Skocz do zawartości

Archiwalne posty


grzegorz223

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Nizhny Novgorod - Astana Tigers

Data: 26.11.11r 16:15

Typ: 2

Kurs: 3.77

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Na dzień dzisiejszy wybrałem typ z ligi VTB, w której to zagrają ze sobą zespoły Niżnego Nowogrodu oraz Astany Tigers. Bukmacherzy w roli faworyta upatrują tutaj gospodarzy, jednak ja stawiam w tym meczu, iż szanse obydwu drużyn są równe i wynoszą 50/50. Kurs bardzo zachęcający do zagrania i ja właśnie to robię. Astana, czyli mój dzisiejszy faworyt w lidze radzi sobie średnio. Najpierw przegrali na wyjeździe w Kazaniu z Unicsem 63:77, następnie wygrali u siebie z Żalgirisem 86:78. Później przegrali we własnej hali 73:83 VEF, aby później także u siebie zdecydowanie pokonać Kalev 92:72. W ostatnim meczu przegrali w Moskwie z Khimki 66:85. Jak widać nie jest to drużyna aspirująca do miejsca w czołówce tabeli, jednak gra swoje i dzisiaj ma szanse wygrać ten mecz. W ich składzie, największymi "armatami" są: Rawle Marshall, Jerry Johnson, Eric Williams, Branco Cvetcovic, Goran Cakic. Nizhny Novgorod w ostatniej kolejce rozbił u siebie VEF Rygę, wygrywając we własnej hali 102:88. Największy wpływ na to zwycięstwo mieli: Polak Michał Ignerski, Ernest Bremer, Ivan Nelyubov, Protic Nemanja, Artem Yakovenko oraz grający całe spotkanie Ivan Paunic. Mieli fantastyczną skuteczność swoich rzutów, jednak ta skuteczność przychodzi i odchodzi, więc nie jest powiedziane, że dzisiaj będzie tak samo, a co ja już to wykluczam. Nizhny Novgorod do tej pory zdołało wygrać z VEF Ryga 102:88, Żalrisiem 92:86 oraz przegrali u siebie z Budweldnikiem 78:79, z Krasne Krylią 70:75,a także z Unicsem w Kazaniu 57:83. Statystyki są na pograniczu i będzie liczyć się forma dnia, a ja zaryzykuję i postawię na Astanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Xion Dukes Klosterneuburg (-7.5) - BC Vienna

Data: 28-11-11 19:00

Typ: 1

Kurs: 2.16

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: O godzinie 19:00 rozgrywane będzie jedyne spotkanie austriackiego kosza mężczyzn. Stawiam tutaj na gospodarzy, czyli na drużynę Xion Dukes Klosterneuburg, która w lidze zajmuje bardzo dobrą 3 lokatę. Xion Dukes Klosterneuburg z pośród 8 rozegranych dotąd meczy, wygrało 6. Przegrali jedynie z faworyzowaną drużyną Swans Gmunden (lider) we własnej hali 86:88 oraz na wyjeździe także ostatnio z Gussing Knights 76:79 (5 miejsce w tabeli). Poza tymi meczami wszystkie starcia rozstrzygnęli na swoją korzyść. W lidze całościowo spisują się wyśmienicie i wygrywają pewnie swoje starcia. Xion Dukes Klosterneuburg u siebie wygrało 2z3 meczy oraz na wyjazdach zdołali wygrać 4z5 spotkań. Ich przeciwnikiem będzie zespół BC Vienna, który obecnie zajmuje 8 miejsc na 11 mozliwych, także jest to przeciwnik z nieco niższej półki. BC Vienna wygrało 3 mecze, 5 razy ulegając rywalom. Dzisiaj będzie następny raz, jednakże trzeba zanaczyć, że w ostatniej kolejce BC Vienna minimalnie przegrało 83:90 z BK Klosteneuburg we własnej hali. Biorąc jednak pod uwagę wyniki obydwu drużyn, nie waham się dzisiaj postawić na gospodarzy, którzy w lidze wygrywali już 83:72 z Fürstenfeld Panthers, 70:46 z UBC St. Pölten u siebie, a także 96:93 z Oberwart Gunners, 85:77 z WBC Wels, 85:67 z Kapfenberg Bulls oraz 95:73 z Traiskirchen Lions na wyjazdach. Mam nadzieję, że Klosterneuburg utrzyma taką formę do dnia dzisiejszego, ponieważ w takim wypadku powinni spokojnie ograć rywala i przeskoczyć na pozycję wicelidera ligi, na czym pewnie im bardzo zależy. Handicap nie jest duży, dlatego warto grać na nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Spartak St. Petersburg - FC Bayern München

Data: 29-11-11 16:00

Typ: 2

Kurs: 5.50

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Dzisiaj najwcześniejszym spotkaniem ze wszystkim będzie starcie rosyjsko-niemieckie, w którym ro spotkają się ze sobą zespoły Spartak St. Petersburga oraz FC Bayern München. Faworytem według bukmacherów są gospodarze, jednak zupełnie nie wiem dlaczego. Spartak St. Petersburg co prawda wygrało 2 mecze z 2 w EuroCupie, jednak nie przekonują one mnie. Pokonali edevitę 73:56 oraz na wyjeździe Benetton Basket 87:78. Nie oglądałem tych meczy, jednak nie spodziewam się zbyt dobrej gry ze strony Spartak St. Petersburg, których to barwy reprezentują przede wszystkim Rosjanie z domieszką kilku Europejczyków oraz jednym graczem z USA. W skład Spartak St. Petersburg wchodzą: Kashirov, Halperin, Likhodey, Beverley, Mavrokefalides i szczerze powiedziawszy nie wierzę, że ci gracze zagrają na tyle dobrze, aby odnieść trzecie zwycięstwo w EuroCupie. Z drugiej strony, barwy Bayernu Monachium reprezentują tacy koszykarze jak: Steffen Hamann, Chevon Troutman, Aleksandar Nadjfeji, Robin Benzing, Jekel Foster. Wymienieni gracze to tak zwana "pierwsza piątka", lecz ponadto na ławce są: Jonatan Wallace, Philipp Schwethelm, Darius Hall, Demond Greene oraz Jan-Hendrick Jagla, znany polskim kibicom z występów w Prokomie. Szczególnie zwracają na siebei uwagę gracze niemieccy, którzy zasili ten klub, który jest bardzo dobrze zbudowany do sezonu, jednak pewnie jeszcze brakuje troche ogrania. Trenerem zespołu także jest znana postać - Dirk Bauermann. Podsumowując stawiam tutaj zdecydowanie na Bayern Monachium, który powinnien odnieść łatwe i przyjemne zwycięstwo, jednak jak będzie to się dopiero okaże, jednak kurs bardzo zachęcający, a dla mniej odważnych proponuje handicap +9.5 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Bilbao - Nancy

