Skocz do zawartości

Legia Warszawa


kalodop

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji o Legii Warszawa!

image.thumb.png.8bd66c62ed14dd7896d815e0d7d08c80.png

 

Założyłem temat, by na ogólnych tematach w Polskiej Piłce nie było takiego zdominowania informacji o jednym Klubie.
Mam nadzieję, że Adminy i Moderatory wybaczą mi tą samowolkę :5:

 

Edytowane przez kalodop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wolałbym pisać o Legii, niż skupiać się na jakiś trzecioligowcach %-)

Jako kibic Legii nie muszę się dowartościowywać wyzwiskami. Ogólnie kopanie słabszych nie sprawia mi radochy, ale rozumiem pozostałą brać kibicowską w Polsce, ostatnio nie można sportowo dać rady to pozostało się trochę poprzekomarzać, że tak delikatnie to ujmę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bumbumbam napisał:

Czy w tym temacie będziemy pisać że Widzew to ku**a? %-)

 

 

 

kalodop też tak uważam ;)

 

ps. Widzew to drugoligowiec %-)  jeszcze :p

 

A co do Pazdana, to ciekawe jakich argumentów użył jego manager, że dał sie przekonać do odpuszczenie pewniej dużej bańki w Legii, kosztem może dwóch na papierze w klubie z którego już uciekają piłkarze bo nie ten nie płaci. Łukasz Szukała już dał noge z stamtąd. Względy sportowe też raczej odpadają...:bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Technik84  :5:

ja człowiek starej daty i dla mnie trzeci poziom rozgrywkowy to trzecia liga %-)

 

Jeszcze propos Pazdana to gdzieś czytałem, że tam od razu zostanie mu wypłacona duża część kontraktu, więc minimalizuje ryzyko.
Ja na Pazdka mam jeszcze wqrw za postawę w ostatnim roku ale ogólnie to miał udział w 5 tytułach (a może okazać się , że w 7) i z czasem pewnie będę coraz lepiej wspominał. Dlatego życzę mu dobrze, choć u niego wiele jest w główce przede wszystkim do poukładania, bo nigdy psychicznie nie był mocny, a taki zjazd jaki zanotował po Euro 2016 też mu nie pomaga.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:green:

 

 

Jeszcze pojawiają się plotki że do tego Ankaragucu może przejść Kante. 

Kwietniewski i Moneta poszli na wypożyczenie do Bytovii. O ile z Monety nic nie będzie to na tego Kwietniewskiego mocno liczę, również w kontekście przepisu o młodzieżowcu.

Edytowane przez bumbumbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym sparingu Legia pokonała Cova De Piedade (Segunda Liga Portugal) 2:0.

Legia mecz rozpoczęła lekko rezerwowym składem z Rado, Hamą, czy Niezgodą. Po godzinie Sa Pinto dokonał 7 zmian i to zmiennicy ustalili wynik spotkania za sprawą Cafu i Nagy'a.

To trzecie zwycięstwo na tym zgrupowaniu w Troi: wcześniej 2:1 z Mafrą i 1:0 z Setubal.

Spotkanie bez udziału publiczności i kamer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kante dołącza do Moulina i Pazdana w Ankaragucu.
Udało się zejść z kontraktów niegrających Kante, Pazdana, Mączyńskiego. Eduardo też odciąży budżet, więc w miarę porządki porobione.

Jeszcze jakby się trafiło coś Philipsowi i Pasquato to w ogóle poezja by była.
Jarek Niezgoda póki co zostaje, a ciekawie zapowiadający się Iuri Medeiros póki co naszym graczem nie jest.
Ważne jest też, że przychodzący Rocha i Agra zakontraktowani byli na początku okienka i zrobili cały okres przygotowawczy z drużyną.
Za tydzień rusza liga, zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie podsumowanie tego co do tej pory, info głównie z Twittera- najlepszej dla mnie kopalni wszelkich informacji z pierwszej ręki.

 

PRZYGOTOWANIA:

Rysiek Sa Pinto zdecydował się na 2 obozy w Portugalii co okazało się strzałem w dziesiątkę, gdy większość ligowców była w deszczowej Turcji, Legia spokojnie przygotowywała się w słonecznej Troi. Pracowano nad kondycją i wytrzymałością, ponoć bardzo solidnie ;) Co istotne obyło się bez kontuzji i prawie wszystkich graczy z obecnej kadry treneiros miał do dyspozycji.

Rozegranych zostało 7 meczów kontrolnych. Jedna gierka wewnętrzna i 6 sparingów z drużynami Portugalskimi (poziom rozgrywkowy 1-3 ligi), Legia zakończyła 5 z nich zwycięstwami.

