Skocz do zawartości

Australian Open


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

AUSTRALIAN OPEN

 

F802C841A9C54579A04058FD6A7F36F2.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Melbourne, Australia

Uczestników w turnieju mężczyzn: 128

Uczestników w turnieju kobiet: 128

Nawierzchnia: Hard

Całkowita pula nagród: A$26,000,000

Strona oficjalna: www.australianopen.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


no to czas zacząć pierwszy wielki turniej w tym roku :)

 

 

Kohlschreiber, P - Monaco, J 1 1,55

 

Forma Niemca na początku roku jest bardzo dobra . Oglądałem jego przegrany pojedynek w Doha z Rafaelem Nadalem , gdzie Kohli zagrał bardzo dobrze. Szybki , mocny serwis , agresywna gra z głębi kortu , mało nie wymuszonych błędów. Ta Przegrana po zaciętym meczu w trzech setach widać jeszcze bardziej podniosła morale u Niemcy i juz w turnieju w Auckland doszedł do półfinału , gdzie chyba trochę sobie w meczu z Rochusem po pierwszym wygranym secie zlekceważył Belga i w konsekwencji przegrał ten półfinał . Kohli zawsze dobrze grał na Australian Open i myśle , że tym razem też będzie to dobry turniej w jego wykonaniu . Jego przeciwnik w pierszej rundzie Argentyńczyk Juan Monaco to zawodnik nieobliczalny , ale to nie jest jego ulubiona nawierzchnia, forma chyba też nie jest optymalna . Ten zawodnik zazwyczaj najlepiej gra na koniec sezonów i niech tak będzie i jutro :) stawiam 3-0 lub 3-1 na Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.Kamke- V. Hanescu 2 2,10

 

Ja wiem , zę to nie jest zbyt lubiana nawierzchnia Rumuna , ale wydaje mi się , że kurs , który w tej chwili oferuje nam Bet365 jest lekko przesadzony. Napewno umiejętności , doświadczenie są po stronie Hanescu . Jedynie o co się boje , to ten zastój w grze Victora jak mu nie idzie , wtedy zaczyna grać dziwne nie przemyślane skróty , psuje dużo piłek serwisowych. Kamke nie ma czym zaskoczyć tutaj Rumuna . Napewno warte gry za średnią stawke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayer F.-Muller 1.95 zwrot

 

Coś na pierwszą rundę...

 

Kunitsyn-Andujar 1.50 toto

Typ przeciwko tenisiście specjalizującemu się na kortach ziemnych. Pablo musi jeszcze zaczekać do lutego kiedy ruszają pierwsze turnieje na cegle w Ameryce Południowej. Tam będzie warto brać go pod uwagę. Póki co handi na starcie ma Igor. Przeciętny gracz, który nie wyróżnia się dla mnie niczym specjalnym poza tym, że grywa zdecydowanie częściej na szybszych kortach. Obaj w tym roku po dwie porażki w tour'ze. Co ciekaw obaj zagrali z Garcią Lopezem i przegrali :) Trudno więc kierować się aktualną formą. Spojrzałem na jedną rzecz. Kuni 15 asów i 3 duble w tych dwóch meczach vs 5 asów i 5 dubli Hiszpana :) Zagrali ze sobą w ubiegłym roku na trawie gdzie jest najszybciej. Kuni izi w dwóch setach.

 

Bogomolov Jr-Gimeno Traver 1.22 toto

Generalnie argumentacja analogiczna jak wyżej czyli w parze jest wyraźna rozbieżność co do specjalizacji. Bogol hardy a Gimeno cegła :) Amrykanin 3. runda w Sydney w tym tygodniu a Hipszan zagra po raz pierwszy. W dotychczasowych 3 startach w AO porażki w pierwszych rundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dorzucę :)

Jovanovski B. - Dellacqua C. typ 2 - 2,50

 

Niby grały ostatnio ze sobą. Ale na AO ściany wybitnie gospodarzom zawsze pomagały. Bojana zapowiadała się dobrze a utonęła w przeciętności. Dellacqua już raz się kiedyś pokazała z niezłej strony w wielkiej imprezie. Powtórka? Czemu nie.

 

Nalbandian D. - Nieminen J. typ 1 - 1,60

 

Za długo grał Jarkko w tym tygodniu. Organizatorzy litości nie mieli. Żeby ograć Davida musi być dograne wszystko. Na zacięty bój braknie Finowi sił.

