Skocz do zawartości

Australian Open


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Georges - Oprandi (1) 1.6

 

Georges do tej pory grałem 2 razy i się nie zawiodłem. Teraz jej przeciwniczką jest Oprandi i kurs 1,6 jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Włoszka nigdy nic wielkiego nie pokazała, a do tego podobnie jak jej rodaczki raczej specjalizuje się w grze na mączce. Ograła co prawda Schiavone, ale trzeba podkreślić, że Francesca zawsze była dość chimeryczna, a i takie wewnątrzkrajowe pojedynki często rządzą się swoimi prawami.

 

Popieram :) 'Dzień konia' już ma za sobą więc Julka, na marginesie nienajgorsza pani ;) do następnej rundy.

 

Georges nigdy nie miala imponujacych wynikow na hardzie, ma dobry serwis i swietny forehand ale jak nie ma odpowiedniej ilosci czasu na zlozenie sie do uderzenia to jest lipa z lepszymi zawodniczkami :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


02:35

Karlovic, Ivo - Federer, Roger

typ: Karlovic, Ivo +2,5

Kurs: 2,90

Buk: Unibet

 

Dziś w nocy trzecia runda AO. Znalazłem ciekawe kurs na spotkanie Chorwata Karlovica ze Szwajcarem Federerem. Oglądałem spotkania Rogera w pierwszej rundzie z Rosjaninem Kudryavtsev-em. W pierwszym secie faworyt ze Szwajcarii nie prezentował się najlepiej do stanu 5-5 nie udało mu się przełamać o wiele niżej notowanego Rosjanina,który ostatnio rzadko grał w turniejach najwyższej rangi.

Nie wiem czy Rogerowi dokucza jeszcze kontuzja pleców,jeżeli tak może mieć duże problemy ze zwycięstwem 3-0. Drugą rundę udało mu się przejść bez gry,teraz czeka na niego przeciwnik bardziej wymagający.

Zawodnik z Chorwacji mierzy 208 cm i posiada bardzo silny serwis,jeżeli takim będzie się popisywał,myślę że może dojść do tie - breaka ,zwłaszcza w pierwszym secie. Karlovic po za spotkaniem na turnieju w Wiedniu gdzie skreczował przy stanie 6-7 ,w każdym z pozostałych 14 spotkań wygrał chociażby seta. Uważam,że tak będzie również tym razem.

Chorwat udanie rozpoczął turniej w Melbourne pokonał w pierwszej rundzie Melzer, Jurgen 3:0 76 75 63,w drugiej natomiast Berlocq, Carlos 3:1 76 36 63 64. Wydaję mi się,że tym razem również pierwszy set zakończy się zwycięstwem 7-6 dla Karlovica. Mimo bilansu 1-9 ze Szwajcarem Ivo tanio skóry nie sprzeda i przełamać będzie go bardzo trudno,stać go na zwycięstwo choćby jednego seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - Australian Open

Spotkanie: Galina Woskobojewa (KAZ) - Agnieszka Radwańska (POL) 2:30

Typ: Galina Woskobojewa (KAZ) +5,5

Kurs: 1.85

Bukmacher: Bwin

 

W 3 Rundzie Isia zmierzy się z reprezentantką Kazachstanu Galiną Waskobojewą, zajmującą 57 miejsce w rankingu WTA. W 1 rundzie zawodniczka ta pokonała Yaninę Wickmayer (26. WTA) 2:0, zaś w II rundzie uporała się z Pironkovą (47. WTA) zwyciężając również 2:0. Zajmująca 8 miejsce w rankingu Polka nie stoi więc przed łatwym zadaniem. W swojej historii Woskobojewa pokonała m.in. takie zawodniczki jak Maria Szarapowa czy Marion Bartoli. Jak widać nie boji się ona rywalizacji z rywalkami ze zdecydowanie wyższej półki. Isia w II rundzie dość łatwo uporała się Paula Ormachea 6:3, 6:1. Jednak w pierwszej rundzie miała problemy z Mattek-Sands, która do turnieju przebrnęła przez kwalifikacje. Myślę, więc że typ jest warty świeczki, do jego pokrycia starczy przykładowo wynik 6:3,6:4 dla Agnieszki. Osobiście liczę jednak na to, że Woskobojewą stać nawet na ugranie seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis Wta Australian Open 1-00 20.01.2012

