Skocz do zawartości

US Open


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

US OPEN

 

0F9A7D572A624F5981456F9699418AC4.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Nowy Jork, USA

Uczestników w turnieju mężczyzn: S-128 D-64

Uczestników w turnieju kobiet: S-128 D-64

Nawierzchnia: Hard

Całkowita pula nagród: $23,700,000

Strona oficjalna: http://www.usopen.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zwycięzca turnieju - typ Nadal 5,6 (BetFair)

Kurs zachęcający.

Dlaczego Nadal?

Jest zawodnikiem nieobliczalnym, potrafi przegrać prosty mecz, żeby później się zmobilizować i wygrać ważny turniej- Wielki Szlem. Typowy gracz turniejowy, który potrafi przygotować się na kilka ciężkich spotkań. Uważam, że ostatnie porażki nie są adekwatne do faktycznej formy Nadala. US rządzi się własnymi prawami, tutaj wygrywają najlepsi. Pozostali kandydaci:

Djoko- kontuzja ramienia, do tego wyczerpujący sezon.

Murray- najpoważniejszy kandydat zaraz po Nadalu, ale mam wrażenie, że wciąż nie jest gotowy na zwycięstwo w Wielkim Szlemie.

Federer- w swojej ćwiartce ma Tsongę i Fisha, a połówce Djoka. Zawsze niebezpieczny, ale nie teraz, nie w tym sezonie.

Tsonga- bardzo udany sezon, niestety kontuzja ramienia wykluczy go z gry o najwyższe stawki w tym turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlovic - Gonzalez F. (2) 3.00

 

Karlovic na wielkich szlemach zawsze spisywał się słabiej. Potężny serwis to duży atut, ale w długich spotkaniach jego jakość spada. Do tego warto podkreślić, że ostatnie miesiące były w wykonaniu Chorwata dość słaba. Gonzalez po kontuzji ciągle wydaję się być zagubiony i tylko w pojedynczych meczach potrafił nawiązać do dawnej formy. Tak czy inaczej kurs zachęcający.

 

Mattek-Sands - Hercog (1) 2.1

 

Korty twarde to domena Amerykanki. Dodatkowo będzie miała wsparcie żywiołowo dopingującej publiczności. Hercog to póki co zawodnicza jednej nawierzchni - czerwonej mączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na dziś:

 

Karlovic - Gonzalez (TB w meczu - TAK) 1.5

 

Ten mecz toczył się będzie co najmniej 3 sety. Wydaję mi się, że przynajmniej jeden skończy się wynikiem 7-6. Karlovicia przełamać jest ciężko, ale i Gonzalez potrafi uderzać powyżej 220km/h

 

 

I kilka wyrównanych meczy które moim zdaniem nie skończą się w 3 setach:

 

Dmitrov - Monfils 1.83

Monaco - Seppi 1.66

Stepanek - Kohlschreiber 1.57

 

Monfils miewa spore przestoje w grze, a Dmitrov z kolei w ostatnim czasie grał bardzo solidnie.

Monaco z Seppim zagrają długi mecz. Obaj raczej stawiają na defensywę. Serwis przeciętny, w ataku też brak potężnych uderzeń.

Stepanek jest faworytem, ale Niemiec grając mądrze ma szanse na wygraną. Radek na początku powinien dominować i robić użytek ze swojego serwisu i dobrej gry przy siatce. Jednak z biegiem czasu powinno przyjść zmęczenie, co może wykorzystać Niemiec, który wg mnie lepiej radzi sobie z głębi kortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyspcyplina: Tenis, US Open

Mecz: Albert Montanes - Mikhail Kukushkin

Data: 29.08.2011 18:15

Typ: 3:0

Kurs: 4.60

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza: Dzisiaj rozpoczyna się ostatni wielkoszlemowy turniej tenisa w tym roku. Oczywiście chodzi mi o US Open rozgrywany w cieniu huraganów, które nie tak dawno przeszły przez Nowy Jork, a to właśnie to miast jak zawsze gości najlepszych tenisistów i tenisistki z całego świata. Z pośród wielu meczy zaplanowanych na ten dzień ja musiałem wybrać jeden z nich do konkursu analiz i jest nim pojedynek Alberta Montanesa z Hiszpanii i Mikhaila Kukushkina, który pochodzi z Kazachstanu. Faworytem według bukmacherów jest Hiszpan, a ja w 100% procentach podzielam ich opinię, o czym świadczy fakt, że stawiam na zwycięstwa Montanesa nawet bez straty seta ! Kurs bardzo zachęcający, co jest kolejnym atutem do zagrania na ten mecz. A więc zacznijmy analizę. Albert Montanes to obecnie 42 rakieta na świecie, a w tym roku pokazał, że potrafi wygrywać ze znacznie wyżej rozstawionymi graczmi pokroju Gillesa Simona czy chociażby Philippa Kohlschreibera. Najlepiej ten zawodnik bez wątpienia czuje się na nawierzchni ziemnej, gdzie lubi grać daleko od kortu, jednak na hardzie także daje rade. Tym bardziej da sobie radę, ponieważ jego przeciwnikiem w pierwszej rundzie będzie zdecydowanie mniej wymagający rywal jakim jest Kukushkin. Jest on bardzo wysoko, jak na tego zawodnika, bo zajmuje dobrą 61 lokatę w światowym rankingu ATP. Różnica i tak nawet tutaj jest widoczna gołym okiem. Na tak dobrą pozycję Kazacha w rankingu napewno wpłyneły jego dobre wystepy w lipcu, kiedy to dwa razy dotarł do finałów challengerów, jednak nie dają one zbyt wielu punktów, ponieważ nie grywają tam gracze z czołowej "100". Z lepszych graczy, Kukushkin pokonał tylko dwukrotnie Marco Chiudinelliego (dwukrotnie bez straty seta), który szuka nadal swojej formy. Z drugiej strony Montanes swoją wysoką formę miał jakiś czas temu, lecz nawet teraz, tzn. w sierpniu dotarł do finału turnieju w Kitzbuehel, odprawiając z kwitkiem odpowiednio takich światowych tenisistów jak: Javier Marti, Philipp Kohlschreiber, Santiago Giraldo, Juan Ignacio Chela, a w samym finale przegrał po 3 setach z Robinem Haase. Warto dodać, że w drodze do finału nie przegrał nawet seta. W historii spotkań pomiędzy tymi zawodnikami odbyło się jedno spotkanie, które miało miejsce w Barcelonie w 2008 roku na ziemi. Górą był Montanes 2:1, lecz dzisiaj nie da swojemu przeciwnikowi złudzeń, kto zasługuje na drugą rundę w Wielkim Szlemie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy US Open więc plan jest prosty. Szukamy par w których ktoś nie pasuje do tej nawierzchni, świetnie serwuje (sporo asów lub wysoki % skuteczności) albo odstaje od rywala.

