Skocz do zawartości

NHL 2009/2010


Pietaszek890

Rekomendowane odpowiedzi

28am9va.jpg

 

 

Florida Panthers - Chicago Blackhawks

 

 

Mecze inaugurujące za nami, więc pora rozpocząć sezon 2009/2010 swoich przemyśleń na temat najlepszej hokejowej ligi świata. Meczem jaki chciałbym przedstawić na początek zmagań zza oceanem jest pojedynek Chicago z Floridą. Mecz nie do końca odbędzie się zza oceanem, ponieważ dwa spotkania Chicago - Florida oraz Detroit - St. Louis będą rozgrywane w Europie. Wybrany przeze mnie pojedynek odbędzie się w Helsinkach, a Red Wings z Blues będą mierzyć się w Sztokholmie. Dlaczego więc wybrałem mecz Chicago? Powód jest prosty, Blackhawks przemeblowali troszkę skład, według mnie bardziej na plus. Tak to już jest zza oceanem, że żeby pozyskać jakąś gwiazdę jakąś trzeba sprzedać. Wszystko to podyktowane jest limitem płacowym, które dane zespoły nie mogą przekraczać. A zawodnicy, których Chicago opłaciło są dość wysoko w hierarchii płac. Największym bez wątpienia transferem jest pozyskanie Mariana Hossy z Detroit Red Wings. Hossa w ubiegłym sezonie zdobył 71 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej i rzecz jasna był jednym z filarów Detroit. Razem z Marianem do Chicago przeniósł się Tomas Kopecky (6G, 13A). Tomek w ubiegłym sezonie nie grał jednak na swojej ulubionej pozycji centra, tylko był ustawiany jako prawoskrzydłowy. Kolejnym nowym nabytkiem jest John Madden (7G, 16A). John po dość słabym początku sezonu w kolejnej części sezonu spisywał się już zdecydowanie lepiej i był podporą ekipy Diabłów. Zawodnikami raczej drugoplanowymi, którzy przyszli do Chicago są Richard Petiot (obrońca, Tampa), Peter MacArthur (napastnik, AHL), Mark Cullen (center, AHL) oraz Danny Bois (prawoskrzydłowy, Ottawa). Tak jak już wspominałem limity płacowe nie pozwalają na sprowadzenia, aż tylko zawodników w przypadku trzech pierwszych dość sporą zarabiających. Dlatego z klubem pożegnało się kilku zawodników. Przede wszystkim brak dwóch może być odczuwalny w nowym sezonie. Nikolai Khabibulin podstawowy bramkarz od czterech poprzednich sezonów przeniósł się do Edmonton Oilers. Popularny Kabba jest na pewno jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, jednak według mojej opinii w tamtym sezonie nie dawał z siebie 100% przede wszystkim w sezonie regularnym, ale w Play Off poprowadził już młody team do Finału Konferencji. Drugim znacznym osłabieniem jest brak w składzie Martina Havlata, który przeniósł się do Minnesoty Wild. Martin w ubiegłym sezonie zdobył, aż 77 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Warto też dodać taką ciekawostkę, że w rozgrywkach przed sezonowych Wild zmierzyli się z Chicago, a Havlat strzelił swojemu byłemu klubowi dwa gole. Oprócz tej dwójki odeszli również Matt Walker (obrońca, Tampa Bay), Samuel Pahlsson (center, Columbus) oraz Mike Brodeur (bramkarz, Ottawa). Warto również dodać, że kilku zawodników po przedłużało umowy z klubem co z pewnością jest sukcesem włodarzy Chicago. Podsumowując ekipę Blackhawks według mnie najpoważniejszym osłabieniem będzie brak właśnie Havlata, chociaż patrząc na to z drugiej strony w jego zastępstwo ściągnięto Hossę, który jest chyba troszkę lepszy od Martina. W końcu swoją szansę na bramce powinien dostać Cristobal Huet, który w ubiegłym sezonie zdążył się troszkę poogrywać podczas kontuzji jakiej nabawił się Nikolai. Pora przejść do ekipy Floridy, w której, aż takich wielkich zmian nie było. Z nowych zawodników na pewno wartych zauważenia jest dwóch Jordan Leopold pozyskany z Calgary, który jednak większość sezonu grał w Colorado oraz Steven Reinprecht, center pozyskany z Phoenix. Są to dwa największe transfery, porównując z nabytkami Chicago to spora przepaść. Oczywiście nie tylko Ci dwa przeszli do Panter. Swojej szansy na Floridzie będą szukać także Scott Clemmensen (bramkarz, New Jersey), Jeff Taffe (center, Pittsburgh), Ville Koistinen (obrońca, Nashville), Graham Mink (prawoskrzydłowy, Washington) oraz Clay Wilson (obrońca, Atlanta). Nowe nabytki w porównaniu z osłabieniami nie mogą się w ogóle równać. Z klubu odeszło trzech naprawdę wartościowych graczy są nimi Jay Bouwmeester (15G, 27A, obrońca), Richard Zednik (17G, 16A, lewoskrzydłowy) oraz Craig Anderson (bramkarz, Colorado). Dwóch pierwszych to gwiazdy Floridy, trzeci to bramkarz, który według mnie mógł powalczyć o pierwszeństwo w bramce z Tomkiem Vokounem. Oprócz tych zawodników ze składem pożegnali się również Karlis Skrastins (obrońca, Dallas), Nick Boynton (obrońca, Anaheim), Steve Eminger (obrońca, Anaheim), Tanner Glass (lewoskrzydłowy, Vancouver) oraz Stefan Meyer (lewoskrzydłowy, Phoenix). Kontrakty przedłużono z Dvorakiem oraz Boothem. Podsumowując poczynania Floridy na rynku transferowym zdecydowanie ekipa Panter się osłabiła i to znacznie. Nie sądzę, żeby nowi zawodnicy szybko zapełnili lukę przede wszystkim po Jay'u i Richardzie. Oczywiście obie drużyny grały mecze sparingowe jednak tak są również testowani gracze z AHL pod kątem pierwszego zespołu i nie ma co za bardzo tych wyników porównywać. Również w Europie obie ekipy mierzyły się z innymi zespołami, jednak różnica między europejskim hokejem, a tym zza oceanu jest znacząca. Jak, że mecz w Helsinkach nie ma mowy o własnym lodzi czy publiczności. Jednak jakbym miał wybierać kogo bardziej będą preferować to wybrałbym Chicago. Podsumowując swoje rozmyślania kursy dziś wystawiony na ten mecz są troszkę chyba przesadzone. Uważam, że dziś Chicago pokaże, że w tym sezonie również będą chcieli prezentować ładny dla oka hokej, a wzmocnieni takimi zawodnikami może wyglądać to tylko lepiej. Jak najbardziej mecz polecam do grania!

 

 

Propozycję typerskie:

 

- Chicago ML @1.62

- Chicago zwycięstwo w regulaminowym czasie @2.00

- Chicago -1.5 @2.85

 

Dobór pozostawiam Wam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tampa Bay Lightning - Florida Panthers

13.10.2009 01:30

Typ X

Kurs 4.15

Betsson

 

Analiza:Kolejny meczyk w najlepszej lidze hokejowej świata czyli po prostu NHL.Na dziś wybrałem mecz pomiędzy Tampą a Florydą.Gospodarze ostatnio wysoko pokonali u siebie na własnej tafli Carolinę a goście ulegli trzy mecze pod rząd.Ostatni z mocnym zespołem New Yersey, nieznacznie ale zawsze.Dziś w nocy myślę że będzie wyrównane spotkanie i oba zespoły będą grały zachowawczo co może skończyć sie nierozstrzygnięciem w regulaminowym czasie gry.Floryda dawno nie zanotowała remisu i dziś w końcu może to nastąpić i powinni wygrać po dogrywce lub rzutach karnych.Mój Typ Dnia na dziś to ten mecz w NHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clb38.gifColumbus Blue Jackets VS Calgary Flames cal38.gif

 

 

Pierwsza analizka w tym sezonie, mam nadzieje, ze zaowocuje zyskiem ;) A spotkanie, ktore wybralem niezwykle ciekawe i mam wrazenie, ze bardziej przewidywalne niz inne, choc kursy pozostaja mylace.