Bratchikova - Benesova

typ: +1.5 seta Bratchikova

1.65

Pinnacle

analiza

Dziś w nocy w spotkaniu trzeciej rundy turniej pan podczas pierwszego wielkoszlemowego turnieju pan, australian open Rosjanka Nina Bratchikova spotka sie z Czeszka Iveta Benesova. Obie stracily jak do tej pory w turnieju glownym po jednym secie. Rosjanka stracila partie, lecz sprawila ogromna niespodzianke pokonujac wloszke flavie penette. W drugiej ograla rodaczke Penetty - Brianti bardzo latwo 6:2 6:1. Rosjanka przeszla tutaj rowniez kwalifikacje. Wygrala trzy spotkania i to bez straty seta. Widac, ze Rosjanka znajduje sie w bardzo dobrej dyspozycji. Czeszka ograla bedaca ostatnio bez formy Peng oraz stracila seta w spotkaniu z Francuzka Mathilde Johansson. Czeszka udanie poradzila sobie w turnieju w brisbane, mimo ze przegrala w kwalifikacjach z Ula Radwanska to dostala sie do glownego jako lucky loser i dotarla do cwiercfinalu. Biorac pod uwage wyniki obydwu pan wyzej cenie obecna forma jaka prezentuje Rosjanka. Uwazam ponadto ze Czeszka swoje najlepsze lata ma juz za soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drizzd, napisz cos od siebie a nie tylko wytykasz bledy %-) Sory za off top, jak cos wymysle to moze napisze. Nie ogladam tenisa codziennie ale duze tury staram sie byc na bieząco.

 

to nie jest wytykanie bledow :krzeslo: , tylko spojrzenie na typ z drugiej strony. Wiekszosc osob koncentuje sie na zaletach ale nie wspomina o wadach, ja poprostu balansuje obraz :)

 

 

ps. wytykanie bledow ma miejsce jak osoby pisza brednie pod pewniaka dnia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georges - Oprandi (1) 1.6

 

Georges do tej pory grałem 2 razy i się nie zawiodłem. Teraz jej przeciwniczką jest Oprandi i kurs 1,6 jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Włoszka nigdy nic wielkiego nie pokazała, a do tego podobnie jak jej rodaczki raczej specjalizuje się w grze na mączce. Ograła co prawda Schiavone, ale trzeba podkreślić, że Francesca zawsze była dość chimeryczna, a i takie wewnątrzkrajowe pojedynki często rządzą się swoimi prawami.

 

Popieram :) 'Dzień konia' już ma za sobą więc Julka, na marginesie nienajgorsza pani ;) do następnej rundy.

 

Georges nigdy nie miala imponujacych wynikow na hardzie, ma dobry serwis i swietny forehand ale jak nie ma odpowiedniej ilosci czasu na zlozenie sie do uderzenia to jest lipa z lepszymi zawodniczkami :p

 

'nianajgorsza pani'....tu miałem na myśli wygląd i...warunki fizyczne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec offtopa i wracamy do typów podpartych jakimś tam komentarzem. Od tego jest ten temat :)

 

Marach/Peya-Hanescu/Rochus 1.50 toto :n:

Raonic-Petzschner 1.27 toto :t:

Granollers-Gil 1.32 toto :n:

Monfils-Bellucci 1.22 toto :t:

Gasquet-Golubev 1.18 toto :t:

 

Granol to dla mnie zonk pokroju Andujara. Debel przegrał w sumie minimalnie w samej już końcówce mając przez jakiś czas brejka w przód. Zdarza się :)

 

Berdych-Almagro 1.30 toto

Widziałem dzisiaj obydwu w akcji. Berdych w formie to widać zarówno po tegorocznych wynikach jak i grze. Kevin do3mywał kroku póki siedział serwis. Po dwóch tajbrach pękł i Czech na lajcie już 3. set. Almagro za to wg mnie miał ułatwione zadanie. Wawrinka (myślałem, że wygra :zdegustowany:) jakiś taki sztywny był. Wierzyć mi się nie chce, że aż tak bardzo kosztował go mecz z Bagietą ale kto wie... Trzeba uważać na jednoręczny bh Almagro.

 

Hanescu/Rochus-Mello/Souza 1.63 toto

Ciekawy jestem czy wytną mi numer drugi raz :D W poprzedniej rundzie zakładałem, że nie mają żadnych szans z Marachiem i Peyą. Ale chłopaki wy3mali i w samej końcówce wycisnęli wygraną. Patrzę więc na to tak. Skoro dali radę parze powiedzmy jakoś tam deblowej to dlaczego nie mieli być rady teraz z parą zupełnie 'z przypadku'? Ani Mello ani Souza sukcesów w deblu nie odnoszą. Ograli w 1. rundzie analogiczną parę Falla/Girlado więc to żaden wyczyn. Można spróbować

 

Dulko/Schwank-Date Krumm/Nishikori 1.47 toto

W ciemno biorę argentyńskiego miksta. To finaliści z ubiegłorocznego US Open. Tak tak :) Pamiętam tę parę bo obejrzałem bodajże 2 mecze z ich udziałem. Grali naprawdę rewelacyjnie a Schwank robił wówczas dużą robotę serwisem. Dulko fachura jeśli chodzi o debla. Od dłuższego czasu w parze z Pennettą i rewelacyjne wyniki (były nr 1 rankingu). Schwank też od jakiegoś czasu grywa debele ale nie ma stałego partnera. Warto przypomnieć, że wraz z Cabalem zagrał w finale ubiegłorocznego RG. Szacun. Argentyśka para za rywali będzie miała singlistów japońskich. To się nie uda bo debel to zupełnie inna bajka. Trzeba mieć cholernie miękki nadgarstek, szybką rękę i opanowany wolej. Taki mi mówi teoria ale trzeba pamiętać, że w mikstach gramy ST do 10 a tu może de facto zdecydować 1 piłka...kto chce niech bierze :D

 

Do tego jest kilka 'tanich' debli damskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zestaw:

 

Sharapova 1.24

Monfils 1,14

Zvonarieva 1,21

 

Monfils to dwie półki wyżej od Kukuskina. Francuz w bardzo dobrej formie od początku sezonu.

