Skocz do zawartości

US Open


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

1#



 

ATP - SINGIEL: US Open (USA), twarda,godz.19:00

Federer R. (Sui) - Cilic M. (Cro)

Typ:Cilic wygra powyżej 4,5 gemów w 1 secie

Kurs:2,40

Bukmacher:bwin

Analiza:

 

Dziś o 19:00 ma się rozpoczoć mecz 3 rundy US Open pomiędzy turniejową "3" Rogerem Federrerem a rozstawionym z "27" Ciliciem. Obaj zawodnicy bardzo pewnie pokonali swoich poprzednich przeciwników. O ile zwycięstwa Szwajcara nie były czymś nowym to Chorwat pokazał że jest w dobrej dyspozycji popkazując przede wszyskim dobry tenis z Tomiciem oddając zaledwie 3 gemy. Faworytem tego spotkania jest Szwajcar lecz ja tak po prostu od sobie nie skreslałbym młodego Chorwata który na Hardzie robi z roku na rok spory progress. Cilic to 195cm wzrostu i silne uderzenie, którym nie raz potrafił wygrywać mecze tym bardziej na tej nawierzchni. Postanowiłem zagrać ciekawy typ po dobrym kursie na liczbę zwycięskich gemów przez Chorwata w pierwszym secie. Sądzę że jeśli podejdzie do tego spotkania z koncetrowany to jest w jego zasięgu przynajmniej w pierwszej fazie meczu utrzymywać własny serwis tym bardziej że uderzenie ma naprawdę mocne, a kurs według mnie nie adekwatny do % szans. Przewaznie zawodnicy wchodza w mecz po kilku gemach, sądzę że przez kilka gemów nie ujżymy przełamania a jeśli nawet to przez młodszego o 8 lat Chorwata, który naprawdę pokazywał dobry tenis w poprzednich meczach .

 

 

 

2#

Federer R. (Sui) - Cilic M. (Cro)

Typ:Tie-break w 1 secie

Kurs:4,90 @ Bwin

 

Warto spróbować, analiza praktycznie ta co do 1 typu :

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 03.09.2011 18.35

Spotkanie: Jankovic - Pavluchenkova

Typ: Jankovic win

Kurs 1.65

Unibet

 

W trzeciej rundzie na korcie Louisa Armstronga zmierzą się dwie zawodniczki z drugiej dziesiątki rankingu WTA. Serbka w US OPEN jest rozstawiona z numerem 11 i w pierwszych dwóch meczach z łatwością odprawiła słabsze rywalki. Faworytką tego meczu jest moim zdaniem Jankovic. W ostatnich turniejach prezentuje się lepiej od Białorusinki. Doszła do finału w Cincinatti ulegając w dwóch setach Sharapowej. Tydzień później poległa w New Heaven z Vesniną ale w tym turnieju było widać zmęczenie spowodowane brakiem czasu na rekonwalescencję. Białorusinka nie gra porywająco. W ostatnich tygodniach zaliczyła ćwierćfinały w Baku i New Heaven. A w US OPEN ledwo pokonała Petrę Martic. Mech z Chorwatką pokazał, że ostatni ranking wcale nie odzwierciedla formy Anastazii. Pavluvhenkova gra co najmniej średnio, wszakże w bezpośrednim bilansię meczy prowadzi to dziś nie jest faworytką. Obie tenisistki spisują się na twardej nawierzchni w tym sezonie dobrze, ale jak już wspominałem liczy się aktualna forma a tą lepszą ma Serbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyspcyplina: Tenis, US Open, 3.9.2011, godz. 20.30

Mecz: Anderson, Kevin - Fish, Mardy

Typ: Anderson over 4,5 gema [1 set]

Kurs: 2

Bukmacher: Bwin

Analiza: Zdecydowanym faworytem jest Fish. Właściwie on nigdzie nie odnosi sukcesów jak na twardych betonowych kortach w USA i Kanadzie. W turniejach poprzedzających US Open grał świetnie i albo finał ,albo półfinał. To pokazuje, że to Fish powinien bez problemów ograć rywala. Obaj panowie jak dotąd nie mają wiekszych problemów ze swoimi przeciwnikami, Amerykanin wygrał z Kamke (oddał 5 gemów) i Jaziri (oddał 8 gemów) po 3:0. Anderson pokonał Llodre, czyli tzw. serw and wolej man oddając mu 5 gemów. W 1 rundzie wygrał z Soedą oddając 4 gemy. Obaj panowie świetnie serwują, choć Anderson chyba prezentuje się lepiej w tym elemencie od Fisha. Anderson miał skuteczność pierwszego serwisu 79% w meczu z Llodrą. No ale to zawodnik który ma ponad 2 metry wzrostu. Sądzę, że będzie korzystał z siły serwisu i w meczu z Fishem i będzie go bardzo trudno przełamać. To może dać 5 gemów Andersona w 1 secie. Obaj nie będą zmęczeni, a Anderson pokazał w 2 pierwszych meczach, że nie powinno się go lekceważyć. I co ważne rywale Andersona w 2 poprzednich meczach dostali 1 szansę na przełamanie (Llodra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 03.09.2011 21;00

Spotkanie:

Monaco-Haas

Typ: Haas

Kurs;2;95

bukmacher-pinnancle

 

Kolejna faza US Open gdzie zobaczymy Juana Monaco oraz Tommyego Haasa. Tak naprawde ciężko stwierdzic w jakiej formie jest Monaco. Niby ograł w pierwszej rundzie łatwo Seppiego następnie proadził sobie z niezłym ostatnio Stepankiem ale trzeba przyznać że mała zasługa w tym kontuzji jakiej doznał Czech. Jednak Monaco to nie jest gracz który na wielkich szlemach robiłby furore i uważam że 3-4 runda to szczyt jego możliwości. Haas natomiast w ostatniej rundzie odprawił 3;0 Falle i zaprezentował się całkiem solidnie. Ogólnie Tommy ma olbrzmy potencjał ale niestety często łapie jakieś kontuzje i bardzo dużo pauzuje. Myślę że zobaczymy wyrównany mecz i Haas poradzi sobie z Monaco który jest raczej graczem preferującym ziemne korty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 03.09.2011 19.40

Spotkanie:Dolgopolov A. (Ukr)-Karlovic I. (Cro)

Typ: Dolgoplov A. (+2,5 seta)

Kurs;1,91

bukmacher: Bet365

 

Za około 30 minut odbędzie się mecz pomiędzy Dolgopolovem pochodzącym z Ukrainy a Karloviciem który jest Chorwatem. Młody Ukrainiec jest obecnie w życiowej formie co potwierdzają wybniki:

iUS Open, New York, USA, Ameryka

01/09-11 Dolgopolov, Alexandr vs. Cipolla, Flavio 3:2 60 75 26 57 64

29/08-11 Dolgopolov, Alexandr vs. Gil, Frederico 3:0 64 62 75

Winston Salem, USA, Ameryka

26/08-11 Ćwierćfinały Dolgopolov, Alexandr vs. Haase, Robin 0:2 46 46

24/08-11 Dolgopolov, Alexandr vs. Dimitrov, Grigor 2:1 64 16 76

23/08-11 Dolgopolov, Alexandr vs. Berlocq, Carlos 2:0 64 64

 

