Skocz do zawartości

Roland Garros


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ROLAND GARROS

 

E78EC4EFAFFD47FC8FC0007697A0C3D7.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Paryż, Francja

Uczestników w turnieju mężczyzn: S-128 D-64

Uczestników w turnieju kobiet: S-128 D-64

Nawierzchnia: Clay

Całkowita pula nagród: €18,718,000

Strona oficjalna: http://rolandgarros.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: WTA - SINGIEL: Roland Garros (Francja) - Kwalifikacje, ziemna; g.13.00

Spotkanie: Elena Bogdan - Alla Kudryavtseva

Typ: Elena Bogdan

Kurs: 2.50

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

Alla Kudryavtseva nigdy wybitną tenisistką jeśli chodzi o grę na cegle nie była, nawet w sezonach gdy 2007-2010 gdy kończyła sezon w pierwszej setce rankingu WTA zdarzała jej się odpadać już w pierwszej rundzie French Open. Najlepszy jej wynik to trzecia runda tego turnieju co obecnie wydaje się niemożliwe do osiągnięcia przez Rosjankę.

Alla obecnie obniżyła loty niż we wspomnianych wcześniej sezonach. W tym na cegle grała już sześciu turniejach gdzie w czterech przypadkach kończył swój udział na pierwszym meczu a w dwóch pozostałych na drugim. Jej statystyki na cegle nie powalają na kolana, jej skuteczność to 45.1 % zwycięstw i według mnie w pojedynku z Rumunką Eleną Bogdan, będzie miała duże kłopoty by osiągnąć dobry wynik, ja nawet uważam, że będzie to kolejna porażka Rosjanki w tym sezonie na cegle.

Rumunka bowiem ma niezłe statystyki jeśli chodzi o cegłę 60 % zwycięstw a w tym roku jej statystyki to 3 zwycięstwa i 6 porażek. Owszem nie powalają one ale była już w ćwierćfinale w Tunis, a poprzednie sezony w jej wykonaniu wyglądały na cegle bardzo przyzwoicie. Liczę, że dzisiaj to właśnie Rumunka wykorzysta słabszą grę Alli na cegle i awansuje do kolejnej rundy kwalifikacyjnej Roland Garros.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Juan Martin Del Potro vs Simone Bolleli

Typ: 2

Kurs: 6,50

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 23-05-2012/13-30

Analiza:

Walka trwa na paryskich kortach w kwalifikacjach o udział w turnieju głównym wśród mężczyzn i kobiet, a tymczasem niektórzy zawodnicy biorą udział w tak zwanym turnieju pokazowym w Paryżu. Jest to EXHIBITION. Grają tam chociażby Llodra z Dolgopolovem, jak również Anderson. Przechodząc jednak do ,,mojego'' meczu uważam, że możemy być świadkami małej niespodzianki. Czołowi zawodnicy z różnym stopniem zaangażowania podchodzą do takich starć. Argentyński zawodnik dobrze radzi sobie na nawierzchni ceglastej. Kilkanaście dni temu dotarł do finału turnieju w Estoril, gdzie wygrał z Gasquetem. Później był półfinał turnieju w Madrycie, gdzie odpadł z Berdychem. W kolejnym już jednak starcie Del Potro odpadł dość wcześnie przegrywając z Tsongą w Rzymie. Argentyńczyk posiada bardzo dobre warunki fizyczne. Jego rywal Bolelli wciąż próbuje dostać się do pierwszej setki rankingu najlepszych jednak jeszcze trochę jemu brakuje. Ostatnio miał dość sporą przerwę w grze, blisko dwutygodniową. W Rzymie dotarł do półfinału, co było miłym zaskoczeniem. Włoski tenisista nie triumfował ani razu w żadnym turnieju, ale takie mecze pokazowe jak ten są możliwością dla niego zdobycia doświadczenia, jak również rywalizowania z najlepszymi zwłaszcza, że dwukrotnie na trzy rozegrane spotkanie wygrywał z Argentyńczykiem. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to może i dawno, ale sądzę, że dziś wszystko jest możliwe-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 24.05.2012r. 17.00

Spotkanie: Maria-Elena Camerin - Veronica Cepede Royg

Typ: 2-0

Kurs: 2.62

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Po takim kursie na Camerin po prostu muszę spróbować. Maria-Elena nigdy nie była super tenisistką, aczkolwiek grała dobry tenis i odnosiła mniejsze sukcesy, a i kilka znakomitych występów się trafiało. Generalnie rzecz biorąc jest to bardzo doświadczona zawodniczka. Na clayu radzi sobie bardzo dobrze. W ostatnim czasie co prawda nie wygrała z żadną wybitną tenisistką, niemniej jednak ja w tym meczu widzę ją w roli poważnej faworytki. Veronica to jeszcze młoda rakieta z Paragwaju. W pierwszym meczu bardzo się namęczyła z anonimową Kustovą. Paragwajka odnosi sukcesy głównie w challangerach i ITFach. Swoją drogą to pierwsze jej eliminacje do turnieju wielkoszlemowego. W przyszłości Veronica być może będzie dobrą tenisistką, odnoszącą sukcesy - zwłaszcza na clayu - ale póki co jest jeszcze na to prawdopodobnie zbyt wcześnie. Camerin jest moim zdaniem zbyt doświadczoną i zbyt dobrą póki co tenisistką, aby odpaść w eliminacjach. Liczę na szybkie 2-0 dla Włoszki. Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - WTA - SINGIEL: Roland Garros (Francja) - Kwalifikacje g.13.30

Spotkanie: Misaki Doi - Dinah Pfizenmaier

Typ: Dinah Pfizenmaier

Kurs: 2.37

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Wczoraj obie zawodniczki rozegrały 3 setowe pojedynki pierwszej rundy kwalifikacyjnej i o ile Dinaha Pfizenmaier po pierwszym słabszym secie z Kristyną Pliskovą potrafiła się odbudować i dwa kolejne sety wygrać dość pewnie (26 62 61) o tyle Misaki Doi miała spore problemy z Oksaną Kalashnikovą wygrała pierwszego seta 63 a następie przegrała drugiego 36 i przegrywała 2-4 w trzecim i chyba tylko dlatego, że rywalka nie potrafiła tego wykorzystać zawdzięcza swój awans.

