Skocz do zawartości

US Open


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Tenis US Open 1.09.2011 19:00

Ivanovic- Cetkovska

typ: 0-2

3,50

Sportingbet

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy turnieju us open kobiet dojdzie do bardzo ciekawego spotkania. Naprzeciw siebie staną Czeszka Petra Cetkovska i rozstawiona w tym turnieju z numerem 16 Ana Ivanovic. Czeszka ma za soba swietną koncowke sezonu. Cetkovska byla w 4 rundzie na Wimbledonie, w polfinale w Palermo, czy nie dawno w finale turnieju w New Heaven. Cetkovska na korcie twardym ograla w New Heaven czolowe zawodniczki rankingu. Czeszka pokonala kolejno: Moritę, Agnieszke Radwanska, Marion Bartoli i Chinke Na Li. Ulegla dopiero w finalowym spotkaniu Wozniackiej. Na Wimbledonie obie panie w tym roku spotkaly sie w spotkaniu trzeciej rundy. Gora w tym meczu byla Czeszka, ktora wygrala pewnie, w dwoch setach. Sadze, ze dzis moze byc podobnie. Czeszka jest w wyraznym gazie, gra bardzo madrze. Ivanovic natomiast ostatnimi czasy spisuje sie co najwyzej srednio. Wygrywa ze slabeuszkami, jednak gdy przyjdzie jej zagrac z dziewczyna rowna sobie lub teoretycznie lepsza, wyraznie przegrywa. W Toronto byla w III rundzie, w Cincinatti w II, przegrala tam z Petrova i Vinci. Przy nazwiskach ktore pokonala niedawno czeszka, porazki Ivanovic z Petrova czy Vinci to marniutkie wyniki. Czeszka ktora wyraznie trafila z forma przed samym us open(nie tak jak Radwanska) moze w tym turnieju sporo namieszac. Sadze, ze jej przygoda w turnieju singlowym w Nowym Jorku nie skonczy sie napewno na II rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na dzis moze jakis typ z WTA?

 

S. Halep - C. Suarez-Navarro 1 @ 1.55 | DW: S.Halep 2-0

 

Moim zdaniem, jeden z lepszych kursow na dzisiejszy dzien. Simona Halep pokonala w pierwszej rundzie 2-0 jedna z faworytek turnieju - Na Li. W Toronto pokonala Kuznetsova, ktora moze nie jest w najlepszej formie, ale na pewno jest zawodniczka klasowa. To swiadczy tylko o tym, ze jest w dobrej dyspozycji i na pewno bedzie starala sie awansowac jak najwyzej w US Open. Jej przeciwniczka uporala sie w 3 setach z Johansson, ktora nie jest najlepsza zawodniczka w kobiecym tenisie. Jak dla mnie - faworytka jest Rumunka i to na nia stawialbym dzis pieniadze. To, ze wygra 2-0 zalezec bedzie od jej motywacji. Bo z pewnoscia mecz moze rozstrzygnac w dwoch setach - nie jest to dla niej wielki wyczyn, ale martwie sie, ze moze byc rozluzniona po takim zwyciestwie z Na Li i dzis moze myslec, ze spokojnie pokona Hiszpanke - w takim razie, moze byc zupelnie odwrotnie. Mam jednak nadzieje, ze spokojnie poradzi sobie z Suarez-Navarro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verdasco - Ilhan (1) 1.16

 

Verdasco w formie. Widziałem jego mecz i prezentował się bardzo dobrze. Ilhan jest co najwyżej solidny, a to starczyć może co najwyżej na jednego seta.

 

Stepanek - Monaco (1) 1.22

 

Widziałem też Stepanka w 1 rundzie. Gra swój najlepszy tenis czyli pewny serwis i sporo akcji volley'owych . Monaco to specjalista od mączki, zdecydowanie brakuje mu kończącego uderzenia. Kurs jak dla mnie zaniżony, ale zdarzenie dość pewne.

 

Haas - Falla (2) 1.66

 

Haas pierwszą rundę przeszedł, ale za rywala miał jakiegoś kelnera. Prawda jest tak, że Niemiec ma już swoje lata, serię różnych kontuzji za sobą przez co bardzo słabo prezentuje się na kortach. Falla to zawodnik, który akurat w szlemach prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Umiejętności ma spore, ale jest nieregularny. W pierwszej rundzie leworęczny Kolumbijczyk wykazał się ogromną wolą walki i w w pięciosetowym pojedynku ograł Troickiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis US Open 01.09.2011 21:00

Spotkanie Tomic-Cilic

Typ:1

Kurs:2,44

Bukmacher; pinnancle

Analiza;

Druga runda US Open i naprawdę bardzo ciężkostwierdzic kto w jakiej jest formie. Obaj panowie w pierwszych meczach bez trudu uporali się ze swoimi rywalami któz nie byli jednak zbytnio wymagający. Cilic ograł Harrisona 3;0 ale sety były bardzo wyrównane i równie dobrze mogło być 0;3 dla Harrisona. Tomic ostatnio również nie zachywcał ale Yaniego w pierwszej rundzie ograł bez większych problemów. Jednak młodziutki Tomic pokazał na Wimbledonie że na dużych imprezach potrafi zagrać bardzo solidny tenis. Zresztą Tomic w tym rou ogólnie pokazuje iż znacznie poprawił serwis i jest silniejszy fizycznie niż chociażby rok temu. Wydaję mi się że zobaczymy wyrównany mecz ale to Tomic wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Llodra - Andersson (over 3,5) 1.61

 

Kursy na Anderssona są mocno zaniżone. Postawiłbym bym na Llodrę, ale to co mnie powstrzymuję to fakt, że w turniejach przygotowawczych do US Open kreczował dwukrotnie. Nie mniej jednak spodziewam się wyrównanej walki. Obaj bardzo dobrze serwują i o przełamania może być ciężko. Kurs na over 3,5 przyzwoity.

