Skocz do zawartości

Roland Garros


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Tenis ziemny, Roland Garros

Data: 01.06.2012 r. 15:00

Spotkanie: A. Seppi - F. Verdasco

Typ: under 38 gemów

Kurs: 1.98

Bukmacher: Tobet

Analiza:

 

Typ na dziś to under w meczu Hiszpana i Włocha. Mimo, iż obaj gracze w drugiej rundzie nie wygrali 3:0 (Seppi 3:2 z Kukushkinem, Verdasco 3:1 z Mullerem) to dzisiaj obstawiam pewne zwycięstwo Verdasco. Co ciekawe Hiszpan rozegrał już dwa tie-breaki, ale pozostałem 5 setów wygrywał 6:2 lub 6:3. Podobna sytuacja ma miejsce z Seppim. Sety w meczach Włocha są krótkie, z Kukushkinem oprócz 6:7 było 6:2, 2:6, 6:1, 6:2.

 

Verdasco jest faworytem tego spotkania. Wygrywał już z Włochem 2 razy w 2009 roku. Dzisiaj nie spodziewam się długich, męczących setów. Według mnie 0:3 dla Hiszpana, ewentualnie 1:3 po krótkich setach. W dzisiejszym dniu jest kilka ciekawych pojedynków, które będą na pewno zacięte i z duża ilością gemów, ale to spotkanie imo nie potrwa zbyt długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tenis, French Open, 19-00 1.06.2012

Kerber - Penetta

typ; +3,5 gema Penetta

1,97

PinnacleSports

Analiza

Dziś w spotkaniu trzeciej rundy turnieju wielkiego szlema w Paryzu, French Open, Niemka, Andzelika Kerber spotka sie z reprezentantka Wloch, Flavia Penetta. Faworytka bukmacherow jest Niemka polskiego pochodzenia, ja jednak nieco inaczej widze to, dzisiejsze spotkanie. Oczywiscie Kerber swietnie spisuje sie w tym sezonie, temu nie mozna zaprzeczyc, jednak korty ziemne, nawet te szybkie w Paryzu do jej ulubionych nie naleza. Oczywiscie nie przegrywa ona na nich ze slabeuszkami, bo Na Li czy Maria Sharapova, do takich nie naleza, jednak idzie jej duzo ciezej. Tutaj choc bez straty seta wygrywala z Govortsova i Zhang, to wyniki w setach, szczegolnie z Chinka wskazuja, ze nie bylo jej latwo. Wloszka natomiast wraca po kontuzji i widac, ze idzie jej coraz lepiej, chyba tym bardziej, ze gra na swoich ulubionych kortach ziemnych. Wloszka jest bardziej doswiadczona i ograna zawodniczka i jesli tylko jest w 100% dyspozycji fizycznej to ona powinna zameldowac sie w kolejnej rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Roland Garros

Spotkanie: Wozniacki - Kanepi

Typ: 1

Kurs: 1.65

Bukmacher: Tobet

godz: 17:00

 

Wydaje mi się troszkę zawyżone kursy na Wozniacki, dlatego trzeba skorzystać. Wozniacki mimo że nie grała z najsilniejszymi rywalkami, Danilidou i Gajdosova to nie straciła swojego gemu serwisowego. Można podejrzewać że wraca do formy, napewno jest wypoczęta, Kanepi natomiast w ostatnich tygodniach rozegrała dużo meczy. Nawierzchnia ziemna z pewnością atutem Wozniacki, która jak wiemy jest jedną z najlepiej grających defensywnie zawodniczek. Kanepi ma mocny pierwszy serwis, z drugim bywają problemy, mam na myśli podwójne błedy serwisowe, oprócz serwisu bardzo mocną stroną Kanepi jest forehand po prostej, próbuje często takimi zagraniami kończyć akcji, ale również popełnia bardzo dużo niewymuszonych błędów. Myślę że regularna gra Karoliny wezmie górę nad stylem gry Kanepi. Kanepi może nie wytrzymać tego spotkania kondycyjnie, Wozniacki będzie się starała grać cierpliwie, unikając niewymuszonych błędów. Polecam, kurs zachęcający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Roland Garros, godz. 11:00

Spotkanie: Shvedova Y. - Suarez Navarro C.

Typ: 2

Kurs: 2.02

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Spotkanie 142 w rankingu reprezentantki Kazachstanu Yaroslavy Shvedovej z wyżej notowaną Hiszpanką Suarez Navarro. Nie rozumiem kursów zaproponowanych na to spotkanie przez bukmacherów. Kazachstanka do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikacje, chociaż niewątpliwie niespodzianką jest pokonanie w ostatniej rundzie faworyzowanej Szwedki Arvidsson 2:0. Dziś jednak czeka ją równie ciężkie zadanie, a granie w 2 meczach pod rząd życiowego tenisa jest mało realne. Hiszpanka to zawodniczka doświadczona i całkiem solidna. W obecnym sezonie na mączce wygrała 10 na 15 spotkań. W zawodach w Madrycie pokonała między innymi Jelene Janković, a wcześniej Halep. Szczerze to dziś nie wierzę w niespodziankę, moim zdaniem w powyższym spotkaniu zaprocentuje większę doświadczenie i ogranie Hiszpanki. Uwidaczniać będzie się ogromna różnica kilkudziesięciu miejsc rankingowych. Stawiam na zacięte i interesujące spotkanie, które zakończy się wynikiem 1:2. Mecz planowo ma odbyć sie o godzinie 11:00. Mimo wszystko jak wiemy w kobiecym tenisie może zdarzyć sie dosłownie wszystko (o czym boleśnie przekonała sie Radwańska). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Roland Garros

