Skocz do zawartości

Liga Mistrzów 2013/2014


Rekomendowane odpowiedzi

Real Sociedad - Shakhtar Donetsk godz. 20:45

typ:1

kurs: 2,30

Buk: WH

 

Dziś rozpoczynają się emocje związane z Ligą Mistrzów . Po 10 latach do elity wrócił Real Sociedad ,przypomnijmy że ten baskijski klub pokonał w eliminacjach Lyon dwukrotnie 2-0. Tak więc ograł stałego bywalca tych rozgrywek. Podobnie dzisiejszy rywal to już ograna ekipa na tym poziomie ,w zeszłym sezonie Szachtar wyszedł z bardzo silnej grupy z Juventusem i Chelsea . Jednak Ukraińcy w tym sezonie nie są już tak silni po odejściu Henrika Mkhitaryana i Fernandinho. Ostatnio dwie porażki w lidze na wyjazdach z Karpatami oraz Dnipro,w którym zespół z Doniecka stracił po trzy gole nie świadczy dobrze o formie tego zespołu. Co prawda Real przegrał ostatnio pierwszy mecz w tym roku na własnym boisku z Atletico 1-2,jednak zespół z Madrytu jest również w wysokiej formie.

W ostatniej kolejce Sociedad zremisował 0-0 na wyjeździe z Levante,wydaję mi się,że oszczędzali się na dzisiejsze spotkanie.

Grupa jest bardzo silna ,oprócz wymienionej dwójki grają tu również MU oraz Bayer,tak więc do awansu ,może liczyć się każdy punkt. Sądzę,że gospodarze rozpoczną od zwycięstwa i powtórzą wynik z eliminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: FC Kopenhaga - Juventus Turyn

Typ: Juventus Turyn -1.5 AH

Kurs: 2.15

Godz: 20:45

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Wydaje się, że w grupie B, gdzie mamy trzech ćwierćfinalistów z ubiegłego sezonu Ligi Mistrzów (Juventus, Real Madryt i Galatasaray Stambuł) FC Kopenhaga jest tutaj skazana na porażki i raczej ostatnie miejsce w grupie. Oczywiście lekceważyć Duńczyków nie można, ale patrząc na ich kadrę nie da się ukryć, że jest to najsłabsza ekipa w tej grupie i pozostałe drużyny w tej grupie jeżeli myślą o awansie do 1/8 Ligi Mistrzów to mecze z FC Kopenhagą powinni obowiązkowo wygrywać. Na początek taką okazję dostaną podopieczni Antonio Conte, którzy przyjadą na Parken w celu zdobycia 3 punktów.

Według mnie Juventus nie powinien mięć większych kłopotów z osiągnięciem tutaj swojego celu, myślę, że nie będzie to zbyt ciężkie spotkanie dla "Starej Damy" i powinni to spotkanie wygrać nawet różnicą dwóch (albo i więcej ) bramek. Pierwsza sprawa to według mnie FC Kopenhaga nie jest obecnie tak mocną ekipą jak w sezonie 2010/11 kiedy to udało im się wyjść z grupy gdzie mieli Barcelonę, Rubin Kazań czy Panathinaikos Ateny, a w 1/8 nie dali rady Chelsea Londyn. Wtedy ta ekipa była naprawdę mocna i potrafiła nawet zremisował z Barceloną czy Chelsea, nie jest to również ekipa porównywalna z drużyną z sezonu 2006/07, kiedy to również grała w Lidze Mistrzów i w grupie z Manchesterem United, Celtickiem Glasgow i Benficą Lizbona zajmowała ostatnie miejsce w grupie, ale potrafiła zdobyć 7 pkt w tych meczach. Obecnie drużyna ta jest bez większych gwiazd, a najlepszy piłkarz tej drużyny w poprzednim sezonie Andreas Cornelius gra już dla Cardiff City. Widać to również w rozgrywkach ligowych, FC Kopenhaga po 8 kolejkach ma na swoim koncie raptem 7 punktów i w 12 zespołowej lidze zajmuje 10. miejsce.

Dziś FC Kopenhaga zmierzy się z Juventusem Turyn, drużyną, która w ostatnich latach nie ma sobie równych we Włoszech, również obecny sezon rozpoczęła w niezłym stylu. W Turynie jednak nie ukrywają, że chcieliby przede wszystkim poprawić wynik z poprzedniego sezonu w Lidze Mistrzów (jak już pisałem ćwierćfinał) stąd też transfery takich piłkarzy jak Carlos Tévez, Fernando Llorente czy Angelo Ogbonna. Jeśli natomiast chodzi już o kadrę Juventusu na ten mecz to Antonio Conte raczej ją nie zaskoczył. Brakuje jednie kontuzjowanych Marchisio, Pepe, Caceresa i Rubinho, jest natomiast w kadrze Motta, który co ciekawe nie został zgłoszony przez Juventus do tych rozgrywek. Jeśli natomiast chodzi o gospodarzy to Ståle Solbakken również powołał kadrę na ten mecz i w 19-osobowej drużynie nie ma Krisa Stadsgaarda (podstawowego środkowego obrońcy z poprzedniego sezonu - kontuzja), nie ma również : Marvina Pourié, Danny Amankwaa, Kima Christensena i Daniela Braatena.

Podsumowując więc uważam, że po stronie Juventusu w tym meczu w zasadzie przemawia wszystko i to tylko od nich będzie zależało czy wygrają to spotkanie zdecydowanie czy jednak będą mili kłopoty z FC Kopenhagą. Według mnie jednak w Juventusie zdają sobie sprawę jak ważne są spotkania z teoretycznie najsłabszymi w grupie, w poprzednim sezonie również z duńskim klubem Nordsjaelland stracił punkty (remis na wyjeździe) i mało brakowało by właśnie te punkty zaważyły na tym, że Juventusu zabraknie w 1/8 Ligi Mistrzów. Myślę, że w tym sezonie takiego błędu już nie popełnią i zrobią wszystko by ten pierwszy mecz z FC Kopenhagą wygrać. Ja osobiście liczę, na efektowne zwycięstwo, bo Juventus na takie stać i mam nadzieje, że handicap -1.5 Stara Dama w tym meczu pokryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Liga Mistrzów, grupa D

Spotkanie: Plzen – Manchester City

Typ: over 11 rzutów rożnych

Kurs: 2.00

Buk: Bet365

Godz. 20:45

Analiza:

Dziś z Ligi Mistrzów coś innego ale myślę że ten typ ma duże prawdopodobieństwo powodzenia – a mowa o rzutach rożnych. Zespół mistrza Czech Plzen osiągnął już swój zamierzony cel jakim jest sam awans do fazy grupowej i niestety los im nie sprzyjał – City, Bayern i CSKA wydają się być po za zasięgiem, ale tak jak wspomniałem oni nic nie muszą w tej grupie na mogą. Zespół preferuje ofensywne nastawienie do piłki i mimo takich przeciwników jestem przekonany że przed własną publicznością tego stylu nie będą zmieniać. Grę opieraj w głównej mierze na grze skrzydłami i w tym meczu też tak powinno być tym bardziej że City w środku pomocy ich zdecydowanie przewyższa a to wiąże się właśnie z dużą ilością rzutów rożnych i tutaj kilka przykładów z tego sezonu: ostatnio w lidze u siebie z Sigmą 19 rogów, w eliminacjach Ligi Mistrzów z Mariborem 11 rogów. Nie będę przytaczał wszystkich statystyk po prostu widziałem ten zespół w akcji i jestem przekonany że ten 6-8 rogów są wstanie wywalczyć tym bardziej że City wcale w tym sezonie przynajmniej na początku nie powala na kolana ale o tym za chwilę. Manchester po tragicznym zeszłym sezonie szczególnie w Lidze Mistrzów gdzie zajęli ostatnie miejsce mają nowego trenera Pellegriniego który wykonała kapitalną robotę w Maladze. Przed sezonem zapowiada że City będzie grało widowiskowo i ofensywnie stąd w głównej mierze ściągniętą tylko graczy ofensywnych. Jak na razie nie wygląda to tak dobrze niby start był bardzo udany wygrana z Newcastle 4:0, następnie sensacyjna porażka 3:2 z beniaminkiem Cardiff a ostatnio kolejna wpadka i remis z Stoke 0:0. Mimo że to początek to robi się już nieciekawie w tym zespole, jeśli dziś nie wygrają zrobi się jeszcze bardziej nerwowo. Przejdźmy do tych rogów, wszyscy wiemy że ofensywnie to mają niesamowitą pakę i jeśli przycisną to Plzen zostanie tylko bronienie się, mając w ataku taki graczy jak Dzeko, Negredo i Jovetica to trzeba starać się grać dośrodkowaniami bo to specjaliści w grze głową. Jak dla mnie Plzen nie mają nic do stracenia pójdzie na otwartą grę o będzie to dobry ofensywny mecze którym sytuacji nie zabraknie i mam nadzieje że da to też dużo rzutów rożnych tym bardziej że grają na specyficznym stadionie gdzie zawsze rogi to normalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: piłka nożna - Liga Mistrzów

Spotkanie: Olympiakos Pireus - PSG

Typ: 2

Kurs: 2.19

Godz: 20:45

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Wprawdzie w lidze greckiej Olympiakos Pireus radzi sobie bardzo dobrze i ma komplet zwycięstw, to Liga Mistrzów jest zupełnie inną bajką. Pierwszym przeciwnikiem wielokrotnego Mistrza Grecji jest francuski PSG, który w ostatnim okienku transferowym zrobił jeden z najgłośniejszych transferów - kupił Edisona Cavaniego, przez co Carlo Ancelotti ma w ataku do dyspozycji prawdziwych bombardierów, którzy przez wiele sezonów siali postrach na włoskich boiskach: Zlatana Ibrahimovica oraz Edisona Cavaniego. Do składu powraca także były gracz Serie A, Ezequiel Lavezzi, co daje niesamowitą siłę rażenia, z którą problemy miałaby każda obrona świecie, a szczególnie obrona Olympiakosu Pireus, która składa się z solidnych zawodników, ale nie wybitnych. Carlo Ancelotti prowadząc Milan wiele razy pokazywał, iż Liga Mistrzów to jego bajka i mając do dyspozycji lepszych piłkarzy praktycznie na każdej pozycji niż gospodarze, na pewno odpowiednio ustawi zespół, który nie powinien dać większych szans Grekom. Zapowiada się jednostronne spotkanie, na jedną bramkę i moim zdaniem PSG pewnie pokona ekipę gospodarzy, zwłaszcza że po lekkim falstarcie w Ligue 1, ostatnie 3 mecze zakończyły się zwycięstwami Mistrzów Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: piłka nożna - Liga Mistrzów

Spotkanie: Galatasaray - Real

Typ: over 2.5

Kurs: 1.58

Godz: 20:45

Bukmacher: Betsafe

Analiza:

 

Bujna czupryna Gianniego wrzuciła do jednej grupy drużyny które dopiero co mierzyły się ze sobą w ćwierćfinale poprzedniej edycji. Kilka miesięcy temu lepsi byli gospodarze, dziś nie zdziwiłby mnie podobny wynik. Real póki co nie mnie nie przekonuje. Wygrywa, zdobywa punkty, ale wcale nie z łatwością. Wręcz w Villareal powinni przegrać. Wydaję mi się wręcz, że drużyna z Bal'em i Isco zamiast Ozila jest słabsza, bynajmniej na tą chwilę, niż ta która ograła Turków w kwietniu. W ostatnim ligowym spotkaniu o ofensywnych akcjach decydowali pojedynczy gracze, nie piękne akcje. Raz zryw Carvajala, drugi raz Ronaldo, przynosiły bramki. Obrońcy Galatasaray raczej nie mają najmniejszych szans na utrzymanie czystego konta przy takich indywidualnościach po drugiej stronie, po prostu nie ta półka. Innym tematem jest obrona Realu. Pewnie nawet niewielu kibiców "Galacticos" rozumie, co nadal robi w niej przesymptatyczny (chyba, że zechce akurat kopnąć leżącego) Pepe. I tu otwiera się moim zdaniem droga do conajmniej 3 bramek w tym spotkaniu. Bardzo mocna linia ataku Galaty - Drogba i Yilmaz - którą wspiera równie solidna linia pomocy. Najmocniejsze punkty obu ekip biegają w pobliżu bramki przeciwnika, a najsłabsze w pobliżu własnej. Idealny przepis na over. Historia też za tym przemawia - 4 dotychczasowe pojedynki LM tych drużyn kończyły się pokryciem linii overa 2.5. Sądzę, że dziś będzie identycznie.

 

http://obstawianie.com/typy-na-dzien-17092013-vt126007.htm#1781567

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna

Spotkanie: Manchester United - Bayer Leverkusen

Typ: 1

Kurs: 1,80

Godz: 20:45

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Wreszcie rozpoczynają się rozgrywki w fazie grupowej ligi Mistrzów, czyli to na co czekają wszyscy. W teatrze marzeń na Old Trafford Manchester United podejmował będzie Bayer Leverkusen. Spotkanie zapowiada się ciekawie jednakże uważam , że ma tylko jednego faworyta, tym bardziej że kurs jaki prezentują nam bukmacherzy na to spotkanie i na wygraną gospodarzy jest naprawdę godny rozważenia. Stało się tak zapewne dzięki dobrej grze w gości w Bundeslidze, bowiem Bayer wygrał ostatnio z Wolfsburgem 3:1, przegrał z Schalke 0:2, a także wygrał z Borussią M. 4:2, Stuttgartem 1:0 i Freiburgiem 3:1. Jednak wiele razy widzieliśmy, że dobra gra na krajowych boiskach nie przekładała się na dobry wynik w Europejskich Pucharach, tym bardziej, że przeciwnikiem będzie bardziej okazały zespół niż te, które do tej pory podejmowali goście z Leverkusen. Gracze CZerwonych Diabłów będą chcieli zmazać plamę po porażce z Liverpoolem i nie dać kolejnych powodów do rozgniewania się swoim kibicom. Dlatego też bardzo ważny jest udany początek na inaugurację rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów. Jeżeli gospodarze nie stracą bramki w tym spotkaniu to spokojnie powinni odnieść zwycięstwo na co też osobiście bardzo liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

Liga Mistrzów - Grupa B - 1. Kolejka



17.09.2013 g. 20:45

Galatasaray Stambuł - Real Madryt

 

Typ: BTS Tak / 1,62 / Bet365 :t:1-6

 

