Skocz do zawartości

Wimbledon


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

WIMBLEDON

 

EB41F1752C704F978C933A7110C0F7B6.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Londyn, Anglia

Uczestników w turnieju mężczyzn: S-128 D-64

Uczestników w turnieju kobiet: S-128 D-64

Nawierzchnia: Trawa

Całkowita pula nagród pula nagród: £12,550,000

Strona oficjalna: www.wimbledon.org

Ubiegłoroczny finał singla mężczyzn: (2)R Nadal d. (1)R Federer 6:4 6:4 6:7(5) 6:7(8) 9:7

Ubiegłoroczny finał singla kobiet: (7)Venus Williams d. (6)Serena Williams 7:5 6:4

Ubiegłoroczny finał debla mężczyzn: (2)Nestor/Zimonjić d. (8)Björkman/Ullyett 7:6 (12) 6:7(3) 6:3 6:3

Ubiegłoroczny finał debla kobiet: (11)Williams/Williams d. (16)Raymond/Stosur 6:2 6:2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to może kilka słów wstępu ;)

 

Mężczyźni

 

Nie ma Nadala, więc Roger zadanie ma ułatwione :smiech: . Ale trzeba zauważyć, że różnice w czołówce już nie są tak wielkie jak kiedyś. Federer już nie jest maszynką do wygrywania. Nadal gra ostatnio wyraźnie słabiej. Djokovic, del Potro, Verdasco podobnie. Murray wydaje się coraz siliniejszy. No a do tego są zawsze nieobliczali Tsonga i Roddick. Pozostaje jeszcze król forehandu Gonzalez. Do gry wraca też powoli Haas. Więc kto? Na pewno nie Djoko i Verdasco, bo dołki formy mają wyraźne i nie del Potro, który nie wytrzyma psychicznie. Raczej też nie Gonzalez po trawa właśnie jemu ze wszystkich wcześniej wymienionych najbardziej będzie przeszkadzać. Haas gra ostatnio wyśmienicie, ale na wygranie Wimbledonu to na pewno za mało. Na zwycięstwo pozostałych Bet-at-home wystawia kursy następujące:

 

Roger Federer - 1,80

Andy Murray - 3,60

Jo-Wilfried Tsonga - 20,00

Andy Roddick - 25,00

 

Murray swoją ćwiartkę wygrywa na luzach. Nie ma tam nikogo, kto mógłby mu podskoczyć. Gonzalez na trawie nie jest tak mocny jak na mączce i cegle. Simon jest strasznie cienki ostatnio.

Podobnie sytuacja wygląda u Roddicka. Del Potro i Ferrer raczej na trawie go nie powstrzymają. Wszystko więc wskazuje na to, że to własnie Szkot i Amerykanin spotkają się w walce o finał. Murray jakoś mnie na trawie nie przekonuje, Roddick już grał dwa razy z finale Wimbledonu. Lekko więc skłaniałbym się ku Amerykaninowi.

Federer w ćwierćfianle zagra zapewne z Tsongą. Poza tym w ćwiartce czwartej nie ma już nikogo godnego uwagi, jesli chodzi o końcowy triumf. Postraszyć Francuza lub Szwajcara może Karlovic. No ale może on sprawić tylko sensacje w postaci wyeliminowania jednego z faworytów, całego turnieju nie wygra na pewno.

Najsłabsza jest zdecydowanie ćwiartka trzecia. Nie zdziwie się, jeśli wygra ją ktoś taki jak Llodra, Fish czy Cilic. Haas nie wytrzyma pewnie trudów turnieju i zaraz złapie jakąś kontuzję, Djoko jest słaby, Blake na trawie nie gra najlepiej. Zwycięzca hipotetycznego ćwierćfinału Tsonga - Federer trudności wielkich raczej w półfinale nie spotka.

Hmm, cieżki orzech z tym zwycięzcą...Kombinuje tak. Roddick raczej pyknie Murraya, Tsonga na spore szanse pyknąć Rogera. Mam przeczucie, że przynajmnie j jeden z dwójki Andy, Jo-Wilifried w finale zagra. Zagram po równo na zwycięstwo Tsongi i Roddicka. Kursy 20,00 i 25,00 pozwalają na mniejsze stawki, więc nie muszę się wcale decydować na jednego z nich. W ogóle ze stawkami na Wimbledonie proponuje uważać, bo trawa to nawierzchnia, która sprzyja zdecydowanie niespodziankom.

 

 

Kobiety

 

W Bet-at-home kursy są następujące:

 

Serena Williams - 3,50

Venus Williams - 3,80

Maria Sharapova - 7,00

Dinara Safina - 9,00

Victoria Azarenka - 12,00

Ana Ivanovic - 13,00

Svetlana Kuznetsova - 15,00

Jelena Jankovic - 17,00

Elena Dementieva - 25,00

 

 

inne panie nie wchodzą w grę :p

 

Kto z w/w raczej nie wygra:

 

Sharapova - bo za krótko gra po kontuzji, aby wygrać turniej Wielkiego Szlema

Safina - raczej też nie, bo trawa to nie jest jej domena

Azarenka - bo szczyt formy w tym sezonie ma już raczej za sobą i teraz będzie już chyba tylko gorzej.

Ivanovic - bo to nie ta sama zawodniczka co jeszcze rok temu o tej porze

Jankovic - jak wyżej

 

Pozostają więc siostry Williams i dwie Rosjanki. Wykluczyłbym też chyba jeszcze zwycięstwo Dementievej. Formy ostatnio nie ma wybitnej, a do tego nigdy mistrzynią trawy nie była. Słabiej też się spisują siostry Williams ostatnio, ale te są z kolei nieprzewidywalne i wcale się nie zdziwie jak wygra któraś z nich nie oddając w całym turnieju nawet seta. W ich wypadku trzeba poczekać na to, co pokażą w pierwszym meczu, żeby móc realnie ocenić w jakiej są formie. Najpewniejsza z całego tego towarzystwa wydaje mi się jednak Sveta. Czuje, że siła rozpędu po RG triumfuje także w Londynie. Po kursie 15,00 myśle, że warto :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 2009-06-22 13:05

Spotkanie : Philipp Kohlschreiber - Florent Serra

Typ : Powyżej 36.5 Gema

Kurs : 1.85

Bukmacher : Betsson

 

Od razu trzeba sobie postawić jedno zasadnicze pytanie. Czy Florent Serra jest w stanie urwać seta Niemcowi? Moja odpowiedź to: ZDECYDOWANIE TAK. Można gdybać, że zdecydowanie więcej argumentów przemawia za "Kohlim" i zgodzę się z tym, bo nie kwestionuję tego, że Niemiec tego meczu nie wygra, ale sądzę, że stanie się to po bardzo zaciętej walce. Philipp ostatnio pokazał się z bardzo dobrej strony na trawie w Halle, dochodząc do półfinału. Jednak i tam miał chwilę słabości, pewne przestoje w grze. Między innymi w pierwszym secie z Beckiem oraz z Haasem, gdzie przegrał praktycznie wygrany mecz. Florent z kolei, mimo że preferuje nawierzchnię clay, na szybszych kortach również potrafi grać bardzo dobrze i walczyć jak równy z równym z najlepszymi. W tym sezonie urwał seta nie byle komu bo Djokovicowi, mając już nawet przewagę przełamania w drugim secie. Do tego Obaj panowie mieli okazję spotkać się ze sobą już na kortach trawiastych, a dokładnie w 2007 roku w Wimbledonie i wtedy w trzech setach wygrał Serra. Jak wspomniałem już wcześniej Francuz jest w stanie wygrać co najmniej jednego seta, a do tego bardzo prawdopodobne, że może dojść do tie-breaka i w takim wypadku wynik 4-setowy jak najbardziej pokryje linię gemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do powyższego: Kohlschreiber zawsze był znany ze słabej głowy, choć potencjał ma bardzo duży. Po wygranej z Djoko na RG myślałem, że może coś z tym zrobił, ale ostatnio oddał wygrany mecz z Haasem. Nie wiem co o tym myśleć zważywszy na fakt, że Florentowi nigdy nie przyjrzałem się dłużej. Nie mniej jednak Kohli ma świetny serwis i świetny backhand. Ja bym nie stawiał, bo może być szybkie 3-0 dla Kohlschreibera, ale pożyjemy, zobaczymy.