Spotkanie: Ferrer-Youzhny

Typ: +2.5 seta[handi asian] 2

Kurs: 2.11

Bukmacher: Pinnacle

godz: 11:00

 

Obaj panowie zmierzyli się ze sobą sześciokrotnie i mimo,że większość spotkań rozgrywana była na zupełnie innej nawierzchni niż ta w Paryżu to pojedynki między nimi skończyły się bilansem 4-2 dla ruska.[to ważny aspakt vide Radwańska-Kuznetsova] Widać,że patent na grę z Pitbulem Mikhail ma. Na RG obaj radzą sobie bdb i jak dotąd nie stracili nawet seta. Youzhny w poprzedniej rundzie pokonał holendra Haase odprawiając go z kwitkiem już po 3 setach,co na pewno jest sporą niespodzianką,dodając do tego fakt iż popełnił 28UE przy aż 53winnersach uważam ,że ugranie seta z Davidem trudnym zadaniem nie będzie. Hiszpan wygrywa znacznie mniej piłek czekając na błąd rywala.Gdy Misza będzie trafiał seta ugra napewno.Pobieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 02.06.2012r. 17.00

Spotkanie: Caroline Wozniacki - Kaia Kanepi

typ: 2-0

kurs: 2.64

bukmacher: Pinnacle Sports

 

Przed nami trzecia runda na kortach Roland Garros. Dla mnie wyraźną faworytką tego pojedynku jest Wozniacki. We Francji Caroline prezentuje wysoką formę i mam nadzieje, że zajedzie jak najdalej w tym turnieju. Nie miałbym nic przeciwko jej zwycięstwu na French Open. Nad jej pierwszymi dwoma pojedynkami nie ma się co rozwodzić, gdyż zrobiła swoje, a rywalki miała z niskiej i średniej półki. W h2h z Kanepi prowadzi 3-1. Martwią trochę stracone sety Wozniacki w pojedynkach z Kaią. Wówczas jednak grali na hardzie, na clayu może być zupełnie inaczej. Każdy mecz to nowa historia. Patrząc na grę Kanepi, to ona zupełnie mnie do siebie nie przekonuje. W pierwszych dwóch z pozoru łatwych rundach straciła trochę sił i gemów. W Brukseli miała łatwe rywalki i z pozoru wydawało się, że jest w dobrej formie. Agnieszka Radwańska zweryfikowała jednak jej poziom. Skoro Polka (grająca z pewnością na niepełnych obrotach) poradziła sobie łatwo z Kanepi, to sądzę, że Carolina również sobie z nią łatwo da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Roland Garros, godz. 11:00

Spotkanie: Shvedova Y. - Suarez Navarro C.

Typ: 2

Kurs: 2.02

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Dziś jednak czeka ją równie ciężkie zadanie, a granie w 2 meczach pod rząd życiowego tenisa jest mało realne. Szczerze to dziś nie wierzę w niespodziankę, moim zdaniem w powyższym spotkaniu zaprocentuje większę doświadczenie

 

2010 roku zaliczyla ćwiercfinal Rolanda Garrosa oraz wygrała 2 wielkoszlemowe turnieje w deblu. Yarka wyniki na przestrzeni kariery ma zdecydowanie lepsze od Suarez-Navaroo wiec jest to typowe pisanie pod typ :nie: Roznica taka ze ostatnie 2 lata Slava miala powazne problemy z kontuzjami i poprostu stracila forme, potencjal raz jeszcze powtorze zdecydowanie wiekszy niz u Suarez Navarro., wiec te 2 mecze pod rzad moga byc zwiastunem dobrej formy, ale nie jest to mecz na stawianie przed spotkaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny

Spotkanie: Nina Bratchnikova vs Petra Kvitova

Typ: Nina Bratchnikova +7,5 gema

Kurs: 1,90

Bukmacher: Unibet

Data/godzina rozpoczęcia: 02-06-2012/11-00

Analiza:

Ten typ uważam za jeden z najpewniejszych w dniu dzisiejszym. Jestem zdania, że dodatni handicap w stronę Rosjanki jest realny do wejścia, przy założeniu, że nawet przegra 6-2, 6-3. Proponuję skorzystać. Bratchnikova w rankingu WTA zajmuje dopiero 109 miejsce. Dotarcie do trzeciej rundy Roland Garros jest dla niej już ogromnym sukcesem w porównaniu z wynikami z poprzednich lat. Jest to zawodniczka praworęczna, która w poprzednich spotkaniach sprawiła dwie niespodzianki, miłe zaskoczenia, eliminując Rumunkę Niculescu, oraz Feuerstein. Każde ze spotkań wygrała 2:1. Co jest sporym zaskoczeniem to fakt, że w turniejach przygotowujących do paryskich zawodów nie imponowała formą. Zazwyczaj odpadała w pierwszej rundzie. Czeszka Petra Kvitova jest jedną z faworytek do zwycięstwa w tym turnieju. Bez problemów uporała się z poprzednimi rywalkami. W jej ostatnim meczu na tym turnieju kibice polscy liczyli na to, że zagra może słabiej, gdyż przyszło jej się zmierzyć z Polką Urszulą Radwańską. Jednak nic bardziej mylnego. Kvitova zagrała rewelacyjne spotkanie, nie dała większych szans Uli. Czeszka atakowała każdą piłkę, znakomicie returnowała. A tak Czeszka powiedziała po meczu o Uli i o swojej grze: ,, Myślę, że Ula grała dobrze. Ma dobre ręce, świetnie czuje piłkę. Nie grała zbyt agresywnie, więc mogłam dyktować warunki. To był bardzo dobry mecz w moim wykonaniu, czuję się doskonale''. Czy drugi tak dobry, doskonały mecz w wykonaniu Czeszki może mieć miejsce. Z pewnością wszystko możliwe, jednak sądzę, że Rosjanka dziś powalczy-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Roland Garros