Kolejny sezon Ligi Mistrzów w grupie B rozpoczyna się od starcia Galatasaray z Realem, czyli powtórki z 1/4 finału ostatniej edycji. Na ten mecz wybrałem typ o strzeleniu co najmniej 1 gola przez każdą z ekip. Ostatnie dwa mecze rozgrywane między tymi ekipami w Turcji kończyły się wygranymi gospodarzy 3-2, co już pokazuje, że Real nie będzie miał łatwo. Fatih Terim głośno zapowiada kibicom, że dzisiaj Real zostanie pokonany, a do tego trzeba co najmniej 1 gola strzelonego, a realnie oceniając to 2-3 bramek. Spotkanie będzie na pewno szczególne dla takich graczy jak Sneijder czy Drogba, którzy zrobią wszystko by pokonać Real. Turcy rozpoczeli sezon od wygranej i 3 remisów. U siebie pokonali Gaziantepspor 2-1 i zremisowali z Antalyasporem 1-1. Real na razie nie przekonuje. Chyba trzeba jeszcze trochę czasu zanim Ancelotti poukłada klocki po swojemu. Jak pokazał ostatni mecz ligowy z Villarrealem w obronie ekipa Królewskich nie stanowi jeszcze monolitu. Przeciwnicy stwarzają sobie sporo sytuacji. Dzisiaj w bramce stanie Casillas, który będzie pod wielka presją. W lidze przegrał rywalizację z Diego Lopezem, który gra kapitalnie. Dzisiaj Iker dostaje szansę, ale co do jego formy istnieje wielka niewiadoma. Bez wątpienia to wybitny bramkarz, ale jednak kilka miesięcy na ławce może się odbić na postawie nawet takiego zawodnika. Dlatego według mnie Real straci dzisiaj co najmniej 1 gola. Ze strzeleniem też nie powinno być problemu, jeśli się ma składzie takich graczy jak CR, Bale, Isco, Benzema czy Di Maria. Moim zdaniem mecz może się zakończyć bramkowym remisem. Atmosfera z całą pewnością będzie niezwykle gorąca, jest to dopiero początek sezonu, więc forma jeszcze nie jest najwyższa. Galatasaray rzeczywiście, zgodnie z zapowiedziami trenera, może dzisiaj namieszać Realowi na starcie Ligi Mistrzów. Kurs na to, że oba zespoły strzelą bramki nie jest jakiś mega wysoki, ale cały czas wart zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC Kopenhaga - Juventus Turyn AH(2:0) 2 3.10 Bet365

 

Pierwsza kolejka fazy grupowej ligi mistrzów. Najpewniej na dziś wygląda Juventus w wyjazdowym spotkaniu z FC Kopenhagą. Gospodarze tego meczu to cień zespołu, który wyszedł z grupy chyba trzy sezony temu. Obecnie są w tragicznej formie, wygrali tylko jedno z ośmiu ligowych spotkań. Są na minusowym bilansie bramkowym i nie wygrali żadnego spotkania u siebie, są w tym sezonie po prostu słabi i nie wiadomo jak by się nie nastawiali na ligę mistrzów nie mają szans z Juventusem. Juventusem, który sezon rozpoczął bardzo dobrze, dwa razy rozbił Lazio, pokonał Sampdorię i ostatnio zremisowali z Interem. Skład Juventusu na to spotkanie będzie praktycznie taki jak w poprzednich spotkaniach, jedynie na prawej obronie za Barzagliego może zagrać Ogbonna, a w napadzie obok Teveza zagra chyba Quagliarella. Reszta zespołu bez zmian, z gwiazdami światowego formatu w linii pomocy. Duńska piłka zarówno reprezentacyjna jak i klubowa przeżywa kryzys, nie widać jakichkolwiek szans w dzisiejszym spotkaniu z Juventusem, który na pewno pierwszy mecz potraktuje poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 17.09.13 20:45

Dyscyplina: Piłka nożna – Liga Mistrzów, grupa D

Spotkanie: Plzen – Manchester City

Typ: over 3 gole (jak 3 to zwrot)

Kurs: 2.52

Buk: Pinnacle

 

To moze byc widowiskowy mecz bo i Pilzno gra pilke do przodu i MC jako faworyt beda musieli atakowac. City nie uklada sie na razie gra na poczatku sezonu w lidze ale Liga Mistrzow to moze byc to co zmobilizuje cala ich plejade gwiazd do gry na pelnych obrotach przez 90 minut. Otwieraja rozgrywki z teoretycznie najslabsza druzyna w grupie, wyjazdy do Moskwy nie mowiac juz o Monachium beda bardzo trudne i Anglicy musza zgarnac pelna pule z Czechami bo pozniej czekaja ich juz tylko trudniejsze wyzwania. A Pilzno tez moze grac to co lubi najbardziej czyli ofensywnie i do przodu poniewaz oni osiagneli juz swoj podstawowy cel, awansowali do CL, pieniadze sa promocja zawodnikow tez a o wynik moga grac bez kompleksow. Graja u siebie wiec nie moga caly mecz sie bronic. Dotad w eliminacjach grali ofensywnie i wygrywali wysoko zwlaszcza u sibie. Manchester City to jest przeciwnik z najwyzszej polki ale jakas bramke Czesi sa na pewno zdolni zdobyc. A dla City to juz obowiazek. Oni musza ten mecz wygrac bo CSKA i Bayern to silniejsze zespoly od Czechow i z nimi bedzie trudniej im ugrac punkty dlatego z Pilznem 3 punkty dla City to mus i inny wynik bedzie duza sensacja bo Anglicy maja taki sklad ze powinni sie liczyc w grze o wygranie calej LM a nie tylko meczow grupowych z najslabszymi rywalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Napoli - Borussia Dortmund

Typ: Czy Napoli zdobędzie bramki w obydwu połowach? Odpowiedź: TAK

Kurs: 3,85

Godz: 18.09.2013 20:45

Bukmacher: Unibet

Analiza: Zapowiada się bardzo emocjonujący mecz, bardzo szybkie tempo, wiele okazji bramowych, no i pewnie wiele bramek. Dla mnie nieznacznym faworytem jest jednak Napoli, które u siebie grać potrafi bardzo dobrze. Napoli po trzech kolejkach Serie A jest liderem. Wszystkie te trzy mecze wygrali wysoko, strzelając w nich w sumie dziewięć bramek. W pierwszej kolejce Serie A Napoli pokonało 3:0 Bolognę u siebie, w drugiej kolejce wygrali na wyjeździe 4:2 z Chievo, a w trzeciej pokonali na własnym boisku Atalantę 2:0. Napoli wzmocniło się przed sezonem i teraz mogą nawet powalczyć o mistrzostwo Włoch oraz trochę namieszać w Lidze Mistrzów. Włoska drużyna to głównie ogromna siła jeśli chodzi o atak. Borussia Dortmund również jest liderem w swojej lidze. W swoim ostatnim meczu wygrali 6:2 z Hamburgiem, jednak zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie gola stracili, a Hamburg to dużo gorsza drużyna od Napoli. Obie drużyny preferują bardzo szybkie tempo, stawiają głównie na atak, więc dobrych sytuacji strzeleckich będzie wiele. Potencjał obu drużyn w mojej ocenie jest mniej więcej podobny. Z racji gry u siebie skłaniam się bardziej ku Napoli. Powinniśmy tutaj zobaczyć typową wymianę ciosów i gospodarze powinni zadać po co najmniej jednym celnym ciosie w pierwszej i drugiej połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea FC - FC Basel



TYP 1 kurs około 1.30

 

Nowy projekt Mourinho nie wystartował zbyt okazale. Przegrany superpuchar Europy, straty punktów w lidze trochę zastanawiają. Ja osobiście nie wierzę by Chelsea miała w tym sezonie wygrać w lidze angielskiej czy mistrzów. W tym meczu jednak zapewne zdobędzie trzy punkty co trochę uspokoi sytuację i wleje wiarę w serca fanów. Jakim składem w porównaniu ze Szwajcarami dysponują gospodarze to wszyscy wiemy, a i teren rozgrywania spotkania jest tutaj ogromnym atutem. Chelsea u siebie nie zawodzi zbyt często, a Basel na wyjazdach to już nie taka siła. Trzy wyjazdy ligowe w tym sezonie i trzy remisy. Poprzedni sezon nie by pod tym względem lepszy. U siebie wyniki były super a na wyjazdach bilans wypadł jak na mistrza bardzo przeciętnie bo 7-6-5 i tutaj lepszym bilansem mogły pochwalić się dwa inne zespoły. Nie wiem czy warto grać z handicapem, ale jedynki raczej nie ma sie co bać i można ją spokojnie uznawać za pewniaka tym bardziej że wczoraj faworycie nie zawiedli no może trochę po za Juventusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marseille - Arsenal godz. 20:45

typ:2

kurs: 2,60

Buk: WH

 

