Skocz do zawartości

Wimbledon


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

D. Cibulkova - E. Vesnina

1 set - Cibulkova

26.06. 2009 15:00

Kurs z Betsson: 1.85

Analiza:

Już w trzeciej rundzie są wyżej wymienione zawodniczki. Bedzie to napewno bardzo zacięty pojedynek i dlatego też nie stawiam na dokładny wynik w setach, lecz tylko na pierwszy set. W nim według mnie lepsza będzie Słowaczka, mimo, iż przeciwniczkę ma dzisiaj bardzo wymagającą. Dominika Cibulkova w pierwszej rundzie wygrała w trzech setach z Coin 6:4, 3:6, 6:3. W drugiej rundzie trafiła na młodszą z sióstr Radwańskich i także z nią pewnie wygrała 6:2, 6:4. W trzeciej rundzie na jej drodze stanęła Rosjanka Elena Vesnina, która w ogólnoświatowym rankingu znajduje sie na 37 miejsce. Dla porówanania moja dzisiejsza faworytka, jak i wczorajsza znajduje się na szczęśliwym 13 miejsce. Różnica widoczna jest od razu, lecz Rosjanka złapała dobry rytm gry i stała się bardzo niebiezpieczna. W pierwszej rundzie tego Wielkiego Szlema pokonała Yaninę Wickenmayer, oddając rywalece zaledwie 2 gemy. Następnie pokonała Vere Dushevinę 6:3, 6:4. Dzisiaj nadejdzie czas na przegranie pierwszego seta. Lecz w jakim stosunku? Tego jestem bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że Słowaczka po raz kolejny mnie nie zawiedzie, widzę ją w ćwierćfinale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


26.06.09 18:00

Robredo - Sela

Typ: 2

Kurs z Betsson: 2.12

 

Już dzisiaj zaczyna się walka o 1/8 finału Wimbledonu. W piątek odbędzie się wiele ciekawych spotkań, z których ja wybrałem mecz pomiędzy rozstawionym z numerem 15 Hiszpanem Tommym Robredo a Izraelczykiem Dudim Selą. Robredo w rankingu ATP zajmuje obecnie 15 miejsce (najwyżej w karierze był na 5 miejscu), a Sela jest 46 i jest to najwyższa pozycja na jakiej kiedykolwiek był. To że ci zawodnicy spotykają się w 3 rundzie turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na trawie to jednak pomimo rozstawienia Hiszpana dla mnie jednak niespodzianka. Sela wywalczył sobie awans do tej fazy w dobrym stylu, jeśli chodzi o Robredo to sytuacja jest nieco inna, przeżywa tu ogromne męczarnie, ale dzięki dobremu losowaniu, wynikającemu właśnie z rozstawienia ciągle Hiszpan jest w turnieju, a potwierdzę to w dalszej części mojej analizy. Trochę o osiągnięciach... Bardziej utytułowany jest oczywiście 27-letni Hiszpański specjalista od kortów ziemnych, który wygrał w swojej karierze 9 turniejów ATP z czego 8 właśnie na ziemi, 5-krotnie był w ćwierćfinale Wielkiego Szlema (4 Roland Garros, 1 AO). 24-latek z Izraela lepiej czuje się na kortach szybszych, nie ma jeszcze do tej pory żadnego tytułu na koncie. W Wimbledonie Robredo grał 8-krotnie nie osiągając żadnych wybitnych rezultatów, najlepiej poszło mu w roku 2003 kiedy to doszedł do trzeciej rundy (a więc w tym roku powtórzył już swoje najlepsze osiągnięcie). Sela w tym turnieju występuje po raz drugi, w zeszłym roku odpadł w pierwszej rundzie. W grze na kortach trawiastych duże znaczenie ma serwis, jednak obaj ci zawodnicy dobrymi warunkami fizycznymi, pomocnymi do gry na tym typie kortów pochwalić się nie mogą (180cm Roberdo, 175cm Sela). Robredo przygotowując się do Wimbledonu zagrał w turnieju w Holenderskim s-Hertogenbosch gdzie odpadł już w pierwszej rundzie po porażce 5:7 2:6 z Baghdatisem. Lepiej wypadł Sela, który po porażce w pierwszej rundzie w Halle z Serrą 6:1 4:6 2:6, w s-Hertogenbosch po pokonaniu Ch.Rochusa 6:2 6:4 i Kunitsyna 6:4 6:3 osiągnął ćwierćfinał gdzie odpadł z Sliuterem (6:4 4:6 4:6). W pierwszej rundzie tegorocznego Wimbledonu Robredo grał z przeciętnym Słoweńcem Gregorcem i wygrał z nim w stosunku: 7:6 6:4 5:7 7:6. W drugiej rundzie już faktycznie był jedną nogą poza turniejem ale ostatecznie wygrał z Austriakiem Koubkiem 3:6 4:6 6:4 7:6 6:1. Sela także rozpoczął udział w turnieju od pokonania bardzo przeciętnego przeciwnika jakim był Meksykanin Gonzalez (6:4 4:6 7:6 6:3). Jednak już w drugiej rundzie trafił nie na byle kogo, bo na zeszłorocznego półfinalistę Niemca Schuettlera, problemy miał z nim jednak tylko na początku pierwszego seta, kiedy to już przegrywał 2:5, po odrobieniu strat nie pozostawił złudzeń przeciwnikowi, wygrywając całe spotkanie 7:6 6:3 6:2. Do tej pory zawodnicy ci spotkali się dwukrotnie ze sobą na korcie, oba mecze odbyły się w zeszłym roku na kortach twardych i oba w dwóch setach wygrywał Dudi Sela. Jest to kolejny powód, który potwierdza słuszność mojego typu, jednak i tak najważniejszym uważam fakt, że Hiszpan jest nadal w tym turnieju tylko i wyłącznie dzięki dobremu losowaniu. Przeciwników miał bardzo słabych, którzy tak jak i on nie są wybitnymi specjalistami od gry na tej nawierzchni. Teraz trafia na wiele lepszego tenisistę, który potwierdził swą klasę rozprawiając się w 3 setach w poprzedniej rundzie z Schuettlerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.Dementieva - R.Kulikova Kulikova +1.5 seta (3,05)

 

