Skocz do zawartości

Legia Warszawa


kalodop

Rekomendowane odpowiedzi

Mioduski powinien L sprzedać tylko kto nas kupi...Arabowie nie chcą... po za tym to by u nas nie przeszło. Co do treniro mozna byc słabym itp ale nie pierdolić głupot jak on za taka kasę......byli lepsi kiepska murawa itp wczoraj kompletnie nie trafił z składem zamiast dać szanse Cierzniakowi to ...wyszedł bez napastnika których i tak za wiele nie ma...Agra który to juz raz mega występ. Var ręka kpina kolejna....nie było widać ogrania o formie czysto piłkarskiej nie mówmy... bo jej nie ma- dogrywka dodatkowe 30 minut podroż to sie musi odbić na lidze... morale kiepskie grajki nie będą umierać za niego klub itp machanie kuchego źle źle bardzo źle...Raków to stały fragment taktyka a oni non stop faulują i  non stop wrzuta w pole karnie brak siły motoryki , krycia i jeszcze kolejny machający Carlitos jak ja ich lubię...brawo dla Kuby Szumskiego wychowanka jkby nie bylo mozna mozna a jest Konrad Jałocha nie mozna tam było wyjść 2 rezerwami miksem składowym niech młodzi powalczą w takiej sytuacji kadrowej ? a tak to....szkoda ze wczoraj czarny piątek nie strzeli  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


7 godzin temu, vicmackey napisał:

Spytam wprost. Co poza opcja melanżu, ciągnie Was na stadiony drużyn które, nie oszukujmy się, nie potrafią grać w piłkę?

 

I to jest dobre pytanie %-) sam się czasem zastanawiam na cholerę mi to wszystko? Marznąć, denerwować się itd. I potem idzie człowiek na stadion i zdaje sobie sprawę, że to są chwile, w których można oderwać się od świata rzeczywistego, na chwilę się zresetować, zapomnieć o pracy, mniejszych, czy większych problemach dnia codziennego. I chyba o to w tym wszystkim chodzi. Trzeba mieć w życiu jakąś pasję. Jedni piją, drudzy ćpają, jeszcze inni hazardują, czy chodzą na ku**y, a ja mam w sumie takie mało szkodliwe hobby.

 

Co do melanżu, dla mnie to nie jest jednoznaczne z meczem, większość spotkań to max 2 piwka bo często kieruję i generalnie wolę oglądać świadomie skoro już fatyguję się na stadion. Oczywiście zdarza się popłynąć ale zdecydowanie rzadziej niż kiedyś, choć jutro może się to akurat zdarzyć :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej pasja miłość fanatyzm to sportu piłki która kwitnie od małego  i rożne inne opcje które w życiu człowieka sie przewijają .Ja na Legie mam zawsze w miarę daleko czyli dla mnie to jest zawsze wyjazd -zabawa spotkanie ze znajomymi.Co do melanżu to rzadko.... za stary juz jestem- zdrowie itp moze jakiś mały blancik teraz :P   kwestia tych 2 piwek itp kiedyś bywało rożnie ale raczej trzeba bylo sie dobrze prezentować ;) co do grania raz gramy lepiej gorzej itp byly czasy Zielińskiego Pisza pierwsza prawdziwa LM potem chudo bardzo biednie teraz jest bogato za... teraz jest tłusto i chłopaki sie spasły... to tak jak z zona wszyscy sie starzejemy :}  Piękne czasy Vadisa niestety zmarnowane Niko Prijo i najbardziej atrakcyjny f.. TB all....w chempions lig granie z BVB Realem nie zapomniane chwilkę wielki powrót niezapomniane akcje itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o ten fanatyzm do sportu, to ja go też zdecydowanie przejawiam, jednak jakoś tak mam że zamiast co dwa tygodnie iść na Bułgarska, wolę 3 czy 4 razy w roku pojechać gdzieś na mecz. Na Lechu byłem z 10 razy w życiu, najlepiej wspominam mecze z Austria Wiedeń i Wisła Kraków (2:4 jakoś przegrali, Kalu Uche ich tam ośmieszał), ale jakoś tam się nie zakochałem. Los tej drużyny jest mi całkowicie obojętny. 

