Skocz do zawartości

Ekstraklasa 2013/2014


Gość sensejjag

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkanie: Lech Poznań - Wisła Kraków



Typ: Wisła Kraków

Kurs: 3,80 (liczone jako 3,5 - szósty punkt regulaminu!)

Godz: 20:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Wczorajszego dnia mecz Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończył 19-stą kolejkę T-Mobile Ekstraklasa, natomiast już dzisiaj rusza kolejna kolejka w której hitem jest piątkowy mecz pomiędzy Lechem Poznań, a krakowską Wisłą. Wszystkie oczy będą zwrócone właśnie na to spotkanie gdyż Wisła po ciężkim meczu na terenie Białegostoku jedzie na kolejny ciężki teren do Poznania, natomiast Kolejorz po fatalnej grze i wyrwaniu w końcówce spotkania trzech punktów Zagłębiu będzie chciał pokazać, że realnie myślę o czołowej trójce na koniec sezonu.

 

Gospodarze u siebie grają dobrze mając 5 spotkań wygranych, trzy remisy i tylko jedną porażką, natomiast Biała Gwiazda na wyjazdach nie spisuję się tak znakomicie jak u siebie mając jedynie jedną wygraną z Koroną po karnym w 93-minucie strzelonym przez Michała Chrapka, pięć remisów oraz trzy porażki. Statystyki przemawiają za remisem lecz ja uważam, że dzisiaj jest ten dzień w którym piłkarze Franciszka Smudy pokażą temu "klubikowi" jak się gra i zrobią z nimi to samo co na Reymonta 22 kiedy to Wiślacy wygrali z Lechem w pięknym stylu 2-0 po bramkach Łukasza Garguły oraz Pawła Brożka.

 

Wisła Kraków chodź jest bez większych transferów to już widać, że realnie myślą o Mistrzostwie Polski, a przed sezonem byli skazywani na porażkę i walką o utrzymanie, a co dopiero o czołową ósemkę. Najważniejsze dla Wiślaków są trzy punkty w każdym meczu, a styl przyjdzie z czasem gdyż ambicja i determinacja jest pokazywana w każdym meczu na 100%. Franciszek Smuda zrobił tutaj bardzo dobrą robotę chodź to dopiero początek, a co dopiero będzie w kolejnych sezonach po transferach i wzmocnieniach?

 

Uważam, że w jutrzejszym spotkaniu kurs na krakowian jest zawyżony gdyż to oni powinny być faworytem tego spotkania ale skoro stało się inaczej to dlaczego mamy nie skorzystać? Wisła powinna pokonać jutro Lecha z tym śmiesznym "trenerkiem" Rumakiem na czele pakując im przynajmniej dwie bramki nie tracąc przy tym żadnej! Nie zastanawiam się ani chwili tylko gram na Wisłę i liczę, że pieniądze po spotkaniu zostaną mi zwrócone, a uśmiech na twarzy będzie ogromny kiedy do Krakowa pojadą trzy punkty!

 

JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka Nożna, POLSKA, EKSTRAKLASA

Spotkanie: Lech – Wisła

Typ: 1 draw no bet

Kurs: 1.43

Data i godzina: 06.12.2013 20:30

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

 

Zapowiada się dosyć wyrównany mecz, bowiem czwarty Lech zagra z trzecią Wisłą. Obie drużyny w tabeli dzieli 4 punkty. Na 8 ostatnich spotkań pomiędzy tymi drużynami w siedmiu nie padł więcej niż jeden gol. Myślę, że podobnie może być i tym razem, pierwsza bramka może ustawić wynik tego meczu. Lech u siebie gra bardzo dobrze, wygrał 5 spotkań 3 razy zremisował i tylko raz przegrał ( z Pogonią 1-2 ), w bramkach 17-11. Z kolei Wisła na wyjeździe jest królową remisów, zanotowała ich aż 5, raz wygrała i 3 przegrała, ostatnio dosyć wysoko, bo 5-2 z Jagiellonią. Goście tego meczu zdecydowanie lepiej czują się w grze na własnym boisku, gdzie jeszcze nie przegrali – 8 zwycięstw i tylko dwa remis, bez porażki na koncie. W tym meczu, zwycięstwa gości raczej wykluczam, stawiłbym albo na skromne zwycięstwo gospodarzy 2-1 lub 1-0 albo na remis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Piast - Korona

Typ: under 2,5

Kurs: 1.80

Data i godzina: 6.12.2013 18:00

Bukmacher: Marathonbet

Analiza:

 

Swój typ opieram głównie na taktyce na wyjazdowe mecze Korony Kielce. Nastawiają się oni typowo na obrone, do tego stopnia że 8-10 piłkarzy większość meczu jest ustawiona w okolicy własnego pola karnego, nie kwapiąc się do żadnego presingu i do żadnego przeszkadzania przeciwnikowi przy rozegraniu piłki. Do kontr też się jakoś zbytnio nie garną. Na 2 kolejki przed końcem Korona ma bezpieczną przewagę nad strefą spadkową i bezbramkowy remis w Gliwicach, myśle byłby dla nich dobrym wynikiem.

 

Piast po stracie 6 bramek w ostatnim meczu, powinien zagrać asekuracyjnie, koncentrując się by ponowne wpadki w obronie nie miały miejsca. Więc oni także nie powinni się otworzyć. Sytuacje w tabeli także mają bezpieczną, więc nie powinno tutaj być żadnych ataków na "hura".

 

Zatem przewiduje nudny mecz z małą ilością sytuacji i bramek. Dla potwierdzenia statystyki z ostatnich meczy Piasta u siebie i Korony na wyjeździe:

 

Wisła Kraków-Korona Kielce 1 : 0

Śląsk Wrocław-Korona Kielce 1 : 1

Cracovia-Korona Kielce 1 : 2

 

Piast Gliwice-Górnik Zabrze 2 : 0

Piast Gliwice-Cracovia 1 : 1

Piast Gliwice-Jagiellonia Białystok 2 : 1

Piast Gliwice-Lechia Gdańsk 0 : 0

 

Myśle, że dzisiaj będzie podobnie i Under 2,5 powinno wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.12.13 / 20:30

Piłka nożna, TME

Lech Poznań - Wisła Kraków

Typ: Wisła Kraków Asian handicap 0 (czyli Draw No Bet)

Kurs: 3,13

Buk: Marathonbet

 

