Skocz do zawartości

Liga Europejska 2012/13


Rekomendowane odpowiedzi

Renova - Libertas

 

Jak to zwykle bywa w pierwszych rundach kwalifikacyjnych mamy bardzo bogatą ofertę ciekawych spotkań do grania, często pomiędzy zespołami jest ogromna różnica klas. Ja na dzisiaj wybrałem przede wszystkim dwa spotkania: pomiędzy Macedońskim zespołem Renova a zespołem z San Marino SP Libertas oraz pomiędzy Lechem Poznań i Żełtysu Tałdykorgan. Głównym typem jest to pierwsze spotkanie. Renova to czwarty zakończonego sezonu ligi Macedońskiej, który co prawda stracił dość dużo do kolejnych drużyn ale ich problemem były przede wszystkim mecze na wyjeździe gdzie mieli lekko ujemny bilans, u siebie spisywali się dobrze, mieli bilans 8 zwycięstw, 8 remisów i tylko jedna porażka, bilans bramkowy 27:11. Przeciwnicy to natomiast drugi zespół ligi San Marino, typowi amatorzy, którzy prócz normalnej pracy dodatkowo kopią piłkę. O sile ligi San Marino niech świadczy fakt że mistrz tego kraju przegrał przedwczoraj z Luksemburskim Dudelange 0:7... W tym meczu buki mocno sugerują się zeszłorocznym wynikiem pomiędzy dwiema innymi drużynami z tych dwóch państw, które zagrały ze sobą również w eliminacjach Ligi Europejskiej, wtedy po wygraniu na wyjeździe 1:0 ekipy Macedońskiej, u siebie wygrali tylko 3:0, a ostatnią bramkę zdobyli na początku drugiej połowy, myślę że po prostu już im się nie chciało. Sądzę, że dzisiaj jest to jednak nieco inna sytuacja, pierwszy mecz Macedończycy grają u siebie, więc powinni wygrać wysoko, wydaje się że Renova utrzymuje wysoką formę z końcówki sezonu kiedy to grali świetnie, tydzień temu w sparingu w roli gości z wicemistrzem kraju Matalurgiem Skopje zremisowali 1:1. W takich meczach uważam, że warto próbować wysokich handicapów w stronę ekip lepszych, zwłaszcza w sytuacji gdy mają pierwszy mecz u siebie, amatorzy z San Marino mogą się zajechać w drugiej połowie i choćby w ostatnim kwadransie stracić ze 3 bramki co ostatecznie może dać gospodarzom nawet i 6-bramkową wygraną, warto spróbować.

 

-2,5 1.70

-3/3,5 2.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kto awansuje dalej

Khazar Lenkoran - Kalju

typ Khazar Lenkoran

kurs 1,40

 

Kursy są nadzwyczaj duże na Azerów jest to spowodowane tym, że oni jeszcze nie rozpoczęli sezonu. Khazar to aktualny wicemistrz kraju. U siebie jest bardzo niewygodnym rywalem co wiedzą w Poznaniu 0-1 w Izraelu z Maccabi 0-0 czy w Ljublanie 1-1. Azerowie nie przebrnęli tej pierwszej rundy ale teraz mają doibre losowanie i awans Estończyków będzie sensacją tymbardziej że obecni liderzy Meistreligii będą chcieli w końcu wywalczyć mistrzostwo a mają ku temu spore szanse by wytrącić Flore i Levadie a taki wyjazd pasuyje im jak gówno do buta. Pewny awans Azerów

 

Suduva - Daugava Daugavpils

typ Daugava Daugavpils

kurs 1,80

 

Mecz zespołów Litwy i Łotwy trochę więcej przemawia za Łotyszami. To oni obecnie prowadzą w swojej lidze (obie ligi grają). W Baltioc Cupie zawsze wyżej plasuje się zespół z Łotwy niżeli z Litwy (Żalgaris) teraz myślę będzie podobnie i Łotysze po raz kolejny pokażą wyższość nad futbolem litewskim

 

FK Šiauliai - Levadia Talin

typ Levadia

kurs 1,70

 

A tu jestem bardzo mile zaskoczony. Siauliai to ten zespół z którym grała dwa lata temu Wisła Kraków. Skończyło się 5-0 w Krakowie a mogło być znacznie wyżej. Pewnie czekają ich baty od Estończyków. Levadia natomiast rundy kwalifikacyjnej dawno nie przeszła ale zawsze rywale byli trudniejsi Newcastle czy Galatasaray. Nie pisze o Wiśle bo wiadomo, że popłyneła. Bardzo fajny kurs ja to cisne. Wszystkie kursy Bwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech Poznań - Żełtysu Tałdykorgan EH(0:1) 1 1.615 Sportingbet

 

Jak to zwykle bywa w pierwszych rundach kwalifikacyjnych mamy bardzo bogatą ofertę ciekawych spotkań do grania, często pomiędzy zespołami jest ogromna różnica klas. Ja na dzisiaj wybrałem przede wszystkim dwa spotkania: pomiędzy Macedońskim zespołem Renova a zespołem z San Marino SP Libertas oraz pomiędzy Lechem Poznań i Żełtysu Tałdykorgan. Głównym typem jest to pierwsze spotkanie ale i Lech nie powinien mieć problemów z słabym rywalem. Wiadomo Lech bez zawodników, którzy odeszli, nie ma przede wszystkim Rudneva, ogromna strata, do tego Injac, Stilic, Kikut i Wojtkowiak, do tego Murawski chyba dostanie wolne ze względu na grę w reprezentacji. Do klubu przyszli Trałka, Lovencsisc i wrócił Kiełb, może i Lech nie będzie jakiś mega silny, zapewne zagra składem zbliżonym do: Kotorowski - Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński (Arboleda), Henriquez – Trałka, Drewniak - Lovrencsics, Kriwiec, Tonev - Ubiparip. Można się nieco martwić o brak snajpera, ale nie też co przesadzać. Przede wszystkim jednak rywal jest słaby i jedynym jego atutem jest fakt, że są w trakcie sezonu, sezonu w którym spisują się fatalnie, wicemistrz kraju, znów zajmuje drugie miejsce jednak tym razem od końca, w lidze na wyjazdach przegrali wszystkie mecze, 8 przegranych, 4 brami zdobyte, 20 straconych, co prawda wygrali ostatnio z niezłym zespołem jak na tamtejsze warunki w pucharze na wyjeździe ale nie zmienia to ogólnej oceny tego zespołu. Występuje w nim oprócz rodzimych graczy, kilku kopaczy z Bałkanów, których umiejętności zapewne muszą być jeszcze niższe od tych występujących w naszej lidze. Jeśli dodamy do tego że mają za sobą 20-godzinną podróż na mecz, to że zagrają trzeciego dnia po przyjeździe, czyli według wyliczeń w najgorszym czasie aklimatyzacyjnym to nie ma się naprawdę co ich bać pomimo tego że Lech zagrał tylko dwa sparingi, 3:1 wygrywając z Flotą i remisując bezbramkowo z Arką. Wszyscy w klubie powtarzają i wiedzą że sprawę awansu należy rozstrzygnąć w pierwszym meczu, pomogą w tym kibice, którzy licznie stawią się dziś wieczorem przy ul. Bułgarskiej, liczę przynajmniej na 3-4 bramkowe zwycięstwo Lecha. Dodać jeszcze należy że działacze ekipy gości twierdzą że najważniejsze jest utrzymanie się w lidze i to na tym obecnie skupiają się najbardziej.