Bez zbednego lania wody, bo to ledwo poczatek sezonu - informacji jak na razie niewiele, ale skorzystamy z tego co do tej pory sie wydarzylo. Przede wszystkim gospodarze, Kurtki, maja bardzo dobre otwarcie. Na 4 spotkania przegrali tylko z grajacymi w kratke (i tego wieczora akurat wybornie) hokeistami SJ. Z dobrej strony pokazuje sie juz gwiazdor Nash, wraz z Huseliusem i reszta. Poza tym doskonala gra linii defensywnej, ktora moze zostac dzis nieco naruszona. Plota chodzi, ze Commodore dzis nie zagra. Ja tam plotkom zbytnio nie ufam, wiele razy sie na nich przejechalem, a godzina jeszcze wczesna i potwierdzic badz zdementowac bedzie mozna dopiero poznym wieczorem. Wg niektorych rankow 7 defensor NHL, wiec dosc istotny punkt destrukcji... W kazdym razie nawet jego absencja mocno nie wplynie na moja ocene, dlaczego?

A to z powodu tego co wczoraj wydarzylo sie w hali United Center ;) Calgary po wysmienitym poczatku i wykorzystaniu niedyspozycji bramkarza rywali, Hueta, prowadzili z Chicago po pierwszej tercji az 5:1, by po zmianie bramkarza ostatecznie przegrac 5:6 po dogrywce...... Wrecz nieprawdopodobne (niesamowity Kane), taki stan rzeczy na pewno spowoduje w psychice Flames jakis uszczerbek, na pewno bedzie jakis oddzwiek. Nie sadze, by po czyms takim z pelna wiara w swoje mozliwosci zagrali dzis, co warto dodac drugi mecz w 2 dni z zespolem, ktory taka nazwijmy to 'chwilowa niedyspozycje' potrafi bezlitosnie wykorzystac.

Takze jak dla mnie Jackets, raczej na spokojnie, jesli zagra Commodore to mozna skusic sie na handi. W zasadzie ciezko tu mowic o zalamaniu gosci lub czyms podobnym, na pewno bedzie to dla nich test, ogromna presja na nich dzis ciazy, presja, ktora w zasadzie sami spowodowali - presja na samych sobie. A na dodatek zmeczenie po tym meczu z Hawks da sie we znaki, bo dzialo sie tam naprawde wiele (polecam obejrzec skroty :))). Nie widze tu innego scenariusza niz wygrana Columbusa, choc nie spodziewajmy sie pogromu i mimo, iz Flames to zespol, ktorego wszystkie jak do tej pory mecze konczyly sie overami - proponuje za drobne underka.

Polecam!!

 

 

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames typ: 1 2.25

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames typ: under 5,5 1.92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames typ: 1 2.25 :spoko:2:1

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames typ: under 5,5 1.92 :spoko:

 

Uwielbiam zaczynac od trafionej analizy, od razu ma czlowiek chec pisac dalej ;) Mecz pod kontrola Jackets, ktorzy jak zwykle w pierwszej tercji nie zachwycili, ale pozniej odrobili strate... Kapitalnie kieruje zespolem Rick Nash, duze pole widzenia i doskonale reakcje pozwalaja mu na wyprowadzenie skutecznego ataku, ktorego najczesciej sam nie konczy :D Dobra dyspozycja Masona na pewno pomogla w utrzymaniu zwyciestwa.

Gospodarze zagrali jednak bez Commodore, ale poradzili sobie bez niego wzorowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

car38.gifCarolina Hurricanes VS Pittsburgh Penguins pit38.gif

 

 

 

Idziemy za ciosem, dzis rowniez zainteresowal mnie dosc wysoki kursik. I to akurat w tym meczu. Osobiscie uwazam, ze to co pokazuja Pingwiny jest czasem wrecz za duzo na sredniakow NHL. Jest to zespol kompletny, zlozony z bardzo dobrych zawodnikow, czasem wrecz gwiazd miedzynarodowego formatu, grajacymi regularnie w swoich reprezentacjach. W koncu mistrzowie, aktualni zdobywcy Pucharu Stanleya. Od samego poczatku pokazuja kunszt, choc graja, a raczej staraja sie grac duzo bardziej zespolowo, niz w zeszlym sezonie. Dzis to nie tylko Malkin+Crosby i jakies pionki...

 

Ich przeciwnicy, gospodarze dzisiejszego pojedynku to w zasadzie dobry zespol, patrzac na nich na przestrzeni paru lat. Ostatni sezon dosc udany, awans do PO gdzie wlasnie Pingwiny, po bardzo latwej przeprawie, ich wyeliminowali. Jednak tegoroczne wyniki nie sa jakies imponujace... Wyjazdy wypadaja tragicznie, bo jak inaczej nazwac porazke z TBL 2:5 :p U siebie daja rade, choc ten pierwszy mecz z Philadelphia (przegrany 0:2) jest tutaj najbardziej istotny, gdyz Flyers to druzyna najbardziej zblizona poziomem do Penguins sposrod wszystkich rywali. Warto dodac, ze pare dni pozniej Pingwiny ograly wlasnie Flyers w ich hali po znakomitym meczu 5:4.

Dodam jeszcze, ze dzis w druzynie Huraganow nie zobaczymy podstawowego defensora Pitkanena (uraz kolana), oraz najprawdopodobniej skrzydlowego Jokinena, ktory rozgrywal ostatnio bardzo dobre spotkania i zbieral same pochwaly. W jego przypadku Raleigh News & Observer podaje, iz nie wzial udzialu we wczorajszych zajeciach treningowych. Z reguly oznacza to absencje, choc oficjalne info zapewne poznym wieczorem.

 

Goscie to zespol najlepiej jak do tej pory grajacy wyjazdy. Jeszcze nie przegrali, a od meczarni z Wyspiarzami na poczatku sezonu graja coraz lepiej. Ostatnia wycieczka do Ottawy zakonczona zwyciestwem juz 4:1 :))

 

Jednak mimo tego, ze jestem raczej przekonany o wyzszosci gosci w tym meczu i ich zwyciestwie, proponuje grac zachowawczo, wlaczajac dogrywke i karne. Nie sadze co prawda, by zablokowali sie jak to w przypadku meczu z Phoenix, ale 4 wyjazd z rzedu ... wole podeprzec ;) Kurs leci w dol, proponuje brac poki atrakcyjny ;)

 

 

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins (wlaczajac dogrywke i karne) typ: 2 1.80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins (wlaczajac dogrywke i karne) typ: 2 1.80 :spoko:2:3 AP

 

Byloby bez dogrywki, gdyby w trzeciej zagrali jak w poprzednich dwoch, chyba za bardzo sie rozluznili, zlekcewazyli, nie wiem ... Tak czy siak ta podporka ratuje tylek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dal38.gifDallas Stars VS Los Angeles Kings los38.gif

