to spory problem :bz: Składu nawet nie ma co porównywać, bo to by było śmieszne :fp: Tutaj Stempniak, Monahan, Hudler, Galiardi czy Cammalleri, a w obozie rywala Datsyuk, Zetterberg, Alfredsson, Franzen czy Bertuzzi :k: W Calgary dobrze gra linia ze Stempniakiem, ale ostatnio zaczęło się kombinowanie :/ Stempniak-Monahan-Hudler nagle z 1. linii przeszli na 3. linię, mimo najlepszych statsów, Jones-Stajan-Glencross rozpoczynają mecze, Cammalleri też gdzieś głęboko schowany, mimo iż ma chyba największy potencjał z tych zawodników :bz: Wiadomo, że takie kombinowanie prawdopodobnie więcej wprowadzi zamieszania niż pożytku, ale to problem sztabu szkoleniowego Calgary ;) Detroit dzisiaj tylko bez Ericssona i Helma, ale wraca Franzen :ok: Bardzo dobrze zaczyna też grać najmłodsza linia w Detroit z Abdelkaderem, Anderssonem i Tatarem :)) Co prawda brakuje trochę jakości w obronie moim zdaniem, ale DeKeyser czy Quincey będą jeszcze lepsi :ok: Dzisiaj dużo zależy od Howarda, a ten gra najlepiej kiedy jest w rytmie meczowym :)) Dzisiaj przystępuje do meczu po 1 dniu odpoczynku, a wtedy ma statsy 2-1-0-1, 2.09 GAA i .926 SV% :ok: Dzisiaj na pewno będzie chciał pokazać miejsce w szeregu MacDonaldowi i zrobi wszystko, aby jego ekipa wygrała ten mecz. Overall na poziomie 4-4-0-2, 2.45 GAA i .918 SV% szału nie robi, ale Howard systematycznie poprawia te liczby i gra co raz lepiej ;) Ogólnie Detroit przegrało 4 z 5 ostatnich spotkań w lidze i 6 z 8 ostatnich gier przeciwko ekipom z Zachodu oraz jak już wspomniałem wcześniej 4 z 5 ostatnich gier przeciwko Calgary. Warto jednak pamiętać, że to Calgary nie ma już w składzie Kiprusoffa, a taki gracz to jednak robi różnicę :bz: Po serii 3 wygranych Calgary w bezpośrednich starciach, moim zdaniem zdecydowanie najwyższy czas na zmianę trendu w rywalizacji i zgarnięcie kompletu punktów przez Detroit :)) Polecam bezpiecznie, czyli opcję ML i liczę na wygranie przez Detroit jakimś niskim wynikiem w granicach 3-1 :ok:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 3-4 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

NHL - Rexall Place



3.11.2013 g. 3:00

MXYJMLRt-hlkJs0Yq.pngEdmonton Oilers vs. Detroit Red Wings fTPF5393-SnwHMxsA.png

 

Typ: over 5.5 / 2,00 / Bet365

 

Uparłem się teraz na mecze z udziałem Detroit Red Wings i drugi dzień z rzędu wybieram właśnie spotkanie z ich udziałem ;) Wczoraj był typ na zwycięzcę spotkania, a dzisiaj na linię goli :)) Typowa konfrontacja młodości z doświadczeniem i liczę, że ta młodzież napsuje trochę krwi wyjadaczom z Detroit.

Over dlatego, bo dzisiejsze zestawienie bramkarzy to Bachman vs. Mrazek :bz: Pierwszy to nic specjalnego, będzie to dla niego dopiero 3 start w sezonie. Na razie broni na poziomie .932 SV% i ma 2.40 GAA. Dla takich graczy jak Datsyuk, Zetterberg, Alfredsson czy Weiss żadna przeszkoda :(( Po drugiej stronie Mrazek, czyli debiut w tym sezonie, ogólnie minimalne doświadczenie w NHL i 2 rozegrane spotkania. Edmonton nie może sobie wymarzyć lepszego bramkarza na przełamanie :bz: Skład bramkarski jak najbardziej zachęcający do grania overka :ok:

Edmonton przystępuje do tego meczu po porażce 0-4 u siebie z Toronto, 1-2 na wyjeździe z Kings po karnych, 4-5 na wyjeździe z Phoenix i 1-4 u siebie z Capitals :fp: Dramat to co grają :/ Detroit 2 wyjazdowe wygrane, z Vancouver 2-1 i z Calgary 4-3, forma rośnie i dzisiaj liczę na 3-4 bramki z ich strony ;) Ogólnie 3 ostatnie h2h kończyły się underami (2-3 OT, 0-3 i 1-2), więc czas najwyższy trochę postrzelać i rozruszać kibiców :D

Do zespołu Edmonton powróci dzisiaj Hamilton i jest niewielka szansa, że zagra ktoś jeszcze z trójki Smyth, Perron i MacIntyre, a to by były wzmocnienia w obencje sytuacji Oilers. W pierwszej linii dzisiaj razem grać będą Eberle i Nugent-Hopkins, na nich liczę, że dadzą sobie radę z Mrazkiem ;) Detroit tutaj nigdy nie miało lekko, wygrywali minimalnie.

Jeśli chodzi o Edmonton to zanotowali over w 4 ostatnich meczach po porażce 3 lub więcej golami w poprzednim meczu, 5-1-1 po porażce u siebie 3 lub więcej golami, 8-2-1 po 3 lub więcej dniach odpoczynku. W przypadku Detroit over 3-0-1 kiedy rywale strzelili 2 lub mniej goli w poprzednim meczu, 3-0-1 vs. zespół z ujemnym rekordem spotkań u siebie, 4-0 na wyjazdach vs. zespół z domowym rekordem poniżej .400% oraz 3-1-1 po wygranej w poprzednim meczu.

W ekipie Edmonton niezdolni do gry są: Pitlick (RW), Hall (LW), Joensuu (LW), Dubnyk (G), Schultz (D). Nie wiadomo czy zagrają: Smyth (LW), MacIntyre (LW) i Perron (LW). W ekipie Detroit nie zagrają: Ericsson (D), Gustavsson (G) i Franzen (RW). Do gry wraca Helm ©.

Na razie Edmonton u siebie 2 overy i 3 undery, a Detroit na wyjazdach 3 overy i 4 undery, Idealna sytuacja, aby po tym mezu sytuacja była remisowa ;) Ze statystyk wynika, że padnie tak 4-5 goli w tym meczu. Edmonton w ofensywie ma 2.50 gola na mecz, oddaje średnio 28.8 strzałów na spotkanie i ma 13.0% skuteczności w PP. W obronie jest o wiele gorzej, bo tracą 3.79 gola na mecz, pozwalają na oddanie 31.0 strzałów i mają 76.0% w PK :bz: Detroit w ofensywie 2.36 gola na mecz, oddają 29.8 strzałów i mają 18.6% w PP, czyli jak na Red Wings z poprzednich sezonów to bardzo słabo :bz: W obronie mają 2.57 gola na mecz, 31.0 strzałów i 82.7% w PK. Według mnie dzisiaj over jak najbardziej do grania. Za graczami z Detroit dwa mecze wyjazdowe z rzędu, wczoraj podróż z Calgary (281 km), może pojawić się zmęczenie i Edmonton będzie w stanie zaproponować coś w ataku. Aby over wszedł to obie ekipy muszą strzelić co najmniej 2 gole, bo jedna ekipa na pewno nie pokryje takiej linii. Widzę, jednak potencjał na taki rezultat, bo tak jak pisałem 3 mecze z rzędu z underem to już mocna seria, a Edmonton może się u siebie postawić Detroit mimo beznadziejnych ostatnio wyników ;) Na over 5.5 bardzo dobry kurs dzisiaj i właśnie z takim typem jedziemy :))

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 0-5 :n: Niestety Edmonton zaprezentowało się tragicznie. 14 oddanych strzałów to kompromitacja. Myślałem, że może Detroit wciśnie tę 6-tą bramkę, bo mieli 10 minut, ale jednak już im się nie chciało. Zabrakło jakiejś bramki ze strony gospodarzy, bo tak jak pisałem jedna drużyna raczej sama nie pokryje overa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej - NHL

Spotkanie: Edmonton Oilers - Detroit Red Wings

Typ: Detroit Red Wings ML

Kurs: 1,98

Bukmacher: Pinnacle

Godz: 03:00

Analiza:

 

W meczu w ramach rozgrywek NHL Edmonton Oilers podejmie na własnej tafli Detroit Red Wings. Oilersi w tym sezonie spisują się katastrofalnie, czego odzwierciedleniem jest ostatnie miejsce z dorobkiem ośmiu punktów w Konferencji Zachodniej. Jeszcze gorzej spisują się na własnej tafli, gdzie odnieśli tylko jedno zwycięstwo przy czterech porażkach. Ponadto w zespole gospodarzy z powodu kontuzji zabraknie kilku podstawowych graczy: Potter, Schultz, Smyth czy Perron. Obrona Oilersów jest strasznie dziurawa, a do tego wcale nie zachwycają w ofensywie. Warto dodać, iż w każdym meczu Edmonton straciło u siebie, co najmniej cztery bramki.