Reprezentantka Japonii potwierdziła wczoraj to czego się spodziewałem a mianowicie, że kort ziemny nie jest jej ulubioną nawierzchnią. Owszem była w półfinale w Jackson w tym roku ale to raczej wyjątek od reguły. Jej skuteczność zwycięstw na cegle to 50%. Dla porównania Niemka 68.42 % zwycięstw na tej nawierzchni.

Według mnie faworytką spotkania jest Niemka, Japonce wczoraj w pewnych momentach pomagała Gruzinka (8 Double Faults przy żadnym DF Japonki) dziś zmierzy się z rywalką według mnie mocniejszą i lepiej prezentującą się na cegle niż Oksana Kalashnikova, choć pamiętajmy, że Gruzinka była naprawdę bliska wyeliminowania Japonki już wczoraj. Mam nadzieje, że Niemka będzie bardziej skuteczna i Misaki Doi zakończy dziś swój udział z paryskim Roland Garros.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Laura Thorpe vs Laura Robson

Typ: 1

Kurs: 3,55

Buk: Unibet

Data/godzina rozpoczęcia: 24-05-2012/18-00

Analiza:

Spotkanie drugiej rundy kwalifikacji do wielkoszlemowego Roland Garros. Z pewnością mało komu mówią te nazwiska. Thorpe to francuska zawodniczka, 25-letnia, jak na razie dotychczas w karierze ma 2 zwycięstwa na koncie. Występ w kwalifikacjach zapewniła jej ,,dzika'' karta od organizatorów. We wczorajszym spotkaniu pokonało Argentynkę Molinero 2-0. Pierwszy set był wyrównany, drugi natomiast toczył się pod dyktando Francuzki, i przegrała w nim zaledwie dwa gemy. Thorpe zazwyczaj gra w tych turniejach niższej rangi, często ma problem z przebrnięciem do turnieju głównego. Laura Robson w tych kwalifikacjach rozstawiona jest z numerem piętnaście. Jest to młoda brytyjska zawodniczka, która w styczniu skończyła dopiero 18 lat. Wczoraj pokonała trochę niespodziewanie Cabezę. Największym sukcesem Robson jest wygrana w juniorskim Wimbledonie, gdyż wówczas miała 14 lat. Ciężko cokolwiek więcej napisać o grze tych zawodniczek. Patrząc z innego punktu widzenia to Robson jest wyżej w rankingu, jednak ranking dziś akurat nie gra. Thorpe to zawodniczka gospodarzy, z pewnością będzie chciała zanotować sukces w postaci awansu do turnieju głównego. Faktem, o tym świadczącym są kursy, gdzie spadły z 3,40 na 2,50, a co za tym idzie coś jest na rzeczy-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Zhang S. - Malek T.

Typ: 2

Kurs: 1.97

Buk: Unibet

Data/godzina rozpoczęcia: 25-05-2012/12-00

Analiza:

Spotkanie trzeciej rundy kwalifikacji do Roland Garros. Kto dziś wygra ten awansuje do turnieju głównego. Malek to bardzo dobra zawodniczka niemiecka kiedyś była nawet w TOP 100 światowego rankingu teraz ma nieco słabszy okres w swojej karierze, ale widać że bardzo się stara powrócić do bardzo wysokiej formy, świadczą o tym wyniki w ITF-ach gdzie dochodzi do finałów. Malek lubi bardzo nawierzchnie ziemną to właśnie na tej nawierzchni posiada najlepszy bilans. Zhang jest to chińska zawodniczka która podobnie jak jej dzisiejsza rywalka zajmuje odległe miejsce w rankingu WTA. Zhang zbytnio nie przepada za kortami ziemnymi, rozegrała na nich bardzo mało spotkani, i napewno nie jest tak obyta z mączką jak Malek. Spotkanie powinno być bardzo wyrównane, ale niemiecka zawodniczka powinna je wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Julien Benneteau vs David Nalbandian

Typ: 1

Kurs: 3,00

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 25-05-2012/15-00

Analiza:

Turniej pokazowy na paryskich kortach. Kilku czołowych graczy bierze w nim udział. W jednym z ciekawszych spotkań zagrają ze sobą wyżej wymienieni zawodnicy. Faworytem jest Argentyńczyk, ale czy dziś wygra? Nalbandian ostatnio dość często szybko odpada. Obecnie jest 40 rakietą na świecie. W poniedziałek gra pierwsze spotkanie w Wielkim Szlemie z Ungurem. Nie można zapominać o tym, że ostatnio na swej drodze spotykał wymagających zawodników. Dla Davida lata świetności przypadły kilka lat temu. Obecnie poszukuje formy sprzed kilku lat. Dwukrotnie był w półfinale RG. Francuski zawodnik miał sporą przerwę w grze spowodowaną kontuzją. Nie grał ponad miesiąc, jednak francuscy kibice liczą na to, że jako zawodnik gospodarzy pokaże na co go stać, zwłaszcza, że kontuzja wyeliminowała Monfilsa. Francuz to zawodnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Obaj zawodnicy grali ze sobą dwukrotnie. W tych spotkaniach prowadzi Nalbandian 2-0, jednak uważam, że Francuz dziś poprawi ten bilans, zwłaszcza, że w takich turniejach pokazowych nie każdy się przykłada-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 27.05.2012r. 11.00