 

 

Na dzis takie spotkanie. Kings jada do Dallas grac 6 wyjazd w ciagu ostatnich 10 dni :zdziwiony: Podczas gry pierwsze 2 wygrali, kolejne z lepszymi druzynami przegrali wysoko:

 

2009-10-18 Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings 4-1

2009-10-16 Detroit Red Wings - Los Angeles Kings 5-2

2009-10-15 New York Rangers - Los Angeles Kings 4-2

2009-10-12 New York Islanders - Los Angeles Kings 1-2

2009-10-11 St. Louis Blues - Los Angeles Kings 1-2

 

W druzynie gosci sa 2-3 wyrozniajace sie postacie, ale pozostali to niestety sredniaki. Biorac pod uwage brak lukratywnych kontraktow i ostatnie problemy kadrowe zespol i tak radzi sobie nienajgorzej, ale to za malo, aby piac sie w gore tabeli. Ostatnie wyniki wyraznie to pokazuja. Szczegolnie mecz z Kurtkami, ktory byl chyba najgorszym w tegorocznych rozgrywkach. Ruszali sie jak flaki z olejem, zero pomyslu na gre, wszystko tylko jedna strona, przewidywalne zagrania z glebi lodu ... To wszystko ulatwilo hokeistom Columbusu "przeczytac" rywali i wykonczyc ich. Mam wrazenie, ze trener Murray jeszcze nie do konca poznal druzyne, jeszcze nie znalazl odpowiedniej taktyki, ustawienia. Taki doswiadczony coach a stosuje takie oklepane zagrania ... Tak czy siak nie ma co ukrywac, ze zespol z LA ma przed soba trudny sezon, w ktorym po raz kolejny bedzie toczyl walke glownie z druzynami z dolnej czesci tabeli. Przynajmniej wszystko na to wskazuje. Moze pare spotkan we wlasnej hali ich troche zmotywuje, a na dzisiejszy wyjazd nie daje im zbytnio szans.

 

Zwlaszcza, ze gospodarze graja na dosc wysokim poziomie. W zasadzie w Dallas wyniki zespolu mocno zaleza od dyspozycji bramkarza, bardziej niz w jakimkolwiek innym klubie. Tu panuje spora konkurencja, nie ma w zasadzie "nr 1" i "nr 2", i Turco i Auld chca do siebie na dluzej przekonac sztab szkoleniowy, co ostatnio zaowocowalo dobra gra Gwiazd. Nie zawodza czolowi gracze jak Ribeiro, Richards czy Morrow, ktory rozpoczal strzelanie w ostatnim spotkaniu przeciwko Blackhawks. To wlasnie ten mecz zdecydowal, ze typuje ich dzis do zwyciestwa, spojrzmy na ich wyczyny:

 

2009-10-18 Chicago Blackhawks - Dallas Stars 3-4

2009-10-17 Dallas Stars - Boston Bruins 0-3

2009-10-15 Dallas Stars - Nashville Predators 6-0

2009-10-12 Vancouver Canucks - Dallas Stars 4-3 kar

2009-10-10 Calgary Flames - Dallas Stars 2-5

 

To co zrobili z Nashville tez daje do myslenia. Szkoda, ze dzis prawdopodobnie zabraknie doswiadczonego Lehtinena, ale sadze, ze gospodarze spokojnie dadza sobie rade ze slabo grajacymi Kings. Z takim potencjalem powinni mierzyc sie z najlepszymi. Niewiadoma na razie jest wylacznie obsadzenie bramki, ale kogo by tener Crawford nie wystawil sadze, ze zagra na wysokim poziomie.

 

Nie przytaczam tu wynikow z poprzednich sezonow, bo na to za wczesnie. Poza tym nastapilo sporo roszad w skladach, transferow, zmian trenera, co od razu wiaze sie ze zmiana taktyki - podawanie sytuacji sprzed tych zmian mija sie z celem.

 

Podsumowujac, zwyciezca moze byc tylko 1, a ja typuje Dallas. Wszystko wskazuje za nimi, zbyt niepewna jest sytuacja Kings, by podejrzec ich zryw i nagla przemiane na lepsze. Statystyki mowia, ze zobaczymy grad goli, ale ja sobie odpuszcze linie goli. Jednak jesli mecz potoczy sie tak jak to widze, zobaczymy wynik rzedu 5:2 czy 6:2 :))

 

Polecam!

 

 

Dallas Stars - Los Angeles Kings typ: 1 2.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas Stars - Los Angeles Kings typ: 1 2.15 :c:1:4

 

Pierwsza duza wtopa w analizach, wstyd i hanba. Nie wiem dlaczego Stars zagrali tak slabo. Zawiodlo niemal wszystko. Z tego co widze oprocz doswiadczonego Lehtinena nie zagral tez jeden z najlepiej podajacych center Richards. Nie widzialem spotkania, ale to chyba najgorszy mecz Dallas w tegorocznych rozgrywkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ott38.gifOttawa Senators VS Nashville Predators nas38.gif

 

 

Spotkanie zespolow o dosc roznych passach. Gospodarze maja za soba okres dobrej, skutecznej gry i jednej porazki z Pingwinami na 6 rozegranych spotkan. Co prawda przeciwnicy nie byli zawsze najwyzszej klasy, ale i dzisiejszy nie nalezy do czolowki.

 

Predatorzy przegrali wszystkie swoje spotkania od ostatniego zwyciestwa z Colorado 8 pazdziernika. Chwilowe potkniecie przerodzilo sie w dosc powazny kryzys.

 

Dosc istotnym faktem jest to, iz goscie jada do Ottawy kawal drogi z innego wyjazdu rozegranego dzis w nocy, ktory ich sporo sil kosztowal. Boston moze nie zagral na max swoich mozliwosci, ale narzucil dosc szybkie tempo, co wystarczylo aby odniesc zwyciestwo.

 

Z kolei Ottawa miala 4 dni przerwy. Wypoczeci to beda na pewno, mam nadzieje, ze przygotuja sie dobrze do tego spotkania. Cieszy fakt, ze w zespole z dnia na dzien coraz lepiej odnajduja sie nowe nabytki wprost z San Jose: Michalek (3 gole z TBL) i Chechoo, ktory jak na razie bardziej jako zmiennik wyjezdza na lod w przychylnych warunkach ;) Kovalev rowniez juz sie ladnie rozegral, juz strzela i asystuje. Miejmy nadzieje, ze "starzy Senatorowie" rowniez pokaza sie dzis z dobrej strony. Daniel 'nie-do-zdarcia' Alfredsson ostatnio w formie, jeszcze jakby sie Spezza obudzil to w ogole byloby super.

 

Predatorzy dzis bez swojego etatowego centra, doswiadczonego Jasona Arnotta, gwiazdy zespolu. Z powodu kontuzji ramienia nie zobaczymy go co najmniej do konca pazdziernika. To duza strata dla zespolu, choc pozostali robia co moga by nie bylo to takie widoczne.

 

Biorac pod uwage biezace wyniki, kondycje fizyczna, jak i psychiczna, morale i wszelkie inne szczegoly, ktore w mniejszym lub wiekszym stopniu moga wplynac na przebieg spotkania, bez kozery sklaniam sie ku gospodarzom. Kurs juz zdazyl nieco spasc od rana i zapewne jeszcze spadnie o 0.10/0.15 do wieczora. Ottawa, ktorej wyraznie dobrze gra sie u siebie podejmuje slabo spisujace sie na wyjazdach Nashville ... nie ma watpliwosci i czysta "1".

