Skocz do zawartości

Ekstraklasa 2013/2014


Gość sensejjag

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Piłka Nożna (Polska Ekstraklasa)

Mecz: Lech - Górnik

Typ: liczba bramek w meczu – over 3,5

Kurs: 4,00

Bukmacher: WilliamHill

Data: 03.11.2013 godz: 18:00

 

Analiza:

 

W niedzielnym meczu Ekstraklasy Lech Poznań podejmie Górnika, dla którego będzie to pierwszy mecz w sezonie bez Adama Nawałki w roli trenera. Górnik jest wiceliderem, natomiast Lech wciąż spisuje się poniżej oczekiwań i przed tą kolejką zajmował szóste miejsce ale nie może sobie pozwolić na kolejną stratę punktów bo może na półmetku rozgrywek znaleźć się w drugiej ósemce.

Patrząc tylko na statystyki, Lech nie jest zespołem overowym i stąd wysokie kursy na bramki w jego meczach. Patrząc na skład, nazwiska w formacji ofensywnej, wydaje się jednak że potencjał jest duży i w końcu powinno to odpalić. Zwłaszcza że gra wygląda już lepiej niż na początku sezonu, kontuzjowani zawodnicy powoli wracają do składu do formy i niektóre akcje mogą się podobać. Brakuje tylko spokoju pod bramką rywala i skutecznego wykończenia akcji. W pojedynczych meczach, gdy piłkarze nieco się odblokują, potrafią strzelać sporo bramek, jak choćby ostatnio w Gdańsku gdzie po słabej pierwszej połowie, przebłysk w drugiej wystarczył by wygrać 4:1. Moim zdaniem problemem jest psychika i gdy Lech zdobędzie pierwszego gola to może ich nastrzelać kilka i nawet samemu pokryć over. Z Górnikiem mimo wysokiej pozycji tego klubu wcale nie musi być tak trudno o sytuacje bo defensywa Zabrzan gra w mocno eksperymentalnym składzie i brakuje tam kilku ważnych graczy.

A przecież strzelać może też Górnik, który ma drugą, po Legii, ofensywę ligi. Łącznie zdobył już 26 goli, z czego aż 14 na wyjazdach. W pięciu meczach Górnika w tym sezonie mieliśmy over 3,5 gola. Dodatkowym atutem Zabrzan są dobrze wykonywane stałe fragmenty gry, po których potrafią strzelać gole, a Lech z kolei miewa problemy z obroną przed stałymi fragmentami. Do tego szybcy skrzydłowi, Nakoulma w niezłej formie i można się spodziewać że Górnik też coś w Poznaniu strzeli.

Oba zespoły potrzebują dziś wygranej i myślę że to zapewni dobry mecz i wiele bramek. Over 3,5 jak najbardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, T-Mobile ekstraklasa

Spotkanie:Piast Gliwice-Jagiellonia Białystok

Typ: 2

Kurs: 3,30

Godz: 18.00

Bukmacher: WH

Analiza:

Mecz w którym może paść każdy wynik. Ja stawiam na Jage, dlaczego? Typ może być dziwny z racji takiej iż Piast u siebie nie wygrał już 4 meczy, 2 remisy oraz 2 porażki. Jagiellonia gra strasznie nie równo lecz jeśli dzisiaj wygraja odskoczą od strefy spadkowej. W ostatnim czasie Piast gra tragicznie w defensywie a w ofensywie nie ma kto strzelać, po prostu są bardzo słabi. Jagiellonia gdyby ustabilizowała formę myślę że pierwsza "piątka" jest ich. Obecnie goście w tabeli są na 11 miejscu z dorobkiem 18 punktów, lecz do wyjścia ze strefy spadkowej brakuje im ledwie punktu. Dlatego też dzisiaj Białostoczanie będą walczyć o 3 punkty nad Piastem. Na pewno stratą w szeregach Jagi jest brak Quintany. Do tego prócz niego ie zobaczymy, Pawłowskiego, Modelskiego oraz Grzyba. Piastunki mają na swoim koncie 15 punktów i zajmują 13 miejsce w ligowej stawce. W zespole gospodarzy dzisiaj nie wystąpi obrońca Adrian Klepczyński. I na pewno będzie to podobna strata do tej w Jadze. Jak dla mnie źle grający Piast nadal nie przełamie swojej serii i nie wygra. Podopieczni Marcina Brosza grają bardzo lekceważąco, tracą mnóstwo goli w ostatnich 4 potyczkach strzelili 1 bramke a stracili ich aż 10. W ostatniej kolejce Piastunki przegraly 4-0 z Pogonią a natomiast Jaga wygrała u siebie 2-0 z Lechem. Myślę że w dzisiejszym meczu o wyniku zadecyduje jedna bramka. Mam nadzieje że nie będzie wyniku remisowego i dobrze grajaca lecz nie równo drużyna z Białegostoku wywiezie z odległych Gliwic 3 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Dyscyplina - Pilka nożna, Ekstraklasa

2013.11.04, godz. 18

Spotkanie: Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

Typ: Piast

Kurs: 2,45

Buk: betclick

 

Analiza:

Gliwiczanie czekaja na drugie w historii zwycięstwo nad Jagiellonią. W dotychczasowych czternastu konfrontacjach sześciokrotnie górą była Jaga, a siedem razy padł remis. Dopiero w poprzednim sezonie gliwiczanie cieszylii się z pierwszej wygranej z zespołem z Białegostoku. Tyle że przed własną publicznością przeważnie, bo aż pięciokrotnie padał remis a dwa razy górą byli żółto-czerwoni. Liczę na dzisiejsze zwycięstwo Piasta. Jakoś nie mogę się przyzwyczaic to tego, ze Piast mimo iż gra nieźle okupuje tak niską pozycję w ligowej tabeli. Gospodarze pozostają bez zwycięstwa od czterech ligowych potyczek ze zdobytym zaledwie jednym punktem (z Lechią) i jedną strzeloną bramką (w Warszawie z Legią). Czy to przemawia za gospodarzami przed meczem z Jagą?? Wiele osób faworyzuje białostotczan, co moim zdaniem troche sie nie zgadza. Jaga też ostatnio specjalnych fajerwerków nie grala. W październiku co prawda wygrali dwa mecze z dobrymi drużynami. Pucharowe zwycięstwo we Wrocławiu ze Śląskiem i wygrana ligowa z Lechem. Nie wiem jak mecz ze Śląskiem, ale w meczu z Kolejorzem zwycięstwo wcale nie było ich zasługą. To Lech grał piłką i dominował, tyle że nie stworzył praktycznie przez cały mecz 100-procentowej sytuacji (dopiero w doliczonym czasie gry Lech miał okazje bramkową) a Jaga wykorzystała dwie z trzech prezentów lechitów. Do tego do Gliwic nie pojedzie mózg drużyny Quintana, który zarobił czwartą żółtą kartkę w meczu z Lechem. Do tego goście z Białegostoku prócz wspomnianego już Quintany będą musieli radzić sobie również bez: Modelskiego, Grzyba i Pawłowskiego. Gospodarze poza Klepczyńskim wystapią w najsilniejszym składzie. To z pewnością bedzie wyrownany mecz walki i zapewne nie ma co sie spodziewać gradu bramek. Stawiam na 1-0 dla gospodarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz

Typ: 1

Kurs: 2,45

Data i godzina: 08.11.2013 18:00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