Ukrainiec jest aktualnie na 23 w światowym rankingu ATP i myslę że jeszcze parę punkcików uda mu się zdobyć na zawodach w Nowym Yorku. Jest szybki poprawnie gra w defensywie, potrafi przyspieszyć tempo wymiany to są aspekty które przemawiają na korzyść Ukrainca. Ivo Karlovic ma za to jedną ale za to piekielnie mocną zalete a mianowicie SERWIS. Chorwat ma 2,8m wzrostu i do niego należy rekord najszybsego serwisu na świecie, jest to 255km/h. Niewielu zawodników potrafi przełamać Karlovicia jesli jesgo serwis poprawnie funkcjonuje. Myślę że będzie to długi mecz a że nie mogę się zdecydować na żadnego z nich wybieram handi. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US Open

03.09.2011 23:00

Kuznetsova – Amanmuradova

Typ: Amanmuradova +1,5 seta

Kurs: 3.28

Buk: Pinnacle

 

US Open nabiera tempa. Już dziś zostaną rozegrane ostatnie mecze 3 rundy zarówno w turnieju pań jak i panów. Ja skupie się na spotkaniu Kuznetsovej z Amanmuradovą. Według mnie kursy są mocno przeszacowane, bo o wszem Rosjanka jest faworytką, ale wydaje mi się, że wcale nie będzie miała łatwej przeprawy.

Zacznę od reprezentantki Uzbekistanu. Jest już ona bardzo doświadczoną tenisistką, która potrafi grać na wysokim poziomie. To właśnie hard jest jej ulubioną nawierzchnią, choć w tym roku ma na niej zarówno 10 zwycięstw jak i porażek. Wszystko jednak spowodowane było fatalnym startem sezonu, gdzie na betonie w pięciu turniejach odpadała już w pierwszej rundzie. Teraz gra znacznie lepiej. Osiągnęła finał w Astanie, a teraz jest już w trzeciej rundzie nowojorskiego turnieju. W pierwszych dwóch meczach bez straty seta pokonała dobrze grającą w tym roku Tamirę Paszek oraz Parmentier.

Kuznetsova to doskonale znana nam zawodniczka. Jeżeli jest w formie to może wygrać z każdym. Jednak w tym roku nie jest w swojej optymalnej dyspozycji. Przegrane w ostatnim czasie z takimi zawodniczkami jak McHale czy Halep na pewno dla tej tenisistki nie jest powodem do dumy. Tutaj pokonała już Errani oraz Baltachę, lecz w obu tych w obu tych spotkaniach nie zachwyciła.

Myślę, że Agkul przy takiej formie Rosjanki jest jak najbardziej w stanie ugrać seta w ty meczu.Mecz planowany na 23:00 czasu polskiego lecz może się nie co opóźnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Murray : Lopez

Typ : Lopez (+1,5)

Kurs : 4,00

Buk : bet-at-home

Godzina : 17.00

Analiza :

 

To będzie bardzo ciekawy mecz i nie wiem czemu buki tak faworyzują Murraya.

Ok - przed turniejem może był on wymieniany w pierwszej czwórce do wygrania tego turnieju,. chociaż o jego wygranej nikt nie mówił, ale już na tej imprezie pokazuje że nie jest z jego grą i formą za dobrze i że wiele tu nie osiągnie.

Najpierw niby gładko wygrał 3:0, chociaż momentami jego gra wyglądała kiepsko, ale już wczoraj wyglądała bardzo źle. Przegrał dwa pierwsze sety z Haase, obudził się w trzecim i wygrał 62, potem Haase odpuścił czwarty set totalnie żeby zachować siły na piąty i przegrał 6:0.

W ostatnim secie trochę za długo się rozpędzał, wypuścił Murraya na 4:0, ale zaraz potem go dogonił i po prostu zabrakło mu zimnej krwi żeby skończyć rywala ale miał ku temu szanse.

Murray zagrał bardzo słaby mecz i myślę że z meczu na mecz będzie coraz gorzej i dzisiaj z Lopezem też przynajmniej dwa sety straci.

Lopez wygrał 3:0 i 3:1 a więc narazie gładko, jego gra wygląda bardzo dobrze, szczególnie przy jego włąsnym podaniu które dzisiaj Murrayowi napsuje dużo krwi i będzie to dla niego trudny serwis do przełamania.

A jeśli nie będzie przełamywał, będą tie breaki, a on ich rgać nie umie i będzie przegrywał.

Dwa sety tu straci jak nic bo jest w kiepskiej formie.

Niby historia zdecydowanie wskazuje na niego - 5:0, z czego dwa razy na hardzie, ale raz na hardzie już seta tracił ( w meczu do 2 wygranych setów ), a poza tym może wreszcie czas na wygraną Lopeza.

Jak dla mnie będzie albo 3:2 dla Murraya, albo Lopez wygra i to może nawet 3:1.

Nie mniej jednak typ po takim kursie, jak najbardziej warty grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

Data: 4.09.2011 g. 20:30

Spotkanie: D. Young - J. I. Chela

Typ: 1

Kurs: 1,80

Bukmacher: Betsafe

 

Amerykanin według bukmacherów jest minimalnym faworytem tego spotkania, ale kursy na niego rosną. Według mnie Young ma duże szanse na awans do kolejnej rundy i osiągnięcie życiowego sukcesu. Gra przed własną publicznością i ma za sobą wielkie wsparcie trybun. To na pewno go niesamowicie uskrzydla, bo w tych dwóch meczach, które do tej pory rozegrał pokazał bardzo dobry tenis. Gra niesamowicie ryzykownie, ale i efektywnie. Ma niesaowicie mocne uderzenie z forehandu, ale z backhandu także daje radę. Chela to oczywiście o wiele bardziej doświadczony zawodnik, który na hardzie rozegrał już ponad 200 spotkań (bilans 117-114), co przy bilansie Younga (19-43) wygląda bardzo imponująco. Chela ma 32 lata i jest 10 lat starszy od Younga, więc przygotowanie kondycyjne powinno być po stronie Amerykanina. Young świetne wytrzymał mecz z Wawrinką i w tiebreaku 5. seta grał kapitalnie (wygrał 7-6 3-6 2-6 6-3 7-6). Wcześniej nie dał szans L. Lacko i wygrał 6-4 6-2 6-2. Chela w zasadzie ma za sobą dopiero jeden pojedynek, ponieważ w 1. rundzie z M. Matoseviciem rywal skreczował przy stanie 3-1 dla Cheli w 1. secie. W 2. rundzie Argentyńczyk pokonał S. Darcisa 6-2 6-4 6-4. Dla Younga hard to naturalne środowisko, na tych kortach gra najlepiej i jego styl najlepiej pasuje do tych kortów. Jeśli tylko odbudował się fizycznie po spotkaniu z Wawrinką to ma wielkie szanse na wygraną w tym spotkaniu. Do tej pory spotkali się tylko raz w 2010 w New Haven i to spotkanie wygrał Chela 5-7 6-4 6-0. Według mnie Donald Young dzisiaj zrewanżuje się Argentyńczykowi i wygra to spotkanie. Amerykanin jest leworęczny, więc to na pewno jest jakaś jego przewaga, ponieważ przeciwko leworęcznym zqwsze trzeba grać inaczej i czasami trudniej jest się przestawić. Kurs na Younga bardzo dobry i moim zdaniem wart grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