Spotkanie: Monaco - Raonic

Typ: Monaco

Kurs: 1,95

Bukmacher: Expekt

godz: 15:30

 

Mecz III rundy Rolanda Garrosa,nie mam pojęcia dlaczego to Kanadyjczyk jest faworytem tego spotkania.Juan to typowy 'ziemniak' choć nawet na twardych kortach w tym roku osiągał też dobre wyniki. Wedlug mnie szanse są 65-35 dla Argentynczyka. Panowie ze sobą jeszcze nie grali,dziś pierwszy pojedynek. W poprzednich rundach Raonic odprawiał w 3 setach Ramireza Hidalgo(bez formy) oraz Jesse Levine'a,który na ziemi potrafi grać tak jak i Tursunov. Monaco odprawil w 4 setach Ruffine'a oraz Rosola w 3 setach. Wyniki w tym roku na ziemi obaj Panowie mają całkiem przyzwoite Monaco wygral turniej w Houston, w Rzymie postraszył Djokovica urywając mu seta Raonic natomiast w Barcelonie osiągnął półfinał co było sporym zaskoczeniem gdyż po drodze pokonał między innymi Murraya czy Almagro, stopując się dopiero na Ferrerze. W Madrycie kapialny mecz z Federerem ale jednak przegrany w 3 setach,jednak tamta mączka jak pamiętamy to nie była typowa mączka(szybki clay),gdzie serwis robił się bardzo grożny i trudno było przełamać Raonica. Zdarzały się też Kanadyjczykowi wpadki podczas ziemnego touru, porażki w I rundach z Mayerem czy z.....Montanesem w Monte Carlo gdzie Monti w tym sezonie gra dramat. Według mnie buk żle oszacował kursy na ten mecz,dla mnie faworytem jest Monaco,zdecyduje spryt i większe doświadczenie na kortach ziemnych. Vamoooos!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: ATP Roland Garros- debel mężczyzn

Spotkanie: B. Becker/Ł. Kubot- S. Lipsky/R. Ram

Typ: B. Becker/Ł. Kubot

Kurs: 2,40

Bukmacher: Expekt

Data i godzina spotkanie: 02.06.2012/ 15:00

Analiza:

 

 

Dzisiaj około godziny 15 rozegrane zostanie spotkanie 2 rundy wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu, gdzie para B. Becker/Ł. Kubot podejmie debla S. Lipsky/R. Ram. Faworytem tego pojedynku są ci drudzy, jednak ja stawiam na debla z Polakiem w składzie. Obaj zawodnicy Becker i Kubot mają tego samego trenera. Obaj posiadają naprawdę dobry serwis i wydaje mi się, że w tym spotkaniu powalczą. W pierwszej rundzie gładko w dwóch setach pokonali debel gospodarzy Robert S./Charroin O.. Wprawdzie to ich pierwszy wspólny turniej jako para deblowa, jednak ich siłę widać w serwisie o czym wspominałem wcześniej, gdyż w pierwszej rundzie ani razu nie zostali przełamani przez swoich rywali, przełamując ich w każdym z setów po dwa razy. Ich dzisiejsi rywale to para, która występuje ze sobą już od pewnego czasu. W tym roku jednak z ich wynikiami nie jest za dobrze, o czym świadczy odpadanie w pierwszych rundach takich turnieji jak: Indian Wells, Sarasota, Barcelona. Po dwie rundy osiągnęli w Miami, Houston, Nicei i Belgradzie i odnotowali jedno zwycięstwo w Challengerze w Dallas, jednak bardzo słabo obsadzonym. W pierwszej rundzie uporali się z parą Fisher/Matosevic w dwóch setach. Jednak dzisiaj, wydaje mi się, że Amerykanie ulegną Polsko-Niemieckiemu deblowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis Rolland Garros 15-00, 2.06.2012