Zapraszam na spotkanie otwierające 16 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Zawiszą Bydgoszcz. Jagiellonia po wygranej z Lechem pojechała do Gliwic i przegrała 1:2. O porażce zdecydowała jednak fatalna pomyłka sędziego, więc daleko idących wniosków z tego meczu bym nie wyciągał. Z kolei Zawisza też grał w dziesiątkę na obcym stadionie. I choć bronił się mądrze to jednak ostatecznie przegrał w Chorzowie 0:1. Wynik konfrontacji Jagi z Zawiszą to sprawa otwarta. Piłkarze Piotra Stokowca w tym sezonie słabo grają u siebie, co widać po wysokim kursie. Według mnie właśnie ta wielkość sprawia, że warto postawić jedynkę. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Polska

Spotkanie: Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Typ: Wisła Kraków strzeli bramkę? : NIE

Kurs: 3.00

Bukmacher: William Hill

Godzina: 20:30

Analiza:

 

Wisła na wyjazdach nie wygrywa, bramek nie strzela, a że tylko raz przegrali to istny cud - z taką grą, tylko w lidze Polskiej jest to możliwe! W ostatniej kolejce Wisła z ostatnim w tabeli Podbeskidziem zagrała tragicznie w ofensywie, a gdyby piłkarze Podbeskidzia umieli w kluczowych sytuacjach czysto trafić w piłkę i gdyby Wisła nie miała w bramce Miskiewicza, to spokojnie by się skończyło stratą 3-4 bramek. Na poparcie typu przegląd ostatnich spotkań Wisły na wyjazdach:

 

Podbeskidzie BB 0-0 Wisła Kraków

Zawisza Bydgoszcz 3 - 1 Wisła Kraków

Ruch Chorzów 1 - 1 Wisła Kraków

Cracovia Kraków 1 - 1 Wisła Kraków

Pogoń Szczecin 0 - 0 Wisła Kraków

Śląsk Wrocław 0 - 0 Wisła Kraków

 

3 bramki strzelone w 6 ostatnich meczach, myśle potwierdza moje słowa, że po kursie 3.0 takie wydarzenie jest bardzo opłacalne. Dodatkowo pragnę zauważyć że na oko jakieś 70-80% z 20 bramek jakie Wisła zdobyła w tym sezonie odbyło się z bezpośrednim udziałem Pawła Brożka(albo gol, albo asysta, albo kluczowe zgranie piłki w kontrze). Gdy nie ma Brożka na szpicy, nie tylko nie ma komu strzelać, ale także nie ma komu robić czarnej roboty, jakże istotnej przy obecnym stulu gry Wisły. Po prostu nie wyobrażam sobie by Wisła grając tak jak w Bielsku w dodatku bez Pawła Brożka była w stanie strzelić bramkę z mocniejszym przeciwnikiem jakim jest Górnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Polska Ekstraklasa)

Mecz: Jagiellonia Białystok – Zawisza Bydgoszcz

Typ: liczba bramek w meczu – over 3,5

Kurs: 3,50

Bukmacher: WilliamHill

Data: 08.11.2013 godz: 18:00

 

Analiza:

 

W pierwszym spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Spodziewam się w tym spotkaniu gradu bramek i obstawiam over 3,5 gola.

Jagiellonia u siebie stara się grać ofensywnie i bezkompromisowo. To drugie udało się osiągnąć bo dotąd nie zremisowała jeszcze meczu, dwa razy wygrywając i ponosząc aż cztery porażki. Wynika to z tergo że często nadziewała się na kontry i stąd takie wpadki jak porażki po 2:3 z Legią i Pogonią czy 1:2 z Cracovią. Za to jak gracze Jagi mieli dobry dzień to rozbili Ruch Chorzów aż 6:0. Może się podobać zwłaszcza środek pola Jagiellonii, z kreatywnym Quintaną, Plizgą, Dzalamidze czy Gajosem. Trochę jeszcze brakuje napastnika klasy Tomasza Frankowskiego, ale Piątkowski czy zwłaszcza dżoker Balaj jakieś zagrożenie stwarzają. Problem, mimo kilku znanych nazwisk, jest w obronie. Oprócz słabej obrony przy kontrach, Jaga sporo bramek traci też po stałych fragmentach gry, które z kolei Zawisza potrafi dość groźnie egzekwować.

No właśnie, Zawisza na wyjazdach miał już kilka meczów overowych w których szedł na wymianę ciosów: 2:3 w Poznaniu czy w Zabrzu. Ostatni mecz z Ruchem był słaby, ale zdecydowała o tym szybka czerwona kartka dla Goulona, którego brak też może osłabić dziś grę obronną Bydgoszczan. Beniaminek też ma kilku ciekawych graczy w środku pola: Wójcicki, Masłowski czy zwłaszcza Carlos, mając dobry dzień mogą sprawić obronie Jagiellonii sporo problemów swoją szybkościa i dobrą techniką.

Będzie to ważny mecz dla obu drużyn, które znajdują się na granicy pierwszej ósemki i dziś bardzo potrzebują trzech punktów. Myślę że nie będzie szachów tylko wymiana ciosów i walka o zwycięstwo. A potencjał w ofensywie obu drużyn jest wystarczający by myśleć o overze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna , Liga Polska

Spotkanie: Podbeskidzie - Lechia Gdańsk

Typ: 1

Kurs: 2.91

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Oglądałem ostatni mecz Podbeskidzie - Wisła i widzać już było po piłkarzach Podbeskidzia ręke trenera Ojrzyńskiego. Piłkarze zacięcie walczyli cały mecz co przełożyło się na absolutną dominacje nad drużyną Wisły. Myśle, że limit pecha się już wyczerpał, a sytuacja w tabeli zrobiła się na tyle nerwowa, że trzeba zacząć u siebie wygrywać!

 

Drużyna Lechii personalnie sie wydaje drużyną słabszą i mniej doświadczoną od Wisły. W dodatku jest to drużyna młoda, cały czas w budowie, która ostatnio wyraźnie ma dołek formy.

Zatem ten mecz jest meczem idealnym dla Podbeskidzia na przełamanie, aby wyplątać się ze strefy spadkowej, bo nawet Widzew, który ma chyba jeszcze większe problemy od Bielszczan pokazał, że u siebie można wygrywać, nawet z takimi przeciwnikami jak rewelecyjnie grająca na wyjazdach Pogoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Podbeskidzie – Lechia

Typ: remis

Kurs: 3.20

Data i godzina: 09.11.13 18:00

Bukmacher: Sportingbet

 

 

Bardzo ważny mecz szczególnie dla Podbeskidzia, które zajmuje ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 10 punktów i tylko jednym zwycięstwem do tej pory, natomiast na koncie mają aż 7 remisów. W Podbeskidzie po odejściu Dejmana nie ma kto strzelać bramek i to jest największa bolączka drużyny. Ostatnio gracze Podbeskidzie zagrali świetny mecz z Wisłą u siebie ( 0-0), który omal nie zakończył się ich nieoczekiwanym zwycięstwie. Lechia jest poukładaną drużyną z 19 punktami na koncie. Lechia, podobnie jak gospodarzem lubuje się w remisach, do tej pory zgromadzili ich aż 7. Na wyjedzie są od 3 spotkań niepokonani, i choć Podbeskidzie musi wygrać ten mecz, to wydaje mi się, że uda się zdobyć tylko jedno oczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin

Typ: 1

Kurs: 1,91

Data i godzina: 11.11.2013 18:00

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

Zapraszam na spotkanie kończące 16 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Zagłębiem Lubin. Kryzys w Zagłębiu ciągle trwa. Miedziowi to na dziś przedostatnia drużyna w tabeli. Na początku sezonu Pogoń wygrała w Lubinie 2:0. Wtedy przyjęto to jako pewną niespodziankę. Teraz jednak to piłkarze Wdowczyka - i to nie tylko dlatego, że grają u siebie - są faworytami tej konfrontacji. Zwłaszcza, że przystąpią do tego meczu podrażnieni niespodziewaną chyba jednak porażką w Łodzi, gdyż dwa wcześniejsze mecze odpowiednio 3:2 z Koroną, 4:0 z Piastem, Pogoń wygrała dziś myślę, że także będzie lepsza, dodatkowo patrząc przez pryzmat tego, że Zagłębie w ostatnich 3 kolejkach poległo (Wisła, Lechia, Legia). Mecz o godzinie 18:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, EKSTRAKLASA

Spotkanie: Zagłębie – Piast Gliwice

Typ: 1

Kurs: 2.15

Data i godzina: 22.11.13 18:00

Bukmacher: Unibet

 

 

To jest bardzo ważny mecz dla piłkarzy gospodarzy, zagają bowiem o 3 punktu, opuszczenie przedostatniej lokaty w lidze, wreszcie o honor. Zagłębie do tej pory zgromadziło tylko 13 punktów, ich bilans u siebie to 2 2 3 7-8. Piast to 12 drużyna Ekstraklasy, do tej pory udało im się zdobyć 19 punktów. Graja lepiej u siebie natomiast ich bilans na wyjeździe to 2 0 5 6-17. Do tej pory w lidze Zagłębie gościło trzy razy Piasta: dwa razy udało się wygrać i raz zremisować. Na wyjeździe goście ostatnie dwa mecze przegrali z Legią i Pogonią odpowiednio 4-1 i 4-0. Natomiast Zagłębie po 3 porażkach z rzędu, zdobyło ostatnio jeden punkt na wyjeździe z rewelacyjną Pognią w Szczecinie.

U siebie Zagłębie zawsze prezentowało się przyzwoicie, zatem liczę na ich zwycięstwo, no i może w końcu jakiś gol Piecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Jagiellonia – Śląsk

Typ: remis

Kurs: 3.20

Data i godzina: 23.11.13 18:00

Bukmacher: Sportingbet

 

 

Mecz sąsiadów w tabeli, 10 Jagiellonia z 8 drużyną Śląska. Obie drużyny mają wyrównany bilans, gospodarze do tej pory zdobyli 24 bramki, stracone 23, bilans u siebie: 14-10, z kolei Śląsk 24 bramki zdobyte i 20 straconych, na wyjeździe: 9-10. Jeśli chodzi o H2H, to ostatnie dwa mecze odbyły się we Wrocławiu i wygrała je Jagiellonia, natomiast w ostatnich trzech meczach w Białymstoku, raz padł remis i dwa razy wygrał Śląsk. Goście w ostatnich trzech meczach dwie wygrane i jeden remis, na wyjazdach głównie remisują: 1 4 2, z kolei Jagiellonia gra w kratkę, raz wygrywam, a raz przegrywa, natomiast w dwóch ostatnich meczach u siebie wygrali z Lokomotywą z Poznania 2-0 oraz zremisowali z Zawiszą 1-1. Dla mnie ten mecz zakończy się podziałem punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Wisła

Typ: 1

Kurs: 1.68

Data i godzina: 22.11.13 20:30

Bukmacher: Pinnacle

 

Wisła po dobrym starcie i grze w prawie każdym meczu na 0 styłu, notuje lekki spadek formy i w ostatnim meczu ligowym po raz drugi dała sobie wbić aż 3 bramki. Ponadto w przerwie na reprezentacje w towarzyskim meczu Wiślacy ulegli Słowackiemu Trencinowi aż 0-5. Trener Smuda był po tym meczu wściekły, zarzucając piłkarzom brak zaangażowania. Słuchałem konferencji przedmeczowej trenera Smudy i trener Wiślaków jasno dał do zrozumienia, że kto odpuści kolejny mecz, może skończyć na trybunach, albo i gorzej na dłuższy czas. Zatem myśle, że Wiślacy w tym spotkaniu zagrają niezwykle ambitnie i powinni sobie poradzić z Koroną.

 

Od strony statystycznej, Wisła jest najlepszą drużyną w lidze jeśli chodzi o mecze u siebie. Z kolei gra Korony na wyjazdach opiera się o wstawienie autobusu i liczenie na farta po kontrze albo stałym fragmencie gry. Wiadomo, to liga Polska i nie raz taka taktyka przynosi punkty, jednak bywa, że się kończy blamażem Kieleckiej drużyny:

Arka Gdynia Korona Kielce 5 : 1

Pogoń Szczecin Korona Kielce 3 : 2

Zagłębie Lubin Korona Kielce 2 : 0

 

Trener Smuda jednak jest przygotowany na defensywną gre Korony i jestem pewien że coś wymyśli. Problemów personalnych w Wiśle nie ma żadnych, wraca Paweł Brożek, zatem jest kilka możliwości do wystawienia dobrej linii ofensywnej na ten mecz. Jeśli chodzi o Hiszpańskiego trenera Korony, wciąż mnie on nie przekonuje, zresztą podobnie jak swego czasu Bakero w Lechu. To nie jest myśl szkoleniowa na Polskie boiska! Zresztą jakby Ci trenerzy posiadali jakiś dobry warsztat trenerski, a nie tylko w CV wpisane że coś tam robili w drużynie Barcelony, to z pewnością nie bawiliby się w prowadzenie Polskich klubów.

 

Podsumowując, kurs może za wysoki nie jest, ale za to wydarzenie wydaje się w miare pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Typ: Over 2.5

Kurs: 1.80

Godz: 18:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Górnik Zabrze to aktualnie drugi zespół w naszej Ekstraklasie pod względem zdobytych bramek, po 16 meczach ma na swoim koncie 30 trafień (więcej ma tylko Legia - 38). Dziś Górnik zmierzy się z Podbeskidziem, które co prawda jeśli chodzi o zdobycze bramkowe jest lepsze jedynie od Zagłębia Lubin (strzelili tylko 13) goli, ale wydaje się, że ostatnio coś drgnęło w drużynie Leszka Ojrzyńskiego, bowiem wygrali 3-1 z Lechią Gdańsk. Myślę, że o ile Górnik jest faworytem to jednak myślę, że i Podbeskidzie będzie miało swoje szansę na bramki w tym spotkaniu, a patrząc na to co się ostatnio działo z defensywą Górnika to myślę, że mogą również bramkę jakąś strzelić. Przypomnę bowiem, że nowy trener Górnika Ryszard Wieczorek miał ostatnio sporo kłopoty z obrońcami Ołeksandr Szeweluchin, Adam Danch, Błażej Augustyn zmagali się ostatnio z urazami podobnie zresztą tak samo jak Boris Pandża. Leszek Ojrzyński ma natomiast niemal komfortową sytuację kadrową bowiem jedynym nieobecnym jest Dariusz Łatka.

