Skocz do zawartości

[Zamknięty] Primera Division


barcatom1

Rekomendowane odpowiedzi

La Liga, niedziela, 18 stycznia, godz. 17:00

 

Atletico – Granada, Typ: Atletico -2 gole, kurs 2.075 Bet365

 

(w przypadku zwycięstwa różnicą dwóch bramek nastąpi zwrot stawki)

 

W lidze Atletico musiało ostatnio na Camp Nou uznać wyższość Barcelony (1:3), ale wcale nie grało źle. To po prostu Blaugrana rozegrała prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie i na pewno bardziej potrzebowała takiego zwycięstwa dla oczyszczenia atmosfery wokół klubu, która nie była ostatnio najlepsza.

 

W pucharowym starciu z lokalnym rywalem było już znacznie lepiej. Podopieczni Diego Simeone znów musieli zagrać na wyjeździe, ale Fernando Torres potwierdził swoje aspiracje do gry w wyjściowej jedenastce i strzelił dwa gole. Los Indios utrzymali przewagę z pierwszego spotkania i w ćwierćfinale Pucharu Króla będą mieli dobrą okazję do rewanżu na Dumie Katalonii.

 

Dziś naprzeciw nich stanie Granada, która w lidze nie wygrała od pięciu spotkań, przez co spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Zespół z Andaluzji to również najgorsza ofensywa w stawce, która w 18 meczach uzbierała raptem 11 goli.

 

Atletico wygrało pięć kolejnych bezpośrednich potyczek w stosunku bramkowym 11:1. Biorąc pod uwagę dobrą grę El Ninho, który ma duże szanse na to, że po raz kolejny rozpocznie mecz wraz z pierwszym gwizdkiem, oraz słabą dyspozycję rywali, Atletico powinno dziś znacznie ten bilans poprawić.

 

Typ: Atletico -2 gole, kurs 2.075 Bet365

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka nożna – Hiszpania, Primera Division

Spotkanie:  La Coruna - Granada

Typ: over 2.5

Kurs: 2.69

Buk: Pinnacle

Godz. 12:00

Analiza:

Standardowo Niedzielne zmagania w Hiszpańskiej Primera Division rozpoczniemy w południe do boju wówczas staną zespoły walczące o ligowy a dokładnie na Estadio Municipal de Riazor gdzie swoje spotkania rozgrywa tegoroczny beniaminek La Coruna przejeżdża zespół Granady.  Powtórzę już po raz kolejny spotkania dwóch ekip które walczą o ligowy byt na tym etapie rozgrywek, będące mało skuteczne nie koniecznie muszą oznaczać że bramek w takim starciu nie będzie. Często takie stwierdzenie bierze w łeb i tak wysoki kurs na over okazuje się być strzałem w dziesiątkę i z takiego założenia wychodzę dzisiaj.

Deportivo ostatnio nie miało nic do powiedzenia w starciu z Barceloną, nie potrafi bronić wyniku pierwszy jak zwykle prosty błąd skończył się stratą bramki a dalej to już poszło, Kilka razy potrafili wyjść fajnie z kontrą.  Przed własną publicznością dają dość otwartą piłkę w 10 spotkaniach 10 bramek strzelonych przy 18 straconych czyli średnia naprawdę świetna i zdecydowanie oba wynik są lepsze od tych wyjazdowych.  Nad strefą spadkową mają tylko punkt przewagi czyli tak naprawdę nic patrząc na ten ścisk w dolnych rejonach tabeli.

Granda ostatnie zwycięstwo zanotowała uwaga 20 września od tamtej pory żadnej wygranej dlatego ostatnia pozycja z mizernym dorobkiem 14 punktów nie dziwi. Na ich szczęście rywale notują podobne serię i przy dzisiejszym zwycięstwem będą mieli okazję nawet na opuszczenie strefy spadkowej ale da im to tylko zwycięstw, remis dalej będzie oznaczał ostatnie miejsce. Jedynym pozytywnym aspektem przed tym spotkaniem jest to że mają nowego trener a w Hiszpanii efekt nowej miotły działa naprawdę często.

Tak więc Deportivo nie może w takim starciu u siebie się bronić i jestem w 100% przekonany że z takim nastawieniem po prostu na ten mecz nie wyjdą. Zaatakują a wówczas jak zwykle zostawią dużo miejsca w tyłach a do tego jeszcze to indywidualne błędy defensorów.  Granada tym bardziej nie może sobie pozwolić na zachowawcza grę bo z kim jak nie bezpośrednim rywalem maja zdobywać punkty i nie mówię tu o jednym punkciku przy ich sytuacji w takich starciach trzeba zacząć dopisywać do swojego dorobku trzy oczka.  Mankamenty są dwa atak i obrona czyli całe piłkarskie abecadło z tym że jakieś kroki w aspekcie ofensywnymi widać ze starają się poczynić sprowadzając nowych graczy. Oczywiście ten mecz może skończyć nudnym 0:0 lub skromny zwycięstwem ale jakoś tak mi się tutaj widzi naprawdę wymiana ciosów od początku a jak już bramka padnie dla którejś z ekip to myślę że stanie się to mecz w którym tych bramek trochę wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka nozna / Hiszpania

Valencia vs Sevilla 

Typ - Valencia over 1.5 gola

Kurs - 2.20

Bet365

25.01.2015 / 21:00

 

Mecz o pozycje nr.4 w lidze.

Absolutny hit tej kolejki w Primera Division.

Faworyta wskazac ciezko,jednak wiecej szans daje sie gospodarzom,ze wzgledu na stadion Mestalla i gre przed wlasna publicznoscia.

Sytuacja w lidze w obu ekipach prezentuje sie nastepujaco :

Valencia plasuje sie na 5 miejscu i traci punkt do Sevilli,ktora ma mecz rozegrany mniej.

Do 3 w tabeli Atletico nietoperze traca 6 punktow i maja mecz rozegrany mniej,tak wiec w przypadku dzisiejszej wygranej nie dosc,ze wskocza na 4 miejsce to w dodatku beda tracic juz tylko 3 punkty do 3 miejsca.

Na Mestalla w tym sezonie wygrala jedynie Barcelona 1:0 po golu w doliczonym czasie gry,padl tez jeden remis,poza tym Valencia wygrala 8 spotkan,strzelajac 23 gole tracac przy tym 7.

Valencia zostala wyeliminowana przez Espanyol z Copa del Rey,tak wiec moga skupic sie juz wylacznie na rozgrywkach ligowych.

Ostatnio tak jakby ta forma troche opadla,poniewaz tak jak wspomnialem odpaldli z pucharu krajowego,tylko zremisowali na wyjezdzie z Celta Vigo 1:1 i ostatnio ciezko im szlo u siebie z Almeria,gola na wage 3 punktow zdobyl Negredo w 83 minucie.

 

Sevilla natomiast zajmuje 4 miejsce i traci 5 punktow do Atletico majac 2 mecze rozegrane mniej.

4 dni po meczu z Valencia,czeka ich rewanz z Espanyolem,pierwszy mecz wygral u siebie Espanyol 3:1.

Oprocz tej porazki podopieczni Emeryego mieli passe 10 spotkan bez porazki,z ktorych wygrali az 9 krotnie.

Sevilla w tych meczach stracila jedynie 3 gole,ale trzeba zaznaczyc ,ze rywale nie byli z najwyzszej polki - Granada,Sabadell,Rayo,Rijeka,Eibar,Celta,Granada,Almeria,Granada i Malaga.

Jak to wygladalo z silniejszymi ekipami?

Espanyol do czolowki nie nalezy a strzelil 3 gole,Feyenoord po jednostronnym meczu wygral 2:0,Barca zgniotla Seville aplikujac im 5 goli a Atletico zdobylo 4 gole.

Jak widac z silniejszymi ekipami nie jest juz tak kolorowo a Valencia u siebie prezentuje sie naprawde dobrze w ofensywie,tak wiec kolejny bardzo wazny sprawdzian dla defensywy gosci.