Sharapova demoluje rywalki do tej pory. Kerber nabrała pewności siebie po US Open i generalnie poprawiła swoją grę dość znacznie, ale jeśli Rosjanka nie będzie masowo psuć piłek to wynik może być tylko jeden.

Zvonarieva jest regularna i tą regularnością powinna ograć rywalkę. Makarova to typowy jednostrzałowiec - gdy jej idzie ciężko ją powstrzymać. Możliwe, że seta ugra, ale raczej nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Djokovic - Mahut

Typ : Under 25.5 Gema

 

Tak więc pytanie za sto punktów. Kto dla sportu zarywa nocki ? Na pewno jest tu paru takich. I myślę że ten typ jest idealny dla nich. Bowiem dzisiejszej nocy o godzinie 05:00 czasu polskiego ma się planowo rozpocząć mecz po między Serbem ... Novakiem Dojokivic a Francuzem Mahutem. Zna się ktoś tutaj dość dobrze na tenisie ? Myślę że tak. Tak więc Ci wszyscy wiedzą że zdecydowanym faworytem tego spotkania jest pierwsza rakieta świata. Novak na tym turnieju prezentuje wyborna formę. Jak na razie wszystkie jego mecze kończyły się gładkim zwycięstwem w trzech setach. Nie inaczej myślę będzie i tym razem. Gra z 81 w rankingu ATP Muhatem. W ostatnim meczu pomiędzy tymi zawodnikami ... łatwo domyśleć się że Djoko wygrał 2:0 (6:3-6:2) A w turnieju ? W turnieju rozegrał dwa pojedynki. Jeden z Włochem Paolo Lorenzi z którym wygrał 6:0 6:0 6:0 oraz z 54 w rankingu Gilardo 6:3 6:2 6:1. Dziś Djoko się powinien spokojnie ogarnąć słabszego od Gilardo francuza. Jak w tytule : Pewniak dnia. Mecz ''rozpoczyna'' się o 05:00 ... Ale jak wiadomo w tenisie z tym rozpoczęciem meczu o danej godzinie różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - WTA - WTA Australian Open

Mecz: Vera Zvonareva - Ekaterina Makarova

Typ: Ekaterina Makarova

Kurs: 3,75

Bukmacher: Betsson

Data: 21.01.12 r. godz: 2:35

Analiza:

 

Vera Zvonareva od początku roku nie gra najlepszego tenisa co pokazało już Sydney i mecz z Kuznetsovą dość łatwo przegrany w dwóch setach. W Melbourne rozpoczęła od ciężkiego pojedynku z Alexandrą Dulgheru i tak naprawdę już wtedy była bliska odpadnięcia z wielkoszlemowego turnieju (7-6,6-7,6-3), w drugiej rundzie grała z Lucie Hradecką (6-1,7-6) i znów pojawiły się problemy w drugim secie. Vera pomimo, że pierwsze podanie ma na wysokim procencie (ponad 60%) to jednak z drugim serwisem pojawiają się problemy, popełnia również sporo niewymuszonych błędów. Z Dulgheru aż 57, wygrała chyba tylko dlatego, że rywalka miała ich więcej, w mecz z Czeszką miała ich 11, przy 41 rywalki.

Ekaterina Makarova turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad Tamarine Tanasugarn w trzech setach i ten mecz już pokazał, że Rosjanka może być groźna w tym turnieju, bo pomimo przegrania seta w meczu straciła 6 gemów (zwycięskie sety wygrywała do zera)! W drugiej rundzie pokonała Kaię Kanepi w dwóch setach i trzeba od razu powiedzieć, że wielu widziało Estonkę wysoko w tym turnieju, bo w poprzedzających wielki szlem turniejach prezentowała się naprawdę dobrze. Ten mecz sprawił, że według mnie Makarova jest wstanie pokonać Zvonarevą, która jak już wspomniałem nie gra tutaj swojego najlepszego tenisa. Zresztą Ekaterina już raz w swojej historii potrafiła pokonać Verę więc być może dzisiaj będzie ten drugi raz.