 

Nie mam czasu na analizy, bo wychodzę na egzamin, ale dla tych, którzy nie śledzą innych internetowych for napiszę parę zdań. Sam nie wiedziałem co postawić, ale od początku kurs na Darcisa wydawał mi się spory. Zgadzam się z Bleeding Clownem na bettingadvice.com i myślę, że warto zagrać go po kursie 2,6, bo jest ogólnie lepszy od Dancevica i tyle. Dancevic to niewypał i fartowny finał z Eastbourne tego za bardzo nie zmienia. Dancevic ma 5 tytułów challengerowych, a Darcis dwa tytuły ATP. Poza tym Darcis ma większe doświadczenie, zmagał się o wiele więcej razy z przeciwnikami, których Dancevic tylko oglądał w eurosporcie, a przecież klase zawodnika poznaje się po jakości przeciwników, nawet jeśli to byli lepsi gracze. Lepiej dostać bęcki od dobrego zawodnika niż wygrać ze słabym. Ogranie gorszego nic nie daje, lanie od dobrego jest cennym doświadczeniem. 2,6 na Darcisa jakie oferuje Sportingbet jest wg. mnie ok.

 

Drugim typem Belleding Clowna jest typ na Montanesa i też się zgadzam. Po prostu Montanes jest o klasę wyżej, ich pułapy się nie zgrywają. Montanes od jakiegoś czasu siedzi mocno na poziomie ATP, Zemlja nic nigdy nie pokazał. I znów 2,25 ze Sportingbet jest dobrym typem wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Soderling R. - Muller G.

Typ: Muller G +2.5 seta

Kurs: 1.86

Bukmacher: Betsson

Analiza:

 

Pierwszy dzień Wimbledonu.Sporo ciekawych meczy na dzisiaj ale ja szukałem ten najpewniejszy i z dobrym kursem,no i znalazłem.

Kto oglądał zeszłoroczny Wimbledon to z pewnoscia oglądał również mecz Luxemburgczyka,który doszedł bodaj do ćwierćfinału i odpadł z Federerem po ciekawym meczu.Muller posiada bardzo mocny serwis i preferuje gre serve&volley.Soderling po przegranym finale RG odpuścił sobie przygotowania przed Wimbledonem w turniejach,które odbywały sie po RG.Muller grał w 3 takich turniejach,moze furrory nie zrobił ale z pewnoscia jest bardziej przygotowany do gry na trawie niż Szwed.

Typuje Mullera do zwyciestwa w conajmniej 1 secie i dlatego myśle ze handicap +2,5 powinien wejsc.Oczywiście Soderling napewno miał jakieś treningi na "trawie" i ta nawierzchnia nie jest mu obca .Jednak az tak dobrze jak na RG mu sie nieposzczęsci i myśle ze już od pierwszej rundy zaczynają się schody dla Szweda.

Z pewnościa nieobejdzie się w tym meczu bez Tie breaka ,a te często wygrywa Muller i dlatego stawiam na handi Mullera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkanie: Nicolas Mahut v Kristof Vliegen

typ: 3:0 w setach

kurs: 2.55

bukmacher: Betsson

godzina: 18:00 (godzina z betssona)

analiza:

Dzis w 1 rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach trawiastych Wimbledonu dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku. Francuz Mahut zmierzy sie z belgiem Vliegenem. Ja na ten mecz stawiam na 3:0 dla francuza. Mahut jest stworzony do gry na trawie i robi to fenomenalnie. Jest niezwykle groznym zawodnikiem na tej nawierzchni i moze wygrac praktycznie z kazdym. Jego forma jesli chodzi o mecze na trawie jest calkiem niezla. Pokazuja to jego ostatnie wyniki:

Londyn, Wielka Brytania, Europa

11/06-09 R16 Mahut N. vs. Karlovic I. 0:2 36 46

10/06-09 R32 Mahut N. vs. Cilic M. 2:0 76 76

08/06-09 R64 Mahut N. vs. Tipsarevic J. 2:0 60 64

wygrane z Tipsarevicem i Cilicem imponuja, przegrana z Karlovicem to mnie nie dziwi (na trawie z Karlovicem kazdy moze przegrac)

 

Jesli chodzi o Vliegena to nie prezentuje on ostatnio zbyt wysokiej formy:

s-Hertogenbosch, Holandia, Europa

16/06-09 R16 Vliegen K. vs. Llodra M. 0:2 26 36

15/06-09 R32 Vliegen K. vs. Hernych J. 2:1 26 75 62

Londyn, Wielka Brytania, Europa

09/06-09 R32 Vliegen K. vs. Roddick A. 0:2 16 46

08/06-09 R64 Vliegen K. vs. Mayer L. 2:0 76 64

Gladkie przegrane z Roddickiem i Llodra swiadcza ze nie jest on zbyt dobrze przygotowany do gry na trawie i dzis majac naprzeciwko siatki gracza, ktorego styl jest bardzo podobny do gry Roddicka czy Llodry, nie ma z nim najmniejszych szans.

 

Za zwycieztwem 3:0 dzis dla Mahuta przemawia takze h2h:

28/06-06 Wimbledon, Anglia R64 Europa Trawa Mahut N. 3:0 64 64 63

3 lata temu zawodnicy zmierzyli sie juz na londynskich kortach (wtedy rowniez gora byl Mahut i wygral 3:0 na co licze i dzis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkanie: Roger-Vasselin E. - Koubek St.

typ: 2

kurs: 3.05

bukmacher: Betsson

godzina: 15:00 (godzina z betssona)

 

analiza: Dzisiaj o godzinie 13:00 rozpoczął sie najstarszy Wielki Szlem, czyli Wimbledon. Jest to turniej tenisowy rozgrywany na trawiastych kortach w Londynie. Wśród najlepszych tenisistów jak i tenisistek z całego świata znajdują się tam także Polacy, m.in. siostry Radwańskie, Marta Domachowska, a także nasz debel - Fyrstenberg/Matkowski. Jednak oni wszyscy dzisiaj nie grają, dlatego zdecydowałem się opisać mecz Rogera Vasselina z Austriakiem Stefanem Koubkiem. Według bukmacherów faworytem jest Francuz, jednak ja stawiam bo wysokim kursie na Koubka. Mój faworyt zajmuje w ogólnoświatowym rankingu ATP 190 miejsce, podczas gdy jego dzisiejszy przeciwnik jest na 172 pozycji. Widzimy zatem, że nie ma tekiej dużej różnicy pomiędzy tymi zawodnikami. Tak samo wyrównanie powinno być także na korcie, dlatego nie stawiam na dokładny wynik w setach, ponieważ to bardzo trudno przewidzieć. Nie wiem dlaczego Stefan jest tak daleko w rankingu ATP, lecz dodam, że do turnieju głównego Wimbledonu nie musiał się kwalifikować. Kwalifikował się za to Roger Vasselin. Na swojej drodze pokonał takich przeciwników jak: Jenkins (2:1), Zeballos (2:0) oraz Tomic (3:0). Myślę, że to i tak za mało, może i Francuz "jest rozgrzany" kwalifikacjami i z pełnego biegu zacznie dzisiejsze spotkanie, lecz nie da rady wygrać ze Stefanem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Ivo Karlovic - L. Lacko

typ: poniżej 36,5 gemów

kurs: 2,1

buk: Betsson

 