 

Spotkanie: Juan Martin Del Potro vs Giles Simon

 

Typ: 2

 

Kurs: 3,75

 

Buk: Bet365

 

Data/godzina rozpoczęcia: 04-09-2011/18-30

 

Analiza:

 

Na kort Loiusa Armstronga bezpośrednio po starciu Peng z Pennettą na kort wyjdą wyżej wymienieni zawodnicy. Faworytem przed meczem jest Argentyńczyk, jednak o tym jak przebiegnie spotkanie zadecyduje dyspozycja dnia, oraz lepsza skutecznosc. Faworyzowanie Del Potro uważam za trochę nie słuszne, jednak to już wybór bukmacherów. Można jedynie dostrzec zjawisko, że kursy na Francuza spadają, a więc w tym można upatrywac niespodzianę. Jak Simon przygotowywał się do tych wielkoszlemowych zmagań. Po Wimbledonie gdzie odpadł w trzeciej rundzie z... Del Potro przegrywając 3-0 ( jednak każdy z setów był zacięty, a o jego losach dwukrotnie decydował tie-break. Poza tym zawodnicy grali ze sobą jeszcze trzykrotnie. Bilans bezpośrednich spotkań jest korzystniejszy dla Argentyńczyka, który prowadzi 3-1). Następnie tak jak większosc graczy z czołówki przeniósł się na nawierzchnię ceglastą. Rozegrał dwa turnieje w Niemczech. W jednym z nich odpadl już w pierwszym meczu po porażce z Montanesem ( który lubi grac na cegle więc nie dziwi mnie ta porażka), jednak już później w Hamburgu w mocno obsadzonym turnieju zwyciężył pokonując na swej drodze między innymi Gaela Monfilsa, który był rozstawiony z jedynką. Później zaczęły się już przygotowania do ostatniego w tym sezonie wielkoszlemowego turnieju. Rozpoczął je Francuz od turnieju w Montrealu, gdzie uległ w pierwszym meczu kwalifikantowi Niemcowi Petzschnerowi. Jednak już w Cincinnati pokazał na co go stac. Dotarł, aż do cwiercfinału, gdzie musiał uznac wyższosc Murraya. Podczas US Open nie spotkał na razie na swej drodzoe wymagających rywali. Ograł Ricardo Mello, oraz Garcię-Lopeza. Pojedynek z Del Potro będzie dla niego sprawdzianem. Francuz w swej karierze wygrał dziewięc turniejów. W trzech poprzednich latach dochodził do trzeciej rundy US Open. Obecnie jest podobnie, ale uważam, że czas najwyższy przełamac tą passę. Po pewnie już zapomnianej przez Argentyńczyka kontuzji nadgarstka wraca na korty. Przypomnę, że jest to triumfator US Open z 2009r. Po powrocie w dobrym stylu jest stawiany w roli faworyta. Jego styl gry jets odpowiedni do prawie wszystkich nawierzchni. Najlepiej czuje się na nawierzchnicach twardych. Jest dobrze zbudownaym zawodnikiem, posiadającym mocne uderzenie. Jest graczem praworęcznym z oburęcznym backhandem-podobnie jak Francuz. Zastanawia mnie dyspozycja Del Potro przed US Open, gdyż w okresie przygotowawczym nie prezentował się zbyt rewelacyjnie. Przegrał w Los Angeles niespodziewanie z Gulbisem, w następnych dwóch turniejach odpadał już w drugiej rundzie. Pokonywali go w Montrealu Marin Cilic, oraz w Cincinnatti co może nie dziwic Szwajcar Federrer. US Open zaczął jednak w rewelacyjnym stylu. Ograł rywali bez straty seta, jednak byli to zawodnicy mało liczący się w walce o najwyższe lokaty. Z pewnością mecz pomiędzy Del Potro, a Simonem myślę, że można uznac za jeden z najciekawszych tego dnia, i sądzę, że są spore szanse na zwycięstwo Francuza-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 4.09.2011 g. 19;00

Spotkanie: Ferrer-Mayer

Typ: 2

Kurs: 7.00

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

To już trzecia runda Us Open i bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek David Ferrer vs Florian Mayer. Ferrer to aktualnie piąta rakieta na świecie ale mnie ten gracz jakoś nie przekonuje swoją grą. Jego główna zaleta to umiejętność grania długich wymian i popełnia przy tym bardzo mało niewymuszonych błędów jednak na US Open mamy do czynienia z szybką twardą nawierzchnią więc jego główny atut będzie troche słabszy. Ferrer w Cincinnati ostatnio zagrał słabo gdzie odpadł w drugiej rundzie z Simonem tutaj stracił seta z Andreevem i gładko ograł Blake'a który popełnił jak zwykle mnóstwo niewymuszonych błędów. Florian Mayer jak do tej pory gładko ograł Mannarino oraz Lisnara ale trzeba przyznać ze to gracze przeciętni. Myślę że Mayer powalczy dzisiaj o wygraną a kurs wystawiony na jego wygraną przez bukmacherów to lekka przesada. Ferrer i Mayer spotkali się już 5 razy , 3 razy wygrywał Ferrer a dwukrotnie Mayer więc widać ze Florian Mayer jet w stanie pokonać Ferrera i robił już to w przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Young D. (Usa) Chela J. I. (Arg)

Typ: over38

Kurs: 1.90

Buk: Betsafe

Data/godzina rozpoczęcia: 04-09-2011/20-30

Analiza:

 

 

Dzis o godzinei 20.30 rozpocznie sie spotkanie trzeciej rundy tegorocznego Us Open pomiedzy reprezentantem gospodarzy którym jest Young Donald a reprezentantem Argentyny Chela Juan Ignacio obaj gracze sa dosc wyrównanymi graczami w rankingu ATP wiec w pewnym stopniu równiez dlatego licze na over w tym meczu.Jednak główne powody postaram sie opisac w kilku zdaniach opisujac obu graczy .Otóz Young po niespodziewanym wyeliminowaniu reprezentanta szwajcarii Stanislawa Wawrinki awansował do trzeciej rundy. NA jego korzysc równiez przepowiadaja mecze przed własna publicznoscia jak równiez wiek gdyz jest on o az dziesiec lat młodszy od swojego dzisiejszego rywala . |W ostanim casie gracz ten gra na dosc wysokim poziomie patrzac na jego ranking wrankingu ATp. |Dzis zmierzy sie z Chela którego jedynym plusem jest fakt iz niemiał on tak meczaczego meczu poprzedniej rundy co Young .Bedzie to juz drugie starcie pomiedzy tymi graczami gdyz spotkani sie oni wniedawnym czasie w New Heven gdzie to lepszy okazał sie Chela wygrywajac 2-1.Zaleta Youngabedzie równiez fakt ze jest on graczem leworecznym co w duzym stopniu utrudni gre jego rywalowi .Dzis licze na wygrana Younga 3-2 a jak bedzie przegkonamy sie za kilka godzin .Polecma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, WTA

Data: 06.09.2011 1:10

Spotkanie: C. Wozniacki - S. Kuznetsova

Typ: S. Kuznetsova

Kurs: 3,840

Bukmacher: Pinnacle

 

Uzasadnienie jest proste- z kim by nie grała Kuznetsova, to po takim kursie OBOWIĄZKOWO bym ją zagrał. Nawet gdyby jej rywalką była Serena Williams, to bym postawił na Rosjankę, a Wozniacka jest sporo gorsza. Fakt, że Kuźniecowa w ostatnim czasie nie gra na swoim najwyższym poziomie, ale przez całą swoją karierę to była maszynka do robienia niespodzianek, wiele razy stawiając na nią jako underdoga zarabiałem. Na tym turnieju Kuznetsova wygrała z Errani gładko 2:0, z Baltachą też 2:0, z Amanmuradową również 2:0, więc forma jest. Na dodatek Kuznetsova to ofensywna zawodniczka, mocno uderza, a Wozniacka takich rywalek nie lubi.

