Skocz do zawartości

WTA Tour - Sydney, Hobart - 07.01-13.01.2018


Tonny

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce: Sydney, Australia
Data rozgrywania: 07.01.2018 - 13.01.2018
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: Premier
Pula Nagród: $733,900

 

Miejsce: Hobart, Australia
Data rozgrywania: 07.01.2017 - 13.01.2018
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: International
Pula Nagród: $226,750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tenis, WTA Hobart

Watson - Cirstea

Typ: 2

1.65 forBET

 

Już jutro zaczyna się drugi tydzień kolejnego sezonu tenisowego. Przed nami dwa turnieje w Asutrali w Hobart i w Sydney . Podczas Turnieju w Hobart ciekawym spotkaniem powinien być mecz między Hather Watson a Soraną - Mihaelą Cirstea. Spotkanie to mą moim zdaniem jedną faworytkę, a jest Ją Rumunka 27-letna tenisistka w tej chwili w rankingu WTA jest 37, natomiast Brytyjka jest 75. Jak wiadomo rankingi nie grają, ale myśle ze w tym przypadku ranking jest odpowiednikiem ich umiejętności na dzień dzisiejszy. 

25-letnia Brytyjka to była kilka lat temu wielka nadzieją Brytyjskiego tenisa, niestety kontuzje zahamowały karierę. Watson nie ma zbytnio udanych ostatnich tygodni. Zazwyczaj przegrywa zawsze zawodniczkami wyżej notowanymi. W hobart grała w kwalifikacjach wygrywając z Hibino 2:1 i Birell 2:0. 

Tydzień temu w Australi podczas turnieju WTA Brisbane dwa razy przegrała z Estonkami , najpierw w kwalifikacjach z Kanepi by następnie jako LL przegrac w turnieju głównym z Kontaveit. 

Rumuńska tenisistka to specjalistka od kortów ziemnych, ale potrafi także grac na twardych kortach. W tym roku rozegrała już dwa spotkania podczas turnieju brisbane. Najpierw wygrała z Brady 2:0 następnie przegrała z Sevastovą 0:2.

Myślę ze Rumunka będzie próbowała narzucić własny styl gry w spotkaniu a w tedy stawiam na łatwą wygraną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wta Sydney

Ahn - Bertens

6:30

typ: 2 2,11 Fortuna :t:

 

Przeglądając dzisiejszą ofertę  na turnieje WTA trafiłem na naprawdę dużą okazję, a mianowicie według Buków w meczu Ahn- Bertens faworytem jest Amerykanka. Moim zdaniem jest całkiem inaczej i to Holenderka ten mecz powinna wygrać. Ahn ma sobą super kwalifikacje do turnieju w Sydney w których bez straty seta ;pokonała trzy znane tenisistki a mianowicie: Suarez Navarroo, Larsson i Puig. Ale to były Jej pierwsze wartościowe wygrane. Wczesniej zazwyczaj z tenisistkami wyżej notowanymi przegrywała.

Holenderska tenisistka K.Bertens, to specjalistka od kortów ziemnych, ale także i na twardych grać potrafi. W tym roku rozegrała jeden mecz ulegajać w Brisbane A.Konjuh z Chorwacji. Dziś uważam ze jest faworytką gdyż Ahn ma małe doświadczenie na takich turniejach. Do tego przeglądająć wyniki Ahn nie zauwazyłęm by wiele razy wygrywała nie bedąć na papierze faworytką. Trzy dobre mecze w kkwalifikacjach nie oznaczają ze w turnieju głównym tez wygra.

 

Oczywiscie jest to mecz w którym nie można być pewnym wygranej Holenderki, ale kurs ponad 2,1 jest wystarczający by opłacało się zaryzykowac. Ja zaryzykowałem ;)

Edytowane przez zur555
By pershing,

20 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GdzieKoza? napisał:

 

+ brak trenera

+ wieczne imprezowanie o czym czesto pisaly brytyjskie tabloidy (ta sama historia co z Robson niestety)

Niestety dla mnie dziś Watson zagrała całkiem przyzwoicie,.