 

Peng S. - Rezai A. (-1.5/+1.5) typ 2 - 2,00

 

Grały w tym tygodniu i było równo. Rezai ma niesamowicie szybko rękę, ale poplątane wszystko pozostałe w karierze. Nie będę się rozpisywał. Kto się choć trochę interesuje ten wie. Seta Rezai urwie spokojnie.

 

Young D. - Gojowczyk P. typ 2 - 2,20

 

Jak burza przeszedł Gajowczyk eliminacje. Young to tylko serwis. Niemiec dla mnie faworytem.

Melzer J. - Karlovic I typ 2 -2,35

 

Melzer jest jakiś taki nijaki od dłuższego czasu. Potęga serwisu Ivo jest wielka. Wszystko będzie od tego serwisu zależało. Kurs smakowity.

 

Querrey S. - De Schepper K. typ 2 - 5,00

 

Sam od dłuższego czasu gra padake. To było moje pierwsze założenie przed AO. Obojętnie z kim zagra gram przeciwko Samowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mardy Fish v Gilles Muller Powyżej 35.5 1,57

(Suma gemów 2-drogowo) szanse 9/10

 

Jak dla mnie jedno z ciekawszych spotkań pierwszej rundy AU.Mam nadzieje ze zobaczymy długi ciekawy mecz troszkę obawiam sie o zdrowie obu zawodników, zeby nie bylo kreczu. Obydwaj dysponują bardzo dobrym serwisem, który oby powinie przynosić sporo pkt.Maja świetne warunki fizyczne. Jak dla mnie na trzech setach nie skończy to spotkanie. Linia niska kurs przyzwoity do jakiegoś dubelka, kurs na rybke jak dla mnie zaniżony nie warty gry.Luksemburczyk ze swoja lewa ręka moze sporo problemów sprawić w początkowej fazie meczu Merdemu, liczę na jakiegoś taibreka i spokojny overek Polecam.

 

Bet365

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almagro - Kubot (1) 1.35

 

Almagro wypunktuje Polaka. Hiszpan zagrał nieźle w Chenai, z kolei Łukasz od dłuższego czasu gra słabo, zdecydowanie daleko mu do formy z pierwszej połowy 2011 roku.

 

Dmitrov - Chardy (1) 1.55

 

Chardy ma niezły serwis i forehand, ale jest tenisistą uogólniając - dość jednostronnym, dodatkowo od długiego już czasu w dołku. Dmitrov - dawniej świetny junior, coraz solidniej prezentuje się na szczeblu ATP i powinien w tym meczu potwierdzić swoje ogromne możliwości.

 

Cipolla, Flavio - Davydenko, Nikolay (2) 1.35

 

Rosjanin w formie jest przeciętnej od dłuższego czasu (miewa przebłyski), ale z kim ma wygrywać jeśli nie z Cipolla na hardzie ?

 

Wawrinka, Stanislas - Paire, Benoit (1) 1.35

 

U Wawrinki sytuacja podobna jak u Davydenki, czyli kolejne duże nazwisko w słabej formie. Australii Stasiek nie zawojuje, ale minimum przyzwoitości nakazuje słabego Paire ograć.

 

Ljubicic, Ivan - Lacko, Lukas (1) 1.87

 

Zapowiada się wyrównany mecz, bo Lacko ostatnimi czasy podniósł swoje umiejętności. W 1 rundzie jednak Ljuba powinien mieć jeszcze dużo siła, a dokładając do tego ogromne doświadczenie i ciągle mocny serwis typuje awans Chorwata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z WTA:

 

Yakimova, Anastasiya - Oprandi, Romina (1) 3.1

 

Powiem szczerze, że nie do końca ogarniam czemu kursy wyglądają właśnie tak. Oprandi jak już coś gra, to głównie na mączce. Po Yakimovej cudów spodziewać się nie można, ale jakieś tam atuty na hardzie posiada - jednym słowem value.

 

Hercog, Polona - Goerges, Julia (2) 1.55

 

Obie najlepsze wyniki osiągały na clayu - Georges nawet bardzo spektakularne. Można powiedzieć, że obie uczą się jeszcze grać na szybszych nawierzchniach. Oceniając jednak predyspozycje obu do gry na hardzie wyżej zdecydowanie stawiam Niemkę.