Data: 30.11.11r 21:00

Typ: 2

Kurs: 5.53

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Dzisiaj o godzinie 21:00 rozegrane zostanie jedno z wielu spotkań Euroligi mężczyzn, czyli mieszanki najlepszych drużyn koszykarskich Europy. W jednym z nich dojdzie do starcia hiszpańsko-francuskiego, z którego według mnie górą wyjdą Francuzi, za których bukmacherzy płacą ładne pieniążki ;) W lidze francuskiej Nancy jest wiceliderem, który po 8 spotkaniach wygrał 7. Bilans bardzo dobry, tym bardziej, że pokonali oni takie zespoły w swojej lidze jak: SIG Strasbourg 67:62, Cholet 96:88, Asvel Villeurbanne 92:77, JSF Nanterre 85:64, Paris Levallois 82:64. Bilbao nie jest w tak dobrej formie jak ich dzisiejsi przeciwnicy, jednak to oni są zdecydowanym faworytem w tym meczu. W ACB lidze po 9 meczach, zajmują miejsce w środku tabeli. Zdołali wygrać 4 mecze oraz 5 razy ponieśli porażki. Bilans nie najlepszy. W swoich spotkaniach grali z takimi drużynami jak: Real Madrid i wygrali 86:82, MMT Estudiantes, także wygrana 72:66, FC Barcelona i porażka 72:91. Bilbao to zespół, która gra dobrze na własnym parkiecie, gdzie odniósł jak dotąd swoje wszystkie wygrane w lidze (4-1 u siebie oraz 0-4 na wyjazdach). W Eurolidze u siebie już przegrali mecz z Fenerbache 70:73, lecz i wygrali z Olympiakosem 76:61. Warto też wspomnieć, że w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, wygrało Nancy 87:73, więc dużo. Podsumowując, jest to bardzo wyrównany mecz, w którym wygrać (przynajmniej według mnie) może każda z drużyn, jednak ja ostatni raz w tym miesiącu zaryzykuje i mam nadzieję, że z dobrym skutkiem. Oglądałem już mecze Bilbao w Eurolidze i grają "swoje", jednak czy to wystarczy oraz czy dzisiaj także zaprezentują się z dobrej strony? Nie wiem i nikt tego nie wiem, więc warto zaryzykować po bardzo ciekawym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Spotkanie: Uniks Kazań - Galatasaray

Typ: Uniks -6,5

Kurs: 2,04

Buk: Pinnacle

Godz. 16

 

Analiza:

Rewanżowe spotkanie w ramach Euroligi. Na mecz w Kazaniu z Uniksem udaje się tueckie Galatasaray Stambuł. Gospodarze pewnie zmierzają po awans do kolejnej fazy grupowej, a dzisiejsze zwycięstwo powinno dac szanse na wyprzedzenie sieny i ulokowaniu się na drugim miejscu w tabeli, co daje teoretycznie łatwiejszych rywali w kolejnej grupie. Barca jest poza zasięgiem, co nikogo nie dziwi, a o drugie miejsce walcza właśnie Rosjanie i włosi z Sieny. Galatasaray natomiast jest skazane na 4 miejsce, bo sa za słabi na Siene czy Uniks, a zbyt dobrzy dla Asseco i Olimpijany. Dzisiejsze spotkanie powinno potwierdzić możliwości obu ekip. Rosjanie dość poważnie mysla o wyjściu z drugiej fazy grupowej, Galatasaray zapewne na kolejnej fazie zakończy swoją przygodę w tym sezonie w tych rozgrywkach. Co mogą wskurac w Kazaniu?? Moim zdaniem niewiele, bo każdej ekipie, która udaje się na mecz do Rosji gra się zawsze wyjątkowo ciężko. Turcy może i dobrze spisują się w lidze, jednak w rozgrywkach pucharowych moim zdaniem furory nie zrobia. W lidze gosnymi rywalami sa w zasadzie tylko koszykarze Efesu, może Besiktasu. Reszta stawki odstaje poziomem od tych ekip. A poziom miedzy liga rosyjska a turecka również przemawia na korzyść gospodarzy. Wśród gospodarzy licze szczególnie na dobry wystep chorwackiego rozgrywającego Mirko Popovica, który poza tym, ze jest dobrym strzelcem to jeszcze dobrze współpracuje ze swoim centrem, Slavko Vranesem. W pierwszym meczu rozgrywanym w Stambule nie było niespodzianki, bo Uniks wygrał 68-64. Dziś uważam, ze Rosjanie odniosą drugą wiktorie z Turkami, a będzie to zwycięstwo jeszcze bardziej przekonywujące. Linia na poziomie 6,5 punktów powinna być pokryta bez większego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Fenerbache - Olympiakos Pireus

Data: 1.12.11 19:00

Typ: 2

Kurs: 3.04

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Dzisiaj o godzinie 19:00 rozegrane zostanie jedno z wielu spotkań Euroligi. Wybrałem na dzisiaj dwa spotkania z tych elitarnych rozgrywek, z których zdecydowanie stawiam na Greków w starciu z Fenerbache Stambuł. Spotkanie niby wydaje się być bardzo zaciete, jednak ja nie mam wątpliwości, że to właśnie Olympiakos wyjdzie z tej potyczki cało, a nie Turcy. W Eurolidze obydwie drużyny ma po 3 zwycięstwa i 3 porażki, jednak postawa Olympiakosu bardziej mnie przekonuje. Chociażby do tego, że dzisiaj na trudnym co bądź terenie pokona rywala. Olympiakos ostatnio rozegrał derby z Panathinaikosem, gdzie w Atenach Olympiakos uległ minimalnie bo tylko 74:70. Nie oglądałem meczu, jednak tam szczególnie z Olympiakosem jest bardzo gorąca atmosfera i moblizacja na ten właśnie mecz, dlatego tym bardziej Olympiakos zasluguje na słowa otuchy. 3 dni później Olympiakos wygrał u siebie z Bilbao w eurolidze w stosunku 88:81. Nastepnie, 3 dni później Olympiakos pokonał u siebie Kolossos Rodos 93:82. Forma jest odpowiednia, a i gracze reprezentujący barwy Olympiakosu są znani nie tylko mi. Fenerbache, mam wrażenie, że trochę "męczy" te swoje mecze, szczególnie w lidze tureckiej, ale i także w eurolidze, która jest dla nich najważniejsza, tak samo jak dla Greków. 27 listopada Fenerbache wygrało spotkanie w ramach ligi 83:81 z Mersinem, wcześniej po dogrywce po dobrym meczu ulegli Caji Labroal 90:85. W lidze znów minimalnie pokonali, tym razem Pinar 77:75. Po dogrywce wygrana we własnej hali z Cantu 85:83. A wczesniej bolesna porażka 64:83 z Turk Telekom, który bądź co bądź potentatem ligi tureckiej i tureckiego kosza nie jest. Podałem same wyniki, które jasno wedlug mnie przynajmniej wskazują nam tutaj za faworyta drużynę grecką, która ma ponadto lepszy zespół, który udowodni, że w Eurolidze jeszcze będą się liczyć. Ponadto po wczorajszym zwyciestwo Bilbao przed własną publicznością z Nancy, wszystkie zespoły w tabeli mają przynajmniej 3 zwycięstwa, więc sytuacja jest na pograniczu, dlatego też Olympiakos napewno nie zlekceważy przeciwnika i będzie grał twardo o zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euroliga ,

