Skocz do zawartości

Kącik Polityczny


Mazur

Na jaką partię oddasz swój głos w przyszłych wyborach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na jaką partię oddasz swój głos w przyszłych wyborach?

    • PiS
      7
    • PO
      30
    • LiD
      10
    • Samoobrona
      0
    • LPR(UPR + PR + LPR)
      7
    • PSL
      1
    • Partia Kobiet %-)
      2
    • Inna
      2
    • Nie bede glosował/a
      6


Rekomendowane odpowiedzi


Mazur, ale PO to odpadki z Unii Wolności to chcesz tego samego co już nam pokazali ? LiDy, PiSy, POki %-) to jedno wielkie gówno i taka jest prawda :))

 

Podoba mi sie postawa Szypiiego, który mimo młodego wieku głosuje na PiS :D Nie daje sie przynajmniej omotać propagandzie antyPiSowskiej w TV i innych środkach.

 

Pozdrawiam ;)%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie postawa PiS-u to jedna wielka propaganda.Akcje z Kaczmarkiem(na pokaz)bo można to było zrobić normalnie a nie wielkie haaloo,taśmy,dowody,które widzi cała Polska,Ci mądrzejsi zorientowali się,że takie akcje to tylko pod wybory :] .Następna sprawa,źle prowadzona polityka zagraniczna,bo zamiast jednać się z silniejszymi Niemcami to "Kaczory" cały czas wyciągają "stare sprawy".No i maskotka PiS-u ojciec Rydzyk i jego Telewizja TRWAM :lol: .Niedługo dojdzie do tego,że wszystkimi mediami będą kierować "Kaczory"(oczywiście jakby wygrali wybory) i nie będziemy mieć niezależnych mediów :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy k.. wiecie %-)

 

 

 

jeszcze z 3 kadencje bedą sie czyścić wzajemnie po latach komunizmu -dopiero gdyu uczesnicy tamtych wydarzen poumierają lub nie bedą w stanie odbywac kar więzienia ze względu na zły stan zdrowia dopiero wtedy pozwolą niezaleznym ludziom wejsc do rządu i zrobić porządek po tym bajzlu a tak to spójrzcie-odkąd cokolwiek kumam z polityki to są non stop te same ryje w TV tylko barwy mają inne a to jest AWS a to UW a to SLD a to Samoobrona-nazwy sie zmieniają-ludzie juz niekoniecznie :/ poumierają to i Polska wyjdzie na prostą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o wystąpieniu prof. bartoszewskiego na konwencji PO?

 

ja jasno określonego poglądu nie mam. Chciałem głosować na PiS... kto wie jakby to wyglądało gdyby nie samoobrona i lpr :bz:, są medialni (aż za bardzo) z porównaniem do PO (mało wyraziści i ogólnei brak pomysłu na kampanię). Na lewice nie będę głosował dopóki. dopóty panowie kalisz, szmajdziński kwaśniewski bedą żyć %-). Jednak PO ma poparcie ogromnego autorytetu, który jeździł w wystąpieniu po kaczyńskich jak po burej kobyle %-) (nie bez racji :(). A u PiS-u poparcia kogoś takiego ze świecą szukać próżno...

 

ogólnie co wy na to? %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie postawa PiS-u to jedna wielka propaganda.Akcje z Kaczmarkiem(na pokaz)bo można to było zrobić normalnie a nie wielkie haaloo,taśmy,dowody,które widzi cała Polska,Ci mądrzejsi zorientowali się,że takie akcje to tylko pod wybory :] .Następna sprawa,źle prowadzona polityka zagraniczna,bo zamiast jednać się z silniejszymi Niemcami to "Kaczory" cały czas wyciągają "stare sprawy".No i maskotka PiS-u ojciec Rydzyk i jego Telewizja TRWAM :lol: .Niedługo dojdzie do tego,że wszystkimi mediami będą kierować "Kaczory"(oczywiście jakby wygrali wybory) i nie będziemy mieć niezależnych mediów :bz:

 

Chyba mnie nie zrozumiałeś %-) Chodziło mi o propagande anty-PiSowską w telewizji. Przeca nie mówie, że PiS jest święty, zaznaczyłem na końcu swojego postu, że ta trójca to jedne wielkie gówno.