O ile wspomniałem o dobrym procencie pierwszego serwisu (60%) u Very to Makarova ma jeszcze lepszy wynik, bo podchodzący do 70%, Ekaterina nie popełnia również błędów serwisowych (raptem jeden w obu spotkaniach, przy 13 podwójnych Very). Według mnie warto więc zagrać w tym meczu przeciwko bukom i kursom i zagrać na nieco niedocenianą Ekaterinę Makarovą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis Australian open wta 5-00 21.01.2012

Lisicki - Kuznetsova

typ; 1

1.74

Pinnacle

Analiza

Dzis nad ranem czasu polskiego w melbourne podczas wielkoszlemowego turnieju australian open Niemka polskiego pochodzenia Sabina Lisicki spotka sie z Rosjanka Svetlana Kuznetsova. Obie jak do tej pory stracily w tym turnieju po jednym secie, obie w pojedynkach pierwszej rundy. Rosjanka z Scheepers, Niemka z Voegele. W pojedynkach drugorundowych duzo lepiej poradzila sobie niemka, ktora bez problemow ograla Shahar Peer, Rosjanka pomimo wygranej w dwoch setach okrutnie meczyla sie z Stephens. Rosjanka pomimo ze zaliczyla w tym sezonie juz polfinal w auckland, jakos mnie nie przekonuje. Rosjanka gra bardzo regularnie i w moim odczuciu brakuje jej dobrego przygotowania fizycznego. Lisicki w meczu z Peer zagrala bardzo dobrze. Rzadko popelniala niewymuszone bledy i wygladala naprawde dobrze. Jesli tylko zagra tak rowniez dzis nie powinna miec problemow z wyeliminowaniem Rosjanki z turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 5.00 to nie za duzo na piękną Julke? :D Przeciez Aga to nie Serena... Jak bedzie miala gorszy dzien to moze zdarzyc sie wszystko, wg. mnie dog.

 

Słabo szczeka ten dog. Co najwyżej ładnie wygląda ;)

Kulturą gry nasza bije Niemkę wyraźnie. Technika też na wyższym poziomie. Niemka miała sporo problemów z Oprandi, która jest dla mnie zwykłym przebijakiem. Wcześniej Niemka prześlizgnęła się po kreczu rywalki. niczym więc tu jeszcze nie błysnęła. Skóra chyba nie warta wyprawki...

Gdybym miał szukać doga to rozważyłbym Errani, Ivanovic lub Kohlschreibera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasquet - Ferrer (1) 2.6

 

Ja bym tu widział niespodziankę. A może nawet nie tyle co niespodziankę, a value. Gasquet fajnie grał już podczas Pucharu Hopmana. Tutaj też od pierwszej rundy gra bardzo dobrze. Szczególnie wrażenie może robić szczególnie rozbicie Tipsarevicia 3-0. Ferrer do tej pory nie miał godnych siebie rywali. A mimo to stracił 2 sety z Sweetingiem. Mecz z Gasquetem zapowiada się na długie spotkanie, ja osobiście stawiam na bardziej ofensywnego Francuza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, WTA

Data: 22.01.2012 3:00 (godzina u bukmachera)

Spotkanie: J. Goerges - A. Radwanska

Typ: J. Goerges (+5,5 gema), handicap azjatycki

Kurs: 2,110

Bukmacher: Pinnacle

 

Uważam, że taki kurs na ten typ jest bardzo atrakcyjny. To już jest IV runda wielkiego szlema, żarty się kończą, zaczynają się prawdziwe stresy. Niestety nasza zawodniczka w poprzednim sezonie, wcześniej zresztą też, nie raz pokazała, że stalowych nerwów to ona nie ma jeśli chodzi o dalsze poziomy wielkiego szlema, stąd najdalej dochodziła do ćwierćfinału, a przecież wygrywała już dość duże turnieje... Takie coś siedzi w psychice i nie tak łatwo się tego pozbyć.

Goerges to dość solidna zawodniczka, wysoka, dobrze serwująca, stąd jeżeli będzie trafiała pierwszym podaniem, to niełatwo będzie o przełamania a jakoś wątpię, by Aga utrzymała swoje wszystkie podania. Forma Goerges nie jest zła: zwycięstwo w pierwszej rundzie 2:0 z Hercog, w drugiej rundzie zwycięstwo z Daniilidou 6:2, 2:0 i krecz rywalki, a w trzeciej choć przegrała pierwszego seta z Oprandi, to się pozbierała i gładko wygrała dwa następne.

Agnieszka jest w bardzo dobrej formie, ma za sobą doping kibiców, ale jeśli Julia dobrze zacznie mecz, to Polka może ponownie się zagotować, zacząć robić miny, a wszyscy wiemy jak jej gra na tym traci... Dodatkowo liczę na dobre podanie Goerges, które jeśli będzie wchodziło, to o ten handicap jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - Australian Open Mężczyźni 05:00