Dzisiaj w Marsylii Olympique podejmie Londyński Arsenal. Faworytem wydają mi się goście. Są oni obecnie w wysokiej formie a przede wszystkim w Lidze Mistrzów zawsze grali dobrze,zwłaszcza w fazie grupowej. Arsenal wygrał pięć ostatnich meczy w tym eliminacje do LM,w których gładko ograł Fenerbache 3-0 i 2-0. Po porażce w pierwszej kolejce Premier League "Kanonierzy " wygrali nastepnie wszystkie mecze i teraz są liderem. Arsenal wydaję się bardzo silny w tym roku,dodatkowo transfer Ozila na pewno wzmocni tą ekipę.

Marsylia dobrze zaczęła sezon i po trzech kolejkach była liderem z kompletem punktów,później przyszła porażka z Monaco na własnym boisku a w ostatniej kolejce remis 1-1 z Toulouse.

Oba zespoły spotkały się w Lidze Mistrzów dwa lata temu w Marsylii wygrał Arsenal 1-0 natomiast w Londynie było 0-0. Myślę,że Kanonierzy powtórzą sukces z sezonu 2011/12 i wywiozą ze stade velodrome 3 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 18.09.13 20:45

Dyscyplina: Piłka nożna – Liga Mistrzów

Spotkanie: AC Milan - Celtic Glasgow

Typ: Milan Handicap Azjatycki -1 gol (jak wygrana jedna bramka to zwrot)

Kurs: 1.91

Buk: Pinnacle

 

Milan powinien wygrac wysoko ten mecz. Przeciez Celtic jest jednym z najslabszych uczestnikow w tej edycji Ligi Mistrzow, awansowali rzutem na tasme strzelajac w doliczonym czasie bramke na 3:0 u siebie z Szachtiorem Karaganda bo tak bylaby dogrywka i nigdy niewiadomo jak to sie moglo skonczyc. Celtic szczesliwie awansowal a przez cale eliminacje meczyl sie pokazujac ze to juz nie jest ta druzyna co kiedys. Brak Rangersow w lidze obnizyl wartosc calej ligi szkockiej inne zespoly poza Celticem dostaja lanie w pucharach, a samym Celtom tez potrafia zagrozic przecietne europejskie kluby. W eliminacjach Celtic wygral tylko jeden wyjazdowy mecz z Cliftonville, a z Elfsborgiem tylko remis, z Szachtiorem porazka 0:2. To nie wiem jak oni maja wywiesc punkty z San Siro i nie wiem czemu kursy na Milan sa takie wysokie. Wlosi powinni to wygrac roznica kilku bramek, 3:0 albo i wyzej na pewno ich stac na to. Nie wydaje mi sie zeby Celtic mogl im zagrozic w jakikolwiek sposob, caly sezon graja z przecietnymi ligowymi klubami, oslabili sie przed tym sezonem jeszcze, eliminacje ledwo ledwo przeszli, awans to ich sukces ale w grupie nie wroze im niczego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Austria Wiedeń - FC Porto

Typ: FC Porto -1.5 gola AH

Kurs: 2.35

Godz: 20:45

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dziś na Ernst Happel Stadium Austria Wiedeń podejmie FC Porto, wśród opinii o grupie G można przeczytać, że zespoły, które chcą walczyć o awans do 1/8 Ligi Mistrzów (Atletico Madryt, Zenit i Porto) muszą zdobyć 6 punktów w starciach z Austrią Wiedeń. Nie da się bowiem ukryć, że zespół prowadzony przez Nenada Bjelica jest outsiderem w tej grupie i każdy punkt zdobyty przez tą ekipę będzie zapewne nie lada niespodzianką. Czy o taką niespodziankę piłkarze Violi postarają się już dziś w starciu z FC Porto? Według mnie szansę na to są bardzo niewielkie.

Ekipa z Estádio do Dragão bardzo dobrze rozpoczęła obecny sezon, najpierw wygrana w Superpucharze Portugalii z Guimaraes, a następnie niezła forma w rozgrywkach ligowych: po 4 kolejkach drużyna prowadzona przez Paulo Fonseca ma komplet punktów oraz bilans bramkowy 9:1. Mistrz Austrii natomiast średnio sobie radzi w rozgrywkach ligowych: 12 punktów po 8 kolejkach i 5. miejsce. W ostatni weekend natomiast przegrali u siebie z Grodig 2:3.

Osobiście uważam, że FC Porto nie powinno mięć wielkich problemów z uzyskaniem korzystnego wyniku w spotkaniu z Austrią Wiedeń. Porto posiada zawodników, którzy na tle piłkarzy Austrii Wiedeń wypadają zdecydowanie lepiej i są według mnie po prostu lepsi. Postanowiłem więc zagrać nie tyle zwycięstwo FC Porto, a ich wygraną z handicapem bramkowym -1.5 AH. Wspomniałem bowiem o tym, że Porto mimo, iż latem straciło kilku dobrych zawodników w lidze gra naprawdę bardzo dobrze i jak do tej pory nie daje szans swoim rywalom wygrywając wszystkie mecze. Austria natomiast jest drużyną średnią, dla której już sam udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów powinien być sporym osiągnięciem.

Warto wspomnieć również o kadrach obu ekip. I tak trener Porto powołał na ten mecz 19 piłkarzy, na liście powołanych zabrakło przede wszystkim kontuzjowanego Maicona oraz pauzującego za kartki z poprzedniej edycji Stevena Defoura. Oprócz tej dwójki nie ma również w kadrze Carlosa Eduardo, Marko Pavlovskiego, Klébera i Kelvina - żaden z nich jednak nie miał jeszcze okazji grać w tym sezonie w barwach "Smoków:". Jeśli natomiast chodzi o zespół Austrii to kontuzjowani są Dare Vršič, Alexander Gorgoń i Ivan Kardum, szczególnie brak Gorgonia jest sporym osłabieniem, bo jest to podstawowy prawy skrzydłowy drużyny. Jednak to nie koniec zmartwień bowiem w ostatnim czasie z drużyny wpadł na dłuższy czas Alexander Grünwald, który jest kluczowym piłkarzem Austrii w drugiej linii.

