Skocz do zawartości

Roland Garros


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Tenis ziemny 07.06.2012r. 16.00

Spotkanie: Maria Sharapova - Petra Kvitova

typ: Kvitova

kurs: 3.10

bukmacher: Pinnacle Sports

 

Przed nami walka o finał w kobiecym turnieju tegorocznego Roland Garros. Maria Sharapova jest tutaj w bardzo dobrej formie, co potwierdzają wyniki. Sądziłem, że Kanepi postawi jej dużo wyżej poprzeczkę i ciężko będzie Rosjance. O dziwo bardzo łatwo sobie z nią poradziła. Dzisiaj bez żadnych wątpliwości jest faworytką. Niemniej jednak ja jestem skłonny zaryzykować i postawić na Czeszkę. Ta leworęczna tenisistka również gra bardzo dobry tenis. Poza tym z Sharapovą już dwa razy wygrywała. To Maryśka dzisiaj zagra pod presją. Może nie wytrzymać mentalnie tego meczu, bo Petra potrafi narzucić trudne warunki, a Sharapova może się zagotować w środku. Kvitova mnie trochę zawiodła wczoraj, bo liczyłem na łatwiejszą przeprawę z Shvedovą. Niemniej jednak Petra zameldowała się w półfinale i mam nadzieje, że pokrzyżuje plany faworyzowanej Mari. Teoretycznie wszystko przemawia za Sharapovą. Pamiętajmy jednak, że to jest WTA. Na dodatek półfinał wielkiego szlema. Gra o dużą kasę, a jednocześnie duża presja. Kvitova już przegrała w tym roku dwa wyrównane mecze z Rosjanką, ale teraz przyszedł idealny moment, aby się odegrać. Moim zdaniem jeśli Petra zagra od początku konsekwentnie swój tenis, to Sharapova może mieć duże problemy. Tym bardziej, że Maria nie ma jakiegoś mega super podania i łatwo ją przełamać co pokazały wszystkie jej rywalki w Rzymie. Tutaj niby Maryśka gra lepiej. Jakby wyższa forma. Jednak ja jej nie mogę sobie wyobrazić w koronie RG! Nawet jeśli dzisiaj nie wyjdzie, to jeszcze jest jedna szansa na wyeliminowanie krzykaczki. Miłego oglądania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis, French Open

Spotkanie: N.Djokovic- R.Federer g.14:30

typ: Djokovic wygra 3:1

kurs:4.0

bukmacher:bet365

Na dzisiaj wybrałem pół finałowe spotkanie pomiędzy Serbską rakietą numer jeden N. Djokovicem a trzecim Szwajcarem R.Federer’em. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest oczywiście Djokovic i jeśli obejdzie się bez niespodzianek to zapowiada się kolejny finał pomiędzy Serbem a R.Nadalem (który jest zdecydowanym faworytem do wygrania swojego pojedynku z Ferrer’em). Jak już wspomniałem zwycięsca tego spotkania może być jeden i według mnie na pewno będzie to Djokovic, value w tym spotkaniu zauważyłem w zakładzie na dokładny wynik meczu. Djokovi bez wątpienia jest teraz rakietą numer jeden ( dorównuje mu tylko wymieniony wcześniej Nadal), jednak jeśli chodzi o grę na cegle to nawet z dużo niżej notowanymi przeciwnikami musi się trochę pomęczyć. Z gospodarzem J.W. Tsonga(5) wygrał 3:1, z A. Seppi (22) 3:2, trzecia rakieta świata- R.Federer na pewno podejmie walkę i łatwo nie odda meczu. Uważam, że djokovic wygra ten ciężki a zarazem ciekawy pojedynek ale na pewno nie do 0. Stawiam na wynik 3:1 dla djokovica, kurs na pewno warty ryzyka, a Szwajcar zdecydowanie może ugrać seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharapova M. - Errani S godz. 11:00

typ: 2

kurs:3,60- Bet-at-home - 4,61 - Pinnacle

 

A więc nieoczekiwanie w finale melduję się Errani. Włoszka zaskoczyła chyba wszystkich,nikt przed turniejem na pewno na nią nie stawiał. Ja sam dwa razy poległem stawiając przeciwko niej,w pojedynku z Kerber oraz Stosur . Włoszka bez kompleksów pokonywała swoje rywalki , zabiegała je w trudnych momentach nie bała się atakować,potrafiła także odrabiać straty. Równie często schodziła do siatki.