Statystyki przeczą temu typowi. Lech od pięciu spotkań nie przegrał u siebie (3 wygrane, 2 remisy), Wisła od ośmiu (!) spotkań nie wygrała na wyjeździe (5 remisów, 3 porażki), ale statystyki jak wiadomo bywają złudne i zwłaszcza w takim meczu jak dziś nie ma się co nimi sugerować. Lech jest ekipą niezwykle chimeryczną, raz gromi 4:2 czy 6:1 Ruch i Cracovię, innym razem remisuje z Zagłębiem i przegrywa z Koroną. To samo można zresztą powiedzieć o Wiśle, najpierw wypunktowanie Śląska u siebie 3:0, później tęgie baty od Jagiellonii 2:5 na wyjeździe. W takim układzie o wyniku dzisiejszej potyczki mogą decydować detale, szalejący nad Polską wiatr też może wnieść swoje trzy grosze w to widowisko. Faworyzowanie Kolejorza w takich okolicznościach jest dla mnie niezrozumiałe i z pocałowaniem ręki pobieram wysokie kursy w kierunku Wisły. Warto zaznaczyć, że Lech przystąpi do tego meczu znacznie osłabiony. Kontuzjowani są: Cessay i Wołąkiewicz, za czerwień z Koroną pauzować musi Kamiński, nie zagrają też Classen i Murawski. Środek obrony Lecha, a będzie nim prawdopodobnie duet Arboleda-Bednarek nie rokuje dla gospodarzy najlepiej. Kolumbijczyk cały sezon gra słabo, zdarzają mu się babole i ogólnie jest cieniem samego siebie sprzed 2-3 lat. Bednarek to młokos, zagrał dotychczas w lidze zaledwie jedno spotkanie dlatego ta para to powinien być główny cel Wiślaków w drodze do bramki Gostomskiego. Smaczku całej rywalizacji dodaje powrót Smudy na Bułgarską. Można być pewnym, że jego zawodnicy nogi tu nie odstawią. Delikatnym faworytem jest mimo wszystko Lech, jednak niespodzianka jest według mnie bardzo prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast Gliwice - Korona Kielce



Wygra mecz - Piast Gliwice

2,25

Unibet

 

Już za dosłownie 30 minut rozpoczyna się pierwszy mecz w przedostatniej kolejce tej rundy T-Mobile Ekstraklasa w którym na przeciw siebie staną dwie drużyny z dolnej części tabeli, mianowicie Piast Gliwice zmierzy się z niżej notowanym rywalem Koroną Kielce. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ Piast w ostatniej kolejce przegrał w Bydgoszczy aż 6-0 z tamtejszą Zawiszą natomiast Korona Kielce po ciężkich mękach wygrała u siebie z Lechem Poznań 1-0 strzelając bramkę w samej końcówce chodź od 10 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Kamiński.

 

Piast u siebie prezentuję dobry poziom gdyż wygrali 4 spotkania, dwa remisowali i tylko dwa przegrywali natomiast Korona na wyjazdach gra dosyć słabo o czym mówią tylko dwa wygrane spotkania, dwa zremisowane i aż sześć porażek! Piast w ostatnich spotkaniach pokonał Zagłębie oraz Górnik i wiele wskazywało, że myślą poważnie o czołowej ósemce, a tutaj tak duża porażka z Zawiszą bo 6-0 to niecodzienny wynik jak na polskie boiska! Kielczanie natomiast mają swoje zrywy - wygrana z Lechem, Widzewem, dobra gra obronna z Wisłą i przegrana w końcówce 1-0 na stadionie w Krakowie.

 

Uważam, że w dzisiejszym spotkaniu można śmiało postawić na gospodarzy gdyż po tak bolesnej porażce trener Brosz będzie chciał za wszelką cenę zgarnąć dzisiaj trzy punkty i chociaż na chwilę znaleźć się na szóstym miejscu bo właśnie jeśli wygrają to będą mieć 28 punktów na swoim koncie i szóstą lokatę w tabeli Ekstraklasy, natomiast Korona obecnie nie porywa, a dzisiejszy mecz rozegrają na trudnym terenie w Gliwicach. Maciej Korzym jest zdecydowanym liderem tej drużyny ale zanim wróci do formy to jeszcze chwilę potrwa. Myślę, że śmiało można grać czystą jedynkę (1)!

 

Ostatnie 6 spotkań pomiędzy tymi drużynami:

 

26.08.2013 D1 Korona Kielce 2-0 Piast Gliwice

25.06.2013 CF Korona Kielce 0-1 Piast Gliwice

23.05.2013 D1 Piast Gliwice 1-1 Korona Kielce

23.11.2012 D1 Korona Kielce 4-0 Piast Gliwice

03.04.2010 D1 Piast Gliwice 1-0 Korona Kielce

26.09.2009 D1 Korona Kielce 3-2 Piast Gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Piast - Korona

Typ: ilość rzutów rożnych powyżej 11

Kurs: 2,25

Data i godzina: 6.12.2013 18:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Korona w ostatnich meczach jest w całkiem niezłej formie. A przynajmniej tak pokazują to wyniki tj. 10 pkt. na 15 możliwych w ostatnich 5 meczach. Po ostatnim meczu korony z lechem, który miałem nieprzyjemność oglądać o mało nie dostałem zapaści przy tym antyfutbolu. usprawiedliwieniem może być czerwona dla lecha co spowodowało, ze to kielczanie musieli narzucic swoj styl gry. i to wlasnie ten styl,. a raczej jego brak przywoływał mnie o mdłości. w sumie to nie wiem dlaczego obejrzalem ten mecz. jedyna systematycznośc w grze korony (sam zamysł dobry, ale wykonanie w 90% tragedia) to około milion wrzutek z których co prawda padł ten dajacy trzy punkty gol jednk przez wieksza czesc meczu te dosrodkowania uziemozliwialy ogladniecie przyjemnego futbolu. paradoksalnie to te wrzutki, ktore mam nadzieje zasypia i dzis bramke piasta przekanaly mnie do tego typu. sporo z tych dosrodkowan skonczylo sie kornerem, a przy odrobinie szczescia jeszcze kilka moglo pasc. drugim argumentem za tym typem jest druzgocaca porazaka piasta z zawisza i mam nadzieje ogromna chec zmazania plamy. w moim mniemaniu mogloby to doprowadzic wraz z duzym zaangazowaniem, i walka o kazdy cm boiska do kilku sytuacji strzeleckich, dosrodkowan z ktorych rowniez padnie kilka rogow. jesli chodzi o statystyki roznych dobrze one wygladaja po stronie korony, a gorzej pista, ale dzis stawiam, ze gliwiczanie poprawia ta statystyke. w ostatnich 5 meczach piast zdobyl kolejno 4 rogi (7 w calym meczu), 3 (10), 5 (8), 2 (8), 7 (11). w ostatnich 5 meczach korona zdobyla kolejno 6 rogi (9 w calym meczu), 5 (13), 3 (11), 6 (10), 5 (14). licze na mecz w ktorym pdanie para bramek i rogów zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.12.13 / 15:30

Piłka nożna, TME

Podbeskidzie - Zawisza

Typ: over 3 bramki (dwudrogowo)

Kurs: 3,05

Buk: Marathonbet

 