 

EH(0:2) 2.70 Sportingbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka Nożna

Liga Europejska 05.06.2012

Spotkanie;Lech-Zhetysu

Typ:Liczba rzutów rożnych-Poniżej 9

Kurs;2,25

Bet365

 

Analiza:

 

 

 

Dziś o godzinie 20:45 na Stadionie Poznańskiego Lecha dojdzie do pierwszego pojedynku eliminacyjnego Ligi Europejskiej.Poznański Lech zmierzy się z Kazachstańskim zespołem.Według bukmacherów oraz specjalistów to klub z Wielkopolski jest murowanym faworytem tego spotkania.Co pokazuje kurs.Za postawioną złotówkę na polski klub można zarobić piętnaście groszy.Natomiast na rywala kilkanaście złotych więcej.Wcale nie powiem , że tak jest , ponieważ od Lecha odeszła spora liczba czołowych zawodników takich , którzy potrafili przesądzić o losach spotkania.Między innymi Łotewski napastnik Rudnevs czy boczny obrońca Wojtkowiak.Nasze zespoły nie mają najlepszych wspomnień z gry z zespołami z Azji.Na pewno to spotkanie może nie być takie proste na jakie wskazuje kurs. Zespól rywala jest w trakcie sezonu.Co prawda zajmuje przedostatnie piętnaste miejsce.Ale na pewno mocną stroną rywala Lecha będzie przygotowanie motoryczne a to bez dwóch zdań stoi po stronie gości.Ja stawiam typ poniżej 9 rzutów rożnych , ponieważ moim zdaniem w taką pogodę jaką mamy a więc upał trzydziesto stopniowy , który nie zniknie o godzinie 20:45.Na pewno to będzie bardzo niekorzystne na grę obu zespołów.Moim zdaniem spotkanie nie będzie prowadzone w szybkim tempie i nie powinniśmy robaczyc dziewięciu rzutów rożnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Liga Europejska - Kwalifikacje

Mecz: Zhetysu Taldykorgan - Lech Poznań

Data: 12.07.2012 14:00

Typ: Under 1.5

Kurs: 3.70

Bukmacher: Expekt

 

Mecz na trudnym terenie dla Lecha Poznań , czekała ich dość daleka podróż by dotrzeć na mecz , Kazachski Tałdykordan leży kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Chinami. Przejdę może do meczu . Uważam ,że mecz zakończy się wynikiem 0-0 badź 1-0 dla którejś z tych drużyn . Myślę ,że padnie maksymalnie 1 bramka. Lech Poznań w swoich ostatnich meczach traci bardzo mało goli i też twierdzę ,że w tym meczu bramki nie powinni stracić , w ostatnich 7 dmiu meczach stracili zaledwie jedną bramkę co można wywnioskować ,że mają dosyć solidną formację defensywną. Potwierdzam także fakt ,że po tak dalekiej podróży Lechici mogą być podmęczeni i o zdobywanie bramek będzie trudno. W Poznaniu w pierwszym spotkaniu drużyna z Kazachstanu miała więcej strzałów celnych ,ale nie udowodniła tego bramką , zaś "nasza" ekipa zdobyła 2 bramki pokonując Zhetysu 2-0 . Myślę ,że o awans możemy być spokojni , ta przewaga wypracowana z pierwszego spotkania powinna wystarczyć i spokojnie patrzeć na ten mecz, który według mnie zakończy się wynikiem bezbramkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Śląsk Wrocław - Hannover 96

Typ: 2

Kurs: 1,57

Buk: Unibet

 

Gram dziś na przekór... swoim wcześniejszym postanowieniom, iż nie będę grywał przeciwko Polakom. Aczkolwiek przy takim kursie, warto się wyłamać:) Drużyna którą niektórzy nazywają Mistrzem Polski nie wygrała u siebie jeszcze żadnego meczu w pucharach. Porażki z przeciętnymi drużynami z Czarnogóry i Szwecji, pokazują jak wiele jest warta ta drużyna obecnie Atmosfera w drużynie jest tragiczna. Porażka w lidze z Widzewem dobitnie pokazuje, gdzie jest miejsce Śląska w tym sezonie. Niestety, ale dzisiejszy przeciwniki, jest o kilka klas lepszy od średnich Szwedów, którzy i tak potrafili zaaplikować Śląskowi 3 bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Czuję, iż nawet handicap powinien wejść bez problemu, ale mnie zadowala 57% zysku:) Pozdrawiam! :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudelange - Hapoel Tel Aviv

Typ: 2

Kurs: 1,50

Buk: Unibet

 

Luksemburczycy to sprawcy największej sensacji w historii eliminacji do LM, jednakże już mecze z Mariborem pokazały, iż na sprawienie kolejnej sensacji będą musieli trochę poczekać. Jest to półzawodowa drużyna i dotarcie do 4 rundy LE jest dla nich sukcesem o którym z pewnością nie marzyli przed sezonem. Z kolei dla Izraelczyków awans jest planem minimum. Do druzyny gości przed sezonem doszło kilku ciekawych zawodników o znanych nazwiskach: Erick Djemba-Djemba, Bruno Coutinho, John Paintsil czy Mario Pecalka. Hapoel to drużyna doświadczona w europejskich pucharach, w poprzednim sezonie grająca w rundzie grupowej LE. Gwiazdami zespołu są grający w ataku Toto Tamuz i ofensywny pomocnik Nosa Igiebor. Sądzę iż powinni potwierdzić swoje umiejętności i pomóc drużynie, na tyle, iż zdobędą dziś o jedną bramkę więcej:) Pozdrawiam! :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC Luzern - KRC Genk

Typ: X2

Kurs: 1,56

Buk: Unibet

 

 

Dość duży kurs na remis/wygraną Belgów, skłania mnie do zaryzykowania, że goście tego meczu nie przegrają. Przede wszystkim Luzern w tym sezonie gra poniżej oczekiwań. W 6 meczach zdobyli zaledwie 3 pkt. Po ostatnim meczu doszło do zmiany szkoleniowca. Od poniedziałku trenerem jest Ryszard Komornicki i jak sam podkreślał w wywiadach do tego meczu nie zdąży dobrze przygotować zespołu. Z wywiadu można było także wywnioskować, iż priorytetem dla niego jest skupienie się na lidze. Goście to zeszłoroczny mistrz Belgii. W lidze w tym sezonie radzą sobie przyzwoicie. Zdobyli 6 pkt w 4 meczach, ale nie przegrali jeszcze meczu. Porównując składy obu drużyn uważam, iż Genk dysponuje zdecydowaniem lepszymi piłkarzami (Vossen, Benteke, Buffel). Z pewnością faworytem dwumeczu są Belgowie. Ja gram na nich także i w tym meczu i liczę, że mnie nie zawiodą. Pozdrawiam! :n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze pare slow nt. typow, ktore na dzisiaj wydaja sie dobre do grania.

 

Pierwszy i glowny typ do grania dzisiaj.

Tromsø vs. Partizan 1 (ah -0,25) @ 1,79 188bet (1,73 w b365)

 

Cholernie duze zawirowania w Partizanie, zle tam sie dzieje. Zawodnicy sa skloceni z trenerem, kilku zbojkotowalo calkiem treningi (m.in. Zubiya), Vukic (strzelec 13 goli dla Partizana w poprzednim sezonie, jeden z najwazniejszych zawodnikow) pobil sie z trenerem i zostal odsuniety od skladu, kilku jest kontuzjowanych albo nie w pelni formy. No atmosfera w szatni jest po prostu tragiczna. Dwie przegrane w kwalifikacjach LM z AEL Limassol po 0:1, ostatni mecz to porazke 1:2 z beniaminkiem serbskiej Pierwszej Ligi - Donji Srem. Tromso z kolei na wlasnym stadionie nie przegralo od pazdziernika 2011 (mowie o meczach o punkty/pucharowych), graja na sztucznej murawie no i jeszcze do tego dochodzi pogoda. W Norwegii jest teraz okolo 7-8 stopni, gdy w Serbii temperatury przekraczaja 30 stopni. To wszystko sklania mnie do takiego typu, zabezpieczam sie zwrotem polowy stawki gdyby jednak byla niespodzianka.