 

Berrer-Starace 1.60 totomix

Tym niepasującym jest tu Potito, którego zresztą bardzo lubię i miło wspominam z Warszawy :) Włoch na hardzie grać się jeszcze nie nauczył bo gra to co typowe jest dla kortów ziemnych czyli długie wymiany z głębi kortu. Piłka tam leci wolniej więc jest czas. Na hardzie piłki lecą szybciej i trudniej też odbierać serwis (generalnie bo różne rzeczy już się widziało :D). Włoch unika takiej nawierzchni i niejednokrotnie woli wybrać challe'ra ceglanego. Żeby nie być gołosłownym to powiem, że w tym roku Starak zagrał ledwie 6 spotkań na twardej nawierzchni. O dziwo wygrał dwa w styczniu (z naszym Kubotem :D) Reszta to klasyczne odfajkowanie wpisowego 1. rundy w turniejach najwyższej rangi czyli AO i Masters'y w Stanach. Rywalem Włocha jest Niemiec Berrer, który co prawda w ostatnim czasie słabo z formą ale dzięki temu mamy taki kurs ;) Berrer lubi twarde korty. Gra szybciej i zdecydowanie lepiej serwuje niż Włoch. Wyższy procent skuteczności jeśli chodzi o punkty z 1. serwisu. Nie jest to 'easy win' ale mnie się podoba :p

 

Young-Lacko 1.45 totomix

Donald nadal nadzieją gospodarzy. Oglądałem niedawno jego poczynania w Waszyngtonie gdzie dotarł do finału i poległ ze spryciarzem Stepankiem. Największym problemem Amerykanina jest regularność. Dobre akcje przeplata prostymi błędami. Ma całkiem niezły fh i potrafi zagrać przy siatce. Gra u siebie więc gospodarze będą kibicować a to dla niego bardzo ważne bo poza Stany to nie lubi wyjeżdżać :D Jego rywala nie byłoby tu bo poległ w kwalach z niezłym Ilhanem ale los był łaskawy dla Słowaka. Cały sezon kiepski i porażki z niżej notowanymi rywalami. Spokojnie na Amerykanina.

 

Mahut-Farah 1.45 totomix

Biorę faceta, który w teorii przynajmniej ma smykałkę do asów. Nicolas daleki jest od formy z historycznego meczu z Wimbledonu i ostatnio po przerwie grywa w challerach. Nie przeszkadza mi to jednak zaryzykować i postanowić na niego bo rywalem znacznie niżej notowany Kolumbijczyk, którego nie miałem jeszcze okazji obejrzeć. Spojrzałem w jego historię z tego sezonu i wrażenia na mnie nie zrobiły. Dodatkowo miał to sporo szczęścia w kwalach bo też nie trafił na gościa preferującego szybkie korty.

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2011-08-30, 19:52 ]

:yo::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich przemyśleń na jutrzejszy dzień. Pewnie Ameryki moimi spostrzeżeniami nie odkryję, ale może ktoś po przeczytaniu po prostu jeszcze bardziej upewni się w swoim wyborze. Wiadomo o co chodzi. Kursy pochodzą z ComeOn.com, bo tam akurat robię obrót. Jedziemy:

 

Grigor Dimitrov vs Gael Monfils

Typ: 2 @ 1.15

Typ: DW - 1:3 @ 3.50

Monfils jak zwykle może grać bardzo chimerycznie, łącząc rewelacyjne zagrania z beznadziejnymi dlatego upatruję tutaj szansy na seta dla Bułgara. Mimo wszystko jednak Francuz na amerykańskich kortach prezentował się ostatnio bardzo solidnie, urywając seta Djokovicowi, a także pokonując bardzo dobrych na hardzie: Isnera i Tipsarevica, notując tym samym finał w Waszyngtonie i dwie ćwiartki w Montrealu i Cincinnati. W 1 rundzie Wielkiego Szlema przegrał ostatnio pięć lat temu i na powtórkę się nie zapowiada. Forma jest i powinno wystarczyć na Dimitrowa.

 

Jarkko Nieminen vs Fernando Verdasco

Typ: 2 @ 1.23

Typ: DW - 1:3 @ 3.45

 

W tym wypadku niemal kopia poprzedniego typu. Verdasco podobnie jak Monfils może zagrać na najwyższym światowym poziomie, a z drugiej strony może zagrać totalny piach, przegrywając w najmniej oczekiwanym momencie. Mimo swojego chimerycznego charakteru w ostatnim czasie spisuje się bardzo poprawnie, walcząc jak równy z równym z najlepszymi i notując całkiem przyzwoite wyniki. Szczególnie ostatnio pokazał się z dobrej strony w meczu z Nadalem, przypominając swoją formę z AO 2009. Na Nieminena, który w tym sezonie ugrał maksymalnie trzecią rundę w Miami i półfinał w challengerze w La Gosier aktualna forma Hiszpana powinna wystarczyć. W H2H 2:2, ale ostatnie dwa pojedynki wygrał Verdasco.