Po powrocie gracze otrzymali trochę wolnego, po czym od wczoraj wrócili do treningów w Warszawie.

 

TRANSFERY:

Przede wszystkim odeszli uciążliwi dla budżetu, a niegrający zawodnicy: Mączyński, Pazdan, Kante. Kontrakt skończył się Eduardo, a wypożyczeni zostali Moneta (z którym nie wiąże się już raczej nadziei w Legii) oraz Hołownia (do Śląska z pokryciem przez Wrocławian kontraktu).
Przyszli Rocha, Agra i Medeiros.
Reszty nie uwzględniam bo to mało istotne na chwilę obecną wzmocnienia lub osłabienia pierwszego zespołu Legii.
Dodam, że na zgrupowania nie zostali zabrani, pozostający nadal w klubie Philipps i Pasquato, którzy mogli sobie szukać klubów, niestety nie znaleźli nowych pracodawców i są na chwilę obecną tylko obciążeniem budżetowym.
Na obozy nie pojechał również Arek Malarz- dostał propozycję pracy w klubie, z której nie skorzystał. Na chwilę obecną wygląda to na wypełnienie kontraktu, skasowanie kasy i rozejście dróg, czego szkoda bo Arek cieszy się szacunkiem trybun i mógłby zostać w Legii ale to kwestia wyborów, również zawodnika.

 

PRZEWIDYWANA 11 na chwilę obecną wygląda następująco:

Cierzniak (Majecki) - Kuchy, Jędza, Remy, Hlousek- Cafu, Martins- Agra, Szymański, Nagy- Carlitos (Kulenovic).

 

Postaram się opisać również pozycja po pozycji poszczególnych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj wszystkie wątpliwości są wyjaśnione 

 

http://legia.net/news/zgrupowanie-bez-tajemnic-odpowiedzi-cz-1-6/73056 

 

Pierwsze okienka nowego dyrektora sportowego Radosława Kucharskiego

autorskie transfery-0

budżet zasilony kwotą- 0

Edytowane przez bumbumbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, bumbumbam napisał:

tutaj wszystkie wątpliwości są wyjaśnione 

 

http://legia.net/news/zgrupowanie-bez-tajemnic-odpowiedzi-cz-1-6/73056 

 

Pierwsze okienka nowego dyrektora sportowego Radosława Kucharskiego

autorskie transfery-0

budżet zasilony kwotą- 0

 

A coś może od siebie, czy tylko wklejanie linków i jednozdaniowych postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kalodop napisał:

 

 

A coś może od siebie, czy tylko wklejanie linków i jednozdaniowych postów?

 

W sensie że mam ci coś więcej napisać bo nie rozumiem? redakcja legia.net była na obozach więc ma większą wiedzę niż ja. W twojej 11 nie ma Medeirosa, a wątpię że nie będzie grał. Raczej Agra ławka bo Szymi nie do ruszenia z wiadomych względów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAMKARZE:

Radosław Cierzniak- wydaje się, że wygrał konkurencję z młodszym Radkiem Majeckim, we wszystkich sparingach grał jako podstawowy bramkarz, gra lepiej nogami od Majeckiego- co jest bardzo istotne dla Sa Pinto.
Radosław Majecki- bronił prawie całą jesień u Sa Pinto, dobrze wyglądał na obozach, ale na chwilę obecną wydaje się numerem 2 w naszej bramce.

 

OBROŃCY:

William Remy- zdecydowany zwycięzca całego zgrupowania i pewny punkt Legii. Solidny w obronie, dobrze wygląda fizycznie, daje dużo w ofensywie, strzela gole, czego chcieć więcej od obrońcy.
Artur Jędrzejczyk- kolejny pewniak do grania, do pary z Remym powinni być stoperami. Jędza dobrze przygotowany to Jędza na miarę reprezentanta Polski.

Adam Hlousek- też pewny plac gry, Rocha miał spore zaległości, których nie odrobił podczas zgrupowania.

Michał Kucharczyk- przekwalifikowany z pomocnika na prawego obrońcę, bo w pomocy mają walczyć Agra z Vesoviciem. Kuchy jak zwykle dobrze wyglądał w przygotowaniach i jak zwykle zdobył uznanie trenera.

Mateusz Wieteska- ze zgrupowania wynika, że będzie pierwszym rezerwowym stoperem do ewentualnego zastąpienia Remy'ego lub Jędzy.
Iniaki Astiz- nominalny obrońca jednak próbowany na defensywnego pomocnika, na chwilę obecną daleko od składu.
Luis Rocha- nowy transfer, jednak miał duże zaległości treningowe, póki co tylko zmiennik Hlouska.