 

Nastepny typ

Slask - Hannover 2 (ah -0,75) @ 1,92 VictorChandler

 

Porownywanie Slaska do jakiejkolwiek czolowej niemieckiej druzyny to wg mnie nieporozumienie. Wg mnie, obecny mistrz polski bilby sie w Bundeslidze o utrzymanie, no moze o srodek tabeli. Z tego co wyczytalem, to niektorzy zawodnicy Slaska (zagraniczni - Diaz, Voskamp, nawet Kelemen) sa skonfilktowani z trenerem Lenczykiem. Padaly z ich slow rozne slowa, niekoniecznie pozytywne na jego temat (oczywiscie nie wiem na ile to wszystko prawdziwe). Ale nawet jesli to nieprawda, to aspekty sportowe i tak przemawiaja za Hannoverem. Slask jest totalnie bez formy. Najpierw wielkie bolaczki z Buducnostia Podgorica, potem blamaz z Helsingborgiem az dochodzimy do ostatniego meczu ligowego z Widzewem gdzie byl pokaz jak grac zeby przegrac... Owszem, do skladu wraca m.in. Mila ale to i tak jest malo. Hannover zaczal od pewnej wygranej 6:1 w Pucharze Niemiec. Owszem - z klubem z niskiej ligi, ale np. Hoffenheim przegralo z 4-ligowcem. Runde wczesniej pewnie wygrali w dwumeczu 5:0 z St.Patrick. Stawiam na pewna wygrana Hannoveru.

 

Dalej

Atromitos - Newcastle 2 DNB @ 1,83 b365

Kurs leci bardzo do gory na Newcastle z racji tego, ze poszla fama o oszczedzaniu sil na mecz z Chelsea. Ok, paru zawodnikow zostalo w domach, ale kadra i tak wyglada niezle:

Krul, Harper

Perch, Santon, Simpson, Tarvenier, S.Taylor, R.Taylor, Williamson

Amalfitano, Bigirimana, Anita, Cabaye, Gosling, Gutierrez, Marveaux, Obertan

Cisse, Campbell

Atromitos stracil w przerwie letniej swojego najlepszego strzelca Mitroglu - 17 goli (wrocil z wypozyczenia do Olympiakosu). Nie wiem, jakos mnie to 4 miejsce Atromitosu nie przekonuje. Ta grecka liga caly czas wydaje mi sie ustawiania, nieciekawa, defensywna (cos jak nasza). Newcastle zajelo 5 miejsce, ale w Anglii. Wg mnie kosmiczna roznica. Dodatkowo utrzymali sklad, sa w formie (wygrana na inauguracje z Tottenhamem 2:1). No wg mnie taki kurs to bajka i jest to po prostu spowodowane naglym newsem o takim a nie innym skladzie Srok. Wszyscy sie rzucili jakby to nie wiem co bylo. Jeden mlody chlopak dostanie w nagrode za dobry wystep w meczu mlodziezowej druzyny szanse gry w LE - Geordie Campbell (17 lat). Ale tak czy tak, nie mozna mowic ze Pardew zabral rezerwy, bo po prostu tam 17 lat to jest pilkarz gotowy do gry na najwyzszym poziomie, tylko bez doswiadczenia. Wg mnie po prostu Newcastle tego nie przegra. No, moze zdarzyc sie tak, ze przywioza remis, ale tak czy tak kurs 1,83 to dobry kurs. Moze jeszcze nawet troche podrosnie.

 

S. Tiraspol (Mda) - Marseille (Fra) 1 (ah +1) 1,79 VC

Po prostu nie spodziewam sie w tym meczu pogromu. Owszem, nazwami klubow to Marsylia jest duzo, duzo wyzej, ale jednak druzyna z Tiraspolu ma juz calkiem niezle obycie w pucharach europejskich i nie sa to pionki. Marsylia na poczatku sezonu mnie jeszcze nie przekonuje zeby dawac ich z handi, skromne wygrane z Sochaux, Reims, z Eskisehirsporem w pierwszym meczu 1:1 (wyjazd) i dopiero u siebie rozstrzygneli na swoja korzysc ten dwumecz. Sparingi przedsezonowe rowniez jakos niespecjalnie wypadaly. Dodatkowo, jako ciekawostke powiem, ze do Moldawii pojechalo 9 fanow z Francji. :p Po prostu uwazam, ze ten dwumecz Marsylia chce wygrac raczej u siebie. Cos jak w poprzedniej rundzie. Pogromu po prostu nie bedzie.

 

Anzhi (Rus) - AZ Alkmaar (Ned) over 2 @ 1,50 Pinnacle

Wg mnie kurs ciut jakis za duzy. Obie druzyny maja wg mnie wiekszy potencjal w ofensywie niz w obronie. Dodatkowo AZ sprzedalo swojego podstawowego obronce do Ajaxu (Moisandera) i jest to problem dla nich. AZ zaliczylo w tym sezonie juz 2 mecze ligowe i padlo w nich 8 goli. Anzhi moze tak nie szaleje, ale po takich inwestycjach jakie tam poczyniono w ostatnich latach to oni musza strzelac gole. Oczywiscie glowny obowiazek strzelania goli pada na Samuela Eto'o ale on umie to robic i szansa na zdobycie przez niego gola jest duza. I wg mnie AZ takze cos powinno ustrzelic, nie wiem czy 1 czy wiecej goli, tak samo nie wiem ile goli jest w stanie strzelic Anzhi, zakladam ze co najmniej 1 dlatego daje bezpiecznie over 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tromsø vs. Partizan 1 (ah -0,25) @ 1,79 188bet (1,73 w b365)

3:2 :t:

 

Slask - Hannover 2 (ah -0,75) @ 1,92 VictorChandler

3:5 :t:

 

Atromitos - Newcastle 2 DNB @ 1,83 b365

1:1 zwrot

 

S. Tiraspol (Mda) - Marseille (Fra) 1 (ah +1) 1,79 VC

1:2 zwrot

 

Anzhi (Rus) - AZ Alkmaar (Ned) over 2 @ 1,50 Pinnacle

1:0 :n:

 

Jak cie moge. :p Dwa glowne typy weszly spokojnie, nastepne dwa spokojnie sie zwrocily, a jedynie typ ostatni, wymyslony na szybko przyniosl strate. :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne: Opisy tak na szybko, bo śpieszę się na urodziny.

 

Newcastle United - Atromitos Ateny

Typ: 1

Kurs: 1,40

Buk: Unibet

 

Cóż to opisywać. Wiadomo, iż pomiędzy ligą angielską a grecką jest duża różnica. Newcastle to nie jest zespół, który nie mógłby sobie dać rady z solidną, ale nie ponadprzeciętną, grecką drużyną. Myślę, że nawet gdyby na St. James Park przyjechał Olympiakos to i tak drużyna z północnej Anglii byłaby faworytem. Może gra nie toczy się o LM ale i tak kilka pkt do rankingu UEFA jest potrzebne. Liczę, iż tu nie będzie żadnych problemów i Sroki pewnie awansują do rundy grupowej. :t:

 

 

Videoton - Trabzonspor

Zakład na awans: 2

Kurs: 1,50

Buk: Bet365

 

Turcy to drużyna o wiele większym budżecie i posiadająca graczy na dobrym, europejskim poziomie. W poprzednim sezonie występowała w LM i nie była tam chłopcem do bicia. Węgrom udało się zremisować na gorącym tureckim boisku 0-0. To dobry wynik, ale Turkom potrzebny do awansu jest w zasadzie bramkowy remis. Czyli jak najbardziej osiągalny wynik. Przewaga Węgrów jedynie w tym, że ich liga gra już od jakiegoś czasu, ale jednak w tak ważnym meczu, to doświadczenie powinno okazać się decydujące. :n:

 

Rosenborg - Legia

Zakład na awans: 2

Kurs: 2,80

Buk: Unibet

 

Szansę są wg mnie 50/50. Ale po takim kursie, żal by było nie spróbować. Tym bardziej, iż Legia nie odstaje od Rosenborga, na tyle bardzo, że niemożliwa jest wygrana 1-0 czy bramkowy remis. Poza tym wierzę, iż chociaż 1 PL zespół będziemy oglądać na jesień:):n:

 

