Skocz do zawartości

Manipulacja kursami na BetFair.


Bielanek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Xavier27, mam nadzieje, że nie przestraszyłeś się i nie bawiłeś w odbijanie, żeby mieć jak najmniejszy zysk, bo bramka w 89 to hardcore'owy horror!

 

Dobrze, ale ten temat nie jest do tego, żeby mówić kto co zagrał, oczywiście można się podpierać przykładami, ale nie mówmy kto co dokładnie gra :p

 

Chętnie pogadam z ludźmi, którzy mają pojęcie o eXchange Games (Poker, Baccarat i BJ) - bo na tym można cholernie dużo zyskać (1000% kapitału) bądź strasznie szybko stracić. Ważne, żeby mieć o tym pojęcie. Jeżeli ktoś ma kilka ciekawych pomysłów na grę to chętnie wymienie się poglądami. Mam nadzieje, że Dziubla zabierze głos, bo to jest człowiek, który może i prawie 3000% kapitału zrobić (z 10E do 300E) :D

 

Mam przygotowaną informację, o której nie każdy może wiedzieć (np. Dziubi nie wiedział :p ) a jest to bardzo, ale to bardzo przydatna sprawa, szczególnie właśnie w XGames.

Narazie niestety nie będę o tym pisał, ponieważ chcę poczekać na rozwój wypadków i chciałbym się przy okazji położyć wcześniej spać, bo jutro niestety rano trzeba załątwić sprawy, tak więc o tym sposobie napisze jutro.

Jednak nie ukrywam, że podoba mi się to co się dzieje w tej chwili, tak więc panowie - keep up the good work! i dalej wymieniać się poglądami :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Xavier27, mam nadzieje, że nie przestraszyłeś się i nie bawiłeś w odbijanie, żeby mieć jak najmniejszy zysk, bo bramka w 89 to hardcore'owy horror!

Wytrzymałem... %-) - macie jakiegoś dobrego kardiologa?

A tak poważnie:

Po pierwsze wszedłem dopiero w 30 minucie spotkania gdy kurs na lay spadł do 3. Kto śledził kursy ten wie, że po początkowym naporze Szwedów kursy spadały baaaaardzo powoli. Radzę tak robić. Jeśli bramka padnie w pierwszych minutach spotkania, to trudno. Nic nie tracicie bo nie weszliście czekacie na wyrównanie (jeśli jest szansa na 3 bramkę) lub odpuszczacie mecz. Opłaca się bo łatwiej o kontrę z pozycji 3 niż 3,45.

Po drugie to jak wiecie nie miałem wcześniej czasu na kontrę. Pomogło to co zawsze radzę: oglądałem spotkanie. Myślałem o kontrze ze stratą (20% depozytu). To co się działo na boisku (duża liczba strzałów z obu stron) pozwoliła mi jednak przyjąć założenie, że tak czy siak bramka w końcu musi paść. I na moje szczęście padła! :jupi:

O kontrze nawet nie myślałem bo to 89 minuta! Wiedziałem że Szwedzi nie pokpią sprawy nawet gdyby mieli co moment dostawać żółte kartki za faule. Zresztą widzieliście...zabezpieczyli się pięknie!

Czyli weszło bez kontry...wynagradzając nerwy dużym zarobkiem. Uffff... :tak:

 

[ Komentarz dodany przez: FAN: 15-06-2006, 23:22 ]

Nie pisz dwóch postów pod rząd !

Cóż pierwszy komentarz pisałem w trakcie meczu – „na gorąco”. I nie chciałem edytować by było widać że pisząc go mecz był jeszcze nie rozstrzygnięty. Gdybym go edytował (była by data i godzina edycji) ktoś mógł by mi zarzucić, że byłem cwaniaczek i wymyśliłem już wszystko po meczu. Puźniej mnie naszło jeszcze na uwagi – dlatego były 2 posty pod rząd. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko bylo pieknie ladnie, na kilku kuponach konto 2x krotnie uroslo.I niestety chcialem jeszcze troche i postawilem na roddicka Lay 1,34 ze nie wygra, zawsze kursy w tenisie diametralnie sie zmienialy, ale nie w tym meczy, tylko spadaly, a ze posatwilem duzo to przegralem cala kase 40€. Dobrze ze to byla z free bonusu. Jak wplace kase trzeba bedzie inaczej grac, nie na szybko. Under przed meczem i czekac, jak sie roznica 0,1 zrobi to kontrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
[ Komentarz dodany przez: FAN: 15-06-2006, 23:22 ]

Nie pisz dwóch postów pod rząd !