III runda Wimbledonu i mecz rozstawionej z nr 4 Dementievej z sensacją tego turnieju czyli Raginą Kulikovom. Kulikova to zawodniczka, która swój udział na kortach Wimbledonu rozpoczęła od kwalifikacji. Przeszła je bez problemowo, nie tracąc nawet seta. W pierwszej rundzie turnieju trafiła na Sprem, gdzie po 3 setowym boju pokonała wyżej sklasyfikowaną rywalkę. W drugiej rundzie rywalka już znacznie lepszą, gdyż była nią Alisa Kleybanova. Gdy po pierwszym secie Kulikova dostała 6-0 coś się w odrodziło. Drugiego seta wygrała do 4, zaś w decydującym trzecim secie nie dała Alisie za wiele zwojować oddając jedynie jednego gema. Dementiva to czwarta rakieta świata, jednak formą obecnie zbyt nie błyszczy. W tegorocznym turnieju pokonała dość przeciętne Kudryavtsevom oraz Razai. Wcześniej doszła do 3 rundy Rollanda Garrosa, chociaż gdyby nie kontuzja Dokic w II secie pewnie by odpadła już z Jeleną. Przyczyną jaką wydaje mi się być dopiero 190 pozycja Kulikovej w rankingu jest spowodowana, że tak naprawdę w tym roku będzie to dla niej dopiero 7 spotkanie w tym 6 na kortach Wimbledonu. Dlaczego typ na Kulikovom? Gdyż w tym turnieju walczy ile sił i jest małą sensacją, która przeciw średnio dysponowanej Eleny może sobie z nią poradzić. Dobrym typem jest też zagranie handicapa setowe w kierunku 20 latki.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Azarenka, V-Cirstea, S

Typ:Cirstea 1 set

Kurs:4,75

Bukmacher:Betsson

Analiza:

 

Obie panie nie przegrały jeszce seta w tym turnieju,a Azarenka przegrała zaledwie 2 gemy.Rumunka zajmująca 27 miejsce w rankingu gra równie dobrze i pewnie przeszła pierwsze 2 rundy.Obie panie grały ze soba dwu-krotnie i były to mecze w wielkich szlemach.Zaledwie miesiąc dzieliły te spotkania.Po przegranej Rumunki w zeszłorocznym Roland Garros 6-0 6-0 w kolejnym meczu z Azarenką w Wimbledonie przegrała równie gładko ,bo 6-1 6-3.Oba spotkania były w 2 rundzie ale było to rok temu a rumunka zrobiła wielki krok w kierunku czołówki światowej.Myśle ze jest w stanie przeciwstawić się Białorusince w dzisiejszym meczu.Azarenka nie ma za sobą jeszcze spotkania w tegorocznym Wimbledonie z zawodniczka która moze sie przystawić do Białorusinki.Cirstea grała z Mirza i ograła ją dośc pewnie w 2 setach, po za tym Gallovits,z którą grała w pierwszej rundzie również jest tenisistką która potrafi spłatać figla.

Typuje zwyciestwo Rumunki w pierwszym secie bo z pewnością pierwszy set jest do wygrania.Może jeżeli chodzi o wygranie całego spotkania to bez pomocy Azarenki wydaje sie nie do wygrania ,ale pierwszy set jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Zvonareva V. - Razzano V.

Data i godzina: 26.06.09 godz. 15:00

Typ: 0:2

Kurs: 2,65

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś o godzinie 15:00 na kortach Wimbledonu odbędzie się pojedynek pomiędzy Virginie Razzano, a Vera Zvonareva. Ta pierwsza jest 24 w rankingu WTA, zaś Rosjanka jest 7. Jej wysoka pozycja na rankingu to gra w tamtym roku, a tym jej gra jest średnia. Co prawda wygrała w Indian Wells, ale po tym turnieju gra kiepsko. W pierwszej rundzie ledwo wygrała z Georgie Stoop 2:1 (7:6 4:6 6:4), a w drugiej rundzie wyeliminowała Mathilde Johansson 2:0 (6:1 6:3). Razzano gra w tym sezonie fenomenalnie, a szczególnie na trawie. Kilkanaście dni temu doszła do finału w Eastbourne gdzie przegrała z Woznacki. Na Wimbledonie gra bardzo dobrze. W pierwszej rundzie pokonała Tamire Paszek po jej kreczu (6:0 3:1), a w drugiej wyeliminowała Jill Craybas 2:0 (6:3 6:0). Sądzę, że mecz będzie bez historii i Francuska pokona bez problemów swoją przeciwniczkę 2:0 w setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2009-06-26 19:00 , Wimbledon

Spotkanie: Haas Tommy - M. Cilic

Typ: 3-1

Kurs: 4.50

Buk: Expekt

 

Można sądzić że Niemiec powrócił do swojej dawnej dobrej dyspozycji. O czym może świadczyć 7ostatnich zwycięstw na trawie (M. Llodra, A. Peya, N. Djokovic, P. Kohlschreiber, M. Zverev, Tsonga, S. Koubek), gdzie wygrał prestizowy trurniej w Halle w swojej ojczyźnie.

Ostatnią porażkę jaką zaznał była z Federerem ale wynik 6-7(4) 5-7 6-4 6-0 6-2 ujmy mu nie odbiera.

Na dodatek ostatni mecz Z Llodra zakończył się kreczem Francuza w 1secie przy stanie 4-3 dla Niemca, który przez to mógł zachować więcej sił niż jego dzisiejszy przeciwnik, który stoczył cięzki pięciosetowy bój z Amerykaninem Samem Querreyem 4-6 7-6(3) 6-3 6-7(4) 6-4.

Sądzę, że Chorwata co najwyżej stać na ugranie 1seta w pojedynku z bardziej doświadczonym i starszym od niego o 10lat Haasem, po tak dobrze wyciągniętym mentalnie meczu z Querreyem.

Kurs troszkę jest za duży porównując do Pinnacle czy też Betsson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robredo T. - Sela D. typ 1 - 1,55 :n:

Hantuchova D. - Sugiyama A. typ 1 - 1,40 :t:

Djokovic N. - Fish M. (-1.5/+1.5) typ 2 - 3,00 :n:

 

Ciężki mój żywot na tym Wimbledonie %-)

 

Gonzalez F. - Ferrero J.C. typ 1 - 1,45

 

Co tu jeszcze robi Ferrero ciężko wyczuć. W każdym razie Gonzo załatwi go swoim forehandem bez trudności.

 

Kuznetsova S. - Lisicki S. typ 1 - 1,20

 

Kuza moim zdaniem wygra rywalizację kobiet. Dla Lisicki ta faza to i tak nieźle.

