Skocz do zawartości

Listek - typy


Listek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tu bede zamieszczal swoje typy z analizami (w miare mozliwosci - czas i ochota:) )

Na dzis wytypowalem cos takiego, wiem ze mecz juz trwa ale analiza jest jeszcze z poludnia i wrzucilem je na innym forum, wiec tutaj tez to wrzuce i od tych typow bede juz liczyl moja statystyke:

 

 

1 Haka-Kotka 1 (1.55)

2 B.Bergen.-Trondh. X2 (1.21)

 

ako - 1.87

 

 

Ad. 1 W tym spotkaniu lider podejmować będzie 6 drużynę w tabeli. Koteepee w tym sezonie gra niespodziewanie dobrze, czego nikt się nie spodziewał, raczej oczekiwano walki o utrzymanie a tu proszę. Teraz o ich wynikach - w 4 rozegranych spotkaniach wyjazdowych 1 raz wygrali, 1 raz zremisowali i 2 razy przgrali. Daje im to 10 pozycję w tabeli z rankkingiem wyjazdów. W ostatnich 6 meczach tylko 1 raz grali na wyjeździe (6 czerwca, polegli 2:0 z Tempere). Ich najświeższym wynikiem jest remis u siebie z Lahti (1:1), wcześniej odnieśli 2 zwycięstwa (2:1 z Torino i 3:0 z Rovaniemi - więc z drużynami z końcówki tabeli).

Haka - na 6 rozegranych spotkań u siebie wygrali 3, zremisowali 1 i przegrali 2 razy. Daje im to przeciętną 7 pozycję. Ich ostatnie wyniki są bardzo dobre, ale niestety odnoszone ze słabymi drużynami: wygrana 0:4 z Mypa (11), 0:3 z Jaro (12), porazka 1:2 z TPS Turku (7) i wczesniej jeszcze 3 wygrane. Tak więc na 6 rozegranych spotkań przegrali tylko raz, wygrali pięciorotnie.

Do tego typu przekonał mnie ostatecznie bilans spotkań bezpośrednich, gdzie na 8 spotkań Haka wygrała 6 razy, raz był remis i raz zwycięstwo odniesli zawodnicy Kooteepee (lecz w 1999 roku) , remis był w kwietniu 2000. Najświeższe wyniki to:

KooTeePee Kotka - Haka Valkeakoski 0:4 (25-10-2003)

Haka Valkeakoski - KooTeePee Kotka 2:0 (22-05-2003)

Tak więc wydaje mi się, że w dzisiejszym meczu Haka będzie chciała utrzymać prowadzenie w lidze, bo ma tylko 2 pkt przewagi nad Aliansi.

 

Ad. 2 Gospodarze (8 miejsce) podajmują 3 w tabeli Rosenborg. Mecz nie będzie łatwy dla obu druzyn. Brann jesli chodzi o grę na swoich śmieciach w rankigu jest na 2 miejscu, gdyż w 7 meczach wygrywali 5 krotnie, raz zremisowali i raz przegrali. Wynik jest wic bardzo wymowny. Natomiast Rosenborg jest 2 jeśli chdozi o mecze wyjazdowe, ich bilans na wyjazadach to: 2 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porazka. W ostatniej koljce Bran został rozgromiony u siebie przez Lillestrom (obecnie 2 pozycja), oraz na wyjexdzie przegrali 4:2 z Vikingiem (10 w tbeli), 4 wcześniejsze mecze kończyły się ich zwycięstwem (z Fredrikstad (14) 4;2 , Tromso (1) 1:0 , na wyjeździe z Lyn (7) 1:2 oraz 3:1 z Bodo (13).

Jeśli chodzi o drużynę Rosenborga - któz interesujący się futbolem o nich nei słyszał? Jedna z czołowych drużyn w norwegii występująca czy to w lidze mistrzów czy w pucharze uefa. Jesli chodzi o ich wyniki w lidze to nie poniśli od 6 spotkań porażki (2 razy remisując, wygrywając 4). A te wyniki to:

Lyn Oslo SFK - Rosenborg Trondheim 0:2

Stabaek IL - Rosenborg Trondheim 1:1

Rosenborg - Trondheim Bodo/Glimt FK 3:0

Rosenborg Trondheim - Ham-Kam 5:0

Sogndal IL - Rosenborg Trondheim 3:3

Rosenborg Trondheim - Odd Grenland 2:0

Właśnie przed momenentem zacząłem się obawiać tego meczu ale ostatecznie , spoglądając wcześniej na bilans spotkań bezpośrednich jednak się skuszę na ten typ (ale zaznaczam, że wydaje mi się on bardzo ryzykowny). Otóż od 16.04.2000 roku Rosenborg nigdy nie przegrał z drużyną Brann (w tym czasie rozegrali 9 spotkań, remisując 4 i wygrywając 5). Ogólnie na 13 spotkań Brann wygrało 2 razy (oba w 1999) , remisł padł pięciokrotnie (ostatni 03-08-2003) a Rosenborg wygrał 6 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam. Tu bede zamieszczal swoje typy z analizami (w miare mozliwosci - czas i ochota:) )

Na dzis wytypowalem cos takiego, wiem ze mecz juz trwa ale analiza jest jeszcze z poludnia i wrzucilem je na innym forum, wiec tutaj tez to wrzuce i od tych typow bede juz liczyl moja statystyke:

 

 

1 Haka-Kotka 1 (1.55)

2 B.Bergen.-Trondh. X2 (1.21)

 

ako - 1.87

 

 

Ad. 1 W tym spotkaniu lider podejmować będzie 6 drużynę w tabeli. Koteepee w tym sezonie gra niespodziewanie dobrze, czego nikt się nie spodziewał, raczej oczekiwano walki o utrzymanie a tu proszę. Teraz o ich wynikach - w 4 rozegranych spotkaniach wyjazdowych 1 raz wygrali, 1 raz zremisowali i 2 razy przgrali. Daje im to 10 pozycję w tabeli z rankkingiem wyjazdów. W ostatnich 6 meczach tylko 1 raz grali na wyjeździe (6 czerwca, polegli 2:0 z Tempere). Ich najświeższym wynikiem jest remis u siebie z Lahti (1:1), wcześniej odnieśli 2 zwycięstwa (2:1 z Torino i 3:0 z Rovaniemi - więc z drużynami z końcówki tabeli).

Haka - na 6 rozegranych spotkań u siebie wygrali 3, zremisowali 1 i przegrali 2 razy. Daje im to przeciętną 7 pozycję. Ich ostatnie wyniki są bardzo dobre, ale niestety odnoszone ze słabymi drużynami: wygrana 0:4 z Mypa (11), 0:3 z Jaro (12), porazka 1:2 z TPS Turku (7) i wczesniej jeszcze 3 wygrane. Tak więc na 6 rozegranych spotkań przegrali tylko raz, wygrali pięciorotnie.

Do tego typu przekonał mnie ostatecznie bilans spotkań bezpośrednich, gdzie na 8 spotkań Haka wygrała 6 razy, raz był remis i raz zwycięstwo odniesli zawodnicy Kooteepee (lecz w 1999 roku) , remis był w kwietniu 2000. Najświeższe wyniki to:

KooTeePee Kotka - Haka Valkeakoski 0:4 (25-10-2003)

Haka Valkeakoski - KooTeePee Kotka 2:0 (22-05-2003)

Tak więc wydaje mi się, że w dzisiejszym meczu Haka będzie chciała utrzymać prowadzenie w lidze, bo ma tylko 2 pkt przewagi nad Aliansi.