Cóż pierwszy komentarz pisałem w trakcie meczu – „na gorąco”. I nie chciałem edytować by było widać że pisząc go mecz był jeszcze nie rozstrzygnięty. Gdybym go edytował (była by data i godzina edycji) ktoś mógł by mi zarzucić, że byłem cwaniaczek i wymyśliłem już wszystko po meczu. Puźniej mnie naszło jeszcze na uwagi – dlatego były 2 posty pod rząd. Sorry.

A tam nie było wykrzyknika tylko " :p ", taki żarcik :D

 

patab - nigdy, ale to nigdy nie graj w ten sposób. Nigdy nic na szybko i mówię Ci to ja, który na Betfair przegrał już dużo, a teraz wymienia się poglądami, bo tylko to mi zostało. Naprawde lepiej jest stwierdzić po meczu - "o miałem rację, można było zagrać", niż "kurcze, po co ja to grałem, jakby przeanalizował to bym inaczej postawił".

 

Poza tym dla tych początkujących jedna banalna, ale i bardzo ważna rzecz, której musicie przestrzegać, jeżeli chcecie wykorzystać BF w pełni - czyli nie tracić:

 

Pewny zysk w wysokości +3% kapitału, niezależnie od rozstrzygnięcia jest zdecydowanie lepszy niż zysk +20%, jeżeli wygramy lub -20%, w przypadku porażki! Grając w ten sposób nie będziemy na minusie, a stan konta będzie sobie powoli rósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dla tych początkujących jedna banalna, ale i bardzo ważna rzecz, której musicie przestrzegać, jeżeli chcecie wykorzystać BF w pełni - czyli nie tracić:

Pewny zysk w wysokości +3% kapitału, niezależnie od rozstrzygnięcia jest zdecydowanie lepszy niż zysk +20%, jeżeli wygramy lub -20%, w przypadku porażki! Grając w ten sposób nie będziemy na minusie, a stan konta będzie sobie powoli rósł.

Święte słowa! :p:

Ja tylko dodam, że kurs na Roddicka Lay 1,34, był zdecydowanie za wysoki. Najlepsze są 1,1-1,19. Naprawdę można takie dostać w trakcie meczu i jest z czego kontrować. A jak nie straty są małe - do przełknięcia. Więcej CIERPLIWOŚCI w oczekiwaniu na okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się eXchange Games na Betfair. Obroty naprawdę imponujące. Mój sposób gry :D : player musi mieć w pierwszym rozdaniu 20 a dealer w granicach 5 do 8. Wtedy najpierw back a po kolejnym rozdaniu gdy kurs na lay spadnie robi mi się zielono J. Do tej pory myślałem, że to dobry sposób, ale tak nie jest. Czy któryś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tych grach i mógłby rzucić garsść porad. Będę wdzięczny. :p:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Każdą z eXchange Games, którą się interesujesz musisz najpierw poznać od strony czysto technicznej - zasady, częste błędy, co i jak...

Jeżeli nie masz pojęcia o danej grze - nie graj!

 

W Betfair są obecnie dostępne trzy gry eXchange - Poker, BlackJack i Baccarat.

Wszystkie w wersji Standard i Turbo - różnicy jeszcze nie poznałem, bo się nie bardzo interesowałem.

 

Jak mam być szczery to największe zyski osiągniesz konsekwencją - nigdy się nie podpalaj i pamiętaj - tutaj lepiej nie grać progresją :)

 

Cóż, kilka porad/strategii, których mógłbym udzielić:

Ogólnie

- Nigdy nie graj jak tylko się zalogujesz!

- Odczekaj około 10 rozdań i notuj jak prezentują się wyniki.

- Sprawdzaj jak zachowuje się rynek - jeżeli zaczynają się niespodzianki, graj sporadycznie, bądź skończ. Jeżeli nie ma niespodzianek, uważaj - mogą się wreszcie zacząć :)

Poker

1. Na dealu wybierz rękę, która dawno nie wygrała - jest duże prawdopodobieństwo, że dostanie dobre pierwsze karty (wtedy masz GB), bądź wygra następne rozdanie.