Górnik jak już wspomniałem to drużyna, która sporo bramek strzela, ale również sporo ich traci (21) wynika to z tego, ze Adam Nawałka ustawią swoją drużynę dość ofensywie i myślę, że podobnie będzie czynił Ryszard Wieczorek. Górnik to również dość overowa drużyna bowiem w tym sezonie zanotował, aż 12 overów 2.5 i tylko 4 razy notował under 2.5. Dla porównania Podbeskidzie ma po tyle samo overów jak i underów 2.5 czyli po 8.

Podsumowując uważam, że dzisiejsze spotkanie będzie obfitowało w emocję ale również w bramki. Górnik przyzwyczaił nas w tym sezonie, że w jego spotkaniach pada sporo bramek i mam nadzieje, że dziś będzie podobnie. Podbeskidzie bowiem w defensywie popełnia w swoich meczach sporo błędów (głównie doświadczeni zawodnicy jak Telichowski czy Sokołowski) i myślę, że dziś Górnik będzie w stanie strzelić kilka bramek. A Podbeskidzie również nie stoi na straconej pozycji bowiem Górnik w lidze na 16 spotkań raptem w 3 potrafił zachować czyste konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Cracovia - Lech Poznan

Typ: Lech Poznan

Kurs: 2.32

Godz: 18:00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

W ostatnim meczu 17 kolejki Cracovia podejmie u siebie poznańskiego Lecha. Na ten moment drużyny sąsiadują w tabeli a to zapowiada, że może być ciekawie w Krakowie poniedziałkowego wieczoru. Więcej o dwa punkty ma Lech, ale oni spoglądają zdecydowanie wyżej. Legia odjechała już na 11 punktów co przy punktach Lecha w tym meczu się zmniejszy, ale strata wciąż znaczna a przed nimi jeszcze Górnik, Wisła i Pogoń, którą mogą wyprzedzić po spotkaniu z Cracovią. Beniaminek również ma po dobrej części sezonu ma ambitne plany i na pewno będą chcieli podobnie jak wiele ekip w tym sezonie zapunktować z wyżej notowanymi Lechitami. Drużyna z Wielkopolski ma już limit strat punktów mocno naruszony a kibice min. po wpadce w PP domagają się ambitnej walce i wierzą, że dobrze przepracowali przerwę reprezentacyjną bo na papierze Lech jest mocniejszy, niż w praktyce. Cracovia w ostatnim meczu zremisowała z Piastem 1:1 na wyjeździe a u siebie w ostatnim spotkaniu ulegli Koronie. Mecz przyjaźni moim zdaniem dla przyjezdnych, którzy mają lepszych piłkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Cracovia Kraków - Lech Poznań

Typ: X

Kurs: 3,30

Data i godzina: 25.11.2013 18:00

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

Zapraszam na spotkanie kończące 17 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, pomiędzy Cracovią Kraków a Lechem Poznań. Kolejorz dwa ostatnie mecze rozegrał u siebie. Oba, choć nie bez trudu, wygrał - 3:1 z Górnikiem i 4:2 z Ruchem. Cracovia to jednak drużyna, której w tym sezonie poznaniacy nie potrafili pokonać na własnym boisku. W Poznaniu zremisowali z Pasami 1:1, więc teraz - przynajmniej teoretycznie - powinno być im jeszcze trudniej. Choć Cracovia jest chwalona za styl gry, to jednak u siebie przegrała ostatnio z Koroną Kielcę, więc przewidzenie, jak poradzi sobie w meczu z Lechem, to wróżenie z fusów. Najrozsądniej więc chyba będzie postawić na podział punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Cracovia Kraków - Lech Poznań

Typ - czerwona kartka w meczu ? Tak

Kurs - 3.50

Betsson

Dokończenie 17 kolejki i mecz pomiędzy Cracovią a Lechem nie mogło ujść mojej uwadze i zaryzykuję tutaj na czerwoną kartkę w meczu , sędzią tego pojedynku jest pan Marcin Borski z Warszawy i tu uważam że to może mieć znaczenie ale to moje zdanie . Obie ekipy zagrają dziś w okrojonym składzie no może gorzej to wygląda u gospodarzy niż u gości bo w składzie Pasów zabraknie sześciu zawodników najbardziej odczuwalne mogą być braki Ntibazonkizy oraz Nowaka a problemy zdrowotne mają również Zajdler i Budziński , co do Lecha to nieobecni dziś Wołąkiewicz, Ubiparip i Kędziora a pod ? stoi występ Łukasza Trałka , ale nie to mnie interesuje a kartki i zobaczmy jak wyglądają obie ekipy pod względm dorobku kartkowego i tak Cracovia 38 żółtych kartoników a Lech 41 żółtych i az 3 czerwone tak więc dorobek obu ekip dosć bogaty w kartki a jak już wspomniałem o arbitrze to pan Borski ma dotychczas taki bilans 15 meczy i 64 zółte i 3 czerwone kartki czyli powiem że nie żle a może jeszcze wspomnę że pan Marcin już raz sędziował pojedynek Cracovii z Lechem a było to 22 listopada 2008 wtedy pokazał aż 6 żółtych kartoników i jak do tego dodamy ilość zółtych i czerwonych z dorobku obu druzyn z tego sezonu to chyba możemy dziś liczyć na czerwony kartonik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Typ: Over 3.5

Kurs: 3.80

Godz: 16:00

Bukmacher: Expekt

Analiza:

 

W ostatnim czasie mocno oberwało się piłkarzom Lechii, szczególnie bardzo słabe spotkanie z Ruchem Chorzów (dla wielu był to pokaz anty-futbolu) ale również wcześniej z Podbeskidziem. Michał Probierz jednak uspokaja nastroje mówiąc, że słaba gra wynikała po części z bardzo słabych warunków atmosferycznych i dodaje, że jego drużynie nieco lepiej gra się z zespołami wyżej notowanymi i grającymi otwarty futbol - do takich zalicza Jagiellonię. Nie mniej jednak po serii 3 meczów w których Lechia zdobyła 1 punkt wszyscy oczekują przełamania i zupełnie innej gry drużyny z Gdańska niż w ostatnich spotkaniach.

Jeśli chodzi natomiast o Jagiellonię to oni do dzisiejszego spotkania przystępują podbudowani zwycięstwem nad Śląskiem Wrocław w ostatniej kolejce i również dziś będą starali się wykorzystać atut własnego boiska i zainkasować komplet punktów.

Ja postanowiłem zagrać w tym spotkaniu over 3.5 goli. Lechia według mnie nie może pozwolić sobie na taką grę jak w ostatnich spotkaniach dlatego myślę, że będzie próbować w tym meczu atakować, podobnie zresztą jak Jagiellonia. Obie te drużyny w tabeli u/o 3.5 zajmują wysokie miejsca, Lechia ma bilans 7 overów i 10 underów co jest najlepszym wynikiem w lidze (kilka zespołów ma taki sam bilans), jeśli chodzi o Jagiellonię to tutaj ten bilans jest minimalnie gorszy - 6 overów 3.5 i 11 underów 3.5.

Wspomnę również o nieobecnych w tym meczu. Trener Probierz nie może skorzystać z usług Jarosława Bieniuka, Pawła Buzały, Marcina Pietrowskiego i Daisuke Matsui, jeśli chodzi natomiast o trenera gospodarzy to Piotr Stokowiec nie może brać pod uwagę przy ustalaniu składu na ten mecz Martina Barana, Jana Pawłowskiego, Nika Dzalamidze i Jonatana Strausa.

