Skocz do zawartości

Liga Mistrzów 2012/2013


Rekomendowane odpowiedzi

Śląsk powinien dzisiaj dopełnić formalności chociaż po wczorajszym dniu nic nie jest już pewne. Z rozgrywek odpadł bogaty mistrz Austrii Red Bull Salzburg i to grając przeciwko mistrzowi Luksemburga, a to już mega sensacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów - Kwalifikacje, godz. 20:45

Spotkanie: Śląsk Wrocław - Helsingborg

Typ: Obie drużyny strzelą bramkę ? Nie

Kurs: 1.88

Bukmacher: Betsson

Analiza:

 

Dziś odbędzie się 12 spotkań III rundy Kwalifikacji Ligi Mistrzów, nas najbardziej interesuje spotkanie we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk o godzinie 20:45 podejmie szwedzki Helsingborg. Kursy na dalszy awans są wyrównane, dla każdej drużyny wynosi bowiem 1.85. Według bukmacherów dziś faworytem są gospodarze, kurs na ich zwycięstwo wynosi 2.10, z kolei na gości 3.50. Ja nie będę bawił się w to kto wygra, bowiem Śląsk bardzo negatywnie mnie zaskoczył w meczu II rundzie z Czarnogórską ekipą, a nie wiem czego naprawdę się spodziewać po zespole ze Szwecji. Według mnie dość pewnym typem to, że obie drużyny nie strzelą gola, ale wszystko po kolei. Śląsk w II rundzie wylosował Czarnogórski klub: Buducnost. Mimo, według mnie słabej gry na wyjeździe udało się przyjechać do Polski z naprawdę dobrą zaliczką, wygrana na wyjeździe 2:0. Nie wiem czy Śląsk zlekceważył swojego rywala, ale we Wrocławiu wyglądało to już dużo gorzej, porażka 0:1, a trzeba powiedzieć że przeciwnicy mieli tyle sytuacji, że śmiało mogli strzelić co najmniej jeszcze jednego gola, widać że szczęście było przy Polskiej drużynie. Ani w meczu w Czarnogórze, jak i w meczu w Polsce obie drużyny nie strzeliły gola. Dzisiejszy rywal Śląska Wrocław, czyli drużyna Helsingborg, w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, zmierzyła się z walijskim zespołem TNS. W Walii padł wynik bezbramkowy, natomiast w Szwecji gospodarze wygrali pewnie 3:0 i awansowali do kolejnej rundy. Jak widzimy ponownie obie drużyny nie strzeliły gola, w meczu czy to w Walii czy to Szwecji. Śląsk to drużyna słynąca z dobrej defensywy, ale szczerze trzeba powiedzieć, że ma problemy w ofensywie, bramki strzelają bardzo często po stałych fragmentach gry. Według mnie obie drużyny wiedzą, że strata bramki w takim meczu to poważny problem, szczególnie dla Śląska Wrocław. Drużyna Oresta Lenczyka potrafi dobrze grać w defensywie, dlatego też często, gdy Śląsk Wrocław gra obie drużyny zdobywają gole. We wszystkich meczach kwalifikacji Ligi Mistrzów obie drużyny nie potrafiły zdobyć w meczu bramki, dlaczego niby teraz miałoby być inaczej? Nie widzę, wobec tego żadnych argumentów. Stawka jest taka ogromna, że obie drużyny będą w pełni skoncentrowane by nie stracić gola, strata bramki przez Polaków bardzo komplikuje sprawę w rewanżu. Kwota 2,1 mln euro za awans do kolejnej rundy robi swoje, obie drużyny będą się maksymalnie starać. Awans do IV rundy to w przypadku przegrania tej rundy faza grupowa ligi europejskiej, czyli kolejne 1 mln euro. Piłkarze Śląska grają o ogromne pieniądze, myślę że żadna z ekip nie będzie bardzo atakować, bardziej skupią się na tym by nie stracić bramki. Orest Lenczyk jest tak doświadczonym trenerem, że potrafi poukładać zespół w defensywie, a bramkarze również mamy dobrego - Kelemen bardzo dobrze broni. Śląsk wzmocnił się obrońcą Jodłowcem, czyli siła defensywy jest jeszcze mocniejsza. Helsingborg niespodziewanie przegrał w lidze na własnym stadionie 1:2 z Norrkoping. Wierze, dzisiaj w Śląsk, ale przede wszystkim w defensywie, z przodu mnie nie przekonują. Miejmy nadzieję, że jeśli Śląsk dzisiaj nie wygra, to przynajmniej nie straci bramki, bowiem wynik bezbramkowy nie jest taki zły. Ja stawiam w to, że w meczu nie będziemy świadkami dużej ilości bramek, stawka jest tak ogromna, że obie drużyny będą głównie skupione na poczynaniach defensywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helsingborg - Śląsk Wrocław



TYP 1, kurs około 1,7

 

Po takim kursie spokojnie zaryzykuję jedynkę. O Śląsku nie ma co za wiele pisać, dno, dno i jeszcze raz dno. Wstyd i żal patrzeć jak prezentował się team Lenczyka. Helsingborg choć w tym sezonie nie błyszczy to jednak spokojnie wypunktował chyba najsłabszego mistrza Polski tego tysiąclecia. Gospodarze w swojej lidze są na piątym miejscy (liga przekroczyła już półmetek), a u siebie doznali tylko jednej porażki. Wrocławianie nie dość że nie mają szans na odrobienie strat to jeszcze z takim poziomem mogą zapomnieć choćby o honorowym pożegnaniu z pucharami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk odpadł i to w jakim stylu? Żenujące jest również to że tak słaby klub pokonał w superpucharze typowaną po raz kolejny na mistrza kraju Legię. Dokładając do tego popis Lecha i szczególnie Ruchu oraz niedawne popisy Polski na Euro mamy pełen obraz polskiej piłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dinamo Zagrzeb - NK Maribor

