Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkanie : KS Budowlani Organika Łódź - Impel Gwardia Wrocław

Typ : 1

Kurs : 2,30

Bukmacher : Expekt

Godzina : 18.00

Analiza :

 

Mecz drużyn które w tym sezonie będą walczyć do końca by nie znaleźć się na miejscach spadkowych. Jak na razie ta sztuka obu klubom się udaje Organika Łódź jest ósma, natomiast Gwardia Wrocław siódma jednak obie drużyny nie mają jakiejś wielkiej przewagi nad zespołami ze strefy spadkowej czyli Białymstokiem i Mielcem dlatego dzisiejsze spotkanie jest niesamowicie ważne dla obu ekip.

Ja mimo, że bukmacherzy większe szanse w tym starciu dają ekipie z Wrocławia postawię na Organikę. Łodzianki ostatnio przegrali 4 mecze z rzędu ale grali z rywalkami z czołówki (Trefl, Muszyna, Bielsko-Biała czy Dąbrowa Górnicza) dlatego dzisiaj ważne jest zwycięstwo ekipy prowadzonej przez Mauro Mesacciego. Mimo, że w pierwszym meczu tych drużyn Gwardia wygrał łatwo 3-0 w nieco ponad godzinę dzisiaj liczę, że to spotkanie będzie zdecydowanie bardziej zacięte i kto wie może nawet zakończone w tie-breaku, bo takie spotkanie uznawane są mianem meczem za "sześć punktów".

Łodzianki mają jeden atut, grają u siebie, wrocławianki w tym sezonie na wyjazdach bowiem grają słabo, zdobyli raptem jeden punkt grając z Białymstokiem i oczywiście przegrali wszystkie pięć meczów wyjazdowych. Ponadto trzeba przypomnieć, że w poprzednich sezonach Gwardii nie najlepiej się grało w Łodzi, przegrali tu dwukrotnie 3-1 w dwóch poprzednich sezonach oraz raz wygrali w meczu o 5. miejsce, które jednak nie było już tak istotnym spotkaniem dla Organiki.

Dzisiaj łodzianki zapewne zagrają bez swojej najlepiej punktującej zawodniczki Helen Rousseaux, liczę jednak, że to co się stało z belgijką wpłynie mobilizująca na pozostałe koleżanki z drużyny i zespół zagra naprawdę dobre zawody, być może w końcu odblokuje się Karolina Kosek i będzie tą liderką drużyny w tym spotkaniu. Organika bowiem nie jest to zespół, który kadrowo odstępował by od drużyny z Wrocławia i jeszcze kilku innych drużyn, drużyna ma potencjał ale czegoś w niej brakuje, liczę, że dzisiaj pokażą, że są wstanie wygrywać tym bardziej, że wrocławianki jak już wspomniałem wcześniej na wyjazdach nie są już tak groźne jak w meczach we własnej hali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Siatkowka plusliga kobiet 12.12.2011 18:00

Budowlani Lodz - Gwardia Wroclaw

typ: -1.5 seta Budowlani Lodz

3.80

Bwin

Analiza

Dziś w spotkaniu konczacym dziesiata kolejke w pluslidze kobiet Budowlani Lodz na wlasnym parkiecie podejmia zespol Gwardii Wroclaw. W pierwszym spotkaniu, we Wroclawiu triumfowaly gospodynie, wygrywajac gladko 3:0. Sadze jednak, ze dzis powinnismy byc swiadkami zupelnie innego meczu. Obydwie druzyny to sasiadki w ligowej stawce. Organika zajmuje obecnie 8, a Gwardia 7 pozycje. Druzyny dzieli jednak zaledwie dwa punkty, Lodzianki maja wiec szanse na przeskoczenie zespolu z Wroclawia. Widac, ze mimo wyraznego zwyciestwa w pierwszym meczu Gwardii obydwa zespoly prezentuja na parkiecie podobny poziom. Organika duzo lepiej spisuje sie w tym sezonie na wlasnym parkiecie. Lodzianki choc nie potrafily wygrac od czterech kolejek, to w ostatnich spotkaniach mierzyly sie ze scisla czolowka ligi. Zdolaly jednak prawie w kazdym spotkaniu powalczyc, choc nie udalo sie zdobyc punktu, urywaly sety Atomowi Sopot, Aluprofowi Bielsko oraz Dabrowie Gorniczej. Lodzianki beda chcialy dzis zatem przerwac zla passe i zrewanzowac sie gwardzistkom za dotkliwa porazke we Wroclawiu, beda wiec podwojnie zmotywowane. Sadze, ze motywacja, przewaga wlasnej hali przechyli dzis szale zwyciestwa na strone gospodyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka LM

Data: 15.12.2011

Spotkanie: Scavolini Pesaro- Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna

Typ: 2

Kurs: 2,8

Bukmacher: Bwin

Godzina Rozoczęcia: 20:30

Analiza:

 

W dzisiejszym meczy zmierzą sie dwie drużyny które zajmuja obecnie 1 i 2 miejsce w grupie E. Scavolini przewodzi z dorobkiem 6 pkt natomiast drużyna Muszynianki z 5 pkt zajmuje 2 miejsce. Mecz zapowiada się interesująco bowiem obie drużyny maja w swoich szeregach dobre zawodniczki. Przypomne ze w drużynie gospodarzy występuje polska siatkarka Berenika Okuniewska. Scavolini Pesaro słabo sobie w lidze włoskiej natomiast w LM sa niepokonane a w lidze odniosły pierwsze zwyciestko dopiero w ostatnią niedziele natomiast Muszynianka dobrze prezentuje sie na polskich parkietach jak również w Europie. Mam nadzieje ze Muszyna odnotuje 3 zwycięstwo w siatkarskiej LM i wyprzedzi w grupie Scavolini Pesaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fart- Skra (Fart +2.5 seta) 1.72 :plus:

 

Fart jest bardzo niedoceniany przez bukmacherów, a skład ma bardzo ciekawy. Problemem kielczan jest nierówna forma - potrafią ograć faworyta, by za tydzień przegrać z zespołami takimi jak Olsztyn czy Gdańsk. Nie mniej jednak na własnej hali rzadko przegrywają 0-3. Faworytem jest oczywiście Skra, ale po pierwsze część graczy jest zmęczona po Pucharze Świata, a po drugie trener Nawrocki lubi rotować składem, dlatego też zapewne nie obejrzymy najlepszej 6 mistrzów Polski. Uważam, że seta Kielczanie wygrają bez problemu, a kurs na to jest bardzo zachęcający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - PlusLiga - Mężczyźni 2011/12 - Jastrzębski Węgiel vs Resovia Rzeszów

(Suma punktów) under 185,5

 