 

01.12.2011 20:45

 

Asseco Prokom Gdynia - Regal FC Barcelona

 

TYP: under 144,5

KURS: 1 80

BUKMACHER: Bet-at-home

 

Zwyciesca dzisiejszego meczu moze być tylko jeden- Barcelona. Prokom drużyna, która nie ma dobrych strzelców, swoją grę musi opierać na obronie, wyniki drużyny w grupie sa fatalne, chociaz mozna bylo sie tego spodziewać. Barcelona przyjedzie dziś do naszego kraju napewno nie po to, aby forsować tępo i grać na maxa , różnica potencjałow jest ogromna, spokojną grą bedą oszczedzac sily na dalsze mecze. Barcelona jezeli zagra w obronie na 60-70% swoich umiejętności to prokom bedzie miał długie okresy bez punktów. Jak przekroczą 60 pkt to będzie wszystko. W Barcelonie zabraknie dziś super strzelca J.C. Navarro , więc to też może wpłynąć na słabsza grę w ofensywie. W pierwszym meczu bylo 88-61 ale dziś zapowiada się inny mecz i inne tempo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euroliga,

 

1.12.2011 20:45

 

Armani Milano - Real Madryt

 

TYP: 2

KURS: 1.60

BUKMACHER: bet-at-home

 

Jeszcze jeden meczyk na dziś znalazłem - wygrana Realu :) . Przeglądając składy drużyn mozna zauważyc ze koniec Strajku w NBA zaowocuje tym iz ... najlepszy strzelec drużyny z Milanu - Danilo Gallinari , który zdobywał ponad 17 pnk na mecz wraca do Amaryki . Dodając do tego iz drugi strzelec ekipy Wloskiej - Malik Hairston (13.5 pkt/mecz) jest kontuzjowany mozna smiało grac dwojeczke. Real Madrid takze straci dwoch zawodnikow Ibake oraz Fernandeza, ale akurat CI zawodnicy nie wnosili do zespolu zbyt wiele ( Fernandez wiecej byl u lekarza niz gral ) . Mocna defensywa gosci oraz swietni gracze : Rodrigez, Carrol czy tez Pocius powinni dzis pociagnac gosci do zwyciestwa na ciezkim terenie we Wloszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Pau Orthez - Strasbourg

Data: 2.12.11r 20:00

Typ: 2

Kurs: 2.25

Bukmacher: Bwin

Analiza: Dzisiaj rozgrywane będą dwa spotkania w lidze francuskiej koszykówki mężczyzn, z których wybrałem to rozgrywane wcześniej, bo o godzinie 20:00 Zmierzą się w nim zespoły Pau Orthez oraz Strasbourg. Faworyta w tym spotkaniu bukmacherzy widzą w postaci gospodarzy, jednak ja jestem innego zdania i stawiam na gości ze Strasbourga. Kurs nie jest za wysoki, jednak jak na taki mecz, warto "zaryzykować" i postawić na według mnie bardzoo pewny mecz. Statystyki jasno mówią, że wygrać powinni goście, jednak czy tak naprawdę będzie, to się dopiero okażę. Ja na to liczę. Strasbourg po 8 spotkaniach zajmuje 9 pozycję z dorobkiem 4 zwycięstw i 4 porażek. U siebie wygrali 3 mecze oraz jedno przegrali, a na wyjazdach na odwrót, co łatwo obliczyć. Warto jednak spojrzeć na to z kim Strasbourg grał na wyjazdach. W swoim pierwszym meczu wyjazdowym, Strasbourg przegrał z reprezentantem Euroligi Sluc Nancy 62:67. W kolejnych spotkaniach Strasbourg przegrał z Orleans 66:73, oraz 70:80 z Chalon sur Saone, a ostatnio Strasbourg wygrał minimalnie 79:78 z Poitres, co według mnie będzie początkiem kolejnych zwycięstw Strasbourga. EB Pau - Orthez po 8 kolejkach zajmuje ostatnią - 16 pozycję. Na swoim koncie mają jedno zwycięstwo, 2 remisy i 5 porażek. We własnej hali EB Pau - Orthez jeszcze nie wygrali, a swój najlepszy rezultat przyniósł im mecz z Nanterre z którym zremisowali 73:73. Warto jednak dodać, że Nanterre jest przedostatnią "siłą" ligi. Co więcej EB Pau - Orthez przegrali u siebie z Le Mans 73:83, 78:88 z Paris oraz 89:100 z Cholet. Obydwie drużyny zagrały na terytoriach, na którym im przyjdzie grać dzisiaj mecze z wymagającymi przeciwnikami, jednak biorąc pod uwagę ogólne statystyki, postanawiam dzisiaj grać na Starsbourg, który w lidze prezentuje się po prostu lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Spotkanie: Kotwica Kołobrzeg vs Turów Zgorzelec

Typ: 1

Kurs: 3,55

Buk: Expekt

Data/godzina rozpoczęcia: 02-12-2011/20-00

Analiza:

Spotkanie inaugurujące rundę rewanżową Polskiej Ligi Koszykówki. Faworytem bukmacherów są goście jednak należy moim zdaniem skupić się również na innych aspektach. Turów przewodzi w lidze. Wygrali dotychczas dziesięć spotkań, dwukrotnie przegrywając. W ostatnim ligowym meczu rewelacyjnie się spisali. Pokonali różnicą 50 pkt-ów Polpharmę. Jednak już we wtorek grali w europejskich pucharach gdzie musieli uznać wyższość utytułowanej Alby Berlin. Rewanż już w następnym tygodniu, a więc dużą niewiadomą będzie ich forma w tym meczu. Kotwica Kołobrzeg biorąc pod uwagę sześć ostatnich spotkań połowę z nich przegrali, i połowę wygrali. W lidze są na siódmym miejscu. W spotkaniach u siebie są silną drużyną. Jeden z koszykarzy gospodarzy powiedział: ,,Nie obawiamy się powtórki ze Starogardu kiedy to Turów bardzo pewnie wygrał. Jesteśmy dobrym zespołem, znamy swoją wartość. Potrafimy walczyć m.in. na wyjazdach i w Zgorzelcu postawiliśmy gospodarzom twarde warunki. Wierzymy w siebie i trenerów. Zrobimy wszystko, aby znowu wygrać''. Kotwica ma wyrównany skład, może liczyć na wsparcie kibiców, którzy śpiewają Oo oo oooo do boju Kotwico ... Biało - Niebiescy fani tutaj zebrani ... śpiewają TO! Oo oo oooo. W bezpośrednich spotkaniach przewodzą zgorzelczanie. Jednak w ostatnim meczu Kotwica przegrała różnicą zaledwie dwóch punktów, a co za tym liczę, że dziś stać ich na wygraną-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Krasnye Krylya - Astana Tigers