Spotkanie: Maria-Jose Martinez Sanchez - Eva Birnerova

Typ: 2-0

Kurs: 2.15

Bukmacher: Unibet

Analiza:

Przed nami pierwsza runda tegorocznego Roland Garros. Ciekawie z punktu widzenia typerów wygląda ten pojedynek. Maria-Jose nie prezentuje ostatnio jakiejś super formy i jej wyniki są dość kiepskie. Serwis funkcjonuje jednak dobrze, gra z głębi kortu również. Zbyt wiele jednak w jej grze nieprzygotowanych ataków na siatkę. Wiadomo, że to dobra deblistka, ale zbyt szybko chce kończyć wymiany. Atakuje siatkę i na słabsze rywalki, które się wystraszą to starcza. W Rzymie nie wystarczyło na doświadczoną Arvidsson i wiemy jak się to skończyło - szybką porażką Hiszpanki. Miejsce nr 47 na świecie bądź co bądź jednak do czegoś zobowiązuje. Liczę na dobry mecz Martinez Sanchez i gładkie 2-0. Eva Birnerova to tenisistka bowiem o klasę gorsza. Szczęśliwie awansowała do turnieju głównego. W sumie to spodziewałem się, że wyeliminuje naszą Sandrę Zaniewską. Polce po prostu zabrakło głowy do awansu w decydującym meczu eliminacji. W tym roku pokazała się już wiele razy z dobrej strony, ale wiedziałem, że nie sprosta wyzwaniu i pewnie odpadnie - chociaż cichą nadzieję miałem. Birnerova jest w słabej dyspozycji i męcząca się sama z sobą Martinez Sanchez mimo wszystko powinna sobie łatwo poradzić z Evą. Stracony set przez Hiszpankę będzie dla mnie niespodzianką, a ewentualna porażka sporą sensacją. Maria-Jose potrafi grać przecież naprawdę dobry tenis. Po prostu potrzeba więcej spokoju w jej grze. Gdyby opanowała emocje na korcie mogłaby zajść w Paryżu naprawdę daleko. Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP, Paris g.13.00

Spotkanie: Pablo Andujar - Victor Hanescu

Typ: Victor Hanescu

Kurs: 3.22

Bukmacher: pinnaclesports.com

Analiza:

 

Mecz zawodników którzy w ostatnich turniejach poprzedzających French Open nie imponowali formą. Pablo Andujar przegrał i w Madrycie i w Rzymie już w pierwszej rundzie (z Alexandrem Dolgopolovem i Guillermo Garcia-Lopezem), Victor Hanescu natomiast w Madrycie odpadł w pierwszej rundzie natomiast w Rzymie i Nicei nie przebrnął nawet kwalifikacji.

Faworytem bukmacherów (i to wyraźnym) jest mimo wszystko reprezentant Hiszpanii Pablo Andujar ja jednak będę doszukiwał się w tym spotkaniu mimo wszystko niespodzianki i zwycięstwa Rumuna Victora Hanescu.

Obaj mieli okazję grać ze sobą dwa razy (oba spotkania na cegle). Pierwszy raz w Kitzbuhel w 2008 roku i wtedy górą był Hanescu wygrywając 6-3, 4-6, 7-6(4), drugi mecz miał miejsce nie tak dawno bo w Buenos Aires w lutym tego roku i znów lepszy okazał się Hanescu wygrywając 6-3, 1-6, 7-6(2).

Warto też zwrócić uwagę na to, że Hanescu to zawodnik głównie grający na cegle w tym sezonie rozegrał raptem 5 meczów na innej nawierzchni. Ponadto z tego co pamiętam Hanescu nieźle wychodziły spotkania w Paryżu (bodaj raz ten zawodnik zakończył przygodę z Roland Garros na pierwszej rundzie).

Mimo, że Hanescu nie jest faworytem to jednak liczę na jego spore doświadczenie oraz to, że wie jak wygrywać z Pablo Andujarem, którego przypomnę pokonał w swojej karierze już dwa razy. Kurs na Rumuna jest kuszący więc i tym samym warty zagrania za jakąś mniejszą stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andujar - Hanescu (1) 1.38

 

Ja z kolei uważam, że Andujar ma zdecydowanie więcej do zaoferowania na mączce. Porażki z Dolgopolovem i GGL to żadna hańba, a warto podkreślić, że we wcześniejszych turniejach prezentował się całkiem przyzwoicie. Hanescu od długiego już czasu jedzie na nazwisku - jak dostanie kogoś słabszego to przejdzie w turnieju rundę czy dwie. Gdy na horyzoncie pojawia się ktoś lepszy następuje szybki zjazd do bazy.

 

Berrer - Melzer (2) 1.28

 

Melzer ostatnio gra nierówno, niemniej na Rolandzie notował w poprzednich latach bardzo dobre wyniki. Berrer to raczej gracz na nawierzchnie szybkie, głównie halowe. Póki serwis będzie funkcjonował mecz będzie wyrównany, ale z czasem powinna zarysować się przewaga Austriaka.