Granollers - Mathieu

typ; 2

2.16

Pinnacle

Analiza

Dziś w spotkaniu trzeciej rundy turnieju meskiego, Rollanda Garrosa, reprezentant gospodarzy Paul Henri Mathieu spotka sie z Hiszpanem, Marcelem Granollersem. Obaj panowie maja za soba dwa ciezkie spotkania w tym turnieju. Francuz ma za soba dwa spotkania pieciosetowe, z Bjhornem Phau i Johnem Isnerem. Ma prawo wiec sie czuc nieco podmeczony po 10 rozegranych setach, lecz w koncowce bardzo dlugiego spotkania z Isnerem kondycyjnie wygladal naprawde dobrze, odnowa biologiczna i z kondycja Francuza powinno byc dzis dobrze. Granollers natomiast rozegral o jeden set mniej w turnieju, w czterech partiach ogral Portugalczyka, Souse, nastepnie po pieciu setach ogral Tunezyjczyka Jaziri. Jeden set roznicy, Hiszpan wiec rowniez ma prawo czuc sie nieco zmeczony, a wiec kwestia kondycji odpada nam w tym spotkaniu raczej, chyba ze ktorys ewidentnie wyjdzie dzis na to spotkanie bez grama sil. W lepszej formie natomiast wydaje sie byc Francuz, ktory rozegral swietne spotkanie z Amerykaninem. Widac, ze po powrocie Mathieu czuje sie swietnie, tym bardziej na paryskich kortach, przed wlasna publicznoscia. Hiszpan jakos nigdy mnie nie przekonywal, jego tenis jest bardzo przewidywalny i sadze, ze dzis zakonczy on swoj udzial w tegorocznym French Open.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Roland Garros

Spotkanie: Del Potro - Berdych

Typ: Del Potro

Kurs: 1,85

Bukmacher: Unibet

godz: 15:05

 

 

Spotkanie IV rundy Rolanda Garrosa. Obaj Panowie są od jakiegoś już czasu w bardzo wysokiej formie o czym świadczą ich wyniki. Czech jakby jednak ostatnimi czasy obniżył swoje loty,dokładniej od turnieju w Rzymie gdzie przegrał z Nadalem. Póżniej przyszedł czas na drużynowy Puchar Świata gdzie również na mączce Czechy grał kolejno z Go Soeda(przegrany set), Carlos Berlocq,z którym również stracił seta i porażka z Serbem Janko Tipsarevicem w 2 setach. Tutaj na Rolandzie w poprzedniej rundzie był bliski pożegnania się z turniejem z reprezentantem RPA, Kevinem Andersonem,zaważyły niuanse a przed wszystkim zimna głowa Czecha i jego doświadczenie w tourze. Dziś na przeciwko Berdycha znajdzie się Argentyńczyk Del Potro, wszyscy mówią tu o jego kontuzji kolana,a jak widać z rundy na runde Del Potro rozkręca się.Sam w którymś z wywiadów Potro powiedział,bodajże przed pierwszą rundą, że jego kontuzja nie jest tak groźna jak wszyscy myślą i jak widać coś w tym jest. Panowie grali ze sobą w tym roku 2krotnie i raz wygrywał Del Potro w Rotterdamie pokonując gładko Czecha 6:3 6:1 by w Madrycie Czech na nawierzchni ziemnej pokonał po świetnym spotkaniu Del Potro 7-6 7-6,tyle,że jak pamiętamy ta mączka w Madrycie różniła się od zwykłego clayu,była zdecydowanie szybsza aniżeli ta na Rolandzie. Nie sugerowałbym się akurat tym wynikiem z Madrytu,bo większość tenisistów narzekało na tamtą nawierzchnie w tym i Del Potro. Nie będzie to zapewne spotkanie łatwe dla Argentyńczyka,ale wydaje mi się,że wyjdzie on zwycięsko z tej potyczki vamooos Potro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 03.06.2012r. 17.00

Spotkanie: Juan Martin Del Potro - Tomas Berdych

typ: Berdych

kurs: 2.15

bukmacher: Pinnacle Sports

 

Jeszcze jakiś czas temu mógłby to być dobry pojedynek. Obaj panowie są już jednak chyba nieco zmęczeni sezonem na mączce. Del Potro od dłuższego czasu grywa z bólem i urazami. Zresztą jemu często coś jest. Gdyby nie zdrowie, to pewnie osiągnąłby w tenisie więcej. Chociaż ma na to jeszcze przecież wiele czasu, bo to młody zawodnik. Berdych też obniżył swoje loty i pomimo, że może czuje się nieco lepiej niż Del Potro, to jednak już nie gra tego samego tenisa co w Monte Carlo czy Madrycie. Niemniej jednak jest on dzisiaj moim faworytem. Jego serwis jest stabilniejszy od Del Potro - obaj mają bardzo dobre podanie (!), ale Berdych lepiej z niego ostatnimi czasy korzystał. W defensywie i ofensywie warunki jeszcze bardziej zbliżone. Będzie to zapewne mecz walki, a wynik pozostanie otwarty do ostatniej piłki w meczu. Mimo wszystko odrobinę lepiej moim zdaniem prezentuje się Berdych (jest bardziej stabilny w grze!) i po takim kursie z chęcią na niego postawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Errani S./Vinci R. - Makarova E./Vesnina E. godz. 12:15

typ:2-0

kurs:2,15

Buk: Expekt

 