Data: 03.12.2011 14:00

Typ: 2

Kurs: 3.54

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Na dzień dzisiejszy wybrałem kilka spotkań koszykówki, z których to na analizę postanowiłem wybrać mecz Zjednoczonej Ligi VTB, w ramach której dojdzie dzisiaj do pojedynku pomiędzy takimi drużynami jak Krasnye Krylya i Astana Tigers. Drużyny chyba niewielu osobom znane i może właśnie daltego postanowiłem opisać ten mecz. Co prawda równie ciekawie zapowiada się starcie Khimki Moskwa z Żalgirisem Kowno, jednak ja ze względu na lepsze statystyki wybrałem spotkanie Krasnye Krylya - Astana Tigers. Stawiam tutaj na gości z Kazachstanu, którzy w lidze wygrali 3 razy oraz ponieśli 2 porażki. Ich mecze wygrane to starcia: na samej inauguracji ligi właśnie z Żalgirisem 86:78, 92:72 z Kalev oraz ostatnio 80:69 z Niżnym Nowogrodem. Oglodałem ten mecz i powiem, że Barys Astana nie ma złego zespołu, może nieco zbyt mała ławka rezerwowych, jednak dopóki gracze z pierwszej piątki nie faulują, jest nieźle i dzisiaj liczę na to samo. Ich rywalem będzie Krasnye Krylia, która w lidze wygrała 2 razy, a były to mecze z Niżnym Nowogdorem (u siebie) 75:70 oraz także na własnym parkiecie 81:76 z Kalevem. Pozostałe 3 mecze to porażki, jakie Krasnye Krylia poniosła na Litwie z Żalgirisem 82:84, 72:80 z Budweldnikiem na Ukrainie oraz ostatnio w Kazaniu z tamtejszym Unicsem 65:76. Nie są to złe wyniki, a szanse w tym meczu jak dla mnie wynoszą 50/50, jednak ze względu na duży kurs postanowiłem zagrać na Kazachów, którzy ostatnio mnie nie zawiedli w spotkaniu w Nowogrodzie. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie podobnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga ACB ,

 

04.12.2011 12:30

 

Asefa Estudiantes - Unicaja Málaga

 

TYP: 1

KURS: 2,30

BUKMACHER : Unibet

 

Postaram się troche odświeżyć temat analizując ciekawe spotkanie jakie dziś zostanie rozegrane w Madrycie. Goście nękani plagami kontuzji przyjadą dziś bez trzech ważnych graczy . Do kontuzjowanego Rowlanda dołączyli Darden i Valters . Nie muszę chyba pisać jak ważna jest gra tych dwóch zawodników , gdyż na dzień dzisiejszy goście pozostają bez rozgrywającego . Kadra zostanie uzupełniona o młodzieżowców , ale są oni jeszcze nie ograni na takim wysokim szczeblu rozgrywkowym. Do tego dochodzi jeszcze zmęczenie po cięzkim meczu w środku tygodnia z Zalgirisem przegranym 67-65. Gospodarze może i nie są jaką wielką drużyna , ale u siebie grają solidnie , w zeszłym sezonie ograli drużynę z Malagi dwukrotnie , wygrywając u siebie 78-69 , dziś liczę na słaby dzień ekipy gości , brak podstawowych zawodniów i zaangażowanie gospodarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Kolossos Rhodes - Kavala

Data: 04.12.2011 16:00

Typ: 2

Kurs: 3.23

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Na niedzielne spotkanie wybrałem mecz ligi greckiej, w ramach której zagrają ze sobą dwa nieznane szerzej zespoły, które w tym sezonie zaskaują na plus, ponieważ ich bialnse są nadspodziewanie dobre. Kolossos Rhodes zajmuje w lidze 5 miejsce, a ich jedyną porażką zakończyło się spotkanie z Olympiakosem Pireus, czyli jednym z dwóch głównych pretendentów do mistrzostwa. Bo drugim jest Panathinaikos Ateny, z którym Kavala, czyli zespół na który stawiam tego dnia wygrała. Kavala w lidze zajmuje też dobre 3 miejsce, niby lepsze od Kolossos Rhodes, ale Kavala ma jeden mecz rozegrany więcej stąd też ich wyższa pozycja. Kolossos Rhodes w swoich meczach u siebie wygrywało dwukrotnie: 72:67 z wiceliderem Panioniosem oraz 77:73 z KAO Dramas (bilans 1:5), a na wyjazdach Kolossos Rhodes pokonało będący w kłopotach finansowych Aris Saloniki 75:66 oraz Ikaros Esperos 93:84 (bilans 1:5). Z drugiej strony Kavala, która jako jedyna druzyna w lidze pokonała "Koniczynki", lecz która zanotowała już dwie porażki z Ilisiakos Athens 67:68 (bilans 3:3) oraz 67:78 z Peristeri BC (bilans 3:2), a także wygrali 70:59 z Marousi, które jest outsiderem ligi. Obydwie porażki Kavali miały miejsce na wyjazdach, a Kolossos u siebie jeszcze nie przegrało, jednak każda seria ma swój koniec i ja właśnie tak przewiduję tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron Basket Liga ,

 

04.12.2011 18:00

 

Energa Czarni Słupsk - Siarka Tarnobrzeg

 

TYP: Energa Czarni Słupsk -8,5 pnk

KURS: 1,85

BUKMACHER: Unibet

 

Zapowiada się ciekawy mecz. Siarka jest w tym sezonie bardzo nieprzewidywalną drużyną. Ostatnio pokonała po dogrywce Anwil i wygrała jednym punktem w Sopocie Trefla. Aktualnie notuje serię czterech zwycięstw. Napewno postawa tej drużyny jest zaskoczeniem na plus. Przede wszystkim jest to drużyna bardzo ofensywna , grająca szybka i ładną dla oka koszykówke , ale nie zmienia to faktu, że dziś to gospodarze ze Słupska są zdecydowanym faworytem . Czarni po fatalnym występie 13 listopada we własnej hali i porażce z Zastalem , notują serie 3 zwyciestw z rzędu. Pierwszą rundę rozgrywek zakończyli na drugim miejscu z bilansem 9-3 . W Tarnobrzegu w pierwszyjm meczu Czarni wygrali bez najmniejszych problemów 93-81 , natomiast ostati mecz tych drużyn na parkietach w Słupsku zakończyl sie pogromem , Siarka uległa wtedy 96-66. Dziś pewnie tak wyrażnej przewagi gospodarzy nie będzie ale handi pokryja spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka austria bundesliga 19-00 5.12.2011

BC Vienna - Gmunden

typ: -9pkt Gmunden

2.17

Pinnacle

analiza

Dziś w spotkaniu konczacym dziesiata kolejke w austryjackiej koszykarskiej bundeslidze BC Vienna zagra na wlasnym parkiecie z druzyna Gmundenu. Druzyna ze stolicy Austrii, dzisiejsi gospodarze zajmuje aktualnie trzecie od konca, 9. miejsce w lidze. Druzyna z Wiednia sposrod 9 rozegranych kolejek wygrala zaledwie 3 spotkania. Gmunden jest jak do tej pory rewelacją rozgrywek, gmunden przegrali w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie i pewnie przewadza ligowej stawce. Przegrali tylko na inauguracje rozgrywek, od osmiu meczow pozostaja nie pokonani. Ponadto druzyna ta nie tylko wygrywa, lecz wrecz deklasuje swoich rywali.