 

Ad. 2 Gospodarze (8 miejsce) podajmują 3 w tabeli Rosenborg. Mecz nie będzie łatwy dla obu druzyn. Brann jesli chodzi o grę na swoich śmieciach w rankigu jest na 2 miejscu, gdyż w 7 meczach wygrywali 5 krotnie, raz zremisowali i raz przegrali. Wynik jest wic bardzo wymowny. Natomiast Rosenborg jest 2 jeśli chdozi o mecze wyjazdowe, ich bilans na wyjazadach to: 2 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porazka. W ostatniej koljce Bran został rozgromiony u siebie przez Lillestrom (obecnie 2 pozycja), oraz na wyjexdzie przegrali 4:2 z Vikingiem (10 w tbeli), 4 wcześniejsze mecze kończyły się ich zwycięstwem (z Fredrikstad (14) 4;2 , Tromso (1) 1:0 , na wyjeździe z Lyn (7) 1:2 oraz 3:1 z Bodo (13).

Jeśli chodzi o drużynę Rosenborga - którz interesujący się futbolem o nich nei słyszał? Jedna z czołowych drużyn w norwegii występująca czy to w lidze mistrzów czy w pucharze uefa. Jesli chodzi o ich wyniki w lidze to nie poniśli od 6 spotkań porażki (2 razy remisując, wygrywając 4). A te wyniki to:

Lyn Oslo SFK - Rosenborg Trondheim 0:2

Stabaek IL - Rosenborg Trondheim 1:1

Rosenborg - Trondheim Bodo/Glimt FK 3:0

Rosenborg Trondheim - Ham-Kam 5:0

Sogndal IL - Rosenborg Trondheim 3:3

Rosenborg Trondheim - Odd Grenland 2:0

Właśnie przed momenentem zacząłem się obawiać tego meczu ale ostatecznie , spoglądając wcześniej na bilans spotkań bezpośrednich jednak się skuszę na ten typ (ale zaznaczam, że wydaje mi się on bardzo ryzykowny). Otóż od 16.04.2000 roku Rosenborg nigdy nie przegrał z drużyną Brann (w tym czasie rozegrali 9 spotkań, remisując 4 i wygrywając 5). Ogólnie na 13 spotkań Brann wygrało 2 razy (oba w 1999) , remisł padł pięciokrotnie (ostatni 03-08-2003) a Rosenborg wygrał 6 razy.

Z jakiej stronki bierzesz te statystyki?? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oczywiści analizy piszę sam, na podstawie wiedzy i statystyk z netu :)

A strona o którą pytasz to:

http://www.betbase.info/

Jest to naprawde dobry portal, znajduje sie tam mnostwo lig z tabelami, z kursami u wszystkich bukow internetowych (mozesz zobaczyc ktory buk ma najwyzszy kurs na dane spotkanie), poza tym wystarczy wejsc w dowolna lige, wybrac interesujace nas spotkanie i automatycznie wyswietlaja sie informacje odnosnie obu druzyn, ich osiagniecia w domu, na wyjezdzie, ostatanie 10 meczy, tabela ogolna, wyniki ostatnich 6 spotkan oraz ewentualnie spotkania bezposrednie jesli takie mialy miejsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

.... jednego z najpopularniejszych forumowiczow z www.bukmacherzy.com 8)

 

te forum jest nawet calkiem niezle w kazdym razie nie anrzekam

 

pozdro 3maj sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie przesadzaj z ta popularnoscia :)

Jakos malo ludzi sie tam u mnie w temacie wpisuje :(

A jesli chodzi o to forum uwazam ze jest po prostu swietne i z checia sie tu siedzi, nie ma tylu idiotow co na innych forach (jeszcze nikogo takiego tu nei zauwazylem, zeby pisal cos bez sensu, ludzie maja poczucie humoru - o czym swiadczy chociazby temat skojarzenia - niezle idzie sie usmiac, ale mam nadzieje ze w koncu uda sie stworzyc forum, ktore bedzie pomocne wsyzstkim, bo chodzi o to zebysmy swoimi przemysleniami, analizami i typami pomagali sobie wzajemnie w ogrywaniu bukow (co do latwych zadan z pewnoscia nie nalezy). Mam nadzieje ze niedlugo powstanie tu jakas elita, beda konkursy i forum zacznie sie rozwijac z dnia na dzien, ale mam nadzieje ze nie bdzie mialo tylu uzytkownikow co mecz.pl , gdzie jest kilkanascie tys. userow, co nie przeklada sie na jakos forum - bo wlasnie przez wiele tysiecy idiotow tamto forum spada na psy kazdego dnia.

 

Forum jst naprawde swietne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szczera prawde

 

.. co do tego ze za duzo tam jest userow!! tam to czasami panuje kompletny syf!!

tak jak ostatnio dostalem info od moderatora ze mieli zmienic serwer i chyba juz to zrobili i od razu powinien zaczac sie konkurs typerow!! przynajmniej tak mowili wiec z dnia na dzien powinien sie zaczac sledz temat to nie przegapisz!!

Denerwuje mnie rowniez cos takiego ze ludzie sie loguje i tylko po to by napisac pare postow zeby inni lepeij typujacy im podali typy na dany dzien i wlasnie cos takiegoz auwazylem!! ze sa tacy ludzie chca tylko powiekszyc swoj bank nad ktorym inni pracuja lata!! i spedzaja mnostwo czasu na d doborem odpowiednich spotkac !! ale mysle ze to sie skonczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie az tak to nie przeszkadza, w koncu chodzi o to ze my mamy ogrywac bukow. A jesli juz jakas analize ktos zrobi, to skoro jest ona juz gotowa co komus szkodzi podzielic sie nia z kims innym, ja generalnie nie preferuje plcenia za dane analizy bo mija sie to z celem. A to , ze niektorzy spisuja tylko typy nie probujac samemu do czegos dojsc, to predzej czy pozniej wyjdzie im to na niekorzysc, bo w koncu typerzy znikna a oni nie beda umieli robic wlasnych analiz , nikt im juz nie pomoze , bo czlowiek uczy sie na swoich bledach , dopoki ich nie popelni to nie bdzie bogaty w doswiadczenie ,a mnie np. strata kasy nauczyla sporo, wiem czego nie stawiac i jak grac z rozsadkiem. Czlowiek uczy sie cale zycie a nauka czyni mistrzem. Pozdro

 

P.S nie wglebijmy sie juz w te sprawy tylko zajmijmy sie typowaniem i analizowaniem. Bez odbioru :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rowniez o to chodzi by kazdy mogl ograc buki ale zeby troszke mial pojecie o bukmacherce anie tylko na innych polegac!!

 

ja rowniez juz wiem czego nie stawiac lecz czlowiek nie ejst idealny

 

wygranych wysokich zycze pozdro i 3maj sie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Haka-Kotka 1 (1.55) :mrgreen: 4:1

2 B.Bergen.-Trondh. X2 (1.21) :mrgreen: 3:4

 

ako - 1.87

 

 

No i dzis pierwsze typy do przodu, zapowiada sie obiecujaco :)

 

Skutecznosc typow 2/2 (100%)

Skutecznosc kuponow 1/1 (100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis niestety z futbolu nie znalazlem nic ciekawego , nie chce grac nic na sile , w Copa America jeszcze sie nie bawie wole zobaczyc co i jak sie tam bedzie dzialo, wiem ze Brazylia na tej imprezie bedzie w bardzo okrojonym, rezerwowym skladzie (z bardziej znanych pilkarzy pojawia sie tam Kleberson, Baptista).