 

Marcos Baghdatis vs John Isner

Typ: 2 @ 1.35

Typ: DW - 1:3 @ 3.55

 

Szkoda, że Bagietka już w 1 rundzie trafił na Isnera, bo bardzo lubię tego zawodnika, szczególnie za jego waleczność i charakter. Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że chyba pożegna się z turniejem. John gra przed własną publicznością i jest podbudowany wygraną w Winston-Salem, gdzie w ćwierćfinale pokonał właśnie Baghdatisa. Poza tym z Cypryjczykiem wygrał w tym roku również w Montrealu i dwa lata temu w Los Angeles i w H2H ma 3-0. Isner może nie ma super łatwej drabinki w drodze do upragnionego QF w US Open (najprawdopodobniej Soderling i Del Potro), ale na pewno go na to stać i za wszelką cenę będzie do tego dążył. Zapewne zobaczymy tie-breaka, no i Marcosa stać na ugranie seta, ale to chyba będzie wszystko. 3-1 dla Amerykanina bardzo prawdopodobne.

 

Juan Martin Del Potro [ARG] vs Filippo Volandri

Typ: DW - 1:3 @ 1.16, 1.20 (Betsafe)

Poniżej 26.5 g. @ 1.65 (Unibet)

 

Włoch to chyba mój najgorszy zawodnik w całym tourze. Zawsze gdy mogę to gram przeciwko niemu. W tym spotkaniu niemal wszystko przemawia za Argentyńczykiem. Młodość, energia, świeżość i warunki fizyczne powinny wystarczyć na szybkie 3:0. W tegorocznych rozgrywkach US Series Del Potro nie spisywał się najlepiej, wiec ma też sporo do udowodnienia, np. po porażce z Federem i Cilicem. Konkretna i nie pozostawiająca wątpliwości wygrana na pewno pomoże mu wejść na właściwy tor i odzyskanie pewności siebie.

 

Adrian Mannarino vs Florian Mayer

Typ: 2 @ 1.36

Typ: DW - 1:3 @ 3.50

 

Na papierze wszystko przemawia za Mayerem. Warunki fizyczne w połączeniu z doświadczeniem, większymi sukcesami (jeśli można je tak nazwać) i lepszym rankingiem. Obu zawodników łączy jednak jedno - brak formy. Zarówno Niemiec jak i Francuz przegrywali ostatnio sporo w pierwszych rundach, ale jakby się w to bardziej zagłębić to lepszych rywali miał Mayer. W Wielkim Szlemie Mannarino od 2007 roku zdołał zaledwie dwukrotnie dojść do drugiej rundy, podczas gdy Niemiec robi to regularnie. W swojej rozkładówce pokonanych ma między innymi Soderlinga, Fisha, Cilica czy Troickiego i mi to wystarcza.

 

Julien Benneteau vs Nicolas Almagro

Typ: Jakikolwiek over gemowy

 

No bet jednym słowem. Bo nie wiadomo jak po finale w Winson-Salem spisze się Benneteau. Okaże się, czy w jego wykonaniu była to jednorazowa zwyżka formy, czy raczej stabilizacja. Mimo wszystko jest groźnym graczem i nie można go lekceważyć. Almagro z kolei pewnie znowu rozegra mecz według swojego scenariusza wielkoszlemowego. Najpierw się trochę poobija i przegra jednego lub dwa sety, by potem ruszyć do ataku, albo odwrotnie - uderzy na maksa od początku by w końcówce oddać rywalowi inicjatywę. Sądzę, że cztery sety minimum na bank!

 

Eric Prodon vs Jurgen Melzer

Typ: 2 @ 1.11

Typ: DW - 0:3 @1.80 (Betsafe)

 

No sorry, kto jak kto, ale Melzer w Wielkim Szlemie w pierwszych rundach nie przegrywa, ale za to regularnie od 5 lat dochodzi do co najmniej trzeciej rundy (z małą wpadka w AO 2010). Może ostatnio nie ma najwyższej formy i nie notuje żadnych spektakularnych wyników, ale grać na pewno potrafi i to na niezłym poziomie. Rywal poza turniejami na clayu w challengerach dosyć anonimowy, bo grając od 2000 roku, na stronie ATP ma jedno zwycięstwo w karierze i dziesięć porażek w cyklu ATP Tour. To musi być pewna wygrana Austriaka!

 

James Blake vs Jesse Huta Galung

Typ: 1 @ 1.17

Typ: DW - 3:0 @2.15 (Betsafe)

Holender ostatni mecz na hardzie wygrał 31 stycznie tego roku i od tego momentu na tej nawierzchni grał zaledwie cztery razy, ponosząc cztery porażki. Głównie specjalizuje się w rywalizacji na clayu, jednak i tu nie ma się czym szczycić. Na plus po jego stronie przemawia jedynie młodość i lepsze warunki fizyczne, bo reszta to już działka Blake'a. James ma chrapkę na jeszcze jakiś zwrot w jego karierze i konsekwentnie do tego dąży, grając sobie z powodzeniem w challengerach. W US Open gra przed własną publicznością, ma nieocenione doświadczenie i chyba jednak lepsze umiejętności, więc o wygraną nie powinno być trudno.

 

 

Do tego jeszcze na sucho: Muller @1.59 i Dancevic @2.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze na sucho: Muller @1.59 i Dancevic @2.03

 

 

Davydenko-Dodig 1.87 totomix

Ja tu raczej widziałbym Turka Ilhana bo chłopak wg mnie lepiej radzi sobie na twardych kortach. Gdybym miał próbować doga to wybrałbym Dodiga z Denko. Rosjanin kompletnie bez formy a Dodig przypomina mi słabszą kopię Karlovica czyli seriws/as przy słabym poruszaniu się po korcie. Dodig ma smykałkę do asów i jeśli zagra na wysokim % skuteczności to spokojnie ogra Nikolaja (przy czymś takim właśnie dokonał nielada wyczynu bijąc po tajbrach Rafę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie moge jeszcze dodac:

 

Ivan Ljubicic - Blaz Kavcic - 1 @ 1.5 | Ljubicic -1.5s @ 1.8 (Betsafe)

 

Ivan juz powoli odchodzi na emeryture, ale z pewnoscia chcialby cos jeszcze pokazac w US Open, a na pewno swoje atuty ma. Wszyscy Chorwaci, ktorzy pojawili sie w swiatowym tenisie w ostatnich latach swietnie serwuja. Nie inaczej jest z Ivanem. W swojej szczytowej formie, potrafil wiele razy napsuc nerwow najlepszym, a teraz pozostala mu solidnosc i doswiadczenie. Sloweniec to mlody gracz, ktory rowniez bazuje na serwisie, choc nie jest tak dobry jak Ivan. Na pewno brakuje mu jeszcze ogrania na takich imprezach, a ostatnie jego potyczki wskazuja, ze nie powinien zagrozic Chorwatowi. Stad typy na Ivana.