Podsumowując: dobra forma Kuzy, bardzo nieprzyjemny dla Wozniackiej styl gry oraz mocno zawyżony kurs- według mnie warto to grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis WTA

Spotkanie:Ivanovic - Williams

Typ: Ivanovic

Kurs: 11

Buk: Sportingbet

Data/godzina rozpoczęcia: 05-09-2011 19;00

Analiza:

Kolejny dzień z tenisem i czwarta runda US Open kobiety. Serena Williams po długiej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi widać że powróciła do dobrej formy. Wygrany turniej w Stanford następnie w Toronto gdzie nie dała rywalkom najmniejszychszans nawet na nawiązaniejakiejśwalki. Tutaj nie miała jeszcze z nikim problemów gładko ogrywając rywalki po 2;0 nie dając zwykle im do ugrania zbyt wielu gemów( zwykle 1 albo2 gemyw secie). Ivanovic jak do tej pory gładko ograła Pervak i Stephens i również wydaje się być w dobrej formie. Myślę że Ana powalczy , Williams jest przecież do ogrania nie wiadoma jest jej forma kondycyjna gdyż po takiej długiej przerwie może nie wytrzymać trudów takiego turnieju. Myślę że zobaczymy wyrównany mecz. Williams wiadomo że przy pierwszej serwisie jest nie do zatrzymana ale przy drugim podaniu Ivanovic bedzie miała szanse. Szanse Ivanovic oceniam jednak na 40% co przy takim kursie warte jest ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

 

Spotkanie: Serena Williams vs Ana Ivanovic

 

Typ: Ana Ivanovic +1,5 seta

 

Kurs: 3,50

 

Buk: Unibet

 

Data/godzina rozpoczęcia: 05-09-2011/19-00

 

Analiza:

 

Dziś rozpoczynają się zmagania drugiego tygodnia US Open. Turniej jak na razie nie przynosił sporej liczby niespodzianek. Co może nie cieszy kibiców to fakt, że niektóre mecze zawodnicy lub zawodniczki oddawali mecz walkowerem lub kreczowali. W dniu dzisiejszym na korcie Arthura Ashe będzie miało miejsce sporo ciekawych meczy. Jako pierwsze na korty wyjdą Pavlyuchenkova oraz Schiavone. Bezpośrednio po tym meczu rozpocznie się te, któremu postaram się bliżej przyjrzec. Serena Williams jest dopiero 28 w rankingu WTA. Z pewnością większosc z Was wie czym to jest spowodowane. Kontuzja stopy Sereny wyeliminowała ją z gry na blisko rok. Teraz wraca w znakomitym stylu na korty. Tak niedawno papa Richard obawiał się, że jego córka może umrzec. Trzynastaokrotne wielkoszlemowych turniejów od przeniesienia się na korty betonowe jest praktycznie niepokonana. Zwyciężyła w dwóch turniejach, natomiast w Cinacinnati skreczowala w drugiej rundzie z Samanthą Stosur po rozegraniu jednego gema. Przez dwa pierwsze wielkoszlemowego spotknia straciła zaledwie trzy gemy. Tak trzy gemy w dwóch spotkaniach. Z pewnością robi to wrażenie jednak nie miała na swej drodze wymagających rywalek. Grała bowiem z młodą Serbką Jovanovski oraz z kwalifikantką z Holandii Krajicek. W ostatnim meczu grała z rozstawioną z czwórką Białorusinką Victorią Azarenką. Zwyciężyła bez straty seta, jednak pomimo łatwego zwycięstwa w pierwszym secie gdzie Viki ugrała zaledwie jednego gema, w następnym secie nie było juz tak łatwo. O losach seta decydował tie-break wygrany przez Amerykankę do pięciu. Williams to przede wszystkim ogromna siła. Czy ktoś jest ją w stanie chociażby w minimalnym stopniu powstrzymac i postarszyc ugraniem przynajmniej tego jednego seta. Ana Ivanovic powtarza wynik z zeszłego roku z US Open gdzie również dotarlo do IV rundy. Czy teraz przebrnie dalej. Z pewnością jej wyniki przed ostatnim w tym sezonie tak poważnym turniejem nie były imponujące. Byc może szykowała formę na US Open. W tym turnieju rozegrała zaledwoe dwa spotkanie. W pierwszej rundzie ograła Ksenię Pervak, w następnym meczu Cetkovska oddała mecz, w kolejnym starciu odprawiła z kwitkiem Stephans-amerykańska zawodniczkę, która wystartował tylko dzięki ,,dzikiej'' karcie. Ivanovic była kiedyś światową liderką rankingu. Trzy lata temu wygrała Roland Garros. Posiada dobre warunki fizyczne, jest zawodniczką praworęczną. Obie zawodniczki grały ze sobą dwukrotnie. Za każdym razem lepsza była Williams, jednak ostatni mecz był rozgrywany dwa lata temu. Dziś wiele się zmieniło i uważam, że jeżeli Serena słabo wejdzie w mecz Ivanovic jest to w stanie wykorzystac, i urwac faworyzowanej rywalce przynajmniej jednego seta-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Pavlyuchenkova - Schiavone

Typ: DW Schiavone 2:0

Kurs: 3,50

Buk: Betclic

Data/godzina rozpoczęcia: 05-09-2011/17:00

 

Nie daje dzisiaj zbyt dużych szans rosjance na wygranie tego spotkania, dziwią mnie kursy po których można stwierdzic ze to Pawliuczenkowa jest faworytką. Moim zdaniem Schiavone wygra to spotkanie w 2 setach. Jest to turniej wielkiego szlema włoszka ma bardzo silną psychikę, wyjdzie zapewne od początku bardzo skoncentrowana, można powiedziec że Francesca jest zawodniczką kompletną nie posiadającą słabych punktów. Pawliuczenkowa to zawodniczka grająca siłowy tenis, szukająca kończących zagrań, co za tym idzie popełnia duzo niewymuszonych bledow, czesto rowniez ma problemy z 2 serwisem. Jej chyba największa wadą jest waga, widać to po niej, bardzo ciężko gra jej się w defensywie, a jak wiemy Schiavone w ataku radzi sobie równie dobrze jak w defensywie, myślę że bedzie zmuszała rosjankę do biegania, Pawliuczenkowa poprostu może nie wytrzymac tego spotkania kondycyjnie. Jesli Schiavone wygra pierwszego seta, to set 2 powinien być dopełnieniem formalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis US Open