 

Zapowiada sie znakomite spotkanie,stawiam na minimum 2 gole ze strony gospodarzy a jak to bedzie wygladac w praktyce zobaczymy wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Hiszpania
Spotkanie: Espanyol - Almeria
Typ: Powyżej 2,5
Kurs: 2.26
Godz: 19:00
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:

 

Obecny sezon w lidze hiszpańskiej jest niesamowicie emocjonujący. W czołówce oprócz wiadomej trójce walczy jeszcze Valencia, Sevilla i Villarreal natomiast druga połowa tabeli walczy o utrzymanie bo różnice są niewielkie. Espanyol zajmując 9 miejsce ma tylko siedem punktów przewagi nad otwierającą strefę spadkową Almerię a jesteśmy dopiero na półmetku Primera Division. Zwycięstwo drużyny z Barcelony będzie dobrym sygnałem, że Espanyol jest ponad te ekipy, które na przestrzeni 2-3 kolejek mogą być w środku tabeli lub w strefie spadkowej. Czytam, że gospodarze bez dwóch obrońców a Almeria bez podstawowego bramkarza i sugeruje mi to, że defensywa obu ekip będzie prawdopodobnie mocniej dziurawa niż zwykle. U siebie Espanyol traci zazwyczaj przynajmniej gola a Almeria potrafi walczyć na boisku rywala o czym przekonali się ostatnio Valencia, Malaga czy Celta Vigo. Wystarczy wspomnieć, że w ostatnich czterech grach wyjazdowych zdobyli siedem goli, tracąc dziewięć. Oczekuję spotkania z dużą liczbą goli a w Hiszpanii często nie trudno o ofensywne wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Hiszpania
Spotkanie: Getafe - Celta Vigo
Typ: x
Kurs: 3,25

Data.26.01.2015 g.
Bukmacher:Betsson

 

Analiza:

 

 

 

W Primera Division dzisiaj ostatnie spotkanie 20 kolejki w ktorym to broniaca sie przed spadkiem ekipa Getafe podejmowac bedzie zespol Celty Vigo.Jest to spotkanie z gatunku tych gdzie faworyta wskazac bardzo trudno.Obie ekipy ostatnio w bardzo slabej formie bo Getafe na ostatnie 6 spotkan zanotowalo 3 porazki i 3 remisy,natomiast Celta ma na koncie remis i 5 porazek,a ostatnie zwyciestwo zanotowala w listopadzie gdzie sensacyjnie pokonala Barcelone.Dzisiaj spotkanie wyjazdowe na Coliseum Alfonso Perez i o dobry wynik bedzie bardzo trudno bo gospodarze sa zdesperowani bo na koncie tylko 17 punktow i miejsce w tabeli 16 z punktem przewagi nad strefa spadkowa.Natomiast Celta takze w tabeli co raz nizej i aktualnie miejsce 12 i 21 punktow zdobytych.Tak wiec za gospodarzami przemawia atut wlasnego boiska i minimalnie lepsza forma,natomiast Celta to zespol lepszy pilkarsko i skoro pokonalo sie Barcelone to z takim rywalem punkt to minimum przyzwoitosci ktory nalezy zdobyc bo strefa spadkowa co raz blizej.Stawiam tutaj na zaciete i wyrownane widowisko ktore zakonczy sie podzialem punktow.Moj typ to wynik 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Hiszpania

Spotkanie: Rayo Vallecano - Deportivo

Typ: Remis

Kurs: 3.79

Godz: 20:45

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Dziwi mnie taka faworyzacja gospodarzy w tym meczu, ponieważ obie drużyny prezentują w tym sezonie zbliżony poziom. Vallecano jest kilka pozycji wyżej i ma pięć punktów więcej aniżeli dzisiejszy rywal, ale nie jest to duża różnica po 20 kolejkach. Oba zespoły są blisko strefy spadkowej, dlatego każdy punkt jest niezwykle ważny a więc ewentualnym remisem te drużyny pogardzić nie powinny choć u siebie to wiadomo, że gospodarze liczą na trzy punkty. Patrzę na ostatnie wyniki Rayo i optymizmu nie widzę. Ostatnie cztery spotkania u siebie przegrane min. z Cordobą i Espanyolem. Ostatnie mecze Deportivo przyzwoite bo punktowali a to jest najważniejsze dla drużyny z dolnej strefy tabeli. Ostatnia kolejka to remis 2:2 z Granadą a wcześniej porażka z Barceloną, remis z Levante i wygrana nad Bilbao. W dwóch z ostatnich czterech wyjazdowych spotkań w Primera Division zakończyły się bezbramkowym remisem. Takie rozwiązanie dzisiaj ucieszyło by mnie a i Deportivo stawiam, że taki wynik by uszanowało. W następnych meczach u siebie kilku rywali w zasięgu więc wtedy powinno regularnie punktować a mając dwa punkty strefą spadkową każdy punkt jest ważny. U siebie o zwycięstwo, z wyjazdu dobrze jest przywieźć remis. Zbliżony potencjał i forma a wysoki kurs na remis skłaniają mnie bo postawienia na podział punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Hiszpania
Spotkanie Sevilla-Espanyol
Typ: 1
Kurs 1.65
Buk Unibet
Godz: 19:00
Analiza: Witam, całkiem niedawno analizowałem to spotkanie w ramach pucharu króla, moim faworytem w tamtym meczu była ekipa Sevilli, od tamtego spotkania mineło zaledwie kilka dni a zespoły spotykają się ze sobą po raz kolejny tym razem w ramach rozgrywek w Hiszpańskiej ekstraklasie piłkarskiej, gdzie to Sevilla, jest zespołem zdecydowanie wyżej ulokowanym w tabeli. Gospodarze dołożyli kolejne zwycięstwo,ale z rozgrywek pucharowych odpadli dzięki gorszemu wynikowi po pierwszym spotkaniu rozegranym na wyjeździe w Barcelonie, według mnie w tym spotkaniu gospodarze są zespołem zdecydowanie piłkarsko lepszym i nie sądzę żeby goście, którzy są najgorszą ekipą pod względem spotkań rozgrywanych na wyjeździe mogli w tym meczu zdobyć przynajmniej jednego gola, w spotkaniu pucharowym Sevilli zabrakło po prostu czasu, była zespołem zdecydowanie lepszym od zawodników z Barcelony, gola zdobyła już za późno ponieważ w 88 minucie tamtego spotkania, tu na pewno będzie chciał szybko objąć prowadzenie, tym bardziej że w poprzedniej kolejce porażka z Valencią oddaliła zespół gospodarzy od gry w lidze mistrzów , stawiam tu na pewne 3 punkty dla zespołu gospodarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Hiszpania
Spotkanie Malaga-Valencia
Typ: 1x
Kurs 1.44
Buk Bet 365
Godz: 20:45
Analiza: Jutro ostatnie spotkanie w ramach 21 kolejki Hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej, w którym Malaga na swoim stadionie podejmowała będzie drużynę Valencii. Na razie zespolem lepiej się spisującym na przekroju całego sezonu jest drużyna gości, która plasuję się w tej chwili na 4 pozycji z dorobkiem 41 punktów na swoim koncie, gospodarze w tym sezonie graja jednak zdecydowanie słabiej niż w spotkaniach u siebie i zdobyli tam tylko 13 punktów,Malaga natomiast właśnie tutaj radzi sobie troszkę lepiej 18 punktów w 10 spotkaniach i tylko dwa spotkania przegrane, wpadka z Almerią i Realem madryt co raczej dziwić bardzo nie może . Ogólnie Malaga gra na przełamania serii i 4 kolejnych spotkań bez zwycięstwa w lidze Hiszpańskiej, myślę że ma okazję na zdobycie w tym spotkaniu kompletu punktów, tym bardziej że Valencii w ostatnich latach na tym stadionie grało się cięzko, ostatnie 3 punkty popularne "Nietoperze" zdobyli tutaj w 2010 roku. Mój typ na ten mecz to 3 punkty dla Malagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Hiszpania

Spotkanie: Almeria - Getafe

Typ: Powyżej 2.0 (2 gole = zwrot)

Kurs: 1.85

Godz: 17:00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Spotkanie drużyn walczących o utrzymanie a w takich spotkań obu stronom zależy na zwycięstwie, które jest podwójnie ważne. Almeria jest na przedostatnim miejscu ze stratą czterech punktów do Getafe, które okupuje 15 lokatę i na pewno u siebie zrobią wszystko, żeby zbliżyć się rywala. Mnie zaciekawiły informacje do tego meczu o absencjach bo oba kluby z problemami przed meczem, pierwsze co się rzuca w oczy to brak podstawowego bramkarza u obu ekip. Są też braki w obronie, pomocy i w ataku, ale moim zdaniem najmocniej odczują braki oba zespoły w defensywie. Almeria wraca na własne boisko po dwóch wyjazdowych porażkach z rzędu - 3:0 z Espanyolem i 3:2 z Valencią. Ostatnie kilka spotkań Getafe dostarczało 2 lub 3 goli a więc stała liczba jest regularnie i liczę na zachowanie tendencji bo kursy są naprawdę wysokie na gole w tym meczu. Oba zespoły spotkały się w tym roku w Copa del Rey, po remisie 1:1 w pierwszym meczu w rewanżu 1:0 wygrało Getafe i awansowało dalej. Moim zdaniem mecz w pucharze a lidze to jednak inna sprawa i dzisiaj będzie więcej emocji jeśli chodzi o akcje ofensywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Hiszpania, Primera Division

Spotkanie: Malaga – Valencia

Typ: over 2 azjan

Kurs: 1.61

Buk: Pinnacle

Godz. 20:45

Analiza:

21-sza kolejka Hiszpańskiej Primera Division zakończy się w Maladze gdzie miejscowa ekipa będzie gościła drużynę Valencii.