 

Lara Arruabarrena-Vecino - Ana Ivanovic (over 17,5) 1.95

 

Hiszpanka specjalista od kortów ziemnych, przeszła kwalifikacje. Ivanovic gra całkiej fajnie ostatnio, ale nadal jest bardzo nierówna. Solidne przebijanie Hiszpanki powinno wystarczyć na ugranie 6 gemów.

 

Nicolas Mahut - Andy Roddick (2) 1.72

 

Na trawie byłoby fajne spotkanie. Ale na mączce obaj zatracają swoje atuty. Roddick pod względem umiejętności czysto tenisowych jest zdecydowanie lepszy i dlatego na niego stawiam. Problemem jest jednak to, że niedawno powrócił po dłuższej przerwie i jego dyspozycja stanowi duży znak zapytania. Po takim kursie myślę, że jednak warto podjąć te ryzyko.

 

Tsonga - Kuznetsov (3-0) 1.53

 

Tsonga grając na jakieś 70% możliwości będzie kontrolował mecz i w odpowiednich momentach dokładał pozostałe 30%. Często tak gra w pierwszych rundach na szlemie, a na takiego przeciwnika jak Kuznetsov powinno bez problemu wystarczyć.

 

Errani - Dellacqua (2-0) 1.22

 

Włoszka bardzo dobrze gra ostatnio i takie rywalki jak dzisiejsza rozbija w pył tracąc zwykle raptem parę gemów. Australijka i mączka to kiepskie połączenie. O dzielącej ich klasie nie wspominając.

 

Poszło też Cilic 3-0 i Stosur 2-0, ale oni już grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP, Paris g.15.00

Spotkanie: Krajinovic - Devilder

Typ: Devilder

Kurs: 2.31

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Spotkanie pierwszej rundy French Open. Wybrałem mecz pomiędzy Krajinovicem a Devilder. Obydwaj panowie musieli przebijać się przez kwalifikacje do tego turnieju. Serb miał nieco trudniejszych rywali z którymi stracił w trzech meczach tylko 2 sety. Francuz bez problemu przeszedł trzy rundy kwalifikacji, wygrywając wszystkie mecze po 2:0. Devilder w tym roku ma bilans na mączce 23:8 i jest to jego ulubiona nawierzchnia, zaś jego rywal ma bilans 10:3 i wcale aż tak dużo meczy nie rozegrał na clayu w swojej karierze. Myślę, że w tym meczu jednak góra będzie Devilder który wykorzysta swoje doświadczenie oraz to, że gra przed własną publicznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Williams V. (Usa)-Ormaechea P. (Arg)

 

 

 

Typ: Williams wygra 2:0

Kurs:1.30

 

 

 

W ramach pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Gross, Wenus Williams ze Stanów Zjednoczonych zmierzy się z Argentynką Ormaechea. Oczywiście to spotkanie ma jedną zdecydowaną faworytkę, która jak by przegrała w pierwszej rundzie sprawiła by jedną z największych sensacji. Oczywiście mam namyśli wracającą po kontuzji Williams, która powoli gra coraz to lepiej dzięki czemu wspina się w rankingu jak na razie jest na 52 miejscu ale jestem przekonany, że będzie dużo wyżej ponieważ jest to świetna tenisistka. Argentynka natomiast jest klasyfikowana na odległej 122 pozycji i sam udział w tak dużym turnieju jest już dla niej sukcesem. Ponieważ jestem przekonany, że Amerykana nie będzie miała żadnych problemów z wygraniem tego pojedynku postanowiłem wytypować, że na zwycięstwo starczą jej dwa sety.

_________________

www.InjuryTable.com

Odwiedź zanim wytypujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 28.05.2012r. 13.00

Spotkanie: Na Li (-5.5 gemów) - Sorana Cirstea

Typ: Cirstea

Kurs: 2.20

Bukmacher: Pinnacle Sports

Analiza:

Kolejny dzień pierwszej rundy turnieju kobiet podczas tegorocznego Roland Garros. Wyraźną faworytką dla bukmacherów jest Chinka. Moim zdaniem Na Li prezentuje się co najwyżej przeciętnie. Nie jest już tą zawodniczką, która przed rokiem triumfowała tutaj. Z taką dyspozycją nie powtórzy sukcesu i mam nadzieje, że zaliczy szybki out. Nie mogłem patrzeć jak kaleczyła do spółki z Marią Sharapovą finał w Rzymie. Szkoda, że wówczas Serena się wycofała, bo dałaby obu tym tenisistkom niezłą lekcję. Chinka na szybszych nawierzchniach ma więcej atutów, ale tutaj na wolnej mączce, podobnie jak w Rzymie nie może wykorzystać w pełni swoich umiejętności. Co ciekawe przed rokiem spotkała się tutaj w trzeciej rundzie Rolanda z Cirsteą i skończyło się na korzyść Chinki 6-2 6-2. Skoro będąca wtedy w dużo gorszej dyspozycji Rumunka ugrała 4 gemy z o wiele lepiej dysponowaną wtedy Chinką, to sądzę, że jest w stanie nazbierać teraz te siedem gemów. Ostatnio w Rzymie Na Li straciła nawet 6 gemów z Benesovą, która jest w dużo gorszej formie niż urodziwa Sorana. Cirstea bardzo ładnie grała w stolicy Włoch i mam nadzieje, że formę utrzymała. Liczę na jej dobry mecz i bardzo jej kibicuję. Mam nadzieje, że odprawi Li, a nawet jeśli nie to, że napsuje jej dużo krwi. Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cornet A. (Fra) -Zheng J. (Chn) godz. 13:00

typ:1

kurs: 1,46

Buk: Betsson

 

Dzisiaj na godzinę 13 planowane jest spotkanie Alize Cornet reprezentującą gospodarzy z Chinką Zheng. Francuska obecnie 66 w rankingu WTA rozgerała przed French Open trzy turnieje na cegle. Najpierw zagrała w Stuttgracie gdzie odpadła w drugiej rundzie z Marią Sharapovą poddając spotkanie przy stanie 3-6,0-1 w drugim secie. W pierwszej rundzie pokonała Chakvetadze 2-0.