 

Mikhail Youzhny - Ernest Gulbis - 2 @ 1.9 | Gulbis +1.5s @ 1.5 (Betsafe)

 

Lekkim faworytem jest Youzhny, ktory jednak pozostaje rozstawiony z nr 15, jednak nie prezentuje on takiej formy jaka powinien prezentowac. Ostatnio przegral 2-krotnie z Llodra w Tourze po USA, w turniejach Master 1000, a Gulbis przegral raz z Fishem, ktory prezentuje swietna forme, a raz z Dodigem. Po drodze, wlasnie w tym turnieju wygral wlasnie z Llodra. Jego forma ostatnio wzrosla i dlatego uwazam, ze moze wygrac z Rosjaninem, a jesli nie, to handicup 1,5setowy jest dobrym wyjsciem.

 

 

 

Reszte typow zgarneli koledzy z gory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikhail Youzhny - Ernest Gulbis - 2 @ 1.9 | Gulbis +1.5s @ 1.5 (Betsafe)

 

Lekkim faworytem jest Youzhny, ktory jednak pozostaje rozstawiony z nr 15, jednak nie prezentuje on takiej formy jaka powinien prezentowac. Ostatnio przegral 2-krotnie z Llodra w Tourze po USA, w turniejach Master 1000, a Gulbis przegral raz z Fishem, ktory prezentuje swietna forme, a raz z Dodigem. Po drodze, wlasnie w tym turnieju wygral wlasnie z Llodra. Jego forma ostatnio wzrosla i dlatego uwazam, ze moze wygrac z Rosjaninem, a jesli nie, to handicup 1,5setowy jest dobrym wyjsciem.

 

Pozwolę sobie na komentarz.

Za Gulbisem zdaje się przemawiać jeden istotny czynnik. Mam na myśli serwis a konkretnie asy. Gulbis zagrał w tym roku 6 spotkań mniej niż Youzek (odpowiednio 32 do 38) ale w liczbie asów pobił na głowę Rosjanina (ponad dwukrotnie ze średnią ponad 8 na mecz). Ktoś powie co to 8 asów ale jak to tego dorzucimy blisko 75% skuteczność 1. podania to już na starcie możemy mówić o handicapie w tym elemencie gry. Dla mnie jednak ten mecz to no bet bo Rosjanie zawsze są nieobliczalni......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza z Gulbisem typowy no bet ale wg mnie bardziej po stronie ruska. Gulbis niepoczytalny nie wiadomo jak z jego nastrojem na wygranie meczu, czy sfochuje sie na siebie czy co ;)

 

 

Ciekawie wyglada Andreev +1,5 seta, ogolnie over gemowy też ale kurs @3 na handi setowe warte uwagi, Rusek przed samym USO zlapal chyba forme, a David? Ciezko cokolwiek napisac, zapewne ciezko trenowal po kontuzji, wiec może i wygra ale napewno nie bedzie to łatwe 5 setów jak ta lala :)

 

Andreev +1,5 seta @3 4/10

 

Mozna sie pokusic za mala stawke o wygraną Andreeva ale mniej polecam ;)

 

 

Mosquito witamy :piwo1:

 

Aż chce sie udzielac w temacie kiedy piszesz analizy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youzhny - Gulbis (over 3,5 seta) 1.5

 

Ja z kolei postawię na tą opcję. Minimalnym faworytem wydaje się być Youzhny, aczkolwiek należy podkreślić, że Rosjanin nigdy nie był zbyt stabilnym zawodnikiem. Misza przede wszystkim często przegrywa spotkania psychicznie. Pod tym względem podobny do niego jest Gulbis. Łotysz generalnie ma spore możliwości, ale rzadko pokazuje je w 100%. Gulbisowi albo nie bardzo się chce albo też przegrywa mecze w głowie. Podsumowując, uważam, że obaj są na tyle nie równi, że stoczą... wyrównane spotkanie trwające co najmniej 4 sety.

 

Verdasco - Nieminen (1) 1.2

 

Dwaj leworęczni gracze. Verdasco bardziej ofensywny, mocniejszy serwis i forehandowy atak. Nieminena jak oglądam to mam świadomość, że nie do końca wykorzystuje swoje spore możliwości. Często fenomenalne akcje, przeplata prostym błędami.

 

Wickmayer - Cirstea (1) 1.4

 

Wg mnie nie ulega wątpliwości, że Belgijka to lepsza zawodniczka. Cirstea bez formy od długiego już czasu. Ponadto zdecydowanie lepiej czuje się na mączce. Jedyne co może trochę martwić to niedawny krecz Wickmayer. Nie mniej jednak zdrowa jest tutaj zdecydowaną faworytką.

 

Vinci - Begu (1) 1.53

 

Nie przepadam za Włoszką, ale muszę docenić jej bardzo dobrą grę w ostatnim okresie. Begu błysnęła na mączce w maju, pokazując spore możliwości. Ma dobre warunki fizyczne i niezłą już technikę. W przyszłości będzie z niej dobra zawodniczka - na ten moment stawiam na doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzy zdarzenia uważam za godne uwagi:

 

Davidenko - Dodig (over 3,5) 1.5

 

Patrząc na formę Davidenki nie widzę szans by wygrał ten mecz 3-0. Rosjanin wraca po ciężkiej kontuzji i trzeba powiedzieć, że jest to powrót ciężki i długi. Zdarzyły mu się pojedyncze dobre mecze, ale generalnie obecnie stał się bardzo przeciętnym graczem. Brakuje przede wszystkim timingu uderzeń dzięki, któremu Rosjanin znalazł się w światowej czołówce. Dodig jest solidny - posiada mocny serwis i potrafi sprawić niespodziankę (np pokonał Nadala). Dla mnie jest on tutaj minimalnym faworytem, ale nie aż takim żeby wygrać bez straty seta.