Typ: 1

Kurs: 1,57

Buk: Unibet

 

Dziś wieczorem na stadionie Maksimir, dojdzie do ciekawego pojedynku dwóch mistrzów z gorącego terenu bałkańskiego. Tego, że atmosfera będzie gorąca jestem pewien, tak jak jestem pewien, że to gospodarze bez problemu pokonają zespół ze Słowenii. W drużynie z Zagrzebia występuje wielu utalentowanych chorwackich graczy jak Vrsaljko, Vida czy Badelj (ktróry po dwumeczu przejdzie do HSV za 4 mln euro), do tego świetny w tym sezonie brazylijski pomocnik Sammir oraz portugalski obrońca Tonel. To piłkarze z europejskiej średniej półki, ale patrząc na Bałkany, to drużyna bezkonkurencyjna. W cuglach wygrywa wcale nie najgorszą ligę chorwacką. W tamtym sezonie Dinamo awansowało do LM i chociaż wypadło beznadziejnie w niej (aczkolwiek co do czystości meczu z Lyonem można mieć zastrzeżenia), to nie miało problemów z dostaniem się do niej. Słoweńcy natomiast ostatni raz mieli drużynę w LM 13 lat temu. Największą gwiazdą obecnego składu jest Tavares, który od kilku lat dziurawi siatki na wszystkich stadionach w Słowenii. Bardzo dobrym piłkarzem jest także lewoskrzydłowy Agim Ibraimi, który z pewnością byłby jednym z lepszych piłkarzy w naszej ekstraklasie. Ostatnim z piłkarzy wartym przybliżenia jest Dejan Mezga. Chorwat, który wyróżnia się świetnym dryblingiem i dokładnymi podaniami. W Mariborze od 5 lat. W 120 meczach zaliczył 29 goli i 21 asyst. Ta trójka to jednak jedyni moim zdaniem wybijający się ponad poziom słoweńskiej piłki piłkarze. Oglądam czasem mecze Mariboru i uważam, że o ile w ataku ta drużyna ma duży potencjał o tyle w obronie potrafi popełniać katastrofalne błędy. Chorwaci to zbyt dobra drużyna by ich nie wykorzystać, zwłaszcza grając u siebie, gdzie do boju zagrzewać bedzie ich ponad 35 tysięcy kibiców.

Pozdrawiam! :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lille - FC Kopenhaga

Zakład na awans: 1

Kurs: 1,95

Buk: Bet-at-Home

 

W pierwszym meczu wygrała Kopenhaga i była zespołem lepszym. To ona prowadziła grę, aczkolwiek gdyby nie przestrzelony rzut karny przez zawodnika z Lille, to pewnie kursy na awans zespołu z płn Francji, wynosiłyby teraz 1,20. Czy wynik 1-0 jest do odrobienia. Oczywiście, że tak! Wierzę w to, że zawodnicy 3 zespołu ligi francuskiej, są w stanie odrobić tą jednobramkową stratę. Mógłbym grać na ich wygraną (ok. 1,4), ale jestem przekonany, że u siebie wygrają co najmniej 2 bramkami. Skład którym dysponują powinien zdominować u siebie Duńczyków. Salomon Kalou, Marvin Martin, Dmitri Payet czy Rio Mavuba, to piłkarze mający zdecydowanie wyższe umiejętności od zawodników ze stolicy Danii. W lidze póki co w 2 meczach - 4 pkt, więc kryzysu formy nie ma. Wiem, że po prostu nie zawsze mecz wychodzi, tak też tłumaczę sobie porażkę w Danii. Nie wyobrażam sobie jednak, aby zespołu mistrza Francji 2011 zabrakło w elitarnej LM. Teraz więc powinno być dobrze;) Pozdrawiam! :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udinese - Braga

typ: over 2,5 @ 2,2 Unibet 5/10 / over 1.5 @ 1,40 Expekt 7/10 / Braga strzeli gola @ 1,50 Bwin 8/10

 

Po tym co widzialem w pierwszym meczu, over wydaje sie byc najlepszym mozliwym typem na to spotkanie. Obie druzyny stworzyly sobie wiele szans na zdobycie bramki, tylko zabraklo wykonczenia. Wiadomo, w lepszej nieco sytuacji jest druzyna Udinese, ale i tak remis 1:1 nie daje zadnej gwarancji awansu. Tak samo raczej na remis 0:0 grac nie moga, bo wystarczy jeden glupi blad i znajduja sie w ciemnej d...

Braga na poczatku sezonu pokazuje sie z dobrej strony, najpierw remis 2:2 na mega trudnym terenie - w Lizbonie z Benfika, potem ten remis z Udine, ale musze przyznac ze w drugiej polowie spotkania, to oni byli strona przewazajaca. No i w ostatni weekend spotkanie ligowe wygrane wysoko 3:1 z Beira Mar.

Udine pierwsze spotkanie w Serie A niestety przegralo z Fiorentina. I patrzac na statystyki to Fiorentina byla wyraznie lepsza. Udine mialo tylko 2 celne strzaly, tylko 41% posiadania pilki i nie zdobyli zadnego roznego nawet. Podobne posiadanie pilki mieli z Braga, dopuscili Brage do 23 strzalow, z czego az 13 bylo celnych, Braga wykonywala az 10 rzutow roznych. Udine mialo 7 strzalow z czego 6 celnych i tylko 1 rozny. Widac ze na poczatku sezonu cos u nich nie funkcjonuje najlepiej. Dzisiaj jednak graja u siebie, a to jest calkiem inna druzyna na wlasnym boisku. Jednakze nie sadze ze zachowaja czyste konto w tym meczu, bo to Braga wygladala wlasnie lepiej w 1 spotkaniu. Kurs nawet na zdobycie gola przez Brage jest wg mnie o duzo za duzy, ja dalbym maksymalnie 1,35 na to zdarzenie.