 

Cilic - Tomic (over 3,5) 1.53

 

Pamiętam ich spotkanie podczas AO 2010. To był długi 5 setowy mecz. Od tego czasu minęło sporo czasu i sporo się zmieniło. Szczególnie jeśli chodzi o Tomicia, który dojrzał i coraz lepiej radzi sobie w turniejach ATP. Cilic ma lepsze i gorsze chwile, ale ciągle znajduje się mniej więcej w okolicy 20 miejsca na świecie. W pierwszej rundzie Cilic rozegrał niezłe spotkania, aczkolwiek w starciu z Harrisonem zdarzyły się słabsze momenty, których młody Amerykanin nie potrafił wykorzystać. Nie widzę szans na 3-0 w żadną stronę.

 

Ivanovic - Cetkovska (1) 1.72

 

Z jednej strony Cetkovska, która ostatnio ładnie zagrała z drugiej Ivanovic, która w mojej opinii prezentuje się coraz lepiej i powoli wraca do dawnej formy. Widziałem sporo meczy Serbki w tym roku i muszę stwierdzić, że jest nierówna. Potrafi zagrać na wysokim poziomie, by w następnym meczu mieć ogromne problemy z serwisem i popełniać mnóstwo niewymuszonych błędów. Ana ma większy potencjał od Cetkovskiej i liczę, że dziś go wykorzysta. Kurs całkiem niezły.

 

Petkovic - Zheng (1) 1.36

 

Petkovic ustabilizowała swoją grę na dość wysokim poziomie. Zheng po pierwsze zawsze była bardzo nierówna, po drugie ten sezon ma słabiutki (pojedyncze przebłyski), po trzecie w pierwszej rundzie strasznie się męczyła ze swoją rywalką.

 

Baltacha - Kuzniecowa (2) 1.22

 

Kuzniecowa nawet w słabszej formie nie powinna mieć problemów z ogranie tego typu rywalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodze sie z typem na Tomica. Chlopak ma potencjał i moze zrobic sobie dobrą promocje na USO :) Cilic wyglada w miare dobrze ale dzis po drugiej stronie stoi chłopak który uwielbia twarde nawierzchnie. Jak wspomniano wczesniej grali ze soba juz i mecz trwal dlugo a setow bylo az 5 :) Masówka sie robie na Cilica, to tym bardziej bym odradzal gre na niego, a jeśli chodzi o forme Tomica sprzed USO to moze ona wszystkich zmylic, byla slaba ale wg mnie na USO troche sie oszczedzal by zajsc jak najdalej, bo szlemy mu siedzą pokazal to na Wimbie ostatnio :) Im Cilic bedzie wiecej gral przy siatce tym Tomic bedzie mial wieksze szanse na wygrana ;)

 

 

Cetkovska seta ugra a czy wygra mecz? Wg mnie powinna gdyz pokonywala juz niedawno nie jedna gwiazdke a Ivan moze i do przodu ale bez wiekszych strzalow z formą, Cetka regularna, mocna, dobrze w obronie wg mnie powinna gladko wygrac. Zobaczymy co nam pokazą wyniki ;)

 

 

Dogiem na dzis wg mnie moze sie okazac Martic dziewczyna z mocnym serwisem, hard jej leży, odważna gra. Pavlu może i dobry okres gry ale buki wg mnie przesadzily troche z kursami. Ja zagralem asekuracyjnie handi gemowe na Martic +3,5 , mozna tez zagrac +4,5 bo z tego co wiem w Betsson takie handi dają ;)

 

Pomęczy się zapewne też Denko który wreszcie cos tam zaczął grać ale do formy sprzed lat daleeeeka i cieeeezka droga, kiedy to odprawiał Fedka w formie :) Kieruję się także ambicją i walką wlocha dlatego pograłem +6,5 handi gemowe :)

 

 

Pozdrawiam.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis-US Open

Spotkanie: Michaella Krajicek vs Serena Williams

Typ: 1 set over 8,5 gema

Kurs: 2,37

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 01-09-2011/21-00

Analiza:

Dziś zostanie rozegrana większość spotkań drugiej rundy kobiecego turnieju US Open. W jednym z ciekawszych spotkań wystąpi główna faworytka do wygrania tego wielkoszlemowego turnieju Amerykanka Serena Williams. Powróciła po rocznej przerwie na korty, i gra tak dobrze jak w latach swoich najlepszych występów. Amerykanka jest zawodniczką przede wszystkim grającą bardzo fizycznie i siłowa. Jej mocną stroną jest dobry serwis. W ramach przygotowań do US Open rozegrała kilka turniejów. W ostatnich tygodniach znalazła się dwukrotnie w finale gdzie zwyciężała. W Stanford w decydującym starciu ograła Marion Bartoli, natomiast w Toronto ograła samanthę Stosur. Na zdarzenie, że Serena Williams wygra US Open oferowany jest jeszcze w miarę możliwy kurs, w granicach 2,50. W pierwszej rundzie bez większych problemów ograła młodą Serbkę Bojanę Jovanovski oddając rywalce zaledwie dwa gemy. Holenderska zawodniczka to rocznik 89. Obecnie zajmuje 183 miejsce w rankingu WTA, i aby dostac się do turnieju głównego musiała przebijac się przez kwalifikacje, w których wygrała może z trudem, ale zwyciężyła, i awansowała do turnieju głównego. W pierwszej rundzie zagrała z Greczynką Eleni Daniilidou sklasyfikowaną prawie sto miejsce w tabeli wyżej w Holenderki. Krajicek pomimo przegranego pierwszego seta w drugim się podniosła, gdyż w tie-breaku wygrała do czterech, by w następnym decydującym secie oddac rywalce zaledwie jednego gema. Holenderka sukcesy minimalne odnosiła kilka lat temu. Obecnie z pewnością chciala by powtórzyc te sukcesy. W karierze wygrała trzy turnieje jednak było to dosc dawno temu. Obie zawodniczki grały ze sobą dwukrotnie. Za każdym razem lepsza była Williams, jednak każdy mecz co wsakzuje wynik był emocjonujący, gdyż obfitował w over gemowy, na co liczę, że dziś będzie podobnie, a wynik 6-3 wystarczy, który jest realny-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US OPEN