 

Errani - Kuzniecowa (2) 1.44

 

Rosjanka formę ma przeciętną, ale na szlemy zawsze się mobilizowała. Sveta jak to ona przeplata cudowne winnersy z prostym niewymuszonymi błędami. Pytanie jest więc jakie dziś będą proporcje piłek wygrywanych do ue. Z tym może być różnie, aczkolwiek uważam, że to jak zakończy się ten mecz zależy tylko i wyłącznie od niej. Errani nie ma po prostu czym straszyć - serwis słabiutki, uderzenia kończącego brak. Generalnie dużo biega, przebija i od czasu ładnie skontruje. Z trudem bo z trudem, ale uważam, że Rosjanka zamelduje się w następnej rundzie.

 

Mayer - Mannarino (1) 1.36

 

Francuz to gracz z poziomu challengerów. Ma niezły serwis dlatego uważam, że na początku meczu powalczy, jednak z biegiem gry dominacja Mayera powinna być coraz bardziej widoczna. Niemiec ma bardzo dobry sezon, w którym ogrywał graczy wiele lepszych od Mannarino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś od siebie dorzucę :)

 

Gasquet R. - Karlovic I. typ 2 - 3,60

 

Dla mnie kursy zdecydowanie źle wystawione :) Karlovic to specjalista od gry na kortach szybkich. Serwis, wzrost, zasięg ramion, siła uderzenia - to wszystko tworzy dość wybuchową mieszankę. Jeśli siedzi serwis to zasadniczo "nie ma co zbierać". Albo wchodzi as albo return przeciwnika jest byle jaki. Z drugiej strony siatki facet, któremu trochę sodówka swojego czasu uderzyła do głowy. Imprezy, przygody z twardymi narkotykami sprawiły, że kariera Ryszarda nie potoczyła się tak, jak powinna. Wychodzi na to, że mamy tu pojedynek faceta z niezłą "krzepą" z gościem po przejściach. 3,60 na Ivo biorę w ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna rzecz wpadła mi w oko :)

 

Blake J. - Huta Galung J. DW 3:0 - 1,70

 

Nie jestem zwolennikiem typowania dokładnych wyników w tenisie. A szczególnie irytują mnie typy na 3:1 lub 2:1 - to zawsze jest wielka loteria i takie typowanie to zawsze szukanie po prostu szczęścia a nie podawanie rzeczowych argumentów. Tutaj jednak sprawa jest inna. Stawiam na to, że Holender nie nawiąże żadnej walki z Amerykaninem. Dlaczego? No po pierwsze dlatego, że Blake to dużo lepszy tenisista, po drugie hard to jego nawierzchnia, a po trzecie USO to jego turniej. Holendra widziałem w tym roku na żywo w Sopocie. Udało mi się przetrwać 1,5 meczu w jego wykonaniu %-) Pierwszy przecierpiałem tylko dlatego, że grał z naszym Gadomskim Piotrkiem. Poziom pojedynku - żenujący. Kolejny mecz Holender grał z Back'iem. Najpierw 30 minut narzekali na kort - że dziury, nierówno itp. Jak już organizatorzy spełnili wszystkie ich oczekiwania to mecz polegał na tym, że żaden nie był w stanie utrzymać swojego serwisu. Na szczęście zaczęło kropić i przerwano te pokraczne zmagania %-). Nawet nie wpadłem na pomysł by wracać i kontynuować oglądanie tych zawodów. Skoro Huta nie potrafił na mączce z przeciętniakiem utrzymać podania to czeka ma szukać w pojedynku z Blake'em? 3:0 bez większej kropli potu dla Amerykanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP - SINGIEL: US Open (USA), twarda,31.08.2011 19:00

Dev Varman S. (Ind) - Murray A. (Gbr)

Typ:Dev Varman S + 2,5 seta

Kurs:4,34

Bukmacher:Pinnacle

Analiza:

 

Dziś na godzinę 19:00 zaplanowane jest spotkanie US Open pomiędzy 26 letnim Indyjczykiem Dv Varmanem a 24 letnim murrayem z Wielkiej Brytanii. Bukmacherzy wystawili bardzo mocno w roli faworyta murraya , który wygrał ostatni turniej w Cincinnati . Zagrał wtedy bardzo dobry turniej , lecz trzeba przypomniec że w tym sezonie mniewał wpadki m.in z Kevinem Andersonem 0-2 w turnieju w montrealu, z Bogomolevem (118 w rankingu) 0-2 w miami,czy z Young Donaldem (143) 0-2 w Indiana Wells . Wszystkie te porażki Andy zanotował na identycznej nawierzchni co rozgrywany zostanie dzisiejszy mecz, a przeciwnik jest dużo groźniejszy na pewno od tych dwóch ostatnich zawodników.Zawodnik ten zrobił spory postęp przez ostatnie kilka miesięcy, awansował na niezłą 64 pozycję w rankingu a i pokazał ,że potrafi walczyć z lepszymi od siebie, wygrane m,in z Baghdatisem (22), Raonicem(34) , dotarł do ćwierćfinału w Atlancie ulegając Fishowi , do 1/8 finału Indiana Welss przegrywając z Nadalem, czy do finału w Johanesburgu przegrywając z Andersonem 2-1 , który dosć niedawno pokonał pewnie 2-0 samego murraya. Kursy są ogromne dla mniej doświadczonego gracza z Indii, ja jednak postanowiłem zagrac po świetnym kursie na to,że ten obiecujący zawodnik ugra chociaz jednego seta po świetnym kursie.murray wygrał ten ostatni turniej lecz na swojej drodze nie miał zbyt wymygających przeciwników po za Fish-em w półfinale i Djokovicem w finale który jednak musiał oddac mecz spowodowanym kontuzją. Tak naprawdę murray jesli trafi na niewygodny sposób gry tak jak z Andersonem to może przegrać zmniej utytułowanym rywalem. Zawodnicy z sobą nie grali , więc być może to zawodnik z Indii będzie nie wygodnym rywalem , a jeśli przegrywa z Nadalem 7-6 , 6-4 zaledwie to kto wie. Kurs wyświenity, zawodnik z Indii cały czas robi progress i dzisiaj ma 3 szanse na wygranie choćby seta , wierzę że jest to całkiem realne, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzis znalazlem cos ciekawego ;)