Gospodarze grają od początku sezonu bardzo równo, jednak w nowym roku dopadł ich mały kryzys. Wygrali tylko jedno spotkanie pucharowe z Levante, w lidze natomiast od czterech spotkań bez kompletu punktów.  Mimo wszystko do tej pory wywalczyli sobie bardzo mocną i stabilną pozycję numer siedem dla mnie jest to ekipa za mocna by tułać się gdzieś w drugiej części tabeli i trochę za słaba by walczyć o miejsca premiowane grą w Europejskich Pucharach, chociaż obie kwestie mogą się w każdej chwili zmienić bo jesteśmy dopiero na półmetku rozgrywek a widać ich w grze ostatnio duże wahania. Szczególnie znacznie słabiej wygląda ich gra w destrukcji już tak pewnie nie grają na tyłach w ostatnich pięciu spotkaniach ligowych z każdym tracili bramkę.  Widziałem ich ostatnie trzy spotkania z Bilbao tak się złożyło że mecz ligowy przedzielił dwumecz w Pucharze, zespół ma prawo odczuwać zmęczenie tymi trzema bardzo intensywnymi spotkaniami, tym bardziej ze ich kadra do długi nie należy.

Valencia  tak jak przypuszczano będzie mocna w tym roku a za rok może nawet włączyć się do walki o mistrza.  Jednak za nim to nastąpi musza zrealizować główny cel czyli czwarte miejsce i eliminacje do Ligi Mistrzów. Mają godnego rywala w postaci Sevilli do której tracą jeden punkt ale ich rywal ma jeden mecz mniej na swym koncie. Będzie to bardzo ważne spotkanie gdyż ten mecz zaległy Sevilla zagra już w ten weekend z Realem na wyjeździe tak wiec strata punktów jak najbardziej wchodzi w rachubę a wtedy Nietoperze oczywiście jeśli dziś wygrają będą dyktować warunki gry.   Valencia miewała w tym sezonie wpadki ale kto ich nie miał ale raczej cały czas grają na swoim wysokim poziomie szczególnie mam tu na myśli poczynania ofensywne w tej kwestii ustępują tylko wielkie trójce. Ostatnie dwa spotkania ligowe po trójka wbita Sevilli oraz Almerii, na pewno ich szczególnie groźną bronią jest różnorodność w ataku mają dobre i skuteczne stałe fragmenty gry stąd obrońcy zdobyli już siedem bramek wynika to też z faktu że często podłączają się do akcji ofensywnych bo Valencia zdecydowanie na ataku opiera swoją taktykę.  Jeśli chodzi o graczy tych ofensywnych to tutaj jest lider Parejo z 7 trafieniami ale do bramki trafiało jeszcze ośmiu graczy w tym sezonie w tym wszyscy czterech napastnicy dzielą się po równo tymi bramkami, tak więc na podmęczony zespół Malagi który jak wspomniałem ostatnio często grał będzie miał kto wejść i ich dobić, lub podgonić wynik.

Dla mnie tutaj będzie żywy i otwarty mecz dlatego różne opcje bramkowe wchodzą tutaj w grę, jak wspomniałem Malaga tak pewnie  na tyłach już nie wygląda a nie ma co ukrywać „ Nietoperze” na pewno tutaj czegokolwiek bronić nie będą nawet prowadząc. Siłę ognia i łatwość w dochodzeniu do sytuacji bramkowych mają ogromną.  Wyjazdy tak pewnie jak gra w domu nie są bo kilka wpadek już zaliczyli jak porażka z Levante 2:1 i tutaj gospodarze na pewno nie stoją na straconej pozycji bo ta młodzież nie przestraszyła się Barcelony, Realu to nie przestraszy się Valencii, ci młodzi zawodnicy mają odwagę zagrać fajnie w przodach.  Gospodarze mają dobre ostatnie wspomniana jeśli chodzi o grą przed własną publicznością z tym rywalem przed rokiem remis 0:0, dwa sezony temu wygrana 4:0 ale nie ma co ukrywać były to znacznie inaczej grające ekipy niż teraz. W pierwszym spotkaniu Valencia gładko wygrała 3:0 dziś tak łatwo i przyjemnie zapewne nie będzie ale na pewno tą jakość w ofensywie znowu pokażą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Hiszpania, Primera Division

Spotkanie: Malaga – Valencia

Typ: Malaga - 1.0RR azjan

Kurs: 1.80

Buk: Bet365

Godz. 20:45

Analiza:

Na koniec kolejki Malaga podejmie drużynę Valnecji. Malaga na pewno jest głodna zwycięstwa ostatnio liga i puchary to same porażki i remisy odpadli z pucharu z Bilbao więc pozostaje walka o europejskie puchary. Valencja natomiast również odpadła z pucharów z Espanyol ale ma realne szanse o kwalifikacje do ligi mistrzów więc dzisiejsze spotkanie wydaje się bardzo interesujące i nie wydaje mi się żeby drużyny odpuściły jak to często bywa w poniedziałkowych meczach każdej ligi. Patrząc na tabele większą strate w przypadku przegranej będzie miała Malaga ponieważ oddalą się od pucharów  do których brakuje im 6pkt  goniąc Villarreal. Grają u siebie co jest na pewno atutem patrzałem na RR w h2h i faworytem spotkania jest Malaga i sądzę że tak będzie Valencja na wyjazdach nie zdobywa ich dużo grając głównie środkiem pola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Hiszpania, Primera Division
Spotkanie: Malaga - Valencia
Typ: Valencia
Kurs: 2.75
Godzina: 20:45
Bukmacher: Bet365
Analiza:

O godzinie 20:45 w 21 kolejce Primera Division zmierzą się ze sobą drużyny Malagi oraz Valencii. Gospodarze zajmują 7 pozycję z dorobkiem 32 punktów oraz bilansem bramkowym 23:21. U siebie grali 10 razy i 5 razy wygrali, 3 razy zremisowali oraz 2 razy przegrali strzelając 13 bramek i tracąc 7. Goście znajdują się 2 oczka wyżej z dorobkiem 41 punktów oraz bilansem bramkowym 38:18. Na wyjeździe grali 9 razy i 3 razy wygrali, 4 razy zremisowali oraz 2 razy przegrali strzelając 12 bramek i tracąc 10. W ostatniej kolejce Malaga zremisowała na wyjeździe z Bilbao 1:1 a Valencia pokonała u siebie Seville 3:1. Ostatnie bezpośrednie spotkanie tych drużyn zakończyło się łatwym zwycięstwem Valencii 3:1. Myślę, że dzisiejszy przebieg meczu może być podobny, ponieważ Malaga prezentuje słabą formę i nie wygrała od 5 meczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: HISZPANIA: Primera Division - Kolejka 21

Spotkanie: Malaga          -              Valencia

02.02.2015 20:45

Typ:  x2

Kurs:  1.50

Bukmacher:  bet365

Analiza:  Dzisiaj o godzinie 20.45 odbędzie się spotkanie w Hiszpańskiej Premier League pomiędzy drużynami Malagi i Valenci. Gospdoarze z dorobkiem 32 punktów zajmują 7 pozycje natomiast goście z wynikiem  41 punktów okupują 5 pozycje. Valencia na ostatnich 5 meczy aż 4 razy wychodziłą zwycięsko a raz zremisowała. Oznacza to że ta drużyna jest w dobrej formie i stać ją na dobry wynik w dzisiejszym spotkaniu.  Dotychczasowe 27 spotkań pomiędzy tymi zespołami przyniosło wiele rezultatów, jednak najwięcej razy wygrywała Valencia bo aż 17. Siedem razy padł remis i tylko 3 razy górą byli dzisiejsi gospodarze. Jeśli chodzi o kontuzje oraz absencje w drużynach to w zespole w zespole gospodarzy nie zagrają Chen, Sergio Sanchez, oraz Flavio. Natomiast w drużynie gości zabraknie takich graczy jak Antonio Barragan i Pablo Piatti. W mojej opinii dzisiejsze spotkanie będzie wyrównane, jednak minimalnie lepsi mają szansę być dzisiaj goście. Mój typ 0:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Primera Division)
Mecz: Real Madryt - Sevilla

