Skocz do zawartości

Sporty Walki 2021


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Starcie: Pudzian - Bombardier
Typ: Pudzian przez KO/TKO/DQ
Kurs: 1,40
Buk: Fortuna

Niestety kariera Pudziana, którego za ogromną etykę pracy i upór treningowy, a także za to, jakim jest pogodnym i otwartym człowiekiem, bardzo szanuję, zbliża się ze względu na pewne ograniczenia wiekowe do końca, a mimo tego włodarze KSW podrzucają mu na kolejnej gali worek do obijania.

Jak bowiem można porównać profesjonalnego zawodnika z grubasem niemającym ze sportem wiele wspólnego? I ile razy można oglądać to samo - Pudziana takie worki obijające? Zapasy w Senegalu? Dwa pojedynki w MMA? Śmiech na sali...

Chociażby z szacunku dla Mariusza można by było pokusić się o ciekawszy pojedynek, a skoro już jest taki jaki jest, to taka sama też będzie moja analiza - wyjść, pobić przed czasem, zgarnąć gażę za walkę, rozbawić publikę kilkoma komentarzami i zakończyć.

I tylko szkoda, że buki doskonale orientują się w rzeczywistości i tak kiepsko za to płacą, bo w przeciwnym wypadku można by było całkiem nieźle zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forach mocno sie dzieje w tamatach walecznych wiec cos ode mnie 

pewunie zostały opisane podane jak będzie zobaczymy...i cos na naszym rynku bukmacherskim nietypowego bo niestety malo takich betów
Michał Pietrzak - Shamil Musaev
nokaut wieczoru @ 10 Fortuna:n:

Tutaj powinna być super walka i każdy wynik możliwy Pietrzak jest większy ma bardzo dobra stójkę- Shamil znowu wydaje sie bardziej wszechstronny i kreatywny taki nieszablonowy będzie miał przewagę szybkości... teoretycznie najpewniejszy bet gali Fortuna ustawia w najcięższym pojedynku ale tutaj żaden oprócz siły nie ma nic to znaczy techniki cardia itp Pudzian bardziej ograny doświadczony ale moze być ze 1 runda będą szachy obaj sie będą swoich cepów obawiać i dojdzie do kliczu zapasów- sprowadzenia i tam ktos kogoś zmęczy z góry ale.... over 1,5 rundy :n:po 2,74 nie wygląda źle

Owczarz poddanie wieczoru 15:n: Betfan Karolina niby bazowo z boksu ale....w każdej walce szuka parteru tam całkiem dobrze sobie radzi wiec do lepszego oglądania a jest co dzisiaj robić taki becik

Edytowane przez ŻYLETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chętnych, to w takim razie moja propozycja ;) 

 

Pojedynek: Błachowicz - Teixeira
Typ: Błachowicz przez KO, TKO lub DQ
Kurs: 1,95
Buk: Fortuna
 

UFC ma to do siebie, że walczy się tam na bardzo długim dystansie. Z drugiej jednak strony, jeśli wszystkie 14 walk miałoby trwać po 3-5 rund, to oglądalibyśmy galę do jutra rana. Specyfiką sportów walki jest jednak, że jeden cios lub dobrze założona dźwignia niejednokrotnie kończy całą zabawę, i tak dzieje się w większości przypadków.

Podobnego rozstrzygnięcia spodziewam się w dzisiejszej potyczce Janka - zwłaszcza, że walka na pełnym dystansie z rywalem, który dąży do obalenia i zamęcza swoich przeciwników w parterze nie do końca będzie mu odpowiadać. Na korzyść Cieszyńskiego Księcia, który jest moim ulubionym zawodnikiem MMA i któremu kibicuję jeszcze od czasów jego początków w KSW, przemawiają nie tylko ostatnie pojedynki, ogromna siła ciosu i wytrzymałość, ale również wiek. Bo o ile różnica między na przykład 22 a 26 - latkiem nie jest jeszcze jakoś drastycznie widoczna, o tyle już 4 lata między 38 a 42 (sam jestem w tych granicach wiekowych i o tym wiem) to przepaść. Zegara biologicznego oszukać się nie da i przyjaźnie usposobiony Brazylijczyk na pewno to odczuje.

Zdaje sobie również z tego sprawę Janek. Jest świadomy umiejętności swojego rywala w parterze, dlatego też, oprócz obron przed obaleniami (choć zarzeka się, że parteru się nie boi i wprowadził nawet nowe elementy do swojego treningu, musi zdawać sobie sprawę, że akurat w tej płaszczyźnie lepszy jest rywal), będzie dążył do zadania decydującego ciosu w stójce i to tam będzie próbował konsekwentnie osłabiać przeciwnika. Błachowicz zapowiada, że chciałby zakończyć walkę poprzez KO w 2 lub 3 rundzie i wszystko wskazuje na to, że nie są to słowa rzucane na wiatr i tak może się właśnie stać.