 

Wiec na dzis dla rozrywki tylko tenis, bez analiz bo na tenisie nie znam sie najlepiej jedynie wtrace jakies 2 slowa, ktore wyczytalem na innych forach.

 

3. Pavel-Rosset 1 (1.31)

4. F.Mayer-Portas 1 (1.31)

5. Zabaleta-J.Johans. 1 (1.34)

 

ako - 2.3

 

Ad. 3 - Pavel jest dosc solidnym graczem, jgo forma jest stabilna, natomiast Rosset jest 40 letnim graczem, tak wiec mlodzian moze wymeczyc Rosseta wchodzac w dluzsze wymiany czy tez mocno uderzajac pilke, do ktorej Rosset czesto moze nie zdarzyc.

 

Ad. 4 - Mayer po udanym wystepie w Wimbledonie (porazka w cwiercfinale z Grosejanem wczesniej pokonujac m.in. Fereire, Johansona). Z dzisiejszym rywalem w tym roku zetknal sie juz na turnieju w Hamburgu, gdzie zwyciezyl 2:0 (6:4 6:3)

 

Ad. 5 - Clay to jego mocna strona, pokonal na tej nawierzchni m.in. Ginepriego czy Henmana. Johanson natomiast dysponuje mocnym serwisem, co z tego bedzie - zobaczymy.

 

 

Z gory mowie ze analizy nie pochdoza ode mnie tylko z innego forum, neico je zmienilem zeby nie sciagac slowo w slowo, tenis to nie jest moja mocna strona, ale mam nadzieje ze taki kuponik wejdzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre analizy, dobre typy - ogolnie dobrze sie zapowiada. I masz racje jak to napisałes wczesniej:

nie ma tylu idiotow co na innych forach (jeszcze nikogo takiego tu nei zauwazylem, zeby pisal cos bez sensu)
- nie ma i na pewno nie będzie - my juz sie o to postaramy, zeby był tutaj spokój, porządek i lad :DD

pozdro, zycze dalszych sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzis juz nie jest tak dobrze jak wczoraj , niepotrzebnie bralem sie za ten tenis no ale trudno ...

 

3. Pavel-Rosset 1 (1.31) :| 0:2 (6:7 4:6)

4. F.Mayer-Portas 1 (1.31) :mrgreen: 2:0 (7:5 6:3)

5. Zabaleta-J.Johans. 1 (1.34) :mrgreen: 2:0 (6:4 6:3)

 

Skutecznosc typow - 4/5 (80 %)

Skutecznosc kuponow 1/2 (50 %)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak narazie progresja remisowa w Copa America sie sprawdza, mecz Peru - Bolivia 2:2, pierwsza niespodzianka w tym turnieju, myslalem ze to Wenezuela sie o nia postara, a tymczasem Bolivia prowaddzila juz 2:0, wielu ostrzegalo ze nei warto stawiac na poczatku, a i w ogole te druzyny sa pokrecone, no coz niektorzy napalili sie na latwy zarobek niestety ...

 

Za niedlugo podam jakies typy bo zaberam sie za wyszukiwanie i analize :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jednak w pilke sie dzis nie bawie nie widze tam nic ciekawego cos cuzje ze dzisiaj bedzie dzien niespodzianek, dlatego suche typy z tenisa bez analizy.

 

6.Zabaleta-Labadze 1 (1.4)

7. F.Gonzal.-J.Niem 1 (1.25)

8. Moodie-B.Baker 1 (!.26)

 

ako - 2.20

 

9. Elseneer-R.Ram 1 (1.3)

10. Koubek-Ram.Hidalgo 1 (1.67)

 

ako - 2.17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo wziales? Napisz chociaz bede wiedzial czy ci weszlo :)

Jak narazie Zabaleta ladnie wchodzi powoli 1 seta wygral 6:4 drugiego niestety polegl 6:1 a w 3 prowadzi 2:0 w gemach :)

 

A chcialem dzis jeszcze tak dla zabawy w meczu Spartak-Kuban dac X2 z racji pewnego osobnika z forum mecz.pl o nicku Dj Sachi, ktorego wiekszosc typow wchodzi odwrotnie, on tam juz jest znienawidzony, przypisano mu fatum i odradzaja grac jego typy :) (albo grac je odwrotnie) no i on postawil na Spartak a w 86 minucie jest 1:1 :) Nie ma to jak rosyjska liga !! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nom Dj Sachi rlz :D. Mimo ze nie jestem na mecz.pl od dluzszego czasu to nie trudno zauwazyc ze jest on tam najbardziej porzadanym uzytkownikiem....oczywisce w negatywnym tego slowa znaczeniu. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak widac tenis mi nie siedzi ...

 

6.Zabaleta-Labadze 1 (1.4) :mrgreen: (2:1)

7. F.Gonzal.-J.Niem 1 (1.25) :mrgreen: (2:0)

8. Moodie-B.Baker 1 (!.26) :| (1:2)

 

ako - 2.20

 

9. Elseneer-R.Ram 1 (1.3) :mrgreen:

10. Koubek-Ram.Hidalgo 1 (1.67) :| (0:2)

 

ako - 2.17

 

Statystyke bede podawal nieco inaczej, podziele ja na typy z pilki i typy pozostalych dziedzin. A na koncu bede podawal ogolna. Tak wiec:

 

skutecznosc typow (pilka nozna) - 2/2 (100 %)

skutecznosc typow (inne) - - 5/8 (65.5 %)

skutecznosc typow (wszystkie) - 7/10 (70 %)

skutecznosc kuponow (pilka nozna) - 1/1 (100%)

skutecznosc kuponow (inne) - 0/3 (0 %)

skutecznosc kuponow (wszystkie) - 1/4 (25 %)

 

Nie jest ciekawie dlatego trzeba wziac sie w garsc, tenis raczej sobie narazie podaruje, zajme sie glownie moja mocniejsz strona czyli futbolem.

 

Grzesiaczek to ktore typy wziales? Mam nadzieje , ze te dobre.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. Meksyk-Urugwaj 1X (1.35)

12. Aliansi-Haka X2 (1.42)

 

 

ako - 1.92

 

 

Ad. 11 - O tym spotkaniu pisalo juz wielu. Wszyscy upatruja zwyciezce w druzyni Meksyku. A to dlaczego ? Po kolei.

W Urugwaju 3 miesiace temu zmienil sie trener. Obecnie te reprezentacje prowadzi niejaki Fossatti. Niestety nie udalo mu sie jakos wkomponowac w ten zespol, mimo kilku dobrych pilkarzy czesto z nich nie korzysta. Obecna forma Uruwaju jest fatalna, porazki z Peru, Kolumbia czy Wenezuela z pewnoscia znacznie obnizyly morale zespolu. Do tego dochodzi absencja czolowych zawodnikow (Chevanton, Recoba , Pandiani). Nie sadze tez by zawodnicy dobrzy tacy jak Forlan, Montero czy Dario Silva odmienili losy tej druzyny. Defensywa spisuje sie naprawde fatalnie , w ostatnich 3 meczach Urugwaj stracil 13 bramek. Poza tym jeden z ich czolowych graczy Marcelo Sosa mial bardzo wyczerpujacy sezon ze Spartakiem Moskwa co wplynelo na jego zmeczenie , wolnosc i znaczny spadek formy. W obcnej formie Urugwaj ma spore szanse nie wyjsc nawet z grupy.