27/11-11 ABL Swans Gmunden vs. Gussing 89:64

19/11-11 ABL Traiskirchen vs. Swans Gmunden 75:88

13/11-11 ABL Dukes Klosterneuburg vs. Swans Gmunden 79:79

86:88 (OT)

07/11-11 ABL Swans Gmunden vs. Kapfenberg 93:84

30/10-11 ABL St Polten vs. Swans Gmunden 72:88

26/10-11 ABL Swans Gmunden vs. WBC Wels 73:66

16/10-11 ABL Swans Gmunden vs. M. Oberwart 66:49

10/10-11 ABL Furstenfeld vs. Swans Gmunden 64:82

 

Druzyna z Wiednia spisuje sie duzo gorzej, co wiecej w ostatnim czasie przezywa chyba lekki kryzys formy. Przegrali oni dwa ostatnie spotkanie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze zdecydowanymi faworytami tego spotkania beda goscie. Rowniez bilans spotkan pomiedzy ekipami wskazuje na Gmunden, ktorzy w Wiedniu wygrali piec ostatnich meczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Asseco Prokom Gdynia - Olimpija Ljubljana

Data: 07-12-11 20:45

Typ: 2

Kurs: 10

Bukmacher: Bwin

Analiza: Od razu rzucił mi się w oczy kurs proponowany nam tego dnia na drużyny z Ljubljany, jaki podają bukmacherzy. Nie jest to zła drużyna, a nawet zaryzykuję, że jedna z najlepszych w Europie. Poukładana z dobryki graczami, którzy potrafią zapewnić jej zwycięstwo w znacznie trudniejszych meczach niż ten z Prokomem, który w Eurolidze jeszcze nie wygrał. Ja jednak na nich postawie, ze względu na właśnie bardzo duży możliwy zysk. Nie odstrasza mnie kryzys finansowy, z jakim borykają się władze klubu ze Słowenii, a którego skutkiem było odejście kilku znanych koszykarzy. Odszedł między innymi ratko Varda, znany kibicom z Trójmiasta. Ratko wybrał ofertę Azowmaszu Mariupol i od teraz tam będzie grać. Co więcej z klubu odeszli: obrońca Dany Green oraz rozgrywający Ben Woodside. Niestety kontuzjowany jest Dino Murić, więc i on nie wystąpi w tym spotkaniu. Można liczyć za to na takich graczy jak: młody koszykarz z Finlandii, który na Eurobaskecie potwierdził swoją wysokąwartość. Oprócz Sasu Salina, ciężar gry na siebie musi wziąć lider zespołu Aleksandar Capin, a także David Bertans. Do dorobku, swoje "trzy grosze" dołoży zapewnie Amerykanin Deon Thompson. Ze znanych jest jeszcze Chorwat Damir Markota oraz Jaka Blazić. Bez wątpienia, Olimpija Ljubljana nie jest juz tak groźnym zespołem, jakim była jeszcze niedwano, jednak mimo wszystko pozostali gracze nie oddadzą tego meczu zbyt łatwo. Pozostali są także doświadczeni i grać w koszykówkę potrafię. Co prawda zespół uzupełni grono młodszych kolegów, którzy z Euroligą nie mają jeszcze zbyt wiele wspólnego, lecz mam nadzieję, że zdadzą ten "egzamin". Prokom w Eurolidze przegrał wszystkie spotkania, a było ich sześć, natomiast Olimpija Ljubljana wygrała jeden z sześciu, a było to starcie w Słowenii z Prokomem, gdzie Olimpija Ljubljana wygrała 70:62. Oby teraz nie było rewanżu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka Euroliga

07.12.2011 20:45

Asseco Prokom - Union Olimpija

typ: Asseco -22,5 pkt

kurs: 3.25

buk: Bet365

 

Dla Prokomu jest to ogromna szansa na odniesienie pierwszego zwycięstwa na parkietach Euroligi.Do Gdynii przyjeżdża zespół,który odniósł tylko jedno zwycięstwo i to właśnie z polską drużyną 70:62.W drużynie jednak są ogromne kłopoty z rosterem.Z zespołu odeszli Green, Varda, Markota i Woodside.Nie wystąpią również kontuzjowani Goran Jagodnik i Dino Murcić.Trener Saso Filipovski będzie więc miał do dyspozycji zaledwie sześciu zawodników którzy coś grali w Eurolidze,Gezima Morinę,który grał minutę i resztę kompletnych debiutantów.Dodatkowo Izraelczyk Rothbart ma jakieś problemy.

Asseco zagra pełnym składem na czele z takim zawodnikami jak Montiejunas, Laffayette, Lapeta, Zamojski, Hrycaniuk czy Blassingame.Myślę,że wezmą solidny rewanż i wygrają bardzo wysoko.Polecam ten typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka 7.12.2011r 21:00

Nancy - Fenerbache Ulker

typ: 2/2

2.0

Gamebookers

Analiza

Dziś w spotkaniu ósmej kolejki fazy grupowej koszykarskiej euroligi nancy na wlasnym parkiecie podejmie druzyne turecka ekipe fenerbache ulker stambul. Sytuacja w grupie A Euroligi jest bardzo ciekawa. Wszystkie zespoly maja jeszcze szanse na awans do kolejnej fazy. Aktualnie turecka ekipa piastuje pozycje lidera, z bilansem 4:3. Nancy zajmuje ostatnia, szosta pozycje lecz ma zaledwie o jedno zwyciestwo mniej od turkow. Stawka w grupie A jest bardzo wyrownana i pojedyncze wyniki beda decydowac o awansie. Druzyna Ulkeru ostatnimi czasy wyraznie gra coraz lepiej. Turecka ekipa wygrala swoje trzy ostatnie spotkania. Nancy w tym sezonie w eurolidze jeszcze nie przegralo, teraz jednak decydowac sie bedzie to kto awansuje do kolejnej rundy euroligi, wiec wszystkie druzyny beda grac bardzo skoncentrowane, a nie ma co ukrywac turecka ekipa dysponuje, przynajmniej w moim odczuciu jest ekipa silniejsza personalnie. Fenerbache musi dzis wygrac, wtedy bedzie duzo blizej awansu do kolejnej rundy, udzial w kolejnej rundzie nie bedzie zalezny od wynikow dalszych kolejek. Sadze, wiec ze z Francji Ulker wywiezie zwyciestwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Galatasaray : Siena

Typ : Siena

Kurs : 2,70

Buk : Sportingbet

Godzina : 19.00

Analiza :

 

Mój pewniak na jutro to mecz koszykarski Galatasaray kontra Siena.

Stawiam na gości i uważam to za naprawdę świetny bet ze zdecydowanie zbyt wysokim kursem z którego warto skorzystać i to za grubsze pieniądze.

