Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi


  • 2 weeks later...

:arrow: "Unborn" - najpierw rekonesans... imdb.com aktualnie ocena 4.6/10; Filmweb.pl wystawiona 6/10 ... mysle sobie jakas lipa, ale patrze na ekipe filmowcow i widze nazwisko Michael Bay w roli producenta, mysle: nie moze byc taki slaby. Obejrzalem. Wrazenia bardzo dobre. Ciekawy wkret, ktorego chyba jeszcze nie widzialem w zadnym filmie, choc elementy mozna bylo zauwazyc w kilku wczesniejszych produkcjach. Wszystko ladnie sklepane, wyrezyserowane. Nie mam zielonego pojecia dlaczego film zostal tak zmieszany z blotem na imdb (bo ocena ponizej 5 to juz tragedia, szczegolnie przy paru tysiacach glosow). Czyzby ci wszyscy ludzie ogladali kinowe? %-)

Na milosnikow dobrych horrow, stanowczo polecam. 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

:arrow: "Blow" z 2001 roku, historia oparta na prawdziwych zdarzeniach, o dilerze narkotykowym, jego zyciu i, ze tak powiem, interesach %-) Swietny Johnny Depp. Bardzo mi sie podobal, mocno polecam :))

 

Najlepsze jest to, ze George Jung, glowny bohater filmu, zyje do dzis, odsiaduje wyrok w wiezieniu i ma wyjsc na wolnosc w 2014r. Jest popularna osoba w internetowym swiatku, wiele stronek o nim napisano. Do niedawna na jednej z nich mozna bylo znalezc odliczanie do jego wyjscia na wolnosc %-)

 

:arrow: "International" (2009r.) - osobiscie podobal mi sie, choc siegnalem po niego glownie ze wzgledu na jednego z moich ulubionych aktorow - Clive'a Owen'a. Film opowiada historie agencji, ktora za wszelka cene probuje dobrac sie do tylkow szefom banku, ktory nie do konca dziala legalnie ;) Dosc zaskakujaca, dajaca do myslenia koncowka. Dla fanow tego typu kinematografii obowiazkowo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

oczywiście, jak mi się coś nie podoba po pierwszych odcinkach to usuwam, i tym sposobem "skończyłem" ~10 seriali :) a co do lekkiej ironii, oglądam podczas gry, mam podzielność uwagi, czerpie podwójną przyjemność %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Day Break - powstał na razie chyba tylko jeden sezon 13-odcinkowy, niestety na drugi się nie zapowiada, pokrótce o serialu - detektyw Hopper zostaje oskarżony o zabójstwo prawnika, Alberto Garzy. Teraz musi uciekać, aby udowodnić, że jest niewinny (coś chyba podobnego z PB %-) ) i znaleźć prawdziwego mordercę. Przeżywa deja vu, a następny dzień nie nadejdzie dopóki nie wyjaśni całej sprawy. Każdy odcinek rozpoczyna się słowami:

Czy kiedykolwiek miałeś tak zły dzień, który chciałbyś mieć już dawno za sobą? Wszystko co robisz nie idzie po twojej myśli, i ma poważne konsekwencje? Co zdarzałby się jeżeli nie mógł byś tego dnia przespać - mieć go za sobą? Tylko przeżywałbyś go ciągle do momentu aż zrobisz wszystko tak jak należy.

 

 

 

Traveler - niestety tylko jeden sezon 8-odcinkowy, zabrakło kasy, a serial naprawdę fajnie się oglądało, cienki budżet spowodował iż kulminacyjny odcinek pozostawiał wiele do życzenia, ale w sieci można znaleźć scenariusz reszty :) O czym opowiada serial? Dwóch absolwentów college'u zostaje omyłkowo wziętych za winnych ataku terrorystycznego. Podejrzewają, że sprawcą całego zamieszania jest ich znajomy, który rzekomo w tym zamachu zginął. Ścigani przez policję i FBI, muszą dojść prawdy, aby oczyścić swe imiona. (tutaj też sprawdzony motyw, spier-dalamy i szukamy prawdy %- )

 

Do tego też polecam seriale policyjne, ale nie jakieś gówniane, czyli The Shields i The Wire...