Wielka faworytką finału jest oczywiście Maria,której brakuje tylko jednego wielkoszlemowego turnieju i jest to właśnie French Open. Tak więc Sharapova,która od poniedziałku będzie numerem 1 jest pod wielką presją,wiemy jednak że nie radzi sobie często ze stresem,to może przemawiać za Włoszka. Errani jest o wiele niższa od swojej rywalki i na pewno siła stoi po stronie Rosjanki,jej wielkim atutem na pewno będzie serwis. Jednak uważam,że Sara zabiega Maszę i będzie starała się przebijać każdą piłkę i czekać na nie wymuszone błedy rywalki. Jak tylko będzie możliwość bedzie atakować z pod siatki,każdy wie jaką jest znakomitą deblistką i ta umiejętność na pewno jej się przyda. Errani zanotowała duży awans w rankingu WTA bo o 14 pozycji,będzie teraz 10. Czyżby Errani mierzyła w kolejny dublet w tym roku?? W dzisiejszym finale są faworytkami.

Stawiam na niespodziankę w tym meczu ,Maria musi wygrać,Włoszka presji nie powinna doświadczyć, bo i tak wszyscy fani tenisa przecierają oczy ze zdumienia, że dotarła aż do finału.

 

Errani S./Vinci R. -Kirilenko M./Petrova N godz. 15:00

typ: 1 1,50 Unibet

 

 

18.05.12 ROM Vinci R./Errani S. Petrova N./Kirilenko M. 2 : 0

11.05.12 MAD Vinci R./Errani S. Petrova N./Kirilenko M. 2 : 1

01.04.12 MIA Petrova N./Kirilenko M. Vinci R./Errani S. 2 : 1

 

Ostatni raz Włoszki przegrały własnie 01 kwietnia. Pewniak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: French Open (Paris/FRA), ziemne, godz. 13.00

Spotkanie: David Ferrer (ESP) - Rafael Nadal (ESP)

Typ: David Ferrer (ESP) over 4,5 gema [1 set]

Kurs: 2.5

Buk: Sportingbet

Analiza: Półfinał Roland Garros. Oczywiście Nadal zmierza po kolejny tytuł w Paryżu, ale ja mam nadzieję, że będący w znakomitej formie Ferrer przegoni faworyta po korcie. Nadal w Paryżu przegra łtylko 1 mecz w karierze, w tym roku gra bez straty seta, ale w końcu ktoś musi postawić mu twarde warunki gry. W 1/4 finału Almagro zagrał świetnie pierwszego seta, a po porażce w tiebreaku zgasł. Ferrer w Paryżu stracił seta z Murrayem, poza tym same wyniki 3:0. To znakomity zawodnik, choć w tym sezonie w 2 grach na mączce przegrał po 0:2 z Nadalem, w obu jednak w 1 secie był tiebreak. W historii 1:12, a ostatnio na mączce Nadal wygrywa wszystko z Ferrerem. Według mnie to jedyny zawodnik, który może powalczyć w Paryżu z Nadalem, bo ani Djokovic ani Federer w tej chwili nie prezentują takiej formy. Liczę więc, że nie skończy się w 3 setach, a Ferrer to na pewno gracz bardziej cierpliwy niż Almagro i o wiele lepiej ułożony technicznie, choć Almagro ma chyba potężniejsze uderzenie. Almagro powalczył, więc czemu nie Ferrer. Powinien wyjśc mocno zmotywowany od początku, bo jak sam mówi wierzy, że wygra. Wierzę zwłaszcza w walkę w pierwszym secie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djokovic - Federer (1) 1.55

 

Jak dla mnie lepiej gra w Paryżu Novak. Słabszy mecz mu się przydarzył z Seppim, gdzie grał bardzo przeciętnie i wygrał po męczarniach. Co innego było z Tsongą. Też 5 setów i o włos od odpadnięcia. Ale spotkanie z Francuzem stało długimi momentami na kapitalnym poziomie. Tsonga od drugiego do czwartego seta grał po prostu niesamowicie. Był jak w transie, ciągle atakował i trafiał niewiarygodne piłki. Djoko grał też bardzo dobry mecz, ale w momencie gdy Tsonga szalał, był po prostu bez radny. Federer od początku turnieju nie błyszczy. Potracił sety z ogórkami, a w ostatniej rundzie awansował tylko dlatego, że Potro stracił siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 09.06.2012r. 15.00

Spotkanie: Maria Sharapova - Sara Errani

typ: under 18.5 gemów

kurs: 2.37

bukmacher: Pinnacle Sports

 