Wydaje się, że ze wszystkich trzech walk, w których stawką był pas, tym razem czeka Polaka najłatwiejsza przeprawa, ale to oczywiście tylko teoria. Janek to bardzo inteligentny zawodnik i nie dopuszcza do siebie myśli o lekceważeniu przeciwnika. Jest gwarantem przygotowania na 101% i sumiennego relizowania ustalonych z trenerem założeń, dlatego możemy być pewni, że zrobi swoje i Teixeira powinien kilkakrotnie przekonać się o sile pięści naszego wojownika.

Czy którykolwiek z tych ciosów okaże się ostatnim w walce? Jest to bardzo prawdopodobne rozwiązanie i kurs na takie właśnie rozstrzygnięcie jest wystarczająco wysoki, aby zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos czego nie ma w temacie zapodam

Całkowita liczba walk zakończonych przez KO/TKO więcej 6.5: :n:3,3 Fortuna MMA | Zakłady Specjalne-UFC 267

Gala pod europejski rynek bez ppv na aspn wiec myślę ze będzie sie działo... duzo grzmotów i widowisko skończenia na karcie mamy duzo Rusków i białoczerwonych mozna powiedzieć ze te nacje nie kalkulują i ida na wymiany dając dobre walki na rozpisce 14 walk i praktycznie każda moze sie skończyć przez KO TKO moim zdaniem oczywiście moze byc kilka poddań Machaczew np czy walk na pkt jak Ribas moze nasz Tybura ale ogólnie myślę ze warto taki bet pograć

Jan Błachowicz (28-8) vs. Glover Teixeira (32-7) Tutaj wszystko moze sie zdarzyć najmniej prawdopodobne to ze będzie decyzja Glovera nie skreślam chłop ma jaj charakter wszystko
o pas mistrzowski | 5 rund

Co-main event
135 lb: Petr Yan (15-2) vs. Cory Sandhagen (14-3) Sybirak to czołg maszyna zajecie piaskuna bez calego obozu
o tymczasowy pas mistrzowski | 5 rund

Karta główna (od 21:00 polskiego czasu)
155 lb: Islam Makchahev (20-1) vs. Dan Hooker (21-10) to....moze kolanko latające i niespodzianka ale raczej poddanie:plus:
265 lb: ?? Marcin Tybura (22-6) vs. Alexander Volkov (33-9) tu decyzja Tybura choć rusek ma warunki na rozbicie naszego zawodnika mega ciekawy pojedynek:t:
170 lb: Khamzat Chimaev (9-0) vs. Jingliang Li (18-6) liczę na Chińczyka ze rozbije ta śliczna wargę
205 lb: Magomed Ankalaev (15-1) vs. Volkan Oezdemir (17-5) hm tko po sprowadzeniu czemu nie....

Karta wstępna (od 17:00 polskiego czasu)
115 lb: Amanda Ribas (10-2) vs. Virna Jandiroba (17-2) decyzja:plus:
145 lb: Zubaira Tukhugov (19-5-1) vs. Ricardo Ramos (15-3) decyzja:plus:
185 lb: Albert Duraev (14-3) vs. Roman Kopylov (8-1) no tutaj będzie ciekawie moze poddanie ale....
205 lb: ?? Michał Oleksiejczuk (15-4) vs. Shamil Gamzatov (14-0) Rusek przez tko w parterze
145 lb: Makwan Amirkhani (16-6) vs. Lerone Murphy (10-0-1) hm moze poddanie ms Finlad albo ....
185 lb: Yaozong Hu (3-2) vs. Alen Petroski i (8-2) KO TKO
155 lb: Damir Ismagulov (23-1) vs. Magomed Mustafaev (14-4) wybada z gali
125 lb: Tagir Ulanbekov (12-1) vs. Allan Nascimento (18-5) hm chyba decyzja ale....:t:
 

Edytowane przez ŻYLETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem mocno rozczarowany Jankiem - od pierwszego obalenia przyjął warunki rywala i jakby nie był sobą. Myślę, że może tam być jeszcze coś, o czym nie wiedzieliśmy, a o czym Janek nie chciał głośno mówić - jakaś kontuzja, choroba zakłócająca przygotowania itp. Fakt jest taki, że tak słabo walczącego Błachowicza dawno nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Materla M. - Radcliffe J. Koniec w 1.rundzie: Tak 4,00

Materla M. - przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację 2,75

Fortuna

Lecim ze sportami walki na dobry wieczór- KSW w Szczecinie i kilka ciekawych pojedynków. Ogólnie gram Cipka ze ogarnie temat u siebie na własnych śmieciach ale Anglika nie mozna lekceważyć.... wiadomo ma ciężkie ręce obaj panowie wiekowi i sa mocno past pramie tutaj każdy moze swoje argumenty wykorzystac. Stójka z Radcliffem będzie bardzo ryzykowna – Brytyjczyk posiada dobry zasięg ma czym palnąć. Materla z Rimbonem wyglądał źle i jeśli tak będzie dziś to raczej szybko i boleśnie sie to skończy dla Berserkera myślę ze Michal będzie szukał sprowadzenia nawet jak cos przyjmie to pójdzie desperacko po nogi- bo tam powinien byc jego teren i do jednej bramki. Młotki moze jakieś podanie szczeka jest juz napewno naruszona z cardio tez nie jest najlepiej wiec szanse ze to sie skończy w 1 rundzie dla kogoś sa dość spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...