Partizan - Tromso

Zakład na awans: 1

Kurs: 1,85

Buk: Unibet

 

W pierwszym meczu wynik brzmiał 3-2 dla Norwegów, ale dziś na gorącym serbskim terenie przy fanatycznych kibicach, nie wierzę w nic innego jak zwycięstwo Grabari. Kurs na zwycięstwo jest o 20 gr mniejszy niż na awans, a raczej wyniku 3-2 nie powinno być. Każde inne zwycięstwo (2-1, 1-0, 2-0 itp.) da awans Serbom. Partizan to drużyna która od kilku lat dominuje w swojej lidze. W tym roku też z pewnością będą mistrzem. Co prawda w tamtym roku zaliczyli olbrzymią wpadkę, odpadając z irlandzkim Shamrockiem, ale przez to są jeszcze bardziej zdeterminowani by się w niej znaleźć. Z kolei Norwegowie w tym sezonie spisują się bardzo słabo i nie sądzę, aby znów potrafili sprawić niespodziankę. :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: Liga Europejska - faza grupowa

Mecz: Twente - Hannover

Data: 20.09.2012 21:05

Typ: Over 2,5 gola

Kurs: 1.78

Bukmacher: Expekt

 

Bez wątpienia mecz między tymi drużynami należy do jednych z najciekawszych czwartkowych spotkań pierwszej kolejki fazy grupowej pucharu uefa. Atmosferę tego spotkania podsyca fakt, że oba zespoły grają bardzo dobrą piłkę w swoich ligach. Twente, tak jak od kilku sezonów prezentuje się obecnie znakomicie, zaliczając w pięciu pierwszych kolejkach 5 pewnych zwycięstw nad ligowymi rywalami (Groningen, Breda, Nijmegen, Venlo i Willem). Zdobywając komplet punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i będzie się starać utrzymać lokatę. Gospodarze są niezwykle skuteczni, a przede wszystkim strzelają dużo goli. Bilans bramek Twente w lidze wynosi 15:4, czyli wypada 3 gole na mecz. Z kolei Hannover, który rok temu zajął ostatecznie 7 miejsce w tabeli Bundesligi, również rozpoczął ten sezon z dużymi ambicjami. Mimo że to dopiero 3 kolejka Bundesligi przypuszczam że Hannover, będąc obecnie na 3 miejscu, powalczy o lidera tabeli. Niemiecki zespół jest równie skuteczny jak Twente, na 3 mecze strzelili 9 bramek, wypada 3 bramki na spotkanie. Ogólnie oba zespoły posiadają graczy na światowym poziomie, doskonale potrafią grać ofensywną piłkę. Myśę że w tym spotkaniu padnie dużo goli. Można też się pokusić over 3,5 z dużym kursem 2,95 , ale over 2,5 pewniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Liga Europejska - faza grupowa

Mecz: Maritimo - Newcastle

Data: 20.09.2012, 19:00

Typ: Under 1.5 goals

Kurs: 3.00

Bukmacher: William Hill

 

Pierwszy mecz fazy grupowej ijuz widać, że Nemcastle jeżeli będzie chciało awansować, to będzie walczyło głównie u siebie w domu. Alan Pardew nie zabrał na to spotkanie najważniejszych zawodników - Ben Arfy, Demby Ba, Papissa Cisse, Cabaya, Jonasa, kontuzjowany jest Collocini, Tiote i Krul. Czyli cały trzon drużyny. Podejrzewam, że w tym meczu Pardew będzie chciał zabezpieczyć środek pola, aby grac z tyłu na zero. Z przodu za akcje ofensywne odpowiadać będa zapewne Ameobi, Obertan. Newcastle apod wodzą tego trenera znane jest z tego, że graja defensywnie oddając poole przeciwnikom, a sami atakuja kontami. W ten sposób właśnie wywal;czyli z zeszłym sezonie 5 miejsce. Dzisiaj pewnie się to nie zmieni. Oddadzą pole maritimo, ale nie będą już mieli swoich armat, które zapewniają gole. Maritimo zaś to mocno underowa drużyna. Bardzo często padają nawet undery 1.5. Wczoraj Braga pokazała, że liga portugalska lekko porupada. Gospodarze bedą mieli wielkie problemy aby sforsować obrone gości, a w moim odczuciu 0-0 zadowoli gości. w tym sezonie W Europie Newcastle w obu meczach łacznie padł 3 gole. Jeżeli chodzi o maritimo to też padły 3 gole. W lidze w 3 meczach Maritimo padły 3 gole. Kurs zachęca do takiej gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godz:19:00

 

Zdarzenie:Liga Europejska/Piłka nożna/Udinese Calcio - Anzhi Makhachkala

 

Typ:2

 

Kurs:2,50

 

Buk:Betclick

 

Analiza:

 

Dziś o godz 19:00 rusza dalsza faza zmagań na arenie europejskiej,tym razem są to mecze Ligi pocieszenia,czyli Ligi europejskiej.Stawiam tutaj na zwycięstwo gości z Rosji,ponieważ,gospodarze zagrają w wyjściowym składzie bez kilku podstawowych piłkarzy min Di Natale,więc widać ,że nie podchodzą do tego meczu poważnie,w przeciwieństwie do gwiazdora Etoo i spółki,którzy są głodni sukcesu.Ponadto gospodarze nie są w formie,kiepsko sobie radzą w lidze,17 lokata w tabeli,mówi sama za się.A goście?Anżi jak burza przeszła eliminacje, pokonując po drodze wszystkich rywali. Rosjanie wbili przy tym przeciwnikom ,aż 15 goli, nie tracąc ani jednej bramki. To o czymś też na pewno świadczy.Większa mobilizacja ze strony przyjezdnych,oraz równie świetny skład jak nie lepszy,to wystarczające powody,aby postawić dziś na Anzhi Makhachkala .Dodam,że nie mam informacji,jako by goście mieli jakieś większe problemy kadrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 20.09.12 (21:05)

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Europejska UEFA

Spotkanie: Inter Mediolan - Rubin Kazań

Typ: 1

Kurs: 1,91

Bukmacher: William Hill

 

W sezonie 2009/10 gdy Inter Mediolan zdobywał Puchar (Ligi) Mistrzów w fazie grupowej mierzył się z ówczesnym Mistrzem Rosji Rubinem Kazań. U siebie na Stadio Giuseppe Meazza wygrali 2-0, natomiast w dalekim Tatarstanie zremisowali 1-1. Kibice Nerazzurrich mają więc dobre wspomnienia ze spotkań z tym zespołem, czy po dzisiejszym spotkaniu będzie podobnie? Moim zdaniem tak, Inter jest według mnie zdecydowanym faworytem tego spotkania. Potrafili bardzo szybko otrząsnąć się po porażce z AS Romą 1-3 w lidze, wygrywając z Torina na wyjeździe 2-0. Rubin natomiast gra ostatnio poniżej oczekiwań, po 8 kolejkach Premier Liga zajmują 8.miejsce a dwa ostatnie mecze ligowe kończyły się ich porażkami (1-2 z Terekiem Grozny i 0-1 z Lokomotiw Moskwa). Warto również zwrócić uwagę, że Rubin w tym sezonie na wyjazdach gra bezkompromisowo 2 mecze wygrał ale też, aż 3 swoje spotkania przegrał m.in. z Krasnodarem więc zespołem nie należącym do potentatów ligi rosyjskiej.