Analiza:

 

Dzisiaj pierwszy dzien najwiekszego turnieju rozgrywanego na kortach trawiastych. Przez najblizsze dwa tygodnie tenisiści i tenisistki z calego świata beda zmagac sie na kortach wimbledonu w trzecim tegorocznym turnieju wielkoszlemowym. Na dzisiaj z bogatej oferty bukmacherów wybralem mecz Ivo Karlovic - L. Lacko. Szczerze powiem ze glownie opieram sie tutaj na grze chorwata Karlovicia gdyz jego rywal jest mi praktycznie nie znany. Typ ten jest dla mnie bardzo atrakcyjny ze wzgledu na fenomenalny serwis Chorwata. Nie wiem czy jest obecnie na swiecie zawodnik ktory potrafi zaaplikowac rywalowi tyle asów co wlasnie ten tenisist, nawet Andy Roddick ma z tym problemy. Zawodnik ten dysponuje bardzo dobrywmi warunkami fizycznymi co bardzo skrzetnie wykorzystuje. Ogladalem kilka meczy w jego wykonaniu i bylem pod wrazeniem jego gry ktora co tu duzo mowic opiera sie glownie na serwisie i mocnym forhendzie. Wedlug mnie rywal w jego gemach serwisowych nie ma wiekszych szans, nawet wielki Roger Federer mial wielkie problemy z pokonaniem Chorwata, w kazdym secie meczyl sie niemilosiernie i ostatecznie konczyl pojedynki w tie breaku. Smię twierdzic iż Lacko jest tenisista slabszym od Szwajcara i nie bedzie w stanie doprowadzic nawet do rozgrywki tie breakowej. Gra na trawie predysponuje tenisistow grajacywm wlasnie mocnym serwisem, skracajacym wymiany. Dlatego stawiam na zdecydowane zwyciestwo Ivo Karlovicia i wynik ponizej 36,5 gemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chakvetadze A. - Lisicki S. typ 2 - 2,35

 

Na czuja, ale tak sobie kombinuje, że Sabina musi wrócić do tego, co niedawno pokazywała. Czaki raczej bez formy i raczej bez predyspozycji na grass.

 

Melzer J. - Odesnik W. typ 2 - 5,00

 

Melzer zawsze dla mnie był nijaki, a tak nijakość na trawie nigdy nic dobrego nie wróżyła. Odesnik to typowy amerykański drewniak, a to już na Wimbledonie coś znaczy. Po takim kursie oczywiście, że warto.

 

Kunitsyn I. - Dimitrov G. typ 2 - 1,70

 

Tego młodego Bułgara radzę obserwować i to nie tylko dlatego, że wygrał tu przed rokiem turniej juniorów. Kunitsyn jest monotonny w swojej grze, aż żal na to patrzeć.

 

Simon G. - Reynolds B. (-1.5/+1.5) typ 2 - 3,00

 

Reynolds posiada świetny serwis i świetny forehand. Za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć kogo niedawno nieźle postraszył w Wielkim Szlemie grając w żółtej koszulce %-). Simon jest kompletnie bez formy, od pierwsze j rundy gram progresją na jego wylot.

 

Youzhny M. - Ferrero J.C. typ 1 - 1,70

 

Jużny gra tenis zdecydowanie bardziej ofensywny, a to na trawie się liczy. Ferrero już nic wielkiego na kortach nie pokazuje. Tak na chłopski rozum to wszystko w tym meczu przemawia za Rosjaninem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapodam moje szacunkowe kursy na środę :)

 

Seppi 1,5 - 3,0 Gicquel

 

Andreev 1,3 - 4,0 Spadea

 

Cilic 1,6 - 2,6 Querrey

 

Robredo 1,2 - 6,0 Koubek

 

Schuettler 1,5 - 3,0 Sela

 

Fish 1,4 - 3,5 Tipsarevic

 

Djokovic 1,1 - 10 Greul

 

Verdasco 1,1 - 10 Vliegen

 

Montanes 1,4 - 3,5 Canas

 

Karlovic 1,3 - 4,0 Darcis

 

Tsonga 1,15 - Bolelli 7,5

 

Soderling 1,15 - Granollers 7,5

 

Almagro 1,8 - 2,2 K. Beck

 

Kohlschreiber 1,3 - 4,0 Minar

 

Federer 1,05 - 20 Garcia-Lopez

 

Zobaczymy co się sprawdzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Hanescu V. v Navarro Pastor I.

Typ: 1 set Navarro Pastor I.

Kurs:2.00

bukmacher:Betsson

Analiza :

 

Mecz pomiędzy Hanescu,a Navarro moze być bardzo ciekawy.

Z pewnościa będą sie koncentrowali na swoim podaniu i szukania jakiejś szansy przy podaniu rywala.Tak z pewnościa będzie w pierwszym secie ,gdzie spodziewam sie tie breaka ,jak i zwyciestwa Navarro,który nieszczędzi sił na gonienie do siatki.

Pamiętam taki mecz pomiędzy Santoro,a Hanescu w tym sezonie,gdzie Rumun gubił się i bił 90% piłek po autach,gdy Santoro szedł do siatki.

Navarro gra bardzo dziwnie w porównaniu do innych Hiszpanów,jego styl jest całkowicie inny.

Rumun przy swoim podaniu gra bardzo pewnie i myśle ze dużych problemów miał niebędzie ale do czasu.Bo tak to wyglądało z Santoro.Mimo że była to inna nawierzchnia.

Hanescu tylko raz próbował swoich sił na trawie i było to w Halle ,gdzie Becker go rozniósł.Navarro w Londynie odpadł z Dimitrovem w 3 setach ale już w holenderskim s-Hertogenbosch grał o wiele lepiej i po pechowym meczu odpadł w 1/2 finału.

Stawiam na zwyciestwo Navarro w pierwszym secie,poniewaz w ostatnich 4 meczach wygrywał właśnie pierwsze sety.Znajac style gry obu panów myśle że właśnie Navarro wygra w Tie breaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23.06.09 13:05

K. Bondarenko - Sevastova

Typ: 2

Kurs z Betsson: 2.53

 

 

Wimbledon - spotkanie pierwszej rundy turnieju kobiet pomiędzy Kateryną Bondarenko oraz Anastasiją Sevastovą. 23-letnia, młodsza z sióstr Bondarenko to obecnie 73 zawodniczka rankingu WTA, natomiast Łotyszka Sevastova ma 19 lat, a w rankingu jest już 126. Spotkanie to wybrałem z kilku powodów, Ukrainka ma bardzo przeciętny sezon, co prawda dochodziła w turniejach wielkoszlemowych w Australii i Francji do 3 rund, to jednak zawodniczka, która specjalizuje się w grze na kortach wolnych, czyli na ziemi, nie odniosła tak naprawdę żadnych większych sukcesów. Gry młodej Łotyszki nie miałem okazji nigdy widzieć na własne oczy ale typ swój oprę na wynikach, które dużo mówią o jej talencie. Zawodniczka ta pomimo bardzo młodego wieku, bardzo szybko uczy się gry na każdej z nawierzchni, od zeszłego roku wygrała 4 turnieje challengerowe (jeden na ziemi, 3 na twardej nawierzchni), dwa razy na ziemi osiągnęła także finały. Ukrainka w porównaniu z miejscem, które zajmowała w rankingu WTA na koniec 2008 roku jest 10 miejsc niżej, nie wróży to dobrze no pozostałą część sezonu, ponieważ hard zdecydowanie nie służy tej zawodniczce, to właśnie na ziemi powinna zbierać punkty by w drugiej części nie spaść zbyt nisko - nie udało to się jednak. Sevastova, która na każdej nawierzchni jest w stanie sprawić niespodziankę, robi stałe postępy co widać najbardziej właśnie na podstawie rankingu w którym co roku przesuwa się zdecydowanie ku górze, w ciągu połowy 2009 roku awansowała o prawie 70 pozycji. Bondarenko ma niezły bilans na trawie 13-8, jednak na tak dobry bilans ma wpływ zeszłoroczne zwycięstwo w Birmingham, w Wimbledonie nigdy dalej niż do drugiej rundy nie doszła. Sevastova na trawie ma bilans 3-2, który nabiła sobie dzięki przejściu w tym roku kwalifikacji. W turniejach przygotowawczych do Wimbledonu obie spisały się przeciętnie, Bondarenko w Holandii po pokonaniu Filipkens 6:4 3:6 6:3 odpadła z Hantuchovą 6:2 2:6 1:6, a Sevastova odpadła w Birmingham z późniejszą finalistką Wickmayer przegrywając 4:6 3:6. W kwalifikacjach pokazała się Łotyszka z bardzo dobrej strony, pokonując kolejno Scheepers 6:0 4:6 6:3, Palkinę 6:3 6:1 oraz Kustovą 6:0 6:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Hernandez - Mayer