Ja pamiętam czasy Gdy Robson zaczynała karierę w turniejach WTA jako bardzo młoda, wydawało się w tedy ze to będzie wielka tenisistka. Ale Jej kariera nie potoczyła się tak jak należy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konta - Radwańska 1 1.7 eFortuna (krecz = zwrot) :n:

Konta broni w tym turnieju punktów za ostatni finał, Radwańska broni honoru, bo to co wyprawia to dramat. Wziąłem opcje, że krecz = zwrot, żeby na wszelki wypadek zakryć się kolejnym kreczem Konty, ponieważ ostatnio kreczowała, ale w internetach wyczytałem, że to nic poważnego i normalnie w Sydney zagra. Jak dla mnie to ten krecz to mogła być taka zasłona dymna, poczuła coś w mięśniach i uznała, że nie ma co ciągnąć dalej skoro zaraz Sydney i AO, bo fajnie wyglądała na korcie, w pierwszym secie to zdominowała Svitoline. W nocy powinna zagrać mocny tenis, serwis i rozrzucanie powinno siedzieć, mocne piłki po liniach jak  będą siedziały to zamknie to spotkanie w szybkich dwóch setach. Wracając do Radwańskiej to co zagrała z Vickery to był dramat. Nie miała żadnego pomysłu na grę, Isia już od dawna nic nie gra, nie gra siłowo to nie ma czego szukać na hardzie, jej skróty to mogą się jedynie na siatce zatrzymać i nic więcej. Konta wręcz przeciwnie finały na szybkich nawierzchniach. Kursik bardzo fajny, trzeba korzystać :))

Edytowane przez Tonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTA Hobart

Riske - Siniakova 

Typ: 2 

1.86  Fortuna

 

Dzisiejszy dzień sprawił dużo niespodzaniek przynajmniej dla mnie, ale jutro kolejny dzień. Na nocne granie już znalazłem mecz w który wejdę grubo i będe liczył ze jutro rano bede miał co przegrywać O 2 w nocy na korty w Hobart wyjdą A.Riske i K.Siniakowa. Amerykanska zawodniczka w tej chwili jest 89 w rankingu WTA , natomiast Siniakova 59. To pierwszy powód dlaczego warto grasz na Czeszkę. 

Drugi bardziej przekonujący to bilans ich ostatnich spotkań. Uwaga: Riske na ostatnie 15 spotkań , wygrała tylko 2 ! Natomiast Siniakowa znakomicie rozpoczęła sezon, pokonując w zeszłym tygodniu Szarapove i stawiająć opór Simone Halep.

 

Myślę ze tu nie ma co się bardziej rozpisywać. Ten mecz ma tylko jedno faworytkę i warto korzystać z duzych kursów 

 

58 minut temu, zur555 napisał:

WTA Hobart 

Buzamescu - Friedsam

Typ: 1

1.45 Fortuna

 

Kolejny mecz w który warto zagrać to mecz Rumunki z Niemką. Faworytką spotkania jest 29 letnia Rumunka będąca w rankingu WTA na 57 miejscu. Już w Hobart wygrała dość pewnie z A.Cornet 2:0. Rumuńska zawodniczka miała znakomitą końcówkę poprzedniego sezonu : Półfinał turnieju WTA Linz, wygrany turniej ITF w Poiters z dobrą obsadą, Finał turnieju ITF Tokio , wygrany turniej ITF Tokio, Cwiercfinał turnieju ITD w Dubaju. Są to na pewno wyniki które zyczył bym każdej Polskiej zawodnizcze, 

A.L. Friedsam to Niemiecka zawodniczka która w Padzierniku poprzedniego roku powróciła po rocznej przerwie spowodowanej z kontuzją barku. Dziś w rankingu WTA jest na 507 pozycji. Ale w Sierpniu 2016 roku była na 45 pozycji Po powrocie nie miała dobrych wyników. w turniejach przegrywała z Kuzmov i Haas, Dopiero w tym turnieju, dziś udało Jej się wygrać Van Uytanck.