Ćwierćfinał debla kobiet na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Tradycyjnie stawiam na moją ulubioną w tym roku Włoską parę Errani/Vinci . Włoszki świetnie spisują się w tym roku i zajmują pierwsze miejsce w rankingu Race to the WTA Championships. Wygrywały turnieje ostatnie trzy turnieje w Barcelonie,Madrycie oraz Rzymie. Co ciekawe obie pary spotkały się w finałach na turnieju w Madrycie i Rzymie. W Madrycie Włoszki pokonały Rosjanki w trzech setach ,jednak u siebie ograły Rosjanki bez problemu 6-2,7-5. Podobnego rezultatu spodziewam się dzisiaj ,uważam że pojedynek zakończy się na dwóch setach. Sara i Roberta są tak rozpędzone,że ostatni raz przegrały mecz finałowy w Miami w 1 kwietnia. Czy ta passa się zakończy w Paryżu,myślę że nie . Na cegle Włoszki jeszcze nie przegrały a gdy dodamy do tego świetną grę singlową Sary Errani,która ograła ostatnio Annę Ivanovic,wydawało by się już przegranym meczu oraz wczoraj piękne zwycięstwo nad Swietłaną Kuzniecową 6-0,7-5.

To wydaję mi się,że nic nie stanie na przeszkodzie w pokonaniu równie silnego debla Rosyjskiego. W Paryżu oraz w Rzymie Errani i Vinci nie straciły seta,myślę że ta passa przedłuży się conajmniej o jeden mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis French Open

04.06.2012 13:40

Tsonga - Wawrinka

typ: 2

kurs: 7.00

buk: Sportingbet

 

Ten mecz zostanie dokończony dzisiaj przy stanie 4:2 dla Tsongi w piątym secie. Wydaje się więc, że zwycięzca jest już praktycznie znany, ale ja bym Szwajcara nie przekreślał.

Tsonga to dla mnie zawodnik nieobliczalny. Potrafi zagrać naprawdę fantastyczny mecz, lecz potrafi także zagrać katastrofalnie. Wawrinka już w tym meczu przegrywał 2:0, lecz zdołał wygrać kolejne dwa. Dobrą wiadomością może być dla niego fakt, że pierwszy będzie serwował Tsonga, a korty w Paryżu są dzisiaj dość wilgotne, więc serwis tutaj nie będzie odgrywał dużej roli. Wiemy, że ciężko się serwuje w gemie otwarcia i właśnie liczę na to, że Szwajcaria szybko odrobi stratę przełamania. Wawrinka po za tym potrafi nieźle returnować. Myślę, że po takim kursie warto tutaj za drobne postawić na Szwajcara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis French Open

04.06.2012 16:10

Mecz: Murray - Gasquet

typ: Gasquet

kurs: 2,38

buk: Sportingbet

 

Mecz IV rundy na który czeka chyba cała Francja,ich nadzieja na dobry wynik Richard Gasquet spotka się z Brytyjczykiem Andy Murrayem. Panowie już spotkali się tutaj kilka lat temu w 2010 roku gdzie górą bardzo nieznacznie był Szkot 3:2,ich bezpośredn bilans jest remisowy 3:3,a ostatni raz grali całkiem niedawno bo w Rzymie również na korcie ziemnym gdzie Gasquet bez większych problemów,głownie swoją regularnościa zwyciężył Murraya(6-7 6-3 6-2). Dziś spodziewam się również wyrówanengo pojedynku, Murray na ziemi nigdy nie błyszczał jednak w tym roku gra o niebo lepiej aniżeli choćby w roku ubiegłym. Wszystkich ciekawi zapewne sytuacja z plecami Murraya, choć jedyne objawy zauważyłem w meczu z Nieminenem,później Murray nie miał problemów ze swoim serwisem,tylko z kim on grał? Ito,Nieminen i Giraldo... więc żadna czołówka, Gasquet zaimponował mi swoją grą w meczu III rundy z Tommym Haasem,Niemcem powracającym po kontuzjach jednak z Niemcem powracającym w naprawdę niezłym stylu. Ostatnie 2 sety Gasquet wygrywał do 0. Szanse w tym pojedynku szacuję na 60-40 dla Francuza,własna publiczność, forma,ostatni pojedynek,wszystko przemawia mi tutaj za Francuzem. Także alllez Richard!! Po ćwierćfinał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis French Open

05.06.2012 16:00

Federer - Del Potro

typ: 2

kurs: 3.60

buk: Sportingbet

 

Kompletnie nie rozumiem takich kursów na to spotkanie. W moim odczuciu Federer wcale nie jest tak zdecydowanym faworytem jak widać to po kursach.

Juan Martin Del Potro długo leczył kontuzję, lecz w końcu powrócił na korty i jego gra wygląda bardzo dobrze. Zawodnik obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi, jak na swój wzrost dobrze poruszający się po korcie. Widać w Paryżu, że ewidentnie rozkręca się jego gra z meczu na mecz. W pierwszych dwóch rundach pokonał w 4 setach Montanesa i Vassellina. W następnych dwóch meczach pokazał naprawdę świetny tenis. Pokonał w 3 setach dobrze dysponowanego Cilicia, a w czwartej rundzie bez większych kłopotów, będącego w ostatnim czasie w świetnej formie Berdycha.

Federer, wiadomo ikona męskiego tenisa. Lata jednak lecą i forma już nie ta co kiedyś. W tym turnieju powiem szczerze nie zachwycił mnie swoją grą. Sporo niewymuszonych błędów, zwłaszcza ze strony backhendowej na pewno nie napawa optymizmem. Widać zresztą po wynikach, że to nie jest ta najwyższa forma, gdyż stracił seta z Ungurem, Mahutem i Goffinem.