Typ: 1

Kurs: 3,46

Data i godzina: 23.06.2009 15:00

bukmacher:Betsson

 

Analiza : Dzisiaj podczas drugiego dnia wielkoszlemowego turnieju tenisa na trawie rozgrywanego na kortach w Londynie, stawiam kolejny raz na niespodziankę dnia. Według mnie bedzie nią wygrana Hernandeza w spotkaniu z Mayerem. Bukmacherzy w roli faworyta w tym meczu stawiają tego drugiego, jednak ja jestem święcie przekonany, że to własnie Oscar Hernandez przejdzie do kolejnej rundy rozgrywek. Porównując rankingu obydwu zawodników możemy wywnioskować, że mecz powinien być bardzo zacięty. Hiszpan Oscar Hernandez notuje w tym rankingu 67 pozycję. Niżej o trzy miejsca plasuje się Argentyńczyk Leonardo Mayer. Zatem nie wiem skąd bukmacherzy wzięli tak wysoki kurs na mojego dzisiejszego faworyta. Co więcej "znam" Oscara z jego gry i tutaj nie mam żadnych wątpliwosci do tego kto doniesie zwycięstwo. Ostatnimi czasy Oscar gra bardzo dobrze, m.in. podczas jego turnieju w s-Hertogenbosch pokonany został przez Fererra 4:6, 3:6, lecz pokonał Koellera 6:3, 6:2. Podczas rozgrywania turnieju w Kitzbuhel zaszedł on aż do półfinału, gdzie pokonany został przez Benneteau 3:6, 4:6. Mayer swój ostatni turniej rozegrał w Eastbourne, gdzie przegrał w swoim trzecim meczu w ćwierćfinale z Danceviciem. Mówiąć szczerze, bedzie to bardzo ciekawy i wyrównany mecz, lecz ja wierzę w Oscara stawiając go w roli faworyta w tym meczu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Robredo T. - Koubek St.

Typ:Koubek St.

Kurs: 5.00

Bukmacher: Betsson

Analiza:

 

Hiszpan,który zajmuje 15 miejsce w rankingu jest z pewnością faworytem tego spotkania.Ja stawiam jednak na Stefana Kubka,który dla mnie jest w tym pojedynku faworyzowany.Oglądałem spotkanie Robredo z Baghdatisem tydzień temu.Robredo pomijając pierwsze 5-6 gemów nie istniał.Wynik tamtego spotkania był 7-5 6-2 dla Cypryjczyka.Wydaje sie że Robredo sie trzymał i prowadził dośc wyrównana walke ale tak nie było.Robredo juz po pierwszym secie zrezygnował z walki widząc ze jest bezsilny na tej nawierzchni i w tym dniu i tylko z uprzejmości Cypryjczyka zdłał zdobyć tyle ile zdobył,bo Baghdatis potrafił pluć po autach i siatce najprostrze piłki.

Z taka grą i nastawieniem liczyłem że Robredo odpadnie już w pierwszej rundzie ,lecz tak nie było.Teraz przyszło mu sie mierzyć z bardzo walecznym Austryjakiem.Liczye na dośc pewne zwycięstwo Kubka,który dosc nie spodziewanie wygrał z Rogerem-Vasselinem dopiero w 5 setach po wygranych dosc pewnie pierwszych 2 setach.Jednak to był widocznie wypadek przy pracy i dziś sie to niepowinno powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w mordę czytając niektóre analizy, czuję się jakbym czytał jakieś fantasy :lol:%-)

 

Ja spróbuje na dzisiaj tylko jedno spotkanie:

 

Nicolas Almagro - Karol Beck 1 1.87

Obaj panowie zaczęli 1 rundę od stoczenia 5-setowych pojedynków ze swoim przeciwnikami wychodząc z opresji oczywiście zwycięska ręką, szczególnie na pochwały zasługuje Almagro który przegrywał ze stanu 0:2 i wygrał 3:2 marnując po drodze mnóstwo okazji na złamanie rywala. Obaj panowie trzeba przyznać w dość kiepskiej formie, nie zachodzą gdzieś dalej w turniejach. Jest jednak dla mnie jedna istotna sprawa pomiędzy tymi dwoma panami dla którego dla mnie w roli faworyta typuje Hiszpana Almagro, Hiszpan gra w turniejach z cyklu ATP i przegrywa ostatnimi czasy tylko z najlepszymi (Verdasco,Kohli,Youzhny) natomiast Słowak pogrywa sobie na poziomie Challengerów przegrywajac z takimi panami jak (Ram,Santos,Niland wtf). Umiejętności i potencjał po stronie Nicolasa jeśli poprawi on skutecznosc przy BP to o wynik jestem spokojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update kursów i mały komenatarz do niektórych meczy.

 

 

Seppi 1,5 - 3,0 Gicquel (u buków: 1,7 2,5)

Jeśli Seppi zagra jak z Blejkiem to będzie szybkie 3-0, ale w tym sezonie jest niestały i boję się go zagrać. Poczekam na lepszą okazję :)

 

Andreev 1,3 - 4,0 Spadea (1,38 3,44)

 

Cilic 1,6 - 2,6 Querrey (1,46 3,0 ale na początku były takie jak moje)

Kurs na Querreya kusi, ale trochę za mało prezentuje aby się skusić. Może coś na live się zagra.

 

Robredo 1,2 - 6,0 Koubek (takie same)

Regularność i wytrwałość Robredo da mu trzecią rundę.

 

Schuettler 1,5 - 3,0 Sela (takie same)

Schuettler o klasę wyżej na trawie, ale za dużo gra aby ryzykować. Po takiej serii meczy w końcu musi się zmęczyć. Sela zaskoczyć potrafi, choć grał przed Wimbledonem padakę. No bet.

 

Fish 1,4 - 3,5 Tipsarevic (1,7 2,4)

Kursy na Fisha wyższe niż się spodziewałem. Handicap -2,5 w Pinnacle był po kursie 1,95 ale teraz wszędzie spadł poniżej 1,9 więc wielkiej różnicy w kursach nie daje. Nie mnie jednak jakby się pojawił jakiś handi -3,5 z kursem powyżej 2 to można zagrać, bo Tipsarevic gra padaczkę od dłuższego czasu i nie ma co liczyć, że poradzi sobie z atomowym serwisem Fisha.

 

Djokovic 1,1 - 10 Greul (1,05 20)

No bet, ale Djoko powinien się zacząć rozkręcać.

 

Verdasco 1,1 - 10 Vliegen (1,15 7,0)

No bet, nic o tych dwóch nie wiem, nie widziałem ich meczy.