 

Wickmayer, Yanina - Voskoboeva, Galina (1) 1.55

 

Voskoboeva miała swoje przebłyski w zeszłym roku, ale generalnie bardziej stabilną zawodniczką jest Wickmayer. Belgijka gra dość równo i poniżej pewnego poziomu nie schodzi, a jak zagra tak jak w zeszłym tygodniu to prawdopodobnie zamelduje się w 2 rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haas, Tommy - Kudla, Denis szanse 5/10

 

Kudla, Denis +5 1,85

 

Games Handicap

 

Betsafe.com

 

okolo 03-15 maja pojawić sie na korcie weteran z niemiec i młody Amerykanin.Mam nadzieje ze uda mi sie zobaczyc po raz pierwszy Denisa(data urodzin: 17.08.92, 19 r.276r) ) bo jeszcze go w akcji nie widziałem.Moim zdaniem bardzo ciekawy zakład, obaj maja zbliżony ranking Tommy(data urodzin: 03.04.78, 33 r.(190)) walczy z kontuzjami praktycznie cały czas lata lecą nic wielkiego juz nie ugra, myślę ze dzisiaj może mieć problemy z młodym wilczkiem który przeszedł kwalifikacje pokonując paru niezły tenisow.Lato w pełni początek sezonu wiec i niespodzianki na pewno sie trawią w pierwszym szlemie - starczy ze ugra jedne seta i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis WTA Australian Open 16.01.2012 3:00

Ayumi Morita - Petra Cetkovska

typ: 1

1.9

Expekt

Analiza

Dziś w nocy w spotkaniu pierwszej rundy pierwszego wielkoszlemowego turnieju w tym roku, Australian Open, Japonka Ayumi Morita spotka sie z Czeszka Petra Cetkovska. Zadna z tych zawodniczek w tym sezonie jeszcze nie zwyciezyla. Czeszka wycofala sie z turnieju w Hobart z powodu kontuzji, przez to nie rozegrala jeszcze w tym sezonie nawet jednego spotkania. Tak naprawde niewiadomo w jakiej Czeszka jest kondycji, jednak biorac pod uwage jej wycofanie z Hobart, moze nie byc najlepiej i nawet jak dogra to spotkanie, to moze nie wygrac w nim na 100% mozliwosci. Morita natomiast dwa turnieje konczyla w pierwszych rundach, trzeba jednak przyznac, ze nie miala latwych rywalek, Jie Zheng, ktora wygrala turniej w Auckland, japonka natomiast potrafila z nia nawiazac rownorzedna rywalizacje trzysetową. Oraz porazka w Hobart z reprezentantka gospodarzy Jarmila Gajdosova. Japonka to zawodniczka regularna, juz dosyc doswiadczona, choc jeszcze mloda. Czeszka gra bardzo agresywnie, czasami bezmyslnie gra na sile. Ponadto z jej kondycja moze nie byc najlepiej. Brak jej rowniez ogrania jakiekolwiek w tym sezonie. Mysle, ze te wszystkie aspekty potwierdzaja moja teze ze Japonka jest faworytka tego spotkania i tak tez stawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 16.01.2012 1:10

Spotkanie: A. Montanes - P. Riba

Typ: P. Riba

Kurs: 3,600

Bukmacher: Pinnacle

 

Trochę mnie dziwi aż takie faworyzowanie Montanesa, a ja uważam, że szanse w tym meczu są dość wyrównane. Montanes to zawodnik, który jest ekspertem od gry na clayu, na hardzie orłem nie jest, np. na US Open odpadł już w pierwszej rundzie z Kukushkinem i ogólnie bez żadnych sukcesów na tej nawierzchni, dla niego priorytet to turnieje na clayu. W tym sezonie na hardzie na turnieju w Auckland przegrał gładko w pierwszej rundzie ze Starace. Riba na hardzie też jest słaby i też preferuje clay. H2H 1:1, oba mecze w zeszłym sezonie, oba mecze bardzo zacięte, bo trzysetowe(grali do dwóch setów).

H2H na równo, obaj nie potrafią grać na hardzie, więc tutaj zadecyduje dyspozycja dnia i motywacja, dlatego takie faworyzowanie Montanesa wydaje mi się przesadzone, a taki kurs na Ribe atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na 2. rundę już

 

Nalbandian-Isner 1.97 toto

Argentyńczyk wszystko co najlepsze ma już za sobą. Niestety... bo przyjemnie było go oglądać. Dobra koniec sentymentów. Kibicowanie to jedno a typowanie to drugie :) Kurs wg mnie zawyżony na Nalbę. Isner młodszy (upał tam daje znać o sobie), z większą smykałką do asów. Poruszanie po korcie słabsze u Amerykanina ale im dłużej trwałby mecz tym gorzej to widzę dla Nalbandiana (taki trochę podobny scenariusz jak dzisiaj Tomic z Verdasco. Młodziak już praktycznie sztywny był ale finalnie stuknął 28latka). Powiem tak. Będą asy będzie wygrana 'małego John'a' :p Wchodzę.