 

 

Ottawa Senators - Nashville Predators typ: 1 1.88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej,NHL

Spotkanie:Philadelphia Flyers - San Jose Sharks

26.10.2009 00:05

Typ X

Kurs: 3.95

Bukmacher: Betsson

 

Bardzo interesujące spotkanie w najlepszej lidze hokejowej świata.Gospodarze jak na razie dobrze stoją z formą, gdyż ostatnie dwa mecze to dwa zwycięstwa w tym ostatnie bardzo okazałe bo aż 5 do 1.Goście , drużyna "rekinów" ostatnio pokonała na wyjeździe przeciwników 3:4.Ogólnie grają w kratkę już dawno nie zanotowali wyniku remisowego.Dziś jak dla mnie ten wynik jest bardzo możliwy.Oba zespoły hokejowe prezentują podobny poziom i będą walczyć do ostatniego gwizdka i o każdą zdobytą bramkę.Przekonamy się kto wygra ale to już będzie po doliczonym czasie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ottawa Senators - Nashville Predators typ: 1 1.88 :c:5:6 OT

 

 

chi38.gifChicago Blackhawks VS Minnesota Wild min38.gif

 

 

Na dzis buki przygotowaly oferte z 4 spotkan, w kazdym faworyzujac gospodarzy ;) W zasadzie nie powinno to dziwic, gdyz sa to zespoly wyzej sklasyfikowane w tabeli Overallu, ale nie od dzis wiadomo, ze statsy i polozenie w tabeli w takiej lidze jak NHL nie maja czesto znaczenia, w sensie nie pokrywaja sie z aktualnym wynikiem.

Wybralem pojedynek Hawks z Wild, byla to pierwsza mysl po tym, jak obejrzalem oferte. Moze od razu typ i uzasadnienie. Proponuje tu under 5,5 ... Wnioskujac po ostatnich wyczynach obu druzyn sadze, ze to bedzie najlepsze rozwiazanie.

Przede wszystkim znakomita partie rozegrali ostatnio bramkarze. Huet zjechal z lodu z "zerem z tylu" broniac 27 strzalow Nashville, zas Backstrom od 4 spotkan puszcza wylacznie 2 gole w meczu broniac nawet po 37 strzalow (przeciwko Nucks, ktorzy sa z natury sportowej bardzo podobnym zespolem do Chicago, z nieco wyzsza srednia wieku %-)). Zakładam, ze beda to dzis dobrze dysponowane, mocne punkty swoich defensyw.

Kontynuujac, w poprzednim sezonie nie padl ani jeden over w bezposrednich pojedynkach. Poza tym przyjrzyjmy sie wynikom 4 ostatnich meczow kazdej z druzyn... Na poczatek gospodarze:

 

25/10/2009 NHL Chicago vs. Nashville W - 2:0 :t:

22/10/2009 NHL Chicago vs. Vancouver L - 2:3 :t:

18/10/2009 NHL Chicago vs. Dallas Stars L - 3:4 :n:

16/10/2009 NHL Nashville vs. Chicago W - 1:3 :t:

 

A teraz goscie:

 

25/10/2009 NHL Minnesota vs. Carolina W - 2:2; 3:2 (OT) :t:

24/10/2009 NHL St Louis vs. Minnesota L - 3:1 :t:

22/10/2009 NHL Minnesota vs. Colorado Avalanche W - 2:2; 2:2 (OT); 3:2 (AP) :t:

18/10/2009 NHL Vancouver vs. Minnesota L - 2:1 :t:

 

No nie mam slow :D Chcialem jeszcze tylko napisac, ze Minnesota swego czasu grala wspaniale w defensywie. W tym czuja sie najlepiej. Obecny trener probuje niejako wymusic na nich bardziej ofensywna gre, wtedy z reguly Backstrom ma duzo pracy %-) (polecam obejrzec skroty z pojedynku z Vancouver bo to najlepszy przyklad).

Z kolei Chicago ma mlody sklad, nastawiony glownie na atak, tzw. "nuke" bramki rywali. Gorzej ze skutecznoscia, ktora bywa okrutnie niska. Na dodatek dzis nie zobaczymy zapewne Toewsa oraz Seabrooka. Ponadto Hossa wciaz na liscie kontuzjowanych, choc juz zaczal lekkie treningi. Poki jeszcze on nie moze grac proponuje lapac undery poki sa jeszcze realne %-) Sharp i Kane jeszcze nie swieca forma, co nieco odbija sie w wynikach. Nie sadze, aby dzis sie przebudzili.

Power Ranking nie pozostawia zludzen: gospodarze na 3 pozycji podejmuja 28 Minnesote. Teoretycznie mecz powinien zakonczyc sie minimalnym zwyciestwem gospodarzy, jednak dzis odpuszcze 1x2 (zbytnio smierdzi dogrywka). Nie przepadam za typami na linie goli, ale podparte statystykami i wlasnymi obserwacjami to racjonalny i realny wybor ;)

 

 

Chicago Blackhawks - Minnesota Wild typ: under 5,5 1.85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montreal Canadiens - New York Islanders ( 0 : 1.5 )

typ: 1

kurs: 2,62

2009-10-27 00:30 Betsson

 

Coś wysoki ten kurs na Montreal z handi -1,5. Na moje oko to nie powinni miec problemu z wygraniem. Przynajmniej wszystko przemawia za nimi a nie drużyną gości.

Islanders w beznadziejnej formie, za nami 9 spotkań z ich udziałem w tym sezonie a oni tylko raz wygrali, w dodatku po dogrywce. Aż 34bramki stracone, przy 20 strzelonych. Mają nad czym myśleć trenerzy i zawodnicy.

Drużyna gospodarzy może też jakoś szczególnie nie błyszczy, ale grają lepiej od dzisiejszego rywala. Odnotowali 5 zwycięstw, z czego aż 4 po OT. Mają passę 3 zwycięstw z rzędu, i myślę że są w stanie podtrzymać ją i dziś. W niezłej formie jest Michael Cammalleri, w ostatnim meczu nieźle zaszalał zdobywając 3 bramki, do tego jest Brian Gionta, Scott Gomez czy też mający na swoim koncie najwięcej asyst Plekanec.

W drużynie gości w miarę dobrze spisują się Moulson, Tavares i Okposo.. Dziś w bramce chyba zobaczymy Martina Birona, zagrał w 4 spotkaniach od początku i w sumie stracił 16bramek. Średnio 4 na mecz, myślę że dziś wystarczą 3.. :p

I co też bardzo ważne.. Te drużyny zagrały już mecz ze sobą w tym sezonie, a dokładniej to było 3 dni temu. Drużyna Montrealu wygrała u siebie aż 5-1. To było jedyne zwycięstwo w regulaminowym czasie drużyny gospodarzy w tym sezonie, a dziś będzie kolejne. Nie mam nic przeciwko żeby było znowu takie wysokie.