Widać, iż Red Wings wyszło kryzysu, czego odzwierciedleniem są wyjazdowe zwycięstwa z Calgary Flames czy Vancouver Canucks. Aktualnie plasują się na czwartym miejscu w Konferencji Zachodniej. Jedynym minusem, jest fakt iż grają dzień po dniu mecz wyjazdowy. W ostatnich pięciu spotkaniach między tymi drużynami, Czerwone Skrzydła były górą czterokrotnie. Stawiam jednak na gości, którzy powinni wygrać z fatalnie spisującymi się gospodarzami, a do tego mocno osłabionymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, NHL

Spotkanie: Washington Capitals - Florida Panthers

Typ: Washington Capitals

Kurs: 1.93

Godz: 00:00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

W zupełnie różnych nastrojach przystąpią do tego meczu Capitalsi i Pantery. Washington wygrał ostatni mecz stosunkiem 0:7 z Philadelphią na wyjeździe i sobie teraz żartują z miejscową, że pewnie oglądają agenta 07 :mrgreen: Główna demolka odbyła się w drugiej tercji, kiedy to wygrali 5:0. W stolicy odetchnęli więc po dwóch porażkach z rzędu na tafli rywala. Teraz wracają do siebie do hali a rywal w słabej formie. W serii spotkań u siebie drużyna z Florydy nie zdobyła wielu punktów a ostatni mecz to spora porażka 4:0 z St. Louis. Forma więc nieco lepsza po stronie drużyny z Waszyngtonu więc u siebie powinni odnieść pewne zwycięstwo bo mają lepszy team z Owieczkinem i Wardem na czele a w wyniki w tym sezonie nie są jak na razie oddające ten potencjał indywidualny tkwiący u stołecznych. Gram na gospodarzy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej - NHL

Spotkanie: New Jersey Devils(-1.5) - Philadelphia Flyers

Typ: 1 :minus:

Kurs: 3.00 :nie:

Bukmacher: Betsson

03.11.2013 00:00

 

Analiza:

Dziś w nocy tyle spotkań w najlepszej lidze hokejowej że aż ciężko wybrać.Ja jednak postawię na moją ulubioną drużynę i to z handicapem.W końcu chyba zlapali wiatr w żagle i się zgrali.W końcu zaczęli wygrywac i ich gra przypomina grę sprzed lat.Gwiazdy w składzie w końcu się zgrały i zaczęło to punktować.Dwa spotkania na plus z mocnym rywalem na wyjeździe jakim są Bruins oraz na własnej tafli z błyskawicami.Wygrana zaledwie jedną bramką ale zawsze czyste punkty.Dziś myślę że zaaplikują rywalem więcej niż o jedną bramkę dlatego też typ taki.Lotnicy dwa spotkania pod rząd wygrali ale ostatnio dwa spotkania na minus.te ostatnie to bardzo dotkliwe i na własnej tafli.przegrali aż 0 do 7.To dopiero pogrom.Nie wiem czy się pozbierają po nim tak szybko w co watpię dlatego też dziś na obcje tafli z Diabełkami nie wróżę im za dużo.Sądzę że przegrają i to minimum dwiema bramkami.powodzenia NJ Devils.Dziś gra dla was o pełną pulę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej na lodzie/ NHL

03.11.13 03:00

Colorado-Montreal

typ: Paul Statsny strzeli gola TAK

kurs: 4,00

Bukmacher: Betsson

 