Spotkanie: R. Gasquet - D. Ferrer

Typ: Powyżej 38.5gemów

Kurs: 1.90

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Już dzisiaj nad ranem czasu Polskiego dojdzie do hitu w 4 rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open na kortach betonowych, pomiędzy Richardem Gasquetem i Davidem Ferrerem. Ja stawiam, że w tym meczu będzie więcej niż 38.5 gema. Statystyke zacznę od przedstawienia niżej klasyfikowanego w rankingu ATP czyli Francuza Gasqueta, który jest 18. Richard w tym roku wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w AO bowiem już jest w 4 rundzie a dotychczas dalej nie zaszedł. Jego gra tutaj wygląda bardzo obiecująco. W 1 rundzie wygrał z Seppim 3-1 (6-3, 3-6, 6-3, 6-1), 2 runda to jeszcze łatwiejsze zwycięstwo bowiem nie grał nawet 3 setów, wygrał z Golubevem 6-4, 6-2 i 3-0 ( Golubez poddał). W 3 rundzie wydawało się że nie będzie już tak łatwo, trafił na Tipsarevica, który w ostatnim czasie grał świetnie a mimo to Richard wygrał bardzo gładko 3-0 (6-3,6-3,6-1). Jego mecze nie trwały długo i to na pewno jest plus dla Richarda. Jego rywal David Ferrer z Hiszpani plasuje się na 5 miejscu w ATP. Jest faworytem tego meczu, w moim przekonaniu wygra ale nie tak gładko i straci minimum 1 set. Ferrer ostatnio wrócił do bardzo dobrej formy co dało mu szybko awans do czołowej 5 rankingu. Przed rokiem w AO był w półfinale i w tym roku może zajść równie daleko. Tutaj w tym roku gra dość nie równo wygrał najpierw gładko 6-1 6-4 6-2 z Machado, później pokonał Sweetinga ale w bardzo długim i męczącym meczu 3-2 ( 6-7 6-2 3-6 6-2 6-3 ). Czyli już przeciętny Sweeting urwał 2 sety Davidowi. W sobote wygrał z Chelą 7-5 6-2 6-1. W H2H prowadzi Ferrer 4-1. Moim zdaniem Richard jest w tej chwili w niezłej formie, jego dobry serwis z świetnym backhendem powienien wystarczyć na minimum 1 set a przy 4 setach w meczu over 38.5 jest bardzo realny. David do tego ma za sobą już ciężki mecz z Sweetingiem i to może sprawić że nie będzie potrafił utrzymać świetnej dyspozycji przez cały mecz i straci seta a może więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jovanovski B. - Dellacqua C. typ 2 - 2,50 :t:

Nalbandian D. - Nieminen J. typ 1 - 1,60 :t:

Peng S. - Rezai A. (-1.5/+1.5) typ 2 - 2,00 :n:

Young D. - Gojowczyk P. typ 2 - 2,20 :n:

Melzer J. - Karlovic I typ 2 -2,35 :t:

Querrey S. - De Schepper K. typ 2 - 5,00 :n:

 

Kvitova P. - Ivanovic A. (-1.5/+1.5) typ 2 - 2,00

 

Kvitova jakby trochę przygaszona, jakby nie to samo, co w tamtym sezonie. Niby to jeszcze początek sezonu i być może to sąd przedwczesny, ale stracone sety z przeciętnymi dość Dulgheru i Suarez Navarro coś tam sygnalizują. Ana z kolei na fali wznoszącej. Znów zaczyna grać swój tenis oparty na serwisie, forehandzie i dużym ryzyku. Na razie śmiga tym forehandem aż miło. Na razie wchodzi. H2H 3:0 dla Serbki, ale tym średnio można się sugerować, bo mecze z czasów kiedy Czeszka była dziewczynką do bicia. Dla mnie trochę przesady w tak dużym faworyzowaniu Kvitowej. Ana seta powinna spokojnie ugrać.

Federer R. - Del Potro J.M. - 4 lub więcej setów - 1,55

 

Tutaj na dwoje babka wróżyła. Federer jeszcze tego co potrafi pokazać nie musiał. Na co go stać tak naprawdę nie wiadomo. W ostatnim dniu starego roku Djoko i Rafa łatwo pyknęli Rogera - ale to była pokazówka. Potem zagrał przyzwoite mecze w Doha. Na AO tylko Karlovic trochę stawiał opór. Del Potro zaprezentował wielką siłę dziś z Kolbą. Ja tu przewiduje raczej ostry i długi bój. W trzech setach to się nie skończy. Za wysoka klasa, mocno zbliżone umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - Australian Open Mężczyźni 03:00

Spotkanie: Kei Nishikori - Jo-Wilfried Tsonga: Zakłady na sety

Typ: Jo-Wilfried Tsonga 3-1

Kurs: 3.50

Bukmacher: William Hill

Analiza:

 

Jo-Wilfried Tsonga wydaje się być obecnie w bardzo wysokiej formie na początku sezonu, wygrał turniej w Doha a swoją dobrą formę potwierdza również w Melbourne gdzie jak na razie przegrał raptem jednego seta z Denisem Istominem, 3-0 wygrywał natomiast z Ricardo Mello i Frederico Gila. Trudne więc spodziewać się by dzisiaj Francuz który na razie spisuje się bardzo dobrze w Australian Open, mógł dzisiaj przegrać z Japończykiem.