 

Montanes 1,4 - 3,5 Canas (2,6 1,6 a teraz 2,4 1,67)

Tu bardzo zasugerowałem się wiekiem Canasa i jego formą, dlatego wystawiłem kursy zupełnie odwrotnie niż bukmacherzy. Nawet początkowo 3,0 w Betsafe było na Montanesa. Teraz 2,4 w Bwin to maks co możemy dostać, a i tak nie długo taki kurs będzie. Canas odchodzi do lamusa, Montanes w najlepszym czasie swojej kariery. Warto iśc za ciosem i znów dać na Montanesa wg. mnie.

 

Karlovic 1,3 - 4,0 Darcis (1,29 4,3)

Darcis łatwo w pierwszej rundzie, ale Karlovic serwis ma ogromny. Raczej nie spodziewam się wygranej Darcisa, choć Karlovic bardzo słabo kiedyś grał w wielkich szlemach. Może się to zmieniło, może nie, ja to zostawiam.

 

Tsonga 1,15 - 7,5 Bolelli (1,11 9,0)

No bet jak dla mnie.

 

Soderling 1,15 - 7,5 Granollers (1,1 10)

No bet, choć Granollers potrafi zaskoczyć.

 

Almagro 1,8 - 2,2 K. Beck (2,0 2,0)

Almagro męczarnie, bo z 0-2 wyciągnął na 3-2 przeciwko Monaco. Beck zaskoczył pokonując Lopeda. Niby powinno się iśc za ciosem, czyli postawić na Becka aby odprawił lamerskiego Almagro, ale ta sytuacja może wskazywac na zupełnie inny wynik: Beck teraz pod większą presją, co może go spalić, a Almagro z o większą pewnością siebie po zwycięstwie w ciężkim meczu. W koncu Beck to gracz challengerowy. Klasa po stronie Almagro. Almagro póki co po kursie 2,03 w Pinnacle. Jak będzie 2,1 to warto grać :) Drizzd przypomnieł mi kwestię bp: Almagro nie wykorzystał żadnego z bodajże 11 break pointów w pierwszym secie, a w ogóle to miał ich z 15 chyba czy ze 20. Aż żal było patrzeć jak ciągle Monaco miał 0-40 albo 15-40 i wyciągał. To też argument za Almagro, bo Beck na pewno tak bp bronić nie będzie jak Monaco, który jest o wiele bardziej stabilny mentalnie.

 

Kohlschreiber 1,3 - 4,0 Minar (1,13 7,75)

Kohli niexle w tym sezonie, ale 0-5 w pierwszym secie z Serrą nie wróży dobrych wyników. Wprawdzie serra przegrał tego seta 5-7, ale zawsze to jakaś oznaka dekoncentracji ze trony Niemca. Minar nieraz pozytywnie zaskoczył na szybkich nawierzchniach (np. 3 tie breaki z ROddickiem), ale od dłuższego czasu nie gra za dobrze. Nie mniej jednak handicap +8 na Minara po kursie 2,15 w 5dimes chyba mnie skusi, bo nie chce mi się wierzyć w demolkę ze strony Kohlschreibera.

 

Federer 1,05 - 20 Garcia-Lopez (1,02 40)

No bet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fish 1,4 - 3,5 Tipsarevic (1,7 2,4)

Kursy na Fisha wyższe niż się spodziewałem. Handicap -2,5 w pinnacle był po kursie 1,95 ale teraz wszędzie spadł poniżej 1,9 więc wielkiej różnicy w kursach nie daje. Nie mnie jednak jakby się pojawił jakiś handi -3,5 z kursem powyżej 2 to można zagrać, bo Tipsarevic gra padaczkę od dłuższego czasu i nie ma co liczyć, że poradzi sobie z atomowym serwisem Fisha.

 

-3.5 games Fish , handicap masz po 2.42 na PaddyPower (świetna oferta tenisowa btw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: D.Cibulkova - U.Radwańska

Typ: Cibulkova 2:0

13:00 24.06.2009

Kurs: 3.15

Bukmacher: Betsson

 

Analiza: Dzisiaj jako jedna z pierwszych na kort w Lodynie wyjdzie nasza zawodniczka. Bedzie to młodsza z sióstr Radwańskich, czyli Urszula. jej dzisiejszą przeciwniczką w drugiej rundzie będzie 13 na świecie Dominika Cibulkova. Jest to wyraźnie lepsza tenisistka, dlatego nie wiem skąd bukmacherzy (w tym Betsson) w roli faworytki stawiają naszą Urszulę. Młodsza radwańska zajmuje obecnie 71 pozycje w rankingu WTA. Porównując lokaty obydwu pań widzimy ogromną różnicę, która powinna przełożyć się takze na gre na korcie. Moja dzisiejsza faworytka w pierwszej rundzie Wimbledonu pokonała w trzech setach Coin. Wygrałą wtedy 6:4, 3:6, 6:3. Może nie najbardziej pewnie rozpoczęła ten turniej, lecz ja w nią naprawde wierze i widze ja conajmniej w cwiercfinale tego Wielkoszlemowego turnieju. Urszula w pierwszej eundzie odprawiłą z kwitkiem Mase Zec Peskiric, wygrywając 6:3, 6:3. Zec Peskiric jest znacznie gorszą przeciwniczką niż nią była Julie Coin, więc nie możemy czystko wywnioskować i porównać która z zawodniczek lepiej zaczeła turniej. Lecz to nie jest tak wazne, wazne jest to, która dzisiaj z nich zagra dzisiaj lepiej. Mam nadzieję, że Dominika mnie nie zawiedzie. Nie jestem przeciwko Polce, lecz dzisiaj będzie musiała uznac wyzszosć swojej przeciwniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wyraźnie lepsza tenisistka, dlatego nie wiem skąd bukmacherzy (w tym Betsson) w roli faworytki stawiają naszą Urszulę.

 

tak jak kiedyś (choć mogę się mylić) ktoś napisał/powiedział że pewna zawodniczka (maybe Sharapowa choć nie jestem pewien) czuję się na mączce jak krowa na lodzie :k: (bodajże jeden z polskich "ekspertów" od tenisa %-) ) to takie same porównanie można odnieść do Cibulkovej i jej przygód z trawą, porażka ze słabą Dechy nie napawa optymizmem tak samo set stracony z Coin. Ciekawa statystyka z 2009 (przez przypadek znalazłem :p ) : In 13 matches where Dominika Cibulkova has met a lower ranked player he has won 10 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24.06.09 18:00

Zvonareva - Johansson

Typ: 2

Kurs z Betsson: 4.65 (do konkursu 3.50)

 

Spotkanie 2 rundy turnieju kobiet - Wimbledon. 25-letnia Rosjanka jest 7 w rankingu WTA, natomiast rok młodsza Francuzka jest 83. Różnica rankingowa jest ogromna, jednak jak wszyscy dobrze wiedzą Wimbledon jest turniejem niespodzianek i patrząc na dzisiejsze spotkania wydaje się, że to może być właśnie jedno z tych spotkań w których wynik będzie niespodzianką. Rosjanka wróciła na korty w Eastbourne w zeszłym tygodniu po 2 miesięcznej przerwie i odpadła już w pierwszej rundzie. Francuzka w ostatnich turniejach na ziemi także prezentowała się bardzo przeciętnie, ale jest przynajmniej cały czas w rytmie turniejowym. Zvonareva od 4 lat w Wimbledonie nie wygrała więcej niż jednego meczu (2 razy 1 runda i 2 razy 2 runda). Johansson w zeszłym roku odpadła w pierwszej rundzie. W tym roku w pierwszej rundzie Rosjanka bardzo męczyła się z reprezentantką gospodarzy Stoop wygrywając 7:6 4:6 6:4, natomiast Francuzka pokonała także reprezentantkę gospodarzy, ale bardziej znaną South 7:5 7:6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapodam moje kursy i opinie (pierwszy nawias moje kursy, drugi - kursy buka).