Spotkanie: Jo-Wilfried Tsonga - Mardy Fish

Typ: Mardy Fish

Kurs: 1,9

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 05-09-2011 20:30

 

Obaj Panowie są ostatnio w doskonałej formie dlatego kursy są dość wyrównane. Mimo, że ciężko jest tu wskazać faworyta tego pojedynku, a kursy u bukmacherów lekko faworyzują Francuza to moim skromnym zdaniem zwycięzcą meczu okaże się jednak Amerykanin, który na Flushing Meadows będzie grał u siebie i będzie mógł liczyć na wsparcie z trybun. Nie to będzie czynnikiem decydującym o wygranej w tym meczu i awansie do ćwierćfinału, czyli decydującej fazy turnieju. Przed rozpoczęciem turniej Tsonga był sklasyfikowany na 11 miejscu w rankingu ATP, Fish na 8. Jak powszechnie wiadomo, nie można sugerować się rankingiem. Przed ostatnim wielkim szlemem w tym roku, Tsonga grał zdecydowanie mniej ale doszedł do półfinału w Montrealu gdzie uległ Djokvicovi. Jednakże z drugiej strony łatwo dał się ograć Bogomolovi 3:6, 4:6 w drugiej rundzie Cincinnati. Fish grał dużo, ale rozegrał tyle meczy dzięki swojej znakomitej dyspozycji - wygrany turniej w Atlancie (wprawdzie średnio obsadzony), finały w LA (porażka z Gulbisem) i Montrealu (na drodze do zwycięstwa stanął niesamowity Djoko!) i półfinał w Cincinnat. w US Open jak do tej pory żaden z nich nie stracił seta i pewnie wygrywali swoje mecze. Dzisiaj na pewno się to zmieni i któryś z tych zawodników będzie musiał uznać wyższość rywala. Fish w ostatnich meczach prezentował się na kortach bardzo pewnie i to raczej jest czynnik decydujący w moim typowaniu. Tsonga nigdy jeszcze nie grał w ćwierćfinale w Nowym Jorku, natomiast Fish już grał na tym etapie rozgrywek w 2008 roku. Francuz łatwo na korcie ulega emocjom-a jak wiadomo jak się czegoś za bardzo chce to ciężko to przychodzi. Doświadczenie i opanowanie zatem będą po stronie starszego zawodnika gospodarzy, ale decydująca będzie z pewnością dyspozycja dnia. Wspomnę jeszcze tylko że obaj serwują bardzo podobnie, na 9 rozegranych setów Tsonga posłał 24 asy, Fish 23, natomiast Amerykanin jest skuteczniejszy w pierwszym serwisie. Jak będzie dziś …czas pokaże. Myślę, że jak Amerykanin przełamie Tsongę w pierwszym secie to mecz wygra bez problemu bo Francuza łatwo jest podłamać…obym się nie mylił.

Poniżej pojedynki obu tenisistów w US Open:

 

R32 Tsonga, Jo-Wilfried vs. Verdasco, Fernando 3:0 63 75 64

R64 Tsonga, Jo-Wilfried vs. Bubka, Sergei 3:0 63 75 62

R128 Tsonga, Jo-Wilfried vs. Lu, Yen-Hsun 3:0 64 64 64

 

R32 Fish, Mardy vs. Anderson, Kevin 3:0 64 76 76

R64 Fish, Mardy vs. Jaziri, Malek 3:0 62 62 64

R128 Fish, Mardy vs. Kamke, Tobias 3:0 62 62 61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : D. Young : A. Murray

Typ : D. Young (+1,5 seta)

Kurs : 3,80 ==> 3,50

Buk : Sportingbet

Godzina : 17.00

ANaliza :

 

Young jest jedną z niespodzianek tego turnieju i moim zdaniem ma szanse na kolejną rundę.

Jest już w czwartej rundzie i spotyka się tu z jednym z kandydatów do zwycięstwa Murrayem, ale moim zdaniem jest to też przeszkoda do pokonania.

Young wygrał 3:0 z Lacko, 3:2 z Wawrinką po świetnym meczu i 3:0 z Chelą a więc pokonał dwoch naprawdę świetnych zawodników i to w wielkim stylu.

Nie boi się grać, atakuje, nie czeka na błędy, jest niesiony dopingiem kibiców i to mu dzisiaj też może bardzo pomóc.

Murray to czwarta rakieta świata, ale nie jest obecnie w najwyższej formie moim zdaniem.

Już raz jedną noga był poza turniejem ale jednak się wybronił.

Wygrał 3:0 z Dev Varmanem, 3:2 z Haase, 3:0 z Lopezem, ale jakiś wielkich spotkań nie grał.

Dzisiaj cały stadion będzie przeciwko niemu i to mu na pewno mocno utrudni grę.

Panowie grali ze sobą jeden raz jak dotychczas i to całkiem niedawno bo w tym roku na Indian Wells.

I wtedy Young wygrał gładko 2:0 i dzisiaj moim zdaniem też stać go na wygranie tego meczu, a przynajmniej na zdobycie dwóch partii w tym spotkaniu.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis WTA Debel US Open 6.09 19:00

Hantuchova/Radwanska- Errani/Vinci

typ: 2

2.51

Pinnacle

 

Analiza

Dziś w spotkaniu cwiercfinalowym debla pan podczas wielkoszlemowego us open Slowaczka Daniela Hantuchova w parze z reprezentantka Polski Agnieszka Radwanska spotkaja sie z Wloszkami Sarą Errani i Robertą Vinci. Zarowno Hantuchova jak i Radwanska bardzo szybko odpadly w grach singlowych. Radwanska w II rundzie z Kerber, natomiast Hantuchova juz w I swoim spotkaniu z Niculescu. Obie moglby skupic sie na grze deblowej. Trzeba jednak przyznac, ze szczegolnie nasza reprezentantka z gra przy siatce ma niewiele wspolnego, nie gra przy siatce oczywiscie tragicznie, lecz do najlepszych deblistek sporo jej brakuje. Ponadto Polka bardzo narzeka na korty w Nowym Jorku, bardzo nie lubi tu grac i nigdy nie prezentuje tu swoich najwiekszych mozliwosci. Wloszki natomiast to utytulowane deblistki, grajace razem regularnie. Przed us open spisywaly sie one bardzo dobrze. Byly w finale turnieju w New Heaven, w cwiercfinale turnieju w Cincinatti. Tutaj ograly juz jeden z najlepszych debli kobiecych swiata Dulko i Penette po trzysetowej batalii. Slowaczka i Polka w kazdej z rund meczyly sie po trzy setowych pojedynkach. Trzeba jednak przyznac ze mialy na swoje drodze niezle pary deblowe.