 

Ferrer D. - Stepanek R. typ 1 - 1,70

 

Radziu jest słaby obecnie. Ferrer to gość, który poniżej pewnego poziomu nie schodzi, szczególnie w Wielkim Szlemie. Na czuja, ale Dawid wydaje się aktualnie lepszym tenisistą.

 

Ivanovic A. - Stosur S. typ 2 - 2,00

 

Ana jest cieniem siebie z przed kilkunastu miesięcy. Stosur świetnie się ostatnio prezentuje. Czas na progresję przeciw Serbce.

 

Berdych T. - Davydenko N. typ 1 - 1,75

 

Mikołaj na trawie grać nie umie, tylko w zeszłym roku tu coś zdziałał jak dobrze pamiętam, a tak przegrywał z byle kim. Berdych to byle kto nie jest. Tomasz ma świetny serwis, nieźle gra przy siatce, dobrze z forehandu. Wystarczy.

 

Simon G. - Hanescu V. typ 2 - 1,95

 

Progresji przeciw Francuzowi ciąg dalszy. Simon naprawdę gra bez rewelacji, a Hanescu taką rewelacją tego sezonu z pewnością jest. Poza tym Rumun to niezły deblista ponoć, a na trawie to cenne umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swoje zdanie tylko dotyczącą naszej tenisistki

mianowicie męczarnia z chinką i ledwo wygrana powodują ze faworytem dzisiejszego spotkania je kolejna chinka

nie jestem lekarzem agnieszki ale ten kaszel podczas meczu wyglądał na początek przeziebienia więc dzis jest kumulacja i nasza tenisistka gladko przegra tym bardziej ze zagra z bardziej utytulowaną zawodniczką ze wschodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: David Ferrer - Radek Stepanek

Typ: 1

Kurs: 1,78

27.06 13:05

Analiza: Dzisiaj o godzinie 13:10 na kort trawiasty podczas tegorocznego Wimbledonu wyjdą Czech Radek Stepanek oraz Hiszpan David Ferrer. Faworytem według bukmacherów jest Hiszpan i ja też w niego wierzę, że wygra ten mecz. Ostatnimi czasy nie prezentuje on tak wysokiej formy, jak choćby wtedy, gdy miał 5 światowy ranking. Czuje się on znacznie lepiej na ziemi, lecz pokazał ogrywając Fabio Fogniniego, że trawa nie jest taka zła. Z pośród 24 rozegranych meczy na trawie tego roku wygrał 15, przegrywając 9. Wspomniałem, że przedwczoraj pokonał on Włocha Fogniniego w trzech setach,a w pierwszej rundzie uporał się Kevinem Kimem, przegrywając jednego seta. Dzisiaj stanie mu zagrać z 22 zawodnikiem na świecie według rankingu ATP, czyli Czechem Radkiem Stepankiem. Będzie to niezwykle interesujący mecz i bardzo zacięty, jednak oglądając statystyki obydwu panów podczas ich meczy na Wimbledonie twierdzę, że Ferrer ma lekką przewagę. Stepanek wyeliminował Alejandro Falle w trzech setach oraz w wielkich męczarniahc pokonał Włocha Potito Starace. Minimalną przewagę ma Ferrer, lecz czy udowodni to na korcie? Ja wierzę, że TAK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Caroline Woznacki - Anabel Medina Garrigues

Data i godzina: 27.06.09 godz. 14:00

Typ: Over 19 gems

Kurs: 1,93

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś o godzinie 14:00 na kortach Wimbledonu odbędzie się ciekawy pojedynek pomiędzy Caroline Woznacki, a Anabel Medina Garrigues. Ta pierwsza jest 9 w rankingu WTA, zaś Hiszpanka jest 20. Dunka polskiego pochodzenia w tym sezonie gra fenomenalnie, wygrywając nie jeden turniej. Kilkanaście dni temu wygrała w Eastbourne pokonując w finale Virginie Razzano. Na kortach w Londynie również radzi sobie dobrze. Co prawda w pierwszej rundzie miała problemy z Kimiko Date Krumm wygrywając w 3 setach (5:7 6:3 6:1), a w drugiej rundzie pewnie wyeliminowała Marie Kirilenko 2:0 (6:0 6:4). Hiszpanka to zawodniczka wysokiej klasy. W tym roku rozegrała jeden turniej na trawie (w Eastbourne), gdzie odpadała w ćwierćfinale z Marion Bartoli. W Londynie gra dobrze. W pierwszej rundzie pokonała polkę Martę Domachowską 2:1 (3:6 6:3 6:4), a w drugiej wyeliminowała Tathiane Garbin 2:0 (7:6 6:3). Bukmacherzy pewnie stawiają na Woznacki, moim zdaniem również wygra Caroline, lecz w zaciętym meczu, dlatego stawiam na over 19 gemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duncan wszystkie mecze panów, o których piszesz, z wyjątkiem Denko-Berdych, na temat którego nie mam zdania, widzę odwrotnie :)

 

tym bardziej cieszymy się z powrotu :mrgreen: gratz typów

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2009-06-27, 22:09 ]

ja dam sobie spokój z tym Wimbledonem, nie będę brnął tak jak rok temu :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soderling (-5,5 gemów) - Almagro 1 2,0 (paddypower)

Zabrakło gema :/ Ale generalnie typ był bardzo ok. Problem w tym, że Soda wzywał lekarza i pewnie nie czuje się w 100% komfortowo.

 

Pochwalę się wam, że w tym roku tak sobie z ciekawości przed Wimbledonem wydrukowałem całą drabinkę i uzupełniam ją sobie i wystawiam tam swoje kursy i handicapy i muszę powiedzieć, że to bardzo pomaga. Wiem kto z kim w następnej rundzie się zmierzy, mam pewien ogląd całości. Wcześniej bywało, że potrafiłem się zgubić w czasie turnieju, nie wiedziałem co myśleć jak np. typy się nie sprawdzały. Teraz mam już pewien ogląd sytuacji i wstępne przemyślenia dot. następnej rundy zanim jeszcze skończy się mecz, a co dopiero mówić o kursach. Jak się patrzy na kursy bukmacherów z perspektywy własnej wcześniejszej oceny, to naprawdę pomaga. Tak więc na przyszłość polecam wydrukować sobie drabinkę, która zawsze jest dostępna na stronie ATP oraz stronie turnieju. A tymczasem jeszcze cały tydzień Wimbledonu. Coś się pewnie jeszcze wybierze, więc szukajmy dobrych typków. Niestety byłem dziś cały dzień na imprezie rodzinnej (jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego babci i dziadka oraz ich imienin (obojga) w jednym) więc nie widziałem żadnego meczu na oczy, co pewnie uniemożliwi mi typowanie, chyba, że wcześniejsze spostrzeżenia to umożliwią. Napiszcie coś o meczach dzisiejszych, choćby to kto grał ok, kto do bani :)