Sama "1" powinna izi wejść.. ale taki kursik na handi że aż żal nie skorzystać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL , hokej

Typ: Anaheim Ducks - Toronto Maple Leafs -1.5/+1.5

27.10.2009 03:00

Typ: 1

Kurs: 2.60

Bukmacher:Betsson

Analiza:

 

 

Gospodarze ostatnio bardzo słabo bo aż 3 przegrane na wyjazdach.U siebie jednak "kaczory" radzą sobie o wiele lepiej więc dziś powinni to goście w tym sezonie grają marnie, nie wygrali jeszcze żadnego meczu strzelając tylko jak na razie 8 bramek a tracąc aż 25.Nie wróżę dziś im także zwycięstwa ani gradu bramek.Typ na "kaczory" ze wygrają ponad 1.5 bramki jak najbardziej na miejscu.Ogólnie bilans między tymi zespołami hokejowymi jest na korzyść gospodarzy.W zeszłym roku pokonali Toronto 5 do 1.Myślę że w tym będzie podobnie , w każdym razie wygrają powyżej jedną bramką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago Blackhawks - Minnesota Wild typ: under 5,5 1.85 :spoko:3:1

 

Zgodnie z planem :)) Defensywna gra Wild z jednej i nieskutecznosc (badz tez dobra postawa Backstroma - wyjal 32/35 strzalow) Blackhawks z drugiej strony. I tak dzisiejsze wyniki na 4 faworyzowanych gospodarzy w regulaminowym czasie gry wygralo 2 :p I wcale mnie to nie dziwi %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edm38.gifEdmonton Oilers VS Colorado Avalanche col38.gif

 

 

Wczorajszy pomysl na linie goli okazal sie trafiony. Patrzac na dzisiejsza oferte za nic nie moglem wykombinowac czegos chociaz w miare pewnego i ewidentnego z zakresu 1x2. W zasadzie kazdy mecz moze sie skonczyc w kazdy sposob %-) Stad postanowilem kontynuowac wczorajszy tok myslenia i na dzis znowu under.

Tym razem jednak z mocnym naciskiem na dobra forme bramkarzy. W zasadzie na 99% zobaczymy dzis podstawowych goalies obu druzyn: niesamowitego ostatnio Andersona, ktoremu druzyna moze zawdzieczac wysoka pozycje w lidze; oraz Khabiego, z ktorym bywa roznie, choc ostatnio niezle. Statystyki mowia, ze ilosc goli najbardziej mozliwa w tym meczu to przedzial 5.40-6.20, ale jesli obaj bramkarze pokaza to co w ostatnich meczach - nie bedzie nawet 3 goli %-)

 

Ja to widze podobnie jak z wczorajszym meczem Hawks - Wild. Gospodarze, chyba jeszcze nie do konca rozkreceni, spelniaja sie bardziej w ataku niz w defensywie. Z kolei goscie strzelaja malo, skupiajac sie na destrukcji, co wychodzi im czesto niesamowicie dobrze. Wystarczy spojrzec na ostatni mecz z Detroit (Anderson 48/49 strzalow wyjal :szok: ).

 

W poprzednim sezonie tylko raz padl over, a co ciekawe w 4/6 konfrontacjach padal wynik 3:2 (dwukrotnie w doliczonym czasie gry).

 

Na co najbardziej chcialbym zwrocic uwage to linia goli w pierwszej tercji. W przypadku obu druzyn jest to okres malo ciekawej i nie obfitujacej w gole gry. Avalanches na wyjazdach od poczatku skupia sie na obronie i atakuje wylacznie z kontry i czasem w PP. Z kolei Oilers brakuje chyba pewnosci siebie, widac czesto wahanie w ich poczynaniach, co dobrze wychwycone przez przeciwnikow nie stanowi najmniejszego zagrozenia. Biorac pod uwage ostatnie 5 meczow to under 1,5 padal w 3 (w przypadku gospodarzy) i 4 (goscie) przypadkach. To wystarczajaco czesto by wyciagnac pewne wnioski.

 

Buki sugeruja over w calym meczu i wcale im sie nie dziwie biorac pod uwage wyniki Edmonton. Ja jednak zaryzykuje i liczac na kolejna swietna postawe bramkarza Colorado, Andersona, oraz ich genialna gre w obronie i czesto nieporadnosc w ataku, typuje tu under, przede wszystkim w pierwszej tercji, ale i w regulaminowym czasie gry. Jesli zatrzymali centrow i skrzydla Detroit, zatrzymaja tez Edmonton :))

 

 

Edmonton Oilers - Colorado Avalanche (1.tercja) typ: under 1,5 1.85

 

Edmonton Oilers - Colorado Avalanche typ: under 5,5 2.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edmonton Oilers - Colorado Avalanche (1.tercja) typ: under 1,5 1.85 :spoko:0:1

 

Edmonton Oilers - Colorado Avalanche typ: under 5,5 2.10 :spoko:0:3

 

No i pieknie :D Anderson czyste konto i 25 wyjetych. Khabi 29/31. Goalies zrobili swoje. Cieszy tez dobra postawa naszego rodzynka w NHL - Wojtka Wolskiego, ktory dla druzyny gosci zdobyl 2 bramki, druga empty net :p Bardzo zachowawcza gra w pierwszej tercji zaowocowala underkiem. Dobra nocka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clb38.gifColumbus Blue Jackets VS Phoenix Coyotes pho38.gif

 

 

Linia goli siada zadziwiajaco czesto, choc nie przepadam za ich obstawianiem. W takim sytuacji dzis rowniez sprobujemy sie w tej dziedzinie. Dla odmiany jesli chodzi o spotkanie Kurtek z Kojotami, proponuje overka. Oto dlaczego...

 

Poczawszy od gospodarzy, ktorzy w moim mniemaniu sa zespolem bardzo przyzwoitym, z wartosciowym graczem na niemal kazdej pozycji. Ostatnio jednak cos im sie gra nie klei. Od Masona az po Nasha, wszyscy troche 'siedli'. Mowie tu w szczegolnosci o wyjazdach, po rozgraniu 3 z nich wracaja na swoje klimaty. Po ostatnim sezonie spodziewalem sie po nich nieco wiecej. Szczegolnie gdy sezon zaczeli bardzo dobrze. Po 10 meczach sa w tabeli Central Division nawet wyzej od Detroit :)) Wiele zawdzieczaja wystepom u siebie, gdzie po 3 meczach sa niepokonani. Zwroccie uwage na ostatnie 5 meczow Blue Jackets:

 

26/10/2009 NHL Los Angeles Kings vs. Columbus L - 6:2 :t:

25/10/2009 NHL Anaheim Ducks vs. Columbus W - 4:6 :t:

23/10/2009 NHL Edmonton vs. Columbus L - 6:4 :t:

21/10/2009 NHL Calgary vs. Columbus L - 6:3 :t:

18/10/2009 NHL Columbus vs. Los Angeles Kings W - 4:1 :n:

 

Bramek strzelonych 19 (sr. prawie 4 na mecz), straconych 23 (sr. 4-5 na mecz). Niech mi ktos powie, ze to nie wyglada overowo %-) Mason przy dobrej dyspozycji puszcza 4 gole :p Hitchcock pomyslal: "Wiem zmienie go na Barona" ... bum! Baron wpuszcza 6 %-) Dzis na pewno wystapi Mason, potwierdzil to oficjalny serwis klubu, co tylko moze cieszyc :)

 

Z drugiej strony goscie, po fantastycznej serii spotkan i zwyciestwach nad takimi szychami hokeja jak Detroit, Boston czy SJ, przegrali 2 ostatnie mecze. Nie ma co ukrywac, ze slabym (jak nie najslabszym) ogniwem byl goalie gosci, Ilya Bryzgalov. W trudnym meczu z Rangersami puscil 4 gole na 11 strzalow (choc cala defensywa lezala w sumie) dopoki nie zostal zmieniony. Rangersi to paka u siebie, wiec mecz przegrany moze nie dziwi, ale ten z LA byl jak najbardziej do wygrania i

tragiczne interwencje Bryzgalova przechylily szale zwyciestwa na strone Kings. Mimo wszystko wlasnie on najprawdopodobniej wystapi dzis.