Już za niedługo, bo za niecałe półtorej godziny dojdzie do hitu Plusligi. Jastrzębie w meczu przyjaźni podejmie na własnym parkiecie Resovię Rzeszów. Siatkarze jeszcze zapewne nie doszli do pełni formy po Pucharze Świata, ale muszą dać z siebie wszystko w ostatnim w tym roku meczu. Myślę, że spotykają się drużyny o podobnym potencjale. Gdybym miał porównywać zawodników na każdej pozycji to zaczynając od ataku, gdzie oba zespoły mają armaty formatu światowego - w ekipie z Rzeszowa doskonale wszystkim znany Georg Grozer, zaś w drużynie gospodarzy Michał Łasko. Na tej pozycji postawiłbym remis, gdyby nie fakt, że Łasko wrócił z morderczego turnieju w Japonii. Dlatego delikatny handicap na stronę gości. Jeśli chodzi o przyjęcie to Lotman z Ahremem wg mnie osobiście ustępują polskiej parze przyjmujących, czyli Kubiak - Bartman, choć Zbyszek asem w przyjęciu nie jest, a obaj Polacy również w nogach mają ten turniej. Lotman co prawda również był w Japonii, ale zbyt dużo minut tam nie rozegrał. Na pozostałych pozycjach przewagę ma Resovia, bo Tichacek oraz Ignaczak wg mnie przewyższają poziomem swoich vis a vis w Jastrzębiu. Tak, jak wszyscy powtarzają - w tym meczu o zwycięstwie zadecyduje zagrywka. W tym fragmencie również postawiłbym remis. A więc co przy remisie powinno decydować o zwycięstwie? Myślę, że atut własnej hali powinien pomóc Jastrzębianom w odniesieniu zwycięstwa. Obie drużyny będą dawać z siebie wszystko w serwisie, więc wielce prawdopodobny jest fakt, iż sety nie będą zbyt wyrównane. Dodatkowo, Michał Łasko przyznał, że jeżeli Jastrzębianie wygrają dzisiejsze spotkanie to czeka ich 4 dni wolnego od treningu, przez co będzie mógł spokojnie pojechać do rodziny na święta. Osobiście uważam, że to gospodarze wygrają, ale poprzez fakt, iż mecz może być mniej wyrównany niż by się to wydawało typuję under punktowy. Przewidywałbym 3-1 dla Jastrzębia po niezbyt wyrównanych setach np. do 18. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrzebski-Rzeszow

 

 

Typ:1

Kurs:1.60

 

 

Po dłuższej przerwie postanowiłem znowu zająć się siatkówką a dokładniej Plusligą mężczyzn. Od razu zainteresował mnie mecz na szczycie i chyba hit tej kolejki pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Resovią Rzeszów. Mecz zapowiada się na bardzo zacięty i wyrównany a co za tym idzie bardzo interesujący. Jeżeli chodzi o ligową tabelę to na razie wyżej jest drużyna gości, która plasuję się na trzeciej pozycji z 16 punktami. Gospodarze natomiast mają o trzy oczka mniej od swoich dzisiejszych rywali co daje im aktualnie 5 pozycję z tym, że w ostatnim meczu Jastrzębski Węgiel pokazał, że jest w formie i jest naprawdę klasową drużyną wygrywając z liderami, którzy do tamtego meczu nie stracili jeszcze punktów. W dodatku Resovia dużo lepiej spisuję się przed własną publicznością niż w meczach wyjazdowych co jest kolejnym argumentem przemawiającym za Jastrzębskim, który jest teraz na fali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka

Spotkanie: Trefla Sopot - MKS Muszynianka Muszyna

Typ: MKS Muszynianka Muszyna

kurs: 2.0

buk: Bet-at-home

data/godzina rozpoczęcia: 18.12.2011/14:30

 

Analiza:

Dziś w spotkaniu 11. kolejki plusligi kobiet dojdzie do starcia gigantów naszej ligi. W Ergo Arenie spotkają się gospodarz, aktualny lider tabeli i v-mistrz kraju Atom Trefl Sopot oraz v-lider tabeli, mistrz kraju Muszynianka Muszyna. W pierwszym meczu tych drużyn wygrały mineralne 3-1. Forma Atomówek jest bardzo nie równa. Świadczą o tym chociażby zwycięstwa dopiero po tai-brekach ze słabymi Volley Zurich czy nie dawne z jeszcze szłapszymi siatkarkami z Białegostoku. Mineralne natomiast wygrywają mecz z meczem w naszej lidze(ostatnie trzy mecze wygrane do zera) oraz wiście imponujący sposób w Lidze Mistrzyń ogrywają tuzy europejskiej siatkówki jakimi są drużyny z Moskwy czy Pescaro, i to na ich terenie!!! Bądź co bądź drużyna z Sopotu taką potęgą na dzień dzisiejszy jeszcze nie jest. Za Mineralnymi przemawia także bilans bezpośrednich spotkań. na 5 dotychczasowych spotkań mineralne wygrały aż 4. Reasumując moim faworytem do zwycięstwa są jutro siatkarki z Muszyny za którymi przemawia przede wszystkim mega forma w jakiej się znajdują siatkarki Muszynianki. Atom gra bardzo nie równo, przeplatając naprawdę dobrą grę z mega błędami i przestojami. A to na drużynę z Muszyny może być za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Plus Liga kobiet

Spotkanie: Gwardia Wrocław - Pałac Bydgoszcz

Typ: 2

Kurs: 2.30

Buk: Bet365

Data: 19.12.2011/18:00

 

Plus Liga kobiet. Spotkanie tzw. o 6 pkt ponieważ obie ekipy nie prezentują się najlepiej w obecnym sezonie, a znowu dzieli ich różnica tylko 1 pkt. Dokładniej w tabeli przedstawiają się tak: Gwardia zajmuje przed ostatnie miejsce z 10 pkt na koncie po 10 kolejkach w których zanotowały 3 wygrane i 7 porażek, podczas gdy Pałac ma taki sam bilans wygranych i przegranych meczy lecz mają 1 pkt więcej i ich miejsce to 6. Prawda taka, że w tym sezonie tylko 4 zespoły grają o wysokie cele, reszta będzie się bronić przed spadkiem i dzisiejsza wygrana jednej z drużyn na pewno pozwoli spokojniej podejść do kolejnych meczy. Trzeba zaznaczyć, że u siebie Pałac Bydgoszcz pewnie wygrał z Gwardią 3:0 ( 25:15 ; 25:18 ; 25:15 ). Jak widać była to sromotna porażka Gwardii, ale u siebie za pewne postawią dużo cięższe warunki bo po prostu sprzyja im gra u siebie gdzie stawiły czoła m.in Bielsku-Białej, a z drugiej strony Bydgoszcz często na wyjazdach ma spore problemy. Jednego możemy być pewni w tym spotkaniu nie powinniśmy zobaczyć jednostronnego szybkiego 3 setowego meczu, a w ogóle nie zdziwi mnie tie-break. Ogólnie cięzko w tym spotkaniu wytypować zwycięzce, prawda faworytem są gospodarze ale chyba tylko ze względu na atut własnego parkietu, dla mnie tu kursy powinni oscylować w okolicy 1.85-1.85 dlatego 2.30 na Pałac Bydgoscz to nie jako małe value z którego wydaje mi się szkoda byłoby nie skorzystać. Pewniejszy typ jaki polecam to +1,5 seta na gości również z solidnym kursem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka

Spotkanie: ACH Volley Bled - PGE Skra Belchatow

Typ: +1,5 seta ACH Volley Bled

Kurs: 1,85

Buk: Tobet

Data/godzina rozpoczęcia: 20-12-2011/20-30

Analiza:

W dniu dzisiejszym aktualny mistrz Polski ma szanse zapewnić sobie awans do kolejnej fazy LM. Aby to osiągnąć wystarczy, że pokona w Słowenii zespół ACH Volley Bledu. Drużyna ta potrafiła już niejednokrotnie napsuć sporo krwi polskim drużynom. Mimo tego, że z drużyny, która podbijała serca kibiców w LM niedużo zostało, Słoweńcy wciąż tworzą zgrany i młody zespół, który w każdym meczu stać na niespodziankę. Najlepiej przekonali się o tym właśnie siatkarze z Bełchatowa, którzy na hali w Łodzi przegrywali z Bledem już 0:2, by ostatecznie sięgnąć po triumf. Dziś o to zwycięstwo może być sporo trudniej, gdyż trener Jacek Nawrocki dał odpocząć Marcinowi Możdżonkowi i Michałowi Winiarskiemu. Jestem przekonany, że na tych dwóch pozycjach Skra odczuje brak tych graczy, a zwłaszcza chodzi mi tutaj o Michała Winiarskiego. Wszyscy, którzy oglądali Puchar Świata wiedzieli ile znaczy ten przyjmujący dla naszej reprezentacji - podobnie jest traktowany w klubie. Biorąc pod uwagę fakt, że Słoweńcy ugrali dwa sety w Łodzi oraz osłabienia polskiego zespołu jestem przekonany, że będą w stanie powtórzyć to osiągnięcie również dziś. W ekipie gospodarzy na pewno nie wystąpi kontuzjowany Metevż Kamnik, a pod znakiem zapytania znajduje się występ doskonale znanego polskim kibicom libero - Dana Lewisa. Hala, na której odbędzie się dzisiejsze spotkanie jest w stanie pomieścić 18 tys. kibiców i pomimo faktu, że prawdopodobnie kompletu widzów nie ujrzymy na dzisiejszym spotkaniu, gospodarze poziom sportowy dostosują do mistrzów Polski i nie zostaną bez ani jednego punktu. Wszak, jeśli chcą się dalej liczyć w rozgrywkach Ligi Mistrzów muszą te dla nich bezcenne punkty dzisiaj zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: :siatka:VK Prostejov (W) - ATOM Trefl Sopot (W)

Typ: ATOM Trefl Sopot

Kurs: 1,57

Buk: Betsafe

Data/godzina rozpoczęcia: 21-12-2011/18-00

Analiza:

 

W poprzednim tygodniu w ERGO ARENIE ATOM Trefl Sopot okazał się zdecydowanie lepszym zespołem niż Mistrz Czech VK Modranska Prostejow, wygrywając bez straty seta. Również dzisiaj podopieczne Alessandro Chiappiniego są faworytkami spotkania, ba wszyscy w Sopocie liczą, że uda się to spotkanie wygrać za 3 punkty i nieco poprawić sobie nastroje po porażce w weekend z Muszynianką w Pluslidze.

W pierwszym meczu było widać różnicę klas i nie sądzę, by dzisiaj było inaczej. Trefl to przecież drużyna budowana nie tylko z myślą o rozgrywkach ligowych ale również z myślą o tym by zaistnieć w Lidze Mistrzyń. Mówi się przecież, że Atom Trefl może wystawić nie dwie a nawet trzy równorzędne szóstki, stąd też sporo zawodniczek musi obejść się smakiem. Dzisiaj np. nie zobaczymy Eleonory Dziękiewicz, Izabeli Bełcik oraz Doroty Świeniewicz i wcale nie nazwałbym tego osłabieniem drużyny. Na środku są przecież Corina Ssuschke-Voigt, Maja Tokarska czy Amaranta Fernandez Navarro, na rozegraniu mamy Alisha Glass i Dorotę Wilk natomiast na przyjęciu Megan Hodge, Neriman Özsoy czy Ewelina Sieczka. Więc o osłabieniach raczej nie może być mowy, a brak wspomnianej trójki według mnie jest spowodowany słabszym meczem z Muszyną i chęcią pobudzenia drużyny do lepszej gry.

VK Prostejov jak na razie przegrało wszystkie 3 spotkania, jedynie z Dinamo Kazan potrafili ugrać punkt ale wydaje się, że to spotkanie Rosjanki rozegrały na pół gwizdka, stąd ich zwycięstwo po tie-breaku. Trefl natomiast jeśli dzisiaj wygra dzisiejsze spotkanie mocno przybliży się to wyjścia z grupy. Myślę więc, że jest o co grać, Atom nie tylko chce wygrać by zdobyć kolejne punkty ale też poprawić nastroje w drużynie po wspomnianej porażce z Muszyną i utratą pierwszego miejsca w PlusLidze kobiet. Kurs jak na razie w Betsafe to 1.57 i według mnie warto to zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka Liga Mistrzow Panów 18:00 21.12.2011r

CSKA Sofia - Noliko Maaseik

typ: 0-3

3.50

Gamebookers

Analiza

Dziś w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej ligi mistrzow CSKA Sofia na wlasnym parkiecie podejmie belgijski Noliko Maaseik. Po trzech kolejkach sytuacja obydwu tych zespolow w tabeli grupy A ligi mistrzow jest zgola odmienna, CSKA Sofia z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, Noliko z dorobkiem siedmiu punktow piastuje obecnie pozycje lidera rozgrywek. CSKA Sofia przegralo wszystkie trzy spotkania na wyjazdach z Arkasem Spor 1:3 i Noliko 1:3, i u siebie z Iraklisem 0:3. Noliko wygralo dwa spotkania, przegralo na wyjezdzie z iraklisem 2:3, u siebie pokonalo sofie 3:1 i Arkas Spor w tym samym stosunku. Nie ulega watpliwosci, ze druzyna z bulgarii to zdecydowany outsider tej grupy. CSKa ma juz tylko iluzoryczne szanse na awans do dalszych gier, Noliko jako lider grupy musi wygrac spotkanie z najslabszym zespolem, aby zdecydowanie przyblizyc sie do awansu do dalszych gier, tym bardziej, ze belgow czekaja jeszcze ciezkie mecze z iraklisem i arkas sporem, w turcji. Belgowie to na papierze duzo lepsza druzyna, ktora w dzisiejszym spotkaniu powinna udowodnic swoja wyzszosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Liga Mistrzów kobiet

Spotkanie: Muszynianka Muszyna - Scavolini Pesaro

Typ: Tie-break w meczu

Kurs: 3,10

Buk: Betsafe

Data/godzina rozpoczęcia: 21-12-2011/20-30

Analiza:

 