Data, godzina startu: 01.09.2011 18.50

Spotkanie: Haas T. (Ger) - Falla A. (Col)

Typ:Falla A. (+2,5 gema)

Kurs: 1,98

Buk: Betway

 

 

Mamy więc kolejny słoneczny dzień w Nowym Yorku gdzie w związku z rozgrywającym się wielkim szlemem na kortach twardych spotkają sie niemiec Haas oraz Kolumbijczyk Falla. Niemiec jest jak na dzień dzisiejszy lepszym zawodnikiem lecz wiecznie przeszkadzające kontuzje powodują ,że znajduję się dopiero na 495 pozycji w światowym rankingu Falla natomiast jest 119. Mecz zapowiada się na 4-5 setów z racji tego że oboje grają bardzo dobrze w ofensywie, obrona to obu słaby punkt. Falla w poprzednim meczu ograł bardzo dobrego gracza z Serbi Troickiego Viktora po zaciętym 5 setowym meczu. Uważam iż ugranie 1 seta w meczu z Niemcem będzie poprostu koniecznościa. Korzystajcie z tego prezentu taki kurs naprawdę rzadko się trafia a wygrana typu to pewniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granollers - Kukushkin Powyżej 37.5 gema 1.85

 

Mimo wszystko zapowiada się wyrównane spotkanie. Buki nawet zdecydowanie faworyzują Hiszpana, bo co? bo ma lepsze warunki fizyczne, sukcesy oraz miejsce w rankingu? Może i tak ale Hiszpan ostatni raz w tym sezonie na hardzie grał w marcu tego roku Co prawda pokonał dosyć łatwo Malisse, ale jaki to chimeryczny zawodnik każdy wie. W tamtym spotkaniu można się było spodziewać wszystkiego. Kazach z kolei w ATP tour słabiutko, bo same pierwsze i drugie rundy, ale już w challengerach przed US Open zaskoczył ładnie, dwa razy w lipcu wygrywając turniej na hardzie na własnej ziemi oraz zaliczając finał w Rosji. W pierwszej rundzie wygrał w czterech setach z Montanesem, trzymając solidnie piłkę w korcie, utrzymując długie wymiany i co najważniejsze swoje podanie - mnie to przekonuje. Po prostu żaden z powyższych graczy nie jest na tyle silnym i równo grającym zawodnikiem, by pokonać rywala 3:0. Dodatkowo przy dobrych podaniach z obu stron na próżno będzie szukac wyniku w poszczególnych setach 6:1, czy 6:2, więc przy czterech partiach typ powinien "wejść" bez problemu.

 

Ponadto na sucho dwa typki:

Igor Kunitsyn vs Jurgen Melzer 2 1.27

Ernests Gulbis vs Gilles Muller 1 1.24

 

Melzer jak zawsze solidny, mimo że przed US Open grał bardzo mało, a w pierwszej rundzie wbrew obawom wielu zmiótł z kortu Prodona. Kunitsyn męczył się z "challengerowym" Niemcem, przegrywając już 0-2. Austriak powinien bez kłopotów to wygrać.

 

Drugi typ z kolei to trochę ryzyko, bo Gulbis jest bardzo nieprzewidywalny. Mimo wszystko przekonał mnie tym łatwym zwycięstwem nad Youzhnym. Łotysz poza serwisem ma wszystkie atuty aby ograć Mullera i ja mu zaufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodze sie z typem na Tomica. Chlopak ma potencjał i moze zrobic sobie dobrą promocje na USO :) Cilic wyglada w miare dobrze ale dzis po drugiej stronie stoi chłopak który uwielbia twarde nawierzchnie. Jak wspomniano wczesniej grali ze soba juz i mecz trwal dlugo a setow bylo az 5 :) Masówka sie robie na Cilica, to tym bardziej bym odradzal gre na niego, a jeśli chodzi o forme Tomica sprzed USO to moze ona wszystkich zmylic, byla slaba ale wg mnie na USO troche sie oszczedzal by zajsc jak najdalej, bo szlemy mu siedzą pokazal to na Wimbie ostatnio :) Im Cilic bedzie wiecej gral przy siatce tym Tomic bedzie mial wieksze szanse na wygrana ;)

 

 

Tomic wielce utalentowany, juz jako 15 latek wygral AO juniorow. Pokazal ze ma talent ale nalezy wziasc poprawke na to ze Wimbledon rzadzi sie swoim prawami, bardzo krotki "sezon" trawiasty i niektorym zawodnikom ta nawierzchnia pasuje pod ich styl wlasnie takiemu Tomicowi, Berdychowi czy Pironkovej. Cilic jak ma dzien to moze z kazdym powalczyc i przegrac z kazdym. Kursy dobrze wystawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, WTA