Podbeskidzie przedostatnie w tabeli, musi walczyć o jak największą ilość punktów bo tak czy owak skazane jest już na grę w strefie spadkowej a jak tak dalej pójdzie to w ogóle będzie jednym z głównych kandydatów do spadku w drugiej części sezonu. Zawisza na fali wznoszącej, strefa mistrzowska jest na wyciągniecie ręki wystarczy utrzymać aktualną pozycję (7), ale do tego trzeba punktować bo Cracovia, Jaga i Piast mają tylko punkt straty, a wszystkie te ekipy chcą na pewno załapać się do czołowej ósemki i mieć spokojną wiosnę. Zawisza przystąpi do tego meczu w świetnych nastrojach po demolce 6:0 jaką zafundowali Piastowi, Podbeskidzie za to w gorszych humorach po porażce 2:3 z Zagłębiem. Obie ekipy coś tam strzelają w ostatnich meczach, więc mam nadzieję, że forma zostanie podtrzymana i także dzisiaj zobaczymy w Bielsku sporo bramek. Tak jak mówię, Podbeskidzie nie ma czego bronić, musi grać o 3 punkty żeby mieć możliwie jak najlepszą sytuację przed podziałem punktów. Zawisza musi z kolei punktować żeby utrzymać miejsce w czołowej ósemce, którego ciągle nie ma zagwarantowanego. Ostatni pojedynek obu drużyn miał miejsce w sierpniu w Bydgoszczy i tam padł remis 2:2. Dobrze by było jakby i w Bielsku mecz skończył się równie wysokim wynikiem jeśli chodzi o ilość zdobytych bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Lechia Gdansk - Legia Warszawa

Typ: 1X

Kurs: 1,95

Data i godzina: 08.12.2013 18:00

Bukmacher: Expekt

Analiza:

 

Na dzisiejszy pewniak dnia wybrałem meczy z ekstraklasy. Kurs całkiem wysoki na mojego faworyta. Do pojedynku dojdzie o godzinie 18. Ostatnio te dwa zespoły mierzyły się ze sobą w sierpniu tego roku. 1:0 wygrała wtedy Lechia. Na 18 ostatnio rozegranych spotkań, Legia Warszawa wygrała dziewięć, osiem przegrał i tylko jeden remis. Ostatnio wygrali z Ruchem Chorzów pewnie i zdecydowanie 2:0. Ale wcześniej zaliczyli nieoczekiwane wpadki z Podbeskidziem 0:1 oraz Lazio 0:2. Stawiają na ofensywną grę, co nie zawsze przynosi oczekiwany skutek. Stąd też taka mała częstotliwość rozstrzygnięć remisowych. Jeśli chodzi o Lechię Gdańsk, w ciągu ostatnich trzech miesięcy rozegrali tylko 14 spotkań. Z czego wygrali tylko trzy, zaliczyli pięć remisów oraz sześć porażek. Ostatnio przegrywali z Cracovią 1:2, zwycięstwo z Jagiellonią 1:0 oraz bezbramkowy remis z Ruchem Chorzów. Na dziś zakładam ten bezpieczny wariant, a mianowicie zwycięstwo Lechii bądź remis. Uważam, że padną co najmniej trzy bramki, a mój przewidywany końcowy rezultat to 2:1 dla Lechia Gdańsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Lechia Gdansk - Legia Warszawa

Typ: suma goli 0-1

Kurs: 3,2

Data i godzina: 08.12.2013 18:00

Bukmacher: Sportingbet

Analiza: W niedzielnym meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia zagra na PGE Arenie z Legią Warszawa poważnie osłabiona. W gdańskim zespole nie wystąpią pauzujący za czerwone kartki Mateusz Machaj i Deleu oraz kontuzjowany Marcin Pietrowski.

W sierpniu Lechia wygrala przy Łazienkowskiej 1:0. W tamtym starciu drużyna ze stolicy była jednak skoncentrowana na potyczce ze Steauą Bukareszt w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Gospodarze ostatnio grają słabo, u siebie porażka z Sląskiem 1:2 oraz 0:0 z Piastem. Legia znowu bez napastników. Dwaliszwilego krytykują wszyscy i zagrać może Mikita. Lechia nie jest łatwym przeciwnikiem dla Legii, a doskonale wiemy jak obecnie spisuje się ofensywa Wojskowych. Faworytem są oczywiscie Warszawianie, ale ze pogoda w naszym kraju nie sprzyja graniu w pilke w tym okresie więc spodziewam się niezbyt ciekawego meczu i góra jednego gola. Legia w ostatnich 2 meczach wyjazdowych wygrała 1:0 z Widzewem oraz przegrała 0:1 z Podbeskidziem. Dodatkowo w tygodniu wyjazd na mecz z Apollonem, więc przemęczać się nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Cracovia Krakow - Zaglebie Lubin

Typ: over 1,5

Kurs: 1,40

Data i godzina: 09.12.2013 18:00

Bukmacher: Betfair

 

Analiza:

 

Na dzisiejszy pewniak dnia znów wybrałem mecz ekstraklasy. Do spotkania dojdzie o godzinie 18. Over 1,5 uważam za bardzo prawdopodobny rezultat, a kurs jest całkiem wysoki, dlatego warto. W tabeli ekstraklasy Cracovia oczywiście plasuje się wyżej od swojego dzisiejszego rywala, na ósmym miejscu z 27 punktami (8 wygranych, 3 remisy, 8 porażek). Zagłębie dopiero na 14 miejscu z 17 punktami (4 triumfy, 5 remisów i aż 10 porażek). W ciągu ostatnich trzech miesięcy Cracovia zaliczyła sześć zwycięstw, pięć porażek i tylko dwa remisy. Ostatnio 4 grudnia wygrali z Lechią Gdańsk 2:1. Wcześniej przytrafiły się dwie dotkliwe porażki z Ruchem Chorzów 2:3 oraz 1:6 z Lechem Poznań. Warto również zaznaczyć, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy trafiły im się tylko dwa mecze z wynikiem poniżej 1,5 gola. Jeśli chodzi o Zagłębie Lubin, w ciągu ostatnich trzech miesięcy zaliczyli cztery zwycięstwa, cztery remisy i aż siedem porażek. Ostatnio wygrywali z Podbeskidziem po zaciętej walce 3:2. W listopadzie tego roku zaliczyli dwie porażki oraz dwa remisy. I tutaj podobnie jak Cracovia, na ostatnie 15 rozegranych spotkań, tylko dwa zakończyły się wynikiem poniżej 1,5 gola. Strona defensywna nie jest atutem tych drużyn. Uważam, że mój typ ma duże szanse na powodzenie. Założyłem bezpieczny wariant, zaledwie over 1,5 przy bardzo ładnym kursie 1,40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Cracovia - Zaglebie