Kto w dzisiejszym meczu może strzelać bramki? Po stronie Jagiellonii na pewno warto zwrócić uwagę na tercet Plizga - Quintana - Balaj, jak do tej pory bowiem Ci zawodnicy w lidze strzelili 18 bramek (każdy po 6). Myślę, że również dziś jakieś bramki strzelą tym bardziej, że defensywa Lechii nie jest najpewniejszą formacją, potrafią naprawdę robić proste błędy i gdy przydarzy im się słabszy mecz to rywal jest wstanie kilka bramek strzelić. Jeśli chodzi natomiast o ofensywę Lechii to tutaj na pewno będzie brakowało Buzały i Matsui ale ostatnio Piotr Grzelczak wystara na napastnika numer jednej w drużynie Michała Probierz i na niego też trzeba spojrzeć jak na potencjalnego strzelca bramki w tym spotkaniu. Tym bardziej, że i defensywa Jagiellonii nie jest monolitem i również popełnia błędy.

Podsumowując liczę, że spotkanie Jagiellonii z Lechią będzie to otwarte spotkanie z obu stron. Piłkarze Lechii jaką do Białegostoku się przełamać i wygrać, Jagiellonia natomiast będzie chciała wykorzystać słabą dyspozycję Lechii w ostatnich spotkaniach by zainkasować komplet punktów. Myślę, że będzie to fajne dla oka spotkanie i liczę, że padnie w nim kilka bramek. Ja osobiście typuję tutaj over 3.5 goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Ruch Chorzów - Cracovia Kraków

Typ: Czy Ruch Chorzów zdobędzie bramkę w obydwu połowach? TAK

Kurs: 3,70

Godz: 01.12.2013 15:30

Bukmacher: Unibet

Analiza: Oglądałem mecz Cracovii z Ruchem z początku sezonu. Pamiętam, że Ruch dominował niemal przez cały mecz, a Cracovia kompletnie nie miała pomysłu na grę. Do 80 minuty było 1:0 dla Ruchu i nic nie zapowiadało choćby remisu, a jednak w 81 i 83 minucie Cracovia szczęśliwie strzeliła dwa gole i wygrała 2:1. Obiektywnie patrząc, to Cracovia nie zasłużyła w tamtym meczu nawet na remis. Takie porażki na długo siedzą w pamięci, więc Ruch dołoży wszelkich starań, by się zrewanżować. Cracovia jakiś czas temu miała okres bardzo dobrej gry, gdzie wygrywali mecz za meczem, ale po ich formie nie ma już śladu. W trzech ostatnich meczach Cracovia zdobyła zaledwie 1 punkt. Bardzo dotkliwej porażki doznali w meczu z Lechem Poznań, gdyż aż 1:6 w obydwu połowach tracąc po 3 gole. No cóż, takie mecze czasem się zdarzają, jednak jeśli dołożyć do tego przegraną 1:2 na własnym boisku z Koroną, to można wywnioskować, że Cracovia jest bez formy. Ruch Chorzów u siebie jest mocny, gdyż nie mieli łatwych rywali, a mimo to przegrali tylko raz. Spodziewam się podobnego przebiegu meczu jak wtedy w Krakowie z tą różnicą, że tym razem to Ruch zwycięży i to zdecydowanie. Defensywa Cracovii spisuje się ostatnio fatalnie, więc Ruch powinien czesto zagrażać bramce gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - T-Mobile Ekstraklasa

Data i godzina: 01.12.2013 18:00

Spotkanie: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

Typ: Legia Warszawa -1,5 (AH)

Kurs: 2,74

MarathonBet

 

Dziś lider polskiej T-Mobile Ekstraklasy przyjeżdża do Bielska-Białej po 3 punkty. Podbeskidzie jest aktualnie ostatnią ekipą w lidze i nic nie wskazuje na to, że po pojedynku z Legią zmienia swoje położenie. Podbeskidzie gra po wodzą nowego trenera, Czesława Michniewicza zmienił Leszek Ojrzyński. Od 4 spotkań Podbeskidzie nie przegrało meczu na własnym stadionie osiągając trzy bezbramkowe remisy oraz wygrywając z Lechią 3-1. Moim zdaniem Legia jutro przerwie tę passę piłkarzy z Bielska. Mimo iż wojskowi grają żenująco słabo w europejskich pucharach to na krajowym podwórku nie maja sobie równych. Świadczy to tylko jakim bagnem jest polska liga. W meczu z Podbeskidziem Legia musi zdobyć trzy punkty i odskoczyć innym na 6 punktów. Obie drużyny grały już ze sobą w tym roku, tyle że w Warszawie. Tam bez najmniejszych problemów Legia wygrała 4-0. Mimo iż na wyjazdach Legia nie spisuje się najlepiej (5W, 1D, 3L) to i tak zajmują drugie miejsce za Cracovią w klasyfikacji zdobytych punktów na wyjeździe. Stadion w Bielsku twierdzą nie jest, a Mistrzowie polski nie wypada przegrać z jednym z outsiderów ligi. Nie wyobrażam sobie, że Legia jutro straci punkty. Taka sytuacja mogłaby skutkowałaby tym, że zarząd musiałby się zastanowić czy aby nie porozmawiać sobie z trenerem i zawodnikami. Legia zobowiązana jest do tego by wygrać to spotkanie za 3 punkty. Kibice, co tu dużo mówić nie są zadowoleni z gry swojej drużyny i na pewno kolejnej kompromitacji by ni puścili mimochodem. Piłkarsko Legia jest lepsza od swojego rywala w każdym elemencie wystarczy to tylko udowodnić na boisku. Piłkarze na pewno zostaną odpowiednio zmobilizowani przed meczem i wyjdą na boisko by wygrać, a nie sobie polatać za piłką. Moim zdaniem kursy na Legie są przesadzone i warto z tego skorzystać. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - T-Mobile Ekstraklasa

Data i godzina: 02.12.2013 18:00

Spotkanie: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

Typ: X

Kurs: 3,15

Unibet

 

Dziś rozpoczyna się dziewiętnasta kolejka T-Mobile Ekstraklasy i w pierwszy meczu kolejki zespół z Białegostoku podejmuje u siebie "Białą Gwiazdę". Faworytem przynajmniej na papierze jest oczywiście drużyna Smudy, ale fakt jest taki że Wisła na wyjazdach nie radzi sobie dobrze. Osiem spotkań na wyjazdach to tylko jedno zwycięstwo, pięć remisów i dwie porażki. Trener Stokowiec też ma twardy orzech do zgryzienia bo Jagiellona słabo gra na własnym stadionie notując już pięć porażek u siebie. W pierwszym mecz który odbył się nie tak dawno bo dziewiątego września w Krakowie padł bramkowy remis 1:1 pomiędzy tymi zespołami. Krakowianie walczą nie tylko o bycie w ósemce ale o zwycięstwo w lidze, na razie tracą do pierwszej Legii tylko trzy punkty natomiast Jagiellonia jest w drugiej połowie tabeli na miejscu jedenastym z dorobkiem 22 punktów. Obie drużyny czeka dziś bardzo ciężki mecz tym bardziej ze względu na to, że nie było przerwy pomiędzy kolejkami. W czwartek dzisiejsi gospodarze przegrali z Lechią 0:1 u siebie, natomiast Wisła rozbiła w piątek Śląsk Wrocław 3:0. Stawiam tutaj na zacięty mecz i wynik 2:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Polska Ekstraklasa)

Mecz: Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

Typ: liczba bramek w meczu – over 2,5

Kurs: 2,10

Bukmacher: WilliamHill

Data: 02.12.2013 godz: 20:30

 

Analiza:

 

Już w poniedziałek rusza nowa kolejka polskiej Ekstraklasy i wieczorem czeka nas mecz Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin. Oba zespoły są ostatnio w dołku, Śląsk nie wygrał od trzech kolejek, a rewelacyjna wcześniej Pogoń nawet od czterech. Dziś zatem będzie dla obu drużyn dobra okazja do przełamania i mam nadzieję że remis nikogo nie zadowoli.