Data: 02.09.2011 1:00

Spotkanie: C. Wozniacki - A. Rus

Typ: A.Rus +6,5 gema

Kurs: 2,010

Bukmacher: Pinnacle

 

Moim zdaniem Wozniacka już nie robi postępów, a raczej regres i wątpię, by kiedyś wygrała wielkoszlemowy turniej. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Rus, która ma 20 lat, robi postępy i niebawem powinna wejść do pierwszej pięćdziesiątki rankingu. Dziewczyna ta ma ogromny potencjał, co pokazała chociażby na Roland Garros, gdzie sensacyjnie wyeliminowała Kim Clijsters, choć już była jedną nogą poza turniejem. Na tym turnieju Rus wydaje się być w dobrej formie, gdyż w pierwszej rundzie gładko pokonała Vesnine 6:2, 6:4.

Caroline jak to Caroline- na wielkich imprezach zawodzi, teraz pewnie będzie podobnie. W pierwszej rundzie pokonała gładko Llagosterę Vives 6:3, 6:1, ale moim zdaniem jej aktualna przeciwniczka jest lepsza.

Nie twierdzę, że Rus wygra ten mecz, ale coś czuję, że Wozniacka będzie się musiała sporo napocić z młodziutką, bardzo zmotywowaną rywalką, by wygrać to spotkanie, więc tak wysoki dodatni handicap to moim zdaniem jest duża przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, WTA

Data: 02.09.2011 1:00

Spotkanie: C. Wozniacki - A. Rus

Typ: A.Rus +6,5 gema

Kurs: 2,010

Bukmacher: Pinnacle

 

Moim zdaniem Wozniacka już nie robi postępów, a raczej regres i wątpię, by kiedyś wygrała wielkoszlemowy turniej. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Rus, która ma 20 lat, robi postępy i niebawem powinna wejść do pierwszej pięćdziesiątki rankingu. Dziewczyna ta ma ogromny potencjał, co pokazała chociażby na Roland Garros, gdzie sensacyjnie wyeliminowała Kim Clijsters, choć już była jedną nogą poza turniejem. Na tym turnieju Rus wydaje się być w dobrej formie, gdyż w pierwszej rundzie gładko pokonała Vesnine 6:2, 6:4.

Caroline jak to Caroline- na wielkich imprezach zawodzi, teraz pewnie będzie podobnie. W pierwszej rundzie pokonała gładko Llagosterę Vives 6:3, 6:1, ale moim zdaniem jej aktualna przeciwniczka jest lepsza.

Nie twierdzę, że Rus wygra ten mecz, ale coś czuję, że Wozniacka będzie się musiała sporo napocić z młodziutką, bardzo zmotywowaną rywalką, by wygrać to spotkanie, więc tak wysoki dodatni handicap to moim zdaniem jest duża przesada.

 

I pamiętajmy też że Rus ma za sobą pokonanie Clijsters ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melzer - Kunitsyn (1) 1.25

 

Po pierwsze Kunitsyn strasznie męczył się w 1 rundzie, a po drugie Melzer to zawodnik, który osiągnął w swojej karierze zdecydowanie więcej od dzisiejszego rywala.

 

Lopez - Pospisil (2) 3.4

 

Lopez jest chimeryczny i nie raz przegrywał mecze bez walki. Pospisil to takie małe objawienie ostatnich tygodni. Wysoki, silny z dobrym serwisem. Pierwszą rundę wygrał w błyskawicznym stylu. Moim zdaniem postawi duży opór Lopezowi i nie jest bez szans na wygranie.

 

Ljubicic - Nalbandian (1) 2.1

 

Widziałem fragmenty gry Nalbiego i stwierdzam, że z przygotowaniem fizycznym u niego chyba nie jest najlepiej. Wiadomo, że techniki się nie zapomina, ale czy jest w stanie ponownie walczyć w długim spotkaniu, które zapewne czeka go z Ljubiciciem ? Wydaje mi się, że w pewnym momencie zabraknie sił i będzie punktowany przez rywala. Chorwat ma duży atut w postaci serwisu, który często ratuje go w kluczowych momentach. Kurs bardzo fajny.

 

Mayer - Lisnard (1) 1.12

 

Lisnard to zawodnik chellengerowy, który w swojej karierze nic znaczącego nie osiągnął. Może dziwić, że dotarł tutaj do drugiej rundy, tym bardziej, że klasyfikowałbym go jak typowego "ziemniaka". Mayer dobry sezon i pewnie wygrana 1 runda. Powinno być w 3 setach dla Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niculescu - Safarova (2) 1.53

 

Safarova gra tutaj dobrze od drugiego seta. W obydwu meczach gładko przegrywała pierwsze sety, by potem zdecydowanie się rozkręcać i pewnie wygrywać. Generalnie ma więcej atutów do gry na hardzie. Lewa ręka, niezły serwis i atakujący forehand. Jeśli nie będzie za dużo psuła to spokojnie wygra ten mecz.

 

Peng - Georges (2) 2.75

 

Zaskoczyły mnie te kursy. Georges dwie rundy przeszła błyskawicznie. Ja w swoim prywatnym rankingu stawiam ją w kategorii "duży talent, który ciągle się rozwija". Niemka błyszczała w sezonie na mączce, potem było średnio, ale warto podkreślić, że jej styl gry zdecydowanie pasuje na szybkie nawierzchnie. Chinki mają swój styl gry - w formie są groźne dla wszystkich. Ja Peng stawiam niżej niż Na Li oraz Zheng, których nie ma już w turnieju. Ja w tym typie widzę po prostu value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melzer - Kunitsyn (1) 1.25

 

Po pierwsze Kunitsyn strasznie męczył się w 1 rundzie, a po drugie Melzer to zawodnik, który osiągnął w swojej karierze zdecydowanie więcej od dzisiejszego rywala.