Zawodnicy Meksyku natomiast, przybyli na ten turniej z wielka nadzieja. Sa wystarczajaco zmotywowani, morale w druzynie jest wysokie. Ich celem z pewnoscia bedzie wygranie tej imprezy. Mysle, ze przy obecnym skladzie Argentyny i Brazylii maja na to szanse. W ekipie Meksyku wystapia wszyscy wazni zawodnicy, nie ma oslabien kadrowych. Zawodnicy zapowiadaja walke na smierc aby tylko zdobyc tutaj 3 pkt i zrobic duzy krok do wyjscia z grupy. Jednak typ moj podpieram X, poniewaz jest to turniej, druzyny sa z Ameryki, jest to ich pierwszy mecz w tym turnieju - tak wiec niespodzianki nie wykluczone (podobnie jak wczorajszej nocy).

 

Ad. 12 - Hit kolejki w Finlandii. 3 druzyna w tabeli podejmuje u siebie lidera rozgrywek Hake. Jesli chodzi o dokonania Aliansi na wlasnym boisku ich bilans na 5 spotkan to komplet 15 punktow. Tak wiec wyczyn imponujacy. Ogolny bilans tej druzyny to 7 zwyciestw, 2 remisy i 3 porazki. Tak wiec maja na swoim koncie 23 punkty. W ciagu ostatnich 6 spotkan tylko 2 zagrali u siebie: 20 czerwca pokonali 3:1 Hameenlinna (13 miejsce) oraz 3 czerwca odniesli skromne zwyciestwo 1:0 z HJK Helsinki (4). Tak wiec pokazali ze z silnymi druzynami potrafia wygrywac. Ich ostatni mecz dostarczyl im 1 punktu, poniewaz wyjazdowy mecz z Jazz Pori zremisowali 1:1.

Jesli chodzi o druzyne lidera inskiej premier league to w meczach wyjazdowych jeszcze nie poniesli porazki. Na 6 spotkan 4 wygrali i 2 zremisowali. Warto dodac ze jedni jak i drudzy stracili po 1 bramce, z tym ze Haka na wyjazdach a Aliansi u siebie (w gre wchodza tylko mecze u siebie i wyjazdowe obu druzyn). Ostatni mecz Haki to latwe zwyciestwo rewelacji sezonu Kooteepee 4:1, lecz nie oszukujmy sie - wyczyn to raczej nie byl. z 6 ostatnio rozegranych spotkan, druzyna Haki jako zwyciezca wcychodzila 5 ktrotnie, 1 raz polegli. Mialo to miejsce 20 czewrca, kiedy to na wlasnym terenie nie sprostali druzynie TPS Turku przegrywajac 1:2. Mozna wiec wynik ten przyjac za zaskoczenie, gdyz nie podolali aktualnie 7 druzynie w tabeli. Pozstale zwyciestwa niestety zbyt wymowne byc nie moga, poniewaz te potyczki rozgrywali ze sredniakami lub outsiderami: na wyjezdzie zwyciestwa 0:4 z Mypa (11) , 0:3 z Jaro (12), 0:2 z Jazz Pori (10) oraz u siebie z 8 Lahti (2:0).

Niewatpliwie bdzie to ciezki mecz dla obu ekip, dla typerow rowniez. Mnie sklonily 2 kwestie. Bilans spotkan bezposrednich, ktory wyglada nastepujaco:

Allianssi Vantaa - Haka Valkeakoski 0:3 (31-07-2003)

Haka Valkeakoski - Allianssi Vantaa 5:0 (16-07-2003)

Haka Valkeakoski - Allianssi Vantaa 2:1 (30-09-2003) - play-off

Allianssi Vantaa - Haka Valkeakoski 0:3 (12-08-2002)

Haka Valkeakoski - Allianssi Vantaa 4:0 (03-06-2002)

 

Tak wiec od 4 lat druzyna Haki nie przegrala z Aliansi, dajac sobie strzelic tylko 1 gola. Ich ogolny bilans to 9 spotkan, z czego druzyna Haki wygrywala 6 razy, druzyna Aliansi 2 razy, 1 raz padl remis.

I drugi wspomniany wczesniej aspekt- druzyna Aliansi jest u siebie niepokonana, a co wiecej nie stracila jeszcze punktu. Kiedys stac sie to musi i ktoras z druzyn w koncu pozbawi ich kompletu punktow, wiec dlaczegoz nie mialoby stac sie to teraz, gdy za przeciwnikow maja silna ekipe zajmujaca 1 miejsce w lidze?

Mecz jednak wielkiego ryzyka, bo mozna spojrzec tez z innej strony, otoz Haka rowniez nie odnotowala porazki na wyjezdzie wiec musi byc kiedys ta pierwsza, oraz ze skoro od 3 lat nie przegrali z Aliansi to w koncu musza przegrac , lub tez patrzac na ostatnie spotkania Aliansi, 2 kolejki temu porazka, w poprzedniej koljce remis - wiec czas na wygrana.

 

Ja jednak sklaniam sie na typ X2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13. Inter Turku-Jaro 1 (1.4)

14. Rovaniemi - HJK Helsinki 2 (1.63)

 

ako - 2.30

 

Ad. 13 - Kolejny mecz ligi finskiej, tym razem mecz, ktory teoretycznie ma faworyta. Roznica klas obu druzyn jest ogromna, co potwierdza tabela. Druzyna z 2 miejsca podejmuje outsidera z 12 pozycji. Inter, jesli chodzi o gre w domu w minitabeli zajmuje dopiero 8 miejsce, poniewaz na 5 spotkan 3 zakonczyly sie ich zwyciestwem, oraz po 1 razie zremisowali i przegrali. Nie odzwierciedla to jednak ich obecnej formy, ktora zdecydowanie zwyzkuje i siegnac moze niedlugo zenitu. Od conajmniej 6 spotkan sa niepokonani, tylko raz zremisowali i wygrali 5 spotkan. Ich ostatnie starcie moze nieco niepokoic, gdyz stoczyli wyjazdowy boj z 13 w tabeli Hameenlinna , gdzie padl grad bramek i mecz zakonczyl sie wynikiem 3:4 a 3 pkt uratowal H. Lehtonen strzelajac gole w 74 i 81 minucie. Mysle ze po tych emocjach nie beda chcieli wiecej przyprawiac swoich kibicow o palpitacje serca. Wynik, z ktorego cieszyli sie zapewne kibice i zawodnicy to wyjazdowy remis z Tempere (5) 1:1. Przed tym remisowym spotkaniem Inter odniosl 4 zwyciestwa: 4:0 z Aliansi (3), 3:4 z Jazz Pori (10), 4:0 z Rovaniemi (14-ost.), 0:1 z Kooteepee (6).

Jesli chodzi o ich rywali - druzyne Jaro - widoczny jest kryzys. Niska pozycja w tabeli to potwierdza. Druzyna ta przechdozi wyrazny kryzys, z ktorym trener i zawodnicy nie potrafia sobie poradzic. Na 6 ostatnich spotkan poniesli 5 porazek i raz wygrali. Ich bilans wyjazdowy jest niestety (dla nich) beznadziejny na 6 meczy - 6 porazek. Ostatnia kleske ligowa poniesli z Lahti przegrywajac na wyjezdzie 1:0. Trzeba jednak przyznac ze te ostatnie porazki byly z dosc silnymi zespolami, wiec niestety teraz rowniez zanosi sie na strate jakichkolwiek (najprawdopodobniej 3 ) punktow.