 

Jesli mialbym typowac jakis wynik to obstawialbym na jakis wysoki, typu 2:2, moze 3:2 dla ktorejs z druzyn. W typach jednak proponuje nizszy over. Obok typow podalem swoja subiektywna ocene kazdego z typow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden typ, tym razem na jutro.

 

Cluj - Basel over 2,5 @ 1,80

 

W pierwszym meczu wygrali Rumuni 2:1, przegrywajac do przerwy. Tym sposobem sytuacja stala sie taka, ze Basel musi zaatakowac. Tak jak w meczu powyzej i tutaj nie widze mozliwosci grania na remis, bo przewaga Cluj jest malenka. Stawiam tutaj na over, bo tak jak napisalem, zakladam ze Basel jest w stanie strzelic przynajmniej jedna bramke, bo obrona Cluj nie nalezy do najlepszych. W 5 kolejnych spotkaniach tracili przynajmniej jedna bramke, z tych 5 spotkan az w 2 tracili 2 i wiecej goli. W calym sezonie az 4 razy tracili przynajmniej dwa gole a tylko w 2 meczach (na 10 spotkan) zachowali czyste konto. Wiec jak widac, obrona to nie jest to czym moga zagrozic Basel. :p To co moze im pomoc to atak, bo do tej pory w tych 10 meczach strzelili az 19 goli a tylko w dwoch meczach strzelili mniej niz 2 gole (po 1).

Basel wg mnie jest slabsze niz w poprzednim sezonie, ale maja noz na gardle. Sa przyzwyczajeni do gry w LM a teraz muza naprawde wspiac sie na wyzyny zeby do tej LM wejsc. W 1 meczu stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji ale udalo sie wykorzystac tylko 1 z nich. Jesli maja na kogos liczyc szczegolnie, to na Marco Strellera. Tylko ze Basel rowniez jak Cluj, nie moze pochwalic sie najlepsza obrona. Czesto traca bramki, nawet w swojej, nienajmocniejszej, lidze. W lidze maja bilans 12-8, wynik bramkowy strzelony ladny, bo najlepszy w lidze, ale tymi bramkami straconymi to raczej kiepsko.

 

Statystyki z 1 meczu:

4 CORNERS 5

7 SHOTS ON TARGET 7

5 SHOTS WIDE 10

13 FOULS 16

1 OFFSIDES 7

 

Widac ze duzo bylo strzalow, duzo roznych. Wg mnie w 2 meczu rowniez tak bedzie i typuje mecz z 3 lub 4 bramkami. Nie pogardze jednak rowniez wieksza iloscia. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki jeszcze jeden becik z fajnym kursem.

 

Anderlecht - AEL HT/FT x/1 @ 4,33 WH

 

1 meczy wygral AEL 2:1 co daje im niewielka przewage. Z tego co wyczytalem, to planuja postawic w bramce autobus i liczyc na to, ze Anderlecht przez 90 minut nic nie ustrzeli. Czy to sie uda? Wydaje mi sie, ze przez jakies 50-60 minut Anderlecht nie bedzie specjalnie naciskal, jak cos sie uda strzelic to ok, ale od 60 minuty zaczna fest cisnac i to sie uda. Typ na czutke, nie bardzo moge jakichs argumentow wiecej podac. Opcja przebiegu meczu bardzo sensowna wg mnie i po takim kursie mysle, ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b@rto, Rumuni sa w bardzo dobrej sytuacji wygrali na wyjezdzie i maja rewanz u siebie.Jest to doswiadczony zespol w miare ograny w europejskich pucharach co pokazal 1mecz na pewno nie slabszy od Bazylei.Goscie musza wygrac wysoko minimum2bramkami nie sadze zeby bylo ich na to stac zwazywszyze przed sezonem odeszloparu kluczowych zawodnikow typ ciekawy z duzymi szansami wejscia%Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udinese - Braga (1) 2.00

 

Z Udine co roku odchodzą ważni zawodnicy, ale dzięki świetnemu skautingowi klub ciągle radzi sobie bardzo dobrze. 3 miejsce rok temu otworzyło im szanse na awans do Ligi Mistrzów. Biorąc pod uwagę dobry wynik 1 spotkania uważam, że Włosi dziś zrealizują ten cel. Przede wszystkim liczę na atut własnego boiska, gdzie Udinese jest bardzo mocne, no i oczywiście na niezawodnego Di Natale.

 

Anderlecht - AEL (1) 1.44

 

W pierwszym meczu 2-1 dla AEL-u. Ale wszyscy wiemy jak ciężko gra się na Cyprze i jak wiele zespoły z Wyspy Afrodyty tracą w meczach wyjazdowych. Anderlecht to klasowa drużyna i moim zdaniem spokojnie dziś ogra swoich rywali. Typuje 2-0. Anderlecht strzeli pierwszy bramkę, co zmusi Cypryjczyków do bardziej otwartej gry, a to prawdopodobnie spowoduje groźne kontrataki ze strony Belgów co zaowocuje podwyższeniem rezultatu na 2-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maribor - Din. Zagreb

Typ: Poniżej 2,5

kurs: 1,95

 

Pierwszy mecz doskonale pokazał, że obie druzyny chca "wynieś" z boiska Wygrany wynik.

Zagrzeb Doskonale spisuję się w Lidze, a aktualny wynik Daje im Awans.

Maribor Gra u siebie więc atut własnego boiska.

Niestety jeden błąd jednej badź drugiej drużyny będzię sporo kosztował! Więc ze spokojem można stwierdzić, że ani Jedna ani Druga drużyna nie będzię wykazywała się dużo większym zaangazowaniem do około 60min!

Maribor Podejmie walkę dopiero gdy upłynię więcej czasu ( By strzelić tą 1) Natomiast Zagrzeb ze spokojem powinien kontrolować grę.