 

Racja, ale Melzer poza zwyciestwem nad Prodonem, nie odniosl zadnego zwyciestwa na twardej nawierzchni w tym sezonie. To juz nie ten sam Melzer co kiedys. Moze Rosjanin nie jest jakims swietnym graczem, ale na pewno moze postarac sie o zwyciestwo dzis, czego mu zycze ;) Choc ostatnio moje typy z tenisa wolaja o pomste do nieba, to mysle, ze dzis Kunitsyn sprawi mala niespodzianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, ATP

Data: 02.09.2011 21:00

Spotkanie:Ljubicic- Nalbandian

Typ: Ljubicic

Kurs: 2,18

Bukmacher; Bwin

Kolejny dzień z Us OPen.Spotkanie Ivan Ljubicic vs David Nalbandian zapowiada się bardzo interesująco i naprawde ciężkowskazać faworyta w tym meczu. Obaj gracze zagrali przeciętnie w pierwszch rundach a mieli słabych rywali mimo to tracili po secie. W bezpośrednih meczach prowadzi Ljubicic 5;3 i to jego upatruje w roli faworyta w tym meczu po pierwsze posiada lepszy serwis co na korcie twardym może mieć duże znaczenie po drugie Ivan cały czas pokazuje niezłą dyspozycje czego nie można powiedzieć o Davidzie który nie gra już tego co kiedyś i widać że wiele kontuzje dało znać o sobie i w takiej formie jaką prezentował 7-8 lat temu to uż nigdy nie bedzie i dzisiaj Ivan wydaje mi się ze wykorzysta to że od dłuższego czasu gra regularnie na przyzwoitym poziomie. Korty twarde są raczej ulubioną nawierzchnią obu graczy ale tak szybkie korty raczej bardziej korzystne będą dla Ljubicica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flavia Pennetta - Maria Szarapowa

Jak zobaczyłem kursy na to spotkanie to odrazu wiedziałem czego będę w tym meczu szukał. Pamiętam grę Włoszki z 2009 kiedy to przed US Open niszczyła rywalki z dobrze grająca wtedy Stosur. Gra crossowe piłki potrafi nieźle pogonić rywalkę po korcie a Maria nie należy do zawodniczek które dobrze radzą sobie w defensywie, lubi atakować dlatego często wygrywa z zawodniczkami które tylko potrafią przebijać na środek kortu a to woda na młyn dla niej. Gra obydwu oparta jest sporym ryzykiem sporo UE nawet w tych wysoko wygranych. O formie Flavi cięzko cokolwiek powiedzieć na razie dwa mecze wygrane gładko ale pod męczona Rezai czy Oprandi nie są dla mnie jakimś wyznacznikiem. Co do Marii to według mnie trafiła z formą, ale ten kulminacyjny punkt przyszedł za wcześnie przed USO, straszne męczarnie w pierwszym spotkaniu z Watson i jeśli rywalka była by bardziej doświadczona to na pewno była w stanie sprawić niespodziankę. Sam jestem ciekaw postawy Włoszki, liczę że powalczy Maria jest jak najbardziej do ogrania.

 

over 19.5 @ 2.10 6/10 :t:

Pennetta +5.5 gema @ 1.85 6/10 :t:

Pennetta +1.5 seta @ 2.45 4/10 :t:

Penneta @ 5.20 2/10 :t:

 

brawo Flavia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Ljubicic I. (Cro) - Nalbandian D. (Arg)

Typ: Over 38.5

Kurs: 1.72

Bukmacher: Bet365

 

Bardzo wyrównane spotkanie nam się dzisiaj szykuję. Spotkają się w nim 31 w rankingu Chorwat, oraz Argentyńczyk który plasuję się na miejscu 76. Dotychczas obaj panowie spotkali się 8 razy.Lepszy bilans ma Ljubicic, który prowadzi 5-3. Ostatni raz zmierzyli się ze sobą w 2010 w Cincinnati. To spotkanie wówczas wygrał Nalbandian. Na 3 setach dziś na pewno się nie skończy. A jakby mieli grać nawet 5, to się nie zdziwię. Over w tym spotkaniu bardzo prawdopodobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James Blake - David Ferrer

 

 

Jedno z najciekawszych spotkań kolejnej rundy na kortach nowojorskiego US OPEN.Kursy na ten mecz są oszacowane niezbyt rozsądnie bo nie rozumiem dlaczego Ferrer , który praktycznie przez całe amerykańskie lato przebywał na L4 jest takim faworytem w meczu przeciwko zawodnikowi, który solidnie przygotował się do turnieju.

 

Blake to zawodnik, którego wielu już wysyłało na sportową emeryturę a ten powrócił do tenisa i gra bardzo przyzwoicie , na tyle dobrze żeby zagrać równy i mam nadzieje zwycięski mecz ze zmęczonym trudami długiego sezonu Ferrera.