Najswiezsze mecze tych druzyn to wygrana 0:6 na wyjezdzie przez Inter (3 lipca 2003), oraz remis na wlasnych smieciach 1:1 (29 maja 2003). Jednak w obcnej formie widze tutaj tylko 1 zwyciezce - jest nim Inter (bynajmniej nie Mediolan:) )

Jesli ktos ma konto interntowe polecam zagrac rowniez over 2.5 gola w tym spotkaniu, bo jak widac druzyna Interu Turku w swoich meczach potrafi sporo stracic i sporo strzelic (ich ostatnie mecze konczyly sie takimi ilosciami bramek: 7, 4, 4, 7, 4, 1)

 

Ad. 14 - Jak widzicie liga finska proponuje takie ciekawe mecze, wobec ktorych nie mozna byc obojetnym (a to dobry znak, bo naprawde az chce sie pisac analizy do takich spotkan). Ostatnie w tabeli Rovaniemi podejmie 4 Helsinki. Rovaniemi w dotychczasowych 12 spotkaniach odnotowalo 9 porazek, 2 remisy i 1 zwyciestwo - bilans adekwatny dla druzyny z konca tabeli. Tak wiec zarowno gra u siebie jak i na wyjezdzie nie wygladaja ciekawie, ale paradoksalnie to jedyne zwyciestwo odniesli na wyjezdzie (wiec dobrze wrozy). Ale po kolei. Na 5 spotkan u siebie - 4 porazki, 1 remis (11 straconych, 5 strzelonych bramek). Cholerny kryzys, w 6 ostatnich meczach 1 remis i 5 porazek. Ich poprzednie starcie skonczylo sie nieoczekiwanym "sukcesem" - remisem 2:2 u siebie z druzyna Lahti (8 miejsce) - gol dajacy 1 pkt druzynie Rovaniemi padl w 90 minucie - moga wiec mowic o sporym szczesciu. Porazki, ktore w ostatnich tygodniach odnosili to kolejno: z Tornio (wyjazd 3:0), Jazz Pori (1:2 - dom), Kooteepe (3:0) i Inter (4:0) - wyjazd oraz u siebie z Mypa 1:2.

W przeciwienstwie do ligowego dostarczyciela punktow HJK odnotowuje ostatnio przyzwoite wystepy - tak podsumowalbym ostatnie 6 spotkan (3 remisy i 3 zwyciestwa). Nie ma zatem powodow by wpadac w huraoptymizm, ale mysle ze po tym meczu ten bilas wygladal bedzie 4 zwyciestwa i 3 porazki. Ich najswiezszymi wynikami jest wygrana u siebie 3:2 z TPS Turku (7) oraz 3:0 z Hameenlinna (13). Ostatni mecz wyjazdowy zakonczyl sie remisem 1:1 z 8 Lahti. Ogolny bilans wyjazdowy HJK to 1 zwyciestwo, 4 remisy i 1 porazka. Tak wiec druzyna ze sklonnosciami do podzialu punktow, ale nie sadze by byli tak wyrozumiali by dzielic sie z ostatnia druzyna po 1 punkcie. HJK zapewne chce sie liczyc w walce o 1 miejsce, od ktorego dzieli ich zaledwie 5 punktow.

Bilans bezposredni jest oszalamiajacy :)

21 spotkan - 15 zwyciestw HJK, 5 remisow i 1 zwyciestwo Rovaniemi. Ich ostatnie starcie skonczylo sie wynikiem 1:1 (na terenie HJK) - ale nie moze byc to miarodajne, gdyz to spotkanie odbylo sie 24 wrzesnia 2001 roku...wiec dawno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15. Hammarby-Helsingb 1 (1.81)

 

ako - 1.81

 

Ad. 15 - Wydaje mi sie ze mamy perelke oferowana przez profesjonala, wg mnie zawyzony mocno kurs, ale okaze sie jak mecz dobiegnie konca.

 

Mecz ligi szwedzkiej. Zajmujaca 3 miejsce druzyna z Hammarby podejmie na wlasnym boisku 13 (przedostatnia) w tabeli druzyne Helsinborgu. Ogolny bilans Hammarby to 6 zwyciestw, 2 remisy i 2 porazki, co daje lacznie 22 pkt. Jesli chodzi o gre u siebie, Hammarby jest druzyna srednia z tendencja zwyzkowa. Otoz na 4 mecze wygrali 2 , 1 zremisowali i 1 przegrali (wysoka pozycje w tbeli zawdziecza wystepom na wyjazdach - 4 zywciestwa, remis i porazka - wic druzyna lubiaca obce stadiony)

Forma Hammarby wydaje sie byc systematyczna, w ostatnich 6 spotkaniach - 4-krotnie wygrywali, 2 razy zostali pokonani. W ostatniej koljce pokonali na wyjezdzie silny Goteborg (5) 0:1, co wzmocnic moze morale po wczesniejszej porazce wyjazdowej z 6 Sundsvall 2:0. Ostatni mcz u siebie zagrali z Landskrona Bols (czy tu chodzi o te slynna łódkę?:p) pokonujac ich 3:1. Niestety wsrod tych 2 porazek w 6 ostatnich meczach jest tez przegrana u siebie z Trelleborgiem (9) 0:1 , al;e bylo to 10 maja i przyjmijmy ze byl to wypadek przy pracy :).

Ich rywale na 6 ostatnich spotkan 1 wygrali, 2 zremisowali i 3 przegrali. Ich ostatnia potyczka w lidze skonczyla sie porazka u siebie z silnym Malmo (0:2) - wiec nie przynosi to hanby. Na wyjezdzie jeszcze nie udalo im sie wygrac, w 4 meczach 3 krotnie remisowali i raz przegrali. Mysle ze Hammarby nie bedzie druzyna, ktora da upragnione, 1wsze zwyciestwo na wyjezdzie.

Bilans spotkan bezposrednich: 16 meczy - 8 wygranych Hammarby, 2 remisy i 6 zwyciestw Helsinborga. 3 ostatnie starcia tych druzyn konczyly sie wygrana Hammarby:

Helsingborg IF - Hammarby IF FF 0:2 (21-07-2003)

Hammarby IF - FF Helsingborg IF 2:0 (08-07-2003)

Hammarby IF - FF Helsingborg IF 3:1 (28-08-2002)

 

Mam nadzieje , ze nie powtorzy sie sytuacja z wczorajszych spotkan w tej lidze, gdzie wszystkie 4 spotkania skonczyly sie remisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. Meksyk-Urugwaj 1X (1.35) :mrgreen: (2:2)

12. Aliansi-Haka X2 (1.42) :mrgreen: (0:0)

 

ako - 1.92

 

 

13. Inter Turku-Jaro 1 (1.4) :mrgreen: (5:1)

14. Rovaniemi - HJK Helsinki 2 (1.63) :| :shock: (2:0)

 

ako - 2.30

 

 

15. Hammarby-Helsingb 1 (1.81) :mrgreen: (2:1)

 

ako - 1.81

 

-----------------

No i niestety 1 mecz nie wszedl, a akurat ten mecz mialem na kuponie w dublcie z Interem ... Nie spodziewalem sie ze HJK sobie w tym mczu da odebrac 3 pkt no ale tak to juz bywa :(

 

skutecznosc typow (pilka nozna) - 6/7 (86 %)

skutecznosc typow (inne) - - 5/8 (65.5 %)

skutecznosc typow (wszystkie) - 11/15 (73 %)

skutecznosc kuponow (pilka nozna) - 3/4 (75%)

skutecznosc kuponow (inne) - 0/3 (0 %)

skutecznosc kuponow (wszystkie) - 3/7 (43 %)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16. Polska - Francja 1 (1.55)

 

 

Ten typ niestety bez analizy bo do siatkowki to mi ciezko cos napisac. Znam sie srednio, cos jednak puscic na sucho trzeba tak dla sportu i emocji. Moge tylko powiedziec , ze Polska u siebie gra zazwyczaj calkiem przyzwoicie (dzieki najlepszym kibicom na swiecie) , pierwsze mecze raczej wygrywaja z silnymi druzynami (tak jak ostatnio na Luczniczce z Bulgaria) , poza tym w ekipie francuskiej ma byc tylko 10 zawodnikow, wielu podstawowych graczy po prostu nie przyjezdza, nie bedzie rowniez z nimi trenera.