2. Poczekaj na rozdanie pierwszych dwóch kart - wybierz najsilniejszą i... zagraj na nią LAY - jest szansa na to, że karty na flopie "podpasują" innej ręce i kurs BACK skoczy - GB gwarantowany :)

3. Jeżeli kurs na turnie jest w granicach 1.02 BACK i 1.03/1.04 (czasami nawet 1.1 - tak jak dosłownie 10 sekund temu!) LAY możesz spróbować zagrać (LAY) za jakieś 10 czy więcej jednostek - nie stracisz dużo a niespodzianki na rivierze często się zdarzają, oczywiście nie cały czas.

BJ

1. Jeżeli masz dużo środków na koncie, przed rozdaniem kart, zagraj LAY na "1 or more has 5 cards" (kurd ~7.4) - najtrudniejszym momentem jest rozdanie kart graczom, jeżeli żaden z nich nie ma <8 pkt. to kurs powinien skoczyć - wtedy masz GB.

2. Jeżeli nie ma za dużo środków, możesz spróbować zagrać inaczej - poczekaj na rozdanie kart - jeżeli dealer ma kartę <5 to zagraj BACK na "1 or more has 5 cards" - jeżeli dealer nie dostanie wysokiej karty kurs bardzo spadnie!

3. Jeżeli jest jakaś długa seria (np. dealer nie wygrał od 10 rozdań) - zagraj na jej przełamanie przed rozdaniem kart - okazjonalnie wygrasz, ale bardzo prawdopodobne, że zrobisz GB.

Baccarat

Tutaj niestety nie miałem za dużej okazji pograć, więc nie obserwowałem za dużo. Mam jednak nadzieję, że niedługo się to zmieni i będę mógł coś dodać.

 

Mam również nadzieję, że moje porady, wszystkie z własnej gry, przydadzą się wam. Przypominam, na XGames można bardzo dużo zyskać, ale można też bardzo szybko wszystko stracić! Bądź rozważny, a sukces gwarantowany!

 

Zapraszam do wymiany strategii i porad, ponieważ każdy może wyrobić sobie swój sposób gry, który może przynosić zyski, tak więc czemu się nim nie podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą z eXchange Games, którą się interesujesz musisz najpierw poznać od strony czysto technicznej - zasady, częste błędy, co i jak...

Jeżeli nie masz pojęcia o danej grze - nie graj!

 

W BetFair są obecnie dostępne trzy gry eXchange - Poker, BlackJack i Baccarat.

Wszystkie w wersji Standard i Turbo - różnicy jeszcze nie poznałem, bo się nie bardzo interesowałem.

 

Jak mam być szczery to największe zyski osiągniesz konsekwencją - nigdy się nie podpalaj i pamiętaj - tutaj lepiej nie grać progresją :)

 

Cóż, kilka porad/strategii, których mógłbym udzielić:

Ogólnie

- Nigdy nie graj jak tylko się zalogujesz!

- Odczekaj około 10 rozdań i notuj jak prezentują się wyniki.

- Sprawdzaj jak zachowuje się rynek - jeżeli zaczynają się niespodzianki, graj sporadycznie, bądź skończ. Jeżeli nie ma niespodzianek, uważaj - mogą się wreszcie zacząć :)

Poker

1. Na dealu wybierz rękę, która dawno nie wygrała - jest duże prawdopodobieństwo, że dostanie dobre pierwsze karty (wtedy masz GB), bądź wygra następne rozdanie.

2. Poczekaj na rozdanie pierwszych dwóch kart - wybierz najsilniejszą i... zagraj na nią LAY - jest szansa na to, że karty na flopie "podpasują" innej ręce i kurs BACK skoczy - GB gwarantowany :)

3. Jeżeli kurs na turnie jest w granicach 1.02 BACK i 1.03/1.04 (czasami nawet 1.1 - tak jak dosłownie 10 sekund temu!) LAY możesz spróbować zagrać (LAY) za jakieś 10 czy więcej jednostek - nie stracisz dużo a niespodzianki na rivierze często się zdarzają, oczywiście nie cały czas.

BJ

1. Jeżeli masz dużo środków na koncie, przed rozdaniem kart, zagraj LAY na "1 or more has 5 cards" (kurd ~7.4) - najtrudniejszym momentem jest rozdanie kart graczom, jeżeli żaden z nich nie ma <8 pkt. to kurs powinien skoczyć - wtedy masz GB.