 

Miałem okazje oglądać jakieś 5 meczów Blake'a w turniach przygotowawczych do US OPEN i jeżeli zaprezentuje taki tenis jak

chociażby z meczu przeciwko Gulbisowi to wygra ten mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cilic-Tomic 1.60 :t:

Llodra/Zimonijc-Russell/Young 1.11 :t:

Peschke/Srebotnik-Brianti/Kondratieva 1.10 :t:

Errani/Vinci-Aoyama/Yakimowa 1.17 :t:

Uhlirova/Polasek-Oudin/Sock 1.27 :n:

Huber/Bryan-Rodionova/Kas 1.20 :t:

Azarenka-Dulko 1.17 :t:

 

Monaco-Haas 2.20

 

Korci mnie i to bardzo :) Tommy czyli taki już amerykański Niemiec to już praktycznie kawałek historii tenisowej. Miał niesamowity potencjał ale i niezłego pecha. Kiedy już łapał wysoką formę to przytrafiały mu się rozmaite kontuzje, które stopowały jego progress. Teraz nie inaczej wraca po dłuższym rozbracie z tenisem czego efektem jest pozycja w 5. setce. Dlaczego mimo leciwego już wieku, odległej pozycji i małej liczby meczów w tym sezonie? Ano dlatego, że Monaco jak najbardziej w zasięgu Niemca. Tommy zawsze solidnie serwował i nieźle grał przy siatce. Całkiem niedawno bo w Cincy grali ze sobę i po 3 setach lepszy był Argentyńczyk. Teraz myślę, że Haas weźmie rewanż. Śmiem twierdzić, że gdyby nie krecz Stepana to Monaco już pożegnałby się z turniejem singlowym. Mało i słabo gra przy siatce, preferuje defensywę. Żadnym zagraniem nie wyróźnia się dla mnie jakoś specjalnie. Haas ma tu w US Open wyższą skuteczność jeśli chodzi o punkty z 1. serwisu. Kilka akcji z Fallą widziałem i jakoś przekonuje mnie to bardziej. Poza tym....zawsze gościa lubiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyspcyplina: Tenis, US Open

Mecz: Anderson, Kevin - Fish, Mardy

Data: 03-09-11 17:00

Typ: Kevin Anderson

Kurs: 4.92

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza: W jednym z sobotnich meczy trzeciej rundy singlistów wielkiego szlema rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku zmierzą się ze sobą dwaj naprawdę równorzędni tenisiści, którzy prezentują się na tym turnieju wyśmienicie. Chodzi mi o pojedynek reprezentanta Republiki Południowej Afryki Kevina Andersona z jednym z wielu zawodników reprezentujących amerykańskie barwy, lecz tego dnia wydaje mi się, że i to Fish'owi nie pomoże. Kurs na zagranie na Andersona bardzo kusi i dlatego zdecydowałem się zaryzykować. Szanse obydwu zawodników na końcowe zwyciestwo stawiam w stosunku "fifty-fifty" z małą przewagą dla Andersona. Jak wiemy Fish jest teraz w życiowej formie, a przynajmniej od dłuższego czasu prezentuje wysoki i równy poziom gry. Od czasu gry w cyklów turniejów US Series poprzedzających start wilkiego szlema w Nowym Jorku, Fish regularnie dochodził do decydujących faz turnieju, wygrywając m.in. w Atlancie w finale z Isnerem. Kolejne dwa finały to minimalne przegrane z zawodnikami, którzy i w ostatnim czasie są w wyśmienitej formie. Najpierw w Los Angeles Fish przegrał z Gulbisem, który nie dał żadnych szans podczas US Open nawet Juznemu, nie oddał mu nawet seta. Dwa tygodnie później, Fish zameldował się w kolejnym finale, ulegając liderowi światowego rankingu, Novakowi Djokoviciowi 2:6, 6:3, 4:6, czyli po walce.W ostatnim turnieju w Cincinnati Fish w półfinale przegrał z Murrayem 3:6, 6:7 po ciekawych perypetiach w końcówce meczu. Kto oglodał, to wie o co mi teraz chodzi. W samym już turnieju głównym podczas US Open, Mardy Fish nie przegrał jeszcze ani jednego seta, jednak nie trafiał na wymagajacyh rywali. Ogrywał w pierwszej rundzie Niemca Tobiasa Kamke w stosunku 6:2, 6:2, 6:1, aby nastepnie odprawić z kwitkiem Malka Jaziriego, wygrywając 6:2, 6:2, 6:4. Mój faworyt w tym meczu, czyli Kevin Anderson także dobrze prezentował się podczas US Series, a odpadał z turniejów z takimi zawodnikami jak: Gilles Muller (6:7, 6:7), Viktor Troicki (3:6, 3:6), Stanislas Wawrinka (4:6, 6:4, 4:6) oraz Richard Gasquet (6:7, 4:6). Widać, że prezentował się już wtedy na przyzwoitym poziomie. Podczas US Open w pierwszej rundzie Kevin Anderson wygrał 3:0 z Soedą oddając rywalowi zaledwie 4 gemy podczas całego meczu! W kolejnej, drugiej rundzie US Open Anderson Michaela Llondre 6:1, 6:2, 6:2. Formę przygotował w bardzo odpowiednim momencie. Myślę, że zmęczenie Fisha da o sobie znać i po bardzo trudnych i mocnych serwisach ze strony Andersona "odeche" mu sięgrać z rywalem. Ja stawiam na końcowe zwycięstwo Andersona i wydaje mi się, że jest to bardzo ciekawy typ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melzer - Kunitsyn (1) 1.25

 

Po pierwsze Kunitsyn strasznie męczył się w 1 rundzie, a po drugie Melzer to zawodnik, który osiągnął w swojej karierze zdecydowanie więcej od dzisiejszego rywala.