 

Obie defensywy nie naleza do najlepszych na swiecie, choc czasem sobie radza. Jak podczas ostatniej konfrontacji obu zespolow 2 tygodnie temu. Kurtkom udalo sie szybko strzelic gola i pozniej zamurowali bramke, aby 17 sec przed koncem spotkania dobic gospodarzy strzelajac empty neta. Tylko wtedy stal Garon i mial zyciowke wyjmujac 36 strzalow. Dzis sytuacja jest z deka inna, bramkarze nie sa juz tacy pewni.

 

Jak dla mnie over, znow naprzeciw bukom, ktorzy nizszy kurs wystawili na under ... Mam wrazenie, ze juz pierwsza tercja pokaze nam jakiego wyniku mozemy sie spodziewac :) Oba overy proponuje grac, choc rozwaznie. Odradzam zas gre 1x2...

 

 

Columbus Blue Jackets - Phoenix Coyotes typ: over 5,5 2.05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz 29/10/2009 00:00

Florida Panthers - Ottawa Senators

29.10.2009 00:30

Typ 2

Kurs 2.30

Betsson

 

Liga NHL wraz ze swoimi najlepszymi hokeistami.W tym meczu jak dla mnie faworyt jest tylko jeden.Nie dziwię się dlaczego u szerokiego grona bukmacherów spadają na te spotkanie kursy.Gospodarze ostanie sześć meczy nie mogą zaliczyć do udanych.Przegrali aż pięć z nich ,wygrali u siebie z "lotnikami".Jednak ostatnio na tafli Philadelphia Flyers przegrali aż 5 do 1.Zemsta "lotników" była słodka.Goście na ostatnich sześć meczy wygrali aż trzy.Ostatnie dwa mecze u siebie poprzegrywali po dogrywkach.Mam nadzieję że dziś będą chcieli pokazać że należy się z nimi liczyć w bieżącym sezonie.Będą spragnieni zwycięstwa a że rywal nie jest z górnej półki to mam nadzieję że poradzą sobie z wygraniem tego spotkania bez zbędnej dogrywki.Mój Typ Na dziś to Ottawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Columbus Blue Jackets - Phoenix Coyotes typ: over 5,5 2.05 :c:1:4

 

K... :/ W ostatniej chwili, kolo 23:00 czasu polskiego przeczytalem o wystawieniu LaBarbery zamiast Bryzgalova, co okazalo sie strzalem w "10" - wyjal 31/32 strzaly Kurtek. Mason cienizna, ale nie wystarczajaco cienko %-) Zabraklo gola niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atl38.gifAtlanta Thrashers VS Washington Capitals was38.gif

 

 

Stoleczni jada po raz kolejny do Atlanty. Po raz kolejny, bo oba teamy mialy okazje zagrac ze soba pare dni temu. Tamte spotkanie zakonczylo sie zwyciestwem Caps 5:4. Ten wynik byl imponujacy, jednak dzis tak imponujacy byc nie moze. Glownie za sprawa 2 niezwykle powaznych kontuzji w zespole gospodarzy. Przede wszystkim na 3-5 tygodni pauzowal bedzie gwiazdor Thrashers i jeden z najlepszych strzelcow NHL - Ilya Kovalchuk (peknieta kosc u nogi), autor 2 goli w konfrontacji z 23 pazdziernika tego roku. Na dodatek pod wielkim znakiem zapytania stoi wystep innej istotnej figury gospodarzy, centra Nika Antropova, swietnie podajacego i tworzacego swietny duet z Kovalchukiem. Bolesna strata, na nich opieral sie atak calego zespolu i bez nich raczej przestanie on istniec.

Atlanta to bardzo nieprzewidywalny zespol, w poprzednim sezonie potrafil nieraz sprawic ogromna niespodzianke, wygrywajac z o wiele wyzej notowanymi rywalami, bazujac wlasnie na 'bogatej' ofensywie. Gra w destrukcji nigdy nie przynosi im punktow. Pod nieobecnosc z powodu dlugotrwalem kontuzji, bramkarzem nr 1 zostal nominowany Pavelec, ktory nie jest najpewniejszym punktem zespolu. I choc % wyjetych strzalow wyglada nienajgorzej, to z mocnymi ofensywnie zespolami puszcza srednio 3-4 gole.

 

A jednym z takich mocno ofensywnych zespolow jest wlasnie dzisiejszy gosc w hali Philips Arena. W druzynie Caps nastroje sa wspaniale po dobrym meczu i zwyciestwie nad Lotnikami z Philadephii. Do skladu po kontuzji wrocil Alex Semin. Lewy skrzydlowy w swoim comebacku strzelil gola, a przy 2 bramkach asystowal. Widac, ze przerwa podzialala na niego tylko lepiej :D Nie zawodzi kolejny wielki zawodnik ligi, bardzo wszechstronny Ovechkin, wspomagany przez Green'a.

Capitals dzis w zasadzie w pelnym skladzie, dobrze zmotywowani, w przeciwienstwie do Thrashers, ktorzy wlasnie podczas dzisiejszego treningu beda musieli zmienic nieco styl gry z powodu nieobecnosci 2 kluczowych graczy. Na pewno w szeregi wda sie troche chaosu. Wg mnie nie ma przeciwskazan, aby spokojnie zatypowac zwyciestwo gosci.

 

Patrzac na mecze w poprzednim sezonie pomiedzy obiema ekipami, oraz na ostatnie wyniki, dobrym pomyslem byloby rowniez grania overa w pierwszej tercji. Atlanta nawet z Kovalchukiem i Antropovem tracila juz bramki w pierwszej czesci meczu, wiec dzisiaj na szpilkach rowniez widze taki scenariusz. Statystycznie niezwykle mozliwy jest over 5,5 w calym meczu, ale pod nieobecnosc Kovalchuka odpuszczam sobie i radze wszystkim zrobic podobnie i... zagrac czysta "2" :))

 

 

Atlanta Thrashers - Washington Capitals typ: 2 1.90

 

Atlanta Thrashers - Washington Capitals (1.tercja) typ: over 1,5 1.79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlanta Thrashers - Washington Capitals typ: 2 1.90 :spoko:3:4

 

Atlanta Thrashers - Washington Capitals (1.tercja) typ: over 1,5 1.79 :spoko:0:2

 

Obejrzalem wylacznie pierwsza tercje tego spotkania i musze przyznac, ze polozylem sie spac spokojny o koncowy wynik. Alex Ovechkin zapewnil typ na overek tercji wykanczajac 2 ladne akcje gosci. W bramce Caps pojawil sie Varlamov, co mnie nieco zaskoczylo, ale spisal sie bez zarzutu. Mimo, iz puscil 3 gole, obronil 38 pozostalych strzalow, co wystarczylo aby glowny typ na zwyciestwo gosci siadl. Ogolnie dobra noc, sporo trafnych wynikow :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: New Jersey Devils -Washington Capitals

Typy:

- Travis Zajac strzeli gola @3.00 (Doxxbet), @2.80 (Unibet)

- Travis Zajac zdobędzie dwa punkty lub więcej @3.60 (Unibet)

 