Galatasaray ma na koncie zaledwie trzy wygrane i już aż cztery porażki.

Nie wygrali jednak z żadnym sensownym zespołem tylko z Asseco i Union Olimpiją a to sa słabiaki w obecnym momencie.

Tak więc jest z nimi naprawdę kiepsko, szczególnie że z mocniejszymi rywalami dostają baty i to srogie.

Dzisiaj zagrają z jednym z najlepszych obecnie zespołów w Europie czyli Sieną.

Siena gra koszykówkę totalną polegającą przede wszystkim na zmasowanej grze ofensywnej i stąd takie wyniki jak w NBA w ich wykonaniu.

I dzisiaj może być podobnie.

Oni wygrali 5 spotkań, przegrali tylko 2 i biją się z Unicsem o drugie miejsce w grupie.

Stawiam na nich, szczególnie że u siebie zlali Galatę aż 26 punktami - 103:77.

To pokazuje różnicę poziomów między tymi drużynami i to będzie widać też jutro.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: koszykówka, Euroliga

Spotkanie: Galatasaray vs Siena

Typ: 2/2 (HT/FT)

Kurs: 4,00

Buk: Bet365

Analiza:

Dziś o godzinie 19:00 dojdzie do pojedynku pomiędzy Galatasaray i Sienią w Eurolidze. Siena ma już zapewniony awans ale moim zdaniem mimo tego dziś spokojnie wygra z drużyna z Turcji bo ma lepszy skład i na pewno ten mecz będą chcieli wygrać. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 103:77 dla Sieny, a więc pogrom. Galatasaray w ostatnich 5 meczach wygrało zaledwie dwa razy, w tym raz po dogrywce ze słabym Prokomem który w tym sezonie Euroligi wygrał zaledwie... raz, a drugie zwycięstwo z Union Olimpiją było aż 9 punktami, z drużyna która także wygrała raz... Siena za to w ostatnich 5 meczach wygrała 3 razy, raz przegrała z liderującą Barceloną i raz z trzecim Kazaniem i były to jedyne przegrane w tym sezonie w Eurolidze Sieny. Jak na razie Galatasaray u siebie wygrało aż jeden razy i był to mecz z Prokomem wygrany po dogrywce. Siena za to tylko raz przegrała na wyjeździe i było to z jedno z najmocniejszych ekip czyli Barceloną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euroliga koszykowka 8.12 20:45

Real Madryt - Maccabi Tel Awiw

typ; +8 pkt Maccabi

2.0

Pinnacle

Analiza

Dziś w spotkaniu osmej kolejki euroligi Real Madryt na wlasnym parkiecie podejmie Maccabi Tel Awiw. Obydwie te druzyny zapewnily juz sobie udzial w dalszej rundzie euroligi, pozostala im wiec walka o jak najlepsza lokate, a co za tym idzie jak najlepsze rozstawienie w kolejnej rundzie. Sytuacja obydwu druzyn jest podobna, maja na swoim koncie tyle samo zwyciestw, ta ktora dzisiaj wygra obejmie przodownictwo w stawce grupy. W ekipie Realu nie wystapia juz Ibaka i Rudy, ktorzy z powodu zakonczenia lockoutu w nba wracaja do usa. Real przystapi wiec do tego meczu znacznie oslabiony, obaj zawodnicy byli pierwszoplanowymi postaciami. Kurs na Maccabi to zupelnie nie porozumienie, tym bardziej, ze w pierwszym meczu triumfowali zawodnicy z tel awiwu i tym bardziej, ze Real zagra w tym meczu w nie pelnym skladzie. Rowniez bilans spotkan pomiedzy obiema druzynami wskazuje raczej na przyjezdnych. Maccabi wygralo 2 z 3 ostatnich spotkan z Realem w Madrycie. Sadze, ze dzis Maccabi wywiezie cenne zwyciestwo z Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Spotkanie: Politechnika Warszawska vs Energa Czarni Słupsk

Typ: 1

Kurs: 5,25

Buk: Bwin

Data/godzina rozpoczęcia: 10-12-2011/18-00

Analiza:

Spotkanie szóstej kolejki Tauron Basket Ligi. Zdaniem bukmacherów faworyt jest jeden, jednak koszykówka to dyscyplina nieobliczalna o czym świadczy wczorajsza wygrana Poznania nad Turowem Zgorzelec. Warto dodać, że Poznaniacy grali na wyjeździe. Wygrali zaledwie różnica jednego punktu, jednak liczy się zwycięstwo. Nie ma co ukrywać, że gospodarze dzisiejszego starcia są w kryzysie. Mają problemy finansowe, zajmują ostatnie miejsce w tabeli, nie potrafią wygrać spotkania od kilku kolejek. Dziś uważam, że najwyższy czas na przełamanie tej fatalnej passy. Dziś z pewnością będą mogli liczyć na wsparcie kibiców. Teraz rozegrają kilka spotkań na Torwarze, a co za tym idzie gra u siebie być może pomoże im podnieść morale. W bezpośrednim starciu drugiej kolejki wówczas gdy dwie drużyny zagrały ze sobą Politechnika przegrała różnica dziewięciu punktów, jednak przez większość spotkania kontrolowali przebieg meczu, o porażce zadecydowała przede wszystkim ostatnia kwarta. W tamtym meczu pierwsze skrzypce grali: Hinson, Burrell, Weaver, Česnauskis. Energa to drużyna posiadająca potencjał. Po ewentualnej wygranej w dzisiejszym meczu mogą ,,wskoczyć'' na pierwsze miejsce w lidze. Jednak jestem zdania, że nie będzie tak łatwo. ,,Doskonale pamiętamy tamto spotkanie , kiedy to nasi rywale trafiali bardzo trudne rzuty, przez co naprawdę długo utrzymywali się w grze i czuli, że mogą powalczyć z nami o zwycięstwo. Uważam jednak, że teraz jesteśmy dużo lepszym zespołem, niż w tamtym okresie. To był nasz dopiero drugi mecz w sezonie i sporo się od tego czasu zmieniło, gramy dojrzalej i skuteczniej. Jeśli podejdziemy do sobotniego spotkania w Warszawie tak, jak do ostatnich meczów w Słupsku, to nie powinniśmy mieć problemów z odniesieniem wygranej'' to wypowiedź Pawła Leończyka przed tym spotkaniem. Niepewny jest występ Zbigniewa Białka. Uważam, że emocje są dziś gwarantowane, dla mniej odważnych proponuję zagrać handi w stronę gospodarzy +11,5 pkt-a po 1,85. Natomiast live na stronie plk.pl-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka ACB 10.12 18:00