Według mnie jutro będziemy świadkami bardzo fajnego meczu, lecz to Argentyńczyk awansuje do półfinału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, French Open 2012

Spotkanie: Tsonga- Djokovic g. 15:30

typ: over 3,5 sets

kurs: 1.83

bukmacher: Bet365

Na dzisiaj wybrałem spotkanie w Wielkim Szlemie pomiędzy Jo-Wilfried Tsonga a N. Djokovicem. Analiza będzie krótka ale mam nadzieje, że przekonująca. Serb tj, Djokovic w tym meczu stawiany w roli faworyta a jeśli chodzi o cały turniej wg bukmacherów jest tuż za Nadalem. Obserwując poprzednie mecze Djokovica w tej edycji RG, zauważyłem że nie bardzo leży mu ten turniej i ta nawierzchnia. Straszna męczarnia w poprzednim spotkaniu ze znacznie słabszym A. Seppi (2:3), oraz masa błedów w poprzednich spotkaniach potwierdza mnie w przekonaniu, że numer jeden nie jest w pelnej formie. Value w tym spotkaniu zauważyłem w typie na liczbe setów. Linia powyzej 3,5 w tym spotkaniu wg mnie jest bardzo prawdopodobna. Jak juz wspomniałem Djokovic nie jest w pełnej formie i nigdy nie był najlepszy na cegle, do tego Tsonga gra u siebie i napewno będzie mocno dopingowany z trybun. Skoro DJokovic wymęczył zwyiestwo 3:2 z dużo słabszym przeciwnikiem jak Seppi, to ugranie przez doświadczonego Tsonge na "własnych śmieciach" chociaż 1 seta jest prawie, że pewne. Stawiam na over 3,5 sets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis French Open

05.06.2012, 16:00

Mecz: R. Federer - J. M. Del Potro

Typ: Over 42 gemy

Kurs: 2.67

Buk: Pinnacle

 

Spodziewam się zaciętego pojedynku. Federer mimo tego, iż jak dotąd miał samych łatwych przeciwników to nie wygrywa tak łatwo. Trzy ostatnie mecze od drugiej rundy kończył 3:1 (vs Goffinem 42 gemy, vs Mahut 39 gemów, vs Ungur 39 gemów). Co prawda w żadnym z tych meczów nie przekroczył linii 42 gemów, ale Del Potro to rywal z półki co najmniej klasę wyższej.

 

Argentyńczyk też łatwej przeprawy do ćwierćfinału nie miał (vs Berdych 41 gemów, vs Cilic 29 gemów, vs Roger-Vasselin 46 gemów, vs Montanes 36 gemów).

 

Dzisiaj bardzo prawdopodobne, że zobaczymy co najmniej 4 sety, a możliwe iż doczekamy się pięciosetówki. Liczę na wyrównane spotkanie z tie-breakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 05.06.2012r. 14.00

Spotkanie: Samantha Stosur - Dominika Cibulkova

typ: 2-0

kurs: 2.62

bukmacher: William Hill

 

Przed nami ćwierćfinały kobiet w tegorocznym French Open. Moim zdaniem z perspektywy dotychczasowych spotkań na kortach imienia Rolanda Garrosa zdecydowanie lepiej prezentuje się Samantha Stosur. Szczerze powiedziawszy to Australijka ma wszystko, aby wygrać ten turniej. Mocny serwis, solidny forehand i backhand, dobrą grę taktyczną... dobrze odnajduje się przy siatce, przyzwoicie porusza się po korcie. Jeśli dzisiaj ogra Dominikę, to jest już w półfinale, w którym trafia na Errani/Kerber. Jedna ma dużo szczęścia i jest konsekwentna w przebijaniu, a druga to przyzwoita tenisistka, która jednak gra bardzo falami i z pewnością Stosur przy takiej drabince powinna znaleźć się w finale. Jak będzie zobaczymy. Moim zdaniem Dominika osiągnęła sukces dochodząc tak daleko. Miała łatwą drabinkę, nawet bardzo łatwą. Ogranie proszącej się o odstrzał Azarenki nie jest jakimś wielkim znowu wyczynem. Owszem to duży sukces dla Cibulkovej i nie mam prawa go deprecjonować. Jednak Victoria w tym turnieju nic nie grała. Na słabsze rywalki starczało (chociaż też były problemy), a gdy miała gorszy dzień i lepszą rywalkę po drugiej stronie to skończyło się porażką. Dzisiaj z kolej Stosur powinna zweryfikować możliwości Dominiki. Sądzę, że skończy się ten pojedynek dość szybko i stawiam na gładkie 2-0 dla Samanthy, która jest lepszą tenisistką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosur S. - Cibulkova D. godz. 14:00

typ: 2

kurs: 2,30

Buk: Sportingbet

 

W dniu dzisiejszym spotkają się w ćwierćfinale Słowaczka Cibulkova z Australijką Stosur. Nie znaczną faworytką bukmacherów jest Samantha,która znajduję się 10 pozycji wyżej w rankingu WTA.