Śląsk spisuje się w całym sezonie znacznie poniżej oczekiwań i na tę chwilę coraz poważniej musi obawiać się że utknie na dłużej w spadkowej połówce tabeli. Ofensywa nie wygląda jednak źle, zwłaszcza najlepszy strzelec ligi Paixao daje nadzieję na gole. Wrócił też Mila i powinno wzrosnąć zagrożenie po stałych fragmentach gry, bo kilku wysokich, dobrze grających głową zawodników nadal w ekipie Śląska jest. Ogólny bilans bramek wrocławian to 25:26 (w 18 meczach), a u siebie 15:10 (w 9 meczach).

Pogoń, odwrotnie niż Śląsk zajmuje miejsce powyżej oczekiwań, ale te ostatnie cztery mecze popsuły dobre wrażenie. Znając ambicję Wdowczyka dzisiaj Portowcy będą bardzo zmotywowani. Wracają już także do gry Japończycy co powinno dodać dużo jakości do gry ofensywnej. Bilans bramek Pogoni to 27:25 (w 18 meczach), a na wyjazdach gdzie drużyna ma dobry bilans punktowy to 12:10 (ale w zaledwie 8 meczach). Pogoń gra ofensywnie i bezkompromisowo, kilka razy już widziałem jak nawet grając na wyjeździe przy wyniku remisowym zespół walczył o wygraną zamiast wzorem wielu ekip bronić jednego punktu.

To wszystko pozwala liczyć na ciekawy mecz i bramki. Oba zespoły mają jak na polską ligę dobrych napastników: Paixao i Robaka oraz kilku kreatywnych gracy w pomocy. Przy dużej mobilizacji to powinno zaowocować golami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna – T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Spotkanie: Górnik Zabrze – Widzew Łódź

Typ: 1

Kurs: 1,50

Buk: Sportingbet

Data i godzina: 03.12.13 18:00

Stawka: 8/10

 

Dziś o godz. 18:00 odbędzie się mecz 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Widzewem Łódź. Zespół gospodarzy z dorobkiem 34 punktów jest wiceliderem polskiej ekstraklasy, natomiast goście z 14 punktami okupują ostatnią pozycję.

 

Górnik przegrał ostatni wyjazdowy ligowy mecz z Piastem Gliwice 0:2 po bramkach Jurado oraz Wilczka. Miniony miesiąc był dla ekipy ze Śląska niezbyt udany, bowiem w 5 ostatnich pojedynkach piłkarze Ryszarda Wieczorka aż trzykrotnie schodzi z boiska w roli drużyny pokonanej (porażka z Cracovią na własnym stadionie, wyjazdowe porażki z Lechem i wspominanym Piastem). Mimo słabszej formy w nadchodzącym pojedynku z Widzewem drużyna z Zabrza jest stawiana w roli zdecydowanego faworyta. Na korzyść gospodarzy przemawia kilka faktów. Górnik wygrał 6 z 8 spotkań domowych, raz zremisował (z Ruchem) oraz przegrał tylko raz (z rewelacyjnie grającą na wyjazdach Cracovią). Gospodarze dysponują ogromną siłą ofensywną – duet Zachara-Nakoulma zdobył w tym sezonie ligowym aż 17 bramek (dokładnie tyle ile cała drużyna gości przez cały sezon).

 

W ekipie gospodarzy zabraknie Dancha, Magiery, Nowaka (rzekoma przepuklina sportowa, zawodnik przechodzi specjalistyczne badania w Dortmundzie), Augustyna (przeciążenie kości piętowej lewej stopy), Kosznika (kontuzja kolana wyklucza go z gry do końca roku) oraz Gancarczyka. Do zdrowia wrócił już Radosław Sobolewski – były zawodnik Wisły nie znalazł się w kadrze meczowej na mecz z Piastem, jednak w nadchodzącym spotkaniu powinien pojawić się w „18” meczowej. Do składu powinien również wrócić Antoni Łukasiewicz, który w ostatnim meczu pauzował za kartki.

 

Widzew okupuje ostatnią pozycję w tabeli. Na ten wynik złożyła się spektakularna liczba porażek, na 18 spotkań łódzki klub przegrał aż 12 spotkań. Listopad w wykonaniu RTSu był miesiącem katastrofalnym, bowiem w tym czasie zespół zaliczył trzy porażki ligowe (z Legią, Zawiszą oraz Koroną) oraz klęskę w Pucharze Polski z Sandencją Nowy Sącz. Bilans wyjazdowy Widzewa jest dramatyczny – w tym sezonie wszystkie osiem pojedynków ligowych na wyjeździe zakończyło się porażkami Łodzian. Mało tego, w trakcie tych 8 spotkań zespół strzelił tylko cztery bramki i stracił aż dwadzieścia dwie. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo RTSu datuje się na 20 października 2012 roku. W ósmej kolejce minionego sezonu Łodzianie wygrali w Gliwicach 2:1, dzięki bramce z rzutu karnego strzelonej w ostatniej minucie spotkania. Od tej pory zespół rozegrał aż 20 spotkań wyjazdowych i każde z nich kończyło się niepowodzeniem.

 

W drużynie gości nie wystąpią Kevin Lafrance i Lewon Airapetian (obaj trenują z drugą drużyną) oraz Hachem Abbas, Michał Płotka i Tomasz Kowalski. Za kartki pauzować będą Rafał Augustyniak oraz Princewill Okachi. Jonathan da Amo Perez wraca natomiast do składu po odwieszeniu.

 

Spotkanie w rundzie jesiennej zakończyło się pewną wygraną Górnika 3:0 po bramkach Nakoulmy, Zachary oraz trafieniu samobójczym Phibela.

 

Jak tutaj nie stawiać na Górnik? Kluczowi zawodnicy wracają do składu, w zespole panuje chęć rewanżu za nieudane derby, zwycięstwo pozwoli umocnić się gospodarzom na pozycji wicelidera Ekstraklasy. Wystarczy tylko „skroić Widzewiaków” grających na wyjazdach z rażącą nieskutecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Korona Kielce - Lech Poznań

Typ: 2

Kurs: 2,05

Data i godzina: 03.12.2013 20:30

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

Zapraszam na spotkanie 19 kolejki T-Mobile Ekstraklasy, pomiędzy Koroną Kielce a Lechem Poznań. W miniony weekend Korona, zgodnie z moimi przypuszczeniami, choć wcale niełatwo, ograła u siebie łódzki Widzew. Punktów Korona ma jednak wciąż mało i zapewne znajdzie się w grupie drużyn, które będą walczyć o miejsca 9-16. Oczywiście inne ambicje ma Lech, który jednak nie potrafi ustabilizować formy. Kolejorz w ostatniej kolejce tylko zremisował u siebie ze słabiutkim Zagłębiem, więc wcale nie jestem pewny, czy w Kielcach nie sprawi kolejnego psikusa, ale kurs na Lecha jest na tyle wysoki, że zaryzykuje. Mecz o godzinie 20:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Polska Ekstraklasa)

Mecz: Korona Kielce – Lech Poznań

Typ: liczba bramek w meczu – over 3,5

Kurs: 3,50

Bukmacher: WilliamHill

Data: 03.12.2013 godz: 20:30

 

Analiza:

 

We wtorkowy wieczór Korona podejmie na swoim stadionie drużynę Lecha Poznań. Korona zajmuje w tej chwili 13 pozycję w tabeli, a Lech jest czwarty. Oba zespoły mają zatem zupełnie inne cele, ale oba potrzebują punktów: Korona aby oddalić się od miejsc spadkowych, a Lech by wreszcie zbliżyć się do podium. To zapowiada duże emocje i walkę obu drużyn o zwycięstwo w dzisiejszym meczu.