 

Zagrałem to za 200zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminacje Ligi Mistrzów

29.08.2012; 20:45

Fenerbahce - Spartak Moskwa

Typ: Obie drużyny strzelą

Kurs: 1.65

Bukmacher: Tobet

 

W pierwszym spotkaniu obu drużyn zwycięstwo odniosła ekipa z Moskwy, wygrywając 2:1 na własnym stadionie. Oba zespoły miały sporo bramkowych szans, wykorzystując tylko trzy. W dzisiejszym spotkaniu, rozgrywanym na gorącym terenie w Stambule, gdzie kibice są naprawdę fanatyczni, nawołujący do walki i zwycięstwa za wszelką cenę, z pewnością piłkarze stworzą także bardzo ofensywne widowisko, przez co zobaczymy co najmniej kilka bramek. Wydaje mi się, że gospodarze od samego początku ruszą do huraganowych ataków, chcąc szybko odrobić straty poniesione w Moskwie. Sądzę, że uda im się to, dzięki czemu goście będą także musieli zaatakować, co poskutkuje tym, iż także zdobędą bramkę. A strzelców w obu zespołach nie brakuje: po stronie tureckiej mamy np. Alexa czy Dirka Kuyta, a po stronie rosyjskiej np. Emenike. Te wszystkie argumenty przemawiają za tym, że według mnie obie drużyny z pewnością zdobędą po co najmniej jednej bramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CFR Cluj - FC Basel

Typ: Zdobyty gol (00.01-29.59) - 1

Buk: Unibet

Kurs: 1,80

Myślę, że FC Basel ruszy do ataku od samego początku, wszak muszą strzelić dziś co najmniej 2 gole aby myśleć o awansie do elitarnej LM, a to stwarzać będzie okazje do wyprowadzenia zabójczych kontr przez Rumunów. Jeżeli nic z tych ataków nie będzie w siatce, to liczę, że tak jak w pierwszym meczu, dziś Sogou pokaże swoją klasę;) Pozdrawiam! :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: LM 20.45

Spotkanie: Real - City

Typ: X2

Kurs: 2.26

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza:

Niby faworyt tego meczu na papierze jest bezdyskusyjny, ale niestety coś się w tej maszynce zacięło. Piłkarze nie radzą sobie w ogóle z presją. Po 4 ligowych kolejkach mają zaledwie 4 punkty, a patrząc na ich grę i poczynania mogłoby być jeszcze mniej. Do tego dochodzą niesnaski w szatni. Ronaldo otwarcie dziennikarzom mówi że jest niezadowolony w tym klubie. Wielki Mou publicznie do dziennikarzy krytykuje swoich piłkarzy, co mu nie zdarzało się nigdy wcześniej. Przez pierwsze dwa lata winni wszystkim porażką byli sędziowie. Dziś podobno nie ma ani zespołu ani zaangażowania. Taką postawę trenera krytykuje kapitan, co nie wpływa dobrze na kondycję psychiczną w szatni. Jedyne dobre ale tylko 45 minut zagrali z Barceloną ale w tym wypadku motywacja jest potrójna, a takiej może nie być na City. MC też nie wystartowali rewelacyjnie ale po zeszłorocznej wtopie w Europie będą chcieli się zrehabilitować a zawodników do tego mają świetnych. Dodatkowym atutem jest kurs który jest dość wysoki. A City wygląda na duszo solidniejszą drużynę niż te które urwały Realowi punkty w lidze i na pewno meczu nie odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 18.09.12 (20:45)

Dyscyplina: Pilka nozna, Liga Mistrzow

Spotkanie: Real Madryt - Manchester City

Typ: over 3 bramki

Kurs: 2,18

Bukmacher: Pinnacle

 

Startujemy z liga mistrzow i w grupie D od razu na poczatek megahit w postaci meczu gigantow jakimi sa Real Madryt i Manchester City. W druzynie Krolewskich zle sie dzieje w ostatnich tygodniach, zespol beznadziejnie gra w Primera Division i juz po 4 meczach ma 8 pkt straty do Barcelony. Jak tak dalej pojdzie to Mourinho i spolka beda musieli zrewidowac swoje cele na ten sezon i zamiast walki o mistrza bedzie walka o miejsce premiowane awansem do ligi mistrzow. A tak na serio to nie ma jeszcze podstaw do siania paniki ale forma Realu budzi powazne watpliwosci. Oczywiscie w LM moze nastapic przelamanie bo to dobra okazja zeby wyjsc z dolka, ale gwarancji na to nie ma zadnych bo scenariusz ze Real zagra rownie slabo jak w lidze jest tak samo prawdopodobny. Dlatego ja bez wahania zaryzykuje typ +0,5 gola na MC bo po tak wysokim kursie jest to okazja ktorej nie mam zamiaru przegapic a okazja ta ma duze szanse zeby zakonczyc sie po mojej mysli. Przeciez MC dysponuje pilkarzami o rownie wielkim potencjale co Real. Ich stac nie tylko na remis, ale nawet na wygranie na Santiago Bernabeu tym bardziej jesli Real sie nie przebudzi z marazmu w jaki wpadl. Uwazam ze eksperci za bardzo wierza w przelamanie Krolewskich. Ono pedzej czy pozniej nastapi ale wcale nie jest powiedziane ze musi na 100% nastapic w meczu z City. Nawet jesli forma RM nie wystrzeli nagle to i tak rusza do zdecydowanych atakow bo tego wymaga sie od nich zawsze, zwlaszcza na Bernabeu. City tez ma wielka sile ognia wiec na pewno nie bedzie sie bronic bo wiedza ze Real jest w dolku i beda chcieli to wykorzystac. Jesli obie ekipy zagraja ofensywnie to mozemy zobaczyc duzo bramek w Madrycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 18.09.12 (20:45)

Mecz: Dinamo Zagrzeb - FC Porto

Typ: Porto AH -1,5 bramki

Kurs: 3,55

Buk: BetGun

 