 

A co do samej propagandy PiSu to się zgodze :)) Oprócz jednej rzeczy %-)

 

No i maskotka PiS-u ojciec Rydzyk i jego Telewizja TRWAM :lol:

 

Co jak co, ale maskotką to są kaczory, a nie Rydzyk :k:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na to że głosuje na PO

 

PiS i LiD właściwie nie wiele sie różnią i jedni i drudzy mają socjalistyczne poglądy na gospodarke,dzisiaj Olejniczak stwierdził że podatków obniżać nie będą bo i po co??

Platforma też nie jest idealna ale obecnie wśród tej miernoty jest najlepsza :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj glos oddam na LiD.

 

Dlaczego?

 

Bo pasuja mi ich pomysly na Polske - moze rowniez dlatego, ze potrafia sie przyznac, ze duzo rzeczy zrobili zle (słowa Olejniczaka), moze rowniez dlatego ze potrafia przeprosic (slowa Kwasniewskiego). Na pewno jednak przede wszystkim ze wzgledu na program.

 

Kiedys na LiD bym nie zaglosowal - za mocno kojarzyla sie z PZPRem, a tamte wspomnienia byly zbyt swieze. W chwili obecnej jednak widac, ze Olejniczak robi porzadki - wyrzuca milerow i innych dzialaczy. Nie wszystkich, bo nie wszyscy sobie na to zasluzyli.

 

Kazdy zrobi jak uwaza - ja zrobie tak, aby miec czyste sumienie i nie zmuszac moich dzieci do wyjazdu za granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się wypowiem ...

 

Zagłosuję na PO lub PIS (no chyba, że mnie najdzie WENA i partię Frydrycha zakreślę %-)). Z tego względu, że te dwie partie wbrew temu co mówią ich liderzy, reprezentuję tą samą grupę światopoglądową. Na siłę naciągane podziały na socjalistyczny PiS i liberalną PO już od dawna są tylko czystą retoryczną grą. Obu partiom w gruncie rzeczy chodzi o to samo.

 

Do PiSu nie zniechęciła mnie polityka gospodarcza, zagraniczna, czy inna, ale raczej traktowanie tych bardziej wartościowych osób - m.in. Sikorskiego oraz populistyczne wypowiedzi (to mógłbym z czystym sumieniem napisać o każdej partii). Platforma zniechęca mnie osobą bezpłciowego lidera (chociaż trzeba Tuskowi oddać, że w tej kampanii się stara), brakiem konstruktywnej krytyki w trakcie rządów PiSu (gabinet cieni? pffff).

 

LiD? Dla mnie to partia sprzeczności i zaprzedania ideałów. Czy widzieliście w kampanii wyborczej Geremka, Frasyniuka? Toż to kolejne wcielenie PZPRowskiej partii, która dzięki wcześniej wymienionym nazwiskom może głosić hasła solidarności, jedności, i inne głupstwa, które w ustach np. Kwaśniewskiego brzmią bynajmniej śmiesznie. Olejniczak? Politycznie dla mnie ten człowiek nie istnieje.

 

BTW, świetnym ruchem politycznym Kaczyńskiego była debata z Kwaśniewskim. Wydawało mi się, że "Olek" zdeklasuje premiera błyskotliwością, a okazało się zupełnie przeciwnie. Jak dla mnie to ten pan już sam sobie powinien podziękować .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pójdzie dużo młodych ludzi to PiS jest bez szans :)) Bo na kaczorów to głosują w większości emeryci i emerytki no i wioski w których internetu nie ma :k: .

 

:puk: i jeszcze raz :puk: troszke szacunku ...

 

Opis mojego kolegi: "Uratuj Polskę - 21.10 schowaj babci dowód osobisty!"

