Skocz do zawartości

Czat Hokej


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nikt ich nie lekceważy, bo to naprawdę solidna druzyna i jeśli chodzi o bramkarzy nie wiem czy nie najlepsza ze startujących :)) Ja osobiście mam sentyment do Raska, któremu jednak nie będzie dane chyba grać z #1.

To mieszanka starych wyjadaczy typu Selanne, Salo, Jokinen, którzy są obyci na swoich pozycjach i odpowiednio kierują grą zespołu, po młodą krew jak Granlund, któremu wróży się już świetlaną przyszłość, czy Olli Maatta, który już grywa wśród Pingwinów ;) Jednak aby ekipa Finów mogła zagrozić innym zespołom, potrzebuje większej siły przebicia, mocniejszej ofensywy. Oni od zawsze stosowali taktykę defensywną, a przynajmniej bardziej defensywną, niż ofensywną, i chyba nie potrafią grać z nastawieniem na atak. Przyjrzyjcie się kiedyś jak dziwnie wygląda ich gra (tak niestandardowo), gdy tracą gola lub dwa i muszą gonić...

 

Potencjał bynajmniej na podium, ale chyba jeszcze nie tym razem. Tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Brzuszek

Finowie będą oczywiście bardzo groźni :)) Także bardzo wysoko cenię Raska i moim zdaniem będzie nr 1, bo trenerzy byli by chyba nienormalni gdyby go nie wystawili ;) W tym sezonie bije na głowę zarówno Niemiego, jak i Lehtonena, więc dla mnie absolutny nr 1 w fińskiej bramce pod nieobecność Rinne :bz: Dużo będzie zależeć od stanu zdrowia Miko Koivu, bo Finowie nie mają takiego rosteru jak Kanada i kiedy taki gracz ewentualnie wypada ze składu to zastępstwa na takim poziomie się nie wykombinuje :(( Jest kilku fajnych graczy do prowadzenia gry poza nim, jak Granlund, Oli Jokinen czy Selanne, ale jednak to ma być ich lider. Nieźli typowi strzelcy w osobach Kontioli, Aaltonena czy Filpulli, skład jest mocny :)) Wszystko będzie jednak raczej bazować na defensywie i bramkarzu :D

Ja w roli "czarnego konia" turnieju po raz kolejny widzę Słowaków, którzy naprawdę mają kompletny skład, jak dla mnie :ok: Jest niesamowity Halak, którego chyba znowu nieco przestało się doceniać, a co potrafi robić na takich turniejach pokazał 4 lata temu w Vancouver :respekt: Jest bardzo mocna obrona na czele z Charą, a do tego Sekera, Meszaros, Visnovsky czy Granak. No i ofensywa, która zna się jak mało kto, nikt tutaj nie będzie gwiazdorzył, pełne poświęcenie dla zespołu. Bracia Hossa, Handzus, Kopecky, Bartović, doszedł teraz Tatar, no i oczywiście zdrowy Gaborik :)) Taki skład może znowu namieszać. Zarówno Rosjanie jak i Amerykanie mogą się w meczach grupowych zdziwić :D