Typ: liczba bramek w meczu  – over 3,5

Kurs: 1,95

Bukmacher: Unibet

Data: 04.02.2015  godz: 20:45

 

Analiza:

 

Dziś wieczorem w zaległym spotkaniu Primera Division Real Madryt podejmie Sevillę. Dla Królewskich to szansa na odskoczenie Barcelonie aż na cztery punkty. Rywal oczywiście solidny, zajmujący czwarte miejsce w tabeli i walczący o miejsce co najmniej w eliminacjach Ligi Mistrzów. Zapowiada się zatem ciekawy mecz, a ja spodziewam się dużej liczby bramek i obstawiam over 3,5 gola.

Real po małym dołku na początku roku wraca już na właściwe tory. W meczu wygranym z Realem Sociedad 4:1 gra ofensywna wyglądała już dobrze. Brak zawieszonego Ronaldo, który dziś też jeszcze nie zagra, nie był widoczny bowiem dobrze grali Benzema, Isco i Bale. Przy bogactwie jakim dysponuje Ancelotti nawet brak Ronaldo nie stanowi wielkiego problemu. Real od początku sezonu strzelił już 68 goli, z czego 31 w dziewięciu meczach na łasnym stadionie, co oznacza około 3,5 gola zdobytego na mecz .

Sevilla na wyjazdach w dziewięciu meczach ma bilans bramek 12:15, co daje równo trzy gole na mecz z udziłem tego zespołu. Jednak z silnymi rywalami nie wygląda to najlepiej, porażki z Barceloną 5:1 i niedawna z Valencią 3:1 pokazują, że defensywa Sevilli gubi się w starciach z potentatami Primera Division. Na Santiago Bernabeu też będzie niezwykle trudno o zachowanie czystego konta, ale sądzę że zespół gości stać będzie na zdobycie jakiegoś gola.

Dwa ostatnie starcia ligowe tych drużyn w Madrycie pezyniosły bardzo wysokie wyniki: Real wygrywał 7:3 i 4:1. Dziś może aż tak wysoki wynik jak przed rokiem nie padnie, ale będę zdziwiony jeśli przynajmniej cztrech goli oba zespoły nie zdobędą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Hiszpania

Spotkanie: La Coruna - Eibar

Typ: over 2 (zwrot w przypadku 2 goli)

Kurs:1.92

Godz: 20:45

Bukmacher: Pinnacle

06.02.2015

 

W pierwszym meczu 22 kolejki Primera Division na Estadio Municipal de Riazor miejscowe Deportivo będzie podejmować drużynę Eibar. Goście mają sześć punktów przewagi w tabeli nad La Coruną i zajmują ósme miejsce, 27 punktów, siedem zwycięstw, sześć remisów i osiem porażek - bilans bramkowy 25:29. Gospodarze na czternastym miejscu z dorobkiem 21 punktów, pięć zwycięstw, sześć remisów i dziesięć porażek - bilans bramkowy 18:34. Według mnie ciężko wytypować w tym meczu faworyta, oba zespoły grają w kratkę chociaż to Deportivo w 2015 roku zdobyło więcej punktów. Na Eibar jednak trzeba uważać, ostatnia porażka u siebie z Atletico Madryt 1:3 nie była wcale jakimś pogromem, a drużyna Gaizki Garritano jest mocna, szczególnie na wyjazdach. Wydaje mi się, że ten mecz będę otwarty. Drużyna trenera Braulio będzie chciała utrzymać dość dobrą passę i zdobyć punkty, zapewne trzy w tym spotkaniu. W ostatnim spotkaniu u siebie z Granadą dość nieszczęśliwie zremisowali 2:2 a byli drużyną lepszą, ale za to w kolejnym spotkaniu już na wyjeździe ograli 2:1 Vallecano. Stawiałbym w tym meczu spokojnie na over 2,5, jednak typ over 2 z ewentualnym zwrotem uważam za dość pewny i bardzo bezpieczny, a na pewno godny uwagi. 

Edytowane przez sprinter_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna
Spotkanie:Real Sociedad - Celta Vigo
Typ:powyżej 11 rożnych 
Kurs:2,0
Godz:22:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Obie drużyny ofensywnie grające. Sporo bokami. Także obie mają problemy w ofensywie. Jak patrzę, że Celta ma 20 goli zdobytych, a Sociedad 21, podczas gdy taka Almeria 18, Deportivo 18 czy Elche 18 to mnie krew zalewa. Różnicę w grze widać, głównie tej grze ofensywnej, ale oprócz samych akcji powinno być też wykończenie. Obie ekipy te akcje fajne robią, a głównie to Celta mi się podoba, bo potrafią czasem zagrać jak Barcelona, dużo tych prostopadłych piłek, także takie lobiki nad ustawioną strefowo obroną. Po prostu cudo. Jednak w odróżnieniu od Katalończyków, oni te "setki" psują. Czasem nie trafiają w bramkę, czasem się ślimaczą ze strzałem (w efekcie są blokowani), czasem są słabe strzały i bramkarz broni (czasem zbija w róg). I to są dobre okazje do zdobycia rożnych. Sociedad w rożnych jest mistrzem, heh. Mają zdaje się najwięcej rożnych z całej ligi. Dawno nie robiłem podsumowania tych liczb, ale oprócz Barcelony to chyba w tej chwili pod tym względem to reszta jest dość daleko. No może jeszcze Real.
Celta także potrafi te rożne wbijać, a tu będą mieć zapewne sporo akcji, bo obrona Sociedad, podobnie jak i Celty jest dość dziurawa. Może tego po liczbach nie widać, ale naprawdę tak jest. 
Pamiętam jak Barcelona miała ze 3 bramki stracone czy coś koło tego, potem przyszedł mecz z Realem i się te okazje pod bramką Bravo z poprzednich meczów Katalonii zemściły i Real wpakował kolejną trójkę.
Tutaj z uwagi na słabo dysponowane ofensywy (w sensie wykańczania sytuacji) nie daje overu goli, a over rożnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Primera Division
Spotkanie: Atletico Madryt - Real Madryt
Typ: Real Madryt zdobędzie bramkę w obydwu połowach? TAK
Kurs: 3,40
Godz: 07.02.2015 16:00
Bukmacher: William Hill
Analiza: Real Madryt to według mnie i wielu innych osób najlepsza drużyna świata. Naprawdę bardzo trudno się z nimi gra i mało komu udaje się choćby zremisować z Realem. Dobrym przykładem na to jest chociażby niedawna wspaniała seria Realu Madryt w Primera Division. Mieli oni 12 zwycięstw pod rząd, potem nastąpiła porażka z Valencią, a następnie kolejna seria zwycięstw, tym razem było ich 5 i ta seria trwa nadal. Realowi Madryt właściwie wszystko jedno, czy grają na swoim stadionie, czy na obcych boiskach. Real jest najlepiej grającą w meczach wyjazdowych hiszpańską drużyną. W 11 rozegranych na wyjeździe meczach Królewscy zgromadzili 27 punktów wygrywając 9 razy i 2 razy przegrywając. Real Madryt bije na głowę inne drużyny jeśli chodzi o ilość goli zdobytych na wyjeździe, gdyż w 11 meczach strzelili ich aż 37, a dla porównania Barcelona zaledwie 22. Oczywiście w większości meczów Real strzelał gole w obydwu połowach. Atletico Madryt jest drużyną, która wybitnie nie leży Realowi, ostatnie H2H wyglądają bardzo źle dla Realu, no ale wreszcie muszą zagrać z nimi dobry mecz. W tym meczu powinno w końcu nastąpić przełamanie Realu Madryt i zwycięstwo. Potężna siła ofensywna Realu wreszcie powinna się uporać z obroną Atletico Madryt i strzelić im kilka bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka nozna / Hiszpania

Real Sociedad vs Celta Vigo

Typ - Obie strzela

Kurs - 1.90

Bet365

07.02.2015 / 22:00

 

Dzisiaj 4 spotkania z 22 kolejki Primera Division,najpozniej zmierza sie ze soba na Anoeta druzyny Sociedad i Celty.