Typ: Powyżej 2,5

Kurs: 2.18

Godz: 18:00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Gra obronna to nie jest dobra strona obu drużyn a wyniki przede wszystkim Cracovii mogą zapowiadać gole w tym meczu. Zwycięstwo gospodarzy da im awans na 5 miejsce o co chcą powalczyć w tym meczu bo rywal słabo się spisuje w tym sezonie. Póki co Miedziowi tylko są lepsi od Podbeskidzie i Widzewa czyli drużyn, które odstają też finansowo a przecież w Lubinie pieniądze są przyzwoite jak na polskie warunki. 3 punkty pozwolą się Zagłębiu zbliżyć do kolejnych ekip w tabeli bo jeśli stracą punkty w ostatnich dwóch spotkaniach rundy to po zimie straty będą takie, że już raczej nie wyjdą z grupy spadkowej i będą skazani na walkę o ligowy byt. W ostatnim meczu drużyna z Krakowa pokonała 2:1 Lechię i było to odbicie po porażce 3:2 z Ruchem i 6:1 z Lechem. Defensywa Cracovii więc ostatnio słabiutko. Mają za to spory potencjał z przodu - Nowak i Nitbazonkiza jak na Ekstraklasę wyróżniają się i rywale muszą się ich obawiać. Na Zagłębie ostatnio spada największa krytyka i nic dziwnego. Co prawda wygrali 3:2 ostatnio z bielskim klubem, ale serię trzeba przedłużyć. Mam wrażenie, że dla obu drużyn liczy się dziś tylko zwycięstwo więc gole powinny wpadać do bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Zawisza - Lech

Typ: 1X

Kurs: 1.60

Bukmacher: Bet365

Data i godzina: 13.12.2013 20:30

Analiza:

 

Zauważyłem pewną prawidłowość u podopiecznych trenera Rumaka. Lech po lepszych meczach regularnie notuje gorsze występy. Popatrzmy:

-Lech wygrał na wyjeździe z Lechią 4-1! by następnie tylko remisować u siebie z Legią i przegrywać 2-0 z Jagiellonią.

-Potem Lech wygrywa u siebie z Górnikiem 3-1, goniąc wynik i grając dobry mecz co zwiastowało dobrą formę, by w następnym meczu w kompromitującym stulu przegrać z Miedzią Legnica.

-Dalej Lech wygrywa u siebie z Ruchem i na wyjeździe z Cracovią aż 6-1, by w następnej kolejce nie móc pokonać dramatycznie słabego Zagłębia Lubin u siebie, a w jeszcze kolejnej przegrać w Kielcach.

Teraz Lech wygrał dobrze prezentując się z Wisłą. Czy zachowa sie prawidłowość i z Zawiszą zagra słabo? Wiele na to wskazuje. Zapewne taka a nie inna dyspozycja bierze się z tego, że w obecnej rundzie było bardzo dużo meczy, a Lech praktycznie cały sezon wśród kontuzjowanych piłkarzy ma 5-8 piłkarzy. Nie inaczej jest teraz. Trener Rumak może mieć problemy nie po raz pierwszy w tym sezonie z zestawieniem obrony.

 

Jednak grając ten typ, głównie przekonuje mnie postawa Zawiszy. Piłkarze z Bydgoszczy to dla mnie taki cichy bohater tej rundy. Beniaminek po 20 kolejkach zajmuje 8 miejsce, tracąc do strefy europejskich pucharów zaledwie 5 punktów. A gdyby piłkarze Zawiszy mieli trochę wiecej szczęścia na początku sezonu, byliby jeszcze wyżej.

Zawisza genialnie gra u siebie. Ostatnie 4 mecze na własnym stadionie wygrywali luźno i przekonująco, między innymi z takimi firmami jak Wisła Kraków, czy Legia Warszawa. Ostatnio wręcz rozgromili Piasta Gliwice 6-0. Dlatego myśle, że z himerycznym Lechem także sobie poradzą, więc z odrobiną ryzyka można grać czystą jedynkę. Ja jednak zaasekuruje się typem 1X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź

Typ: 1

Kurs: 1.65

Godz: 18:00

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

 

Jedno z dwóch zaplanowanych na piątkowy wieczór spotkań naszej rodzimej T-Mobile Ekstraklasy. Jagiellonia podejmuje na własnym obiekcie ekipę Widzewa Łódź. Goście to obecnie czerwona latarnia ligi, najsłabsza w stawce z najmniejszą ilością punktów, najgorsza pod względem straconych bramek. Bilans piłkarzy z Łodzi to przed tą kolejką 4-3-13. Jaga obecnie sklasyfikowana jest na 9 pozycji a do bydgoskiego Zawiszy traci zaledwie 2 punkty. Piotr Stokowiec otwarcie deklaruje, że jego zespół realnie walczy o miejsce wśród najlepszej ósemki ligi. Stadion żółto-czerwonych w ostatnim czasie wyraźnie im służy, uległa tu chociażby dobrze spisująca się Wisła Kraków aż 5:2, przegrał Śląsk 3:1, punkty gubiła Zawisza oraz przegrywał poznański Lech. Ciężko wierzyć aby Widzew, który w obecnej kampanii nie ugrał nawet jednego punktu poza własnym obiektem mógł realnie włączyć się w walkę o pełną pulę. Wydaje się, że rozpędzona i będąca w formie Jaga nie skorzystała z okazji dopisania ważnych 3 oczek. Przewiduję jednostronny mecz zakończony wynikiem oscylującym w okolicach 2:1 lub 2:0. Początek konfrontacji punktualnie o 18:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Piłka nożna- T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Śląsk Wrocław-Piast Gliwice

Typ: Śląsk Wrocław

Kurs: 1,85

Godz: 18:00

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

 

 

Jako, że w weekend nie będę miał czasu, to dzisiaj podam typy na sobotę i niedzielę. Na sobotę przygotowałem spotkanie z naszej Ekstraklasy- którą nigdy nie lubię grać, ze względu na cuda tam panujące. Jednak w tym przypadku moje przeczucie podpowiada mi, żeby zagrać na gospodarzy spotkania Śląsk Wrocław-Piast Gliwice. Śląsk ewidentnie pod formą. ostatnio gra po prostu katastrofalnie. W lidze bez zwycięstwa od ponad miesiąca- ostatnie z Lechią 3 listopada. Od tamtego momentu 3 remisy i 2 porażki. Ale w końcu muszą się przełamać, bo powoli pierwsza 8-emka w tabeli zaczyna uciekać, i w końcu dojdzie do tego, że Śląsk będzie musiał grać o utrzymanie a nie o "mistrzostwo" kraju. O mistrzostwo to pisze w cudzysłowie bo na takowe szans już w tym sezonie raczej nie ma. Ale można włączyć się w w alkę o Ligę Europejską. Tylko przymusowe jest zdobywanie 3 pkt w meczach. W meczach takich jak ten, w którym na własnym stadionie ekipa z Wrocławia podejmuje wcale nie silną ekipę Piasta Gliwice. Co ciekawsze obie ekipy sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Śląsk zajmuje 12 lokatę z dorobkiem 23 pkt, natomiast Piast zajmuje jedną pozycję wyżej mając 3 pkt więcej od ich sobotnich rywali. Piat na wyjazdach nie remisuje. W 9 spotkaniach w tym sezonie rozegranych na cudzych stadionach wygrał 3 i przegrał 6. Śląsk u siebie w 10 spotkaniach ma 4 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki. Jednak moim zdaniem po 2 ostatnich remisach ekipa gospodarzy w końcu uszczęśliwi swoich kibiców i zdobędzie 3 pkt, dające nadzieję na lepszą wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź

Typ: X

Kurs: 4,00

Data i godzina: 13.12.2013 18:00

Bukmacher: bet-at-home

Analiza:

Mecz rozpoczynający 21 serię spotkań w polskiej Ekstraklasie. Jagiellonia Białystok podejmie u siebie Widzew Łódź. Gospodarze walczą o awans to pierwszej "ósemki" by na wiosnę móc zagrać z najlepszymi zespołami o mistrzostwo polski. Goście wręcz przeciwnie, z dorobkiem 15 punktów zamykają tabelę. Jaga u siebie spisuje się dość przeciętnie - potrafi pokonać Wisłę Kraków 5:2 lub też przegrać w końcówce z Lechią Gdańsk. Tabela meczy u siebie również pokazuje przeciętność podopiecznych Piotra Stokowca. Dopiero 14 miejsce z 13 punktami na które złożyły się 4 wygrane i 1 remis. Łodzianie co prawdą są najgorszą drużyną w meczach wyjazdowych - komplet porażek i 6 bramek strzelonych, ale po przywróceniu do zespołu Hachema Abbesa wyniki uległy zmianie. Patrząc na ostatnią formę Widzewa można zauważyć zwyżkę formy. Minimalne przegrane w Kielcach 2:1 oraz w Zabrzu 3:2 gdzie Łodzianie dwa razy wychodzili na prowadzenie oraz ostatni remis w Śląskiem Wrocław na swoim stadionie. Inne drużyny jednak powoli zaczynają chyba lekceważyć Widzew stąd ostatnie dokonania tej drużyny. Upatruję dzisiaj remis w Białymstoku. W meczach bezpośrednich lepszy bilans mają goście 5 wygranych i 2 remisy przy 3 zwycięstwach Jagiellonii. Jaga nie potrafi wygrać dwóch spotkań z rzędu w roli gospodarza dlatego dzisiaj stawiam na remis.

___________________________________________________________________________

1:0 :minus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Ekstraklasa

Spotkanie: Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań

Typ: Zawisza (HA 0)

Kurs: 2,35

Godz: 20:30

Buk: Marathonbet

 

W meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz podejmie na własnym boisku Zawisze Bydgoszcz. Gospodarze aktualnie są na wysokim ósmym miejscu. Podopieczni Rumaka dzięki ostatniej wygranej z Wisłą Kraków zbliżyli się do czołówki. Zawisza ostatnimi czasy bardzo dobrze spisuje się zwłaszcza na swoim boisku, zatrzymując między innymi Legię Warszawa oraz Wisłę Kraków. W Zawiszy z kluczowych graczy zabraknie: Dudka (P 17/1) ORAZ Micaela (O 16/0). Kolejorz w tym sezonie nie zachwyca już niezwykłą skutecznością w meczach wyjazdowych. Grają bardzo nierówno. Ponadto goście mają sporo osłabień, gdyż Rumak nie będzie mógł skorzystać z usług: Ceesay (O 8/0), Wołąkiewicz (O 14/0), Kędziora (O 4/0), Murawskiego (P 9/2), Drewniaka (P 9/0), Ubiparipa (N 7/3) oraz Ślusarskiego (N 19/2). Nie wiadomo czy w meczu wystąpi jeszcze Classen. Sądzę, iż warto pograć Bydgoszczan, którzy ostatnio bardzo dobrze spisują się na własnym boisku. Do tego przeciwnik ma sporo kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – TME

Spotkanie: Slask - Piast

Typ: over 3,5 goli

Kurs: 4,00

Buk: Sportingbet

Data i godzina: 14.12.13 18:00

 

Slask zawodzi w tym sezonie na calej linii. Druzyna ktora tak pieknie grala w kwalifikacjach do LE na wiosne bedzie grac w strefie spadkowej Ekstraklasy i ciekawe jak to sie w przerwie zimowej bedzie dzialo we Wroclawiu z najlepszymi zawodnikami jak np Paixao, Dudu na ktorych jest duze zainteresowanie a to pilkarze ktorzy maja wieksze ambicje niz grac o utrzymanie w polskiej lidze. Dzisiaj Slask gra z Piastem i spodziewam sie w tym meczu otwartej gry z obu stron bo to ostatni mecz przed przerwa i kazdy bedzie chcial ta runde zamknac mocnym akcentem. Slask po dwoch remisach u siebie pasowaloby zeby w koncu wygral, Piast na wyjazdach slabo gra, jak wygrywa to w neiwielkim stosunku bramkowym a jak przegrywa to najczesciej dostaje lomot 0:6 0:4 1:4 to ostatnie trzy wyjazdy Gliwiczan ktorzy maja druga najgorsza obrone w lidze (stracone 33 bramki) tuz po wodzewie. Slask ma dobry atak ale ma tak samo slabo obrone. Mysle ze bts w tym meczu padnie i ogolnie ze bedzie duzo bramek bo wiele symptomow na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Ekstraklasa

Spotkanie: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

Typ: Górnik Zabarze wygra, a liczba bramek wyniesie powyżej 2,5

Kurs: 3,20

Godz: 20:30

Buk: Gamebookers

 

W meczu 21. kolejki polskiej Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie Lechię Gdańsk. Zabrzanie po ostatniej porażce derbowej nadal zajmują pozycję vice lidera. Goście zajmują odległe jedenaste miejsce. W ostatniej kolejce dość niespodziewanie ograli Legię. Górnik u siebie spisuje się bardzo dobrze, bowiem zanotował aż 7 zwycięstw oraz po jednym remisie i porażce. W szeregach gospodarzy z kluczowych graczy zabraknie: Gancarczyka (D 16/1), Kosznika (D 16/2), Danacha (D 6/0) oraz.Sobolewskiego (M 19/4). Gdańszczanie w meczach wyjazdowych nie zachwycają. Do tego mają również kilka znaczących osłabień, gdyż w barwach Lechii nie zagrają: Pietrowski (D 15/3), Bienik (D 14/0) Machaj (M 6/0), Buzała (M 14/4) oraz najlepszy strzelec - Grzelczak (F 20/5). Jak widać obie drużyny mają dość sporo osłabień. Zabrzanie będą się chcieli zrehabilitować po trzech porażkach wyjazdowych. Sądzę, iż przez Roosevelta padnie dziś sporo bramek. Stawiam 2:1 dla Górników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna – T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Spotkanie: Legia Warszawa - Cracovia Kraków AHC (0:0,5)

Typ: 2

Kurs: 2,42

Buk: Pinnacle

Data i godzina: 15.12.13 18:00

Stawka: 3/10

 

Dziś o godz. 18:00 rozstanie rozegrany mecz 21. kolejki polskiej Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią Kraków. Gospodarze zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 40 punktów. Goście z 30 punktami są na 6. pozycji.

 

Legia przed własna publicznością wygrała 8 z 9 ligowych spotkań - tylko Lechia Gdańsk zdołała w tym sezonie wygrać na Łazienkowskiej. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie rozgrywki należy przypomnieć, iż były ekipy które wygrywały lub remisowały w Warszawie. W Lidze Mistrzów remis na boisku Wojskowych uzyskiwały Molde FK oraz Steaua Bukareszt, w Lidze Europy komplet punktów ze stolicy wywoziły zarówno Trabzonspor, Lazio jak i Apollon.