Ja jednak obstawiałbym tutaj zwycięstwo ładniejszej tenisistki ze Słowacji,to jednak żaden argument ;) . Wydaję mi się,że Cibulkova miała trudniejszą drabinkę i radziła sobie doskonale ,odprawiła cztery przeciwniczki bez straty seta w tym samą nr 1 Wiktorię Azarenkę . W trzech pierwszych meczach Dominika traciła bardzo mało gemów :

01/06-12 R32 Cibulkova, Dominika vs. Martinez Sanchez, Maria Jose 2:0 62 61

30/05-12 R64 Cibulkova, Dominika vs. King, Vania 2:0 60 62

28/05-12 R128 Cibulkova, Dominika vs. Mladenovic, Kristina 2:0 62 61

Dopiero w starciu z w/w Białorusinką musiała wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i pokazać na co ją stać. Po gładkim wygraniu pierwszego seta, w którym straciła 2 gemy, w drugim przyszło jej walczyć w tie- breaku ,którego udało się wygrać.

Stosur na swojej drodze pokonała według mnie słabsze rywalki ,jednak też nie straciła seta w spotkaniach z : Baltacha,Falconi,Petrova,Stephens.

Obie na cegle w tym roku specjalnie nie błyszczały , Cibulkova osiągneła ćwierćfinał w Brukseli i Rzymie. Stosur natomiast ćwierćfinał w Rzymie oraz Stuttgracie.

Patrząc na warunki fizyczne ,przemawiają one za Australijką , która jest wyższa o 11 cm i cięższa o 15 kilo masy mięśniowej. Jednak uważa,że Słowaczka jest szybsza i bardziej wybiegana i tym nadrobi przewagę siły ,która jest po stronie Stosur. Na nawierzchni ceglanej Słowaczka ma dosyć dobry procent wygranych meczy 68%,w swojej karierze rozegrała na cegle 123 spotkania z czego wygrała 84.

Stosur ma 64 % skuteczności na cegle. Stawiam dzisiaj na młodszą tenisistkę ze Słowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 06.06.2012r. 14.00

Spotkanie: Petra Kvitova - Yaroslava Shvedova

typ: 2-0

kurs: 1.70

bukmacher: Bwin

 

Zaczyna się walka o półfinały w Roland Garros. Dla mnie takie kursy na Kvitovą to promocja. Petra w tym roku miewała wpadki. Nie wygrywała wszystkiego co się tylko dało. Niemniej jednak to zawodniczka z czołówki i potwierdza to na korcie. W tym turnieju Czeszka idzie jak burza. Trafił się jeden słabszy mecz, ale każdy ma do niego prawo na przestrzeni turnieju. Petra dobrze serwuje, znakomicie się porusza i czyta grę. Wydaje się, że żadna rywalka jej tutaj nie straszna. Ze Shevdovą sądzę, że sobie bardzo łatwo poradzi i zamelduje się w półfinale. A tam może trafić na Sharapovą, którą jest w stanie ograć. O ile w ogóle Maria się doczłapie do półfinału - wszystko w rękach Rosjanki, jeśli będzie miała dzień, to może zmieść z kortu Kanepi. Jeśli nie to mogą być męczarnie i żaden scenariusz wtedy mnie nie zdziwi - mecz huśtawka. Wróćmy jednak do Shvedovej. Ona w tym turnieju dużo już grała i z pewnością czuje zmęczenie - w samym singlu siedem spotkań, a do tego debel dzisiaj, w którym już odpadła. Moim zdaniem nawet w super formie, wypoczęta Shvedova miałaby duże problemy z Kvitovą. Biorąc pod uwagę jej potencjalne zmęczenie i aktualne możliwości, to stawiam na 2-0 dla Petry i liczę na jej szybkie zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 06.06.2012r. 15:35

Spotkanie: Ferrer - Murray

typ: Ferrer

kurs: 1.54

bukmacher: Unibet

 

 

Ćwierćfinał Rolanda Garrosa,koniec przygody Szkota we francuskiej imprezie,nie wyobrażam sobie by dziś mogłoby być inaczej aniżeli zwycięstwo Hiszpana Davida Ferrera. Nie będę tutaj pisał o problemach zdrowotnych Brytyjczyka,bo to co wyprawiał w meczu z Gasquetem było żenujące w jego wykonaniu,jak szło problemów żadnych nie było,jak nie bardzo Szkot co chwilę łapał się za plecy...aktorzyna jakich mało,Gasquet presji nie wytrzymał, grał ale myślał o 'problemach" Murraya i nie mogł w pełni skoncentrować się na grze. David nie pozwoli na to Brytyjczyki,zabiega Szkota aż ten będzie oddychał rękawami.Panowie grali ze sobą 9razy a bezpośredni ich bilans na ziemi to 3:0 dla Hiszpana.Ostatni ich mecz na tej nawierzchni dość dawno bo 2 lata temu,ale Ferrer w tym sezonie jest w równie wybornej jak nie lepszej formie w okresie mączki aniżeli kilka lat temu. Hiszpan w imprezie nie stracił póki co seta,'zjada' po kolei swoich rywali,ogromne wrażenie zrobił na mnie w meczu z Rosjaninem Miszą Youzhnym gdzie oddał 4 gemy w ciągu 3 setów,później mecz z kolegą z reprezentacji gdzie również Granollers nie miał nic do powiedzenia. Clay to królestwo Hiszpanów i tak będzie i dzisiaj,nie wyobrażam sobie by Ferrera mogło zabraknąć w półfinale Rolanda Garossa,koniec cyrku z udziałem Andy'ego....vamooos Ferrer!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal-Almagro (+2,5 ) 2 3,05 lub +8,5 gema 1,85