Liga Mistrzów kobiet. Do ciekawego pojedynku dojdzie w Muszynie gdzie miejscowa Muszynianka podejmie na własnym parkiecie włoskie Scavolini Pesaro. Faworytem na pewno są gospodynie nie tylko ze względu na formę ale i w tym sezonie kadrowo dużo lepiej prezentują się od rywalek. Lubiałem bardzo Scavolini za czasów Skowrońskiej bo ekipe na prawdę mieli dobrą, ale obecnie drużyna jest już słabsza choć na pewno wciąż bardzo groźna, w końcu jak każda włoska ekipa. Muszynianka jest w świetnej formie, wygrywa na każdym froncie, LM to komplet zwycięstw po 1 rundzie, 3:0 z Crvena, 2:3 na wyjeździe z Dynamem i znów 1:3 wyjazdowy właśnie z Pesaro. Ale trzeba zaznaczyć, że włoszki nawiązywały walkę w każdym z setów jednka wygrana na wyjeździe polskiej drużyny robi wrażenie. Kusiło mnie postawić 3:2 dla Muszynianki bo spodziewam się dziś zaciętego meczu, ale pewniejsze wydaje się po prostu tie-break w meczu. Polskie ekipy mają to do siebie ,że lubią zawodzić w meczach gdzie są faworytami, Skra nie dawno się męczyła u siebie to kto wie czy dziś nie będzie podobnego scenariusza w Muszynie. Trzeba też dodać, że kobieca siatkówka jest bardzo nieobliczalna i dla mnie kurs na tie-break jest bardzo zachęcający i warty zaryzykowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.12.2011 18:00

:siatka: Kedzierzyn-Kozle - Itas Diatec Trentino ( 1.5 : 0 )

typ: 2

kurs: 1.70

buk: Betsson

 

We Włoszech niespodziewanie górą była ekipa wicemistrzów Polski (3-2), była to sporego kalibru niespodzianka ale czy dzisiaj stać Zaksę na powtórzenie takiego rezultatu? Według mnie będzie o to bardzo ciężko, tym bardziej, że Trentino przyjedzie do Polski z postanowieniem rehabilitacji za "wpadkę" bo tak to trzeba określić w pierwszym meczu. Nie zdziwię się nawet jeżeli dzisiaj Włosi wygrają w trzech setach, jest to drużna, która przecież w ostatnich latach wygrywa wszystko (siatkarska Barcelona), drużyna, która nie przywykła to porażek.

Pierwszy mecz można rozpatrywać w kontekście szczęścia Polskiej drużyny oraz chyba niedocenienia wicemistrzów Polski przez Trentino. Włosi przecież pamiętają spotkania ze Skrą, gdzie nie mieli raczej problemów z ich pokonaniem i myśleli zapewne, że jeżeli przyjeżdża drużyna teoretycznie słabsza w naszym kraju od Bełchatowa to bez problemu uda się ją pokonać. Zaksa jednak zaskoczyła rywala w niemal każdym aspekcie siatkarskim, znakomicie spisywała się w polu serwisowym, choć wydaje mi się, że taki mecz może się już nie udać Zaksie jak ten we Włoszech. Potwierdziło się to już w weekend gdy dość sensacyjnie polegli z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Pamiętajmy również, że dzisiaj Kędzierzyn-Koźle zagra bez Patryka Czarnowskiego ma środku i jest to według mnie spore osłabienie Zaksy. Trentino Volley przyjedzie więc dzisiaj w celu zmazania plamy na honorze i jak już wspomniałem nie zdziwię się jeżeli wygrają tu nawet 3-0 w setach. Do konkursu polecam jednak typ na handicap -1.5 w stronę Trentino. Kurs 1.70 to chyba obecnie najwyższy jaki można znaleźć na to zdarzenie, choć trzeba też przyznać, że od wczoraj kursy na Trentino poszły w dół i chyba można spodziewać się tej tendencji dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Liga Mistrzów

Spotkanie: Zaksa Kędzierzyn Koźle vs Trentino Volley

Typ: Tie-break w meczu

Kurs: 3,50

Buk: Betsafe

Data/godzina rozpoczęcia: 22-10-2011/18-00

Analiza:

 

Liga Mistrzów. Zaksa Kędzierzyn Koźle podejmuje na własnym parkiecie Trentino Volley. Przed tygodniem niespodziewanie Zaksa wygrała na wyjeździe po tie-breaku, a gdyby nie sędziowie być może skończyło by się 3:0. Ambicja siatkarzy Trentino na pewno została podrażniona i dziś przyjadę dużo bardziej zmobilizowani niż przed tygodniem, a to, że Zakse da się pokonać pokazał ostatnio Olsztyn. Do tego dziś u gospodarzy nie wystąpi Patrtyk Czarnowski co jest na pewno sporym osłabieniem bo jednak Kazimierczak jest słabszym siatkarzem. Kluczem do sukcesu Trentino będzie zatrzymanie atakującego Rouziera. Na pewno też włoska ekipa wzmocni zagrywkę, jest to ich główna broń która co jak co ale zawiodła w tym pierwszym meczu, a siatkarzy do mocnej zagrywki mają kilku i co najlepsze to Kazyiski czy Juantorena to jedni z najlepszych jak nie najlepszy w tej specjalności na świecie. Atut własnego parkietu, mobilizacja aby znów pokonać najlepszą ekipę świata oraz zmazanie plamy po ligowej porażce na pewno pozwolą Zaksie nawiązać walkę i spodziewam się tutaj wyrównanego meczu i kto wie być może znów zobaczymy tie-break. Kurs jest zachęcający właśnie na 5 setów meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka Puchar Rosji 13:30 27.12.2011

Kuzbass Kemerowo - Iskra Odintsovo

typ: 1/1

4.50

Gamebookers

Analiza

Dziś w spotkaniu polfinalowym pucharu rosji zmierza sie Iskra Odintsovo z rewelacja rozgrywek, zarowno ligowych jak i pucharowych w Rosjii Kuzbassem Kemerowo. Od tego sezonu liga rosyjska zostala podzielona na dywizje, zachodnia i wschodnia. W zachodniej na pierwszym miejsu jest wlasnie Iskra, ktora wyprzeda Lokomotiw Belgorod oraz Dynamo Moskwa. Konferencja wschodnia, uwazana przez wielu za duzo silniejsza, rowniez w moim odczuciu takową jest. Prowadzi w niej Zenit, na drugim miejscu, co jest ogromna niespodzianka, znajduje sie jeszcze w ubieglym sezonie broniacy sie przed spadkiem - Kuzbass Kemerowo, ktory wyprzeda takie zespoly jak Fakiel Novy Urengoy, Lokomotiw Nowosibirsk czy Gazprom surgut. Turniej pucharu rosji odbywa sie w Kazaniu, juz bez gospodarza, ktory odpadl wczoraj przegrywajac po tiebreaku z Lokomotiwem Belgorod. W pierwszej rundzie Kuzbass mial latwą przeprawę, wygrał bez straty seta z Dynamo Moskwa. Siatkarze Iskry Odintsovo niemilosiernie meczyli sie z przedostatnim zespolem konferencji wschodniej- Novgorodem wygrywajac dopiero po tiebreaku. Kuzbass biorac pod uwage tegoroczna dyspozycje ma ogromne szanse na zwyciestwo, w obliczu odpadniecia Zenit rowniez na zdobycie calego pucharu Rosji. Widac, ze Iskra przyjechala do Kazania odrobine pod formą, mam nadzieje ze druzyna Kemerowa bedzie w stanie to dzis wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka Grecja A1 18:00 28.12.2011r