Troche dziwią mnie wysokie kursy na Porto. Owszem, Zagrzeb to dobra drużyna, drugi rok z rzędu awansowali do fazy grupowej Champions League, ale wydaje mi się, że grupa to jest absolutnie szczyt ich możliwości i nic więcej poza samym udziałem nie będą mogli zapisać na kartach swojej historii w odniesieniu do sezonu 2012/2013. Trafili do grupy A i chociaż gigantów tam nie ma (może na upartego PSG) to jednak w mojej opinii trafili bardzo bardzo źle, bo każda z tych ekip jest poza ich zasięgiem. PSG to wiadomo, ich mieszanka gwiazdorska w końcu odpali z kopyta, A Dynamo Kijów i Porto to z kolei drużyny, które będą walczyć o każdy punkt bo dla nich kasa z LM jest najważniejszym źródłem dochodu, zwłaszcza w tych trudnych kryzysowych czasach. Zagrzeb ma zawodników wystarczających na awans do grupy, ale rywalizacja z takimi ekipami jak Porto czy PSG to już za duży rozmiar kapelusza. Pokazały to zeszłoroczne zmagania Chorwatów w LM gdzie trafili do grupy z Realem, Ajaxem i Lyonem. Start był obiecujący, ale im dalej w las, tym gorzej. Trzy ostatnie mecze kończyły się łomotami 0:4, 2:6 i 1:7. W tym roku może być podobnie bo grupa jest porównywalna, choć rywale inni. Tak czy owak wróże Dinamo 4 miejsce i góra 3-4 uciułane pkt w 6 meczach. Na inaugurację zagrają z silnym Porto, które samym doświadczeniem bije Chorwatów na głowę. Portugalczycy dobrze rozpoczęli sezon ligowy i w CL także powinni potwierdzić, że mają aspiracje na awans do 1/8. Mecze z PSG i Kijowem nie będą należeć do łatwych, dlatego Porto musi rozpocząć grupowe zmagania od zainkasowania łatwych 3 punktów w Zagrzebiu bo o kolejne przyjdzie się zmierzyć z dużo bardziej wymagającymi rywalami także w tym pierwszym spotkaniu, z teoretycznie najsłabszym zespołem grupy nie ma miejsca na jakąkolwiek stratę punktów i sądzę, że takiej straty nie będzie. Porto powinno spokojnie wygrać ten mecz różnicą minimum dwóch bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.09, godz. 20.45

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Montpellier -Arsenal

Typ: Arsenal (-1,5 hc)

Kurs: 4,15

Bukmacher: Bet365

 

Analiza: Ja pójdę jeszcze dalej co do tego spotkania. Spotkają się tutaj mistrz Francji Montpellier oraz Arsenal Londyn, drużyna, której nikomu przedstawiać raczej nie trzeba. Zacznijmy od gospodarzy. Mistrzowie Francji, osłabieni odejściem głównie największej strzelby Olivera Girouda (który notabene przeniósł się do Arsenalu i pewnie dziś go zobaczymy), w tym sezonie w Ligue 1 jak na razie są cieniem własnego siebie. W pięciu meczach udało im się wywalczyć zaledwie 4 punkty, po wygranej na wyjeździe z Sochaux oraz remisie u siebie z Tuluzą. Niestety, szefostwo francuskiej drużyny wydało chyba źle pieniądze. Przyszli Herrera, Congre, Mounier, ale nie spełniają oni razie pokładanych w nich nadziei. 1 punkt wywalczony w dwóch meczach na własnym stadionie to zdecydowanie za mało. W zupełnie innych nastrojach do tego meczu przystępują zawodnicy Arsenalu Londyn. Fakt, dwa pierwsze mecze w lidze zremisowane 0-0 z Sunderlandem oraz Stoke, ale te ekipy naprawdę są solidne. Dwie ostatnie potyczki ligowe napawają jednak dużym optymizmem. Wygrana 2-0 z Liverpoolem na Anfield Road oraz 6-1 u siebie z Southampton na pewno robią wrażenie. Wydaje się, że do drużyny świetnie wkomponowali się nowi: Cazorla, Podolski oraz Giroud. W dobrej formie są Gervinho oraz lider środka pola, Diaby. Martwią trochę braki w obronie, ale 1 gol stracony w 2 ostatnich meczach oraz czyste konto na Anfield pokazują, że zmiennicy radzą sobie dobrze, w tym zmiennik na bramce, Vito Mannone, którego dziś także prawdopodobnie zobaczymy. Do tego trzeba dodać, że Arsenal Londyn posiada dużo większe doświadczenie od Montpellier w europejskich pucharach. Jest to bardzo ważny aspekt, o czym mogły przekonać się w zeszłym sezonie drużyny choćby Borussi Dortmund czy Manchesteru City. Kurs na sam win już jest konkretny, ale na handicap Arsenalu to wręcz prezent, z którego warto skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSC Montpellier - Arsenal FC godz. 20:45

typ: 2

kurs: 2,33

Buk: Pinnacle

 

Dzisiaj pierwsza kolejka Ligi Mistrzów . Mistrz Francji ekipa z Montpellier podejmuję Londyński Arsenal. Dla mnie faworyt tego spotkania jest tylko jeden - Arsenal. Po nieoczekiwanym zwycięstwie w lidze francuskiej gospodarze zagrają w LM , jednak nie wróżę im sukcesów, myślę że wypadną jak Borussia Dortmund w tamtym sezonie lub jeszcze gorzej,początek sezonu nie zapowiada sukcesów. Tylko 4 punkty w 5 meczach nic dobrego nie wróżą. W przerwie letniej Francuzi chyba więcej stracili niż zyskali odszedł ich czołowy zawodnik Olivier Giroud własnie do Arsenalu,kupili 4 zawodników średniej klasy .