Podsumowując więc liczę, że FC Porto nie zawiedzie mnie i odniesie pewne i przekonujące zwycięstwo. Zespół z Portugalii na takie rozstrzygnięcie stać tym bardziej, że nie grają ze zbyt wymagającym rywalem (umówmy się, że są trudniejsi rywale w tej grupie). Myślę, że wygrana Porto dwiema bramkami lub więc jest tutaj bardzo możliwa i warto zaryzykować trochę grosza na grę Porto z handicapem bramkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.09.13 / 20:45

Piłka nożna, LM

FC Barcelona - Ajax Amsterdam

Typ: Powyżej 45 punktów za kartki w meczu

Kurs: 3,50

Buk: WilliamHill

 

Ciekawy typ jak na mój gust. Barca będzie atakować bez dwóch zdań, Ajaxowi pozostanie postawić autobus w bramce i liczyć na kontry. Tyle, że taka taktyka do tego zespołu jakoś mi nie pasuje. Bardziej liczę na to, że zagrają w miarę otwarcie a przy tym nie będą się patyczkować z Dumą Katalonii. To, że Barca ma ogromne problemy z grą gdy przeciwnik zagęszcza środek pola i jest niezwykle agresywny wiedzą już chyba wszyscy. Wielokrotnie podobną taktykę stosował Mourinho prowadząc Real i wielokrotnie dawało to wymierny efekt. Taka strategia ma jednak swoją cenę - w postaci konieczności częstego przerywania akcji faulem i narażania się na kartki. Piłkarze Barcy rzadko kiedy łapią żółte czy tym bardziej czerwone kartoniki, ale za to z oskarowym zacięciem potrafią prokurować sytuacje, po których rywale łapią kolorowe kartoniki. Na coś takiego liczę między innymi dzisiaj. Póki wynik 0:0 będzie się utrzymywał Ajax będzie musiał często faulować żeby rozbijać akcje FCB, jeśli stracą gola wtedy pozostanie im się otworzyć a to z kolei zaowocuje większą okazją do stosowania zabójczych kontr przez Blaugranę, po których również mogą się sypać kartki dla Holendrów bo jakoś trzeba będzie te kontry czy inne groźne akcje przerywać. Ogólnie widzę tu mecz overowy i pod względem goli i kartek także po takim kursie jak wyżej podany przeze mnie typ uważam za jak najbardziej godny gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napoli - Dortmund

over 3.5

2.75 - Betsafe

 

Hit kolejki w Neapolu. Generalnie grupa generująca hity co kolejkę. Z pewnością nikt nie będzie narzekał na brak emocji, a moim zdaniem, również bramek. Kwartet ofensywny Dortmundu dorobił się już bardzo wielu różnych dziwacznych określeń. Jakby ich nie określać i nie ważne czy w podstawowej jedenastce wyjdzie Kuba czy Gabończyk o trudnym nazwisku ;-), to siła jest niesamowita. Jej ów niesamowitość można obserwować od początku sezonu. Nie ma wśród tych piłkarzy stricte podziału na strzelców, asystujących czy kreujących akcje. Uniwersalność każdego z czwórki (Lewy, Aubameyang, Mkchitarjan, Reus) nie pozwala obronie rywala na "eliminowanie" pojedynczego zawodnika. I to wszystko wsparte jeszcze świetnym i równie kreatywnym środkiem pola. Takie połączenie musi, i daje, grad strzelanych bramek. Nie wiem, czy ktoś jeszcze w tym sezonie zdoła strzelić cztery razy Bayernowi, chyba, że znów chłopcy Kloppa. Po drugiej stronie bardzo dobrze prezentująca się defensywa Napoli oraz nieco według mnie słabszy, ale również bardzo groźny kwartet z przodu. Napoli w trzech dotychczasowych spotkaniach wbiło rywalom osiem bramek, Dortmundczycy w pięciu spotkaniach piętnaście. W ostatnich ligowych spotkaniach rozegranych na własnych boiskach obie drużyny oddały łącznie 51 (!) strzałów na bramkę rywala. Co jednak jeszcze warte podkreślenia obie ekipy mimo bardzo solidnych bloków obronnych często dopuszczają rywali pod swoją bramkę. Gospodarze dzisiejszego meczu zachowali co prawda dwa razy czyste konto, jednak i w meczu z Bologną, i z Atalantą pozwolili gościom na wiele, a czyste konto zawdzięczają ich nieskuteczności. Borussia swoje okazje wykorzysta, jestem wręcz przekonany, że nie jedną. Chociaż właściwie powyższe zdanie można by skopiować i podmienić jedynie nazwy drużyn. Wicemistrzowie Niemiec grają równie efektowną co otwartą piłkę. Gdy tylko po drugiej stronie stawał co najmniej solidny zespół, dawali sobie wbijać nie mniej niż jedną bramkę. To wszystko reasumując powinno dać dziś świetny piłkarski spektakl okraszony czterema lub więcej bramkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Chelsea - Basel

Typ: Chelsea (-1,5)

Kurs: 2.21

Godz: 20;45

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Wczoraj angielskie drużyny pokazały dobry futbol i wygrały - ManU 4:2 a City 3:0. Dziś kolejne dwa zespoły z Anglii przystąpią do boju w LM, gdzie ostatnio grali gorzej od niemieckich czy hiszpańskich drużyn. Chelsea w tym sezonie wygląda bardzo solidnie. Wrócił Mourinho - skandalista, ale i świetny trener. The Blues mają jedną z szerszych kadr obecnie.

 

Kadra Chelsea na ten mecz: Cech, Schwarzer, Ivanovic, Cole, Luiz, Cahill, Terry, Azpilicueta, Bertrand, Lampard, Oscar, Mikel, De Bruyne, Van Ginkel, Hazard, Willian, Mata, Schurrle, Torres, Ba, Eto'o.

 

Swój skład wzmocnili w ostatnich dniach okienka transferowego, przyszedł - Eto' o, Willian i Atsu. Zmierzam do tego, że każdy kto wejdzie z ławki jest gwarancją dobrej jakości więc podstawowych świetnych piłkarzy typu Luiz, Hazard, Mata, Oscar czy Torres wspierają równie utalentowani gracze. Jeszcze ta niebieska machina nie działa tak jakby życzył sobie tego The Special One, ale spodziewam się dziś pewnego zwycięstwa u siebie na otwarcie LM. Basel w ostatnich latach stał się solidną drużyną, ale do czołówki Europy im jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna

Spotkanie: AC Milan - Celtic Glasgow

Typ: AC Milan

Kurs: 1.50

Godz: 20:45

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Do zaproponowania na dzisiejszy dzień mam typ na gospodarzy w spotkaniu AC Milanu z Celticem Glasgow. Milan ostatnio prezentuje bardzo dobrą formę i może to być dobry prognostyk na tegoroczną edycję Ligi Mistrzów. Jednak aby tak było trzeba to potwierdzić dobrym występem w spotkaniu inaugurującym z Celticem Glasgow. Drużyna Celticu nie jest już tak mocna jak przez ostatnie lata co też pokazuje forma w ostatnich meczach. Celtic w lidze nie ma żadnego poważnego rywala a zwycięstwa z Hearts 3:1 czy Dundee United 1:0 są tylko zwycięstwami na szczeblu ligowym. Warto przypomnieć, że niedużo brakowało a Celtic zostałby wyeliminowany z Ligi Mistrzów przez Sh. Karaganda, bowiem na wyjeździe Celtowie ulegli 0:2. Z Kolei Milan potwierdza dobrą formę w spotkaniu ostatniej rundy Eliminacyjnej z PSV Eindhoven kiedy to po wyjazdowym remisie 1:1 ograł na San Siro PSV aż 3:0. Jak wiemy gracze Celticu dobrze spisują się przede wszystkim na własnym boisku, jeżeli już jednak przyjdzie im gra na wyjeździe to już tak dobrze to nie wygląda. Ja w tym spotkaniu widzę tylko jednego zwycięzce i tak też proponuję zagrać. Może i kurs nie jest za wysoki, ale to dosyć pewny typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: SSC Napoli - Borussia Dortmund

Typ: Drużyna 2 wygra i w grze padną w sumie więcej niż 2,5 bramki

Kurs: 3,00

Godz: 17.09.2013 20:45

Bukmacher: bet-at-home

 

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie dzisiejszych meczy. Moim faworytem jest BVB, która ma najlepszy początek sezonu od lat, pięć zwycięstw z rzędu i pierwsze miejsce w Bundeslidze a także ostatnia wygrana 6:2 z HSV świadczy o świetnej formie piłkarzy Jurgen Kloppa. Napoli ma także bardzo dobry początek sezonu ale myśle, że doświadczenie bvb z ostatniej edycji pozwolą borussi wygrać, może zadecydować jedna bramka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: AC Milan - Celtic Glasgow