Kei Nishikori to jednak zawodnik grający do końca i nie odpuszczający rywalowi nawet gdy wydaje się, że mecz jest już przegrany. Ponadto wie jak z Francuzem wygrywać, bo pokonał go zarówno w Szanghaju w poprzednim roku jak i w turnieju towarzyskim w tym. Myślę więc, że dzisiaj do zera w setach z Tsongą nie przegra dlatego typuję, że przynajmniej jednego seta (honorowego) wygra. Stąd też typ na dokładny wynik 3-1 dla Francuza.

Japończyk ma już za sobą dwa ciężki spotkania w tym turnieju i kto wie czy w trzecim, czwartym secie nie będzie brakowało mu już szybkości i kondycji. W pierwszej rundzie jeszcze dość łatwo pokonał 3-0 w setach Roberta, w drugiej rundzie wygrał z Matthewa Ebdenem mimo, że przegrywał już 2-0 w setach, w trzeciej natomiast znów udało mu się odrobić straty z dobrze grającym od początku sezonu Francuzem Julienem Benneteau, gdzie udało mu się wygrać dwa tie-breaki.

Według mnie pierwsze dwa sety, góra trzy będą dość wyrównane i właśnie na początku w pierwszym bądź drugim secie liczę na zwycięstwo Japończyka, później zdecydowanie powinien już przeważać Francuz, który grał mniej, a już spotkanie z Gilem wygranym 6-2,6-2,6-2 na pewno nie sprawił by Francuz stracił sporo sił w tym meczu.

Wydaje się, że dokładnych wyników szczególnie w wielkim szlemie mężczyzn nie powinno się stawiać ale osobiście uważam nie chce mi się wierzyć by dzisiaj Tsonga mógł wygrał ten mecz w trzech setach, tym bardziej, że gra z bardzo ambitnym Japończykiem, którego z kolei nie widzę by odpadł z turnieju po trzy setowym pojedynku, no chyba, że z Djoko, Nadalem, Murrayem czy Federerem, Francuz jednak nie jest na takim poziomie jak wspomniana czwórka, dlatego mój typ to zwycięstwo Tsogii 3-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djokovic - Hewitt poniżej 28.5 gemów @ 1.61 @ Bet365

 

Djokovic jak narazie miażdży swoich rywali, tylko raz 3 gemy w secie ugrał Giraldo, oprócz tego wszystkie 3 mecze wygrywał w 3 setach przegrywając maksymalnie 2 gemy w secie, przełamać Hewittowi napewno się nie da. Dziwi mnie to że Hewitt dotarł aż do 4 rundy, w 1 rundzie bardzo męczył się z młodym niedoświadczonym jeszcze Niemce Stebe, następnie wygrał z Roddickiem który nabawił się w trakcie meczu kontuzji bodajże stawu skokowego, gdyby nie kontuzja, napewno przegrałby z Roddickiem, który mimo kontuzji, wygrywał dużo wymian z Hewittem, w 3 rundzie zagrał z Raonicem, niestety nie miałem możliwości obejrzenia tego meczu, ale byłem bardzo zdziwiony że Raonic przegrał to spotkanie, jest jeszcze młody, widocznie serwis mu nie leżał czyli jego podstawowy atut oprócz płaskiego forehandu. Jutro zaś nie wyobrażam sobie żeby Djoko się męczył z Kangurem, lubi grę pod presją, prawie cała publiczność na korcie centralnym będzie wspierać Hewitta, ale to będzie tylko i wyłącznie mobilizować Djokovica do jak najlepszej gry i pokazania, że bardzo ciężko będzie któremuś z zawodników top4 nawiązania z nim równej walki w kolejnych fazach turnieju. Djoko napewno będzie chciał szybko wygrać, zbytnio się nie męczyć przed ćwierćfinałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, WTA

Data: 23.01.2012 6:00 (godzina u bukmachera)

Spotkanie: E. Makarova - S. Williams

Typ: Over 17,5 gemów w meczu

Kurs: 2,150

Bukmacher: Pinnacle

 

Takie faworyzowanie Williams uważam za absurdalne i nawet mnie nie zdziwi jak Williams przegra to spotkanie. Makarova jest w kapitalnej dyspozycji, ma życiową formę. W ostatniej rundzie pokonała Zvonarovą, czyli zawodniczkę ze ścisłej czołówki światowej. Makarova przegrała 3 pierwsze gemy w tym meczu, ale potem to ona zdecydowanie była górą i wygrała po tiebreaku pierwszego seta, a w drugim rozniosła swoją rywalkę 6:1. Wcześniej Mararova pokonała mocno faworyzowaną Kanepi w dwóch setach 6:2, 7:5. Dlaczego takie wyniki, taka gra nie robią wrażenia na bukmacherach? Tego nie wiem. Faktem jest, że Serena gra bardzo dobrze na tym turnieju, ale rywalka tak samo, stąd taki kurs na over 17,5 gema to moim zdaniem promocja. Nie wierzę tutaj w jakiś pogrom. Jeżeli Makarovej nie zje presja, to o ten typ jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 24.01.2012 9:35 (godzina u bukmachera)