Gurban Berdiýew w przedmeczowym wywiadzie pytany czy któryś z zawodników jest kontuzjowany i jego występ będzie niemożliwy z Interem stwierdził, że Christian Ansaldi nie zagra, a jest to dość ważny zawodnik linii obronnej zespołu z Kazania. W Interze lista nieobecnych jest dość długa, bo brakuje w kadrze meczowej takich zawodników jak Chivu, Mudingayi, Obi, Stanković, Mariga, Álvarez, Palacio i Castellazzi. Widząc jednak przypuszczalny skład Interu na ten mecz mogę stwierdzić, że Andrea Stramaccioni szkoleniowiec Nerazzurrich podchodzi do tego spotkania dość poważnie i raczej nie ma co liczyć na to, że jest to "tylko" Liga Europejska i Inter będzie głównie koncentrował się na lidze a mecze w Lidze Europejskiej będzie traktował jako zło konieczne. Dzisiaj bowiem w bramce powinien zagrać Handanović czyli podstawowy bramkarz, w obronie również bez niespodzianek Zanetti, Ranocchia, Juan Jesus, Nagatomo, linia pomocy to Guarin, Sneijder, Cambiasso, Pereira, natomiast duet napastników powinni tworzyć Cassano i Milito. Oczywiście Rubin również będzie w przypuszczalnie najmocniejszym grał składem jaki ma do dyspozycji Gurban Berdiýew ale myślę, że większy potencjał ma drużyna Stramaccioniego i jeżeli podejdą na poważnie do tego spotkania to trzy punkty powinny pozostać na Stadio Giuseppe Meazza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Liga Europejska - faza grupowa

Mecz: Plzen - Academica

Data: 20.09.2012 19:00

Typ: 1

Kurs: 1.75

Bukmacher: Expekt

 

Faworytem dzisiejszego spotkania jest gospodarz, a w miarę wysokie kursy bukmacherów zachęcają do postawienia właśnie na ten mecz. Zacznę od gospodarza. Dotychczasowe 5 zwycięstw 1 remis i 1 porażka świadczą o bardzo dobrej dyspozycji tego zespołu. Czeski zespół ma zapewne spore ambicje i nadzieje na utrzymanie pozycji ligowego lidera prezentując wysoką formę jaka była również w poprzednim sezonie. Przechodząc do Academici, jest to ligowy średniak mający na koncie trzy punkty po trzech remisach w lidze. W tym sezonie nie błyszczy formą tym bardziej że dotychczas grała również ze średniakami takimi jak Beira Mar, Olhanense, Rio Ave. Uważam że w tej potyczce gospodarze nie powinni mieć większych problemów z ograniem Academici, tym bardziej że już zyskali trochę doświadczenia na arenie międzynarodowej, grając w poprzednim sezonie w lidze mistrzów i w pucharze uefa. Gospodarze z pewnością będą chcieli rozpocząć od zwycięstwa, ponieważ w późniejszych meczach z Hapoelem i Atletico mogą utracić cenne punkty, potrzebne do wyjścia z grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Europejska, godzina 21:05

Spotkanie: Twente Enschede - Hannover 96

Typ: Obie drużyny strzelą gola

Kurs: 1.62

Bukmacher: Betsson

Analiza:

 

Dziś o godzinie 21:05 w grupie L w fazie grupowej Ligi Europejskiej odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie: Twente Enschede - Hannover 96. W konfrontacji holendersko - niemieckiej tak naprawdę trudno jest wskazać faworyta, każdy wynik jest możliwy, zarówno wygrana gospodarzy, remis jak i zwycięstwo Hannoveru. Według bukmacherów lekkim faworytem jest drużyna gospodarzy, kurs na zwycięstwo Twente Enschede to bowiem 2.10, z kolei kurs na zwycięstwo Hannoveru 96 to 3.00. Najpewniejszym jednak typem, oczywiście według mnie na to spotkanie jest to że obie ekipy zdobędą przynajmniej po jednej bramce.

 

Gospodarze to Twenete Enschede, drużyna ta gra w fazie grupowej Ligi Europejskiej dzięki dobrym wynikom w eliminacjach Ligi Europejskiej. Klub z Holandii w III rundzie wyeliminował zespół Mlada Boleslav, wygrywając rywalizację 4:0. Dwie wygrane Twente Enschede po 2:0, zarówno w Czechach jak i w Holandii. IV runda to już przeciwnik dużo mocniejszy, turecki Buraspor. Wielu wątpiło w awans Twente po porażce w Turcji 1:3. Zespół jednak zagrał bardzo dobrze u siebie: wygrana 3:1, która doprowadziła do dogrywki. Awans Twente do fazy grupowej Ligi Europejskiej natomiast dał Fer L. strzelając gola w 116 minucie w dogrywce. Jak widzimy Twenete strzeliło gola w każdym ze swoich spotkań w III i IV rundzie Eliminacji Ligi Europejskiej. Jeśli natomiast chodzi o ligę holenderską to Twente jest jedyną ekipą, która odniosła same zwycięstwa, drużyna ma na swoim koncie 5 zwycięstw oraz stosunek bramkowy wynoszący 15:4. Daje im no oczywiście pozycję samodzielnego lidera. Wygrane Twente w lidze prezentują się następująco: 4:1 z Groningen, 1:0 z Bredą, 3:1 z Nijmegen, 1:0 z Venlo, oraz 6:2 z Willem. Jak widzimy Twente strzeliło przynajmniej jedną bramkę w każdym meczu ligowym. Klub opuściło paru graczy m.in. Dwight Tiendalli, Joshua John, Luuk de Jong, Ola John, czy też Marc Janko. Zespół wzmocniło również kilka ciekawych twarzy m.in. Dedryck Boyata, Luc Castaignos, Glynor Plet, czy też Wesley Verhoek. Mimo zmian kadrowych zespół spisuje się świetnie, a co najważniejsze zdobywa bramki. Bez problemu powinni zdobyć chociaż jednego gola. W drużynie gospodarzy zabraknie kontuzjowanego Fera, Chadliego i Bjellanda.

 

Goście to drużyna niemiecka, Hannover 96. Zespół ten podobnie jak Twente Enschede gra w fazie grupowej Ligi Europejskiej dzięki świetnej grze w eliminacjach Ligi Europejskiej. W III rundzie niemiecka ekipa wyeliminowała irlandzki St. Patricks wygrywając w dwumeczu 5:0. Wygrana w Irlandii 3:0, oraz 2:0 w Niemczech. W IV rundzie natomiast Hannover 96 trafił na mistrza polski, Śląsk Wrocław, Hannover urządził sobie prawdziwe strzelanie, zwycięstwo we Wrocławiu 5:3, oraz wygrana w Niemczech 5:1, wynik dwumeczu to 10:4 oczywiście dla drużyny z Niemiec. Jak widzimy Hannover podobnie jak Twente Enschede strzelił gola w każdym spotkaniu, III oraz IV rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej. Jeśli chodzi o Bundesligę to Hannover spisuje się w niej równie dobrze, drużyna po 3 kolejkach jest na 3 miejscu w lidze, 2 zwycięstwa oraz remis osiągając przy tym stosunek bramkowy wynoszący 9:4. Zespół Artura Sobiecha w lidze osiągnął następujące rezultaty: remis 2:2 u siebie z Schalke, wygrana wyjazdowa 4:0 w Wolfsburgu, oraz ostatnia kolejka ligowa, czyli zwycięstwo 3:2 z Werderem Brema. Jak widzimy w każdym z ligowych spotkań Hannover zdobywał bramki. Drużynę opuścili tacy zawodnicy jak: Daniel Royer, Moritz Stoppelkamp, Erdal Akdari, czy też Emanuel Pogatetz. Do zespołu natomiast przyszli następujący piłkarze: Felipe Martins, Adrian Nikci, Szabolcs Huszti, czy też Mame Biram Diouf. Patrząc na formę Hannoveru nie wyobrażam sobie by zespół ten nie strzelił co najmniej jednego gola w meczu.

 

Najpewniejszym typem w tym spotkaniu jest to że obie drużyny strzelą gola, można również grać zdecydowanie over 2.5 gola, lub nawet wyżej. Obie drużyny uwielbiają ofensywny styl, są w formie bramek nie powinno zabraknąć. To właśnie Twente Enschede oraz Hannover 96 są faworytami tej grupy do awansu, nie wierze, że drużyny te przegrają rywalizację z takim zespołami jak hiszpańskie Levante czy też szwedzki Helsingborg. Mój typ na dzisiejsze spotkanie to obie drużyny strzelą gola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.09, godz. 19:00

Dyscyplina: Piłka Nożna, Liga Euripejska

Spotkanie: Plzen - Academica

Typ: Połowa/Cały mecz - Plzen/Plzen

Kurs: 2.70

Bukmacher: William Hill

analiza:

 

Academica przepustke do pucharów uzyskała dzięki wygranej w krajowym pucharze Taça de Portugal ogrywając 1-0 w finale Sporting, a po drodze elimunując także FC Porto.