Kolejny turniej na cegle odbył się w Pradze,tam również Cornet dotarła do półfinału ulegając Safarovej 1-2. Następnie udała się do Strasburga gdzie dotarła do finału przegrywając go z Schiavone

0-2. Widać,że Francuska dobrze czuję się na tego typu kortach,czego nie można powiedzieć o jej rywalce. Chinka wystąpiła w czterech turniejach na cegle i żadnego nie może zaliczyć do udanych,odniosła tylko jedno zwycięstwo w Estroil pokonując Makarova. W drugiej rundzie gładko przegrała z Voskoboeva, Galina 0:2 46 16. Kolejne trzy turnieje to już katastrofa , najpierw w Madrycie porażka z Kirilenko, Maria 0:2 26 57,nastepnie przegrana z Medina Garrigues, Anabel 0:2 26 16 w Rzymie oraz na ostatnim turnieju w Brukseli nie sprostała Rus, Arantxa przegrywając 1:2 57 63 46.

Biorąc pod uwagę to,że Alize jest zawodniczką gospodarzy ,może liczyć na większe wsparcie kibiców,na pewno będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony i wydaję się,ze forma tej zawodniczki jest w tym momencie o wiele lepsza. Wydaję mi się ,że nie będzie niespodzianki w tym spotkaniu. Można również pokusić się o 2-0 dla Francuzki.

 

 

Hsieh S-W. (Tpe) - Pennetta F. (Ita) godz. 14:00

typ:1

kurs: 3,77

BUk: Pinnacle

 

Tutaj myślę,że może być niespodzianka Włoszka dobrze zaczęła turniej w Rzymie jednak kontuzja nadgarstka prawej ręki nie pozwoliła jej skutecznie walczyć z Sereną Williams i przy stanie 0-4 poddała mecz. Nie wiadomo czy Flavia wróciła już w pełni do zdrowia i myślę,że zawodniczka z Tajwanu,która oddaję bardzo dużo serca w każdym meczu ,może sprawić niespodzinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Roland Garros, ATP

Spotkanie: Bernard Tomic - Andreas Haider-Maurer

Typ: Andreas Haider-Maurer

Kurs: 4,46

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Na pierwszy rzut oka faworytem w tym meczu jest 19-latek z Australii Bernard Tomic rozstawiony z numerem 25 w tegorocznym French Open. Mój typ to jednak Andreas Haider-Maurer, Austriak, który do turnieju głównego Roland Garros dostał się przez kwalifikacje.

W tych, że kwalifikacjach Austriak zaprezentował się bardzo dobrze, nie przegrywając nawet seta w trzech kolejnych spotkaniach a za rywali miał takich zawodników jak Agustin Velotti, Maxime Teixeira i Pedro Sousa.

Jak już wspomniałem faworytem w tym meczu jest Tomic ale należy pamiętać, że jest to zawodnik, który raczej nie przepada za grą na kortach ziemnych o czym mówią jego statystyki 42.5 % zwycięstw na tej nawierzchni. W tym sezonie rozegrał 12 meczów na mączce (wygrał 6, przegrał tyle samo) i trzeba powiedzieć, że nie zachwycił. Najlepszy jego wynik w tym roku to ćwierćfinał w Monachium gdzie jednak przegrał i to wyraźnie z Feliciano Lopezem. Warto też napisać, że do tej pory Tomic grał w Roland Garros dwa razy i dwa razy przegrał nie wygrywając nawet seta! Zresztą również w juniorskich French Open nigdy mu się nie wiodło najlepiej co pokazuje, że nie jest to zawodnik najlepiej czujący się na mączce.

Jego dzisiejszy rywal to Andreas Haider-Maurer, który dla porównania ma 61.65 % zwycięstw na cegle. W tym sezonie wygrał 5 meczów (w tym 3 kwalifikacyjne do Roland Garros) oraz 3 mecze przegrał. Co prawda Austriak jest to zawodnik bardzo podatny na kontuzje ale jeżeli przetrwał trzy rundy kwalifikacyjne do Roland Garros to liczę, że również dziś będzie w stu procentach sprawy do rywalizacji z Tomiciem. Mój typ to zwycięstwo Andreasa Haider-Maurera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 29.05.2012r. 11.00

Spotkanie: Pauline Parmentier - Urszula Radwańska

Typ: 2-0

Kurs: 2.35

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza:

Dla mnie wyraźną faworytką tego spotkania jest Pauline Parmentier. W ostatnim czasie prezentuje ona dużo wyższą dyspozycję niż Ula Radwańska. Parmentier lubi grać na clayu, a w szlemach zawsze sobie dobrze radzi. Przed rokiem we French Open wygrała z Ksenią Pervak po zaciętym boju w dwóch setach. Na Wimbledonie i US Open też w ubiegłym roku gładko przechodziła pierwsze rundy. Nieco więcej problemów podczas szlema w Australii miała w tym roku, ale również sprostała wyzwaniu. Tutaj wspierać ją będą mocno kibice, a sam mecz zaplanowano na kort nr 1. Moim zdaniem Urszula nie sprosta temu pojedynkowi i pożegna się z zawodami już w pierwszej rundzie. Większe wrażenie robiła na mnie gra Pauline w Strasburgu niż szczęśliwe zwycięstwa Uli w Brukseli. W h2h jest 2-1 dla Francuzki i sądzę, że ta statystyka się jeszcze powiększy na korzyść trójkolorowej. Co ciekawe grały one dotychczas tylko na hardzie, który teoretycznie bardziej odpowiadał Polce jak Parmentier. Sądzę, że ten pojedynek powinien się skończyć szybko i na korzyść tenisistki gospodarzy. Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo krótko o 4 "underdogach".