US Open, Nowy Jork, USA, Gra Podwójna, Ameryka

05/09-11 R16 Hantuchova D / Radwanska A vs. Kudryavtseva A / Makarova E 2:1 63 46 62

03/09-11 R32 Hantuchova D / Radwanska A vs. Barrois K / Groenefeld A L 2:1 36 62 60

01/09-11 R64 Hantuchova D / Radwanska A vs. Peng S / Zheng J 2:1 60 46 64

 

Jednak teraz czeka ich duzo trudniejsze zadanie. Wloszki graja kombinacyjnie, czesto zmieniaja rytm gry, swietnie czuja sie w grze na male pola i wolejowej. Sadze, ze to doswiadczenie deblowe, ktore wyraznie jest po stronie wloszek dzis przewazy szale zwyciestwa na ich korzysc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

 

Spotkanie: Gilles Muller vs Rafael Nadal

 

Typ: 1 set 1

 

Kurs: 6,00

 

Buk: Bet365

 

Data/godzina rozpoczęcia: 06-09-2011/19-00

 

Analiza:

 

Dziś większosc użytkowników analizujących, typujących spotkania jets skupiona na meczach towarzyskich, bądź też kwalifikacjach do EURO 2012. Nie można jednak zapominac o tym, że trwający US Open wkracza w decydująca fazę i z pewnością teraz będą rozgrywały się najważniejsze mecze, spotkania o dużą stawkę. No właśnie stawką dzisiejszego mecze jest awans do 1/4 finału ostatniego wielkoszlemowego turnieju w tym roku. Do grona ośmiu najlepszych zawodników na nawierzchni betonowej. Który z graczy Nadal czy Muller podoła temu zadaniu i znajdzie się w tym gronie. Zdecydowanym faworytem zdaje się byc Hiszpan, jednak pragnę tylko przypomniec wczorajsze spotkanie Djokovica z Dolgopolovem. Serb może i myślał, że wygrana szybko, i łatwo przyjdzie jednak okazało się inaczej. Dolgopolov w pierwszym secie postraszył lidera światowego rankingu, tie-break był rozgrywany bardzo długo, jednak w dalszej części meczu Serb zyskał przewagę przy błędach Ukraińca spowodowało, że Djoko wygrał bez straty seta. Gilles Muler jest obecnie 68 rakietą świata. Jest to wszechstronny zawodnik, leworęczny, dysponujący oburęcznym backhandem. W ostatnim meczu pokonał Rosjanina Igora Kunistyna bez straty seta. W tym właśnie meczu zaserwował 23 asy, i miał na koncie 56 piłke kończących. W meczu drugiej rundy gracz z Luksemburga sprawił nie lada niespodziankę eliminując Łotysza Gulbisa. W ramach przygotowań do US Open rozegrał kilka turnieju na nawierzchni twardej. W ostatnich odpadał bardzo szybko, gdyż w pierwszych rundach. Pod koniec lipca w Atlancie zanotował półfinał. Hiszpan Nadal rozstawiony z dwójką w tym turnieju jest stawiany w roli faworyta do wygarnej w całym turnieju. Rafa w pierwszej rundzie ograł Golubeva, w drugiej rundzie skreczował Mahut, i nie grali, w ostatnim meczu wygrał z Argentyńczykiem Nalbandianem. W tym meczu największym błędem Nalbandiana były niewymuszone błędy. Obaj zawodnicy grali ze sobą czterokrotnie. W bezpośrednich meczach prowadzi Nadal 3-1. Ostatni meczy był rozgrywany podczas Wimbledonu tego roku. Rafa wygrał bez straty seta, jednak dwa pierwsze sety były niezwykle zacięte, a o ich losach decydował tie-break. Dziś z pewnością będziemy świadkamia ciekawego meczu, i pozostaje wielką niewiadomą czy skurcz jaki złapał Hiszpana podczas konferencji z dziennikarazami po meczu z Nalbandianem nie będzie miał wpływ na jego wejście w mecz. Jestem pełen nadziei, iż Muller może wygrac tego pierwszego seta-powodzenia

 

 

 

P.S Mecz rozpocznie się po spotkaniu Younga z Murray'em. Przekaz video na Eurosport-zapraszam do oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isner - Simon (1) 1.95

 

Isner imponował przed US Open wysoką formą i tutaj ją potwierdza. Świetnie serwuje, ogromną ilość piłek wygrywa fh, a ponadto jego poruszanie się po korcie jest coraz lepsze. Simon prezentuje się również z dobrej strony, aczkolwiek nie spodziewałem się go w tej fazie turnieju. Francuz będzie miał na pewno więcej atutów w długich wymianach, ale Isner zwykle się nie patyczkuje i szuka szybkich kończących rozwiązań. Simon nie ma wybitnego serwisu przez co spodziewam się sporu breakpointów na korzyść Amerykanina. Z kolei kapitalny serwis Isnera powoduje, że ciężko go przełamać, a co za tym idzie trzeba trudno z nim wygrać w spotkaniu do 3 wygranych setów.

 

Ferrer - Roddick (2) 2.5

 

Mam wrażenie, że obaj nie są w optymalnej formie. Ferrer przy swoim serwisie nie błyszczy - Blake przełamywał go kilkakrotnie i tylko słabsza dyspozycja przy własnym podaniu spowodowała porażkę do zera. Roddick z pewnością jest lepszy w tym elemencie i ten świetny serwis nie raz uratuje mu skórę w tym meczu. Andy na US Open zawsze grał bardzo dobrze i zawodników o charakterystyce Ferrera ogrywał. Warto dodać, że mecz odbędzie się w sesji wieczornej co daje kolejne plusy na korzyść Amerykanina. Po pierwsze pogoda - w słońcu mogłaby decydować żelazna kondycja Ferrera, a po drugie doping kibiców, który nie raz już uskrzydlał A-Roda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monaco-Haas 2.20 :n:

 

Ferrer - Roddick (2) 2.5

 

Mam wrażenie, że obaj nie są w optymalnej formie. Ferrer przy swoim serwisie nie błyszczy - Blake przełamywał go kilkakrotnie i tylko słabsza dyspozycja przy własnym podaniu spowodowała porażkę do zera. Roddick z pewnością jest lepszy w tym elemencie i ten świetny serwis nie raz uratuje mu skórę w tym meczu. Andy na US Open zawsze grał bardzo dobrze i zawodników o charakterystyce Ferrera ogrywał. Warto dodać, że mecz odbędzie się w sesji wieczornej co daje kolejne plusy na korzyść Amerykanina. Po pierwsze pogoda - w słońcu mogłaby decydować żelazna kondycja Ferrera, a po drugie doping kibiców, który nie raz już uskrzydlał A-Roda.

 

 

Ferrer-Roddick 2.10

Zgadzam się w 100%. Mnie kurs zadziwia więc w ciemno próbuję. Roda w meczu z Bennetem widziałem i wyglądał nieźle. Serwis funkcjonował i to, że Francuz nie postawił wysoko poprzeczki nie wiele tu zmienia w mojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isner - Simon (1) 1.95

 

Isner imponował przed US Open wysoką formą i tutaj ją potwierdza. Świetnie serwuje, ogromną ilość piłek wygrywa fh, a ponadto jego poruszanie się po korcie jest coraz lepsze. Simon prezentuje się również z dobrej strony, aczkolwiek nie spodziewałem się go w tej fazie turnieju. Francuz będzie miał na pewno więcej atutów w długich wymianach, ale Isner zwykle się nie patyczkuje i szuka szybkich kończących rozwiązań. Simon nie ma wybitnego serwisu przez co spodziewam się sporu breakpointów na korzyść Amerykanina. Z kolei kapitalny serwis Isnera powoduje, że ciężko go przełamać, a co za tym idzie trzeba trudno z nim wygrać w spotkaniu do 3 wygranych setów.