Dziś ciekawe ze kilku względów spotkanie w New Jersey. Pierwszym podstawowym ważnym elementem w tym spotkaniu jest brak Aleksandra Ovechkina. The Great 8 będzie pauzował maksymalnie do dwóch tygodni, więc w 3-4 najbliższych meczach go na pewno nie zobaczymy. W jego miejsce manager Capitals Bruce Boudreau w pierwszej formacji wstawił powracającego po kontuzji Thomasa Fleischmann. Jednak bez wątpienia Alex jest mózgiem zespołu co widać m.in po statystykach. Obecnie ma strzelonych 14 bramek co daje mu oczywiście pozycję najlepszego strzelca w drużynie, a do tego zanotował także 9 asyst, dzięki którym prowadzi również w klasyfikacji kanadyjskiej w swojej drużynie. Drugim elementem jest zmiana bramkarza u gości, Jose Theodore zastąpił Simeon Varlamov, który zdecydowanie początku sezonu do najlepszych zaliczyć nie może. Co za tym idzie dwie dość ważne w perspektywie tego typu sprawy. A dlaczego punktować w dzisiejszym meczu ma właśnie Zajac? Odpowiedź jest prosta, obok Parise to obecnie najjaśniejsza postać w zespole. W 12 meczach zdobył 6 goli i zanotował 5 asyst, gra w pierwszej piątce będąc podstawowym centrem w drużynie. Bardzo ważną kwestią jest również to, że podczas potencjalnych przewag Diabłów również występuje w pierwszej piątce. Na lodzie przebywa zazwyczaj grubo ponad 20 minut, więc będzie miał okazję nie raz wypróbować umiejętności Rosjanina bądź podać kolegom. Nieźle też wygląda jego statystyka przeciw Capitals. W 13 meczach 3 gole i 5 asyst nie jest złym wynikiem. Według mnie warto ryzykować dziś granie w kierunku Travisa, mały underdog, ale z dobrym kursem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: New Jersey Devils -Washington Capitals

Typy:

- Travis Zajac strzeli gola @3.00 (Doxxbet), @2.80 (Unibet) :n:

- Travis Zajac zdobędzie dwa punkty lub więcej @3.60 (Unibet) :t:

 

Podstawowy typ wchodzi. Cieszy fakt, że wysoka była trafność analizy, gdyż Zajac oba punkty zdobył w przewadze. Oby więcej takich underdogów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detroit Red Wings - San José Sharks Pavel Datsyuk 2 lub więcej punktów (2,70)

 

Wczorajszy typ na liczbę punktów ładnie trafiony, więc pora pójść za ciosem. Dziś w Detroit spotkanie gigantów NHL Detroit Red Wings podejmą San Jose Sharks. Obie drużyny sezon rozpoczęły dość spokojnie, w późniejszym czasie znacznie lepiej spisywali się goście, którzy obecnie mają passę 6 wygranych meczów z rzędu. Detroit taką serią poszczycić się nie może, gdyż ich gra wygląda troszkę w kratkę. Po meczu, dwóch dobrych przychodzi nagłe załamanie i gorszy występ. Ostatnio jednak dość pewnie pokonali ekipę Boston Bruins 2-0. Znakomicie w tamtym meczu spisał się Chris Osgood, który zaliczył ShootOuta. Jeżeli chodzi o absencję w obu drużynach to po stronie gospodarzy zabraknie kontuzjowanych Johana Franzena, Andreasa Lilji oraz Valtteri Filppuli. Natomiast u gości nie zagrają Torrey Mitchell, Joe Pavelski, Devon Setoguchi oraz Ryan Vesce. Patrząc pod względem historycznym San Jose nie gra się dobrze w Detroit. Na 15 spotkań Skrzydła wygrały, aż 12 krotnie, odnosząc tylko 3 porażki. Jednak nie granie drużynowym się dziś zajmę tylko podobnie jak wczoraj zagraniem zawodnika, który zdobędzie co najmniej dwa punkty w tym meczu. Na dziś wybrałem Pavla Datsyuka, który w ostatnich meczach błyszczy formą. Początek sezonu wyglądał dość niemrawo, a Pavel nie potrafił złapać rytmu. W ostatnich czterech spotkaniach wygląda to jednak zdecydowanie ciekawiej, ponieważ Rosjanin punktował we wszystkich czterech, a co najmniej dwa punkty zdobył w trzech. Ogólnie Pavel punktował w całym sezonie dwu punktowo czterokrotnie. Dość słabo u Pavela wygląda na razie zdobywanie bramek z czego był znany do tej pory. Uważam, że taki impas trwać wiecznie nie może i dziś pokaże również swoje strzeleckie umiejętności. Warto również zauważyć, że jest on pierwszy centrem drużyny, grającym w pierwszej formacji. Do tego dochodzi również gra w przewagach w której Detroit ma dobry wskaźnik 22.4%. Również w przewagach Datsyuk występuje w pierwszej formacji. Typ wydaję się naprawdę ciekawy i warty zagrania. Tym bardziej, że Rosjanin jest ostatnio w wyśmienitej formie.

 

Kurs z: Unibet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej,NHL

Tampa Bay Lightning - Minnesota Wild

13.11.2009 01:30

Typ X 3:3 :t:

Kurs 4.20

Betsson

 

Analiza:Bardzo ciekawe spotkanie dziś w nocy w NHL.Gospodarze którzy ostatnio odprawili z kwitkiem Montreal podejmują dziś na własnej tafli drużynę która ostatnio radzi sobie coraz lepiej.Wygrali ostatnio dwa spotkania i dziś mają chrapkę na kolejne zwycięstwo.Czy im to się uda?Ciężko powiedzieć "Błyskawice" ostatnio także złapali wiatr w żagle.Na ostatnie sześć meczy zremisowali aż trzykrotnie.Minnesota przez ostatnie sześć meczy nie miała remisu ani razu.W końcu i na nich musi przyjść kiedyś czas że będą musieli rostrzygnąć spotkanie po doliczonym czasie gry.Moim zdaniem nastąpi to już dziś.Oba zespoły są zmotywowane i na fali.Będą grali zachowawczo i jak dla mnie dziś remis w tym spotkaniu jest jak najbardziej prawdopodobny.Wild w końcu muszą się pomęczyć także w dogrywce lub przypomnieć sobie jak się strzela karne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej,NHL

Pittsburgh Penguins - Anaheim Ducks

17.11.2009 01:30

Typ 1

Kurs 1.98

Betsson

 

Analiza:Na dzisiejszą noc pojedynek hokeistów z Pittsburgha i Anaheim.Gospodarze na ostatnie sześć spotkań przegrali aż cztery.Słabszy okres gry w ich wykonaniu.Mam nadzieję że po ostatnim zwycięstwie , co prawda po dogrywce ale zawsze no i po pięknym wyniku 5:5 w końcu uwierzyli w siebie i zaczęli strzelać bramki.Ostatnie zwycięstwo z tych sześciu meczy to właśnie była wygrana przeciw zawodnikom gości.Mam nadzieję że dziś pójdą za ciosem i rozniosą w pył przeciwników.Drużyna gości na ostanie sześć spotkań ma taki sam bilans jak pingwiny.Ostatnio jednak przegrali dwa mecze z rzędu i dziś zanosi się na kolejne.W ogólnym bilansie między tymi drużynami na tafli pingwinów nie udało im się wygrać.Goście grają gorzej na wyjeździe liczę wiec na to że i dziś polegną .U siebie radzą sobie o wiele lepiej.Pingwiny będą chciały pokazać że spadek formy mają już za sobą i pokażą w dzisiejszym meczu na co ich stać i wygrają to arcyciekawe spotakanie.Dzisiejszy typ to typ na PINGWINY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej,NHL

Pittsburgh Penguins - Anaheim Ducks 5:2 :t:

17.11.2009 01:30

Typ 1

Kurs 1.98

Betsson

 

Analiza:Na dzisiejszą noc pojedynek hokeistów z Pittsburgha i Anaheim.Gospodarze na ostatnie sześć spotkań przegrali aż cztery.Słabszy okres gry w ich wykonaniu.Mam nadzieję że po ostatnim zwycięstwie , co prawda po dogrywce ale zawsze no i po pięknym wyniku 5:5 w końcu uwierzyli w siebie i zaczęli strzelać bramki.Ostatnie zwycięstwo z tych sześciu meczy to właśnie była wygrana przeciw zawodnikom gości.Mam nadzieję że dziś pójdą za ciosem i rozniosą w pył przeciwników.Drużyna gości na ostanie sześć spotkań ma taki sam bilans jak pingwiny.Ostatnio jednak przegrali dwa mecze z rzędu i dziś zanosi się na kolejne.W ogólnym bilansie między tymi drużynami na tafli pingwinów nie udało im się wygrać.Goście grają gorzej na wyjeździe liczę wiec na to że i dziś polegną .U siebie radzą sobie o wiele lepiej.Pingwiny będą chciały pokazać że spadek formy mają już za sobą i pokażą w dzisiejszym meczu na co ich stać i wygrają to arcyciekawe spotakanie.Dzisiejszy typ to typ na PINGWINY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 1 MoneyLine (1,69)

 

Dzisiejszej nocy dojdzie do ciekawego spotkania pomiędzy Ottawą Senators, a Toronto Maple Leafe. Pojedynek dwóch kanadyjskich zespołów, które w tym sezonie nie błyszczą formą. Obie drużyny występują w Dywizji Północno-wschodniej w Konferencji Wschodniej. Gospodarze zajmują obecnie trzecią lokatę z dorobkiem 19 punktów, natomiast goście mają o 8 punktów mniej i zajmują obecnie ostatnią lokatę. Ottawa dwóch ostatnich spotkań nie może zaliczyć do grona udanych, dwie porażki z Flyers na wyjeździe i z Rangersami u siebie po dogrywce. Dla Ottawy będzie to już 12 spotkanie przed własnym publicznością w tym sezonie. Jak dotąd w 11 poprzednich spotkaniach mają bilans dość wyrównany. 5 wygranych i 6 porażek chluby nie przynosi, ale patrząc m.in na dokonania Toronto nie ma, aż tak źle. W bramce zobaczymy dzisiaj Pascala Leclaire'a, który miał jedno spotkanie przerwy na regeneracje sił. Ostatniego spotkania do najbardziej udanych zaliczyć nie może, ponieważ była to wspominana już przeze mnie porażka z Philadelphiom. Jeżeli chodzi o graczy z pola to jak co roku jedynym z najjaśniejszych punktów Sens jest Daniel Alfredsson, który zdobył już 19 punktów. Jednak nie jest on najlepszym strzelcem drużyny, gdyż o jedną bramkę wyprzedzają go Mike Fisher oraz pozyskany przed sezonem z San Jose Milan Michalek (obaj mają na koncie 7 trafień). Przede wszystkim ważnym ogniwem w dzisiejszym meczu może być Michalek, który wszystkie trafienia zaliczył właśnie w meczach domowych. Goście natomiast jak na razie radzą sobie tragicznie. W 18 meczach ligowych zaledwie 3 wygrane. Ostatnia dość efektowna na Detroit 5:1, jednak odniesiona 11 dni temu. W tym czasie zdążyli przegrać już kolejne trzy spotkania. W 9 meczach wyjazdowych zdołali wygrać jedynie dwa razy. Między słupkami w dzisiejszym meczu zobaczymy Vesę Toskalę, który ostatnio nie ma najlepszej serii. Z zawodników wartych wyróżnienia wymieniłbym Tomasa Kaberle, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie, oprócz niego również Alexei Ponikarovsky'ego, który z 7 golami jest najlepszym strzelcem drużyny i Phila Kessela, który po powrocie po kontuzji w 6 meczach zanotował już 4 gole i 3 asysty. Groźną bronią Toronto są gry w przewadze, gdzie zajmują bardzo wysoką pozycję, natomiast tragicznie się bronią o czym świadczy ostatnie 30 miejsce w tej klasyfikacji. Możemy, więc być świadkami kilku bramek zdobytych w przewagach w dzisiejszym meczu. Biorąc pod uwagę fakt, że obie drużyny dość często w tym sezonie grają dogrywki lub karne oraz historycznie zawsze ich mecze są zacięte nie będę ryzykował gry w regulaminowym czasie. Zdecyduje się na wariant z dogrywką lub karnymi. Toronto mimo, że grało już 5 krotnie dogrywki ani razu jeszcze nie wygrało. Warto więc dziś spróbować granie drużyny z Ottawy w MoneyLine.

 

Kurs z: Pinnacle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej,NHL

Nashville Predators - San Jose Sharks 4:3 :n:

18.11.2009 02:00

Typ X

Kurs 4.05

Betsson

 

 

Bardzo sympatyczne spotkanie w NHL.Gospodarze którzy nie zanotowali remisu od dziewięciu spotkań zagrają dziś z zespołem rekinów którym takie wyniki zdarzają się często.Ostatnie spotkanie między tymi zespołami na tafli shraks zakończyło się ich zwycięstwem 4 do 3 .Tak więc było bardzo blisko wyniku nierozstrzygniętego w regulaminowym czasie gry.W końcu "drapieżnicy" powinni także zanotować jakiś remisik i może stać się to już dziś.Nie są tak słąbym zespołem i obecnie radzą sobie nadzwyczaj dobrze.Na ostatnie dziesięć spotkań wygrali aż siedem.Taki sam bilans posiadają goście.Nashville myślę że pokonają w dzisiejszym mecz przyjezdnych bo są głodni rewanżu za ostatnią porażkę i pokazać że na ich tafli są bardzo mocni.Pokażą że należy się z nimi liczyć w walce ale też sądzę że to stanie się właśnie po dogrywce lub rzutach karnych.W końcu "drapieżnicy " przypomną sobie jak się strzela karne i wygrają właśnie po nich w tym pojedynku.Goście nie są chłopcami do bicia i w dzisiejszym spotkaniu liczę na bardzo wyrównany mecz który nie będzie obfitował w wiele bramek a właśnie oscylował wokoło wyniku remisowego.Tak więc Typ Dnia na Dziś to REMIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins

20.11.2009 01:30

Typ 2

Kurs 2.60 Wynik 6:2 :n:

Betsson

 

Kolejne spotkanie hokeistów w NHL.No w końcu mam nadzieję że się pingwiny obudziły i teraz pokażą że forma ich powróciła na dobre.Grają dziś z senatorami którzy także są mocnym zespołem ale z silniejszymi od siebie dostają baty.Mam nadzieję że i dziś tak będzie.Pingwiny ostatnio wygrali dwa mecze z rzędu u siebie i teraz czeka ich wyjazd.Myślę że w końcu odbiją się od dna i zagrają tak jak zdobywali puchar Stanleya.Ottawa ostatnio zwyciężyła Toronto ale jak wiemy gracze klonowego liścia nie prezentują się zbyt okazale w tym sezonie.Z tego też powodu uważam że pingwiny powinni poradzić sobie z senatorami z Ottawy. Malkin ,Crosby i inni gracze zagrają swoje, strzelą po bramce i będzie po meczu.Dzisiejszy typ dnia to typ na PINGWINY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...