Obie ekipy odpadly juz z Copa del Rey,dlatego tez moga skupic sie tylko i wylacznie na rozgrywkach ligowych.

Na chwile obecna w lepszej sytuacji jest Celta,ktora jednak ostatnio przezywa powazny kryzys formy,ostatnie mecze jednak juz troche lepsze w ich wykonaniu ale do pelni formy wciaz im daleko.

Pilkarze z Vigo zajmuja 10 pozycje w tabeli i o europejskich pucharach moga tylko pomarzyc,blizej im do strefy spadkowej,nad ktora maja tylko 6 punktow przewagi.

Sociedad z kolei jest na bardzo niskim jak na swoje mozliwosci 14 miejscu i ma tylko 4 punkty wiecej od zagrozonej spadkiem do nizszej ligi Granady.

 

Ostatnie mecze podopiecznych Moyesa to sensacyjna wygrana z Barca 1:0,remis wyjazdowy z Granada 1:1,porazka u siebie 0:1 z Rayo,wygrana 1:0 z Eibar i porazka na Bernabeu z Realem 1:4.

Z wyzej wymienionych spotkan zdecydowanie lepiej mogli zagrac z Rayo.

Celta z kolei przegrala po dobrym meczu z Sevilla 0:1,zremisowala u siebie z Valencia 1:1,przegrala z Espanyolem 0:1 i 1:2 z Getafe oraz wygrala u siebie skromnie 1:0 z Cordoba.

 

Bardzo wazny mecz dla obu ekip,poniewaz nastepne mecze zapowiadaja sie bardzo ciezkie,co prawda Real Sociedad zagra w nastepnej kolejce w Almerii,to juz w nastepnych meczach czekaja Sevilla i Valencia.

Celta natomiast zagra u siebie z Atletico oraz wyjazd z Villarreal,miedzy czasie zagraja dwa mecze,w ktorych beda musieli pokazac,ze nie sa zespolem do spadku w tym sezonie - mecze z Deportivo i Elche.

 

Ostatnie potyczki obu ekip to grad goli,w ostatnich 3 meczach padlo ich az 15.

Odkad obie druzyny rywalizuja ze soba w La Liga,w kazdym meczu zostal pokryty bts,czyli w ostatnich 5 meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Primera Division
Spotkanie: Atletico Madryt - Real Madryt
Typ: Liczba żółtych kartek powyżej 6.5
Kurs: 1,62
Godz: 07.02.2015 16:00
Bukmacher: Betsafe

 

w tym meczu powinno być wszystko co najlepsze czyli szybkie tempo dużo bramek i zacięta gra.Ja stawiam na kartki bo w derbach nikt nie będzie odstawiał nogi tym bardziej jeszcze w derbach Madrytu te kartki się sypią.Wprawdzie sędzia dzisiejszego meczu nie szaleje z kartkami to i tak powinien pokazać więcej niż 6 żółtych.Faworyta ciężko wskazać ale chyba większe szanse ma gospodarz biorąc pod uwagę ilość absencji w Realu.Na pewno emocji nie zabraknie a i wynik powinien być do końca sprawą otwartą.Ostatnie dwa pojedynki obfitowały w kartki raz było 9 a raz 10 żółtych dzisiaj powinno być podobnie no może troche mniej.Wszystko zależy jak potoczy się początek meczu jeżeli cały czas wynik będzie otwarty to kartki szczególnie w końcowych minutach powinny się sypać.Typ jak najbardziej z dużymi szansami na wyjście a jak będzie już nie długo się przekonamy.

Mój typ 2-1 i 8 żółtych kartek w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dyscyplina: Piłka nożna, Hiszpania, Primera Division

Spotkanie: Athletic Bilbao – FC Barcelona
Typ: Barcelona – 1.5 (AH)

Kurs: 2.08
Godz: 21:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Wczoraj Barcelona dosłała niejako mały prezent od Atletico Madryt, które w bezapelacyjny sposób pokonał Real Madryt (4-0). Tym samym Atletico zmniejszyło stratę do „Królewskich” do 4 punktów, natomiast Barcelona w przypadku dzisiejszego zwycięstwa na San Mames ma szansę zbliżyć się do Realu już tylko na jeden punktów.

Owszem Athletic Bilbao to drużyna o sporym potencjale i drużyna z którą Barcelonie w ostatnich sezonach na San Mames nie grało się najlepiej – raptem jedna wygra w 5 ostatnich meczach o stawkę (3-1). Jednak w tym sezonie Bilbao jest zdecydowanie cieniem drużyny z lat ubiegłych i nawet u siebie tracą sporo punktów – 3 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki (co ważniejsze w 4 ostatnich meczach domowych zdobyli tylko punkt a grali z takimi tuzami jak Elche czy Cordoba).

Barcelona będzie więc dziś zapewnie podwójnie zmobilizowana, wszak mają okazję niemal dogonić w tabeli Realu i sądzę, że nie przepuszczą takiej okazji. Tym bardziej, że ich gra w ostatnim czasie naprawdę wygląda dobrze. Po porażce z Sociedad na początku roku i małym trzęsieniu ziemi na Camp Nou zespół Luisa Enrique wygrał wszystkie 8 meczów o stawkę. Zaczął wygrywać i to zdecydowanie mecze wyjazdowe z czym mieli kłopoty od początku sezonu – zwycięstwa z Elche 4:0 i 6:0, Deportivo La Coruna 4:0, ponadto wygrali wszystkie 3 spotkania przeciwko Atletico Madryt, co jak pokazał wczorajszy mecz tej drużyny musi robić spore wrażenie.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową to Luis Enrique nie ma zbyt wielu powodów do zmartwień poza kadrą są Thomas Vermaelen oraz Douglas, którzy jak do tej pory nie mają żadnego wpływu na grę Barcelony. Bilbao natomiast zagra bez Andoni Iraoli (12/0), Andera Iturraspe (19/2) i Guillermo (7/0).

Osobiście więc stawiam w tym meczu na pewne zwycięstwo Barcelony – moja propozycja to wygrana z handicapem -1.5 gola. Myślę, że gracze Dumy Katalonii są dziś wstanie wygrać i to wygrać zdecydowanie, są bowiem w wysokiej formie – klasą samą w sobie są Neymar i Messi i wydaje się, że będący w kryzysie zespół z Bilbao nie powinno być przeszkodą nie do przejścia. Przypomnę na koniec, że w pierwszym meczu tych ekip w tym sezonie na Camp Nou Barca wygrała 2:0. Ten mecz osobiście oglądałem i pamiętam, że Barcelona miała w tym meczu niesamowitą przewagę i wynik 2:0 był najniższym wymiarem kary. Wydaje się, że aktualnie Barcelona wciąż jest mocna (może i mocniejsza) a Bilbao jest w nieco gorszej sytuacji. Wtedy wszak (początek sezonu) Bilbao skutecznie biło się w eliminacjach Ligi Mistrzów i nic nie wskazywało na tak wielki kryzys. Jak już wspomniałem mój typ na ten mecz to zwycięstwo Barcelony z handicapem bramkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, Primera Division, godz. 19:00 

Spotkanie: Espanyol - Valencia 

Typ: 1

Kurs: 2,55

Buk: pinnaclesports

 

 

 

Analiza: 

 