 

 

Ja zagrałem dzisiaj na Simona :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

Data: 7.09.2011 g. 17:00

Spotkanie: David Ferrer - Andy Roddick (Liczba gemów)

Typ: over 39.5

Kurs: 1,87

Bukmacher: Betsson

 

Faworytem spotkania jest Ferrer, ale myślę, że Roddick przed własną publicznością tanio skóry nie sprzeda. Na hardzie spotykali się dotąd 4 i Ferrer prowadzi w tych starciach 4-2, a bilans setów to 10-5 na korzyść Hiszpanem. w tym roku grali na hardzie w pojedynku reprezentacji i Ferrer wygrał po zaciętym spotkaniu 7-5 7-6 6-3. W tym turnieju obaj na razie prezentują się bardzo dobrze. Statystyki są jednak po stronie Roddicka. Roddick zaserwował do tej pory 45 asów (Ferrer, 9), miał 114 kończących uderzeń (Ferrer, 73), popełnił 51 niewymuszonych błędów (Ferrer, 73), ma 68% celności 1. serwisu (Ferrer, 60%). Jeśli chodzi o breakpointy to statystyki są podobne, Roddick wykorzystał w trzech meczach 14 z 27 szans na przełamanie i obronił 12 z 16 szans rywali. Ferrer wykorzystał 15 z 26 szans na przełamanie i obronił 12 z 17 szans rywali. Wiadomo, że siłą Ferrera jest niesamowita solidność i regularność, ciągłym przebijaniem zmusza w końcu rywala do błędu. Roddick jednak gra w tym turnieju nadzwyczaj solidnie, bardzo dobrze serwuje i to na pewno będzie jego wielki atut w tym pojedynku. Stracił seta tylko w pierwszym meczu z Russellem, a potem spokojnie ogrywał Socka i Benneteau po 3-0. Ferrer także grał bardzo słabo w pierwszym meczu z Andreevem i wygrał w 4 setach, a potem gładko ogrywał Blake'a i Mayera po 3-0. Wymiany na pewno będą siłą Ferrera, Roddick będzie szukał szybszego kończenia akcji przy każdej okazji. Publiczność na pewno będzie kolejnym sporym atutem Amerykanina. Przy tak wyrównanej klasie rywali i okolicznościach tego spotkania wygrana któregoś z nich w stosunku 3-0 to byłaby spora niespodzianka. Ja przewiduję co najmniej 4 sety, a także over gemowy przy dosyć niskiej linii wystawionej przez bukmacherów. Według mnie Ferrer z Roddickiem pograją dzisiaj przez co najmniej 40 gemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilles Muller - Rafa Nadal - over 3,5seta @ 2.75 (Bet365)

 

Jak dla mnie kurs wysoki. Nawet az za wysoki. Rafa w ostatnim meczu stracil wiele sil i na konferencji pomeczowej zlapal go okrutny skurcz, ze az osunal sie na podloge i wezwal lekarza oraz fizjoterapeute. Tak niestety to bywa, jego organizm pracuje na 100% przez wiele dni w roku i ja sie wcale nie dziwie, ze sie przemeczyl. Muller to zawodnik, ktory bazuje na dobrym serwisie. Pamietam mecz na Wimbledonie pomiedzy nimi - dwukrotnie byl tiebreak, bo Nadal nie byl w stanie przelamac Luksemburczyka. Dzis moze byc bardzo podobnie, a biorac pod uwage stan zdrowotny Rafy, jestem sklonny do takiego typu. Co prawda Nadal jeszcze nie stracil seta w US Open, ale dzis czuje, ze moze byc inaczej. Zobaczymy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

Data: 7.09.2011 g. 19:00

Spotkanie: John Isner - Gilles Simon

Typ: 1

Kurs: 2,10

Bukmacher: Sportingbet

 

Faworytem tego spotkania według bukmacherów jest Simon i ja trochę tego nie rozumiem. Isner na razie prezentuje się w tym turnieju naprawdę bardzo dobrze. W 1. rundzie pokonał zawsze groźnego Baghdatisa 7-6 7-6 2-6 6-4, w 2. rundzie nie dał szans swojemu rodakowi Ginepriemu 6-4 6-3 6-4, a w 3. rundzie pokonał kolejnego Amerykanina 7-6 6-4 6-4. Celność pierwszego podania w przypadku Isnera to na razie 71%, zaserwował 51 asów, zagrał 149 kończących uderzeń, popełnił 117 błędów, dał się przełamać tylko 2 razy w spotkaniu z Cypryjczykiem w 1. rundzie, w kolejnych dwóch meczach obronił wszystkie 10 szans rywali. Sam przełamywał rywali 6 razy na 17 okazji. Statystyki Simona jak i sama jego gra nie są na tyle imponujący, aby uznawać go za faworyta tego meczu. Przede wszystkim ma średniej jakości serwis. Do tej pory zaserwował co prawda 33 asy, ale 1. podaniem trafia z celnością 56%, dawał rywalom aż 27 szans na przełamanie z czego obronił 20 piłek, popełnił aż 141 niewymuszonych błędów przy 134 kończących uderzeniach, wykorzystał 13 z 40 szans na przełamanie. Widać więc, że jego skuteczność przy breakpointach jest mizerna, a Isner przy swoim wzroście i kapitalnym serwisie na pewno nie da Francuzowi zbyt wielu szans na przełamanie. Simon na pewno będzie miał spore problemy i być może trzeba będzie walczyć w tiebreakach. tutaj także Francuz wypada bardzo mizernie przy Isnerze. Amerykanin ma rekord rozgrywek tiebreakowych 113-68, a Simon 67-65. Isner bardzo słabo wypada w tej statystyce przeciwko najlepszej 10 graczy na świecie, ale Simon to nr 12 w rankingu ATP. Simon na pewno nie będzie tez serwował dzisiaj dużej liczby asów, bo Isner przy swoim zasięgu ramion jest w stanie większość piłek złapać, a wtedy trzeba będzie grać wymiany. Obaj najlepiej czują się właśnie na tej nawierzchni, rekord Isnera to 89-56, a rekord Simon to 124-80. Kolejnym atutem Isnera będzie oczywiście publiczność, która w Nowym Jorku gorąco dopinguje wszystkich swoich rodaków. W tym roku jest duża szans na jakiś naprawdę dobry wynik w wykonaniu, któregoś z zawodników USA, bo w turnieju cały czas grają jeszcze także Roddick i rewelacyjny Young. Dla Isnera i Simona będzie to pierwsze bezpośrednie starcie i moim zdaniem Isner powinien dzisiaj wygrać to premierowe spotkanie obu tenisistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyspcyplina: Tenis WTA US OPEN

Mecz: Wozniacki C. (Den) - Petkovic A. (Ger)

Data: 07.09.2011 21:45

Typ: 2

Kurs: 2.75

Bukmacher: Bet365

 

Dziś około godziny 22:00 polskiego czasu dojdzie do ciekawego pojedynku ćwierćfinałowego pomiędzy Petkovic, a Dunką polskiego pochodzenia Wozniacka. Obie zawodniczki idą jak burza dotychczas w US OPEN, w drodze do dzisiejszego meczu przegrały zaledwie po 1 secie. W poprzednim meczu Karolina już się męczyła z Rosjanką Kuzenetsova, lecz ostatecznie wyszła zwycięsko z tego pojedynku. Zaś Petkovic bez żadnych problemów odprawiła z kwitkiem Suarez Navaro. Obie panie spotkały się już w swojej karierze na kortach wyniki h2h to 1-1. Moim zdaniem Wozniacka to dobra zawodniczka ale jeśli miałbym oceniać to w wielkich szlemach ona sobie nie radzi. Dużo osób wypomina jej to, że jest numerem 1 a nie potrafi wygrać jakiegoś Szlemach. Moim zdaniem nadal i w tym roku Wozniacka nie będzie się cieszyć z wygrania US OPEN, bo dziś odpada z Petkovic w zaciętym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyspcyplina: Tenis, US OPEN, godz. 19.00

Mecz: Wozniacki C. - Petkovic A.