 

Zakończyła się dziś trzecia runda. Wcześniej jeszcze rozstawieni grali z nierozstawionymi, teraz już spotykali się rozstawieni (o ile dotrwali) i połowa z nich jest już out. W ten rundzie w wielu meczach handicapy były już mniejsze niż wcześniej, teraz pewnie beą jeszcze mniejsze (ok 3,5 - 5,5), wyjątek to pewnie Murray i Federer, bo oni będą ciągle mieli 7,5 albo więcej %-) Zostało 16-u zawodników i cztery rundy gry: czwarta runda, ćwierćfinały, półfinały i finał.

 

Moje kursy, opinie i przemyślenia (nie typy) na jutro:

 

Haas - Andreev 1,33 4,0

Haasa tu nie powinno być. Cilic wczoraj wieczorem wygrywał i miał przewagę. Jednak przerwanie meczu uratowało Haasa. Cilic ma tzw. "slow start" - wolno wchodzi w mecz i rozkręcenie się zajmuje mu trochę czasu. Haas tego raczej nie ma. Dlatego wygrał wczoraj dwa pierwsze sety, a dwa kolejne przegrał i był w trzecim lekko za Cilicem. Dziś wygrał wg. mnie właśnie z tego powodu. Na trawie na pewno jest lepszy od Andreeva, ale generalnie Haas mnie nie przekonuje. Niby spory kurs na Andreeva, ale nie wiem czy wart zagrania. Handicap pewnie będzie w okolicach 5,5, co mogłoby być ciekawe, ale póki co tyle przemyśleń mam.

 

Djokovic - Sela 1,2 6,0

Podobno Sela grał z Robredo bardzo dobrze. Djoko od jakiegoś czasu w dołku, ale ma ten mistrzowski atut, że potrafi się zebrać w sobie. Dlatego też wygrał ciężki mecz przeciwko super serwującemu Fishowi. Jeśli bukmacherzy się zasugerują nie najlepszą formą Djoko i wystawią za niski handicap (np. 4,5) to będzie można zagrać. Tymczasem jednak no bet, bo kurs na Djoko za mały, a Sela nie wygra.

 

Verdasco - Karlovic 1,8 2,2

Bukmacherzy wystawili odwrotnie kursy (1,8 dla dr. Ivo). Dla mnie jeden wielki no-bet. Na Verdasco nie postawię, bo mocno zawodzi ostatnio, a na Karlovica nie, bo umie się spalić kiedy za bardzo chce wygrać. Jeśli zagra jak z Tsongą, to powinien wygrać, ale mecz meczowi nie równy, więc wcale nie byłbym taki przekonany, że Karlovic będzie trzymał poziom. Wprawdzie zrobił duże postępy w ciągu ostatniego roku, ale jeszcze dla mnie jego mentalność jest niewiadomą.

 

Federer - Soderling 1,1 10

Soderling przed finałem RG dodawał sobie otuchy mówiąc: "nikt nie może pokonać mnie 10 razy z rzędu". Teraz mówi to samo, ale z liczbą 11 :) Soda mnie zawiódł w meczu z Almagro, prawdopodobnie z powodu jakiejś niewielkiej kontuzji lub jakiegoś rodzaju dyskomfortu. Poza tym widać było u Sody oznaki tego, że jeszcze potrafi mu się głowa zagotować. Federer miażdży każdego, z Kohlim wtopił tb, ale to tylko krótkotrwałe zlekceważenie przeciwnika wg. mnie, bo to był trzeci set, więc Fedzio prawie w domu był. Następny był już 6-1, a pierwsze dwa też izi. Jeśli bukmacherzy zasugerują się formą Soderlinga to możemy liczyć na niski handicap, który może być opłacalny, bo Fed jest zmotywowany by wygrać kolejny Wielki Szlem i stać się niekwestionowanym mistrzem wszechczasów. Wg. mnie Fed wyjdzie nastawiony na "killer mode" i nawet solidny serwis Sody nie będzie dla niego przeszkodą. Poza tym Soda dawał Almagro kilka razy 0-30, więc ma Wawrinkowy defekt serwisowy :) Dlatego właśnie, mimo formy Soderlinga i jego najlepszego sezony w karierze, typ na Feda z handicapem może być ok, ale musi to być 5,5 albo mniej.

 

A na poniedziałek:

Hewitt - Stepanek 1,5 3,0

Może Hewitt z małym handicapem? -3,5 powinno się pojawić o ile się nie mylę. Stepanek tak jak myślałem, wygrał z Ferrerem po pięciu setach, ale i tak nie sądzę, aby grał tak równo jak Hewitt.

 

Roddick - Berdych 1,25 5

Berdych zmiażdżył Mathieu i Davydenkę, prawda? Drizzd coś na shoutboxie wspominał :) Ja nie widziałem żadnego meczu. Berdych ma potencjał na regularne top5, ale ma gorącą głowę. Serwis ma, grę i doświadczenie na trawie też, wyniki mówią, że formę też. Za to Roddick, choć z tym serwisem na trawie jest bardzo groźny, nie wygrał swojego jedynego Wielkiego Szlema na Wimbledonie, lecz na US Open. Przechodzi dalej, ale taki ktoś jak Kunitsyn nie powinien był urwać mu seta. Poza tym z turnieju w Queens wycofał się w meczu z Blejkiem. Było to spowodowane profilaktyką - wygiął sobie nogę w kostce gdy pod koniec jednej akcji stanął krzywo na krawędzi trawiastej nawierzchni (nawet nie wiedziałem, że ona się kończy takim małym stopniem kilkucentymetrowym). Chyba wzywał lekarza w meczu z Kunitsynem, a w meczu z Melzerem to nie wiem. Z Austriakiem grał dwa tie breaki i stracił jednego seta. W takiej sytuacji wychodziłoby, że Roddick nie będzie mógł zagrać na 100%, a Berdych wygląda na bardzo mocnego, ma potencjał no i kursik powinien być spory. Handicap +5,5 to chyba będzie obowiązkowy, a zwycięstwo Berdycha to jeszcze nie wiem. Kto widział Berdycha w akcji?