 

R. Soderling - L. Sorensen DW 3-0 @ 1.45 | Under 29,5 gema @ 1.82 (Unibet)

 

No nie wiem czemu taki wysoki kurs na Szweda, iz nie straci seta :bz: Sorensen to naprawde nieznany tenisista, sklasyfikowany na 618 pozycji w rankingu i patrzac na jego wyniki, to nie zdzialal nic wielkiego. Moze Robin nie jest w optymalnej formie, moze ostatnio potrafial gubic sety, ale dzis nie wroze takiego czegos. Jednak to roznica kilku klas i chyba nie ma mozliwosci zeby Irlandczyk moglby mu zagrozic. Handicup gemowy rowniez dosc dobry. 11 gemow zdobytych przez Irlandczyka to chyba duzo ;) 6-4 6-4 6-3 - w takim stylu moze wygrac Robin, aby bariera 29,5 gema nie zostala przekroczona - czyli latwo wychodzi, ze po jednym przelamaniu w secie :)

 

 

 

R. Ginepri - J. Souza - J. Souza +1,5s. @ 1.72

 

W tym meczu zaryzykowalbym Brazylijczyka. Jak dla mnie, Ginepri to juz nie ten zawodnik, co kiedys. Natomiast mlody Brazylijczyk to byc moze nastepca Kuertena. Ma dobre warunki i na pewno na twardej nawierzchni jest dobrym graczem. Na pewno nie jest to jeszcze czolowka swiatowa, ale ma dopiero 23 lata i jakis poziom prezentuje. Mysle, ze jest w stanie wygrac ten mecz, a jesli nie, to nie odda go w 3 setach, a jesli dobrze wystartuje, to szybko moze zgarnac dla siebie 2 sety - takze typ dla mnie dosc dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzis znalazlem cos ciekawego ;)

 

R. Soderling - L. Sorensen DW 3-0 @ 1.45 | Under 29,5 gema @ 1.82 (Unibet)

 

No nie wiem czemu taki wysoki kurs na Szweda, iz nie straci seta :bz: Sorensen to naprawde nieznany tenisista, sklasyfikowany na 618 pozycji w rankingu i patrzac na jego wyniki, to nie zdzialal nic wielkiego. Moze Robin nie jest w optymalnej formie, moze ostatnio potrafial gubic sety, ale dzis nie wroze takiego czegos. Jednak to roznica kilku klas i chyba nie ma mozliwosci zeby Irlandczyk moglby mu zagrozic. Handicup gemowy rowniez dosc dobry. 11 gemow zdobytych przez Irlandczyka to chyba duzo ;) 6-4 6-4 6-3 - w takim stylu moze wygrac Robin, aby bariera 29,5 gema nie zostala przekroczona - czyli latwo wychodzi, ze po jednym przelamaniu w secie :)

 

Moze dlatego ze Szwed ostatni swoj turniej zagral na clayu i to ponad 1.5 miecha temu. W jakiej jest formie czy mu cos dolega nikt tego nie wie( oprocz ludzi zwiazanych z Soda) Jesli jednak Ikea zaprezentuje forme z Bastad to oddanie przez Robina 3-4 gemow w calym meczu by mnie nie zdziwilo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berrer-Starace 1.60 :n:

Young-Lacko 1.45 :t:

Mahut-Farah 1.45 :t:

Davydenko-Dodig 1.87 :n:

Ilhan-Dancevic :t: bez oficjalnego typu

 

Co wybrałem sobie na dzisiaj....

 

Garcia Lopez-Gimeno Traver 1.75 toto

Starcie dwóch Hiszpanów z których jeden wyraźnie specjalizuje się w kortach ziemnych. Mowa o Danielu Gimenie. Jego mecze w tym sezonie na innych nawierzchniach możnaby zliczyć na palcach jednej ręki i żeby tego było mało to żadnego nie wygrał. Jest za wolny na szybkie korty. Garcia Lopez za to w miarę uniwersalny gracz i grać na twardej nawierzchni potrafi. Ostatnio formą nie błyszczy ale myślę, że rodaka pokona. Dodam jeszcze, ze w ubiegłym roku i to na cegle lepszy był właśnie GaLo.

 

Poza tym dokładam kilka debli:

Melzer/Petzschner-Gonzalez/Murrey 1.35 toto

Mirnyi/Nestor-Giraldo/Riba 1.27 toto

Erlich/Ram-Kerr/Monaco 1.12 toto

 

Przy deblach oprócz tych czynników, które biorę pod uwagę w singlach dochodzi jeszcze element zgrania czyli im dłużej para gra ze soba tym lepiej się rozumieją. Jeśli mamy tzw 'spontaniczny debel' tzn dwóch gości dogadało się na miejscu, że zagrają razem to ich szanse wg mnie na starcie są duże mniejsze w porównaniu z parą mającą za sobą kilka turniejów. Jeśli jeszcze ta para złożona jest z zawodników sporadycznie grających w deblu to szanse rosną jeszcze bardziej.