Już za kilka chwil w Barcelonie miejscowy Espanyol podejmie gości z Valencii. Przyjezdni to aktualnie piąty zespół Primera Division. Valencia w 21 spotkaniach zdobyła 41 punktów [12-5-4]. Raczej ciężko będzie powalczyć o pierwszą trójkę bo już strata wynosi 9 punktów do trzeciego Atletico Madryt. Jednak strata do 4 Sevilli to tylko punkt. W ostatnich meczach zespół Valencii za bardzo nie zachwyca. Zwłaszcza chodzi o mecze wyjazdowe. U siebie prezentują się świetnie bo bilansem [8-1-1] ustępują tylko podopiecznym Diego Simeone. Jednak wyjazdy to zupełnie inne wcielenie drużyny. W 10 meczach zaledwie 3 razy wygrali! Zanotowali 4 remisy i 3 porażki. A ostatnie mecze to bilans zaledwie 1-2-2. Warto dodać że w styczniu nie wygrali żadnego meczu. Przegrali ostatnio z Malagą w lidze, wcześniej przegrali w Pucharze Króla z... Espanyolem oraz remis z Celtą Vigo, który powinni przegrać bo zagrali bardzo słabo. Patrząc na ogólnie na ich grę w meczach na boiskach rywali można stwierdzić, że poza własnym boiskiem grają słabo. Z każdym zespołem się męczą. Nawet jeśli wygrywają lub remisują to szczęśliwie, a rywale grają lepiej od nich. Przejdę teraz go gości, którzy w tabeli są na miejscu 9. Do tej pory zdobyli 27 punktów i w tym sezonie powinni walczyć tylko o środek tabeli bo aktualnie strata do miejsc pucharowych to aż 15 punktów. Espanyol przeplata dobre mecze tymi złymi. Dzieje się to tak ponieważ gospodarze na wyjazdach grają beznadziejnie. Są najgorzej grającą drużyną w lidze jeśli chodzi o wyjazdy. Wygrali tylko 1 spotkanie z 10, notując tylko 2 remisy i aż 7 porażek. Przed własną publiką wygląda to zupełnie inaczej. Są jedną z najlepiej grającą ekipą w La Liga. Bilans [6-3-2] i 17:9 plasują ich na wysokim 7 miejscu. W ostatnich miesiącach wygrywają mecz za meczem. Licząc wszystkie rozgrywki wygrali 4 mecze z rzędu, natomiast w ostatnich 8 spotkaniach byli górą aż 7 razy! Dzięki świetnej grze u siebie dotarli już do półfinału Pucharu Króla ogrywając m.in Valencię i Sevillę. To właśnie za sprawą atutu swojego stadionu bo wygrali pewnie z Valencią 2:0 a z Sevilllą 3:1. Jeśli chodzi o poważniejsze absencję na dzisiejszy mecz to u gospodarzy nie zagra jedynie podstawowy bramkarz Kiko Casilla 21/0. Jeśli chodzi o gości to nie zagrają: Otamendi 20/2 O oraz Gaya 20/1 P. Stawiam na gospodarzy, którzy u siebie grają dobrą piłkę o czym nie tak dawno przekonała się Valencia w Copa del Rey. Uważam, że ponownie górą będą gospodarze, którzy zagrają ze słabą dysponowaną na wyjazdach drużyną Valencii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Hiszpania, Primera Division

Spotkanie: Elche – Vallecano

Typ: over 2.5

Kurs: 2.25

Buk: Pinnacle

Godz. 20:45

Analiza:

Gospodarze mają wielką okazją by opuścić wreszcie ostatnie miejsc spadkowej i wyjść ze strefy spadkowej, by tak się stało koniecznie musza dziś przed własną publicznością zgarnąć komplet punktów.  Elche zgromadziło do tej pory 17 punktów co jest najmniejszym dorobkiem w lidze, jednak jak wspomniałem wreszcie otwiera się przed nimi szansa na wyjście ze strefy spadkowej.  Oczywiście o punkty będzie niezwykle ciężko bo zdobywanie punktów idzie im bardzo oporne. Sytuacja i tak nie jest lepsza bo ostatnio był dobry okres kiedy to zdecydowanie podreperowali swój dorobek najpierw remisując z Villarreal 2:2, następnie odnosząc dwa zwycięstwa. Jedna ta seria się skończyła na Barcelonie od której po raz kolejny w tym sezonie dostali ostre lanie 0:6. W ostatnim mega ważnym starciu z Granada zagrali zbyt zachowawczo i na własnej życzenie przegrali 1:0. W takich meczach nie powinno się skupiać tylko na defensywie a oni ten błąd popełnili tym bardziej ze stracili już 42 bramki co dobrze o ich postawie w tym aspekcie nie świadczy. Pokazali w tej dobrej dla siebie serii że odważna gra im wychodzi i na takie nastawienie liczę w dzisiejszym starciu tym bardziej że przyjeżdża rywal z którym ofensywie najlepiej się gra.   Vallecano gra bardzo nierówno ostatnio i przez to spadli w kwalifikacji na 14  -te miejsce mają już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, z drugiej strony zwycięstwo wywinduje ich na 10 miejsce – tak więc cel wydaje się jasny czyli trzy punkty tym bardziej że ostatnio przegrali dwa spotkania. Jak zwykle jest to zespół opierający swoją filozofie na ofensywnej grze i nie lubiący dzielić się punktami albo dopisujemy komplet punktów albo nic – do tej pory tylko dwa remisy. Na pewno brakuje im jakości w defensywie ale to żadna nowość  tylko ich dzisiejszy rywal może się pochwalić gorszym wynikiem w defensywie.   Zdecydowanie lepiej jak na razie czują się na wyjazdach zajmują w tej kwalifikacji wysokie szóste miejsce.  Wynika to też z faktu że grają jeszcze bardziej otwartą piłkę a oni po prostu to lubią.  W pierwszym spotkaniu w Madrycie dzisiejsi gospodarze sensacyjnie wygrali grając właśnie otwartą piłkę kończąc rywalizację wynikiem 2:3 dziś trzeba postawić takie same warunki gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Hiszpania
Spotkanie Sevilla-Cordoba
Typ; Sevilla -1 ( w razie wygranej 1 golem zwrot)
Kurs 1.60
Buk ComeOn
Godz: 16:00
Analiza: Witam, na jutro wybrałem spotkanie w którym Sevilla podejmowała będzie ekipę Cordoby, która od 4 kolejnych spotkań nie wygrała meczu zanotowała 1 remis oraz 3 kolejne porażki pod rząd, teraz pojedzie na stadion Sevilli , na pewno nie będzie dla beniaminka to łatwe spotkanie , ponieważ Sevilla też zanotowała dwie kolejne wyjazdowe porażki pod rząd i na pewno w tym spotkaniu będzie chciała zdobyć komplet punktów, Sevilla jest zespołem z czołówki i takie spotkania po prostu musi wygrywać, Cordoba na tym stadionie punktów nie zdobyła nigdy , w dwóch dotychczasowych spotkaniach dwukrotnie wygrali gospodarze, nie stracili nawet bramki a ich bilans to 4:0 . Sevilla w tym sezonie na swoim stadionie jest niepokonana, zanotowała 8 zwycięstw oraz 3 mecze zremisowała , uważam że , w tym spotkaniu jest niepodważalnym faworytem , który spokojnie po raz kolejny powinien sięgnąć po komplet punktów, z nierówno grającym beniaminkiem z Cordoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dyscyplina: Piłka nożna

Spotkanie:Almeria - Real Sociedad

Typ: 1

Kurs:2.45

Godz:20:45

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Sociedad chyba prędko nie ruszy. Zawiodłem się na nich jak grali z Realem. Stawialiśmy wtedy na rzuty rożne. Przez pierwsze 15 minut byli aktywni, a potem... było coraz gorzej.

Czemu napisałem, że raczej prędko nie ruszą do przodu? Kontuzja Carlosa Veli w meczu z Realem - dwumiesięczna! Dla nie oglądających zbytnio La Liga powiem, że Vela to, już trzeci sezon, najlepszy strzelec drużyny Sociedad. W 2012/13 trzeci był Griezmann, którego już nie ma w drużynie, a w 13/14 Griezmann był Eq Eequo z Velą (po 16 goli). Na 3 miejscu kręcił się Agirretxe, ale teraz zdobył dopiero 3 gole i jest drugim strzelcem. Odszedł Griezmann, przyszedł Finnbogason, który absolutnie nie wgrał się w ligę Hiszpańską. W Heerenveen 29 goli w sezonie, czyli prawie gol na mecz, a tu na 550 minut zero. Teraz dostanie więcej minut, ale nie widzi mi się, aby godnie zastąpił Griezmanna. Teraz jest tylko jeden napastnik(Agirretxe) i to ten, który 'zawsze' był trzecim strzelcem w drużynie.