Foinikas Syroy - Pamvochaikos

typ: 2/2

4.0

Gamebookers

Analiza

Dziś w spotkaniu dziewiatej kolejki greckiej siatkarskiej ligi A1 Foinikas Syroy na wlasnym parkiecie podejmie druzyne Pamvochaikosu. Niestety przez kryzys finansowy w Grecji role w lidze się odwrocily. Potega greckiej siatkowki - Panathinaikos z bilansem 1-7 zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w lidze. Dzisiejsze spotkanie bedzie hitem kolejki, gdyz spotkaja sie kolejno czwarta i trzecia druzyna ligi. Obie ekipy dzieli w tabeli cztery punkty, wiec nie zamienia sie one miejscami napewno po tej kolejce. Faworytem z racji wlasnego parkietu wydaja sie byc siatkarze Syroy, ja mam jednak nieco odmienne zdanie. O ile dzisiejsi gospodarze dobrze radza sobie w tym sezonie, to na wlasnym parkiecie raczej zawodza. Sposrod trzech rozegranych spotkan u siebie wygrali zaledwie jedno. Przegrywali natomiast z piąta ekipą - Alexandropoulis i liderem - Olympiakosem. Druzyna ich dzisiejszych przeciwnikow przegrala jak do tej pory w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie, z liderem Olympiakosem. Ma na swoim koncie trzy wygrane z rzedu, w tym wlasnie z Alexandropoulisem. Na wyjezdzie odprawili oni rowniez bez straty seta Patras i Lamle. Ponadto druzyna dzisiejszych gospodarzy daleka jest raczej od szczytu formy. Sposrod pieciu ostatnich spotkan wygrala zaledwie dwa i po wspanialym poczatku sezonu systematycznie spada w ligowej stawce. Sadze, ze obecna dyspozycja, jak i forma Syroyu w spotkaniach u siebie stawia w roli faworytow gosci, po takim kursie az zal byloby nie sprobowac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siatka: Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska

29.12.2011 20:30

Typ: Delecta Bydgoszcz -1.5 seta

Kurs: 1,75

bukmacher: Betsafe

 

Bydgoszczanie po serii porażek z zespołami z czołówki Plus Ligi tuż przed przerwą świąteczną gładko pokonali 3-0 "akademików" z Częstochowy. To spotkanie potwierdziło, że zespół Delecty potrafi bez większych problemów pokonać zespoły, które są od niego niżej w tabeli ale gdy przychodzą mecze z Jastrzębskim, Resovią, Zaksą czy Skrą są słabsi i przegrywają.

Delecta jest więc 5 siłą w Plus Lidze i taką też obecnie pozycję w tabeli zajmuje. Politechnika Warszawska natomiast zajmuje 9. miejsce wyprzedzając jedynie Trefl Gdańsk, ostatnio jednak wygrali dwa mecze z Trefelem (3-0) oraz z Częstochową (3-2), choć ten drugi był już w zasadzie przegrany (w trzecim secie 24-18 dla Cze-wy przy 2-0 w setach). Takie mecze jednak nie zdarzają się codziennie i liczę, że dwa zwycięstwa z rzędu to jak na Politechnikę wynik ponad stan dlatego dzisiaj stawiam na pewne zwycięstwo za trzy punkty Delecty.

W pierwszym meczu tych ekip bez większych problemów wygrali przecież siatkarze z Bydgoszczy (3-1) teraz liczę na przynajmniej powtórkę takiego rozstrzygnięcia, choć po tym co widziałem w meczu Delecta - Częstochowa nie zdziwię się jeżeli mecz zakończy się w trzech setach. Delecta to mieszanka doświadczenia z rutyną i co najważniejsze starci gracze jak Marcin Wika czy Stephane Antiga są liderami tej drużyny a młodzi siatkarze tacy jak Andrzej Wrona czy Dawid Konarski doskonale się rozwijają przy tych zawodnikach.

Mój typ to zwycięstwo z handicapem setowym (-1.5) gospodarzy jak już wcześniej wspomniałem ekipa Piotra Makowskiego nieźle radzi sobie z drużynami niżej notowanymi, ponadto ich ostatni mecz z Częstochową kiedy w drugim i trzecim secie nie dali szans drużynie Marka Kardosa bardzo dobrze świadczy o drużynie z Bydgoszczy. Częstochowa przecież nie jest drużyną, która w tak łatwy sposób przegrywa swoje mecze i tym większy szacunek należy się Delecie. Co do Warszawy nie sądzę by seria meczów zwycięskich mogła potrwać dłużej niż to jest obecnie, na wyjazdach ta drużyna albo wygrywa 3-2 (Częstochowa, Sopot) albo przegrywa za trzy punkty, myślę, że dzisiaj będziemy świadkami tej drugiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, PlusLiga

29-12-2011, 17.00

Spotkanie: PGE Skra Belchatow - Trefl Gdansk

Typ: 3:1

Kurs: 4,65

Bukmacher: Expekt

 

Spotkanie Dawida z Goliatem i właściwie to spotkanie powinno zakończyć się wynikiem 3:0 w godzinkę z prysznicem. Skra nie powinna mieć problemów z wygraną w 3 setach, ale jak wiemy gospodarze dość ociężale wchodzą w mecze, które mają się same wygrywać. A przeciwnik to ostatnia ekipa ligi i tak naprawdę liczę, że w pierwszym secie zlekceważą przeciwnika. Szczególnie u siebie Skra wolno się rozkręca. Po pierwszej części rundy zasadniczej Skra jest na drugim miejscu, do lidera - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dwa punkty. Goście wygrali tylko dwukrotnie w sezonie, z Indykpolem AZS-em Olsztyn i Fartem Kielce. Przed świętami rozgrywali kluczowy dla siebie mecz, z Politechniką Warszawską, ale przegrali 0:3 oraz w ramach rozgrywek Pucharu Polski z Tytanem AZS Częstochowa też 0:3. Po meczu trenera Rysia zastąpił trener Luks, ten który wprowadził Trefl do PlusLigi. Prowadził już trening zespołu i poprowadzi Trefl w Bełchatowie. Trener o dobrym warsztacie pracy, który bardzo dobrze wspomina poprzedni sezon w tym zespołem. Pierwszy mecz obu ekip z tego sezonu pozwala mieć nadzieję na emocjonujące widowisko. W Gdańsku było 3:1 dla Skry, ale po dość zaciętym meczu. Jeśli uda się uniknąć siatkarzom Trefla błędów to będą w stanie nawiązać wyrównaną walkę i na seta na pewno ich stać. Zresztą za tymi zespołami stoi PGE więc liczę na dłuższy mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka Wloska Liga 20:00 29.12.2011r

Padova - San Giustino

typ: 2/2

3.25

Gamebookers

Analiza

Dziś w spotkaniu dwunastej kolejki wloskiej siatkarskiej Serie A Padova na wlasnym parkiecie podejmie druzyne San Giustino. Obie ekipy okupuja dolne rejony tabeli, zajmuja odpowiednio trzecie i drugie miejsce od konca. Padova ma na swoim koncie jak do tej pory 3 zwyciestwa, ich dzisiejsi przeciwnicy 2. Druzyna dzisiejszych gosci nie zaznala smaku zwyciestwa od 3 kolejki. Pora wiec na zwyciestwo. Druzyny ktore dzis spotkaja sie na parkiecie sa bardzo wyrownane, co pokazuje chocby tabela. Druzyna San Giustino potrzebuje jednak punktow jak wody, znajduje sie w strefie spadkowej, traci cztery punkty do bezpiecznego miejsca - wlasnie do Padovy. Ponadto widac chyba, ze ekipa San Giustino w ostatnim czasie, mimo porazek spisuje sie chyba coraz lepiej. Ekipa San Giustino urwala seta Macerata i Cuneo, natomiast San Giustino potrafilo zdobyc punkty w wyjazdowych spotkaniach z czolowka ligi - z Modeną i Monzą. Biorąc pod uwage coraz lepsza dyspozycje dzisiejszych gosci oraz to, ze druzyny posiadaja skladowo podobny potencjal szukam wyzszego kursu. Szanse oceniam w tym meczu na 45/55, a przy takim kursie na druzyne Perugii az zal byloby nie sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Siatkowka Plus Liga kobiet

