Skocz do zawartości

Co robić żeby nie zasnąć czekając na nocne mecze w NBA ? ? ?


PiqenFrajer

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast kawy zrób sobie mocną herbatę, w herbacie jest teina która też jak kofeina ma działanie pobudzające, w nie których przypadkach mocna herbata bardziej pobudza niż kawa ( miałem o tym w szkole :p ) no i herbata oczywiście bez cukru cukier niweluje działanie takich właśnie substancji wyżej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


le lepsza glukoza z apteki, duzo zdrowsza, np. oslodzic nia sobie herbate lub jakikolwiek napoj. Tylko nie przedawkujcie za 1 razem jak dzikus pershing, bo pozniej leb moze troche bolec %-)

 

teraz poczytalem , troche i sie zastanawiam czy nie lepiej jakies Carbo, zajebac niz glukoze czysta..

 

jakies idee,

 

swoja droga jak ja dawkujecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kawy zrób sobie mocną herbatę, w herbacie jest teina która też jak kofeina ma działanie pobudzające, w nie których przypadkach mocna herbata bardziej pobudza niż kawa ( miałem o tym w szkole )

 

lepiej w szkole niż pod celą :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le lepsza glukoza z apteki, duzo zdrowsza, np. oslodzic nia sobie herbate lub jakikolwiek napoj. Tylko nie przedawkujcie za 1 razem jak dzikus pershing, bo pozniej leb moze troche bolec %-)

 

teraz poczytalem , troche i sie zastanawiam czy nie lepiej jakies Carbo, zaje*** niz glukoze czysta..

 

jakies idee,

 

swoja droga jak ja dawkujecie ??

 

carbo ?

spytaj sie dokladnie pani farmaceutki w aptece o dawkowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mnie nazwac małym mistrzem w kategorii snu, etc. %-) Tak jak Ty nie lubie pic kawy, czasem jak wpadam do kogoś rano, godziny 6-11 to wypije :) Ale nie przepadam, zreszta kawa w moim przypadku daje kopa do 30m, juz od dluzszego nie pije rowniez napoi energetycznych, pol butelki to cukier :( Zreszta na poczatku wydaje Nam sie, ze jest super, daje kopa, a tak naprawde po jakims czasie Nasz organizm jest zmeczony, powoduje swego rodzaju bezsennosc, problemy ze skupieniem. Nie polecam !

 

Mecze zaczynają się o 1 w nocy, więc idę spać 22:30 (zwykłe dni gdzieś 0:30) nastawiam sobie budzik (;o mój nick ;o) na 1:30 i oglądam do 4. Między 4:00 a 6:30 spanie i od 6:30 dalej oglądam aż do końca czyli do ok. 12 i później jakaś drzemka i 2 tygodnie tak żyje

 

To również jest dobra metoda, tylko, zeby iść wcześniej spać niż zwykle, należy wymęczyć organizm, jakaś praca fizyczna lub coś przyjemnego z pożytecznym, w moim przypadku hala+siłownia.

 

Tylko nie przedawkujcie za 1 razem jak dzikus pershing, bo pozniej leb moze troche bolec

 

bez przesady %-) Oczywiscie glukoza jest sto razy lepsza niz zwykly cukier, ale o tym za chwile. Najkorzystniejsza dla zdrowia i długowiecznosci jest dawka ok. 100 g glukozy dziennie, ale badzmy szczerze w dzisiejszych czasach pochlaniamy ja nawet w ilosci 800mg. Glukoza to czysty cukier, a wiec jak na weglowodany przystało, kazdy gram dostarcza 4kcal energiii - "silacze" bardzo czesto lacza ja z kreatyna. Szybciej niz zwykly cukier trafia do krwi, mozna powiedziec natychmiastowo, zwykly cukier bodajze do 6 godzin (ale trzeba byloby to sprawdzic). Tylko, ze glukoza bardziej polecana jest na skupienie, etc. a nie "wytrzymalosc"...glownym paliwem Naszego mozgu jest wlasnie glukoza i tlen.

 

carbo ?

 

oj Ty koksie %-) preparat weglowodanowy (glukoza + maltodekstryny) + mineraly, dostarcza/uzupelnia energie zazwyczaj po/podczas treningu/wysilku fizycznym

 

Sposob 3 - krotkie drzemki. Max 15 minut i pobudka. Tylko ze jak jestes polamany, to moze byc problem zeby sie przebudzic i wtedy lulu do rana. Przed sesja dla mnie najlepszy sposob na nocki - klade sie na podlodze tak gdzies co godzine, poltorej i przysypiam na 15 minut. Organizm wtedy podobno najlepiej odpoczywa a ja nie wiem czy sobie to wmawiam czy naprawde ale czuje sie lepiej.

 

perfekcyjny sen, wypoczynek, stosowany przez astronautow w NASA, ale tylko nieliczni chyba sa w stanie go opanowac w 100%, daj se siana %-)

 

Zamiast kawy zrób sobie mocną herbatę, w herbacie jest teina która też jak kofeina ma działanie pobudzające, w nie których przypadkach mocna herbata bardziej pobudza niż kawa ( miałem o tym w szkole ) no i herbata oczywiście bez cukru cukier niweluje działanie takich właśnie substancji wyżej wymienionych.

 

yep, tzw. czaj, stosowany bardzo czesto przez wiezniow, mocny mozna nazwac narkotykiem...

 

 

Tak naprawde najlepiej jest przestawic sen, mi to zajmuje 2-4 dni, np jeszcze tydzien temu chodzilem spac o 6-8 nad ranem (ale wtedy ciezko o dobry sen, byl zroznicowany, raz wstalem o 11, a niekiedy o 15, osobiscie ciezko mi wyjsc z takiego rytmu)), a teraz chodze ok 21/22, a wstaje o 4/5 nad ranem, wszystko mam podporzadkowane swojej pracy, zajeciom i hobby :) Nie bawilbym sie w wspomagacze, etc. tylko przestawic sen, ale widze, ze jestes o kulach, to ciezko o mocne zmeczenie organizmu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak was czytam to sam już nie wiem czy warto i chyba dam se siana. Ja i tak tylko czasem to NBA oglądam przeważnie jak drużyna Gortata gra albo jest inny ciekawy mecz. Więc przestawianie się nie ma sensu.

Btw nie jestem o kulach tylko trochę gipsu mam na sobie. O kulach próbowałem chodzić ale na razie ciężko mi jest więc jak już trochę chodzę( bo lekarz kazał mi się mimo wszystko trochę ruszać żebym z siebie całkiem kaleki nie zrobił) to wspieram się drugą osobą i jakoś po domu kuleje. Lekko to ze mną nie mają ale co zrobić... przeważnie tata się męczy bo mama nie dałaby rady :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...