Wynik to dość sensacyjny, ostatnie 3 sezony w szesnasto drużynowej lidze Academica kończyła kolejno na miejscach 11, 14, 12, to dokładniej mówi o potencjale tej drużyny. Wyjście z grupy do której los przydzielił także Atletico i Hapoel Tel Aviv byłoby dużym sukcesem dla portugalczyków.

Victoria natomiast obok drużyny z Madrytu to faworyt do awansu.

Czesi rok temu zebrali spore doświadczenie w rozgrywkach LM. W grupie z Barceloną, Milanem i BATE zdobyli zajęli 3 miejsce z 5 punktami. To właśnie doświadczenie może dzisiaj okazać się kluczowe.

Czołowa drużyna czeskiej ligi po drodze do fazy grupowej dała lekcje futbolu m.in Ruchowi Chorzów. Dobitnie pokazuje to która liga notuje progres a która stoi w miejscu. Plzen ma również apetyt na odzyskanie mistrzowskiej korony i po 7 kolejkach jest na najlepszej drodze by tego dokonać. W ostatniej kolejce podopieczni Pavla Vrby ograli Sparte Praga dzięki czemu przewodzą w ligowej tabeli.

Zespół gości stworzony głównie z zawodników portugalskich i brazylijskich z pewnością nie przyjechał tylko się bronić. Wymiana ciosów powinna jednak zakończyć się pozytywnie dla gospodarzy. Kursy na gospodarzy lecą w dół ja zagram więc nieco odważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna LE

Spotkanie - AEL LIMASSOL VS MOENCHENGLADBACH

 

Typ – OVER 2,5

Kurs – 2.67

Buk – Pinnacle

 

Analiza :

Przeglądając dzisiejsze mecze trafiłem na bardzo ciekawy i jak dla mnie interesujący kurs jest to spotkanie AEL VS BORUSSIA M'GLADBACH. Wydaje mi się że nie ma potrzeby koncentrowania się na poszczególnych statystykach tych drużyn i ich składach, przejdźmy zatem do najważniejszych rzeczy.

Po pierwsze jest to spotkanie na stadionie w Strovolos, teren bardzo nie wygodny nawet jak na Borussię, myślę, że jeżeli będą chcieli wywalczyć jakieś punkty będą musieli się dużo napracować, ponieważ ekipa gospodarzy stylem przypomina Apoel Nikozja, który słynął właśnie z bardzo dobrej gry na własnym boisku. Jeżeli Borusia pójdzie na wymianę ciosów o over w tym meczu nie powinniśmy się martwić. Obydwie ekipy mają w swoich szeregach dobrych snajperów i kluczowa będzie tutaj dyspozycja dnia. Przeglądając bilanse ligowe tych drużyna to przedstawiają się one wręcz imponująco ( AEL 6:2 /2 rozegrane mecze, Borussia 4:4 /3 mecze) średnia liczba bramek w meczu tych ekip zdecydowanie przekracza 2,5. Myślę, że jest to świetny prognostyk przed dzisiejszym meczem. Dodatkowo by zagrać na ten typ zachęca bardzo wysoki kurs, a ryzyko jest stosunkowo niskie. To by było na tyle. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twente Enschede - Hannover 96

 

Pierwsza kolejka fazy grupowej ligi europejskiej. W Enschede zmierzą się dwie overowe ekipy: Twente i Hannover. Obie ekipy prezentują otwarty, ofensywny futbol, w spotkaniach z udziałem tych zespołów pada sporo bramek. W dziewięciu spotkaniach tego sezonu w różnych rozgrywkach Twente zdobyło 25 bramek, tracąc 8, czyli zdobywają średnio niecałe 3 bramki na mecz, tracąc jedną. Natomiast Hannover w ośmiu spotkaniach zdobył 30 bramek, tracąc 9, co daje jeszcze lepszą średnią niż Twente, czyli prawie 4 bramki strzelone na mecz i jedna stracona. Obie ekipy są w dobrej formie, Twente prowadzi w lidze holenderskiej, zaś Hannover jest trzeci w Bundeslidze. Drużyny te nawet wygrywając wysoko najczęściej tracą przynajmniej jedną bramkę w meczu, dziś warto więc zagrać BTS i over w tym meczu, szykuje się ciekawe widowisko, w którym bramek nie powinno zabraknąć.

BTS -> 1.61 Bet365

over 2,5 -> 1.81 pinnaclesports

over 3,5 -> 2.80 tobet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Europejska

Data: 04.10.2012 godzina: 21:05

Spotkanie: PSV - Napoli

Typ: over 2,5 gola

Kurs: 1,80

Bukmacher: Bwin

Analiza:

2 kolejka grupowej fazy Ligi Europejskiej, odbędzie się 04.10.2012 r. Jednym z meczy jaki będzie można obejrzeć jest mecz pomiędzy PSV Eindhoven, a Napoli. Nie wiem dlaczego, ale uważam że kurs na gości jest troszkę zawyżony, więc postaram się skupić na tym zakładzie. Gospodarze w Eredivisie zajmują 3 lokatę z bilansem bramek +18. A goście w serie A znajdują się na 2 miejscu z bilansem bramek +10. Forma obu drużyn prezentuje się następująco; PSV 4-0-1, natomiast Napoli 4-1-0. Jak wiemy obie drużyny są mocne w offensywie i myślę, że ustrzelą parę ładnych brameczek. W LE Napoli wygrało ostatni mecz pewnie pokonując u siebie AIK Stockholm aż 4:0. Drużyna PSV uległa na wyjeździe 2:0 z Ukraińskim Dnipro. Myślę, że gracze tacy jak Mertens oraz Cavani pokażą się ze swojej lepszej strony i zrobią co do nich należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Liga Europejska

Spotkanie: Panathinaikos - Tottenham

Typ: 2

Kurs: 1,90

Bukmacher: Bet365

Analiza: W czwartek o godzinie 19:00 zacznie się pojedynek między Panathinaikosem z Aten na przeciwko której stanie ekipa z Londynu Totenham Hotspur.

 

Panathinaikos drużyna z Grecji posypała się, można powiedzieć. Kryzys w Grecji dotknął nie tylko gospodarkę ale i tez futbol krajowy. Z klubu odeszło kilku naprawdę wartościowych piłkarzy przede wszystkim z powodu takiego że klub nie był był ich w stanie utrzymać płacowo. W lidze po prostu tragedia na pięć meczy, 4 zremisowane spotkania z bilansem 3:6, do tego dochodzi gorzka porażka w lidze europejskiej na wyjeździe 3:0 z Mariborem.

 

Tottenham ekipa Andre Villasa-Boasa dokonała historycznego wyczynu na ligowym podwórku wygrała na wyjedzie z czerwonymi diabłami 3:2 czego nie udało się wykonać od ponad 20 lat. W pierwszym meczu w lidze europejskiej padł remis z Lazio moim zdaniem zabrakło nieco szczęścia.