Colorado podejmować będzie na własnym lodzie ekipę Montrealu Canadiens. W tym spotkaniu zainteresował mnie typ na strzelca bramki w postaci Paula Statsny'ego. Amerykanin o Słowacko kanadyjskich korzeniach występuje na pozycji centra w 1 formacji zespołu Colorado. W obecnym sezonie w 12 spotkaniach zanotował 4 bramki, z czego 3 zdobył w dwóch ostatnich spotkaniach. Ciekawostką jest fakt, że pierwszą bramkę w swoich występach w lidze NHL Statsny zdobył właśnie przeciwko drużynie Montrealu. Jeśli dodamy do tego kolejny fakt, że zdobył on bramkę przeciwko Montrealowi w 2011 roku w ostatniej jak do tej pory konfrontacji obu zespołów, ponadto dodamy do tego wysoką formę na początku sezonu zarówno samego zawodnika jak i fenomenalnej postawy całego zespołu, który w 12 spotkaniach zanotował 11 zwycięstw i 1 porażkę, to można zaryzykować stwierdzenie, że prawdopodobieństwo zdobycia bramki przez tego zawodnika jest zdecydowanie wyższe niż przewidują to bukmacherzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

NHL - MTS Centre



5.11.2013 g. 2:00

293DZVQc-rP8nPipp.pngWinnipeg Jets vs. Detroit Red Wings fTPF5393-SnwHMxsA.png

 

Typ: over 5.5 / 2,30 / Bet365

 

Czy ja się uparłem ??? :D Czy to Detroit będzie najbardziej pechową drużyną w typowaniu ??? Nieee, nie uwziąłem się, po prostu dzisiaj pachnie overkiem jak mało kiedy :ok: Bukmacherzy znowu wyjechali z kursami bardzo kuszącymi i dlatego dzisiaj Detroit musi oddać to co zabrało ostatnio :ok:

Ostatnie spotkania między tymi ekipami przedstawiały się następująco :wuwu: Detroit - Winnipeg 7-1, Winnipeg - Detroit 5-1, Detroit - Winnipeg 0-2, Winnipeg - Detroit 3-6, Detroit - Winnipeg 5-3 ;) Poza dwoma wymienionymi meczami wcześniejsze rozgrywane w Winnipeg przedstawiały się następująco: 7-6 dla gospodarzy, 6-2 dla dości, 6-4 dla gości i 7-1 dla gości :k: Jak widać Detroit strzela średnio prawie 6 goli na mecz w Winnipeg w ostatnim czasie :respekt: To już wiadomo dlaczego typuję over :)) To jedna z najbardziej overowych par w ostatnich sezonach :ok:

Na bramkach Montoya i Howard :/ akurat ich forma nie skłania do grania overa, ale Howard bronił też w poprzednich meczach między tymi ekipami i jakoś nie potwierdzał świetnych statsów, a Montoya nie da rady zatrzymać rozpędzonych Red Wings :(( W tym sezonie zagrał w dwóch meczach na .944 SV%, ale dwa mecze to żaden wyznacznik. Nie jest na pewno tak dobry jak te statystyki :bz: Howard się rozkręcił, broni pewnie, miał swój udział w 3 kolejnych wyjazdowych wygranych zespołu, ale pora kończyć serię, czas na wtopę :D A mecze w Winnipeg są ciężkie, bo ta ekipa gra niezwykle ofensywny hokej :ok:

W obu ekipach są mocne ofensywne linie, które do tego są niezwykle zgrane. Po jednej stronie Ladd, Little i Setoguchi, a do tego Kane, Jokinen i Wheeler, a po drugiej Zetterberg, Datsyuk i Bertuzzi oraz Franzen, Weiss i Alfredsson. W Detroit na dodatek w bardzo wysokiej formie Abdelkader, Andersson i Tatar z 3. linii. W Winnipeg świetni ofensywni obrońcy, czyli Byfuglien i Enstrom, a po drugiej stronie Kronwall i Quincey :)) Jest komu strzelać, a oni jakoś mają patent na siebie :))

Detroit po 3 wyjazdowych wygranych z rzędu, z Edmonton 5-0, z Calgary 4-3 i z Vancouver 2-1. Winnipeg po 3 porażkach, u siebie z Chicago 1-5, na wyjeździe z St. Louis 2-3 i Colorado 2-3.