Arsenal w lidze mistrzów gra od lat ,zawsze wysoko zachodzi, z meczu na mecz się rozpędzają. Wiadomo ,że dzisiaj nie zagra Szczęsny,lecz jego zmiennik jest w coraz wyższej formie i pewnie nie długo on niestety będzie numerem 1 w bramce Arsenalu.

Zespół Montpellier będzie musiał zapłacić frycowe,patrząc również na formę obu zespołów ta zdecydowanie przemawia za Arsenalem,który nie przegrał żadnego spotkania w 4 meczach. Myślę,że Kanonierzy dołożą dzisiaj kolejne zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2012-09-18 20:45

Rozgrywki: piłka nożna - Liga Mistrzów

 

Zdarzenie:Montpellier-Arsenal -Połowa/Koniec

 

Typ:2/2

 

Kurs:3.00

 

Buk:Betsson

 

 

Analiza:Stawiam tutaj zdecydowanie na gości i prowadzenie już od początku spotkania.Dlaczego?Widać progres w grze piłkarzy Arsenalu,ostatnie wygrane ligowe spotkanie w Premiership z Southampton(6:1) oraz Liverpool(2:0),chyba o czymś świadczą.Cazorla,Podolski,Gervinho,Walcoot oraz Giroud,to piłkarze o których mogą pomarzyć gospodarze,tego ostatniego już mieli,ale teraz będą musieli stanąć na przeciw swojej byłej gwieździe.Gospodarze już nie grają tak jak w poprzednim sezonie,bowiem po 4 meczach w ligowej tabeli zajmują 16 lokatę z dorobkiem 4ptk!!Co więcej jest to debiut tego klubu na arenie LM,także cienko widzę ich z szybkim i ofensywnie grającym Arsenalem,który lubi grać z kopciuszkami.Podsumowując,stawiam na pewne zwycięstwo kanonierów,atak od pierwszych minut pojedynku i dobrą taktykę trenera A.Wengera,który wie jak takie mecze wygrywać.

 

Prawdopodobne składy:

 

Montpellier: Jourden - Bocaly, Yanga-Mbiwa, Hilton, Bedimo, Utaka, Cabella, Belhanda, Estrada, Ait-Fana, Herrera

 

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Diaby, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Giroud, Podolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.09, godz. 20.45

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Milan - Anderlecht

Typ: Under 2,5 gola

Kurs: 1.90

Bukmacher: Bwin

analiza:

 

Jedna ze słabszych par dzisiejszego wieczora.

Milan słabiutko rozpoczął rozgrywki Serie A. W piątek na własnym boisku przegrał z Atalantą 1-0. Drugi mecz na San Siro i druga porażka stała się faktem. Nie ma w tym przypadku, Rossoneri bardzo rzadko zagrażali bramce rywala. Atmosfera w zespole nie jest najlepsza, Galliani jednak zapewnia że Allegri może spokojnie pracować, nie ma tematu dymisji. Dzisiaj najważniejszy jest dobry start w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Anderlecht w fazie grupowej LM grał ostatni raz w sezonie 2006/2007, m.in właśnie z Milanem - w obydwu meczach belgowie musieli uznać wyższość rywali. Dzisiaj wobec kryzysu formy włochów szanse Anderlechtu na punkty idą nieco w góre. Bilans drużyny Wasilewskiego w lidze to 3 zwycięstwa i 4 remisy. Zwłaszcza na wyjazdach podopieczni Van Der Broma tracą punkty z ligowymi przeciętniakami.

Goście zagrają dzisiaj bez Lukaku, Odoi i Jovanovica, natomiast siła rażenia Milanu pozbawiona jest dwóch ważnych ogniw - Robinho i Pato, kontuzjowany jest również Montolivo. Wobec tych braków i kiepskiej formy Milanu nie spodziewam się spektukularnego widowiska i wielu goli.

Przewidywane składy:

Milan: Abbiati; De Sciglio, Bonera, Mexes, Antonini; Nocerino, De Jong, Flamini; Boateng; Emanuelson, Pazzini.

Anderlecht: Proto; Wasilewski, Kouyate, Nuytinck, Deschacht; Biglia, Klejstan; Gillet, Kanu, Yakovenko; Mbokani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów, godzina 20:45

Spotkanie: Real Madryt - Manchester City

Typ: Real Madryt

Kurs: 1.62

Bukmacher: William Hill

Analiza:

 

Dziś o godzinie 20:45 w Lidze Mistrzów odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie w grupie D, Real Madryt - Manchester City. Według bukmacherów i według mnie zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu jest zespół gospodarzy, kurs na Królewskich to 1.57, z kolei kurs na Obywateli to aż 6.0. Według mnie Real Madryt zwycięży, ale nie będzie mieć, aż tak łatwo, do przerwy przewiduje remis. Grupa D jest najciekawsza spośród wszystkich, grają w nim bowiem sami mistrzowie kraju, Borussia Dortmund (Niemcy), Ajax Amsterdam ( Holandia), Manchester City (Anglia), oraz Real Madryt (Hiszpania), jest to niewątpliwie grupa śmierci.