 

Wickmayer Y. - Pironkova T. typ 2 - 2,90

 

I jedna i druga bez formy. I jedna i druga słabo czuje się na mączce. Zdecyduje dyspozycja dnia. Dla mnie 50 na 50.

 

Begu I.C. - Rezai A. typ 2 - 2,90

 

Zasadniczo jak wyżej. Rezai to swojego czasu chyba najszybsza ręka w turze. Do tego gra u siebie. Begu nigdy wielką tenisistką nie była i nie będzie.

 

 

Dimitrov G. - Young D. typ 2 - 4,20

 

Dimitrov miał być gwiazdą, ale coś idzie nie tak. Presja gry w GS zrobi swoje. Young ma potężny serwis, niby to mączka i to nie znaczy tak wiele jak na betonie, ale i tak uważam, że Donald to wygra.

 

Youzhny M. - Blake J. typ 2 - 8,50

 

Kiedyś byłyby to wielki pojedynek. Popatrzę pewnie z sentymentu do jednego i drugiego. Blake jest cieniem siebie sprzed kilku lat, Michał to samo. Blake potrafi się zmobilizować na takie mecze, Jużny zawsze potrafił niemiło zaskoczyć. Kurs smakowity. Ja spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Young ma potężny serwis," - prosze cie %-) normalny serwis bez szalu ale typu nie neguje Young stylem gry pasuje na maczke - tylko formy brak.

 

Buki dzis ogolnie znow nie zachwycily. Kursy zenada. Wiec trzeba grac jakies overy gemowe, handipacy gemowe, i szukac niespodzianek. Czyli nic pewnego.

 

Ramos A.-Paire B. 2 3,2

 

Paire dobrze prezetowal sie w sezonie ziemnym. W dodatku gra u siebie. Francuzow ciezko ograc w 1-2 rundzie.

 

Benneteau J.-Zverev M. 2 2,8

 

typ przeciwko Benneteau ktory wraca po kontuzji kostki i nadgarstka. Kontuzji nabawil sie podczas meczu w Monte Carolo. Nie gral ponad miecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeremy Chardy - Yen-Hsun Lu (Lu +2,5 seta) 1.84

 

Obaj umiejętności mają zbliżone stąd dziwią aż takie różnice w kursach. Lu co prawda raczej preferuje szybkie nawierzchnie, ale jest waleczny. Dokładając do tego słabą formę Chardego wychodzi nam pewnie ugrany set przes Lu.

 

Ivan Dodig - Robin Haase

(Dodig +2,5 seta) 1.6

 

Dodig to bardzo solidny gracz. Być może na mączce traci część swoich atutów, ale generalnie grać potrafi. Haase nigdy mnie przekonywał, a ostatnio złapał nadzwyczajne wyniki. Po części to zasługa dobrej gry, po części szczęścia. W 3-0 dla Holendra nie wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berrer M. - Devilder N godz. 11:00

typ:2

kurs:2,20

Buk: Pinnacle

 

W drugiej rundzie na kortach rolanda Garossa zawodnik gospodarzy zmierzy się z Niemcem Michaelem Berrerem. Kursy na to spotkanie są wyrównane z lekkim wskazaniem na Niemca. ja jednak jak zwycięcę widzę tutaj Francuza. Devilder w tum roku w turnieju ATP zagrał tylko w kwalifikacjach na turnieju w Casablance jednak bez powodzenia. Dlatego też tak nisko w rankingu bo na 286 miejscu jest Nicolas. Jednak podczas eliminacji do Fench Open rozgrał trzy spotkania wygrywając je bez straty seta. W pierwszej rundzie bez problemów pokonał Krajinovic, Filip 6-2,6-2,6-0.

Może nie był to przeciwnik z najwyższej półki ale wynik pokazuję,że Francuz dobrze czuję się w Paryżu. Biorąc pod uwagę wyniki eliminacji można pokusić się o postawienie na Devilder-a.

Niemiec natomiast również rozegrał trzy mecze eliminacyjne a wpierwszej rundzie rozegrał cięzki pojedynek z Austriakiem Melzerem wygrywając w pięciu setach. we wcześniejszych turniejach Michael również zawodził przegrywając w kwalifikacjach lub pierwszej rundzie.