 

Hewitt-Stebe 1.27 toto

A tu na odwrót :p Typ na emeryta. Będzie grał w sesji wieczornej ...a jakże!! Takie prawo gospodarzy ;) Stebe świetny sezon challengerowy w ubiegłym roku i wygrana w turnieju finałowym (master challer :p) Kangur stary wyga, w defensywie zawsze był dobry. Niemiec zapłaci frycowe i coś mi mówi, że u progu sezonu jeszcze bez formy. Umoczył niedawno kwale z niejakim Bobby Raynoldsem. Nagłe wejście do wyższej półki ATP sporo kosztuje niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chela - Russell (1) 1.8

 

Chela wbrew pozorom potrafi grać na hardzie. Może nie jest zbyt ofensywny, ale z pewnością ma przyzwoite uderzenia ofensywne, co w połączeniu z dobrą defensywą przynosi sukcesy. Russell jak dla mnie jest przeciętny - słabe warunki fizyczne, jak już gdzieś coś wygrywa to głównie na hardzie, ale z przeciwnikami z szerokiej czołówki nie ma nic do powiedzenia. Chela do tej czołówki co prawda nie należy, ale uważam, że jest w stanie wygrać grając konsekwentnie i cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosur - Cirstea (1) 1.2

 

Samantha u siebie, dodatkowo zdecydowanie przeważa na rywalką umiejętnościami czysto tenisowymi. Co prawda zdarzają się jej słabsze momenty w meczach, ale wydaję mi się, że maksymalnie co może ugrać Rumunka to jeden set.

 

Zvonariewa - Dulgheru (1) 1.14

 

Dulgheru grać na hardzie zbytnio nie potrafi. Owszem zdarzył się jej wygrane ze znanymi zawodniczkami, ale raczej wynikało to z całej masy niewymuszonych błędów rywalek. Zvonka w przyzwoitej formie powinna odprawić Rumunkę w 2 setach.

 

Garcia Lopez - Kukushkin (1) 1.5

 

1,5 na GGL ? Biorę . Chłopak nie raz pokazywał, że na hardzie grać potrafi, a doświadczeniem i cwaniactwem zdecydowanie bije na głowę rywala.

 

Tipsarevic - Tursunov (1) 1.14

 

Tipsar dojrzał i już nie przegrywa meczy, w których jest zdecydowanym faworytem. Ogólnie cały zeszły rok to ogromny progres połączony ze stabilizacją na bardzo wysokim poziomie. Tursunov kiedyś coś grał..... no właśnie kiedyś. Prawdopodobne 3 sety dla Serba.

 

Roddick- Haase (1) 1.3

 

ARod może nie jest już w swojej najlepszej formie, ale na szybkich nawierzchniach nadal powinno się z nim liczyć. Haase uznawany za spory talent swego czasu, obecnie średniak jakich wielu. Trochę kontuzji, trochę fajnej gry, ale jedno charakterystyczne cały czas - nie umiejętność wykorzystywania szans, które mu się przytrafiały. Roddick go wypunktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haas, Tommy - Kudla, Denis szanse 5/10

 

Kudla, Denis +5 1,85 :minus:

 

Games Handicap

 

Betsafe.com

 

okolo 03-15 maja pojawić sie na korcie weteran z niemiec i młody Amerykanin.Mam nadzieje ze uda mi sie zobaczyc po raz pierwszy Denisa(data urodzin: 17.08.92, 19 r.276r) ) bo jeszcze go w akcji nie widziałem.Moim zdaniem bardzo ciekawy zakład, obaj maja zbliżony ranking Tommy(data urodzin: 03.04.78, 33 r.(190)) walczy z kontuzjami praktycznie cały czas lata lecą nic wielkiego juz nie ugra, myślę ze dzisiaj może mieć problemy z młodym wilczkiem który przeszedł kwalifikacje pokonując paru niezły tenisow.Lato w pełni początek sezonu wiec i niespodzianki na pewno sie trawią w pierwszym szlemie - starczy ze ugra jedne seta i będzie dobrze.