Spotkanie : Tauron Dabrowa Gornicza - Muszynianka

Typ : Tauron +1.5 seta

Kurs : 2.4

Bukmacher : Bet365

Data: 2012-01-04 18:00

 

Do ciekawego meczu dojdzie dzisiaj w hali w dabrowie Gorniczej o godzinie 18:00 gdzie miejscowy zespol siatkarek zajmujacy obecnie 3 miejsce podejmie lidera tych rozgrywek ekipe z Muszyny. Gospodynie maja na swoim koncie 25 pkt, Muszynianka zas 30 pkt. Ekipa Waldemara kawki pokonala w 4 kolejce w wyjazdowym spotkaniu Muszynianke 3-2. Dzis pora na rewanz. Po tamtych spotkaniu widac ze sa to wyrownane ekipy i prawdopodobnie dzisiaj moze byc podobnie - tie break. Dabrowa Gornicza przegrala tylko raz we wlasnej hali 17 grudnia z ekipa Stali Mielec. Muszynianka zas na wyjazdach przegrala tylko z Pila 1-3 w 2 kolejce spotkan. Jak widac szykuje nam sie interesujace widowisko z udzialem dwoch topowych ekip w naszej lidze. Mysle ze stac Tauron na zdobycze chocby punktowa w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka, Czechy

5/1/12 g.17:00

Spotkanie: Zlin - Liberec

Typ: 2

Kurs: 1,4

Buk; Pinnacle

 

Gdy zobaczyłem kursy na to spotkanie to nie powiem bo trochę się zdziwiłem bo różnica klas pomiędzy obiema drużynami jest duża. Ciekawie wyglądają nawet kursy na wygraną Liberec co najmniej 2 setami, ale wolałem wybrać bezpieczniejszy wariant. Zlin w tym sezonie gra słabo, na koncie ma ledwie 19 punktów po 17 spotkaniach a ostatnie spotkanie wygrał 12 listopada z Usti Nad Labem 3:1. Liberec obecnie jest 2 a na koncie ma 44 punkty i do Czeskich Budziejowic traci 4 punkty, w tym sezonie przegrał Liberec tylko 1 mecz właśnie z Czeskimi Budziejowicami 3:0 u siebie. Podczas spotkań rozgrywanych na obcym terenie Liberec uzbierał 21 punktów dzięki 5 wygranym za 3 punkty i 3 wygranym po tie-breakach za 2 punkty. Dzisiaj Liberec też powinien wygrać bo ma dobrą pakę, co przekłada sie na dobre wyniki i dokładnie to widac, kurs do dubla nadaje się w sam raz i nie widzę opcji żeby nie wygrali dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie dodać tu tą analizę, gdyż nie chciałem zakładać nowego tematu ;)

 

Dyscyplina: Siatkówka

Spotkanie: Resovia Rzeszów vs Indykpol AZS Olsztyn

Typ: Indykpol AZS Olsztyn +1,5 seta

Kurs: 4,00

Buk: Betsafe

Data/godzina rozpoczęcie: 07-01-2012/17-00

Analiza:

To już trzecie spotkanie pomiędzy tymi drużynami w przeciągu dwóch tygodni. W dotychczasowych dwóch spotkaniach górą byli Rzeszowianie. W spotkaniu ligowym we własnej hali ograli przyjezdnych bez straty seta, natomiast w rozgrywanym kilka dni temu meczu spotkanie miało znacząco inny przebieg. Mecz rozgrywany był w hali w Nidzicy. Kibice dopisali, i praktycznie wszystkie miejsca zajęte, a co za tym idzie emocje gwarantowane. I tak też było. Podopieczni Totolo co było miłym zaskoczenie wygrali pierwszego seta. Druga odsłona to dominacja zawodników Resovii. Osobiście uważam, że spore znaczenie miał niezwykle wyrównany trzeci set. Była tam zacięta walka, i siatkarze grali w nim na przewagi. Ostatecznie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Olsztyńscy zawodnicy słabo zaczęli czwartego seta. Na początku przewagę uzyskali siatkarze Resovii i nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia do końca. Zmorą szczególnie w trzecim secie dla gospodarzy ówczesnego meczu było przyjęcie. Słabo radzili sobie z tym elementem gry. Wyróżniającymi się zawodnikami w ekipie z Olsztyna byli Łukasz Kadziewicz oraz Guillermo Hernan, jednak należy podkreślić, że zagrali Olsztynianie bardzo dobrze. O oto składy w jakich wystąpiły obie drużyny w tamtym meczu:

 

Indykpol AZS Olsztyn: Guillermo Hernán, Wojciech Ferens, Dawid Gunia, Łukasz Kadziewicz, Paweł Siezieniewski, Bartosz Krzysiek, Marcin Mierzejewski (libero) oraz Piotr Łukasik, Mariusz Gaca.

 

Asseco Resovia Rzeszów: Paul Lotman, Wojciech Grzyb, Piotr Nowakowski, Lukas Tichacek, Olieg Achrem, Gyorgy Grozer, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Łukasz Perłowski, Mateusz Mika.

 

Indykpol przed tym meczem stoi przed dużo trudniejszym zadaniem. Trener Indykpolu czasami w wywiadach ubolewał, że jego zawodnicy borykają się z kontuzjami. Dobrą wiadomością jest powrót Piotra Haina na to spotkanie, gdyż ostatnio często spotykały go kontuzje, jednak dziś ma wystąpić. Zapytany o szanse awansu do półfinału Pucharu Polski powiedział: ,,Jedziemy do Rzeszowa grać, walczyć, bić się o zwycięstwo. Musimy wygrać i na pewno nie pojedziemy tam się poddać''. Tak jak na początku wspominałem Indykpol nie ma tu nic do stracenia. Z pewnością poprawienie przyjęcia może zaowocować tym, że ugrają minimum dwa sety. Dla typerów lubiących mniejsze ryzyko +2,5 seta w stronę Indykpolu ,,chodzi" w granicach 2,00-powodzenia

 

e: dopisanie kursu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka, Plus Liga Kobiet

Spotkanie : Trefl Sopot - Dabrowa Gornicza

08.01.2012 14:30

Typ:2

Kurs: 3.67

Buk : Pinnacle

 