 

Jeszcze większy :puk: wku**ia mnie ten opis :))

 

LiD? Dla mnie to partia sprzeczności i zaprzedania ideałów. Czy widzieliście w kampanii wyborczej Geremka, Frasyniuka? Toż to kolejne wcielenie PZPRowskiej partii, która dzięki wcześniej wymienionym nazwiskom może głosić hasła solidarności, jedności, i inne głupstwa, które w ustach np. Kwaśniewskiego brzmią bynajmniej śmiesznie. Olejniczak? Politycznie dla mnie ten człowiek nie istnieje.

 

BTW, świetnym ruchem politycznym Kaczyńskiego była debata z Kwaśniewskim. Wydawało mi się, że "Olek" zdeklasuje premiera błyskotliwością, a okazało się zupełnie przeciwnie. Jak dla mnie to ten pan już sam sobie powinien podziękować .... ;)

 

Chociaż raz nie pukne %-):piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości III RP - członek

PZPR do jej końca. Skazywał w stanie wojennym. Skazał między innymi

Bronisława Komorowskiego z PO za udział w manifestacji na

warszawskim Placu Zwycięstwa w rocznicę odzyskania niepodległości. W

uzasadnieniu wyroku p.Kryże napisał m.in., że "demonstracyjnie

okazywali lekceważenie dla narodu polskiego, twierdząc m.in., że nie

jest on narodem wolnym i niepodległym". Kryże jako przewodniczący

Wydziału III Sądu Okręgowego w Warszawie organizował też usuwanie

sędziów wydających łagodne wyroki wobec działaczy podziemnej

opozycji - po objęciu przez niego kierownictwa Wydziału, część

pracujących w nim sędziów odeszła, a orzecznictwo w stosunku do

działaczy podziemnej opozycji uległo zaostrzeniu.

 

2. Wojciech Jasiński- Minister Skarbu III RP- członek PZPR w latach

1976 - 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie

Miasta, przybudówki SB, co ciekawe, w czasie debaty sejmowej,

indagowany na okoliczność przynależności do PZPR Jasiński nie

przyznał się do tego, a w jego życiorysie zaprezentowanym posłom nie

było na ten temat ani słowa.

 

3. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej III RP -

przez 20 lat należał do PZPR, będąc między innymi członkiem jej

Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie

nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych

dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

 

4. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia III RP (członek PZPR i

SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora

sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Premier powołał

go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że

w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez

SLD

 

5. Ewa Sowińska - Rzecznik Praw Dziecka III RP. W latach 1977-1980

należała do PZPR.

 

6. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska III RP, były członek

PZPR, a w rządzie Leszka Millera główny inspektor ochrony danych

osobowych. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym

zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób

rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD.

 

7. Bogdan Socha -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej III RP -

był do samego końca członkiem PZPR. Pracował w Komitecie ds.

Młodzieży i Kultury Fizycznej, kierowanym przez Aleksandra

Kwaśniewskiego. Był organizatorem kampanii prezydenckiej

Kwaśniewskiego - został wtedy szefem słynnego autobusu `Kwach'. Po

udanej kampanii Socha przez dwa lata pracował w pałacu prezydenckim.

 

8. Romuald Poliński - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki

Społecznej III RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD

doradcą ministrów Kołodki i Belki. Premier powołał go na stanowisko

wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie

będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD.

 

9. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta III RP - w okresie 1975 -

grudzień 1981 należał do PZPR i pracował na nomenklaturowym

stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika "Czas",

klasycznego pisma partyjnego "po linii i na bazie" (szefostwo z PZPR-

owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z KW itd.).

 

10. Ryszard Siewierski - Zastępca Komendanta Głównego Policji III RP-

członek PZPR do końca (1990). W latach 1987-1990 był zastępcą szefa

Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Jeleniej Górze ds. polityczno-

wychowawczych, był klasycznym oficerem politycznym, krzewiącym

socjalizm wśród milicjantów i sprawdzającym czy nie chodzą do

kościoła lub nie mają kumpli w opozycji.