 

Wickmayer-Kudryavtseva 1.27 toto

Zawsze mówiłem, że na kobietach się nie znam (starzy wyjadacze forum o tym wiedzą :p) więc nie będzie żadnego uzasadnienia :D

 

 

PS:

duncan: :yo: wpadłem....i jeszcze nie wiem na jak długo :)

OuLu: thx :)

 

[ Komentarz dodany przez: Chomik: 2011-08-31, 15:17 ]

Komar :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosq wlasnie mialem stawiac na Travera przy nieobecnosci GGL ale teraz mam namieszane w glowie i uwazam ten mecz za no bet.

 

 

Natomiast widze dzisiaj tak:

 

Bartoli-MChale 2 @2.75

 

 

Nie wiem czemu buki daja takie kursy przy swietnej dyspozycji amerykanki. Ona gra zyciowke teraz i akurat forma na USO. Bartoli 1 runda strasznie mozolna, sprawdza sie fakt ksywy "grubaska" . Stawiam tu na swiezosc i forme, nie zdziwie sie jak Mchale wygra 2-0 :)

 

Dodatkowo handi gemowe na Pironkova i Vendeweghe.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wickmayer - Kudratseva (1) 1.28

 

Wickmayer jest lepszą zawodniczką - przede wszystkim robiącą mniej błędów w akcjach ofensywnych. W pierwszej rundzie dość łatwo wygrała 2-0 co zwiastuję dobrą formę przygotowaną na ten turniej.

 

Bennetau - Almagro (over 3,5 seta) 1.57

 

Francuz zagrał świetny turniej przed US Open. Zawsze to był groźny zawodnik na szybkich nawierzchniach ze względu na mocny serwis i bardzo dobrą grę przy siatce. Ma już swoje lata, dlatego wydawało się, że coraz ciężej będzie mu wygrywać na poziomie turniejów ATP. A tu proszę - niespodzianka toczy wyrównany pojedynek w finale turnieju w Salem z Isneram. Almagro to specjalista od mączki, aczkolwiek na hardzie też gra już coraz lepiej. Czego można się dziś po nim spodziewać ? Ciężko stwierdzić, bo jak sięgnę pamięcią to Hiszpan na Szlemach rozgrywał przedziwne mecze. Z jednej strony przegrana z Kubotem na RG, a z drugiej ogranie Isnera na trawie w Londynie czy też szalona pięciosetówka z Tsongą na AO. Uważam, że obaj mają swoje atuty i stoczą wyrównany bój. O losach poszczególnych setów powinny decydować pojedyncze przełamania albo nawet tiebreaki, a cały mecz może potrwać aż 5 setów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwańska - Kerber (1) 1.12

Zwonariewa - Bondarenko (1) 1.16

 

Na podbicie kursu. Różnica poziomu gry znacząca.

 

Isner - Baghdatis (1) 1.3

 

Isner znalazł się w czołowej 3 w prestiżowej klasyfikacji "Road to US Open". Amerykanin prezentował się z bardzo dobrej strony, wykorzystując w pełni swoje największe atuty czyli potężny serwis i forehand. W tym czasie dwukrotnie ograł swojego dzisiejszego rywala. Baghdatis od jakiegoś czasu ustabilizował swoją grę, ale ta stabilizacja nastąpiła na poziomie przeciętności. Moim zdaniem przy odrobinie szczęścia wygra tutaj jakiegoś seta, najprawdopodobniej po TB - na nic więcej raczej nie będzie go stać - po prostu brak mu argumentów by powalczyć z olbrzymem z USA.

 

Venus Williams - Lisicki

 

Na ten mecz nastawiam się na grę live. Kurs na Lisicką jest mimo wszystko zaniżony, dlatego będę szukał wyższych już w trakcie spotkania. Venus jest coraz starsza, coraz słabsza i kiepsko wypada na tle grającej coraz lepiej i skuteczniej Lisickiej. Niemka gra w nowoczesnym stylu czyli szybko, mocno, płasko i celnie. Myślę, że zmobilizowana Venus łatwo tego meczu nie odpuści, szczególnie biorąc pod uwagę, że nadal ma czym straszyć. Bardzo mocny serwis i forehand przyniesie jej z pewnością sporą ilość punktów. A dokładając do tego fakt, że Lisicka czasami miewa przestoje oraz nie potrafi "dobić" rywalki wychodzi na to, że obejrzymy wyrównany mecz i dobre kursy w jego trakcie.

 

Pennetta - Oprandi (1) 1.33

 

Niezły mecz młodszej z Włoszek w 1 rundzie z Rezai świadczy, że forma przygotowana na US Open jest wyższa od tej niż prezentowała w ostatnich tygodniach. A skoro tak jest to z Oprandi powinna spokojnie wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Llodra M. (Fra) - Anderson K. (Rsa)

Typ:2

Kurs:1,48 @ Unibet

 

mecz odbędzie się jutro pomiędzy 30 w rankingu ATP Llodra a 34 Andersonem, postanowiłem zagrać na zawodnika z RPA, który nie dawno pokazywał bardzo dobry tenis. 30 letni Francuz męczył się potwornie z Rumunem Hanescu wygrywając 3-2 , zapewne stracił sporo sił . Anderson o 4 lata młodszy pokonał pewnie 3-0 (6-1, 6-3, 6-0) Japończyka Soede, a w tym miesiacu potrafił ograć 2-0 murraya w montrealu, Zawodnik ten zrobił spory progress w tym roku , a skutecznośc na hardzie znacznie wzrosła w ostatnim czasie, na pewno jego wrost - 201 cm jest bardzo ;przydatny na tej nawierzchni gdyż umożliwa mocna zagrywkę , stawiam na Andersona :)

 

 

 

 

Cilic-Tomic

Typ:1

Kurs:1,65 @ Bwin

 

