Skocz do zawartości

Matura 2008


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

qrna zebym ja mial te problemy ....

Jak bedziecie na jakiejs powaznej uczelni kiedys mieli 7 egzaminow z 5 profesorami to sie dowiecie jak to jest i ze matura to prawie ze ferje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a ja ma 2 semstry w plecy jakieś 7 egzaminów :)

oraz jestem rekordzistą w liczbie podejść-9 razy jeden przedmiot :D

i się ku**a wcale nie chwale-do tego dobrze mi z tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh tez zdaje mate tylko z niej wszystko usuneli :p zostało chyba tylko dodawanie :]

Tu tak dla starszych kolegów co nam wyjebali z maturki:

Egzamin maturalny z matematyki – poziom rozszerzony Twierdzenie o rozkładzie liczby naturalnej na czynniki pierwsze. Wzór (a – 1)(1 + a +...+ an-1) = an -1. Indukcja matematyczna. Różnowartościowość funkcji. Funkcje parzyste, nieparzyste, okresowe. Dwumian Newtona. Równania i nierówności wykładnicze i logarytmiczne. Nierówności trygonometryczne. Wzory redukcyjne. Przykłady ciągów zdefiniowanych rekurencyjnie. Pojęcie granicy ciągu. Obliczanie granic ciągów. Suma szeregu geometrycznego. Pojęcie funkcji ciągłej. Pojęcie pochodnej. Interpretacja geometryczna i fizyczna pochodnej. Obliczanie pochodnych wielomianów i funkcji wymiernych. Związek pochodnej z istnieniem ekstremów i z monotonicznością funkcji. Zastosowanie pochodnej do rozwiązywania problemów praktycznych. Przykłady przekształceń geometrycznych: obrót. Twierdzenie o związkach miarowych między odcinkami stycznych i siecznych. Wielościany foremne. Rzut prostokątny na płaszczyznę. Prawdopodobieństwo warunkowe. Wzór na prawdopodobieństwo całkowite. Niezależność zdarzeń. Schemat Bernoullego. Twierdzenie o trzech prostych prostopadłych.

 

Puentując nie ma niczego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak na naszej maturze z polaka dali lekture Granice ... nikt nie wiedzial jak sie nazywa ta suka to kazdy pisal tak : Matka , matula , Zyciodajka , Rodzicielka , Matka , Mama , Mamusia %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak na naszej maturze z polaka dali lekture Granice ... nikt nie wiedzial jak sie nazywa ta suka to kazdy pisal tak : Matka , matula , Zyciodajka , Rodzicielka , Matka , Mama , Mamusia %-)

 

ja to samo :piwo: z tym że nie pamiętalem jak z przedwiośnia sie też nazywa %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matura...ech, kiedy to było...

Oto moje rady dla tegorocznych maturzystów :

 

1.Codziennie cwiczcie plynna mowe, dykcje poprawicie sobie poprzez włożenie korka miedzy zeby i nawijania po prostu. Do maja na ustne akurat zdazycie Nawet jesli bedziecie opowiadali komisji bzdury to niech one ladniej brzmia w waszych ustach, lepsze wrazenie zrobicie.

2. Zadnych romansow miedzy poszczegolnymi egzaminami, stracicie koncentracje.

3. Wysypiac sie !! Nie ma sensu nocy zarywac na nauke czy tez shotboxa.

4. Zapamietajcie swoj Pesel i cwiczcie odklejanie naklejek, najwazniejsze to dobrze zaczac :)) Bedziecie mieli przewage czasowa i psychologiczna nad reszta stawki.

5. Po kazdym egzaminie idzcie na lody albo na piwo, nalezy wam sie chwila odprezenia, nie sprawdzajcie potem odpowiedzi z kluczem bo sie niepotrzebnie bedziecie zamartwiac.

 

Na razie tyle, pozniej dodam jeszcze kilka cennych rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Po kazdym egzaminie idzcie na lody albo na piwo, nalezy wam sie chwila odprezenia, nie sprawdzajcie potem odpowiedzi z kluczem bo sie niepotrzebnie bedziecie zamartwiac.

 

Złota rada z tym lodem i piwem , lepiej wyniki wchodza :k:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...