Myslę,że ściany pomoga zawodnikowi gospodarzy i to on zagra w kolejnej rundzie French Open.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 30.05.2012r. 17.00

Spotkanie: Agnieszka Radwańska - Venus Williams

Typ: 2-1

Kurs: 4.00

Bukmacher: Bwin

Analiza:

Przed chwilą sensacyjnie z turniejem pożegnała się Serena Williams. Teraz prawdopodobnie podobny los czeka jej starszą siostrę Venus. Powoli kończy się czas sióstr Williams. Może pora pomyśleć o zakończeniu kariery. Agnieszka jest aktualnie w bardzo dobrej formie. Nie ma jednak kończącego uderzenia na zawodniczki pokroju Williams. Z całą pewnością mocno się natrudzi w tym meczu. Venus bardzo się męczyła w pierwszej rundzie, ale faworytki na tym etapie często przechodzą katorgi, a później grają bardzo dobry tenis. Clay nigdy nie był i nie będzie sprzyjał dla Venus. Zdecydowanie bardziej woli szybkie nawierzchnie. Agnieszka też nie uwielbia mączki, ale w starciu z Williams daje jej pewien mały plus ten clay. Sądzę, że czeka nas bardzo wyrównany pojedynek. Pewnie seta Aga straci z Williams, ale mam nadzieje, że uda jej się wygrać ten mecz. Chociaż łatwo nie będzie. Dawaj Aga!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 30.05.2012r. 18.00

Spotkanie: Agnieszka Radwańska - Venus Williams

Typ: 2-0

Kurs: 2.10

Bukmacher: Expekt

Analiza:

 

Ja gram dzisiaj zdecydowanie na Isię. Jedyne co przemawia za Venus to jej nazwisko. W tym sezonie niby się rozkręca, ale to nie jest jeszcze ta forma. Męczyła się w pierwszej rundzie z Ormaecheą i momentami pokazywała dobry tenis, ale to za mało jak na naszą zawodniczkę. Aga ma świetny sezon i dzisiaj pewnie pokona amerykankę w dwóch setach. Jedyne co może przemawiac za Williams to to, że ona odpoczywała 3 dni, a nasza zawodnczika w tym czasie zagrała dwa spotkania. Jednak to pierwsze to szybki meczyk wygrany 2-0. Na korcie spędziła kilkadziesiąt minut i nim bym się nie przejmował. Jednak wczoraj prawie 2 godziny walczyła w deblu. Mam nadzieje, że nie odbije się to zbytnio na jej kondycji. Jest młoda, w gazie i powinna nadrobic motywacją, której jej na pewno nie zabraknie, ponieważ juz czas aby pokazała swoje umiejętności na tak wielkim turnieju. Siostry Villiams nie są dobrze przygotowane do tego turnieju co pokazała w pierwszej rundzie Venus i wczoraj Serena. Jeżeli Amerykanka nie bedzie wyprawiała cudów serwisem, na co mysle że teraz już jej nie stac, to Isia swoją konsekwencją, pracowitoscią i zaciętości powinna ją pokonac. Przypomnę jeszcze, że obie zawodniczki spotkały się w tym sezonie w Miami i góra zdecydowanie była Aga. Ludzie umniejszają to osiągnięcie twierdząc, że Venus wtedy ledwo biegała, ale trzeba zwrócic uwagę na fakt, że teraz również Isia jest lepiej przygotowana. Tym razem Venus powinna ugrac wiecej niz 5 gemów, ale i tak myślę, że wszystko skończy się w dwóch setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 31.05.2012r. 13.00

Spotkanie: Robin Haase - Mikhail Youzhny

Typ: 3-1

Kurs: 6.00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Przed nami druga runda na kortach imienia Rolanda Garrosa. Robin Haase w pierwszej rundzie znakomicie zaprezentował się w meczu z Dodigem. Youzhny z kolei ograł równie łatwo Blake'a. Mikhail najlepsze lata ma już z całą pewnością za sobą. W konfrontacji z Haase stać go jedynie na ugranie seta. Faworytem dla mnie jest Holender, który w Monte Carlo ładnie zagrał przeciwko Djokovicowi. Ogólnie rzecz biorąc bardzo ładnie sobie radzi na clayu Robin. Youzhny ma o wiele gorsze rezultaty w tym roku. W Monte Carlo przegrał w pierwszej rundzie z Federico Gilem. Na dodatek zrobił to w świetnym stylu 1-6 3-6. Z Blakem w pierwszej rundzie poszło mu łatwo, ale to emeryt. Do tego za mączką nigdy Amerykanin nie przepadał. Youzhny ma spore umiejętności i sądzę, że seta dla Robina urwie, ale tylko na tyle go stać póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek zrobił to w świetnym stylu 1-6 3-6.

 

1.5 miesiaca przerwy spowodowana kontuzja bodajze nadgarstka i wychodzi odrazu naprzeciwko Gilowi :zaskoczony: stad ten wynik

 

 

Do tego za mączką nigdy Amerykanin nie przepadał.

 

tia, Amerykanin :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin Haase - Mikhail Youzhny (1) 2.37

 

Mocno nie doceniłem Haase. Holender w pierwszej rundzie zmiótł Dodiga i potwierdził tym samym, że forma jest. Youzhny ma tylko przebłyski swojej najlepsze formy. Bet dnia dla mnie.

 

Sergiy Stakhovsky - Tommy Haas (2) 1.52

 

Haas bez wątpienia to tenisista lepszy. Ostatnio po raz kolejny wrócił po kontuzji. I trzeba zaznaczyć, że jest to powrót w dobrym stylu. Dobre występy w Monachium, pewne przejście kwalifikacji i pierwszej rundy na Garrosie. Doświadczenie zadecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny 01.06.2012r. 13.00

Spotkanie: Radwańska A. - Kuznetsova S.