Over padł w 6 ostatnich spotkaniach w Winnipeg między tymi ekipami oraz w 8 z 9 ostatnich h2h w ogóle :)) Dzisiaj będzie szczęśliwa siódemka i znowu pojadą z mocnym overem :wuwu:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 4-2 :t: Ogólnie nie był to jednak mocny over, ale zwycięzców się nie sądzi :D Gdyby jednak oba zespoły zagrały jako tako w PP to nie trzeba by było drżeć o rezultat prawie do końca meczu :bz: A tak to Winnipeg 0/7 w PP, a Detroit 0/4 :fp: Winnipeg oddało aż 47 strzałów co tylko potwierdza ich styl gry :)) Obaj bramkarze o dziwo na skuteczności powyżej 90%, ale akurat Howard miał co robić. Najważniejsze, że Detroit nie zawiodło i over został pokryty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

NHL - Verizon Center



6.11.2013 g. 1:00

dvVSO0Qt-IgR549mo.pngWashington Capitals vs. New York Islanders d2ZAquTc-4zVRzkBN.png

 

Typ: under 5.5 / 2,05 / Bet365

 

Te 2 ekipy kojarzą się raczej z ofensywą i strzelaniem goli :)) W tym sezonie Washington strzela średnio 2,93 gola na mecz, a Islanders 3,07 bramki na spotkanie :bz: Więc dlaczego under ??? Bo w meczach między sobą, zwłaszcza tych rozgrywanych w Waszyngtonie jakoś się zacinają ;) Under padł w 6 ostatnich meczach między tymi ekipami w Waszyngtonie oraz w 8 z 11 ostatnich h2h w ogóle :)) Obie ekipy ostatnio notują zwyżkę formy. Washington 2 kolejne wygrane, 7-0 na wyjeździe z Flyers i 3-2 po karnych z Floridą u siebie, bez Ovechkina ;) Ogólnie jak nie ma Ovechkina, to moim zdaniem, reszta zawodników się odblokowuje, ciężar gry ofensywnej rozkłada się na wszystkich i Washington jest po prostu lepszy :bz: Jak jest Ovechkin to wszyscy grają pod niego i jakoś to średnio idzie, ale to tylko moje zdanie :D Islandersi po dwóch wygranych, u siebie z Bostonem 3-1 i na wyjeździe z Ottawą 5-4 po karnych :ok: Ogólnie Capitals u siebie zanotowali 3 undery i 4 overy, ostatnio 3 undery z rzędu. Islanders na wyjazdach mają 3 undery i 2 overy, ostatnio 2 overy z rzędu. W dobrej formie sa obaj bramkarze i co bardzo ważne mają fajne rekordy przeciwko dzisiejszym rywalom :)) Holtby ma overall 5-5-0-0, 2.74 GAA i .921 SV%, a przeciwko Islanders 2-1-0-0, 1.64 GAA i .946 SV% :k: Nabokov ma overall 5-3-0-3, 2.92 GAA i .903 SV%, a przeciwko Capitals 12-1-0-3, 2.09 GAA i .926 SV% :)) Całkiem nieźle to wygląda, jeśli chodzi o starterów. Ostatnie mecze tych ekip w Waszyngtonie to następujące rezultaty: 2-1 po karnych, 2-3, 3-2 po dogrywce, 0-3, 2-1 po dogrywce. Jestem bardzo ciekawy starcia podstawowych linii ofensywnych obu ekip, czyli Erat,Backstrom i Ovechkin przeciwko Vankowi, Tavaresowi i Okposo :respekt: Vanek świetnie wkomponował się w zespół, a jego asysta do Tavaresa w meczu z Ottawą to maestria w czystej postaci :respekt: Kto nie widział to polecam ;) Wczoraj była szczęśliwa siódemka i siódmy over z rzędu w meczach pomiędzy Winnipeg i Detroit rozgrywanych w Winnipeg. Dzisiaj mamy 6 underów z rzędu z meczach pomiędzy Capitals i Islanders rozgrywanych w Waszyngtonie :D Szykuje się kolejna szczęśliwa siódemka i trafiony typ po dobrym kursie :ok:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Edit: 6-2 :n: No nie tak miało być :fp: 2 tercje z 1 golem, więc naprawdę dobrze to wyglądało, ale akurat dzisiaj k... musieli się obudzić z powerplayem :fp: Washington pozamiatał w PP w 2. tercji i typ poszedł niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL

Spotkanie: Washington Capitals vs. New York Islanders

Typ: Washington Capitals -1.5 bramki

Kurs: 3.15

Data i godzina: 06.11.13 01:00

Bukmacher: Bet365

 

Analka:

 