Bilbao - Valencia

typ: -2.5 pkt Valencia

3.30

Bet365

Analiza

Dziś w spotkaniu jedenastej kolejki ligi hiszpanskiej ACB Bilbao na wlasnym parkiecie podejmie zespol Valencii. W tym sezonie w rozgrywkach ligowych, przynajmniej jak do tej pory lepiej radzi sobie Valencia, dlatego dziwi mnie tak zdecydowany faworyt w postaci zespolu gospodarzy (wedlug bukmacherow). Druzyna z Bilbao legitymuje sie bilansem 4-6, i zajmuje aktualnie 10. pozycje w stawce. Valencia zupelnie odwrotnie, bilans 6-4 i 6. miejsce w lidze. Bilbao sposrod pieciu ostatnich spotkan na wlasnym parkiecie przegralo az trzy. Dwa w eurolidze, z zespolami Fenerbache Ulkeru i co bylo ogromna niespodzianka, w srode z zespolem Cantu. W lidze rowniez niespodziewanie ulegli oni Cajasol. Valencia natomiast sposrod ostatnich szesciu spotkan przegrala tylko z wielkim Realem Madryt na jego hali. W tym sezonie na wyjezdzie druzyna z Valencii przegrala jeszcze tylko minimalnie z Estudiantes. Wygrywala natomiast z takimi druzynami jak Caja Laboral, Lagun Aro czy Murcią. Jednoznacznie ciezko mi tu wskazac faworyta, sklanialbym sie jednak ku Valencii. Widac, ze druzyna Bilbao przechodzi chyba lekki kryzys dyspozycji, przegrali oni z przecietnym Cantu. Nie sadze, aby mieli pozbierac sie po tej niedawnej porazce. Mysle, ze druzyna Valencii wykorzysta dzis nadarzajaca sie okazje i wygra to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: koszykówka, Euro Challenge

13.12.2011, godz. 20.00

Spotkanie: Zorg en Zekerheid Leiden - BC Armia

Typ: under 151,5

Kurs: 1.85

Bukmacher: Expekt

Analiza: Ostatnia kolejka pucharu Euro Challenge w koszykówce panów. W grupie B tych rozgrywek jest już wszystko jasne. Besiktas Milangaz z pierwszej pozycji awansuje dalej, a o 2 miejsce walczą zespoły z Holandii i Gruzji. Gospodarze mają bilans 2-3 i muszą dzisiaj wygrać 4 pkt. by awansować. Armia ma bilans 3-2 i wygrała pierwszy mecz 74:71. Wynik spotkania wydaje mi się trudny do przewidzenia, buki co prawda więcej szans dają gościom, ale nie podejmuje się tutaj na nikogo stawiać. Co ważne to charakterystyka gospodarzy. To bardzo dobrze broniący zespół. w lidze holenderskiej na 11 spotkań tylko 3 overy, w Euro Challenge na 5 spotkań 5 underów, choć 2 mecze kończyły się sumą punktów na poziomie 151. Goście w pucharze na 5 spotkań tylko 2 undery, ale w ostatnim meczu z Besiktasem było 75:77. Trochę niepokoi mnie to, że Gruzini podpisali ostatnio kontrakt z Benjaminem Woodside, który odszedł z Olimpiji. W spotkaniu z Turkami grał az 35 minut rzucił 13 pkt. i miał 7 asyst, bo to pointguard. Tak czy inaczej to bardzo ważny mecz dla tych ekip, liczę na twardą defensywę gospodarzy, bezpośredni mecz o awans do kolejnej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Zorg en Zekerheid Leiden - BC Armia

Data: 13.12.2011

Typ: 2

Kurs: 1.74

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Dzisiaj rozgrywane będą mecze Eurocup'u oraz Eurochallenge, czyli niższa liga międzynarodowa koszykarska. Ja wybrałem tą najniższą ligę, w ramach których spotkają się ze sobą Zorg en Zekerheid Leiden z BC Armią. Faworytem według bukmacherów są goście, a ja podzielam tą opinie, ponieważ ostatni mecz BC Armii udodownił, że stać tą drużynę na bardzo dobrą grę i znacznie lepszą pozycję w tych rozgrywkach. Zorg en Zekerheid Leiden do tej pory wygrywało dwukrotnie. Najpierw na wyjeździe, a później u siebie z niemiecką druzyną Gottingen. Reszta ich meczy to porażki, w tym także ta na wyjeździe z BC Armią 71:74. Jednak biorę pod uwagę ostatni mecz BC Armii, która nieznacznie przegrała u siebie z Besiktasem, który przez większość meczu przegrywał i dopiero w końcówce przechylił szale na swoją korzyść. Bardzo dobre zawody w barwach BC Armii zagrali wtedy przedewszystkim Joakim Kjellbom, który na swoim koncie zgromadził 17 punktów oraz 13 zbiórek, a także po jednej asyście, przechwycie i bloku. Ponadto w BC Armii dobre zawody Richardson, Thomas oraz Woodside. Myślę, że gra Armii z meczu na mecz będzie coraz lepsza, a nowi gracze już powoli rozumieją się z resztą. W tym meczu to udowodnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka Eurochallenge 18:00 13.12.2011

Goverla - Pardubice

typ: 2/2

2.25

Bet365

Analiza

Dziś w spotkaniu ostatniej, szostej kolejki koszykarskiego eurochallengu Goverla na wlasnym parkiecie podejmie czeskie Pardubice. Sytuacja w grupie C jest bardzo zawila. Jedyna pewna druzyna swojego losu to Goverla, ktory awans moze wybic sobie z glowy, przegrala jak do tej pory wszystkie piec spotkan. O dwa miejsca, ktore gwarantuja udzial w dalszej fazie rozgrywek walcza Pardubice, Prostejov oraz Roanne. Te dwie ostatnie druzyny zmierza sie przeciw sobie w ostatniej kolejce. W przypadku ewentualnego zwyciestwa Pardubic, zespol musi liczyc na porazke Prostejova, w przypadku porazki Roanne wszystkie zespoly beda mialy te sama liczbe zwyciestw i o awansie beda wtedy decydowac male punkty. W przypadku porazki Pardubic sytuacja bedzie jasna, do kolejnej rundy awansuja Roanne i Prostejov. A wiec wszystko w rekach koszykarzy z Czech, musza oni dzis wygrac, najlepiej wysoko. Zespol dzisiejszych gospodarzy przegral wszystkie spotkania i jedyne o co dziś walczy to o honorowe zwyciestwo w tym sezonie w rozgrywkach. Duzo bardziej zmotywowani powinni byc dzis Czesi, ktorzy maja realne szanse na awans. W pierwszym meczu wygraly Pardubice. Sadze, ze w dzisiejszym pojedynku rowniez Czesi powinni udowodnic swoja wyzszosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka Eurochallenge

13.12.2011 20:00

Leiden - Armia

typ: 1/1

kurs: 3.20

buk: Bet365

 

Szósta kolejka meczów Eurochallege.W grupie B dojdzie do spotkania pomiędzy holenderskim ZZ Leiden a gruzińską drużyną Armia Tbilisi.Faworytem bukmacherów jak i kolegi,który wyżej typował ten mecz są goście,lecz ja się z tym nie zgadzam.

