Skocz do zawartości

Liga Europejska 2012/13


Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Piłka Nożna (Liga Europejska)

Mecz: Chelsea - Basel

Typ: liczba bramek w meczu – over 2,5

Kurs: 1,67

Bukmacher: Expekt

Data: 02.05.2013 godz: 21:05

 

Analiza:

 

W rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Europejskiej Chelsea podejmie zespół FC Basel. Pierwsze spotkanie wygrali Londyńczycy 2:1.

Dzisiaj spodziewam się otwartego meczu z dużą liczbą bramek. Szwajcarzy nie mają już nic do stracenia, by myśleć o awansie muszą zdobyć na Stamford Bridge co najmniej dwa gole. Skoro zaszli już tak daleko to nie wierzę by przynajmniej nie spróbowali dokonać tej sztuki. Zwłaszcza że w ofensywie czują się nieźle, potrafią zdobywać bramki, w poprzedniej rundzie zaskoczyli Tottenham zdobywając na White Hart Lane dwa gole.

Z kolei Chelsea będzie grać z kontry, mają wielu klasowych graczy w ofensywie, którzy na pewno będą dziś mieli sporo okazji by zagrozić szwajcarskiej bramce. W ostatnich tygodniach gra ofensywna The Blues wygląda dobrze, zespół zdobywa sporo bramek i myślę że przeciwko Szwajcarom, którzy akurat w obronie nie prezentują się jakoś rewelacyjnie, nie powinno być inaczej. Zresztą zespół Basel zaliczył w weekend przykrą wpadkę w krajowej lidze, przegrywając u siebie z Luzern aż 0:3.

Spodziewam się dzisiaj ciekawego meczu, bez murowania bramek. Szwajcarzy będą atakować, Chelsea groźnie kontrować i zdziwię się mocno jeśli przynajmniej te trzy bramki w tej sytuacji nie padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Piłka nożna, LE

 

Benfica - Fenerbahce

 

Powyżej 3.5 gola

 

3.00

 

Bet365

 

 

 

Dzisiaj o 21:05 dojdzie do rewanżowego spotkania w Lidze Europy pomiędzy portugalską Benficą Lizbona, a tureckim Fenerbahce Stambuł. Pierwsze spotkanie rozegrane tydzień temu nad Bosforem zakończyło się skromną wygraną graczy z Turcji 1:0. W dzisiejszym pojedynku typuję na powyżej 3.5 gola.

 

Po pierwsze moim zdaniem faworytem tego meczu jest ekipa z Lizbony. Sądzę tak ponieważ ekipa z Portugalii w roli gospodarza nie przegrała od października 2012 roku (porażka z Barceloną w LM). Od tamtej pory w Lizbonie ekipa Benfici aż 17 razy wygrywała z 19 meczy. Tylko 2 razy zremisowali (Porto i Ferreira czyli czołówka Ligi Sagres). Benfica jest u siebie niezwykle mocna. Strzelają mnóstwo bramek, są nie do zatrzymania i dzisiaj są w stanie strzelić gościom z Turcji kilka bramek. Patrząc na ich niektóre wyniki u siebie (3:1, 6:1, 5:0, 3:0, 3:2, 4:1) są w stanie nadrobić straty z pierwszego meczu z nawiązką. Zakładam jednak, że goście strzelą dzisiaj 1 gola, a więc gospodarze do awansu potrzebować będą 3 bramek. Myślę, że Benfica przed własną publicznością na Estadio da Luz nadrobi straty i przypieczętują awans do finału. Jeśli chodzi o statystyki to Benfica w obecnych rozgrywkach Ligii Europy ma na swoim koncie 2 wyniki over 3.5 gola (3:1 z Newcastle i 3:2 z Bordeaux). Jednak pamiętać trzeba, że do LE dostali się po odpadnięciu z LM i w Lidze Europy rozegrali tylko 7 spotkań do tej pory. Goście z Turcji również mają na swoim koncie 2 wyniki over 3.5 gola (2:4 z Gladbach i 2:2 z Marsylią). W ekipie gości nie zagra dzisiaj bardzo ważne ogniwo w linii pomocy czyli Raul Meireles. To moim zdaniem bardzo duże osłabienie Fenerbahce i woda na młyn dla atakujących Benfici, którzy często w 1 meczu byli zatrzymywani przez tego gracza. Dzisiaj moim zdaniem będą błyszczeć jedynie Orły z Lizbony, które przed własną ponad 60 tysięczną publicznością awansują do finału LE. Mój typ na ten mecz to 3:1 dla Benfici Lizbona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Europejska 21:05