Spotkanie: Berdych, T - Nadal, Rafael

Typ: Berdych, T (+1,5 seta), handicap azjatycki

Kurs: 2,85

Bukmacher: Unibet

 

Teoretycznie faworytem jest Nadal, który wydaje się być w dobrej formie, wszystkie mecze gładko wygrywa, ale tak naprawdę to na tym turnieju jedynym jego w miarę dobrym rywalem był Lopez, który jednak najmocniejszej psychiki nie ma. Tym razem Nadal trafił narawdę na groźnego przeciwnika, bo na zajmującego 7 miejsce w rankingu ATP Berdycha. Nie od dziś wiadomo, że Czech potrafi sprawiać niespodzianki i ogrywać ścisłą światową czołówkę, z Nadalem zresztą mimo niekorzystnego H2H, to jednak te 3 pojedynki już wygrał. Na tym turnieju Berdych nie ogrywa rywali z taką łatwością jak Nadal, ale mimo to jak do tej pory stracił zaledwie dwa sety. Atutem Berdycha jest bardzo solidny pierwszy serwis, który jeśli będzie wchodził na przyzwoitym % poziomie, to na pewno będzie dużo groźniejszy od serwisu Nadala. Bardzo ważny w tym meczu będzie return Czecha i to ile błędów będzie popełniał. Jeśli będzie trafiał, to ma spore szanse nawet na wygranie tego meczu. Moim zdaniem Nadal już nie jest tak groźny jak jak np. 2 sezony temu, stąd widzę szanse Berdycha przynajmniej na pięciosetówkę, a kurs jest bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 25.01.2012 9:30

Spotkanie: Novak Djokovic - David Ferrer

Typ: Novak Djokovic wygra 3:1 w setach

Kurs: 3,50

Bukmacher: Bet365

 

Zdecydowanym faworytem meczu jest Djokovic i ja też tak uważam, jednak Ferrera na pewno stać na wygranie jednego seta z Serbem. Ferrer na tym turnieju jest w dobrej formie, bo trzy ze swoich czterech rozegranych spotkań wygrał 3:0, a dwóch rywali miał całkiem niezłych, bo Gasqueta i Chelę można do takich zaliczyć. Jedynie Sweeting sprawił Hiszpanowi niespodziewane problemy i David wygrał dopiero po pięciosetowym boju. Przed Australian Open Ferrer wygrał turniej w Auckland. W tym roku Ferrer udowadnia, że jest w solidnej formie i że to piąte miejsce w rankingu ATP mu się jak najbardziej należy. Na dodatek Djokovic lubi miewać momenty dekoncentracji, przestoju, tak było w meczu z Hewittem, więc bardzo waleczny i walczący do końca Ferrer ma szanse na ugranie seta. A czy Ferrer ma szanse na ugranie czegoś więcej? Uważam, że raczej nie ma, bo Djokovic to na chwilę obecną zawodnik o co najmniej klasę lepszą od niego, a w tym turnieju idzie jak burza oddając rywalom po kilka gemów. Przegrany set z Hewittem to był zapewne efekt dekoncentracji Djokovica, który myślami był już zapewne przy następnym meczu. Tym razem może być podobnie, bo Ferrer mentalnie jest podobnym zawodnikiem do Hewitta i zawsze walczy do końca niezależnie od wyniku. Wynik 3:1 dla Djokovica wydaje mi się prawdopodobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 26.01.2012 9:35

Spotkanie: Federer, Roger - Nadal, Rafael

Typ: ponad 10,5 gemów w pierwszym secie

Kurs: 3,30

Bukmacher: Unibet

 

Podoba mi się kurs na ten typ, bo np. tiebreak jest tutaj wielce prawdopodobny. Federer kapitalnie serwuje, bardzo dobrze gra przy siatce, ma stalowe nerwy jeśli chodzi o bronienie breakpointów. Na tym turnieju udowadnia to co napisałem, pewnie wygrywa swoje mecze, a przełamać go jest niezwykle trudno. Nawet tak genialnie returnujący zawodnik jak Nadal z pewnością będzie miał problem z tym podaniem, więc nie wydaje mi się, by świeży Federer dał się przełamać w pierwszym secie. Jeśli chodzi o Nadala, to jego podania nie są mocne, ale za to wyjątkowo dobrze plasowane, co widać było w meczu z Berdychem, gdzie doskonały return Czecha niewiele zdziałał. Jeśli chodzi o obronę BP, to Nadal w tym elemencie jest chyba nawet lepszy od Federera i np. z Berdychem w najważniejszych momentach umiał wyjść z opresji, zresztą Nadal od zawsze jest z tego znany, że często wychodzi nawet z 0:40. Sądzę, że pierwszy set będzie długi i roztrzygnie się w tiebreaku, więc over 10,5 gemów jest jak najbardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 27.01.2012 9:30

Spotkanie: Novak Djokovic - Andy Murray

Typ: Andy Murray

Kurs: 3,20

Bukmacher: Bet365

 