Od kilku kolejek sobie zdałem sprawę, że Almeria nie jest tylko do bicia. W meczu z Cordobą stawiałem na remis, taki mecz bez faworyta, ale jednak Almeria znów zaskoczyła! Wygrali 1-2 na wyjeździe, tracąc gola z bezpośredniego rzutu wolnego. Bramkarz nie miał żadnych szans. Socieda z Celtą zagrał... średnio po prostu. Tak jak i Celta w sumie. Z Realem, jak wspomniałem fatalnie. Z Eibar wygrali 1-0, ale ten gol... możecie obejrzeć, fartowny nieco. Poza tym Eibar nie wykorzystało m.in sam na sam, a w innej sytuacji w ostatnim momencie wybili piłkę spod nóg napastnikowi, który miał już tylko bramkarza przed sobą. Mecz ten był na remis raczej.

Nie pamiętam kiedy Sociedad ostatnio zagrał dobry mecz ligowy. Może z Barcą coś tam im wychodziło, ale na zwycięstwo też niezasłużyli.

A Sociedad na wyjeździe to po prostu dno. Wystarczy spojrzeć na tabelę wyjazdową. Na 10 spotkań 5 remisów, 5 punktów. Czyli można się domyślić, że jeszcze nie wygrali. Głównie grali z górną połową tabeli. Jednak zdobyć 1 gola w pięciu spotkaniach z miejscami 1-9 to jednak słabo. Remisowali też z Celtą, Deportivo i drużynami z dna tabeli.

Almeria, jak już zdążyłem wspomnieć, wcale nie jest fatalną ekipą. Z Cordobą opisywałem nieco mecz. Dodam, że grali bez swojego najlepszego strzelca, który wraz z zawieszenia na mecz z Sociedad.

Dobry mecz Almerii z Getafe gdzie trójka do jaja nawet mogła wejść. Porażka 3-0 z mocnym u siebie Espanyolem, porażka po wymianie zdań z Valencią 3-2 i to na wyjeździe. Wygrana wyjazdowa z Malagą. I dalej - grudzień, to nie będziemy brnąć.

Zagrali od stycznia 6 spotkań ligowych, w tym 4 wyjazdowe. W obu domowych spisali się dobrze albo na tyle na ile mogli. Porażka z Sevillą 0-2 i wygrana 1-0 Getafe. Nie da się powiedzieć, że z Sevillą zagrali słaby mecz. Patrząc na siłę rywala to naprawdę Almeria pozytywnie!

Wydaje mi się, że na Sociedad bez Veli będzie można zarobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna

Spotkanie:Rayo - Villarreal 

Typ: goście over 1,5

Kurs:2.0

Godz:19:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Raczej nie zagram na Villarreal, ponieważ boję się tego zbyt otwartego spotkania. Tak właśnie wyglądają zazwyczaj te ich mecze (bezpośrednie starcia). W ostatnich trzech spotkaniach pomiędzy tymi zespołami wpadło 17 goli. Tak, 17 goli w trzech ostatnich meczach pomiędzy Rayo, a Villarreal! I wcale nie było tak, że te gole brały się jedynie z wykorzystywania setek, fartownych goli, błędów bramkarzy. Nie! Z tych 17 goli raczej niewiele było przypadkowych goli, błędów bramkarza. Głównie gole wpadały dla Villarreal (13 z tych 17) i dużo z nich było strzelone po otrzymaniu prostopadłej piłki za obrońców lub z kontry. To jest siła Villarreal!

Obejrzyjcie najlepiej te dwa skróty:



... z jaką łatwością oni tworzą te sytuacje, głównie Villarreal.

Trudno uwierzyć, ale Rayo ma prawie (bo Elche) najwięcej goli straconych ze wszystkich drużyn La Liga! Elche ma 42. Trzecia drużyna wg. straconych goli to Levante - 38, a reszta 35 i mniej. Rayo i Elche odstają defensywnie od reszty drużyn.

Czemu trudno uwierzyć, że Rayo tyle goli traci? Bo są drudzy, jeśli chodzi o procent posiadania piłki. Mają piłkę średnio 58-59% czasu, a tracą bardzo dużo goli! Trzeba przyznać, że sporo goli tracą sami przez siebie, kiwając się czasem na 15-30 metrze od swojej bramki.

W poprzednim sezonie było przecież podobnie. Rayo, niezła ekipa, 12 miejsce na 20 drużyn, a najwięcej goli straconych (uwaga! aż 80 goli straconych w 38 meczach!!! ), gdzie drużyny takie jak 

Malaga, Levante, Getafe, Espanyol, Elche, Granada (drużyny 10-16) miały nie więcej, niż 56 straconych. KOSMOS! 

W tym sezonie może nie poprawią tego wyniku, ale myślę, że do 70 straconych dolecą. 22 kolejki za nami, a Rayo 40 straconych. A terminarz nie należy do najłatwiejszych.

Villarreal pozytywnie w meczach z Barceloną. Dwa mecze wyjazdowe z Blaugraną i 3 gole zdobyte. Wiele zespołów może pozazdrościć Emotikon smile Fakt, że gol w tym meczu pucharowym to dzięki ter Stegenowi, ale i tak swoje sytuacje mieli, a z Barcą nie łatwo się je kreuje. Villarreal wydaje mi się lubi grać z takimi otwartymi drużynami jaką jest Rayo. Już widzę tu co kilka minut świetną kontrę! To jest moc Villarreal! Pamiętam ostatni mecz Barcy z Rayo (jeśli chodzi o Rayo to właśnie ten mecz zapadł mi w pamięć szczególnie; pewnie dlatego, że jestem za Barcą Emotikon wink ). Czyli wysoko ustawiona cała drużyna, czasem nawet z pressingiem na 20 metr bramki Bravo. 41% posiadania. W meczu z Barcą drużyna poziomu Rayo (czyli średniak) bardzo, bardzo rzadko ma takie posiadanie piłki. A Rayo jednak się udało...udało się zrealizować plan, a nie fart! Rayo potrafi długo kopać piłkę między sobą. 

We wrześniu 2013 roku mieli nawet więcej posiadania piłki od Barcelony. Uwierzycie? A w lutym 2014 dali Barcelonie "tylko" w 59% czasu utrzymywać się przy futbolówce. Tylko oni, w przeciwieństwie do Barcy, niewiele mają z tego przetrzymywania piłki. W dwóch wyżej wspomnianych meczach padły wyniki 0-4 i 0-6. A jeśli chodzi o ostatnie spotkanie Rayo z Barcą, gdzie mecz zakończył się wynikiem 0-2 było sporo sytuacji pod bramką Rayo.

Ale czemu o tym wspominam... bo Barca, która raczej gra atakiem pozycyjnym, stworzyła w tamtym meczu sporo sytuacji z ... kontr! (którymi nie często grają)... lub też z prostopadłych piłek. Miejsce na przedpolu bramki Rayo było mega dużo! Aż nie chce się wierzyć, ze tam tylko 0-2 padło.

Villarreal wydaje mi się wykorzysta co najmniej tyle sytuacji co Barca w październiku.

Dla potwierdzenia tego co tu wypisuję, żeby nie było, że bajkę piszę, proszę, skrót z ostatniego meczu Barca - Rayo:


Szczególnie sprawdźcie minuty:

1:05

1:28

2:34

... jakie piły szły.

Villarreal też sporo tego robił. Może nie tak inteligentnie jak Barcelona, ale sytuacji chyba nawet więcej tworzyli od Katalończyków przeciwko Rayo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Hiszpania, Primera Division

Spotkanie:  Granada – Ath. Bilbao

Typ: over 2.5

Kurs: 2.72

Buk: Pinnacle

Godz. 20:00

Analiza:

Co tydzień w Hiszpanii przynajmniej jedno ze spotkań musi mi zaimponować kursem na bramki wobec którego obojętnie nie mogę przejść, tym razem padło na Granade i mecz tutejsze ekipy z Bilbao.

Gospodarze zamykają ligową stawkę z dorobkiem 18 punktów, na ich szczęście w tym roku rywalizacja w drugiej połówce tabeli jest mega wyrównana.  Tak naprawdę dziesiąta Celta Vigo niczego nie jest pewna 7 oczek przewagi nad Granadą to naprawdę nie tak dużo.  Granada do tej pory strzeliła tylko 14 bramek co przy 35 straconych wygląda bardzo słabo.  Ostatnio poprawili  się w grze u siebie gdzie nie przegrali od pięciu spotkań ale tylko raz wygrali. Bilbao to jedno z największych rozczarowań sezonu patrząc na to co grali przed rokiem. Od początku sezonu im nie idzie, był przez pewien czas taki okres że wydawało się że łapią odpowiedni rytm ale szybko to minęło.  Prawdziwą bolączka zespołu stała się postawa w defensywie, dużo ich spotkań oglądałem i mają straszne fragmenty gry w którym porostu cała linia defensywa w jednym momencie popełnia błąd za błędem za co zostają karani i głupią tracą bramki.  Ofensywa dla mnie też jest mniej wyrazista ale tutaj akurat widzę że jakaś poprawa jest a tej ciągle brakuje w defensywie a idealnie słabość tej ekipy obnażyła Barcelona wygrywając na San Mames bez problemów 2:5 a był to teren gdzie ten zespól w ostatnich sezonach tracił punkty.