 

Cracovia jest najlepiej grającą ekipą na wyjazdach – w 11 spotkaniach Craxa zdobyła aż 17 punktów. Co prawda po 4 z rzędu zwycięstwach krakowski zespół wyhamował remisując z Piastem i przegrywając z Ruchem, jednak należy wciąż uważać na ten zespół. Nie bez powodu Pasy nazywane są „rewelacją” sezonu.

 

Z urazami w Legii zmagają się Ivica Vrdoljak, Tomasz Brzyski, Daniel Łukasik, Michał Żyro, Jakub Kosecki, Mateusz Cichocki, Przemysław Mizgała i Marek Saganowski. Pod znakiem zapytania stoją występy Henrika Ojamyy i Miroslava Radovicia. W ekipie gości nie zagra Dawid Nowak oraz Vladimir Boljevic.

 

Uważam, iż warto postawić na remis w tym spotkaniu lub też szukać szczęście grając na będącą w dobrej formie wyjazdową Cracovię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin



Typ: Wygra mecz - Wisła Kraków

Kurs: 1,91

Godz: 18:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dzisiaj o godzinie 18:00 na Reymonta 22 dojdzie do niesamowitego spotkania pomiędzy fenomenalnie spisującą się u siebie Wisłą Kraków, a walcząca o europejskie puchary Pogonią która po objęciu sterów przez Dariusza Wdowczyka prezentuję niezły poziom jak na polską ligę. Krakowianie wygrywając dzisiejsze spotkanie na przerwę zimową zejdą zajmując trzecie miejsce, a wiele osób przed sezonem spisywało ich na straty mówiąc, że czołowa ósemka będzie już sensacją w wykonaniu piłkarzy Franciszka Smudy.

 

Biała Gwiazda u siebie spisuję się wspaniale gdyż na dziesięć spotkania osiem razy odnosili zwycięstwo nad drużyną przyjezdną i tylko dwa razy remisowali bo o porażkach nie ma mowy. Czy dzisiaj Pogoń po raz pierwszy pokona Wisłę na ich stadionie? Myślę, że nie ma takiej możliwości. Wisła u siebie jest bardzo dobrym i zorganizowanym zespołem natomiast na wyjazdach jest już nieco gorzej. Pogoń odnosząc dzisiaj zwycięstwo zamieni się miejscem z Ruchem Chorzów czyli tylko jedną pozycję mogą awansować, a ich statystyki na obcych stadionach to 4-3-2.

 

Krakowska Wisła ma przed sobą bardzo udaną rundę i myślę, że dzisiaj to potwierdzoną przed własną publicznością która jest zachwycona ich grą. Uważam, że Franciszek Smuda da dzisiaj zagrać Patrykowi Małeckiego troszkę więcej minut niż w ostatnich spotkaniach i Wiślak z krwi i kości pokaże, że stać go na granie jak przed wyjazdem do Turcji kiedy to On był człowiekiem od którego trener układał skład. Wisła powinna pokazać dzisiaj bardzo dobry futbol po ostatniej przegranej z Lechem na wyjeździe oraz przegraniu meczu w Białymstoku 5-2.

 

Ostatnie 6 spotkań pomiędzy tymi drużynami:

 

31.08.2013 D1 Pogon Szczecin 0-0 Wisla Krakow

17.03.2013 D1 Wisla Krakow 2-0 Pogon Szczecin

14.09.2012 D1 Pogon Szczecin 2-0 Wisla Krakow

14.04.2007 D1 Pogon Szczecin 1-1 Wisla Krakow

10.09.2006 D1 Wisla Krakow 0-0 Pogon Szczecin

24.03.2006 D1 Pogon Szczecin 1-2 Wisla Krakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Legia zmieniła właściciela

 

Dariusz Mioduski i Bogusław Leśnodorski ogłosili dzisiaj, że kupili od Grupy ITI 100% udziałów w spółce Legia Warszawa SA. Na skutek transakcji Dariusz Mioduski został właścicielem 80%, a Bogusław Leśnodorski 20% udziałów spółki - informuje oficjalna strona warszawskiego klubu

 

 

 

Moim zdaniem to będzie dla Legii początek końca:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź

Typ: 2

Kurs: 3,60

Bukmacher: Betclic

 

W pierwszym meczu po przerwie zimowej w T-Mobile Ekstraklasie będziemy mogli oglądać starcie dwóch drużyn, które wiosną będą walczyć o utrzymanie. Faworytem tego spotkania wydają się gospodarze, którzy przecież w 6 ostatnich meczach u siebie nie zaznali porażki, a grali m.in. z Lechem, Legią, Wisłą czy Lechią. Widzew natomiast śrubuje rekord meczów bez zwycięstwa na wyjeździe, w tym tylko sezonie rozegrali 10 meczów na wyjazdach i nie zdobyli ani jednego punktu!

Każda jednak nawet najdłuższa seria kiedyś się kończy i być może właśnie dziś Widzew przełamie swoją niemoc w meczach wyjazdowych. Okazja ku temu wydaje się dobra, co prawa Widzew z Podbeskidziem w Ekstraklasie jeszcze nie wygrał (grały te zespoły 5 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym) ale też Podbeskidzie nie wygrało jeszcze meczu z Widzewem u siebie (licząc Ekstraklasę i I ligę statystyki wyglądają następująco: 3 zwycięstwa Widzewa i 3 remisy w Bielsku-Białym.

Jak zmieniły się kadry obu zespołów zimą? W Podbeskidziu nie próżnowali, zakontraktowali 6 nowych zawodników, są nimi: Jan Blažek (z Apóllon Smýrnis), Mikołaj Lebedyński (z BK Häcken), Michal Mravec (z MŠK Žilina), Charles Nwaogu (z Flota Świnoujście), Przemysław Pietruszka (z Pogoń Szczecin) i Mateusz Stąporski (z Korona Kielce). Ci zawodnicy mają pomóc w drużynie w walce o utrzymanie. Warto jednak dodać, że z klubu odeszli też zawodnicy, którzy mieli wpływ na grę Podbeskidzia jesienią, a mianowicie Aleksander Jagiełło (18 meczów i 2 gole jesienią), Rudolf Urban (11 meczów i 2 gole) czy Marcin Wodecki (16 meczów i 2 gole).

Jeśli chodzi o Widzew to tutaj działacze również nie próżnowali, sprowadzili jak na razie 5 nowych zawodników, są nimi Marcin Kikut, Marek Wasiluk, Mateusz Cetnarski, Xhevdet Gela i Yani Urdinov. Co warte jednak podkreślić, że drużyny zimą nikt nie odszedł z wartościowych zawodników, jedynymi zawodnikami, którzy opuścili klub to Hachem Abbès, Lewon Hajrapetjan i Jakub Bartkowski z których klub zrezygnował.