Za to zwiedzanie, zabawa i dobry meczyk w obcym miejscu to już mnie kręci. Jeśli idzie o klimat, najbardziej podobało mi się w Zagrzebiu, gdzie podczas wakacji w Chorwacji skoczyliśmy na mecz Dinama z Hajdukiem Split. Natomiast jakościowo, najbardziej podobało mi się na Old Trafford i w Halle podczas turnieju tenisowego. W Monachium też było nieźle. 

Z marzeń to zobaczyć derby Stambułu i derby Buenos Aires. To pierwsze pewnie kiedyś zrealizuje, z tym drugim pewnie będzie problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do Rabiego albo Święcickiego pomogą moze ogarną bilety na takie iventy gdzieś w necie widziałem stronę która prowadzi wycieczki na mecze wydarzenia sportowe plus jest grupa która podróżuje na wszelkiego rodzaju derby piłkarskie.Super fajna sprawa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest zdecydowanie większe utożsamianie się z Legią, tj. drużyną której kibicuję, niż fanatyzm kibicowski, że tak to ujmę. Chodzę na mecze zdecydowanie dla Legii jako drużyny niż dla atmosfery na trybunach. Co więcej, często gęsto wkurzają mnie zachowania na Żylecie, czy głupie komentarze nawet na wschodniej i takie dowartościowanie się prostactwa. Niestety na stadionach przebija się głos osób, które na piłce i przepisach to się średnio znają ale oczywiście wyrażają głośno swoje prześmiewcze opinie. Niby kibice Legii ale najwięcej frajdy chyba mają jak sobie mogą poużywać jak drużynie nie idzie. Kilka razy z takimi miałem utarczki słowne ale to walka z wiatrakami. Jazda po Carlitosie, czy szyderka z Szymańskiego, że za chudy to powszechność na trybunach. Oczywiście większość ogarnia o co chodzi, ale to głos tych frustratów się przebija przez tłum, dlatego dla mnie ważniejsze jest to co się dzieje na boisku, niż kibicowskie "kosy", "zgody", czy oprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest pół na pół sprawy kibicowskie oprawy doping atmosfera jest ważna bardzo ale Legia to tradycja barwy itp  ale tez mnie irytuje pewne podejście znajomość tematu a najlepsze jest jak jechali po Magierze jako piłkarzu ze drewniany itp a teraz nasz wielki Legionista tak samo z Kowalem ze alko patologia a chłopak... takich przykładów sa setki tysiące...i w innych klubach jest podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpłatne bilety na Żyletę od SKLW dla osób do 20 lat

W związku zapoczątkowaną przez kibiców akcja przebiegającą pod hasłem "W sobotę wszystkie drogi prowadzą #NaLegię", Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa zakupiło pulę biletów dla młodych kibiców.
Wejściówki można odbierać całkowicie za darmo w kasach na stadionie na hasło "SKLW".
Bilety są na Żyletę, a osoba nie musi posiadać Karty Kibica. Zapraszamy wszystkich legionistów poniżej 20 roku życia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vicmackey napisał:

Majstry wygra ta Legia dzisiaj? Bo tak mnie kusi żeby im dziś zaufać. Śląsk coś niby zaczął grać, chociaż głównie u siebie. 

kurs nieadekwatny do ryzyka, strzela 1 bramke to wygraja, straca 1 to nie widze ich strzelajacy 2.

Kto pierwszy strzeli prawdopodbnie to wygra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vicmackey napisał:

Majstry wygra ta Legia dzisiaj? Bo tak mnie kusi żeby im dziś zaufać. Śląsk coś niby zaczął grać, chociaż głównie u siebie. 

 

Ja tam Legii jeszcze przez jakiś czas nie ruszam do grania.