ZZ Leiden to mistrz Holandii.W rozgrywkach europejskich zanotowali do tej pory dwa zwycięstwa z niemieckim Gottingen oraz przegrali trzy spotkania,dwa z Besiktasem oraz jedno z ich dzisiejszym rywalem 74:71.Mecz ten był niezwykle wyrównany i dopiero w ostatniej kwarcie miejscowi kibice poprowadzili swój zespół do zwycięstwa.W ostatnim czasie problemy zdrowotne mieli dwaj bardzo ważni zawodnicy Shepherd i Keenedy,lecz trener zapowiedział,że obaj będą gotowi do gry.

BC Armia Tbilisi to dobra gruzińska drużyna.W Eurochallenge zanotowali 3 zwycięstwa i 2 porażki,oba z Besiktasem.Zespół jednak opuścił Sundiata Gaines(38min, 16.8ppg, 3.5rpg, 5.5apg, 1.5stl),który powrócił do NY Nets,a kontuzjowany jest zawodnik z Portoryko Diaz(30min, 9ppg, 2rpg, 4.5apg, 1.5stl).Były to niezwykle ważne ogniwa w tej drużynie,którzy w poprzednim meczu z Leiden zanotowali łącznie 30 punktów i 10 asyst.Wprawdzie do zespołu dołączył były zawodnik Union Olimpija Woodside,lecz nie jest to ta sama klasa co Gaines.W tym meczu nie wystąpią również Cliff Hawkins i Matt Freije .Wydaje mi się,że gospodarze wygrają ten mecz,ale ja zaryzykuje i postawię,że będą prowadzić również po dwóch pierwszych kwartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka Euroliga

14.12.2011 20:45

Milano - Spirou Charleroi

typ: Milano -13.5

kurs: 2.60

buk: Bet365

 

Faza grupowa Euroligi zbliża się ku końcowi i teraz będziemy świadkami ostatecznych rozstrzygnięć.W grupie D o czwarte miejsce walczyć będą drużyna Milanu z Partizanem.Warunkiem dla włoskiej ekipy jest jednak dzisiejsze zwycięstwo z Charleroi,a także porażka zespołu ze stolicy Serbii,która gra z Realem.Obie te drużyny zagrają ze sobą w ostatnim spotkaniu i będzie do decydujący pojedynek.

Myślę,że kursy na dzisiejsze spotkanie dobrane przez bukmacherów są adekwatne do obecnej sytuacji.Może ktoś powiedzieć dlaczego,przecież z drugiej aktualnie drużyny włoskiej odszedł lider Galinari,który powrócił do NBA.Tak to prawda,lecz Milano zagrało już dwa mecze bez niego,a w ekipie belgijskiej zabraknie zdecydowanie kluczowego zawodnika jakim niewątpliwie jest Demond Mallet.Jest to zawodnik najlepiej punktujący,asystujący i przechwytujący,a także spędzający na parkiecie najwięcej minut.Jego strata jest dla Charleroi bardziej bolesna niż strata Galinari przez Milan.Dodatkowo nie wystąpi także Broyles,zawodnik,który rozegrał dwa mecze w Eurolidze,a jego średnia to 20 minut,10 punktów i to jest kolejny ważny gracz,który z powodu kontuzji nie zagra w tym meczu.Wprawdzie Beghin(18.1min, 7.6ppg, 3.8rpg) i Shengelia(17.6min, 7.9ppg) podobno mają zagrać,lecz na pewno nie są oni w 100% zdrowi i nie wiadomo czy trener zaryzykuje i da im pograć dłużej.

Myślę,że pierwszy mecz bez Mallet'a będzie dla gości drogą przez mękę i przegrają to spotkanie bardzo wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka 1. liga polska 18-00 14.12.2011

Rosa Radom - Sudety Jelenia Gora

typ; -18.5 pkt Rosa Radom

1.85

ToBet

Analiza

Dziś w spotkaniu czternastej kolejki polskiej, pierwszej ligi koszykowki Rosa Radom na wlasnym parkiecie podejmie zespol Sudetow Jelenia Gora. Radomianie nie graja na miare oczekiwan swoich dzialaczy i kibicow. Zespol mial walczyc o awans, tymczasem zajmuje dopiero 6. miejsce w ligowej stawce. Druzyna Sudetow to beniaminek pierwszej ligi. Sudety jak do tej pory w trzynastu spotkaniach wygrali zaledwie dwa razy i plasuja sie na 13. pozycji w ligowej stawce. Ponadto druzyna z Jeleniej Gory gra ostatnimi czasy coraz gorzej. Przegrali oni ostatnio roznica 10 punktow ze slaba druzyna mosiru krosno u siebie, na wyjezdzie ulegli polonii przemysl roznica 31 punktow, i przegrali u siebie z Kutnem dziewietnastoma punktami. Do Radomia przyszedl nowy trener Mariusz Karol, ktory ma odmienic losy druzyny. Wszyscy zawodnicy Rosy beda chcieli pokazac sie nowemu trenerowi i zaprezentowac sie dzis jak najlepiej, tym bardziej, ze bedzie to dla niego pierwsze spotkanie w roli szkoleniowca u siebie. Rosa chyba powoli odzyskuje wlasciwy rytm gry, awansowala do kolejnej rundy pucharu polski, pokonala w lidze Polonie Przemysl i Mosir Krosno, z ktorymi to ich dzisiejsi przeciwnicy w ostatnich kolejkach przegrywali. Sadze, ze dzis radomianie pokaza wreszcie na co ich stac i pewnie wygraja dzisiejszy mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galatasaray - Olimpija Lublana AH (0:22,5) 1 1.83

 

Dziewiąta kolejka Euroligi, mecz pomiędzy Tureckim Galatasaray Stambuł a Słoweńską Olimpiją Lublana. Zdecydowanym faworytem w tym meczu są gospodarze, którzy jeśli wygrają to spotkanie zagwarantują sobie awans z grupy. No i prawda jest taka że nie ma innej możliwości niż wygrana Galatasaray, a z racji na kilka niepowodzeń u siebie (przegrane z Unicksem, Barceloną i Sieną 4 punktami), oraz to ze hala będzie dziś na pewno wypełniona po brzegi liczę na wysokie zwycięstwo. Gospodarze mają bilans: trzy zwycięstwa i pięć porażek, goście jedno zwycięstwo i siedem porażek, w pierwszym meczu Galatasaray wygrał na wyjeździe z Olimpiją dziewięcioma punktami, by dalej liczyć się w walce o awans Słoweńcy musieli by wygrać to spotkanie przynajmniej tymi dziewięcioma punktami, inaczej i tak ich szanse będą minimalne. Jednak nie ma na to najmniejszych szans, w Lublanie mają ogromne problemy finansowe, opuściło ich kilku bardzo ważnych zawodników: Green, Capin, Woodside, Varda i Markota, natomiast pozyskali Mocnika. Są to ogromne osłabienia, do tego nadal do gry gotowi nie są Jagodnik i Muric, u gospodarzy nie wiadomo czy zagra Shipp. Dziś Turcy mają o co grać, wiedzą o co walczą, z tak osłabionym rywalem liczę dziś na pogrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...