 

Murray - Wawrinka 1,2 6,0

W anglii wszyscy mówią tylko o Murrayu. Nawet rozmawiają o tym jak się jego laska ubierze na finał %-) Mają Murrayomanię na wzór naszej Małyszomanii. Murray jednak umie grać pod presją. Troicki mu nie zagroził, bo i nie miał czym. Handicap -8,5 wszedł minimalną różnicą - owe pół gema zadecydowało :) Ciekawe jaki będzie z Wawrinką. Nie widziałem Wawrinki w akcji i nawet nie wiem czy były na Betfair jego mecze w ogóle dostępne do oglądania. Nie mniej jednak właśnie jego głupi zwyczaj, że cżesto daje przeciwnikowi pierwsze dwa punkty przy swoim serwisie, sprawiają, że może to być kolejne solidne zwycięstwo Murraya, który świetnie czyta serwis i gra naprawdę dobrze. To, co z Murraya czyni jeszcze dobrego zawodnika, jest to, że jest bardzo inteligentny, a to jest najważniejsze właśnie na trawiastej nawierzchni. Tu trzeba grać z głową, i byle przebijacz tu długo nie pociągnie (por. Ferrer).

 

Simon - Ferrero 1,5 3,0

Ferrero w formie, Simon miał do tej pory bolków. I Hanescu też był jednym z nich. Problem jest tej natury: Simon ma problemy z kolanami. Nie widziałem jego meczów tutaj, więc nie wiem czy nadal mu to przeszkadza, ale Ferrero może zaskoczyć kolejny raz. Odprawienie Gonzalesa na pewno jest godne pochwały, choć Gonzo też miał w tym swój udział, bo już z Gabashvilim pokazywał oznaki słabości. Mecz jeszcze do przemyślenia. Jak to mawiają mądrzy ludzie: "trzeba się przespać z tymi dylematami" :) Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roddick - Berdych 1,25 5

Berdych zmiażdżył Mathieu i Davydenkę, prawda? Drizzd coś na shoutboxie wspominał :) Ja nie widziałem żadnego meczu. Berdych ma potencjał na regularne top5, ale ma gorącą głowę. Serwis ma, grę i doświadczenie na trawie też, wyniki mówią, że formę też. Za to Roddick, choć z tym serwisem na trawie jest bardzo groźny, nie wygrał swojego jedynego Wielkiego Szlema na Wimbledonie, lecz na US Open. Przechodzi dalej, ale taki ktoś jak Kunitsyn nie powinien był urwać mu seta. Poza tym z turnieju w Queens wycofał się w meczu z Blejkiem. Było to spowodowane profilaktyką - wygiął sobie nogę w kostce gdy pod koniec jednej akcji stanął krzywo na krawędzi trawiastej nawierzchni (nawet nie wiedziałem, że ona się kończy takim małym stopniem kilkucentymetrowym). Chyba wzywał lekarza w meczu z Kunitsynem, a w meczu z Melzerem to nie wiem. Z Austriakiem grał dwa tie breaki i stracił jednego seta. W takiej sytuacji wychodziłoby, że Roddick nie będzie mógł zagrać na 100%, a Berdych wygląda na bardzo mocnego, ma potencjał no i kursik powinien być spory. Handicap +5,5 to chyba będzie obowiązkowy, a zwycięstwo Berdycha to jeszcze nie wiem. Kto widział Berdycha w akcji?

 

Berdych swoje mecze wygrywał z zadziwiająca łatwością ale napotykał przeciwników którzy nie posiadają takiego serwisu jak Andy, Czech wygrywał swoje podania z dziecinną łatwością ( tylko 1 raz przełamany podczas tego turnieju :mrgreen: ) miał komfort psychiczny którego może nie spotkać podczas meczu z Roddickiem a jak wiadomo jak u niego z głową. Oglądając mecz z Mathieu na zmiane z innym meczem natknałem się na rozmowę 2 brytoli komentatorów którzy dyskutowali na temat kto może zagrozić Fedowi podczas tegorocznej imprezy i padały 2 nazwiska: Murray i ... Berdych może trochę na wynos ale Czech dla oka bardzo ładnie pogrywał coś ala N.Li

:k: tylko że statystyka UE przechodzi w Winnersy jeśli Czech się nie podpali ma duże szanse na pokonanie A.Roda który jak wspomniałeś nie zachwyca. Biorę Czecha za 2.50 wzwyż albo -1.5 seta jeśli gdzieś znajdę oraz -2.5 gema Czech po 3.00 (paddy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

federer-soderling

typ under 33,5 gema

Fortuna kurs 1,8

 

fedzio tylko w trzy razy pogrywał ponad 10 gemów a pozostałe 7 zagral 6-1,6-2,6-3

natomiast soder męczy sie okropnie wygrywają zwłaszcza swoje serwisy przelamując tylko raz w secie

zastanawialem sie nad opcją hcap -6,5 gema ale ostatecznie wybralem caly mecz under 33,5

mysle ze mecz bedzie trwal 3 sety a co za tym idzie wynik 6-4,6-4 ,7-6 jest i tak za duzy jak na mozliwosci trawiaste soderlinga

 

haas-andreev

typ 1 set 1

kurs 1,43

niemiec ma wysmienitą formę

w RG przegral z fedziem 2-3 mecz który powinien wygrac a nastepnie wygrywa turniej w haale

w wimbledonie pokonal znakomitegi cilica i zastanawiając sie nad typem wybieram 1 set bo niemiec ma jeszcze duzo sił i motywacji aby go wygrac bo w kolejnych opada z sil i moze nie wygrac calego spotkania

statystyki tez są za haasem w ostatnich 15 spotkaniach niemiec wygrał 1 seta 14 razy!!!natomiast andreev w swoich 9 meczach 7 razy przegrywał początkowego seta!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwanska A. - Oudin M. 2 4.25