2. Jeżeli nie ma za dużo środków, możesz spróbować zagrać inaczej - poczekaj na rozdanie kart - jeżeli dealer ma kartę <5 to zagraj BACK na "1 or more has 5 cards" - jeżeli dealer nie dostanie wysokiej karty kurs bardzo spadnie!

3. Jeżeli jest jakaś długa seria (np. dealer nie wygrał od 10 rozdań) - zagraj na jej przełamanie przed rozdaniem kart - okazjonalnie wygrasz, ale bardzo prawdopodobne, że zrobisz GB.

Baccarat

Tutaj niestety nie miałem za dużej okazji pograć, więc nie obserwowałem za dużo. Mam jednak nadzieję, że niedługo się to zmieni i będę mógł coś dodać.

 

Mam również nadzieję, że moje porady, wszystkie z własnej gry, przydadzą się wam. Przypominam, na XGames można bardzo dużo zyskać, ale można też bardzo szybko wszystko stracić! Bądź rozważny, a sukces gwarantowany!

 

Zapraszam do wymiany strategii i porad, ponieważ każdy może wyrobić sobie swój sposób gry, który może przynosić zyski, tak więc czemu się nim nie podzielić?

 

 

Wielkie, wielkie dzięki za informacje. Zupełnie inaczej zacząłem spoglądać na te gry :). Dla mnie jedyna różnica między turbo a standard to czas trwania między poszczególnymi rozdaniami. No nic, zaczynam sie przyglądać tym grom a swoje wnioski i spostrzeżenia na pewno umieszcze na forum.

 

[ Komentarz dodany przez: FAN: 20-06-2006, 23:17 ]

Tak właśnie też mi się wydawało na początku, ale nie jestem pewien. Narazie przyjmimy to za fakt - różnica między turbo a standard to czas trwania rundy :)

 

btw. dziękować za pochwałę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy może wiecie co oznacza w Betfair zakład: "kurs kartek"? Zamiast normalnie – ilości pokazanych kartek są punkty... :zdziwiony:

Wie ktoś o co biega? Wygląda to tak:

5 pkt i Poniżej

6 to 8 pkt

9 pkt i Więcej

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kpt.Cobra :p:

Ech...to kiepsko. Chciałem zagrać u/o na kartki. Widziałem ciekawy zakład w Gamebookers Anglia - Szwecja (u/o 6,5 cards) - under za 1,65 ale nie mam tam kasy. W Betfair jest to kiepsko przeliczone. 9 punktów to raptem 4 żółte kartki...Grają o pietruszkę więc nie powinno być "ostro". Tyle, że "jak by co” to nie da się kontrować. Zakład jest zawieszany w momencie rozpoczęcia meczu. Szkoda. Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Pytanie do do fachowców: w jaki sposób ustalacie stawkowanie tzn. ile na lay, a ile na back oraz jak dobrać kursy?

Przykład:

 

1) maksymalny back = 1,74, załóżmy, że obstawiamy ten kurs za np. 10j,

2) zysk na czysto w przypadku wygranej 1,74 x 10j - 10j - 5 % prowizji BF = 7,03j

Jak wyznaczyć maksymalny lay przy którym powstanie GB i jaką obstawić wtedy stawkę na lay żeby wyjść na "+"?

 

oraz sytuacja odwrotna:

 

1) maksymalny lay 1,83, załóżmy, że obstawiamy ten kurs za np. 10j,

2) zysk na czysto w przypadku wygranej 10j - 5 % prowizji BF = 9,5j

Jak wyznaczyć minimalny back przy którym powstanie GB i jaką obstawić wtedy stawkę na back żeby wyjść na "+"?

 

 

Dzięki za sugestie sprawę rozpracowałem :tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do do fachowców:

Ja nie naleze do nich ale ci odpowiem

 

zeby zrobic GB, kurs back musi byc wiekszy od kursu lay

przy takich samych stawkach, wygrywasz kase jesli wpadnie back, a zwraca ci sie jesli wpadnie lay, pozniej zeby zawsze zyskac podwyzszasz stawke na lay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów nie odkryłem Ameryki, ale może ludziom, którzy zaczynają przygodę w BF coś się przyda:

 

FANtastyczny pomysł na zwiększenie zysków w BetFair © by FAN

 

»Maksymalny kurs BACK 1.26, najniższy kurs LAY 1.46 (troche teorii)

 

Teraz - dlaczego mamy brać niski kurs 1.26 jak możemy wystawić swój kurs np. 1.45

W ten sposób zwiększamy kurs o 0.19 a ląduje on jako najniższy LAY - co zwiększa nasze szanse na "wzięcie" tego kursu przez innych.