 

Racja, ale Melzer poza zwyciestwem nad Prodonem, nie odniosl zadnego zwyciestwa na twardej nawierzchni w tym sezonie. To juz nie ten sam Melzer co kiedys. Moze Rosjanin nie jest jakims swietnym graczem, ale na pewno moze postarac sie o zwyciestwo dzis, czego mu zycze ;) Choc ostatnio moje typy z tenisa wolaja o pomste do nieba, to mysle, ze dzis Kunitsyn sprawi mala niespodzianke.

 

Ciekawy mecz :D Nie powiem, ze troche emocji bylo, choc ogladalem tylko ostatniego seta. Kunitsyn jednak utwierdzil mnie w fakcie, ze to juz nie ten sam Melzer ;)

 

Melzer - Kunitsyn - 6-3 3-6 6-1 2-6 6-7(5-7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, WTA

Data: 03.09.2011 1:00

Spotkanie: N. Petrova - S. Stosur

Typ: S. Stosur (-1,5 seta) (handicap setowy)

Kurs: 2,360

Bukmacher: Pinnacle

 

Faworytką meczu według bukmacherów jest Samantha Stosur, jednak kursy wskazują na to, że jest ona tylko niewielką faworytką. Ja uważam, że Stosur jest wyraźna faworytką tego spotkania i nie daję Petrovej zbytnich szans nawet na nawiązanie walki. Samantha Stosur to obecnie jedna z najlepszych tenisistek na świecie, w tym turnieju również ma spore szanse na zwycsięstwo szczególnie, że tyle faworytek już odpadło(Kvitova, Szarapowa, Na Li). Siłą Stosur jest przede wszystkim bardzo solidny serwis jak na WTA, przez co trudno jest ją przełamać, a szczególnie na twardych kortach, gdzie dobre podanie ma wielkie znaczenie. Oprócz tego Samantha uderza piłki bardzo mocno, ale z całkiem niezłą skutecznością, wielu błędów nie popełnia. Dodatkowym atutem Stosur jest solidna psychika, co w WTA jest dość rzadkie. W tym turnieju Stosur oba swoje mecze wygrała dość gładko, w dwóch setach.

Petrova to już można powiedzieć lekko podstarzała(prawie 30 lat), grająca typowo siłowo tenisistka, jak trafia, to jest bardzo groźna, ale różnie bywa z jej skutecznością. W tym turnieju przegrała wysoko seta w meczu z Chan.

Uważam, że nawet jeśli Petrova będzie miała dobry dzień, to nie da rady ugrać choćby seta ze Stosur, Samantha jest po prostu zbyt dobrą zawodniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będący w ostatnim czasie w rewelacyjnej formie, 2krotny pogromca Federera zmierzy się z Verdasco - faworyt wydaje się być zdecydowany. Tsonga gra w ostatnich miesiącach doskonały tenis, wreszcie dopisuje mu zdrowie, jest pełna mobilizacja do gry, żądza sukcesów, wydaje się, że może zajść w turnieju daleko.

Verdasco po dłuższym okresie kiepskiej gry, wreszcie wraca na właściwe tory, ale widać, że najlepsze lata ma już za sobą. W USO Pokonał 3:0 Ilhana i 3:1 Nieminena - z lekkimi problemami, przed USO grał solidnie, ale z przeciwnikami na podobnym poziomie przegrywał (frajersko z Nadalem, gładko z Tipsą i Stepankiem).

Tsonga 3:0 z Bubką i 3:0 z Lu, żadni to przeciwnicy dla Francuza, także lekkie problemy w tych meczach można zwalić na brak wystarczającej koncentracji, wcześniejsza porażka z Bogomołovem w Cin Cin to wg mnie typowy tank, a pełnię możliwości będziemy mogli zobaczyć dopiero jutro.

H2H 2:1 na rzecz Nando, ale w tym wypadku nie ma ono większego znaczenia, bo mecze grane dawno temu.

Aktualna forma i obecne możliwości obydwu graczy zdecydowanie przemawiają za Tsongą, a kurs 1.51 jest wyśmienity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis US Open

03.09.2011 17:00

Berdych - Tipsarevic

typ: 2

kurs: 2.80

buk: Pinnacle

 

Dzisiaj w turnieju panów odbędzie się kilka ciekawych pojedynków.Ja do typowania wybrałem mecz pomiędzy Berdychem a Tipsareviciem.Faworytem bukamcherów jest ten pierwszy,lecz ja się z tym nie zgadzam.

Berdych jest bardzo solidnym graczem.Zajmuje 9 miejsce w rankingu ATP.Jednak jest to zawodnik,który liczy na swój mocny serwis i bardzo dobry forhend.Często ma problemy z zawodnikami grającymi technicznie,a takim na pewno jest Janko.Ostatnio jest on w dobrej dyspozycji.Doszedł do półfinału w Cincinnati gdzie pokonał m.in. Federera czy Almagro.Na tym turnieju w pierwszych dwóch rundach bez straty seta wygrał z Jouanem i Fogninim.Jednak w meczu z Włochem miał spore problemy w pierwszym secie.Gdy Fabio przegrał ostatecznie tego seta,przestał w ogóle grać,tak jakby jeden set decydował o wygraniu spotkania.

Tipsarevic również ostatnio jest w wysokiej formie.Dotarł do półfinału w Montrealu,gdzie pokonał po drodze m.in.Dodiga, właśnie Berdycha w dwóch setach oraz Verdasco.Tutaj w pierwszej rundzie pokonał bez problemów Gensse.Później trafił na solidnego Petzschnera.Nie dał mu jednak w tym meczu żadnych szans pokonując go ostatecznie 3:1.