Mecz według mnie z lekkim wskazaniem na naszą Agę ale lekkim, może skończyć się pogromem Melanie albo niespodzianką w postaci zwycięstwa 17-letniej Amerykanki. Ja w typie widzę dość duży value i nie widzę sensu grania naszej rodaczki po śmiesznym kursie 1.15 zważając na fakt (według mnie osobiście oglądając jej potyczki na tegorocznym Wimbledonie) Aga nie posiada ostatnio żadnej broni na której może polegać, obroną raczej nie wygra tego spotkania (choć mnie w WTA już raczej nic nie zdziwi widząc czasami głupotę zawodniczek które są kilka lat pro %-) ) jak z N.Li która popełniła około 50UE w ciągu 2setów :k: (śmiesznie wyglądał ten mecz btw. ). Apropo zawodniczki z Chin nie widziałem jej spotkania z Sharapova na RG ale czytałem że Li przegrała ten mecz ze sobą i nie potrzebowała rywalki aby sama się znokautować zawsze byłem ciekaw jak takie spotkanie mogło wyglądać odpowiedzieć miałem podczas oglądania poprzedniego meczu Agi z wspomnianą zawodniczką. Co do meczu %-) Oudin dopiero wkraczania w progi WTA zaimponowała mi swoim ostatnim zwycięstwem nad Jankovic która mimo nienajlepszej formy w tym roku jeśli przegrywała to tylko z zawodniczkami renomowanymi (nie wiem czy jest to odpowiednie słowo :p ), nie widziałem jej gry niestety ale jeśli pokonała Jankę która mimo wszystko jest bardzo dobra w defensywie tak jak nasza Aga,trochę jednak bardziej sobie cenie umiejętności Serbki niż Polki. Czym jeszcze mi zaimponowała Oudin ?? na pewno walecznością na poziomie Safiny w tym turnieju 4-krotnie przegrywała pierwszego seta aby następnie kolejne 2 przeważyć na swoją stronę. Co może niepokoić u Oudin ?? niestety przewaga UE nad Winnersami oraz możliwe zmęczenie choć oto bym się nie martwił ponieważ zawodniczki miały niedziele wolną i mogły zregenerować swoje siły przed zbliżającymi się pojedynkami. Jeśli Oudin nie będzie podpalać się jak Chinka, wykorzysta swoje atuty, będzie grała głową a nie mięśniami sądze że ma szanse na pokonanie naszej rodaczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy Roddick - Tomas Berdych

Typ: 3:1

Kurs z Betsson: 3,75

2009-06-29 19:00

Analiza: Dzisiaj bardzo późno bo od godziny 19:00 planowyany jest początek spotkanie dwóch bardzo dobrych graczy. Są nimi Amerykanin Andy Roddick oraz czech Tomas Berdych. Zaskakuje nas szczególnie ten drugi, który do tej pory nie przegrał nawet seta! Jest w tej statystyce liderem, lecz tutaj liczy się gra tylko i wyłącznie w tym meczu. Andy jest natomiast wiceliderem jesli chodzi o serwis wśród graczy, którzy są jeszcze w grze. Zanotował ich na swoim koncie 72. Na marginesie dodam, że na pierwszej pozycji znajduje się nie kto inny jak Ivo Karlovic, który ma na swoim koncie 102 asy serwisowe ! Dodam, że własnie gra swój czwarty mecz na tym turnieju...Wracając do spotkania wybranego przeze mnie, jest to mecz dwóch bardzo wyrównanych poziomem graczy. Wygrać może jeden jak i drugi, natomiast ja dam jednak na Amerykanina, licząc na jego bardzo dobry serwis. Na swojej drodze na czwartej rundy Andy pokonywał samych Europejczyków, a wśród nich: Francuza Jeremiego Chardego, nastepnie ograł Rosjanina Igora Kunitsyna, a w sobote odprawił z kwitkiem Austriaka Jurgena Melzera. Wszystkie mecze wygrywał w czterech setach. tomas na swojej drodze do tego meczu pokonał: Alexa Bogdanovicia, P.H. Mathieu oraz Nikolaya Davydenke. Warto dodać, że wwszystkie mecze zostały wygrane bez straty seta! Bardzo jestem ciekawy, który z zawodnikóe przedłuży swoją serię zwycięstw. Stawiam na Andyego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Andy Murrey - Stanislaw Wawrinka

Data i godzina: 29.06.09 godz. 18:00

Typ: 1 (-7 gem)

Kurs: 2,06

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś o godzinie 18:00 na kortach Wimbledonu odbędzie się ciekawy pojedynek pomiędzy Andy Murrey, a Stanislawem Wawrinka. Ten pierwszy jest 3 w rankingu ATP, zaś Szwajcar jest 18. Andy faworyt Brytyjskiej publiczności do czwartej rundy doszedł bez problemów. W pierwszej rundzie pokonał Roberta Kendricka 3:1 (7:5 6:7 6:3 6:4), w drugiej wyeliminował Ernesta Gulbisa 3:0 (6:2 7:5 6:3) i w trzeciej Victora Troickiego 3:0 (6:2 6:3 6:4). Wawrinka także sobie dobrze radzi, ale dotąd nie miał wymagających zawodników. W pierwszej rundzie pokonał Eduardo Schwanka 3:0 (7:5 6:4 6:1), w drugiej pokonał Martina Vassallo Arguello 3:0 (6:3 6:2 6:2) i w trzeciej wyeliminował Jesse Levine 3:1 (5:7 7:5 6:3 6:3). Sądzę, że Murrey który bardzo dobrze się czuje na trawiastej nawierzchni i jest nie wątpliwie lepszym graczem wygra bez problemów z Stanislawem. Mój typ to wygrana Brytyjczyka z przewagą co najmniej 7 gemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus Williams - Agnieszka Radwanska ( 0 : 1.5 )

Typ: 2

Kurs: 2,75

30.06.2009 14:05

Analiza: Dzisiaj o godzinie 14:00 planowany jest start meczu z udziałem Polki Agnieszki Radwańskiej, która zmierzy się w ćwierćfinale Wimbledonu z obrończynią tytułu Venus Williams. Polka nie gra rewelacyjnie, lecz skutecznie i wygrywa, a to jest ważne. Ostatnio nie miała trudnych rywalek, bo N.Li popełniając ponad 40 niewymuszonych błędów nie może być trudną przeciwniczką. Tak samo Oudin - nieznana. Wyeliminowała co prawda Jelenę Jankovic, lecz na nic wiecej jej stac nie było. Tak naprawde to dzisiaj sie okaze na co przygotowana jest ISia i czy poradzi sobie grając przeciwko rzeczywiscie trudnej zawodniczce. Venus to główna pretendentka do wygrania tegorocznego Wimbledonu. Dzięki swojemu mocnemu i precyzyjnemu serwisowi potrafi wyrządzić wiele złego w szeregach swoich przeciwniczek. To jest jej najwieksza bron przeciwko Radwanskiej. nasza zawodniczka sama przyznała, że jesli nie znajdzie sposobu na serwis rywalki, mecz bedzie bardzo trudny i moze przegrac. Ugranie jednego seta jest jednak jaknajbardziej w zasiegu naszej tenisistki. Mam nadzieje, ze tym razem sie nie zadowoli, że doszła do ćwierćfinału. Nie odpusci tego spotkania i moze go nawet wygrac !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Serena Williams - Victoria Azarenka