Spotkanie: Chlesea - Basel

Typ: under 0,5 (ht)

Kurs: 3,60

Buk: Sportingbet

 

W rewanżowym spotkaniu Ligi Europejskiej, Chelsea Londyn podejmie FC Basel. W Szwajcarii górą byli podopieczni Beniteza, którzy wygrali po emocjonującej końcówce 2:1 i tym samym są na dobrej drodze, aby awansować do finału. Basel już w tej edycji napsuło sporo krwi faworytom, ale nie sądzę aby na Stamford Bridge zdobyli więcej niż jedną bramkę. Przed The Blues bardzo ważny wyjazdowy mecz z Manchesterem United. Chelsea nie jest jeszcze pewna występu w przyszłorocznej Lidze Mistrzów, więc dzisiaj zapewne nie będzie forsować tempa, mimo iż prawdopodobnie wystąpią praktycznie w podstawowym garniturze. Sądzę, że Basel ostrożnie przystąpi do tego spotkania, a odsłonią się dopiero w drugiej połowie i wówczas rozpocznie się otwarta gra. Typ dość ryzykowny, ale warty gry, zwłaszcza że Chelsea straciło bramkę po kontrowersyjnym rzucie karnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

UEFA Europa League, Benfica Lissabon - Chelsea FC godz. 20:45

typ: BTS

kurs:1,91

Buk: William Hill

 

Dziś przed nami finał Ligi Europejskiej. Postanowiłem postawić w tym spotkaniu na strzelenie gola przez oba zespoły. Wiadomo,że finału nikt nie odpuści,zwłaszcza po tym jak oba zespoły nic nie ugrały w tym sezonie. Benfika w miniony weekend przegrała praktycznie mistrzostwo,więc teraz muszą skupić się na LE został im jeszcze puchar. Klub od 1962 roku nie wygrał żadnego trofeum w Europie. Na spotkaniu będzie Eusebio ,który ma wspierać swoją drużynę. Zespół z Lizbony gra bardzo ofensywnie i rzadko nie strzela gola w spotkaniu,taki przypadek zdarzył się w Stambule,w meczu z Fenerbache. Jednak siła napadu Benfiki jest silna i nie sądzę,żeby Cardozo i spółka nie strzelili choć jednego gola.

Chelsea sezon też może uznać,za przegrany. Ubiegłoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów , może w przypadku wygranej być posiadaczem obu pucharów przez 10 dni. Tak więc nadarza się historyczna okazja do takiej niecodziennej sytuacji. Anglicy nie mają również problemu ze zdobywaniem goli i przynajmniej w 10 ostatnich spotkaniach gole te zdobywali.

Tak więc uważam,ten typ jak najbardziej wskazany . Spodziewam się wyrównanego spotkania z przynajmniej trzema golami.

Mój osobisty typ 2-1 dla Benfiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Europejska - Play Offy Benfica-Chelsea 15.05.2013 20:45

typ 2

kurs 2,690

pinnaclesports

Zapowiada się bardzo ciekawy finał na Amsterdam arena.Delikatnie pogrywam go sobie na rożnych płaszczyznach przede wszystkim jest to jeden mecz a wiec decyduje forma ,plus dyspozycja dnia.Troszkę wyżej oceniam popularnych the blues są w dobrej formie jest parę znaków zapytań- prawdopodobnie zagrają bez Hazarda i Terrego.Kadra mocna- ograna ,doświadczona we wcześniejszej fazie ligi europejskiej można było odnieść wrażenie ze Chelsea gra troszkę nie poważnie jakby za kare w tych rozgrywkach, ale z biegiem czasu pojawiła się szansa na wygranie trofeum -to dlaczego pupile Abramowicza nie mieli by z takiej okazji skorzystać. Z tego co mnie pamięć nie myli nie maja na swoim koncie pucharu UEFA a liga europejska jest w zastępstwie tego pucharu,wiec do gabloty może trawić okazały puchar.Obie drużny graja bardzo ciekawa ofensywna piłkę- grały w rozgrywkach ligi mistrzów i angielski zespól miał spore problemy z orłami z Lizbony.Przede wszystkim Benfica gra bardzo techniczny, szybki football -świetny Cardozo, dużo akcji oskrzydlających.Zdecydowanie lepiej czuja się w ataku niż obronie u Chelsea jest to bardziej zbilansowane.Portugalczycy są w lekkim dołku jeśli chodzi o formę piłkarską obie drużyny grały ostatnio bardzo dużo i Benfica chyba tego tempa nie wytrzymuje. Bolesna porażka w koncowce meczu, który chyba pozbawi ich mistrzostwa Portugalii z odwiecznym rywalem Porto 2-1 (gol Kalvina w 94 minucie) wcześniej wpadka i remis 0-0 na Estoril- trudne boje o ten finał z Fenerbahce.Mieli zdecydowanie mocniejszych rywali na drodze do tego finału NIŻ Chelsea.Myślę ze emocji i dobrej piłki nie zabraknie, polecam pobawić się ja robię to bardzo symbolicznie na ;