Typ: 1:2

Kurs: 5,5

Bukmacher: Bwin

 

Bilans meczów między zawodniczkami wynosi 1:1, oba mecze z tego roku. Faworytką buków jest Wozniacki, ale chyba z racji nr 1 w rankingu WTA. Jest to mecz ćwiećfinałowy i gdyby Petkovic wygrała to po raz pierwszy zagrałaby w półfinale Wielkiego Szlema. A według mnie wcale nie jest bez szans. Raczej typuję wyrównany bój i bardzo prawdopodobne 3 sety. Wozniacki w meczu z Kuzniecowa miała już spore problemy, a to przecież nie jest zawodniczka, którą trzeba się bać. Rosjanka mocno obniżyła loty. Dunka wygrała choć w 2 secie przegrywała 1:4 i w meczu 0:1. We wcześniejszych rundach bezproblemowe wygrane po 2:0. Ale nazwiska King, Rus, Llagostera raczej nie miały prawa postawić się Wozniacki. Petkovic należy do zawodniczek grających bardzo siłowy i agresywny tenis. Jej atut to serwis. Petkovic ograła Suarez Navarro, Vinci, Zheng (2:1) i Bychkovą. Tenisistki chyba lepszej klasy od rywalek Wozniacki.

Wozniacki w ostatnim czasie spuściła wyraźnie z tonu, w turniejach na betonie przegrywała mecz za meczem i w wielkich imprezach sobie nie radzi. Według mnie Petkovic wygra ten mecz, to zawodniczka na pewno o większej sile rażenia i wydaje mi się, że w tym sezonie to ona zrobiła największy postęp w grze. Nagrodą będzie półfinał w turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Djokovic : Tipsarevic

Typ : Tipsarevic (+2,5 seta)

Kurs : 2,98

Bukmacher : Pinnacle sports

Godzina : 21.30

Analiza :

 

Dzisiaj wielce ciekawe spotkanie pomiędzy dwoma Serbami - Djokovicem i Tipsarevicem.

Zdecydowanie faworytem jest Djoko, ale myślę że Tipsa może wygrać jednego seta bo już nie raz to z Djokiem robić.

Co prawda Djoko w tym sezonie jest genialny i niedościgniony, ale wreszcie musi się trochę namęczyć i namęczy się z Tipsarevicem bo on też jest w świetnej formie.

Tipsa wygrywał z Genesse, Petzschnerem, Berdychem i Ferrero a więc z bardzo dobrymi zawodnikami, zaś Djoko jeszcze seta nie stracił w tej imprezie, a więc najwyższa pora.

Panowie grali ze sobą jak dotąd dwa razy i w obu spotkaniach Djokovic wygrywał ale 2:1 a więc Tipsa sety ugrywał nawet w tych trzysetowych meczach,a teraz czeka ich mecz być może nawet na dystansie pięciu setów a więc tym większe szanse dla Tipsy.

Panowie znają się jak łyse konie i dzisiaj moze dojść nawet do sensacji i wygrania meczu przez Tipsarevica.

Ostatnie spotkanie miało się odbyć w Belgradzie w tym roku, ale Tipsa poddał mecz.

Polecam - seta wygra na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

Data: 9.09.2011 g. 1:00

Spotkanie: R. Federer - J-W. Tsonga (Liczba setów)

Typ: over 3.5

Kurs: 1,65

Bukmacher: Betsson

 

Ten typ wygląda naprawdę przyjemnie. Kurs może nie powala na kolana, chociaż patrząc na ostatnie pojedynki obu tenisistów to i tak jest imponujący. W tym sezonie zagrają ze soba już po raz piąty. Na razie jest 2-2. Federer wygrał na początku sezonu w Doha na hardzie 6-3 7-6 i potem w Rzymie na clayu 6-4 6-2, a Tsonga wygrał dwa ostatnie mecze w Wimbledonie na trawie 3-6 6-7 6-4 6-4 6-4 i niedawno w Montrealu na hardzie 7-6 4-6 6-1. Ogólnie bilans spotkań to 4-3 na korzyść Federera, a bilans setów 13-7, na hardzie jest 3-2 dla Federera i bilans setów 9-4. Federera specjalnie przedstawiać nie trzeba. Tenisowy magik, gracz o niesaowitym zaawansowaniu technicznym, z rakietą potrafi zrobić dosłownie wszystko. Tak jak o niektórych piłkarzach mówi się, że nogami potrafią krawaty wiązać tak o Federerze można powiedzieć włączając w to rakietę tenisową. Nie da się jednak ukryć, że wielki mistrz gra co raz słabiej. Wciąż stać go na genialne spotkania, ale pojawiają się problemy z koncentracją i proste niewymuszone błędy, które wcześniej się nie zdarzały. Z tego bierze się też co raz więcej przegranych spotkań. W tym turnieju Federer na razie radzi sobie dobrze, ale też przeciwnicy z którymi się do tej pory mierzył to tenisiści z zupełnie innej bajki, poza Ciliciem, który urwał Szwajcarowi seta. Pozostała trójka, czyli Giraldo, Sela i Monaco nie mieli szans, ale oni raczej nie mają tenisowych argumentów, żeby przeciwstawić się takiemu zawodnikowi jak Federer. Co innego Tsonga, który jest w stanie ograć każdego. To jest typ tenisowego szaleńca, który nakręca się efektownie wygrywanymi piłkami i uwielbia robić show na korcie. W tym turnieju gra naprawdę bardzo dobrze. Bez problemów ograł Lu, Bubkę i Verdasco, a w 4. rundzie pokonał Fisha co było sporym wyczynem, bo Mardy był w świetnej formie przed US Open jak i w samym turnieju. Tsonga wygrał jednak to spotkanie 6-4 6-7 3-6 6-4 6-2. 3 sety w którąś ze stron to byłoby zdecydowanie za łatwo, nie tego oczekują dzisiaj kibice i chyba sami tenisiści spodziewają się, że jednak będzie trochę trudniej i trzeba będzie pokazać pełnię umiejętności. Obaj bardzo dobrze serwują, mają kapitalny forehand, potrafią grać przy siatce. Moim skromnym zdaniem typ na over 3.5 seta w tym meczu to niezła promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...