Co do Kanady to ofensywa jest zdecydowanie najlepsza na tym turnieju, nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy :bz: Ale taki turniej w 9 na 10 przypadków wygrywa obrona, a tutaj przede wszystkim goalies mnie nie przekonują :/ Smith'a nawet nie liczę :lol: Dla Price'a, który jest w najlepszej formie z tej trójki to będzie pierwszy poważny turniej reprezentacyjny w karierze :k: Wcześniej tylko juniorskie MŚ miał w CV :bz: Dla mnie wielka niewiadoma i nie postawiłbym zbyt dużych pieniędzy, że to on będzie wygrywał Kanadzie mecze. A co do Luongo, którego pewnie Babcock będzie na początku wystawiał, jako opcja najbardziej bezpieczna, bo cały czas przecież gada o balansie i spokoju, nie wziął niektórych obrońców, bo ich nierozważna gra we własnej tercji mu się nie podobała, to dla mnie jest o wiele słabszy niż 4 lata temu w Vancouver, gdzie grał u siebie. Jak miałbym zrobić ranking goalies na tych IO to na pewno nie byłoby go w TOP5. Do tego defensywa, czyli wielkie nazwiska i minimum zrozumienia, a wbrew pozorom nie jest tak, że wystarczy dać razem tych największych, a oni od razu będą grać jak z nut i deklasować rywali. Jest w miarę łatwa grupa, gdzie poważnym rywalem będzie tylko Finlandia, bo Austria i Norwegia zostaną mocno pojechane, więc trochę czasu na złapanie rytmu będzie :ok: Trzeba oczywiście liczyć się z USA, które z kolei ma najlepszy duet bramkarski na tym turnieju :respekt: Miller i Quick, oj tam to będzie dylemat w hierarchią w bramce :D Nie no mówiąc poważnie to oczywiście będzie bronił Ryan, czyli MVP IO w Vancouver, ale mając taką opcję nr 2, czyli Quicka, który według mnie byłby nr 1 nawet w reprezentacji Kanady, no to jest komfort dla trenera ogromny :)) Trochę moim zdaniem jednak dali dupy z rosterem, bo za bardzo chyba sugerowano się defensywnym skillem nawet u napastników, a nie patrzono na możliwość kreowania gry i nie wzięto takich "gamebreakerów" jak Ryan, Okposo, Yandle czy Byfuglien, bo albo za duże ryzyko we własnej tercji, albo nie grają w PK swoich zespołów :fp: Nie patrzono jednak na bardzo ważny aspekt, czyli scoring :D A tej czwórki absolutny top w tej kategorii, a w PP wręcz elita ligi :respekt: Krótki turniej, gdzie mecze będą na styku, a przewaga jednej bramki na wagę złota. Czy w takiej sytuacji można sobie pozwolić na rezygnację z atutu jakim jest PP ??? Błąd. Ci gracze to absolutnie najwyższa jakość w PP i tego może USA zabraknąć. Co do Szwedów natomiast to zbyt wielu graczy jest po kontuzjach w tym sezonie. Naprawdę jak przejrzeć ich roster to są to bardzo doświadczeni gracze, z których większość pauzowała już w tym sezonie w powodu różnych urazów. To może być problem i za osobiście nie widzę Szwedów w gronie kandydatów do TOP3. Nooo starczy trochę się znowu rozpisałem :lol: Najważniejsze pytanie, czy postawiłbym na finał marzeń, czyli Rosja vs. Kanada ??? Nie :D Moim zdaniem takiego finału nie będzie :(( Tyle ode mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szykuje się kolejna demolka w wykonaniu Bruins. Podejmą u siebie Montreal z Budajem na bramce... Nie wiem czy to jakas osobista niechęć, czy tak jest rzeczywiście, ale dla mnie to drugorzędny bramkarz, którego Niedźwiadki w mega formie po prostu rozstrzelają bez stawiania pod ścianą %-) Nie mam czasu ani siły napisać analizy, ale uwierzcie mi, że gram Boston z handi dziś. Polecam też osobiście zagrać Iniglę bądź jeśli ktoś ma gdzies w buku Marchanda: asysty, gole, o1,5 pkt - wszystko powinno dziś siąść. Takie przeczucie, 5:2 Boston :))

 

Bardzo ciekawie wygląda też overek w meczu Senatorów z Błyskawicami oraz Klonowych Liści z Panterami ;)

 

:piwo1:

 

 

Edit. Oba overy bez problemu siadły, mnóstwo goli i wygrane gospodarzy. Ale co Bruins zagrali za żenadę, i do tego Budaj dziś życiówka :/ Tego się nie spodziewałem, może remisu, ale nie - że zacytuję klasyka - "wp..., ale w drugą stronę" %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Profesor10, najprawdopodobniej byla.. na pewno ruszona bramka oraz wysoki kij ale wtedy była by chyba kara...za niebezpieczny atak-ale gol przednie dobry mmeczyk...T.J.Oshie kozak jakich mało :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