 

11. Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS - był aktywnym

członkiem PZPR do końca jej działalności. Żeby było ciekawiej - od

31.12.2005 jest wiceprezesem Banku Ochrony Środowiska i nie ma tu

żadnego konfliktu interesów lub niejasności.

 

12. Henryk Biegalski, nominowany i odwołany z funkcji szefa

Centralnego Zarządu Służby Więziennej III RP, od 1969 r. do końca

lat 80. był członkiem PZPR. Od marca 1982 r. należał do Komisji

Bezpieczeństwa i Ładu Publicznego KW PZPR w Gdańsku.

 

13. Jerzy Bahr, 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie - w

latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w

Bukareszcie (sekretarz ds. prasowych). Do stanu wojennego był

członkiem PZPR.

 

14. Krzysztof Czabański, mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego

Radia S.A. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

 

15. Stanisław Podlewski, mianowany 17.07.2006 dyrektorem

departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR

do końca jej istnienia.

 

16. Marcin Wolski, 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu

PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w

PR.

 

17. Tomasz Gąska, mianowany 25.07.2006 nowym wiceprezesem Radia PiK

z nadania PiS - były PZPR-owski aparatczyk, który strzegł linii

partii i bronił stanu wojennego. Był członkiem PZPR, sekretarzem

Podstawowej Organizacji Partyjnej w tygodniku `Fakty', aż do upadku

komunizmu, odznaczony medalem im. Janka Krasickiego. Pod .ps."Tomasz

Hellen" w tekście "Jaka może być partia?" nawoływał do odrodzenia w

PZPR "ducha leninowskich zasad".

 

18. Jan Sulmicki, kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego,

zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w

SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.

 

19. Bolesław Borysiuk wybrany do KRRiT za zgodą Kaczyńskich. Był

strażnikiem "jedynie słusznej linii Roberta Kwiatkowskiego", przez

lata prezesa TVP z ramienia SLD i jednego z czarnych bohaterów afery

Rywina . Do PZPR należał od 1971 r. `

 

20. Wiesław Jan Kurowski, członek Rady Politycznej PiS - tajny

współpracownik `Sławek', `Radosław', `Jacek'. ]

 

21.Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR i SLD.

 

22.Karol Karski (PiS) obecnie radykalny przewodniczący komisji IV RP ds.

zmian w ustawie lustracyjnej. We władzach centralnych socjalistycznego ZSP na

Wydziale Prawa i Administracji UW.

 

23.Konrad Kornatowski - Szef Policji, prokurator PRL-owski

 

24.Janusz Kaczmarek - minister MSWiA - członek PZPR

 

25.Zbigniew Franciszek Wassermann - członek PZPR

 

 

I jeszcze można by wymieniać

 

Po wyborach mogą spokojnie robić koalicje z LiD i znowu towarzysze będą razem jak w PZPR :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjaaaaa pier**e :strzał w łeb: nie wiem jak Ciebie Darku ale mnie szczerze jebie czy ktoś był w partii czy na barykadach czy mial dziadka w Wermachcie, czy c**j wie gdzie! czy to ze ktos jest czarny, bialy, czerwono moherowy itp. świadczy o tym, że nie jestm dobrym fachowcem? wybitnym naukowcem? mądrym człowiekiem?

Płakać mi się chce( z besilności) jak czytam takie rzeczy :/ wszelkie takie rozmowy-ten komuch, ten żyd, ten pedał- szkodzą Temu Krajowi! Wedle tej optyki każdy może być "nie taki"-mówicie, że dopóki oni wszyscy nie wymrą, skansen postkomunistycznosolidarnosciowy to nie bedzie dobrze? A gówno, Darek nie jest z tego pokolonia co pamieta-a mówi dokładnie tym jezykiem :))

"bo mojsza Polska, jest bardziej mojsza niż twojsza" tak...

wojna idei, a nie pomysłów :/ zamiast tego pier**** czy ktoś wierzy w boga(i którego) wolę wiedzieć kiedy będę mógł wypis z KRSu wziąć przez internet, albo zaswiadczenie o niekaralności. Jaki jest pomysł na podatek-i dlaczego taki. Co zrobić z waktami wśród specjalistów? Kiedy autostrady? Na co wreszcie wydamy kasę z Unii(gigantyczną)? I mnóstwo innych pytań które dotyczą mnie pośrednio lub wprost!