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2012-01-17, 21:17 ]

można edytować poprzedni post, nie trzeba pisać kolejnego

następny i każdy kolejny taki będę usuwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Spotkanie: Djokovic N. (Srb) - Lorenzi P. (Ita)

typ: Djokovic -11,5 gemów

kurs: 1,75

buk: Pinnacle

godz. 3-00

 

analiza:

w pierwszym meczu w tegorocznym Australian Open Djokovic na rozgrzewke dostał mało znanego Włocha Lorenziego. najwieksi rywale Serba - Nadal i Federer w swoich pierwszych meczach nie dali nic do powiedzenia swoim rywalom i szybko awansowali do kolejnej rundy. podobnego przebiegu spodziewam sie w meczu Novaka. Serb w ostatnim roku osiągnął życiową formę i wygrywał turnij za turniejem. w tym roku również chce się liczyc w wiekszych turniejach i uważam ze w wielu z nich zobaczymy go w finale. ale na pewno dla niego priorytetem jest obrona tytułu na kortach w Melbeurne. dlatego myślę, ze w początkowych meczach powinien roznosic słabych rywali z kortu. takim jest niewatpliwie Włoch, dla którego ugranie kazdego gema bedzie sukcesem. ja nie spodziewam sie ze ugra ich wiecej jak 5-6. na przełamanie Djokovica nie ma co liczyc, za to na przełamania ze strony serba juz z pewnością tak. Novak dysponuje swietnym returnem i Lorenzi musiałby mieć swietny serwis, by sprawic jemu kłopoty. nie licze jednak na to. uwazam ze Djokovic bardzo szybko rozprawi sie z Włochem i po krótkim meczu awansuje do drugiej rundy Australian Open

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrois, Kristina - Krajicek, Michaella (1) 2.5

 

Holenderka kiedyś ładnie się zapowiadała, ale ostatnie kilka lat fatalne w jej wykonaniu. Ciągle szuka powrotu do dawnej formę, choć ja szczerze wątpię by to kiedykolwiek nastąpiło. Ma w miarę dobry pierwszy serwis, ale jak nim nie trafi to często pojawiają się podwójne. Gra agresywnie, ale wg mnie często po prostu zbyt nonszalancko. Barrois to z kolei przyzwoita zawodniczka. Dobre warunki fizyczne, fajny mocny serwis, do tego groźny fh. W mojej ocenie value kursowe.

 

Cibulkova, Dominika - Rybarikova, Magdalena (Rybarikova +6 gemów) 1.85

 

Cibulkova moim zdaniem jest jedną z tych zawodniczek, którą buki zdecydowanie przeceniają. Umiejętności jej odmówić nie wolno, ale wg mnie tylko gdy jest w najwyższej formie fizycznej potrafi je w pełni wykorzystać. Rybarikova jest ciekawą zawodniczką, w zasadzie jej ranking zdecydowanie nie odzwierciedla jej potencjału. Aby typ wszedł potrzeba minimum 6 gemów ugranych przez Rybarikovą. I moim zdaniem jest to jak najbardziej do spełnienia, szczególnie biorąc pod uwagę dość słaby serwis Cibulkovej i fakt, że z reguły nie demoluje swoich rywalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01:05 18.01.2012

Yen-Hsun Lu - Serra, F

typ: 1

kurs: 1,50

Buk: Unibet

 

Wybrałem to spotkanie bowiem gram je w turnieju tenisowym. Stawiam tutaj na zawodnika z Tajwanu. Dla mnie jest faworytem w pierwszej rundzie pokonał w pięciu setach Rika de Vost 64 36 61 36 63.

Lu jest w tej chwili 79 w rankingu ATP,ma za sobą dobrą końcówkę sezonu ,wygrał turniej w Seulu, w tym roku grał w Chennai gdzie odpadł w 2 rundzie.

Natomiast jego przeciwnik Francuz Serra (156 ATP) według mnie już powinien odpaść z tego turnieju , Florent miał dużo szczęśćia bo przegrywał już 67 36 54,kiedy jego przeciwnik Steve Darcis musiał opuścić kort z powodu kontuzji. Serra przeszedł przez 3 mecze eliminacji,żeby zagrać w AO ,w tym roku zagrała na turnieju w Nowej Kaledoni(Australia) gdzie odpadł w półfinale,jednak jego przeciwnicy nie mieli zbyt wysokiego rankingu ATP większość z nich w drugiej setce jeden nawet w trzeciej.