 

Del Potro - Hewitt (1,3 4,25) (1,5 3,27)

Hewitt gra b. stabilnie z tego, co widziałem, ale nie wiem czy starczy mu klasy na pokonanie Del Potro. Argentyńczyk wprawdzie nie udowodnił jeszcze na ile go stać na trawie, ale o tym, że ma najlepszy czas swojej kariery wie chyba każdy. Ciekawy mecz, ale myślałem, że kurs na Hewitta będzie wyższy. Ale z drugiej strony to dobrze, bo mecz jest zbyt ciekawy żeby go sobie psuć typowaniem :)

 

Petzschner - Zverev (2,0 2,0) (2,5 1,67)

Widziałem Zvereva w meczu z Haasem i jak na swój poziom, grał ok. Nie zauważyłem jednak w jego grze nic, co mogłoby zaciekawić. Może nieuważnie oglądałem? Petzschnera też tylko chwilkę oglądałem w meczu z chyba Beckerem, więc za dużo nie wiem. Zostawiam.

 

Stepanek - Starace (1,3 4,25) (1,12 8,0)

Stepanek na trawie pogrywa sildnie dzięki stylowi serve & volley. Starace stawia tu pierwsze kroki, gra głównie na clayu, poza tym nie jest w tym roku w najlepszej formie. Raczej Stepanek izi, choć kurs niski. Nie mniej jednak ja tu nic ciekawego dla siebie nie widzę.

 

Ferrer - Fognini (1,2 6,0) (1,14 7,5)

Ferrer walczak, ale trawa nie leżała mu nigdy zbyt dobrze. Fognini wchodzi do świata turniejów z serii ATP, jeszcze rok temu grał w challengerach. Ma xywkę Super Fabio, całkiem ciekawie na clayu gra, ale na trawa też nie dla niego. Ferrer walecznością i doświadczeniem powinien wygrać to spotkanie, ale w związku z tym, że przed Wimbledonem przegrał na trawie z clayowcem Hernandezem, który w pierwszej rundzie dostał tutaj 0-6 0-6 3-6, kurs jest zupełnie nie wart gry. Taka wpadka nie powinna mieć miejsca nawet jak się traktuje te wcześniejsze turnieje treningowo. No bet.

 

Davycenko - Crivoi ( 1,15 - 7,5) (1,08 11,5)

Kto to jest Crivoi? Nie widziałem go ani razu. Davydenki też ostatnio nie widziałem, ale ja na jego miejscu sprzedałbym ten mecz po takim kursie %-) No bet.

 

Berdych - Mathieu (1,4 3,5) (1,47 3,1)

Byłem blisko wystawiając kursy :) Kursy wg. mnie oddają dobrze szanse, nic tu po nas. Berdych może dać ciała, a może z drugiej strony zdmuchnąć Mathieu z kortu. I badź tu mądry... No bet.

 

Melzer - Becker (1,6 2,6) (2,35 1,75)

Kursy na Melzera zaczęły się bodajże poniżej 2, a teraz nieustannie rosną. WIdziałem typt na Beckera, który jest na gazie i ma serię wielu zwycięstw począwszy od challengerów na tytule w Hertogenbosch skończywszy. Gra prawie nieprzerwanie od wielu tygodni. Każda seria się kończy. Melzer ma jaja i potrafi zmusić do prawdziwego wysiłku najlepszych. Chodzą słuchy o jego kontuzji, ale nie sądzę, aby to było coś poważnego. Rozważam zagranie na Melzera i to za dużą stawkę. Melzer potrafi się wkupić kiedy gra o dużą stawkę. Na RG zagrał dobrze, mimo przegranej z Monfilsem. W pewnych momentach dominował nawet. Mnie tam Becker nie przekonuje. Gra w wielkim szlemie to co innego niż mniejsze turnieje. Dancevic i Tursunov już to udowodnili odpadając. Jeszcze pomyślę, ale rosnący na Melzera kurs coraz bardziej mi się podoba :)

 

Roddick - Kunitsyn (1,07 - 14) (1,03 23,9)

Roddick gra jak zwykle swoje na trawie. Chardy nie jest w formie, choć zagrania miał momentami świetne, podobnie jak serwis. Kunitsyn nie ma czego szukać raczej. Może nawet jakiś handicap będzie warto zagrać. 7,5 gema powinno być okej, bo to dokładnie 2,5 gema na set przy założeniu, że będzie 3-0. Jak coś mniejszego się trafi to tym bardziej się opłaca, ale zobaczymy jutro co będzie :)

 

Murray - Gulbis (1,15 - 7,5) (1,1 11)

Hmm... Murray wielka nadzieja brytyjskiego tenisa, wygrał turniej w Queens. Jest bardzo inteligentny, co jest bardzo ważne na trawie, świetny technicznie i doświadczony. Gulbis jest utalentowany, ale jeszcze musi dostać sporo w d... aby zmężniał i zaczął coś grać, bo szkoda patrzeć jak się talent marnuje. Jeśli Gulbis zagra na 100% swoich możliwości, może wygrać, ale ja bym na to nie liczył nawet w obliczu faktu, że młody Łotysz zupełnie inaczej podchodzi do wielkich szlemów niż do innych turniejów - ma o wiele większą motywację. Handicap tylko 5 gemów, choć wcale nie brałbym go tak szybko bez zastanowienia. Pożyjemy, zobaczymy.

 

Troicki - Gimeno-Traver (1,4 3,5) 1,17 6,5)

Bukmacherzy stawiają Troickiego w roli większego faworyta. Ja jenak nie postawiłbym na niego nawet po tym kursie, jaki sam mu dałem. Troicki w Halle grał z Kieferem taką padakę, że aż mi głupio było patrzeć na niego jako na kogoś, w kim widziałem potencjalnego zawodnika z pierwszej dwudziestki a może nawet piętnastki. Początkowo prowadzenie 2-0, ale później jak zaczął przegrywać to do końca meczu ugrał już tylko 1 gema i to przy swoim serwisie. Gimeno-traver to nie jest szczyt marzeń jako przeciwnik do obstawienia przeciwko Serbowi, ale że ugra seta to chyba będzie warto. Szkoda, że taki cienias gra z Troickim, bo chętnie bym przeciw niemu obstawił grubo, a w następnej rundzie się już nie da, po pewnie Wawrinka się trafi i kurs z d... będzie nie do grania. Może jakiś spory handicap dla Travera, np. 8 albo 9, choć nie sądzę aby aż taki się pojawił.

 

Wawrinka - Vasallo-Arguello (1,15 7,5) (1,11 9,5)

Wawrinka na trawie się nie pokazywał od zeszłego sezonu, ale Vasallo to raczej nie przeciwnik dla niego. Powinno być izi, choć kurs w ogóle nie do zaakceptowania. Dodam, że Wawrinka ma dużą wadę - często daje przeciwnikowi 0-30 przy swoim serwisie po czym wygrywa ten serwis. Niebezpieczny nawyk i ktoś dobry może go wykorzystać. Nic tu po mnie.

 

Cuevas - Levine (? ?) (3,0 1,47)

A ci dwaj to skąd sie tu wzięli? To w ogóle tenisiści? %-)

 

Gonzalez - Mayer (1,15 7,5) (1,25 5,1)

Gonzo się trochę męczył z Gabashvilim, ale klasa przeważyła. Mayera w akcji nie widziałem. Co to za jeden? No bet jak dla mnie :)

 

Ferrero - Santoro (1,4 - 3,5) ( 1,55 2,77)

Ferrero załapał formę. Nawet lepsze są kursy u buków na niego niż się spodziewałem. Dziadek Santoro też pokazuje się z bardzo dobrej strony. Jednak ja skłaniałbym się ku Hiszpanowi, który gra bardzo pewnie, Youzhny nawet nie powąchał piłki. Może mały handicap -2,5 albo -3,5 się wybierze i kursik będzie też do akceptacji. Nawet coś w okolicach -4,5 bym wziął jeśli kurs będzie powyżej 2. Jedyna moja obawa to lisia inteligencja Santoro, która na trawie jest ogromnie ważna, a której francuzowi nie brakuje - nie na darmo ma pseudonim "czarodziej".