W tym meczu faworytką jest Rumunka która ma tendecję wzrostową w rankingu, i myślę ze wkrótce to bedzie kolejna Rumunska tenisistka o której będzie sie mówiło jako niebezpieczna rywalka. Friedsam pewnie jeszcze wrócy do wysokiego rankingu , ale po takich kontuzjach szybko się nie powraca i myślę ze wygrane 1 rundy dla niej było już duzym sukcesem. Mimo niskiego kursu polecam grać na Rumunke. Za Rumunką przemawia przede wszystkim forma z ostatnich miesiecy, 

 

Edytowane przez Tonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTA Hobart

Mihaela Buzarnescu-Anna Lena Friedsam  2 @ 3.03 1xbet:n:

 

A ja odwrotnie niż kolega wyżej uważam , że to Niemka wygra spotkanie z Buzarnescu, owszem wygrała ona z Cornet, ale czy Alize jest jakims wyznacznikiem gry Friedsam? absolutnie 2 różne style. Rumunka jest niewygodną rywalką bo dobrze serwuje i ten leworęczny odwrotny cross jest ciężki do obronienia, tym agraniem zdobywała sporo punktów. Jednak widzimy ją głównie jako zawodniczke która atakuje, tutaj Friedsam na pewno postawi swoje warunki i nie będzie chciała się podporządkowac tylko grać swoje,czyli ofensywnie. Oglądałem jej wczorajszy mecz z mocną co by nie mówić Van Uytvanck, no i 1 set to takie typowe przetarcie,sporo niewymuszonych błędów, natomiast z każdym gemem się rozkręcałą, sporo winnerów, a jak zaczął wchodzic 1 serwis to już nie było co zbierać. Friedsam o wiele bardziej doświadczona i ograna, po kontuzji nie ma już śladu. Czas na zimny prysznic dla Rumunki , dziś spotkają się 2 podobne style, czyli wojna na ofensywe, value na pewno bardzo duże w strone Niemki i to też polecam zagrać.

 

WTA Sydney

Angelique Kerber-Venus Williams 1 @ 1.65 1xbet:t:
Krótko i na temat, to będzie kolejny rok Kerber, rozpoczęła sezon fenomenalnie od dominacji w Hopman Cup gdzie nie pozostawiła złudzeń żadnej rywalce,wygrywając wszystkie  spotkania na "sucho" , a przecież rywalki nie takie fatalne: Elise Mertens,Eugenie Bouchard czy Daria Gavrilova potrafią być groźne,wiadomo ze poziomem do Venus wiele im brakuje, jednak Kerber odprawiła,a raczej zdeklasowała Bencic , która także prezentowała się na tym turnieju bardzo dobrze. W 1 rundzie w Sydney Kerber przeszła trudną droge, Safarova postawiła ciężkie warunki, ale ostatecznie Angie sobie poradziła. Niemka jest na prawde solidna i powtarzalna ,widać że czuje sie znakomicie co także jest ważne.Co do Venus? Nie wiem co napisać, nie ma jej na korcie od 2 miesięcy w oficjalnych meczach, swoje lata na karku i powoli czas schodzić ze sceny, w wymianach Kerber na pewno nie będzie odstawać, a jeśli trzeba będzie ten mecz wybiegać to także jestem pewien , że Kerber poradzi sobie o niebo lepiej. Po prostu , nie te lata Pani Venus, nie te lata. Myśle , że łatwo 2-0 dla Angie.

 

 

Edytowane przez Monf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bellis - Radwańska 1 2.4 eFortuna :n: 0:2