Czy Francuz jest bardziej wypoczęty ,myślę że dwa dni to spora ilość czasu żeby zregenerować siły po długim spotkaniu.Po za tym zawodnik z Tajwanu jest dwa lata młodszy,to też może mieć wpływ na to spotkanie,które będzie rozgrywane o 11 czasu lokalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunitsyn-Andujar 1.50 toto :n:

Bogomolov Jr-Gimeno Traver 1.22 toto :t:

Hewitt-Stebe 1.27 toto :t:

 

:k: niezły zonk z tym Andujarem... :zdziwiony:

 

Szukam dalej...deble ruszają :)

 

Bhupathi/Bopanna-Ebden/Guccione 1.45

Para Hinduska rusza w takim składzie od tego sezonu bo cel jest jeden...olimpiada. Efekt jest taki, że rozsypały się dwie solidne deblowe pary: Bhupathi/Paes oraz Bopanna/Quareshi. Obaj panowie na B to solidna firma jeśli chodzi o grę deblową. Specjalizacja tylko w tym zakresie. Jest tu czynnik ryzyka związany z brakiem zgrania ale co w tej sytuacji powiedzieć o parze gospodarzy, których celem numer jeden jest gra singlowa. Widzę to tak, że mogą zagrozić tylko wtedy jeśli trafią na serwisowy dzień konia. Taki risk jest zawsze więc spokojnie na Hindusów.

 

Bolleli/Fognini-Machado/Rosol 1.45

Na pierwszy rzut oka to prześmieszny zestaw bo 4 singlistów wybrało się do debla :) ale jak patrzę na parę Machado/Rosol to już w ogóle wesoło jest :D Rui to typowy ziemniak, który nie nasycił się jeszcze grą na cegle na tyle by zacząć szlifować grę na szybkich kortach (btw to taka prawidłowość graczy z kortów ziemnych) a drugi to 'szybki' gracz. Pierwszy raz się spotkali i pomyśleli, że zagrają. Jak to się ma udać? :) Włoska para też woli single ale mają za sobą już kilka startów w takim składzie i do tego z nie najgorszymi wynikami (semi w ubiegłorocznym US Open i jak przegrywali to z top 10). Z pewnością lepiej by im było grać na ziemi ale w perspektywie egzotyki po drugiej stronie 2. runda możliwa.

 

PS...pobudka o 3:00 i ostrzę zęby na małego Johna z Nalbą :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlovic - Berlocq (1) 1.3

 

Karlovic w pierwszej rundzie zagrał dobrze i ograł faworyzowanego Melzera. Argentyńczyk to typowy ziemniak i ja nie widzę dla niego szans z potężnie serwującym Chorwatem.

 

Danilidou - Georges (2) 1.35

 

Greczynka najlepsze swoje lata ma już dawno za sobą. W pierwszej rundzie zdemolowała swoją przeciwniczkę, ale podejrzewam, że to jej rywalka była po prostu słabiutko dysponowana w tamtym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fish - Falla (Falla +2,5 seta) 1,8

 

Falla to tenisista przedziwny. Umiejętności spore, sporo dobrych spotkań z graczami z czołówki. Jak ma swój dzień to stanowi zagrożenie dla prawie każdego. Gorzej jak akurat coś mu nie pasuje na korcie- wtedy dość gładko przegrywa w zasadzie z kim popadnie. Na szlemy zawsze jednak się mobilizował i liczę, że napsuje trochę krwi Fishowi.

 

Berdych - Rochus (Olivier +8,5 gema) 1.81

 

Berdych mógł seta stracić z Ramosem to i tym bardziej może stracić z Rochusem. Tym bardziej, że Belg powrócił podobno do świetnej formy ostatnio w jakiej nie widziano go od kilku już lat. A Berdych jak to Berdych - generalnie gracz bardzo dobry, ale nie raz zdarzały mu się duże wpadki na Szlemach.

 

Del Potro - Kavcic (over 28,5) 1.85

 

Del Potro nawet w swojej optymalnej formie nie demolował rywali (no chyba, że akurat trafił mu się jakiś leszcz). Obecnie z pewnością daleko mu do swojej najlepszej dyspozycji. Kavcic jest solidny, dobrze trzyma podanie. Myślę, że linia spokojnie do przeskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis widze 4 typy:

 

1 Isner, tak jak piszecie, mega serwis, wg mnie fajna mentalnosc, nie poddaje sie. Nalbi moze i spoko technicznie, ograny ale mysle jak bedzie serwis siedzial to swoje podanie bedzie wygrywal i probowal cos upolowac jak Nalbi bedzie podawal.

 

2 Tomic, mlody kangur z 0:2 wygral z Dasco, dobruy run, z wujkiem Samem mysle sobie tez poradzi, bez formy jakos on, a mlody ma na rozkladzie juz kilka fajnych nazwisk: Monfils, Berdych czy wlasnie Dasco. Mowia ze jest ruchliwy, dobry w defensywie, tylko troche nonszalancki.