Korona należy do zespołów, w których meczach pada najwięcej goli. Łączenie jest ich już 56 w 18 kolejkach (25:31), z czego u siebie, uwaga, aż 32 gole w 8 meczach, czyli równo 4 gole na jedno spotkanie. W aż pięciu spośród ośmiu wspomnianych meczów padał over 3,5 gola. Co ciekawe w bramki obfitowały głównie mecze w których Korona podejmowała drużyny z czołówki ligi: 3:5 z Legią, 2:2 z Górnikiem, 2:3 z Wisłą, czy 1:4 z Ruchem. Widać że nie ma tu przypadku, drużyna kielecka u siebie stara się grać widowiskowo, idzie na wymianę ciosów i nawet z silniejszymi rywalami gra otwartą piłkę.

Lech z kolei gra nierówno. Miał wiele spotkań słabych, bezbarwnych, ale jak już miał swój dzień to potrafił na wyjeździe rozbić Lechię 4:1, czy niedawno Cracovię 6:1. Jeżeli rywal nie muruje bramki, tylko stara się grać odważnie, to Lech umie to wykorzystać ma szybkich zawodników: Hamalainena, Lovrencica, którzy ostatnio są w formie. Dlatego sądzę że jeśli Korona znów zagra odważnie to możemy mieć mecz z naprawdę dużą liczbą bramek. Dodatkową szansą dla gospodarzy będą stałe fragmenty gry, które wykonują bardzo dobrze (zwłaszcza Golański), mają kilku wyoskich, silnych graczy, a Lech niezbyt dobrze broni przy stałych fragmentach, stracił tak już kilka bramek, w tym niedawno z Zagłębiem.

Jak dla mnie szykuje się ciekawy mecz z dużą liczbą bramek. Kurs na over jest bardzo zachęcający i naprawdę warto spróbować, bo o ile Pacheta nie przestraszy się Lecha i nie nakaże murowania bramki to możemy mieć naprawdę wiele goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna

Spotkanie: Górnik Zabrze - Widzew Łódź

Typ: 1 gol - Widzew Łódź

Kurs: 3,60

Godz: 18:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Kolejne spotkanie rozgrywane w 19-stej kolejne T-Mobile Ekstraklasa pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Widzewem Łódź który obecnie zamyka ligową tabelę. Po ostatniej wygranej Podbeskidzia goście dzisiejszego spotkania wylądowali na ostatnim miejscu i przyjeżdżając do drużyny która chce walczyć o mistrzostwo muszą pokazać co potrafią i zagrać na jak najlepszym poziomie gdyż inaczej mogą mieć problem z odbiciem się od dna. Trener Pawlak musi zrobić wszystko aby dzisiaj zgarnąć 3 punkty, a Górnik po przegranej Wisły będzie na pewno chciał odskoczyć od nich na trzy punkty, a jednocześnie zagościć na fotelu lidera chociażby do dnia jutrzejszego. Myślę, że 1 gol w tym spotkaniu dla Widzewa jest bardzo możliwy gdyż już z Koroną pokazali, że grać potrafią i bramki strzelać, a jeśli wyjdą i przycisną Górnik od samego początku może się wszystko zdarzyć. Polecam skorzystać bo kurs jest naprawdę wyśmienity! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Cracovia - Lechia Gdańsk

Typ: 1

Kurs: 2.32

Godz: 4.12.2013 18:00

Bukmacher: Marathonbet

Analiza:

 

Uważam, że to mecz na przełamanie złej passy. Cracovia jeszcze 3 tygodnie temu była jedną z najbardziej chwalonych drużyn w naszej ekstraklasie. Grają w piłkę ładnie, przyjemnie dla oka, osiągając w każdym meczu posiadanie piłki ponad 60%, nawet z mocniejszymi rywalami. Niestety obrona Cracovii nie wygląda tak dobrze jak atak pozycyjny i Craxa zaczeła tracić mnóstwo bramek po kontrach. Krakowianie nie mieli również zbytnio szczęścia w ostatnich meczach (chociażby 4 słupki Boljevica z Lechem). I tym oto sposobem Cracovia zaczęła ostatnio dołować z niechlubnym stosunkiem formy w ostatnich 4 meczach (PRPP). Myślę jednak, że czas wrócić na właściwe tory i zacząć znowu wygrywać. Idealnym rywalem do tego wydaje się Lechia, która gra w kratke i po dobrym meczu, gra fatalnie. Po ostatnim zwycięstwie w Białymstoku, czas na gorszy mecz :)

 

Cracovia jest również najgorszą drużyną w ekstraklasie biorąc pod uwagę gre u siebie. Co dziwi, gdyż praktycznie w każdym z tych meczy Cracovia była drużyną lepszą. Kibice mimo braków wyników na mecze przychodzą, gdyż gra wygląda dobrze i kwestią czasu jest aż pech się od Krakowian odwróci i zaczną oni wygrywać u siebie. Myśle, że to może nastąpić dzisiaj, stąd typ na gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, T-Mobile Ekstraklasa ( 2013.12.04 godz. 18:00 )

Spotkanie: Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1

Typ - rzut karny w meczu ? Tak (81 min Kosanović M. (Rzut karny) :plus::)

Kurs - 3.65

Betsson

 

19 kolejka naszej T-Mobile Ekstraklasy rozgrywana na raty i dziś kolejne mecze , ja wybieram pojedynek sąsiadów w tabeli Cracovii zajmującej 10 miejsce z 24 pkt a Lechią z 23 pkt , gospodarze którzy jeszcze nie tak dawno grali ładną piłkę teraz spuścili mocno z tonu i 4 ostatnie ich pojedynki to 3 porażki i 1 remis co daje nam tylko 1 pkt , nie wiem dlaczego drużyna która przed tym miała 4 zwycięstwa pod rząd i co niektórzy okrzykiwali rewelacją teraz tak mocno spuściła w/g mnie ta zła passa ma inny charakter ( kasa , a może nie pasuje trener ? ) ale nie zwalał bym na mocny spadek formy , z drugiej strony Lechia która zapewne przyjedzie uskrzydlona ostatnim zwycięstwem i to w meczu wyjazdowym nad Jaga , ja jednak liczę na coś innego niż zwycięstwo którejś z drużyn , stawiam na karny w meczu . Dlaczego już tłumaczę : sędzią pojedynku jest pan Sebastian Jarzębiak który co prawda w tym sezonie nie podyktował jeszcze ani jednego rzutu karnego jednak z jego statystyk wywnioskowałem że lubi pokazywać na wapno , w jego dorobku sędziowskim przeczytamy - 81 meczy i 333 żółte kartki ( sporo ) 26 czerwonych i 20 karnych , a teraz rzuty karne obu dzisiejszych drużyn Cracovia bilans bramek 26:29 i w strzelonych 26 2 z rzutów karnych a w straconych 29 bramek 3 stracone po karnym , Lechia bilans 22:26 i w strzelonych 22 / 2 karne i z 26 / 2 karne i sumujemy 9 rzutów karnych z udziałem tych drużyn i dlatego liczę na pierwszy podyktowany karny w tym sezonie przez pana Sebastiana , a zaglądam na ich H2H i w pamiętnym spotkaniu szczególnie dla Lechii 07.08.2009 tutaj na Cracovii padł wynik 2:6 a jedna z bramek pada z rzutu karnego ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Mobile Ekstraklasa / Polska