Po takim kursie to ja to próbuje! Nie wiem jak to się stało, że Radwańska wygrała, szczerze mówiąc typowałem Konte, ale trudno... Comeback z 1-4 w drugim secie się nie udał, bo oddała w najważniejszym momencie... No cóż tak się zdarza, takie jest WTA i dlatego też próbuje wyższy kurs. Bellic już ma za sobą więcej spotkań od Radwańskiej, a to dość ważne na początku sezonu, większa koncentracja, większe ogranie. Bellis w poprzednim sezonie nie miała okazji pograć w Australii, ma gdzie wojować, spotkała się z Radwańską w Dubaju i wygrała z nią.. Ciężko porównywać kobiety pod względem umiejętności, bo jak mawia klasyk z kobietami nigdy nie wie się... Aga miała przegrać poprzedniej nocy, a wygrała bez straty seta :bz: Meczu nie miałem okazji oglądać, ale pewnie za wiele nie straciłem, trochę zraziła mnie swoją postawą na korcie, smutne miny itp.... Może to nie jest kurs rzędu 3-4 ale ciężko, żeby zawodniczki z top60 dostawały takie kursy vs Radwańska. Powodzenia!

Edytowane przez Tonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giorgi - Radwańska 1 2.38 eFortuna (09:00) :t:

A ja dalej przeciwko Radwańskiej, w końcu siądzie i spodziewam się, że to będzie już dzisiaj. Giorgi fajnie rozpędzona w Sydney już rozegrała 5 spotkań i nie straciła seta, dzisiaj, wygrała z Kvitova, pierwszy serwis wcale nie taki zły, jak na kobiety pod względem procentowym, szybkie korty to jej najlepsza gra, po słabym poprzednim sezonie czas się odbudować, bo top100 to raczej nie jest na jej aspiracje. Radwańska jak to Radwańska udaje jej się wygrać, Bellis trochę się spaliła, bo pierwszy set pechowo przegrany w TB, a potem kobita już poległa na korcie i nie mogła się odnaleźć i dostała do zera, Giorgi zagra silniej od Bellis według mnie, jak będzie stała twardo z serwisem, jak z Kvitova i nie łamać po przegranych wymianach to na returnie powinna na spokojnie te balony Agi zreturnować, jak udało jej się wygrać z serwisem Kvitovej. Jak nie teraz to w następnej rundzie już pewny out Agnieszki, bo trafi pewnie na Kerber, która mam nadzieje wróci do formy.

 

Bez analizy wspomniana wyżej Kerber:

Cibulkova - Kerber 2 1.6 eFortuna :t:

Angelika przegrała poprzedni rok, obecnie tylko top22, lubię oglądać jej tenis, szkoda mi trochę tej dziewczyny. Mam nadzieje, że wróci do top 3 w tym sezonie. Cibulkova do przejścia bez problemu

Edytowane przez Tonny
By pershing,

20 pkt dodane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Hobart
player_310775_1.jpgKW7CmUiD-QHDGn71G.pngplayer_317964.jpg
Spotkanie: Monica Niculescu - Elise Mertens
Typ: DW 0:2
Kurs: 2,30
Data i godzina: 11.01.2017 03:30
Bukmacher: Unibet
Analiza:

 

Zapraszam na ćwierćfinałowe starcie w Hobart pomiędzy Monicą Niculescu a Elise Mertens. Obie zawodniczki na pewno mają w pamięci ich bezpośrednie finałowe starcie tutaj z zeszłego roku, gdzie górą była Belgijka. Elise widocznie lubi tutaj grać. Ponownie radzi sobie bardzo dobrze, póki co w obronie tytułu z przed roku nie straciła nawet seta gładko pokonując Japonkę Kurumi Narę oraz Brazylijkę Beatriz Haddad Maię. Co ciekawe Mertens wygrała w Hobart już dziesiąty mecz z rzędu licząc zeszłoroczne kwali+turniej główny, dodatkowo w żadnym z tych spotkań nie straciła nawet seta co jest oprócz jej dobrej dyspozycji dobrym prognostykiem także dla mojego typu. Monica Niculescu po porażce na przełomie roku z Aryną Sabalenką, wróciła na zwycięskie tory wygrywając cztery spotkania z rzędu docierając tu do ćwierćfinału. Niculescu gra w Hobart po raz dziewiąty do tej pory wiodło się jej różnie odpadała w pierwszej rundzie ale i tak jak wspominałem wcześniej doszła do finału w zeszłym roku. Monica chyba nie do końca potrafi grać przeciwko Elise bo oprócz porażki z finałowego starcia tutaj, przegrała także w szwajcarskim Biel, warto tu od razu zaznaczyć, że oba te mecze poległa w dwóch setach. Wprawdzie obie panie w Hobart wyglądają przyzwoicie, to moją faworytką jest jednak osiem lat młodsza Belgijka, która od początku roku gra bardzo dobrze i powinna to udowodnić także w tym meczu gładko wygrywając w dwóch setach z Rumunką.