 

 

Do tej pory również "zaliczyłem" następujące seriale, które polecam z czystym sumieniem:

- Detektyw Monk - 7 sezonów

- The Shields - bodajże też 7 sezonów

- The Wire - na razie 3 sezony, całość chyba 5

- Skins - 3 sezony

- wspomniany PB - 4 sezony

- Lost - 5 sezonów, nakręcą jeszcze jeden

- Dexter - 3 sezony, ile powstanie - nie wiem

- Entourage - 5 sezonów, pod koniec lipca rusza 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serialmania w najlepsze %-)

 

oglądałem one tree hill romantyczny ale sie wciągnąłem przez przypadek hehe ale również się skończył całkiem

 

jakie całkiem, kolejny sezon będzie... tylko bez lucasa i sawyer %-) ale będzie :D

 

pershing szybko Ci to idzie %-)

 

EDIT:// http://www.filmweb.pl/user/erbak/series to chyba 90% seriali które choć kojarzę... 3 tytułów sobie przypomnieć nie mogę %-)

 

przeglądając je to ze "starych" polecam crime story i arsene lupin (to mam nagrane na video :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serialmania w najlepsze %-)

 

oglądałem one tree hill romantyczny ale sie wciągnąłem przez przypadek hehe ale również się skończył całkiem

 

jakie całkiem, kolejny sezon będzie... tylko bez lucasa i sawyer %-) ale będzie :D

 

pershing szybko Ci to idzie %-)

 

EDIT:// http://www.filmweb.pl/user/erbak/series to chyba 90% seriali które choć kojarzę... 3 tytułów sobie przypomnieć nie mogę %-)

 

przeglądając je to ze "starych" polecam crime story i arsene lupin (to mam nagrane na video :D)

 

bez lucasa i payton to nie to samo hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam 2 mniej znane seriale :

 

1) The Inbetweeners - coś ala american pie tyle, że w angielskim wydaniu, no i zdecydowanie bardziej zabawne wg mnie,

 

drugi bardziej ambitny

 

2) The Kings- serial oparty na nawiązaniu do biblijnych postaci króla Samuela i Dawida osadzony we współczesnym świecie - świetny pomysł, gra aktorska, muzyka ,polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

pozwole sobie coś wam polecić -Frost/Nixon

 

Dawno nie oglądałem filmu w takim stylu,jednym tchem i bez jednej przerwy na siku ;)

Nie jest to film najnowszy ale ja generalknie nadrabiam zaległości ostatnio i wyłapuje co ciekawsze tytuły

 

krótka recenzja moja: zajebisty film w formie wywiadu :))

 

fragment dłuszej recenzji za filmwebem:

 

 

Mimo pięciu nominacji do Oscara i świetnych opinii prasy, "Frost/Nixon" przeszedł w naszym kraju właściwie niezauważony. Szkoda, bo to być może najlepszy film w karierze Rona Howarda, słynącego dotąd z przyciężkich komercyjnych dramatów w stylu "Pięknego umysłu" czy "Kodu da Vinci". Tymczasem ekranizacja sztuki Petera Morgana to kawał pełnego napięcia kina, które trzyma za gardło do ostatniej minuty. Rzecz zadziwiająca, bo film składa się przede wszystkim ze scen długich rozmów między tytułowymi antagonistami.

 

 

mnie sie to oglądało bardzo szybko,spójnie i z zaciekawieniem-moge z czystym sumieniem polecić :))

 

 

 

 

 

Ian McShane jako Al Swearengen :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:

 

 

 

dodałbym jeszcze do :respekt: zapijaczoną Jane i prostytutkę Trixie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie coś wam polecić -Frost/Nixon

 

owszem świetny :D, z filmów nominowanych do oskarów za 2008 najlepszy, ale co z tego jak komercja wygrywa :zdegustowany:

 

bez jednej przerwy na siku

 

im częściej siku tym lepszy film/książka... przynajmniej po przemianie materii poznaje czy film baaardzo mi się podoba... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kac Vegas

 

 

Czterech dobrych kumpli wyrusza na wieczór kawalerski do Las Vegas. Następnego ranka dopada ich kac-gigant, przyszły pan młody znika, a pozostali nie pamiętają, co się stało. Wyruszając na poszukiwanie kolegi, odkrywają, że jeden z nich poślubił striptizerkę, drugi miał doświadczenie homoseksualne, a wszystkich czterech ...

 

filmweb.pl

 

 

Ogladalem i naprawde musze ocenic go iz posrod wiekszosci produkowanego ostatnio szajsu komercyjnego ta komedia naprawde wpadla mi w oko :mrgreen: Ciekawy pomysl na film , beczka smiechu i dobrej zabawy . Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...