Jeśli chodzi o kontuzje to w Widzewie od początku okresu przygotowawczego z problemami zdrowotnymi borykali się Jonathan de Amo Perez, Princewill Okachi, Łukasz Staroń, Povilas Leimonas i ich dziś na boisku w Bielsko-Białej na pewno nie zobaczymy, podobnie jak Alena Melunovica, który nabawił się urazu tuż przed wyjazdem zespołu na dzisiejszy mecz. W Podbeskidziu nie zagra natomiast Przemysław Pietrusza, który nabawił się kontuzji w okresie przygotowawczym.

Warto dodać, że obie ekipy nieźle radziły sobie w meczach kontrolnych przed sezonem. Widzew nawet nie zaznał porażki w tych grach (a grał m.in. z Legią czy Cracovią), słychać w obozie Widzewa, że te mecze wzmocniły mentalnie drużynę i mam nadzieje, że będzie to widać w meczach o stawkę w lidze. Osobiście więc liczę na niespodziankę i wygraną Łodzian w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj typuje w strone Podbeskidzia. Drużyna z Bielska Białej jest w takiej samej sytuacji jak Widzew ale dzisiejszy mecz może im pomóc w tym aby się troche odbić od dna. Gospodarze mają dwa punkty więcej. W poprzednim meczu padł wynik remisowy 1-1. Po meczach sparingowych widać że Podbeskidzie ma dobrą moc przed sezonem w meczachsparingowych wyglądali wyśmienicie. Wzmocnienia w formacji ataku na pewno były potrzebne i też takie były zrobione. Nwaogu z Floty może coś zmienić z przodu. Do tego Mikołaj Lebedyński z BK Hacken oraz Jan Blazek z Apollonu Smyrnis. Rywalizacja na pewno będzie. Bielsko zawsze miało lepszą runde wiosenną i myślę że dzisiaj ją udokumentuje i odskoczy Widzewowi na 5 punktów. O formie Widzewa ciężko cokolwiek napisać. Jako jedyny klub z ekstraklasy spędzieli cały okres przygotowawczy w Polsce. Wszystkie oficjalne mecze sparingowe zremisowali. Ich szeregi zasili znani z występów na polskich boiskach, Wasiluk, Kikut, czy Cetnarski. Ale czy to ystarczy . Według mnie Widzew był najsłabszy w lidze i może być tak samo i w tej rundzie. Mójtyp zdecydowanie w strone Podbeskidzia.

Podbeskidzie-Widzew

Podbeskidzie @2,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa - Korona Kielce godz. 20:30

typ: powyżej 3,5

kurs:3,25

Buk: Bet365

 

Dziś po zimowej przerwie wznawia rozgrywki polska ekstraklasa . W drugim dzisiejszym meczu obrońca tytułu i lider tabeli podejmuję 12 w tabeli Koronę Kielce. W Warszawie wielkie zmiany ,przede wszystkim na górze - nowi właściciele , nowy trener oraz nowa "gwiazda" - Orlando Sa . Legia bez rewelacji spisywała się w okresie przygotowawczym wygrywając tylko dwa spotkania z Dolcanem Ząbki oraz Dynamem Kijów. To drugie pokazuję ,że warszawska drużyna będzie silna. Legia ma znakomity bilans meczy z Koroną na własnym boisku . Do tej pory oba zespoły spotykały się przy Łazienkowskiej 7 razy. Wszystkie spotkania wygrali legioniści, strzelili rywalom 19 goli, a stracili tylko 3 bramki. Jesienny mecz Korona - Legia (3:5) jest do tej pory spotkaniem, w którym padło najwięcej bramek w tym sezonie.

Kielczanie w sparingach na polskich boiskach wypadli dobrze wygrywając trzy spotkania,natomiast w spotkaniach rumuńsko - bułgarskich odnieśli trzy porażki jednak trzeba przyznać,że Dinamo,Steaua oraz Ludogorets to silne ekipy.

Dziś ponownie liczę ponownie na grad goli ,tak jak w trzech ostatnich spotkaniach , gdzie padało powyżej 3,5 gola .

Kadra na dzisiejsze spotkanie lidera tabeli :

Brakuje zawieszonych za kartki Jakuba Wawrzyniaka i Tomasza Jodłowca, rehabilitujących się po kontuzjach: Marka Saganowskiego, Michała Żyry i Jakuba Koseckiego. Miejsce na ławce rezerwowych stracił Wojciech Skaba, drugim bramkarzem jest Konrad Jałocha.

Bramkarze: Duszan Kuciak, Konrad Jałocha.

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski.

Pomocnicy: Michał Kucharczyk, Guilherme, Daniel Łukasik, Helio Pinto, Ivica Vrdoljak, Raphael Augusto, Miroslav Radović, Henrik Ojamaa.

Napastnicy: Wladimer Dwaliszwili, Michał Efir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, T-Mobile Ekstraklasa, Polska

Spotkanie: Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

Typ: Remis

Kurs: 3,20

Godz: 15:30

Bukmacher: Unibet

 

Analiza:

Po 2 miesiącach przerwy rozgrywki ligowe wznawia piłkarska Ekstraklasa. Dzisiaj o godzinie 15:30 na PGE Arena w Gdańsku w ramach 22 kolejki T-Mobile Ekstraklasy zostanie rozegrany mecz Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin. W tym spotkaniu zdecydowałem się postawić na remis.

Drużyna Lechii po 21 ligowych kolejkach zgromadziła na swoim koncie 27 oczek (bilans 6-9-6), co plasuje ją aktualnie na 10 pozycji. W pierwszej części sezonu Gdańszczanie na własnym obiekcie z 10 spotkań wygrali zaledwie 3 mecze, zanotowali 5 remisów i 2 porażki.

O aktualnej formie jest cięzko cokolwiek powiedzieć, dlatego że ostatni mecz ligowy odbył się przeszło 2 miesiące temu, dokładnie 14 grudnia zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. W meczach przygotowawczych odnieśli zwycięstwo z Dolcanem Ząbki (3:0), Chojniczanką (2:1) i FC Brasov (2:0), a takż przegrali z Lechem Poznań (0:1) i Gryfem Wejherowo (1:2).

Drużyna ze Szecina po 21 kolejkach zdobyła 30 punktów (bilans 7-9-5) co pozwala im plasowac się na wysokim 6 miejscu. W 10 meczach wyjazdowych w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy zdobyli 15 punktów; 4 razy zwyciężając oraz odnosząc po 3 remisy i porażki. W ostatnim meczu przygotowawczym przegrali z Flotą Swinoujście 4:5.