» Weźmy dla przykładu: Gramy BACK przy kursie 1.45 za 100E - czysty zysk 45E [oczywiście jak nasz zakład zostanie przyjęty].

 

Teraz możemy zrobić analogiczną sytuację w drugą stronę - mając nada te same kursy, licząc, że nasz został przyjęty gramy tak:

» Wystawiamy LAY z kursem 1.27 za 115E (zobowiązania 31.05E) - a nasz kurs ląduje jako najwyższy BACK.

 

W tym momencie bez zmiany kursów i przyjęciu ich przez ludzi wychodzi nam GB w wysokości:

+13.95E w przypadku wygranej danego zdarzenia i +15E w przypadku przegranej tego zdarzenia.

 

Zastrzegam, że jak zobaczę gdziekolwiek taką informację napisaną przez kogokolwiek, kto przypisze sobie to jako swoje to zrobie krzywdę. Z tego co widziałem w temacie o ulepszonej progresji już były takie kwiatki, więc nie życzę sobie czegoś podobnego.

Rozumiem, że pomysł jest dość popularny, ale napisałem o nim tutaj, a ponieważ siedzę tylko na tym forum, nie skorzystałem z czyjegoś pomysłu.

Jeżeli ktoś chce wykorzystać ten sposób, proszę chociaż napisać, iż jest to sposób wzięty z naszego forum!

 

Takie niby proste a Green Booki wychodzą :D

Wystawianie kursów jest sprawą do opanowania, ale przy odrobinie szczęścia (jak zwykle) może się nieźle dorobić lub wyjść z opresji :)

 

Wczoraj ktoś przyjął mój kurs LAY na CWS 3.2 w meczu Cleveland - Chicago White Sox przy wyniku 9:2 dla Cleveland! Dzięki temu udało mi się uniknąć straty.

Którą notabene znów "uzyskałem" w meczu Miami @ Dallas na sumę punktów :/

 

 

 

Wygląda to dobrze, ale jeżeli naprawde takie coś skutkuje to wyjaśnjicie mi jedno, posłużę się przykładem FAN-a; dlaczego gracze biorą lay po kursie 1,45, jeżeli mogą go wziąść po kursie 1,26 oszczędzając przy tym spory procent swoich postawionych pieniędzy? Interesuje mnie czym kierują się ci ludzie... %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wygląda to dobrze, ale jeżeli naprawde takie coś skutkuje to wyjaśnjicie mi jedno, posłużę się przykładem FAN-a; dlaczego gracze biorą lay po kursie 1,45, jeżeli mogą go wziąść po kursie 1,26 oszczędzając przy tym spory procent swoich postawionych pieniędzy? Interesuje mnie czym kierują się ci ludzie... %-)

Otóż właśnie na tym polega cały pic :)

Nikt nie może zagrać LAY po kursie 1.26 tak jak to napisałeś, ponieważ nikt takiego kursu nie wystawił. W moim przykładzie było konkretnie, odnośnie pewnego spotkania (nie pamiętam dokładnie co to było, ale było bo właśnie tak zagrałem, za mniejszą stawkę).

Kurs BACK 1.26 a LAY 1.46 - z tego wynika, że jak nie wystawisz własnego kursu to musisz grać tak jak Ci "pozwalają" inni, tzn. ich kursami.

Dlatego też TY wystawiasz BACK za 1.45 i to właśnie wskakuje na pozycję LAY, ponieważ żeby ktoś przyjął ten kurs musi zagrać przeciwnie do tego co TY - a ponieważ właśnie bardzo dużo ludzi nie umie/nie lubi/boi się [niepotrzebne skreślić] wystawiać własnych kursów, biorą te najbardziej opłacalne. W tym momencie, jeżeli nikt nie dał niższego kursu Twoje 1.45 jest najniższym kursem LAY - czyli najbardziej opłacalnym w danym momencie.