Typ: Under 2.5

Kurs: 1,83

Godz: 20:45

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

Jeszcze 2 tygodnie temu AC Milan byłby zdecydowanym faworytem nadchodzącego starcia, lecz w ostatnich dniach sytuacja podopiecznych Maxa Allegriego bardzo się pogorszyła. We włoskiej drużynie mamy istną plagę kontuzji, w najbliższym meczu z powodu urazów nie będą mogli zagrać tacy piłkarze jak: De Sciglio, Abate, Montolivo, Kaka czy El Shaarawy, którzy normalnie sa zawodnikami podstawowego składu. Dodatkowo wyłączonych jest także wielu rezerwowych, np. Bonera, Silvestre czy Niang, co czyni sytuację Milanu bardzo skomplikowaną, zarówno jeżeli chodzi o defensywę, jak i ofensywę. Z Celticiem zagra pomoc złożona w zasadzie z defensywnych graczy: Muntari, Nocerino, De Jong. Nie zapowiada to pięknej gry Milanu, który nawet w o wiele lepszym składzie ledwo ledwo zremisowal z Torino w ostatnich minutach. Włosi są oczywiście faworytami tego meczu, ale w obliczu takiej plagi kontuzji, może być ciężko Milanowi o piękną, ofensywną grę, zakończoną bramkami, zwłaszcza że Szkoci z pewnością przyjadą na San Siro z nastawieniem defensywnym. Z drugiej strony mimo słabości w obronei Milanu, Celtic nie ma na tyle dobrej ofensywy, żeby zagrozić Włochom. Dlatego też obstawiam wyrównany mecz, w którym padną maksymalnie 2 bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

Liga Mistrzów - Grupa F - 1. Kolejka



18.09.2013 g. 20:45

SSC Napoli - Borussia Dortmund

 

Typ: Dortmund over 1.5 / 1,95 / Unibet

 

Grupa F wygląda naprawdę mocno. Oprócz Dortmundu i Napoli grać będą tutaj także Arsenal z Marsylią co oznacza, że racze nie będzie zbyt dużego marginesu na błędy. Trzeba będzie punktować od początku, aby zając jedno z dwóch premiowanych awansem do 1/8 miejsc. Dortmund wygląda jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie. Sprzedano Gotze, ale pozyskanie Mkhitaryana i torpedy z Gabonu, czyli Aubameyanga to świetne posunięcia zarządu z Westfalii. Dzisiaj ofensywny kwartet stanowić będą Mkhitaryan, Reus, Błaszczykowski i Lewandowski, a Aubameyang na pewno wejdzie w drugiej połowie. Według mnie Dortmund powinien dzisiaj strzelić 2 gole. Co prawda Napoli na poczatku rozgrywek prezentuje się naprawdę nieźle, wzmocnienia w postaci Abliola, Callejona czy Higuaina dają wiele tej ekipie. Do tego od początku w formie jest Hamsik, a obroną świetnie do spółki z Albiolem dyryguje Britos. Porównując jednak poszczególne pozycje w zespole stwierdzam, że to Dortmund ma więcej atutów po swojej stronie. Na pewno obie ekipy będą chciały zgarnąć komplet punktów, aby dobrze rozpocząć rozgrywki. Dortmund przystępuje do tego meczu po zdemolowaniu Hamburga 6-2, gdzie poszaleli sobie Mkhitaryan i Aubameyang. Gracze Napoli na pewno będą czuli respekt po obejrzeniu tego spotkania. Oni dla odmiany jak do tej pory nie stracili bramki na swoim stadionie (3-0 z Bologną i 2-0 Atalantą). Dzisiaj jednak rywal z innej półki niż ci dotychczasowi. Do tej pory Napoli grało 14 razy przeciwko drużynom niemieckim (bilans 3-4-7), a mecze rozgrywane we Włoszech (bilans 3-1-3). Dortmund 27 razy grał z włoskimi drużynami (bilans 9-4-14), a mecze rozgrywane we Włoszech (bilans 4-1-8). to pokazuje, że rzadko kiedy padały remisy. Moim zdaniem przy dwóch tak ofensywnych ekipach kibice mogą zacierać ręce. Wszystko wskazuje na over bramkowy w tym spotkaniu i moim zdaniem co najmniej 2 bramki strzeli ekipa gości. Kurs w ciągu ostatnich godzin niestety znacznie spadł, ale cały czas jest moim zdaniem wart zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zg5uAFhQ-EykZo73h.pngAC Milan - Celtic GlasgowhxxcePl9-vgRfRpAd.png

Liga Mistrzów

18.09.2013 20:45

Typ: Under 1.5

Kurs: 3,60

Bukmacher: Bet at home

 

 

Lepszego typu na dzisiejszy wieczór ligi mistrzów nie jestem w stanie znaleźć. Słaby Celtic przyjedzie do przeciętnego na ten moment Milanu. Ostatnie 5 meczy tych drużyn w lidze mistrzów to iście underowe wyniki 0-0 0-0 0-0 2-1 i 1-0. Jak widać zespoły obu klubów w meczach bezpośrednich strzelają mało bramek. Wydaje mi się to z przyczyny nastawienia taktycznego Celticu, który z drużynami lepszymi po prostu sie broni i gra z kontry. Dodatkowo patrząc na kadrę Milanu która jest zdziesiątkowana kontuzjami. Milan zagra 3 defensywnymi pomocnikami De Jong Nocerinio oraz Muntari, z przodu piłki ma rozgrywać Birsa a na jego podania będą czekać Balotelli oraz Matri. Under wydaje mi się bardzo prawdopodobny ze względu, że Celtic zagra jak zwykle defensywnie a Milan po prostu nie ma nikogo z przodu do kreowania akcji no chyba, że Birsa, który dziś debiutuje będzie miał dzień konia. Nie wierzę też, że Celtic jest w stanie strzelić Milanowi bramke na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1.10.13 / 20:45

Piłka nożna, LM

Celtic - Barcelona

Typ: over 3,5 gola

Kurs: 2,75

Buk: WH

 

Nie mogę się nadziwić skąd na Barce kursy 1,4. Przecież po Celtach została tylko nazwa. Lidze szkockiej po degradacji Rangersów niewiele już brakuje do poziomu półamatorskiej co potwierdzają rokrocznie wyniki pozostałych zespołów w pucharach. Ktoś napisze, ale jak to, przecież Celtic w zeszłym roku wygrał u siebie z Barcą 2:1? Sam nie wiem jak to się stało. No, ale nawet Celtic z tamtego czasu a Celtic obecny to niebo a ziemia. Dziś Szkoci fartem awansowali do LM, na otwarcie fazy grupowej całkiem niezły wynik z Mediolanu 0:2 z Milanem, gdzie długo pachniało wynikiem bezbramkowym. Jednak Milan grał wtedy przetrzebiony kontuzjami prawie, że drugim garniturem, stąd niewielka porażka Szkotów. Z Barcą też niby się zanosi na autobus w bramce i granie na under, ale myślę, że po tej nieprzyjemnej jakby nie było porażce z zeszłego sezonu Barca będzie miała na tyle ambicji aby solidnie się Szkotom zrewanżować. Przy odpowiedniej mobilizacji zaaplikowanie 4 bramek surowym technicznie, nieco drewnianym Celtom nie powinno stanowić dla FCB większego wyzwania. A może będzie powtórka z rozrywki i Celtic znowu pokusi się o sprawienie sensacji? Jak dla mnie, wszystko jedno. Jeśli mają paść 4 bramki to może je strzelić nawet Celtic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: FC Porto – Atletico Madryt