 

 

Do boju Polskooooo.

 

Aha od nastepnych typow kursy bede podawal chyba z bukow internetowych, bo te kupony ktore obecnie wam przedstawiam posiadaja kursy z profka, wiec po odjeciu tych 10 % podatku mozliwa wygrana sie czesto mocno zmienia, wiec kupony o kursach ako ok 2 zl (takie zazwyczaj staram sie robic) nalezy grac za conajmniej 20 zl zeby miec jakas satysfakcje. No ale zobaczymy jak to bedzie szlo ... z expektu raczej kursow nie bede dawal bo oferta jest biedna , dlatego rozgladam sie u innych (betandwin lub gamebookers).

 

Co bedzie to bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16. Polska - Francja 1 (1.55) :| (1:3)

 

 

ako - 1,55

 

No coz Polacy to Polacy , przegrac 3:1 z rezerwami Francji to juz naprawde ... Nie poznaje tej reprezentacji ... No ale to jutro juz chyba wygraja co ?

 

 

Moze jeszcze dzis pojawia sie typy, jak nie dzis to na pewno jutro,juz jedna analize napisalem (Haugesund-Aalesund), musze sie zebrac i napisac reszte :DD

 

Bilans trafien podam po jutrzejszym dniu, nie bede po meczu Polakow podliczal bo to nie ma sensu ; 8)

 

Jednak takie granie, "bo mi sie nudzi" nie ma sensu, ale jak jest z pilka nozna kazdy wie, idzie mi calkiem dobrze, a na reszte typow mozna patrzec z przymrozeniem oka ... Najwazniejsze ze nie trace na tym kasy (poza wczorajszym dniem na tym nieszczesnym HJK) ... Mam nadzieje ze to wszystko zaowocuje jak sie zaczna silne ligi europejskie :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18. Khazar Universiteti v Tampere Utd. 1X (1.49)

19. Nice v Esbjerg 1 (1.5)

 

ako - 2.23

 

Kursy - Gamebookers

 

Bez analizy bo analizuje tylko mecze ligowe, ale jak wielu podkreslalo juz jesli chodzi o pierwszy mecz to sprzyjac gospodarzom bedize z pewnoscia publicznosc, a na niekorzysc dla finskiej druzyny bedzie wysoka temperatura oraz wynik z pierwszego spotkanie, ktore Tempere wygralo 3:0 wiec ich motywacja moze byc naprawde niewielka ...

 

Jesli chodzi o drugi mecz, Nicea sprawila spora niespodzianke przegrywajac 1:0 na wyjezdzie, wiec najmniejsza kara jaka moga ich spotkac to utrata tylko 1 bramki, dlatego w dzisiejszym meczu maja jeszcze duze szanse by awansowac dalej, taki wynik da sie odrobic, poza tym mysle ze roznica klas tutaj bedzie juz zauwazalna i zawodnicy druzyny francuskiej wyjda na boisko w pelni zmotywowani i dadza z siebei 120 %.

Poza tym wyczytalem ze klub Nicea obchdozi 100 lecie istnienia wiec bedzie to dobry prezent, ktory sami moga sobie sprawic.

 

Niedlugo postaram sie zapodac cos z dzisiejszych lig i wrzuce jakeis analizy. Narka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20. Santos v Sao Paulo 1 (1.9)

21. Friska Viljor v Norrkoping 2 (1.73)

 

ako - 3.30

 

 

Ad. 20 - Sam przestrzegam przed graniem ligi brazylijskiej ale dzis sa ciekawe spotkania wiec mozna sprobowac. Na poczatek mamy zaciety mecz, zaciety jesli patrzec na tabele, pozniej bede podawal fakty, ktore te zacietosc beda niwelowac i wylonia nam faworyta ...

Santos jest obecnie 4 druzyna w lidze i od swoich dzisiejszych rywali Sao Paulo dziela ich 2 miejsca oraz 2 punkty.

Druzyna Santos na swoim terenie ma calkiem przyzwoity bilas (4 0 2). Daje im to 13 pozycje w tabeli spotkan rozegranych w domu. Ich forme w ostatnich 6 spotkan siega zenitu, poniewaz od conajmniej 6 spotkan sa druzyna niepokonana, co wiecej od 5 spotkan nie przegrali meczu. Odnosili zwyciestwa z takimi druzynami jak: Ponte Preta (4:0)-wyjazd, Corinthians (3:2)-wyjazd, Guarani (2:0)-wyjazd, Internacional (3:0)-dom oraz Vitoria (2:1)-wyjazd. Co prawda poza Internacional ich rywale nie byli najwyzszych lotow, no ale zawsze to wygrana, a jak wiemy wlasnie zwyciestwa korzystnie wplywaja na morale zawodnikow. Jesli nie chca przerwac tej znakomitej passy dzis znowu musza zgromadzic 3 pkt.

Sao Paolo obecnie zajmuje 2 lokate. Sao Paulo jest druzyna lubiaca grac u siebie, na wyjazdach jest juz inaczej. Jesli chodzi o klasyfikacje meczow w domu Sao Paulo jest na 1 miejscu (5 zwyciestw, 2 remisy), natomiast w ranginku meczow wyjazdowych sa na 9 miejscu (2 wygrane , 1 remis i 3 porazki). Ich forma w ostatnich 6 spotkaniach jest srednia, z tendencja zwyzkowa. Na ostatnich 6 spotkan odniesli 3 zwyciestwa, 2 porazki i 1 remis. Od 2 spotkan nie przgrali meczu co moze byc znakiem wejscia na pewna fale. Lecz byly to zwyciestwa, odniesione na wlasnym terenie - a wiec w miejscu, gdzie oni czuja sie dobrze. Pokonali 19 druzyne (Atletico Mineiro - 1:0) oraz (9 Ponte Preta 2:0). Te dwie porazki, o ktorych wspomnialem wczesniej poniesione zostaly wlasnie na wyjezdzie: przegrali 2:1 z liderem Palmeiras, oraz 1:0 z ostatnia druzyna Paysandu, co oczywiscie nei swiadczy o nich zbyt dobrze.

 

Teraz te fakty, ktore maja wylonic faworyta...tak jak juz wspomnialem wczesniej, morale w ekipie gospodarzy z pewnoscia jest niezywkle wysokie z racji swietnej passy, poza tym bilans spotkan bezposrednich jest na korzysc gospodarzy (na 9 spotkan 6 wygralo Santos, 2 Sao Paulo a raz byl remis).