 

over 10,5 rożnych -1,76 Angielskie kluby uwielbiają grę na stale fragmenty obie drużyny graja ofensywnie skrzydłami stwarzają sobie sporo okazji bramkowych wiec jak dla mnie linia niska

over 4,5 kartek 1,8 -fauli nie powinno zabraknąć

 

Shots On Target- over 12,5- 1,76

 

Czy Luisao otrzyma kartkę w regulaminowym czasie?] Yes 3.2

 

ComeOn.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.05.2013 20:45



fFw3GzRt-jDdaDikb.png Benfica - Chelsea4rCw0wTc-42oFhqvS.png

Typ: x2

Kurs: 1.42

Buk: Unibet, Pinnacle

 

W dzisiejszym finale dawniej nazywanego Pucharem UEFA obecnie Liga Europejska, zmierzą się kluby Benfica oraz Chelsea. Historia ligi mistrzów pokazuje jasno, że Benfica nigdy nie umiała grać z mocnymi klubami jakim nie wątpliwie jest Chelsea. Oba zespoły spotkały się rok temu i oba mecze wygrała drużyna z Anglii. Dział ten zawiera "pewniaki" z danego dnia, z własnego doświadczenia wiem, że finały jakichkolwiek rozgrywek mają nieobliczalne wyniki, dlatego nie wskazuję jedno znacznie na CFC tylko zagram po niskim kursie z podpórką. Benfica dodatkowo przegrała ostatni mecz w lidze z Porto i może pomarzyć o mistrzostwie pewnie morale tego zespołu są niskie ponieważ prowadzili cały sezon w lidze i w przedostatniej kolejce dali się wyprzedzić

Składy obydwóch zespołów są praktycznie najmocniejsze.

 

Benfica:

Artur, Luisão, Garay, André Almeida, Gaitán, Matić, Pérez, Óscar Cardozo, Salvio, Rodrigo, Melgarejo.

Ławka: Paulo Lopes, Jardel, Aimar, Urreta, André Gomes, Lima, John.

 

Chelsea:

Čech, Ivanović, Cole, David Luiz, Cahill, Azpilicueta, Ramires, Lampard, Oscar, Torres, Juan Mata.

Ławka: Turnbull, Ferreira, Aké, Mikel, Marin, Benayoun, Moses.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Anglia, godzina 20:45