Turniej olimpijski się zakończył, więc czas na małe podsumowanie :D Kanada obroniła tytuł z Vancouver w wielkim stylu :respekt: Babcock i Yzerman triumfują, bo okazało się, że wybrali najlepszy roster i rozj... system :bz: Najwięcej pytań przed turniejem było o linię defensywną i pozycję bramkarza, a tymczasem Kanada wygrała ten turniej dzięki defensywie i bramkarzowi :respekt: Gra obronna Kanada to był po prostu majstersztyk, a Carey Price dzięki temu turniejowi dołączył do grona najlepszych goalies :)) Clean sheet w półfinale przeciwko USA i w finale przeciwko Szwecji nie wymaga dodatkowej rekomendacji dla tego gracza :(( Price był po prostu wielki na tych Igrzyskach i bronił fenomenalnie :)) Defensywa spisała się genialnie, a do tego Shea Weber i Drew Doughty okazali się nieocenieni w ofensywie :respekt: Kanada pokazała jak wielkim potencjałem dysponuje. Co z tego, że do meczu finałowego Crosby i Kunitz grali bardzo słabo, skoro w strzelaniu bramek wyręczyli ich obrońcy, a oni decydujące akcje przeprowadzili w decydującym meczu :D Wielkie zwycięstwo Kanady i popis gry defensywnej :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:

Co do Szwedów, to w mojej opinii, zrobili super wynik :)) Finału po prostu nie mieli prawa wygrać, bo kompletnie rozleciała im się ofensywa. Brak takich graczy jak Henrik Zetterberg, Henrik Sedin, Johan Franzen i Nicklas Backstrom to kompletna katastrofa, bo to są absolutnie czołowi ofensywni gracze tej reprezentacji. Bez nich nie mieli w finale szans :bz: Wielkie brawa dla Lundqvista, który po raz kolejny udowodnił swoją wielką klasę. Ten turniej pokazał ile w hokeju znaczy bramkarz i dlatego szkoda Finów, którzy w półfinale musieli radzić sobie bez Tuukki Raska. Śmiem twierdzić, że oni w finale postawili by się Kanadyjczykom o wiele bardziej, bo byli zespołem kompletnym w genialnej formie z niesamowitym Raskiem w bramce i Selanne z przodu. No właśnie, Teemu Selanne rozegrał kolejny wielki turniej i zakończył karierę reprezentacyjną z brązem IO. Był w tym turnieju kapitalny i naprawdę szkoda, że nie było mu dane zagrać w meczu finałowym :/ Ale jak już wspomniałem, ten turniej pokazał ile znaczą bramkarze. Price był niesamowity, do tego wspomniany Rask, który chociażby Rosjanom czy Amerykanom wybił hokej z głowy, do tego Lundqvist czy Quick, który także bronił świetnie w tym turnieju i nie zmieni tego 5 bramek wpuszczonych przeciwko Finlandii, kiedy Amerykanie wyglądali na graczy, którym kompletnie nie chce się grać o 3. miejsce, a turniej zakończył się dla nich wraz z porażką w 1/2 finału z Kanadą. Raczej obyło się bez niespodzianek, bo Rosja od początku grała słabo i kompletnie mnie zdziwiło, że ten turniej zakończył się dla nich kompromitacją. Do strefy medalowej dotarły 4 absolutnie najlepsze reprezentacje na tym turnieju i tylko szkoda, że w półfinałach brakło tego Raska, bo finał Kanada vs. Finlandia mógłby być równie emocjonujący co mecz sprzed 4 lat pomiędzy Kanadą i USA :)) Kanadyjczycy wracają z kolejnym złotem do kraju i czas na ciąg dalszy emocji w NHL :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako kibic niedzielny, nie zgadzam się trochę, że Crosby zagrął dobrze tylko w finale, bo w półfinale robił wielką robotę. Praktycznie wszystko przechodziło przez niego, IMHO robił różnicę :bz: Też uważam, że Finlandia-Kanada to byłby lepszy finał, nawet spotkanie grupowe pokazuje, że Finowie potrafią się postawić Kanadzie. Rosja to kompletne dno było, ale to dobrze, bo Putin to skurwiel :bz: Podsumowując bardzo podobał mi się turniej, czysto sportowo, uważam, że był lepszy niż w Kanadzie. Szkoda, tylko, że finał był bez emocji :/ 4 lata temu w finale akurat tego nie zabrakło, ale jak ktoś oglądał finałem kobiet, to miał emocji za dwa finały. Tak serio, ode mnie duży plus za ten turniej :5: Aż się chce odpalić RedWingsow od czwartku po takiej dawce dobrego hokeja %-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bonus Darek :afro:

 

Mariusz co myślisz?

Mariusz grałeś z nim, co myślisz?