 

Podsumowując to spotkanie nie widzę innego wyniku jak wygrana Kokutów piłkarsko maja przewagę nad rywalem pięciokrotna i chce to jutro zobaczyć na boisku. Dodatkowo kurs jaki wystawili oddsmakerzy jest dla mnie śmieszny, ale to lepiej dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Europejska

Spotkanie: PSV Eindhoven - Napoli

Typ: Czy PSV Eindhoven zdobędzie bramkę w obydwu połowach? Odpowiedź: TAK

Kurs: 3,00

Godz: 04.10.2012 21:05

Bukmacher: William Hill

 

Analiza: Obie drużyny spisują się kapitalnie na początku tego sezonu. Na mnie jednak większe wrażenie robią wyniki uzyskiwane przez PSV. Ta drużyna w trzech ligowych meczach u siebie zdobyła aż 13 goli. Wyniki 3:0 z Feyenoordem, 5:1 z Alkmaar, 5:0 z Rodą robią wrażenie. Faktem jest, że Eredivisie to nie jest najsilniejsza liga, jednak rozmiary tych zwycięstw zasługują na uznanie. Do tego dochodzi ostatnia wyjazdowa wygrana z Venlo aż 6:0. Z tego jasno wynika, że forma ofensywna PSV jest kapitalna. Jeśli chodzi o Napoli, to podobno jest całkiem możliwe, że ich trener na mecz z PSV wystawi rezerwowy skład. Nie jest tajemnicą, że włoskie drużyny raczej lekceważąco podchodzą do tych rozgrywek. Dla Napoli najważniejsza jest liga włoska szczególnie, że bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki. PSV u siebie to bardzo mocna drużyna, na dodatek są w kapitalnej formie, strzelają u siebie mnóstwo goli, a Napoli raczej lekceważy te rozgrywki. Właśnie dlatego podoba mi się typ na to, że PSV strzeli gole w obu połowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Europejska

Spotkanie: Liverpool FC - Udinese

Typ: Liverpool FC (-1.5 AH)

Kurs: 2.60

Godz: 04.10.2012 21:05

Bukmacher: Bet365

 

Rodgers pokazał juz w tym sezonie, że ma nakreślony plan co do udziału swojej drużyny w pucharach. Będzie walczył na każdym froncie, ale do boju będzie posysłał młodzież z domieszką kilku doświadczonych graczy. Z Young Boys w Europie i z West Brom w Capital One Cup wystawiał niemalże same rezerwy, a kilku z grających piłkarzy miało nascie lat. Dzisiaj również powinna być spora rotacja i ujrzymy kilku młodych chłopaków. Jednak podejrzewam, że skład całkowicie rezerwowy nie będzie, ponieważ mecz na Anfield i nie trzeba będzie męczyć podstawowych zawodników dalekimi podrózami. Gerrada nie spowdziewam się w ogóle gdyz wiadomo, ze miewa on często kontuzje i nie będzie wysyłany na takie spotkanie. Ale juz Suareza, Allena, Sahina (któremu brakuje ogrania przez rok kontuzji w Realu) jak najbardziej możemy się spodziewać. Na skrzydkłach zobaczymy pewnie Suso (o ile nie wystapi jako ofensywny pomocnik), Assaidiego, może Downinga. Raczej rodgers da odpocxząć Sterlingowi, gdyz ni będzie chciał go zbytnio eksploatować, chyba ze nie ma zamiaru wystawiać go w niedziele na rzeźników ze Stoke. W środku miejsce pownien zająć jeszcze Shlevey, który przez czerwoną kartkę nie może wystepować w lidze. To wszystko wygląda całkiem nienajgorzej. Assaidi pokazał, ze ma "pokrętło" w nodze i pali sie od gry. Suarez jak zagra to gwarantuje odpowiednią jakość, o środek pola się nie martwie gdyż jest tam kilku bardzo dobrych zawodników (nawet jak zagra Henderson to będę spokojny). Problemem może być obrona jedynie, ponieważ od początku nie wygląda to najlepiej. O ile taktycznie jest dobrze i druzyna nie popełnia błędow w ustawieniu, o tyle jest masa błędów indywidualnych przez co druzyna traci bramki. Mam nadzieje, ze wystapi Skrtel, który nie ma problemów z dużą ilością występów w sezonie, a który ostatnio popełniał pare błędów i przyda mu się pewny mecz, aby nabrał pewnosci siebie. Mam nadzieje, że nie będzie grał Carragher, poieważ wiek juz nie ten i jak zagra to o jego błędy jestem pewien. Jednak obrona może mieć ułatwione zadanie, ponieważ gdzieś wyczytałem, że w składzie nie powienien znaleźc się Di NAtale, który teraz sam ciągnie ten wózek. Udinese wyprzedało się w ostatnichlatach. Mają sproro problemów pozasportowych i to ma odzwierciedlenie w wynikach. Niby nie przegrali ostatnich 5 meczy, ale grał Di Natale, którystrzelił kilka goli, ale trzeba przyznać, ze w każdym meczu nie byli lepsi od rywali i juz dawno powinni zejść z boiska pokonani. Dzisiaj zapewne również jak gospodarze Udinese nie wystapi w podstawowym skłądzie, ponieważ kadrę mają wąską, a w lidze nie idzie najlepiej i wątpię, aby rzucali całe siły na Ligę Europy kosztem ligi. Biorąc po uwagę słabe wystepy Udine i najprawdopodobniej ich okrojony skład to jest w stanie zaufac Liverpoolowi, który ostatnie 4 mecze zagrał na naprawdę bardzo wysokim pozimie i rozkręcają się z meczu na mecz. Taktyka Rodgers przynosi rezultaty, młodzież gra bez kompleksów. Do tego czas na pierwsze zwyciestwo na Anfield w jakimś poważniejszym meczu, co też może świadczyć o powazniejszym potraktowaniu tego meczu przez Liverpool. Kibice czekają na okazałe zwycięstwo i myslę, że Rodgers da im dzisiaj to czego chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIK Stockholm - Dnjepr Dnjepropetrovsk godz. 21:00

typ: 2

kurs:2,20

Buk: Expekt

 

Druga kolejka Ligi Europy,w Sztokholmie AIK podejmuję Ukraińskie Dnipro. Dla mnie faworytem tego spotkania jest zespół gości. Znakomicie radzą sobie w lidze ukraińskiej ,zajmują 3 pozycję za wielką dwójką Szachtarem oraz Dynamem ,dopiero w ostatniej kolejce ponieśli pierwszą porażkę z będącym w wysokiej formie Szachtarem,który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Dnipro przegrało to spotkanie 2-1 choć długo utzrymywał się wynik remisowy. Zespoły z Ukrainy jak na razie dobrze sobie radzą w Europie, Szachtar ma 4 punkty,Dynamo 3 a Dnipro również 3 bowiem w pierwszej kolejce pokonali na własnym stadionie PSV 2-0.

Choć ten tydzień jest bardzo ciężki dla zespołu z Ukrainy najpierw mecz z Szachtarem,dziś LE,natomiast w niedzielę mecz z Dynamem. Na pewno Ukraińcy nie odpuszczą dzisiaj tego spotkania i będą chcieli przywieść 3 punkty ze Szwecji.

AIK silny jest w swoim kraju,jednak na europejskich boiskach powalczyć może co najwyżej z Lechem. W ostatniej kolejce na ziemię sprowadziło ich Napoli wygrywając z Szwedami 4-0.

Tak więc nie wróżę sukcesu AIK-owi na arenie europejskiej,nie sądzę również,żeby uzyskali jakąkolwiek zdobycz punktową w dzisiejszym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molde FK - VfB Stuttgart



1211.gifvs.11.png

Typ: 2



Kurs: 2.00

Bukmacher: Expekt

 

Ekipa prowadzona przez Bruno Labbadia w końcu przełamała się w ostatni weekend i wygrała swój pierwszy mecz ligowy. Wynik tym bardziej ważny, że udało się wygrać na wyjeździe i to z zespołem Nurnberg z którym w ostatnim czasie VfB nie grało się najlepiej. Dziś ekipa ze Stuttgartu ma okazję potwierdzić to, że słabszy okres jest już za nimi i pokonać lidera norweskiej Tippeligaen Molde FK. Lidera, który jednak ostatnio wydaje się być w małym dołku, sam wynik 4-3 z Stabaek w ostatniej kolejce na Aker-Stadion to pokazuje, bo rywal to obecnie najsłabsza drużyna w rozgrywkach Tippeligaen. Wcześniej był bezbramkowy remis z Odd Grenland czy dość przykra porażka z Brann 1-4 i wymęczone 1-0 z Haugesund. A dziś ekipie prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera przyjdzie się zmierzyć z drużyną zdecydowanie mocniejszą niż zespoły na co dzień grające w rozgrywkach ligowych.