 

Hanescu - Devilder (1,6 2,6) (1,33 3,79)

Kursy takie miałem, bo sobie już w drabinkę wpisałem Lapenttiego, a tu draka - Devilder przeszedł dalej %-) Sam nie wiem co myśleć, bo Devildera nie widziałem w grze, a Hanescu męczył się strasznie z Navarro. Jednak skoro przeszedł Navarro, który jest w formie, to i Devildera nieopierzonego przejdzie, a przynajmniej tak by wypadało :) Kursy nieciekawe, w następnej rundzie odpadnie z Ferrero :)

 

Simon - Alves (1,15 7,5) (1,15 7,0)

W kursach się nie pomyliłem. Simon bije Alvesa klasą na głowę, ale niestety kontuzja kolana wyklucza jakikolwiek typ na niego. Może na Alvesa warto będzie zagrać u bukmachera, który nie daje zwrotów w przypadku kreczu jak na przykład Bwin, ale kto to wie? :) W meczu z Youzhnym widać było, że to kontuzja nie pozwala Simonowi dokończyć mecz. Nie biegał już po prostu do piłek. Zawiązane kolano sprawiało mu wyraźny dyskomfort. Czasem przykucał, zginał nogę, chciał ją też rozruszać, ale nic to nie dało. No bet raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe analizy tak trzymać, zawsze przypadadzą się opinie innych przy typowaniu danego spotkania

 

ja spróbuje zagrać moją perełkę na dziś : Roddick - Kunitsyn Roddick under 18.5 gema , kurs 2.35 (Paddy Power) Czym Kunitsyn miałby postraszyć Andego ?? : nie widzę jakiegoś elementu tenisowego w którym Rusek byłby lepszy od Amerykańca, kurs ciekawy warto spróbować. Dla mnie tak to będzie wyglądało gemy Roddicka łatwo wygrywane przez serwującego, gemy Ruska - tutaj zobaczymy o wiele więcej gry. Aby typ wszedł 3:0 dla Roddicka + żadnego TB(lub zwyciestwa 7:5 w danym secie) lub Wygrana Ruska i jednocześnie zniszczenie Andego %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Makarova E. (Rus) - Suarez N. C. (Esp)

Data: 25.06.2009 13:00

Typ: 2

Kurs z Betsson: 2,46

Analiza: Dzisiaj jako te z pierwszych na kort trawiasty podczas turnieju Wimbledon w Londynie wyjdą Rosjanka Makarova oraz Carla Suarez Navarro pochodząca z Hiszpanii. Będzie to bardzo ciekawy mecz, ponieważ obydwie panie mają duże szanse na zwycięstwo, z tym, że ja większe szanse daję Hiszpance. Bukmacherzy jak zwykle robią co innego, niż ja myślę, lecz tym lepiej dla mnie, bo większy kurs złapie. Makarova (faworytka bukmacherów) znajduje sie obecnie na 46 miejscuw ogólnoświatowym rankingu WTA. Dla porównania Hiszpanka plasuje się o 12 pozycji wyżej, na miejscu nr 34. Rankingi nie oddają wszystkiego, lecz już jest przewaga po stronie Carly. Ważne jest jednak to jak każda z nich gra obecnie na tym turnieju. I tak w pierwszej eundzie Rosjanka uporała sięw trzech setach z Czeszką Zahlavova Strycovą, wygrywając 7:5, 2:6, 6:3. Równie zacięty pojedynek rozegrała przedwczoraj moja faworytka także wygrywając w trzech setach. Pokonała Estonkę Kaię Kanepi 4:6, 6:3, 6:3. Wczorajsze mecze nie dały nam decydującej odpowiedzi na to jak każda z nich jest przygotowana na gręw Wimbledonie, jednak lepiej oceniam występ Hiszpanki. To już kolejny atut po jej stronie, co daje nam do myślenia, że to ona będzie dzisiaj górą! Nie wiedzieć czemu kurs znowu taki duży ;) Bedzie to pierwsze oficjalne spotkanie obydwu pan w ich karierze, zobaczymy któa z nich lepiej zacznie tą statystykę, oby była nią Hiszpanka!

 

 

PS. Wartoczytac ten temat, fajne opinie ;) Drizd Cibulkova nie zawiodła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specem może nie jestem ale dla mnie warto zagrać

 

Mattek-Sands B./Petrova N. - Radwanska A./Radwanska U. typ:1 kurs 1.60

Wow Wow Wow Mattek-Sands B./Petrova N debel który w ostatnich 4 turniejach wygrał 2 z nich oraz przegrywał tylko i wyłącznie z parą nr.1 żeńskiego debla Black/Huber ma sobie nie poradzić z naszymi zawodniczkami ?. Isia i Ula w tym roku wykręciły jedynie 1 dobry wynik na RG gdzie doszły do ćwiercfinału (to samo przeciwniczki tylko że przegrały z jedynką turniejową) po za tym same 1 lub 2 rundy. Mattek-Sands B./Petrova N obie panie jak na WTA posiadają dobry serwis w porównaniu do naszych deblistek który stoi niestety na dość miernym poziomie a jest ważny w aspekcie gry na trawie, mają wiekszę doświadczenie oraz wspólne ogranie. Dla mnie kurs w porządku godny zaryzykowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.06.09 19:00

Fernando Gonzalez - Leonardo Mayer

Typ: (0:1.5) 2

Kurs z betsson: 2.95

 

Kolejny, już czwarty dzień Wimbledonu. Spośród spotkań, które dziś odbędą się na tych trawiastych kortach wybrałem spotkanie pomiędzy dwoma zawodnikami z Ameryki Południowej, rozstawionym z nr 10 reprezentantem Chile Fernando Gonzalezem i Argentyńczykiem Leonardo Mayerem. 29-letni Gonzalez obecnie w rankingu ATP jest 10-ty, a młodziutki ledwie 22-letni Mayer jest na miejscu 64-tym. Obaj są praworęczni, o podobnych warunkach fizycznych (183cm - 187cm). Typ swój opieram przede wszystkim na tym, że Fernando Gonzalez tylko raz w Wimbledonie osiągnął sukces na skalę swego talentu, cztery lata temu osiągając ćwierćfinał. Od tamtego czasu szło mu już tylko gorzej, dwa kolejne występy kończył na trzeciej rundzie, a w zeszłym roku odpadł już właśnie w drugiej rundzie, w 4 setach z Bolellim. Co roku w każdym meczu, obojętnie jaka to runda by nie była każdy set należy do zaciętych, sporo walki jest w meczach z jego udziałem. Młodziutki Argentyńczyk jest dość nietypowym graczem jak na zawodnika z tego kraju. Już na poziomie challengerowym lepszy bilans miał na nawierzchni twardej niż na ziemi, spowodowane to jest posiadaniem przez Mayera bardzo groźnej broni - serwisu, dzięki któremu zdobywa bardzo wiele punktów na nawierzchniach szybszych. Do tego roku styczności z trawą zbyt wielkiej nie miał, wystąpił w 2007 i 2008 roku w eliminacjach Wimbledonu, lecz wtedy jeszcze był za mało doświadczony na tej nawierzchni by przejść kwalifikacje, choć w zeszłym roku odpadł w drugiej rundzie po zaciętym meczu z bardzo groźnym zawodnikiem z RPA Rikiem De Voestem. W tym roku postawa Fernando Gonzaleza potwierdza moje słowa, przyjechał na ten turniej niejako z marszu, nie grając w żadnym z turniejów na kortach trawiastych poprzedzających Wimbledon. Inaczej jest z Mayerem, zagrał w dwóch turniejach: w Londynie i Eastbourne. W pierwszym z nich co prawda odpadł już w pierwszej rundzie z Vliegenem (6:7 4:6), ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. W kolejnym tygodniu udało mu się już awansować do ćwierćfinału, pokonując przede wszystkim bardzo groźnego na tej nawierzchni Francuza Benneteau. Argentyńczyk okazał jak groźne ma podanie, serwując w spotkaniach 2-setowych po 7 asów w meczu, a w 3-setowym ćwierćfinale 15. W pierwszej rundzie tegorocznego Wimbledonu Fernando Gonzalez pokonał Rosjanina Gabiashviliego 7:5 7:5 6:3, a Leonardo Mayer zmiótł z kortu Hiszpana Hernandeza 6:0 6:0 6:3. Jeśli młody Argentyńczyk nie przegra tego spotkania już przed wyjściem na kort, nie spali się przed spotkaniem z tak utytułowanym rywalem, jest w stanie właśnie na trawie zagrać z nim jak równy z równym, a nawet i wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stepanek Radek - Starace Potito