Data i godzina: 30.06.09 godz. 16:00

Typ: 1:2

Kurs: 6,50

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś o godzinie 16:00 na kortach Wimbledonu odbędzie się ciekawy ćwierćfinałowy pojedynek pomiędzy Sereną Williams, Victorią Azarenką. Ta pierwsza jest 2 w rankingu WTA, zaś zawodniczka z Białorusi jest 8. Serena do ćwierćfinału doszła jak burza nie tracąc żadnego seta. W pierwszej rundzie pokonała Neuza Silva 2:0 (6:1 7:5), w drugiej Jarmila Groth 2:0 (6:2 6:1), w trzeciej pokonała Roberte Vinci 2:0 (6:3 6:4), a czwartej wyeliminowała Daniele Hantuchova 2:0 (6:3 6:1). Azarenka także radzi sobie fenomenalnie. W pierwszej rundzie po kreczy przeciwniczki pokonała Severine Bremond, w drugiej Ioana Raluca Olaru 2:0 (6:0 6:0), w trzeciej Sorane Cirstea 2:0 (7:6 6:3), a w czwartej wyeliminowała Nadie Petrovą 2:1 (7:6 2:6 6:3). Sądzę, że pojedynek tych świetnych zawodniczek będzie wyrównany i zobaczymy wspaniały tenis. Według mnie każda z zawodniczek może wygrać, lecz młodość i większa chęć wygrania tego turnieju może zawarzyć. Mój typ to 2:1 dla Azarenkii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się niezmiernie, że w temacie jest spory ruch ;) . Proszę jednak aby pozostał to temat z analizami i dyskusjami na temat spotkań w danym turnieju, a nie temat, w którym zgadujemy czy będzie 2:1, 1:2 czy może 3:1 czy też może 3:2. Innymi słowy - staramy się tu przewidzieć zwycięzce meczu na podstawie dostępnej nam wiedzy i wniosków, które na podstawie tej wiedzy wysnuwamy, a nie zgadywać dokładny wynik a następnie podkładać pod to obojętnie jakie usprawiedliwienie. Jeszcze prościej mówiąc - wszystkie typy na dokładny wynik uważam za bezwartościowe (szczególnie biorąc pod uwagę jak jest to uzasadnione).

 

Pozdrawiam

duncan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Andy Murray-Juan Carlos Ferrero

Typ: 2

Kurs: 6.20

Buk: bet-at-home

Analiza:

 

W cwiercfinale turnieju Wielkoszlemowego na kortach Wimbledonu zmierzy sie rozstawiony z numerem 2 Andy Murray z Hiszpanem Juan Carlosem Ferrero ktory zajmuje jak na niego odlegla pozycja w rankingu ATP

W tym pojednku stawiam na Hiszpana i mysle ze powalczy on i nieda latwo pokonac tak jak to stalo sie 2 tygodnie temu w Londynie gdzie Murray wygral 2:0 (6:2 6:4).Andy Murray zaraz po Rogerze Federerze jest glownym faworytem do koncowego triumfu i presja ktora na nim ciazy mysle ze troche wplywa na jego gre poniewaz juz z Wawrinka mial spore problemy wygrywajac po ciezkim pojedynku 3:2 chociaz jak wiadomo Szwajcar jest bardzo groznym przeciwnikiem dla kazdego i na kazdej nawierzchni.Juan Carlos Ferrero proboje wrocic do wielkiej formy ktora zlapal w 2003 roku wygrywajac az 67 meczy gdzie przegral prawie 1/3 znich czyli meczow.W tamtym sezonie pokonywal takich graczy jak Federer,Hewitt,Agassi,Davydenko,Verdasco i wiele nizej i gorzej spisujacych sie w dzisiejszych czasach zawodnikow.Mozna zauwazyc ze jak Hiszpan jest w formie to kazdy zawodnik jest w jego zasiegu i bardziej doswiadczony Ferrero jezeli szybko sie nie zbulwersuje i nieda sie przelamac to ogarnie mecz chocby w tie breajkach lub w koncowkach setow.Hiszpan dotychczas w tym turnieju pokonal Youzhnego,Santoro,Gonzaleza,Simona natomiast Szkot pokonal kolejno Kendrick,Gulbis,Troicki,Wawrinka wiec mial troche latwiejsza droge do cwiercfinalu.Obydwaj zawodnicy bardzo dobrze sie spisuja na trawie i tak przedstawiaja sie statystyki tych zawodnikow na tej nawierzchni: Murray 33/16 Ferrero 30/13. Mysle ze buki wystawiajac taki wysoki kurs na Hiszpana daja szanse nam zarobic spore pieniadze poniewaz Ferrero to nie jest przecietniak i zlapal forme w ostatnich 2 turniejach i napewno mecz sie nie zakonczy w 3 setach tylko bedzie walka!

__________________

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2009-07-04, 09:30 ]

Agassi :szok:%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: D. Safina - V. Williams

Typ: 1:2

Kurs: 4,10

Bukmacher: Betsson

Analiza:

 

Czas na półfinały.Można było się spodziewać mniejszego kursu na Venus ale nie tak makabrycznie niskiego.U niektórych buków nie przekracza 1.20.Venus jest aktualnie trzecią rakietą ,a Safina pierwszą ze znaczną przewagą.Faworytka z pewnością jest Venus Williams,lecz napewno nie taką jak wskazują na to kursy.Venus od pierwszej rundy gra bardzo dobrze,bez straty seta,bez wyrównanych pojedynków,wszystko pięknie się jej układa ale teraz pora zmierzyć się z Liderką Swiatowego rankingu WTA.

Tearz juz tak szybko nie będzie jak w poprzednich meczach.Safina miała w każdym meczu jakąś przygode,w każdym meczu musiała się wysilić by wygrać.Ciężko gra się jej pierwsze sety,w ostatnich 2 pojedynkach przegrala właśnie pierwszego seta,a we wcześniejszych meczach wynik był bardzo wyrównany.