Bedzie trochę rotacji w składzie. Docierają info, że Majecki żebra ma pokiereszowane i po za 18 meczową, a wraca Malarz. Z powrotów do 18 to chyba też Miro Radović się pojawi, a wypada z niej po kompromitacji w Częstochowie Hlousek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje jak pan pinto ogarnia sprawy trenerskie dlatego tez z malej tego cwela pisze bo...to jest szok wywala Hlousek który jako jeden z nielicznych ma siły na bieganie tam i powrotem Pewnie kolejny raz uraczy nas pan Agra na boku pomocy obrony......nagle wraca Malarz po całej sprawie- aferze jak wypłynęła i mlody musi troszkę odpocząć niby zebra u Majeckiego.Brak napastnika wszyscy będą zmęczeni patrząc na tle Rakowa jak wyglądali fizycznie taki śląsk powinien nas na skrzydłach zabiegać... Piech ma coś do udowodnienia w Stolicy, Robak klasa doświadczenie którego u nas w 1 lini nie ma. Musoda na lawie na podmęczonych pewnie Farzedarz albo jak tam arabusowi leci dla mnie bardziej cos w strone gości jakieś 0-3 grajki sie nie wysilają podkładają a  i tak tego nie musza robić bo sa pod forma... i pan trenejo wylatuje do Portugali z całym swoim sztabem z czym do ludzi combecek Rado ...robi sie dramatycznie....@kalodop a co jest z Vuko ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Hlousek to dramat gra ostatnio, samo bieganie to za mało, z Rakowem przegrywał pojedynek za pojedynkiem, robił głupie faule, z których było dużo rzutów wolnych dla Rakowa w strefie pola karnego. Sensownej wrzutki nie zrobił, jedynie spowalnianie gry, nawet w trakcie meczu Kuchy to przestał do niego podawać bo nic z tego nie wynikało. Dla mnie, obok Agry, to najsłabszy zawodnik tego spotkania, więc ta decyzja wydaje się OK. Niech gra ten Rocha, gorszy od Hlouska nie jest w tym momencie, tylko kwestia na ile mu starczy sił do biegania.

Z Rakowem był przegrany środek pola, dziś będzie Martins, czyli najlepszy na teraz gracz Legii to powinno być lepiej.
A Pinto to też mnie wkurza i tak jak już pisałem, z tego nie będzie raczej nic dobrego. O Vuko nic nowego nie słyszałem ale jak dla mnie to zgrana karta i nie nadaje się nawet na strażaka.

 

Wiele mnie dziś nie zaskoczy, wynik może być w każdą stronę. Mam wolny towarzysko weekend, więc nie widzę inaczej by na Ł3 się dziś pojawić, trudny moment dla wszystkich i trzeba wspierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pojawił się terminarz na przyszły sezon:

 

Kolejka 1 - 20 lipca 2019

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 
 

Kolejka 2 - 27 lipca 2019

Korona Kielce - Legia Warszawa

 

Kolejka 3 - 3 sierpnia 2019

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 

 

Kolejka 4 - 10 sierpnia 2019

Wisła Płock - Legia Warszawa 

 

Kolejka 5 - 17 sierpnia 2019

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 

 

Kolejka 6 - 24 sierpnia 2019 

ŁKS Łódź - Legia Warszawa 

 

Kolejka 7 - 31 sierpnia 2019 

Legia Warszawa - Raków Częstochowa

 

Kolejka 8 - 14 września 2019

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 

 

Kolejka 9 - 21 września 2019

Cracovia - Legia Warszawa 

 

Kolejka 10 - 28 września 2019

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 

 

Kolejka 11 - 5 października 2019 

Piast Gliwice - Legia Warszawa 

 

Kolejka 12 - 19 października 2019

Legia Warszawa - Lech Poznań 

 

Kolejka 13 - 26 października 2019

Legia Warszawa - Wisła Kraków 

 

Kolejka 14 - 2 listopada 2019

Arka Gdynia - Legia Warszawa 

 

Kolejka 15 - 9 listopada 2019

Legia Warszawa - Górnik Zabrze

 

Kolejka 16 - 23 listopada 2019

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 

 

Kolejka 17 - 30 listopada 2019

Legia Warszawa - Korona Kielce 

 

Kolejka 18 - 7 grudnia 2019

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 

 

Kolejka 19 - 14 grudnia 2019

Legia Warszawa - Wisła Płock 

 

Kolejka 20 - 21 grudnia 2019

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 

 

Kolejka 21 - 8 lutego 2020

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 

 

Kolejka 22 - 15 lutego 2020

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 

 

Kolejka 23 - 22 lutego 2020

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 

 

Kolejka 24 - 29 lutego 2020

Legia Warszawa - Cracovia 

 

Kolejka 25 - 4 marca 2020

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 

 

Kolejka 26 - 7 marca 2020

Legia Warszawa - Piast Gliwice 

 

Kolejka 27 - 14 marca 2020

Lech Poznań - Legia Warszawa 

 

Kolejka 28 - 21 marca 2020

Wisła Kraków - Legia Warszawa 

 

Kolejka 29 - 4 kwietnia 2020

Legia Warszawa - Arka Gdynia 

 

Kolejka 30 - 11 kwietnia 2020

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminarz jest, transferów brak.