Hit 14 kolejki Plus Ligi Kobiet. Ekipa Trefla Sopot bedzie podejmowac na wlasnym parkiecie druzyne prowadzona przez Waldemara Kawke - Tauron Dabrowe Gornicza. Trefl Sopot jest aktualnie na 2 miejscu w lidze jednak jutro wg mnie straci to pozycje na rzecz dobrze spisujacego sie ostatnio Tauronu. Ekipa z Dabrowy Gorniczej pokonala ostatnio na wlasnym parkiecie mistrza Polski - Muszynianke 3-0 nie dajac im zadnych szans w poszczegolnych setach. W wysokiej formie sa zawodniczki Tauronu, 2 kolejki temu rowniez bez straty seta pokonaly na wyjezdzie Bialystok. Szczegolnie ostatnie spotkanie z Muszyna, pokazalo wielka moc Tauronu. Trefl Sopot ma obecnie spore problemy. Juz ich pucharowe spotkanie w Prostojevie pokazalo, ze sa w slabej formie. Mimo zwyciestwa w tamtym spotkaniu, ich styl nie powalal na kolana. Mecz byl bardzo slaby i gdyby wtedy po drugiej stronie siatki byla ekipa np. Dynama Moskwy to Trefl nie ugralby chocby seta. Ostatnie swoje spotkanie Trefl rozgrywal na wyjezdzie przeciwko Aluprofowi. Przegral 0-3. Forma nie jest u nich najlepsza do tego dochodza sprawy pozaboiskowe. W zarzadzie Trefla Sopot zostali odwolani wysoco postawieni czlonkowie klubu, m.in. dyrektor klubu. Ta sytuacja rowniez nie napawa dobrze siatkarek. Tauron podbudowany pewnym zwyciestwem nad Muszyna powinien pojsc za ciosem i pokonac ekipe z Sopotu. Licze na zwyciestwo Dabrowy Gorniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka, Plus Liga Kobiet

Data i godzina: 09.01.2012 18:00

Spotkanie: Stal Mielec - Palac Bydgoszcz

Typ: 1

Kurs: 3.16

Bukmacher: Pinnacle

 

W poniedzialek o godzinie 18:00 czeka nas dokonczenie 14 kolejki siatkarskiej Plus Ligi Kobiet. W Mielcu miejscowa Stal podejmie ekipe Palacu Bydgoszcz. Faworytem tego spotkania jest ekipa gosci. W lidze Stal odpowiednio zajmuje ostatnie 10 miejsce a Palac Bydgoszcz jest aktualnie na 5 pozycji bez szans na awans chocby o pozycje wyzej. Stal Mielec walczy o to aby opuscic ostatnie miejsce a najlepiej awansowac do pierwszej ósemki i bez stresu utrzymac sie w lidze. Jest ku temu szansa. Jesli bowiem dzisiaj wygraja (najlepiej za 3 punkty) to w sezonie zasadniczym czekaja je jeszcze spotkania z druzynami zajmujacymi 9 i 8 miejsce w plus Lidze oraz z Muszyna i Treflem - liderami. Z tymi dwoma ostatnimi druzynami nie ma co liczyc na punkty dlatego Mielczanki powinny sie skupic na meczach poczawszy od dzisiejszego oraz z Bialymstokiem i Pila. Z Bydgoszcza potrafia grac. W wyjazdowym spotkaniu pokonaly ich 3-0 (22:25, 15:25, 21:25). Palac w przypadku porazki nic im sie nie dzieje, natomiast Stal w przypadku porazki bardzo skomplikuje sobie sytuacje. Licze na zwyciestwo gospodyn po dobrym spotkaniu przed wlasna publicznoscia. Dla Stali Mielec zwyciestwo w tym spotkaniu jest bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka

Mecz: Stal Mielec – Pałac Bydgoszcz

Typ: Pałac Bydgoszcz (-1,5 seta handicap)

Kurs: 1,80

Bukmacher: Bwin

Data: 09.01.12 r. godz: 18:00

Analiza:

 

 

W Polskiej Lidze Siatkówki kobiet dojdzie do pojedynku drużyn, których forma znajduje się w ostatnim czasie na dwóch przeciwległych krańcach. Mielczanki przegrały po Świętach oba swoje mecze po 0:3, prezentując się bardzo słabo. Sytuacji na pewno nie ułatwia duża liczba kontuzji, zdrowych było jedynie dziewięć zawodniczek. W tej sytuacji trudno będzie w ciągu kilku dni, pozbierać się po dotkliwej porażce poniesionej w środę w Łodzi.

 

Z kolei bydgoszczanki mają za sobą serię trzech kolejnych zwycięstw. Ewentualne trzy punkty zdobyte w Mielcu, pozwolą nie tylko podtrzymać dobrą passę ale i umocnić się na piątym miejscu w tabeli, dającym niezłą pozycję wyjściową przed fazą play-off.

 

Podsumowując, zarówno ogólna ocena potencjału obu zespołów, bieżąca sytuacja kadrowa, jak i aktualna forma pozwalają wierzyć w zwycięstwo Pałacu za trzy punkty (a więc z handicapem setowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka

Mecz: Stal Mielec – Pałac Bydgoszcz

Handicap na łączną liczbą punktów

Typ: Pałac Bydgoszcz -5,5

Kurs: 1,60

Bukmacher: Sportingbet

Data: 09.01.12 r. godz: 18:00

Analiza:

 

Chyba najlepszy handicap jaki można zagrać w dzisiejszym meczu Plusligi kobiet. Stal Mielec po dwóch porażkach 0-3 z nie najmocniejszymi przecież drużynami z Wrocławia i Łodzi podejmie dzisiaj piątą siłę ligi Pałac Bydgoszcz. Wydaje się, że faworyta w tym meczu nie jest trudno wskazać, tym bardziej, że gospodynie mają swoje problemy (o których później) a Bydgoszcz to naprawdę solidna drużyna.

Postanowiłem jednak zagrać handicap -5.5 na korzyść gości. Liga polska szczególnie kobiet jest nieprzewidywalna i np. nie zdziwię się jeżeli o losach meczu będzie decydować tie-break dlatego też zdecydowałem się na handicap punktowy. Bydgoszczanki mogą bowiem np. wygrać jednego seta bardzo wysoko, co spowoduje, że handicap punktowy wejdzie ale mogą również przegrać poszczególne partię. Mielczanki bowiem są jednak drużyną nieobliczalną, nie tak dawno przecież pokonały Dąbrowę Górniczą ale też jak już wspomniałem potrafili przegrać partię do 13 z Gwardią Wrocław czy do 16 z Budowlanymi Łódź.

Wspomniałem o kłopotach w Stali. Ostatnio nie grały w tej drużynie z powodu kontuzji Bejga, Pykosz i Sadowska, dzisiaj zapewne też nie zagrają, odbija się to na pozostałych zawodniczkach. Ponadto ostatnio został zwolniony trener Grabowski a jego miejsce zajął Jacek Wiśniewski.