Typ: 2

Kurs: 2.50

Data i godzina: 01.10.13 20:45

Bukmacher: Bet-at-home

 

Mój typ to zwycięstwo hiszpańskiego klubu. Początek sezonu Atletico ma imponujący, 7 meczy ligowych = 7 zwycięstw i to nie byle jakich bo wygrana wyjazdowa z Sevillą, Realem Sociedad czy w końcu z Realem Madryt. W LM również nie zwalniają tempa, pewnie pokonując w poprzedniej kolejce Zenit, mający w składzie Hulka, czy belgijski talent w postaci Axela Witsel’a. Porto, co prawda również wygrywa, jednak moim zdaniem jest parę ale. Po pierwsze, liga portugalska jest dużo słabsza od ligi hiszpańskiej więc i rywale z jakimi mierzą się Smoki nie są z tej samej półki co rywale zawodników z Madrytu. Po drugie, w lidze, Porto nie zagrało jeszcze meczu z innym czołowym klubem tej ligi jak Sporting, Braga czy Benfica więc nie do końca wiadomo jaką formę prezentują gracze portugalskiego klubu. Grając jeden mecz z wyróżniającym się w lidze Estoril zaledwie go zremisowali.

Moim zdaniem Atletico, które świetnie weszło w sezon, potrafiące wygrywać z Realem w lidze, czy rywalizować na równi z Barceloną w superpucharze powinno pokonać portugalskie Smoki, które mimo równie dobrego początku nie będą w stanie przeciwstawić się (cytując komentatora z derbowego meczu) „maszynce do grania” Diego Simeone.

 

1:2 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka nozna / Liga Mistrzow

Steaua versus Chelsea

Typ: 2

Kurs: 1.83

Godz: 20.45 / 01.10.2013

Pinnacle Sports

 

Szczerze mowiac spodziewalem sie nizszego kursu na The Blues w jutrzejszym meczu.

Co prawda Champions League to rozgrywki jedyne w swoim rodzaju i sensacji tu nigdy nie brakowalo i z pewnoscia jeszcze nie raz bedziemy mogli doswiadczyc roznego rodzaju potkniec faworytow to jednak jutro nie przewiduje zadnej niespodzianki w tym meczu.

Podopieczni Jose Mourinho juz na poczatku sezonu zaliczyli wpadki,pierwsza byla porazka z zespolem Evertonu w lidze 0-1,co prawda Everton do slabych druzyn z pewnoscia nie nalezy to jednak jezeli zawodnicy chca osiagnac jakis szczytny cel w tym sezonie to nie moga przegrywac takich spotkan.

Druga wpadka a raczej sensacja byla porazka na inauguracje CL na Stamford Bridge ze szwajcarskim FC Basel 1-2.

Na stadionie zasiadlo nieco ponad 40 tysiecy widzow i chyba nikt nie spodziewal sie takiego obrotu sprawy,zwlaszcza ze Chelsea przeciez prowadzila 1-0 juz do przerwy po golu Oscar'a w 45 minucie.

W drugiej polowie Mohamed Salah niespodziewanie wyrownal stan meczu na 1-1 i gdy wydawalo sie ze gospodarze rusza po druga bramke w 81 minucie napastnik gosci pakuje pilke do siatki i sensacja stala sie faktem.

Po tamtych niefortunnych meczach przyszla wygrana z Fulham 2:0,pozniej The Blues wygrali jeszcze mecz pucharowy z duzo slabszym zespolem Swindon Town 2-0 grajac na wyjezdzie w ramach meczu pucharu krajowego no i w ostatnim meczu zremisowali na bardzo ciezkim terenie z Tottenhamem 1-1,co trzeba powiedziec o tamtym meczu to to ze pierwsza polowa nie byla najlepsza w wykonaniu gosci i do przerwy Tottenham zasluzenie prowadzil 1-0.

Druga polowa to kapitalna zmiana Mou i wprowadzenie Juana Maty,ktory odmienil calkowicie styl gry i druga polowa to zdecydowana dominacja Chelsea,bardzo dobrze prezentowal sie tez Fernando Torres,ktory swoimi rajdami stwarzal zagrozenie po bramka Llorisa,nie bede juz komentowal drugiej zoltej kartki dla niego,ktora sprawila ze goscie przez ostatnie 10 minut musieli grac w "10",ten kto ogladal mecz to wie jaka tam byla sytuacja miedzy nim a Verthongen'em.

Jutro spodziewam sie ze od poczatku wyjdzie Mata,Chelsea zaprezentowala naprawde kawalek dobrej pilki w Londynie z naprawde bardzo dobrym rywalem,co daje optymistyczne szanse i nadzieje na dobry wynik jutro.

Poza tym The Blues musza wygrac i odbic sie po porazce z Basel a Steaua mimo ze zagra u siebie to raczej nie daje im wiekszych szans,warto napisac ze Steaua na inauguracje CL przegrala na wyjezdzie z Schalke 0-3.

Wynikow w krajowej lidze niema co pisac bo lige rumunska i angielska dzieli spora przepasc.

Na koniec warto tez dopisac ze Steaua w ostatniej rundzie wyeliminowala Legie Warszawa i to tez po dosc wyrownanych meczach,u siebie zespol rumunski zdolal tylko zremisowac z ekipa z Warszawy 1-1,mecz meczowi co prawda nie rowny ale skoro Legia dala rade tutaj zremisowac to taki klub jak Chelsea po prostu powinien go wygrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal - Napoli godz. 20:45

typ:1

kurs: 2,10

Buk: WH

 

Dziś rozpoczynamy drugą kolejkę Ligi Mistrzów. W Londynie Arenal podejmuję , włoskie Napoli,mecz zapowiada się wyrównanie ,ja jednak stawiam na Arsenal. Obstawiam teraz każde spotkanie Kanonierów od pierwszego meczu w LM,na inaugurację poległa Marsylia 2-1,następnie zwycięstwa w lidze z Stoke oraz Swansea ,problemy były w pucharze ligi ,gdzie Arsenal wygrał po karnych.

Forma Arsenalu jest bardzo dobra ,samodzielny lider w Premier Leaugue oraz wyjazdowe zwycięstwo w LM. Grupa ta jest bardzo silna obok trzech wymienionych zespołów gra tutaj jeszcze Borussia Dortmund,więc żeby awansować dalej trzeba do każdego meczu podchodzić bardzo skoncentrowanym i nawet na chwilę nie odpuszczać. Uważam,że duzo do gry Londyńczyków wniósł Ozil i po częsci to dzięki niemu Arsenal tak świetnie zaczął sezon.

Napoli również znakomicie zaczęło sezon nie przegrało żadnego meczu w serie a i z 16 punktami w sześciu meczach ustępują tylko Romie. W lidze mistrzów pokonali Borussię 2-1 . Tak więc nie wydaję mi się,że będzie to spacerek dla Arsenalu ,jednak myślę,że Kanonierzy wygrają ten mecz ,odkąd pamiętam zazwyczaj przywiązywali dużą uwagę do tych rozgrywek i wyjście z grupy to było minimum.

Oba zespoły spotkały się w sierpniu na turnieju Emirates Cup , Napoli prowadziło już 2-0 jednak w końcówce Arsenal zremisował,karnego nie strzelił też wtedy Podolski. Myślę,że dzisiaj gracze z Londynu lepiej zaczną to spotkanie a dobrą formę zaprezentuję Wojtek Szczęsny i to gospodarze będą się cieszyć z końcowego zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: FC Porto – Atletico Madryt

Typ: BTS

Kurs: 1.91

Data i godzina: 01.10.13 20:45

Bukmacher: William Hill

 

Dziś o godzinie 20:45 rozpocznie się mecz w ramach 2 kolejki Ligi Mistrzów. Jak wiemy jest to jedna z imprez piłkarskich, która cieszy się najwyższym prestiżem jak i największym zainteresowaniem wśród kibiców i nie tylko.