 

Niestety tylko walkower dla Mertens :bz:@GdzieKoza? wszystkie te informacje można znaleźć w h2h ;) ale dobrze, że jest dyskusja bo o to się rozchodzi %-)

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w typie Alibaba sam pogralem czysty win Mertens ale nie lepiej napisac 3-4 zdania wlasne niz info ktore mozemy znalesc na Livesports.plw 2min ?

Co do typu:

Wszystko zalezy w tym meczu od Mertens. Rumunski milf wiadomo regularnosc, regularnosc i jeszcze raz regularnosc, zmiany tempa gry, od czasu do czasu dropshoty. Czyli mozna powiedziec bardzo duzo jak na standardy WTA, niby tak ale brakuje jej jednego co rzadzi w WTA od lat ... sily. Przebijanie do smierci jest dobra przeciwko zawodniczkom slabszym, kolejne wracanie pileczki wkurza zawodniczki i sprawia ze musza szukac czegos  nowego w swojej grze. Mertens sily w lapie ma, a to jest podstawa do wygrania z Niculescu mocne uderzenia dzieki czemu rumunka ma mniej czasu na skuteczna obrone. Problem jedyny taki ze bedzie to 11 mecz Mertens od 1.01 wiec moze przyjsc jakas zadyszka jesli dojdzie do 3 seta lub myslenie o AO zeby sobie trocge odsapnac :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2018 o 11:53, Tonny napisał:

 

 

Bez analizy wspomniana wyżej Kerber:

Cibulkova - Kerber 2 1.6 eFortuna

Angelika przegrała poprzedni rok, obecnie tylko top22, lubię oglądać jej tenis, szkoda mi trochę tej dziewczyny. Mam nadzieje, że wróci do top 3 w tym sezonie. Cibulkova do przejścia bez problemu

 

Także lubie Angie dlatego może chce żeby wygrała,jednak to może nie być spacerek, Cebulka z Vesnina grała bardzo solidnie, w wymianach jest mocna, co by nie mówić ma pare w łapie, a w defensywie na pewno lepiej spisuje sie od Venus z którą grała Kerber. W meczu z Amerykanką w 1 secie Kerber ładnie sie cos w główce odkleiło bo od 5-3 i SP oddała mecz, a przy 5-6 w swoim gemie serwisowym wyrzuciłą 4 z rzedu na 5-7, także z głową też może być cos nie takim spadku w rankingu,osobiście 3mam kciuki za Kerber, ale spodziewam się 3 setówki i nie skreślałbym Cibulkovej,może to dźwignąć :D 

 

Edi.jednakcebula nie postawiła żadnego oporu :)

Edytowane przez Monf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giorgi - Kerber over 20.5 1.69 eFortuna (09:00) :n:

Jedna i druga mega łatwo przebrnęła przez ćwierćfinał, coś tu może przez to nie grać, bo w WTA to czarne jest białe, a białe jest czarne.... Ale jestem w stanie pójść w stronę overka. Giorgi wysportowana kobietka, chudziutka, atletykę mogłaby trenować gdyby chciała, nie powinna się zajechać w tym słońcu, a do tego hard to jej woda. Kerber wraca do formy, łatwy mecz z Cibulkova, Angie chyba w tym sezonie chciałaby wrócić do czołówki, według mnie żaden problem, jak zdrowie pozwoli to lekko ją widzę tam. AO za rogiem, ale jesteśmy już w półfinale, żadna z Pań nie odpuści(mam nadzieje, że będą dysponowane). Jakbym miał ryzykować kto wygra to szedłbym w stronę Giorgi ten kurs 2.8 wart ryzyka według mnie, ale dużo pewniejszym betem jest overek.