Jednak chyba najwazniejszym elementem tego spotkania bedzie olbrzymie oslabienie druzyny gosci. Brak tych zawodnikow: Louis Fabiano, Alexandre, Cicinho, Rodrigo, Jean, Tardelli, Edcarlos and Simpício z pewnoscia jest mocnym oslabieniem, mozei same nazwiska mi duzo nie mowia, z wyjatkiem Louisa Fabiano, ktory jest bramkostrzelnym napastnikiem, o ktorego stara sie wiele silnych klubow europejskich (m.in. Barcelona), lecz teraz znajduje sie on w Peru na turnieju Copa America (gdzie zdobyl juz bramke dla Brazylii, dajaca 3 pkt w wygranym 1:0 meczu z Chile).

 

Ad. 21 - Mecz ligi szwedzkiej. Ostatnia druzyna w lidze na wlasnym terenie podejmie dzis 5 Norkoping. Druzyna gospodarzy nie najlepiej radzi sobie nawet na wlasnym boisku, gdzie na 6 spotkan wygrali 1 a pokonani zostali 5-krotnie. Na ostatnich 6 spotkan udalo im sie odnotowac calkiem "przyzwoity" bilans, wygrywajac 2 mecze, 1 remisujac i 3 przegrywajac. Jednak te zwyciestwa zostaly odniesione na swoich "sasiadach" ligowych, a wiec na druzynach z miejsc 15 i 14, a remis z kolei na sasiadach sasiadow :) a wiec druzynie z miejsca 13 :)

Jednak dla tego typu druzyn, walczacych outrzymanie punkty sa punktami, szczegolnie w walce z bezposrednimi rywalami do spadku. Jednak od 2 spotkan gracze Friski maja czarna serie, poniewaz poniesli 2 porazki: u siebie z GAIS (4) 2:3 oraz w wyjazdowym spotkaniu z Brommapojkarna (8) 5:0. Chyba czarne chwile nadchodza wielkimi krokami ...

Druzyna Norkoping, ktora przyjedzie by walczyc o wazne punkty by gonic lidera , do ktorego traci 7 oczek, z pewnoscia ma motywacje, poniewaz zawidli swoich fanow przegrywajac 1:0 z GAIS na wlasnym terenie. Czas to odpokutowac. Ich bilans spotkan wyjazdowycj jest naprawde przyzoity, wygrali 4 spotkania, zremisowali i przgrali po 1 razie. Ich ostatnie 6 spotkan to taka przeplatanka - 3 zwyciestwa, 3 porazki. 2 z 3 zwyciestw, odniesli na wyjezdzie pokonujac 15 oraz 10 druzyne, wic pokazali ze z tymi slabszymi grac potrafia. Mobilizacja jest, cele na sezon sa wiec teraz trzeba tylko zwyciezac. Dzis beda mieli okazje, bo w koncu druzynie, ktora ma aspiracje by zostac mistrzem swego kraju, nie wypada przegrywac z outsiderem ligi, tymbardziej ze w poprzedniej kolejce juz druzyna przyjezdna punkty im urwala, dlatego teraz z pewnoscia beda chcieli sobie "odbic" na druzynie Friski.

 

-----------

UWAGA: jeden z angielskich typerow (a przynajmniej piszacy w tymze jezyku) przestrzega przed tym drugim meczu, piszac o jakichs kontuzjach, dlatego brac to spotkanie na wlasna odpowiedzialnosc, reklamacji nie uwzgledniam :)

 

-----------

kursy - Gamebookers (ostatni raz to dopisuje, teraz wszystkie beda pochodzic od tego buka)

 

------------

Niebawem powinny sie pojawic typy na jutro (1 jest juz gotowy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18. Khazar Universiteti v Tampere Utd. 1X (1.49) :mrgreen: (1:0)

19. Nice v Esbjerg 1 (1.5)

 

ako - 2.23

 

20. Santos v Sao Paulo 1 (1.9) :mrgreen: (2:1) ... w 90 min :)

21. Friska Viljor v Norrkoping 2 (1.73) :frown: (5:2)

 

ako - 3.30

 

 

Jednak trzeba brac do serca rady z forum zagranicznego ... :( Ale zeby az takie baty? No to o mistrzostwie nie maja co myslec ... Ale przynajmniej czegos sie nauczylem ... omijac mecze wyjazdowe ... choc z pewnoscia czasem beda takie, ktore warto zagrac , np. jutro ...

No i oczywiscie przegapilem to, ze Nicea jako jedyna druzyna gra jutro, ale nic czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22. Hodd v Sandefjord 1X (1.48 )

23. Haugesund v Aalesund X2 (1.32)

 

ako - 1.95

 

Ad. 22 - Mecz druzyn odpowiednio 9 i 3 w tabeli. Teoretycznie, druzyna gosci jst minimalnym faworytem (tak tez oszacowali bukmacherzy). Ale fakty wygladaja nieco inaczej ... po kolei...

Druzyna Hodd poczatek sezonu miala bardzo ciezki, gdyz stracili mnostwo punktow w meczach wyjazdowych, co spowodowalo ze teraz sa tak nisko w tabeli. Na 7 spotkan na wyjezdzie przegrali 6 a wygrali tylko 1 (calkiem nidawno bo 2 kolejki temu) - byc moze to jst jakis znak, ze w druzynie bedzie dzialo sie nieco lepiej. Jednak na poczatku sezonu przyszlo im sie zmierzyc z dosc silnymi druzynami, stad tez takie a nie inne wyniki. Sytuacja gier w domu jest juz duzo lepsza (na 8 spotkan 5 zwyciestw, 2 remisy i 1 porazka). Od 4 kolejek druzyna Hodd jest niepokonana, odniosla komplet zwyciestw:

Hodd IL - Moss FK(8 ) 1:0

Hodd IL - Tromsdalen UIL(16) 7:1

Raufoss IL(14) - Hodd IL 2:3

Hodd IL - Vard Haugesund(15) 3:0

Niestety ich rywale nie byli zbyt wymagajacy, ale jest zdecydowany progres jesli chodzi o gre tej druzyny. Morale sa na pewno wysokie, pilkarze sa glodni kolejnych sukcesow, a z pewnoscia pokonanie 3 druzyny w tabeli takim sukcesem by bylo (co wiecej jest to zadanie wykonalne).

Jesli chodzi o druzyne Sandefjord ich bilans spotkan wyjazdowych to 3 wygrane, 2 remis i 3 porazki, tak wiec bilans sredni, aczkolwiek w tabeli wyjazdow dajacy wysokie, 4 miejsce. W ostatnich 6 spotkania druzyna ta, wygrywala 4 krotnia a 2 krotnie byla pokonana. W meczach wyjazdowych, od 2 kolejek schodzli z boiska jako pokonani:

Stromsgodset IF(7) - Sandefjord Fotball 2:1

Mandalskameratene(6) - Sandefjord Fotball 3:2

Tymi meczami udowodnili, ze mimo wszystko potrafili nawiazac walke z zespolem, w miare mocnym.