 

Myślisz, że kurs BACK 1.26 skąd się wziął? Właśnie stąd, że ktoś wystawił LAY o takiej wartości :) Czasami się udaje tak zagrać czasami nie. Niestety dużo ludzi gra w ten sposób i dlatego nie za często można tak właśnie grać. Zwykle różnica pomiędzy BACK i LAY to 0.02 bądź 0.03... ale jak już trafia się coś pokroju 0.1 i więcej to nic tylko robić to właśnie tym sposobem!

 

Przy różnicy 0.1 grając BACK za 100j masz czysty zysk w postaci 2% [dla kursów 5.1/5.0] - 9.8% [kursy 1.12/1.02] niezależnie od wyniku (im niższe kursy z taką różnicą tym większy zysk) - oczywiście takie kursy ciężko trafić, ale jak się znajdą... to pozazdrościć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, postanowiłem odezwać się w tym temacie ponieważ na BF gram już od ponad roku. Typuje tylko tenis. Bardzo dużo ciekawych strategii znajdziecie na forum BF w dziale tennis, jest tam kilku naprawdę świetnych typerów (handlowców). Ogólna zasada która w dłuższym czasie przynosi zyski to 'LAY the LEADER' czyli granie przeciwko zawodnikowi, który np wygrał pierwszego seta (bardzo dochodowe w WTA). Jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę śmiało pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
a nie lepiej lay na pierwszy gol 0-10 min?? kurs lay mniej wiecej najczęsciej 6.2 -7.2 w zaleznosci od meczu oczywiscie

Żeby zagrać sobie taki LAY i wygrać chociażby 10 euro, trzeba w to włożyć minimum 52! To chyba nie jest zbyt opłacalne, szczególnie, że w niektórych meczach wpadają te bramki :/

 

maximo - masz racje na forum BF jest mnóstwo genialnych ludzi, którzy dają naprawde świetne rady/strategie. Jednak mam prośbę, gdybyś mógł ogólnie przybliżyć ten sposób, dorzucić jakieś przykłady itp. napewno dużo osób, które mogą mieć problemy z angielskim, bądź innym językiem jakim mogą się tam na forum posługiwać będą Ci bardzo wdzięczne.

Każdy przykład strategii podparty jakimś konkretnym przykładem daje więcej do myślenia i pozwala łatwiej wyobrazić sobie sposób gry niż suche stwierdzenie "LAY the leader" - chociaż tu muszę przyznać, że jest to świetny sposób, który faktycznie u kobiet sprawdza się bardzo dobrze.

 

Tak czy siak granie w Betfair wymaga stalowej dyscypliny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok FAN, wieczorem znajde troche czasu to postaram się wam opisać moje doświadczenia z handlowaniem na tenisie, może znajdę też stare screen shoty w których miałem spore 'all green' i to napewno ułatwi wielu osobom zrozumienie tematu handlowania na BF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawych plików, które na bank ułatwią Wam zycie na BF:

 

http://eskei.com/betting/ - kalkulator kursów, kiedyś bardzo świetne narzędzie, w chwili obecnej zintegrowane z BF (na stronie dostepne w opcjach w polu 'pokaż zysk jeśli..')

 

http://www.maxnet.biz.pl/bf/install_BetFairTools.exe - wtyczka umozliwiająca zmianę domyślnego 30 sekundowego odswieżania kursów

 

http://www.maxnet.biz.pl/bf/BackAndLay.xls - kalkulator kursów w excellu

 

http://www.maxnet.biz.pl/bf/Betfair-.doc - swietny opis, ktory pomoże każdemu zrozumieć istotę Betfair

 

To tyle na ten czas do usłyszenia wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i właśnie tacy ludzie napawają mnie chęcią do życia i rozmowy odnośnie BF i nie tylko. :)

 

Mam nadzieje, że te programy/informacje przydadzą wam się w waszych przygodach z Betfair :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Głowy nie dam, ale wszystkie przyjęte zakłady będą rozliczone jako porażka zawodnika kreczującego - takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, ale wszystkie przyjęte zakłady będą rozliczone jako porażka zawodnika kreczującego - takie moje zdanie.

 

...ale tylko wtedy jesli zostanie rozegrany 1set, w przeciwnym razie jest zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Głowy nie dam, ale wszystkie przyjęte zakłady będą rozliczone jako porażka zawodnika kreczującego - takie moje zdanie.