Myślę, że ekipa Bydgoszczy jest obecnie zdecydowanie lepszą drużyną i na pewno będzie chciała się zrewanżować za porażkę 0-3 przed własną publicznością, której doznały w pierwszym meczu tych ekip. Teraz Mielczanki wydają się być w słabszej formie, trzebione kontuzjami według mnie mogą nie poradzić sobie z dobrze grającą ostatnio ekipą z Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka (Liga Mistrzów)

Mecz: Euphony Asse-Lennik – VfB Friedrichshafen

Typ: Liczba setów w meczu – over 3,5

Kurs: 1,488

Bukmacher: Pinnacle

Data: 10.01.12 r. godz: 20:30

Analiza:

 

W Belgii dojdzie do meczu, który może rozstrzygnąć o drugim miejscu w grupie B Ligi Mistrzów, a co za tym idzie awansie do fazy pucharowej (pierwsze miejsce jest już zarezerwowane dla Zenitu Kazań, ostatnie dla rumuńskiego Rematu Zalau). W tej chwili Niemcy mają trzy punkty przewagi, a w ostatniej kolejce czeka ich jeszcze pojedynek z Zenitem. Zapowiada się zatem starcie, w którym nikt nie odpuści – każdy set może bowiem mieć decydujące znaczenie dla losów awansu z grupy.

Co ważne, minimalnie lepszym zespołem na papierze wydają się być Niemcy (są również faworytem bukmacherów w jutrzejszym pojedynku: kurs na ich wygraną wynosi w większości firm ok. 1,6). Za to wielkim atutem Belgów jest własna hala, w której potrafią toczyć wyrównane boje nawet z silniejszymi rywalami. Do tej pory w obecnych rozgrywkach LM rozegrali u siebie dwa mecze i oba kończyły się tie-breakiem (wygranym z Rematem i minimalnie przegranym z Zenitem). Również pierwszy pojedynek obu zespołów, rozegrany w październiku w Niemczech, każe spodziewać się wyrównanego spotkania (Niemcy wygrali wówczas 3:1, ale zwracają uwagę wyniki poszczególnych setów: 25:27, 29:27, 42:40!, 25:18).

Podsumowując, kurs nie jest może zbyt wysoki, ale jak na duże prawdopodobieństwo wejścia typu i tak uważam że jest interesujący i warty zagrania. Mocno bym się zdziwił, gdyby któryś z zespołów zdołał ten mecz wygrać w trzech setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Kędzierzyn-Kożle v CAI Voleibol Teruel

Typ: Handicap punktowy: CAI Voleibol Teruel +16.5

Kurs: 1,725

Bukmacher: Sportingbet

Data: 10.01.12 r. godz: 18:00

Analiza:

 

Dzisiaj Zaksa Kędzierzyn-Koźle staje przed szansą awansu do fazy play-off Ligi Mistrzów, aby tego dokonać muszą wygrać z Hiszpańskim CAI Voleibol Teruel. Według mnie szansę na to mają dość spore ale przestrzegałbym na granie handicapów na polską drużynę. Już pierwszy mecz bowiem pokazał, że Hiszpanie to zespół naprawdę mocny, Zaksa co prawda wygrała tam 3-1 ale po naprawdę bardzo ciężkim meczu, o czym niech świadczą wyniki poszczególnych setów: 22:25, 16:25, 28:26, 24:26.

Postanowiłem więc dzisiaj zagrać na CAI Voleibol Teruel +16.5 punktów, według mnie Zaksa nie będzie wstanie pokryć tego handicapu. Hiszpanie bowiem mają jeszcze szansę na awans, muszą jednak wygrać dzisiaj z Zaksą i zapowiada się, że ekipa Oscara Mozos Novillo będzie walczyć w tym meczu o każdą piłkę. Co do Zaksy to nawet prezes Kazimierz Pietrzyk mówi, że jego zespołowi wystarczy w tym meczu nawet zwycięstwo za dwa punkty. Jest to według mnie po części docenienie klasy rywala, który ma naprawdę spory potencjał co pokazał w pierwszym meczu, ale również fakt, że już w niedziele jego drużynę czeka szlagier w Pluslidze czyli mecz ze Skrą Bełchatów.

Hiszpanie jak już wspomniałem to ciekawy zespół, mający ciekawych zawodników jak chociażby James Webber zdobywca 23 punktów w pierwszym meczu. Przypomnę również, że w pierwszym meczu Zaksa bardzo dobrze grała blokiem (20 punktów) a jest to element, który raz może funkcjonować lepiej a raz nieco gorzej, dlatego naprawdę nie przekreślałbym dzisiaj szans Hiszpanów na podjęcie równej walki z wicemistrzem Polski. Czy zwycięstwie? Raczej wątpię ale są wstanie na pewno rozegrać dobry meczu i napsuć sporo krwi ekipie Krzysztofa Stelmacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Siatkowka , Liga Mistrzow

Spotkanie: Lennik - Friedrieschafen

Typ: Lennik -1.5 seta

Kurs: 3.67 (3.5)

Bukmacher : Betsafe

Czas rozpoczęcia: 10.01.12 20;45

 

Przedostatnia kolejka Ligi Mistrzow. Spotkanie pomiedzy belgijskim Lennikiem a niemieckim Friedrieschafen. W tabeli sytuacja wyglada nastepujaco : Friedrieschafen jest drugi majac na koncie 9 punktow, trzeci jest Lennik majac 3 punkty. Aby belgijski zespol mogl myslec o grze w fazie play-off musi to spotkanie wygrac, najlepiej za 3 punkty aczkolwiek 2 punkty i ostatnie spotkanie z rumunskim Remat Zalau. W ostatnim spotkaniu belgowie musza wygrac za 3 punkty i wtedy awans powinien byc. Lennik w ostatnim spotkaniu przed wlasna hala zaimponowal przegrywajac dopiero w tie-breaku 14-16 z rosyjska potega Zenitem Kazan. Friedrieschafen natomiast wygral nie bez problemow wyjazdowe spotkanie z rematem Zalau 3-1. Kazdy set w tamtym spotkaniu byl bardzo wyrownany. Lennik to mloda ekipa, dzisiejszy mecz jest dla nich najwazniejszy w sezonie. Przed wlasna publicznoscia stac ich na zwyciestwo. Kursy na to spotkanie spadaja takze warto na nich zagrac z handicapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka (Liga Mistrzyń)

Mecz: Dinamo Kazań – Atom Trefl Sopot

Typ: Dinamo (-1,5 seta handicap)

Kurs: 1,45

Bukmacher: Bwin

Data: 11.01.12 r. godz: 14:00

Analiza:

 

Naszpikowany gwiazdami reprezentacji Rosji, z Jekateriną Gamową na czele, zespół Dinama będzie zdecydowanym faworytem meczu z zespołem wicemistrzyń Polski. Zwłaszcza, że jak wiadomo, sopocki zespół przechodzi poważne kłopoty organizacyjno-finansowe. W ich wyniku utracił właśnie największą gwiazdę – Turczynkę Neriman Ozsoy, a los kilku kolejnych zawodniczek, jak i trenera, pozostaje niepewny. W tej sytuacji bardzo trudno będzie powalczyć o korzystny wynik na terenie rosyjskiego giganta.

 

Warto dodać, że w pierwszym meczu obu drużyn, gdy sytuacja Atomu była jeszcze znacznie spokojniejsza, nie udało się na własnym parkiecie nawiązać walki z Rosjankami. Dynamo wygrało gładko 3:0, w setach 15:25, 19:25, 23:25. Przewaga drużyny gości nie podlegała dyskusji, zagrywka i blok praktycznie uniemożliwiały wicemistrzyniom Polski nawiązanie walki.

 

Tym bardziej w obecnej sytuacji, do tego grając na swoim terenie Rosjanki powinny odnieść przekonujące zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...