Bilans spotkan bezposrednich przedstawia sie bardzo ciekawie. poniewaz w 2 aspektach jest on korzystny dla druzyny Hodd ... Po pierwsze na 7 spotkan, Hodd wygralo 4 mecze ich rywale 3, oraz w meczach na wlasnym boisku Hodd na 3 mecze wygrali 3, wiec miejmy nadzieje ze w tym rowniez nie dadza sie pokonanc swoim rywalom. Mimo iz nigdy pomiedzy tymi druzynami nie padl remis, ja wole sie zabezpieczyc (angielscy typerzy w wiekszosci daja czysta 1, ale sa tez tacy, ktorzy ten mecz podpieraja)

 

Ad. 22 - W tym meczu zmierza sie zespoly, ktore dzieli spora roznica jesli chodzi o umiejetnosci. Gospodarze to 13 druzyna w tabeli, ktora w 15 spotkaniach zdobyla zaledwie 14 punktow (4 2 9). Ich postawa na wlasnym terenie to 3 zwyciestwa, 1 remis i 4 porazki. Ostatnio nie wiedzie sie najlepiej druzynie Haugesund. W ostatnich 6 meczach zdobyli zaledwie 4 punkty (ostatnia wygrana miala miejsce 6 czerwca, bylo to wyjazdowe zwyciestwo 2:0 nad beniaminkiem Vard Haugesund). W ostatniej kolejce Haugesund zremisowal na wlasnym boisku bezbramkowo z druzyna Topptfotball (7). Byc moze jest to jakis sygnal, ze czas zaczac grac po serii 4 porazek z rzedu przed wspomnianym meczem (5:0 z Honefoss(11) - wyjazd , 2:3 ze Startem (1)-dom, 2:1 z Bryne (5)- wyjazd, 3:0 z Sandefjord (3) - dom. Tak wiec grali oni z silnymi, czolowumi druzynami i w tych meczach nie udawalo im sie skubnac nawet 1 punktu.

Ich rywale, druzyna Aalesund zajmuje wysokie drugie miejsce, glownei za sprawa kapitalnej formy jesli chodzi o mecze na wlasnym boisku : 8 meczy - 8 zwyciestw. Na wyjezdzie nie jest juz tak kolorowo, na 7 spotkan 3 konczyly sie ich zwyciestwem, 3 porazka a 1 raz zremisowali. W 3 ostatnich spotkaniach uzyskali komplet 9 punktow (1:0 z Moss (8)-dom, 1:0 z Toppfotball (7)-wyjazd, 3:2 z Honefoss (11)-dom. Mimo tych zwyciestw to takie wyniki furory nie robia bo nie byly to jakies przekonywujace zwyciestwa.

Do tego dosyc ostroznego typu przekonuje mnie bilans spotkan bezposrednich (choc nalezy pamietac ze to nie jst mocny argument |co potwierdzili wczoraj gracze HJK| ale lepszy taki, niz zaden).

Otoz na 5 spotkan, w 4 lepsi byli gracze Aalesund, 1 raz wygrali zawodnicy Haugesund (w maju 2001 roku).

 

---------

Nie wiem czy te typy sie komus przydaja, ostatnio nie idzie najlpiej, zobaczymy jak dzis zagra druzyna Aalesund, jak przegraja to chyba wiecej nie zagram na gosci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24. IFK Mariehamn v PP-70 1X (1.16)

25. MP v KuPS Kuopio 1X (1.67)

 

ako - 1.94

 

Ad. 24 - Lider 2 ligi finskiej Mariehamn podejmuje na wlasnym boisku 6 w tabeli druzyne PP-70. Mariehamn na wlasnym boisku ma swietny bilas - 6 zwyciestw, 1 porazka , 0 remisow - dzieki tak swietnej grze w domu zawdzieczaja to, ze obecnie sa liderem. Jednak ostatnie spotkania sa nie po mysli trenera, kibicow jak i samych pilkarzy. Otoz w ostatnich 2 kolejkach lider poniosl 2 porazki, przegrywajac wyjazdowy mecz z 7 Viikingit Helsinki (3:2) , oraz ponoszac jak narazie jedyna porazke na wlasnym boisku 1:3 z Mikkeli (5). Jest to z pewnoscia znak, ze w druzyne nie dzieje sie zbyt dobrze i czas najwyzszy przerwac tragiczna passe, poniewaz 2 w tabeli Oulu ma zaledwie punkt straty do Mariehamn (a Oulu w tej koljce powinno zdobyc kolejne 3 pkt).

Odmienne nastroje z pewnoscia panuja w druzynie Tempere.

Ci od 8 koljek sa niepokonani, odnotowujac 3 remisy i 5 zwyciestw. Na wyjezdzie idzie im przecietnie wygrali tylko 1 mecz, 3 zremisowali i 1 przegrali. Jak do tej pory obie druzyny nigdy jeszcze ze soba nie graly, a szkoda bo bylby jakis wyznacznik.

Bardzo prawdopodobny remis w tym meczu (tak tez typuje jeden z angielskich typerow, ktory jako jedyny narazie sie wypowiadal odnosnie tego meczu). Boje sie zaryzykowac czystej "1", ale lepiej miec mniej a w kieszeni, niz wiecej na kuponie ...

 

Ad. 25 - To bedzie prawdopodobnie hit kolejki. 6 druzyna w tabeli MP podejmowac bedzie wicelidera Kuopio. Gospodarze u siebie maja bilans 2 zwyciestw i 3 remisow. Ich forma jest naprawde wysoka, poniewaz juz od 10 kolejek nie przegrali meczu (5 remisow, 5 zwyciestw). Ich jedyny przegrany dotychczas mecz mial miejsce w 1 kolejce tejze ligi. Ich ostatnie 3 wyniki to:

Mariehamn IFK(1) - MP Mikkeli 1:3

MP Mikkeli - Kuusankoski FC(10) 2:2

MP Mikkeli - Viikingit Helsinki(7) 2:0

Jak widac, ostatnia kolejka to zwyciestwo z liderem i to w dodatku na ich terenie, wiec wyczyn godny uwagi. Jak pokazuja te 3 mecze, druzynie MP chyba latwiej o koncentracje i mobilizacje z druzynami silniejszymi, niz z tymi podchodzacymi pod dol tabeli ...

Druzyna z Kuopio na wyjezdzie odnotowali 2 zywciestwa, 2 remisy i 1 porazke. Oni rowniez przez lige brna jak huragan i ciezko ich zatrzymac. Na 10 spotkan przegrali rowniez tylko 1, odniesli 2 remisy i 7 zwyciestw - bilans rowniez bardzo dobry, lecz glownie osiagniety za sprawa gry na wlasnym boisku, gdzie wygrali 5 z 5 rozegranych spotkan.

Ich ostatni rozegrany mecz na wyjedzie skonczyl sie podzialem punktow z PP-70, gdzie padl remis 1:1. Mysle, ze dzisiejszy mecz moze zakonczyc sie podobnym przebiegiem i obie druzyny podziela sie punktami. Co ciekawe obie druzyny spotkaly sie 2 razy, bylo to 10 lat temu i zawsze zwyciesko wychdozili gospodarze ... Mysle , ze druzyna MP nadal bedzie chciala kontynuowac swoja piekna serie bez porazki i odnotowac w tym meczu conajmniej remis (oczywiscie miejmy nadzieje ze wyjda na boisko z checia wygrania, lecz bedzie to naprawde trudne majac na przeciwko siebie takiego rywala jak Kups Kuopio.

(Anglicy tutaj graja ostro - czyste "1")

 

Moze jeszcze za chwile podam jakies kuponik, ale juz raczej wybiore cosz Copa America, towarzyskich nie wiem zobaczymy, narazie mi sie oczy juz same zamykaja ale bede dzielniy 8) Czuwajcie zebym nie usnal !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...