Przed nami już finał tegorocznego Roland Garros. Dla mnie zdecydowaną faworytką jest Maria Sharapova. Nie chciałem, aby ona tutaj triumfowała i nadal w zasadzie nie chcę. Zawsze lubiłem tą tenisistkę, ale nie pasuje mi ona do kortów ziemnych. Jej miejsce to zdecydowanie hard court i to tam powinna pokazywać swoje najlepsze atuty i notować najlepsze rezultaty. Nie sądziłem, że Maria doczłapie do finału. W Rzymie grała średni tenis. W obliczu słabego WTA jednak skład takiego finału nie dziwi. Sharapova to bowiem solidna, doświadczona tenisistka, zaś Errani dopisało szczęście. Po raz kolejny już mamy niespodziankę finałową w postaci niżej notowanej tenisistki. Sara co prawda gra w tym roku znakomicie na clayu, jednak to tenisistka z wieloma brakami. Bardzo lichy serwis i ograniczona technika. Trzeba jej jednak mocno przyklasnąć, bo pomimo trudnej drabinki i swoich ograniczonych możliwości zaszła tak daleko. W finale musi się skończyć włoski sen na paryskich kortach dla Errani. Sharapova ma zdecydowanie zbyt wiele atutów. Ona może przegrać tylko sama ze sobą. Sara nie narzuci jej z pewnością swojego stylu, bo nie ma na to argumentów. Jednak skoro Sharapova wytrzymała psychicznie mecze z Kvitovą i Kanepi - gdzie jej mowa ciała była bardzo pozytywna, to z pewnością i dzisiaj wytrzyma. Stawiam dzisiaj na gładkie 2-0 dla Maryśki i z całą pewnością nie powinna stracić więcej jak sześć gemów z włoszką. To powinien być szybki i jednostronny finał, a linia gemów nie przekroczona. Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Tenis, ATP French Open

Spotkanie:Djokovic, Novak - Nadal, Rafael

Typ: 1

Kurs:3.90

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Zapowiada sie bardzo emocjonujące spotkanie finałowe, w którym Rafa ubiegłoroczny triumfator francuskich kortów zmierzy sie z rewelacja poprzedniego sezonu Novakiem. Rafa na swojej nawierzchni jest okrzykniety królem maczki, co nie dziwne bowiem gra na tej nawierzchni rewelacyjnie, jak zreszta inni jego rodacy. Rafa odkąd wszedł na korty ziemne, gra znakomicie, spotkania rozstrzygając na swoja korzyść bardzo okazale z większością przeciwników. Co zresztą widac było na trwającym turnieju, w którym bez większych problemow ogrywał swoich rywali. Lecz w finale z drugiej strony siatki stanie głodny zwycięstwa na Rolandzie Novak. Który jak dotychczas nie wygrał Szlema na Rolandzie. Przyszedł pierwszy finał w obecnej edycji, to jak juz jest pierwszy finał to podejrzewam pójdzie za ciosem i wywalczy pierwszy triumf na French Open. W ostatnich spotkaniach pomiędzy obiema zawodnikami, laury zwycięstwa zbierał Rafa i to dwukrotnie w spotkaniach finałowych, pora na przełamanie złej passy. Okazja jest doskonała czy ja Novak wykorzysta, dowiemy sie po meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Novak Djokovic vs Rafael Nadal

Typ: 1 set 1

Kurs: 3,05

Buk: Betsson

Data/godzina rozpoczęcia: 10-06-2012/15-00

Analiza:

Finał wielkoszlemowego turnieju w Paryżu. Zagrają ze sobą najlepsi obecnie na świecie zawodnicy. Dziś bukmacherzy nie dają większych szans Serbowi na zwycięstwo. Mówi się, że Nadal jest mistrzem na tej nawierzchni. Rafael świetnie porusza się na tej nawierzchni. Na cegle jest niepokonany od kilkunastu spotkań. Co warto poddać uwadze to fakt, że podczas turnieju nie stracił ani jednego gema. Co warto zauważyć praktycznie w żadnym meczu nie męczył się z pokonaniem rywala. W ostatnim meczu pokonał rodaka Ferrera, któremu pozwolił ugrać zaledwie pięć gemów. Ludzie piszą, że Nadal grał jak z nut. Hiszpan dobrze serwował, przy pierwszym secie miał 85% skuteczności pierwszego podania. Serb nie prezentuje się dotychczas zbyt dobrze. Wygrał swoje spotkanie, lecz w ćwierćfinale, i 1/8 finału miał niemałe problemy. Pomimo porażki 2-0 z Sepppim po dwóch pierwszych setach, wygrał 2-3. Wrócił w znakomitym stylu do gry. Djokovic z Federrerem często się łamali. Razem łącznie miało miejsce, aż 11 przełamań na 32 rozegrane gemy. Djokovic na takie trudne mecze potrafi się zmobilizować. Pomimo tego, że przegrał dwa ostatnie mecze z Hiszpanem, dziś przy dobrej dyspozycji, a przede wszystkim utrzymywaniu swojego serwisu jest w stanie wygrać pierwszego seta-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...