Typ: 2-0

Kurs: 1.57

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Dzisiejszego dnia znowu zagram na pewne zwyciestwo naszej zawodniczki. Widac że jest w gazie. Z Williams nie miała żadnych problemów. Oddała inicjatywe jedynie na krótki moment w drugim secie przy 5-1 kiedy to Amerykanka ugrała 2 gemy raz przełamując nasza zawodniczkę, ale przy 5-1 mozna się trochę rozluźnic. Po Adze widac, że jest świetnie przygotowana kondycyjnie, biegała niemal do wszystkich piłek, dobiegałą niejednokrotnie do piłek, do których wydawałoby się nie można dobiec, a ona jeszcze robiła z nich punkty. NIeźle wyglądał serwis, czasami brakowało tego czegoś przy długich wymianach, ale i tak wyglądało to bardzo dobrze. Dzisiaj grała 3 sety w deblu, ale debel nie jest tak męczący i myślę, że nie wpłynie to negatywnie na naszą zawodniczkę. Co do Kuznetsovej to ma ona swietne statystyki (9-3) w meczach z Isią, ale głównie nabiła je parę lat temu. Teraz już nie prezentuje tej formy, sezon ma słaby i nic nie wskazuje, że mogłaby przeciwstawic się naszej Isi. Mam nadzieje, że Aga podtrzyma dobrą dyspozycję z meczu z Venus. Wtedy o wynik można byc spokojnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, Roland Garros, 01.06.2012r. 15:00

Spotkanie: Del Potro - Cilic

Typ: 2

Kurs: 3.50

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Przed nami kolejny dzień zmagań na prestiżowym Roland Garros. Wybrałem spotkanie faworyzowanego Del Potro z chorwatem Cilicem. Nie rozumiem aż tak rozbieżnych kursów. Argentyńczyk od początku zmagań boryka się z kontuzją kolana, w 2 spotkaniach stracił 2 sety zarówno z Montanesem jak i francuzem Vasselin. Cilic to niewątpliwie rywal zdecydowanie bardziej trudniejszy i tak łatwo juz z pewnością nie będzie. Chorwat od początku turnieju gra pewny i solidny tenis. Należy zwrócić szczególna uwagę na wygrany mecz z Hiszpanem Ferrero (wynik 3:0). Cilic niewątpliwie jest w formie, i nie jest bez szans z częściowo niedysponowanym Del Potro. Jeśli Chorwat zagra na miarę możliwości to możemy spodziewać się bardzo ciekawego i zaciętego spotkania. Zważając na powyższe fakty stawiam na Cilica po bardzo atrakcyjnym kursie. Spotkanie planowo o godzinie 15:00. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djokovic N. (Srb) - Devilder N. (Fra) 2

 

Nie wiem czemu ale myślę,że dziś będzie mega niespodzianka. Kursy na to spotkanie są rewelacyjne np. 50 w Unibet,Tobet, 51 Pinnacle . Myślę,że warto zainwestować 5 PLN ,jeżeli przegramy to nic się nie stanie. Już wcale nie taki młody Francuz mający 32 lata chyba przeżywa drugą młodość,rozegrał w Paryżu 5 spotkań z czego 3 w eliminacjach i 2 w turnieju głównym,nie przegrał nawet seta. Devilder jak na tenisistę jest bardzo niski bo ma zaledwie 173 cm,nie wiem jaka jest jego prędkość zagrywki ale pary razy musiał musiał przełamać rywali skoro nie przegrał seta. W turniejach ATP Francuz ma najlepszy bilans właśnie na clay-u gdzie rozegrał 41 spotkań z czego wygrał 15. Wygrał 8 Chelengerów i 4 turnieje z cyklu ITF na cegle. Nie ma to porównania z wielkim mistrzem jakim jest Djoko,jednak za to 5 złoty postawię dzisiaj na Francuza,nóż- widelec. Do zgarnięcia 250 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Nicolas Mahut vs Roger Federrer

Typ: Nicolas Mahut +2,5 seta

Kurs: 4,45

Buk: Unibet

Data/godzina rozpoczęcia: 01-06-2012/17-00

Analiza:

Jako ostatni na kort Philippe Chatrier wyjdą wyżej wymienieni zawodnicy. Nikt nie daje szans Francuzowi na wygraną, jednak może czas najwyższy, aby Szwajcar po raz drugi stracił na tym turnieju minimum jednego seta. Roger jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa obok Nadala i Djokovica. W środowym spotkaniu po dwóch pierwszych setach pewnie wygranych w trzecim nie było już tak dobrze. Doszło w nim do tie-breaku, w którym zwyciężył Rumun Ungur. W kolejnym secie już bez większych problemów Federrer uporał się z rywalem. Roger tylko raz triumfował podczas Roland Garros. Więcej triumfów święcił na US Open jak również i na Wimbledonie. W meczach przygotowujących do Wielkiego Szlema Federrer dwukrotnie znalazł się w półfinale prestiżowych turniejów. Z pewnością każdy kojarzy styl Federrera, mądrze grający, praworęczny zawodnik, z jednoręcznym backhandem. Nicolas Mahut w ostatnim meczu ograł Martina Klizana pomimo tego, że przegrał pierwszego seta. Również co było sporym zaskoczeniem wygrał w pierwszej rundzie z Roddickiem. Jest to zawodnik grający niezwykle siłowo, posiada mocny serwis, jednak przy wymianach jest już dużo słabszy. W Roland Garros w 2010r. dotarł tylko do drugiej rundy. Obaj zawodnicy grali ze sobą trzykrotnie. Francuz ani razu nie wygrał. Warto dodać, że to ich pierwsze dopiero bezpośrednie spotkanie na nawierzchni ceglastej. Dziś może i Mahut jest bez szans, ale w przypadku gdy będzie utrzymywał własny serwis, i doprowadzi do tie-breaku wszystko może się zdarzyć-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...