 

mój 2 typ na jutrzejszy dzień to zwycięstwo Chorwata Cilica w meczu z młodziutkim 18- letnim Australijczykiem Tomiciem. Ogólnie obaj zawodnicy to młodzi gracze bo Cilic ma 22 lata.rok temu w AO Cilic pokonał swojego dzisiejszego rywala 3-2 , Chorwat również słynie z mocnego uderzenia , doświadczenie stoi za nim i sądzę,że w tym meczu nie popełni błędu z przed roku i nie doprowadzi di 5 setów tylko wygra wczęsniej,Tomic 60 rakieta, Cilic 28. Chorwat pewnei 3-0 pokonał Harrison Ryan (USA) (67 w rankingu), Tomic także 3-0 lecz z Yani michaelem który jest dopiero w rankingu ATP na 208 miejscu.Tomic 3 ostatnie turnieje na tej nawierzchni kończył na 1 rundzie , w tym turnieju przeszedł 1 runde a myślę że to wszystko na co go może stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R. Soderling - L. Sorensen DW 3-0 @ 1.45 | Under 29,5 gema @ 1.82 (Unibet)

Soda sie wycofal z turnieju niestety. Niestety, bo dalem rowniez under 29. Patrzac na to co robi z tym Sorensenem jakis Dutra Da Silva to pewnie ze zdrowym Soda bylby wynik 3 x po 6:2 albo i nizej. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Cilic-Tomic

Typ:1

Kurs:1,65 @ Bwin

 

 

Chorwat pewnei 3-0 pokonał Harrison Ryan (USA) (67 w rankingu)

 

nic bardziej mylnego. Harrisonowi zabraklo jaj do skonczenia 2 setow z Marinem. Dwukrotnie serwowal na seta w 2 i 3 secie ale za kazdym razem oddawal w bardzo kretynski i latwy sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davydenko N. - Starace P. - Staraca wygra przynajmniej 1 seta - 1,72 Bwin

 

Dla mnie prezent od buka. Nie ma co dużo pisać. Mikołaj jest daleki od optymalnej formy i byle kto sprawia mu problemy. W pierwszej rundzie męczył się niesamowicie. Starace grać potrafi, z tak prezentującym się Rosjaninem seta powinien bez problemów urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast widze dzisiaj tak:

 

Bartoli-MChale 2 @2.75

 

 

Nie wiem czemu buki daja takie kursy przy swietnej dyspozycji amerykanki. Ona gra zyciowke teraz i akurat forma na USO. Bartoli 1 runda strasznie mozolna, sprawdza sie fakt ksywy "grubaska" . Stawiam tu na swiezosc i forme, nie zdziwie sie jak Mchale wygra 2-0

Swietny typ. Ogladalem od 6:6 w 1 secie i jak najbardziej zasluzone zwyciestwo Amerykanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, WTA

Data: 01.09.2011 1:00

Spotkanie: A.Kerber - A.Radwańska

Typ: powyżej 18,5 gema w meczu

Kurs: 2,040

Bukmacher: Pinnacle

 

A.Kerber to tenisistka sklasyfikowana pod koniec pierwszej setki rankingu WTA, stąd zdecydowaną faworytką dla bukmacherów jest Radwańska. Dla mnie w tym meczu jednak co innego ma znaczenie. W pierwszej rundzie Agnieszka zmuszona była grać z własną siostrą, co wyraźnie jej się nie spodobało. Obie Radwańskie uważają, że to była manipulacja, a nie efekt losowania. Czy tak było naprawdę? Tego nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem, podobnie jak siostry Radwańskie, ale to może mieć spory wpływ na motywację Agnieszki. Nie jest tajemnicą, że psychika nie jest mocnym punktem Agnieszki i jak zaczyna się denerwować, to gra po prostu źle. Na dodatek teraz zmuszona jest grać ze swoją dobrą koleżanką, więc naprawdę przez takie pechowe losowanie można stracić nerwy.

W pierwszym meczu Kerber wygrała z Davis 7:6, 6:3. Agnieszka w pierwszym spotkaniu pokonała swoją siostrę 6:2, 6:3, ale spotkanie było dość zacięte, a Ula miała mnóstwo szans na przełamanie Agi. Moim zdaniem Kerber jest trochę lepszą zawodniczką od Urszuli Radwańskiej, a dokładając do tego poddenerwowanie Agnieszki uważam, że to będzie dla Agi trudny mecz i over 18,5 gema jak najbardziej możliwy, a kurs atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garcia Lopez-Gimeno Traver 1.75 :t:

Melzer/Petzschner-Gonzalez/Murrey 1.35 :t:

Mirnyi/Nestor-Giraldo/Riba 1.27 :t:

Erlich/Ram-Kerr/Monaco 1.12 :t:

Wickmayer-Kudryavtseva 1.27 zwrot

 

Cilic-Tomic 1.60 toto

Cilic daleki od swojej najlepszej formy ale to samo można powiedzieć o Tomicu, który ciągle nie może się zrealizować jako ten nieźle zapowiadający się talent. Wczoraj słabo wypadł serwisowo w deblu z Dodigiem. Powiedziałbym raczej, że forma rośnie bardziej po stronie Cilica niż Tomica. Bernard może być groźny jeśli będzie mu leżał serwis. Bez tego nie bardzo widzę czym miałby ograć Chorwata. W poprzedzających US Open mastersach leciał w pierwszych rundach z Andreevem (zonk) i Benneteau. Biorę. Będzie emo :D

 

Do tego dochodzą drobniaki:

Llodra/Zimonijc-Russell/Young 1.11 toto

Starzy wyjadacze deblowi zgrani ze sobą vs dwóch singlistów w parze na ten turniej. Dla mnie to się nie może udać :)

 

Peschke/Srebotnik-Brianti/Kondratieva 1.10 toto

Errani/Vinci-Aoyama/Yakimowa 1.17 toto

U pań też podobnie :) Co tu więcej pisać :D

 

Uhlirova/Polasek-Oudin/Sock 1.27 toto

Mikst specjalizujących się w deblu przeciwko parze amerykańskiej ale....złożonej z singli :)

 

I na koniec....

Huber/Bryan-Rodionova/Kas 1.20 toto

Bryan już z debla mężczyzn wyleciał więc będzie myślę dodatkowa motywacja ob inaczej turniej klapa.

Azarenka-Dulko 1.17 toto

Gisela to korty ziemne i kurs to oddaje wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...