Dzisiejszej nocy w Verizon Center odbędzie się mecz pomiędzy popularnymi Waszkami i Wyspiarzami. Jak dla mnie zdecydowanym faworytem tego meczu jest drużyna gospodarzy. Ostatnio rozgromili na wyjeździe Philadelphię aż 7-0, a także wygrali z Florydą. Islanders również nie są pod kreską z formą. Wygrali z Ottawą 5-4 po rzutach karnych, mimo że przegrywali 0-2 i 2-4 to potrafili odwrócić losy spotkania. Wygrali również z silnym kadrowo Bostonem 3-1. Jak dla mnie forma gości jest zaskakująca w 2 ostatnich mecach i dzisiaj Waszyngton przerwie ich mecze bez porażki. Świetnie w ofensywie spisuje się Grabovski a także Backstrom. Liczę bardzo na ich skuteczność, bo po drugiej stronie barykady widać powoli chemię pomiędzy Tavaresem i Vankiem. Mimo tego,że Waszyngtonowi źle się gra u siebie z Islanders, to liczę dzisiaj na zdecydowane zwycięstwo i pokrycie handicapu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej - NHL

Spotkanie: Florida Panthers - Edmonton Oilers

Typ: Florida Panthers

Kurs: 2,25

Godz: 1:30

Buk: Bwin

 

W ramach rozgrywek NHL, Florida Panthers podejmie na własnej tafli Edmonton Oilers. Oba zespoły spisują się katastrofalnie. Gospodarze zdobyli, jak dotąd 9 punktów, natomiast goście 8. Oba zespoły zanotowały po pięć porażek z rzędu, jednak lepsze wrażenie po sobie pozostawiły Pantery. Od początku sezonu drużynę Oilersów trapią kontuzję. W dzisiejczym meczu w szeregach gości zabraknie m.in: Pitlicka, Joensuu, Perrona oraz Halla. Ponadto pod znakiem zapytania stoi występ: Belova, Dubnyka, Smytha oraz Schultza. Pantery głównie punktują na własnej tafli. Co prawda zanotowali ostatnio cztery porażki, ale mieli wymagających rywali. Sądzę, iż gospodarze wykorzystają atut własnej tafli oraz poważne osłabienia rywala i tym samym przełamią kiepską passę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Hokej na lodzie NHL

Spotkanie:Anaheim Ducks-Phoenix Coyotes

Typ:Anaheim -1,5

Kurs:3,06

Bukmacher:Pinnacle

Data i godzina:7.11.2013 4:00

 

Ducks kontra Coyotes czyli jedno z dzisiejszych spotkań w NHL i na pierwszy rzut oka najlepsze do typowania.Kaczory po dość długiej serii wyjazdowych gier wracają na własne śmieci w świetnych humorach notując 5 zwycięstw w 8 meczach i to w większości z dość wymagającymi ekipami.Dziś także powinni powalczyć o podtrzymanie dobrej serii ponieważ z kojotami gra im się bardzo dobrze ostatnimi czasy.Po pierwsze świetna dyspozycja duetu bramkarskiego Hiller-Andersen z którego ten drugi w poniedziałek zatrzymał 32 strzały Rangers co pozwoliło wygrać ostatni mecz wyjazdowy 2-1.Hiller natomiast prezentuje świetne statystyki przeciwko Coyotes które przedstawiają się następująco 5-0-1 1,62GAA w ostatnich 6 meczach jak starter przeciwko Phoenix.Po drugiej stronie dziś zacząć ma Greiss który spotkań z kaczorami nie wspomina zbyt dobrze a jego bilans to 0-2-1 GAA 2,61.Patrząc na to jak grają Ducks u siebie czyli 22:8 w bramkach i zero porażek a także fakt że kojoty mimo wszystko grają na wyjazdach w kratkę dziś jak dla mnie zwycięstwo gospodarzy nie podlega wątpliwości a patrząc na ostatnią dyspozycje bramkarzy kaczorów to gospodarze mogą się spokojnie pokusić o efektowne zwycięstwo.Kurs jest niezły a handicap bardzo możliwy więc Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Hokej na lodzie NHL

Spotkanie:Washington Capitals-Minnesota Wild

Typ:Washington

Kurs:2,.60

Bukmacher:Bet365

Data i godzina:8.11.2013 1:00

 