 

3 Karlovic, serwis i jeszcze raz seriws, gra na hardzie mu pasuje, gra z ziemniakiem, powinien sobie poradzic bez problemu.

 

4. Fish, tez z dobrym serwisem, jego daje na 'podbicie'

 

GL :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV teraz Haas-Nadal i Wozniacka z Tatishvili. Nuuuuuuda :D Spojrzałem na zestaw par singlistów konczących 2. rundą i kilka meczy można złożyć.

 

Raonic-Petzschner 1.27 toto

'Big serv' z Kanady z Niemcem specjalizującym się jednak raczej w deblu (para z Melzerem). Petscha może tu chwilami zagrozić Milosowi wolejami przy siatce ale trzeba mieć nielada kondycję, żeby to robić cały mecz w takim upale i do tego być w tym skutecznym a do tego Niemcowi trochę daleko. Izi win.

 

Granollers-Gil 1.32 toto

Bodajże wczoraj wspominałem przy, którymś meczu, że przychodzi taki czas dla graczy z kortów ziemnych, że sezon na cegle robi się dla nich za krótki i trzeba lepiej grać na twardych kortach, żeby przetrwać gdzieś tam w czołówce rankingu. Marcel to dobry tego przykład. Świetna koncówka w hali w ubiegłym sezonie. Poza tym w deblu skutecznie trenuje akcje wolejowe. Jak patrzę na ten zestaw to Gil może tu zaoferować jedynie wymiany a to na szybkie korty za mało. Hiszpan ma potencjał do gry ofensywnej i o ile nie wystarczy to na top 10 to na takiego Portugalczyka wystarczy w zupełności.Hipszan w 3. rundzie

 

Na koniec jeszcze 'drobnica' nie wymagająca żadnego komentarza:

 

Monfils-Bellucci 1.22 toto

Gasquet-Golubev 1.18 toto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dałem takie coś,nie wiem czemu dałem Włoszkę z takim kursem :mur:

 

18.01.2012 04:05 Eleni Daniilidou - Julia Goerges (1-2) 2 1.35W trakcie

18.01.2012 03:55 Francesca Schiavone - Romina Oprandi (1-2)0 - 2 1 1.18Przegrane

18.01.2012 01:00 Yen-Hsun Lu - Florent Serra (1-2)1 1.45W trakcie

18.01.2012 01:00 Sergiy Stakhovsky - Kevin Anderson (1-2)2 1.30W trakcie

18.01.2012 01:00 Anabel Medina Garrigues - Olga Govortsova (1-2)2 - 0 1 1.40Wygrane

 

Dałbym parę typów ale mój przeciwnik się obija i może to wykorzystać przeciwko mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalbandian-Isner 1.97 toto :t:

Bhupathi/Bopanna-Ebden/Guccione 1.45 :t:

Bolleli/Fognini-Machado/Rosol 1.45 :t:

 

Było trochę emocji z Isnerem ale finalnie dobrze się skończyło :D W meczu z Lopezem można zagrać przeciwko niemu ale o tym może będzie jeszcze okazja napisać.

 

Spojrzałem jeszcze w deble ;)

 

Marach/Peya-Hanescu/Rochus 1.50 toto

Na początek dwa słowa o parze austriackiej. Marach wziął póki co rozwód z Kubotem. Powód jest jeden czyli olimpiada. Z Peyą zaczął już grywać pod koniec ubiegłego sezonu więc chłopaki znają się trochę. Marach wie doskonale o co chodzi w deblu. Wolej i gra przy siatce podstawa. Peya słabszy ale też już ma obycie w deblu. Efekt póki co przyszedł bardzo szybko bo w tym roku wygrali wspólnie turniej w Auckland choć obiektywnie przyznać trzeba, że dopiero w finale mieli 'typową' deblową parę. Reszta to jak ja to nazywam 'składaki' na jeden turniej. Tyle o Austriaków. Tylko co tu powiedzieć o ich rywalach skoro obaj to singliści, których w AO już nie ma? Hanes jeśli już to lepiej wypada na kortach ziemnych. Belg? No ok ale niski facet z niego więc jak zamknę oczy to widzę jak Austriacy mijają go wolejami bo siłą rzeczy szerokiego zasięgu ramion to on nie ma i miał nie będzie. Austriacy w kolejnej rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jutro przede wszystkim dwa deble:

 

Marach/Peya - Hanescu/Rochus 1 1.50

 

Austriacy podchodzą do debla priorytetowo, wiadomo jak to w deblach czasem niespodzianki się zdarzają,

ale zagrają z parą która oczywiście jest tylko i wyłącznie sklecona na ten jeden turniej

Hanescu słabiutko w singlu, a debel zawsze traktował po macoszemu, a jak już coś mu się udawało to na ziemi

Rochus piąta setka rankingu...