Karnetów w sprzedaży również brak, a zazwyczaj w maju można już było kupić. Może to kwestia nowego systemu zakupowego, a może kwestia dezorganizacji, cóż pozostaje czekać.
Co do samego terminarza to zapowiada się łagodne wejście w sezon i ciężki wrzesień/październik, 6 kolejek i mecze: Jaga (A), Cracovia (A), Lechia (H), Piast (A), Lech (H) i Wisła (H). Przy ewentualnym awansie do Pucharów nałożą się do tego mecze grupowe w LE, więc może być poważna weryfikacja. W rundzie rewanżowej kolejny taki sam zestaw tylko na przełomie lutego i marca.
Jak dla mnie dużym plusem terminarza są kolejki "świąteczne" rozgrywane na wyjeździe. 02.11 zagramy w Zabrzu, 21.12 w Lubinie, a 11.04 w Zabrzu. Zawsze to łatwiej pogodzić obejrzenie meczu w TV niż wycieczkę na stadion w okresie zarezerwowanym dla Rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chyba kolejne grube upokorzenie(o Legii mówię), co nie? Już dawno zapomniałem o Wiśle grającej jak równa z równą ze świetnymi ekipami z Włoch (Lazio, Inter, Parma),  czy też późniejszych epizodach Lecha czy Legii, ale tak źle to chyba nie było dawno, co? To generalnie retoryczne pytanie, ale ciekaw jestem waszych opinii? 

 

Piast niby fajnie się zaprezentował, ale powiedzmy sobie otwarcie, to jest drużyna jednego sezonu. Nawet jak przejdą to wybrakowane BATE , to Rosenborg i tak ich poskłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba w końcu trenera z prawdziwego zdarzenia, a takiego w Legii nie ma od kilku sezonów. Ile może zrobić solidny ligowy trener widać chociażby po Piaście, w którym z tego co mają piłkarsko wyciąga Fornalik maksa.
A w Legii Jozak od piłki kobiecej, Klafurić asystent Jozaka. Teraz Vuko, który podobnie jak Magiera bez doświadczenia. No tak się chyba jednak nie da.
Chyba, że nagle to wszystko zaskoczy, bo transfery wyglądają w końcu w miarę sensownie. Pozbyto się mącicieli i "gwiazd" typu Rado, Malarz, Kuchy, a przyszli niby solidni piłkarze, którzy wyglądają jak wzmocnienia. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina trenera na tle takiego rywala jak panowie z EUROPY gwiazdy przereklamowane typu Carlitos Novikovas same powinny ten mecz wygrać...tutaj najbardziej mnie boli ze nie bylo ani jednej sytuacji bramkowej w 1 połowie zresztą w 2 nie dużo lepiej w takiuch meczach trener nic nie pomoże bo...kto by nie zagrał to ma obowiazek to wygrać za takie place i kontraktu ale jak sie amatorom nie strzela szybko bramki to potem jest strach w oczach i kompromitacja dalej powtarzam nie mamy napastnika.... Vamara sie połamał, Jarek jest po kontuzji- Carlitos gwiazda na nasza ligę a w pucharach ,,nydza" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bez dwóch zdań powinni to wygrać zbudzeni w środku urlopu i na kacu.

Trochę będę bronił Carlitosa bo w jednej akcji sam nie rozegra, nie poda i gola nie strzeli, prawda jest taka, że nie ma wsparcia.

Nie rozumiem taktyki Vuko polegającej na tym, że Martins cofa się do lini stoperów i sobie klepie z Wieteską. Legia na takich amatorów powinna wyjść wyżej, zepchnąć ich do defensywy jak Hiszpanie Polaków na U-21 i zrobić swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...