2013.12.05 / godz. 20:30

Spotkanie : Zagłębie L : Podbeskidzie B.B

Typ - czerwona kartka w meczu ? Tak

Kurs - 3.50

Betsson

 

! Obie ekipy jak wiemy nie najlepiej sobie radzą w tym sezonie , Zagłębie grubo poniżej oczekiwań natomiast goście no cóż od nich się chyba cudów nie wymagało i od kiedy weszli w szeregi 1 ligowców to wysoko nie zaszli . Zagłębie od 6 kolejek jest bez zwycięstwa ( 4 porażki i 2 remisy ) natomiast B.B w ostatniej kolejce pokonała u siebie Legię ale mecze wyjazdowe jak dotąd bez zwycięstwa ich bilans to 0-3-5 i te gole 8:21 , Zagłębie natomiast spadło na ostatnie miejsce w statystyce meczów u siebie po wczorajszym zwycięstwie Widzewa to oni teraz zamykają tą statystykę ich bilans u siebie to 2-2-4 i 7:10 , no ale przechodzę do mojego typu na czerwień - i tak obie ekipy uzbierali już w tym sezonie sporo kartoników Zagłębie 30 żółtych i 1 czerwona natomiast Podbeskidzie B.B 30 żółtych , sędzią dzisiaj jest pan Daniel Stefański który pokazał już w tym sezonie 3 czerwienie ( 2 bezpośrednio a 1 za dwie żółte ) w sumie sędziował 15 meczy a jego bilans oprócz wymienionych czerwieni to 46 żółtek i aż 5 rzutów karnych , natomiast w całym jego dorobku sędziowskim 103 mecze 390 żółtych , 28 czerwonych i 19 karnych , no i jeszcze na koniec dodam że w/g mnie faule w wykonaniu B.B wyglądają grożniej , pamiętam sparing pomiędzy nimi a Ruchem Chorzów kiedy to po 65 minutach gry na prośbę Fornalika sędzia przerwał i zakończył ten pojedynek ( wynik do tej pory 2:2 i ...... 3 czerwone kartki i mnóstwo brutalnych fauli ) a osobiście widziałem już w tym sezonie mecze z udziałem Podbeskidzia i powiem że chłopaki tną równo z trawą , a w meczach Zagłębia z Podbeskidziem czerwonej kartki długo nie musimy szukać bo dwa i trzy mecze wcześniejsze była taka kartka pokazana i nie ukrywam że pan Daniel dziś także tą kartkę pokaże !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała



Typ: Wynik do przerwy - Zagłębie Lubin

Kurs: 2,38

Godz: 20:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dzisiaj o godzinie 20:30 odbędzie się ostatnie spotkanie 19-stej kolejki T-Mobile Ekstraklasa pomiędzy przedostatnim w tabeli Zagłębiem Lubin, a 14-stym Podbeskidziem które po objęciu sterów przez Leszka Ojrzyńskiego prezentuję naprawdę bardzo dobry poziom (mecz z Wisłą, Legią). Uważam, że będzie to bardzo interesujące spotkanie ale już do przerwy będzie prowadzić drużyna Oresta Lenczyka. Podbeskidzie gra znakomicie ostatnie spotkania ale uważam, że jest na razie jeszcze drużyna tylko swojego boiska co pokazują bezlitosne statystyki. Na osiem spotkań wyjazdowych Bielszczanie zdobyli jedynie trzy punkty co wiąże się z trzema remisami i pięcioma porażki. Zagłębie natomiast ma swoje przebłyski w których potrafi pokazać dobrą i szybką piłkę, a jeśli mają piąć się w górę tabeli to z kim mają wygrywać jak nie z drużyny z dolnej tabeli?

 

Uważam, że w dzisiejszym spotkaniu jest tylko jeden faworyt - Zagłębie, które przed własną publicznością powinno zrobić wszystko aby sięgnąć po trzy punkty. Nie ważna powinna być tutaj piękność gry, ale skuteczność, a jak wiemy to Lenczyk ma do tego predyspozycje co pokazał m.in prowadząc kluby Wisły Kraków czy Sląska Wrocław. Do przerwy drużyna z Lubina powinna już wcisnąć jedną, dwie bramki i powinni grać na większym luzie. Myślę, że warto zaryzykować bo kurs jest doskonały jak na singla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Zagłębie Lubin vs Podbeskdzie Bielsko Biała

Typ: X

Kurs: 3.50

Bukmacher: Betclic

Godzina: 20:30

Analiza:

 

Zapraszam na kończący 19 serię spotkań ekstraklasy mecz drużyn które jak na razie są chyba najpoważniejszymi kandydatami do spadku.Dzisiejsi gospodarze czyli Zagłębie zajmują 15 miejsce w tabeli natomiast goście dzisiejszego spotkania plasują się o jedno oczko wyżej.Dziś myślę że mecz o tzw. 6 punktów a takie często kończą się podziałem punktów i dziś czuje że będzie tak samo.Zagłębie zawodzi na całej linii.Jak co roku mieli bić się o europejskie puchary a na razie prawdopodobniejszą alternatywą jest dla nich spadek.Chyba każdy wie co się ostatnio wydarzyło, pobity został Robert Jeż a bramkarzowi Miedziowych Gliwie kompletnie zniszczono samochód więc atmosfera w Lubinie bardzo napięta i nie wiadomo jak to wpłynie na piłkarzy.Podbeskidzie po katastrofalnym starcie tego sezonu odradza się powoli i zaczyna punktować z starciach z trudnymi rywalami (remis z Wisłą, wygrana z Legią). Dziś mimo że rywal słabszy to na pewno nie będzie to dla nich łatwy mecz.Dlatego sądzę że dzisiejszy mecz zakończy się remisem.Obie drużyny to nie są specjaliści od zdobywania bramek dlatego myślę że podane przez innych undery też mają dziś duże szanse powodzenia.Z ostatnich 5 meczów pomiędzy tymi drużynami aż 3 skończyły się remisem.Obie drużyny to te które notują praktycznie najwięcej remisów w lidze dlatego dziś powinno być podobnie.Do meczu pozostało mało czasu dlatego myślę że wszystko treściwie przedstawiłem, remis wydaje się tu najbardziej prawdopodobny, i coś czuje że w tym meczu nie obejrzymy bramek lub każda z drużyn strzeli po jednej i mecz zakończy si e remisem.Polecam bo chyba warto grać remis w meczu gdzie na pewno każdy chce wygrać ale przedes wszystkim nie chcą przegrać i nie będą atakować na tak zwane huraaa.Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...