 

Gospodarze, to Real Madryt, klub który w poprzednim sezonie osiągnął swój główny cel czyli zdobycie mistrzostwa kraju. W Lidze Mistrzów Królewscy również zaszli bardzo daleko bo do półfinału, w którym po rzutach karnych musieli uznać wyższość Bayernu Monachium. Ten sezon jednak Real Madryt rozpoczął słabo w lidze, po 4 spotkaniach podopieczni Mourinho mają na swoim koncie zaledwie 4 punkty: 1 zwycięstwo, 1 remis oraz 2 porażki. Wygrana to 3:0 w Madrycie z Granadą, remis to również mecz na Santiago Bernabeu 1:1 z zawsze groźną Valencią, a porażki to spotkania wyjazdowe 1:2 z Getafe, oraz 0:1 ze Sevillą. Na pocieszenie jednak zostaje to że Real Madryt zdobył Superpuchar Hiszpanii przegrywając 2:3 na wyjeździe z Barceloną, oraz wygrywając 2:1 w Madrycie. Jeśli Real Madryt zagra w tym spotkaniu, tak jak w poprzednim sezonie na własnym stadionie to o wynik końcowy jestem spokojny, przypomnę tylko w 19 spotkaniach: 16 zwycięstw, 2 remisy i tylko jedna porażka, aż 70 bramek strzelonych oraz 19 straconych. W Realu nie było sporo zmian kadrowych, przyszedł z Tottenhamu Luka Modric za 42 mln euro, czy też przyszedł z Chelsea Londyn na zasadzie wypożyczenia Michael Essien. W ekipie Królewskich pod znakiem zapytania stoi występ Alvaro Arbeloi.

 

Goście to Manchester City, klub ten w poprzednim sezonie swój główny plan również osiągnął, jakim było zdobycie tytułu mistrzowskiego, stało się to w dramatyczny sposób. Ten sezon jednak w Premier League podopieczni Roberto Manciniego rozpoczęli średnio, po 4 kolejkach Manchester City ma na swoim koncie 8 punktów, 2 zwycięstwa oraz 2 remis, i stosunek bramkowy wynoszący 9:6. Trzeba jednak zaznaczyć, że wygrane to mecze w roli gospodarza, 3:2 z Southampton, oraz 3:1 z QPR, remisy to z kolei spotkania wyjazdowe 2:2 z The Reds, bardzo szczęśliwy mecz, oraz ostatnie spotkanie ligowe 1:1 ze Stoke, jak widzimy zespół ten również nie jest w rewelacyjnej formie. W poprzednim sezonie w lidze angielskiej City zdecydowanie lepiej prezentowało się u siebie niż na wyjazdach. Poza domem wyglądało to następująco: 19 spotkań, 10 zwycięstw, 4 remisy oraz 5 porażek, 38 bramek strzelonych oraz 17 straconych. W tym sezonie Manchester City już tak nie szalał z transferami jak w poprzednim, przyszedł m.in. Javi Garcia, czy też Maicon. Ze zespołu natomiast odeszli tacy zawodnicy jak: Nigel de Jong, czy też Adam Johnson. W ekipie z Anglii nie zagrają kontuzjowani: Ruchards, oraz Barry, w spotkaniu nie wystąpi raczej również argentyński napastnik Sergio Aguero.

 

Według mnie faworytem jest zespół Realu Madryt, jest on dużo bardziej doświadczony jeśli chodzi o grę w europejskich pucharach, bardzo trudno jest nie tylko wygrać w Madrycie, ale nawet zremisować. Manchester City w tamtym roku nie wyszedł z grupy w lidze mistrzów okazując się gorszym od niemieckiego Bayernu Monachium, i włoskiego klubu Napoli. Mimo, że Manchester City jest silniejsze niż w tamtym roku, to według mnie i tak gorsze od Realu Madryt, przynajmniej na Bernabeu. Można śmiało grać na zwycięstwo Realu Madryt, w meczu tak samo jak na dość ryzykowny typ jakim jest remis do przerwy, i wygrana Królewskich w 2 połowie spotkania. Wierze, że Jose Mourinho odpowiednio zmotywuje swoich piłkarzy do tego spotkania, a błyszczeć z przodu będzie CR7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.09, godz. 20.45

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Montpellier -Arsenal

Typ: Arsenal (1 połowa)

Kurs: 3,05

Bukmacher: Pinnacle

 

 

Dzisiaj drużyna Montpellier podejmie na własnym stadionie Arsenal Londyn. Faworytami pierwszej kolejki fazy grupowej LM w grupie B są podopieczni Arsena Wengera. Po ostatnim rozbiciu Southamptonu aż 6:1 i pewnym zwycięstwie nad Liverpoolem 2:0 goście z pewnością mają duże ambicje na walkę o pierwsze miejsca w tabeli, a także na zwycięstwo w dzisiejszym meczu. Dwa ostatnie spotkania Londyńczyków pokazują że z meczu na mecz rozkręcają się i grają coraz lepszą piłkę. Z takimi gwiazdami jak Walcoot, Giroud lub Podolski goście mogą dużo zawojować w tym spotkaniu, tym bardziej że Montpellier w stosunku do Olimpiakosu i Shalke jest na papierze najsłabszym grupowym rywalem Arsenalu. Z drugiej strony gospodarze nie najlepiej weszli w początek francuskiej Ligue 1. Po pięciu kolejkach uzyskali zaledwie 4 punkty: 3 porażki: z Lorient 1:2,Marsylią 0:1 i Reims 1:3, 1 remis 1:1 z Tuluzą, 1 zwycięstwo 3:1 z Socheaux, które zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Po za tym Montpellier jest debiutantem w lidze mistrzów, nie ma żadnego doświadczenia jeśli chodzi o tego typu rozgrywki. Dzisiejsza potyczka z Arsenalem będzie trudniejsza niż ligowy mecz, ponieważ rywal jest z wyższej półki niż np. Reims czy Tulusa. Myślę że Arsenal od początku rzuci się do ataku i będzie ostrzeliwać bramkę gospodarzy. Gdybym miał typować dokładny wynik postawiłbym na 2:0 dla Arsenalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.09, godz. 20.45

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Celtic - Benfica

Typ: 2

Kurs: 2,14

Bukmacher: Pinnacle

 