Typ:Starace 1 set

Kurs: 5.00

Betsson

Analiza:

 

Obaj panowie grali ze sobą tylko jeden raz.W zeszłorocznym Us Open gdzie Stepanek wygrał pewnie 3-0.Zdziwiły mnie kursy jakie sa na obu panów.Oczywiście faworytem jest Czech,lecz Starace nie jest bez szans w tym pojedynku,a z pewnością nie jest bez szans w pierwszym secie.Włoch przez 2 sety nie dał nawet ani jednej szansy na przełamanie Acasuso.Imponuje skutecznoscią w gemach ,w których serwuje.

Z pewnoscią pierwszy set bedzie bardzo wyrównany i nieodrzucam możliwości rozegrania dodatkowego gema.

Czech zajmujący 22 miejsce w rankingu nie gra już tak skutecznie jak robił to dwa lata temu.Jego akcje pod siatką często kończą się stratą punktu.

Włoch za to w ostatnim czasie osiąga bardzo przyzwoite wyniki i myśle ze skutecznie przeciwstawi się Stepankowi.Moze ta nawierzchnia jest częsciowo obca Starace ale pierwszy mecz pokazał że potrafi grać na niej.

Jego akcje przy siatce są bardzo skuteczne więc nie jest na straconej pozycji.Stepanek w pierwszym meczu miał skutecznośc 64 procentową gry przy siatce ,a na trawie to moze być zgubne bo czesto nie ma się drugiej szansy.

Stosunek przy winnersach a unforced errors u obu panów w normie.Czech miał aż 47 winnersów lecz 37 niewymuszonych błędów co daje przyzwoity wynik.Włoch 18 winnersów i 12 u.e.

Nie wiadomo jak bedzie w dalszej częsci meczu ale licze że pierwszy set poleci na konto Włocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chakvetadze A. - Lisicki S. typ 2 - 2,35 :t:

Melzer J. - Odesnik W. typ 2 - 5,00 :n:

Kunitsyn I. - Dimitrov G. typ 2 - 1,70 :n:

Simon G. - Reynolds B. (-1.5/+1.5) typ 2 - 3,00 :n:

Youzhny M. - Ferrero J.C. typ 1 - 1,70 :n:

 

Falstart :mrgreen: Ale ja tak często mam na Wimbledonie, w poprzednim roku dopiero po US Open przestałem lizać rany %-)

 

 

Robredo T. - Sela D. typ 1 - 1,55

 

Robredo pod każdym względem jest tenisistą lepszym od Seli. I trawa Hiszpanowi też jakoś specjalnie nie przeszkadza. Pewniaczek raczej.

 

Hantuchova D. - Sugiyama A. typ 1 - 1,40

 

Hantuchova to obok Ivanovic moja ulubiona tenisistka. Ostatnio trochę się "zapuściła", no ale gdzie jak nie na trawie na się pokazać. Serve and volley to jej specjalność, trawa to jej żywioł. Izi.

 

Djokovic N. - Fish M. (-1.5/+1.5) typ 2 - 3,00

 

Widziałem Djoko z Julianem w pierwszej rundzie. Brakło Francuzowi ciut umiejętności, bo Serb nie grał nic. Fish go zdemoluje własnym podaniem i forehandem. Mecz pewnie z tie-breakiem prawie w każdym secie. "Ryba" szans w tej grze ma sporo. Handicap seta dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fonbet wystawił handicap -5 w meczu Soderlinga z Almagro i jeśli znajdę taki u innych buków to daję za maksymalną stawkę. Granollers grał świetnie z Soderlingiem, więc nic dziwnego, że wygrał tylko jednym gemem, ale Almagro popłynie wg. mnie i co najmniej jeden break w secie daje przewagę 6-ciu gemów.

 

Poza tym wcale nie przekonuje mnie Haas. Postawiłbym chętnie na Cilica (kurs 2,3), ale martwi mnie jedna rzecz: Cilic gra bezmyślnie. Haas pod względem myślenia na korcie wyprzedza go sporo. Ale poza tym, Cilic nieźle serwuje i bardzo skutecznie gra taktyką polegającą na wyrzucającym serwisie i uderzeniu w pusty kort gdy przeciwnik jest daleko poza kortem. Ten element ratował go w meczu z Ancicem i w meczu z Querreyem wczoraj i muszę powiedzieć, że to jest jego mocna strona przy własnym serwisie. Niby mówili niektórzy, że Haasa warto dawać na zwycięzcę Wimbledonu po kursie 100, ale ja tam nie widzę nic szczególnego w jego grze. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soderling (-5,5 gemów) - Almagro 1 2,0 (paddypower)

 

Almagro się męczy, nie ma w ogóle formy w tym roku, nie ma doświadczenia z kortów trawiastych, gra pięciosetówki, wygrywa ledwo sety, daje break pointy. Nie ma w tym roku w ogóle form, nie ma w ogóle doświadczenia na trawie. Te dwa wygrane mecze to są pierwsze jego wygrane na trawie mecze w karierze. A stało się to dzięki temu, że Monaco nie wygrał jeszcze żadnego ze swoich trzech meczy na trawie (ten był trzeci), a Beck jest graczem challengerowym. Z drugiej strony Soderling jest na gazie, pokonał Nadala na RG i dokonał jednej z największych sensacji tenisa kilku ostatnich lat, grał tam w finale z Federerm. W 2007 roku zmusił Nadala do grania pięciu setów na Wimbledonie, ma dobry serwis, na doświadczenie z trawy i innych szybkich nawierzchni. W ostatnich dwóch meczach miał trudnych przeciwników, dzięki czemu wiadomo, że jest gotowy na kolejny dobry wynik w tym sezonie. Muller oraz Granollers urwali mu po secie, przy czym z tym drugim Soderling wygrał przewagę jednego gema, więc może stąd tak niski handicap w tym spotkaniu. Nie mniej jednak Granollers grał naprawdę dobrze, świetny serwis, naprawdę byłem pod wrażeniem. Almagro to inna sprawa. Jest wg. mnie najsłabszym albo jednym z najsłabszych graczy w turnieju, a teraz przyjdzie mu się zmierzyć z jednym z najsilniejszych. Handicap -5,5 oznacza, że wystarczy po jednym przełamaniu na seta dla Soderlinga. Osobiście uważam, że co najmniej jeden set wygra 6-2 albo 6-1, więc pozostałe może wygrać nawet w tie breakach aby ten handicap wszedł. Linia -5,5 jest jak najbardziej w zasięgu Soderlinga, a kursik też jest bardzo dobry. Jest to jeden z najlepszych typów trzeciej rundy wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...