 

I na luźno:

Gavrilova - Barty over 20.5 1.69 eFortuna (04:00) :t:

Edytowane przez Tonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Hobart
player_316981.jpgKW7CmUiD-QHDGn71G.pngplayer_317964.jpg
Spotkanie: Heather Watson - Elise Mertens
Typ: wygra 1 set i mecz Elise Mertens
Kurs: 1,96
Data i godzina: 12.01.2017 04:00
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

 

Zapraszam na półfinałowe starcie w Hobart pomiędzy Heather Watson a Elise Mertens. Obie Panie mierzyły się ze sobą raz zeszłego roku w Luksemburgu gdzie minimalnie lepsza była Belgijka. Póki co obie prezentują się tutaj bardzo dobrze a świadczą o tym kolejne wygrane. Ja nie będę ukrywał, że po raz kolejny uderzam tu w stronę Mertens, która miała ułatwione zadanie awansując do półfinału bez walki dzięki walkowerowi od Niculescu, która wycofała się z powodu kontuzji. Myślę, że ten dodatkowy dzień odpoczynku będzie dla niej takim swoistym handicapem, zważywszy na to, iż Heather dotarła do półfinału, najpierw przebrnąwszy kwalifikacje co daje, aż sześć meczy rozegranych w porównaniu do dwóch Elise. Zmęczenie Brytyjki powinno tu mimo wszystko dać o sobie znać, jakieś niewymuszone błędy, dodatkowo jej pierwszy serwis wygląda z meczu na mecz coraz słabiej 62%, 58% 51% w porównaniu do Mertens 72% i 55%. Liczę też na kolejne asy serwisowe Elise, bo póki co też ładnie jej to wychodziło. Tak sobie myślę, że Heather może nawet odpuścić to spotkanie bo AO tuż, tuż a w pierwszej rundzie trudna przeciwniczka Putincewa. A tak na dobrą sprawę Mertens musi bronić punktów zdobytych w zeszłym roku, zapewne się o to postara i raczej nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem Brytyjki. Stawiam na wygraną Elise  w dwóch setach.

 

4-6, 6-1, 2-6 :t::t::t:

Edytowane przez Alibaba
By pershing,

20 pkt dodane

By pershing,

20 pkt bonusowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Alibaba napisał:

Heather może nawet odpuścić to spotkanie bo AO

 

Watson 74 miejsce w rankingu, granie kwali prawie do kazdego turniejum no way na odpuszczanie. 2.8mln $$$ wygrala w karierze Watson, 25 lat i puntkow jej strasznie brakuje, zreszta za final dostanie + 70.

Co do Mertens to ona jest na fali wznoszacej i to ona bedzie dyktowac warunki wg mnie.

57 minut temu, Alibaba napisał:

A tak na dobrą sprawę Mertens musi bronić punktów zdobytych w zeszłym roku,

Nawet jak wygra turniej to i tak straci kilkadziesiat punktow w rankingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerber - Barty 1 1.60 eFortuna :t:

Jest Angie w formie, jest pierwszy finał ATP 250 ale to jest dobry początek, we wtorek będzie już walczyła w AO i tam też jej życzę wygranej, bo tutaj jestem pewien, że pokona Barty swoim doświadczeniem. Kibice będą jej przeszkadzać, ale silna wola i wspaniała postawa jej pomoże wygrać. Cibulkova i Giorgi to bez mydła ograła, podoba mi się jej pewność siebie, dobrze rozrzuca po korcie, nie popełnia za dużo głupich błędów, jest zmotywowana, żeby wygrywać, widać, że jej zależy na grze i powrocie do topki. Kursy dobrze wystawione, to jeszcze nie czas, żeby dawać 1.30 ale za pół roku takie kursy będziemy widzieć, jak będzie grała. Vamos Angie! Barty dobra zawodniczka, ciężko będzie grać przeciwko takiej deblistce, ale Kerber wygra pewnością siebie.

Edytowane przez Tonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...