 

Begu/Niculescu - Halep/Rus 1 1.42

 

Begu i Niculescu poważne podejście do debla, są w połowie pierwszej setki,

zaczynają dopiero grać ze sobą ale w pierwszym starcie wygrały turniej w Hobart

Halep i Rus debel bez przeszłości (i przyszłości), Rumunka pod koniec drugiej setki, Holenderka na początku trzeciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chela - Andujar (1) 1.6

 

Rano było jeszcze 1,8 dostępne. Kursy pospadały i trudno się dziwić. Andujar w 3 rundzie w Australian Open na nawierzchni twardej ? Jakoś tego nie widzę. Hiszpan jest dobrym specjalistą od kortów ziemnych, ale na szybszych kortach zatraca swoje atuty. O Cheli pisałem przy okazji meczu z Russellem. Z pewnością Argentyńczyka czeka cięższy mecz, bo Andujar lubi i potrafi regularnie przebijać, ale suma sumarum powinno się skończyć na korzyść Cheli.

 

Lisicki - Peer (1) 1.8

 

Na obecna chwilę Lisicka jest po prostu lepszą zawodniczką. Peer nadal dobrze broni, ale nie jest to już ten poziom defensywy jaki prezentowała w czasach gdy była w czołówce rankingu. Obecnie reprezentantka Izraela wyróżnia się jednym z najsłabszych serwisów w kobiecym turze co z reguły przeszkadza jej w osiągnięciu dobrych wyników. Lisicki to nowa, młoda fala - gra fajnie, ofensywnie, często zabójczo skutecznie. Owszem zawsze się pojawia ryzyko słabszego meczu z duża ilością UE, ale po takim kursie warto je podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis wta Australian Open 1:00 18.01.2012

Errani - Petrova

typ; 1

2.30

Bwin

Analiza

Dziś w nocy polskiego czasu w turnieju wielkoszlemowym australian open Wloszka Sara Errani zagra z Rosjanka Nadia Pietrowa. Bedzie to druga runda turnieju. W pierwszej Rosjanka wygrala z Czeszka Andrea Hlavackova, kwalifikantką w trzech partiach. Dla Rosjanki jest to dopiero pierwszy turniej w tym sezonie, singlowy. W debla juz grala, mowilo sie ze nie jest dobrze przygotowana do singla, dlatego tez go nie gra. Sarra Errani osiagnela juz w tym sezonie cwiercfinal w Auckland i II runde w Hobart. Pokonala dwukrotnie Larsson i Wickmayer, finalistke turnieju w tym sezonie. Widac, ze Errani jest w przyzwoitej formie. Ograla bez najmniejszych problemow w I rundzie Savinkyh. Petrova swoje najlepsze lata ma juz za soba, kondycja nie ta. Errani to zawodniczka regularniejsza i sprytniejsza, Petrova czesto gra ostatnimi czasy bez wiekszej pracy nogami, samymi rekoma. Mysle, ze na Wloszke to nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georges - Oprandi (1) 1.6

 

Georges do tej pory grałem 2 razy i się nie zawiodłem. Teraz jej przeciwniczką jest Oprandi i kurs 1,6 jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Włoszka nigdy nic wielkiego nie pokazała, a do tego podobnie jak jej rodaczki raczej specjalizuje się w grze na mączce. Ograła co prawda Schiavone, ale trzeba podkreślić, że Francesca zawsze była dość chimeryczna, a i takie wewnątrzkrajowe pojedynki często rządzą się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georges - Oprandi (1) 1.6

 

Georges do tej pory grałem 2 razy i się nie zawiodłem. Teraz jej przeciwniczką jest Oprandi i kurs 1,6 jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Włoszka nigdy nic wielkiego nie pokazała, a do tego podobnie jak jej rodaczki raczej specjalizuje się w grze na mączce. Ograła co prawda Schiavone, ale trzeba podkreślić, że Francesca zawsze była dość chimeryczna, a i takie wewnątrzkrajowe pojedynki często rządzą się swoimi prawami.

 

Popieram :) 'Dzień konia' już ma za sobą więc Julka, na marginesie nienajgorsza pani ;) do następnej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...