Co tu dużo mówić? Faworytem dzisiejszej potyczki w Glasgow jest raczej Benfica Lizbona i zapewne to ona będzie nadawała tempo dzisiejszego spotkania. Celtic, jako drużyna która w szkockiej Premier League od kilkunastu lat zawsze zajmowała górne miejsca w tabeli ligowej, dziś prezentuje się bardzo słabiutko. Po 5 spotkaniach gospodarze uzyskali zaledwie 8 punktów i zajmują dopiero piąte miejsce w tabeli. Tym bardziej w ostatnim spotkaniu z St. Johnstone (porażka 2:1) piłkarze z Glasgow nie pokazali nic ciekawego. Również wcześniejsze mecze z Hibernianem 2:2 u siebie i beniaminkiem Ross Country na wyjeźdie 1:1 nie zachyciły, a przecież Celtic był ich zdecydowanym faworytem. Przechodząc do gości, Benfica po świetnych zwycięstwach z Setubalem 5:0 i ostatnim w tabeli Nacionalem 3:0 trzyma wysoką formę. Mimo że minęły dopiero trzy kolejki portugalskiej ligi ten zespół z pewnością będzie walczył z Porto o pierwsze miejsce w lidze, tak jak w poprzednim sezonie. Nie ulega wątpliwości że oba zespoły nie raz już grały w lidze mistrzów i zyskały już doświadczenie. Jeśli chodzi o potyczki między tym zespołami w lidze mistrzów to mamy remis: 2 wygrane Celticu, 2 wygrane Benfici. Jednak w tym roku Jeśli Celtic nie radzi sobie ze średnimi zespołami w szkockiej lidze to w meczu z Benficą bardzo ciężko będzie zdobyć jakiekolwiek punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.09, godz. 20.45

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Borussia Dortmund - Ajax Amsterdam

Typ: Borussia -1,5

Kurs: 2,15

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

W tym sezonie borussia jest bogatsza o doswiadczenia z ligi mistrzów z poprzedniego sezonu. mowi sie ze moze byc nawet czarnym koniem. z kolei ajax, ktory nie jest slaby powinien byc w tej grupie dostarczycielem punktow. Ajax w ostatniej kolejce po przecietnej grze pokanal walwajk 2:0. W dwóch poprzednich meczach zremisowal z przecietnym heerenvenem i wygral wysoko ze slaba breda. Dortmund z kolei wydaje sie rozkrecac. lewy w ostatnim meczu sie przelamal, kuba w kapitalnej formie, reus swietnie sie wkomponowal w zespol. dortmund w 3 meczach strzeli 6 goli traca 2. natomiast ajax strzelil 9 i stracil 2. oczywiscie nie sposob porownywac ligi niemieckiej i hoenderskiej. oba zespoły powinny zagrac w najmocniejszych skladach. za borussia przemawia wlasna publicznosc, chec zmazania plamy z honoru z poprzedniego sezonu i jednak chyba umiejetnosci pilkarzy. uwazam ze dortmund wygra co najmniej 2 golami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów, godz. 20.45

Spotkanie: Olympiacos - Schalke 04

Typ: under 2,5

Kurs: 1.8

Bukmacher: Betfair

Analiza: W grupie B naprzeciwko siebie staną mistrz Grecji Olympiakos Pireus i trzecia drużyna poprzedniego sezonu Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen. Faworyta nie ma i właściwie każdy wynik jest możłiwy. Ja stawiam na niski wynik bramkowy. Co prawda w lidze greckiej Olympiacos zanotował 3 mecze, 3 wygrane i 3 overy, strzelając 8 goli, ale jak wiadomo w Grecji kryzys i poza Panathinaikosem i Olympiacosem, które utrzymały w miarę mocne składy jest przepaść do innych drużyn w lidze. Wyższość mistrza musiały uznać takie kluby jak PAE Veria, Levadiakos i PAS Giannina. Najlepszym strzelcem zespołu i całej ligi jest Djebbour, który ma swoim koncie cztery gole i asystę. Portugalski szkoleniowiec Leonardo Jardim nie może narzekać na kontuzje, gdyż te wyjątkowo omijają jego zespół.

Schalke zdobyło 7 punktów w 3 grach ligowych, ale patrząc na wszystkie mecze i ligowe i puchar i towarzyskie to Schalke zanotowało 6 overów na 11 meczów. Póki co największą liczbą bramek pochwalić się mogą Klaas-Jan Huntelaar i Lewis Holtby, po 2 gole.

Obydwa klubu nigdy wcześniej się ze sobą nie spotkały jednak nie liczyłbym dzisiaj na otwartągrę. Liczę raczej na mocne zabezpieczenie tyłów i góra 2 gole. W końcu nikt nie będzie chciał przegrać już pierwszego meczu w LM i postawić się w trudnej sytuacji po pierwszej kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.09, godz. 20.45

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Mistrzów

Spotkanie: Bayern - Valencia

Typ: over 2,5 bramki

Kurs: 1,70

Bukmacher: Pinnacle

 

Zacznę od gości. Valencia to bardzo solidny zespół składający się z samych doświadczonych graczy, grających przeważnie ofensywną piłkę. Po początku hiszpańskiej Primiera Division można wywnioskować że goście potrafią grać nawet z najlepszymi. Z Realem zremisowali 1:1 a z wielką Barcą przegrali tylko 1:0. Oba te trudne mecze odbyły się na wyjeździe, Valencia pokazała pazur. Najgorsze spotkania ma już za sobą, teraz w lidze z 11 pozycji (po 1 porażce, 2 remisach i 1 zwycięstwie ), z każdym kolejnym meczem powinna awansować wyżej. Z kolei Bayern, zeszłoroczny finalista ligi mistrzów w lidze sprawdza się doskonale. W ataku kontuzjowanego Gomeza zastępuje z powodzeniem Mandzukic. Mimo że w niemieckiej Bundeslidze minęła dopiero trzecia kolejka, Bayern ma już na koncie 12 strzelonych goli i oczywiście trzy zwycięstwa, komplet punktów, 1 miejsce w lidze. Drużyna z Monachium jest w znakomitej formie, mam nadzieję że w lidze mistrzów również doskonale się zaprezentują strzelając przy okazji dużo bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...