Capitals kontra Wild czyli jedno z dzisiejszych spotkań w NHL które z mojego punktu widzenia jest raczej dość łatwe do typowania choć kursy dziwnie się zachowują.Jak można wyczytać w zapowiedziach przedmeczowych będzie to pojedynek pierwszej z drugą drużyną jeśli chodzi o grę w przewadze na chwilę obecną i rzeczywiście gospodarze wykorzystują prawie 28% gier w przewadze natomiast goście grają w tym elemencie gry ze skutecznością 25%.Mnie to jednak nie przekonuje ponieważ co z tego że Wilds grają tak dobrze w przewadze skoro w osłabieniu ich skuteczność obrony to tylko niecałe 78% przy 91,5% stołecznych którzy także w tym elemencie górują nad resztą drużyn w lidze.Dorzućmy do tego fakt że goście to jedna z najgorzej grających ekip na wyjazdach z konferencji zachodniej z 5pkt po 5 meczach i bilansem 12-16 w bramkach oraz to że ostatnim zwycięstwem w stolicy mogli się cieszyć w 2002 roku,natomiast w marcu 2012 nie strzelili nawet bramki.Jak by tego było mało w ostatnim meczu zakończonym wynikiem 3-0 bronił Holtby czyli obecna jedynka w bramce Capitals którego zobaczymy także dziś.Owszem od marca 2012 w drużynie z Minesoty zaszły wielkie zmiany jednak w większości wypadów można wyczytać że ciągle nie wykorzystują pełnego potencjału.Uważam że dziś kluczem do zwycięstwa będzie przewaga własnego lodowiska oraz gra w osłabieniu w które to niespodziewanie hokeiści z Washingtonu górują nad resztą ligi a patrząc na grę dzikich na wyjazdach to podtrzymanie świetnej serii nie powinno być problemem zwłaszcza że największe gwiazdy gospodarzy są w świetnej dyspozycji a lodowisko w stolicy USA nigdy nie było gościnne dla Wilds co potwierdza bilans 1-0-4 w 5 ostatnich meczach.Na sam koniec dodam że z gry w ekipie gości wypadł podstawowy obrońca Keith Ballard więc jest to małe ułatwienie dla ataku gospodarzy.Kurs jest niezły,dyspozycja gospodarzy także więc pozostaje spróbować.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

NHL - Verizon Center



8.11.2013 g. 1:00

dvVSO0Qt-IgR549mo.pngWashington Capitals vs. Minnesota Wild d04o6zUE-EcIm8szo.png

 

Typ: 1 ML / 1,90 / Bet365

 

Ale się szykuje starcie :respekt: Oba zespoły w świetnej formie, obaj bramkarze wymiatają, oba zespoły szaleją w PP, no szykuje się wielki mecz :D I zazwyczaj w takich sytuacjach jest mało bramek i kończy się na hucznych zapowiedziach :bz: Typuję dzisiaj wygraną gospodarzy z kilku powodów :ok:

Po pierwsze goalies ;) Holtby jest lepszy niż Harding, mimo iż ten drugi ma lepsze statsy. Holtby ma save na poziomie .923 SV% i 2.67 GAA, a Harding save na poziomie .951 SV% i 1.09 GAA :k: :k: :k: Holtby grał raz przeciwko Wild i zaliczył shoutout, Harding grał raz przeciwko Capitals i miał save .950 SV% :k: Holtby u siebie ma save .930 SV% i 2.49 GAA, a Harding na wyjazdach save .950 SV% i 1.16 GAA :k: Statystyki są kosmiczne, ale ja wyżej cenię Holtby'ego, bo w Minnesocie cały czas nr 1 dla mnie jest Backstrom :bz: Dzisiaj Holtby pokaże swoją wyższość :))

Dalej atut własnego lodu w tej parze. Gospodarze wygrali 11 z 12 ostatnich starć między tymi ekipami, więc to pokazuje ile znaczy własne lodowisko w meczach między Capitals i Wild ;) Dodatkowo Minnesota przegrała 5 z 6 ostatnich spotkań w Waszyngtonie i były to takie rezultaty jak 0-3, 1-3 cz 1-4, a więc generalnie wyraźne przegrane :))

Ciekawe będzie starcie ofensywy Capitals z obroną Wild, bo Minnesota traci tylko 2.06 gola na mecz i pozwala na oddanie zaledwie 23.7 strzałów na mecz, a to kosmiczny wynik :ok: Zobaczymy jak poradzą sobie z powerplayem Ovechkina i spółki na poziomie 27.9%, którego próbkę mieliśmy w ostatnim meczu przeciwko Isles (4 PPG) :respekt:

W świetnej formie jest cała trójka centrów Capitals, czyli Backstrom, Johansson i Grabovski, która świetnie rozprowadza ataki każdej linii i przoduje w asystach mając ich odpowiednio 14, 11 i 9 :ok: Na tych graczach Minnesota będzie musiała skupić się bardziej niż na Ovechkinie, który w linii z Backstromem woli kończyć akcje. Po drugiej stronie też fińscy wirtuozi asyst, czyli Koivu i Granlund :)) Jesli ich uda się zatrzymać to Washington łatwo wygra to spotkanie.

Sytuacja kadrowa lepsza u Capitals, gdzie wszyscy kluczowi gracze są do dyspozycji trenera :)) U gości w ostatniej chwili wyleciał Ballard, czyli drugi po Suterze najlepszy obrońca w zespole :bz:

Typuję wygraną Capitals w opcji ML, bo przy takiej dyspozycji Minnesoty i Hardinga nie chcę ryzykować. Chociaż wydaje mi się, że jeśli Washington nie wygra tego meczu w regulaminowych 60' to nie wygra wcale, bo w dogrywce czy karnych mocniejsi będą goście :)) Mimo wszystko atut własnego lodu akurat w tej parze to czynnik dominujący i Capitals powinni to potwierdzić w tym starciu ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: 3-2 SO :t: Holtby vs. Harding 1-0 :ok: Holtby obronił 33 strzały, a jego vis-a-vis 27 i dodatkowo wygrał rywalizację w karnych ;) To był pojedynek bramkarzy, chociaż obie ekipy potwierdziły też świetną formę w PP. Zaskoczyło mnie to, że w tych karnych wygrali Capitals, bo typowałem inaczej, ale najważniejsze, że typ trafiony :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA sie nie zgodzę z kolegami w szczególności z Brzuszek,odnośnie bramkarzy - ze niby Holtby lepszy od Hardinga ale to sie przekonamy za kilka chwil...Capitals na pewno maja zawodnika, który robi różnice w każdym elemencie gry to Ovieczkin w szczególności w przewagach to on moze ten mecz wygrać ale...Wild sa strasznie nie doceniani a maja świetny sezon wszystko fajnie funkcjonuje jeszcze jak włączy sie bardzie Danny to ....Minnesota ma duże szanse under jak w mordę strzelił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35653859315710208459.png19418695402386430060.png76482629963749608171.png

 

 

 

USA: NHL 10.11.2013 02:00

St.Louis Blues - Pittsburgh Penguins

Typ:1ML :plus:

Kurs:1,80

Stawka:3/10

Bukmacher:Bet365

 

Dzisiejszej nocy strasznie ciężkie mecze do typowania jak dla mnie. Aczkolwiek po 4 miesięcznej przerwie, pisania jakichkolwiek analiz czas powrócić do tej czynności.

Na tpetę biorę spotkanie Nutek z Pingwinami.Całkiem ciekawe spotkanie się zapowiada między tymi ekipami.Po stronie gospodarzy najlepszy strzelec tego sezonu Szwed Steen który mimo że w ogólnej klasyfikacji strzelców zajmuje dopiero 4 pozycję to i tak nie zmienia faktu , że jest najlepszym strzelcem ponieważ ma na swoim koncie 14 bramek. Po drugiej stronie tafli w drużynie gości kanadyjczyk Crosby który w tym sezonie zaliczył 15 podań po których padały bramki. Obie ekipy w tym sezonie grają różny hokej, aczkolwiek w tym meczu gram z przewagą na Nutki. Dlaczego? Dlatego że mimo iż zajmują oni siódmą lokatę w Konferencji Zachodniej NHL to są ekipą z wielkim zapałem do gry. Mimo że to może się wydawać że jako vicelider Pingwiny są faworytami w tym spotkaniu to ja jakoś nie potrafię przyjąć do wiadomości tego że atak Nutek składający się z Steen’a , Becks’a i Oshie’a nie podoła ekipie Pingwinów. Jest też to typ na czuja, dlatego stawkuje go tak nisko aczkolwiek po taj długiej przerwie w pisaniu analiz może się rozkręce i przypomne sobie jak to się robiło kiedyś. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...