Drużyna popularnych "Smoków" na stadionie Estádio do Dragao będzie podejmowała przyjezdne Athletico Madryt, które o dziwo w ostatni weekend w derbach Madrytu pokonało Real Madryt, który grał na swoim boisku.

W grupie G oprócz tych dwóch zespołów znajduję się jeszcze Zenit Petersburg i Austria Wiedeń. Oczywiście zdecydowanymi pretendentami do wyjścia z grupy i awansu do 1/32 jest Porto i Athletico, ale wiadomo że to tylko teoria. Boisko zawsze zweryfikuję wszystkie spekulacje i przewidywania nawet najlepszych "ekspertów". Wracając do rozważań nad moim dzisiejszym wyborem - Porto vs Athletico BTS stwierdzam, że oba kluby posiadają w swoich szeregach wysokiej klasy piłkarzy, którzy przede wszystkim są skuteczni w wykańczaniu 100 % sytuacji. Jak chodzi o Porto, które spisuję się w lidze znakomicie obecnie ma strzelonych 12 goli i tylko 3 stracone. Inaczej sytuacja wygląda z zespołem Athletico Madryt, które jak wiemy ma dużo trudniejszy orzech do zgryzienia w swojej lidze. Aktualnie drużyna przyjezdnych strzeliła w Primera Division do tej pory 19 bramek tracąc zaledwie 5 i zajmują 2 lokatę zaraz za zespołem Katalonii. Jak widzimy obie ekipy są bardzo bramkostrzelne więc typ na to, że Porto i Athletico strzelą przynajmniej po jednej bramce jest bardzo prawdopodobny. Ważny jest też fakt, że szkoleniowiec "Smoków" ma do dyspozycji wszystkich zawodników, a trener Athletico musi poradzić sobie z brakiem świetnego Diego Costy i Adriana. Jednak nawet te braki w składzie przyjezdnych nie będą aż tak bardzo odczuwalne na boisku i wynik jaki mógłbym wytypować to 2-2.

 

O to przypuszczalne składy powołane na ten mecz :

 

Porto: Helton - Danilo, Mangala, Otamendi, Sandro - Josue, Fernando, Lucho Gonzalez - Lica, Martinez, Quintero

 

Atletico: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Luis Filipe - Koke, Tiago, Gabi, Turan - Villa, Baptistao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Liga Mistrzów)

Mecz: FC Basel – Schalke 04

Typ: liczba bramek w meczu – over 3,5

Kurs: 3,00

Bukmacher: WilliamHill

Data: 01.08.2013 godz: 20:45

 

Analiza:

 

W spotkaniu Grupy E Ligi Mistrzów mistrzowie Szwajcarii – FC Basel podejmą niemieckie Schalke 04 Gelsenkirchen. Spodziewam się tutaj ciekawego, szybkiego meczu z wieloma okazjami bramkowymi i golami, uważam że kurs na over 3,5 gola jest bardzo kuszący.

Szwajcarzy grają naprawdę dobrą piłkę, potrafią szybko klepać i łatwo rozmontować obronę rywala. Wygrana wyjazdowa z Chelsea 2:1 w pierwszej kolejce pokazuje duży potencjał tego zespołu, wiele wysokich wyników uzyskali też w eliminacjach Ligi Mistrzów: m.in. 3:3 z Maccabi Tel Awiw czy 4:2 z Ludogorcem. Pamiętamy też jak bez kompleksów grali w poprzedniej edycji Ligi Europy, m.in. remisując dwukrotnie 2:2 z Tottenhamem czy przegrywając z Chelsea u siebie 1:2 i przegrywając rewanż 1:3. Wszystkie te mecze były bardzo przyjemne do oglądania, toczone w dobrym tempie, z myślą o ofensywie a nie murowaniu bramki.

Schalke też jest w tym sezonie zespołem overowym co wynika z dobrej ofensywy, z Farfanem, Szalaiem, Draxlerem i kupionym z Milanu Boatengiem, a także ze sporych problemów z grą defensywną. Wszystko to jak na dłoni pokazał zremisowany w sobotę mecz wyjazdowy z Hoffenheim: 3:3 mimo prowadzenia już 3:1. W eliminacjach Ligi Mistrzów na wyjeździe było 3:2 z PAOK Saloniki, a w fazie grupowej na początek wygrana u siebie 3:0 ze Steauą.

Jak już pisałem liczę na wymianę ciosów, oba zespoły udanie rozpoczęły rozgrywki, więc powinny bez asekuranctwa zagrać o kolejne trzy punkty i bardzo już korzystną sytuację wyjściową. Oba zespoły grają wysokim pressingiem, lubią atakować, oby tylko skuteczność dziś dopisała to powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Mistrzów - Grupa H

Spotkanie: Ajax - AC Milan

Typ: 2

Kurs: 2.70

Data: 01.10.2013

Godzina: 20.45

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Zapraszam na drugą kolejkę Ligi Mistrzów w grupie H.

W meczu zmierza się Ajax oraz AC Milan.

Ajax dostał się do fazy grupowej Ligi Mistrzów bez eliminacji, a w pierwszym swoim meczu grupowym został rozgromiony przez Barcelonę w Hiszpanii 4:0.

AC Milan natomiast musiał zagrać w czwartej rundzie eliminacji gdzie w dwumeczu pokonał Holenderskie PSV, a w pierwszym meczu grupowym pokonał u siebie Celtic 2:0.

Mój typ w tym meczu to dwójka, AC Milan moim zdaniem jest lepsza drużyną niż Ajax i mediolańczycy mają w swoim składzie Balotelliego który może przesądzić o wyniku każdego meczu i moim zdaniem w tym meczu także pokaże swoją klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Steaua - Chelsea

Typ: 2

Kurs: 1.73

Data i godzina: 01.10.2013 20:45

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

O 20:45 w Bukareszcie pogromca Naszej polskiej Legii Warszawa - Steaua podejmie na własnym stadionie londyńską Chelsea. Rumuni są skazywani na porażkę i w oczach ekspertów ich szanse na wyjście z grupy są bardzo mizerne. Jednak nie bez powodu są oni nazywani przez bukmacherów drużyną własnego stadionu, bo to właśnie na Stadionie Narodowym Lia Manoliu szanse Rumunów zdecydowanie rosną. Chelsea przyjedzie do Bukaresztu zdecydowanie z nożem na gardle, choć nawet gdyby stracili tam punkty to jeszcze niczego by nie przekreśliło, ale dla takiej drużyny jak Chelsea, która celuje w triumf w Lidze Mistrzów, drużyny która przegrała na własnym obiekcie pierwszy grupowy mecz, teraz nie ma innej opcji niż wywiezienie trzech punktów. Chelsea miało już tą możliwość zagrania ze Steauą dwóch meczów w ramach półfinałów Ligi Europejskiej którą później The Blues zwyciężyli. No i w Bukareszcie Chelsea przegrała 1:0 po bramce Rusescu z rzutu karnego, by na Stamford Bridge pokonać Steauę 3:1 po bramkach Maty, Terrego i Torresa. Sam kurs pokazuje że Chelsea wcale wielkim faworytem nie jest, muszę niestety albo stety zagrać na ich zwycięstwo, bo wydaje mi się że innego wyjścia nie ma.

 

0:4 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...