Obie panie grały ze sobą 3 razy.Ten ostatni pojedynek wygrała Dinara w 3 setach,lecz to było na kortach ziemnych w Rzymie.Tearz grają na o wiele szybszej nawierzchni co promuje Venus.Jednak ja typuje zwyciestwo Venus w 3 setach,bo myśle ze liderka rankingu pokaże swój charakter i zdoła prowadzić wyrównaną batalie o Finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murray - Roddick

Typ: powyżej 40.5

Kurs: 1.90

Expekt

 

W górnej części drabinki turniejowej w spotkaniu półfinałowym dzisiaj po godzinie 16 staną na przeciwko siebie reprezentant gospodarzy Andy Murray i Amerykanin Andy Roddick. 22-letni Szkot rozstawiony jest w tym turnieju z numerem 3, a 5 lat starszy Amerykanin z numerem 6. Jestem przekonany że będzie do co najmniej 4 setowy pojedynek co pozwoli bez problemu na pokrycie tej linii, Murray jest faktycznie faworytem i powinien wygrać to spotkanie jednak serwis Roddicka jest zbyt dobry by nie wygrał przynajmniej tego jednego seta. Murray pierwszy raz wziął udział w turnieju wielkoszlemowym 4 lata temu, jego największym sukcesem do tej pory jest finał US Open, najlepszym wynikiem w Wimbledonie był dotychczas zeszłoroczny ćwierćfinał. Roddick przygodę z turniejami wielkoszlemowymi rozpoczął w 2000 roku, już 16-krotnie dochodził co najmniej do 1/4 finałów, najlepiej oczywiście gra u siebie w US Open, odniósł właśnie tam swój największy sukces w karierze wygrywając ten turniej w 2003 roku. Murray ma na koncie 12 zwycięstw w turniejach ATP, w tym jedno odniesione w turnieju rozgrywanym na kortach trawiastych (w tym roku w Quenn's). Roddick ma tych tytułów na swoim koncie już 27, na trawie udało mu się do tej pory wygrać 3 turnieje (3 x Quenn's w latach 03-05). Obaj oczywiście mają znakomite bilanse na trawie: Murray 29-8, Roddick 63-14. W tym roku nieco lepsze wyniki na koncie ma Szkot, który wygrał w tym roku już 4 turnieje (bilans 40-6), Roddick w tym roku wygrał na razie tylko jeden turniej (bilans: 33-8), ale pomimo tego z tego sezonu może być zadowolony po fatalnym zeszłym roku. Tenisiści ci grali do tej pory ze sobą 9-krotnie, bilans jest korzystny dla Murraya, który wygrał 6 z tych spotkań. Przechodząc w końcu jednak do tegorocznego Wimbledonu... Murray w tym turnieju własne podanie tracił 6-krotnie, tracąc do tej 3 sety w turnieju. Pokonał kolejno: Kendricka 7:5 6:7 6:3 6:4, Gulbisa 6:2 7:5 6:3, Troickiego 6:2 6:3 6:4, Wawrinkę 2:6 6:3 6:3 5:7 6:3 oraz Ferrero 7:5 6:3 6:2. Procent pierwszego serwisu Murraya to średnio 62%. Pierwszy serwis Szkota ma średnią prędkość 117MPH i wygrywa dzięki niemu ok. 85% piłek, drugi serwis jest bardzo techniczny, średnia prędkość to ledwie ok. 86MPH, ale wygrywa po nim ok. 60% piłek. Zaserwował do tej pory w tym turnieju 73 asy i popełnił 11 podwójnych błędów serwisowych, co daje niecałe 15 asów na mecz i 2 podwójne błędy. Natomiast Roddick swój serwis stracił w tym turnieju 8-krotnie i kosztowało go to 5 setów przegranych w tegorocznym Wimbledonie. Wygrał kolejno z: Chardym 6:3 7:6 4:6 6:3, Kunitsynem 6:4 6:2 3:6 6:2, Melzerem 7:6 7:6 4:6 6:3, Berdychem 7:6 6:4 6:3 oraz z Hewittem 6:3 6:7 7:6 4:6 6:4. Procent pierwszego serwisu Amerykanina jest o 10% lepszy niż Szkota i wynosi ok. 72%. Pierwszy serwis ma średnią prędkość prawie 124MPH i wygrywa prawie 85% piłek po nim. Drugi serwis ma także bardzo szybki, średnio ponad 20 mil szybszy niż Murray i wygrywa dzięki niemu średnio 2 z 3 piłek. Zaserwował do tej pory już 139 asów i popełnił 11 podwójnych błędów serwisowych, co daje średnio na mecz 28 asów i 2 podwójne błędy. Statystyki pokazują, że pomimo tego że Amerykanin musiał więcej potu wylać na korcie by dostać się do tego półfinału to jednak i tak gra w tym turnieju bardzo dobrze. Jestem przekonany, że jest w stanie urwać przynajmniej jednego seta rywalowi, chociażby poprzez tie-break, których rozegrał tu już 7 i przegrał tylko jednego i to minimalnie 10-12. Murray jest lepszym technicznie tenisistą, który się ciągle bardzo rozwija, do tego Wielkiej Brytanii z utęsknieniem czekają na pierwszy finał swojego tenisisty w tym turnieju od prawie 40 lat. Myślę, że Murray nie zawiedzie tych oczekiwań i zagra w finale, ale czeka go dzisiaj ciężki 4 lub 5 setowy pojedynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdziwiłbym się gdybym zobaczył 3-0 dla Murraya i to wcale nie w tie breakach. Ci dwaj grali ze sobą 19 setów i tylko 3 zakończyły się te breakami. Raz nawet były pojedynek, gdzie jednego seta wygrał Murray 6-1, a drugiego identycznie Roddick. 4 sety wcale nie oznaczają, że bedzie powyżej 40,5 gema. Powiedziałby, że raczej nie, choć granica jest bliska. Murray świetnie returnuje, świetnie czyta serwis i ma bardzo inteligentny styl gry, w czym bije Roddicka na głowę. Niby presja jest na nim, ale od tego jest graczem z pierwszej piątki, aby umieć znosić tą presję. Jest w najlepszym czasie swojej kariery, ma możliwość zostać nawet numerem 1. Roddick gra od lat swoje, prawie cały czas jest w pierwszej dziesiątce, ale to Murray tutaj jest tym, który pnie się bardzo szybko w górę. Ja bym uważał z tym typem, bo Murray wcale nie musi mieć trudności z przełamaniem Roddicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...