 

...ale tylko wtedy jesli zostanie rozegrany 1set, w przeciwnym razie jest zwrot.

Znaczy jeżeli mecz się wogóle zacznie, bo jak mecz jest odwołany/przesunięty, to wtedy zwrot, nie? Chodzi mi o to, że jak mecz się wogóle zacznie i nawet po pierwszej piłce zawodnik skreczuje to chyba będzie to porażka - ale głowy nie dam, trzeba napisać do supportu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic jaka jest roznica miedzy:

 

a) jeden gol lub wiecej

b) powyzej 1.5 goli.

 

Bo jesli nie ma roznicym to w przypadku meczu Reading - Man City na (a) daje lay za 1,11 i na (b) back za 1,42 i niezaleznie od wyniku jestem do przodu. Czy dobrze to rozumiem???

 

I jeszcze jedno. Obserwowalem ostatnio zmiany kursow w spotkaniach live. W niektorych po 1 golu kurs back na remis nie rosl w gore a nawet czasami spadal. Dlaczego tak jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic jaka jest roznica miedzy:

 

a) jeden gol lub wiecej

b) powyzej 1.5 goli.

 

Bo jesli nie ma roznicym to w przypadku meczu Reading - Man City na (a) daje lay za 1,11 i na (b) back za 1,42 i niezaleznie od wyniku jestem do przodu. Czy dobrze to rozumiem???

 

I jeszcze jedno. Obserwowalem ostatnio zmiany kursow w spotkaniach live. W niektorych po 1 golu kurs back na remis nie rosl w gore a nawet czasami spadal. Dlaczego tak jest???

 

Jesli chodzi o gole to roznica jest taka ze jesli nie wpadnie bramka to nie masz nic , jesli wpadnie jedna bramka to wygywasz zaklad tylko a) jeden gol lub wiecej dopiero w przypadku dwoch bramek zaliczony jest zaklad a)jeden gol lub wiecej , oraz b) powyzej 1,5 goli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic jaka jest roznica miedzy:

 

a) jeden gol lub wiecej

b) powyzej 1.5 goli.

 

Bo jesli nie ma roznicym to w przypadku meczu Reading - Man City na (a) daje lay za 1,11 i na (b) back za 1,42 i niezaleznie od wyniku jestem do przodu. Czy dobrze to rozumiem???

 

I jeszcze jedno. Obserwowalem ostatnio zmiany kursow w spotkaniach live. W niektorych po 1 golu kurs back na remis nie rosl w gore a nawet czasami spadal. Dlaczego tak jest???

 

Jesli chodzi o gole to roznica jest taka ze jesli nie wpadnie bramka to nie masz nic , jesli wpadnie jedna bramka to wygywasz zaklad tylko a) jeden gol lub wiecej dopiero w przypadku dwoch bramek zaliczony jest zaklad a)jeden gol lub wiecej , oraz b) powyzej 1,5 goli .

 

 

Dzieki za wyjasnienie.

A czy podany wyzej przyklad meczu jest dobry do postawienia remisu lay a po bramce na back? Na co zwracac uwage przy doborze neczu? Bede bardzo wdzieczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ehh, Levy jak wyjaśnił... normalnie jakbym nie wiedział to bym się nie dowiedział ;)

 

A odnośnie kursów w meczach live, jak pada bramka i ich zachowania. Przecież nie TY jeden grasz na tej giełdzie i zapewne nie TY jeden oglądasz mecz. W niektórych meczach może wpaść przypadkowa bramka dla drużyny, która nic nie gra, np. z kontry. Wtedy kurs na remis nie musi wcale wskoczyć, albo nawet zmaleje, bo ta druga drużyna weźmie się do roboty. Wiesz... wszystko zależy od przebiegu meczu :)

 

Odnośnie goli, Levy Ci wyjaśnił co i jak :)

 

Odnośnie doboru meczów... sprawa dość prosta - wybierz taki mecz w którym remisu nie będzie, albo w którym będzie padało dużo bramek w obie strony - wtedy w pierwszym przypadku masz kase za LAY w kieszeni, a w drugim możesz zrobić takiego GreenBooka, że aż głowa boli, bo takie wahania kursów będą :]

A mecze dobieraj... hmmm, może niech intuicja Ci podpowie? :) A tak poważnie, to w największej mierze sam musisz podjąć decyzję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...