Serb gra bardziej urozmaicony tenis.Świetnie gra w defensywie,świetnie porusza się po korcie.Taki zawodnik powinien sprawić Czechowi dużo kłopotów.Liczę,że dziś wygra,bo nie ukrywam,że darze go wielką sympatią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny, WTA

Data: 03.09.2011 21:00

Spotkanie: V. Azarenka - S. Williams

Typ: Azarenka +1,5seta

Kurs: 2,55

Bukmacher: Bwin

 

Analiza: Przedwczesny final w 3 rundzie? Byc moze, bo spotykaja sie dwie najlepsze w tym momencie tenisistki. W ostatnim meczu w Toronto, tuz przed glownym turniejem US Open, Azarenka ulegla dosc latwo Serenie 3-6 3-6. Amerykanka to glowna faworytka turnieju i na pewno najlepiej obecnie grajaca tenisistka na swiecie. Azarenka jest tuz za nia i dlatego uwazam, ze ma spore szanse w tym meczu. Moze nie uda jej sie wygrac calego meczu, ale latwo sie nie podda i mysle, ze set jest spokojnie w jej zasiegu. Na pewno bedzie to bardzo emocjonujacy mecz. Serena nie przegrala jeszcze meczu na tej nawierzchni, poza ostatnim meczem przed US Open - oddala walkower Stosur w drugiej rundzie. W turnieju na "Flushing Meadows" idzie jak burza - stracila jak na razie tylko 3 gemy! To naprawde niezly wyczyn i z pewnoscia potwierdza jej swietna forme. Azarenka oddala ich troche wiecej, ale rowniez bez straty seta przystepuje do pojedynku z Serena. Ciezko jest stawiac przeciwko takiej rywalce, bo z pewnoscia to, ze straci seta jest duzym ryzykiem. Ja jednak uwazam, ze w takim turnieju i przy klasie obu tych tenisistek, tak latwo Amerykance nie bedzie. Ja na pewno usiade przed telewizorem, choc wielbicielem WTA nie jestem, to taki meczu warto zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis WTA Debel Us Open 3.09.2011 21:30

Hantuchova/Radwanska-Barrois/Groenefeld

typ; 2

4,40

Bwin

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy turnieju deblowego podczas turnieju wielkoszlemowego w nowym jorku reprezentantka polski Agnieszka Radwanska w parze ze Slowaczka Daniela Hantuchova spotkaja sie z niemkami Kristina Barrois i Anna Lena Groenefeld. W pierwszej rundzie slowacka-polska para ograla pare Zheng/Peng w trzech setach, natomiast niemki rowniez w trzech partiach ograly pare kraijcek/safarova. Obydwie pary nie mialy latwego zadania w pierwszej rundzie. Polka i Slowaczka o tyle mozna powiedziec, ze mialy latwiej gdyz Peng i Zheng wystepowaly w tym dniu rowniez w pojedynkach singlowych. Radwanska za kazdym razem podkresla ze nie lubi kortow w nowym jorku. Moze dlatego w singlu odpadla tu juz w II rundzie, z Kerber. Hantuchova w singlu spisala sie jeszcze gorzej. Przegrala juz w pierwszym swoim spotkaniu, obie panie wyraznie nie trafily z forma na nowojorski turniej. Niemki natomiast to bardzo dobre deblistki. Swietnie radza sobie przy siatce, bardzo dobrze rowniez serwuja co na korcie twardym daje im spory handicap. Polka po nie udanej grze singlowej, nie przywiazuje zbyt duzej wagi do debla. Radwanska nie lubi grac w Nowym Jorku, wiec pokusze sie nawet o stwierdzenie, ze ten mecz moze nieco odpuscic, aby lepiej przygotowac sie do koncowki sezonu. Sadze, ze niemki maja tu spore szanse na zwyciestwo. Kursy ewidentnie nie odzwierciedlaja szans obu par na zwyciestwo w tym pojedynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrero J.C. - Granollers M. godz. 18:15

typ: 2

kurs: 2,07

buk : Dafabet

 

W pojedynku dwóch Hiszpanów stawiam na tego młodszego czyli na Marcela Granollersa,który obecnie jest 32 w rankingu ATP, jego bardziej doświadczony rywal jest 105.

Ferrero daje z siebie wszystko w tym turnieju, dwa razy wygrał w 5 setach :

01/09-11 R64 Ferrero, Juan Carlos vs. Monfils, Gael 3:2 76 57 67 64 64

30/08-11 R128 Ferrero, Juan Carlos vs. Andujar, Pablo 3:2 16 75 57 61 63

jednak w pojedynku z młodszym rywalem będacym obecnie w lepszej formie nie daje mu szans,chociaż to on jest faworytem bukmacherów.

Ferrero w ostatnich dwóch turniejach odpadał w pierwszej rundzie. Granollers natomiast prezentuję się o wiele lepiej , wygrał ostanio turniej w Gstaad. W Nowym Yorku pokonał kolejno:

01/09-11 R64 Granollers, Marcel vs. Kukushkin, Mikhail 3:0 75 63 64

29/08-11 R128 Granollers, Marcel vs. Malisse, Xavier 3:0 64 64 64.

jak widać 25-letni Hiszpan jest w formie,nie stracił nawet gema. Co prawda dzisiaj tak łatwo nie będzie ale uważam,że pokona swojego bardziej doświadczonego rodaka.

Jedyna rzecz,która przemawia za Ferrero,jest jego bilans z Granollersem,w którym prowadzi 3-0. Jednak jestem pewny ,że dzisiaj bedzie juz 3-1.

Postawiłem na Granollersa cała pulę 1000 j. w konkursie super typer.

Gdybyście nie liczyli mi kursu z Dafabet,proszę o podliczenie kursu z Bet-at-home 1,80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...