Do tego chciałbym usłyszeć za 4 lata(takie moje marzenie), że to wszystko zostało zrobione(lub nie i dlaczego) i posłuchać oferty(tak OFERTY) pozostałych graczy-a nie pseudointelektualnego bełkotu jaki serwuje nam się... od kiedy pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko taka jedna uwaga: każdy wykształcony człowiek siłą rzeczy musiał mieć mniejszy lub większy kontakt z PZPRem, więc bardzo dużo w tym elemencie można naciągać. Przykładem są choćby sędziowie/prokuratorzy itd. Nie wiem, skąd należało w takim wypadku wziąć ich po transformacji ustrojowej, skoro wiadomo było, że każdy musiał być związany z poprzednim systemem.

 

...

Popieram. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Bart mnie też jebie czy ktoś był w PZPR czy nie,ale dlaczego ludzie mają nie wiedzieć kto jest w PiS-ie kiedy następnym razem wyzwią kogoś od "komuchów"

 

PS.Może już czas żeby w Polsce zaczeli rządzić ludzie którzy mają jakiś pomysł na gospodarke.Gospodarke prawdziwie wolnorynkową a nie socjalistyczną.Jeszcze nie widziałem takiego kraju w którym socjaliści zrobili dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też jebie czy ktoś był w PZPR czy nie

gwoli wyjaśnienia, bo jak czytam swój post to faktycznie nie jest takie oczywiste :))

w mojej wypowiedzi nie było cienia ironi, tylko czyste niezłośliwe zapytanie.

 

dlaczego ludzie mają nie wiedzieć kto jest w PiS-ie kiedy następnym razem wyzwią kogoś od "komuchów"

oczywiście masz racje, tylko daleko to nie prowadzi-o tym właśnie piszę. Dopóki będziemy się bawić wyliczanki-"ty komuchu", "a wy tez macie komuchow u siebie" zamiast "jebie mnie mnie to mam dwóch magistrów i doktorat z zagranicy" lub "jebie mnie to mam 10 letnie, poparte sukcesami doświadcznie w biznesie/restrukturyzji gospodarstw rolnych/prawnicze(czy huk wie czym)" to będzie jak dotąd. Ja nie zamierzam grać w tą grę, bo jest bezcelowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem

2. Nie będzie koalicji z Samoobroną

3. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną

4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy

 

5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS

 

6. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w więzieniu działaczy opozycji w latach 70.

7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań

8. Wprowadzimy szybko niższe podatki

9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku 1

0. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa

11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD

12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencję

13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld euro)

14. Zredukujemy administrację państwową

15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz rozpierdala mi gadanie: "nie potrafią rozmawiać z pielęgniarkami i lekarzami, wina pisu że strajki są, że z kraju tyle osób wyjechało" :lol:

 

czyli winią PiS (np. sld którzy swój czas mieli) że jesteśmy w UE, że w UE większe zarobki wszędzie mają, że finansowanie służby zdrowia jest takie a nie inne :lol:. Na sumieniu mają sporo ale nie do przesady :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erbaczku nie denerwuj się, azur tylko napisał , że nie umieją rozmawiać, a nie że to ich wina. Co by nie powiedzieć jak ktoś zapierdala po kilkadziesiąt godzin dziennie i to przez dwadzieścia lat to należy mu się trochę szacunku, a nie wyjście z pałami(pierwszy protest) czy też totalne olanie(białe miasteczko) :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...