Sądzę, że bukmacherzy nie doceniają Murraya, a przecież widać gołym okiem jakie spotępy poczynił i jak groźny będzie w tym sezonie. Póki co dla Szkota ten sezon układa się doskonale- wygrał turniej w Brisbane, a w Australian Open stracił tylko jednego seta(pierwszy set w pierwszym meczu z Harrisonem), a tak to bez najmniejszych problemów ogrywał rywali. Zmiana trenera wychodzi mu na dobre. To samo można napisać o Djokovicu, który też w tym turnieju idzie jak burza, ale w meczu z Ferrerem nie było tak różowo jak pokazuje to wynik. Djokovic miał ogromne problemy z kondycją i tylko cud go uratował przed przegranym drugim setem. Takie problemy kondycyjne po jednym rozegranym secie? Fakt, że to był długi set i mnóstwo biegania było, ale tak czy siak to pokazuje, że wytrzymałość Djokovica nie jest najwyższa. Gdyby Ferrer dalej go tak naciskał jak w pierwszym secie, to kto wie... Murray wydaje się mieć więcej świeżości, łatwo wygrywał swoje mecze. H2H tylko leciutko na korzyść Serba, a w zeszłym roku na hardzie było 1:1. Uważam, że właśnie to jest przedwczesny finał(a nie Federer-Nadal) i moim zdaniem szanse są wyrównane, więc taki kurs na Murraya to moim zdaniem promocja. Świeży Murray śmiało może napsuć krwi nie najlepiej przygotowanemu kondycyjnie Djokovicovi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, WTA

Data: 28.01.2012 9:30

Victoria Azarenka (BLR) - Maria Sharapova (RUS)

Typ: Maria Sharapova (RUS) wygra poniżej 10,5 gemów w meczu

Kurs: 3,35

Bukmacher: Bwin

 

Nie widzę tutaj szans na triumf Szarapowej, bo jej styl gry po prostu leży Azarence. W zeszłym roku obie zawodniczki ze sobą grały raz na hardzie i mecz zakończył się pogromem Szarapowej 1:6, 4:6, gdzie Maria nie miała nic do powiedzenia. Szarapowa to czysta siła- potężne uderzenia, natomiast Azarenka również mocno uderza piłki, ale jest bardziej precyzyjna, popełnia mniej błędów, nie musi tak ryzykować. Szarapowa jest groźna jeśli trafia, ale jeśli nagle przestaje trafiać, to zaczyna się katastrofa. Wystarczy popatrzeć na pierwszy set w jej meczu z Lisicki, gdzie prowadziła ona 3:0, a szybciutko zrobiło się 3:6. Azarenka w tym roku wygrała już 11 spotkań z rzędu i moim zdaniem jest to aktualnie najlepsza tenisistka świata, która ma wszystko by być numerem 1- umiejętności, regularność(jak na WTA) i psychikę. Ugranie 11 gemów przez Szarapową będzie bardzo trudne, gdyż aby tego dokonać, to praktycznie trzeba będzie wygrać choć jednego seta, a jakoś w to nie wierzę. Spodziewam się szybkiego meczu i pewnego zwycięstwa w dwóch setach Azarenki. Uważam, że Azarenka wykorzysta przestoje w grze Szarapowej i wygra dzięki swojej regularności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 29.01.2012

Spotkanie: Djokovic - Nadal

Typ: over3,5

Kurs: 1,36

Bukmacher: Bet365

 

Warto zagrać "grubo" na ten typ, ponieważ nie wyobrazam sobie by jeden drugiego wykończył w 3 setach. Djokovic ma ostatnio świetną serię z Nadalem, zapewne wygra, ale na pewno nie 3-0, Nadal udowodnił z Bedrychem i Federerem że im dalej w mecz tym bardziej rządzi w pojedynku, od Djokovica zalezy czy nie narzuci sobie stylu gry rywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djokovic - Nadal (1) 1.7

 

Serce mówi Nadal, umysł podpowiada Djokovic. Serb ma patent na Hiszpana. W zeszłym sezonie Novak ogrywał przeciwnika w aż 6 finałach i to nawet na mączce gdzie Rafa jest królem od wielu lat. Zdrowego Djokovicia szalenie ciężko pokonać. Nole z głębi kortu jest tenisistą kompletnym - zarówno z fh i bh jest jednakowo groźny. Z każdej pozycji potrafi przyśpieszyć grę i zagrać wygrywającą piłkę. Do tego świetnie się porusza po korcie i broni. Jedynie co do mocy serwisu można mieć drobne zastrzeżenia. W zasadzie z Nadalu można napisać bardzo podobnie z tym, że jednak Rafa ma ciut słabszy bh, a fh jest bardziej na kierunkowany na rotacje niż na płaskie uderzenia. Powoduje to, że sporo Nadal będzie musiał się namęczyć by zagrać taką piłkę do której Novak nie dojdzie. A wszystko to powoduję, że jeśli Hiszpan nie zamęczy fizycznie Djokovicia to o wygraną będzie mu szalenie trudno. Jak dla mnie powtórka z US Open 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...