Mariusz co sądzisz, Szwedzi, zdejmą bramkarza na ostatnie sekundy?

Ajjjj, szukał partnera, ale wszyscy byli źle ustawienie.

Będzie okazjaaaaaaaaaaaaaa, ajjj przestrzelił

Mariusz dzisiaj w strefie mieszanej spotkał swojego dawnego przyjaciela z enejdzellllllll, ależ on był zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widzieliście trejdy ostatnie? Co się porobiło, Matko Bosko :zaskoczony:

 

St. Louis w Rangers :uwaga: , Thomas w Dallas, Vanek w Montrealu (zagrzał u Wyspiarzy), Luongo na Floridzie za Markstroma, Hemsky wsrod Senatorow :D Legwand w Red Wings... Niektore zmiany są trudne do zaakceptowania, jakby ktoś dziś rano obwieścił, że teraz deszcz będzie padał do góry %-)

 

Pełny spis gdyby kogoś interesowało poniżej:

http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=675589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Miller do nutek w zamian Stewart do szabel i kilku innych graczy plus picki.... i co ciekawsze jeszcze parę ruchów chyba sie szykuje...a na marginesie co z Hardingiem zagra on jeszcze w tym sezonie bo ta jego choroba to jest bardzo specyficzna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może sprawioną stronę gdzie można oglądać hokej online? Poproszę o podrzucenie linku, na Googlach znajdzie się tylko transmisje z piłki nożnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może sprawioną stronę gdzie można oglądać hokej online? Poproszę o podrzucenie linku, na Googlach znajdzie się tylko transmisje z piłki nożnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Ma ktoś może sprawioną stronę gdzie można oglądać hokej online? Poproszę o podrzucenie linku, na Googlach znajdzie się tylko transmisje z piłki nożnej.
Ja zawsze oglądam konkretne mecze na różnych stronkach, szukając przez googla. Nie mam jednego adresu do oglądania. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Jak widzicie Jutro

CANADA-ROSJA KOBIETKI czy będzie overowo bo chciałbym pograć grubo na jakiś overek

więc prosze o pomoc czy lepiej z Handicapem pograć

Bo mnie canada przekręciła faceci 4-0 tylko , amiałem overy 5,5 i 6,5 

NA MOJE TO RUSCY są bardzo MOCNIsZWEDZI TEŻ i czechy jeszzce się wmieszają o walke ,chyba ze Finlandja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobitki to ja odpuszczam, szczególnie jak opłacalna jest dopiero linia 6,5 czyli minimum 7 goli :bz:

 

Co to mężczyzn to Ruscy mają najlepszą pakę, ale niech tylko na takich Czechów w półfinale trafią może być bardzo ciekawie. Szwedzi dobry skład, ale chyba ciut za mało na złoto, jak wyłączą Omarka pozamiatane. Finowie zawsze mocni, twarda defensywa no i ten Tolvanen w ataku :)) Namieszają, pierwsza trójka wg mnie bankowo tylko trzeba klepnąć Kanadę, a jak klepną Kanadę to mogą iść na majstra. Liczę na Czechów z Ruskimi, lubię ten hokej, plus dobra gra w osłabieniu, bo Rosjanie jakoś niepewnie wyglądają w przewagach, co pokazał pierwszy mecz ze Słowacją :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ale już nie weszło niestety 

Było mineło nie załamuje się

na JUTRO MAM sZWEDKI pOGRANE  1 tercja i over 5,5 

wstane sobie o 4 na ten mecz specjalnie 

Bo dzisiaj straszne plecy przez Canade 1-0 tylko 1tercja ,a szybko gola stzreliły  apotem lipka

Niestety nie załamuje się bo niema sensu ,to tylko sport i wiadomo ryzyko jest na 1 tercje 

Pozdrawiam i dzięki Chmielu :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ohoho pany!! https://www.nhl.com/news/los-angeles-ilya-kovalchuk-agree-to-three-year-deal/c-299221710

 

 

Ahaa, przez te cholerne World Cupy zupełnie zapomniałem o tegorocznym drafcie, tutaj lista jakby ktoś był zainteresowany. Kilka nazwisk za parę lat będzie miażdżyć :)) 

http://www.nhl.com/ice/draftsearch.htm?year=2018&team=&position=&round=&sf89793949=1&sf89794445=1

Edytowane przez chmielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...