Ostatnie 3 meczy pomiędzy dzisiejszymi rywalami prezentują się następująco:

H2H:

15.09.13 TMO Pogoń Szczecin Lechia Gdańsk 1 : 1

01.03.13 TMO Lechia Gdańsk Pogoń Szczecin 1 : 1

27.08.12 TMO Pogoń Szczecin Lechia Gdańsk 0 : 2

Myślę, że w pierwszym meczlu ligowym po tak długiej przerwie, oba zespoły zagrają zachowawczo. Ciężko również powiedzieć coś więcej o formie obu drużyn, mecze przygotowujące do sezonu rządzą się swoimi prawami. Jednak patrząc na spotkania bezpośrednie i wyniki z pierwszej części ligowego sezonu wynik remisowy wydaje się być jak najbardziej prawdopodobny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, T-Mobile Ekstraklasa, Polska

Spotkanie: Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Typ: Remis

Kurs: 3,50

Godz: 18:00

Bukmacher: Sportingbet

 

Analiza:

Po 2 miesiącach przerwy rozgrywki ligowe wznawia piłkarska Ekstraklasa. Dzisiaj o godzinie 18:00 przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu w ramach 22 kolejki T-Mobile Ekstraklasy zostanie rozegrany mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław. W tym spotkaniu zdecydowałem się postawić na remis.

Drużyna Lecha po 21 ligowych kolejkach zgromadziła na swoim koncie 34 oczka (bilans 9-7-5), co plasuje ją aktualnie na 4 pozycji. W pierwszej części sezonu Poznaniacy na własnym obiekcie z 10 spotkań wygrali 6 meczy, zanotowali 3 remisi i tylko 1 porażkę.

O aktualnej formie jest cięzko cokolwiek powiedzieć, dlatego że ostatni mecz ligowy odbył się przeszło 2 miesiące temu, dokładnie 13 grudnia zremisowali 2:2 na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz. W meczach przygotowawczych odnieśli zwycięstwo z Lechią Gdańsk (1:0), przegrali z Lokomotivem Moskwa (1:3), wygrali ze Spartą Praga (2:1), zremisowali bezbramkowo z Krasnodarem oraz pokonali Dolcan Ząbki (3:2).

Drużyna z Wrocławia po 21 kolejkach zdobyła zaledwie 24 punkty (bilans 5-9-7) co pozwala im plasowac się na 13 miejscu. W 10 meczach wyjazdowych w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy zdobyli 8 punktów; tylko 1 zwycięstwo, 5 remisów i 4 porażki. W meczach przygotowawczych zremisowali bezbramkowo z St. Pauli oraz ulegli Hradec Kralove (2:4).

H2H:

14.09.13 TMO Śląsk Wrocław Lech Poznań 2 : 0

30.05.13 TMO Śląsk Wrocław Lech Poznań 1 : 1

30.11.12 TMO Lech Poznań Śląsk Wrocław 0 : 3

25.03.12 TMO Lech Poznań Śląsk Wrocław 2 : 0

23.09.11 TMO Śląsk Wrocław Lech Poznań 3 : 1

 

Myślę, że w pierwszym meczu ligowym po tak długiej przerwie, oba zespoły zagrają zachowawczo. Ciężko również powiedzieć coś więcej o formie obu drużyn, mecze przygotowujące do sezonu rządzą się swoimi prawami. Jednak patrząc na spotkania bezpośrednie i wyniki z pierwszej części ligowego sezonu wynik remisowy wydaje się być jak najbardziej prawdopodobny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Piast - Wisła

Typ: poniżej 1,5

Kurs: 3,10

Bukmacher: Unibet

 

Ostatnie spotkanie inauguracyjnej rundy wiosennej rozgrywek Ekstraklasy. Piast u siebie podejmuje Wisłę Kraków. Przede wszystkim spotykają się ze sobą ekipy, które dzieli róznica 10 punktów. Kadrowo Wisła wydaje się być silniejsza. Marka robi swoje. Co prawda w dniu dzisiejszym może nie zagrać Głowacki (ryzyko wykartkowania), ale też nie ma drugiego podstawowego stopera Jovanovica (choroba), więc Wisła powinna grać bardzo bezpiecznie w tyłach, co i tak starała się grać w poprzedniej rundzie (najmniej straconych bramek). Niestety juz na wyjazdach nie grali tak dobrze i w 10 meczach zdobyli tylko 8 punktów. Z tego co pamiętam Brożek w sparingach nie strzelił ani jednej bramki, doszedł Stilic ale nie grał zbyt dobrze. Ogólnie wyniki sparingów nie napawały optymizmem, dlatego nie wierze w wielkie granie ofensywne. Piast za to wzmocnil się czterema zawodnikami zza granicy (o niesprawdzonej jeszcze jakości), a osłabił transferem Zbozienia do ligi rosyjskiej (obronca). Liga polska rządzi sie swoimi prawami, ale jak pokazały pierwsze mecze - o dobrą grę było bardzo ciężko, a bramki jeśli zdobywane to po fatalnych błędach. Licze więc, że tych błędów nie będzie w tym meczu zbyt dużo - a jesli juz to w ofensywie. 0:0/1:0/0:1/1:1 takie ewentualnie wyniki mi chodzą po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udanie rozpoczęli rundę rewanżową T-Mobile Ekstraklasy piłkarze krakowskiej Wisły, przerywając w końcu niechlubną wyjazdową serię. Piłkarze trenera Franciszka Smudy dzięki bramce Garguły z rzutu karnego wracają pod Wawel z trzema punktami. Mecz rozgrywał się głównie na środku boiska gdzie grę kreowali zawodnicy z pod Wawelu. Skromna wygrana dała Wiśle 2 miejsce w tabeli! Tracą oni 6 pkt do Legii! A już w niedzielę powalczą oni w derbach z Cracovią przed własną publicznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z meczu Piast-Wisła

 

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną jeszcze w Lechu Poznań piłkarze dowodzeni przez Franciszka Smudę nie przegrali w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej. Wisła Kraków w spotkaniu 22. kolejki polskiej ekstraklasy pokonała na wyjeździe Piasta Gliwice 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla ekipy spod Wawelu strzelił z rzutu karnego Łukasz Garguła.

 

Tymczasem od pierwszych minut meczu kibice zgromadzeni na Okrzei mogli być zadowoleni. Spotkania wyróżniało się szybkim tempem i wieloma zmianami sytuacji. Chociaż lekką przewagę na początku wypracowywali sobie piłkarze Wisły, to z minuty na minutę gracze gliwickiego zespołu grali coraz pewniej.

 

W drugiej częći gry tempo gry lekko spadło. Niemniej w 56. minucie pierwszy celny strzał na bramkę strzeżoną przez Szumskiego oddał Emmanuel Sarki. Okazał się to jednak prawdziwy straszak. Bo gol dla Wisły miał miejsce 180 sekund później. Po dotknięciu piłki ręką przez Heberta rozjemca spotkania podyktował rzut karny. Stały fragment gry na gola zamienił Łukasz Garguła, dla którego było to siódme trafienie w sezonie.

 

Piast Gliwice - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

0:1 Garguła 59' (k.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś chcę was wprowadzić w klimat meczu derbowego który już 23 lutego zostanie rozegrany na stadionie przy Reymonta 22. Będą to już 187 derby Krakowa. Faworytem jest oczywiście Wisła Kraków która pod wodzą Franciszka Smudy spisuje się znakomicie. Zapowiada się świetna atmosfera na pełnym stadionie Zapraszam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...