Marko Vesović- tu nie wiem, czy to bardziej skrzydłowy, czy obrońca, wydaje się, że na obu pozycjach będzie rezerwowym.

Paweł Stolarski- mając Vesovicia i Kuchego do rywalizacji na tej pozycji będzie mu ciężko.

 

POMOCNICY:

Cafu- pewniak do składu, najlepszy defensywny pomocnik

Andre Martins- kolejny pewniak do składu, do grania z Cafu

Dominik Nagy- pewniak do składu, dobrze wyglądał fizycznie

Sebastian Szymański- biorąc pod uwagę politykę grania na młodych wydaje się pewniakiem do składu jednak przyjście Medeirosa to może się trochę tu skomplikować dla młodego Polaka.

Salvador Agra- również wydawał się pewniakiem, samo przesunięcie Kuchego do obrony sugerowało, że zdecydowanie Sa Pinto stawia na swojego rodaka na tej pozycji, jednak podobnie jak przy Szymańskim, przyjście Medeirosa może zmienić układ sił.

Domagoj Antolic- numer jeden do ewentualnej zmiany za Cafu lub Martinsa, którzy wydają się pewni składu.
Medeiros- przychodzi jako gwiazda, z największym potencjałem, na razie na pół roku, więc powinien grać. Z tego co piszą o nim to mega kocur, tylko kwestia jak będzie wyglądał fizycznie i czy od początku da radę.

Miro Radovic- dobrze jak na Miro wyglądał na obozie ale to wszystko, metryki się nie oszuka i przy takiej konkurencji ciężko mu będzie o minuty.

Kasper Hamalainen- szykuje się rola rezerwowego za Szymańskiego oraz Medeirosa.

 

NAPASTNICY:

Carlitos- wydaje się, że wygrał rywalizację w napadzie, bo bardziej odpowiada taktycznie Sa Pinto ale bardzo blisko jest Kulenović.

Sandro Kulenović- powinien dostawać dużo minut, Sa Pinto będzie rotował nim razem z Carlitosem, oczywiście dodatkowym atutem jest jego wiek.

Jarek Niezgoda- na chwilę obecną napastnik numer 3, po kontuzjach nie jest jeszcze w optymalnej formie, ponadto chyba nie pasuje do wymagań taktycznych Sa Pinto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bumbumbam napisał:

 

W sensie że mam ci coś więcej napisać bo nie rozumiem? redakcja legia.net była na obozach więc ma większą wiedzę niż ja. W twojej 11 nie ma Medeirosa, a wątpię że nie będzie grał. Raczej Agra ławka bo Szymi nie do ruszenia z wiadomych względów. 

 

W sensie, że mógłbyś się trochę wysilić %-) i jakiś przemyśleń własnych dodać, a nie tylko podlinkowywanie i notoryczne jednozdaniowe posty, które są sztuką dla sztuki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jak to nazwałeś własne przemyślenie nawet zacytowałeś przed chwilą i odnosiło się do twojej przewidywanej 11 ;) na Wisłę może jeszcze nie wyjść w podstawowym bo pewnie potrzebuje trochę treningów z nową drużyną ale na Cracovie moim zdaniem pierwszy skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Majecki będzie numer 1 zdecydowanie będzie promowany zeby go sprzedać za bardzo dobre pieniądz za 1-2 rok zobaczymy jak ten zaciąg portugalski sie sprawdzi w boju bo...Martins ok reszta.....papiery ma Mederios ale to moze byc krotka piłka przygoda z (L) Legia go nie wykupi zresztą jak zrobimy majstra znowu będzie to samo zamiast wzmocnień latanie składu i sprzedaż kogo sie da za dobre E zeby spłacić dług.Co do Ryska maks zostanie rok poltra i spierd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ŻYLETA napisał:

Nie no Majecki będzie numer 1 zdecydowanie będzie promowany zeby go sprzedać

 

tylko ze gosciu jest w c**j przereklamowany niestety ;)  obrzydliwie duzo do poprawy budowa ciala, sila, gra nogami, obrona przy dosrodkowaniach jest tego troche ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie do poprawy gra na przedpolu ale jest mlody bardzo i Legia ma bardzo dobra szkółkę bramkarska plus ze musi grac młodzieżowiec przy takiej obronie doświadczonej jak Jedza Hlosek da rade jeszcze nic ie zawalił ;) Cierzniak siedzi na lawie po jest cicho- nie pyskuje swoje robi cos tam dostanie pewnie z Rakowem na L3 jest pewny solidny sprawdzony w razie W a Malarz troszkę poleciał ambicjonalnie tutaj wraca Król Artur jak nie od września to po grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...