Skocz do zawartości

jak obliczyć ile wygram


mija2

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie jeśli kurs jest 1,55 i postawie 40zł to jak mam obliczyć ile wygram ,nie wiem zabardzo o co chodzi ,jestem nowy zalogowałem u jednego buka szukam informacji na temat stawiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


witam mam pytanie jeśli kurs jest 1,55 i postawie 40zł to jak mam obliczyć ile wygram ,nie wiem zabardzo o co chodzi ,jestem nowy zalogowałem u jednego buka szukam informacji na temat stawiania

mnozyc kurs razy stawke : 1,55 * 40 = 62 - 40 = 22 zysk

jesli u naziemnych odliczasz 10 % podatku: 62-10% = 55,8 - 40 = 15,8 zysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam wzór, dzięki któremu (na podstawie kursu i zamierzanej wygranej) można obliczyć stawke:

 

S=W/(K-1)

gdzie:

S - stawka

W - zamierzana wygrana

K - kurs

 

 

Nie chwaląc się wspomnę, że owy wzór napisałem sam :cwaniak1: Chyba nie muszę mówić jak stawia się pochwały :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APO

 

Ty widze jestes geniuszem matematycznym. Pitagoras i Tales to Ci do piet nie dorastaja. Naprawde sam to napisales? A za co ty chcesz k...a pochwale.

 

Po pierwsze W - zamierzany zysk

Po drugie K - kurs, ale tylko podany w wartosciach dziesietnych (tzw. europejski), bo jesli brytyjski lub amerykanski to dupa zbita.

 

Poza tym chyba kazdy kto ukonczyl podstawowke potrafilby napisac taki wzor, takze nie rozumiem czym ty sie chwalisz... i jeszcze pochwaly chcesz.

 

stawka x kurs = wygrana

stawka x (kurs - 1) = zysk na czysto

jesli obie strony rownania podzieli sie przez (kurs -1)

to po lewej stronie zostanie stawka,

a po prawej zysk na czysto / (kurs - 1), czyli

stawka = zysk na czysto / (kurs - 1)

 

Biorac pod uwage, ze u bukmachera moga grac tylko osoby pelnoletnie, to chyba kazgy potrafi obliczyc cos takiego.

 

Wez ty sie APO wstrzasnij!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...