Spotkanie: Benfica - Chelsea Londyn

Typ: Benfica

Kurs: 3.10

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Na szybko bo zaraz mecz, dziś o 20:45 finał ligi europejskiej: Benfica Lizbona - Chelsea Londyn, niby faworytem jest Chelsea, ale ja myślę że Benfica może zaskoczyć bo naprawdę jest to bardzo dobra ekipa. Moc ekipy z Lizbony mogliśmy zobaczyć na Camp Nou, gdzie zremisowali 0:0 a okazji by strzelić gola mieli mnóstwo, mimo że Barcelona zagrała składem rezerwowym to postawa Benficii godna pochwały. Jest to zespół bez gwiazd ale jest to zespół. Chelsea Londyn, niby są w formie ale mnie jakoś nie przekonują, cały czas grają bez napastnika bo to co prezentuje Toress to jest dno, z Aston Villa bardzo się męczyli, dopiero czerwona kartka do jednego z graczy rywala pozwoliła odnieść zwycięstwo. Ja stawiam na Benficę bowiem grają fajnie ofensywnie w piłkę nożną, zawsze do przodu, i myślę że to oni będą prowadzić grę a Chelsea z kontry. Jak dla mnie to Benfica dzisiaj wygra, w drodze do finału według mnie wyeliminowali lepsze ekipy: Bayer Leverkusen, Bordeaux, Newcastle United oraz Fenerbahce Stambuł. The Blues z kolei wyeliminowali: Spartę Pragę, Steauę Bukareszt, Rubin Kazań oraz FC Basel. Według mnie bardziej starać się będzie Benfica zdenerwowana po ostatnim meczu ligowym gdzie przegrali na wyjeździe z FC Porto tracąc gola w 91 minucie spotkania, remis dałby im praktycznie tytuł mistrzowski. Chelsea praktycznie zapewniła sobie już 3 miejsce w PL więc może sobie spokojnie dokończyć sezon. Plus po stronie Benficii jest taki że zagra w najmocniejszym składzie, The Blues z kolei bez Terrego oraz przede wszystkim Hazarda. Według mnie mecz bardzo wyrównany szanse daje po połowie, według mnie na Chelsea jest brzemię faworyta i dlatego przegra. W tym roku angielskie ekipy bardzo słabo w europejskich pucharach, szczególnie w LM myślę że brak tytułu w lidze Europy również jest prawdopodobny. Ja stawiam na Benficę, bowiem jest to drużyna, a Chelsea tylko indywidualności, tym bardziej że teren neutralny bo Amsterdam, jeden mecz to warto zaryzykować po takim kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Europejska - Play Offy Benfica-Chelsea 15.05.2013 20:45

typ 2

kurs 2,690 :plus:

pinnaclesports

Zapowiada się bardzo ciekawy finał na Amsterdam arena.Delikatnie pogrywam go sobie na rożnych płaszczyznach przede wszystkim jest to jeden mecz a wiec decyduje forma ,plus dyspozycja dnia.Troszkę wyżej oceniam popularnych the blues są w dobrej formie jest parę znaków zapytań- prawdopodobnie zagrają bez Hazarda i Terrego.Kadra mocna- ograna ,doświadczona we wcześniejszej fazie ligi europejskiej można było odnieść wrażenie ze Chelsea gra troszkę nie poważnie jakby za kare w tych rozgrywkach, ale z biegiem czasu pojawiła się szansa na wygranie trofeum -to dlaczego pupile Abramowicza nie mieli by z takiej okazji skorzystać. Z tego co mnie pamięć nie myli nie maja na swoim koncie pucharu UEFA a liga europejska jest w zastępstwie tego pucharu,wiec do gabloty może trawić okazały puchar.Obie drużny graja bardzo ciekawa ofensywna piłkę- grały w rozgrywkach ligi mistrzów i angielski zespól miał spore problemy z orłami z Lizbony.Przede wszystkim Benfica gra bardzo techniczny, szybki football -świetny Cardozo, dużo akcji oskrzydlających.Zdecydowanie lepiej czuja się w ataku niż obronie u Chelsea jest to bardziej zbilansowane.Portugalczycy są w lekkim dołku jeśli chodzi o formę piłkarską obie drużyny grały ostatnio bardzo dużo i Benfica chyba tego tempa nie wytrzymuje. Bolesna porażka w koncowce meczu, który chyba pozbawi ich mistrzostwa Portugalii z odwiecznym rywalem Porto 2-1 (gol Kalvina w 94 minucie) wcześniej wpadka i remis 0-0 na Estoril- trudne boje o ten finał z Fenerbahce.Mieli zdecydowanie mocniejszych rywali na drodze do tego finału NIŻ Chelsea.Myślę ze emocji i dobrej piłki nie zabraknie, polecam pobawić się ja robię to bardzo symbolicznie na ;

 

over 10,5 rożnych - :minus: 1,76 Angielskie kluby uwielbiają grę na stale fragmenty obie drużyny graja ofensywnie skrzydłami stwarzają sobie sporo okazji bramkowych wiec jak dla mnie linia niska

over 4,5 kartek 1,8 - :minus::minus: fauli nie powinno zabraknąć

 

Shots On Target- over 12,5- 1,76 :plus:

 

Czy Luisao otrzyma kartkę w regulaminowym czasie?] Yes 3.2 :plus:

 

ComeOn.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...