Dla mnie spotykają się dwa zespoły pozbawione jakiekolwiek wizji w grze defensywnie, kilka spotkań jednych i drugich widziało moje oczy, tak naprawdę te czternaście bramek zdobytych przez gospodarzy to dla mnie trochę zamazana rzeczywistość bo na pewno nie jest to ekipa która akcji nie potrafi tworzyć a nawet bym powiedział że szczególnie w kontrach wyglądają bardzo porządnie. Zresztą mają w przodzie fajne nazwiska Bangoura, doświadczony Riki, Kolumbijczyk Cordoba czy Al-Arabi.  Myślę że tutaj ofensywa zyska na wartości wobec tego co potrafią na tyłach wyprawiać jedni i drudzy. Gospodarze naprawdę muszą szukać tych punktów szczególnie u siebie co im wychodzi coraz lepiej jak wspomniałem wyżej  ale samymi remisami za dużo nie ugrają.  Levante oraz Cordoba grają odpowiednio z Barceloną oraz Sevillą i to na wyjeździe i nie muszę chyba pisać jak ważne będą trzy punkty w tym starciu.  Do Bilbao mam słabość zawsze mi się ta ekipa podobała na boisku no może nie w tym sezonie ale mimo wszystko ja tutaj dalej widzę ogromny potencjał.  W pierwszym starciu w Bilbao goście wgrali skromnie 0:1, przed rokiem góra tutaj byli gospodarze 2:0 rewanż dla Bilbao 4:0 – tak więc widać że jedni i drudzy bramki nawzajem potrafią zdobywać obu i dziś ich nie zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Hiszpania

Spotkanie Eibar-Elche

Typ: Over 1.5

Kurs 1.55

Buk: Betclic

Godz: 20:45

Analiza: Ostatnie spotkanie tej 23 serii spotkań w Hiszpańskiej ekstraklasie piłkarskiej, w spotkaniu tym ekipa  beniaminka z Eibar podejmowała będzie przed swoją publicznością drużynę Elche. Gospodarze pomimo tego że dopiero w tym sezonie awasnowali do rozgrywek radzą sobie bardzo dobrze, obecnie sa na 9 pozycji w ligowej klasyfikacji, Elche jest jedną pozycję przed spadkiem . W tym meczu moim faworytem jest drużyna gospodarzy , która na tym stadionie sprawiała już problemy mocniejszym drużynom niż ekipie Elche, która na wyjazdach jak do tej pory radziła sobie z różnym skutkiem. Jak pokazuję histora w spotkanaich pomiędzy tymi dwoma zespolami w ostatnich latach zawsze oglądaliśmy przynajmnie 3 bramki, są to ekipy , które moim zdaniem też w tym spotkaniu będa chciały się otworzyć , żadnej z drużyn remis tutaj na pewno zadawał  nie bezie, ekipa Elche bardzo potrzebuję punktow, natomiast gospodarze z Eibar, na swoim stadionie starają się grać widowiskowo a do tego skutecznie, więc myślę że to oni w tym spotkaniu zdobędą 3 punkty, reasumując pomimo tego że bukmacher stawia tutaj na mniej goli, ja bym się pokusił zagrać na przynajmniej 3 gole , oraz wygraną zespołu gospodarzy jednym golem , mój typ na to sotkanie to wynik 2:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Hiszpania
Spotkanie Sevilla-Cordoba
Typ; Liczba rogów-goście Powyżej Poniżej powyżej 2.5
Kurs 1.60
Buk Betsafe
Godz: 16:00

 

 

Szanse na pokrycie overa ze strony gości oceniam jako spore nie dlatego że Cordoba często zdobywa rożne ale dlatego że ogólnie w lidze hiszpańskiej tych rożnych oglądamy sporo.A co za tym idzie goście tego pojedynku powinni bez problemu zrobić 3 rożne.Sevilla gra u siebie dość dobrze chociaż ostatnio troche słabsze wyniki osiągają to jednak głównie za sprawą naprawde trudnych rywali dlatego dzisiaj powinni strzelić pare goli a potem pilnować tego prowadzenia i tu właśnie otwiera się szansa dla gości gdzie będą mogli stwarzać jakieś okazje bramkowe a co za tym idzie rożne.Cordoba w konfrontacjach z mocnymi drużynami takimi jak Valencia czy Atletico potrafiło robić 4 lub 5 rożnych jedynie z Barcą nie zdołali zrobić żadnego rożnego.Wiadomo każdy mecz jest inny rożne w dużej mierze to przypadek nie da się tego przewidzieć ale jestem jakoś spokojny o ten typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka nozna / Hiszpania

Celta Vigo vs Atletico Madryt

Typ - Atletico over 1.5 gola

Kurs - 2.37

Bet365

15.02.2015 / 21:00

 

Spotkanie 23 kolejki Primera Division.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest druzyna gosci.

Celta Vigo od pewnego czasu gra zdecydowanie ponizej swojego potencjalu,jaki z pewnoscia ta druzyna posiada,niestety o europejskich pucharach moga tylko pomarzyc,celem bedzie pewnie walka o pierwsza "10" na koniec sezonu,poniewaz nie sadze,zeby Celta miala watpliwosci co do utrzymania sie w lidze,mimo,ze maja tylko 6 punktow przewagi nad spadkiem,to sa zdecydowanie gorsze zespoly,ktore maja aspiracje do spadku.

Ostatnie ich mecze jednak dosc slabe,wygrali jedynie u siebie z nie najsilniejsza przeciez Cordoba 1:0 w przeciagu ostatnich 12 meczy ligowych,trzeba tez zaznaczyc,ze w tych meczach druzyna strzelila zaledwie 4 bramki...

Ostatni ich mecz to wyjazd na Anoeta i mecz z Sociedad,goscie uratowali remis 5 minut przed zakonczeniem spotkania a bramke na wage remisu zdobyl Nolito.

 

Atletico ostatnio na fali,co prawda przegrali mecze z Barca,ale katalonczycy ostatnio prezentuja wysoka forme,poza tym wygrywali z Eibar,Rayo,Granada czy ostatnio z Realem Madryt az 4:0.

Podopieczni Diego Simeone zajmuja 3 miejsce i wciaz maja szanse na tytul mistrzowski,poniewaz do Realu traca 7 punktow i maja mecz rozegrany mniej.

Dzisiaj nie zagraja Koke,Arda Turan i Raul Garcia,sa to z pewnoscia duze braki w skladzie Atletico,jednak druzyna z Vicente Calderon dysponuje naprawde silna kadra,nie mowie,ze latwo bedzie ich zastapic,zwlaszcza jezeli chodzi o pomocikow Koke i Turana,jednak patrzac na forme glownie Celty Vigo i ich gre w obronie to Atletico z pewnoscia stac na strzelenie dwoch bramek,pod nie obecnosc Raula Garcii odpowiedzialni za zdobywanie bramek beda Torres,Mandzukic i Griezmann,ktory ostatnio jest w wysmienitej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna Hiszpania La liga
Spotkanie: Barcelona - Levante
Typ: Levante poniżej 2,5 rożnych
Kurs: 1.61
Godz: 17:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Tak jak wczoraj gram under rożnych na gości, Barcelona to kolejna drużyna po Bayernie pod względem posiadania piłki i jej kontroli, Barcelona tylko dwa razy straciła 3 rożne u siebie a ostatnio przeciwko Vilareallowi i Atletico Madryt . Barcelona gra pełnym składem , wszyscy zawodnicy gotowi są do gry, zbliża się Liga mistrzów myśle że ten mecz pokaże w Jakiej formie jest Barcelona. levante nie zachwyca ma serie porażek na wyjazdach co nie zwiastuje dobrze an dzisiejsze spotkanie, Levante to 18 zespół La ligi , Barcelona aktualnie na drugim miejscu i goni Real... uważam że Levante nie będzie miało nic do powiedzenia i możliwe że nawet przez 10min nie utrzymają się na połowie Barcelony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...