 

Alamgro w gazie, gra swoj najlepszy tenis, podobna forme mial w 2010r. Ma bardzo dobry serwis , fh niezle zamiata a z bh ladnie kontruje. W 2010 zagral z Nadalem na RG i bylo 67 67 46 dla Rafy. Typ ryzykowny bo wiadomo co gra Rafa ale mysle ze jest spora szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Kaia Kanepi vs Maria Sharapova

Typ: 1 set 1

Kurs: 3,50

Buk: Bwin

Data/godzina rozpoczęcia: 06-06-2012/14-00

Analiza:

Roland Garros wkracza w decydującą fazę. Na placu boju pozostało zaledwie osiem zawodniczek. Po odpadnięciu Azarenki jedną z głównych faworytek do zwycięstwa jest Rosjanka Maria Sharapova, jednak jak powszechnie wiadomo nie od dziś, iż kobiecy tenis jest nieobliczalny. Dziś na korcie Philippe Chatriea zagrają dwie wyżej wymienione zawodniczki. Liczę dziś na dobry występ Estonki. Po raz drugi w karierze ta zawodniczka znajduje się w ćwierćfinale paryskiego turnieju. Obecnie zajmuje dopiero 23 miejsce w rankingu WTA, jednak uważam, że kwestią kilku tygodni jest jej awans o kilka pozycji. Za jej największy dotychczasowy sukces można uznać wygraną z Woźniacki. W pozostałych meczach spotykała się z mało wymagającymi rywalkami. Ostatnio grała z Arantxą Rus. Z pewnością większość spodziewała się łatwego i przyjemnego zwycięstwa. Tak też było na początku. W pierwszym secie rywalka Kanepi ugrała zaledwie jednego gema. Jednak w kolejnym chwila nieuwagi spowodowała, że rywalka odskoczyła na 4-1. Pomimo wyrównania na po 4 ostatecznie zawodniczka z Holandii wygrała. Trzeci set to absolutna dominacja Kanepi. Rus nie ugrała ani jednego gema. Pierwszy serwis nie był mocną stroną w tym spotkania Estonki, ale myślę, że uda jej się wyeliminować tą słabą skuteczność serwowania. Maria Sharapova po szybkich dotychczasowych wygranych w 1/8 finału męczyła się z Klarą Zakopolovą. Zagrała bardzo słabo w tamtym spotkaniu. Popełniła 12 podwójnych błędów serwisowych przez co oddała rywalce bez gry trzy gemy. Mecz trwał ponad trzy godziny więc z pewnością jest również spore zmęczenie w nogach Rosjanki. Utrzymanie własnego podania było zmorą tamtego dnia zarówno jednej jak i drugiej zawodniczki. Świadczy o tym chociażby fakt, że na 12 rozegranych gemów w drugim secie nie wliczając tie-breaka miało miejsce 10 przełamań. Obie zawodniczki jeszcze ani razu ze sobą nie grały. Sądzę jednak, że wszystko jest możliwe, a wygranie pierwszego seta przez Kanepi jest w jej zasięgu-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrer - Murray (1) 1.5

 

Na mączce Ferrer to nr 4 na świecie. Jak już przegrywa to tylko z absolutną czołówką. Murray wg mnie do niej jeszcze nie należy. Owszem poprawił znacznie grę na tej nawierzchni, ale jakoś nie widzę dla niego szans w tym meczu. Murray drabinkę do tej pory miał dość łatwą, a nie obyło się bez problemów z Nieminenem. Ferrer doskonała forma od co najmniej miesiąca. David wybiega te zwycięstwo. Dokładny wynik 3-1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA - Roland Garros

Data i godzina: 7.06.12, 14:00

Spotkanie: S. Stosur (-1,5 seta) - S. Errani

Typ: 1

Kurs: 2.15

Bukmacher: Expekt

Analiza:

 

Stosur idzie jak burza przez tegoroczny Roland Garros. Jak dotąd pewnie wygrywa swoje mecze i nie straciła żadnego seta. Co więcej nie rozegrała ani jednego tie-breakera (tylko raz 7-5 w czwartej rundzie, reszta setów 6-x). O ile zakwalifikowanie się Australijki do półfinału nie jest dużym zaskoczeniem to Errani w 1/2 finału to wielka niespodzianka.

 

Aspekt przemawiający za Stosur to na pewno serwis, zdecydowanie mocniejszy od Włoszki. Przekłada się to też na lepsze statystyki wygranych punktów po własnym serwisie. Australijka w tym turnieju przegrała swój gem serwisowy zaledwie 6 razy. Dzisiaj będzie ją bardzo trudno przełamać. Dla porównania Errani była przełamywana już 21 razy jak do tej pory.

 

Historia spotkań h2h tych dwóch zawodniczek również zdecydowanie na korzyść Stosur. Wszystkie pięć spotkań wygrała Australijka, przy czym oddała tylko jeden set Włoszce.

 

Eksperci stawiają na Stosur, buki również. Errani już i tak zaszła daleko i czas aby bajka się skończyła. Spodziewam się dzisiaj w miarę szybkiego zwycięstwa Australijki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...