Mój typ więc to zwycięstwo VfB. Goście już raz, bo w sezonie 2010/11 mieli okazję grać z Molde w eliminacjach do Ligi Europejskiej, wtedy na Aker-Stadion wygrali 3-2, natomiast u siebie zremisowali 2-2 (choć prowadzili 2-0). To dzisiejsze spotkanie jest zapowiadane jako rewanż za tamte wydarzenia, choć według mnie Molde nie ma zbyt wielu atutów, które mógłby przeciwstawić drużynie z Bundesligi. Stuttgart co prawda dzisiaj zagra bez kontuzjowanych Tima Hooglanda, Shinji Okazaki, Tunaya Toruna i Daniela Didavi, wydawało się również, że mogą być problemy z wystawieniem Serdara Tascia, kapitana VfB, który w ostatnim meczu ligowym doznał urazu, jednak jest on przewidziany do gry w tym meczu. Podobnie zresztą jak Zdravko Kuzmanovic, który wraca do drużyny po karze za czerwoną kartkę.

Patrząc więc na skład VfB (który jest prezentowany na stronie Kickera) widać, że Labbadia poważnie podchodzi do tego spotkania: Ulreich - G. Sakai, Tasci, Niedermeier, Boka - Kuzmanovic - Gentner, Holzhauser - Harnik, Hajnal - Ibisevic. I jak sam podkreślał do Norwegii jego drużyna jedzie by pokazać się z jak najlepszej strony i najlepiej zdobyć komplet punktów. Molde natomiast zapewne zagra w następującym zestawieniu: Bugge Pettersen - Linnes, Vatshaugh, Forren, Rindaröy - Eikrem, Berg Hestad - Angan, Moström, Berget - Diouf. W kadrze zespołu z Norwegii na pewno nie zobaczymy kontuzjowanego Evena Hovlanda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: EUROPA: Liga Europejska - Runda grupowa

Spotkanie: PSV - Napoli

Typ: 2

Kurs: 4.06

Godz: 21:05

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: W dzisiejszym meczu PSV podejmuje u siebie Napoli, które według mnie jest faworytem dzisiejszego spotkania. Liga Włoska prezentuje większy poziom, niż Holenderska(według mnie) a zajmuje tam pozycję vice-lidera, bez porażki w lidze. PSV natomiast w swojej lidze zajmuje 3 miejsce i mają na koncie 2 porażki. Włoska piłka różni się od holenderskiej i o ile Napoli przyjmie swój styl gry i nie pozwoli na kontrolę ze strony PSV to wygra z nimi zdecydowanie. Napoli w defensywie prezentuje się fantastycznie, stracili w swojej tylko 2 bramki, jako jedyna drużyna w Serie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Europejska - Runda grupowa

Spotkanie: liverpool-fc.gif Liverpool FC - udinese_calcio_crest_17X.png Udinese Calcio

Typ: over 2.5

Kurs: 1.82

Godz: 21:05

Bukmacher: Betsafe

Analiza: Z meczu na mecz zespół Liverpoolu prezentuje się coraz lepiej. Nie jest to forma sprzed kilku lat, kiedy to zespół grający na Anfield był w światowej czołówce ale można zauważyć, że obrali właściwy tor zmierzając ku temu celowi. W dzisiejszym spotkaniu L'pool podejmie na własnym terenie przeciętnie prezentującą się jak do tej pory drużynę Udinese. Włosi mają w obecnym sezonie tylko jedno zwycięstwo na swoim koncie przeciwko zagubionemu Milanowi , który mecz kończył w 9. Faworytem w tym spotkaniu jest ekipa gospodarzy. Gra Liverpoolu w ostatnim czasie wygląda bardzo dobrze. Ofensywnie grający zespół "The Reds" stwarza dużo dobrych okazji i zdobywa sporo bramek. W ostatnim meczu Ligi Europejskiej na wyjeździe, po zdobyciu pięciu bramek wygrali mecz z Young Boys aż 5:3. Spoglądając na poczynania ligowe także widzimy, że zdobywają sporo goli. Z drugiej strony zespół gości w ostatnich spotkaniach ma zupełnie odwrotną sytuację. W meczach włoskiego Udinese wyniki underowe przeplatają się z tymi overowymi. Moim zdaniem anglicy są w stanie sami pokryć typ overowy (nawet w przypadku wystawienia mniej doświadczonych zawodników). Zespół Udine aby myśleć o ewentualnym awansie powinno co najmniej zremisować w tym spotkaniu. Podsumowując, uważam, że wynik w tym spotkaniu będzie wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molde FK - Vfb Stuttgart

 

Druga kolejka fazy grupowej ligi europejskiej, spośród 24 spotkań wybrałem pojedynek zespołów, które rozpoczęły swój udział w tej fazie rozgrywek słabo, lider norweskiej Tippeligaen zagra z piętnastym zespołem Bundesligi. Jestem zdania że kursy na Stuttgart są mocno zaniżone, nie są takim faworytem jak to nam wskazują, Ole Gunnar Solskjær wykonał kawał świetnej roboty, Molde w zeszłym sezonie po raz pierwszy zdobyło mistrzostwo kraju, teraz może nie są w najwyższej dyspozycji ale są liderem, a liga norweska nie jest przecież jakąś nie wiadomo jak słabą. Natomiast Stuttgart zeszły sezon zakończył na miejscu szóstym, na wyjazdach miał ujemny bilans, w tym sezonie również nie błyszczą, początek jest słaby, bardzo nierówny. Tak naprawdę ciężko wskazać faworyta w tym meczu, ja jednak na ten mecz patrzę z innej strony, otóż po statystykach można mieć duże nadzieje na sporą ilość bramek w tym meczu. Rozpocznę od tego że zespoły te stanęły na przeciw siebie dwa lata temu w tych rozgrywkach, i wtedy Molde u siebie przegrało 2:3 a na wyjeździe zremisowało 2:2. Analizując ten sezon wnioski są podobne, Molde u siebie wygrało 11 z 12 spotkań, strzelając 27 bramek a tracąc 14 co daje średnią 2,25 bramki strzelonej na mecz, przy 1,17 straconej, czyli w meczach Molde u siebie pada średnio ok. 3,5 bramki co jest bardzo wysoką średnią. Stuttgart jak na niemiecką ekipę przystało również wie jak tracić i zdobywać bramki ;) w tym sezonie na wyjazdach w lidze ma bilans 1-1-1 bramki 5:8, czyli strzelają 1,67 bramki na mecz a tracą 2,67 bramki, co prawda są to dopiero trzy kolejki ale potwierdzić to może poprzedni sezon gdy średnia bramek w meczach wyjazdowych Stuttgartu była na poziomie 3,5. Obie ekipy do ligi europejskiej podchodzą poważnie, dlatego też ze względu na słaby początek obu ekip w tych rozgrywkach czyli przegranej Molde 1:2 na wyjeździe z FC Kopenhagą i przede wszystkim zaledwie remisie 2:2 u siebie Stuttgartu z Steauą Bukareszt liczę że dziś każda z drużyn wyjdzie z nastawieniem zdobycia trzech punktów. To wszystko pokazuje że duża liczba bramek w tym meczu jest jak najbardziej realna, przegrany stawia się w bardzo ciężkiej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami, jeśli padnie szybko bramka drużyna przegrywająca będzie musiała zaryzykować by wywalczyć jakieś punkty, co wiąże się z kontrami, otwartym meczem itd itp. Mam nadzieję że mój tok rozumowania jest dobry, początek spotkania 21:05.

 

BTS -> 1.65 Betsson

ponad 2,5 gola -> 1.74 Betfair

ponad 3,5 gola -> 2.95 tobet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...